Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2020.06.26. 14:11
Csak ennyi? Akkor megnyugodtam. A hő- és áramlástani gépek vizsga, na, az kemény volt.

és úgy milyen nehéz lett volna, ha:
a, a tételsor vegyipari géptanból volt hozzá
b, amit eddig wattban mértek azt most celsiusban kell
c, a termodinamika eddigi törvényeinek egy részének pont az ellenkezője érvényes
d, a vizsgáztató is csak előtte este olvasta az anyagot, de ellentmondást nem tűrő
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
KLT
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2018.06.12. 10:34

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: KLT »

gvass1 írta: 2020.06.26. 10:51 ÚJ CIKK! A sportcélú lőfegyver megszerzésének menete – RÉSZLETES ÚTMUTATÓ!

Ne legyenek illúzióink, az alábbi folyamat minimum 8-12 hónapba, úgy tucatnyi munkanap elvesztésébe ÉS több százezer forint elköltésébe fog kerülni! Ha ezt nem tudjuk rászánni, ne is próbálkozzunk!
Szerintem a több százezer forint nem stimmel. Szerintem ha nagyon lehúznak, akkor sincs 200 e. Hacsak nem veszed bele a fegyverek meg a lőszer árát, de hát arra megy ki az egész. Még mindig sokkal olcsóbb, mint a vadász vonal. Ráadásul ott egészen elképesztő dolgokból kell vizsgázni. Én már azon buknék, ha meg kéne tudni különböztetni a sündisznót a vaddisznótól.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

KLT írta: 2020.06.26. 14:49 Szerintem a több százezer forint nem stimmel. Szerintem ha nagyon lehúznak, akkor sincs 200 e. Hacsak nem veszed bele a fegyverek meg a lőszer árát, de hát arra megy ki az egész. Még mindig sokkal olcsóbb, mint a vadász vonal. Ráadásul ott egészen elképesztő dolgokból kell vizsgázni. Én már azon buknék, ha meg kéne tudni különböztetni a sündisznót a vaddisznótól.
(200e az per definició TÖBB százezer.)

Egyébként ezen már ezerszer végigmentünk, várostól, egyesülettől, lőtértől, szakágtól IS függ a végösszeg. Nyilván nem ugyanaz lesz 3x megszerezni a minősítést kisakliberű pisztollyal, mint nagykaliberű puskával. Nem ugyanannyi a magán-sportorvos, mint akihez 1 hónapra ELŐRE SÍRVA KELL BEKÖNYÖRÖGD MAGAD. Nem mindenkinek kell fegyverism. tanfolyam, és nem mindenki megy át előre a vizsgán sem. Sehogy nem lesz kevés. De a mondanivaló nem a pénz sokasága, hanem a FELESLEGES bürokrácia gigantikus volta.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gvass1 2020.06.26. 14:54-kor.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2020.06.26. 14:38 és úgy milyen nehéz lett volna, ha:
a, a tételsor vegyipari géptanból volt hozzá
b, amit eddig wattban mértek azt most celsiusban kell
c, a termodinamika eddigi törvényeinek egy részének pont az ellenkezője érvényes
d, a vizsgáztató is csak előtte este olvasta az anyagot, de ellentmondást nem tűrő
Értem, hogy bonyolultabb jogszabályból bonyolultabb lesz sikeres vizsgát tenni. Csak egy ilyen mondat után - "Felhívjuk még a figyelmet, hogy aki mégis belevágna, az MOST kezdje el, mert a 2021. január 1.-gyel életbe lépő új Fegyvertörvény-módosítás olyan alapvető változásokat hoz a jogi környezetben, melynek megfelelni, például sikeres fegyvervizsgát letenni rendkívül mértékben megnehezedik!!!" - már azt hittem, nem vettem észre, hogy:
- egymillió forintra emelték a vizsga díját;
- két kezessel kell rendelkezni, hogy nem lesz baleset a gyakorlati vizsgán;
- fejből el kell szavalni a teljes János vitézt visszafelé;
- le kell vezetni a Mach-egyenletet;
…szóval valami ilyesmi szintű galádságra számítottam.
Ebbe is bele fogunk rázódni, még ha nem is szívesen.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Poresz írta: 2020.06.26. 14:54 Értem, hogy bonyolultabb jogszabályból bonyolultabb lesz sikeres vizsgát tenni. Csak egy ilyen mondat után - "Felhívjuk még a figyelmet, hogy aki mégis belevágna, az MOST kezdje el, mert a 2021. január 1.-gyel életbe lépő új Fegyvertörvény-módosítás olyan alapvető változásokat hoz a jogi környezetben, melynek megfelelni, például sikeres fegyvervizsgát letenni rendkívül mértékben megnehezedik!!!" - már azt hittem, nem vettem észre, hogy:
- egymillió forintra emelték a vizsga díját;
- két kezessel kell rendelkezni, hogy nem lesz baleset a gyakorlati vizsgán;
- fejből el kell szavalni a teljes János vitézt visszafelé;
- le kell vezetni a Mach-egyenletet;
…szóval valami ilyesmi szintű galádságra számítottam.
Ebbe is bele fogunk rázódni, még ha nem is szívesen.
Gvass extrapesszimistán hajlamos látni ezeket a dolgokat. Mondjuk tényszerűen nem téved, de realisztikusan nézve azért nem ennyire gyászos a helyzet egyáltalán, mint amilyennek ő látja. Ettől még sok a felsleges bürokratikus szivatás valóban, csak egy átlagos hozzáállású ember kevesebb kiabálással fogadja el ezeket, mivel tenni ellene nem tud sokat.
Összességében bőven lenne mit javítani a rendszeren, de együtt lehet vele élni. Aki sportlövő akar lenni, nincs ellehetetlenítve.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Poresz írta: 2020.06.26. 14:54 Értem, hogy bonyolultabb jogszabályból bonyolultabb lesz sikeres vizsgát tenni. Csak egy ilyen mondat után - "Felhívjuk még a figyelmet, hogy aki mégis belevágna, az MOST kezdje el, mert a 2021. január 1.-gyel életbe lépő új Fegyvertörvény-módosítás olyan alapvető változásokat hoz a jogi környezetben, melynek megfelelni, például sikeres fegyvervizsgát letenni rendkívül mértékben megnehezedik!!!" - már azt hittem, nem vettem észre, hogy:
- egymillió forintra emelték a vizsga díját;
- két kezessel kell rendelkezni, hogy nem lesz baleset a gyakorlati vizsgán;
- fejből el kell szavalni a teljes János vitézt visszafelé;
- le kell vezetni a Mach-egyenletet;
…szóval valami ilyesmi szintű galádságra számítottam.
Ebbe is bele fogunk rázódni, még ha nem is szívesen.
Valahol mindenkinek az álláspontja érthető. A korrekt tájékoztatás is fontos szempont (főleg egy újság esetén) ugyanakkor az is baromira fontos lenne, hogy minél több fegyvertartó és sportlövő legyen itthon, és nem csak a vadászok száma növekedne szépen stabilan. Ha mindenkit sikeresen lebeszélünk a sportcélú fegyver megszerzéséről, mondván ez mekkora szopóroller, akkor pár évtized múlva szépen ki fog halni itthon a sportlövészet, megszűnik a sportcélú fegyvertartás, és lehet célbalőni 7,5 J alatti légfegyverekkel vagy airsoft-al, akinek ilyesmire van ingerenciája. Ha nincs utánpótlás, nem vág bele senki mert sikeresen lebeszéltük mindenkit, akkor ez fog történni.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2020.06.26. 15:03 Gvass extrapesszimistán hajlamos látni ezeket a dolgokat. Mondjuk tényszerűen nem téved, de realisztikusan nézve azért nem ennyire gyászos a helyzet egyáltalán, mint amilyennek ő látja. Ettől még sok a felsleges bürokratikus szivatás valóban, csak egy átlagos hozzáállású ember kevesebb kiabálással fogadja el ezeket, mivel tenni ellene nem tud sokat.
Összességében bőven lenne mit javítani a rendszeren, de együtt lehet vele élni. Aki sportlövő akar lenni, nincs ellehetetlenítve.

NEM akar senki sportlövő lenni, 1-200 valódi sportemberen és 1-200 egomániás (valódi pszichovizsgán át sem menne) érembuzin kívül. Csak másképpen nem lehet legálisan pisztolyt tartani.

Akinek ez nem éri meg a szopást, az nem csinálja végig, és mivel egyre kevesebben csinálják/egyre többen adják fel, valószínűleg én látom reálisan.

De ha majd eléri a sportlövők száma a vadászokénak 50%-át, akkor majd beismerem, hogy teneked van igazad:-)

(A szintén nem kispályás bürokráciájáról ismert Reichben kb. 3x annyi engedélyes sportlövő van, mint vadász! Pedig ott a vadásznak is lehet pisztolya.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2020.06.26. 14:53 De a mondanivaló nem a pénz sokasága, hanem a FELESLEGES bürokrácia gigantikus volta.
gvass1 írta: 2020.06.26. 15:09 NEM akar senki sportlövő lenni, 1-200 valódi sportemberen és 1-200 egomániás (valódi pszichovizsgán át sem menne) érembuzin kívül. Csak másképpen nem lehet legálisan pisztolyt tartani.

Akinek ez nem éri meg a szopást, az nem csinálja végig, és mivel egyre kevesebben csinálják/egyre többen adják fel, valószínűleg én látom reálisan.
+1
Arra fogadok, szándékosan ilyen a sportcélú lőfegyver megszerzéséhez vezető út, hogy minél több embernek elvegyék a kedvét. Esetemben tökéletesen működik. Ebben a szövetségek is nyakig sárosak, akik a jogalkotók gyökérségét saját önös céljaikra kihasználják. Gondolok itt például az MDLSZ jogilag nem kikényszerített követelményére, hogy évi három minősítő versenyen kell részt venni: amikor ezt kitalálták, elásták magukat az MSSZ mellé nálam.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2020.06.26. 15:09 Valahol mindenkinek az álláspontja érthető. A korrekt tájékoztatás is fontos szempont (főleg egy újság esetén) ugyanakkor az is baromira fontos lenne, hogy minél több fegyvertartó és sportlövő legyen itthon, és nem csak a vadászok száma növekedne szépen stabilan. Ha mindenkit sikeresen lebeszélünk a sportcélú fegyver megszerzéséről, mondván ez mekkora szopóroller, akkor pár évtized múlva szépen ki fog halni itthon a sportlövészet, megszűnik a sportcélú fegyvertartás, és lehet célbalőni 7,5 J alatti légfegyverekkel vagy airsoft-al, akinek ilyesmire van ingerenciája. Ha nincs utánpótlás, nem vág bele senki mert sikeresen lebeszéltük mindenkit, akkor ez fog történni.
Igen, segíteni kell az újakat, nem elijeszteni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2020.06.26. 15:09 NEM akar senki sportlövő lenni, 1-200 valódi sportemberen és 1-200 egomániás (valódi pszichovizsgán át sem menne) érembuzin kívül. Csak másképpen nem lehet legálisan pisztolyt tartani.

Akinek ez nem éri meg a szopást, az nem csinálja végig, és mivel egyre kevesebben csinálják/egyre többen adják fel, valószínűleg én látom reálisan.

De ha majd eléri a sportlövők száma a vadászokénak 50%-át, akkor majd beismerem, hogy teneked van igazad:-)

(A szintén nem kispályás bürokráciájáról ismert Reichben kb. 3x annyi engedélyes sportlövő van, mint vadász! Pedig ott a vadásznak is lehet pisztolya.)
Sokszor leírtam, hogy a fegyvertartók nagy része hobbilövész, nem sportlövő, vadász, stb. És hogy ez teljesen rendben van és jó dolog. Meg azt is, hogy sok ember kénytelen valami másnak hazudni magát. Sajnos ez is igaz.
Igazak a gondok, amiket írsz, de igenis tartom, hogy nem annyira élhetetlen a rendszer, mint amennyire te annak látod. Meg azt is tartom, hogy lenne mit javítani, és kellene is javítani rajta bőven.
Addig is ezzel kell boldogulni, és minél több területen minél többen vagyunk annál jobb.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
KLT
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2018.06.12. 10:34

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: KLT »

TotoHU írta: 2020.06.26. 15:09 Valahol mindenkinek az álláspontja érthető. A korrekt tájékoztatás is fontos szempont (főleg egy újság esetén) ugyanakkor az is baromira fontos lenne, hogy minél több fegyvertartó és sportlövő legyen itthon, és nem csak a vadászok száma növekedne szépen stabilan. Ha mindenkit sikeresen lebeszélünk a sportcélú fegyver megszerzéséről, mondván ez mekkora szopóroller, akkor pár évtized múlva szépen ki fog halni itthon a sportlövészet, megszűnik a sportcélú fegyvertartás, és lehet célbalőni 7,5 J alatti légfegyverekkel vagy airsoft-al, akinek ilyesmire van ingerenciája. Ha nincs utánpótlás, nem vág bele senki mert sikeresen lebeszéltük mindenkit, akkor ez fog történni.
+1

Értem az álláspontot, hogy ez lehetne sokkal egyszerűbb, de nem kéne újságírói túlzásokkal elijeszteni az újakat.
Avatar
SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.07.10. 23:36

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: SwissArmy »

Urak!

Én most végeztem , minden passportal....összeadtam kíváncsiság képpen...
(A fegyvervizsgám van meg 4 éve, de azóta az is csak drágult szerintem.)

-fegyvervizsga
- éves tagdíj
-versenyengedély
-sport orvosi
- 2 psziho
-minősítés minden kategóriára (MSSZ)
-5 férőhelyes szekrény (új, akciósan)
- kérelem a rendőrségtől

Ez , így nekem 150.000 Ft ! Ebben nincs benne az utána járás, üzemanyag és ha nagyon filléreskednék, akkor a sok telefonállás, szabadság stb.

Ez mind ,egy vidéki lőtér "bére". Na most egy BP.-i , ettől szerintem , csak drágább lehet. Egy szó , mint száz ... helytálló lehet az a 200.000 Ft !

Ja, és akkor az idén nincs saját fegyver, kategóriánként még plusz 15.000 Ft (évközi minősítés). 5x15.000 Ft még plusz , ha minden kategóriában szeretnék fegyvert az idén.
KLT
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2018.06.12. 10:34

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: KLT »

SwissArmy írta: 2020.06.26. 15:28
A kétszázezret én írtam. GVass "több"-et írt. Legalább tudjuk, hogy ha egy újságíró azt írja, hogy több, akkor az valahová 1,5 és 2,1 közé tehető.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

KLT írta: 2020.06.26. 15:18 +1

Értem az álláspontot, hogy ez lehetne sokkal egyszerűbb, de nem kéne újságírói túlzásokkal elijeszteni az újakat.

most tisztáztuk, hogy összegszerűen sem volt túlzás.:-)))

Meg nekünk melyik a jobb? Ha a delikvens beleszór egy zsák pénzt, időt ÉS nem tudja végigcsinálni, meggyűlöli az egészet, soha nem megy többet lőtér/fegyver közelébe se. VAGY az, ha belátja, hogy ez neki nem jön össze, de néha lemegy durrogtatni klubfegyverrel, élvezi és ahol tud lázít a jelen rendszer ellen.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

KLT írta: 2020.06.26. 15:39 A kétszázezret én írtam. GVass "több"-et írt. Legalább tudjuk, hogy ha egy újságíró azt írja, hogy több, akkor az valahová 1,5 és 2,1 közé tehető.
most tényleg ezen lovagolunk?

az értelmező szótár szerint:

TÖBB: 2. Egynél nagyobb számú; néhány; nagyszámú; sok.

Énszerintem egyébként 2-300 e közt lesz a végszámla valahol.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2020.06.26. 15:11 Igen, segíteni kell az újakat, nem elijeszteni.
Az alig 2 éves sportlövő pályafutásom során én a sportlövő szubkultúrán belül csak segítséget tapasztaltam. A versenyeken előre szóltam hogy első--második-kevés verseny, ződfölű vagyok. Mindig külön jöttek, magyaráztak, biztonsági hibákon kívül kisebb hibákat is elnéztek, tök normálisak voltak.
Dinamikus edzéseken és az 1 db versenyen amin jártam, tök ugyan ez. Szóval tényleg csak segítőkészséget és normális hozzállást tapasztaltam eddig. Igaz én kis fegyverb.zi hobbista vagyok inkább, kevésbé komoly versenyző (nem is lenne hozzá tehetségem) nem vagyok senkinek az ellenfele, nem vagyok senkinek az útjában.


@Poresz: én az évi 3x minősítő versenyt nem érzem nagy tragédiának. Ha legalább évente 3x bizonyítom, hogy egy adott szabályrendszeren belül biztonságosan tudom kezelni a fegyveremet, egészen minimális stressz alatt is (verseny) az szerintem hasznos dolog. Vadász vonalon semmi ilyesmi nincsen, meg is lehet nézni a vadászok nagy részének a lőkészségét és biztonságos fegyverkezelési jártasságát, a menetrendszerű halálos vadászbaleseteket minden évben...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2020.06.26. 15:40 most tisztáztuk, hogy összegszerűen sem volt túlzás.:-)))

Meg nekünk melyik a jobb? Ha a delikvens beleszór egy zsák pénzt, időt ÉS nem tudja végigcsinálni, meggyűlöli az egészet, soha nem megy többet lőtér/fegyver közelébe se. VAGY az, ha belátja, hogy ez neki nem jön össze, de néha lemegy durrogtatni klubfegyverrel, élvezi és ahol tud lázít a jelen rendszer ellen.
Nekünk az a jó, ha a tényekkel van tisztában a jelentkező.
A doksi szerintem tárgyilagos. Az írásod valótlanságot nem tartalmaz, de erősen tükrözi a negatív véleményed.
Összességében aki akar, ez alapján tud tájékozódni és eldöntheti belevág-e.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Fortitu írta: 2020.06.26. 15:56 Nekünk az a jó, ha a tényekkel van tisztában a jelentkező.
A doksi szerintem tárgyilagos. Az írásod valótlanságot nem tartalmaz, de erősen tükrözi a negatív véleményed.
Összességében aki akar, ez alapján tud tájékozódni és eldöntheti belevág-e.
Ezen a részen mondjuk én is megütköztem, ez már picit szenzációhajhász. Alább megindokoltad, de ezt tényszerűen akkor sem tudjuk, hogy akármi nehézséget fog-e okozni majd egyszer fél év múlva.
A megfelelésnél ha azt érted alatta, pl nem tudjuk, hogy egyáltalán vonatkozik-e a sportlövőkre de facto akármi tiltás (tár, behajtható válltámasz, stb). Pletykálják, hogy kivétel lesz, nem tudom...
Nem tudjuk azt sem, hogy a vizsga hogyan fog kinézni, nehezebb lesz-e, káosz lesz-e.
Ezek parázások egyelőre csak.

"Felhívjuk még a figyelmet, hogy aki mégis belevágna, az MOST kezdje el, mert a 2021. január 1.-gyel életbe lépő új Fegyvertörvény-módosítás olyan alapvető változásokat hoz a jogi környezetben, melynek megfelelni, például sikeres fegyvervizsgát letenni rendkívül mértékben megnehezedik!!!"
KLT
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2018.06.12. 10:34

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: KLT »

gvass1 írta: 2020.06.26. 15:44 most tényleg ezen lovagolunk?

az értelmező szótár szerint:

TÖBB: 2. Egynél nagyobb számú; néhány; nagyszámú; sok.

Énszerintem egyébként 2-300 e közt lesz a végszámla valahol.
Rendben, ne lovagoljunk ezen. Helyezzük inkább összefüggésbe az összeget. Egy márkás maroklőfegyver árának kétharmada. Vagy egy közepesen márkás maroklőfegyver ára.

Igazából nem az összeggel van bajom, hanem azzal, hogy a cikk elijeszti az embereket. Nem tárgyilagos, hanem hangulatkeltő. És nem csak a jogszabályok ellen kelti a hangulatot.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

SwissArmy írta: 2020.06.26. 15:28 Ja, és akkor az idén nincs saját fegyver, kategóriánként még plusz 15.000 Ft (évközi minősítés). 5x15.000 Ft még plusz , ha minden kategóriában szeretnék fegyvert az idén.
Na várj, szerintem ez nem így van. MDLSZ-nél legalábbis biztosan nem. Egy darab ezres az évközi minősítés keményen, és alkalmanként. Amikor 2 éve minden kategóriára meglett a minősítés amit szerettem volna, megkértem egy rugóért, és kész volt.
MSSZ-t nem ismerem, ott lehet kategóriánként 15 az évközi, akkor az lehúzás keményen.

https://mdlsz.com/wp-content/uploads/20 ... jtabla.pdf
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2020.06.26. 15:52 Az alig 2 éves sportlövő pályafutásom során én a sportlövő szubkultúrán belül csak segítséget tapasztaltam. A versenyeken előre szóltam hogy első--második-kevés verseny, ződfölű vagyok. Mindig külön jöttek, magyaráztak, biztonsági hibákon kívül kisebb hibákat is elnéztek, tök normálisak voltak.
Dinamikus edzéseken és az 1 db versenyen amin jártam, tök ugyan ez. Szóval tényleg csak segítőkészséget és normális hozzállást tapasztaltam eddig. Igaz én kis fegyverb.zi hobbista vagyok inkább, kevésbé komoly versenyző (nem is lenne hozzá tehetségem) nem vagyok senkinek az ellenfele, nem vagyok senkinek az útjában.


@Poresz: én az évi 3x minősítő versenyt nem érzem nagy tragédiának. Ha legalább évente 3x bizonyítom, hogy egy adott szabályrendszeren belül biztonságosan tudom kezelni a fegyveremet, egészen minimális stressz alatt is (verseny) az szerintem hasznos dolog. Vadász vonalon semmi ilyesmi nincsen, meg is lehet nézni a vadászok nagy részének a lőkészségét és biztonságos fegyverkezelési jártasságát, a menetrendszerű halálos vadászbaleseteket minden évben...
Semmi értelme nincs az évi harom versenynek.
Kb. az mint jobban vezetsz ha évi háromszor vezetsz egy helyett.
Valakik csak így akarják versenyre járatni az embereket.
Avatar
SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.07.10. 23:36

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: SwissArmy »

TotoHU írta: 2020.06.26. 16:25 Na várj, szerintem ez nem így van. MDLSZ-nél legalábbis biztosan nem. Egy darab ezres az évközi minősítés keményen, és alkalmanként. Amikor 2 éve minden kategóriára meglett a minősítés amit szerettem volna, megkértem egy rugóért, és kész volt.
MSSZ-t nem ismerem, ott lehet kategóriánként 15 az évközi, akkor az lehúzás keményen.

https://mdlsz.com/wp-content/uploads/20 ... jtabla.pdf
Félre értés ne essék, pont ezért írtam oda, hogy MSSZ !

Itt fegyvernemenként 1.500 - 3.000 Ft / minősítés /év.

Ha még az idén akarok fegyvert X kategóriában , akkor perkálni kell 15.000 -et. Én is , csak azokat fogom megkérni, amivel nem szeretnék várni januárig. De , ha tetszik, ha nem az bizony tizenötezer... és igen persze, hogy lehúzás.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2020.06.26. 16:05
Nem tudjuk azt sem, hogy a vizsga hogyan fog kinézni, nehezebb lesz-e, káosz lesz-e.
Ezek parázások egyelőre csak.

"Felhívjuk még a figyelmet, hogy aki mégis belevágna, az MOST kezdje el, mert a 2021. január 1.-gyel életbe lépő új Fegyvertörvény-módosítás olyan alapvető változásokat hoz a jogi környezetben, melynek megfelelni, például sikeres fegyvervizsgát letenni rendkívül mértékben megnehezedik!!!"

Az anyag két részből áll, a felső, ami alatt az én nevem van az egy értelmezés, komment, köszönetnyilvánítás a munkátokért.

A többihez tartozik a szerzők neve, ott igyekeztetek véleménymentesek lenni.

A dőlt betűst lehet véleménynek tekinteni, de szerintem ez megint inkább tény, az új jogszabályi környezet tényleg alapvetően átalakul, ha csak egy "mi a tűzfegyver?" kérdésre akarsz válaszolni is agyfaszt fog kapni.

Az A-kategóriába átsorolásra kerülő fegyverekhez pedig eltérő szabályok fognak sportcélra is tartozni, nyilván nincs még nyilvános elfogadott-kihirdetett kormányrendelet, de sejhetően nem könnyítés irányába megy a jogalkotás.

De ha jól értem itt meg most pont az a baj, hogy BUZDITOM azt, aki bele akar vágni, hogy mihamarabb csinálja??? LOL
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

aksurv írta: 2020.06.26. 16:57 Semmi értelme nincs az évi harom versenynek.
Kb. az mint jobban vezetsz ha évi háromszor vezetsz egy helyett.
Valakik csak így akarják versenyre járatni az embereket.
Nincs igazad. De most túl fárdt vagyok, h ezt fejtegessem. Toto-val meg 42-val értek egyet, kivéve Totot vadászcsesztetős kiszólását. Öngyilkos meg tömegmészáros meg sportlövőből van jóval több, főleg ha a számarányokat nézzük.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

jó ha van írta: 2020.06.26. 22:38 Nincs igazad. De most túl fárdt vagyok, h ezt fejtegessem. Toto-val meg 42-val értek egyet, kivéve Totot vadászcsesztetős kiszólását. Öngyilkos meg tömegmészáros meg sportlövőből van jóval több, főleg ha a számarányokat nézzük.
En állok a lövők mögött.
Baromi nincs különbség hogy egyet versenyez v. hármat. egy évben. Fegyverbiztonsag szempontjából pont ugyanannyit ér.
Egy civil szervezetnek pedig nem az a dolga hogy hatosagisdit játsszon es többet kérjen mint ami törvény eloir.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

jó ha van írta: 2020.06.26. 22:38 Totot vadászcsesztetős kiszólását. Öngyilkos meg tömegmészáros meg sportlövőből van jóval több, főleg ha a számarányokat nézzük.
Pedig a vadászok többségének a lotudasa és fegyver kezelése tényleg katasztrófa. Mozogtam köztük, tudom. Horror dolgokat láttam, az a csoda hogy csak ennyi baleset van. Éppen itt kellene a rendszeresebb orvosi vizsgálat és a lőkészség igazolása.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: RatRace »

TotoHU írta: 2020.06.27. 10:13 Pedig a vadászok többségének a lotudasa és fegyver kezelése tényleg katasztrófa. Mozogtam köztük, tudom. Horror dolgokat láttam, az a csoda hogy csak ennyi baleset van. Éppen itt kellene a rendszeresebb orvosi vizsgálat és a lőkészség igazolása.
Fenéket. Inkább egy digitális fegyverzár alkohol teszterrel összekötve :D
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

RatRace írta: 2020.06.27. 10:19 Fenéket. Inkább egy digitális fegyverzár alkohol teszterrel összekötve :D
:D :D :D
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

RatRace írta: 2020.06.27. 10:19 Fenéket. Inkább egy digitális fegyverzár alkohol teszterrel összekötve :D
Döntsük el kinek a kezébe való jobban fegyver? Az alkeszeknek, drogosoknak, vagy az őrülteknek? Ugyanis na valaki itthon nem nyomja el valamivel azt a sok szart ami van, az kb beleőrül...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2020.06.27. 11:59 Döntsük el kinek a kezébe való jobban fegyver? Az alkeszeknek, drogosoknak, vagy az őrülteknek? Ugyanis na valaki itthon nem nyomja el valamivel azt a sok szart ami van, az kb beleőrül...
OFF
Egy csomó jó és hatékony stressz-levezető technika létezik. A szexen és a pián kívül is.
Ez nem indok a bekattanásra. Aki erre hajlamos az tegyen érte és gyakoroljon be hatékony stressz levezető technikákat, sportoljon, stb.
ON
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ CIKK! Mi LESZ a TŰZFEGYVER 2021-től?

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/mi-les ... r-2021-tol
/

Az elfogadott és kihirdetett új fegyvertörvény-módosítás fenekestől felforgatja a lassan 16 éve jól megszokott definíció- és kategória-rendszert 2021. január 1.-től. A kardinális kérdés, hogy mi is a TŰZFEGYVER (firearm), bizony szintén ide tartozik. Mielőtt azonban pánikba esnénk, olvassuk el ezt a rövidke cikket!


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2020.06.29. 08:58 ÚJ CIKK! Mi LESZ a TŰZFEGYVER 2021-től?

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/mi-les ... r-2021-tol
/

Az elfogadott és kihirdetett új fegyvertörvény-módosítás fenekestől felforgatja a lassan 16 éve jól megszokott definíció- és kategória-rendszert 2021. január 1.-től. A kardinális kérdés, hogy mi is a TŰZFEGYVER (firearm), bizony szintén ide tartozik. Mielőtt azonban pánikba esnénk, olvassuk el ezt a rövidke cikket!
A lényeg, hogy visszamenőleg nem érvényes ez az agyrém?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2020.06.29. 10:38 A lényeg, hogy visszamenőleg nem érvényes ez az agyrém?
Ez itt értelmezhetetlen. EZ lép a jelenlegi helyébe jövőre és kész.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2020.06.29. 11:25 Ez itt értelmezhetetlen. EZ lép a jelenlegi helyébe jövőre és kész.
Azért ebben van egy rész ami érdekes, és esetleg új út nyílik benne.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2020.06.29. 11:39 Azért ebben van egy rész ami érdekes, és esetleg új út nyílik benne.
Igen, de ne vitassuk meg, a kormányrendelet nélköl ez csak a dolgok egyik fele.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2020.06.29. 11:25 Ez itt értelmezhetetlen. EZ lép a jelenlegi helyébe jövőre és kész.
A meglévő gázriasztó minősítésű tömködős gumisok (Alfa, Pitbull, Revenge) nem lesznek bejelentéskötelesek?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2020.06.29. 12:08 A meglévő gázriasztó minősítésű tömködős gumisok (Alfa, Pitbull, Revenge) nem lesznek bejelentéskötelesek?
Mótvá 15x.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2020.06.29. 12:28Mótvá 15x.
Yes/No?
Nekem nem 1értelmű.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2020.06.29. 12:38 Yes/No?
Nekem nem 1értelmű.
PIROSSAL:
http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/ez-les ... -2023-tol/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
eyeball
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2018.06.11. 14:55

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: eyeball »

- És mi lesz a GRP9 és társaival? Illetve azokkal, amik eleve acélból készült, gyári GP-k? Mert értem én, hogy az élesből átalakítottak gyártása megszűnik, és a törvény szigora visszamenőleg nem lesz hatályos, de ha pl. lejárt a fegyver MKH szemétje, és újítani akarsz - akkor:

1. Bejelentési kötelezettséggel, de megmarad;
2. Cumi, elveszik - örülj, ha a yard nem kúr seggbe..?


- Nekem is zagyva ez a szabályozás... Bár, azt hiszem, hogy 2023 még soká lesz, lényegében még azt is megélhetjük, hogy az EU-nak is befellegezhet. Akkor meg tökmindegy hogy mit agyaltak ki ezek az észlények.


Üdv.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

eyeball írta: 2020.06.29. 14:09 - És mi lesz a GRP9 és társaival? Illetve azokkal, amik eleve acélból készült, gyári GP-k? Mert értem én, hogy az élesből átalakítottak gyártása megszűnik, és a törvény szigora visszamenőleg nem lesz hatályos, de ha pl. lejárt a fegyver MKH szemétje, és újítani akarsz - akkor:

1. Bejelentési kötelezettséggel, de megmarad;
2. Cumi, elveszik - örülj, ha a yard nem kúr seggbe..?


- Nekem is zagyva ez a szabályozás... Bár, azt hiszem, hogy 2023 még soká lesz, lényegében még azt is megélhetjük, hogy az EU-nak is befellegezhet. Akkor meg tökmindegy hogy mit agyaltak ki ezek az észlények.


Üdv.

OVBMG! BASZKI, PONT EGYET KELLETT VOLNA VISSZAOLVASNI! ISTENNEBASSZAMÁRMEG!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: smith15 »

eyeball írta: 2020.06.29. 14:09 - És mi lesz a GRP9 és társaival? Illetve azokkal, amik eleve acélból készült, gyári GP-k? Mert értem én, hogy az élesből átalakítottak gyártása megszűnik, és a törvény szigora visszamenőleg nem lesz hatályos, de ha pl. lejárt a fegyver MKH szemétje, és újítani akarsz - akkor:

1. Bejelentési kötelezettséggel, de megmarad;
2. Cumi, elveszik - örülj, ha a yard nem kúr seggbe..?


- Nekem is zagyva ez a szabályozás... Bár, azt hiszem, hogy 2023 még soká lesz, lényegében még azt is megélhetjük, hogy az EU-nak is befellegezhet. Akkor meg tökmindegy hogy mit agyaltak ki ezek az észlények.


Üdv.
Tömören, véleményem szerint, ami 2023. január 1 ig megkapja az MKH-t gáz-riasztóra,bármi is az, az maradni is fog, újravizsgánál is; az újak meg ha megfelelnek a műszaki előírásoknak, akkor megkapják, ennyi.
Avatar
eyeball
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2018.06.11. 14:55

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: eyeball »

gvass1 írta: 2020.06.29. 14:13 OVBMG! BASZKI, PONT EGYET KELLETT VOLNA VISSZAOLVASNI! ISTENNEBASSZAMÁRMEG!
- Hát legyen úgy.

- Nem tudom, nekem túlságosan szép ahhoz, hogy igaz legyen. :lol:


Üdv.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

eyeball írta: 2020.06.29. 14:17 - Hát legyen úgy.

- Nem tudom, nekem túlságosan szép ahhoz, hogy igaz legyen. :lol:


Üdv.

Ez VAN A TÖRVÉNYBEN LEÍRVA!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Ok, de amit legutobb irtal abbol nekem se volt egyertelmu, hogy a legfrissebb tervezet nem irja e felul amit idaig targyaltunk. Riggs is kerdezte, arra is mehetett volna ez a "piros betus" valasz.

" (EU-követelménynek nem megfelelő gáz-riasztó (2023-tól), megfelelő hatástalanított (2021-től), DE 2-8 év nem jár értük, maximum szabálysértési bírság.)"

A 2023 nem volt egyertelmu, ertheto ugy is hogy onnantol lehet szs mindre, meg ugy is, hogy az onnantol VASAROLT-akra vonatkozik CSAK a szigoritas.
Vagyis a gumikepes-tomkodos gaz-riaszto minositesu eszkozok (Alfa, Revenge, Pitbull, Omerta!, Zoraki gumis stb) HA MAR megvannak, akkor 2023 utan sem lesznek szs vagy bejelentes kotelezett kategoria, azt kesz.
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Isszy írta: 2020.06.29. 15:21 Ok, de amit legutobb irtal abbol nekem se volt egyertelmu, hogy a legfrissebb tervezet nem irja e felul amit idaig targyaltunk. Riggs is kerdezte, arra is mehetett volna ez a "piros betus" valasz.

" (EU-követelménynek nem megfelelő gáz-riasztó (2023-tól), megfelelő hatástalanított (2021-től), DE 2-8 év nem jár értük, maximum szabálysértési bírság.)"

A 2023 nem volt egyertelmu, ertheto ugy is hogy onnantol lehet szs mindre, meg ugy is, hogy az onnantol VASAROLT-akra vonatkozik CSAK a szigoritas.
Vagyis a gumikepes-tomkodos gaz-riaszto minositesu eszkozok (Alfa, Revenge, Pitbull, Omerta!, Zoraki gumis stb) HA MAR megvannak, akkor 2023 utan sem lesznek szs vagy bejelentes kotelezett kategoria, azt kesz.
Front van???

Nem egyértelmű...??? Mi??? Vagy honnan kezdjük mindig újra előlről??? MILYEN "TERVEZET"? EZ A KIB.ASZOTT, ELFOGADOTT, KIHIRDETETT TÖRVÉNY!

MERT MÁR ANNYISZOR VOLT, LEGELŐSZÖR EKKOR

Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 » 2020.04.29. 14:44



Ezeket NEM tiltják be (BETILTÁS = C-kategória):

32. gáz- és riasztófegyver: olyan eszköz, amely rendeltetésszerűen csak gáztöltény vagy
riasztótöltény működtetésére alkalmas, feltéve, hogy

a) e törvény alapján nem minősül színházi tűzfegyvernek,

b) nem rendelkezik saját töltényűrrel, vagy

c) – a saját töltényűrrel rendelkező darabok esetében -

ca) viselését a 3. § (1) bekezdés d) pontja szerint engedélyezték,

cb) 2023. január 1. napját megelőzően gáz- és riasztófegyverként jogszerűen forgalomba hozták, vagy

cc) megfelel a 2. mellékletben meghatározott követelményeknek
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: Isszy »

gvass1 írta: 2020.06.29. 17:06 Front van???

Nem egyértelmű...??? Mi??? Vagy honnan kezdjük mindig újra előlről??? MILYEN "TERVEZET"? EZ A KIB.ASZOTT, ELFOGADOTT, KIHIRDETETT TÖRVÉNY!

MERT MÁR ANNYISZOR VOLT, LEGELŐSZÖR EKKOR

Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 » 2020.04.29. 14:44



Ezeket NEM tiltják be (BETILTÁS = C-kategória):

32. gáz- és riasztófegyver: olyan eszköz, amely rendeltetésszerűen csak gáztöltény vagy
riasztótöltény működtetésére alkalmas, feltéve, hogy

a) e törvény alapján nem minősül színházi tűzfegyvernek,

b) nem rendelkezik saját töltényűrrel, vagy

c) – a saját töltényűrrel rendelkező darabok esetében -

ca) viselését a 3. § (1) bekezdés d) pontja szerint engedélyezték,

cb) 2023. január 1. napját megelőzően gáz- és riasztófegyverként jogszerűen forgalomba hozták, vagy

cc) megfelel a 2. mellékletben meghatározott követelményeknek
:D
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Megtörtént esetek – CIKKAJÁNLÓ: Hős vadőrök, vadőrvégzetek

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/megtort ... rvegzetek/


Kép

A lőfegyverhasználattal, tűzharccal járó “megtörtént esetek” jellemzően az USA-ból érkezett “importáruk” – szerencsére nálunk még a TEK munkatársainak is aránylag ritkán kell komoly lőfegyveres ellenállásba ütközniük.

Van azonban egy szakma (hivatás), ahol az utóbbi másfél évszázad folyamán sajnos bőven akadt ilyesmi, ez pedig a hivatásos vadászok, vadőrök kategóriája.

Ezért is hiánypótló Pólik Sándor www.kapszli.hu portálon megjelent alábbi cikke, mely időnként vérfagyasztó, naturális részletekbe menően taglalja a szolgálatteljesítés során elhunyt vadőrök küzdelmes történetét, 1898-tól 2012-ig.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: chucky »

gvass1 írta: 2020.07.01. 16:48 Megtörtént esetek – CIKKAJÁNLÓ: Hős vadőrök, vadőrvégzetek

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/megtort ... rvegzetek/


Kép

A lőfegyverhasználattal, tűzharccal járó “megtörtént esetek” jellemzően az USA-ból érkezett “importáruk” – szerencsére nálunk még a TEK munkatársainak is aránylag ritkán kell komoly lőfegyveres ellenállásba ütközniük.

Van azonban egy szakma (hivatás), ahol az utóbbi másfél évszázad folyamán sajnos bőven akadt ilyesmi, ez pedig a hivatásos vadászok, vadőrök kategóriája.

Ezért is hiánypótló Pólik Sándor www.kapszli.hu portálon megjelent alábbi cikke, mely időnként vérfagyasztó, naturális részletekbe menően taglalja a szolgálatteljesítés során elhunyt vadőrök küzdelmes történetét, 1898-tól 2012-ig.
Sajnos ebből is az jött le nekem,hogy inkább próbálták "lefegyverezni" a népet mint rendesen kiképezni a vadőrt.
Persze ezek régi esetek,akkor még mobiltelefon se volt,hogy segítséget kérjen.Egymaga volt 3-4 szarházival szemben :cry:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Törvényes fegyvertulajdonosok=rendőri tartalék
https://www.theblaze.com/news/black-she ... hadprather
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Ez ennyi... Ez a kockázata annak, ha valaki "ki ha én nem??" ostoba barom. Reggel még nagyautós, nagypofájú késes hólyag, estére már csak egy rakás komposzt...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

A detroiti rendőröket ide kell hozni továbbképzésre. Olyan alapfogalmakat nem ismernek, hogy "szóváltást követően" :twisted:
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »


FONTOS!!! Kihirdették a fegyver-kormányrendelet módosítását is! Vannak ebben fájdalmasnak tűnő dolgok is!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/kihirde ... itasat-is/



Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2020.07.06. 11:27
FONTOS!!! Kihirdették a fegyver-kormányrendelet módosítását is! Vannak ebben fájdalmasnak tűnő dolgok is!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/kihirde ... itasat-is/



Kép
Ha MOST veszek egy Scorpion Evo3-at, akkor az jelen állás szerint maradhat nálam, ugye?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2020.07.06. 11:37 Ha MOST veszek egy Scorpion Evo3-at, akkor az jelen állás szerint maradhat nálam, ugye?
iGEN, HA január 1.-ig lepapirozod, beíratod*. Utána csak a hosszú csövű (16,5") kivitelt veheted, de az is csak akkor ha a 12 hónapot igazolod.


*2021 után viszont nem lesz kinek eladni, ha mégis kiszállsz a mókából, mert senki nem veheti majd meg.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2020.07.06. 11:41 iGEN, HA január 1.-ig lepapirozod, beíratod*. Utána csak a hosszú csövű (16,5") kivitelt veheted, de az is csak akkor ha a 12 hónapot igazolod.


*2021 után viszont nem lesz kinek eladni, ha mégis kiszállsz a mókából, mert senki nem veheti majd meg.
Pistol brace
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2020.07.06. 12:38Pistol brace
'murica?:-)

Hááát, ehhez előbb kell egy iü. szagértő, aki le meri írni, hogy az nem válltámasz.

Okosabb akkor a csőcsere hosszabbra, vagy eleve a hosszabb csövűt (16,5") venni belőle, az mehet tovább.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2020.07.06. 12:43 'murica?:-)

Hááát, ehhez előbb kell egy iü. szagértő, aki le meri írni, hogy az nem válltámasz.

Okosabb akkor a csőcsere hosszabbra, vagy eleve a hosszabb csövűt (16,5") venni belőle, az mehet tovább.
Mert hosszabb csövet olyan könnyű kapni... Glockhoz is kerestem fully supported cserecsövet, kb esélytelen.
Ha el kell adni, akkor fixálni kell a válltámaszt, vagy pistol brace ala murrica.
Hosszabb verzió... PCC-nél full értelmetlen, csak feleslegesen hosszabb és nehezebb tőle a puska.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: G.D »

gvass1 írta: 2020.07.06. 12:43 'murica?:-)

Hááát, ehhez előbb kell egy iü. szagértő, aki le meri írni, hogy az nem válltámasz.

Okosabb akkor a csőcsere hosszabbra, vagy eleve a hosszabb csövűt (16,5") venni belőle, az mehet tovább.
Szerintem egyszerűbb válltámasz nélkül B1-nek vizsgáztatni.
/nyilván csak azoknál az eszközöknél, ahol nem a tusban van a helyretoló szerkezet/
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

G.D írta: 2020.07.06. 14:22 Szerintem egyszerűbb válltámasz nélkül B1-nek vizsgáztatni.
/nyilván csak azoknál az eszközöknél, ahol nem a tusban van a helyretoló szerkezet/
De nem fog menni, mert az új A7 kategória definíciója kizárja ezt, gyakorlatilag ez az "EU SBR" rendelkezése.

---

Hogy mennyire lehet olyanokkal trükközni, hogy a behajtható válltámaszt tövénél keresztülfúrod és betekersz egy csavart meg egy anyával lezárod és onnantól csak "szerszámmal eltávolítható" lesz a válltámasz...majd a jövő eldönti. De addig is, aki most ilyet akar, az húzzon el megvenni MOST, mert ebben a formában már csak január 1.-ig tudja.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
senk
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2018.06.09. 23:22
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: senk »

gvass1 írta: 2020.07.06. 11:27
FONTOS!!! Kihirdették a fegyver-kormányrendelet módosítását is! Vannak ebben fájdalmasnak tűnő dolgok is!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/kihirde ... itasat-is/



Kép
Csak csendben kérdezem: az átkategorizálás teljesen tiszta, de a tárolási feltételek az “A”kategoria esetében min. fólia és riasztó... Ez módosul, vagy marad? Üdv,
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: G.D »

gvass1 írta: 2020.07.06. 14:44 De nem fog menni, mert az új A7 kategória definíciója kizárja ezt, gyakorlatilag ez az "EU SBR" rendelkezése.
De ki dönti el, hogy mi a " vállból történő lövésre tervezett ..." :?:
Mert mondjuk egy vz.61 ezerszer használhatóbb kinyújtott karokkal mint vállba befogva...de még egy gyári állapotú (tehát válltámasz és első markolat nélküli) SP5K is legalább annyira pisztoly mint "vállfegyver".
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

G.D írta: 2020.07.06. 15:09 De ki dönti el, hogy mi a " vállból történő lövésre tervezett ..." :?:

www.pklv.hu
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

senk írta: 2020.07.06. 14:56 Csak csendben kérdezem: az átkategorizálás teljesen tiszta, de a tárolási feltételek az “A”kategoria esetében min. fólia és riasztó... Ez módosul, vagy marad? Üdv,

Ebben nincs változás!

"(2) A tárolásra szolgáló helyiség nyílászáróit acélráccsal vagy ultraerős biztonsági fóliával kell ellátni, valamint a tárolóhelyet őrszemélyzettel kell őrizni vagy távfelügyeleti rendszerbe bekötött elektronikus riasztóberendezéssel kell ellátni

a) „A” kategóriába tartozó lőfegyver,

b) 10 darabot meghaladó számú lőfegyver, illetve 1000 darabot meghaladó számú lőszer, vagy

c) lőfegyvernek vagy lőszernek a 28. § (2) bekezdés b) vagy c) pontja alapján kiadott engedéllyel rendelkező szervezet által történő

tárolása esetén."

Aki tehát 2021. január 1. után sportlövőként új A5, A6 sportfegyvert akar tartani majd, annak meg kell felelni a fentieknek. Nem lesz olcsó, nem lesz egyszerű.

(MIVEL a már kint levők kategóriája MARAD, azokhoz nem kell erődítési munkálatokat végezni.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: G.D »

gvass1 írta: 2020.07.06. 15:16www.pklv.hu
Akkor akármiből lehet akármi is...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
HarryW
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:25

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: HarryW »

Lehet, hogy csak nem olvastam el részletesen, de bennem az merül fel kérdésként, hogy egy 10-es tárakat használó sportkarabély egyértelműen A6 lesz a jövőben vagy rövid tárak esetén lehet belőle B4 akár?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

HarryW írta: 2020.07.07. 11:28 Lehet, hogy csak nem olvastam el részletesen, de bennem az merül fel kérdésként, hogy egy 10-es tárakat használó sportkarabély egyértelműen A6 lesz a jövőben vagy rövid tárak esetén lehet belőle B4 akár?

"1.6. 6. alkategória: a központi gyújtású félautomata tűzfegyver, ha az

a) olyan rövid tűzfegyver, amely képes újratöltés nélkül legalább 21 lőszer kilövésére, feltéve, hogy részét képezi egy 20 lőszert meghaladó befogadóképességű töltőszerkezet vagy a tűzfegyverhez egy eltávolítható, 20 lőszert meghaladó befogadóképességű töltőberendezést csatlakoztattak, vagy

b) olyan hosszú tűzfegyver, amely képes újratöltés nélkül legalább 11 lőszer kilövésére, feltéve, hogy részét képezi egy 10 lőszert meghaladó befogadóképességű töltőszerkezet vagy a tűzfegyverhez egy eltávolítható, 10 lőszert meghaladó befogadóképességű töltőberendezést csatlakoztattak."

A magyar nyelv szabályai szerint, amíg nincs benne a NAGYOBB tár, addig nincs A-kategóriában. DE ha 2021. jan. 1. után veszel ilyent B4-ként, akkor nem is szerezhetsz meg hozzá nagyobb tárat, és amint beleraksz nagyobb tárat, jogellenesen birtokolsz A-kategóriást. Engedély ugrik.

EZÉRT is mondtam, hogy tök jó, hogy visszamenőlegesen nem hatályos, de előremenőlegesen azért az öntöltő puskák terén lesznek itt komoly nehezítések!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2020.07.07. 12:21 "1.6. 6. alkategória: a központi gyújtású félautomata tűzfegyver, ha az

a) olyan rövid tűzfegyver, amely képes újratöltés nélkül legalább 21 lőszer kilövésére, feltéve, hogy részét képezi egy 20 lőszert meghaladó befogadóképességű töltőszerkezet vagy a tűzfegyverhez egy eltávolítható, 20 lőszert meghaladó befogadóképességű töltőberendezést csatlakoztattak, vagy

b) olyan hosszú tűzfegyver, amely képes újratöltés nélkül legalább 11 lőszer kilövésére, feltéve, hogy részét képezi egy 10 lőszert meghaladó befogadóképességű töltőszerkezet vagy a tűzfegyverhez egy eltávolítható, 10 lőszert meghaladó befogadóképességű töltőberendezést csatlakoztattak."

A magyar nyelv szabályai szerint, amíg nincs benne a NAGYOBB tár, addig nincs A-kategóriában. DE ha 2021. jan. 1. után veszel ilyent B4-ként, akkor nem is szerezhetsz meg hozzá nagyobb tárat, és amint beleraksz nagyobb tárat, jogellenesen birtokolsz A-kategóriást. Engedély ugrik.

EZÉRT is mondtam, hogy tök jó, hogy visszamenőlegesen nem hatályos, de előremenőlegesen azért az öntöltő puskák terén lesznek itt komoly nehezítések!
Ha most vásárolt puskához van nagyobb tárad, akkor tehát abba nem szabad majd ezt belerakni?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2020.07.07. 16:02 Ha most vásárolt puskához van nagyobb tárad, akkor tehát abba nem szabad majd ezt belerakni?
De.

ha jan 1. Után is veszel egy ugyanolyat, és szintén B-kat.-ként veszed, akkor ABBA már nem teheted be!

Ha be akarod tenni, akko A-katként szigorúbb feltételek mellett kell megvenned.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
x300
Újonnan regisztrált felhasználó
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2018.06.11. 20:31

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: x300 »

Az eddig engedély nélkül tartható és nem hatástalanításköteles Lefaucheux rendszerű fegyvereknek mi lesz a státusza?
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: brh562 »

Urak uzi sportra atalakitott verziot erdemes e venni a jogszabalyvaltozasok mennyire érintik ?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

x300 írta: 2020.07.09. 21:32 Az eddig engedély nélkül tartható és nem hatástalanításköteles Lefaucheux rendszerű fegyvereknek mi lesz a státusza?
A muzealis fegyverek jogi besorolasaban SEMMI NEM VALTOZOTT.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

brh562 írta: 2020.07.09. 21:46 Urak uzi sportra atalakitott verziot erdemes e venni a jogszabalyvaltozasok mennyire érintik ?
1. felsorolodik A-kategóriába , 2021. január 1. után már csak úgy veheted meg, hogyha teljesíted kb. egy fegyverbolt biztonsági előírásait.

Számomra nem egyértelmű, hogy A5 (sorozatlövőből félautóvá alakított) - ez esetben a fentiek szerint engedély kérhető rá majd. VAGY A7, és akkor NEM lesz rá engedély kérhető.


2. Jópofa, történelmileg fontos fegyver, de ergonómiailag 50+ évvel ezelőtti vasdarab, valóban sportra nem az igazi, örömlövészetre annál inkább.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: cujoe »

gvass1 írta: 2020.07.10. 06:07 1. felsorolodik A-kategóriába , 2021. január 1. után már csak úgy veheted meg, hogyha teljesíted kb. egy fegyverbolt biztonsági előírásait.

Számomra nem egyértelmű, hogy A5 (sorozatlövőből félautóvá alakított) - ez esetben a fentiek szerint engedély kérhető rá majd. VAGY A7, és akkor NEM lesz rá engedély kérhető.


2. Jópofa, történelmileg fontos fegyver, de ergonómiailag 50+ évvel ezelőtti vasdarab, valóban sportra nem az igazi, örömlövészetre annál inkább.
Bocs már, hogy bekérdezek de még mindig nem látom át jól a helyzetet, de egy sima öntöltőnek gyártott karabély? Konkrétan Marlin Camp Carbine, az is átkerül az A kategóriába-ba?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

cujoe írta: 2020.07.10. 11:19 Bocs már, hogy bekérdezek de még mindig nem látom át jól a helyzetet, de egy sima öntöltőnek gyártott karabély? Konkrétan Marlin Camp Carbine, az is átkerül az A kategóriába-ba?
Ha 10+-os tárat beteszel, máris oda kerül.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

gvass1 írta: 2020.07.10. 06:07 1. felsorolodik A-kategóriába , 2021. január 1. után már csak úgy veheted meg, hogyha teljesíted kb. egy fegyverbolt biztonsági előírásait.

Számomra nem egyértelmű, hogy A5 (sorozatlövőből félautóvá alakított) - ez esetben a fentiek szerint engedély kérhető rá majd. VAGY A7, és akkor NEM lesz rá engedély kérhető.


2. Jópofa, történelmileg fontos fegyver, de ergonómiailag 50+ évvel ezelőtti vasdarab, valóban sportra nem az igazi, örömlövészetre annál inkább.
Szia

Nekem az nem világos, hogy a meglévő B7 kategriáju Stribogomat 2021 évtől a meglévő 30 as tárakkal továbbra is használhatom?!
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kolonics írta: 2020.07.10. 14:54 Szia

Nekem az nem világos, hogy a meglévő B7 kategriáju Stribogomat 2021 évtől a meglévő 30 as tárakkal továbbra is használhatom?!
Igen.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Shrinkwrap
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2018.08.07. 14:44

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Shrinkwrap »

gvass1 írta: 2020.07.06. 11:27
FONTOS!!! Kihirdették a fegyver-kormányrendelet módosítását is! Vannak ebben fájdalmasnak tűnő dolgok is!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/kihirde ... itasat-is/



Kép
Bocs, a Közlönyben hol vannnak a kategóriák leírásai?
Sörétespuska, babapisztoly, sixshooter és cpc/blackops spec "eszköz" rajongó. Szeretném ha az összes transzvesztita csápszexfetisiszta házaspár saját gonosz, fekete plazma halálkvantumsugárvetőjével védhetné meg a mutáns varázsgomba telepeit.
Avatar
Shrinkwrap
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2018.08.07. 14:44

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Shrinkwrap »

Shrinkwrap írta: 2020.07.13. 10:35 Bocs, a Közlönyben hol vannnak a kategóriák leírásai?
Ok, nem a 138. hanem a 137. sz
Sörétespuska, babapisztoly, sixshooter és cpc/blackops spec "eszköz" rajongó. Szeretném ha az összes transzvesztita csápszexfetisiszta házaspár saját gonosz, fekete plazma halálkvantumsugárvetőjével védhetné meg a mutáns varázsgomba telepeit.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Shrinkwrap írta: 2020.07.13. 10:35 Bocs, a Közlönyben hol vannnak a kategóriák leírásai?
Az a TÖRVÉNY melléklete, nem a kormányrendeleté!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Shrinkwrap
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2018.08.07. 14:44

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Shrinkwrap »

gvass1 írta: 2020.07.13. 10:49 Az a TÖRVÉNY melléklete, nem a kormányrendeleté!
Köszi, igen, megtaláltam.
Sörétespuska, babapisztoly, sixshooter és cpc/blackops spec "eszköz" rajongó. Szeretném ha az összes transzvesztita csápszexfetisiszta házaspár saját gonosz, fekete plazma halálkvantumsugárvetőjével védhetné meg a mutáns varázsgomba telepeit.
bandligy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.10.02. 09:07

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bandligy »

gvass1 írta: 2020.07.10. 14:55Igen.
Honnan fogják tudni, hogy a tár mikori? (Ha jól értem akkor változik a kategória ha "nagy" tárat teszek a fegyverembe vagy 2021 után kategorizálják, de a régi fegyvereimet a régi "nagy" tárakkal használhatom. Ahol a "nagy" = normális...).
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bandligy írta: 2020.07.13. 18:01 Honnan fogják tudni, hogy a tár mikori? (Ha jól értem akkor változik a kategória ha "nagy" tárat teszek a fegyverembe vagy 2021 után kategorizálják, de a régi fegyvereimet a régi "nagy" tárakkal használhatom. Ahol a "nagy" = normális...).
Irreleváns.

A 2021. Elott megszerzettek nem kategorizálódnak át.

A 2021. Után megszerzettbe ha
a, A5, A6-ként szerezted meg, beteheted a nagyobb tárat
és vehetsz is hozzá.
b, ha B-katként, nem teheted bele és nem is szerezheted meg a nagyobb tárat.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
bandligy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.10.02. 09:07

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bandligy »

gvass1 írta: 2020.07.13. 18:21 Irreleváns.

A 2021. Elott megszerzettek nem kategorizálódnak át.

A 2021. Után megszerzettbe ha
a, A5, A6-ként szerezted meg, beteheted a nagyobb tárat
és vehetsz is hozzá.
b, ha B-katként, nem teheted bele és nem is szerezheted meg a nagyobb tárat.
Köszönöm! Ezek szerint idén kellene AR tárakat venni?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bandligy írta: 2020.07.13. 18:35 Köszönöm! Ezek szerint idén kellene AR tárakat venni?
Erősen javasolt.😉
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2020.07.13. 18:49 Erősen javasolt.😉
Magyarként lehet valaki külföldi sportlövő klub tagja?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2020.07.13. 18:51 Magyarként lehet valaki külföldi sportlövő klub tagja?
Lehet, de minek?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Itthon nem elég jó?

:D :D :D :D
Mr. Senki írta: 2020.07.13. 18:51 Magyarként lehet valaki külföldi sportlövő klub tagja?
"..."
bandligy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.10.02. 09:07

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bandligy »

TurboP írta: 2020.07.13. 19:52 Itthon nem elég jó?

:D :D :D :D
Ha LAPD akkor biztos LAX shooting range tagság lenne...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TurboP írta: 2020.07.13. 19:52 Itthon nem elég jó?

:D :D :D :D
De, minden a legjobb itthon! 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

Mr. Senki írta: 2020.07.13. 20:16 De, minden a legjobb itthon! 😃
Edzeni kellene, mert jon az OB! :)
Tokmányos Lomposzaurusz
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Vizimalac írta: 2020.07.13. 20:20 Edzeni kellene, mert jon az OB! :)
Jah... Készül itthon a lőterem. Ha elkészült, nekiállok.

Lőtérre meg sem próbálok lemenni. Lassan oda is covid teszt kell. Orvosi is kéne, stb...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

Mr. Senki írta: 2020.07.13. 20:23 Jah... Készül itthon a lőterem. Ha elkészült, nekiállok.

Lőtérre meg sem próbálok lemenni. Lassan oda is covid teszt kell. Orvosi is kéne, stb...
Az orvosit nagy nehezen sikerult szerdara elintezni. Szerda delelott Kecskemet ott megcsinaljak a sportorvosit, delutan meg beiratom. Harom megbeszelest is at kellett tennem, de meglesz:)
Tokmányos Lomposzaurusz
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Vizimalac írta: 2020.07.13. 20:30 Az orvosit nagy nehezen sikerult szerdara elintezni. Szerda delelott Kecskemet ott megcsinaljak a sportorvosit, delutan meg beiratom. Harom megbeszelest is at kellett tennem, de meglesz:)
Nem megyek el kecskemétig szaros orvosiért...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Mr. Senki írta: 2020.07.13. 20:47 Nem megyek el kecskemétig szaros orvosiért...
Lehet tudok közelebb is.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Kojak írta: 2020.07.13. 20:48 Lehet tudok közelebb is.
Szolnokon? 😃😃😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

Mr. Senki írta: 2020.07.13. 20:47 Nem megyek el kecskemétig szaros orvosiért...
A brfk-n adtak volna haladekot es akkor budapestre lett volna idopont, de ebben az esetben tobb nagy versenyen nem tudnek indulni. Ezert fontos. Atmegyek az elesesbe.
Tokmányos Lomposzaurusz
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Vizimalac írta: 2020.07.13. 20:53 A brfk-n adtak volna haladekot es akkor budapestre lett volna idopont, de ebben az esetben tobb nagy versenyen nem tudnek indulni. Ezert fontos. Atmegyek az elesesbe.
Én megcsináltam a sportorvosit másik dokinál sos, de aztán beiratásnál mondták, hogy a 180 nap vonatkozik az orvosi érvényességére is.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

Fortitu írta: 2020.07.13. 21:04 Én megcsináltam a sportorvosit másik dokinál sos, de aztán beiratásnál mondták, hogy a 180 nap vonatkozik az orvosi érvényességére is.
Sajnos nekem most fog lejarni es mivel ez mar bekeidoben van, nem vonatkozik ram a 180 nap. Adnak 45 napot ha kerem, de a versenyek miatt nem jo megoldas.
Tokmányos Lomposzaurusz
Válasz küldése