Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyverforgalmazási vizsga

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bel írta: 2021.07.18. 16:45 Hangtompito?

Bel
Azt NEM tiltják, hiszen 2021-től szűk körben, de engedélyezhető.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyverforgalmazási vizsga

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2021.07.18. 16:27 Néhány problémás fegyverforgalmazási vizsgakérdés.
Legtöbbel az a bajom, hogy a két* jogszabály szövegében nem találom a megfelelő szabályokat. (Eddig háromszor olvastam el őket, és használom a Ctrl+F-et.)

* "A jegyzőkönyv kedvéért":
1. 2004. évi XXIV. törvény a lőfegyverekről és lőszerekről
2. 253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet a fegyverekről és lőszerekről


253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet a fegyverekről és lőszerekről
10. számú melléklet a 253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelethez
Fegyverforgalmazási vizsgakérdések
"66. Mely hatóság tarthat ellenőrzést a fegyverüzletben, az ellenőrző hatóság mit ellenőrizhet?"


"Mely hatóság tarthat ellenőrzést a fegyverüzletben?" - Amelyik akar, de főleg a rendőrhatóság: de ha ezt így előadom, tuti bukta.

Erre az tűnik a legjobb válasznak, ami a Pálmai-féle Fegyverismereti vizsgakérdések és kidolgozásukban olvasható:
"11. Hatósági ellenőrzéskor mi a kötelessége a lőfegyver tulajdonosának?
Tegye lehetővé, hogy a rendőrhatóság elvégezze a tároló hely ellenőrzését, melyre – főszabály szerint – előre egyeztetett időpontban kerül sor. Indokolt esetben az ellenőrzés lehet »meglepetésszerű« is. Az ellenőrzést végző rendőrt a fegyver vagy lőszer tárolására szolgáló helységbe beengedni, részére a szükséges tájékoztatást megadni. Felhívásra adja át a fegyvert, lőszert, fegyvertartási engedélyét, személyazonosításra alkalmas okmányát, a kategóriába sorolást , műszaki tanúsítványt (fegyverenként)."


"69. Mi a teendő, ha a kereskedő a lőfegyver vagy a lőszer csomagolóláda felbontásakor hiányt tapasztal? Milyen intézkedéseket kell tennie?"

Nyilván azonnal értesíteni kell a rendőrséget, és jegyzőkönyvet fognak felvenni az esetről. - De ismét: ha ezt így előadom, tuti bukta. A két jogszabályban pedig nem találom.

"75. A fegyverjogszabályok milyen lőfegyverre szerelhető eszközök forgalmazását tiltják?"

???

2004. évi XXIV. törvény a lőfegyverekről és lőszerekről
„4. § (1) Jogszabály eltérő rendelkezése hiányában nem engedélyezhető:
[…]
e) huzagolt csövű lőfegyverhez való leváló köpenyes lövedékkel szerelt lőszer tartása, valamint lézeres célzókészülék és éjszakai irányzék lőfegyverre történő felszerelése.”


A forgalmazást nem tiltja tudtommal semmi, csak a felszerelését.

öööö, ez mit keres ebben a topikban??? Ez JOG és fegyver kőkeményen.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Fegyverforgalmazási vizsga

Hozzászólás Szerző: vato »

gvass1 írta: 2021.07.18. 16:50 Azt NEM tiltják, hiszen 2021-től szűk körben, de engedélyezhető.
Off

És ezek a hangtompik bekerülnek valamilyen nyilvántartásba, fegyverengedélybe beírják?

On
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyverforgalmazási vizsga

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

vato írta: 2021.07.18. 17:01 Off

És ezek a hangtompik bekerülnek valamilyen nyilvántartásba, fegyverengedélybe beírják?

On
Igen, egyértelműen. Lásd Ftv.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyverforgalmazási vizsga

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

gvass1 írta: 2021.07.18. 16:50 öööö, ez mit keres ebben a topikban??? Ez JOG és fegyver kőkeményen.
No, itt már jó! Kösz.

Viszont: Poresz is rámutat arra, miszerint a jelen jogi környezetben NEM értelmesek a 17 éve változatlan vizsgakérdések.

(Amik egy része ráadásul eleve a 115/1991-re kérdez rá.)

jogalkotó felé jelezve, leszarva.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Fegyverforgalmazási vizsga

Hozzászólás Szerző: bel »

gvass1 írta: 2021.07.18. 16:50 Azt NEM tiltják, hiszen 2021-től szűk körben, de engedélyezhető.
Szia,

De azt azert csak nem varod el a hatosagtol, hogy egy idei jogszabalyvaltozast feldolgozzanak? :-)

Bel
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Smith and Wesson: történelmi rekord

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/smith-a ... mi-rekord/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

„Právo bránit život svůj či život jiného člověka i se zbraní je zaručeno za podmínek, které stanoví zákon.“

Ahogy mi is megírtuk (http://www.kaliberinfo.hu/hirek/cseh-al ... odositast/), hogy várhatóan elfogadják, MEG IS TÖRTÉNT.

https://telex.hu/kulfold/2021/07/21/eur ... -onvedelem

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2021.07.21. 15:20 „Právo bránit život svůj či život jiného člověka i se zbraní je zaručeno za podmínek, které stanoví zákon.“

Ahogy mi is megírtuk (http://www.kaliberinfo.hu/hirek/cseh-al ... odositast/), hogy várhatóan elfogadják, MEG IS TÖRTÉNT.
DeepL Translator → "A saját vagy egy másik személy életének védelméhez való jog, akár fegyverrel is, a törvényben meghatározott feltételek mellett biztosított."

Ennél már csak ez lenne jobb: "A saját vagy egy másik személy életének és tulajdonának védelméhez való jog, akár fegyverrel is, a törvényben meghatározott feltételek mellett biztosított."
(Csak nehogy jöjjön valami okostóni, aki kijogászkodja, hogy "A jogszabály szövegének minden szava számít!", vagy valami hasonló józan paraszti ésszel szembemenő diplomás agyatlanság alapján ez a garancia nem vonatkozik például az emberrablás vagy nemi erőszak elleni védekezésre.)

De ne legyek/legyünk elégedetlenek: abszolút pozitív a hír. Végre kijelentették, hogy tisztességes polgároknak nem csak az életükhöz van joguk, nem csak azt megvédeni van joguk, nem csak mások életét megvédeni van joguk, hanem az ezt lehetővé tevő eszközökhöz is.* Egy olyan világban, ahol arányaiban kevés dolog van de jure/explicit módon meg- vagy betiltva: azzal szoktak játszani, hogy felteszik jó magas polcra ("ahol a gyerek nem éri el").

* Hogy mégse tagadjam meg önmagam: ciki, hogy ezt jogszabályban kell rögzíteni. Meg az is, hogy iskolázott embereknek egyáltalán eszükbe jut, hogy ezt kétségbe vonják. ("Mindenkinek joga van az élethez, ezért önvédelemből sem szabad ölni!")
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Fegyverforgalmazási vizsga

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Tegnapelőtt sikeres fegyverforgalmazói vizsgát tettem. Amíg friss a tapasztalat, rögzítem a tanulságokat. (Számomra tanulságos volt.)

Természetesen a vizsga nem a vizsgával kezdődött, hanem a felkészüléssel.
A Nemzeti Jogszabálytárból letöltöttem a 2004. évi XXIV. törvény a lőfegyverekről és lőszerekről és a 253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet a fegyverekről és lőszerekről hatályos változatát.
Ezután figyelmesen, értve, szükség esetén visszalapozva elolvastam a két jogszabályt.*
Ez azért is fontos, mert fegyverforgalmazási vizsgára nincs felkészítő tanfolyam, nincs tananyag, nincsenek kidolgozott tételek. - Ezt mindenkinek meg kell csinálnia önmagának.
Igen, a fegyverforgalmazási vizsgakérdések a kormányrendelet 10. számú mellékletében találhatók meg. - Nem pedig a 49/2004. BM rendeletben, ahogy az összes többi.
Ezután ismét figyelmesen elolvastam a két jogszabályt, és a fegyverismereti- és forgalmazó vizsgakérdéseket észben tartva szövegkiemelővel kijelöltem azokat a részeket, amiknek ismerete elvárt. Bármiben bizonytalan voltam Ctrl+F, és megkerestem (érdemes összefűzni a pdf fájlokat).

A vizsgára jelentkezés felfogható egy első szűrőnek: legalább három rossz telefonszámot kaptam, és sok helyre kapcsoltak, mire végre olyan valaki került a vonal másik végére, aki el tudta mondani, mi a tennivalóm.
Elárulom, hogy az itt található jelentkezési lapot kell kitölteni (Ügyfélkapu kell!).
Másnap felhívtak telefonon, tájékoztattak a vizsga időpontjáról és helyéről - itt van lehetőség másik alkalmat kérni - és e-mailen küldtek nekem még egy jelentkezési lapot, amit kitöltve vissza kellett küldenem.
Ezután ügyfélfogadási időben be kellett mennem a Teve utcai rendőrpalotába két tízezer forintos sárga csekkért. - A csekkszelvényt vizsgára magunkkal kell vinni.
Az egész olyan furcsa keveréke a 20. század végi és a 21. századi ügyintézésnek.

Tegnap - a vizsga utáni napon - találtam meg: "21/2012. (XII. 18.) ORFK utasítás a fegyverismereti, a fegyverforgalmazási és a házilagos lőszerszerelési és - újratöltési vizsga egységes végrehajtására, továbbá az Állami Vadászvizsga bizottság rendőrségi tagjának kijelölésével összefüggő feladatok végrehajtásáról." - Érdemes egyszer elolvasni.

A vizsgán megkaptam a fegyverismereti és a fegyverforgalmazási tesztlapot és kérdéssort. Azaz az egyik papír(kötegen) vannak a kérdések három válaszlehetőséggel (erre tilos írni), és a másik papírra kell írni a válasz betűjelét. Javítani lehet, egyértelműen jelezve és aláírva.
A maroklőfegyveres írásbeli vizsgán 15 perc állt rendelkezésre 15 kérdésre, a kombinálton (sörétes-golyós-maroklőfegyver) 25 perc állt rendelkezésre 25 kérdésre, és 21 helyes válasz kellett a sikeres vizsgához. Nekem ugyanúgy 25 percem volt, hogy 21-21 helyes választ adjak a 2×25 kérdésre.
Az írásbeli vizsga közben hallottam, hogy két főt is puskázáson értek: jól lehordták őket (vajon jószívűség vagy színjáték volt?), de nem zavarták őket haza.
A személyi igazolványt, lakcímkártyát, és vizsgadíj befizetését igazoló csekkszelvényt a kitöltött teszttel együtt le kellett adni, majd távozni a teremből.
Miután kijavították az írásbeli vizsgát, hét-nyolc embert név szerint szólítottak. Mivel perceken belül egyszerre távoztak a teremből, feltételezem megbuktak.

Szólítottak szóbelire: a padon két felfordított laminált kártya várt, a fegyverforgalmazói vizsgakérdések. Az elöltöltő fegyveres vizsgával ellentétben felkészülési idő nem volt, azonnal mondani kellett a választ.

A kijavított írásbeli vizsgáimat nem láttam: rákérdeztem, hogy megnézhetem-e, de az érezhető kelletlenség miatt elálltam ettől.
Vizsga után visszakapta a személyi igazolványom és a lakcímkártyám, valamint gazdagabb lettem egy fegyverforgalmazói bizonyítvánnyal.

A kombinált fegyverismereti írásbeli vizsga része viszont - most süllyedek el szégyenemben - bukta lett. Ezt előre közölték, amikor szólítottak szóbelizni.

Mert egy hónapig a jogszabályokat bújtam, és nem tanultam meg a hülye kérdések hülye válaszait.
Pl. mik a maroklőfegyver fő részei (nem fődarabok!)? → "Akkor most szerintük a markolat külön rész, mert funkció szerint osztották részekre a fegyvert, vagy a tok része, mert a markolathéjakat leszámítva egy alkatrészt képez a tokkal?"
"Golyós lőfegyverből kilőtt lövedék milyen messze repülhet el?" → "Attól függ, mert a .22 LR TOZ-8 is golyós lőfegyver, és az .50 BMG Gepárd Hiúz is."
Egy-két hiba mindig becsúszik, és ehhez pluszban jöttek ezek a kérdések, legalább négy.
Felkészülés során megrökönyödve olvastam a segédletet, és több részt elintéztem azzal: "Hogy lehet ilyen alacsony színvonalon kidolgozni ezt a tételt?! Ezt csak átfutom, simán menni fog szóbelin, úgyis jobban tudom!" - Hát nem: ezek a részek azért voltak így kidolgozva, mert ilyen színvonalú kérdésekre kell a három ilyen színvonalú válaszlehetőségből kiválasztani az egyetlen megfelelőt.

Egyetemen kétféle diák volt: a becsületes a tananyagot tanulta meg, a másik pedig a típuspéldák mechanikus megoldását és a régi zárthelyik, vizsgák kérdéseit és válaszait magolta.
Most is úgy voltam vele, én becsületesen felkészültem, mit érdekeljenek a tesztkérdések? Azzal foglalkozzanak azok, akik b@$ztak tanulni.
Ez a hozzáállás ragyogóan bevált az elöltöltő fegyveres és a fegyverforgalmazási vizsgán.
A fegyverismereti vizsga tekintetében viszont mindenkinek azt javaslom, akár a föld alól is kerítse elő a kérdéssorokat. A régi kéken megvoltak valakinek…

A vizsgabizottságra lehet jó benyomást tenni - állították, hogy nekem sikerült: "Látszik, hogy készült…" -, de a javítókulcsra nem ("…de a írásbelin hat rossz válasza volt!"). A fegyverforgalmazói vizsga írásbelijével nem volt gondom: a jogszabályban megtalálható és elvárható tudnivalókra kérdeztek rá. A tesztsor és a javítókulcs írójának itt nem volt játéktere. Ahogy a Windowsnak van csökkentett módja, úgy az írásbeli hülye kérdéseinek hülye válaszait is kenni-vágni kell.

Ez a tapasztalat nekem húszezer forintomba került (elbukott vizsga + újabb vizsga): ha okultok belőle, akkor helyettetek is kifizettem.

* A fegyvertartással kapcsolatos általam fellelt jogszabályok: → Ismerete nélkülözhetetlen. → Ismerete nélkülözhetetlen. A fegyverforgalmazási vizsgakérdések is ebben találhatók. → A fegyverismereti, lőszerszerelési, elöltöltő fegyveres vizsgakérdések ebben találhatók. → Felesleges foglalkozni vele. → A fegyverismereti- és forgalmazási vizsgához semmi köze, de a hétköznapi életünkhöz igen! Türelmetlenül várom, hogy hatályon kívül kerüljön ez a gyalázat. → Általam máshol eddig fel nem lelt tervezési előírásokat tartalmaz: szóval ezt a jogszabályt kivételesen imádom. → Ez csak érdekesség, a lényege: Magyarország ezzel lépett vissza a C.I.P. egyezménybe. → Egészségügyi követelmények. Bevallom, hogy még soha sem olvastam el. → A jogos védelem és a végszükség ebben található meg, és vannak ilyen tételek fegyverismereti vizsgán! Fegyverek a szabálysértési jogban: "A www.9mm.hu fórumozója (és a CN-gázpatron humán tesztünk szenvedő alanya) Poresz készítette ezt a figyelemreméltó gyűjtést. Ugyanis a Lőfegyverrel és lőszerrel való visszaélés bűntette mellett hajlamosak vagyunk elfelejteni, hogy a fegyvertartókat fenyegető szankciórendszer nem csak a BTK-ban megtalálható." → Aki vadászvizsgára készül, jobb ha ismeri (szerintem). → Nem olvastam, "csak" gyanús, hogy vadászok száméra ebben is található fegyverekkel kapcsolatos rendelkezés. → Ezt tegnap találtam, és nem tűnik butaságnak ismerni.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyverforgalmazási vizsga

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Poresz írta: 2021.07.22. 10:17 Tegnapelőtt sikeres fegyverforgalmazói vizsgát tettem. Amíg friss a tapasztalat, rögzítem a tanulságokat. (Számomra tanulságos volt.)

Természetesen a vizsga nem a vizsgával kezdődött, hanem a felkészüléssel.
A Nemzeti Jogszabálytárból letöltöttem a 2004. évi XXIV. törvény a lőfegyverekről és lőszerekről és a 253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet a fegyverekről és lőszerekről hatályos változatát.
Ezután figyelmesen, értve, szükség esetén visszalapozva elolvastam a két jogszabályt.*
Ez azért is fontos, mert fegyverforgalmazási vizsgára nincs felkészítő tanfolyam, nincs tananyag, nincsenek kidolgozott tételek. - Ezt mindenkinek meg kell csinálnia önmagának.
Igen, a fegyverforgalmazási vizsgakérdések a kormányrendelet 10. számú mellékletében találhatók meg. - Nem pedig a 49/2004. BM rendeletben, ahogy az összes többi.
Ezután ismét figyelmesen elolvastam a két jogszabályt, és a fegyverismereti- és forgalmazó vizsgakérdéseket észben tartva szövegkiemelővel kijelöltem azokat a részeket, amiknek ismerete elvárt. Bármiben bizonytalan voltam Ctrl+F, és megkerestem (érdemes összefűzni a pdf fájlokat).

A vizsgára jelentkezés felfogható egy első szűrőnek: legalább három rossz telefonszámot kaptam, és sok helyre kapcsoltak, mire végre olyan valaki került a vonal másik végére, aki el tudta mondani, mi a tennivalóm.
Elárulom, hogy az itt található jelentkezési lapot kell kitölteni (Ügyfélkapu kell!).
Másnap felhívtak telefonon, tájékoztattak a vizsga időpontjáról és helyéről - itt van lehetőség másik alkalmat kérni - és e-mailen küldtek nekem még egy jelentkezési lapot, amit kitöltve vissza kellett küldenem.
Ezután ügyfélfogadási időben be kellett mennem a Teve utcai rendőrpalotába két tízezer forintos sárga csekkért. - A csekkszelvényt vizsgára magunkkal kell vinni.
Az egész olyan furcsa keveréke a 20. század végi és a 21. századi ügyintézésnek.

Tegnap - a vizsga utáni napon - találtam meg: "21/2012. (XII. 18.) ORFK utasítás a fegyverismereti, a fegyverforgalmazási és a házilagos lőszerszerelési és - újratöltési vizsga egységes végrehajtására, továbbá az Állami Vadászvizsga bizottság rendőrségi tagjának kijelölésével összefüggő feladatok végrehajtásáról." - Érdemes egyszer elolvasni.

A vizsgán megkaptam a fegyverismereti és a fegyverforgalmazási tesztlapot és kérdéssort. Azaz az egyik papír(kötegen) vannak a kérdések három válaszlehetőséggel (erre tilos írni), és a másik papírra kell írni a válasz betűjelét. Javítani lehet, egyértelműen jelezve és aláírva.
A maroklőfegyveres írásbeli vizsgán 15 perc állt rendelkezésre 15 kérdésre, a kombinálton (sörétes-golyós-maroklőfegyver) 25 perc állt rendelkezésre 25 kérdésre, és 21 helyes válasz kellett a sikeres vizsgához. Nekem ugyanúgy 25 percem volt, hogy 21-21 helyes választ adjak a 2×25 kérdésre.
Az írásbeli vizsga közben hallottam, hogy két főt is puskázáson értek: jól lehordták őket (vajon jószívűség vagy színjáték volt?), de nem zavarták őket haza.
A személyi igazolványt, lakcímkártyát, és vizsgadíj befizetését igazoló csekkszelvényt a kitöltött teszttel együtt le kellett adni, majd távozni a teremből.
Miután kijavították az írásbeli vizsgát, hét-nyolc embert név szerint szólítottak. Mivel perceken belül egyszerre távoztak a teremből, feltételezem megbuktak.

Szólítottak szóbelire: a padon két felfordított laminált kártya várt, a fegyverforgalmazói vizsgakérdések. Az elöltöltő fegyveres vizsgával ellentétben felkészülési idő nem volt, azonnal mondani kellett a választ.

A kijavított írásbeli vizsgáimat nem láttam: rákérdeztem, hogy megnézhetem-e, de az érezhető kelletlenség miatt elálltam ettől.
Vizsga után visszakapta a személyi igazolványom és a lakcímkártyám, valamint gazdagabb lettem egy fegyverforgalmazói bizonyítvánnyal.

A kombinált fegyverismereti írásbeli vizsga része viszont - most süllyedek el szégyenemben - bukta lett. Ezt előre közölték, amikor szólítottak szóbelizni.

Mert egy hónapig a jogszabályokat bújtam, és nem tanultam meg a hülye kérdések hülye válaszait.
Pl. mik a maroklőfegyver fő részei (nem fődarabok!)? → "Akkor most szerintük a markolat külön rész, mert funkció szerint osztották részekre a fegyvert, vagy a tok része, mert a markolathéjakat leszámítva egy alkatrészt képez a tokkal?"
"Golyós lőfegyverből kilőtt lövedék milyen messze repülhet el?" → "Attól függ, mert a .22 LR TOZ-8 is golyós lőfegyver, és az .50 BMG Gepárd Hiúz is."
Egy-két hiba mindig becsúszik, és ehhez pluszban jöttek ezek a kérdések, legalább négy.
Felkészülés során megrökönyödve olvastam a segédletet, és több részt elintéztem azzal: "Hogy lehet ilyen alacsony színvonalon kidolgozni ezt a tételt?! Ezt csak átfutom, simán menni fog szóbelin, úgyis jobban tudom!" - Hát nem: ezek a részek azért voltak így kidolgozva, mert ilyen színvonalú kérdésekre kell a három ilyen színvonalú válaszlehetőségből kiválasztani az egyetlen megfelelőt.

Egyetemen kétféle diák volt: a becsületes a tananyagot tanulta meg, a másik pedig a típuspéldák mechanikus megoldását és a régi zárthelyik, vizsgák kérdéseit és válaszait magolta.
Most is úgy voltam vele, én becsületesen felkészültem, mit érdekeljenek a tesztkérdések? Azzal foglalkozzanak azok, akik b@$ztak tanulni.
Ez a hozzáállás ragyogóan bevált az elöltöltő fegyveres és a fegyverforgalmazási vizsgán.
A fegyverismereti vizsga tekintetében viszont mindenkinek azt javaslom, akár a föld alól is kerítse elő a kérdéssorokat. A régi kéken megvoltak valakinek…

A vizsgabizottságra lehet jó benyomást tenni - állították, hogy nekem sikerült: "Látszik, hogy készült…" -, de a javítókulcsra nem ("…de a írásbelin hat rossz válasza volt!"). A fegyverforgalmazói vizsga írásbelijével nem volt gondom: a jogszabályban megtalálható és elvárható tudnivalókra kérdeztek rá. A tesztsor és a javítókulcs írójának itt nem volt játéktere. Ahogy a Windowsnak van csökkentett módja, úgy az írásbeli hülye kérdéseinek hülye válaszait is kenni-vágni kell.

Ez a tapasztalat nekem húszezer forintomba került (elbukott vizsga + újabb vizsga): ha okultok belőle, akkor helyettetek is kifizettem.

* A fegyvertartással kapcsolatos általam fellelt jogszabályok: → Ismerete nélkülözhetetlen. → Ismerete nélkülözhetetlen. A fegyverforgalmazási vizsgakérdések is ebben találhatók. → A fegyverismereti, lőszerszerelési, elöltöltő fegyveres vizsgakérdések ebben találhatók. → Felesleges foglalkozni vele. → A fegyverismereti- és forgalmazási vizsgához semmi köze, de a hétköznapi életünkhöz igen! Türelmetlenül várom, hogy hatályon kívül kerüljön ez a gyalázat. → Általam máshol eddig fel nem lelt tervezési előírásokat tartalmaz: szóval ezt a jogszabályt kivételesen imádom. → Ez csak érdekesség, a lényege: Magyarország ezzel lépett vissza a C.I.P. egyezménybe. → Egészségügyi követelmények. Bevallom, hogy még soha sem olvastam el. → A jogos védelem és a végszükség ebben található meg, és vannak ilyen tételek fegyverismereti vizsgán! Fegyverek a szabálysértési jogban: "A www.9mm.hu fórumozója (és a CN-gázpatron humán tesztünk szenvedő alanya) Poresz készítette ezt a figyelemreméltó gyűjtést. Ugyanis a Lőfegyverrel és lőszerrel való visszaélés bűntette mellett hajlamosak vagyunk elfelejteni, hogy a fegyvertartókat fenyegető szankciórendszer nem csak a BTK-ban megtalálható." → Aki vadászvizsgára készül, jobb ha ismeri (szerintem). → Nem olvastam, "csak" gyanús, hogy vadászok száméra ebben is található fegyverekkel kapcsolatos rendelkezés. → Ezt tegnap találtam, és nem tűnik butaságnak ismerni.
Köszi a beszámolót, érdekes volt! A fegyvervizsga meg simán meglesz legközelebb.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyverforgalmazási vizsga

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2021.07.22. 10:17 Tegnapelőtt sikeres fegyverforgalmazói vizsgát tettem. Amíg friss a tapasztalat, rögzítem a tanulságokat. (Számomra tanulságos volt.)

NAGYON JÓ ÖSSZEFOGLALÓ! Köszi.

Nem kell elkeseredni, nekem az a tapasztalatom, hogy aki a kereskedői+többi vizsgát egyszerre próbálja, azt elsőre vmelyikből meghúzzák úgyis.
És itt sem a tudáson múlt, hanem az immár nagyon értelmetlen kérdéssora elvárt nagyon 50 évvel ezelőtti válaszokon.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2021.07.21. 15:20
Csehország harca a fegyvertartás jogáért

Szerzővel pár éve ugyanabban a virtuális kávéházban váltjuk meg a világot (naponta többször is :) ). Tudomásom szerint a fegyverek egyáltalán nem érdeklik, de számára a fegyvertartás joga mégis annyira alapvető és magától értetődő dolog, mint az, hogy a víz nedves, az erdőben pedig fák vannak. Történelem, jog, és filozófia tárgyában rendkívül olvasott.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2021.07.23. 14:51 Csehország harca a fegyvertartás jogáért

Szerzővel pár éve ugyanabban a virtuális kávéházban váltjuk meg a világot (naponta többször is :) ). Tudomásom szerint a fegyverek egyáltalán nem érdeklik, de számára a fegyvertartás joga mégis annyira alapvető és magától értetődő dolog, mint az, hogy a víz nedves, az erdőben pedig fák vannak. Történelem, jog, és filozófia tárgyában rendkívül olvasott.

hááát, a főbb mondanivalókkal egyetértve, ez nekem erősen mozgalmárkodó, néhol hőzöngő, semmint tényszerű írás.

De éppen ezért tényszerű problémák bőven vannak benne.

"Összehasonlításképpen a fegyverszabadság bástyájának (tévesen) vélt Amerikai Egyesült Államokban is csak a népesség öt százalékának van lőfegyvere. "

Ez erősen nyilvánvalóan marhaság. Hiszen a háztartások kb. egyharmadában van lőfegyver.

A cseh "nem túl sok" engedélyes az lakosságarányosan össz. engedélyesre nézve 6x-os a magyarhoz képest.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Fegyverforgalmazási vizsga

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Poresz írta: 2021.07.22. 10:17 Tegnapelőtt sikeres fegyverforgalmazói vizsgát tettem. Amíg friss a tapasztalat, rögzítem a tanulságokat. (Számomra tanulságos volt.)

Természetesen a vizsga nem a vizsgával kezdődött, hanem a felkészüléssel.
A Nemzeti Jogszabálytárból letöltöttem a 2004. évi XXIV. törvény a lőfegyverekről és lőszerekről és a 253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet a fegyverekről és lőszerekről hatályos változatát.
Ezután figyelmesen, értve, szükség esetén visszalapozva elolvastam a két jogszabályt.*
Ez azért is fontos, mert fegyverforgalmazási vizsgára nincs felkészítő tanfolyam, nincs tananyag, nincsenek kidolgozott tételek. - Ezt mindenkinek meg kell csinálnia önmagának.
Eddig. Tessék, a kidolgozott tételeim: Fegyverforgalmazási vizsgakérdések (2021. 07. 23.) - Ma este frissítettem a vizsga tapasztalatai és a vizsgabizottság észrevételei alapján. Ezenkívül a felkészülésem közben gvass1 is átolvasta, hálám üldözze érte.
A segédlet olvasható, de okkal nem nyomtatható, letölthető, vagy másolható: most kezdődik a hibavadászat. (Ez egy kompromisszum: a hülyeség terjedési sebességét csökkenteni akarom; de ha nem olvasható, akkor nem is ellenőrizhető.) Be van állítva a Google Drive-on dokumentumban a hozzászólás lehetősége: így tudjátok segíteni a munkámat.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Fegyverforgalmazási vizsga

Hozzászólás Szerző: mlaca »

Poresz írta: 2021.07.23. 23:31 Eddig. Tessék, a kidolgozott tételeim: Fegyverforgalmazási vizsgakérdések (2021. 07. 23.) - Ma este frissítettem a vizsga tapasztalatai és a vizsgabizottság észrevételei alapján. Ezenkívül a felkészülésem közben gvass1 is átolvasta, hálám üldözze érte.
A segédlet olvasható, de okkal nem nyomtatható, letölthető, vagy másolható: most kezdődik a hibavadászat. (Ez egy kompromisszum: a hülyeség terjedési sebességét csökkenteni akarom; de ha nem olvasható, akkor nem is ellenőrizhető.) Be van állítva a Google Drive-on dokumentumban a hozzászólás lehetősége: így tudjátok segíteni a munkámat.
mély tiszteletem érte!
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Fegyverforgalmazási vizsga

Hozzászólás Szerző: Poresz »

mlaca írta: 2021.07.24. 10:27 mély tiszteletem érte!
Köszönöm.
Ilyenkor érzem a felelősség súlyát, hogy mi van, ha hülyeség maradt benne… Nem volt egyértelmű döntés, hogy közkinccsé teszem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyverforgalmazási vizsga

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Poresz írta: 2021.07.24. 11:56 Köszönöm.
Ilyenkor érzem a felelősség súlyát, hogy mi van, ha hülyeség maradt benne… Nem volt egyértelmű döntés, hogy közkinccsé teszem.
Te még jobb helyzetben vagy, lehet javítani utólag. Ha viszont valami nyomtatásba került... Jellemzően én is akkor veszek észre egyből valami hibát, miután elküldtam egy e-mailt, előtte hiába olvastam át többször.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: brh562 »

Ma reggel a Balázsék a Radio 1 en beszélhettek a fegyvertartásról vagy vmi régi műsor volt ismételve ?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

brh562 írta: 2021.07.27. 20:56 Ma reggel a Balázsék a Radio 1 en beszélhettek a fegyvertartásról vagy vmi régi műsor volt ismételve ?
Friss volt, de kiborító:-)

És alig hallottuk egymást, időnként én is átmentem agresszívbe az ismétlődő hülyeség-mantrák miatt.

Itt lehet meghallgatni, ha a dátumot a tegnapi napra (juli 27) állítod fent és a 4.-es műsorrészletet hallgatod meg:

https://www.radio1.hu/musor/balazsek/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2021.07.28. 06:05 Friss volt, de kiborító:-)

És alig hallottuk egymást, időnként én is átmentem agresszívbe az ismétlődő hülyeség-mantrák miatt.

Itt lehet meghallgatni, ha a dátumot a tegnapi napra (juli 27) állítod fent és a 4.-es műsorrészletet hallgatod meg:

https://www.radio1.hu/musor/balazsek/
Jó voltál, gratula!
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

gvass1 írta: 2021.07.28. 06:05 Friss volt, de kiborító:-)

És alig hallottuk egymást, időnként én is átmentem agresszívbe az ismétlődő hülyeség-mantrák miatt.

Itt lehet meghallgatni, ha a dátumot a tegnapi napra (juli 27) állítod fent és a 4.-es műsorrészletet hallgatod meg:

https://www.radio1.hu/musor/balazsek/
Jó lett volna, bár Ferenc testvér, teljesen hülyeként olyan ostobaságokat beszélt…
Alig bírtam végighallgatni!
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Recon
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2019.09.24. 09:15

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Recon »

Jó volt a műsor, de Feri értetlenkedése és folyamatos kötözködése tényleg már idegesítő volt.... A Balázs meg a Jani jó oldalról közeledett legalább....
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

Recon írta: 2021.07.28. 15:49 Jó volt a műsor, de Feri értetlenkedése és folyamatos kötözködése tényleg már idegesítő volt.... A Balázs meg a Jani jó oldalról közeledett legalább....
Ja, pozitív csalódás volt, de csak azért, mert a legrosszabbat feltételeztem a bulvárfos kontra fegyver témakörben. Ehhez képest meglepő volt a műsorvezető szájából a fegyvertartást pártoló kijelentéseket hallani. Sajnálom, hogy senkinek sem jutott eszébe a szegedi vadászpuskás gyilkossággal kapcsolatban érvként, hogy az elkövető mindenképpen megtette volna amit akart akár illegál eszközzel is, és ellene az áldozatoknak csak lőfegyverrel védekezve lehetett volna bármi esélyük.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

És ismét:

Mass Shooting Thwarted By Armed Bystander Who Shot Back

https://concealednation.org/2021/07/mas ... shot-back/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

gvass1 írta: 2021.07.28. 19:47 És ismét:

Mass Shooting Thwarted By Armed Bystander Who Shot Back

https://concealednation.org/2021/07/mas ... shot-back/
Dícséretes hogy valószínűleg azért nem lett tömegmészárlás, mert volt egy polgár (és volt mivel) aki visszalőtt a tömegből.
Kösz a példát, jó így látni is miután meghallgattam a rádiós sztorit. :)

Röhejes viszont : "without intent to kill"

Ezt mivel fogják kimagyarázni-kimosdatni?
Bár itthonról is ismerjük a témát. Vascsővel valaki fejére több nagy erejű ütést mérni, miközben alszik: garázdaság? Nem gyilkossági kísérlet.
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2021.07.28. 19:47 És ismét:

Mass Shooting Thwarted By Armed Bystander Who Shot Back

https://concealednation.org/2021/07/mas ... shot-back/
Ezeket a híreket pontosan ugyanolyan fenntartással kezelem, mint az összes többi újságcikket. Agendával rendelkező emberek írják mindegyiket, akinek sztori kell. Hogy történetesen az agenda számunkra éppen szimpatikus, még nem jelenti azt, hogy objektív, és jól Informált a cikkíró. Fura ez az egész történet. Nem voltunk ott, a sztoriba a pedig belefér BÁRMI: a meghiúsult Al-Kaida támadástól amit tagadnak a sunyi hatóságok, egészen a negligent discharge-ot okozó balf.szig amit túlreagált a becsületes járókelő polgár de ezt elnézte neki a sheriff :mrgreen:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

Morcosrobot írta: 2021.07.28. 21:31
Röhejes viszont : "without intent to kill"
Lol. Az előbb amikor a kádban olvasgattam még az szerepelt hogy "Egyikük ruházatának átvizsgálásakor viszont egy gázpisztoly is előkerült, amelyet nemcsak használni, de közterületre kivinni is tilos."

Mire leültem a gép elé már "korrigálódott a cikk" (csak ezt nem jelzik sehol.)

https://index.hu/belfold/2021/07/28/bus ... loallitas/

Viszont itt ugyebár idéztek egy hivatalos személytől.
Utólag jött rá a hiv. személy hogy hülyeségeket beszélt, és korrekciót kért, vagy az újságíró használta szabadon a fantáziáját és adta más szájába kéretlenül a szavakat? És esetleg rászóltak hogy ejnye?

*mod: meglett az eredeti :D

https://webcache.googleusercontent.com/ ... clnk&gl=hu
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2021.07.28. 22:20 Ezeket a híreket pontosan ugyanolyan fenntartással kezelem, mint az összes többi újságcikket. Agendával rendelkező emberek írják mindegyiket, akinek sztori kell. Hogy történetesen az agenda számunkra éppen szimpatikus, még nem jelenti azt, hogy objektív, és jól Informált a cikkíró. Fura ez az egész történet. Nem voltunk ott, a sztoriba a pedig belefér BÁRMI: a meghiúsult Al-Kaida támadástól amit tagadnak a sunyi hatóságok, egészen a negligent discharge-ot okozó balf.szig amit túlreagált a becsületes járókelő polgár de ezt elnézte neki a sheriff :mrgreen:
A gyanakvás a sajtóval szemben mindig jogos.

Azonban a Concealednation kifejezetten tárgyilagos szokott lenni és a hibázó fegyvertartókkal kapcsolatban is keményen kritikus.

Jelen esetben is korrekten leírják: "Was it an attempted mass shooting? Who knows. Maybe, maybe not. What we do know is that armed resistance is what stopped the suspect from shooting more into the crowd."

Érdemes a forrsáként beidézett mainstream média (tehát fegyverellenes forrás) cikkét is elolvasni:https://www.winknews.com/2021/07/23/man ... oots-back/

Ami tény: bűntetett előéletű, illegál fegyverrel emberek csoportja fele lőtt. És MIKOR onnan visszalőttek, eldobta a fegyverét és abbahagyta a cselekményt.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Sziasztok . Új szem.ig. adatokat (lejárt a régi) le kell jelenteni az igrenden ?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Trailm írta: 2021.07.30. 09:34 Sziasztok . Új szem.ig. adatokat (lejárt a régi) le kell jelenteni az igrenden ?
Le.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Köszi .
sanders
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2019.07.10. 16:07

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: sanders »

gvass1 írta: 2021.07.30. 09:59Le.
Szerencsére nem nagy kaland lejelenteni, de miért kell? Csak kíváncsiságból. A tartásiban nem szerepel a személyi száma, a többi adat (szül.hely,idő, név, stb) meg nem módosul egy új igazolvány miatt úgyse.
---
Sanders
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

sanders írta: 2021.08.05. 09:58 Szerencsére nem nagy kaland lejelenteni, de miért kell? Csak kíváncsiságból. A tartásiban nem szerepel a személyi száma, a többi adat (szül.hely,idő, név, stb) meg nem módosul egy új igazolvány miatt úgyse.
Mert a jogszabály előírja. Akadálypáya.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

sanders írta: 2021.08.05. 09:58 Szerencsére nem nagy kaland lejelenteni, de miért kell? Csak kíváncsiságból. A tartásiban nem szerepel a személyi száma, a többi adat (szül.hely,idő, név, stb) meg nem módosul egy új igazolvány miatt úgyse.
A BM szemében a fegyveres civil vörös posztó, ezért minden lehetséges adminisztratív eszközzel igyekeznek megnehezíteni a fegyvertartók életét, ahol csak lehet. Ez is egy ilyen kedvesség tőlük. Az igrend mindent kiderít a BM rendszerekből másodpercek alatt, nevetséges hogy minekünk be kell bejelenteni feléjük annak az igazolványnak a változását, amit éppen ők (BM) bocsátanak ki.
Mégis köteleznek rá hogy fuss egy kört náluk, szívjál egy kicsit, gyűlöld meg minél hamarabb ezt a fegyveresdit és add szépen le a fegyvereidet.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Poresz »

TotoHU írta: 2021.08.05. 10:59 Az igrend mindent kiderít a BM rendszerekből másodpercek alatt, nevetséges hogy minekünk be kell bejelenteni feléjük annak az igazolványnak a változását, amit éppen ők (BM) bocsátanak ki.
Pontosan. Tragikomédia a köbön.
TotoHU írta: 2021.08.05. 10:59 A BM szemében a fegyveres civil vörös posztó, ezért minden lehetséges adminisztratív eszközzel igyekeznek megnehezíteni a fegyvertartók életét, ahol csak lehet. Ez is egy ilyen kedvesség tőlük. Az igrend mindent kiderít a BM rendszerekből másodpercek alatt, nevetséges hogy minekünk be kell bejelenteni feléjük annak az igazolványnak a változását, amit éppen ők (BM) bocsátanak ki.
Mégis köteleznek rá hogy fuss egy kört náluk, szívjál egy kicsit, gyűlöld meg minél hamarabb ezt a fegyveresdit és add szépen le a fegyvereidet.
Régi vágyam, hogy beépülhessek közéjük. Tudni akarom hogyan dolgoznak, milyen utasításokat kapnak a feletteseiktől, miről beszélgetnek kávészünet közben, mi van a fejükben (mondjuk ehhez a gondolatolvasás képessége is kellene). - Mindezt azért, mert elképzelni sem tudom, milyen lehet ilyen küldetéstudatos rosszindulattal élni, mi a forrása.
sanders
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2019.07.10. 16:07

Re: Fegyverforgalmazási vizsga

Hozzászólás Szerző: sanders »

Poresz írta: 2021.07.23. 23:31 Eddig. Tessék, a kidolgozott tételeim: Fegyverforgalmazási vizsgakérdések (2021. 07. 23.) - Ma este frissítettem a vizsga tapasztalatai és a vizsgabizottság észrevételei alapján. Ezenkívül a felkészülésem közben gvass1 is átolvasta, hálám üldözze érte.
A segédlet olvasható, de okkal nem nyomtatható, letölthető, vagy másolható: most kezdődik a hibavadászat. (Ez egy kompromisszum: a hülyeség terjedési sebességét csökkenteni akarom; de ha nem olvasható, akkor nem is ellenőrizhető.) Be van állítva a Google Drive-on dokumentumban a hozzászólás lehetősége: így tudjátok segíteni a munkámat.
Nem engedi letölteni. Tudnál segíteni? Lehet valami jogosultságot kell még hozzáadni pluszban nálad? Köszi! (a nyomtató ikon is inaktív)
---
Sanders
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Poresz írta: 2021.08.05. 12:00 Régi vágyam, hogy beépülhessek közéjük. Tudni akarom hogyan dolgoznak, milyen utasításokat kapnak a feletteseiktől, miről beszélgetnek kávészünet közben, mi van a fejükben (mondjuk ehhez a gondolatolvasás képessége is kellene). - Mindezt azért, mert elképzelni sem tudom, milyen lehet ilyen küldetéstudatos rosszindulattal élni, mi a forrása.
Szerintem marhára unják a munkájukat, úgy gondolják hogy alul vannak fizetve, igyekeznek a felelőség alól kibújni, és a fegyvereket sem szeretik (tisztelet a kivételnek).

Egyébként nagyon rossz véleménnyel vagyok ezekkel a csinyovnyikokkal kapcsolatban.
Egyértelműen, magyar nyelven feltett kérdésre nem tudnak egyértleműen, magyarul válaszolni.
Két sor lenne a válasz, de írnak két oldalt, amiben NINCS benne a válasz.

Egy ismerősömnek segítek inzétni egy elég fontos ügyet, felhívja a Kormányhivatalt, az ügyintézőtől kapott információval megy a másik hivatalhoz, ott elküldik a p-ba, hogy ez egy f.aszság.

Én most az MVM-Next energiaszolgáltatóval próbálok zöldágra vergődni, hogy mi a f.sz lesz a szolgáltatóváltáskor a napelemmel betermelt árammal, de a válaszként kapott 4 oldalas brossúrában nincs benne a válasz.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.08.05. 13:31 Szerintem marhára unják a munkájukat, úgy gondolják hogy alul vannak fizetve, igyekeznek a felelőség alól kibújni, és a fegyvereket sem szeretik (tisztelet a kivételnek).

Egyébként nagyon rossz véleménnyel vagyok ezekkel a csinyovnyikokkal kapcsolatban.
Egyértelműen, magyar nyelven feltett kérdésre nem tudnak egyértleműen, magyarul válaszolni.
Két sor lenne a válasz, de írnak két oldalt, amiben NINCS benne a válasz.

Egy ismerősömnek segítek inzétni egy elég fontos ügyet, felhívja a Kormányhivatalt, az ügyintézőtől kapott információval megy a másik hivatalhoz, ott elküldik a p-ba, hogy ez egy f.aszság.

Én most az MVM-Next energiaszolgáltatóval próbálok zöldágra vergődni, hogy mi a f.sz lesz a szolgáltatóváltáskor a napelemmel betermelt árammal, de a válaszként kapott 4 oldalas brossúrában nincs benne a válasz.
Nekem az abszolút kedvencem az, amikor már működő két fegyverboltban alkalmazotti hozzájárulással bíró kolléga egy harmadik cégre megkéri az alkalmazotti hozzájárulást, amihez ÚJRA csatolni kell a fegyverismereti+kereskedői vizsgát, AMIT annál a konkrét igrend szervnél tett le, de ha nincs meg a papírfecni (legalább fájlként), akkor ugyanennél a szervnél kell vizsgabizonyítvány másolatot kérelmezni, és ha megvan, akkor UGYANOTT benyújtani.


Vagyis egy olyan dokumentumot kérnek, ami a már meglevő, általuk kiadott, érvényes engedélynek az előfeltétele.


(Én mondjuk ezen logika alapján csodálkozom, hogy anyámat nem kell vinni, aki tanúsítja (2 példányban, teljes bizonyító erejű okirattal), hogy valóban megszült, tehát létezem, mert a személyim erre nem elég.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Poresz írta: 2021.08.05. 12:00 Régi vágyam, hogy beépülhessek közéjük. Tudni akarom hogyan dolgoznak, milyen utasításokat kapnak a feletteseiktől, miről beszélgetnek kávészünet közben, mi van a fejükben (mondjuk ehhez a gondolatolvasás képessége is kellene). - Mindezt azért, mert elképzelni sem tudom, milyen lehet ilyen küldetéstudatos rosszindulattal élni, mi a forrása.
Az általánosítás nem szerencsés, de a legtöbb rendőr szent meggyőződése hogy a fegyver az civil kezébe nem való, és az a fegyveres szervek privilégiuma.
Nekem is van rendőr ismerősöm aki nem érti minek járok lőni, minek nekem otthonra pisztoly és karabély, stb.
Minden ebből a régi-régi meggyőződésből fakad. (Szerintem)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TotoHU írta: 2021.08.05. 13:53 Az általánosítás nem szerencsés, de a legtöbb rendőr szent meggyőződése hogy a fegyver az civil kezébe nem való, és az a fegyveres szervek privilégiuma.
Nekem is van rendőr ismerősöm aki nem érti minek járok lőni, minek nekem otthonra pisztoly és karabély, stb.
Minden ebből a régi-régi meggyőződésből fakad. (Szerintem)
Jaja, üdítő kivétel olyan rendőrrel találkozni, aki nem ezt a régi vonalat követi.
(Itt a fórumon van pár. ;-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: G.D »

TotoHU írta: 2021.08.05. 13:53 Az általánosítás nem szerencsés, de a legtöbb rendőr szent meggyőződése hogy a fegyver az civil kezébe nem való, és az a fegyveres szervek privilégiuma.
Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2021.08.05. 13:40 Nekem az abszolút kedvencem az, amikor már működő két fegyverboltban alkalmazotti hozzájárulással bíró kolléga egy harmadik cégre megkéri az alkalmazotti hozzájárulást, amihez ÚJRA csatolni kell a fegyverismereti+kereskedői vizsgát, AMIT annál a konkrét igrend szervnél tett le, de ha nincs meg a papírfecni (legalább fájlként), akkor ugyanennél a szervnél kell vizsgabizonyítvány másolatot kérelmezni, és ha megvan, akkor UGYANOTT benyújtani.


Vagyis egy olyan dokumentumot kérnek, ami a már meglevő, általuk kiadott, érvényes engedélynek az előfeltétele.


(Én mondjuk ezen logika alapján csodálkozom, hogy anyámat nem kell vinni, aki tanúsítja (2 példányban, teljes bizonyító erejű okirattal), hogy valóban megszült, tehát létezem, mert a személyim erre nem elég.)
Javítói tevékenység átkerült kft-ből egyéni vállalkozó tevékenységébe. Ugyanott, ugyanaz az ember ugyanazt végzi. Adatmódosítás 3000-ért? Nem, újra engedélyezés a nulláról, 80000. A beadott iratok kikérhetők megkönnyíteni az új ügyintézést? Nem.
Az új kereskedői plasztikkártyán elírták-e a címet?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2021.08.05. 13:59 Jaja, üdítő kivétel olyan rendőrrel találkozni, aki nem ezt a régi vonalat követi.
(Itt a fórumon van pár. ;-)
Igen, pont ezért mondtam hogy nem jó dolog az általánosítás - de a legtöbb esetben ez a helyzet.
Mert még igrendes körökben sem egységes a kép, a mostani igrendes ügyintézőnk itt ahol lakom pl klubtársam a helyi lövészklubban, tud és szeret is lőni. Így a maximális korrektséggel áll a helyi fegyvertartókhoz, és főleg a sportlövőkhöz.
Még a kártyás fizetést is elintézték azon a vidéki kapitányságon, hogy ne kelljen már csekkekkel rohangálni a postára. Apróság, de már tett valamit azért hogy egy picit kevésbé legyen sz.pás a fegyvertartó élete.
Nem, ez már nem Gödöllő. :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2021.08.05. 14:41-kor.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »


Máshol sem fenékig habostorta az elmebaj!
A mexikói kormány amerikai fegyvergyártókat akar beperelni:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/a-mexik ... beperelni/


Kép

(Köszi a kisképet GD-nek:-))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

zora írta: 2021.08.05. 14:27 Javítói tevékenység átkerült kft-ből egyéni vállalkozó tevékenységébe. Ugyanott, ugyanaz az ember ugyanazt végzi. Adatmódosítás 3000-ért? Nem, újra engedélyezés a nulláról, 80000. A beadott iratok kikérhetők megkönnyíteni az új ügyintézést? Nem.
Az új kereskedői plasztikkártyán elírták-e a címet?
A válasz egyszerű: MERT MEGTEHETIK.
Ha Te elb.aszol valamit, a börtönt kockáztatod.
Ha ők?
Elirják a kalibert, fegyver tipusát, bármit?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.08.05. 14:59 A válasz egyszerű: MERT MEGTEHETIK.
Ha Te elb.aszol valamit, a börtönt kockáztatod.
Ha ők?
Elirják a kalibert, fegyver tipusát, bármit?
Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Fegyverforgalmazási vizsga

Hozzászólás Szerző: Poresz »

sanders írta: 2021.08.05. 12:09 Nem engedi letölteni. Tudnál segíteni? Lehet valami jogosultságot kell még hozzáadni pluszban nálad? Köszi! (a nyomtató ikon is inaktív)
Poresz írta: 2021.07.23. 23:31 A segédlet olvasható, de okkal nem nyomtatható, letölthető, vagy másolható: most kezdődik a hibavadászat. (Ez egy kompromisszum: a hülyeség terjedési sebességét csökkenteni akarom; de ha nem olvasható, akkor nem is ellenőrizhető.) Be van állítva a Google Drive-on dokumentumban a hozzászólás lehetősége: így tudjátok segíteni a munkámat.
Ha nélkülözhetetlen, hogy ne képernyőn olvasd - mert például vizsgára készülsz - küldök egy példányt. - Plusz még meggondolom, hogy kikapcsolom a korlátozásokat. (Felnőttek vagyunk: mindenkinek a saját felelőssége, hogy ne a kidolgozott tételeket, hanem a jogszabályokat ismerje.)
sanders
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2019.07.10. 16:07

Re: Fegyverforgalmazási vizsga

Hozzászólás Szerző: sanders »

Poresz írta: 2021.08.05. 15:41 Ha nélkülözhetetlen, hogy ne képernyőn olvasd - mert például vizsgára készülsz - küldök egy példányt. - Plusz még meggondolom, hogy kikapcsolom a korlátozásokat. (Felnőttek vagyunk: mindenkinek a saját felelőssége, hogy ne a kidolgozott tételeket, hanem a jogszabályokat ismerje.)
Jelen pillanatban nem készülök vizsgára, de rajta van a listámon ezért szeretném elmenteni későbbi használatra.
---
Sanders
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyverforgalmazási vizsga

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

sanders írta: 2021.08.05. 22:32 Jelen pillanatban nem készülök vizsgára, de rajta van a listámon ezért szeretném elmenteni későbbi használatra.
ctrl-prt scrn
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

A LEVENDULA veszélyesnek nyilvánítása! OMG

Az ólomlövedék-betiltás margójára - NEM LEHET NEM ÉSZREVENNI AZ ANALÓGIÁT.

"Régóta jól működő mechanizmusokat nem szükséges jelölni. Ha az embereket önálló gondolkodásra és tájékozódásra alkalmas lényeknek, nem pedig »fogyasztógépeknek« tekintjük, akkor feltételezhetjük, hogy el tudják dönteni maguk is, mi a jó és mi a rossz nekik"

https://24.hu/tudomany/2021/08/04/leven ... opai-unio/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: mlaca »

gvass1 írta: 2021.08.06. 07:18 A LEVENDULA veszélyesnek nyilvánítása! OMG

Az ólomlövedék-betiltás margójára - NEM LEHET NEM ÉSZREVENNI AZ ANALÓGIÁT.

"Régóta jól működő mechanizmusokat nem szükséges jelölni. Ha az embereket önálló gondolkodásra és tájékozódásra alkalmas lényeknek, nem pedig »fogyasztógépeknek« tekintjük, akkor feltételezhetjük, hogy el tudják dönteni maguk is, mi a jó és mi a rossz nekik"

https://24.hu/tudomany/2021/08/04/leven ... opai-unio/
csak ismételni tudom magam: ki kell lépnünk ebből a posványból, mert már semmiféle előnyt nem nyújt.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Poresz »

mlaca írta: 2021.08.06. 09:04 csak ismételni tudom magam: ki kell lépnünk ebből a posványból, mert már semmiféle előnyt nem nyújt.
Szigorúan politikamentesen: megoldódna a probléma? A hazai, saját nevelésű csinovnyikok…
WildBear23 írta: 2021.07.13. 17:02 Ja, emlékszem, ezt én is elküldtem!

Ezen bosszankodtam én is egy sort. Hogy a francba lehet ilyen marhaságot leírni?????

"A gázspray pelargonsav-vanillilamid és az olajosgyanta-tartalmú kapszaicin hatóanyaga agresszív maró tulajdonsága akár égési sérülések előidézésére is alkalmas"

Megkeresném, és kicibálnám az íróasztala mögül azt a csinyovnyikot, aki ezt írta!
(A mi pénzünkből..)
A háztartási sósav az maró (szövetkárosodást okoz), a vízkőoldó, a hideg zsíroldó maró (lúgot tartalmaznak, oldják a fehérjéket, így szöveteket, nyálkahártyákat, egyébként szabadon tarthatóak), de a kapszaicin ilyet NEM okoz, hanem a vanilloid-1 receptorhoz (TRPV1) kötődik, és így meleg (illetve fájdalom) érzetet kelt.

De ezt bármelyik toxikológus meg tudja mondani, vagy akár a szakirodalom, kezdve a wikipédiával.
…nem delírálnak rémeket?

Arra célozgatok, hogy itt, a világ jobbmódúbb részén (Európa, Észak-Amerika, Ausztrália) terjed egy elméket fertőző kór, és döbbenetes módon az iskolázottság mértékével egyenesen arányosan fertőzőképesebb. - "Az állam legyen az első számú óvóbácsi, mindentől - még önmaguktól is - védje meg az óvodásait*, sőt, még a lehetőségét is szüntesse meg, hogy egyáltalán bármi veszély létezhessen."
Beszélgetek emberekkel: a legkomolyabban mondom, ilyen dolgoktól rettegnek, hogy ha nem lenne tilos, a pékek mérgezett kenyeret adnának el. (Mert szerintük a pékeknek az a jó, ha kinyírják a vásárlóikat, akik holnap és holnapután is jönnének kenyérért.)
Amíg ezzel a mentalitással nem kezdünk valamit, itt sorban jönni fognak az ilyen levendulás, ólomlövedékes kezdeményezések. Fegyverliberalizáció pedig pláne szóba sem jöhet.

* Az ilyen mentalitású embert polgárnak nevezni nem eufemizmus, hanem tömény ízléstelenség. A polgárt az önállósága és a teljesítménye definiálja.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Fegyverforgalmazási vizsga

Hozzászólás Szerző: Poresz »

sanders írta: 2021.08.05. 22:32 Jelen pillanatban nem készülök vizsgára, de rajta van a listámon ezért szeretném elmenteni későbbi használatra.
Letöltheted.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

mlaca írta: 2021.08.06. 09:04 csak ismételni tudom magam: ki kell lépnünk ebből a posványból, mert már semmiféle előnyt nem nyújt.
Briteknél is milyen fasza lett a fegyvertörvény a brexit után!
JA, NEM!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

mlaca írta: 2021.08.06. 09:04 csak ismételni tudom magam: ki kell lépnünk ebből a posványból, mert már semmiféle előnyt nem nyújt.
Nna, azért megnézném, hogy mi lenne itt az EU nélkül..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Poresz »

WildBear23 írta: 2021.08.06. 11:14 Nna, azért megnézném, hogy mi lenne itt az EU nélkül..
…igen, néhányszor már elgondolkodtam rajta: vajon EU-s jogharmonizáció nélkül lehetne-e barnakönyv nélkül gáz-riasztó pisztolyom?

U.i.: Ne legyenek illúzióink: EU-n kívül és EU-n belül is ugyanazzal a korszellemmel kell küzdeni, amit már néhány hozzászólásomban vázoltam.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2021.08.06. 11:01 Briteknél is milyen fasza lett a fegyvertörvény a brexit után!
JA, NEM!
Nem csak a fegyvertörvény - a brit gazdaság is csúnyán tökön lőtte magát. A brexit nagyhangú reklámarca, Nigel Farage meg csöndben elkullogott és beállt a sorba francia (vagy német) útlevélért.
Hülye angolok, angol hülyék.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2021.08.06. 11:14 Nna, azért megnézném, hogy mi lenne itt az EU nélkül..
Pacikuki tormával. Vagy az sem.
Szt. István óta a magyarok legfőbb törekvése volt hogy minél teljesebben csatlakozzanak a nyugati kulturális és gazdasági rendszerekhez. Ez 2004-ben sikerült, ezzel egy ezeréves álom vált valóra.
Kritizálni lehet, reformálni időről időre lehet sőt kell is, de kilépni belőle egyenlő volna az öngyilkossággal. Az EU nagyon régóta a legnagyobb esélyünk arra, hogy csökkentsük a lemaradásunkat itt Európa perifériáján.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: mlaca »

TotoHU írta: 2021.08.06. 12:09 Pacikuki tormával. Vagy az sem.
Szt. István óta a magyarok legfőbb törekvése volt hogy minél teljesebben csatlakozzanak a nyugati kulturális és gazdasági rendszerekhez. Ez 2004-ben sikerült, ezzel egy ezeréves álom vált valóra.
Kritizálni lehet, reformálni időről időre lehet sőt kell is, de kilépni belőle egyenlő volna az öngyilkossággal. Az EU nagyon régóta a legnagyobb esélyünk arra, hogy csökkentsük a lemaradásunkat itt Európa perifériáján.
asszem itt vmi félreértés van. nem a gazdasági közösséggel van a gond, hanem az EU-ban trollkodó, senki által oda nem szavazott baromarcokkal, akik random hoznak az életet megnehezítő döntéseket a lobbisták füttyszava szerint. így már megy az értelmezés? az EU-t be kéne szántani, helyét felégetni és sóval behinteni, majd létrehozni egy új, kizárólag gazdasági közösségre koncentráló közösséget önálló, szuverén államokkal.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Poresz írta: 2021.08.06. 11:56 …igen, néhányszor már elgondolkodtam rajta: vajon EU-s jogharmonizáció nélkül lehetne-e barnakönyv nélkül gáz-riasztó pisztolyom?
Őszintén szólva a gázpisztoly a legkisebb dolog.
Ennél sokkal többet ad nekünk az EU.
Ha választani kell, hogy melyik klubnak legyünk a tagja, 100x inkább az EU, mint a keletiek (oroszok, kínaiak, kipcsákok).
mlaca írta: 2021.08.06. 12:28 asszem itt vmi félreértés van. nem a gazdasági közösséggel van a gond, hanem az EU-ban trollkodó, senki által oda nem szavazott baromarcokkal, akik random hoznak az életet megnehezítő döntéseket a lobbisták füttyszava szerint.
Hát ez meg sajnos kapcsolt áru.
Ahhoz meg kicsit vagyunk, hogy megváltoztassuk az EU-t (max. belülről tudja bomlasztani a dicső kormányunk..)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Geopolitika: ennyi talán még belefér.
mlaca írta: 2021.08.06. 12:28 asszem itt vmi félreértés van. nem a gazdasági közösséggel van a gond, hanem az EU-ban trollkodó, senki által oda nem szavazott baromarcokkal, akik random hoznak az életet megnehezítő döntéseket a lobbisták füttyszava szerint. így már megy az értelmezés? az EU-t be kéne szántani, helyét felégetni és sóval behinteni, majd létrehozni egy új, kizárólag gazdasági közösségre koncentráló közösséget önálló, szuverén államokkal.
Azért egy közös hadsereget lájkolnék.
1. Európa Oroszország félszigete, az oroszoknak pedig két becsípődése van:
- Nagy Péter cár óta melegtengeri kikötőt akarnak. Ha átjutnak a Boszporuszon, akkor az lesz a bajuk, hogy ott van Gibraltár és a Szuezi-csatorna.
- be vannak gyulladva, hogy Európa felől invázió érkezik.
2. Az elmúlt fél évszázadban (Nyugat-)Európa az USA kitartottja volt. Úgy tűnik, Uncle Sam ráunt a szeretőjére, de elengedni nem akarja.
3. Kína egy gazdaságilag és katonailag is erős ország, ami 2012 óta egy 1984-szerű világ felépítésével kísérletezik. (Édesapám 1999-2012 között az év harmadát-negyedét ott töltötte, egyik barátom pedig a vírus előtt volt ott egy évig angoltanár: a félelem nem alaptalan.)
4. Remélem, hogy India soha sem fog felnőni az előbbi három gengszter mellé.
5. A Földközi-tenger túlpartján pedig egy elég problémás kontinens van.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Szerintem lassan OFF, illetve politika.

ON

Az EU - amúgy félelmetesen bürokratikus és elcseszett fegyverdirektívája alapján:


"Once firearms are lawfully acquired and possessed in accordance with Directive 91/477/EEC, national provisions concerning the carrying of weapons, hunting or target shooting should apply."

"3. Member States may choose to grant to collectors, in individual special cases, exceptionally and in a duly reasoned manner, authorisations to acquire and possess firearms, essential components and ammunition classified in category A"[/i]


LEHETNE bátran nemzeti hatáskörben AKÁR alanyi jogú önvédelmi lőfegyver-engedélyezést bevezetni, vagy AKÁR sorozatlövő fegyvert is gyűjteményi célra tartani.

Innentől ha az adott országban ilyesmi nincs, azért NEM az EU a hülye, hanem a nemzeti jogalkotás!

OFF
Poresz írta: 2021.08.06. 13:13 Geopolitika: ennyi talán még belefér.



Azért egy közös hadsereget lájkolnék.
1. Európa Oroszország félszigete, az oroszoknak pedig két becsípődése van:
- Nagy Péter cár óta melegtengeri kikötőt akarnak. Ha átjutnak a Boszporuszon, akkor az lesz a bajuk, hogy ott van Gibraltár és a Szuezi-csatorna.
- be vannak gyulladva, hogy Európa felől invázió érkezik.
2. Az elmúlt fél évszázadban (Nyugat-)Európa az USA kitartottja volt. Úgy tűnik, Uncle Sam ráunt a szeretőjére, de elengedni nem akarja.
3. Kína egy gazdaságilag és katonailag is erős ország, ami 2012 óta egy 1984-szerű világ felépítésével kísérletezik. (Édesapám 1999-2012 között az év harmadát-negyedét ott töltötte, egyik barátom pedig a vírus előtt volt ott egy évig angoltanár: a félelem nem alaptalan.)
4. Remélem, hogy India soha sem fog felnőni az előbbi három gengszter mellé.
5. A Földközi-tenger túlpartján pedig egy elég problémás kontinens van.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sanders
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2019.07.10. 16:07

Re: Fegyverforgalmazási vizsga

Hozzászólás Szerző: sanders »

Poresz írta: 2021.08.06. 10:14Letöltheted.
Ezt mondja sajnos továbbra is: "Options to download, print, and copy have been disabled on this file."

(A printscreen is egy opció lenne valóban, de gondoltam lementem normálisan ha már van lehetőségem megkérni a lövész társam, hogy tegye lehetővé nekem ha nem probléma :) )
---
Sanders
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Fegyverforgalmazási vizsga

Hozzászólás Szerző: Poresz »

sanders írta: 2021.08.06. 13:55 Ezt mondja sajnos továbbra is: "Options to download, print, and copy have been disabled on this file."
Próbáld meg újra: a beállításokkal együtt megváltozott a link.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bel »

TotoHU írta: 2021.08.06. 12:09 Szt. István óta a magyarok legfőbb törekvése volt hogy minél teljesebben csatlakozzanak a nyugati kulturális és gazdasági rendszerekhez. Ez 2004-ben sikerült, ezzel egy ezeréves álom vált valóra.
Kritizálni lehet, reformálni időről időre lehet sőt kell is, de kilépni belőle egyenlő volna az öngyilkossággal. Az EU nagyon régóta a legnagyobb esélyünk arra, hogy csökkentsük a lemaradásunkat itt Európa perifériáján.
+1
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2021.08.06. 11:14 Nna, azért megnézném, hogy mi lenne itt az EU nélkül..
+1
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
sanders
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2019.07.10. 16:07

Re: Fegyverforgalmazási vizsga

Hozzászólás Szerző: sanders »

Poresz írta: 2021.08.06. 15:01 Próbáld meg újra: a beállításokkal együtt megváltozott a link.
Megvan! Köszönöm szépen!
---
Sanders
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

A fegyverbetiltás nagyszerűen MŰKÖDIK!

"Lövöldözés volt az angliai Plymouthban, hatan meghaltak
...az elkövető betörte egy többlakásos családi ház ajtaját, és agyonlőtt egy fiatal anyát és lányát. Mint mondta, úgy értesült, hogy a férfinál félautomata fegyver volt. A The Times szerint a támadó a bűncselekmény helyszínéről a közelben lévő Linear parkon keresztül próbált elmenekülni, de útközben rálőtt több emberre."

https://24.hu/kulfold/2021/08/13/lovold ... -plymouth/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

*** ÚJ Véleménycikk – Fegyverjog: az EU mindenért a hibás? ***

Az Európai Uniót a legutóbbi fegyverdirektíva-módosítása kapcsán sok mindenért lehet szidni, hiszen abszolút öncélú, sokszor logikátlan, bürokratikus jogszabálykupacot igyekeznek ráerőltetni a tagállamok mindegyikére. Azonban ne essünk át a ló túloldalára, sokan most MINDEN fegyverjogi nyűgjükért a brüsszeli bürokratákat átkozzák – ez pedig önmagában igazán nagy butaság!

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/veleme ... t-a-hibas/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Andor88
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:25

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Andor88 »

gvass1 írta: 2021.08.13. 07:28 A fegyverbetiltás nagyszerűen MŰKÖDIK!

"Lövöldözés volt az angliai Plymouthban, hatan meghaltak
...az elkövető betörte egy többlakásos családi ház ajtaját, és agyonlőtt egy fiatal anyát és lányát. Mint mondta, úgy értesült, hogy a férfinál félautomata fegyver volt. A The Times szerint a támadó a bűncselekmény helyszínéről a közelben lévő Linear parkon keresztül próbált elmenekülni, de útközben rálőtt több emberre."

https://24.hu/kulfold/2021/08/13/lovold ... -plymouth/
Sajnos egy engedéllyel tartott előágyszán-ismétlő sörétespuskát használt. Az Indexen írták.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Andor88 írta: 2021.08.13. 23:32 Sajnos egy engedéllyel tartott előágyszán-ismétlő sörétespuskát használt. Az Indexen írták.
Ha igaz:-)

Csakhogy nem ez volt a mondanivaló.

Hanem, hogy mindenki teljesen védtelen az ilyen őrültek ellen.

Nézzük meg, egy utcai ámokfutás hogyan végződött minap Texasban:

https://concealednation.org/2021/08/wom ... d-citizen/

Azaz: jött egy járókelő és jól agyonlőtte mielőtt egynél több halottja lett volna az eszementnek.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Szlovénia – legalizálták a hangtompítót!!!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/szloven ... gtompitot/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyverforgalmazási vizsga

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2021.08.06. 15:01 Próbáld meg újra: a beállításokkal együtt megváltozott a link.

nekem a fenti linken nem a kidolgozott anyag, csak a kérdéssor jön be.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Fegyverforgalmazási vizsga

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2021.08.18. 11:30 nekem a fenti linken nem a kidolgozott anyag, csak a kérdéssor jön be.
Mi a…?! - Ez hogy a búbánatban került megosztásra?
Tessék: Fegyverforgalmazási vizsgakérdések kidolgozása.
Ilyenem is van: Fegyver kategóriák, alkategóriák, értelmezésük és példák a 2004. évi XXIV. törvény alapján
Indulhat a hibavadászat!
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

gvass1 írta: 2021.08.14. 06:42 Ha igaz:-)

Csakhogy nem ez volt a mondanivaló.

Hanem, hogy mindenki teljesen védtelen az ilyen őrültek ellen.

Nézzük meg, egy utcai ámokfutás hogyan végződött minap Texasban:

https://concealednation.org/2021/08/wom ... d-citizen/

Azaz: jött egy járókelő és jól agyonlőtte mielőtt egynél több halottja lett volna az eszementnek.
Kíváncsi lennék, hogy változnának a statisztikák, ha UK-ben is minden hülye vehetne fegyvert.
Bár az, hogy egy gázspré se lehet nálad egy olyan országban, aminek a fővárosában kb óránként megkéselnek valakit az elég nevetséges.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Hatályba lépett Texasban azz alkotmanyos viselés, es ezzel már az Usa területének 25%-an ez a fő rendező elv a fegyverekkel kapcsolatos jogszabályok terén.
https://www.thetruthaboutguns.com/21-st ... carry-day/
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: chucky »

aksurv írta: 2021.09.02. 08:51 Hatályba lépett Texasban azz alkotmanyos viselés, es ezzel már az Usa területének 25%-an ez a fő rendező elv a fegyverekkel kapcsolatos jogszabályok terén.
https://www.thetruthaboutguns.com/21-st ... carry-day/
Irigylem is őket rendesen :evil:
bandicam 2021-09-02 21-23-49-582.jpg
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

FEGYVERTARTÁS/VISELÉS: ÍGY HAZUDIK AZ ÚJ INDEX - PONT, MINT A RÉGI:-(((

"Engedélyezték a nyílt fegyverviselést, több lett az erőszak" ordítja címlapon arcunkba az egyik legnagyobb online médiafelület.
https://index.hu/kulfold/2021/09/08/tex ... osszaktol/

Mi is a gond ezzel? Az, hogy lehet gyűlölni a polgári fegyvertartást/viselést, csak éppen az elemi újságírói szakmai szabályokat nem kellene áthágni.

Hiszen NEM, NEM LETT TÖBB AZ ERŐSZAK. Nyilvánvaló, hogy a kereken 1 hete (2021. szept. 01. óta, lásd: https://www.texastribune.org/2021/06/16 ... eg-abbott/) hatályban levő szabályozásnak még _semmilyen_ mérhető hatása nincs, a trash-cikkben taglalt korábbi időszakra vonatkozó (forrásmegjelölés nélküli) adatok tökéletesen irrelevánsak. Azt se feledjük, hogy a cikknek álcázott szégyentelen hazugsággyűjteményben citált "puskával az utcán" témakörben SEM változott semmi, a hosszú lőfegyverek nyílt viselése is régóta legális Texasban, SEMMI NEM VÁLTOZOTT.

A "néhány konzervatív államban" bevezetett alkotmányos fegyverviselés az pedig konkrétan 20 (HÚSZ) állam immár az 50-ből. Nem, egyikben sem lett ennek hatására patakvér az utcákon.
(A Defund Police meg a BLM mozgalmak őrjöngéséből esetleg annál inkább...)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2021.09.08. 13:22 FEGYVERTARTÁS/VISELÉS: ÍGY HAZUDIK AZ ÚJ INDEX - PONT, MINT A RÉGI:-(((
Az nem újdonság, hogy az újságírók felületesek és hazudnak, de ezek most miért?
A texasi fegyvertartás nem érint minket.
Miért ferdítenek?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.09.08. 13:31 Az nem újdonság, hogy az újságírók felületesek és hazudnak, de ezek most miért?
A texasi fegyvertartás nem érint minket.
Miért ferdítenek?
Mert ezek jórészt propagandisták és ugyanazokat az akolmeleg mainstream hülyeségeket szajkózzák, ezek jórészt olyan életképtelen bőcsészek, akiknek büdös a meló a Mekiben a pult mögött.

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

WildBear23 írta: 2021.09.08. 13:31 Az nem újdonság, hogy az újságírók felületesek és hazudnak, de ezek most miért?
A texasi fegyvertartás nem érint minket.
Miért ferdítenek?
Mert az újságírókat nem érdemeik szerint, hanem leütésszám alapján fizetik. Kényszeredetten figyelik a világot, miről tudnának valami infót begyűjteni, amit a saját értékrendjükön átszűrve felböföghetnek. Belőle most ez jött fel. Az is valami, ha nincs tele alany / állítmány / tárgy egyztetési vagy helyesírási hibákkal a végeredmény.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Poresz »

WildBear23 írta: 2021.09.08. 13:31 Az nem újdonság, hogy az újságírók felületesek és hazudnak, de ezek most miért?
A texasi fegyvertartás nem érint minket.
Miért ferdítenek?
Már néhányszor elgondolkodtam azon, hogy beépülök egy szerkesztőségbe: látni akarom, hogy minek az eredménye az a hitványság, amit elém tesznek minden nap. - Ezek velejéig romlottak, akiket csak a könnyű irodai munka és a fizetésnapon érkező nettó nem túl sok érdekel, és ezért - akár megrendelésre, akár csak bele$z@rósságból - leírnak bármit? Vagy csak ennyire futja a szellemi képességeikből?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bel »

Poresz írta: 2021.09.08. 13:54 Már néhányszor elgondolkodtam azon, hogy beépülök egy szerkesztőségbe: látni akarom, hogy minek az eredménye az a hitványság, amit elém tesznek minden nap. - Ezek velejéig romlottak, akiket csak a könnyű irodai munka és a fizetésnapon érkező nettó nem túl sok érdekel, és ezért - akár megrendelésre, akár csak bele$z@rósságból - leírnak bármit? Vagy csak ennyire futja a szellemi képességeikből?
Szia,

Egyszer egy ismerosom azt mondta, nekik elo volt irva, hogy hany kis hirt kell leadniuk. Az nem volt elvaras, hogy igaz legyen. :-(

ui. mostanaban nem talalkozok vele, es mar nem emlekszek ra, hogy pontosan mi volt az ujsag neve, de valamelyik "rosszhiru" nyomtatott ujsag volt.

Bel
manbearpig
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2021.08.24. 19:07

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: manbearpig »

Poresz írta: 2021.09.08. 13:54 Már néhányszor elgondolkodtam azon, hogy beépülök egy szerkesztőségbe: látni akarom, hogy minek az eredménye az a hitványság, amit elém tesznek minden nap. - Ezek velejéig romlottak, akiket csak a könnyű irodai munka és a fizetésnapon érkező nettó nem túl sok érdekel, és ezért - akár megrendelésre, akár csak bele$z@rósságból - leírnak bármit? Vagy csak ennyire futja a szellemi képességeikből?
Sajnos a legtöbb tartalmat kb. 250 ezret kapó katás lemorzsolódott bölcsész-politológus-ruhatár szakos emberkék írják. 0 utánajárás, 0 színvonal, mert úgyis megvan az elvárt kattintásszám. Az emberek többsége meg még ennél mainstreamebb témákban is full laikus, 0 kritikus gondolkodással, odafigyeléssel. Jóvanazúgy'. (Egyik vállakozó ismerős például nekem komolyan benyögte, hogy akkor én most a GP-vel agyon tudnám őt lőni. És hiába mutattam neki egy patront, meg a csövet, hogy ez így nem lehetséges, csak mosolygott.)

Manapság ennyi pénzért fizikai területen sem lehet normálisat kapni, szellemiből, meg tényleg az igénytelen selejt marad. Ezt el kell sajnos fogadni. Nekem a tapasztalatom, hogy kétszer ennyi fizetésért is nehéz minőségi szellemi munkaerőt találni. Értsd, kérdez, utánanéz, önállóan képes munkát végezni, tud helyesen írni, angol és/vagy német nyelven jól ért, stb.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Amikor a fegyverlobbi meghátrálásra kényszeríti a kormányzatot (Amerikában, nyilván):

Az AR-15-ösök betiltását szorgalmazó ATF (fegyverügyekben illetékes szövetségi főhatóság) vezetőnek jelölt David Chipman jelölését a Biden-kormányzat úgy tűnik, hogy visszavonja.
(A fegyverellenes aktivista még aktív ügynök korában a saját szolgálati pisztolyát is elvesztette...)

https://www.thetruthaboutguns.com/break ... -director/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bcsob »

gvass1 írta: 2021.09.08. 13:22 FEGYVERTARTÁS/VISELÉS: ÍGY HAZUDIK AZ ÚJ INDEX - PONT, MINT A RÉGI:-(((

"Engedélyezték a nyílt fegyverviselést, több lett az erőszak" ordítja címlapon arcunkba az egyik legnagyobb online médiafelület.
https://index.hu/kulfold/2021/09/08/tex ... osszaktol/

Mi is a gond ezzel? Az, hogy lehet gyűlölni a polgári fegyvertartást/viselést, csak éppen az elemi újságírói szakmai szabályokat nem kellene áthágni.

Hiszen NEM, NEM LETT TÖBB AZ ERŐSZAK. Nyilvánvaló, hogy a kereken 1 hete (2021. szept. 01. óta, lásd: https://www.texastribune.org/2021/06/16 ... eg-abbott/) hatályban levő szabályozásnak még _semmilyen_ mérhető hatása nincs, a trash-cikkben taglalt korábbi időszakra vonatkozó (forrásmegjelölés nélküli) adatok tökéletesen irrelevánsak. Azt se feledjük, hogy a cikknek álcázott szégyentelen hazugsággyűjteményben citált "puskával az utcán" témakörben SEM változott semmi, a hosszú lőfegyverek nyílt viselése is régóta legális Texasban, SEMMI NEM VÁLTOZOTT.

A "néhány konzervatív államban" bevezetett alkotmányos fegyverviselés az pedig konkrétan 20 (HÚSZ) állam immár az 50-ből. Nem, egyikben sem lett ennek hatására patakvér az utcákon.
(A Defund Police meg a BLM mozgalmak őrjöngéséből esetleg annál inkább...)
Kedvenc részem:"A Jobboldal egyesülése elnevezésű gyűlésen fehér nacionalisták 2017-ben megrohamozták a virginiai Charlottesville városát, miközben nyíltan hordták lőfegyvereiket. A demonstráció egy ember halálával és 19 sebesülttel végződött, miután egy fehér fajgyűlölő autójával belehajtott az ellentüntetők csoportjába."
A legjobb az egészben, hogy saját magát buktatja meg, hogy ezt az esetet is a nyíltan viselt fegyveres tüntetés számlájára írja, holott nem a "gyikos-halálos" fegyverek miatt történt az eset. (Ezek után nem kell csodálkozni a statisztikai adatokon sem ahol gondolom hasonlóan járnak el)
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Sziasztok . Szánkón húzást kérnék .... Milyen módon lehet magánszemélyként külföldről lőszert , csappantyút behozni saját felhasználásra ?
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: chucky »

Trailm írta: 2021.09.10. 12:00 Sziasztok . Szánkón húzást kérnék .... Milyen módon lehet magánszemélyként külföldről lőszert , csappantyút behozni saját felhasználásra ?
Az 1987-es módszerrel :lol: :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Trailm »

chucky írta: 2021.09.10. 17:00 Az 1987-es módszerrel :lol: :lol:
Sehogy ?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Trailm írta: 2021.09.10. 18:56Sehogy ?
Rektálisan ;)
Amúgy az igrenden tudsz kérni behozatalit lőszerre meg fegyverre is. Van egy díja. Ha a kinti boltnak írsz, kapsz részletes utasításokat mit merre hogyan kell intézni, valószínűleg nem egy ilyen ügyük volt már.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Köszi.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: chucky »

Trailm írta: 2021.09.10. 18:56Sehogy ?
Be mindent a csomitartóba azt' viszlát :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Napi magyar valóság rovat egyes vidéki igrendek magasszintű szagértelméről! (forrás: FB egyik feketelőporos csoport)

"Okulásul - Elköltöztem és az új helyre beadtam a fegyvertartás iránti kérelmet. Kijöttek, megnézték, megfelelt, azonban az intézkedő rendőr felvette a részletes szekrényleltárat. (4 puska, egy revolver) Felhívott az ügyben eljáró törzszászlós hölgy, hogy miért vannak fegyverek a szekrényemben? Mondom nézze már meg, mind elöltöltős. Erre ő - Azt én csak az ő határozata birtokában vehetek! 😳
Na, ekkor hívtam fel (Németh) Balázst, aki elmondta, hogy hívja fel az ORFK-t, hozzon egy határozatot, amivel mehetünk az ügyészségre. Szerencsére az ORFK-n tudták a helyes választ, így nem lett belőle ÜGY. DE... ilyen emberek határoznak arról, hogy neked milyen és mennyi fegyvered lehet otthon. No comment. Még egyszer, köszönöm a segítséget."
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2021.09.13. 13:30 Napi magyar valóság rovat egyes vidéki igrendek magasszintű szagértelméről! (forrás: FB egyik feketelőporos csoport)

"Okulásul - Elköltöztem és az új helyre beadtam a fegyvertartás iránti kérelmet. Kijöttek, megnézték, megfelelt, azonban az intézkedő rendőr felvette a részletes szekrényleltárat. (4 puska, egy revolver) Felhívott az ügyben eljáró törzszászlós hölgy, hogy miért vannak fegyverek a szekrényemben? Mondom nézze már meg, mind elöltöltős. Erre ő - Azt én csak az ő határozata birtokában vehetek! 😳
Na, ekkor hívtam fel (Németh) Balázst, aki elmondta, hogy hívja fel az ORFK-t, hozzon egy határozatot, amivel mehetünk az ügyészségre. Szerencsére az ORFK-n tudták a helyes választ, így nem lett belőle ÜGY. DE... ilyen emberek határoznak arról, hogy neked milyen és mennyi fegyvered lehet otthon. No comment. Még egyszer, köszönöm a segítséget."
Az igrend szabályai megyénként, és kapitányságonként eltérőek.

Az ország másik felében lévő lőtéren jártam a hétvégén, ott mesélte egy réges régi lövész ismerősöm, hogy náluk az igrend úgy érzelmezi a tárolási hely fogalmát, hogy azt az egy cím alatt lévő lakásban akár minden helységbe külön is bejegyzi. Így ha kevés a 10 fegyver a hálóban lévő fegyverszekrényre, hát felszerel egyet a nappaliba, oda is megkéri az ellenőrzést, és máris mehet a következő 10 éles fegyver. Lőszerre ugyanez. Vasrács, távfelügyeletes riasztó, ilyesmi nem kell, csak ha egy helységben (egy szobában) lenne az összes fegyver.
Ez is igrend és ez is Magyarországon, egy vidéki városban.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2021.09.13. 13:30 ilyen emberek határoznak arról, hogy neked milyen és mennyi fegyvered lehet otthon. No comment. Még egyszer, köszönöm a segítséget."
És ha a hülyeségük miatt sokszázezres ügyvédi számlád keletkezik, ők max. megisznak egy kávét - személyes felelőségük nuku.

Ha ez a sztori megjelenik a Kaliberben, szivesen bevinném a cikket az illető ügyintézőhöz, dedikáltatni..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: mlaca »

gvass1 írta: 2021.09.13. 13:30 Napi magyar valóság rovat egyes vidéki igrendek magasszintű szagértelméről! (forrás: FB egyik feketelőporos csoport)

"Okulásul - Elköltöztem és az új helyre beadtam a fegyvertartás iránti kérelmet. Kijöttek, megnézték, megfelelt, azonban az intézkedő rendőr felvette a részletes szekrényleltárat. (4 puska, egy revolver) Felhívott az ügyben eljáró törzszászlós hölgy, hogy miért vannak fegyverek a szekrényemben? Mondom nézze már meg, mind elöltöltős. Erre ő - Azt én csak az ő határozata birtokában vehetek! 😳
Na, ekkor hívtam fel (Németh) Balázst, aki elmondta, hogy hívja fel az ORFK-t, hozzon egy határozatot, amivel mehetünk az ügyészségre. Szerencsére az ORFK-n tudták a helyes választ, így nem lett belőle ÜGY. DE... ilyen emberek határoznak arról, hogy neked milyen és mennyi fegyvered lehet otthon. No comment. Még egyszer, köszönöm a segítséget."
nem értem, hogy a nai mapig miért a rendőrségnek van határozati hatalma e kérdésben, de ez biztos az én lelki szegénységemnek tudható be :roll:
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

mlaca írta: 2021.09.13. 20:29 nem értem, hogy a nai mapig miért a rendőrségnek van határozati hatalma e kérdésben, de ez biztos az én lelki szegénységemnek tudható be :roll:

Rég egységesen az okmányiroda/kormányablak fennhatósága alá kellene venni a teljes fegyverengedélyügyet. Semmilyen szempontból nem rendőrségi kérdés.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Andor88
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:25

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Andor88 »

Üdvözletem!

Tudja esetleg valaki, hogy itthon még kapható-e a nem carbine Scorpion EVO 3S1- tehát a rövid csövű behajtható válltámaszos verzió? Köszi
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Andor88 írta: 2021.09.14. 08:11 Üdvözletem!

Tudja esetleg valaki, hogy itthon még kapható-e a nem carbine Scorpion EVO 3S1- tehát a rövid csövű behajtható válltámaszos verzió? Köszi
Valami oltári mázlival maradhatott készleten valahol, de ugye újabbakat már tilos forgalmazni. Esetleg javaslom a külföldről beszerzést amennyiben a válltámasz fixálása megoldható. Vagy ott a hosszabb csövű verzió mint opció.
Ők forgalmaznak CZ-ket, korrektek, érdeklődj náluk mik a lehetőségek:
www.kalappal.hu
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Válasz küldése