OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Amúgy meg hogyan tudná valaki ránézésre eldönteni, hogy mi lett megbuherálva, és már régen nem ugyanaz a kategória mint aminek látszik.

Mr. Senki írta: 2020.06.25. 16:04 Mindent is lefoglalnak, aztán szakértőztetnek. A rendőr nem szakért, mert nincs rá joga. Persze lehetne beszélni hülyeségeket, hogy akkor a görbef...szt is lefoglahatná... De ezt a gondolatmenetet itt függesszük fel, mert csúnyabácsi leszek.

Ami fegyveralakú, az lefoglalódik. Ha nem volt egyéb bcs, szabsértés eszköze, és jogszerűen volt tartva, akkor visszaadják. Ha valami nem stimmelős, akkor elkobzódik. Ezek a játékszabályok, így lehet fegyvert tartani. Értem én, ha nem tetszik, sok dologgal én sem értek egyet, de akkor is ezek a szabályok. Változtatni ezen mi innen alulról nem tudunk. Írhat bárki, bármennyi levelet az.igrendeknek, a BM-nek, az IRM-nek, totál hatástalan lesz.

Ami igazán kártékony dolog, az nem a hatóság lefoglalósdija ami általában csak egy egyértelmű ügyben (itt családon belüli erőszak + STS fegyverrel, + garázdaság minősített esete) történik, hanem inkább a sajtó szarkavarása, hazudozásai, ferdítései a károsak.
"..."
Avatar
sombrero
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2018.06.08. 09:54
Tartózkodási hely: La Paz, Bolívia

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sombrero »

Mr. Senki írta: 2020.06.25. 16:04 Mindent is lefoglalnak, aztán szakértőztetnek. A rendőr nem szakért, mert nincs rá joga. Persze lehetne beszélni hülyeségeket, hogy akkor a görbef...szt is lefoglahatná... De ezt a gondolatmenetet itt függesszük fel, mert csúnyabácsi leszek.

Ami fegyveralakú, az lefoglalódik. Ha nem volt egyéb bcs, szabsértés eszköze, és jogszerűen volt tartva, akkor visszaadják...

Az tiszta sor, hogy a rendőr nem szakért. Csak miután a sajtóban megjelent pár cikk illetve rendőrség által közzétett video különféle elfogásokról, ahol lefoglalt/lefoglalandó fegyvereket is mutattak, felvetődött bennem a kérdés, hogy ezt a helyzetet általában hogy oldják meg (mindent lefoglalással vagy visznek külön szakértőt is ilyenkor). Köszi a válaszokat.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TurboP írta: 2020.06.25. 16:29 Amúgy meg hogyan tudná valaki ránézésre eldönteni, hogy mi lett megbuherálva, és már régen nem ugyanaz a kategória mint aminek látszik.
Ezért viszi el a konyhából a konyhakést is. Értem. Nem azért mert képzetlen lusta balfasz, és milliószám kúrja el az adófizetők pénzét szagértőztetésre. Ja.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TurboP írta: 2020.06.25. 16:29 Amúgy meg hogyan tudná valaki ránézésre eldönteni, hogy mi lett megbuherálva, és már régen nem ugyanaz a kategória mint aminek látszik.
Így van, AS-ból is lehet lőfegyvert gyártani. Rohadt nehéz feladat, és azzal a szerszámozottsággal és / vagy szakértelemmel.egyszerűbb új fegyvert legyártani, de nem kizárható.

Ugyanez légpuskánál ugye ránézésre a kutya nem mondja meg mi hány J, illetve G-R-nál is van pár olyan faragélás, ami megváltoztathatja a fegyver jellegét.

Ezért jobb is, ha a témában avatatlan rendőr nem áll neki véleményt foglalni. Persze ha valami egyértelműen nem lőfegyver, mert pl nincs csöve, vagy nin benne mozgó alkatrész, az más téma, de KKVE még az is lehet.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2020.06.25. 16:45 Ezért viszi el a konyhából a konyhakést is. Értem. Nem azért mert képzetlen lusta balfasz, és milliószám kúrja el az adófizetők pénzét szagértőztetésre. Ja.
Vsn olyan ügyirat másolatod, avagy doksid, ahol ok nélkül lefoglaltak konyhakést?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2020.06.25. 16:47 Vsn olyan ügyirat másolatod, avagy doksid, ahol ok nélkül lefoglaltak konyhakést?
Gestapo ponthu: mázsaszám találsz ilyet.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kallard
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2019.03.15. 10:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kallard »

gvass1 írta: 2020.06.25. 16:45 Ezért viszi el a konyhából a konyhakést is. Értem. Nem azért mert képzetlen lusta balfasz, és milliószám kúrja el az adófizetők pénzét szagértőztetésre. Ja.
+1

És arról még szót se ejtettünk, egy konyhában/fürdőszobában mennyi flakonban van tisztázatlan eredetű folyadék, vagy kitiggyami? Garázsban benzin, olaj, szinte kész molotovkoktél. És akkor még egyik szék lábáról sem vettünk dns-mintát, pedig simán ki lehet vele tolni egy ember szemét pl.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Persze lehet ezen kötözködni, de elárulom neked egy házkutatásnál ha olyan akkor az összes hdd tartalmát amit nem tudunk másolni azt elhozzuk, a pendrive a cd stb. az le lesz foglalva. Majd kiderül van -e rajta valami vagy sem. Nincs röntgen szemem, hogy meg tudjam állapítani ott helyben mire lesz szükség vagy sem. Ha nincs ott szakértő akkor tokkal vonóval visznek mindent.
Kallard írta: 2020.06.25. 19:14 +1

És arról még szót se ejtettünk, egy konyhában/fürdőszobában mennyi flakonban van tisztázatlan eredetű folyadék, vagy kitiggyami? Garázsban benzin, olaj, szinte kész molotovkoktél. És akkor még egyik szék lábáról sem vettünk dns-mintát, pedig simán ki lehet vele tolni egy ember szemét pl.
"..."
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

TurboP írta: 2020.06.25. 20:09 Persze lehet ezen kötözködni, de elárulom neked egy házkutatásnál ha olyan akkor az összes hdd tartalmát amit nem tudunk másolni azt elhozzuk, a pendrive a cd stb. az le lesz foglalva. Majd kiderül van -e rajta valami vagy sem. Nincs röntgen szemem, hogy meg tudjam állapítani ott helyben mire lesz szükség vagy sem. Ha nincs ott szakértő akkor tokkal vonóval visznek mindent.
Egyes szám első személy, aztán váltás...
Hogy is van ez? 8-)
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TurboP írta: 2020.06.25. 20:09 Persze lehet ezen kötözködni, de elárulom neked egy házkutatásnál ha olyan akkor az összes hdd tartalmát amit nem tudunk másolni azt elhozzuk, a pendrive a cd stb. az le lesz foglalva. Majd kiderül van -e rajta valami vagy sem. Nincs röntgen szemem, hogy meg tudjam állapítani ott helyben mire lesz szükség vagy sem. Ha nincs ott szakértő akkor tokkal vonóval visznek mindent.
És a készpénzről sem tudjuk nem hamis-e...lol
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kallard
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2019.03.15. 10:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kallard »

TurboP írta: 2020.06.25. 20:09 Persze lehet ezen kötözködni, de elárulom neked egy házkutatásnál ha olyan akkor az összes hdd tartalmát amit nem tudunk másolni azt elhozzuk, a pendrive a cd stb. az le lesz foglalva. Majd kiderül van -e rajta valami vagy sem. Nincs röntgen szemem, hogy meg tudjam állapítani ott helyben mire lesz szükség vagy sem. Ha nincs ott szakértő akkor tokkal vonóval visznek mindent.
Sőt, bármikor bármi rejtőzhet a segglyukadban. Pardon, az enyémben. Nincs az a bekukkantás, ami ne lenne indokolt.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Ismerek olyan személyt, akit helyszíni szakértőnek szoktak hívni esetekhez.
Szakmailag nagyon rendben van, volt már amikor a felszámolók kihozták a célszemélyt, a fegyvergyűjteményét megvizsgálta, de minden legális volt műszaki kártyákkal együtt (gáz-riasztó fegyvereket gyűjtött, sok élesből gyártott is volt köztük). Ezt jelezte a rendőröknek, a bilincs lekerült, elnézést kértek és elmentek. De nála is volt már olyan, hogy helyszínen nem tudott érdemi információt mondani (pl. légpuska csőtorkolati energiája, stb.), ilyenkor mennek be igazságügyi fegyverszakértőhöz a dolgok további vizsgálatra.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

RatRace írta: 2020.06.25. 20:13 Egyes szám első személy, aztán váltás...
Hogy is van ez? 8-)
Rosszul áll, ne játszd a tudatlant! Pontosan tudja it mindenki, hogy egy fegyveres fórumon mindenki jelen van, aki fegyverekkel foglalkozik, vagy dolgozik. Természetes, hogy a hatóságok mindegyike is jelen van. Az is természetes, hogy ha nem is feltétlen mindig célzottan, de ők is figyelik a fórumot. Akit ez zavar, javaslom ne itt töltse az idejét, mert csak fölöslegesen fog bosszankodni, hogy már megint megfigyelnek...

Azért ugye az sem új, hogy a globális, digitális hálózatokon történő kommunikáció természeténél fogva nem tud titok maradni, csak amíg hagyják annak maradni. De a jogszabályok, meg törvények, blaaa blaaa blaaa... tudom, tudom, persze, persze... Színjáték hülyegyerekeknek, sok pénzért...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Kojak írta: 2020.06.25. 20:58 Ismerek olyan személyt, akit helyszíni szakértőnek szoktak hívni esetekhez.
Szakmailag nagyon rendben van, volt már amikor a felszámolók kihozták a célszemélyt, a fegyvergyűjteményét megvizsgálta, de minden legális volt műszaki kártyákkal együtt (gáz-riasztó fegyvereket gyűjtött, sok élesből gyártott is volt köztük). Ezt jelezte a rendőröknek, a bilincs lekerült, elnézést kértek és elmentek. De nála is volt már olyan, hogy helyszínen nem tudott érdemi információt mondani (pl. légpuska csőtorkolati energiája, stb.), ilyenkor mennek be igazságügyi fegyverszakértőhöz a dolgok további vizsgálatra.
Engem is kértek már fel, hogy adjak előzetes szakvéleményt. Pl vasárnap du, ingyen. De azért lehet így látni pàr érdekes dolgot.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

RatRace írta: 2020.06.25. 20:13 Egyes szám első személy, aztán váltás...
Hogy is van ez? 8-)
Veterán rendőr :-) Lehet eddig nem aktivizálódott még a beépített csip, és ő sem tudta, hogy az :-D
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Ismernek páran a fórumon nem vagyok rendőr. A munkám miatt viszont időnként van velük kapcsolatom.
Sparrow írta: 2020.06.25. 22:33 Veterán rendőr :-) Lehet eddig nem aktivizálódott még a beépített csip, és ő sem tudta, hogy az :-D
"..."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

TurboP írta: 2020.06.25. 23:16 Ismernek páran a fórumon nem vagyok rendőr. A munkám miatt viszont időnként van velük kapcsolatom.
És az miért lenne baj ha valaki rendőr?
Amúgy sztm néha kicsit sokat gondolunk magunkról itt a fórumon. Pár kattant fegyverbubus, a jelentős része agyon ellenőrzött vadász vagy sportlövő, a lőtéri kutyát nem érdeklúnk, .
Kicsit sok filmet néznek páran.

A nehéz arcok nem itt nyomulnak úgysem, az illegál gyűjtögetőket meg feljelenti a haragosuk vagy az ex asszonyuk előbb vagy utóbb.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

TurboP írta: 2020.06.25. 23:16 Ismernek páran a fórumon nem vagyok rendőr. A munkám miatt viszont időnként van velük kapcsolatom.
Csak vicceltem, remélem nincs harag.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Sparrow írta: 2020.06.26. 04:07 Csak vicceltem, remélem nincs harag.
Miért lenne?
"..."
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

TotoHU írta: 2020.06.26. 01:02 És az miért lenne baj ha valaki rendőr?
Amúgy sztm néha kicsit sokat gondolunk magunkról itt a fórumon. Pár kattant fegyverbubus, a jelentős része agyon ellenőrzött vadász vagy sportlövő, a lőtéri kutyát nem érdeklúnk, .
Kicsit sok filmet néznek páran.

A nehéz arcok nem itt nyomulnak úgysem, az illegál gyűjtögetőket meg feljelenti a haragosuk vagy az ex asszonyuk előbb vagy utóbb.
Szerintem nem baj, hiszen legtöbbjüknek az is csak munka, mint bármelyik más.
"..."
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2020.06.26. 01:02 És az miért lenne baj ha valaki rendőr?
Amúgy sztm néha kicsit sokat gondolunk magunkról itt a fórumon. Pár kattant fegyverbubus, a jelentős része agyon ellenőrzött vadász vagy sportlövő, a lőtéri kutyát nem érdeklúnk, .
Kicsit sok filmet néznek páran.

A nehéz arcok nem itt nyomulnak úgysem, az illegál gyűjtögetőket meg feljelenti a haragosuk vagy az ex asszonyuk előbb vagy utóbb.
Biztosan számon van tartva a társaság, és tudnak viselt.kis dolgainkról. Ellenben ez egy digitális köztér. Nem kell poloskázni, ügynöközni. Olyan mintha a egy utca, vagy tér lenne. Vannak rajta törzstagok, akik itt élnek, vannak átjárók, és a tér sarkaiban ott vannak a rendőröknis, akik néha körülnéznek, és ha kell, rendet csinálnak. Ennyi. Nem kell ennek nagyobb feneket keríteni.

Egyébként meg én is sün vagyok. Sőőőt rohamosztagos is! 😃😃😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
P&P
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2020.06.20. 16:40

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: P&P »

Mit csinalnatok a kovetkezo helyzetekben, es miert?

Tegyuk fel, hogy betortek hozzatok, megallitottatok a betorot gumilovedekessel, es van lehetosegetek sakkban tartani, es megvarni a rendorseget.
1) Futni hagynatok, vagy ottartanatok a rendorseg erkezeseig?

Ha nem engednetek el, es a gumilovedekessel tartajatok sakbban (van ra jogi alap?), mit csinalnatok, ha
2) megprobalna elmenni, es mar nem szamitana fenyegetesnek: ralonetek, hogy visszatartsatok?
vagy ha
3) megfenyeget, hogy ha nem engeditek el, legkozelebb egesz rokonsaggal jon: futni hagynatok?

Mit csinalnatok, ha nem egyedul van a betoro?
4) Ha ket iranybol jonnek, es masokra nem szamithatsz?
5) Ha elkpatad mind a kettot/hamat, egy helyre terelted, hogyan kontrollalnad oket a rendorseg erkezeseig?
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Mr. Senki írta: 2020.06.26. 08:14

Egyébként meg én is sün vagyok. Sőőőt rohamosztagos is! 😃😃😃
Én meg paranoiás, és NEM kezelnek.
Baj? :lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

P&P írta: 2020.06.26. 08:52 Mit csinalnatok a kovetkezo helyzetekben, es miert?

Tegyuk fel, hogy betortek hozzatok, megallitottatok a betorot gumilovedekessel, es van lehetosegetek sakkban tartani, es megvarni a rendorseget.
1) Futni hagynatok, vagy ottartanatok a rendorseg erkezeseig?

Ha nem engednetek el, es a gumilovedekessel tartajatok sakbban (van ra jogi alap?), mit csinalnatok, ha
2) megprobalna elmenni, es mar nem szamitana fenyegetesnek: ralonetek, hogy visszatartsatok?
vagy ha
3) megfenyeget, hogy ha nem engeditek el, legkozelebb egesz rokonsaggal jon: futni hagynatok?

Mit csinalnatok, ha nem egyedul van a betoro?
4) Ha ket iranybol jonnek, es masokra nem szamithatsz?
5) Ha elkpatad mind a kettot/hamat, egy helyre terelted, hogyan kontrollalnad oket a rendorseg erkezeseig?

1. Addig lövöd a behatolót, amíg földre kerül és ott marad.
2. Ha van még skulód és feltápászkodni készül, tovább lövöd. Ha nincs, akkor gázpisztollyal vagy gázspray-vel nyomatni a szeme közé. Attól egy helyben marad fél óráig. (VIszont Te is kapni fogsz belőle)
3. Amint lehet hívod a rendőröket. Ne felejtsd el megemlíteni hogy lelőtted a behatolót, így talán nem három óra múlva érnek ki, hanem gyorsan.
4. A rendőrök után felhívod az ügyvédedet, mert így is és úgy is ellened is eljárást fognak indítani. Ha a lakásajtón kívülre kerül a behatoló, sokkal nehezebben bizonyítod be hogy ez valóban önvédelem volt és nem Te támadtad meg őt, pedig csak rosszul volt és egy pohár vízért csöngetett be.
5. Ha nem tudtál beszélni az ügyvédeddel a sünök kiérkezése előtt, akkor később addig semmilyesn vallomást ne tegyél amíg ezt nem tetted meg. Az eléd tett papírokat amiben a történtekről van szó, semmiképpen ne írd alá! Ami az első vallomásodba bekerül, az döntő fontosságú lesz a későbbi eljárás során. Ugyan vissza lehet vonni, de az iratanyagban marad, éa a gyakorlatban elolvassák, és mégis figyelembe veszik mit mondták legelőször. A rendőröknek nem az a céljuk hogy a rosszfiúkat elkapják, hanem hogy az ügyeket megoldják és klassz legyen a statisztikájuk. Neki mindegy ki kerül börtönbe, neked nem. Nem mondunk semmit, főleg nem írunk alá semmit, amíg az ügyvédeddel pontosan nem egyeztetted mi kerülhet bele a vallomásba.
6. Eltérő irányból érkező több behatoló ellen nincs sok esélyed gumilövedékes fegyverrel sem, csak éles fegyverrel.
7. Túl sok amerikai filmet néztél.

;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2020.06.26. 09:42-kor.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

P&P írta: 2020.06.26. 08:52 Mit csinalnatok a kovetkezo helyzetekben, es miert?

Tegyuk fel, hogy betortek hozzatok, megallitottatok a betorot gumilovedekessel, es van lehetosegetek sakkban tartani, es megvarni a rendorseget.
1) Futni hagynatok, vagy ottartanatok a rendorseg erkezeseig?

Ha nem engednetek el, es a gumilovedekessel tartajatok sakbban (van ra jogi alap?), mit csinalnatok, ha
2) megprobalna elmenni, es mar nem szamitana fenyegetesnek: ralonetek, hogy visszatartsatok?
vagy ha
3) megfenyeget, hogy ha nem engeditek el, legkozelebb egesz rokonsaggal jon: futni hagynatok?

Mit csinalnatok, ha nem egyedul van a betoro?
4) Ha ket iranybol jonnek, es masokra nem szamithatsz?
5) Ha elkpatad mind a kettot/hamat, egy helyre terelted, hogyan kontrollalnad oket a rendorseg erkezeseig?
Ha betörőről Van szó, aki nem támadó szándékkal jött, el próbál menekülni. Hagyni kell, a sarokba szorított ember sokkal durvábban reagálhat, mint várjuk.
A támadót lőni kell, amíg meg nem töröd a cselekményét. Hogy ez hogy folytatódik, arról csak képzelődni lehet.
Több támadó esetén gázzal kell védekezni. Elgázosítod a lakást, igen, de te pontosan tudod, hogy jutsz a leghamarabb szabad levegőre. Ha a támadóidnál nincs gázmaszk, akkor iszkolnak.
Nem kell elsődleges célnak a behatoló elfogását kitűzni. Minél kisebb esélye legyen hogy neked vagy családtagodnaj baja essen, ez a lényeg.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

P&P írta: 2020.06.26. 08:52 Mit csinalnatok a kovetkezo helyzetekben, es miert?

Tegyuk fel, hogy betortek hozzatok, megallitottatok a betorot gumilovedekessel, es van lehetosegetek sakkban tartani, es megvarni a rendorseget.
1) Futni hagynatok, vagy ottartanatok a rendorseg erkezeseig?

Ha nem engednetek el, es a gumilovedekessel tartajatok sakbban (van ra jogi alap?), mit csinalnatok, ha
2) megprobalna elmenni, es mar nem szamitana fenyegetesnek: ralonetek, hogy visszatartsatok?
vagy ha
3) megfenyeget, hogy ha nem engeditek el, legkozelebb egesz rokonsaggal jon: futni hagynatok?

Mit csinalnatok, ha nem egyedul van a betoro?
4) Ha ket iranybol jonnek, es masokra nem szamithatsz?
5) Ha elkpatad mind a kettot/hamat, egy helyre terelted, hogyan kontrollalnad oket a rendorseg erkezeseig?

6. Zombihorda a padlástér felől, helikopterből ereszkedve
7. Alien vs. Predator közé szorulva
9. Kínai Népi Felszabadító hadsereg

-------------


A teljes kérdésfeltevés valami gyerekes álomvilágban élős hőskultuszról árulkodó farokság!

Nekem mint gyalogcivilnek nem feladatom bűnözők elfogása, sakkban tartása és hasonló böszmeségek. Nekem az a célom, hogy testileg lehetőleg sértetlenül ússzam meg a támadást ÉS ha lehet ne legyenek jogi következményei. Ennyi.

Bizonyos szituációkban pedig csak Chuck Norris győzedelmeskedhet, ezt is tudomásul kell venni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

P&P írta: 2020.06.26. 08:52 Mit csinalnatok a kovetkezo helyzetekben, es miert?

Tegyuk fel, hogy betortek hozzatok, megallitottatok a betorot gumilovedekessel, es van lehetosegetek sakkban tartani, es megvarni a rendorseget.
1) Futni hagynatok, vagy ottartanatok a rendorseg erkezeseig?

Ha nem engednetek el, es a gumilovedekessel tartajatok sakbban (van ra jogi alap?), mit csinalnatok, ha
2) megprobalna elmenni, es mar nem szamitana fenyegetesnek: ralonetek, hogy visszatartsatok?
vagy ha
3) megfenyeget, hogy ha nem engeditek el, legkozelebb egesz rokonsaggal jon: futni hagynatok?

Mit csinalnatok, ha nem egyedul van a betoro?
4) Ha ket iranybol jonnek, es masokra nem szamithatsz?
5) Ha elkpatad mind a kettot/hamat, egy helyre terelted, hogyan kontrollalnad oket a rendorseg erkezeseig?
Ha csak betörni jön ( akár többen is ) akkor az ellenállásra, fegyver használatból fakadó fájdalomra való tekintettel jó eséllyel távozik. A hátába nem lőni, mert az már nem önvédelem. A betörési kár benyelve, az eljárás elmarad. Ha ott tartod, akkor rendőrség, ügyvéd, bíróság, sok idő és a kár nem térül sőt az ügyvédi költségek miatt növekszik)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

regitiszt írta: 2020.06.26. 10:46 Ha csak betörni jön ( akár többen is ) akkor az ellenállásra, fegyver használatból fakadó fájdalomra való tekintettel jó eséllyel távozik. A hátába nem lőni, mert az már nem önvédelem. A betörési kár benyelve, az eljárás elmarad. Ha ott tartod, akkor rendőrség, ügyvéd, bíróság, sok idő és a kár nem térül sőt az ügyvédi költségek miatt növekszik)
Jaja, a menekülésben akadályozni ránk nézve is életveszély, mert ellenállásra kényszeríted. Plusz jogilag is megszivatja magát az ember.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2020.06.26. 10:50 Jaja, a menekülésben akadályozni ránk nézve is életveszély, mert ellenállásra kényszeríted. Plusz jogilag is megszivatja magát az ember.
Elvileg igazad van. Gyakorlatilag meg bizonyítsd be, hogy nem te kezdtél el garázda módon lövöldözni a lépcsőházban/ház körül/utcán! Ha a tettes az ajtón belül marad élve vagy holtan, csak abban az esetben lehetünk biztosak jogilag, hogy nem ránk fogják verni a balhét utólag.

Nem elborult vérgőzös álláspontot képviselek, de a magyar hatósági hozzáállás sajnos ilyen. Az önvédekező áldozatból pikkpakk gyanúsított lesz, a magyar rendőri gyakorlat ezt mutatja.

Úgyhogy én azóta azt vallom, aki erőszakos szándékkal átlépte a lakás ajtót, az a vörös zónán belülre jött, tolerancia és megbánás nélkül addig megyek amíg az ajtón kívülre már csak tepsiben kerülhet, és akkor csak az én verzióm maradt.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2020.06.26. 11:18 Elvileg igazad van. Gyakorlatilag meg bizonyítsd be, hogy nem te kezdtél el garázda módon lövöldözni a lépcsőházban/ház körül/utcán! Ha a tettes az ajtón belül marad élve vagy holtan, csak abban az esetben lehetünk biztosak jogilag, hogy nem ránk fogják verni a balhét utólag.

Nem elborult vérgőzös álláspontot képviselek, de a magyar hatósági hozzáállás sajnos ilyen. Az önvédekező áldozatból pikkpakk gyanúsított lesz, a magyar rendőri gyakorlat ezt mutatja.

Úgyhogy én azóta azt vallom, aki erőszakos szándékkal átlépte a lakás ajtót, az a vörös zónán belülre jött, tolerancia és megbánás nélkül addig megyek amíg az ajtón kívülre már csak tepsiben kerülhet, és akkor csak az én verzióm maradt.
Én tartom, hogy ha menni akar, hagyom, de amúgy igazad van.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

TotoHU írta: 2020.06.26. 11:18 Elvileg igazad van. Gyakorlatilag meg bizonyítsd be, hogy nem te kezdtél el garázda módon lövöldözni a lépcsőházban/ház körül/utcán! Ha a tettes az ajtón belül marad élve vagy holtan, csak abban az esetben lehetünk biztosak jogilag, hogy nem ránk fogják verni a balhét utólag.

Nem elborult vérgőzös álláspontot képviselek, de a magyar hatósági hozzáállás sajnos ilyen. Az önvédekező áldozatból pikkpakk gyanúsított lesz, a magyar rendőri gyakorlat ezt mutatja.

Úgyhogy én azóta azt vallom, aki erőszakos szándékkal átlépte a lakás ajtót, az a vörös zónán belülre jött, tolerancia és megbánás nélkül addig megyek amíg az ajtón kívülre már csak tepsiben kerülhet, és akkor csak az én verzióm maradt.
Küszöbön belül én sem mérlegelek... Ha rajtakapom, hogy cseszteti az ajtót, akkor igyekszek megtenni mindent, hogy befejezze és elhúzzon, de ha bejött, akkor vége a dalnak...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2020.06.26. 10:13 6. Zombihorda a padlástér felől, helikopterből ereszkedve
7. Alien vs. Predator közé szorulva
9. Kínai Népi Felszabadító hadsereg

-------------


A teljes kérdésfeltevés valami gyerekes álomvilágban élős hőskultuszról árulkodó farokság!

Nekem mint gyalogcivilnek nem feladatom bűnözők elfogása, sakkban tartása és hasonló böszmeségek. Nekem az a célom, hogy testileg lehetőleg sértetlenül ússzam meg a támadást ÉS ha lehet ne legyenek jogi következményei. Ennyi.

Bizonyos szituációkban pedig csak Chuck Norris győzedelmeskedhet, ezt is tudomásul kell venni.
Adom 👍
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

[/quote]
ha gumist használok, akkor ugyis kihivjak a szomszedok a yardot.
akkor mit mondok?
én spec azt:_a durramasra ebredtem s láttam h az ajtó károsodott. mást nem
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

" Elvileg igazad van. Gyakorlatilag meg bizonyítsd be, hogy nem te kezdtél el garázda módon lövöldözni a lépcsőházban/ház körül/utcán! Ha a tettes az ajtón belül marad élve vagy holtan, csak abban az esetben lehetünk biztosak jogilag, hogy nem ránk fogják verni a balhét utólag. "

Ebből a szempontból a családi házas ingatlanok védekezői vannak némi előnyben mert itt könnyű bizonyítani az " ajtón belüliséget " eljárás esetén.
A lépcsőházban egy lépés és máris " közterület " ahol mások a szabályok.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

regitiszt írta: 2020.06.26. 11:43 " Elvileg igazad van. Gyakorlatilag meg bizonyítsd be, hogy nem te kezdtél el garázda módon lövöldözni a lépcsőházban/ház körül/utcán! Ha a tettes az ajtón belül marad élve vagy holtan, csak abban az esetben lehetünk biztosak jogilag, hogy nem ránk fogják verni a balhét utólag. "

Ebből a szempontból a családi házas ingatlanok védekezői vannak némi előnyben mert itt könnyű bizonyítani az " ajtón belüliséget " eljárás esetén.
A lépcsőházban egy lépés és máris " közterület " ahol mások a szabályok.
Ajtót/előszobát néző, felvételt készítő kamera
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

sodoma írta: 2020.06.26. 11:42
ha gumist használok, akkor ugyis kihivjak a szomszedok a yardot.
akkor mit mondok?
én spec azt:_a durramasra ebredtem s láttam h az ajtó károsodott. mást nem
ez az 1-2 durranásra egyből rendőrt hívnak, ez így olyan mértékben életszerűtlen ma, Magyarországon, hogy szerintem szót sem érdemel.

Senki nem is tételezi fel, hogy a durranás nem egy kidurrant teherautokerék, petárdázó hülyegyerek vagy bármi más volt. Különösen, ha x db fal meg esetleg több 10 méter van a durranás helye, meg a hallgatóság között.

NYILVÁN, ha kilősz 3 tárnyi ijjjesztőt a kertben vagy az erkélyeden, a szomszéd látja, és rosszban vagytok, akkor rádhívja a gestapót, de egyébként egy fenét.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

sodoma írta: 2020.06.26. 11:42 ha gumist használok, akkor ugyis kihivjak a szomszedok a yardot.
akkor mit mondok?
én spec azt:_a durramasra ebredtem s láttam h az ajtó károsodott. mást nem
Felrobbant egy szódásszifon a lakásban. 5 percig nem hallottam. Telibefosta mindenki...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2020.06.26. 11:58 Felrobbant egy szódásszifon a lakásban. 5 percig nem hallottam. Telibefosta mindenki...
Szódásszifon. Jó duma. 😀
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

zora írta: 2020.06.26. 12:01 Szódásszifon. Jó duma. 😀
Nem duma, tényleg. Műanyag szifon, nem raktam bele a nívócsövet (minden bizonnyal túltöltöttem vízzel), ráhúztam a patront, aztán azt vettem észre hogy nem hallok, és tiszta víz minden.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Há, 10:55-től valami ismerős cucc, de honnan olyan ismerős? :?: :D :D

https://www.youtube.com/watch?v=S51hvsDevnQ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Na, ez az öregúr sem tétlenkedett:-) Mondjuk képen levők 2/3-a biztosan nem lőfegyver, de az a Remington Nylon-66 igazi csemege.

http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... tottak-a#2

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2020.06.27. 06:18 Na, ez az öregúr sem tétlenkedett:-) Mondjuk képen levők 2/3-a biztosan nem lőfegyver, de az a Remington Nylon-66 igazi csemege.

http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... tottak-a#2

Kép

Bár csak tudnám hogy lehetne vásárolni a lefoglalt dolgokból, miután elkobozták őket és lezárult az eljárás.... Néha valódi kincsek bukkannak fel ilyen svarc fegyvertartóknál.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2020.06.27. 09:47 Bár csak tudnám hogy lehetne vásárolni a lefoglalt dolgokból, miután elkobozták őket és lezárult az eljárás.... Néha valódi kincsek bukkannak fel ilyen svarc fegyvertartóknál.
Az a hivatalos válasz, hogy sehogy sem. Mennek megsemmisítésre.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Mr. Senki írta: 2020.06.27. 12:03 Az a hivatalos válasz, hogy sehogy sem. Mennek megsemmisítésre.
A nemhivatalos is. Profi, fegyverműhely sok kapcsolattal rendelkező tulajának se sikerült ilyet megszerezni. (Dreyse, P-08)

A Drulovot muzealizálva (vagy ha nem vállalják, a markolatot+elsütőszerkezetet) vinném.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2020.06.27. 12:03 Az a hivatalos válasz, hogy sehogy sem. Mennek megsemmisítésre.
LOL.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

TotoHU írta: 2020.06.27. 09:47 Bár csak tudnám hogy lehetne vásárolni a lefoglalt dolgokból, miután elkobozták őket és lezárult az eljárás.... Néha valódi kincsek bukkannak fel ilyen svarc fegyvertartóknál.
Jó, vagyis még annál is jobb kapcsolatok. Láttam már olyat, aki hallott már olyanról aki vásárolt ilyen fegyvereket (természetesen legálisan), hatástalanítva.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Kojak írta: 2020.06.27. 14:29 Jó, vagyis még annál is jobb kapcsolatok. Láttam már olyat, aki hallott már olyanról aki vásárolt ilyen fegyvereket (természetesen legálisan), hatástalanítva.
Sejtettem hogy ez van itt is. Véletlenül sem online meghirdetett árverésen mennek el ezek, ahol a jogosultság igazolása után lehet regisztrláni és licitálni. Úgy ahogyan a NAV-nál lehet az ezerféle lefoglalt dologra, vagy éppen végrehajtásoknál az autókra, ingatlanokra, ingóságokra. (És igen, tudjuk hogy ott is lopnak, cikk is volt róla. De legalább marad is bőven a legális értékesítésre)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kojak írta: 2020.06.27. 14:29 Jó, vagyis még annál is jobb kapcsolatok. Láttam már olyat, aki hallott már olyanról aki vásárolt ilyen fegyvereket (természetesen legálisan), hatástalanítva.

Valamint volt olyan, aki lőtt is ilyennel és Kaliber címlapra is rakta😉
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2020.06.27. 13:42LOL.
Írtam, hogy hivatalosan. Mi nem érthető ezen?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2020.06.27. 17:34 Írtam, hogy hivatalosan. Mi nem érthető ezen?
Mert én hivatalos, lepapírozottal lőttem, azért.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2020.06.27. 17:39 Mert én hivatalos, lepapírozottal lőttem, azért.
Ezek szerint vannak kivételek.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

gvass1 írta: 2020.06.27. 15:05 Valamint volt olyan, aki lőtt is ilyennel és Kaliber címlapra is rakta😉
Igen, erre magas összegben mertem volna fogadni, hogy járt már valamelyik a kezedben. :D
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Ha ez nem kamu akkor le a zsiros belseju kalappal
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2020.06.29. 14:13 OVBMG! BASZKI, PONT EGYET KELLETT VOLNA VISSZAOLVASNI! ISTENNEBASSZAMÁRMEG!
Tudod miért csinálják? Mert olyan jó, amikor ilyen nagy zöld, dühöngő izévé válsz! 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Mr. Senki írta: 2020.06.29. 19:37 Tudod miért csinálják? Mert olyan jó, amikor ilyen nagy zöld, dühöngő izévé válsz! 😃
Hulk?
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

RatRace írta: 2020.06.29. 19:44Hulk?
Shrek?😉
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

RatRace írta: 2020.06.29. 19:44Hulk?
Cyber verbal destroyer monster. 😃

CVDM

Akár egy laborból kiszökött szuperkatonai vírus neve. CVDM20. Avagy ahogy mi ismerjük, csak simán gvass. 😃

Bocsánat megint túl sokat ültem ott, ahol nem ültem, és ahol senki, és semmi nincs. 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

WildBear23 írta: 2020.06.29. 21:35Shrek?😉
Grincs.
😀
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

zora írta: 2020.06.29. 22:10 Grincs.
😀
Az nem nagy. Az nógrád megyéből jött... Kisgéci...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Mr. Senki írta: 2020.06.29. 19:37 Tudod miért csinálják? Mert olyan jó, amikor ilyen nagy zöld, dühöngő izévé válsz! 😃
ugly-green-monster-cartoon-vector-1222667.jpg
vagy

:D
Csatolmányok
terrible-green-monster-vector-878037.jpg
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

G.D írta: 2020.06.30. 08:27 Kép
Foh.....besertodne a maca de kikapnam a kezebol 😁😁
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Kereső távcső és egy rövid csövű,kis kaliberű fegyver egy széép nagy nyitott területen :mrgreen:
in3qe6ibw0851.jpg
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Kóser?😉
Kis balkezes.
Mondjuk ilyen terepre valami komolyabb cucc, karabely vagy puska dukálna.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Mi bukkant fel :D Lassan retrónak (sajnos nem a tartalmi tények miatt..) tekinthetjük :D

https://index.hu/video/2009/03/12/56_ot ... yverfobia/
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

WildBear23 írta: 2020.06.30. 21:43 Kóser?😉
Kis balkezes.
Mondjuk ilyen terepre valami komolyabb cucc, karabely vagy puska dukálna.
Biztos csak az ebédre vigyázott :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

smith15 írta: 2020.07.01. 10:29 Mi bukkant fel :D Lassan retrónak (sajnos nem a tartalmi tények miatt..) tekinthetjük :D

https://index.hu/video/2009/03/12/56_ot ... yverfobia/
Jencíiiiiiiii!
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

girls-guns-20150424-23-683x1024.jpg
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

smith15 írta: 2020.07.01. 10:29 Mi bukkant fel :D Lassan retrónak (sajnos nem a tartalmi tények miatt..) tekinthetjük :D

https://index.hu/video/2009/03/12/56_ot ... yverfobia/
Érdekes volt újból megnézni.

Keserű hiány 2009 óta változatlan :D
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Magnum vadász.

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Tud valaki valamit a fagyisokról? A honalpon lévő számok többségét nem lehet kapcsolni, az efyetlen mobilos elérhetőséget meg nem veszik fel.

Megszűntek, vagy nyári zárás van?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Magnum vadász.

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Mr. Senki írta: 2020.07.08. 09:08 Tud valaki valamit a fagyisokról? A honalpon lévő számok többségét nem lehet kapcsolni, az efyetlen mobilos elérhetőséget meg nem veszik fel.

Megszűntek, vagy nyári zárás van?
Nincs velük semmi, megvannak, tegnap voltam, ráadásul pangás van kicsit. Próbálgasd csak :D
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Magnum vadász.

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

smith15 írta: 2020.07.08. 09:12 Nincs velük semmi, megvannak, tegnap voltam, ráadásul pangás van kicsit. Próbálgasd csak :D
Próbálgassaja f...om! Nincs ennyi időm ilyesmire...

Ha nem kell nekik a vevő, hát nem kell. Majd megveszem máshol cuccot, ha derrogál nyitvatartási időben felvenni a telefont, illetve a honlapon nem képesek olyan telefonszámot kirakni ami működik is...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Magnum vadász.

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Mr. Senki írta: 2020.07.08. 09:17 Próbálgassaja f...om! Nincs ennyi időm ilyesmire...

Ha nem kell nekik a vevő, hát nem kell. Majd megveszem máshol cuccot, ha derrogál nyitvatartási időben felvenni a telefont, illetve a honlapon nem képesek olyan telefonszámot kirakni ami működik is...
Nem szoktad még meg ebben az országban ezt a dolgot..? :roll:
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Magnum vadász.

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Mr. Senki írta: 2020.07.08. 09:17 Próbálgassaja f...om! Nincs ennyi időm ilyesmire...

Ha nem kell nekik a vevő, hát nem kell. Majd megveszem máshol cuccot, ha derrogál nyitvatartási időben felvenni a telefont, illetve a honlapon nem képesek olyan telefonszámot kirakni ami működik is...
Hányszor próbáltad? Nekem telefonon mindig tökjól sikerült elérni őket. Máskor rendelés után 1 perccel csörgött a telóm egyeztetni. Mailre valóban aránylag lassan válaszoltak, de válaszoltak korrektül.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Magnum vadász.

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

smith15 írta: 2020.07.08. 09:20 Nem szoktad még meg ebben az országban ezt a dolgot..? :roll:
Nem akarom ezt megszokni.
Ha leszarnak, én is leszarom őket. Ez kölcsönös történet.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Magnum vadász.

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Fortitu írta: 2020.07.08. 09:22 Hányszor próbáltad? Nekem telefonon mindig tökjól sikerült elérni őket. Máskor rendelés után 1 perccel csörgött a telóm egyeztetni. Mailre valóban aránylag lassan válaszoltak, de válaszoltak korrektül.
Nem számoltam, úgy 10 hívás mehetett ki.
A központi számuk ki sem cseng. Pedig elvileg 7:30-tól nyitva vannak.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Magnum vadász.

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Mr. Senki írta: 2020.07.08. 09:30 Nem számoltam, úgy 10 hívás mehetett ki.
A központi számuk ki sem cseng. Pedig elvileg 7:30-tól nyitva vannak.
Fubaz, az mondjuk csúnya...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Magnum vadász.

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Mr. Senki írta: 2020.07.08. 09:30 Nem számoltam, úgy 10 hívás mehetett ki.
A központi számuk ki sem cseng. Pedig elvileg 7:30-tól nyitva vannak.
Akkor biztos, hogy valami okuk van rá. Ne mindig elsőre azt higgyük, hogy leszarnak. Én voltam náluk 1,5 hónapot 2 éve nyáron egyetemi gyakorlat címen, és ha valamire, akkor a rendelésekre és a telefonokra nagyon odafigyeltek és ugrottak. Lehet, hogy pl ellenőrzésük van és lekapcsolták addig a dolgokat. Éltünk meg ott áramszünetet, mert körülöttük építkezés van nagyba és elcsaptak egy kábelt. Szóval sok oka lehet, és tényleg oda szoktak figyelni a telefonokra.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Magnum vadász.

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

smith15 írta: 2020.07.08. 09:43 Akkor biztos, hogy valami okuk van rá. Ne mindig elsőre azt higgyük, hogy leszarnak. Én voltam náluk 1,5 hónapot 2 éve nyáron egyetemi gyakorlat címen, és ha valamire, akkor a rendelésekre és a telefonokra nagyon odafigyeltek és ugrottak. Lehet, hogy pl ellenőrzésük van és lekapcsolták addig a dolgokat. Éltünk meg ott áramszünetet, mert körülöttük építkezés van nagyba és elcsaptak egy kábelt. Szóval sok oka lehet, és tényleg oda szoktak figyelni a telefonokra.
Ahogy írtam, vevői oldalról nekem is ez a tapasztalatom. Ha ez a 10 hívás rövid időn belül volt, akkor simán lehet ilyesmi. Én mondjuk feltételeztem, hogy 1-2 napról van szó.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Magnum vadász.

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Fortitu írta: 2020.07.08. 09:38 Fubaz, az mondjuk csúnya...
10 óra után beindult minden telefonjuk, és több mint korrekt tájékoztatást, illetve kiszolgálást kaptam.

Konzekvenciát levontam, 10 után érdemes velük beszélni.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

Ez igen, még meg sem állt az autó de már nyúlt az övéhez. Sejtette mi fog következni.
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

ZOLKET írta: 2020.07.10. 12:21 Ez igen, még meg sem állt az autó de már nyúlt az övéhez. Sejtette mi fog következni.
Klassz. Ez kb. a "situational awareness" iskolapéldája.
Sapienti sat.
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

G.D írta: 2020.07.06. 10:08 Meghalt Ennio Morricone :cry:
https://www.youtube.com/watch?v=Jjq6e1LJHxw
R.I.P.

https://youtu.be/qwb3P0fuM1c
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Oskohasz tabor

Bel
Avatar
roland7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: roland7 »

Sziasztok!
Keresek olyan fórumtársat, aki megvenne nekem és postázna 200 db, gvass által jelzett akciós 9mm PAK töltényt. Előre utalással kifizetem. Köszönöm.
BreakerHUN
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2018.06.08. 22:28

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: BreakerHUN »

Ez volt már?

https://youtu.be/aXpYqjKd8cE

Vajon mennyi ment mellé, hogy meg sem torpant a csavo.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

BreakerHUN írta: 2020.07.16. 14:51 Ez volt már?

https://youtu.be/aXpYqjKd8cE

Vajon mennyi ment mellé, hogy meg sem torpant a csavo.
Wow, az az akadályelhárítás nem semmi! Őszinte elimserésem ilyen lélekjelenléthez!
Nem biztos, hogy mellé lőtt, egy pisztoly sajnos nem sörétes puska, nem véletlenül oktatják, hogy addig lőni, amíg meg nem áll. A végére le is feküdt, az első lövés után 8 másodperccel, amiben benne volt egy akadályelhárítás is.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: pogessor »

BreakerHUN írta: 2020.07.16. 14:51 Ez volt már?

https://youtu.be/aXpYqjKd8cE

Vajon mennyi ment mellé, hogy meg sem torpant a csavo.
Akadályelhárítás szép volt, és heppiend. De tényleg nem nagyon láttam a nyomát a testet ért lövéseknek, a testkamera felvételén.
BreakerHUN
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2018.06.08. 22:28

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: BreakerHUN »

pogessor írta: 2020.07.16. 16:13 Akadályelhárítás szép volt, és heppiend. De tényleg nem nagyon láttam a nyomát a testet ért lövéseknek, a testkamera felvételén.
Azt gondolnam 9mm-nek mar van stophatasa, nem vagyok biztos benne de sztem valmelyik Glockbol adta le.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

BreakerHUN írta: 2020.07.16. 19:45 Azt gondolnam 9mm-nek mar van stophatasa, nem vagyok biztos benne de sztem valmelyik Glockbol adta le.
http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/stopha ... zrombolas/
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

BreakerHUN írta: 2020.07.16. 19:45 Azt gondolnam 9mm-nek mar van stophatasa, nem vagyok biztos benne de sztem valmelyik Glockbol adta le.
Amúgy tuti mellélőtt valemennyit. A legelsőt tuti elhúzta balra, a többi számomra nem egyértelmű, de nem halálsugár az éles maroklő sem. Pár jól irányzott lövés persze megállítja a támadót, itt is pár másodperc alatt vége lett a támadásnak.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Ajánlom ezt a csatornát. Nem csak a lőfegyveres esetek miatt, hanem mert nagyon jól kielemzi a szitukat, legyen az késes, pusztakezes, lőfegyveres.
Ezen a videón jól látszik, hogy bizonyos esetekben mennyire sokáig harcképes maradhat az ember miután lövést kap:
https://youtu.be/XjTNFYbDLJQ
A videóban elhangzó infó ellenére a rendőr túlélte.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

PPS, Vzor26 jó rozsdásan:

" Az 53 éves férfi a nyomozás adatai szerint az érdekeltségébe tartozó miskolci telephelyein lopott járműveket — egyeseket szétbontva, konténerekben — tárolt, amelyeket céghálózatán keresztül legalizált —
Az egyik szemle alá vont jármű rakterében különböző rejtekhelyeken 6,5 kilogramm por állagú kábítószergyanús anyagot, valamint 5 fegyvert és lőszereket is találtak a nyomozók. A vegyészszakértői vélemény szerint a lefoglalt anyag amfetamin, amelynek feketepiaci értéke közel 20 millió forint. A fegyverszakértő megállapítása szerint 2 lefoglalt géppisztoly működőképes lőfegyvernek minősül, illetve a tárakban megtalált 278 lőszer éleslőszer."

https://24.hu/belfold/2020/07/17/miskolc-geppisztoly/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2020.07.17. 14:19 PPS, Vzor26 jó rozsdásan:

" Az 53 éves férfi a nyomozás adatai szerint az érdekeltségébe tartozó miskolci telephelyein lopott járműveket — egyeseket szétbontva, konténerekben — tárolt, amelyeket céghálózatán keresztül legalizált —
Az egyik szemle alá vont jármű rakterében különböző rejtekhelyeken 6,5 kilogramm por állagú kábítószergyanús anyagot, valamint 5 fegyvert és lőszereket is találtak a nyomozók. A vegyészszakértői vélemény szerint a lefoglalt anyag amfetamin, amelynek feketepiaci értéke közel 20 millió forint. A fegyverszakértő megállapítása szerint 2 lefoglalt géppisztoly működőképes lőfegyvernek minősül, illetve a tárakban megtalált 278 lőszer éleslőszer."

https://24.hu/belfold/2020/07/17/miskolc-geppisztoly/
A kék fürdőköntös mindent visz! :D Nem túl szofisztikált bűnöző, az összes forró cuccot egyetlen helyen tárolta.
Ezért ha csak a fegyveres részét nézem, a 2-8 év feljebb lévő végén fogják megmérni. És akkor még ott van a kereskedelmi mennyiségű kábszi is.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2020.07.17. 14:19 PPS, Vzor26 jó rozsdásan:

" Az 53 éves férfi a nyomozás adatai szerint az érdekeltségébe tartozó miskolci telephelyein lopott járműveket — egyeseket szétbontva, konténerekben — tárolt, amelyeket céghálózatán keresztül legalizált —
Az egyik szemle alá vont jármű rakterében különböző rejtekhelyeken 6,5 kilogramm por állagú kábítószergyanús anyagot, valamint 5 fegyvert és lőszereket is találtak a nyomozók. A vegyészszakértői vélemény szerint a lefoglalt anyag amfetamin, amelynek feketepiaci értéke közel 20 millió forint. A fegyverszakértő megállapítása szerint 2 lefoglalt géppisztoly működőképes lőfegyvernek minősül, illetve a tárakban megtalált 278 lőszer éleslőszer."

https://24.hu/belfold/2020/07/17/miskolc-geppisztoly/
Az agytröszt... Ez egy szatócs volt. Mindennel is foglalkozott, csak jöjjön a lé...

Gyanítom egy másik hasonló nyomta fel vádalkúban, vagy csak túl nagy konkurenciát jelentett már...

Lopott jármű, kábszer, fegyver... Ezért fog kapni egy kis pihenőt... Örülhet ha nem a stiglickert lesz a kövi állomása a sitt után.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Válasz küldése