OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

TurboP írta: 2020.05.18. 21:52 A fénymásolókkal mi lesz, azon meg pénzt lehet hamisítani.
:-)
Be is bizonyosodott nemrég!!! Még a rendőrségen is!!! BETILTANI MINDET!!!!!!!!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TurboP írta: 2020.05.18. 21:52 A fénymásolókkal mi lesz, azon meg pénzt lehet hamisítani.
:-)
háháháááá, azt hiszed ez vicc?

Nem, kérem, EZ a valóság:

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/veleme ... ndolkodas/

" „A rendőrkapitányságok igazgatásrendészeti szolgálati ága feladatrendszerének, valamint a közigazgatási ellenőrzési hatáskörének és jogkörének kiszélesítése a 3D nyomtatót gyártó, forgalmazó, vásárló, valamint telepítő jogi- és magánszemélyek vonatkozásában. „

„A kötelező – hatóság felé történő – online regisztrációval biztosíthatóvá válna a nyomon követhetőség a 3D nyomtatók telepítési helyének vonatkozásában. Az online bejelentés minden olyan esetben kötelező érvényű lenne, amennyiben a 3D nyomtató értékesítésre, leselejtezésre, avagy a telepítés helyének a megváltoztatása történne. Erre a bejelentésre a 3D nyomtató tulajdonosának 8 nap állna rendelkezésére, amely elmulasztása büntetési szankciót vonna maga után. A bejelentés a 3D nyomtatókra és a tárolt adalékanyagokra terjedne ki. "
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2020.05.19. 06:22 háháháááá, azt hiszed ez vicc?

Nem, kérem, EZ a valóság:

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/veleme ... ndolkodas/

" „A rendőrkapitányságok igazgatásrendészeti szolgálati ága feladatrendszerének, valamint a közigazgatási ellenőrzési hatáskörének és jogkörének kiszélesítése a 3D nyomtatót gyártó, forgalmazó, vásárló, valamint telepítő jogi- és magánszemélyek vonatkozásában. „

„A kötelező – hatóság felé történő – online regisztrációval biztosíthatóvá válna a nyomon követhetőség a 3D nyomtatók telepítési helyének vonatkozásában. Az online bejelentés minden olyan esetben kötelező érvényű lenne, amennyiben a 3D nyomtató értékesítésre, leselejtezésre, avagy a telepítés helyének a megváltoztatása történne. Erre a bejelentésre a 3D nyomtató tulajdonosának 8 nap állna rendelkezésére, amely elmulasztása büntetési szankciót vonna maga után. A bejelentés a 3D nyomtatókra és a tárolt adalékanyagokra terjedne ki. "
Egyre erősebben hiszem, hogy jelen állapotában a rendőrségnek, mint szervezetnek, az égvilágon semmi értelme nincs társadalmi szempontból...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2020.05.19. 09:18 Egyre erősebben hiszem, hogy jelen állapotában a rendőrségnek, mint szervezetnek, az égvilágon semmi értelme nincs társadalmi szempontból...
Azért ezek a társadalmi szempontok némileg szélesebbek és fajsúlyosabbak mint a 3D nyomtatókkal előállított pisztolyok kérdése....
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2020.05.19. 09:21 Azért ezek a társadalmi szempontok némileg szélesebbek és fajsúlyosabbak mint a 3D nyomtatókkal előállított pisztolyok kérdése....
Ja van nekem más tapasztalatom is... Ez csak egy ilyen extra konkrét farokság, ez a gondolkodásmód.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Nah baz..eg. Pedig most már emlékszem is, hogy olvastam annó ezt a cikket.
gvass1 írta: háháháááá, azt hiszed ez vicc?

Nem, kérem, EZ a valóság:

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/veleme ... ndolkodas/

" „A rendőrkapitányságok igazgatásrendészeti szolgálati ága feladatrendszerének, valamint a közigazgatási ellenőrzési hatáskörének és jogkörének kiszélesítése a 3D nyomtatót gyártó, forgalmazó, vásárló, valamint telepítő jogi- és magánszemélyek vonatkozásában. „

„A kötelező – hatóság felé történő – online regisztrációval biztosíthatóvá válna a nyomon követhetőség a 3D nyomtatók telepítési helyének vonatkozásában. Az online bejelentés minden olyan esetben kötelező érvényű lenne, amennyiben a 3D nyomtató értékesítésre, leselejtezésre, avagy a telepítés helyének a megváltoztatása történne. Erre a bejelentésre a 3D nyomtató tulajdonosának 8 nap állna rendelkezésére, amely elmulasztása büntetési szankciót vonna maga után. A bejelentés a 3D nyomtatókra és a tárolt adalékanyagokra terjedne ki. "
"..."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2020.05.19. 09:23 Ja van nekem más tapasztalatom is... Ez csak egy ilyen extra konkrét farokság, ez a gondolkodásmód.
Mondom, az igrend = 80-as évek rendőr gondolkodásmódja. Aki fiatalabb arra a környékre keveredik, az is pár év alatt magába szívja az ókonzervatív, restriktív, a való élettől és józan észtől jó messzire elrugaszkodott látásmódot.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Poresz »

TotoHU írta: 2020.05.19. 09:28 Mondom, az igrend = 80-as évek rendőr gondolkodásmódja. Aki fiatalabb arra a környékre keveredik, az is pár év alatt magába szívja az ókonzervatív, restriktív, a való élettől és józan észtől jó messzire elrugaszkodott látásmódot.
Érdekes dolog a szakmai szocializáció: vitathatatlanul fontos szemléletet és készségeket sajátíttat el, közben nemzedékről-nemzedékre az ostobaságokat is örökségül adja. - Hogyan lehetne szelektívvé tenni?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Poresz írta: 2020.05.19. 10:32 Érdekes dolog a szakmai szocializáció: vitathatatlanul fontos szemléletet és készségeket sajátíttat el, közben nemzedékről-nemzedékre az ostobaságokat is örökségül adja. - Hogyan lehetne szelektívvé tenni?
Szvsz sehogy. Egy rendőr ismerősömmel 4-5 éve vitáim voltak abból hogy én gázriasztót hordok. Szerinte az teljesen felesleges, és inkább veszélyes.
Az viszont már nem zavarja amikor gépkarabéllyal és többszáz lőszerrel flangálok a városban, hiszen az sportlövészet, az egy ismert dolog.
Régi berögződések, ezek sztm itthon gyakorlatilag kiirthatatlanok.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Lehet mótvá, én még nem láttam és biztos hogy sokan vagyunk még így.. Bár lehet jobb is lenne..
Erős nyugtatók mellett illik megnézni ezt a hülyegyereket.. 32:00-tól. Ritka nagy farok,ritka nagy f@szságokkal.. de hát sajnos ez az alap a világban, úgyhogy komoly megdöbbenésre nem is ad okot. Inkább az előadásmódja, meggyőződése, és hogy kürtöli..

https://www.youtube.com/watch?v=mKdRjFK ... UxB9wOCwes
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

smith15 írta: 2020.05.19. 11:49 Lehet mótvá, én még nem láttam és biztos hogy sokan vagyunk még így.. Bár lehet jobb is lenne..
Erős nyugtatók mellett illik megnézni ezt a hülyegyereket.. 32:00-tól. Ritka nagy farok,ritka nagy f@szságokkal.. de hát sajnos ez az alap a világban, úgyhogy komoly megdöbbenésre nem is ad okot. Inkább az előadásmódja, meggyőződése, és hogy kürtöli..

https://www.youtube.com/watch?v=mKdRjFK ... UxB9wOCwes
tudom, hogy lassan "OK Boomer" kategóriába kerülök, de ez KI A FASZOM???
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

smith15 írta: 2020.05.19. 11:49 Lehet mótvá, én még nem láttam és biztos hogy sokan vagyunk még így.. Bár lehet jobb is lenne..
Erős nyugtatók mellett illik megnézni ezt a hülyegyereket.. 32:00-tól. Ritka nagy farok,ritka nagy f@szságokkal.. de hát sajnos ez az alap a világban, úgyhogy komoly megdöbbenésre nem is ad okot. Inkább az előadásmódja, meggyőződése, és hogy kürtöli..

https://www.youtube.com/watch?v=mKdRjFK ... UxB9wOCwes
Egy a sok agyatlan yt pöcsarcú között.

Mindenféle tapasztalat, ismeret, szaktudás, és képzés nélkül böförészik összevissza a yt-on, mert azt lehet, és még fizethetnek is érte. Egyébként egy semmire sem alkalmas ember, így meg végre páran rá figyelnek. Ettől van neki némi altáji vérkeringése. Ez látszik az önelégült előadás módjából.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2020.05.19. 12:01 tudom, hogy lassan "OK Boomer" kategóriába kerülök, de ez KI A FASZOM???
Átmenet a sarki boltból kieső alkesz szájából kieső valami, és a reggeli fajanszra érkező anyag közt...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2020.05.19. 12:01 tudom, hogy lassan "OK Boomer" kategóriába kerülök, de ez KI A FASZOM???
Amúgy én sem ismerem (szerencsére), de valami nevesebb jutyúber a fiatalok körében.. Én pont leszarom az ilyeneket, én is csak láttam fácsén..
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

smith15 írta: 2020.05.19. 12:07 Amúgy én sem ismerem (szerencsére), de valami nevesebb jutyúber a fiatalok körében.. Én pont leszarom az ilyeneket, én is csak láttam fácsén..
ja, akkor csak egy a szokásos bekamerázott nullák közül.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2020.05.19. 12:09 ja, akkor csak egy a szokásos bekamerázott nullák közül.
Pontosan, csak a baj, hogy az átlag magyar csatornákhoz képest sokan követik, akik meg nyelik a sok idiótaságát..
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2020.05.19. 12:09 ja, akkor csak egy a szokásos bekamerázott nullák közül.
Ezt hívják ma úgy hogy influenszer. Az ilyen burokban élő nettó gyökerekre hallgatnak a mai fiatalok, ez az ideál.
Ezt az agymenését is 2400 emberrel osztotta már meg. annyian látták a farokságait.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2020.05.19. 12:23 Ezt hívják ma úgy hogy influenszer. Az ilyen burokban élő nettó gyökerekre hallgatnak a mai fiatalok, ez az ideál.
Ezt az agymenését is 2400 emberrel osztotta már meg. annyian látták a farokságait.
ja, az nulla.

Annyian 1 honap alatt egy atlagos fegyveres videot is megneznek, holott ez aztan abszolut retegmufaj, es en aztan vegkepp nem vok magamutogato influenszer.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2020.05.19. 12:27 ja, az nulla.

Annyian 1 honap alatt egy atlagos fegyveres videot is megneznek, holott ez aztan abszolut retegmufaj, es en aztan vegkepp nem vok magamutogato influenszer.
OK boomer. 8-)
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2020.05.19. 12:23 Ezt hívják ma úgy hogy influenszer. Az ilyen burokban élő nettó gyökerekre hallgatnak a mai fiatalok, ez az ideál.
Ezt az agymenését is 2400 emberrel osztotta már meg. annyian látták a farokságait.
Biztos van véleményformáló hatása, de szerintem ha valakinek van egy alapbeállítottsága pl. fegyverekkel kapcsolatban, azt egy ilyen szöveg nem hatja meg, bármennyire is szereti amúgy az illetőt. Aki terelhető birka, annak meg tökmindegy hogy a réteg megmondó, vagy a mainstreem média rágja a szájába, hogy a fegyver az rossz.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

zora írta: 2020.05.19. 13:11 Biztos van véleményformáló hatása, de szerintem ha valakinek van egy alapbeállítottsága pl. fegyverekkel kapcsolatban, azt egy ilyen szöveg nem hatja meg, bármennyire is szereti amúgy az illetőt. Aki terelhető birka, annak meg tökmindegy hogy a réteg megmondó, vagy a mainstreem média rágja a szájába, hogy a fegyver az rossz.
Ne felejtsd el: ahogy a politikában, ezzel kapcsolatban is vannak ingadozók. Akik nem foglalkoznak vele, nem is igazán tudják mit gondoljanak róla, és ők a nagyon nagy többség. Egy-két ilyen agresszíven gesztikuláló bazmegelő műlaza kisk.csög, ha éppen menőnek tartják, nagyon rossz irányba tudja alakítani ennek a bizonyos passzív többségnek a véleményét.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2020.05.19. 13:20 Ne felejtsd el: ahogy a politikában, ezzel kapcsolatban is vannak ingadozók. Akik nem foglalkoznak vele, nem is igazán tudják mit gondoljanak róla, és ők a nagyon nagy többség. Egy-két ilyen agresszíven gesztikuláló bazmegelő műlaza kisk.csög, ha éppen menőnek tartják, nagyon rossz irányba tudja alakítani ennek a bizonyos passzív többségnek a véleményét.
ahhoz azonban ELÉRÉS meg tömegek kellenek.

Na, az itt NINCS.

2 520 megtekintés
•2019. okt. 1.


Több mint fél év alatt 2500 megtekintés, amiből az utolsó 300-at fegyveres felháborodottak generáltak. Az nulla. Belefingok egy lisztes-zacskóba, annak is nagyobb lesz a nézettsége.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
stevesmith79
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2018.06.03. 14:15
Tartózkodási hely: A térkép szélén

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: stevesmith79 »

gvass1 írta: 2020.05.19. 13:31 ahhoz azonban ELÉRÉS meg tömegek kellenek.

Na, az itt NINCS.

2 520 megtekintés
•2019. okt. 1.


Több mint fél év alatt 2500 megtekintés, amiből az utolsó 300-at fegyveres felháborodottak generáltak. Az nulla. Belefingok egy lisztes-zacskóba, annak is nagyobb lesz a nézettsége.
Nosza! :mrgreen:
"Laws that forbid the carrying of arms disarm only those who are neither inclined nor determined to commit crimes." – Thomas Jefferson
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2020.05.12. 17:34 Gennymédia kéjesen maszturbál, mivel egy néger halt meg, innentől kezdve fasz tudja mi történt. Lehet valóban két rasszista fasz lelőtte. No de amit a magyar cikkben nem is említettek, hogy a néger faszi egy építés alatt álló házba csak úgy besétált, aztán percekig bent matatott.
Majd az össze vissza vágott videón az látszik, hogy ráfut valakire és dulakodnak egy pickup körül.

Szóval lófaszt kocogott, annyi legalábbis biztos:
https://youtu.be/ylOEBqHXOVQ
Békésen kocogó emberünk 3 évvel ezelőtt rendőri intézkedés alá vonva. Békés, jogkövető állampolgárnak tűnik, lejárt forgalmis autóval és rendőrökkel balhézva:-)

https://www.thetruthaboutguns.com/video ... ud-arbery/

(És jól látszik, hogy a laza, műanyag anyagú kabátra lőtt taser-elektródák nem hatnak, hiszen nem tud a testen keresztül zárni az áramkör.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
szilzol71

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: szilzol71 »

Off-Off

Csak egy kérdés: a május 1.-én előfizetett Kaliber Magazin májusi számát még megkapom, vagy csak a júniusival indul az előfizetés?
Köszönöm előre is!
Üdv

On-Off
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára szilzol71 2020.05.20. 19:26-kor.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Mi van itt a Deak ternel ez a sok rendor meg feher ruhas helyszinelo??? Valami halottakat emlegetnek meg keselest...
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

chucky írta: 2020.05.22. 08:06 Mi van itt a Deak ternel ez a sok rendor meg feher ruhas helyszinelo??? Valami halottakat emlegetnek meg keselest...
megbicskaztak 2embert. elhunytak. 6ot oriztbe vettek.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

chucky írta: 2020.05.22. 08:06 Mi van itt a Deak ternel ez a sok rendor meg feher ruhas helyszinelo??? Valami halottakat emlegetnek meg keselest...
https://index.hu/belfold/2020/05/22/dea ... yilkossag/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Nah most akkor induljon a tilcsuk be a késeket.

Jah nem inkább szigorítsunk helyette a fegyvertartáson az majd megoldja.
"..."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TurboP írta: 2020.05.22. 10:17 Nah most akkor induljon a tilcsuk be a késeket.

Jah nem inkább szigorítsunk helyette a fegyvertartáson az majd megoldja.
szerintem ezek filozófus egyetemi hallgatók voltak, akik összevesztek az online oktatás egzisztencialista vonatkozásain.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2020.05.22. 10:37 szerintem ezek filozófus egyetemi hallgatók voltak, akik összevesztek az online oktatás egzisztencialista vonatkozásain.
Izomból megy a bulika.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Sokszor jártunk/járunk arra mindenféle hajléktalanokat segítő önkéntes projektben. A Deák tér mindig híres volt arról, hogy a legbalhésabb leginkább rosszarcú (és valszeg előéletű) formák tanyáznak ott. Nem egyszer minket is megtaláltak akik azért mentünk oda hogy segítsünk rajtuk. Ezért sokszor már vagy eleve nagy ívben elkerültük a Deák teret vagy csak úgy mentünk oda ha nagyobb csoportban voltunk.

De most ebben nem hajléktalanok voltak a ludasok, leszámolás történt tizenévesek között, úgy tűnik. Az egyik áldozat 16 éves volt - baszki, még gyerek!

https://www.blikk.hu/aktualis/krimi/kes ... to/sshbewc
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Hát jól megpengézték őket. :-(

Toto, annak különsen örülök, hogy az idegenforgalmunk szempontjából az egyik leginkább frekventált környéken (Deák tér) vannak ezek a balhés hajléktalanok akiket említettél. :-(
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

zora írta: 2020.05.22. 10:54 Izomból megy a bulika.
Kedd óta látom,hogy az utcán sokasodnak megint a piás üvegek.Kezd beindulni az éjszakai élet meg az agyatlanság :?
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

TurboP írta: 2020.05.22. 10:17 Nah most akkor induljon a tilcsuk be a késeket.

Jah nem inkább szigorítsunk helyette a fegyvertartáson az majd megoldja.
Kíváncsi lennék milyen kése volt.De gondolom elborult az agya és sokszor szúrt.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

chucky írta: 2020.05.22. 13:53 Kíváncsi lennék milyen kése volt.De gondolom elborult az agya és sokszor szúrt.
A legújabb hírekben szerepel a mai sajtótájékoztató is az esetről. Ott a szóvivő melletti képernyőn vannak képek a késről is.

https://index.hu/belfold/2020/05/22/dea ... eles_brfk/
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2020.05.22. 14:38 A legújabb hírekben szerepel a mai sajtótájékoztató is az esetről. Ott a szóvivő melletti képernyőn vannak képek a késről is.

https://index.hu/belfold/2020/05/22/dea ... eles_brfk/
És a társadalom sokat nem vesztett az eset során, sőt:

"A verekedésben tízen vettek részt, 90 százalékuknak van rendőrségi múltja, így az elkövetőnek is, főleg kábítószerrel visszaélés és garázdaság jellegű cselekményekben. A részt vevők 16 és 23 év közötti férfiak. "

Tegyük hozzá: egy ilyen agresszív késes (válhetően nem színjózan) idiótába sajnos rendes ember is belefuthat, és az már komoly kockázat.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2020.05.22. 11:21 Hát jól megpengézték őket. :-(

Toto, annak különsen örülök, hogy az idegenforgalmunk szempontjából az egyik leginkább frekventált környéken (Deák tér) vannak ezek a balhés hajléktalanok akiket említettél. :-(
Pedig a rendőröknek és a köztereseknek már jogszabályi lehetőségük is megvan, hogy odébb tessékeljék őket a frekventált helyekről. Amikor bejött az új jogszabály 2018 őszén, akkor volt is mozgolódás, de mostanra úgy tűnik már nem foglalkoznak vele.
Pedig ha mi civilek tudjuk hogy azok kifejezetten problémás arcok (nem csak a hajlékonyak, hanem a hozzájuk verődött mindenféle arcok is akik oda járnak velük piálni vagy kábszizni), akkor ezt a hivatásosok is pontosan tudják. Azokat simán lehetett/kellett volna kicsit többet piszkálni.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2020.05.22. 14:43 És a társadalom sokat nem vesztett az eset során, sőt:

"A verekedésben tízen vettek részt, 90 százalékuknak van rendőrségi múltja, így az elkövetőnek is, főleg kábítószerrel visszaélés és garázdaság jellegű cselekményekben. A részt vevők 16 és 23 év közötti férfiak. "

Tegyük hozzá: egy ilyen agresszív késes (válhetően nem színjózan) idiótába sajnos rendes ember is belefuthat, és az már komoly kockázat.
Pontosan. Ezért fontos szabály hogy Fegyver nélkül a WC-re se!
Ha itt lett volna akár egy spray többeknél, akkor valószínű, hogy nem fajult volna idáig a helyzet.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TotoHU írta: 2020.05.22. 14:38 A legújabb hírekben szerepel a mai sajtótájékoztató is az esetről. Ott a szóvivő melletti képernyőn vannak képek a késről is.

https://index.hu/belfold/2020/05/22/dea ... eles_brfk/
Kés.jpg
Kés.jpg (173.4 KiB) Megtekintve 36837 alkalommal
"És a társadalom sokat nem vesztett az eset során, sőt:"

Hát azért sok milliót fogunk költeni a fogvatartásukra.. :-(

"Ha itt lett volna akár egy spray többeknél, akkor valószínű, hogy nem fajult volna idáig a helyzet."

Pontosan!
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Az baj, hogy a tettes is csak 18 éves volt, jó magaviselet révén lehet 10 évnél kevesebb alatt kiszabadul, vagyis 28 évesen újból az utcán fog mászkálni.
gvass1 írta: 2020.05.22. 14:43 És a társadalom sokat nem vesztett az eset során, sőt:

"A verekedésben tízen vettek részt, 90 százalékuknak van rendőrségi múltja, így az elkövetőnek is, főleg kábítószerrel visszaélés és garázdaság jellegű cselekményekben. A részt vevők 16 és 23 év közötti férfiak. "

Tegyük hozzá: egy ilyen agresszív késes (válhetően nem színjózan) idiótába sajnos rendes ember is belefuthat, és az már komoly kockázat.
"..."
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

WildBear23 írta: 2020.05.22. 15:07 Kés.jpg

"És a társadalom sokat nem vesztett az eset során, sőt:"

Hát azért sok milliót fogunk költeni a fogvatartásukra.. :-(

"Ha itt lett volna akár egy spray többeknél, akkor valószínű, hogy nem fajult volna idáig a helyzet."

Pontosan!
Agyatlan barom!Mire gondolt,hogy ha elfut megússza??Ezeket akasztgatni kéne mint régen.........boldog szülinapot seggarc.Legközelebb majd csak 58 évesen engedném ki a sittről.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

TotoHU írta: 2020.05.22. 14:47 Pedig a rendőröknek és a köztereseknek már jogszabályi lehetőségük is megvan, hogy odébb tessékeljék őket a frekventált helyekről. Amikor bejött az új jogszabály 2018 őszén, akkor volt is mozgolódás, de mostanra úgy tűnik már nem foglalkoznak vele.
Pedig ha mi civilek tudjuk hogy azok kifejezetten problémás arcok (nem csak a hajlékonyak, hanem a hozzájuk verődött mindenféle arcok is akik oda járnak velük piálni vagy kábszizni), akkor ezt a hivatásosok is pontosan tudják. Azokat simán lehetett/kellett volna kicsit többet piszkálni.
Vödör...beton...Duna :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
szilzol71

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: szilzol71 »

chucky írta: 2020.05.22. 15:11 Agyatlan barom!Mire gondolt,hogy ha elfut megússza??Ezeket akasztgatni kéne mint régen.........boldog szülinapot seggarc.Legközelebb majd csak 58 évesen engedném ki a sittről.
Azt mondták a híradóban, hogy akár 20 évet is kaphat. Kettős gyilkosságért 20 év jár Magyarországon? Hát milyen jogrendszer ez?
Minimum rohadjon rá a műanyag lakat is, de a halálbüntetés lenne az igazi.
Eszem áll meg.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

szilzol71 írta: 2020.05.22. 18:45 Azt mondták a híradóban, hogy akár 20 évet is kaphat. Kettős gyilkosságért 20 év jár Magyarországon? Hát milyen jogrendszer ez?
Minimum rohadjon rá a műanyag lakat is, de a halálbüntetés lenne az igazi.
Eszem áll meg.
Én 15 évet saccoltam :? Még fiatal és lehet belőle rendes ember......
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

chucky írta: 2020.05.22. 21:29 Én 15 évet saccoltam :? Még fiatal és lehet belőle rendes ember......
Ebből sose lesz, börtönből ki befog ezután járni
"..."
Búradurrantó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.09. 18:39

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Búradurrantó »

Tényleges eletfogytiglan járjon , szándékos gyilkossagoknál akár piált vagy sem 50 év egy életért . Halálbüntetés injekcióval a megoldás , ezt kell aláirásgyűjteni és tüntetést szervezni eus egyéb rendeletek jogszabályok felrúgásával . A világ egyre moslékabb a morál is , ezt tetézi a mesterkélt politikai gazdasági helyzet . Sorkatonasagot bevezetném újra kb 3 hónapra , tartalmasat értelmeset . Minden városban településen àllandóan járőröznének hivatásosokkal zsarukkal , többi pedig határokat erdőket stb őrízné . Ezt cserélném ne legyen monoton . Aki szimulál kibújna ez alól hogy drogos stb 6 hónap börtön es ennyi nehezitett közmunka bünti .
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Búradurrantó írta: 2020.05.22. 22:27 Sorkatonasagot bevezetném újra kb 3 hónapra , tartalmasat értelmeset.
Az első újoncok az újbóli bevezetést szorgalmazók lennének, két évre, kimenő nélkül. Hála a jó égnek, eltörölték az egész értelmetlen és pénznyelő, az ember életéből értelmetlenül hónapokat-éveket elvevő marhaságot. Tisztességes hivatásos hadsereg kell.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Blekk Rájgó írta: 2020.05.22. 23:51 Az első újoncok az újbóli bevezetést szorgalmazók lennének, két évre, kimenő nélkül. Hála a jó égnek, eltörölték az egész értelmetlen és pénznyelő, az ember életéből értelmetlenül hónapokat-éveket elvevő marhaságot. Tisztességes hivatásos hadsereg kell.
+1
Sorkatonaság: egyik ember börtönnel esetleg kivégzéssel fenyegetve kényszeríti a másikat, hogy katonaként dolgozzon, adott esetben egészségét és életét kockáztassa.
Ezt belátni és beláttatni nem azért nehéz, mert az emberek képtelenek értelemmel felérni; hanem mert már dédapáim olyan világba születtek, ahol születésük óta azt mondták nekik, hogy ez teljesen oké.
Pedig egyik ember sem a másik rabszolgája. Vagy legalábbis nem lehetne.
Írom ezt úgy, hogy ha nincs szemüvegem, most katonatiszt lennék. (De volt szemüvegem, és azt mondtam, jobban bízok a civil mérnökképzés színvonalában.)

Bonmot: "Uralkodj magadon!" - Mármint nem csak abban az értelemben, hogy viselkedj: hanem a saját életed rendezd, ne pedig kéretlenül másét.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Poresz írta: 2020.05.23. 00:23 +1
Sorkatonaság: egyik ember börtönnel esetleg kivégzéssel fenyegetve kényszeríti a másikat, hogy katonaként dolgozzon, adott esetben egészségét és életét kockáztassa.
Ez azért megmaradt a hadkötelezettség formájában.

A sorkatonai rendszerről ugyanaz mondható el, mint annyi minden másról. Ha energiát, tudást és legfőképpen pénzt tolnának bele, akár jó is lehetne. De szerencsére ez nem oktatás vagy egészségügy, szóval lehet mondani, hogy ha erre nincs energia, akkor inkább ne legyen.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Poresz írta: 2020.05.23. 00:23 +1
Sorkatonaság: egyik ember börtönnel esetleg kivégzéssel fenyegetve kényszeríti a másikat, hogy katonaként dolgozzon, adott esetben egészségét és életét kockáztassa.
Ezt belátni és beláttatni nem azért nehéz, mert az emberek képtelenek értelemmel felérni; hanem mert már dédapáim olyan világba születtek, ahol születésük óta azt mondták nekik, hogy ez teljesen oké.
Pedig egyik ember sem a másik rabszolgája.
Ejj de szép megfogalmazás,engedelmeddel mentem!

Nekem amúgy tetszett a katonaság, évekig csináltam. Szabad akaratomból, azt a részét csináltam, ami érdekel, esténként otthon, a saját ágyambsn és."körletemben" aludtam, nem mindennapi tevékenység volt. Bármikor befejezhettem volna. Az iskola földig rombolása húzta le a rolót.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Blekk Rájgó írta: 2020.05.22. 23:51 Az első újoncok az újbóli bevezetést szorgalmazók lennének, két évre, kimenő nélkül. Hála a jó égnek, eltörölték az egész értelmetlen és pénznyelő, az ember életéből értelmetlenül hónapokat-éveket elvevő marhaságot. Tisztességes hivatásos hadsereg kell.
Én nagyon örülök, hogy ebben a formában én megúsztam a dolgot.
A környezetemben több tartalékos van. Hazudnék ha azt mondanám, hogy ezen nem gondolkodtam el, mert kérdezgették, hogy nem próbálnám-e ki. A sorkatonaság viszont az életemből erőszakkal elvett hónapok, és kb csak piálós szivatós sztorikat hallottam az idősebbektől. Szóval ha normálisan lett volna csinálva, akkor legalább indokolni lehetett volna, hogy van haszna, de így?...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Búradurrantó írta: 2020.05.23. 11:39 Sajnos túl van lazitva minden és a jogok a szervezetek védelme passzivvá linké teszik a gyerekeket , unatkozó kábszeressé lotyókká divatarcokká . Elkapták a sorozatos gyrosbüfé fosztogatókat , a kölyök csapatot büntiből szigorú katonai jellegű nevelőintézetben képezik . Volt róluk riport ,szerintük izgalmas van értelme tanulnak és nem kallódnak tesznek a veretésre meg a facere .
Ha 18 éves koráig nem lett ember, utána se lesz. Sőt még pluszba begyűjt agressziót. Netán fegyverrel a kezében....
Búradurrantó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.09. 18:39

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Búradurrantó »

Blekk Rájgó írta: 2020.05.23. 12:58 Ha 18 éves koráig nem lett ember, utána se lesz. Sőt még pluszba begyűjt agressziót. Netán fegyverrel a kezében....
Ugyan . Haláig bárki változhat , változik tudatosan önerőből vagy külső hatásokra is . A 18. év sem felnőttség , anno ezt tudták de nyugaton is 21 éves a felnőtt , akkor kezd kiforrni az ember . Végh József profi a temában , sok anyag elérhető tőle .
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2020.05.22. 14:43 És a társadalom sokat nem vesztett az eset során, sőt:

"A verekedésben tízen vettek részt, 90 százalékuknak van rendőrségi múltja, így az elkövetőnek is, főleg kábítószerrel visszaélés és garázdaság jellegű cselekményekben. A részt vevők 16 és 23 év közötti férfiak. "

Tegyük hozzá: egy ilyen agresszív késes (válhetően nem színjózan) idiótába sajnos rendes ember is belefuthat, és az már komoly kockázat.
Screenshot_20200523-135800_Facebook.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2020.05.23. 14:10 Screenshot_20200523-135800_Facebook.jpg
tipikus.

Mint amikor az amerikai mainstream média az agyonlőtt drogos betörőről az érettségi tablófotót teszi be...majd később kiderül, hogy faszbukos profilképén szénné tetoválva fegyverrel és kábszival pózol.

(Mondjuk a kopasz fickó úgy néz ki már ezen a szépített képen is, hogyha utcán meglátom, akkor elkezdek a markolat fele nyúlkálni. Jobban jártunk mindannyian, hogy nem lesz belőle felnőtt erőszakos bűnöző.)

Ja, és tényleg:

"A másik áldozat, a 21 éves Gergely múlt héten érettségizett. A fiú az egyik testvérével érkezett a tragikus szülinapra, így ő is láthatta bátyja haláltusáját. Gergely imádta a focit, nagy Újpest szurkoló volt. Garázdaság miatt többször felelősségre vonták már."

Itt csak a vakszerencse döntött ki szúrt előbb, ki halt meg és ki került a kóterbe.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gvass1 2020.05.23. 14:33-kor.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

TurboP írta: 2020.05.22. 22:12 Ebből sose lesz, börtönből ki befog ezután járni
Vagy fiatalon fog elhalálozódni 8-)
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

nemtokregelni írta: 2020.05.23. 16:03 Zsigerből a polgári fegyvertartás és önvédelem elleni polkorrekt propagandát folytató szereplő, nem pusztán egy video alapján. Ha rajta múlik, neked se lenne még pisztoly alakú öngyújtód sem. Innentől engem nem érdekel, mekkora szakember, vannak rajta kívül is elismert szakemberek az előbbi nélkül.
+1

igazi genetikailag belügyes véghlény.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
szilzol71

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: szilzol71 »

Gumis önvédekezés vagy lehet, hogy inkább támadás Újpesten.
Nem lennék meglepődve, ha köze lenne a pénteki késeléshez.
Apa, kezdődik!

https://index.hu/belfold/2020/05/24/gum ... ita_loves/
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

szilzol71 írta: 2020.05.24. 18:15 Gumis önvédekezés vagy lehet, hogy inkább támadás Újpesten.
Nem lennék meglepődve, ha köze lenne a pénteki késeléshez.
Apa, kezdődik!

https://index.hu/belfold/2020/05/24/gum ... ita_loves/

Mótvá!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Bassza meg, megnéztem a lakás belső biztonsági kamera felvételét, szerencsétlen rendszer négyszer küldött riasztást, de csak most néztem meg. A bejárati ajtót feszegették, a redőnyt feltolták, két figura lesett befelé, később lámpáztak is... Amíg nem voltam itthon... Csak a körvonalaik látszanak a függöny miatt. Most akkor mi a teendőm, mert ezek lehet visszajönnek. Fegyverek megtöltve, ajtón dupla zár, biztonsági lánc, a nyitásérzekelő elesitve. Meg mit tehetnék? Ötlet esetleg?
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

The Gent írta: 2020.05.24. 22:20 Bassza meg, megnéztem a lakás belső biztonsági kamera felvételét, szerencsétlen rendszer négyszer küldött riasztást, de csak most néztem meg. A bejárati ajtót feszegették, a redőnyt feltolták, két figura lesett befelé, később lámpáztak is... Amíg nem voltam itthon... Csak a körvonalaik látszanak a függöny miatt. Most akkor mi a teendőm, mert ezek lehet visszajönnek. Fegyverek megtöltve, ajtón dupla zár, biztonsági lánc, a nyitásérzekelő elesitve. Meg mit tehetnék? Ötlet esetleg?
Lehet hogy szerencséd van, megnézték, nincsenekk-e festmények, nagy értékű műtárgyak és talán nem jönnek. Ház vagy lakás?

Van még pár rohadt genya de legális trükk, azt inkább privátban.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Blekk Rájgó írta: 2020.05.24. 22:38 Lehet hogy szerencséd van, megnézték, nincsenekk-e festmények, nagy értékű műtárgyak és talán nem jönnek. Ház vagy lakás?

Van még pár rohadt genya de legális trükk, azt inkább privátban.
Házban lakás, jöhet a trükk privátban, egyébként nagyon köszönöm!!
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

The Gent írta: 2020.05.24. 22:20 Bassza meg, megnéztem a lakás belső biztonsági kamera felvételét, szerencsétlen rendszer négyszer küldött riasztást, de csak most néztem meg. A bejárati ajtót feszegették, a redőnyt feltolták, két figura lesett befelé, később lámpáztak is... Amíg nem voltam itthon... Csak a körvonalaik látszanak a függöny miatt. Most akkor mi a teendőm, mert ezek lehet visszajönnek. Fegyverek megtöltve, ajtón dupla zár, biztonsági lánc, a nyitásérzekelő elesitve. Meg mit tehetnék? Ötlet esetleg?
Mindenképp szólnék a rendőrségnek, hogy legyen nyoma. Felvételekről biztonsági másolat is legyen. És hívj segítséget, legyetek többen, illetve ha lehet mindig legyen otthon valaki.
szilzol71

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: szilzol71 »

Blekk Rájgó írta: 2020.05.24. 22:38 Lehet hogy szerencséd van, megnézték, nincsenekk-e festmények, nagy értékű műtárgyak és talán nem jönnek. Ház vagy lakás?

Van még pár rohadt genya de legális trükk, azt inkább privátban.
Ezeket én is kérném, ha lehet. Előre is köszönöm!
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

The Gent írta: 2020.05.24. 22:20 Bassza meg, megnéztem a lakás belső biztonsági kamera felvételét, szerencsétlen rendszer négyszer küldött riasztást, de csak most néztem meg. A bejárati ajtót feszegették, a redőnyt feltolták, két figura lesett befelé, később lámpáztak is... Amíg nem voltam itthon... Csak a körvonalaik látszanak a függöny miatt. Most akkor mi a teendőm, mert ezek lehet visszajönnek. Fegyverek megtöltve, ajtón dupla zár, biztonsági lánc, a nyitásérzekelő elesitve. Meg mit tehetnék? Ötlet esetleg?
A neten megtalálod a lakóhelyed KMB körzet szerinti felosztását, telefonszámmal. Ha ezügyben nem is tudsz feljelentést tenni, de egy jelzés nem árt, hogy képben legyenek.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Sparrow írta: 2020.05.24. 22:40 Mindenképp szólnék a rendőrségnek, hogy legyen nyoma. Felvételekről biztonsági másolat is legyen. És hívj segítséget, legyetek többen, illetve ha lehet mindig legyen otthon valaki.
Hát, a sünöket, asszem kihagyom. Pont leszarjak... Bár erre magam is gondoltam. Köszi!!
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

zora írta: 2020.05.24. 22:42 A neten megtalálod a lakóhelyed KMB körzet szerinti felosztását, telefonszámmal. Ha ezügyben nem is tudsz feljelentést tenni, de egy jelzés nem árt, hogy képben legyenek.
A sünök ezt lekakilják. Ha újra próbálkoznak, akkor vérontás lesz, ennyi. A sok gyakorlás most gyakorlatilag lesz hasznositva...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
szilzol71

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: szilzol71 »

The Gent írta: 2020.05.24. 22:48 A sünök ezt lekakilják. Ha újra próbálkoznak, akkor vérontás lesz, ennyi. A sok gyakorlás most gyakorlatilag lesz hasznositva...
Remélem nem élessel készülsz, mert akkor hiába hiúsítod meg a betörést, olyan büntetőeljárást kapsz a nyakadba, hogy megemlegeted, még ha a végén fel is mentenek.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

szilzol71 írta: 2020.05.24. 22:50 Remélem nem élessel készülsz, mert akkor hiába hiúsítod meg a betörést, olyan büntetőeljárást kapsz a nyakadba, hogy megemlegeted, még ha a végén fel is mentenek.
Dehogy is, lehet, hogy kv-ra is meghivom őket, sütivel... 😕
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

The Gent írta: 2020.05.24. 22:20 Bassza meg, megnéztem a lakás belső biztonsági kamera felvételét, szerencsétlen rendszer négyszer küldött riasztást, de csak most néztem meg. A bejárati ajtót feszegették, a redőnyt feltolták, két figura lesett befelé, később lámpáztak is... Amíg nem voltam itthon... Csak a körvonalaik látszanak a függöny miatt. Most akkor mi a teendőm, mert ezek lehet visszajönnek. Fegyverek megtöltve, ajtón dupla zár, biztonsági lánc, a nyitásérzekelő elesitve. Meg mit tehetnék? Ötlet esetleg?
Több ismerősöm és apám is esküszik az időkapcsolós elektromos eszközökre. Lámpa, rádió, esetleg TV ami nem kapcsolja ki magát automatikusan X idő után. Szépen beállítod, és kapcsolgatja le-fel az eszközöket. Nem kell milliós nagyságrendre gondolni, konnektorba dugott cucc ami a belé dugott állólámpát, égősort, rádiót, bármit fel-le kapcsolgat. Kicioccó kínaiban is van ilyen, Xiaomi is csinál "intelligens" aljazokat, hosszabbítókat.
Ezek nem a kamera és a riasztók helyett, hanem azok mellett hatékonyak. Persze a fogyasztásnak nem barátai, de a kevésbé merész és pofátlan (és kevésbé profi, célzottan 1-2 értékre utazó) rablovicsot talán hatékonyan távol tartja ha éppen nem vagy otthon.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2020.05.24. 22:53 Több ismerősöm és apám is esküszik az időkapcsolós elektromos eszközökre. Lámpa, rádió, esetleg TV ami nem kapcsolja ki magát automatikusan X idő után. Szépen beállítod, és kapcsolgatja le-fel az eszközöket. Nem kell milliós nagyságrendre gondolni, konnektorba dugott cucc ami a belé dugott állólámpát, égősort, rádiót, bármit fel-le kapcsolgat. Kicioccó kínaiban is van ilyen, Xiaomi is csinál "intelligens" aljazokat, hosszabbítókat.
Ezek nem a kamera és a riasztók helyett, hanem azok mellett hatékonyak. Persze a fogyasztásnak nem barátai, de a kevésbé merész és pofátlan (és kevésbé profi, célzottan 1-2 értékre utazó) rablovicsot talán hatékonyan távol tartja ha éppen nem vagy otthon.
Jó ötlet, köszi!!
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Tudom, viccesnek hangzik, de nyomtass egy covid19 lezárásos végzést az ajtóra. Szerintem van akit visszatartana.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

The Gent írta: 2020.05.24. 22:55 Jó ötlet, köszi!!
Szerintem észrevették a falon a riasztó szamkodos kapcsolojat, mozgaserzekelojet, azért nem vitték tovább a cselekmenyt, most keresek kilukasztott lőlapot, azt majd kiteszem az ajtóra... 8-)
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Sparrow írta: 2020.05.24. 23:01 Tudom, viccesnek hangzik, de nyomtass egy covid19 lezárásos végzést az ajtóra. Szerintem van akit visszatartana.
Akikre gondolok, azokat nem...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

The Gent írta: 2020.05.24. 23:03 Akikre gondolok, azokat nem...
Srácok, mindenkinek köszönöm, ha reggel nem jelentkezem, akkor a hírekben elolvashatjátok, hogy mi történt... Jó éjt! :roll:
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

The Gent írta: 2020.05.24. 22:40 Házban lakás, jöhet a trükk privátban, egyébként nagyon köszönöm!!
Mindkettőtöknek ment, bár az egyiket már a többiek leírták.
szilzol71

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: szilzol71 »

Blekk Rájgó írta: 2020.05.24. 23:15 Mindkettőtöknek ment, bár az egyiket már a többiek leírták.
Köszi szépen!
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

The Gent írta: 2020.05.24. 23:07 Srácok, mindenkinek köszönöm, ha reggel nem jelentkezem, akkor a hírekben elolvashatjátok, hogy mi történt... Jó éjt! :roll:
Éjjel nem volt semmilyen mocorgas, remélem megúsztam, hogy visszajojjenek, megegyszer köszönöm a segítséget mindenkinek!
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

The Gent írta: 2020.05.25. 08:23 Éjjel nem volt semmilyen mocorgas, remélem megúsztam, hogy visszajojjenek, megegyszer köszönöm a segítséget mindenkinek!
Azért arra figyelj meg készülj, hogy az ilyenek inkább akkor jönnek, amikor nem vagy otthon. Remélhetőleg tényleg megijedtek a riasztótól pl és ennyi volt, de ha jönnek, akkor 90%, hogy akkor fognak, amikor nem vagy otthon.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

smith15 írta: 2020.05.25. 08:32 Azért arra figyelj meg készülj, hogy az ilyenek inkább akkor jönnek, amikor nem vagy otthon. Remélhetőleg tényleg megijedtek a riasztótól pl és ennyi volt, de ha jönnek, akkor 90%, hogy akkor fognak, amikor nem vagy otthon.
Eléggé komoly belső kamera rendszer van a lakásban, ha a bejáraton bejön, akkor az arca meg lesz orokitve, hacsak nincs rajta maszk... Sőt rá is tudok szólni a telefonról, hogy tipli mert a sünök úton vannak.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

The Gent írta: 2020.05.25. 11:17 Eléggé komoly belső kamera rendszer van a lakásban, ha a bejáraton bejön, akkor az arca meg lesz orokitve, hacsak nincs rajta maszk... Sőt rá is tudok szólni a telefonról, hogy tipli mert a sünök úton vannak.
Mozgásérzékelős szolár lámpa az ajtó fölé. Neked is kényelmes, ha sötétben matatsz a kulcsért, meg meg is lepi a komát. Olcsó dolog.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

swordmanus írta: 2020.05.25. 12:20 Mozgásérzékelős szolár lámpa az ajtó fölé. Neked is kényelmes, ha sötétben matatsz a kulcsért, meg meg is lepi a komát. Olcsó dolog.
Hasonlót javasoltam a fórumtársnak, csak kicsit trükkösebben és felturbózva :). Nyaralóban bevált dolgok, utáltam minden tavaszt a helyszínelőre várva kezdeni.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

G.D írta: 2020.05.25. 12:58 Kép
Szexibb, amikor látod, hogy tudják is használni a pisztolyt, nem csak pózerkednek ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

The Gent írta: 2020.05.25. 11:17 Eléggé komoly belső kamera rendszer van a lakásban, ha a bejáraton bejön, akkor az arca meg lesz orokitve, hacsak nincs rajta maszk... Sőt rá is tudok szólni a telefonról, hogy tipli mert a sünök úton vannak.
Igen, ilyen üzemelésével találkozram már post morten. 😃

Végeredmény: lett egy szar, elmosódott kép a kapucnis, maszkos emberről. Lett egy szétdúlt kecó, meg pár elvitt cuccmák...

Ami a kisgazembert elkergeti az a visító. A köv lépcső a mindenféle beavatkozók. Abból általában már az első lépcső is elég szokott lenni.

A kamera akkor jó, ha esemény van, mert nem egy automata indítja a beavatkozókat, hanem sk a tulaj, fényképes, videós bizonyítékkal a kezében. A kamera ezért jó. De csak az, aminek van távolról aktiválható kimenete. Anélkül semmit sem ér. A dumálás max a caládnak lehet érdekes funkció. Haza lehet szólni az asszonynak, ha túl közel matatna a szomszéd mancsa, stb... 😃

A pudingfejek is azt hitték, hogy a kamera megakadályozza az erőszakos cselekményeket. Kiderült, hogy nem.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Mr. Senki írta: 2020.05.25. 17:14 Ami a kisgazembert elkergeti az a visító. A köv lépcső a mindenféle beavatkozók. Abból általában már az első lépcső is elég szokott lenni.
Ez a vagyonvédelem egyik általános alapelve: növelni a bejutáshoz szükséges időt, vele együtt a lebukás veszélyét. Ezzel párhuzamosan a behatolási kísérletet a lehető legkorábbi szakaszban jelezni. Erre vannak a sok év alatt kitapasztalt egyedi trükkök, finomítások.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Elvben vannak olyan, hatarozottan legalis modszerek, amik a tamadast kepesek megtorni (persze eletszerutlen modon ezek megkerulhetoek) akar a tulajdonos jelenlete nelkul is.

Sajnos en meg Interneten is csak olyat lattam ezek kozul, ami irrealisan draga volt. :-(

Persze egy MKH vizsgalat onmagaban a sokszorosaba kerul, mint ami muszakilag a teljes gyartasi koltsegkent indolt lenne; igy gazdasagilag olyan eszkoznek lenne ertelme, ami gazspray-t mukodtet a behatolast eszlelve.

Ez lehetne akar egyszeru mechanikus szerkezet is: a botlodrot megrant egy sulyt, ami raesik a spray-re. Vagy a botlodrot aktival egy rugot.
Vagy elektronikus: egy kis elektromagnessel megnyomni a spray-t.

Bel
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

bel írta: 2020.05.25. 21:29 Sziasztok,

Elvben vannak olyan, hatarozottan legalis modszerek, amik a tamadast kepesek megtorni (persze eletszerutlen modon ezek megkerulhetoek) akar a tulajdonos jelenlete nelkul is.

Sajnos en meg Interneten is csak olyat lattam ezek kozul, ami irrealisan draga volt. :-(

Persze egy MKH vizsgalat onmagaban a sokszorosaba kerul, mint ami muszakilag a teljes gyartasi koltsegkent indolt lenne; igy gazdasagilag olyan eszkoznek lenne ertelme, ami gazspray-t mukodtet a behatolast eszlelve.

Ez lehetne akar egyszeru mechanikus szerkezet is: a botlodrot megrant egy sulyt, ami raesik a spray-re. Vagy a botlodrot aktival egy rugot.
Vagy elektronikus: egy kis elektromagnessel megnyomni a spray-t.

Bel
Vannak ezek a lakás illatosítók, van mozgásérzékelős is: kis barkácsolást igényel...
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

bel írta: 2020.05.25. 21:29 Sziasztok,

Elvben vannak olyan, hatarozottan legalis modszerek, amik a tamadast kepesek megtorni (persze eletszerutlen modon ezek megkerulhetoek) akar a tulajdonos jelenlete nelkul is.

Sajnos en meg Interneten is csak olyat lattam ezek kozul, ami irrealisan draga volt. :-(

Persze egy MKH vizsgalat onmagaban a sokszorosaba kerul, mint ami muszakilag a teljes gyartasi koltsegkent indolt lenne; igy gazdasagilag olyan eszkoznek lenne ertelme, ami gazspray-t mukodtet a behatolast eszlelve.

Ez lehetne akar egyszeru mechanikus szerkezet is: a botlodrot megrant egy sulyt, ami raesik a spray-re. Vagy a botlodrot aktival egy rugot.
Vagy elektronikus: egy kis elektromagnessel megnyomni a spray-t.

Bel
Régen csináltunk ilyet, alu zártszelvény házban még a jó öreg ammóniás gázspray, menetesszár+csiga. A feltekert spárga tekerte be a csavart és nyomta le az előkészített dezodort. Pl. bent becsukott ajtó kinyitására sült el. Párat gyártottunk saját célra, nem kereskedelmi terméknek.

Pár éve volt "botlódrótos akna", ami egy riasztó- vagy gáztöltényt sütött el. A honlap már nem él, youtube-on még fönt a videó aktív védelem néven. Bár ez aggályos, ráfoghatják, hogy gáz-riasztó fegyver.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

EZ a durva bzmeg, nem a rambóhárom...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

bel írta: 2020.05.25. 21:29 Ez lehetne akar egyszeru mechanikus szerkezet is: a botlodrot megrant egy sulyt, ami raesik a spray-re. Vagy a botlodrot aktival egy rugot.
Vagy elektronikus: egy kis elektromagnessel megnyomni a spray-t.
Kapszaicinpor, amit aktiváláskor kiszúrt szén-dioxid patronból kifúvó gáz terít. Persze lenne benne Seeger-kerék. Nem szívesen porszívóznék utána. :-)
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Mr. Senki írta: 2020.05.25. 17:14 Igen, ilyen üzemelésével találkozram már post morten. 😃

Végeredmény: lett egy szar, elmosódott kép a kapucnis, maszkos emberről. Lett egy szétdúlt kecó, meg pár elvitt cuccmák...

Ami a kisgazembert elkergeti az a visító. A köv lépcső a mindenféle beavatkozók. Abból általában már az első lépcső is elég szokott lenni.

A kamera akkor jó, ha esemény van, mert nem egy automata indítja a beavatkozókat, hanem sk a tulaj, fényképes, videós bizonyítékkal a kezében. A kamera ezért jó. De csak az, aminek van távolról aktiválható kimenete. Anélkül semmit sem ér. A dumálás max a caládnak lehet érdekes funkció. Haza lehet szólni az asszonynak, ha túl közel matatna a szomszéd mancsa, stb... 😃

A pudingfejek is azt hitték, hogy a kamera megakadályozza az erőszakos cselekményeket. Kiderült, hogy nem.
A belső kamerarendszernek van még egy olyan hátránya, ha egy kicsit is tájékozott a betörő az ilyenekkel kapcsolatban és tisztában van vele, hogy kell lennie egy rögzítő készüléknek is a lakásban. Azt megkeresve, kb. lenullázhatja a bizonyítás és felismerhetőség lehetőségét, ráadásul egy igen komoly értékű eszközt tud lenyúlni.

Bármilyen védelmi rendszer is van telepítve, vagy sem, érdemes jól látható módon felhívni a kéretlen látogató figyelmét, hogy a birtok el van látva valamilyen védelmi rendszerrel (lehet kamu is a szöveg, csak legyen egy-két erre utaló megtévesztő valami).
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Dönci62 2020.05.26. 06:46-kor.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Dönci62 írta: 2020.05.26. 06:41 A belső kamerarendszernek van még egy olyan hátránya, ha egy kicsit is tájékozott a betörő az ilyenekkel kapcsolatban és tisztában van vele, hogy kell lennie egy rögzítő készüléknek is a lakásban. Azt megkeresve, kb. lenullázhatja a bizonyítás és felismerhetőség lehetőségét, ráadásul egy igen komoly értékű eszközt tud lenyúlni.

azért az igazán modern ilyen cuccok már régen felhőbe mentenek...

(De a kamerarendszerek hasznosságával kapcsolatban nekem is vannak komoly kétségeim.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Dönci62 írta: 2020.05.26. 06:41 A belső kamerarendszernek van még egy olyan hátránya, ha egy kicsit is tájékozott a betörő az ilyenekkel kapcsolatban és tisztában van vele, hogy kell lennie egy rögzítő készüléknek is a lakásban. Azt megkeresve, kb. lenullázhatja a bizonyítás és felismerhetőség lehetőségét, ráadásul egy igen komoly értékű eszközt tud lenyúlni.
Sokéves alapelv, ahogy gvass írja. Kép- és eseményrögzítés nem helyben! Felhő vagy legalább távoli szerver, már jó tizenöt éve (a VHS kihalása óta) így van!

Ide a pénzt és a kazettát!)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Dönci62 írta: 2020.05.26. 06:41 A belső kamerarendszernek van még egy olyan hátránya, ha egy kicsit is tájékozott a betörő az ilyenekkel kapcsolatban és tisztában van vele, hogy kell lennie egy rögzítő készüléknek is a lakásban. Azt megkeresve, kb. lenullázhatja a bizonyítás és felismerhetőség lehetőségét, ráadásul egy igen komoly értékű eszközt tud lenyúlni.

Bármilyen védelmi rendszer is van telepítve, vagy sem, érdemes jól látható módon felhívni a kéretlen látogató figyelmét, hogy a birtok el van látva valamilyen védelmi rendszerrel (lehet kamu is a szöveg, csak legyen egy-két erre utaló megtévesztő valami).
A házra ugyan én ki nem tacepaozom, hogy fel tudjon készülni... Odabent majd észreveszi... Megölni, megnyomírtani értelemszerűen nem lehet, de minden más játszik. Gyorsan el lehet érni, hogy visítva meneküljön... Elég elhitetni vele, hogy még egy lépés, és két havi macskakaja lesz belőle...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

:)
gvass1 írta: 2020.05.26. 06:44 azért az igazán modern ilyen cuccok már régen felhőbe mentenek...

(De a kamerarendszerek hasznosságával kapcsolatban nekem is vannak komoly kétségeim.)
Nézd, Gábor, igen a felhőbe menti a felvételt nem VHS kazira...Tehát, ha észreveszi es osszetori, már cseszheti mert fel lett véve, a rendszer meg a telefonomra küldte a videjót. Szerintem ez elég modern... Pluszban van rijjasztó is... A kombinált rendszerekben hiszek, de még majd fejlesztek, kaptam ötleteteket bőven, amit köszönök.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

bel írta: 2020.05.25. 21:29 Persze egy MKH vizsgalat onmagaban a sokszorosaba kerul, mint ami muszakilag a teljes gyartasi koltsegkent indolt lenne; igy gazdasagilag olyan eszkoznek lenne ertelme, ami gazspray-t mukodtet a behatolast eszlelve.

Ez lehetne akar egyszeru mechanikus szerkezet is: a botlodrot megrant egy sulyt, ami raesik a spray-re. Vagy a botlodrot aktival egy rugot.
Vagy elektronikus: egy kis elektromagnessel megnyomni a spray-t.
Ne egyszerőbb egy ilyen Schreck Selbstschussgerättal egy 9mm Knall patront elsütni?
Az elé lehet tenni kapszaicin púdert, vagy bármit.
10383-100_schreck-selbstschussgeraet-kieferle-m1-inklusive-50-r-knallpatronen-9-mm.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

WildBear23 írta: 2020.05.26. 09:22 Ne egyszerőbb egy ilyen Schreck Selbstschussgerättal egy 9mm Knall patront elsütni?
Az elé lehet tenni kapszaicin púdert, vagy bármit.10383-100_schreck-selbstschussgeraet-kieferle-m1-inklusive-50-r-knallpatronen-9-mm.jpg
Ki fogsz nevetni: eszembe se jutott, hogy ilyet már sorozatban gyártanak. "Mert akkor lenne a magyar fegyverboltokban": pont ilyenre ne lenne igény?

Apropó: a Cobrával mi történt?
Válasz küldése