Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2357
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: RatRace »

SwissArmy írta: 2020.06.12. 17:35 Köszi !
megvan akkor, csak időpontot kell kérni...
(Gázos viselésnél kérték annó az adattovabbitásít, ami ugye nem az erkölcsi, az adattovábbítási pár éve nem kell, akkor sejtettem , hogy az erkölcsi sem fog kelleni a barna jönyvhöz. Veszik a fárdtságot és utánam néznek.)
OFF
Dehogy.
Aki ezen a fórumon van, arról mindent tudnak.
Ez náluk alap. :lol:
Upsz, valami fekete autó fékezett itt.... :lol:
On
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 347
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Cajga »

SwissArmy írta: 2020.06.12. 15:13 Sziasztok !

Kis segítséget kérnék...
Elvileg minden papírom meg van , hogy tudjak menni a yardra intézni a barna könyvet.
Viszont, több helyen is olvastam, hogy kell háziorovosi igazolás is... Most akkor a sport orvosi + 2 psziho nem elég ? Illetve kell -e erkölcsi bizonyítvány is igényelnem ? Van , aki szerint még lőtér látogatási is kell... de úgy tudom az egy ideje nincs is...

Köszi....
Ha önvédelmi, vagy vadász fegyver a cél, akkor a házisámán intézi az orvosi dolgokat.
Ha sportra, akkor a sportdoki.
Avatar
SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.07.10. 23:36

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: SwissArmy »

RatRace írta: 2020.06.12. 17:40 OFF
Dehogy.
Aki ezen a fórumon van, arról mindent tudnak.
Ez náluk alap. :lol:
Upsz, valami fekete autó fékezett itt.... :lol:
On
Igen....
Avatar
SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.07.10. 23:36

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: SwissArmy »

Cajga írta: 2020.06.12. 23:31 Ha önvédelmi, vagy vadász fegyver a cél, akkor a házisámán intézi az orvosi dolgokat.
Ha sportra, akkor a sportdoki.
Köszi.
Avatar
SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.07.10. 23:36

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: SwissArmy »

Hát ha , valakinek van valamilyen hasznos tanácsa...
Lőtéren kipróbáltam pár pisztolyt, nagy része klub fegyver volt ( Cz85, FégP9R, Beretta92FS, Glock17,H&K-SFP,Tanfoglio). De valahogy ettől kisebb méret állt kézre, Glock 19, amivel lőni nem tudtam, nem engedte a tulaj, csak kézbe venni. Ami biztos, hogy ez a compact méret lenne az ideális. Glock 19 Gen4 vagy Cz 75 P07-ben , esetleg Sig P250-ben gondolkodom... felmegyek majd pestre, pl. a Frommerba, ott nagy a választék kézbe tudom venni, de azt nem tudom hogy próbálni lehet e a fegyvereket ...? Tudom mindenkinek más jön be, de nagy vonalakban tudnátok véleményezni ezt a 3 pisztolyt ? Cz 85 lőttem jó párat, már nem vágyom az acél tokosra. Tuningolni sem akarom, gyakrolni gyári állapotban, ha megindul a fejlődés , akkor majd esetleg. Alkatrész ügyileg itthon megoldott a Glock, Cz.... Siget nem tudom.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

SwissArmy írta: 2020.06.14. 08:54 Hát ha , valakinek van valamilyen hasznos tanácsa...
Lőtéren kipróbáltam pár pisztolyt, nagy része klub fegyver volt ( Cz85, FégP9R, Beretta92FS, Glock17,H&K-SFP,Tanfoglio). De valahogy ettől kisebb méret állt kézre, Glock 19, amivel lőni nem tudtam, nem engedte a tulaj, csak kézbe venni. Ami biztos, hogy ez a compact méret lenne az ideális. Glock 19 Gen4 vagy Cz 75 P07-ben , esetleg Sig P250-ben gondolkodom... felmegyek majd pestre, pl. a Frommerba, ott nagy a választék kézbe tudom venni, de azt nem tudom hogy próbálni lehet e a fegyvereket ...? Tudom mindenkinek más jön be, de nagy vonalakban tudnátok véleményezni ezt a 3 pisztolyt ? Cz 85 lőttem jó párat, már nem vágyom az acél tokosra. Tuningolni sem akarom, gyakrolni gyári állapotban, ha megindul a fejlődés , akkor majd esetleg. Alkatrész ügyileg itthon megoldott a Glock, Cz.... Siget nem tudom.
A P07 az kakasos DA/SA, nagyon más, mint a strikeres Glockok vagy a SIG P320!

De nagyon kerdes, hogy mire is akarod hasznalni? Ha - ezt veszem ki szavaidból - dinamikus loveszsportokra egy olcson uzemeltetheto, tartos, megbízható fegyvert akarsz, amihez lehet tarakat, tokokat minden szirszart beszerzeni, akkor legracionalisabb a G19Gen4 vagy Gen5.

Esetleg a CZ P10C, de ott a fentiekhez inkább cseh-szlovák webshopokat kell bújni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

SwissArmy írta: 2020.06.14. 08:54 Hát ha , valakinek van valamilyen hasznos tanácsa...
Lőtéren kipróbáltam pár pisztolyt, nagy része klub fegyver volt ( Cz85, FégP9R, Beretta92FS, Glock17,H&K-SFP,Tanfoglio). De valahogy ettől kisebb méret állt kézre, Glock 19, amivel lőni nem tudtam, nem engedte a tulaj, csak kézbe venni. Ami biztos, hogy ez a compact méret lenne az ideális. Glock 19 Gen4 vagy Cz 75 P07-ben , esetleg Sig P250-ben gondolkodom... felmegyek majd pestre, pl. a Frommerba, ott nagy a választék kézbe tudom venni, de azt nem tudom hogy próbálni lehet e a fegyvereket ...? Tudom mindenkinek más jön be, de nagy vonalakban tudnátok véleményezni ezt a 3 pisztolyt ? Cz 85 lőttem jó párat, már nem vágyom az acél tokosra. Tuningolni sem akarom, gyakrolni gyári állapotban, ha megindul a fejlődés , akkor majd esetleg. Alkatrész ügyileg itthon megoldott a Glock, Cz.... Siget nem tudom.
Egyik se rossz pisztoly, innentől ez picit már vallási kérdés. A Sigtől személy szerint idegenkednék picit, de nem ismerem a típust különösebben. Ha a CZ meg a Glock között akarsz választani, akkor igazából a kakasos vs strikeres megoldás között kell választanod, ezt meg neked kell tudnod.
Ha más is szóba jöhet, akkor CZ P10C-t nézd meg. Én inkább Glockot választanék, mert a modell aránylag fiatal, van/volt sok gyerekbetegsége, de a sütése gyárilag valóban sokkal sokkal jobb, mint a Glockoknak.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

SwissArmy írta: 2020.06.14. 08:54 Hát ha , valakinek van valamilyen hasznos tanácsa...
Lőtéren kipróbáltam pár pisztolyt, nagy része klub fegyver volt ( Cz85, FégP9R, Beretta92FS, Glock17,H&K-SFP,Tanfoglio). De valahogy ettől kisebb méret állt kézre, Glock 19, amivel lőni nem tudtam, nem engedte a tulaj, csak kézbe venni. Ami biztos, hogy ez a compact méret lenne az ideális. Glock 19 Gen4 vagy Cz 75 P07-ben , esetleg Sig P250-ben gondolkodom... felmegyek majd pestre, pl. a Frommerba, ott nagy a választék kézbe tudom venni, de azt nem tudom hogy próbálni lehet e a fegyvereket ...? Tudom mindenkinek más jön be, de nagy vonalakban tudnátok véleményezni ezt a 3 pisztolyt ? Cz 85 lőttem jó párat, már nem vágyom az acél tokosra. Tuningolni sem akarom, gyakrolni gyári állapotban, ha megindul a fejlődés , akkor majd esetleg. Alkatrész ügyileg itthon megoldott a Glock, Cz.... Siget nem tudom.
A SIG nagyon jó, de alkatrész.szempontból nem racionális.
Nekem nagy kezem van, Glock 17 számomra kényelmesebb mint a 19- es. Sokan dicsérik a CZ P10C-t, valóban nem rossz, de számomra nem volt jobb lőni vele, mint a Glockkal.
Ki kell próbálni amit csak tudsz, ha bizonytalan vagy, egy használt Glockkal el tudod kezdeni a lövészet, és később is válthatsz.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

SwissArmy írta: 2020.06.14. 08:54felmegyek majd pestre, pl. a Frommerba, ott nagy a választék kézbe tudom venni, de azt nem tudom hogy próbálni lehet e a fegyvereket ...?
Ott nem, de elég sok bp-i lőtéren elérhetőek a felsorolt típusok.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

SwissArmy írta: 2020.06.14. 08:54 Hát ha , valakinek van valamilyen hasznos tanácsa...
Lőtéren kipróbáltam pár pisztolyt, nagy része klub fegyver volt ( Cz85, FégP9R, Beretta92FS, Glock17,H&K-SFP,Tanfoglio). De valahogy ettől kisebb méret állt kézre, Glock 19, amivel lőni nem tudtam, nem engedte a tulaj, csak kézbe venni. Ami biztos, hogy ez a compact méret lenne az ideális. Glock 19 Gen4 vagy Cz 75 P07-ben , esetleg Sig P250-ben gondolkodom... felmegyek majd pestre, pl. a Frommerba, ott nagy a választék kézbe tudom venni, de azt nem tudom hogy próbálni lehet e a fegyvereket ...? Tudom mindenkinek más jön be, de nagy vonalakban tudnátok véleményezni ezt a 3 pisztolyt ? Cz 85 lőttem jó párat, már nem vágyom az acél tokosra. Tuningolni sem akarom, gyakrolni gyári állapotban, ha megindul a fejlődés , akkor majd esetleg. Alkatrész ügyileg itthon megoldott a Glock, Cz.... Siget nem tudom.
P10c
Avatar
SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.07.10. 23:36

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: SwissArmy »

Köszi Mindenkinek ! Rászánom magam egy próbára az egyik BP.-i lőtéren. Pont az előbb diskuráltam az egyik kedves barátommal, elmeséltem a dillemmámat, mondta, hogy vegyek strikerest, ha annyira akarok. Ő befejezte a pisztolyozást, nekem adja a CZ 75-öst. Így a P07 nem játszik, persze tudom , hogy így is van köztük különbség. Így marad a G19 vagy P10C, ha még nem dobtok be más alternívát.. bár amennyire ismerem magamat a Glockot fogom választani.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

SwissArmy írta: 2020.06.14. 13:52Így marad a G19 vagy P10C, ha még nem dobtok be más alternívát.. bár amennyire ismerem magamat a Glockot fogom választani.
SIG P320 is strikeres, lehet érdemes tenned egy próbát azzal is.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

S&W M&P
SwissArmy írta: 2020.06.14. 13:52 Így marad a G19 vagy P10C, ha még nem dobtok be más alternívát..
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

SwissArmy írta: 2020.06.14. 08:54 Hát ha , valakinek van valamilyen hasznos tanácsa...
Lőtéren kipróbáltam pár pisztolyt, nagy része klub fegyver volt ( Cz85, FégP9R, Beretta92FS, Glock17,H&K-SFP,Tanfoglio). De valahogy ettől kisebb méret állt kézre, Glock 19, amivel lőni nem tudtam, nem engedte a tulaj, csak kézbe venni. Ami biztos, hogy ez a compact méret lenne az ideális. Glock 19 Gen4 vagy Cz 75 P07-ben , esetleg Sig P250-ben gondolkodom... felmegyek majd pestre, pl. a Frommerba, ott nagy a választék kézbe tudom venni, de azt nem tudom hogy próbálni lehet e a fegyvereket ...? Tudom mindenkinek más jön be, de nagy vonalakban tudnátok véleményezni ezt a 3 pisztolyt ? Cz 85 lőttem jó párat, már nem vágyom az acél tokosra. Tuningolni sem akarom, gyakrolni gyári állapotban, ha megindul a fejlődés , akkor majd esetleg. Alkatrész ügyileg itthon megoldott a Glock, Cz.... Siget nem tudom.
Hali!

Alapszabály: mindenkinek az a legjobb fegyver, amilyen neki van. :-) Ebben semmi rossz nincs ,így működünk.
Én is azt javaslom, hogy hallgass meg minden véleményt, aztán felejtsd el őket, menj egy lőtérre és próbáld végig őketpár tíz lövés per fegyver erejéig.
Az talán a legfontosabb, hogy mire szeretnéd használni, pontlövészetre vagy dinamikusra? Nekem mezei CZ75B is van és Glock 17 is. Előbbivel GYP-t lövök, utóbbival IDPA-t tanulgatok. Mindkét fegyvernél van sokkal jobb, de én szeretem őket, amennyire én LKNBF vagyok, nekem tökéltesek, inkább lőszerre költöm a pénzem. A Glockot azért választottam mert 30+ év tapasztalat a műanyag tokos strikeres vonalon, a számtalan fegyveres testületben rendszeresítésből jövő tapasztalat az azért nagyon komoly előny. Más gyártók is gyártanak ilyen fegyvereket, de ők mind sok évve la Glock után kezdték el tanulni ezt a dolgot. Alkatrész ügyileg is kánaán van, a szomszédban lévő gyár okán.
És az is jó érzés amikor minden második akciófilmben látod a pisztolyodat. :lol:

A CZ P10C sütése bestiálisan jó, magasan jobb gyári a Glock-nál, próbáld ki azt is mindenképp mert komoly alternatíva.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2020.06.14. 18:47-kor.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

SwissArmy írta: 2020.06.14. 13:52 Köszi Mindenkinek ! Rászánom magam egy próbára az egyik BP.-i lőtéren. Pont az előbb diskuráltam az egyik kedves barátommal, elmeséltem a dillemmámat, mondta, hogy vegyek strikerest, ha annyira akarok. Ő befejezte a pisztolyozást, nekem adja a CZ 75-öst. Így a P07 nem játszik, persze tudom , hogy így is van köztük különbség. Így marad a G19 vagy P10C, ha még nem dobtok be más alternívát.. bár amennyire ismerem magamat a Glockot fogom választani.
A glockhoz többminden kiegészítő van, ellenben a P10C sokkal jobb sütésű. Sportra inkább jobb. Lőjjél mindkettővel, és amelyikkel Neked jobb érzés, jobb eredményt lősz, vagy jobban tetszik, azt válaszd. Nekem a P10C jött be, ezért azt vettem. Ezzel szemben a Glockot sem gondolom rossz pisztolynak. Van egy szar gyári sütése, mert alapvetően egy szolgálati pisztoly. Viszont vannak hozzá sport sütések, miegymás.

Ugyanezzel a P10C esetében nem kell nyűglődni, mint ahogy azzal sem, hogy kétkezes legyen a pisztoly. Ezt a P10C gyárilag tudja. Nekem a balkezességem okán ez egy húzóérv volt.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2020.06.14. 18:42 Hali!

Alapszabály: mindenkinek az a legjobb fegyver, amilyen neki van. :-) Ebben semmi rossz nincs ,így működünk.
Én is azt javaslom, hogy hallgass meg minden véleményt, aztán felejtsd el őket, menj egy lőtérre és próbáld végig őketpár tíz lövés per fegyver erejéig.
Az talán a legfontosabb, hogy mire szeretnéd használni, pontlövészetre vagy dinamikusra? Nekem mezei CZ75B is van és Glock 17 is. Előbbivel GYP-t lövök, utóbbival IDPA-t tanulgatok. Mindkét fegyvernél van sokkal jobb, de én szeretem őket, amennyire én LKNBF vagyok, nekem tökéltesek, inkább lőszerre költöm a pénzem. A Glockot azért választottam mert 30+ év tapasztalat a műanyag tokos strikeres vonalon, a számtalan fegyveres testületben rendszeresítésből jövő tapasztalat az azért nagyon komoly előny. Más gyártók is gyártanak ilyen fegyvereket, de ők mind sok évve la Glock után kezdték el tanulni ezt a dolgot. Alkatrész ügyileg is kánaán van, a szomszédban lévő gyár okán.
És az is jó érzés amikor minden második akciófilmben látod a pisztolyodat. :lol:
Pontlövészetre sem a Glock, sem a P10C nem való. Olyan minha egy orvosnak kapát adnának agyműtétre. Bitang mázlival túlélheti a beteg, de várhatóan kudarc lesz a vége. Ha egy ilyen hadipisztoly 25m-en 8a lőlapon 9-esen belül szór, az már jó. Persze mechanikusan, jó lőszerrel megvan a 10-es is, de kézzel már majdnem mázli kérdése.

Pontra 32-es öntöltő, vagy 38-as forgó lyukasztógépet kell venni, nem műanyagtokos szolgálati pisztolyt.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Van/volt par pisztolyom, de nalam az X5 viszi a palmat ami soselesz
TotoHU írta: 2020.06.14. 18:42 Alapszabály: mindenkinek az a legjobb fegyver, amilyen neki van. :-) Ebben semmi rossz nincs ,így működünk.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.07.10. 23:36

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: SwissArmy »

Köszi Urak !

Amiket próbáltam eddig, azokból sem tudnék hirtelen dönteni, hogy melyiket vegyem. Ha kipróbálom a G19 meg P10-et, na meg biztos lesz ott más is... kb. még nehezebben fogok dönteni ! :roll:

Valamit meg úgy is veszek, az hogy jó döntés hozok e... később fog kiderülni. Ha meg ráunok vagy nem jönne be a választott típus , akkor meg eladni másikat venni stb stb :|

Pontra gyakorolni , nagy hirtelen jó lesz az öreg MCM. :)
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

SwissArmy írta: 2020.06.14. 13:52 Köszi Mindenkinek ! Rászánom magam egy próbára az egyik BP.-i lőtéren. Pont az előbb diskuráltam az egyik kedves barátommal, elmeséltem a dillemmámat, mondta, hogy vegyek strikerest, ha annyira akarok. Ő befejezte a pisztolyozást, nekem adja a CZ 75-öst. Így a P07 nem játszik, persze tudom , hogy így is van köztük különbség. Így marad a G19 vagy P10C, ha még nem dobtok be más alternívát.. bár amennyire ismerem magamat a Glockot fogom választani.
Ne haragudj, de még mindig nem írtad meg, mire kell. Ha csak úgy rejtett hobbilövész lennél, akkor lőtéren próbáld ki amit csak tudsz, hogy az esetleges szerelem elvakító rózsaszín köde oszoljon kissé. Esetleg menj be könyvtárba, olvasgass Kalibereket. Így már nem lesz olyan könnyű olyan igazi hitvány vackot vásárolni.

Használt fegyvert lőtéri próba nélkül soha ne vásárolj!
SwissArmy írta: 2020.06.14. 20:40 Köszi Urak !

Amiket próbáltam eddig, azokból sem tudnék hirtelen dönteni, hogy melyiket vegyem. Ha kipróbálom a G19 meg P10-et, na meg biztos lesz ott más is... kb. még nehezebben fogok dönteni ! :roll:

Valamit meg úgy is veszek, az hogy jó döntés hozok e... később fog kiderülni. Ha meg ráunok vagy nem jönne be a választott típus , akkor meg eladni másikat venni stb stb :|

Pontra gyakorolni , nagy hirtelen jó lesz az öreg MCM. :)
Akkor dobd ki dobókockával, esetleg a tízoldalúval. :-)
Avatar
SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.07.10. 23:36

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: SwissArmy »

Poresz írta: 2020.06.14. 20:49 Ne haragudj, de még mindig nem írtad meg, mire kell. Ha csak úgy rejtett hobbilövész lennél, akkor lőtéren próbáld ki amit csak tudsz, hogy az esetleges szerelem elvakító rózsaszín köde oszoljon kissé. Esetleg menj be könyvtárba, olvasgass Kalibereket. Így már nem lesz olyan könnyű olyan igazi hitvány vackot vásárolni.

Használt fegyvert lőtéri próba nélkül soha ne vásárolj!



Akkor dobd ki dobókockával, esetleg a tízoldalúval. :-)
Bocsi, igazad van. Elsiklottam fölötte.
Gyorspont meg IDPA.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

SwissArmy írta: 2020.06.14. 20:55 Bocsi, igazad van. Elsiklottam fölötte.
Gyorspont meg IDPA.
Ha a kicsi a kezed a gen4 glockok vagy a p10C jó választás lehet.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

SwissArmy írta: 2020.06.14. 20:40

Pontra gyakorolni , nagy hirtelen jó lesz az öreg MCM. :)
Az MCM meg a nagykaliberű pisztolyok kezelése/uralása ég és föld! Abból ne indulj ki!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2020.06.14. 18:50 Pontlövészetre sem a Glock, sem a P10C nem való. Olyan minha egy orvosnak kapát adnának agyműtétre. Bitang mázlival túlélheti a beteg, de várhatóan kudarc lesz a vége. Ha egy ilyen hadipisztoly 25m-en 8a lőlapon 9-esen belül szór, az már jó. Persze mechanikusan, jó lőszerrel megvan a 10-es is, de kézzel már majdnem mázli kérdése.

Pontra 32-es öntöltő, vagy 38-as forgó lyukasztógépet kell venni, nem műanyagtokos szolgálati pisztolyt.
Ezzel nem teljesen értek egyet. Persze, az igaz hogy egy 32-es sokkal alkalmasabb pöttyözésre, de itt szerintem a kérdés inkább az, hogy aki GYP-t lő az miért lövi? A minősítés megszerzése miatt (mint én) vagy a megfelelő munkát beletéve egy idő után tényleg szeretne díjakat hazavinni és eredményesen szerepelni a versenyeken?
Mert ha csak a minősítés megszerzése a cél, és lássuk be a kényszer-sportlövők túlnyomó részének az, akkor arra aztán tökéletesen megfelelő egy mezei műanyagtokos nagykal szolgálati csúzli is, és így ugyanazzal a fegyverrel tud a kötelező GYP-t letudva örömlövészkedni, vagy dinamikus ágakat kipróbálni. Nem kell plusz egy fegyver, plusz egy sehova máshova nem használható kaliber amivel drága gyakorolni, stb stb.
Aki GYP-n és dinamikuson is eredményesen akar nyomulni, az meg vegyen CZ Shadow 1-et és gyűjtse be a babérokat vele mindenhol. :lol:
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

SwissArmy írta: 2020.06.14. 20:40 Köszi Urak !

Amiket próbáltam eddig, azokból sem tudnék hirtelen dönteni, hogy melyiket vegyem. Ha kipróbálom a G19 meg P10-et, na meg biztos lesz ott más is... kb. még nehezebben fogok dönteni ! :roll:

Valamit meg úgy is veszek, az hogy jó döntés hozok e... később fog kiderülni. Ha meg ráunok vagy nem jönne be a választott típus , akkor meg eladni másikat venni stb stb :|

Pontra gyakorolni , nagy hirtelen jó lesz az öreg MCM. :)
Alapvetően itthon alkatrész vonalon a CZ es Glock jatszik minden más sucks kategória, meg se próbáld.
Igy kb. 3 fegyver marad p07 p10 c g19.
P07 kakasos tehát kell energiat tenned a da/sa sütés tanulásaba. . G19 szolgalati onvedelmi fegyver egy ikon de nem legidealisabb versenyzésre.
Egy p10c viszont remek sütésű., glocknal olcsóbb jo fegyver. Ismerve lovoket gyakorlatilag mindenkinek javult az eredménye amikor glockrol a p10c re váltott.
Ja es nincs p10c m.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1328
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

aksurv írta: 2020.06.14. 23:29 Alapvetően itthon alkatrész vonalon a CZ es Glock jatszik minden más sucks kategória, meg se próbáld.
HS XDM-hez is kapható általában minden készletről, ritkább tuning kiegészítőket (kompenzátor, stb.) pedig rendelésre behoznak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2020.06.14. 23:20 Ezzel nem teljesen értek egyet. Persze, az igaz hogy egy 32-es sokkal alkalmasabb pöttyözésre, de itt szerintem a kérdés inkább az, hogy aki GYP-t lő az miért lövi? A minősítés megszerzése miatt (mint én) vagy a megfelelő munkát beletéve egy idő után tényleg szeretne díjakat hazavinni és eredményesen szerepelni a versenyeken?
Mert ha csak a minősítés megszerzése a cél, és lássuk be a kényszer-sportlövők túlnyomó részének az, akkor arra aztán tökéletesen megfelelő egy mezei műanyagtokos nagykal szolgálati csúzli is, és így ugyanazzal a fegyverrel tud a kötelező GYP-t letudva örömlövészkedni, vagy dinamikus ágakat kipróbálni. Nem kell plusz egy fegyver, plusz egy sehova máshova nem használható kaliber amivel drága gyakorolni, stb stb.
Aki GYP-n és dinamikuson is eredményesen akar nyomulni, az meg vegyen CZ Shadow 1-et és gyűjtse be a babérokat vele mindenhol. :lol:
El lehet indulni egy utcai Mustang-al is a Le Mans-i 24 órás versenyen, és ha ismeri a kocsit a versenyző, és tudja is vezetni, akkor még célba is ér vele. Talán még nem is lesz tök utolsó, bár az is kétséges. Ettől még az utca Mustag csak egy buta miscle car, és nem alkalmas 24 órás versenyzésre. Nem arra lett tervezve. Persze lehet arra is használni.

Amatőr gyorspont... Igen, a fegyverbuzik jórésze kényszerből lő valamilyen sportágban párat. Erre a gyorspont a legkellemesebb változat. Ezért tömegesen vannak jelen a hadipisztolyok a pontlövészeti számokon. Lehet velük pontot lőni, csak nem érdemes. Ettől még nem gondolom, hogy rosszul teszi valaki, hogy pl glockkal lő pontot, mert az nagy móka. Én is lőttem már pontot CZ85-el. Fülig ért a szám, pedig egy zsák szart lőttem. 150 körül asszem... Mivel sokan nem.veszik igazán komolyan a versenyzést, mert nem is az, hanem inkább a társaság, és a fegyverbuzulás érdekli őket, így a hadipisztolyos gyorspont lövöldözésnek van létjogosultsága.

Lehet, hogy kellene csinálni olyan játszós gyorspont versenyt is, ahol csak reteszelt, 9*19-es szolgálati pisztollyal lehetne indulni. Teljesen gyári állapottal. Nem finomított sütéssel, nem gyári sport editionnal, hanem kifejezetten szolgálati jellegű pisztollyal. Glock, CZ-k, FÉG parák, utcai Sigek, stb... az izgi lenne, és oda mennék én is a CZ P10C-vel. 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Kojak írta: 2020.06.15. 07:44 HS XDM-hez is kapható általában minden készletről, ritkább tuning kiegészítőket (kompenzátor, stb.) pedig rendelésre behoznak.
En is gondoltam ra.
De ez addig lesz amig mostani csapat csinalja.
Kar a markaert.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Mr. Senki írta: 2020.06.15. 09:29

Lehet, hogy kellene csinálni olyan játszós gyorspont versenyt is, ahol csak reteszelt, 9*19-es szolgálati pisztollyal lehetne indulni. Teljesen gyári állapottal. Nem finomított sütéssel, nem gyári sport editionnal, hanem kifejezetten szolgálati jellegű pisztollyal. Glock, CZ-k, FÉG parák, utcai Sigek, stb... az izgi lenne, és oda mennék én is a CZ P10C-vel. 😃
Nana! Engem a TT-vel nem is engednél indulni, csak mert nem 9x19? Félsz, hogy a túl finom gyári sütésével minden babért learatok? :lol: :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

jó ha van írta: 2020.06.15. 21:05 Nana! Engem a TT-vel nem is engednél indulni, csak mert nem 9x19? Félsz, hogy a túl finom gyári sütésével minden babért learatok? :lol: :lol:
De, a TT simán mehet. Hiába a finom sütés, ha egy ""bot" a markolat. 😃

Egyébként meg gyakorlás kérdése. Ha valaki eleget lő egy szerszámmal, és van tehetsége, kitartása a lövészetben, akkor egy ócskavassal is csodákat művelhet.

Úgy gondolom, hogy a lőeredményben 90%-ban a lövész tudása, 10%-ban a használt fegyver képességei vannak benne. Hiába adunk egy távlyukasztót egy kezdőnek, az jó esetben 6-8-asokat fog vele lőni. Illetve adharunk egy gyakorlott lövésznek szinte akármilyen hitvány vasat, ha az mechnaikusan képes jó szórást lőni, akkor a lövész ki fogja azt hozni belőle. De ez igaz kb minden technikai sportra, ahol ember, és gép együtt versenyzik.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.07.10. 23:36

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: SwissArmy »

aksurv írta: 2020.06.14. 23:29 Alapvetően itthon alkatrész vonalon a CZ es Glock jatszik minden más sucks kategória, meg se próbáld.
Igy kb. 3 fegyver marad p07 p10 c g19.
P07 kakasos tehát kell energiat tenned a da/sa sütés tanulásaba. . G19 szolgalati onvedelmi fegyver egy ikon de nem legidealisabb versenyzésre.
Egy p10c viszont remek sütésű., glocknal olcsóbb jo fegyver. Ismerve lovoket gyakorlatilag mindenkinek javult az eredménye amikor glockrol a p10c re váltott.
Ja es nincs p10c m.
Végig olvastam itt a fórumon, amit találtam a P10-ről... voltak linkelt videók stb. Ez a betegsége mi lenne , ami miatt megakad a szán az utolsó pár mm-en ? Nem világvége efektus , de 200 ezerért ne én legyek a "tesztelő". Másnak is volt ilyen baja vagy ez CZ-USA vonal csak ?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

SwissArmy írta: 2020.06.15. 23:07 Végig olvastam itt a fórumon, amit találtam a P10-ről... voltak linkelt videók stb. Ez a betegsége mi lenne , ami miatt megakad a szán az utolsó pár mm-en ? Nem világvége efektus , de 200 ezerért ne én legyek a "tesztelő". Másnak is volt ilyen baja vagy ez CZ-USA vonal csak ?
CZ P10C
A striker el tud fordulni, és fennakad. De a base plate is laza, és néha ki tud annyira mozdulni, hogy ez is gondot okozzon. Meg egy helyen repedni szokott a tok, de ez csak esztétika, nem megy tovább. Meg bár megbízhatónak számít, de Glockhoz képest kevésbé. A tár néha nem esik ki magától, reszelni kell a tárakasztón. Újonnan általában a tárkioldó nagyon keményen jár, de bekopik, ezt nem mondanám gondnak. A szánakasztó rugója néha ki tud akadni és teljesen összeakasztani a szerkezetet, szétszedni is alig lehet. Ütőszegtörések aránylag gyakoribbak.
Ezek amik így hirtelen eszembe jutnak, de ugye aránylag új konstrukció, nem tudom éppen hol tartanak az updatek, meg nem is minden példánynál jönnek ezek elő. Glock generációváltásnál is voltak csuklások, meg brass to face jelenség ott is időnként előfordult példányoknál.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.07.10. 23:36

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: SwissArmy »

Fortitu írta: 2020.06.15. 23:29 CZ P10C
A striker el tud fordulni, és fennakad. De a base plate is laza, és néha ki tud annyira mozdulni, hogy ez is gondot okozzon. Meg egy helyen repedni szokott a tok, de ez csak esztétika, nem megy tovább. Meg bár megbízhatónak számít, de Glockhoz képest kevésbé. A tár néha nem esik ki magától, reszelni kell a tárakasztón. Újonnan általában a tárkioldó nagyon keményen jár, de bekopik, ezt nem mondanám gondnak. A szánakasztó rugója néha ki tud akadni és teljesen összeakasztani a szerkezetet, szétszedni is alig lehet. Ütőszegtörések aránylag gyakoribbak.
Ezek amik így hirtelen eszembe jutnak, de ugye aránylag új konstrukció, nem tudom éppen hol tartanak az updatek, meg nem is minden példánynál jönnek ezek elő. Glock generációváltásnál is voltak csuklások, meg brass to face jelenség ott is időnként előfordult példányoknál.
Köszi a felvilágosítást !
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2020.06.15. 23:29 CZ P10C
A striker el tud fordulni, és fennakad. De a base plate is laza, és néha ki tud annyira mozdulni, hogy ez is gondot okozzon. Meg egy helyen repedni szokott a tok, de ez csak esztétika, nem megy tovább. Meg bár megbízhatónak számít, de Glockhoz képest kevésbé. A tár néha nem esik ki magától, reszelni kell a tárakasztón. Újonnan általában a tárkioldó nagyon keményen jár, de bekopik, ezt nem mondanám gondnak. A szánakasztó rugója néha ki tud akadni és teljesen összeakasztani a szerkezetet, szétszedni is alig lehet. Ütőszegtörések aránylag gyakoribbak.
Ezek amik így hirtelen eszembe jutnak, de ugye aránylag új konstrukció, nem tudom éppen hol tartanak az updatek, meg nem is minden példánynál jönnek ezek elő. Glock generációváltásnál is voltak csuklások, meg brass to face jelenség ott is időnként előfordult példányoknál.
tegyük már hozzá, h ezek nagy része csak a legeslegelső, sok évvel ezelőtti szériára jellemző. A base plate-et mar évekkel ezelőtt megváltoztatták!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Fortitu írta: 2020.06.15. 23:29 CZ P10C
A striker el tud fordulni, és fennakad. De a base plate is laza, és néha ki tud annyira mozdulni, hogy ez is gondot okozzon. Meg egy helyen repedni szokott a tok, de ez csak esztétika, nem megy tovább. Meg bár megbízhatónak számít, de Glockhoz képest kevésbé. A tár néha nem esik ki magától, reszelni kell a tárakasztón. Újonnan általában a tárkioldó nagyon keményen jár, de bekopik, ezt nem mondanám gondnak. A szánakasztó rugója néha ki tud akadni és teljesen összeakasztani a szerkezetet, szétszedni is alig lehet. Ütőszegtörések aránylag gyakoribbak.
Ezek amik így hirtelen eszembe jutnak, de ugye aránylag új konstrukció, nem tudom éppen hol tartanak az updatek, meg nem is minden példánynál jönnek ezek elő. Glock generációváltásnál is voltak csuklások, meg brass to face jelenség ott is időnként előfordult példányoknál.
Nálunk a Globuson 5 p10c ketyeg gond nélkül. Az enyémben 4000 lövés is lehet már, és a többiek is kezdenek beérni.
A NKE lövészszakosztály is elég sok p10c-t használ az oktatásokon, kíváncsi lennél az Ő tapasztalataikra is.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2020.06.16. 06:35 tegyük már hozzá, h ezek nagy része csak a legeslegelső, sok évvel ezelőtti szériára jellemző. A base plate-et mar évekkel ezelőtt megváltoztatták!
Így van, ezek gyerekbetegségek. Nagyon erősen gondolkodtam a váltáson korábban, akkor néztem alaposabban utána, nem tudom pontosan mi a jelenlegi állás az updatekkel. És nem is minden példányon voltak gondok, az arányokat sem tudom, de több forrás említette ezekeg a dolgokat, szóval ha nem is általános problémák, nem egyedülállóak.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Mr. Senki írta: 2020.06.15. 21:18 De, a TT simán mehet. Hiába a finom sütés, ha egy ""bot" a markolat. 😃

Egyébként meg gyakorlás kérdése. Ha valaki eleget lő egy szerszámmal, és van tehetsége, kitartása a lövészetben, akkor egy ócskavassal is csodákat művelhet.

Úgy gondolom, hogy a lőeredményben 90%-ban a lövész tudása, 10%-ban a használt fegyver képességei vannak benne.
Így igaz! Pár száz lövés után majd csak megszokom azt a 2,5-3 kg-is sütést! De most, h irkálok róla, komolyan kíváncsi lettem, mennyi lehet. A napokban (ha el nem felejtem) lemérem.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

HCZoli írta: 2020.06.16. 06:45 A NKE lövészszakosztály is elég sok p10c-t használ az oktatásokon, kíváncsi lennél az Ő tapasztalataikra is.
5 db C és 5 db F van az egyesületben, én nem emlékszem hogy láttam volna akadályt bármelyikkel is, de majd megkérdezem a többieket is, hátha csak rossz a memóriám.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

gvass1 írta: 2020.06.16. 06:35A base plate-et mar évekkel ezelőtt megváltoztatták!
Viszont a versenypisztolyokat idéző sütést is :(
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

KolArms Phoenix-el van valakinek tapasztalata? Elég kevés a netes infó róla.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2020.06.17. 14:42 KolArms Phoenix-el van valakinek tapasztalata? Elég kevés a netes infó róla.
Én csak a protóval lőttem, nekem tetszett, főként az ára, meg az olcsó CZ-tárak használata:

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... mm-1-resz/
http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... mm-2-resz/

De itt egy (tőlem:-))) független vélemény:

Német rendőrsrác vett egyet, egész jókat ír róla:
https://www.tactical-dad.com/waffen/sch ... lbautomat/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2020.06.17. 14:56 Én csak a protóval lőttem, nekem tetszett, főként az ára, meg az olcsó CZ-tárak használata:

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... mm-1-resz/
http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... mm-2-resz/

De itt egy (tőlem:-))) független vélemény:

Német rendőrsrác vett egyet, egész jókat ír róla:
https://www.tactical-dad.com/waffen/sch ... lbautomat/
A videóidat megtaláltam, de az proto valóban. A linket köszi, máris nézem!
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2020.06.17. 14:58 A videóidat megtaláltam, de az proto valóban. A linket köszi, máris nézem!

amúgy banánisztánba hozza valaki egyáltalán?

(KolArmséknál már van honlapon forgácsoltnak kinéző tokos MkII verzió is.)

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2020.06.17. 15:04 amúgy banánisztánba hozza valaki egyáltalán?

(KolArmséknál már van honlapon forgácsoltnak kinéző tokos MkII verzió is.)

Kép
Nem tudom, 16-os nyomtatvány.
Scorpion EVO3 lenne a vágyam, de két és fél Phoenix kijön az árából... Sikerült egy kicsit most spórolni, aztán azon agyalok, hogy mennyire vagyok normális, ha Scorpionra képes vagyok ennyit kiadni. Meg egy .357 Alfa Steel revolver is nagyon mozgatja a fantáziám. Szóval gondolkodás van, de lehet inkább egy offtopik PC lesz most ebből, nem tudom még.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

Azert egy PCC csak tobb, mint egy PC. :-)

Bel
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bel írta: 2020.06.17. 15:18 Szia,

Azert egy PCC csak tobb, mint egy PC. :-)

Bel
Eggyel több C. Bár mindegyik jobb, mint a CCCP.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bel írta: 2020.06.17. 15:18 Szia,

Azert egy PCC csak tobb, mint egy PC. :-)

Bel
+1

:-))))))))))))))))))))

Bár mondjuk én bármiféle öntöltő hosszúfegyver vásárlása előtt megvárnám, amíg kijön a kormányrendelet módosítás is!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2020.06.17. 15:26 +1

:-))))))))))))))))))))

Bár mondjuk én bármiféle öntöltő hosszúfegyver vásárlása előtt megvárnám, amíg kijön a kormányrendelet módosítás is!
Legyen inkább csak egy Alfa azt mondod? ;)
Ez a módosítás meg hát... PCC rövid fegyvernek vizsgáztatva jogilag pisztoly. 30cm cső alatt pedig az. Plusz ha nem visszamenőleges, és kivételt tesznek a sportlövészekkel, akkor amúgy is mindegy. Vagy ez csak optimizmus...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: The Gent »

sakk írta: 2018.06.11. 13:21 Íme, a kis szépség:media-share-0-02-05-7b0cc8201f280541b62fb164936815fcd8010b5fdf763d4303ad91d28274573f-ddf83f80-9e33-4cb4-b114-f393ba5feaa4.jpg
Elsőre miért nem Remington NMA-t vettél?
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2020.06.17. 15:32 Legyen inkább csak egy Alfa azt mondod? ;)
Ez a módosítás meg hát... PCC rövid fegyvernek vizsgáztatva jogilag pisztoly. 30cm cső alatt pedig az. Plusz ha nem visszamenőleges, és kivételt tesznek a sportlövészekkel, akkor amúgy is mindegy. Vagy ez csak optimizmus...

nem, az átkategorizálás 2021. jan 1.-gyel hatályba lép (nem visszamenőlegesen)! Ha az import lepapírozásával ebből kifutsz, akkor beszophatod jól.

Mert belecsúszhat az A-kategóriába!

"A 1.7. 7. alkategória: az a vállból történő lövésre tervezett félautomata tűzfegyver, amelynek hossza –behajtható, összehajtható vagy betolható, avagy szerszámok nélkül eltávolítható válltámaszsegítségével – a működőképesség megtartása mellett 60 cm alá csökkenthető"
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

FIGYELEM

A vészhelyzet véget ért, mostantól ketyeg a határidő az ez alatt lejárt sportorvosikra. 2 hét alatt elég combos feladat elintézni.
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: layman »

TotoHU írta: 2020.06.18. 11:03 FIGYELEM

A vészhelyzet véget ért, mostantól ketyeg a határidő az ez alatt lejárt sportorvosikra. 2 hét alatt elég combos feladat elintézni.
Azokra nem vonatkozik a 180 nap?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2020.06.18. 11:03 FIGYELEM

A vészhelyzet véget ért, mostantól ketyeg a határidő az ez alatt lejárt sportorvosikra. 2 hét alatt elég combos feladat elintézni.
El kéne olvasni a vészhelyzet helyébe lépő pót-vészhelyzeti törvénycsomagot (asszem 200+ oldal), hogy a lejáró okmányokra mi vonatkozik*. (Autó műszaki, személyi stb. is érintett lehet.) LEHET, hogy meghosszabbították részben vagy egészben, mert különben az eredeti vészhelyzet lejárta+15 nap után elmebaj fog rázúdulni mindenféle hivatalokra.

*nekem most nincs rá időm, ne mindig csak én olvassak kiba. ezeroldalas jogi szövegeket, plíz.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2020.06.18. 11:25 El kéne olvasni a vészhelyzet helyébe lépő pót-vészhelyzeti törvénycsomagot (asszem 200+ oldal), hogy a lejáró okmányokra mi vonatkozik*. (Autó műszaki, személyi stb. is érintett lehet.) LEHET, hogy meghosszabbították részben vagy egészben, mert különben az eredeti vészhelyzet lejárta+15 nap után elmebaj fog rázúdulni mindenféle hivatalokra.

*nekem most nincs rá időm, ne mindig csak én olvassak kiba. ezeroldalas jogi szövegeket, plíz.
Hát mindenkinek mindenféle értése van, meg ja volt a hírekben infó a jogosítványokkal kapcsolatban, de konkrétan erről pontos infó nincsen.

Ha mi sem értjük az igrend sem fogja és mielőtt ámokfutásba kezdenek érdemes utánajárni mindenkinek akinek lejárt a sportorvosija...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2020.06.18. 11:45 Hát mindenkinek mindenféle értése van, meg ja volt a hírekben infó a jogosítványokkal kapcsolatban, de konkrétan erről pontos infó nincsen.

Ha mi sem értjük az igrend sem fogja és mielőtt ámokfutásba kezdenek érdemes utánajárni mindenkinek akinek lejárt a sportorvosija...

ez természetesen így van.

DE:

Na, eddig ez a leghivatalosabb erről:


" A veszélyhelyzet idején lejárt okmányok pótlására lesz idő, mert azok a veszélyhelyzet megszűnését követően még 180 napig érvényesek."


https://koronavirus.gov.hu/cikkek/elfog ... o-torvenyt
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Mex
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:26

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mex »

gvass1 írta: 2020.06.17. 15:04 amúgy banánisztánba hozza valaki egyáltalán?

(KolArmséknál már van honlapon forgácsoltnak kinéző tokos MkII verzió is.)

Kép
Szükség esetén én tudok hozni. Ugyan nem ezt, hanem más kivitelt, de van.
Avatar
Mex
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:26

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mex »

Sziasztok!
Az imént említett Kol Arms Phoenix mellett AR-15-öst is tudok prezentálni.
Az alap fegyvert 295.000.-Ft-ért lehet nálam kapni, a felső határt csak a megrendelő kívánsága szabhatja meg.
Csatolmányok
M4 M-lok 16 (1).jpg
M4 M-lok 16 (2).jpg
M4 Original (1).jpg
M4 Original (2).jpg
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Mex írta: 2020.06.18. 19:06 Szükség esetén én tudok hozni. Ugyan nem ezt, hanem más kivitelt, de van.
Dobj már egy ajánlatot privátban. Meg 4"-os Alfa Steel stainless is érdekelne ;)
Köszi!
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2020.06.17. 15:12 Nem tudom, 16-os nyomtatvány.
Scorpion EVO3 lenne a vágyam, de két és fél Phoenix kijön az árából... Sikerült egy kicsit most spórolni, aztán azon agyalok, hogy mennyire vagyok normális, ha Scorpionra képes vagyok ennyit kiadni. Meg egy .357 Alfa Steel revolver is nagyon mozgatja a fantáziám. Szóval gondolkodás van, de lehet inkább egy offtopik PC lesz most ebből, nem tudom még.
Egy revkó nekem is izgatja a fantáziámat, úgy általában. Viszont bármennyire a 38/357 az eredeti feeling, manapság mégis a 9x19 tűnik az igazán jó választásnak - ha már a pisztolyod, és a majdani PCC-d is azt fogja kajálni, nagy logisztikai segítség ha nem kell még egy kalibert tartani csak emiatt, hanem szépen eteted azzal, amivel több másikat is. (De majom mondja, mert nekem is több, sportra értelmetlen kaliberű, de roppant romantikus/nekem tetsző/érdekes fegyverem van itthon :D )
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1328
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

gvass1 írta: 2020.06.17. 15:04 amúgy banánisztánba hozza valaki egyáltalán?
Igen. Privátban tudok segíteni akinek kell.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2020.06.18. 20:23 Egy revkó nekem is izgatja a fantáziámat, úgy általában. Viszont bármennyire a 38/357 az eredeti feeling, manapság mégis a 9x19 tűnik az igazán jó választásnak - ha már a pisztolyod, és a majdani PCC-d is azt fogja kajálni, nagy logisztikai segítség ha nem kell még egy kalibert tartani csak emiatt, hanem szépen eteted azzal, amivel több másikat is. (De majom mondja, mert nekem is több, sportra értelmetlen kaliberű, de roppant romantikus/nekem tetsző/érdekes fegyverem van itthon :D )
Én csakis 9mm Lugert vennék... DE. IDPA-ra nem lehet használni, nekem meg az egy szempont lenne. Páran már beszélgetünk róla egy ideje, hogy mókából időnként revkóval kellene indulni. Gyorspontra meg örömködésre, meg ha lehetne IDPA-ban indulni vele, akkor számomra nem is lenne kérdés.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2020.06.18. 20:34 Én csakis 9mm Lugert vennék... DE. IDPA-ra nem lehet használni, nekem meg az egy szempont lenne. Páran már beszélgetünk róla egy ideje, hogy mókából időnként revkóval kellene indulni. Gyorspontra meg örömködésre, meg ha lehetne IDPA-ban indulni vele, akkor számomra nem is lenne kérdés.
Nahát ezt nem is tudtam. Nem lehet IDPA-ban indulni 9x19 revolverrel? :-o
OK hogy a szabály az szabály, de ennek van valami logikus oka?
kutya fülű
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2019.03.18. 19:41

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: kutya fülű »

Június 27.-én 9.00 órától az Ácsi Kinizsi Sc lőterén modell ágyús versenyt tartunk. Minden elöltöltős lövészt és érdeklődőt szívesen látunk.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2020.06.18. 20:35 Nahát ezt nem is tudtam. Nem lehet IDPA-ban indulni 9x19 revolverrel? :-o
OK hogy a szabály az szabály, de ennek van valami logikus oka?
Az egyik kategóriában csak peremes lehet (jellemzően .38-as hatlövetű), a másikhoz meg túl gyenge... Azt nem tudom, hogy 9 Major lőszert mennyire lenne biztonságos használni, az megoldás lehetne valóban.
https://revolverguy.com/competition-101 ... revolvers/
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: layman »

TotoHU írta: 2020.06.18. 11:45 Hát mindenkinek mindenféle értése van, meg ja volt a hírekben infó a jogosítványokkal kapcsolatban, de konkrétan erről pontos infó nincsen.

Ha mi sem értjük az igrend sem fogja és mielőtt ámokfutásba kezdenek érdemes utánajárni mindenkinek akinek lejárt a sportorvosija...
Tegnap felhívtam a sünöknél az illetékes fegyverügyes hölgyet és amikor konkrétan rákérdeztem a +180 napra közölte hogy akkor én tájékozottabb vagyok mint ő :lol:
Azért finoman hozzátette hogy kezdjem el intézni a dolgot mert már mások is viszegetik be,
aztán ha megvan vigyem be mutiba :idea:
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

layman írta: 2020.06.19. 10:49 Tegnap felhívtam a sünöknél az illetékes fegyverügyes hölgyet és amikor konkrétan rákérdeztem a +180 napra közölte hogy akkor én tájékozottabb vagyok mint ő :lol:
Azért finoman hozzátette hogy kezdjem el intézni a dolgot mert már mások is viszegetik be,
aztán ha megvan vigyem be mutiba :idea:
Én ia betelefonáltam. Nem nagyon tudott hirtelen válaszolni, 15 napot mondott, kérdeztem a 180-at...
Hétfőre kaptam időpontot másik dokihoz, megcsinálom, beviszem, béke van.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ VIDEÓ! FÉG Tokagypt-58 9 mm Luger pisztoly

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... -pisztoly/

és

http://www.fegyvervideo.hu/feg-tokagypt ... -pisztoly/

Kép


A hányattatott sorsú egykori magyar pisztolyból sikerült egy üzemképes állapotú példányt alaposabban (kb. 120 lövés) tesztelni. A FÉG Tokagypt-58 (vagy Firebird) eredetileg egyiptomi megrendelésre készült, a TT-33 hazai reinkarnációjának, a 48M 7,62×25 mm pisztolynak az átkaliberezésével. Ez alapvetően műszakilag abból állt, hogy új 9×19 mm-es fegyvercső és az eltérő lőszerhosszhoz módosított tár került a TT szerkezetbe.

Ezen felül kényelmesebb fogású markolathéjakat és egy nem túl ergonómikus jobbkezes tokbiztosítót is felszereltek az 1950-es évek második felében készült – műszakilag már akkor sem éppen modern fegyverre. A masszív, acéltokos, Browning-Colt reteszelésű pisztoly alapvetően tette a dolgát, bár a 3 tárból egy nem nagyon adogatott, és a másik kettő sem nagyon működtette a szánakasztót, valamint a gyárilag megadott 8 db helyett csak 7 lőszerrel lehetett a tárat a helyére tolni. Ellenben az irányzék jól kiemelkedő, egészen tűrhetően látható, de a pontos lövések fő akadálya a hadipisztolyok közt is eléggé pocsék, hosszú, reszelős sütés. Ennek ellenére 12 méteren sikerül 10 centi alatti szórást lőni 1 tárból, 25 méteren pedig 8-a lőlap célfekete méretű szórás a korabeli hadipisztolyok között teljesen elfogadható.

Szóval a Tokagypt-58 nem tragikusan rossz fegyver még mai szemmel sem, de meg tudjuk érteni, hogy az egyiptomiak utóbb inkább a Beretta M1951 helyi gyártású verziója mellett döntöttek.



Köszönjük a tesztfegyvert a Gepárd Lőtérnek!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

TotoHU írta: 2020.06.18. 20:35 Nahát ezt nem is tudtam. Nem lehet IDPA-ban indulni 9x19 revolverrel? :-o
OK hogy a szabály az szabály, de ennek van valami logikus oka?
Szia,

Szerintem nincs. :-(
Esetleg azt tudom elkepzelni, hogy attol aggodtak, hogy a fullmoonclip akkora versenyelony, hogy jelentos hatranyba hozza a gyorstoltovel indulokat. Hasonloan az SSP/ESP/CDP-ben azert tilos a fegyverlampa, mert csosulykent akkora elonyt jelent, hogy az engedelyezese szinte kotelezove tenne.

SAS ban szabad 9x19 revolverrel indulni.
Persze nemzetkozi verseny, kulonosen EB az IDPA-bol lesz csak, szoval minden komoly versenyzo csak olyan fegyvert vegyen, ami az IDPA szabalyoknak megfelel.

Bel
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2020.06.19. 11:07 ÚJ VIDEÓ! FÉG Tokagypt-58 9 mm Luger pisztoly

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... -pisztoly/
8:40-től csak nálam nincs hang?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gaijin
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:32
Tartózkodási hely: nand
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gaijin »

Kallard írta: 2020.06.10. 17:27 Aztak.rva. Egy pici kétely még mindig volt bennem a sztorit illetően, de most elmúlt.
tükrözött CT. https://youtu.be/pitnx8nV-iY
gaijin (gaidzsin) - JKL
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bel írta: 2020.06.19. 11:15 Szia,

Szerintem nincs. :-(
Esetleg azt tudom elkepzelni, hogy attol aggodtak, hogy a fullmoonclip akkora versenyelony, hogy jelentos hatranyba hozza a gyorstoltovel indulokat. Hasonloan az SSP/ESP/CDP-ben azert tilos a fegyverlampa, mert csosulykent akkora elonyt jelent, hogy az engedelyezese szinte kotelezove tenne.

SAS ban szabad 9x19 revolverrel indulni.
Persze nemzetkozi verseny, kulonosen EB az IDPA-bol lesz csak, szoval minden komoly versenyzo csak olyan fegyvert vegyen, ami az IDPA szabalyoknak megfelel.

Bel
Mióta alább eszembe jutott, gondolkodom ezen a 9 Major dolgon. Szerintem egy Alfa revkónak bőven bírnia kell, a 155-ös PF-hez nem kell veszélyesen fölétölteni. ESR-ben azért így elég menő lenne egy 9241 moon clipekkel.
Amúgy a moon clip a gyorstöltőhöz képest nem hiszem, hogy hatalmas időelőnyt jelent. Valamennyit biztosan, de nem hiszem, hogy hatalmasat.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2020.06.19. 11:49 8:40-től csak nálam nincs hang?
utána van megint.

az összeszerelés közbeni káromkodást iktattam:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kallard
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2019.03.15. 10:15

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kallard »

gaijin írta: 2020.06.19. 11:56 tükrözött CT. https://youtu.be/pitnx8nV-iY
Kösz. Nem piskóta.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Fortitu írta: 2020.06.19. 12:00 Mióta alább eszembe jutott, gondolkodom ezen a 9 Major dolgon. Szerintem egy Alfa revkónak bőven bírnia kell, a 155-ös PF-hez nem kell veszélyesen fölétölteni. ESR-ben azért így elég menő lenne egy 9241 moon clipekkel.
Amúgy a moon clip a gyorstöltőhöz képest nem hiszem, hogy hatalmas időelőnyt jelent. Valamennyit biztosan, de nem hiszem, hogy hatalmasat.
9 mm Luger kaliberű fegyvernek 3055 bar, 9 mm Major kaliberű fegyvernek 3315 bar maximális nyomást kell elviselnie az erőkémlelő lövés során. Ez 260 bar, azaz 26 MPa különbség. Egyik fegyveriparban használatos acél az AISI/SAE 4140, mifelénk W.Nr. 1.7227 vagy 42CrMo4, folyáshatára minimum 650 MPa a kézi fegyvereknél szóba jöhető 41-100 mm átmérőjű előgyártmányok esetén. Kazánképlet alapján a két kaliber szükséges falvastagságainak különbsége 0,8 mm (kétszeres biztonsági tényezővel számolva). A gépészmérnökök szeretnek felfele kerekítve 2,5-del, 5-tel, de még inkább 10-zel osztható méreteket megadni, és a lehető legkevesebbet lemunkáltatni az előgyártmányokról, plusz ez éles fegyver, nem kell kigyengítéssel játszani, mint gáz-riasztó fegyverek esetén: valószínűleg a szükséges anyagmennyiség benne van.
Valószínűleg.
Biztosat a méretek és az anyag tulajdonságainak (folyáshatár, szakítószilárdság) ismeretében, tehát annak újraszámolása után lehet mondani, amit az Alfánál már kiszámoltak.

A töltőtárcsák előnye a gyorstöltőkkel szemben, hogy egyszerűségük mellett - lemezből szerszámmal kivágva óránként ezerszám gyártható, kis mennyiség pedig lézerrel vágható -, hogy a jellemzően megdagadó hüvelyek ürítését megkönnyíti. Hátránya pedig a gyorstöltőkkel szemben, hogy ha a dob és ejektorcsillag tervezésénél nem számítottak a töltőtárcsa használatára, akkor a dobból jobban kilógó hüvelytalpak miatt használhatatlanná válik a fegyver.
bandligy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2018.10.02. 09:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bandligy »

Fortitu írta: 2020.06.19. 11:01 Én ia betelefonáltam. Nem nagyon tudott hirtelen válaszolni, 15 napot mondott, kérdeztem a 180-at...
Hétfőre kaptam időpontot másik dokihoz, megcsinálom, beviszem, béke van.
Engem ma hívtak a BRFK-tól, hogy a korábbi 15 nap egy új rendelet miatt megváltozott 180-ra. Megköszöntem a tájékoztatást és mondtam, hogy már van időpontom hozzájuk jövő hétre papírozni.

Csak azt nem értem az időpontos rendszer miért maradt meg náluk. Így tényleg kelleni fog 180 nap egy része...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Hera Arms VRB pump-action puska - mert Magyarisztánban is beíratható vadászpuskának, és csak ez számít:-)

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/hera-ar ... ion-puska/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2020.06.24. 06:28 Hera Arms VRB pump-action puska - mert Magyarisztánban is beíratható vadászpuskának, és csak ez számít:-)

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/hera-ar ... ion-puska/


Kép
Undorítóan néz ki...

Egyébként meg nem vadászias, mert nincs rajta sem vaggyesznó, sem fácánvéset... Sőt még egy nyavajás ürgehalálfej sincs...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2020.06.24. 06:28 Hera Arms VRB pump-action puska - mert Magyarisztánban is beíratható vadászpuskának, és csak ez számít:-)

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/hera-ar ... ion-puska/


Kép

Találtam egy német nyelvű videót róla. Kíváncsi voltam az ismétlési sebességére, ha már rugó is segíti az előágyszán helyretolását. A videó közepe felé mutatják is a srácok, qrva gyorsan lehet vele ismételni.

Nekem tetszik, az innováció mindig érdekes (ezt persze lehet már mások is kitalálták sörétes vonalon), kíváncsi vagyok milyen irányban fejlődnek tovább a nagykal puskák ebben a szép új EU-s fegyverjogi érában?

https://youtu.be/GQeaGm7Ix7Y
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2020.06.24. 12:10

Nekem tetszik, az innováció mindig érdekes (ezt persze lehet már mások is kitalálták sörétes vonalon
A Fabarm már sok éve ilyen rugóval előretolt elágyszános söréteseket is gyárt.

Kép

És ja, asszem én is, hogy az egyre fokozódó öntöltő-tilalmak, tárkapacitáskorlátok és hasonló böszmeségek okán egyre több és több ilyen innovatív ismétlőpuskát fogunk látni a jövőben.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: pogessor »

bandligy írta: 2020.06.23. 18:09 Engem ma hívtak a BRFK-tól...
Csak azt nem értem az időpontos rendszer miért maradt meg náluk. Így tényleg kelleni fog 180 nap egy része...
Tehát ezek szerint a BRFK igazgatásrendészetre még még mindig időpontot kell kérni? S hogyan működik, mikor lehet hozzájuk telefonálni? Csak civiles nyitvatartási időben, vagy bármikor?
Emailben is lehet/érdemes időpontot kérni?
Avatar
SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.07.10. 23:36

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: SwissArmy »

pogessor írta: 2020.06.24. 14:55 Tehát ezek szerint a BRFK igazgatásrendészetre még még mindig időpontot kell kérni? S hogyan működik, mikor lehet hozzájuk telefonálni? Csak civiles nyitvatartási időben, vagy bármikor?
Emailben is lehet/érdemes időpontot kérni?
Már bocs, de amíg ezt megírtad, annyi idő alatt fel is hívhattad volna őket. Nálunk vidéken, minden vissza állt a megszokott kerékvágásba (régi megszokott ügyfélfogadási idő). Időpontot a veszélyhezet ideje alatt osztogatták.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

SwissArmy írta: 2020.06.24. 15:41 Már bocs, de amíg ezt megírtad, annyi idő alatt fel is hívhattad volna őket. Nálunk vidéken, minden vissza állt a megszokott kerékvágásba (régi megszokott ügyfélfogadási idő). Időpontot a veszélyhezet ideje alatt osztogatták.
+1

Főleg azért, mert minden igrend egy kicsit máshogy működik. Ami az egyikre igaz, az nem feltétlenül lesz úgy a másikban is. A jogszabályok igen sokszor csak irányadóak...
bandligy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2018.10.02. 09:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bandligy »

Innen néztem az infókat:
http://www.police.hu/ugyintezes/szerv/o ... apitanysag

0614335000 a mellék 32711 ezen hívtam őket és kaptam időpontot.

U.i.: KolArms Phoenix van a Prooshootingnál:
https://proshooting.hu/kolarms-phoenix- ... abely/2849
Csatolmányok
Screenshot_20200624-172115_Chrome.jpg
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Ma voltam idopontra, de lehet menni bejelentkezes nelkul is.
pogessor írta: 2020.06.24. 14:55 Tehát ezek szerint a BRFK igazgatásrendészetre még még mindig időpontot kell kérni? S hogyan működik, mikor lehet hozzájuk telefonálni? Csak civiles nyitvatartási időben, vagy bármikor?
Emailben is lehet/érdemes időpontot kérni?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Sziasztok

CZ75-re Kadet szett vásárlását tervezem. Ilyenem még nem volt, és ez ugye nem is önálló fegyver hanem csak .22-es váltó készlet. A kinézett példány használt, és előtte egy Shadow 1-en volt.

Mire kell konkrétan ennél figyelni, van-e olyasmi amit kifejezetten megnézzek rajta? Azt tudom, hogy az illesztéséhez fegyvermester kellhet, ez adott. De azt nem tudom hogy a vásárlásnál mit nézzek rajta? Nyilván a felverődések, sérülések, kopások stb. azok árulkodó jelek. Vannak-e ismert gyenge pontok, erre a típusra jellemző sérülések, lehet-e egy ilyen váltószett egyáltalán szétlőve (túl sok lovést tettek már bele) árthatott-e neki ha sokat csettegtették üresen, mint ahogy pl az MCM-nél pl jellemző probléma a csettegtetések miatti felverődés?

Ilyesmikre gondolok.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2020.06.29. 14:38 Sziasztok

CZ75-re Kadet szett vásárlását tervezem. Ilyenem még nem volt, és ez ugye nem is önálló fegyver hanem csak .22-es váltó készlet. A kinézett példány használt, és előtte egy Shadow 1-en volt.

Mire kell konkrétan ennél figyelni, van-e olyasmi amit kifejezetten megnézzek rajta? Azt tudom, hogy az illesztéséhez fegyvermester kellhet, ez adott. De azt nem tudom hogy a vásárlásnál mit nézzek rajta? Nyilván a felverődések, sérülések, kopások stb. azok árulkodó jelek. Vannak-e ismert gyenge pontok, erre a típusra jellemző sérülések, lehet-e egy ilyen váltószett egyáltalán szétlőve (túl sok lovést tettek már bele) árthatott-e neki ha sokat csettegtették üresen, mint ahogy pl az MCM-nél pl jellemző probléma a csettegtetések miatti felverődés?

Ilyesmikre gondolok.

Bocs Toto, de te ebben pechvogel vagy. Ez nálad nem fog működni sosem.

inkább vegyél egy Glock 44-et.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2020.06.29. 14:48 Bocs Toto, de te ebben pechvogel vagy. Ez nálad nem fog működni sosem.

inkább vegyél egy Glock 44-et.
Már miért ne működne??? Olyan sztorit nem hallottam hogy a Kadet-el problémák vannak és nem működik. Olyat már igen, hogy valaki ezzel edzett folyamatosan.
De ha problémák vannak, akkor mik azok, miért nem működik-működhet egy Kadet megfelelően? Ez érdekelne.

Mod: Glock 44: töltötten is kevesebb mint fele olyan nehéz a fegyver mint egy éles Glock. És hiába a Glock sütés, nem lesz pontosan ugyanolyan mint az amivel versenysezni fogok. Ez örömlövészetre és plinkingre van, amcsiknak sörösdobozokat borogatni sütőgetés mellett, nem sportlövészetre való.Ehhez képest viszont nem olcsó mulatság.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2020.06.29. 15:06-kor.
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Megalakult a sportolók érdekképviseleti szervezete

Hozzászólás Szerző: pogessor »

http://www.nemzetisport.hu/egyeb_egyeni ... te-2770015

Pontosan ez mit is jelent az átlag mezei sportlövő számára?
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Megalakult a sportolók érdekképviseleti szervezete

Hozzászólás Szerző: Poresz »

pogessor írta: 2020.06.29. 14:59 http://www.nemzetisport.hu/egyeb_egyeni ... te-2770015

Pontosan ez mit is jelent az átlag mezei sportlövő számára?
Ördög tudja. Az a tippem, ez valami MSSZ-en belüli frakciózás, vagy valami élsportolókkal kapcsolatos gittrágás, amiből nekünk, hobbilövészeknek semmi haszna sem lesz.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2020.06.29. 14:53 Már miért ne működne??? Olyan sztorit nem hallottam hogy a Kadet-el problémák vannak és nem működik.

öööö, akkor nem olvastal eléggé utána. Sajnos az a gyakoribb, hogy nem mukodik/lőszerérzékeny, hiszen a 40+ éves gyartasi periodus alatt a CZ75-osok turese eléggé sokféle volt, ma már az elsőket legyártók unokái dolgoznak ott, teljesen más gépeken. Erre ráteszel egy valamikor gyartott hasznalt Kadet szettet, akkor eleve lehet, hogy ra sem megy, szorul, vagy lotyog, vagy barmi egyeb, fokent mert jo esellyel azt egy teljesen masik darabhoz mar illesztettek.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

Sziasztok,

Mi a véleményetek a Bren 2 fegyverről 7.62x39-es kaliberben?
Tokmányos Lomposzaurusz
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Vizimalac írta: 2020.07.04. 14:51 Sziasztok,

Mi a véleményetek a Bren 2 fegyverről 7.62x39-es kaliberben?
Én lőttem vele, de az 5,56x45 mm-es sokkal uralhatóbb volt (nyilván). Egyebekben tökugyanaz.

Nálunk eddig katonák kezében csak az 5,56-ost láttam.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

Az egyik boltban van egy vadonat uj. Szeretnem megvenni ezert tajekozodom. Alapvetoen gyorspontra vennem. Fontos a megbizthatosag. Mar regi vagyam es most vegre van egy. Gyorsan kell dontenem mert elviszik:(
Tokmányos Lomposzaurusz
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Vizimalac írta: 2020.07.04. 15:43 Az egyik boltban van egy vadonat uj. Szeretnem megvenni ezert tajekozodom. Alapvetoen gyorspontra vennem. Fontos a megbizthatosag. Mar regi vagyam es most vegre van egy. Gyorsan kell dontenem mert elviszik:(
én nem a félauto sportpuskával lőttem:-)

De IMHO ha nem szükséges/nem biztosít előnyt a sportág szerint a nagyobb lőszer, akkor butaság nem a .223-ast venni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

gvass1 írta: 2020.07.04. 15:52 én nem a félauto sportpuskával lőttem:-)

De IMHO ha nem szükséges/nem biztosít előnyt a sportág szerint a nagyobb lőszer, akkor butaság nem a .223-ast venni.
A baj az, hogy csak ez az egy kaliber van. Ki tudja mikor lesz ujra es .223 kaliberben:(
Tokmányos Lomposzaurusz
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Vizimalac írta: 2020.07.04. 15:59 A baj az, hogy csak ez az egy kaliber van. Ki tudja mikor lesz ujra es .223 kaliberben:(
Akkor vedd meg! Ilyet az ember úgyis szerelemből vesz, vagy tényleg az aranyérem csak a cél?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

Fortitu írta: 2020.07.05. 19:32 Akkor vedd meg! Ilyet az ember úgyis szerelemből vesz, vagy tényleg az aranyérem csak a cél?
Megveszem, habar nem olcso... Amiota megjelent tetszett. Remelem az aranyerem is osszejon:)
Tokmányos Lomposzaurusz
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Vizimalac írta: 2020.07.05. 21:05 Megveszem, habar nem olcso... Amiota megjelent tetszett. Remelem az aranyerem is osszejon:)
Láttam én már 7,62-essel érmet... szóval hajrá :-)
Válasz küldése