Hazai gyártású traumatikus fegyverek

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Onesta Compact

Hozzászólás Szerző: zora »

Pentastar írta: 2020.07.03. 11:46 Nekem sikerült feliratkozni. Aztán majd egyszer.
Hosszú távon a Pitbull 19M létjogosultsága kérdéses. 2023 után azért otthonvédelemre hatékonyabb eszközök lesznek a piacon.. kíváncsi leszek, hogy gyártásban marad-e majd. Viszont fiókba, "párna alá", stb. muzeális verzióban ezzel az Onestával át lehet menteni az igényes dizájnt.
Pitbull - ahogy már írtam, 9mm PAK kaliberben akasztózott csővel kiváló volna működő gázrevolverként.
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Onesta Compact

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

zora írta: 2020.07.03. 11:56 Pitbull - ahogy már írtam, 9mm PAK kaliberben akasztózott csővel kiváló volna működő gázrevolverként.
Igaz!
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Onesta Compact

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

Ben77 írta: 2020.07.03. 10:55 Már lehet kiírták, és rá is próbáltam.

Igen, köszi. Nekem is sikerült.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Onesta Compact

Hozzászólás Szerző: chucky »

tornas78 írta: 2020.07.03. 08:15 A mostánában általam vásárolt Geco-k lőportöltete kevesebb 0,2 gramm. Pontosabban 0,18-0,2 gramm között hullámzik. A hüvely tömege nettó 2,2 gramm körül van (2,20 - 2,22 gramm). És a legtöbb patron össztömege nagyon ritkán éri el a 2,42 grammot. Legalábbis azok amiket én vettem (400 db-ot).

Az biztos, hogy csökkent a töltet tömege az utóbbi időben, mert régebben (min. 2-3 éve) 0,2 - 0,23 gramm körüli volt az átlagos töltettömeg.
Én nem méregetem a töltényeket mérlegen.A pár hete mért értékek viszont szinte ugyanazok voltak Alfából meg Onesta RP-ből mint tavaly.
Laminált parkettát lazán átviszi az 50J.Majd ha nem,akkor ott már valami gond van a töltényekkel.Addig nem aggódok.
Most vettem 300-at majd tesztelem.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Onesta Compact

Hozzászólás Szerző: chucky »

Thomaster írta: 2020.07.01. 21:07 Szóval az úgy volt, hogy Bélabá a Deák téri késelés után kitalálta, hogy neki kell egy hordható méretű Onesta. Dob rövidít, oldalról lelapol (hordhelyzetben be kell forgatni két töltény közé), cső 50 mm, markolat 20 mm-rel rövidebb mint a rendes Onestáé.

Image2.jpg

Hordhelyzetben 2-3 mm-rel laposabb mint a Revenge. A hossza és a magassága ugyanannyi.

Image3.jpg

Lövéskor meg olyan mint egy boxermotor.

Image4.jpg

Igen, tudjuk, inkább a szériatermékeket gyártaná raklapszámra, meg a rozsdamentes Pitbullt.
Ja a konkurencia szép csendben gyárt ezerrel.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Onesta Compact

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

chucky írta: 2020.07.03. 14:52 Én nem méregetem a töltényeket mérlegen.A pár hete mért értékek viszont szinte ugyanazok voltak Alfából meg Onesta RP-ből mint tavaly.
Laminált parkettát lazán átviszi az 50J.Majd ha nem,akkor ott már valami gond van a töltényekkel.Addig nem aggódok.
Most vettem 300-at majd tesztelem.
Nyilván a méregetésnek nem mindig van értelme, mert maga a lőpor is változhat időközben. Még az is előfordulhat, hogy a "kevesebb a jobb".
Mindenki vár valamit...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Onesta Compact

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

tornas78 írta: 2020.07.03. 17:10 Nyilván a méregetésnek nem mindig van értelme, mert maga a lőpor is változhat időközben. Még az is előfordulhat, hogy a "kevesebb a jobb".
+1
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Onesta Compact

Hozzászólás Szerző: The Gent »

zora írta: 2020.07.03. 11:56 Pitbull - ahogy már írtam, 9mm PAK kaliberben akasztózott csővel kiváló volna működő gázrevolverként.
+1!!
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Megvan az ára :roll: Remélem hamarosan oda is adhatom az üzletben az eladónak :mrgreen:
106396983_279889080090992_3603028467762087057_o.jpg
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

chucky írta: 2020.07.05. 17:39 Megvan az ára :roll: Remélem hamarosan oda is adhatom az üzletben az eladónak :mrgreen:
106396983_279889080090992_3603028467762087057_o.jpg
FELIRATKOZTÁÁÁÁ???? 😃😃😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

chucky írta: 2020.07.05. 17:39 Megvan az ára :roll: Remélem hamarosan oda is adhatom az üzletben az eladónak :mrgreen:
106396983_279889080090992_3603028467762087057_o.jpg
Ez remek, de többet is írhatnál.
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

chucky írta: 2020.07.05. 17:39 Megvan az ára :roll: Remélem hamarosan oda is adhatom az üzletben az eladónak :mrgreen:
106396983_279889080090992_360302846776
2087057_o.jpg
és mi ennek az ára?? :?: :?:
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

ZOLKET írta: 2020.07.06. 06:17 és mi ennek az ára?? :?: :?:
jaa. ez a 150 közeli?
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Mr. Senki írta: 2020.07.05. 23:16 FELIRATKOZTÁÁÁÁ???? 😃😃😃
Dehogy :mrgreen: Várom a sorozatgyártást :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Route.66 írta: 2020.07.06. 00:20 Ez remek, de többet is írhatnál.
Elmentem egy helyre ahol 177 ablakot kellett lemosni meg még egy kicsit máshol és meglett az ára :mrgreen:
A Zalánról nem tudok semmit :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

ZOLKET írta: 2020.07.06. 06:20 jaa. ez a 150 közeli?
Igen csak a 200 felől kell nézni a 150-et :cry: :shock:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

Lehet készülődni :)
"Ez a nap is eljött! Az első 10 Feliratkozónk hamarosan értesítést kap tőlünk, és ha még aktuális, átveheti a Pitbull-19- M rozsdamentes verziót! A többiek a polírozás függvényében, folyamatosan, reményeink szerint!" :D :D :D :D :D :D
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Ben77 írta: 2020.07.08. 14:16 Lehet készülődni :)
"Ez a nap is eljött! Az első 10 Feliratkozónk hamarosan értesítést kap tőlünk, és ha még aktuális, átveheti a Pitbull-19- M rozsdamentes verziót! A többiek a polírozás függvényében, folyamatosan, reményeink szerint!" :D :D :D :D :D :D
Kettő hét múlva? ;)
Amúgy kíváncsi leszek rá mit mutatnak a gyakorlatban.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Ben77 írta: 2020.07.08. 14:16 Lehet készülődni :)
"Ez a nap is eljött! Az első 10 Feliratkozónk hamarosan értesítést kap tőlünk, és ha még aktuális, átveheti a Pitbull-19- M rozsdamentes verziót! A többiek a polírozás függvényében, folyamatosan, reményeink szerint!" :D :D :D :D :D :D
És akkor kérek mindenkit, akinek az elmúlt években megígértem hogy megveszem - elpostázom neki, hogy írjon privátot, mert már nem emlékszem mindenkire. És ha lehet, a privát üzenet címe valami stainless Pitbull legyen, mert a "kérés" stb. semmitmondó cím csak arra jó, hogy elsikkadjon.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Végül polírozott lesz mind?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

stainless Pitbull 19-M

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Mint az a Művek facebook oldalán látható, főmérnökúr már átvette.

sspitbull.jpg
sspitbull.jpg (59.8 KiB) Megtekintve 35014 alkalommal
Olyan, amilyennek vártam. Van súlya, annyi mint egy spiáter Zorakinak vagy Alfának. Finom a sütése. Szép a rozsdamentes CNC-zett elsütőszerkezet, deee... ja itt nem szabad kritizálni. Akkor nem írom meg, hogy a kakas hátul kilóg 1-2 mm-t, mert a CNC-s csak lemásolta az alu kivitel kakasát. Végülis ez csak esztétikai dolog, ha benyomom a kiálló részt, akkor se jön ki az ütőszeg a tűzfalból, tehát biztonsági gondot nem okoz. De gondoltam, inkább én írom le az egyetlen dolgot amibe bele lehet kötni, minthogy más írja le, keresetlenebb szavakkal...

Lőtéri próba majd egyszer.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: stainless Pitbull 19-M

Hozzászólás Szerző: vato »

Thomaster írta: 2020.07.08. 19:26 Mint az a Művek facebook oldalán látható, főmérnökúr már átvette.


sspitbull.jpg

Olyan, amilyennek vártam. Van súlya, annyi mint egy spiáter Zorakinak vagy Alfának. Finom a sütése. Szép a rozsdamentes CNC-zett elsütőszerkezet, deee... ja itt nem szabad kritizálni. Akkor nem írom meg, hogy a kakas hátul kilóg 1-2 mm-t, mert a CNC-s csak lemásolta az alu kivitel kakasát. Végülis ez csak esztétikai dolog, ha benyomom a kiálló részt, akkor se jön ki az ütőszeg a tűzfalból, tehát biztonsági gondot nem okoz. De gondoltam, inkább én írom le az egyetlen dolgot amibe bele lehet kötni, minthogy más írja le, keresetlenebb szavakkal...

Lőtéri próba majd egyszer.
Grat! Ki lett cserélve a kakasrugó vezetőrúd is acélra? Azon szokott billegni a kakas, bar a billegesnek valóban nincs jelentősége:)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Gratulálok, és kíváncsian várom!!😊
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Átvette már valaki?
Mik a tapasztalatok?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2020.07.09. 17:07 Átvette már valaki?
Mik a tapasztalatok?
Egy ismerősöm már igen. Sajnos nem jók a tapasztalatok. Megpróbálom objektíven leírni, de azért összességében csalódás.
Írnám, hogy mennyiből mennyi csett, de sajnos még az sem volt, mivel az elsütőszerkezet nem feszítette meg a kakast:
KesPit.gif
KesPit.gif (4.09 MiB) Megtekintve 34813 alkalommal
Mint kiderült, a tokfedél csavarjának lazítása ezen segít. Hasonló jelenségek voltak a Renvengenél is tudtommal.
Az elsütőszerkezet működőképes állapotban kemény, régi Keserűs. Ez végülis megszokott, de a marketing szerint ez egy csúcs luxusmodell, személy szerint vártam volna némi javulást. Igazából a különbség annyi, hogy nem spiáterből készültek ugyanazok az alkatrészek, hanem acélból. Ez persze javulás, de az elsütést magát nem befolyásolja. Nem titkoltan az Alfa gumisok vannak ebben a kategóriában. Nagyobb gumit is ki tud lőni, meg erősebb a fegyver (lehet vitatkozni, hogy ez szükséges-e), ezt el kell ismerni. Az anyag egyértelműen nemesebb, bár az Alfa spiátertokok is vígan elvannak az éles .38-as kaliberrel is.
Sajnos a full acél elsütőszerkezet viszont nem igaz, a rugóvezető spiáter.
Másik példányról kaptam olyan infót, hogy csetteg. Az ütőszeg elég széles, tompa, valószínűleg ennek alakításával lehetne segíteni a jelenségen.
Személy szerint nem tudnám jó szívvel ajánlani a típust jelen érettségi szintjén.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

Fortitu írta: 2020.07.09. 18:23 Egy ismerősöm már igen. Sajnos nem jók a tapasztalatok. Megpróbálom objektíven leírni, de azért összességében csalódás.
Írnám, hogy mennyiből mennyi csett, de sajnos még az sem volt, mivel az elsütőszerkezet nem feszítette meg a kakast:
KesPit.gif
Mint kiderült, a tokfedél csavarjának lazítása ezen segít. Hasonló jelenségek voltak a Renvengenél is tudtommal.
Az elsütőszerkezet működőképes állapotban kemény, régi Keserűs. Ez végülis megszokott, de a marketing szerint ez egy csúcs luxusmodell, személy szerint vártam volna némi javulást. Igazából a különbség annyi, hogy nem spiáterből készültek ugyanazok az alkatrészek, hanem acélból. Ez persze javulás, de az elsütést magát nem befolyásolja. Nem titkoltan az Alfa gumisok vannak ebben a kategóriában. Nagyobb gumit is ki tud lőni, meg erősebb a fegyver (lehet vitatkozni, hogy ez szükséges-e), ezt el kell ismerni. Az anyag egyértelműen nemesebb, bár az Alfa spiátertokok is vígan elvannak az éles .38-as kaliberrel is.
Sajnos a full acél elsütőszerkezet viszont nem igaz, a rugóvezető spiáter.
Másik példányról kaptam olyan infót, hogy csetteg. Az ütőszeg elég széles, tompa, valószínűleg ennek alakításával lehetne segíteni a jelenségen.
Személy szerint nem tudnám jó szívvel ajánlani a típust jelen érettségi szintjén.
átadás előtt nem nézik át, hogy mindene működik-e? ez annyira - nem is tudom - amatőr dolog :(
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

WildBear23 írta: 2020.07.09. 17:07 Átvette már valaki?
Mik a tapasztalatok?
Átvettem, még nincs tapasztalat, "szárazon" az elsütő szerkezet rendben.
Külsőre, nagyon rendben van, ebben a kategóriában szerintem nincs feljebb.....
Nagy öröm eddig maga a birtoklása is. :D
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Ben77 írta: 2020.07.09. 19:08 Átvettem, még nincs tapasztalat, "szárazon" az elsütő szerkezet rendben.
Külsőre, nagyon rendben van, ebben a kategóriában szerintem nincs feljebb.....
Nagy öröm eddig maga a birtoklása is. :D
Ha ellőttél vele pár dobbal, mindenképpen írd meg, h mit tapasztaltál.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

stainless Pitbull 19-M szolgálati közlemény

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Bélabá felhívott. Derültek ki problémák az új stainless Pitbullokkal. Tompák a beépített ütőszegek. Legyártottak egy sorozatot rozsdamentesből, de a hegye nem félgömbre sikerült, hanem laposabb. Ettől persze csetteg. A dolgozók meg megoldották a problémát azzal, hogy tettek a fegyverekbe erősebb kakasrugót. De ettől kemény lett a sütése, ami egy prémium terméknél nem kívánatos. Minek az embernek ellenség, ha ott vannak az alkalmazottai.

Úgyhogy Bélabá bocsánatot kér, és az az 5 ember aki ma elvitte a rozsdamentes Pitbullját, hozza vissza, ingyen cserélik az ütőszeget és a kakasrugót, és innentől olyan sütése lesz, amilyen elvárható. A többiben meg, ami még a Művekben van, természetesen holnap reggel, még a kiadás előtt cserélik.
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

Fortitu írta: 2020.07.09. 18:23 Egy ismerősöm már igen. Sajnos nem jók a tapasztalatok. Megpróbálom objektíven leírni, de azért összességében csalódás.
Írnám, hogy mennyiből mennyi csett, de sajnos még az sem volt, mivel az elsütőszerkezet nem feszítette meg a kakast:
KesPit.gif
Mint kiderült, a tokfedél csavarjának lazítása ezen segít. Hasonló jelenségek voltak a Renvengenél is tudtommal.
Az elsütőszerkezet működőképes állapotban kemény, régi Keserűs. Ez végülis megszokott, de a marketing szerint ez egy csúcs luxusmodell, személy szerint vártam volna némi javulást. Igazából a különbség annyi, hogy nem spiáterből készültek ugyanazok az alkatrészek, hanem acélból. Ez persze javulás, de az elsütést magát nem befolyásolja. Nem titkoltan az Alfa gumisok vannak ebben a kategóriában. Nagyobb gumit is ki tud lőni, meg erősebb a fegyver (lehet vitatkozni, hogy ez szükséges-e), ezt el kell ismerni. Az anyag egyértelműen nemesebb, bár az Alfa spiátertokok is vígan elvannak az éles .38-as kaliberrel is.
Sajnos a full acél elsütőszerkezet viszont nem igaz, a rugóvezető spiáter.
Másik példányról kaptam olyan infót, hogy csetteg. Az ütőszeg elég széles, tompa, valószínűleg ennek alakításával lehetne segíteni a jelenségen.
Személy szerint nem tudnám jó szívvel ajánlani a típust jelen érettségi szintjén.

Vato is ezt kérdezte, hogy a rugóvezető spiáterből készült-e?
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

Route.66 írta: 2020.07.10. 01:10 Vato is ezt kérdezte, hogy a rugóvezető spiáterből készült-e?
Igen, ezt kérdeztem... nem értem hogy ezt az egyetlen alkatreszt miért kellett meghagyni spiáternek, inkább legyen egy 5-össel drágább, de akkor legyen tényleg full acél a szerkezet. Valószínű hogy ez se görbül el soha (bár volt már rá példa ahogy korábban írták), de ez megint egy bosszantó dolog.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

vato írta: 2020.07.10. 06:00 Igen, ezt kérdeztem... nem értem hogy ezt az egyetlen alkatreszt miért kellett meghagyni spiáternek, inkább legyen egy 5-össel drágább, de akkor legyen tényleg full acél a szerkezet. Valószínű hogy ez se görbül el soha (bár volt már rá példa ahogy korábban írták), de ez megint egy bosszantó dolog.
Hööö... ne legyen ezért egy ötössel drágább.

Amúgy készül a stainless vezetőrúd, csak valamiért késik. Jöhet a következő kérdés, hogy akkor már miért nem várták meg, azon a (vélhetőleg) pár napon már semmi se múlt volna, így meg megint van mit köpködniük a szemét fórumozóknak.

Meg az is lehet, hogy ez hagyományőrzés. Egy Keserű fegyverben kell hogy legyen spiáter. Olyan ez, mint az indianapolisi versenypálya, ahol a célegyenesben meghagytak két sort az eredeti téglaburkolatból.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

Thomaster írta: 2020.07.10. 06:49 Hööö... ne legyen ezért egy ötössel drágább.

Amúgy készül a stainless vezetőrúd, csak valamiért késik. ...
ugye lehet majd külön venni stainless vezetőrudat?? :roll: ha már veled beszél Bélabá, jó lenne tudni..
mert nekem ez az egy ami bosszantó, a többin nem lepődök meg, azt lehet kezelni :)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Thomaster írta: 2020.07.10. 06:49 Hööö... ne legyen ezért egy ötössel drágább.

Amúgy készül a stainless vezetőrúd, csak valamiért késik. Jöhet a következő kérdés, hogy akkor már miért nem várták meg, azon a (vélhetőleg) pár napon már semmi se múlt volna, így meg megint van mit köpködniük a szemét fórumozóknak.

Meg az is lehet, hogy ez hagyományőrzés. Egy Keserű fegyverben kell hogy legyen spiáter. Olyan ez, mint az indianapolisi versenypálya, ahol a célegyenesben meghagytak két sort az eredeti téglaburkolatból.
Ez így első olvasásra jópofa, de..... Nem Egyátalán nem az, sőt! Ez úgy hangzik rosszul, ahogy van!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Mr. Senki írta: 2020.07.10. 08:28 Ez így első olvasásra jópofa, de..... Nem Egyátalán nem az, sőt! Ez úgy hangzik rosszul, ahogy van!
Köszönjük a tartalmas, építő jellegű hozzászólást!
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Meg az is lehet, hogy ez hagyományőrzés. Egy Keserű fegyverben kell hogy legyen spiáter. Olyan ez, mint az indianapolisi versenypálya, ahol a célegyenesben meghagytak két sort az eredeti téglaburkolatból.
[/quote]
az a hagyomány,, h az első 5-15 új fejlesztèsű Kes. terméket VISSZA KELL HIVNI vmi xarság miatt. KB azt hiszi mindenki pesti v. időmilliomos?
Kallard
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2019.03.15. 10:15

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kallard »

Egyébként mi az ára az acél Pitbullnak?
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Kallard írta: 2020.07.10. 11:02 Egyébként mi az ára az acél Pitbullnak?
95
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Az Onesta RP tesztelese kozben gondoltam ra,hogy majd kicsereltetek benne ezt-azt ami elkopott de 1300 lovesnel se latom meg ertelmet.Szoval ha valami mukodik,akkor az jo ugy ahogy van.Ami meg nem az mas kerdes 😬😅
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Thomaster írta: 2020.07.10. 11:1895
Mennyi??? Es meg tokot sem adnak hozza? 🤪😅
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Kallard
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2019.03.15. 10:15

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kallard »

Thomaster írta: 2020.07.10. 11:1895
Köszönöm! Kellemes meglepetés, többre tippeltem.
Bíró Ferenc
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2020.01.12. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Bíró Ferenc »

Kallard írta: 2020.07.10. 11:50 Köszönöm! Kellemes meglepetés, többre tippeltem.
Üdv. Szeretném kérdezni hogy az új sniper hez lehet e valamikor fatusát vásárolni. Köszönöm.
Kallard
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2019.03.15. 10:15

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kallard »

Bíró Ferenc írta: 2020.07.10. 12:27 Üdv. Szeretném kérdezni hogy az új sniper hez lehet e valamikor fatusát vásárolni. Köszönöm.
Tőlem? :shock: Én csak kivehető ajtós NDK turmixgépet árulok.
Pit1981
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2020.05.02. 01:26

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pit1981 »

Kallard írta: 2020.07.10. 12:54 Tőlem? :shock: Én csak kivehető ajtós NDK turmixgépet árulok.
:D :lol:
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

chucky írta: 2020.07.10. 11:23 Az Onesta RP tesztelese kozben gondoltam ra,hogy majd kicsereltetek benne ezt-azt ami elkopott de 1300 lovesnel se latom meg ertelmet.Szoval ha valami mukodik,akkor az jo ugy ahogy van.Ami meg nem az mas kerdes 😬😅
Az eredeti Onesta egy elpusztíthatatlan valami. Azokkal a keresztmetszetekkel az az elsütőszerkezet az idők végezetéig fog működni. 😃

Ott maximum a tok tud kifáradni aztán vetemedni, vagy repedni. De az sem a pilincka fajta, úgyhogy annak se nincs sok esélye. 😃

Az Onesták, és az Omerták nagyon bírják a strapát.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

Kallard írta: 2020.07.10. 11:50 Köszönöm! Kellemes meglepetés, többre tippeltem.
Ma rám mosolygott a szerencse, mert valaki vagy valakik visszamondták a full acél pitbull rendelést. Ezért kerestek a Művektől, hogy kicsit korábban kerülhetek sorra, de sajnos nem hallottam két bejövő hivást, mert nagyon zajos helyen voltam. Később visszahívtam az üzletet, de akkor már másnak ajánlották fel a lehetőséget. Ezért legyen mindenki éber és vegyétek fel a telefonotokat. Én majd a következő csapattal vehetem át. Így nincs semmi probléma.
Kallard
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2019.03.15. 10:15

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kallard »

Route.66 írta: 2020.07.10. 15:21 Ma rám mosolygott a szerencse, mert valaki vagy valakik visszamondták a full acél pitbull rendelést. Ezért kerestek a Művektől, hogy kicsit korábban kerülhetek sorra, de sajnos nem hallottam két bejövő hivást, mert nagyon zajos helyen voltam. Később visszahívtam az üzletet, de akkor már másnak ajánlották fel a lehetőséget. Ezért legyen mindenki éber és vegyétek fel a telefonotokat. Én majd a következő csapattal vehetem át. Így nincs semmi probléma.
Én az esélytelenek nyugalmával várok, mert a lista vége felé vagyok.
Kallard
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2019.03.15. 10:15

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kallard »

Kallard írta: 2020.07.10. 16:17 Én az esélytelenek nyugalmával várok, mert a lista vége felé vagyok.
Illetve nem is annyira. 37. vagyok, mint most kiderült.
Timot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2019.09.26. 17:59

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Timot »

Én megvárom a második 50-es eresztést,akkorára talán működni is fog a fegyver.Keserű fegyver első szériája szopolda.
icahone
Újonnan regisztrált felhasználó
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2020.07.10. 16:00

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: icahone »

Route.66 írta: 2020.07.10. 15:21 Ma rám mosolygott a szerencse, mert valaki vagy valakik visszamondták a full acél pitbull rendelést. Ezért kerestek a Művektől, hogy kicsit korábban kerülhetek sorra, de sajnos nem hallottam két bejövő hivást, mert nagyon zajos helyen voltam. Később visszahívtam az üzletet, de akkor már másnak ajánlották fel a lehetőséget. Ezért legyen mindenki éber és vegyétek fel a telefonotokat. Én majd a következő csapattal vehetem át. Így nincs semmi probléma.
Én mondtam vissza ma az egyik fegyvert, nem véletlenül.
Kettőt rendeltem, az egyiket elhoztam de a másik kidolgozása annyira pocsék volt hogy otthagytam. A dobtengely sorjás volt, amatőr munka, a dobról pedig amely úgy nézett ki mint ha hónapokig vas szerszámokhoz dörzsölték volna, azt állitották hogy nem sikerült a polirozás :lol:
Hogy az ütőszeg beállitás hogy sikerült ennél a darabnál, fogalmam sincs de mikor fél tizre odaértem még köszörülték annak ellenére hogy előző nap hivtak hogy átvehető. Már tudjuk miért.
Röviden, a gyártás minősége kritikán aluli, nem üti meg a 95E HUF szintet.
A tulaj kommentje pedig miszerint nem kötelező náluk vásárolni (egy másik reklamáció - természetesen nem elismert) nem éppen üzletbarát de majd az idő eldönti.
Én mindenesetre megfogadom a tanácsát, annak ellenére hogy 1M körüli összeget hagytam eddig náluk.
Van elég vevőjük, nyilván.
Egyelőre.

Szóval rád mosolygott a szerencse, valóban, csak nem azért amiért Te gondoltad :D
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Mr. Senki írta: 2020.07.10. 14:25 Az eredeti Onesta egy elpusztíthatatlan valami. Azokkal a keresztmetszetekkel az az elsütőszerkezet az idők végezetéig fog működni. 😃

Ott maximum a tok tud kifáradni aztán vetemedni, vagy repedni. De az sem a pilincka fajta, úgyhogy annak se nincs sok esélye. 😃

Az Onesták, és az Omerták nagyon bírják a strapát.
Túl fog élni engem is? :roll: :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Kallard írta: 2020.07.10. 12:54 Tőlem? :shock: Én csak kivehető ajtós NDK turmixgépet árulok.
:lol: :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

chucky írta: 2020.07.10. 16:48 Túl fog élni engem is? :roll: :mrgreen:
Ha elteszed egy hermetikusan elzárt szekrénybe, és többet nem érsz hozzá, akkor egészen biztosan. 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

Timot írta: 2020.07.10. 16:39 Én megvárom a második 50-es eresztést,akkorára talán működni is fog a fegyver.Keserű fegyver első szériája szopolda.
Azt várhatod......... :mrgreen:
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Timot írta: 2020.07.10. 16:39 Én megvárom a második 50-es eresztést,akkorára talán működni is fog a fegyver.Keserű fegyver első szériája szopolda.
Egyébként az első széria majdnem mindenből szopis.
Ha visszagondolok, elég sok első szállítmányos fegyverrel volt már nyűgöm. Teljesen mindegy volt, hogy német, magyar, vagy török volt.

Gondolom akkor a Keserű csúzlik azért nyűgösebbek az átlagnál, mert nagyon sokszor újulnak meg. Mire kiforrna az előző széria, már jön is az új, a gyermekbetegségekkel együtt.

Aztán van olyan gyártó aki semmiből sem tanul, és konstans gyártja a szart. Pl wadie revolver gázpatronok, vagy Bruni fegyverek.

Keserű fegyverből azért volt olyan típus, ami beérett, és teljesen jól működtek. Pl Onesta, Omerta, Magnum defender (elég sok fajtája). Sokan átkozták a K56-ot, nem gondolom, hogy ok nélkül, de nekem szép emlékeim is vannak vele. Illetve van a szekrényemben még egy utolsó mohikán Revenge néven, ami teljesen jól megy. Persze az csak mázli volt, mert többen is beszámoltak arról, hogy nyűgösködik.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Timot írta: 2020.07.10. 16:39 Én megvárom a második 50-es eresztést,akkorára talán működni is fog a fegyver.Keserű fegyver első szériája szopolda.
Nem akarlak elkeseríteni, de a stainless Pitbull 19-M-ből lehet hogy nem lesz második széria. Bélabának legalábbis most tele van a hócipője a problémákkal. És annyit nem keres rajta, hogy érdemes legyen folytatni. Az első széria meg már elkelt a feliratkozóknál.

Mondjuk lehet hogy a mostani rossz hangulata elmúlik, és mégis fog gyártani következő sorozatot. Köztudott, hogy nála a saját termékek fejlesztése és gyártása hangulati alapon történik, mert a saját termékekből sokkal-sokkal kevesebbet keres sokkal több munkával és idegeskedéssel, mint a török cuccok forgalmazásából. De egy esetleges következő széria stainless 19-M gyártását nagyban elősegíthetné, ha lehetne feliratkozni arra a még tervben se létező második szériára.

Amúgy ma visszavittem az enyémet meg egy fórumtársét, ütőszeg hegyezés és kakasrugó gyengítés céljából. A műtét sikerült, láthatóan csúcsosabbak az ütőszegek, és érezhetően lágyabb lett a sütésük (tegnap még bal kézzel nem tudtam őket elsütni, most már igen).
Balint333
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2020.06.03. 01:23

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Balint333 »

Thomaster írta: 2020.07.10. 18:54 Az első széria meg már elkelt a feliratkozóknál.
Ez mennyire megbízható infó????

Ugyanis egy hete bent voltam a Műveknél, kikereshettem magamat a füzetből, 16. voltam. Két napja lett bejelentve, hogy kiosztásra kerül az első 10 darab.
Én semmilyen hívást nem kaptam.

Ezek szerint 2 nap alatt elment a 40, úgy hogy nem szóltak?!

Ez mi?
Timot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2019.09.26. 17:59

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Timot »

Thomaster írta: 2020.07.10. 18:54 Nem akarlak elkeseríteni, de a stainless Pitbull 19-M-ből lehet hogy nem lesz második széria. Bélabának legalábbis most tele van a hócipője a problémákkal. És annyit nem keres rajta, hogy érdemes legyen folytatni. Az első széria meg már elkelt a feliratkozóknál.

Mondjuk lehet hogy a mostani rossz hangulata elmúlik, és mégis fog gyártani következő sorozatot. Köztudott, hogy nála a saját termékek fejlesztése és gyártása hangulati alapon történik, mert a saját termékekből sokkal-sokkal kevesebbet keres sokkal több munkával és idegeskedéssel, mint a török cuccok forgalmazásából. De egy esetleges következő széria stainless 19-M gyártását nagyban elősegíthetné, ha lehetne feliratkozni arra a még tervben se létező második szériára.

Amúgy ma visszavittem az enyémet meg egy fórumtársét, ütőszeg hegyezés és kakasrugó gyengítés céljából. A műtét sikerült, láthatóan csúcsosabbak az ütőszegek, és érezhetően lágyabb lett a sütésük (tegnap még bal kézzel nem tudtam őket elsütni, most már igen).
Hát én jobban örülnék ha a fejlesztés,gyártás, üzleti alapon történne mint ahogy egy vállalkozáshoz illik,de ez ellen nem tehetünk semmit.Viszont az ellen tenni kellene a tulajdonosnak hogy egy kiváló fegyvert mert ár érték arányban messze a legjobb szerintem,ne lehessen így elfuserálni.Mert a vevők bizalmát könnyű elveszteni de nehéz visszaszerezni.Nem akarok senki zsebébe kotorászni de nem érné meg felvenni egy minőségellenőrt?
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

Balint333 írta: 2020.07.10. 21:12 Ez mennyire megbízható infó????

Ugyanis egy hete bent voltam a Műveknél, kikereshettem magamat a füzetből, 16. voltam. Két napja lett bejelentve, hogy kiosztásra kerül az első 10 darab.
Én semmilyen hívást nem kaptam.

Ezek szerint 2 nap alatt elment a 40, úgy hogy nem szóltak?!

Ez mi?
Majd, ha rád kerül a sor szólnak.
Segítek, a 40 úgy kelt el, hogy feliratkoztak 40-en a 40-re.
PRTVIII
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2018.06.10. 09:35

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: PRTVIII »

Ben77 írta: 2020.07.10. 22:13 Majd, ha rád kerül a sor szólnak.
Segítek, a 40 úgy kelt el, hogy feliratkoztak 40-en a 40-re.
Üdv.

Milyen negyven kelt el az első negyven feliratkozónak?
Én a 20. és 25. feliratkozó között vagyok, és nem kerestek még. Egyébként ma délután azt mondták hogy eddig csak 10 darab készült el.
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

Timot írta: 2020.07.10. 22:08 Hát én jobban örülnék ha a fejlesztés,gyártás, üzleti alapon történne mint ahogy egy vállalkozáshoz illik,de ez ellen nem tehetünk semmit.Viszont az ellen tenni kellene a tulajdonosnak hogy egy kiváló fegyvert mert ár érték arányban messze a legjobb szerintem,ne lehessen így elfuserálni.Mert a vevők bizalmát könnyű elveszteni de nehéz visszaszerezni.Nem akarok senki zsebébe kotorászni de nem érné meg felvenni egy minőségellenőrt?
Kicsi a piac, sok az adó, kevés az ember. Szerintem, ez már sokszor ki matekozhatták. Tamás is írta, kicsi a haszon kulcs, meg kell érteni, és örülni, hogy ez is van. Aki nem dolgozik, az nem hibázik, ezen agyalni felesleges.
A Pitbull 19M stainless, nagyon jó lett, lehet nem lesz több, meg is értem, DE másképpen is meg lehet közelíteni a dolgokat, és még Keserű úr is kaphat hozzá kedvet :)...talán. Ne az orrunkig lássunk, van valamink, ami nagyrészt -vagy- teljes egészében Neki köszönhető. Mostanra szerintem beérett ez a tudás komoly termékekbe.Nem vagyok elfogult, inkább gyakorlatias, de nekem csak az Ő termékei jönnek be, mint konstrukció, mint használhatóság. Tisztelettel jegyzem meg nem akarok vitát, rokona se vagyok, se spanja... Szép estét! Én voltam a 3. aki átvehette :)
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

PRTVIII írta: 2020.07.10. 22:21 Üdv.

Milyen negyven kelt el az első negyven feliratkozónak?
Én a 20. és 25. feliratkozó között vagyok, és nem kerestek még. Egyébként ma délután azt mondták hogy eddig csak 10 darab készült el.
Majd, ha a 20-hoz és a 25-höz érnek, csengeni fog a telefonod, ha felveszed örülsz, ha nem majd örül más.... azon kell izgulni inkább, hogy a le állásig elkészüljenek, mert egy hónap szünet jön aug. közepéig.
Szép estét!
PRTVIII
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2018.06.10. 09:35

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: PRTVIII »

Ben77 írta: 2020.07.10. 22:35 Majd, ha a 20-hoz és a 25-höz érnek, csengeni fog a telefonod, ha felveszed örülsz, ha nem majd örül más.... azon kell izgulni inkább, hogy a le állásig elkészüljenek, mert egy hónap szünet jön aug. közepéig.
Szép estét!
Köszi!

Neked is szép estét.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Ben77 írta: 2020.07.10. 22:13 Majd, ha rád kerül a sor szólnak.
Segítek, a 40 úgy kelt el, hogy feliratkoztak 40-en a 40-re.
Hát peeeeersze!
Te szép szőőlke herceg, te még hiszel a mesékben?
Az elsők között iratkoztam fel, de sem értesítést sem egyebet nem kaptam.
Mondjuk olvasva a sztorikat, már nem is izgat annyira.
Balint333
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2020.06.03. 01:23

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Balint333 »

Ben77 írta: 2020.07.10. 22:13 Majd, ha rád kerül a sor szólnak.
Segítek, a 40 úgy kelt el, hogy feliratkoztak 40-en a 40-re.
Köszi a segítséget,
de hogy tiszta legyen, 16. voltam a 40 fős listában...és semmi hívás nem érkezett.
De ahogy látom nemcsak nekem, hanem a 20. és 25. hely sem kapott hívást.

Ezért nem értem, hogy 2 nap alatt hogy ment el a 40, úgy hogy írták, hogy egyelőre az első 10 db-ot osztják ki, utána sorban, ahogy készülnek.
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

Balint333 írta: 2020.07.10. 22:55 Köszi a segítséget,
de hogy tiszta legyen, 16. voltam a 40 fős listában...és semmi hívás nem érkezett.
De ahogy látom nemcsak nekem, hanem a 20. és 25. hely sem kapott hívást.

Ezért nem értem, hogy 2 nap alatt hogy ment el a 40, úgy hogy írták, hogy egyelőre az első 10 db-ot osztják ki, utána sorban, ahogy készülnek.
Nem ment el a gyakorlatban, mert nem lett még átadás kész.
Virtuálisan ment el (40), azoknak akik feliratkoztak, ahogy te is.
Én a 3. voltam, így az első 10-el meg is kaptam, érdemes várni, nagyon rendben van.
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

Dönci62 írta: 2020.07.10. 22:44 Hát peeeeersze!
Te szép szőőlke herceg, te még hiszel a mesékben?
Az elsők között iratkoztam fel, de sem értesítést sem egyebet nem kaptam.
Mondjuk olvasva a sztorikat, már nem is izgat annyira.
Jól teszed, neked ez nem is való :D Szerezz örömet valaki másnak, majd 150-ért veszel a gyűjtibe, ha több nem lesz gyártva :mrgreen:
Woww, de jó lenne hercegnek lenni...
Kallard
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2019.03.15. 10:15

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kallard »

Tudtommal az első 10 vagy 12 kapott értesítést, mert ennyi Pitbull készült el. (Ha valaki nem reagált gyorsan a hívásra, azt átugrották a listán.) A többi majd a leállás után, augusztus közepétől. Nekem legalábbis ma ezt mondták.
Pit1981
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2020.05.02. 01:26

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pit1981 »

Balint333 írta: 2020.07.10. 22:55 Köszi a segítséget,
de hogy tiszta legyen, 16. voltam a 40 fős listában...és semmi hívás nem érkezett.
De ahogy látom nemcsak nekem, hanem a 20. és 25. hely sem kapott hívást.

Ezért nem értem, hogy 2 nap alatt hogy ment el a 40, úgy hogy írták, hogy egyelőre az első 10 db-ot osztják ki, utána sorban, ahogy készülnek.
Csatolmányok
Csak hogy ne vitatkozzatok...
Csak hogy ne vitatkozzatok...
Balint333
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2020.06.03. 01:23

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Balint333 »

Pit1981 írta: 2020.07.10. 23:15
Ok, igy mar tiszta.
Köszönöm az infokat.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Ben77 írta: 2020.07.10. 23:04 Én a 3. voltam, így az első 10-el meg is kaptam, érdemes várni, nagyon rendben van.
Átvettem én is.
Működésre, elsütésre ugyanaz, mint az alu Pitbull, de kézbe véve a rozsdamentes acélnak egesz más feelingje van.
Még csak "szárazon" tudtam kipróbálni, úgy tökéletesen működik, lassan elsütve, gyorsan elsütve. A hétvégén tudok lőni vele.
Én nagyon örülök neki, nem bántam meg!

Annyit tudok tenni a közjóért, hogy aki ismer, és jár felém, az ugorjon be és élőben eldöntheti, hogy megfelel-e neki, és előjegyezze-e.
Én erre is Alfa markolatot tetettem, az szokás szerint sorjás volt.😀
20200710_232947.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

WildBear23 írta: 2020.07.10. 23:38 Átvettem én is.
Működésre, elsütésre ugyanaz, mint az alu Pitbull, de kézbe véve a rozsdamentes acélnak egesz más feelingje van.
Még csak "szárazon" tudtam kipróbálni, úgy tökéletesen működik, lassan elsütve, gyorsan elsütve. A hétvégén tudok lőni vele.
Én nagyon örülök neki, nem bántam meg!

Annyit tudok tenni a közjóért, hogy aki ismer, és jár felém, az ugorjon be és élőben eldöntheti, hogy megfelel-e neki, és előjegyezze-e.
Én erre is Alfa markolatot tetettem, az szokás szerint sorjás volt.😀
20200710_232947.jpg
Egyet értek, én is otthon alfa markolatra cseréltem, amilyen az alun is van. Így tökéletes....eddig :) Mint egy gyerek úgy vártam:)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

20200711_141912.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

WildBear23 írta: 2020.07.11. 14:58 20200711_141912.jpg
Nyerő páros.... ;)
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

WildBear23 írta: 2020.07.10. 23:38 Átvettem én is.
Működésre, elsütésre ugyanaz, mint az alu Pitbull, de kézbe véve a rozsdamentes acélnak egesz más feelingje van.
Még csak "szárazon" tudtam kipróbálni, úgy tökéletesen működik, lassan elsütve, gyorsan elsütve. A hétvégén tudok lőni vele.
Én nagyon örülök neki, nem bántam meg!

Annyit tudok tenni a közjóért, hogy aki ismer, és jár felém, az ugorjon be és élőben eldöntheti, hogy megfelel-e neki, és előjegyezze-e.
Én erre is Alfa markolatot tetettem, az szokás szerint sorjás volt.😀
20200710_232947.jpg
"Én erre is Alfa markolatot tetettem, az szokás szerint sorjás volt."
Hát igen, az Alfa sem tökéletes :mrgreen: ;)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Ben77 írta: 2020.07.11. 16:06 Nyerő páros.... ;)
A felső az acél, az alsó az alu változat.
Nekem tetszik mindkettő, örülök nekik.
Van az alu változathoz egy plusz acél dobom, az hibátlanul müködik az acél pisztolyban is.
Kíváncsi leszek majd a tesztekre, meg hogy mit mond a chrony. ;)
Thomaster, tervezel tesztelni?

"Hát igen, az Alfa sem tökéletes :mrgreen: ;)"

Szerintem jó hogy ennyi fajta cucc van, mindenki tud választani olyat ami tetszik.
Még akkor kezdtem, amikor Uma Mod343-at is hordtak önvédelemre.. aztán sokára jöttek a 7,5J alatti gumisok.. aztán a tömködős RG59dd, RG89s, HW10GR.. akkor távolinak látszott egy rozsdamentes 6 lövetű rejtett kakasos, kb 100J energiájú revolver, ami viselési engedéllyel hordható.. most már van. 8-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Isszy »

WildBear23 írta: 2020.07.11. 14:58 20200711_141912.jpg
+1
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2020.07.11. 16:23 Szerintem jó hogy ennyi fajta cucc van, mindenki tud választani olyat ami tetszik.
Még akkor kezdtem, amikor Uma Mod343-at is hordtak önvédelemre.. aztán sokára jöttek a 7,5J alatti gumisok.. aztán a tömködős RG59dd, RG89s, HW10GR.. akkor távolinak látszott egy rozsdamentes 6 lövetű rejtett kakasos, kb 100J energiájú revolver, ami viselési engedéllyel hordható.. most már van. 8-)
Csak működjön Pelikán, csak működjön! Az osztályharc egyre fokozódik! ;)
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Mennyi idő van atvenni, miutan szoltak Keseruek? Mennyi ido utan mondjak azt, hogy mivel nem jott erte a kiertesitett feliratkozo, viheti barki?
WildBear23 írta: 2020.07.10. 23:38
Annyit tudok tenni a közjóért, hogy aki ismer, és jár felém, az ugorjon be és élőben eldöntheti, hogy megfelel-e neki, és előjegyezze-e.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

montecarlo írta: 2020.07.12. 18:01 Mennyi idő van atvenni, miutan szoltak Keseruek? Mennyi ido utan mondjak azt, hogy mivel nem jott erte a kiertesitett feliratkozo, viheti barki?
Engem csütörtök reggel hívtak, és azt mondták két napig tartják. Péntek reggel mentem érte.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TotoHU írta: 2020.07.12. 01:49 Csak működjön Pelikán, csak működjön! Az osztályharc egyre fokozódik! ;)
Egy dobbal tudtam ma kipróbálni Gulyás úr!
Ha eljutok egy lőtérre, jöhet a gumi is! 😉
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

van tüzed? :D
IMG_2267.jpg
stainless pitbull
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
komesz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2019.12.21. 01:37

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: komesz »

Valaki tudna abban segíteni, hogy melyik Alfa famarcsák lehetnek jók a stainless pitbullra és hol érdemes ezeket keresni? Előre is köszi, hogy húztok kicsit szánkón!
Avatar
HandaBandy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2019.12.20. 19:34

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: HandaBandy »

Pont erre gondoltam én is, hogy ez az Alfa markolat vajon felrakható-e rá?

https://www.fegyverellato.hu/td09g34j/A ... l-d274.htm

Van ugyanitt több fajta is ;-)
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

HandaBandy írta: 2020.07.14. 23:03 Pont erre gondoltam én is, hogy ez az Alfa markolat vajon felrakható-e rá?

https://www.fegyverellato.hu/td09g34j/A ... l-d274.htm

Van ugyanitt több fajta is ;-)
Az alu változatra jó, akkor erre is jónak kell lennie.
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

Balint333 írta: 2020.07.10. 21:12 Ez mennyire megbízható infó????

Ugyanis egy hete bent voltam a Műveknél, kikereshettem magamat a füzetből, 16. voltam. Két napja lett bejelentve, hogy kiosztásra kerül az első 10 darab.
Én semmilyen hívást nem kaptam.

Ezek szerint 2 nap alatt elment a 40, úgy hogy nem szóltak?!

Ez mi?

Én a 14. vagyok. Ne izgulj. Megkapjuk hamarosan.
Balint333
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2020.06.03. 01:23

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Balint333 »

Route.66 írta: 2020.07.15. 00:24 Én a 14. vagyok. Ne izgulj. Megkapjuk hamarosan.
Szia,

ha szerencsénk van csütörtökig-;-), ha kevésbé akkor augusztusban a szabadságolás után.
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

Balint333 írta: 2020.07.15. 00:57 Szia,

ha szerencsénk van csütörtökig-;-), ha kevésbé akkor augusztusban a szabadságolás után.
Köszi az infót.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: smith15 »

komesz írta: 2020.07.14. 22:59 Valaki tudna abban segíteni, hogy melyik Alfa famarcsák lehetnek jók a stainless pitbullra és hol érdemes ezeket keresni? Előre is köszi, hogy húztok kicsit szánkón!
Az alura próbáltuk (gondolom a stainless se más), a 13-as gumimarkolat jó rá, de a fa markolatok nem...
Bíró Ferenc
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2020.01.12. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Bíró Ferenc »

Bíró Ferenc írta: 2020.02.10. 07:11 :roll: Azonosítód Köszönöm szépen
Köszönöm szépen. Bíró Ferenc.
u
Üdv. Szeretném kérdezni hogy valaki tud valamit róla hogy lehet fatusát vásárolni az új Keserű Sniperhez. Köszönöm.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

smith15 írta: 2020.07.15. 07:56 Az alura próbáltuk (gondolom a stainless se más), a 13-as gumimarkolat jó rá, de a fa markolatok nem...
Rámegy, de hátul fent a toknál, a kakas tövénél eláll a markolat, van egy 3-5 mm-es hézag. Végülis ki lehet tölteni hot glue-val ;)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

Balint333 írta: 2020.07.15. 00:57 Szia,

ha szerencsénk van csütörtökig-;-), ha kevésbé akkor augusztusban a szabadságolás után.
Egy cimbim még nem kapta meg, ehhez infó, hogy szeptember elején folytatják várhatóan.
Érdemes várni....
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

vato írta: 2020.07.15. 09:43 Rámegy, de hátul fent a toknál, a kakas tövénél eláll a markolat, van egy 3-5 mm-es hézag. Végülis ki lehet tölteni hot glue-val ;)
A 13-as akkor jó rá és passzol, ha jól értelmezem?
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

Ben77 írta: 2020.07.15. 14:14 A 13-as akkor jó rá és passzol, ha jól értelmezem?
Rá lehet tenni, felcsavarozni, jo helyen vannak a csapok, csavarok házai. Jól is zár körbe, kivéve egy helyen ahol írtam, esztétikailag nekem nem tetszik az a rés, funkcionalisan semmi jelentősége, de ki lehet nyomni akár fekete hot glue-val is, hogy eltűnjön a rés. Amúgy szerintem otromba ezzel a markolattal, 4inches cső dukál ehhez a markolathoz.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

vato írta: 2020.07.15. 14:40 Rá lehet tenni, felcsavarozni, jo helyen vannak a csapok, csavarok házai. Jól is zár körbe, kivéve egy helyen ahol írtam, esztétikailag nekem nem tetszik az a rés, funkcionalisan semmi jelentősége, de ki lehet nyomni akár fekete hot glue-val is, hogy eltűnjön a rés. Amúgy szerintem otromba ezzel a markolattal, 4inches cső dukál ehhez a markolathoz.
Köszönöm, meg fogadom a tanácsod, marad a 04-es markolat, az perfekt.
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

chucky írta: 2020.07.05. 17:39 Megvan az ára :roll: Remélem hamarosan oda is adhatom az üzletben az eladónak :mrgreen:
106396983_279889080090992_3603028467762087057_o.jpg

Lassan 3 hetes ez a kép, de azóta se kép se hang. Zalán ügyben történt valami?
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Route.66 írta: 2020.07.15. 16:44 Lassan 3 hetes ez a kép, de azóta se kép se hang. Zalán ügyben történt valami?
Gondolom tesztelik ezerrel.....sarban,hoban,fagyban 😅🙄
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

chucky írta: 2020.07.16. 08:52 Gondolom tesztelik ezerrel.....sarban,hoban,fagyban 😅🙄
Bizonyára.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

space line teszt..

Hozzászólás Szerző: vato »

Evolvens szpész lájn puska teszt
evolvens1.jpg
evolvens1.jpg (111.47 KiB) Megtekintve 33121 alkalommal

Torkolati energia mérések (csőtorkolattól 1 méterre kb.):

nr 18 mm pom (5.5gramm) + Titán
1. 36
2. 35
3. 37
4. 35
5. 36
6. 38
7. 36
8. 16
9. 29

átlag 33 joule

nr 18 mm pom (5.5 gramm) + Black Mamba (Pobjeda, elvileg 1,5x erősebb az átlag riasztónál)
1. 43
2. 42
3. 34
4. 39
5. 43
6. 42
7. 38
8. 36

átlag 40 joule

negatívumok:

- jól látszik hogy még a combosabb tölténnyel is alig alig hozza a gyártó által ígért 40-60 joule-t, lehet próbálkoznom kellett volna még más patronnal is...

- az én példányomban gyenge volt a hüvelyvonó rugója, így egy lövés egy halál, mármint a fegyvernek :lol: mivel a hüvelyt nem vetette ki, hiába rántottam hátra a zárat akárhogyan, a hüvely az bent ragadt.... :? vissza a művekbe, 2 nap után visszakaptam utána működött.. így nyugodt szívvel adtam el, vevő tájékoztatva lett erről a kitérőről és egyéb hibákról, de nagyon akarta, illetve sok sikert kívántam neki hozzá kezébe nyomva a garancialevelet..

-az előagy állandóan becsípte a kezemet

- a zár baromi nehezen jár, éles pump action-el könnyebben lehet recskázni..

- ritkán előfordult, hogy a tárból nem adta fel a töltényt (nose dive FTF). Szerintem a manuális működtetett adogatás a kis méretű 9mm PAK tölténnyel (főleg hogy a helyretoló rugót is kivették belőle, szerintem ez hiba volt) nem szerencsés, könnyen lehet user error. Éles sörétesnél a nagyobb lőszer, hosszabb úton, könnyebben mozgó előágyszán nyilván jóval megbízhatóbb konstrukció. De ez a pisztolytáras , rövid úton, nehezen mozgó előágyszános megoldás nekem nem jött be. Talán későbbiekben lehet szerencsésebb lenne, ha a pisztoly le lenne "kötve" az előágyszánról, a szerkezet csak a lövedékeket adogatná, de ebben az esetben a pisztoly szánjára egy felhúzófület kellene rögzíteni valami könnyű anyagból, amit kívülről el lehetne érni (mint az éles glock karabély szetteknél, RONI, FAB stb...)

- a gyári irányzék rendszer egyik csavara (ami a tok tetején megy keresztbe) annyira meg volt húzva, hogy a csőtárat is megfeszítette így a lövedékek nehezen gördültek, volt hogy elakadtak, ezt orvosolni lehetett egy kis lazítással, de így kaptam a kezembe a boltból..

- orrnehéz, rossz ergonómia (nekem)

- nem lehet szerelni, még egy ütőszeget sem lehet kicserélni benne, mert a pisztoly bele van építve a szerkezetbe úgy hogy roncsolás nélkül nem lehet kicserélni benne semmit... (csavarokat kellene szétfúrni.)


pozitívum:

+soklövetű (amikor működik)
+jól lehet tuningolni, szerelék sín stb.
+viszonylag pontos

Szerintem játszósnak elmegy a puska, de aki komolyan gondolja az otthoni, hatékony nem-halálos önvédekezést annak akadnak jobb, megbízható lehetőségek. (pl. Onesta revolverpuska)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: space line teszt..

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

vato írta: 2020.07.16. 10:55 Evolvens szpész lájn puska teszt

evolvens1.jpg


Torkolati energia mérések (csőtorkolattól 1 méterre kb.):

nr 18 mm pom (5.5gramm) + Titán
1. 36
2. 35
3. 37
4. 35
5. 36
6. 38
7. 36
8. 16
9. 29

átlag 33 joule

nr 18 mm pom (5.5 gramm) + Black Mamba (Pobjeda, elvileg 1,5x erősebb az átlag riasztónál)
1. 43
2. 42
3. 34
4. 39
5. 43
6. 42
7. 38
8. 36

átlag 40 joule

negatívumok:

- jól látszik hogy még a combosabb tölténnyel is alig alig hozza a gyártó által ígért 40-60 joule-t, lehet próbálkoznom kellett volna még más patronnal is...

- az én példányomban gyenge volt a hüvelyvonó rugója, így egy lövés egy halál, mármint a fegyvernek :lol: mivel a hüvelyt nem vetette ki, hiába rántottam hátra a zárat akárhogyan, a hüvely az bent ragadt.... :? vissza a művekbe, 2 nap után visszakaptam utána működött.. így nyugodt szívvel adtam el, vevő tájékoztatva lett erről a kitérőről és egyéb hibákról, de nagyon akarta, illetve sok sikert kívántam neki hozzá kezébe nyomva a garancialevelet..

-az előagy állandóan becsípte a kezemet

- a zár baromi nehezen jár, éles pump action-el könnyebben lehet recskázni..

- ritkán előfordult, hogy a tárból nem adta fel a töltényt (nose dive FTF). Szerintem a manuális működtetett adogatás a kis méretű 9mm PAK tölténnyel (főleg hogy a helyretoló rugót is kivették belőle, szerintem ez hiba volt) nem szerencsés, könnyen lehet user error. Éles sörétesnél a nagyobb lőszer, hosszabb úton, könnyebben mozgó előágyszán nyilván jóval megbízhatóbb konstrukció. De ez a pisztolytáras , rövid úton, nehezen mozgó előágyszános megoldás nekem nem jött be. Talán későbbiekben lehet szerencsésebb lenne, ha a pisztoly le lenne "kötve" az előágyszánról, a szerkezet csak a lövedékeket adogatná, de ebben az esetben a pisztoly szánjára egy felhúzófület kellene rögzíteni valami könnyű anyagból, amit kívülről el lehetne érni (mint az éles glock karabély szetteknél, RONI, FAB stb...)

- a gyári irányzék rendszer egyik csavara (ami a tok tetején megy keresztbe) annyira meg volt húzva, hogy a csőtárat is megfeszítette így a lövedékek nehezen gördültek, volt hogy elakadtak, ezt orvosolni lehetett egy kis lazítással, de így kaptam a kezembe a boltból..

- orrnehéz, rossz ergonómia (nekem)

- nem lehet szerelni, még egy ütőszeget sem lehet kicserélni benne, mert a pisztoly bele van építve a szerkezetbe úgy hogy roncsolás nélkül nem lehet kicserélni benne semmit... (csavarokat kellene szétfúrni.)


pozitívum:

+soklövetű (amikor működik)
+jól lehet tuningolni, szerelék sín stb.
+viszonylag pontos

Szerintem játszósnak elmegy a puska, de aki komolyan gondolja az otthoni, hatékony nem-halálos önvédekezést annak akadnak jobb, megbízható lehetőségek. (pl. Onesta revolverpuska)
Gratulálok! Objektiv, precíz riport. Köszönóm!
Lezárt