OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13487
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Napi sün

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

BreakerHUN írta: 2018.08.08. 15:03 Miert, mar probaltad?
:lol:

Nem, de ha belegondolsz az ügyvédi díjba, mire az összes banáni jogorvoslatot kimerítetted és fellépsz nemzetközi szintre, sztem te is inkább ordítva könyörögnél szögért és kalapácsért.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
BreakerHUN
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2018.06.08. 22:28

Re: Napi sün

Hozzászólás Szerző: BreakerHUN »

gvass1 írta: 2018.08.08. 15:10 :lol:

Nem, de ha belegondolsz az ügyvédi díjba, mire az összes banáni jogorvoslatot kimerítetted és fellépsz nemzetközi szintre, sztem te is inkább ordítva könyörögnél szögért és kalapácsért.
Hat igen, az biztos hogy nem ket filler lenne. De hat ez sem mehet hogy otthon alszom es a szomszedom azt allitja hogy fegyverrel lovoldozok, akkor egyszeruen bejon a TEK. Plusz hab a tortára, hogy mésfél évig nyomozzanak egy nyilvanvaloan meg nem tortent bncselekmeny miatt.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Isszy írta: 2018.08.08. 13:40kullancs befertozott. Szep kokarda alaku folt a csipes helyen par het utan. ... orvosnal nem jartam jo tanacsert.
Azert nem kellene azt sugalni, hogy ha egy orvos a virusfertozesre nem ad arra teljesen hatastalan antibiotikumot, akkor a bakteriumfertozesre sem adna arra hatasos antibiotikumot.

Szerintem virusfertozesre antibiotikumot szedni kb. olyan, mint ha az ujjadba szalka megy, akkor levagod magadnak a kezedet.

Siman elofordulhat, hogy a szalka Clostridium perfringens bakteriummal van fertozve, es ha az bekerul egy levegotol elzart sebbe, akkor eloszor gazgangrenat okoz, ami utan kb 1 nap van az amputaciora, utana mar nem lehet megmenteni a beteget. Szoval biztos, ami biztos alapon, megelelozeskeppen jobb levagni azt a kezet. :-(

Bel
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13487
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Napi sün

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

BreakerHUN írta: 2018.08.08. 15:45 De hat ez sem mehet hogy otthon alszom es a szomszedom azt allitja hogy fegyverrel lovoldozok, akkor egyszeruen bejon a TEK. Plusz hab a tortára, hogy mésfél évig nyomozzanak egy nyilvanvaloan meg nem tortent bncselekmeny miatt.
De. Ez VAN.
Fel kell hagyni a valóságtagadással!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bel írta: 2018.08.08. 15:47 Azert nem kellene azt sugalni, hogy ha egy orvos a virusfertozesre nem ad arra teljesen hatastalan antibiotikumot, akkor a bakteriumfertozesre sem adna arra hatasos antibiotikumot.

Szerintem virusfertozesre antibiotikumot szedni kb. olyan, mint ha az ujjadba szalka megy, akkor levagod magadnak a kezedet.

Siman elofordulhat, hogy a szalka Clostridium perfringens bakteriummal van fertozve, es ha az bekerul egy levegotol elzart sebbe, akkor eloszor gazgangrenat okoz, ami utan kb 1 nap van az amputaciora, utana mar nem lehet megmenteni a beteget. Szoval biztos, ami biztos alapon, megelelozeskeppen jobb levagni azt a kezet. :-(

Bel
Direkt nem mentem bele ilyen vitákba, csak elmondtam a véleményemet lentebb, na de mindegy, szóval.
Az igaz lehet, hogy egy idős legyengült szervezetnek támogatás lehet az antibio vírusfertőzés esetén a másodlagos fertőzések miatt.
Hogy én nem szedek influenzára antibiot jelen fittségi helyzetemben az tutiziher. Ugyanannyi idő alatt lábalok ki belőle, max szétbombázom a bélflórámat és fosni fogok.
Egy antibios kezelés után volt ilyen, hogy már semmi bajom nem volt, de a salakanyag leadása valahogy nem akart rendeződni. Elmenten ezzel a panasszal háziorvoshoz, de épp helyettesítő volt. Felírt valami antibiot. Na de mondom, ha fosok, szerintem a bélflórám szétbombázása miatt, akkor ezzel nem csak még jobban ártani fogok? Ja akkor itt van probiotikum. Szóval igen, vannak dilettáns orvosok is, de személy szerint nem szeretném okosabbnak képzelni magam mégsem az orvostudománynál.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Napi sün

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2018.08.08. 15:50 De. Ez VAN.
Fel kell hagyni a valóságtagadással!
Apám mesélgetett mostanában egy hasonló sztorit. Ember vadász, minden legál. Aztán jóakaró felnyomta. Emberünk vígan tévézett otthon, amikor az erkélyen keresztül hívatlan vendégek állítottak be hozzá, és betekerték a szőnyegbe.
Én mondjuk rohadtul nem értem ezt az eljárást. Mégis mi a herét lehet ezzel elérni, még akkor is ha tényleg van mondjuk egy illegális hangtompítója, vagy mittomén? Vagy ha csak annyi a bejelentés, hogy fegyvere van. Egy engedélyes fegyvertartónál? Tényleg?
Az a bizonyos rendőrgyilkosság meg ne legyen magyarázat ilyesmire, ott egy priuszos emberhez mentek ki, aztán a gyalogrendőrök bementek egy AMD-vel felfegyverkezett emberhez, pedig senki nem volt veszélyben. Ebből az esetből tanulni kell, nem átesni a ló túloldalára... Persze, vigyázzatok magatokra kedves hivatásosok, de az lenne a normális ha mi becsületes polgárok és ti egymásért lennénk, nem egymás ellen.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Napi sün

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2018.08.08. 16:37 Apám mesélgetett mostanában egy hasonló sztorit. Ember vadász, minden legál. Aztán jóakaró felnyomta. Emberünk vígan tévézett otthon, amikor az erkélyen keresztül hívatlan vendégek állítottak be hozzá, és betekerték a szőnyegbe.
Én mondjuk rohadtul nem értem ezt az eljárást. Mégis mi a herét lehet ezzel elérni, még akkor is ha tényleg van mondjuk egy illegális hangtompítója, vagy mittomén? Vagy ha csak annyi a bejelentés, hogy fegyvere van. Egy engedélyes fegyvertartónál? Tényleg?
Az a bizonyos rendőrgyilkosság meg ne legyen magyarázat ilyesmire, ott egy priuszos emberhez mentek ki, aztán a gyalogrendőrök bementek egy AMD-vel felfegyverkezett emberhez, pedig senki nem volt veszélyben. Ebből az esetből tanulni kell, nem átesni a ló túloldalára... Persze, vigyázzatok magatokra kedves hivatásosok, de az lenne a normális ha mi becsületes polgárok és ti egymásért lennénk, nem egymás ellen.
Nem ismerjük a pontos tényeket se itt sem ott.
De minekutana a Luke Skywalkernek öltözött egyetemista srácra is nagy erőkkel lecsaptak és bevitték az egyetemről lepedőben és vízipisztollyal, nem árt az óvatosság mielőtt fegyvert pucolunk otthon...
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

bel írta: 2018.08.08. 15:47 Azert nem kellene azt sugalni, hogy ha egy orvos a virusfertozesre nem ad arra teljesen hatastalan antibiotikumot, akkor a bakteriumfertozesre sem adna arra hatasos antibiotikumot.

Szerintem virusfertozesre antibiotikumot szedni kb. olyan, mint ha az ujjadba szalka megy, akkor levagod magadnak a kezedet.

Siman elofordulhat, hogy a szalka Clostridium perfringens bakteriummal van fertozve, es ha az bekerul egy levegotol elzart sebbe, akkor eloszor gazgangrenat okoz, ami utan kb 1 nap van az amputaciora, utana mar nem lehet megmenteni a beteget. Szoval biztos, ami biztos alapon, megelelozeskeppen jobb levagni azt a kezet. :-(

Bel
Jaj dehogynem lehet sugallni.
Mindenki azt csinal magaval amit akar, te nyugodtan vagd csak le amidet csak akarod, de a tok fejed tetejere is allhatsz felolem okostojas. A te tanacsod lenne az utolso amire hallgatnek. Az orvosok tanacsat is fogadd meg batran, majd kiderul melyikunk huzza tovabb, bar itt meg nincs bucsutopik. Hajra.
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

bel írta: 2018.08.08. 15:47 Azert nem kellene azt sugalni, hogy ha egy orvos a virusfertozesre nem ad arra teljesen hatastalan antibiotikumot, akkor a bakteriumfertozesre sem adna arra hatasos antibiotikumot.

Szerintem virusfertozesre antibiotikumot szedni kb. olyan, mint ha az ujjadba szalka megy, akkor levagod magadnak a kezedet.

Siman elofordulhat, hogy a szalka Clostridium perfringens bakteriummal van fertozve, es ha az bekerul egy levegotol elzart sebbe, akkor eloszor gazgangrenat okoz, ami utan kb 1 nap van az amputaciora, utana mar nem lehet megmenteni a beteget. Szoval biztos, ami biztos alapon, megelelozeskeppen jobb levagni azt a kezet. :-(

Bel
Amugy meg veszelyes nagy hujeseget irtal, remelem nem orvos vagy mert az eleg gaz lenne.
A kullancs terjeszt virust is (minden ezredik), agyvelogyulladas a betegseg DE terjeszt bakteriumot (minden szazadik) ami ANTIBIOTIKUMMAL GYOGYITHATO. Nalam az utobbi volt, annak tunete a kokarda-szeru voros folt.
Vagyis megegyszer, a kullancs altal terjesztett bakterium gyogyult nalam ANTIBIOTIKUMMAL.
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia Fortitu,

Szerintem a "swating"-ban nem a swatosok, hanem az oket dezinformalok a bunosok.

Abban mondjuk nem vagyok biztos, hogy a hazai jogszolgaltatasban milyen aranyban itelik el oket. :-(

Es persze Totonak van igaza, ha lehet keruljuk el a "provokalast".

Bel
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bel írta: 2018.08.08. 18:57 Szia Fortitu,

Szerintem a "swating"-ban nem a swatosok, hanem az oket dezinformalok a bunosok.

Abban mondjuk nem vagyok biztos, hogy a hazai jogszolgaltatasban milyen aranyban itelik el oket. :-(

Es persze Totonak van igaza, ha lehet keruljuk el a "provokalast".

Bel
Na mondjuk ebben tényleg nagyon igazad van, a hamis feljelentgetőket nagyon komolyan kellene kezelni. Tudtommal a mentősöknél is komoly probléma a fuvaroztatás. Az is hasonló visszaélés. Meg a bombariadó brahiból.
Sajnos én sem tudom ez mennyire valósul meg nálunk...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: szöged »

bel írta: 2018.08.08. 18:57 Szia Fortitu,

Szerintem a "swating"-ban nem a swatosok, hanem az oket dezinformalok a bunosok.

Abban mondjuk nem vagyok biztos, hogy a hazai jogszolgaltatasban milyen aranyban itelik el oket. :-(

Es persze Totonak van igaza, ha lehet keruljuk el a "provokalast".

Bel
az, hogy normálisan akarja valaki élni az életét, az normális dolog
az az abnormális, ha ezért hátrány éri

egyszerűen képtelenségnek érezem azt, hogy a jogkövető fegyvertartó változtasson az egyébként törvényes/normális életvitelén azért, hogy csökkentse az esélyét annak, hogy megalapozatlanul ráugorjon a tek
hiszen rosszakarók megléte esetén ennek a bekövetkeztét kizárni sosem fogja tudni, ergo felesleges, és a társadalmi folyamatokat negatív irányba befolyásolná, ha ez az elv meghonosodna

a kutya a másik oldalon van elásva

természetesen analóg módon pl a halálbüntetéshez, ebben a kérdéskörben is felmerül, hogy "A" típusú hiba vs "B" típusú hiba, de nem létezik olyan gondolkodó ember, aki szeretné, ha felborulna az arányosság elve

szóval a mindenkori hatóság eljárásrendjén kell valamit csiszolni a swating elkerülésére, vagy annak negatív hatásainak minimalizálására

kiegészítés:
nem is tudom melyikőtök írta, de kb így szólt:
-elnézést a kellemetlenségekért, és köszönjük az együttműködést
kezdetnek már ennyi is elég lenne, de még ezt is lehetne fokozni
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szöged 2018.08.08. 19:20-kor.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Isszy írta: 2018.08.08. 18:47Vagyis megegyszer, a kullancs altal terjesztett bakterium gyogyult nalam ANTIBIOTIKUMMAL
Elsore is felfogtam, hogy mivel kapcsolatban irtad buszken, hogy "orvosnal nem jartam jo tanacsert."

Pontosan ezzel sugaltad azt, hogy az orvos biztos nem adott volna neked antibiotikumat, de te jol atjartal az eszukon, es szereztel illegalisan gyogyszert.

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

szöged írta: 2018.08.08. 19:16szóval a mindenkori hatóság eljárásrendjén kell valamit csiszolni a swating elkerülésére, vagy annak negatív hatásainak minimalizálására
Szia,

Szerintem most legalabb 3 kolunbozo helyzetrol beszelunk:

1. otthon fegyvertakaritas: itt nagyreszt igazad van, elvarhato ilyen esetben legalabb egy olyan szintu nyomozas, hogy az igrend nyilvantartasa szerint van a bejelentesnek megfelelo fegyvere? Ha igen, akkor nagy valoszinuseggel jogkoveto, ezert legfeljebb egy szolid tarolohelyellenorzest csinalni csak.

2. nem otthon fegyvertakaritas: itt mar kevesbe elvarhato, hogy azonnal tudjak ki takaritja a fegyvert, es ha nem tudjak, akkor azt sem tudhatjak, hogy legalisan van-e nala. Szoval ott alapvetoen rendben van a "felkemeny" ellenorzes (muveleti csoport felszolitja, megbilincseli, tisztazas utan elengedi).

3. teljesen kamu informaciokkal megvezetik a rendorseget, hogy halaszthatatlanul felszamoljon egy kitalalt fegyveres buncselekmenyt (swating): azzal az informacioval kell azonnal dolgozni, ami van, es azonnal. Itt csak a "kemeny" fellepes (ajto berugas, leteperes, bilincseles) az elfogadhato a tarsadalom szempontjabol (mert ha valos az info, akkor minden mas esetben halomra olik a rendoroket). De amint tisztazasra kerult a helyzet, azonnal fellepni a dezinformatorral szemben, es a jogi eljaras vegen elitelni valos visszatarto erovel.

Bel
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

bel írta: 2018.08.08. 19:17 Elsore is felfogtam, hogy mivel kapcsolatban irtad buszken, hogy "orvosnal nem jartam jo tanacsert."

Pontosan ezzel sugaltad azt, hogy az orvos biztos nem adott volna neked antibiotikumat, de te jol atjartal az eszukon, es szereztel illegalisan gyogyszert.

Bel
Angolosan kihagytad a "virus gyogyitasat antibiotikummal fejezeted", na mindegy, te se tudhatsz mindent.
Termeszetesen nem illegalisan jutottam hozza, csak nem szedtem be elotte, csupan kivaltottam.
Mosolyogj tobbet, es vigyazz a szavak erejere, mert ha ilyen erzelmi slunggal beszelsz az amputalos sztorikrol, elobb-utobb meg fog jelenni az eletedben.
De te ugy is jobban tudod :)
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

bel írta: 2018.08.08. 15:47 Azert nem kellene azt sugalni, hogy ha egy orvos a virusfertozesre nem ad arra teljesen hatastalan antibiotikumot, akkor a bakteriumfertozesre sem adna arra hatasos antibiotikumot.

Szerintem virusfertozesre antibiotikumot szedni kb. olyan, mint ha az ujjadba szalka megy, akkor levagod magadnak a kezedet.
Izé.... Szerintem nem kéne tagadni, ami teljesen nyilvánvaló. De, igen, az antibiotikum használ a vírusfertőzés esetén is. Mondjon akármit az ostoba szakirodalom, nekem sokkal többet ér az, amit a saját bőrömön tapasztalok.

Másik dolog meg az, hogy hacsak nem végeznek vérvizsgálatot, akkor qrvára nem lehet eldönteni, valójában mi az ami megtámadta a szervezetet. Mondjuk ha épp influenza járvány tombol, akkor elég könnyen valószínűsíthető mi is lehet. Meg persze nyilvánvalóan vannak a vírus fertőzésnek bizonyos jelei, mint pl. a végtagfájdalom, de még ez is előfordulhat bizonyos baktériumos fertőzések esetében is. Szóval száz százalékos diagnózis ilyenkor nincs. Ezért érdemes rögtön széles spektrumú antibiotikummal kezdeni, magas láz és levertség esetén. Ilyen egyszerű. Még mindig sokkal jobb, mintha nem adnak semmit. Mert hát akkor mi a f.sznak az orvos???? Hogy széttárja a karját és bólogasson? Vagy hogy kiselőadást tartson arról az ostobaságról, hogy szerinte miért nem jó, ha felír valami antibiotikumot? Ne is mondd! Nyilvánvalóan azért van, hogy kiossza a betegpapírt. :D

Én szerencsére viszonylag ritkán vagyok lázas beteg, de ha igen, akkor rendszerint eléggé elkap és szinte sosem gyógyulok meg antibiotikum nélkül. Teljesen mindegy mi támadott meg. Ez van. És ami azt illeti, jártam már úgy, hogy egy antibiotikumtól szarul lettem, pl. erős hasfájás meg ilyenek, de hogy valamelyik ne használt volna, na olyan csak egyszer volt, egy Doxiciklin kezelés volt hatástalan. Viszont amint ki lett cserélve Azi-ra, rögtön akkor is gyógyulásnak indultam. Szóval részemről saját magamon, illetve környezetemen, kolléganőim gyerekein látom igazolva, hogy mindkét teória tökéletesen téves. Ennyi nekem elég.

Mod.: Ja! Egyszer volt szalmonellám is. Na az nagyon sz.r volt, de arra is kaptam antibiotikumot, már nem emlékszem mit és segített. Már annál is inkább, mert a széklet vizsgálatból kiderült, hogy nem csak az volt, hanem campylobacter is. Tehát úgy egyben a kettő, hogy csessze meg a szemétláda hentes. Szóval OK, hogy ez esetben ugye mindkettő baktérium fertőzés, de ahogyan Riggs is írta, sosem lehet tudni, hogy nem párosul-e a vírusfertőzés mellé egy bakteriális is és ezért ártani nem árthat, ha felír antibiotikumot az orvos. Ezért nem pártolom és ezért tartom ostobaságnak ezt az új sajnos terjedőben lévő elméletet.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

bel írta: 2018.08.08. 19:38 Szia,

Szerintem most legalabb 3 kolunbozo helyzetrol beszelunk:

1. otthon fegyvertakaritas: itt nagyreszt igazad van, elvarhato ilyen esetben legalabb egy olyan szintu nyomozas, hogy az igrend nyilvantartasa szerint van a bejelentesnek megfelelo fegyvere? Ha igen, akkor nagy valoszinuseggel jogkoveto, ezert legfeljebb egy szolid tarolohelyellenorzest csinalni csak.

2. nem otthon fegyvertakaritas: itt mar kevesbe elvarhato, hogy azonnal tudjak ki takaritja a fegyvert, es ha nem tudjak, akkor azt sem tudhatjak, hogy legalisan van-e nala. Szoval ott alapvetoen rendben van a "felkemeny" ellenorzes (muveleti csoport felszolitja, megbilincseli, tisztazas utan elengedi).

3. teljesen kamu informaciokkal megvezetik a rendorseget, hogy halaszthatatlanul felszamoljon egy kitalalt fegyveres buncselekmenyt (swating): azzal az informacioval kell azonnal dolgozni, ami van, es azonnal. Itt csak a "kemeny" fellepes (ajto berugas, leteperes, bilincseles) az elfogadhato a tarsadalom szempontjabol (mert ha valos az info, akkor minden mas esetben halomra olik a rendoroket). De amint tisztazasra kerult a helyzet, azonnal fellepni a dezinformatorral szemben, es a jogi eljaras vegen elitelni valos visszatarto erovel.

Bel
Bocsánat, de milyen halaszthatatlanul felszámolandó fegyveres bűncselekmény az, amit a gyanusított otthon, a televíziója előtt űlve követ el?

Sokszor népszerűtlen vagyok azzal, hogy nem állok be a TEK-et fikázók táborába, szükség van ilyesféle szervezeTEKre (hehe), kivitelezésben általában profik. De azt nem értem, hogy minden féle himi-humi bejelentésre miért kell egyből ilyen módon reagálni LEGÁLIS fegyvertartó esetében, végezhetnének előtte egy kis felderítő munkát, információ szerzést, mittudomén, külön szakma. Aztán lehet tisztázni a dolgot kemény fellépéssel, de normálisabb körülmények között.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

zora írta: 2018.08.09. 01:44Bocsánat, de milyen halaszthatatlanul felszámolandó fegyveres bűncselekmény az, amit a gyanusított otthon, a televíziója előtt űlve követ el?
Szia,

Pl. emberrablas folyamatban levo kivegzessel. Vagy fegyveresen elkovetes alatt levo nemi eroszak. Tarsashaz eseten terrortamadasi cellal megszerelt lakas.

"azt nem értem, hogy minden féle himi-humi bejelentésre miért kell egyből ilyen módon reagálni LEGÁLIS fegyvertartó esetében, végezhetnének előtte egy kis felderítő munkát, információ szerzést"

Igen, ebben egyetertunk.

Bel
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

zora írta: 2018.08.09. 01:44 Bocsánat, de milyen halaszthatatlanul felszámolandó fegyveres bűncselekmény az, amit a gyanusított otthon, a televíziója előtt űlve követ el?

Sokszor népszerűtlen vagyok azzal, hogy nem állok be a TEK-et fikázók táborába, szükség van ilyesféle szervezeTEKre (hehe), kivitelezésben általában profik. De azt nem értem, hogy minden féle himi-humi bejelentésre miért kell egyből ilyen módon reagálni LEGÁLIS fegyvertartó esetében, végezhetnének előtte egy kis felderítő munkát, információ szerzést, mittudomén, külön szakma. Aztán lehet tisztázni a dolgot kemény fellépéssel, de normálisabb körülmények között.
Neked teljesen igazad vagyon. A problémát én idehaza ott látom, hogy nálunk a TEK végzi az információ gyűjtést, felderítést is (mert az egy amolyan minden egyben csoport) és számomra legalábbis úgy tűnik, felderítés terén talán kissé szegényesebbek. De persze az is lehet, hogy a parancsnokok ilyenek, hiszen ha egy csoportnak ajtóberúgásból diplomázott vezetője van, akkor az illető nyilván az ilyen és hasonló módszereket fogja előnyben részesíteni a felderítősdi meg utánanézősdi ellenében, azaz másképpen gondolkodik.
USA-ban más lehet a probléma gyökere, szerintem ott egyszerűen abból indulnak ki, hogy bárkinél bármilyen lőfegyver lehet, ezért inkább semmit sem bíznak a véletlenre, ha kapnak valamilyen infot.
Egyébként valljuk be őszintén, ha valaki ilyen bejelentést tesz mondjuk egy valójában vétlen emberre, csak mert pl. a haragosa, még mindig jobb, ha egy naponta gyakorló, szakemberekből álló profi kommandós csapat megy ki hozzá, mintha mondjuk évente egyszer gyakorló, akkor is mellélövő, adrenalintól remegő Kovács őrmester a franc tudja hová hord 35 éves P9R pisztolyával a kezében.... Szerintem.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Gaston Glock írta: 2018.08.08. 22:29ezért tartom ostobaságnak ezt az új sajnos terjedőben lévő elméletet.
Annyira uj, hogy a 70-es evekbeli orvosi tankonyvek mar felhivtak a figyelmet annak a karos szokasnak az elkerulesere, hogy az adott betegsegre hatastalan gyogyszert adnak az orvosok.

De persze ha te szeretsz olyan gyogyszert bevenni, aminek sok mellekhatasa van, de nincs haszna, akkor nyugodtan tedd, magadnak artasz vele.

Bel
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Gaston Glock írta: 2018.08.08. 22:29 Izé.... Szerintem nem kéne tagadni, ami teljesen nyilvánvaló. De, igen, az antibiotikum használ a vírusfertőzés esetén is. Mondjon akármit az ostoba szakirodalom, nekem sokkal többet ér az, amit a saját bőrömön tapasztalok.

Másik dolog meg az, hogy hacsak nem végeznek vérvizsgálatot, akkor qrvára nem lehet eldönteni, valójában mi az ami megtámadta a szervezetet. Mondjuk ha épp influenza járvány tombol, akkor elég könnyen valószínűsíthető mi is lehet. Meg persze nyilvánvalóan vannak a vírus fertőzésnek bizonyos jelei, mint pl. a végtagfájdalom, de még ez is előfordulhat bizonyos baktériumos fertőzések esetében is. Szóval száz százalékos diagnózis ilyenkor nincs. Ezért érdemes rögtön széles spektrumú antibiotikummal kezdeni, magas láz és levertség esetén. Ilyen egyszerű. Még mindig sokkal jobb, mintha nem adnak semmit. Mert hát akkor mi a f.sznak az orvos???? Hogy széttárja a karját és bólogasson? Vagy hogy kiselőadást tartson arról az ostobaságról, hogy szerinte miért nem jó, ha felír valami antibiotikumot? Ne is mondd! Nyilvánvalóan azért van, hogy kiossza a betegpapírt. :D

Én szerencsére viszonylag ritkán vagyok lázas beteg, de ha igen, akkor rendszerint eléggé elkap és szinte sosem gyógyulok meg antibiotikum nélkül. Teljesen mindegy mi támadott meg. Ez van. És ami azt illeti, jártam már úgy, hogy egy antibiotikumtól szarul lettem, pl. erős hasfájás meg ilyenek, de hogy valamelyik ne használt volna, na olyan csak egyszer volt, egy Doxiciklin kezelés volt hatástalan. Viszont amint ki lett cserélve Azi-ra, rögtön akkor is gyógyulásnak indultam. Szóval részemről saját magamon, illetve környezetemen, kolléganőim gyerekein látom igazolva, hogy mindkét teória tökéletesen téves. Ennyi nekem elég.

Mod.: Ja! Egyszer volt szalmonellám is. Na az nagyon sz.r volt, de arra is kaptam antibiotikumot, már nem emlékszem mit és segített. Már annál is inkább, mert a széklet vizsgálatból kiderült, hogy nem csak az volt, hanem campylobacter is. Tehát úgy egyben a kettő, hogy csessze meg a szemétláda hentes. Szóval OK, hogy ez esetben ugye mindkettő baktérium fertőzés, de ahogyan Riggs is írta, sosem lehet tudni, hogy nem párosul-e a vírusfertőzés mellé egy bakteriális is és ezért ártani nem árthat, ha felír antibiotikumot az orvos. Ezért nem pártolom és ezért tartom ostobaságnak ezt az új sajnos terjedőben lévő elméletet.
Még ha hatna is vírusfertőzés esetén (a felülfertőzések esetén hat, nem a vírus ellen, tehát lehet tényleg jobban leszel), ne feledkezzünk meg az antibiotikum túlhasználás miatt kialakuló multirezisztens bacikról:
MNO cikk.
Ha gondolod kereshetek konkrét tanulmányokat, de magyarul hirtelen egy ilyen cikket találtam. Hosszú távon a felesleges gyógyszeres kezeléssel sokat ártunk. Az evolúció így működik, az marad meg, ami ellenáll, aztán amikor tényleg szükség lenne a nehéztüzérségre, már az sem hat.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

bel írta: 2018.08.09. 08:23 Annyira uj, hogy a 70-es evekbeli orvosi tankonyvek mar felhivtak a figyelmet annak a karos szokasnak az elkerulesere, hogy az adott betegsegre hatastalan gyogyszert adnak az orvosok.

De persze ha te szeretsz olyan gyogyszert bevenni, aminek sok mellekhatasa van, de nincs haszna, akkor nyugodtan tedd, magadnak artasz vele.

Bel
A 70-es évek kádári korszakában is rengeteg baromságokat írtak a szakkönyvek, de ilyenekről akkor még qrvára hallani se lehetett. Sőt! Kifejezetten az volt a gyakorlat és előírás is a körzetiknek, hogy magas láz esetén azonnal a lehető legnagyobb hatású antibiotikum, pont hogy minél gyorsabban véget érjen az illető betegsége és ennyivel is kevesebb ideig fertőzzön. Tudom, éltem akkor. Anno, ha két-három mandulagyulladása volt egy gyereknek, rögtön kivetették a maunduláját is. Tehát ma teljesen más a gyakorlat mint akkor. Nem mindenben rosszabb, pl. a mandula kivételek esetében kifejezetten javult, de az antibiotikum kérdésében nagyon tévúton járás folyik szerintem.

Ha gyógyszert szed az ember az mindig valaminek a következménye. Nem szórakozásból szedi senki. Minden gyógyszernek van mellékhatása, ha nem vagy rosszul tőle, vagy épp nem érzed, akkor is. Lehet, hogy később derül ki, vagy még akkor se, de van.
Az orvosok - és nem csak a körzetik - szinte mindig rögtön azzal kezdik, ha megy egy beteg, felírnak valamit. Magas a vérnyomása? Kap vérnyomás csökkentőt. Veseköve van? Kap kőoldót. Pánikrohamai vannak? Kap Xanaxot, vagy Frontint, stb.... Mindnek van mellékhatása! Viszont ha gyógyulni akarsz, akkor meg kell barátkozzál velük, vagy választhatod azt is, hogy te inkább beteg maradsz. Csak rajtad áll. Szóval nem értem, miért pont egy akut bakteriális, vagy vírus fertőzés esetén kellene másképpen eljárni, csak mert pár hülye azt hiszi, hogy attól majd kevésbé lesznek rezisztensek a bacik???? Nem akarok politizálni, de valahogy érzem a párhuzamot sajnos. Szal ez teljesen olyan, mint amikor egyesek azt hangoztatják, hogy milyen jó Európának a migráns áradat és rohadtul erre akarnak agitálni mindenki mást is. Hát nem, nem jó.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: szöged »

Gaston Glock írta: 2018.08.09. 08:21 Neked teljesen igazad vagyon. A problémát én idehaza ott látom, hogy nálunk a TEK végzi az információ gyűjtést, felderítést is (mert az egy amolyan minden egyben csoport) és számomra legalábbis úgy tűnik, felderítés terén talán kissé szegényesebbek. De persze az is lehet, hogy a parancsnokok ilyenek, hiszen ha egy csoportnak ajtóberúgásból diplomázott vezetője van, akkor az illető nyilván az ilyen és hasonló módszereket fogja előnyben részesíteni a felderítősdi meg utánanézősdi ellenében, azaz másképpen gondolkodik.
USA-ban más lehet a probléma gyökere, szerintem ott egyszerűen abból indulnak ki, hogy bárkinél bármilyen lőfegyver lehet, ezért inkább semmit sem bíznak a véletlenre, ha kapnak valamilyen infot.
Egyébként valljuk be őszintén, ha valaki ilyen bejelentést tesz mondjuk egy valójában vétlen emberre, csak mert pl. a haragosa, még mindig jobb, ha egy naponta gyakorló, szakemberekből álló profi kommandós csapat megy ki hozzá, mintha mondjuk évente egyszer gyakorló, akkor is mellélövő, adrenalintól remegő Kovács őrmester a franc tudja hová hord 35 éves P9R pisztolyával a kezében.... Szerintem.
igazat kell, hogy adjak

de kiegészíteném egy kérdéssel:
miután kiderült, hogy árnyékra vetődtek, miért nem lehet udvariasan elnézést kérni, kifizetni a szétzúzott nyílászárót, és elengedni a nemlétező ügyet?
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Fortitu írta: 2018.08.09. 08:30 Még ha hatna is vírusfertőzés esetén (a felülfertőzések esetén hat, nem a vírus ellen, tehát lehet tényleg jobban leszel), ne feledkezzünk meg az antibiotikum túlhasználás miatt kialakuló multirezisztens bacikról:
MNO cikk.
Ha gondolod kereshetek konkrét tanulmányokat, de magyarul hirtelen egy ilyen cikket találtam. Hosszú távon a felesleges gyógyszeres kezeléssel sokat ártunk. Az evolúció így működik, az marad meg, ami ellenáll, aztán amikor tényleg szükség lenne a nehéztüzérségre, már az sem hat.
Kereshetsz nekem akármilyen tanulmányokat. Tudod, én csak abban a statisztikában hiszek, amit magam hamisítottam. ;)
Szóval elismétlem, nekem az számít, amit tapasztalok. És az tökéletesen ellentétes azzal amiket ide is irkáltok, meg amit a mai szakirodalom sulykolni próbál. Szerencsére nem minden orvos azonosul vele.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

szöged írta: 2018.08.09. 08:47 igazat kell, hogy adjak

de kiegészíteném egy kérdéssel:
miután kiderült, hogy árnyékra vetődtek, miért nem lehet udvariasan elnézést kérni, kifizetni a szétzúzott nyílászárót, és elengedni a nemlétező ügyet?
Egen, ebben van valami. Elnézést kérésből sem jeleskednek....
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Isszy írta: 2018.08.08. 13:40 Azi sandos nekem is fa.sza volt, majd utana sima amoxicilin nagy dozisu kezelesben mikor egy kis g.eci kullancs befertozott. Szep kokarda alaku folt a csipes helyen par het utan. 3 nap Azi kezelestol eltuntek a piros koncentrikus korok. Az Azi megrepesztette a betolakodo sejtburkat az amoxicilin meg kinyirta. Par ev utan azert kivancsisagbol csinaltattam egy boreilla tesztet 18 ropiert az Ormos intezetben, negativ lett. Ja, orvosnal nem jartam jo tanacsert.
Ohhh.... b.szki.... Most engem is megcsípett valami rohadt állat. Vasárnap este vettem észre, igazából fájni se fájt. Egyre nagyobb lett, de most már kisebbedni látszik és nagyon lassan halványodik is. Kokárda folt még nincs, de ugye 8 hétig figyelgetni kell, mert addig kialakulhat. Bár igazából azt sem tudom, hogy kullancs volt-e, mert nem láttam a kis rohadékot. A körzetinek megmutattam, őszerinte ez pók csípés. Egyelőre nincs semmi bajom, szóval reménykedem, hogy talán nem is lesz.
Az viszont tők érdekes, hogy a kullancsbetegségek ambulanciáján lekoptattak, még bejelentkezni sem engedtek. Azt mondták, ha nincs panaszom minek mennék. Mondtam a kedves hölgynek, hogy hát azért, mert a lábamon van egy qrva nagy terjedő piros csípésből eredő folt és meg kéne nézni, legalább azt, hogy kullancs lehetett-e. Azt mondta ezzel ők nem foglalkoznak. :? Mondtam akkor legalább vegyenek vért, nézzék meg fertőződtem-e valamivel. Erre azt válaszolta, az csak 8 hét után derül ki a vérből. Nem tudtam sírjak-e vagy nevessek. Akkor meg már minek? Addigra nyilván tüneteim is lesznek, ha fertőződtem. Akkor miért vannak ezek egyáltalán?? Aztán ráadásul ez maszek klinika, nem TB támogatott ám. 25 ropi lett volna egy ilyen vizsgálat.... Szóval pl. ilyen területeken is úgy érzem, hogy nem jó irányban haladunk.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Gaston Glock írta: 2018.08.09. 09:07 Ohhh.... b.szki.... Most engem is megcsípett valami rohadt állat. Vasárnap este vettem észre, igazából fájni se fájt. Egyre nagyobb lett, de most már kisebbedni látszik és nagyon lassan halványodik is. Kokárda folt még nincs, de ugye 8 hétig figyelgetni kell, mert addig kialakulhat. Bár igazából azt sem tudom, hogy kullancs volt-e, mert nem láttam a kis rohadékot. A körzetinek megmutattam, őszerinte ez pók csípés. Egyelőre nincs semmi bajom, szóval reménykedem, hogy talán nem is lesz.
Az viszont tők érdekes, hogy a kullancsbetegségek ambulanciáján lekoptattak, még bejelentkezni sem engedtek. Azt mondták, ha nincs panaszom minek mennék. Mondtam a kedves hölgynek, hogy hát azért, mert a lábamon van egy qrva nagy terjedő piros csípésből eredő folt és meg kéne nézni, legalább azt, hogy kullancs lehetett-e. Azt mondta ezzel ők nem foglalkoznak. :? Mondtam akkor legalább vegyenek vért, nézzék meg fertőződtem-e valamivel. Erre azt válaszolta, az csak 8 hét után derül ki a vérből. Nem tudtam sírjak-e vagy nevessek. Akkor meg már minek? Addigra nyilván tüneteim is lesznek, ha fertőződtem. Akkor miért vannak ezek egyáltalán?? Aztán ráadásul ez maszek klinika, nem TB támogatott ám. 25 ropi lett volna egy ilyen vizsgálat.... Szóval pl. ilyen területeken is úgy érzem, hogy nem jó irányban haladunk.
Patikaban ugy tudom van gyorsteszt. Megeri, ha megnyugszik tole az ember.
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Isszy írta: 2018.08.09. 10:37 Patikaban ugy tudom van gyorsteszt. Megeri, ha megnyugszik tole az ember.
Ahogy a doki is mondta neki, ha nincs ellenanyag a vérben, nem végezhető el a teszt. Majd pár hét múlva érdemes vizsgálatot végeztetni.
Esetleg lehet kérni másodvéleményt, ez mondjuk nagyon fura, hogy meg sem nézték. Ha Lmye folt, akkor meg kezelni kell, de lehet pók, poloska, akármi is.
Érdemes azért megnézni az oldalukat is hasznos infókért:
http://kullancs.hu/

Ha valaki gyakran jár ki, akkor pedig a vírusos agyhártyagyulladás ellen létezik oltás, ezt érdemes beadatni. Ez amúgy nem gyógyítható, a Lyme ha nem diagnosztizálják félre, viszont igen.

A fertőzöttségi arányokról pedig:
http://oek.hu/oek.web?nid=927&pid=5
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

Egy apró történet.

Mottó: 1. a fegyvert ne mutogassuk, használjuk.
2. vannak kivételek

Egy kis nyugalomra, csendre vágytunk a feleségemmel, így elindultunk a Népszigetre. Már lefelé mentünk a lépcsőkön amikor egy férfi miután meglátott minket rögtön visszafordult és a lépcső aljánál balra elhaladt. ( ott néhány méter és vége a partnak.) Mi jobbra folytattuk az utunkat majd néhány száz méter után észre vettük, hogy valószínűleg ugyan az a férfi követ minket.Kicsit vissza vettünk az amúgy sem sietős tempóból mondván majd megelőz minket, mint ahogy ketten is tették már.
Találtunk egy lépcsőt le vízhez így lementünk és a zakót levetve leültünk. A telefont szelfire állítva figyeltük mi fog történni fent a parton. Az illető odaért és mintha le jönne ő is, megmozdult de a mozdulata szinte megfagyott majd egy pillanat alatt eltűnt. Valószínű észre vette, hogy fegyver van nálam. Mondjuk ez is volt a cél. Két-három órát sétáltunk még, de már nem került elő az illető.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Fortitu írta: 2018.08.09. 10:54 Ahogy a doki is mondta neki, ha nincs ellenanyag a vérben, nem végezhető el a teszt. Majd pár hét múlva érdemes vizsgálatot végeztetni.
Esetleg lehet kérni másodvéleményt, ez mondjuk nagyon fura, hogy meg sem nézték. Ha Lmye folt, akkor meg kezelni kell, de lehet pók, poloska, akármi is.
Érdemes azért megnézni az oldalukat is hasznos infókért:
http://kullancs.hu/

Ha valaki gyakran jár ki, akkor pedig a vírusos agyhártyagyulladás ellen létezik oltás, ezt érdemes beadatni. Ez amúgy nem gyógyítható, a Lyme ha nem diagnosztizálják félre, viszont igen.

A fertőzöttségi arányokról pedig:
http://oek.hu/oek.web?nid=927&pid=5
Egen, hát én évek óta nem voltam olyan helyen, ahol kullancs lehetne.... Elvileg, mert ugye azt mondják, hogy ma már ez sem jelent semmit, mert a városokban is lehetnek. Vagy akár úgy, hogy leülök valaki után a buszon, aki ott járt és elhagyott egy kullancsot, stb.... Szóval csak az adhat némi reményt, hogy hátha mégsem kullancs az elkövető, mert állítólag az nem jön ki magától, én meg hát amikor észrevettem már sehol se volt az, ami csinálhatta. Ha meg valamivel ledörzsöltem, akkor lenne egy vérfolt, mint pl. mikor agyoncsap valaki egy szúnyogot. Szóval lehetséges, hogy tényleg nem kullancs, legalábbis ebben reménykedem. Ettől függetlenül szerintem 8 hét múlva megcsináltatom a vizsgálatot.

Másodvéleményt nem tudom kitől kérhetnék? Körzetinél voltam, de az k.vára nem értett hozzá szerintem. Mások meg nem igazán foglalkoznak ezzel, csak ott a Kullancsklinikán, aminek a webcímét Te is írtad.

Nekem is fura volt, hogy leráztak. Én arra tudok csak gondolni, hogy rengeteg a munkájuk, szezon van és akit csak tudnak leráznak. Csak hát ezt egy rendelőben lehet mégsem kéne. Ha maszek akkor sem.
Gondoltam már védőoltásra, de azért nem adattam be eddig, mert nem járok olyan helyekre, plusz minimum három oltásból áll, amit 3-5 évente ismételgetni kell. Pffff.... Mondjuk lehet így is megéri, hiszen átesni a betegségen sokkal rosszabb nyilván.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13487
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

regitiszt írta: 2018.08.09. 11:26 Egy apró történet.

Mottó: 1. a fegyvert ne mutogassuk, használjuk.
2. vannak kivételek

Egy kis nyugalomra, csendre vágytunk a feleségemmel, így elindultunk a Népszigetre. Már lefelé mentünk a lépcsőkön amikor egy férfi miután meglátott minket rögtön visszafordult és a lépcső aljánál balra elhaladt. ( ott néhány méter és vége a partnak.) Mi jobbra folytattuk az utunkat majd néhány száz méter után észre vettük, hogy valószínűleg ugyan az a férfi követ minket.Kicsit vissza vettünk az amúgy sem sietős tempóból mondván majd megelőz minket, mint ahogy ketten is tették már.
Találtunk egy lépcsőt le vízhez így lementünk és a zakót levetve leültünk. A telefont szelfire állítva figyeltük mi fog történni fent a parton. Az illető odaért és mintha le jönne ő is, megmozdult de a mozdulata szinte megfagyott majd egy pillanat alatt eltűnt. Valószínű észre vette, hogy fegyver van nálam. Mondjuk ez is volt a cél. Két-három órát sétáltunk még, de már nem került elő az illető.
osztán ha rádhívja a kékeket (vagy ő, vagy akárki más), akkor porban fetrengés arccal és engedélybevonás lett volna. Szóval NEM, NE MUTOGASSUK a fegyvert közterületen. Egyáltalán. Nem is szabad.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Gaston Glock írta: 2018.08.09. 11:30 Egen, hát én évek óta nem voltam olyan helyen, ahol kullancs lehetne.... Elvileg, mert ugye azt mondják, hogy ma már ez sem jelent semmit, mert a városokban is lehetnek. Vagy akár úgy, hogy leülök valaki után a buszon, aki ott járt és elhagyott egy kullancsot, stb.... Szóval csak az adhat némi reményt, hogy hátha mégsem kullancs az elkövető, mert állítólag az nem jön ki magától, én meg hát amikor észrevettem már sehol se volt az, ami csinálhatta. Ha meg valamivel ledörzsöltem, akkor lenne egy vérfolt, mint pl. mikor agyoncsap valaki egy szúnyogot. Szóval lehetséges, hogy tényleg nem kullancs, legalábbis ebben reménykedem. Ettől függetlenül szerintem 8 hét múlva megcsináltatom a vizsgálatot.

Másodvéleményt nem tudom kitől kérhetnék? Körzetinél voltam, de az k.vára nem értett hozzá szerintem. Mások meg nem igazán foglalkoznak ezzel, csak ott a Kullancsklinikán, aminek a webcímét Te is írtad.

Nekem is fura volt, hogy leráztak. Én arra tudok csak gondolni, hogy rengeteg a munkájuk, szezon van és akit csak tudnak leráznak. Csak hát ezt egy rendelőben lehet mégsem kéne. Ha maszek akkor sem.
Gondoltam már védőoltásra, de azért nem adattam be eddig, mert nem járok olyan helyekre, plusz minimum három oltásból áll, amit 3-5 évente ismételgetni kell. Pffff.... Mondjuk lehet így is megéri, hiszen átesni a betegségen sokkal rosszabb nyilván.
Ha nem jársz erdőben, akkor nagyon minimális az esélye vírusos fertőzésnek. Kullancs kell, hogy megcsípjen, fertőzött kell legyen, majd elég ideig bent kell hagynod, vagy szakszerűtlenül eltávolítanod. Amúgy 3 oltás, igen, majd a 3. után 5 évente emlékeztető. Nem épp filléres dolog, de megfizethető.
Az agyhártyagyulladáson sajnos sokszor nem simán "átesel", hanem belehalsz, vagy rokkansz.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

regitiszt írta: 2018.08.09. 11:26 Egy apró történet.

Mottó: 1. a fegyvert ne mutogassuk, használjuk.
2. vannak kivételek

Egy kis nyugalomra, csendre vágytunk a feleségemmel, így elindultunk a Népszigetre. Már lefelé mentünk a lépcsőkön amikor egy férfi miután meglátott minket rögtön visszafordult és a lépcső aljánál balra elhaladt. ( ott néhány méter és vége a partnak.) Mi jobbra folytattuk az utunkat majd néhány száz méter után észre vettük, hogy valószínűleg ugyan az a férfi követ minket.Kicsit vissza vettünk az amúgy sem sietős tempóból mondván majd megelőz minket, mint ahogy ketten is tették már.
Találtunk egy lépcsőt le vízhez így lementünk és a zakót levetve leültünk. A telefont szelfire állítva figyeltük mi fog történni fent a parton. Az illető odaért és mintha le jönne ő is, megmozdult de a mozdulata szinte megfagyott majd egy pillanat alatt eltűnt. Valószínű észre vette, hogy fegyver van nálam. Mondjuk ez is volt a cél. Két-három órát sétáltunk még, de már nem került elő az illető.
Lájkolom. 8-)
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

gvass1 írta: 2018.08.09. 11:34 osztán ha rádhívja a kékeket (vagy ő, vagy akárki más), akkor porban fetrengés arccal és engedélybevonás lett volna. Szóval NEM, NE MUTOGASSUK a fegyvert közterületen. Egyáltalán. Nem is szabad.
Tisztába vagyok vele amit leírtál!
Ez az akárki nem azért jött oda (szerintem) hogy a kékeket rám hívja.
Figyelembe vettem a környéket és a körülményeket.
Jelen esetben célravezetőbb volt mint egy esetleges durranás.
Miután elment visszabújtam a zakóba és nem látszott semmi.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

regitiszt írta: 2018.08.09. 11:58 Tisztába vagyok vele amit leírtál!
Ez az akárki nem azért jött oda (szerintem) hogy a kékeket rám hívja.
Figyelembe vettem a környéket és a körülményeket.
Jelen esetben célravezetőbb volt mint egy esetleges durranás.
Miután elment visszabújtam a zakóba és nem látszott semmi.
Valoszinuleg az NVSZ egyik munkatarsa volt, valamiert fokuszba kerultel naluk... Szar ugy...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Próbálok előbányászni néhány képet, amit a régi fórumról annak idején lementettem, mert valamiért tetszett, vagy értékesnek ítéltem. Ha valakinek sajátja, és nem szeretné hogy itt szerepeljen, töröltesse. Az első sokáig volt a képernyő hátterem, aztán családi nyomásra le kellett cserélni. Nagyon kifejező abból az időből amikor még nem szakadtak ki a revolver gázpatronok csappantyúi.
nhgalQ0oFR8.jpg
nhgalQ0oFR8.jpg (83.53 KiB) Megtekintve 46739 alkalommal
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Ez is kifejező:
ak kompenzal.jpg
ak kompenzal.jpg (44.46 KiB) Megtekintve 46768 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zora 2018.08.09. 12:53-kor.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13487
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2018.08.09. 12:47 Próbálok előbányászni néhány képet, amit a régi fórumról annak idején lementettem, mert valamiért tetszett, vagy értékesnek ítéltem. Ha valakinek sajátja, és nem szeretné hogy itt szerepeljen, töröltesse. Az első sokáig volt a képernyő hátterem, aztán családi nyomásra le kellett cserélni. Nagyon kifejező abból az időből amikor még nem szakadtak ki a revolver gázpatronok csappantyúi.
nhgalQ0oFR8.jpg
Oleg Volk alkotásai közt keressed ezeket a neten!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Ez is a régi fórumról van:
ruhe in frieden.jpg
ruhe in frieden.jpg (28.39 KiB) Megtekintve 46788 alkalommal
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

zora írta: 2018.08.09. 12:56 Ez is a régi fórumról van:
ruhe in frieden.jpg
Nagyon raersz, vasarnap eloltoltos logyakorlat 9.00-tol... A levelezotagokat is varjuk...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

szöged írta: 2018.08.09. 08:47miután kiderült, hogy árnyékra vetődtek, miért nem lehet udvariasan elnézést kérni, kifizetni a szétzúzott nyílászárót, és elengedni a nemlétező ügyet?
Szia,

Szerintem fizetniuk kell. Az udvarias elnezest keres nyilvan egyenfuggo, noha alapnak kellene lennie.

Bel
Avatar
gaijin
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:32
Tartózkodási hely: nand
Kapcsolat:

szupernagyi

Hozzászólás Szerző: gaijin »

a nagymuter kemény, egy lövésel leterítette a mutogatós bicajost "One shot, and she didn't miss. The man was struck in the chest by a bullet." :)
https://www.buzzfeednews.com/article/ma ... g-break-in
magyarul:
https://444.hu/2018/08/08/a-nagyi-megmo ... a-lelotte#

(hogy - hogy nem, de a magyar újságíró kihagyta, hogy a nagymuter azóta is otthon főzőcskéz boldogan. a mutogatós faszira meg vádemelés vár)

mod: még link -
https://www.chron.com/news/houston-texa ... o-15981139
https://abc13.com/gun-toting-grandma-sh ... f/3903032/
gaijin (gaidzsin) - JKL
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: szupernagyi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gaijin írta: 2018.08.09. 15:36 a nagymuter kemény, egy lövésel leterítette a mutogatós bicajost "One shot, and she didn't miss. The man was struck in the chest by a bullet." :)
https://www.buzzfeednews.com/article/ma ... g-break-in
magyarul:
https://444.hu/2018/08/08/a-nagyi-megmo ... a-lelotte#

(hogy - hogy nem, de a magyar újságíró kihagyta, hogy a nagymuter azóta is otthon főzőcskéz boldogan. a mutogatós faszira meg vádemelés vár)

mod: még link -
https://www.chron.com/news/houston-texa ... o-15981139
https://abc13.com/gun-toting-grandma-sh ... f/3903032/
Elég tiszta a szitu. Ilyen köcsögökből felénk is rohangál néhány példány, szerencsére a hazai legál-féllegál erős pista permet is elég jó riasztó ellenük.
(Legalizálják a paprikasprét!)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: szupernagyi

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gaijin írta: 2018.08.09. 15:36 a nagymuter kemény, egy lövésel leterítette a mutogatós bicajost "One shot, and she didn't miss. The man was struck in the chest by a bullet." :)
https://www.buzzfeednews.com/article/ma ... g-break-in
magyarul:
https://444.hu/2018/08/08/a-nagyi-megmo ... a-lelotte#

(hogy - hogy nem, de a magyar újságíró kihagyta, hogy a nagymuter azóta is otthon főzőcskéz boldogan. a mutogatós faszira meg vádemelés vár)

mod: még link -
https://www.chron.com/news/houston-texa ... o-15981139
https://abc13.com/gun-toting-grandma-sh ... f/3903032/
Helyes!

Beteg állat, és még támadólag is viselkedett. Szóltak neki, de nem értett a szóból. Így járt! Remélém a nagyi pöcsön küldte... Meghalnia nem kell, elég, ha szaporodásképtelenné válik a beteg állatja!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
BreakerHUN
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2018.06.08. 22:28

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: BreakerHUN »

Vicces nezni ahogy a sünök piros munkásruhában akcióznak a végén.

http://www.origo.hu/itthon/20180810-hop ... -eres.html

Amúgy szerintem a zsarolás is megállná a helyét.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: szupernagyi

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Martin Riggs írta: 2018.08.10. 07:51 Helyes!

Beteg állat, és még támadólag is viselkedett. Szóltak neki, de nem értett a szóból. Így járt! Remélém a nagyi pöcsön küldte... Meghalnia nem kell, elég, ha szaporodásképtelenné válik a beteg állatja!
+1!
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: borsodi »

BreakerHUN írta: 2018.08.11. 10:52 Vicces nezni ahogy a sünök piros munkásruhában akcióznak a végén.

http://www.origo.hu/itthon/20180810-hop ... -eres.html

Amúgy szerintem a zsarolás is megállná a helyét.
Gondolkodjunk sünként? :shock: Én megvádolnám a tulajt orgazdasággal is, hiszen lopott árút vásárolt... :lol: :D :P
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

bel írta: 2018.08.08. 18:57 Szerintem a "swating"-ban nem a swatosok, hanem az oket dezinformalok a bunosok.

Abban mondjuk nem vagyok biztos, hogy a hazai jogszolgaltatasban milyen aranyban itelik el oket. :-(
Hamis vád? (5) bek.-ben még gondtalansági formája is van....
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
master sergeant
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2018.08.12. 22:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: master sergeant »

Sziasztok! Üdvözlöm a régi-új csapatot! :-)

(Azokra a döntéshozókra akik megszüntették egy tollvonással a "kéket", jöjjön rájuk a szomorú fosás, hetente többször is! Mennyi mennyi "okosság" ment a szemétre...! :-( )
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

master sergeant írta: 2018.08.13. 10:33 Sziasztok! Üdvözlöm a régi-új csapatot! :-)

(Azokra a döntéshozókra akik megszüntették egy tollvonással a "kéket", jöjjön rájuk a szomorú fosás, hetente többször is! Mennyi mennyi "okosság" ment a szemétre...! :-( )
Hello! Erot, egeszseget, szeressuk a rendorseget.... 8-)
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

"a 70-es evekbeli orvosi tankonyvek mar felhivtak a figyelmet annak a karos szokasnak az elkerulesere, hogy az adott betegsegre hatastalan gyogyszert adnak az orvosok."
Gaston Glock írta: 2018.08.09. 08:42ilyenekről akkor még qrvára hallani se lehetett. Sőt! Kifejezetten az volt a gyakorlat és előírás is a körzetiknek, hogy magas láz esetén azonnal a lehető legnagyobb hatású antibiotikum, pont hogy minél gyorsabban véget érjen az illető betegsége és ennyivel is kevesebb ideig fertőzzön. Tudom, éltem akkor
dr. Mosonyi Laszlo: Belgyogyaszati therapia, 1960:
123. oldal: "Preaventiv celbol antibiotikumot adagolni elvileg helytelen."
157. oldal: "A kozonseges, szovodmenymentes nathat teljesen felesleges antibiotikumokkal kezelni, sot sok esetben karos is, minthogy a felso legutakban resistens bakteriumok (staphylococcusok) kialakulasat segiti elo."

Magyar Imre, Petranyi Gyula: A belgyogyaszat alapvonalai 1., 1977:
354.oldal: "[influenza] Gyogyitas... Enyhe vagy kozepsulyos esetben elore nem celszeru antibacterialis gyogyszert adni."
357. oldal: "[huleses hurut] Gyogyitas... Antibacterialis gyogyszereket csak bacterialis complicatiok eseten adjunk."
362. oldal "[kanyaro] Gyogyitas... Szovodmeny nelkuli morbiliben ne adjunk foloslegesen se antibioticumot, se mas gyogyszert"

Mindketto konyv kiadoja a Medicina.

Bel
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

bel írta: 2018.08.15. 16:25 "a 70-es evekbeli orvosi tankonyvek mar felhivtak a figyelmet annak a karos szokasnak az elkerulesere, hogy az adott betegsegre hatastalan gyogyszert adnak az orvosok."



dr. Mosonyi Laszlo: Belgyogyaszati therapia, 1960:
123. oldal: "Preaventiv celbol antibiotikumot adagolni elvileg helytelen."
157. oldal: "A kozonseges, szovodmenymentes nathat teljesen felesleges antibiotikumokkal kezelni, sot sok esetben karos is, minthogy a felso legutakban resistens bakteriumok (staphylococcusok) kialakulasat segiti elo."

Magyar Imre, Petranyi Gyula: A belgyogyaszat alapvonalai 1., 1977:
354.oldal: "[influenza] Gyogyitas... Enyhe vagy kozepsulyos esetben elore nem celszeru antibacterialis gyogyszert adni."
357. oldal: "[huleses hurut] Gyogyitas... Antibacterialis gyogyszereket csak bacterialis complicatiok eseten adjunk."
362. oldal "[kanyaro] Gyogyitas... Szovodmeny nelkuli morbiliben ne adjunk foloslegesen se antibioticumot, se mas gyogyszert"

Mindketto konyv kiadoja a Medicina.

Bel
Az azert megvan, hogy a natha egy VIRUS es nem jar magas lazzal? :) GG magas lazrol beszelt.
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Isszy írta: 2018.08.15. 17:15 Az azert megvan, hogy a natha egy VIRUS es nem jar magas lazzal? :) GG magas lazrol beszelt.
Szia.

Nincs meg. :-)

Az van meg, hogy a nathat SOK virus okozhatja (13-t tudok idezni a konyvbol, ha erdekel), azok egy resze az esetek egy reszeben nem okoznak lazat, de van amikor hoemelkedest, van amikor lazat, es van amikor magas lazat okoznak.
(Magas) lazas esetben gyorsabb a gyogyulas ezeknel a virusoknal.

Bel
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Filmajánló: How it ends
Nekem bejött!
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

bel írta: 2018.08.15. 16:25
dr. Mosonyi Laszlo: Belgyogyaszati therapia, 1960:
123. oldal: "Preaventiv celbol antibiotikumot adagolni elvileg helytelen."
157. oldal: "A kozonseges, szovodmenymentes nathat teljesen felesleges antibiotikumokkal kezelni, sot sok esetben karos is, minthogy a felso legutakban resistens bakteriumok (staphylococcusok) kialakulasat segiti elo."

Magyar Imre, Petranyi Gyula: A belgyogyaszat alapvonalai 1., 1977:
354.oldal: "[influenza] Gyogyitas... Enyhe vagy kozepsulyos esetben elore nem celszeru antibacterialis gyogyszert adni."
357. oldal: "[huleses hurut] Gyogyitas... Antibacterialis gyogyszereket csak bacterialis complicatiok eseten adjunk."
362. oldal "[kanyaro] Gyogyitas... Szovodmeny nelkuli morbiliben ne adjunk foloslegesen se antibioticumot, se mas gyogyszert"

Mindketto konyv kiadoja a Medicina.

Bel
Nem értem, most engem akartál igazolni??
1. Én azt írtam, amit be is idéztél, hogy akkoriban teljesen más volt a gyakorlat. És igen, teljesen más volt, hiszen éltem akkor és tudom mi volt, hogy engem is gyerekként mivel gyógyítottak, illetve hogyan, milyen módon.
2. A náthát vírus okozza. 157. oldal tehát azt írja, ha jól veszem ki, hogy a közönséges, szövődménymentes náthát felesleges antibiotikumokkal kezelni. Ezekszerint, ha nem szövődménymentes, akkor viszont nem felesleges? Azaz mégiscsak jó lehet vírus esetében is az antibiotikum. :) Kösz az idézetet, jó lesz ellenpéldának a wikipediára. :D
3. 123. oldalról való idézet azt írja Preventív, vagyis megelőzésről van szó, az egy más dolog, mint amiről eredetileg szó volt a vitában. Én nem megelőzésről, hanem kezelésről beszéltem. De egyébként megelőzés céljából is simán kaptam antibiotikumot pl. az epe műtétem előtt is, pedig elvileg semmi bajom se volt, azon kívül, hogy majd be sz.rtam a félelemtől persze, de arra meg nyilván nem hatásos az antibiotikum. :) Ezekszerint a Rókusban lévő sebészek biztos nem olvasták ezt a könyvet. :lol: Ráadásul az nem is volt olyan régen. Ha jól számolok, akkor mindössze 14 éve volt, azaz 2004.-ben.
4. Hogy egy nátha szövődménymentes, avagy sem, úgy gondolom csak akkor derül ki, amikor már kialakult a szövődmény, azaz rögtön az elején egyik nátha sem látszik szövődményesnek. Ilyen módon nem igazán értem amit beidéztél. Látni kéne esetleg a szövegkörnyezetet, mert ez így önmagában hát legalábbis fura, hiszen hogyan lehetne azt előre látni, hogy egy náthának titulált valami esetében - mert hát az ugye lehet bármi, hacsak nem készül vérvizsgálat qrvára nem lehet tudni micsoda -, ki fog-e alakulni szövődmény, avagy sem.
5. Influenza esetében amit idéztél azt írja, hogy "enyhe vagy középsúlyos esetben előre nem célszerű antibakteriális gyógyszert adni". Ez így egyfelől megint fura, hiszen, ha előre adnak influenzára antibakteriális gyógyszert (azaz antibiotikumot), az vajon hogyan történik? Előre tudja a doki, hogy az illető beteg lesz vagy hogy? A másik meg, hogy eszerint az írás szerint egyéb esetekben, tehát nem előre és súlyosabb esetben viszont a náthához is hasonlóan ajánlott lenne???? Mert hát itt épp arról folyott a diskurzus ugye, hogy pl. szerinted vírusok esetében semmit sem érnek az antibiotikumok. Az írás szerint viszont úgy tűnik súlyosabb esetekben, illetve nem előre, ajánlott használni, különben miért említette volna így, quasi kivételeket említve. Ezekszerint most engem akartál igazolni. Igazán köszi. :D
6. És végül, a 157. oldalról való idézet is kicsit fura. Nátha, azaz vírus fertőzés esetében beszél arról, hogy antibiotikumos kezelés esetében rezisztens baktériumok alakulhatnak ki. Kérdésem; Hogyan, ha egyszer a vírust kezelik vele? Vagy ez valami paradoxon?
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Gaston Glock írta: 2018.08.15. 20:45
1. Korabban azt irtad, hogy "ezért tartom ostobaságnak ezt az új sajnos terjedőben lévő elméletet."

Tehat az elmelet nem uj, mar a 60-as evekben oktattak, megha nem is olyan hatarozottan fogalmazva, mint ebben az evezredben.

Azzal egyetertek, hogy a gyakorlatba ez lassan kerult at.

2. "a közönséges, szövődménymentes náthát felesleges antibiotikumokkal kezelni. Ezekszerint, ha nem szövődménymentes, akkor viszont nem felesleges? Azaz mégiscsak jó lehet vírus esetében is az antibiotikum. :) "

Az elet nem olyan egyszeru, hogy van egy betegseg, es arra hat a gyogyszer.

Hanem az esetek egy reszeben van egy betegseg (pl. natha, amit virus okoz), aztan kozvetlenul ennek kialakulasa utan (altalaban meg a gyogyulas elott) jon meg egy betegseg (pl. arcureggyulladas, homlokureggyulladas, fulgyulladas, gocos tudogyulladas). Ez utobbiakat nevezik szovodmenynek, es vagy eg masik virus okozza, vagy bakterium.
Ha kialakul szovodmeny, es ha azt bakterium okozza, akkor hasznos az antibiotikum.

Ha nem alakul ki szovodmeny, vagy azt is virus okozza, akkor karos az antibiotikum.

3. Szigoruan veve virusos betegseget soha nem kezelnek antibiotikummal. Amit neha (egyre ritkabban) csinalnak, az az, hogy virusos betegsegben meg akarjak elozni a bakterium okozta szovodmenyt. Tehat virusos betegsegben adott antibiotikum az prevencio. Annyit hibaztam, hogy a 123. oldalhoz nem irtam oda, hogy influenzarol szol.

Ha egy sebesz tudja, hogy mocskosan dolgozik, az egy masik helyzet, mintha valaki influenzas, ilyenkor indokolt a megelozes.

"4. Hogy egy nátha szövődménymentes, avagy sem, úgy gondolom csak akkor derül ki, amikor már kialakult a szövődmény, azaz rögtön az elején egyik nátha sem látszik szövődményesnek."

Pontosan. Ezert akkor hasznos adni antibiotikumot, ha van jele a szovodmenynek, nem elotte.

5. "ha előre adnak influenzára antibakteriális gyógyszert (azaz antibiotikumot), az vajon hogyan történik?"

Az influenza tuneteire valaszul adnak antibiotikumot, mielott lenne bakterialis fertozes (szovodmeny) jele.

"Előre tudja a doki, hogy az illető beteg lesz vagy hogy?"

Ezert helytelen.

"nem előre, ajánlott használni"

Termeszetesen, ha bakterium fertozesnek van jele, akkor ajanlott hasznalni. Sose azt irtam, hogy ne hasznaljanak az emberek antibiotikumot, hanem azt, hogy amire nem hat, arra ne hasznaljanak.

6. "Nátha, azaz vírus fertőzés esetében beszél arról, hogy antibiotikumos kezelés esetében rezisztens baktériumok alakulhatnak ki. Kérdésem; Hogyan, ha egyszer a vírust kezelik vele?"

A. Nem, nem a virust kezelik vele, hanem (mar 1960-ban is kerulendo modon) bakterium altal okozott szovodmenyt akarnak vele megelozni.

B. Bakteriumok elofordulnak a szervezetben akkor is, ha eppen nem beteg az ember.

C. Ha ezen bakteriumok kapnak egy kisebb adag antibiotikumot (azert kisebb adag, hogy kevesebb legyen a mellekhatas, hiszen ekkor nem kezeleskent, csak megelozeskent adjak), akkor konnyen elofordulhat az, hogy mukodik az evulocio: a latszolag azonos bakteriumok 90%-a elpusztul, 9%-a elvan magaban, 1 %-a viszont 90-szeresere szaporodik, mivel a kipusztultak helyet atveszi. Es ezzel elertuk, hogy a legreziztensebb 1% adja a bakteriumok mennyisegenek 91%-t. Ezzel szepen noveljuk a rezisztenciat. Ezzel a konkret szemely is rosszul jar, mert ha szuksege lesz antibiotikumra ezen bakteriumok ellen, akkor a normal adag neki nem fog hatni. Es az egesz emberiseg is rosszul jar, mert akiket megfertozott, azokban is mar reziztensebb bakterium lesz. Ha utana meg nehanyszor megismetlodik ez a folyamat, akkor osszeszorzodik a hatas, es sikerult egy ujabb bakteriumtorzset kialakitani, amire nem hat a korabban hasznalt antibiotikum.

Bel
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

1. Korabban azt irtad, hogy "ezért tartom ostobaságnak ezt az új sajnos terjedőben lévő elméletet."
Tehat az elmelet nem uj, mar a 60-as evekben oktattak, megha nem is olyan hatarozottan fogalmazva, mint ebben az evezredben.


Az elmélet általános elfogadottságára utaltam, ami bizony új. Szerintem ez mindenkinek lejött, egyedül neked nem, mert simán nem értesz velem egyet, ezért most mindenbe belekötsz. :D Nemmellesleg két könyvben lévő három-négy elszórt mondat szerintem nem bizonyíték arra, hogy ezt már anno is így tanították, illetve, hogy elfogadott elméletként létezett.

Azzal egyetertek, hogy a gyakorlatba ez lassan kerult at.

Lassan?????????? Enyhe kifejezéseket használsz. Úgy tűnik csaknem 50 év kellett ahhoz, hogy ez az ostobaság valahogyan elterjedjen. Gondolom kellett neki némi táptalaj, amit a mai közösségi média, ill. a részben abból táplálkozó TV csatornák megadtak....

Az elet nem olyan egyszeru, hogy van egy betegseg, es arra hat a gyogyszer.

De. Az élet bizony ilyen egyszerű. Egy gyógyszer vagy akár egy kezelés hat, vagy nem hat. Nincs harmadik eset. :lol: Ha meggyógyulok antibiotikumtól vírusfertőzés esetén, akkor ez azt jelenti, hogy hat. Ha hiszed, ha nem.

3. Szigoruan veve virusos betegseget soha nem kezelnek antibiotikummal. Amit neha (egyre ritkabban) csinalnak, az az, hogy virusos betegsegben meg akarjak elozni a bakterium okozta szovodmenyt.

Lóf.szt! Már bocsánat. :) Ugye van az a vicc, ami úgy hangzik, hogy "Ha elmész a náthával az orvoshoz, akkor csak egy hétig tart. Ha viszont nem mész el, akkor eltarthat akár egy hétig is." :lol: :lol: Na, illene tudni megkülönböztetni a viccet a valóságtól. Engem szinte mindig antibiotikummal kezeltek, pedig szövődményem sosem volt és lám, meggyógyultam. Azon ritka esetekben, amikor viszont semmivel se kezeltek, vagy nem mentem el dokihoz, mert fiatalként f.stam rá, nem gyógyultam meg egy hét alatt. Sőt, olyan is volt, hogy majdnem egy hónapon át köhögtünk a barinőmmel együtt, mert tojtunk dokihoz menni, a fránya makacs megfázás, vagy nátha, vagy akármi pedig nem óhajtott gyógyszer nélkül elmúlni. Mikor végre elmentünk, jó nagy leb.szást kaptunk a dokitól, mondván, hogy ebből komolyabb dolog is lehetett volna és persze igaza volt. Érdekes, mikor megkaptuk a tetrán adagunkat elmúlt. Egy hét se nagyon kellett hozzá.

Ha egy sebesz tudja, hogy mocskosan dolgozik, az egy masik helyzet, mintha valaki influenzas, ilyenkor indokolt a megelozes.


:lol: :lol: :lol: :lol: Tehát szerinted, ha valaki fertőzhet meló közben akkor indokolt, de ha viszont tudvalévő, hogy nem meló közben, hanem csak úgy fertőződhet valaki betegség miatt, olyankor nem. :D Vicces egy emberke vagy te. Na jó, úgy veszem észre, te teljesen betege vagy ennek a dolognak. Kezdesz súlyos ostobaságokat beszélni. Nem érdemes rá több szót fordítani.

Továbbiakban ignorálom az ostobaságaidat. Számomra teljesen világos, hogy eddigi életem során mitől gyógyultam meg és mitől nem. Ez megfellebbezhetetlen és egyértelmű. Írhatsz bármit, nem fogsz tudni meggyőzni. Így pláne nem, hogy közben másokat ismeretlenül is kontárnak nevezel, miközben az illető máig az egyik legjobb honi sebész, te meg igazából.... ki is vagy? 8-) Szóval az antibiotikum hatásos vírus ellen és nem jó, ha nem adják rögtön magas lázas esetekben. És igen, prevencióként is hatásos, hiszen amikor éreztem a torkomon, hogy valami kezdődik, volt odahaza antibiotikumom, beszedtem rögtön, másnapra már éreztem, hogy ami kezdődött már az is múlik el, végül nem fejlődött ki. Kolléganőim gyerekein is látom, hogy mikor gyógyulnak meg egy héten belül és mikor nem akarnak gyógyulni, amíg végre az ostoba körzetijük nem ad végre antibiotikumot. Számomra ezek a bizonyítékok. Meg az anyukák káromkodása, amikor "A doki már megint nem adott semmit, cs..szemeg, így nincs értelme orvoshoz járni sem. Maradhatok megint otthon három hétig a beteg gyerekkel, azután mehetünk újra gyógyszerért, mire végre szíveskedik felírni amit már az elején megtehetett volna." címmel káromkodnak rendesen. Na maradjunk ennyiben. Minden más csak ostoba belemagyarázás, amire semmilyen bizonyíték nincs.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Az ügyvéd, aki agyonlőtte magát...

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

...miközben bebizonyította hogy valaki véletlenül agyonlőtte magát.

https://index.hu/tudomany/til/2018/08/0 ... tte_magat/
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13487
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Ez az Omerta Classic annyira nem nez ki fegyvernek agyazas nelkul, hogy szerintem akar repcsire is felviheto:-)

Es itt sem a gumizasba, hanem a vascsovel utlegelesbe serutl sulyosan az ellenerdekelt fel.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Napi öngyilkos. Katalán testvérek levarrták.
https://index.hu/kulfold/2018/08/20/meg ... aloniaban/
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13487
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

swordmanus írta: 2018.08.20. 21:15 Napi öngyilkos. Katalán testvérek levarrták.
https://index.hu/kulfold/2018/08/20/meg ... aloniaban/
Volt még egy tömegbehajtós móka is arrafele tegnap, de az már nem hír napjainkban.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: pogessor »

Üdv

Rendelt-e valaki a Steinadler-től? Mennyi idő rendeléstől számítva, míg pakkot kiszállítják (Budapestre)? Egyáltalán posta hozza, vagy mi hozza?
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Piros lampanal utolertem a fekete bömös barmot, megkerdeztem tole , hogy az ujKRESZ szerint mar jobbrol is lehet elozni? Szinvonalasan valaszolt, anyazott.., megfenyegetett.. Stb. Nezem otthon a YouTube-n, C. Laci vloggert, amit a smart-TV feldobott, a commente kben meg feldobtak egy linket, ramentem, vmi testepitos fassag, de az ott szereplo egyik jokepessegu kokszos figura, a nekem beanyazo figura volt, a neve nem erdekes... A kerdesem az volna a tisztelt, anatomiaba , is jartas kollegakhoz, hogy az Onesta GR . megallitana, az ilyen kokszos , tonnakat mozgato barmokat is, vagy csak az olom? Megtisztelo valaszotokat elore is koszonom!!
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: vato »

The Gent írta: 2018.08.27. 10:24 Piros lampanal utolertem a fekete bömös barmot, megkerdeztem tole , hogy az ujKRESZ szerint mar jobbrol is lehet elozni? Szinvonalasan valaszolt, anyazott.., megfenyegetett.. Stb. Nezem otthon a YouTube-n, C. Laci vloggert, amit a smart-TV feldobott, a commente kben meg feldobtak egy linket, ramentem, vmi testepitos fassag, de az ott szereplo egyik jokepessegu kokszos figura, a nekem beanyazo figura volt, a neve nem erdekes... A kerdesem az volna a tisztelt, anatomiaba , is jartas kollegakhoz, hogy az Onesta GR . megallitana, az ilyen kokszos , tonnakat mozgato barmokat is, vagy csak az olom? Megtisztelo valaszotokat elore is koszonom!!
..... végső esetben fejre lőve meg fog állni szerintem:) gyakorold a Mozambique drill-t :twisted: bar onestával azt elég nehéz lesz.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

vato írta: 2018.08.27. 10:56 ..... végső esetben fejre lőve meg fog állni szerintem:) gyakorold a Mozambique drill-t :twisted: bar onestával azt elég nehéz lesz.
vagy "ehhez a melohoz puskat kellet volna hozni"... Mondjuk a csomagtartoban ott figyel a 4magic is, a tobbi kozott...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

The Gent írta: 2018.08.27. 10:24 Piros lampanal utolertem a fekete bömös barmot, megkerdeztem tole , hogy az ujKRESZ szerint mar jobbrol is lehet elozni? Szinvonalasan valaszolt, anyazott.., megfenyegetett.. Stb. Nezem otthon a YouTube-n, C. Laci vloggert, amit a smart-TV feldobott, a commente kben meg feldobtak egy linket, ramentem, vmi testepitos fassag, de az ott szereplo egyik jokepessegu kokszos figura, a nekem beanyazo figura volt, a neve nem erdekes... A kerdesem az volna a tisztelt, anatomiaba , is jartas kollegakhoz, hogy az Onesta GR . megallitana, az ilyen kokszos , tonnakat mozgato barmokat is, vagy csak az olom? Megtisztelo valaszotokat elore is koszonom!!
Szerintem erre az esetre ideális a folyadéksugaras megoldás (vagy más ingerlő anyag, deo, gp). Az ellen nem véd se vastag kabát, se puffasztott izomköteg.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

zora írta: 2018.08.27. 11:50 Szerintem erre az esetre ideális a folyadéksugaras megoldás (vagy más ingerlő anyag, deo, gp). Az ellen nem véd se vastag kabát, se puffasztott izomköteg.
Koszonom a valaszt, a kisuttoro mindig ott figyel tokban a jobbomon!
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Nem atloni akarod a gumival, hanem megloni. Innentol mindegy, hogy milyen vastag.
Egy inas bokszolo mar kemenyebb dio lenne, mert az mar talalkozott a fajdalommal, ez meg jo esellyel pityeregne csak. Csipos cuccok meg ugyanugy leviszik, mint mast.
De szerintem nem erdemes ilyen road ragebe beszallni.
https://youtu.be/69jX8zAXZFo
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

The Gent írta: 2018.08.27. 10:24 Piros lampanal utolertem a fekete bömös barmot, megkerdeztem tole , hogy az ujKRESZ szerint mar jobbrol is lehet elozni? Szinvonalasan valaszolt, anyazott.., megfenyegetett.. Stb. Nezem otthon a YouTube-n, C. Laci vloggert, amit a smart-TV feldobott, a commente kben meg feldobtak egy linket, ramentem, vmi testepitos fassag, de az ott szereplo egyik jokepessegu kokszos figura, a nekem beanyazo figura volt, a neve nem erdekes... A kerdesem az volna a tisztelt, anatomiaba , is jartas kollegakhoz, hogy az Onesta GR . megallitana, az ilyen kokszos , tonnakat mozgato barmokat is, vagy csak az olom? Megtisztelo valaszotokat elore is koszonom!!
Bennem ilyenkor annyira fent van az adrenalin h gumival tuti nem találnám el a delikvenst! Deoval viszont megfeküdne..
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

aksurv írta: 2018.08.27. 16:04 Nem atloni akarod a gumival, hanem megloni. Innentol mindegy, hogy milyen vastag.
Egy inas bokszolo mar kemenyebb dio lenne, mert az mar talalkozott a fajdalommal, ez meg jo esellyel pityeregne csak. Csipos cuccok meg ugyanugy leviszik, mint mast.
De szerintem nem erdemes ilyen road ragebe beszallni.
https://youtu.be/69jX8zAXZFo
Köszönöm!!A linket kulon is, kumvara csipem ezeket a videokat.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára The Gent 2018.08.27. 17:30-kor.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

:) y
sodoma írta: 2018.08.27. 16:31 Bennem ilyenkor annyira fent van az adrenalin h gumival tuti nem találnám el a delikvenst! Deoval viszont megfeküdne..
Ok Köszönöm! Bennem volt 25 mg betaloc, ezert rohadt nyogodt voltam... Megnyugtattam, hogy a fedelzeti kamera hangot is vesz, majd hanggal teszem fel a YouTube-ra. Erre elhuzott.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

The Gent írta: 2018.08.27. 10:24 Piros lampanal utolertem a fekete bömös barmot, megkerdeztem tole , hogy az ujKRESZ szerint mar jobbrol is lehet elozni?
OFF

Csaxólok, hogy párhuzamos közlekedésre alkalmas úton a "jobbról előzés" fogalma nem értelmezhető.
Ráadásul ha meg tudott előzni jobbról, akkor te mégis mit kerestél a belső sávban? Jobbratartási kötelezettség mond valamit?

ON
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

The Gent írta: 2018.08.27. 10:24 Piros lampanal utolertem a fekete bömös barmot, megkerdeztem tole , hogy az ujKRESZ szerint mar jobbrol is lehet elozni? Szinvonalasan valaszolt, anyazott.., megfenyegetett.. Stb.
Alapvetően az ilyet elkerülni célszerű szerintem. Én hagyom, menjen a p...ba ahogy akar, nem ér annyit a dolog, hogy egy gari résztvevője legyek pusztán annyiért, mert valakit le akartam oktatni KRESZből. Épp elég az a pár ritka szitu, amikor elkerülhetetlen a balhé, akármennyire is higgadt az ember.
Sapienti sat.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

G.D írta: 2018.08.27. 19:42 OFF

Csaxólok, hogy párhuzamos közlekedésre alkalmas úton a "jobbról előzés" fogalma nem értelmezhető.
Ráadásul ha meg tudott előzni jobbról, akkor te mégis mit kerestél a belső sávban? Jobbratartási kötelezettség mond valamit?

ON
Izé. A KRESZ pontosan szabályozza, hogy hol és mikor lehet jobbról előzni, kikerülni a másikat, nyilván ebben benne van a párhuzamos közlekedés is. De ami nincs feltüntetve, ott bizony tilos jobbról előzni. És a jobbra tartási kötelezettség nem azt jelenti, hogy kötelező jelleggel figyelni kell arra, hogy az agressxív autóstársak sokszor életveszélyes mutatványaira készülve tudatosan megakadályozzuk a fél autòval járdán, biciklisávon, füves útszélen végrehajtott mutatványokat. Nyilván te is sokmindent láttál a közlekedés terén, de a mi környékünk se kutya üdülési szezonban.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6102
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

bel írta: 2018.08.15. 16:25 Mindketto konyv kiadoja a Medicina.
Bel
Hehe.. pacsi, Bel!
Eszembe jutott amikor a "kéken" Gaszton onkológiáról vitatkozott (t.i. hogy léteznek-e rákkeltő rákgyógyszerek), és a SOTE Onkológia tankönyvnek sem hitt.. :) Szóval kitartás! ;-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

G.D írta: 2018.08.27. 19:42 OFF

Csaxólok, hogy párhuzamos közlekedésre alkalmas úton a "jobbról előzés" fogalma nem értelmezhető.
Ráadásul ha meg tudott előzni jobbról, akkor te mégis mit kerestél a belső sávban? Jobbratartási kötelezettség mond valamit?

ON
Nem errol volt szo, 30 eve van jogsim , sajat hibambol soha nem volt balesetem, soha nem buntettek meg... Csaxolok... 8-)
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

nemtokregelni írta: 2018.08.27. 19:52 Alapvetően az ilyet elkerülni célszerű szerintem. Én hagyom, menjen a p...ba ahogy akar, nem ér annyit a dolog, hogy egy gari résztvevője legyek pusztán annyiért, mert valakit le akartam oktatni KRESZből. Épp elég az a pár ritka szitu, amikor elkerülhetetlen a balhé, akármennyire is higgadt az ember.
Persze, hogy persze... Mindent, mindig ra kell hagyni az agressziv, torteto barmokra, mert jobb a bekesseg... Hat nem, oreg vagyok en mar bohócnak.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

The Gent írta: 2018.08.27. 21:26 Persze, hogy persze... Mindent, mindig ra kell hagyni az agressziv, torteto barmokra, mert jobb a bekesseg... Hat nem, oreg vagyok en mar bohócnak.
Ahogy érzed :-)
Sapienti sat.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13487
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

The Gent írta: 2018.08.27. 21:26 Persze, hogy persze... Mindent, mindig ra kell hagyni az agressziv, torteto barmokra, mert jobb a bekesseg... Hat nem, oreg vagyok en mar bohócnak.
Váderedményességi mutató likes this.

---

A morális kérdéseket és a felfogásodat értem, de ez a magyar valóságban csak méretes rábaszáshoz vezethet. Amig nincs fizikai sérülés kockázata, értelmetlen fizikailag harcolni, vagy annak lehetőségét felvállalni. Ez van. A férgeknek áll a világ.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13487
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

hehehe, ebben a pillanatban tettem be a fegyverliberoba, mert imho oda illik.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2018.08.28. 07:48 hehehe, ebben a pillanatban tettem be a fegyverliberoba, mert imho oda illik.
Én a humor topikon gondolkodtam :D
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13487
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2018.08.28. 07:56 Én a humor topikon gondolkodtam :D
Az a nem vicces benne, hogy a fegyverellenes barmok közhelyeivel szemben a terroristák és fajsúlyos bűnözők által használt sorozatlövő hadifegyverek elsöprő többsége sosem volt (nem is lehetett) polgári lőfegyver korábban, az csak a hivatalos szervektől kerülhetett hozzájuk.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2018.08.28. 07:42 Váderedményességi mutató likes this.

---

A morális kérdéseket és a felfogásodat értem, de ez a magyar valóságban csak méretes rábaszáshoz vezethet. Amig nincs fizikai sérülés kockázata, értelmetlen fizikailag harcolni, vagy annak lehetőségét felvállalni. Ez van. A férgeknek áll a világ.
Sajnos, ez a szurke, mocskos magyar valosag, ahogyan irtad. A tehetetlen duh azonban felemeszti az embert, ezert ha ugy erzem ,a rozzant, rozsdas sisakomban kehes gebemen/susuki/harcolok a szelmalmok ellen... :|
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

The Gent írta: 2018.08.27. 21:26 Persze, hogy persze... Mindent, mindig ra kell hagyni az agressziv, torteto barmokra, mert jobb a bekesseg... Hat nem, oreg vagyok en mar bohócnak.
Egyrészt egyetértek, másrészt nem. Az agresszív törtető barmokat hagyni kell. A nagy számok törvénye alapján előbb-utóbb (és inkább előbb) találkozik egy hozzá hasonló beállítottságú emberrel, összeakadnak és az egyik kicsinálja a másikat, amiért ők viszik el a balhét.

Már többször leírtam a fórumon de kedvenc történetem: jópár éve nagy közúti veszekedés volt pont a melllettem lévő sávban a Váci úton itt nagyfaluban. Ódis és béemvés balhéztak. Egymás beelőzése, büntető fékezgetés, villogás, dudálás. A következő lámpánál mindkét autó ajtaja felpattant, amikor melléjük értem már a felezővonalon feküdtek az aszfalton és gyapálták egymást ahol érték.

Ne aggódj. Az élet igazságos, csak általában nem látjuk az igazságosztást.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Napi idióta. Svarcban tartott éles fegyverrel lelövöldözi a szomszéd kutyáját - miközben huszonvalahány tő marihunánát nevelget a kertben.

http://www.borsonline.hu/aktualis/harom ... son/159176
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2018.08.28. 11:42 Napi idióta. Svarcban tartott éles fegyverrel lelövöldözi a szomszéd kutyáját - miközben huszonvalahány tő marihunánát nevelget a kertben.

http://www.borsonline.hu/aktualis/harom ... son/159176
A magyar Jesse James.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2018.08.28. 11:12 Egyrészt egyetértek, másrészt nem. Az agresszív törtető barmokat hagyni kell. A nagy számok törvénye alapján előbb-utóbb (és inkább előbb) találkozik egy hozzá hasonló beállítottságú emberrel, összeakadnak és az egyik kicsinálja a másikat, amiért ők viszik el a balhét.

Már többször leírtam a fórumon de kedvenc történetem: jópár éve nagy közúti veszekedés volt pont a melllettem lévő sávban a Váci úton itt nagyfaluban. Ódis és béemvés balhéztak. Egymás beelőzése, büntető fékezgetés, villogás, dudálás. A következő lámpánál mindkét autó ajtaja felpattant, amikor melléjük értem már a felezővonalon feküdtek az aszfalton és gyapálták egymást ahol érték.

Ne aggódj. Az élet igazságos, csak általában nem látjuk az igazságosztást.
Köszönöm. Remelem , hogy Neked lesz igazad.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

zora írta: 2018.08.28. 12:10 A magyar Jesse James.
Csak egy tetu kutyagyilkos, megerdemelne a kotelet...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

The Gent írta: 2018.08.28. 12:48 Csak egy tetu kutyagyilkos, megerdemelne a kotelet...
Amellé nellé nettó idióta is. Minek lövöldözik és kutyagyilkolászik éles fegyverrel a saját udvarán az, akinek egy halom kábítószer cseperedik az udvarában???
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Hiába a tiltás, kaphatók lesznek a 3D-ben kinyomtatható fegyverek tervfájljai


https://sg.hu/cikkek/it-tech/132823/hia ... ervfajljai
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

parazstaposo írta: 2018.08.29. 10:07 Hiába a tiltás, kaphatók lesznek a 3D-ben kinyomtatható fegyverek tervfájljai


https://sg.hu/cikkek/it-tech/132823/hia ... ervfajljai

Most mit cirkuszolnak??? Ezekkel a műanyag izékkel mit lehet tenni? Műanyag csővel lő vele kb egy számjegyű mennyiséget, azzal is kb 2-3m-ről talál el akármit is... Odakint meg sok államban szinte semmi nem kell lőfegyver szerzéshez. A puskákat polcról lehet venni, mint a kiló kenyeret. A pisztolyok már bonyolultabbak, de nem minden államban.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Martin Riggs írta: 2018.08.29. 11:22 Most mit cirkuszolnak??? Ezekkel a műanyag izékkel mit lehet tenni? Műanyag csővel lő vele kb egy számjegyű mennyiséget, azzal is kb 2-3m-ről talál el akármit is... Odakint meg sok államban szinte semmi nem kell lőfegyver szerzéshez. A puskákat polcról lehet venni, mint a kiló kenyeret. A pisztolyok már bonyolultabbak, de nem minden államban.
Akkor lesz izgalmas, ha króm-mangán-molibdén ötvözetből is kapható lesz "tintapatron".
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Blekk Rájgó írta: 2018.08.29. 14:39Akkor lesz izgalmas, ha króm-mangán-molibdén ötvözetből is kapható lesz "tintapatron".
Szia,

Mar most is kaphato, csak CNC-nek hivjak.

Regebben eszterganak hivtak, igaz, akkor meg erteni is kellet hozza. :-)

Bel
killertom
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2018.06.12. 09:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: killertom »

Martin Riggs írta: 2018.08.29. 11:22 Most mit cirkuszolnak??? Ezekkel a műanyag izékkel mit lehet tenni? Műanyag csővel lő vele kb egy számjegyű mennyiséget, azzal is kb 2-3m-ről talál el akármit is... Odakint meg sok államban szinte semmi nem kell lőfegyver szerzéshez. A puskákat polcról lehet venni, mint a kiló kenyeret. A pisztolyok már bonyolultabbak, de nem minden államban.
Nem egészen így megy Amerikában.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

bel írta: 2018.08.29. 17:09 Szia,

Mar most is kaphato, csak CNC-nek hivjak.

Regebben eszterganak hivtak, igaz, akkor meg erteni is kellet hozza. :-)

Bel
Pontosítva: maró- és esztergagépben is van hagyományos meg CNC. Érteni mindegyikhez kell.

Egy 4 vagy 5 tengelyes CNC-marógéppel persze, hogy bárki olyan fegyvert farag magának egy vasdarabból, amilyet csak akar. Ehhez viszont nincs letölthető ak47.csv file :).
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13487
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

killertom írta: 2018.08.29. 18:48 Nem egészen így megy Amerikában.
Ja.
Nem kene a gennymedia faszsagait felfbofogni ujra meg ujra.

Van olyan, hogy NICS meg 4473-as nyomtatvany, meg allamonkent eltero jogszabalyok meg NFA meg GCA meg hasonlok, az amerikai fegyverjog felelmetesen komplex, ostoba firkasztempo leegyszerusiteni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Blekk Rájgó írta: 2018.08.29. 18:49Pontosítva: maró- és esztergagépben is van hagyományos meg CNC. Érteni mindegyikhez kell.
Egy 4 vagy 5 tengelyes CNC-marógéppel persze, hogy bárki olyan fegyvert farag magának egy vasdarabból, amilyet csak akar. Ehhez viszont nincs letölthető ak47.csv file :).
Sziasztok,

Az ehhez ertok fele a kerdeseim:
-CNC-hez tenyleg kell erteni? Marmint nem a CNC program megirasahoz, hanem a futtatasahoz.
-Annak van technikai oka, hogy nincs letoltheto fegyvergyarto program CNC-hez?

Termeszetesen ezek a kerdesek csak az USAban erdekesek, ahol alanyi jogon lehet sajat celra fegyvert gyartani, itt csak egyszeru kivancsisag.

Bel
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

bel írta: 2018.08.29. 20:43 Sziasztok,

Az ehhez ertok fele a kerdeseim:
-CNC-hez tenyleg kell erteni? Marmint nem a CNC program megirasahoz, hanem a futtatasahoz.
-Annak van technikai oka, hogy nincs letoltheto fegyvergyarto program CNC-hez?

Termeszetesen ezek a kerdesek csak az USAban erdekesek, ahol alanyi jogon lehet sajat celra fegyvert gyartani, itt csak egyszeru kivancsisag.

Bel
Kell. Kalibrálni a szerszámhoz, beállítani a gépet. Aztán ha beírsz egy +80 helyett egy -80-at, törik minden :). Attól, hogy nem kézzel kurblizod a szánokat, ugyanúgy tisztában kell lenni olyan fogalmakkal, mint élgeometria, forgácsolási sebesség, előtolás stb.Nem véletlen, hogy ahol sok ilyen gép üzemel, nagyon megfizetik a programozókat és gépbeállítókat! Ők értenek hozzá, nem az, aki beteszi a nyers munkadarabot, majd kiveszi a készet.

Aki fegyvert szeretne gyártani, az megírja magának a programokat. Egy P9R gyártásához szükséges négy- vagy öttengelyes ipari CNC-marógép sok tíz (akár száz) milliós nagyságrendű. Hány ilyen gép lehet magánszemélyeknél, akik "csak úgy" fegyvert akarnának maguknak gyártani? Hogy legyen közölhető "fegpara.csv" fájl, pár próbadarabot illik legyártani. Tippem szerint ezért nincs.
Válasz küldése