OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Vadászati Világkiállítás

Hozzászólás Szerző: smith15 »

chucky írta: 2021.10.02. 09:34 Milyen autód van? :roll: :mrgreen:
OFF

Egy Superb meg egy Lada, de ez most hogy jön ide? :lol:
Ja, nem páncélautók, mint mozgó tárolóhely :lol: :lol:

ON
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Vadászati Világkiállítás

Hozzászólás Szerző: chucky »

smith15 írta: 2021.10.02. 10:13 OFF

Egy Superb meg egy Lada, de ez most hogy jön ide? :lol:
Ja, nem páncélautók, mint mozgó tárolóhely :lol: :lol:

ON
Há',hogy milyenbe kotorásszak jó dolgok után :lol: :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Hülye bunkó Glock-al.A levegőbe lőtt volna 2x és máris elpucol a szerencsétlen.Ez a faszfej inkább magyaráz egy állatnak....... :twisted:
https://www.reddit.com/r/Glocks/comment ... hat_would/
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Vadászati Világkiállítás

Hozzászólás Szerző: smith15 »

chucky írta: 2021.10.02. 18:01 Há',hogy milyenbe kotorásszak jó dolgok után :lol: :lol:
Áh,hagyd, ezek után tuti nem megyek ki :mrgreen:
Avatar
Shunteros
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2021.09.25. 11:18
Tartózkodási hely: Gyál

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Shunteros »

chucky írta: 2021.10.02. 18:54 Hülye bunkó Glock-al.A levegőbe lőtt volna 2x és máris elpucol a szerencsétlen.Ez a faszfej inkább magyaráz egy állatnak....... :twisted:
https://www.reddit.com/r/Glocks/comment ... hat_would/
Ez nekem simán tudatos mészárlásnak tűnt. Vadász ilyet nem tesz, de legalábbis nem így! Szegény puma csak érdeklődő volt és szerintem simán meghátrált volna, bármiféle komoly ellenállás miatt, főleg ha úgy ahogy a topiktárs is említette és levegőbe lőtt volna a delikvens. Így jól el lehet játszani a hős védekezőt, főleg ha eljátssza valaki a kiakadt szerencsétlent, mint a videóban! Csak a videó amit feltett nem igazán ezt hivatott bizonyítani. Persze ezt lehet sokféleképpen is nézni!
Avatar
Shunteros
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2021.09.25. 11:18
Tartózkodási hely: Gyál

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Shunteros »

chucky írta: 2021.10.02. 18:54 Hülye bunkó Glock-al.A levegőbe lőtt volna 2x és máris elpucol a szerencsétlen.Ez a faszfej inkább magyaráz egy állatnak....... :twisted:
https://www.reddit.com/r/Glocks/comment ... hat_would/
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

chucky írta: 2021.10.02. 18:54 Hülye bunkó Glock-al.A levegőbe lőtt volna 2x és máris elpucol a szerencsétlen.Ez a faszfej inkább magyaráz egy állatnak....... :twisted:
https://www.reddit.com/r/Glocks/comment ... hat_would/
Kimaradt pár mp ami sokat számít. Ha a "Kiscica" a földre lapult és láthatóan ugrani készült, akkor nem volt más választása mint lőnie.
Emellett hallhatóan iszonyúan be volt parázva, ha szükségtelen is volt hogy lelője az állatot, azt sem genyóságból vagy bunkóságból tette, egyszerűen nagyon be volt csokizva.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Shunteros írta: 2021.10.02. 20:18 Ez nekem simán tudatos mészárlásnak tűnt. Vadász ilyet nem tesz, de legalábbis nem így! Szegény puma csak érdeklődő volt és szerintem simán meghátrált volna, bármiféle komoly ellenállás miatt, főleg ha úgy ahogy a topiktárs is említette és levegőbe lőtt volna a delikvens. Így jól el lehet játszani a hős védekezőt, főleg ha eljátssza valaki a kiakadt szerencsétlent, mint a videóban! Csak a videó amit feltett nem igazán ezt hivatott bizonyítani. Persze ezt lehet sokféleképpen is nézni!
Ja,pont azt kommentelték,hogy annyira meg volt ijedve de mégis eszébe jutott videózni :evil:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Shunteros
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2021.09.25. 11:18
Tartózkodási hely: Gyál

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Shunteros »

TotoHU írta: 2021.10.02. 21:31 Kimaradt pár mp ami sokat számít. Ha a "Kiscica" a földre lapult és láthatóan ugrani készült, akkor nem volt más választása mint lőnie.
Emellett hallhatóan iszonyúan be volt parázva, ha szükségtelen is volt hogy lelője az állatot, azt sem genyóságból vagy bunkóságból tette, egyszerűen nagyon be volt csokizva.
Hát, ha én annyira be lennék parázva egy támadásra kész vadálattól, nem ilyen felvétellel lennék gazdagabb!
Még egy beindult vaddisznó kantól is jobban be voltam szarva, pedig az nem is ragadozó nagymacska, mint hogy ilyen felvételt készítsek, pedig működött a homlok kamerám!
Az egészből egy össze-vissza katyvasz maradt értékelhetetlenül, az mellett, hogy majd összeszartam a gatyámat.
Valahogy úgy, mint itt is. Ki tudja mi történt amúgy!
Van némi sejtésem, de mentségére szólva a vadász társnak ilyenkor semmi nem számít, csak az élet!
Nagyon be lehetett pánikolva.
Avatar
Shunteros
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2021.09.25. 11:18
Tartózkodási hely: Gyál

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Shunteros »

Shunteros írta: 2021.10.02. 23:35 Hát, ha én annyira be lennék parázva egy támadásra kész vadálattól, nem ilyen felvétellel lennék gazdagabb!
Hasonló történt meg velem kanadában!
Hiúzt már ejtettem el.
Még egy beindult vaddisznó kantól is jobban be voltam szarva, pedig az nem is ragadozó nagymacska, mint hogy ilyen felvételt készítsek, pedig működött a homlok kamerám!
Az egészből egy össze-vissza katyvasz maradt értékelhetetlenül, az mellett, hogy majd összeszartam a gatyámat.
Valahogy úgy, mint itt is. Ki tudja mi történt amúgy!
Van némi sejtésem, de mentségére szólva a vadász társnak ilyenkor semmi nem számít, csak az élet!
Nagyon be lehetett pánikolva.
Tavaly Kanadában volt hasonló élményem egy kifejezetten medvére befizetett vadászat során, amikor a napokon át keresett medve hirtelen ott termett és szinte horrorisztikusan nekünk támadt. A kísérő lőtt először, de elhibázta én már csak pánikolva próbáltam menteni a lehetőséget. Véletlenül bejött, az állat előttünk esett tűzbe.
Nem vagyok rá büszke. Gyönyörű a trófea, de az élmény többet nem kívánatos számomra. Innentől csakis a vadállomány hivatalos és szükséges gyérítése az, ami miatt újabb lövésre fog kényszeríteni! Lehet nyünyögni, lehet kritizálni, lehet jópofizni, de éld meg ugyanezt és akkor majd újra beszélgethetünk!
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Újabb EU-s elmebaj. Ezuttal nem fegyveres témakörben.

https://telex.hu/belfold/2021/10/06/ep- ... tt-terulet
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Másnál is angol nyelvű a menü , miközben a nyelv magyarra van beállítva ?
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Trailm írta: 2021.10.10. 14:16 Másnál is angol nyelvű a menü , miközben a nyelv magyarra van beállítva ?
Igen
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

zora írta: 2021.10.10. 19:42 Főleg miután rájött, hogy a világ félelmetesebb és bizonytalanabb, mint korábban hitte.
Senkit nem akarok megbántani a meggyőződésében, meg a vallás tiltott téma is a fórumon, de ez annyiban kapcsolódik a témához, hogy úgy tudom, a hölgy rendkívül vallásos. Ez is szerepet játszhat abban hogy nem hajlandó semmilyen önvédelmi eszközt hordani.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TotoHU írta: 2021.10.11. 15:00 Senkit nem akarok megbántani a meggyőződésében, meg a vallás tiltott téma is a fórumon, de ez annyiban kapcsolódik a témához, hogy úgy tudom, a hölgy rendkívül vallásos. Ez is szerepet játszhat abban hogy nem hajlandó semmilyen önvédelmi eszközt hordani.
Nyilván nem szabad az áldozatot hibáztatni, meg "nehogy már ne futhasson valaki végig a Margit-szigeten bikiniben", de annyi túlélő ösztön (és józan ész) lehetne benne, hogy legalább egy q. gázsprayt magához vesz.

"Békés birka farkasfogra való."

Mod: "Nem futok felfegyverkezve, önvédelmi eszközökkel és örök gyanakvással." (Mármint a futónő)

Akkor ne tedd b+, ha neked a meggyőződésed(??) fontosabb mint a saját biztonságod, akkor lelked rajta.
Nem kell "felfegyverkezni", meg "gyanakodni", csak egy kis, pár dekás Pfeffer KO-t a csuklópántba tenni.
Ha nem teszed, nem teszed, a f.aszerdő várja a befutókat.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára WildBear23 2021.10.11. 15:13-kor.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2021.10.11. 15:04 Nyilván nem szabad az áldozatot hibáztatni, meg "nehogy már ne futhasson valaki végig a Margit-szigeten bikiniben", de annyi túlélő ösztön (és józan ész) lehetne benne, hogy legalább egy q. gázsprayt magához vesz.

"Békés birka farkasfogra való."
Az hogy az áldozat hibázott, semmiben nem kisebbíti egy bűnöző felelősségre vonhatóságát. És az áldozatnak persze, joga van úgy élni, ahogy csak szeretne, de a kamion elé se lépek le, hiába van nekem igazam a zebrán amúgy...

Amúgy ilyen ismerősöm nekem is volt, aki azt mondta, hogy "nekem sokkal jobb védelmezőm van", és az égre mutogatott. Ez is egy álláspont, senkit nem próbálok rábeszélni semmire. Aki segítséget kér, annak javaslok valamit, aztán ennyi, nem kell téríteni. De ez másra is igaz, nem fogod más helyett lerakni a cigit, vagy sportolni, stb.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: qqriq »

mindenfele ize meg ilyesmi nelkul, rendkivul vallasos ember mondta ezt is:
"Öljétek meg mind! Isten majd felismeri az övéit"
meg ok is rendkivul vallasosak voltak:
Kép
TotoHU írta: 2021.10.11. 15:00 Senkit nem akarok megbántani a meggyőződésében, meg a vallás tiltott téma is a fórumon, de ez annyiban kapcsolódik a témához, hogy úgy tudom, a hölgy rendkívül vallásos. Ez is szerepet játszhat abban hogy nem hajlandó semmilyen önvédelmi eszközt hordani.
ingyom bingyom tálib-e?
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: smith15 »

"Rendszeresen biztosítókötél nélkül másztam fel a tetőre. Leestem, de túléltem szerencsére. De én továbbra sem fogok biztosítókötelezni, mer' nehogymá'..."
Amikor a sötétséget magunk ellen fordítjuk.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2021.10.11. 15:00 Senkit nem akarok megbántani a meggyőződésében, meg a vallás tiltott téma is a fórumon, de ez annyiban kapcsolódik a témához, hogy úgy tudom, a hölgy rendkívül vallásos. Ez is szerepet játszhat abban hogy nem hajlandó semmilyen önvédelmi eszközt hordani.

melyik vallás tiltja az önvédelmet???


Ne vicceljünk már.

„De most, a kinek erszénye van elővegye, hasonlóképen a táskát; és a kinek nincs, adja el felső ruháját, és vegyen szablyát." (Jézus)

„Ha ház-fölverésen kapják a tolvajt, és úgy megverik, hogy meghal, nincs vérbűn miatta. Ha reá sütött a nap, vérbűn van miatta"

(Jé, ez az Ószövetségi cucc került a magyar BTK-ba is.)

"Permission [to fight] has been given to those who are being fought, because they were wronged. And indeed, Allah is competent to give them victory."

Találtam buddhistát is:

" "Mindig mások hasznáért cselekedj. Még ami tiltott, is engedélyezetté válik, ha a cselekvő előre látja, hogy végső soron jóra fordul"; "Bár azok védelmezője lehetnék, akiknek nincs védelmezője"; "Ha egyvalaki szenvedése árán sokak szenvedése tűnik el, a könyörületes előidézi ezt a szenvedést a mások érdekében".[11] Az Upája-kausalja-szútra (hasznos gondolatok) egy bodiszattva történetéről számol be, aki egy rablógyilkos megölésével több száz ember életét mentette meg.[12] Más mahájána írások szerint az önvédelemből ölés megmenti a gyilkost a rossz karmától, és jó karmát teremt a védekező számára, feltéve, hogy az illető a könyörületesség szellemében cselekszik.[13] Ezt a japán buddhista tradíció isszacu tásó-nak nevezi, aminek jelentése: "egy (agresszor) megölése sok (ártatlan) életben maradása céljából", és a "hasznos gondolatok" egy manifesztációja. A misztikus Zen buddhizmus (amire japánul Busidó néven hivatkoznak) egy hagyományos kifejezése: "a kard, ami (igazságosan) öl, azonos a karddal, ami életet ad". "
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára gvass1 2021.10.11. 15:22-kor.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Fortitu írta: 2021.10.11. 15:13 Amúgy ilyen ismerősöm nekem is volt, aki azt mondta, hogy "nekem sokkal jobb védelmezőm van", és az égre mutogatott.
...majd amikor meghalt, a mennyországba került, és számonkérte Istent:
"- Egész életemben hozzád imádkoztam, bíztam benne hogy megvédesz, és mégis mi történt..!"

Isten:
"- Hát teremtettem a városodban vagy egy tucat önvédemi boltot ahol paprikasprayt vehettél volna! Mi az ördög villás farkát tehettem volna még?? Menj a pokolba..... élehetetlen, hülye f.asz."

:-D
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2021.10.11. 15:16
melyik vallás tiltja az önvédelmet???

Ne vicceljünk már.
„De most, a kinek erszénye van elővegye, hasonlóképen a táskát; és a kinek nincs, adja el felső ruháját, és vegyen szablyát." (Jézus)
Zsoltárok könyve, 23., Dávid zsoltára

"Még ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól, mert te velem vagy;
a te veszsződ és botod, azok vigasztalnak engem.
Asztalt terítesz nékem az én ellenségeim előtt; elárasztod fejem olajjal..."


Vessző: utalás az edzett acél ESP-re
Olaj: oleorisen capsaicum: utalás a pepper spray-re.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: vato »

WildBear23 írta: 2021.10.11. 15:22 Zsoltárok könyve, 23., Dávid zsoltára

"Még ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól, mert te velem vagy;
a te veszsződ és botod, azok vigasztalnak engem.
Asztalt terítesz nékem az én ellenségeim előtt; elárasztod fejem olajjal..."


Vessző: utalás az edzett acél ESP-re
Olaj: oleorisen capsaicum: utalás a pepper spray-re.

"Olvastad a Bibilát?" :lol: :lol:

https://youtu.be/ovFj8shBQWQ?t=340


Amúgy meg hagyjuk mááár, templomosok "Isten nevében" háborúztak ;)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

TotoHU írta: 2021.10.11. 15:00 Senkit nem akarok megbántani a meggyőződésében, meg a vallás tiltott téma is a fórumon, de ez annyiban kapcsolódik a témához, hogy úgy tudom, a hölgy rendkívül vallásos. Ez is szerepet játszhat abban hogy nem hajlandó semmilyen önvédelmi eszközt hordani.
Még a Jóisten is kardot adott angyalai kezébe, hogy azzal küzdjenek a gonosz ellen.
Sapienti sat.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

Fortitu írta: 2021.10.11. 15:13 Az hogy az áldozat hibázott, semmiben nem kisebbíti egy bűnöző felelősségre vonhatóságát. És az áldozatnak persze, joga van úgy élni, ahogy csak szeretne, de a kamion elé se lépek le, hiába van nekem igazam a zebrán amúgy...

Amúgy ilyen ismerősöm nekem is volt, aki azt mondta, hogy "nekem sokkal jobb védelmezőm van", és az égre mutogatott. Ez is egy álláspont, senkit nem próbálok rábeszélni semmire. Aki segítséget kér, annak javaslok valamit, aztán ennyi, nem kell téríteni. De ez másra is igaz, nem fogod más helyett lerakni a cigit, vagy sportolni, stb.
Amúgy ilyen ismerősöm nekem is volt, aki azt mondta, hogy "nekem sokkal jobb védelmezőm van", és az égre mutogatott
Én is örülnék ha fentről vigyázna rám valami............ :mrgreen:
www.usnews.com.jpg
www.usnews.com.jpg (24.84 KiB) Megtekintve 18274 alkalommal
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

Nekem erről a "a továbbiakban sem vagyok hajlandó..." dumáról egy kifejezés jutott eszembe. A VALÓSÁGTAGADÁS.
Arról meg az Erik a viking, nem süllyedünk duma...
https://www.youtube.com/watch?v=Qxy7ByWp27U&t=13s

Volt egy hasonló elmeroggyant ismerősöm.
Nézte ahogy a kutyája párzó mozdulatokat végez, kivan a r*zsa a kutyának, mellső mancsaival "fogja" a játék gumicsérkéjét akivel örömködni akar, majd amikor röhögve felkiáltottam hogy Nézd, Morzsi b*ssza a csirkét! ennyit válaszolt:
-Nem is.
-De hát párzó mozdulatokat tesz.
-Nem is.
De kivan a rúzsa és próbálja...
-Nem is.


Már akkor és azóta sem tudom hova tenni ezeket a párhuzamos valóságban létező egyéneket.
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Morcosrobot írta: 2021.10.11. 16:40
Figyeljetek: csak feleslegesen felhúzzátok magatokat.
Értem én, hogy jól esik a másik kibeszélésével ötvözött virtuális lincselés, de ennek értelme zéró, és nem a legjobbat hozza elő az emberekből.
Ami hasznos lenne, ha lenne köztünk egy szakmáját gyakorló, ügyes pszichológus, és végre megfejtene a következő rejtélyekből néhányat.

1. Ahhoz képest, hogy milyen sokan és milyen sokat közlekednek autóval, kevés baleset történik. Mégis végre eljutottunk oda, hogy a biztonsági öv becsatolása szinte ösztönös, észrevételen mozdulat szinte mindenki számára. → Miért kell fegyverbuzinak lenni ahhoz, hogy önvédelmi eszköz tartása, viselése valaki számára hasonlóan alapvető legyen? Miért kell fegyverbuzinak lenni ahhoz, hogy valakiben annyi elkötelezettség legyen, hogy a viselési engedély megkapása után pár hónappal is még hordja a gáz-riasztó fegyverét, lecserélje a lejárt gázsprét?
2. Rengeteg energiát fektetnek az emberek abba, hogy arról tájékozódjanak, milyen okostelefont, laptopot, autót etc. etc. érdemes venni. Miért nincs az emberek fejében az, hogy az önvédelmi eszközökről is tájékozódjanak?
(Mondjuk szerencsére a többség számára ismeretlen élmény az, hogy az utcán megverik, betörő vagy besurranó tolvaj mászkál a lakásban, megerőszakolják futás közben etc. etc.)
3. A nem fegyverbuzi része a társadalomnak miért viszolyog az önvédelemre alkalmas eszközöktől?
Miért viszolyognak egy nyamvadt gázsprétől annyira, hogy inkább kést hordanak? (Gondolom Nektek nem kell magyaráznom, hogy ez az egyik legrosszabb ötlet.)
Miért viszolyognak egy nyamvadt gázsprétől annyira, hogy inkább beiratkoznak kung-fuzni? (A kung-fu már rengeteg ember életét megmentette egyébként: főleg a mozgásszegény kényelmes életmód következményeként fellépő haláltól.)
4. → Elkapták az ultramaratonista futónőt: pont elfutni nem tudott.
→ Úgy megverték, hogy már három év eltelt, de: "…még az egészségügyi károk helyreállítása is tart. Tavaly mindkét szemét műteni kellett, a látása már sosem lesz tökéletes, és a fogait kezelni kell még.".
→ Ha a támadójának nincs merevedési zavara és nem érkezik meg időben a férje, akkor most egy nemi erőszak-"élménnyel" tapasztaltabb.
⇒ Mégis, még mindig nem váltott fejben: csinált egy "Run away! Fuss el!" nemzetközi sajtókampányt…
"Nem futok felfegyverkezve, önvédelmi eszközökkel és örök gyanakvással."
…és elutasít mindenféle önvédelmi eszközt. - Miért?
(Mondjuk a valószínűség az ő oldalán áll. Ilyen tapasztalatból szerencsére kevés embernek jut, a peches kisebbség többsége is egy életben egyszer szenvedi el. De ez csak valószínűség.)
(+5. Hogyan lehetne ebből egy valóban tudományos igényű kérdőívet összehozni?)

Röviden: az emberek - benyomásaim alapján - nagyobb részének miért olyan a mindsetje, ami kiszolgáltatja őket a jellemzően meglepetésszerűen támadó erőszakos bűnözőknek?
(Tipp: a történelem nagyobb részében az emberek nagy része alávetettje volt kisszámú harcosnak.)

Egyéb: mindegy mi van a Bibliában. Az fontosabb, hogy az emberek fejében mi van arról, hogy mi van a Bibliában.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Poresz írta: 2021.10.11. 17:14 1. Ahhoz képest, hogy milyen sokan és milyen sokat közlekednek autóval, kevés baleset történik. Mégis végre eljutottunk oda, hogy a biztonsági öv becsatolása szinte ösztönös, észrevételen mozdulat szinte mindenki számára. → Miért kell fegyverbuzinak lenni ahhoz, hogy önvédelmi eszköz tartása, viselése valaki számára hasonlóan alapvető legyen? Miért kell fegyverbuzinak lenni ahhoz, hogy valakiben annyi elkötelezettség legyen, hogy a viselési engedély megkapása után pár hónappal is még hordja a gáz-riasztó fegyverét, lecserélje a lejárt gázsprét?
Ez azért nem összehasonlítható. Az öv hiánya miatt büntetnek, kampányszerű akciók és ellenőrző rendszerek vannak a szabálytalanok kiszűrésére, valamint már nehéz olyan autóba ülni, ami percekig nem csipog bosszantóan, ha nem kapcsolod be az övet.
Sapienti sat.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2021.10.11. 17:14
2. Rengeteg energiát fektetnek az emberek abba, hogy arról tájékozódjanak, milyen okostelefont, laptopot, autót etc. etc. érdemes venni. Miért nincs az emberek fejében az, hogy az önvédelmi eszközökről is tájékozódjanak?

(Mondjuk szerencsére a többség számára ismeretlen élmény az, hogy az utcán megverik, betörő vagy besurranó tolvaj mászkál a lakásban, megerőszakolják futás közben etc. etc.)

2. az ok eléggé nyilvánvaló: mert a tömegmédia pont ezzel ellentétes képet alakít ki, minden erejével. "Védekezni rossz, fegyver rossz, erőszak még önvédelemre is rossz."

Az emberek rá sem keresnek, teljesen tudatlanok még a legális lehetőségeikkel kapcsolatban is, esetleg bármilyen soványak is azok.

Mikor láttál például olyan hálivúdi akciófilmet, melyben nem halálos eszközzel oldják meg az erőszakos helyzetet? Van a jófiúnál (aki mindig valami rendőrféleség) pisztoly, meg a puszta ökle.

Holott pontosan tudjuk, hogy ma minden amerikai rendőrnél van gázspray, valamilyen ütőeszköz (tonfa, gumibot, vipera), és ma már többségében taser is. Filmekben ezeket sosem látod gyakorlatilag mégsem.

---

A másik feléhez: na pont ez az, hogy egy normál emberi életen belül statisztikailag pont IGEN NAGY eséllyel fut bele gyakorlatilag mindenki ilyesmibe, legalább egyszer.
(testi sértés, rablás, nemi erőszak és ezek kísérlete: éves szinten az ismertté váló bcs.-k között is több tízezres nagyságrendben vannak, és akkor bónusznak a kutyatámadás meg az egész hatalmas látenciája.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

Poresz írta: 2021.10.11. 17:14 Figyeljetek: csak feleslegesen felhúzzátok magatokat.
Értem én, hogy jól esik a másik kibeszélésével ötvözött virtuális lincselés, de ennek értelme zéró, és nem a legjobbat hozza elő az emberekből.
Ami hasznos lenne, ha lenne köztünk egy szakmáját gyakorló, ügyes pszichológus, és végre megfejtene a következő rejtélyekből néhányat.

1. Ahhoz képest, hogy milyen sokan és milyen sokat közlekednek autóval, kevés baleset történik. Mégis végre eljutottunk oda, hogy a biztonsági öv becsatolása szinte ösztönös, észrevételen mozdulat szinte mindenki számára.
Jogos kérdéseket teszel fel.
Amiért itt hőbörgünk: valaki biztonsági öv nélkül karambolozott, mert egy idióta neki hajtott. Súlyos sérüléseket szenvedett, és arra a következtetésre jutott, hogy ő azért mégse köti be magát, mert az nem opció. Csak csöndben fél a közlekedés többi résztvevőjétől.

Egyébként sokan nem kötik még be magukat, csak ha messzebb mennek. Érdemes megnézni iskolák előtt, hogy a szülők nem kötik be a gyereküket sem, mert nincs messze. Az ilyeneknek helyből mehetne az ötvenezres csekk mellé a feljelentés kiskorú veszélyeztetéséért
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2021.10.11. 15:16
melyik vallás tiltja az önvédelmet???


Ne vicceljünk már.
Na akkor félrement amit mondani akartam!
A futónő keresztény - ezt nem azért mondom mert GDPR meg különlegesen érzékeny személyes adat meg mif.sz, hanem ő maga nyilatkozta ezt számos interjúban a támadás kapcsán.

https://vasarnap.hu/2018/10/28/makai-vi ... lna-isten/

Nem, nem a keresztény vallás tiltja az önvédelmet. Hanem a világnak az ő személyes értelmezése! (Nem tartozik a témához de: a nagy egyházak on belül meg eleve ezernyi iskola, csoport, elképzelés, irányat, stb létezik. Sok szempontból több fontos kérdésben egymással szögesen ellentétes gondolatok is megférnek egy-egy egyház ernyője alatt, ha az alapelvekben egyetértés van. Pl vannak jezsuita szerzetesek akik japán eredetű zen meditációkat végeznek Magyarországon is a rendházukban, mindezt teljesen hivatalosan a pápa áldásával. Egy vidéki plébános viszont ezen már teljesen kiakadna és eretnekséget kiáltana. Közben ez is, az is katolikus.)
Amúgy erre se találtam pontos hivatkozást, vagyis hogy azért nem hord önvédelmi eszközt mert Istenben bízik a gázspray helyett, csak az én feltételezésem volt hogy valamiért ragaszkodik az erőszakmentességhez és a két dolog összefüggésben van.
Lehet hogy igen nagyot tévedtem, és simán csak életképtelen ebből a szempontból.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Poresz »

nemtokregelni írta: 2021.10.11. 17:26 Ez azért nem összehasonlítható. Az öv hiánya miatt büntetnek, kampányszerű akciók és ellenőrző rendszerek vannak a szabálytalanok kiszűrésére, valamint már nehéz olyan autóba ülni, ami percekig nem csipog bosszantóan, ha nem kapcsolod be az övet.
Abszolút jogos észrevétel.
gvass1 írta: 2021.10.11. 17:43 2. az ok eléggé nyilvánvaló: mert a tömegmédia pont ezzel ellentétes képet alakít ki, minden erejével. "Védekezni rossz, fegyver rossz, erőszak még önvédelemre is rossz."

Az emberek rá sem keresnek, teljesen tudatlanok még a legális lehetőségeikkel kapcsolatban is, esetleg bármilyen soványak is azok.

Mikor láttál például olyan hálivúdi akciófilmet, melyben nem halálos eszközzel oldják meg az erőszakos helyzetet? Van a jófiúnál (aki mindig valami rendőrféleség) pisztoly, meg a puszta ökle.

Holott pontosan tudjuk, hogy ma minden amerikai rendőrnél van gázspray, valamilyen ütőeszköz (tonfa, gumibot, vipera), és ma már többségében taser is. Filmekben ezeket sosem látod gyakorlatilag mégsem.
Érdekes, hogy észrevétlenül mennyire alakítják a filmek (is) az elképzeléseinket a világról, pedig tudjuk, hogy mese.
Például soha sem voltam Amerikában, mégis tudni vélem, hogy ott van iskolabusz, az iskola egy ronda egy vagy kétszintes tégla alakú épület, előtte zászlórúd, benne menza, a diákoknak pedig zöld zárható fémlemez szekrényük van. Senki sem mondta el nekem, milyen az amerikai reggeli, mégis tudni vélem, hogy gabonapehely, ham and eggs, gofri/pancake juharsziruppal, gyümölcslé ("dzsúz").
zora írta: 2021.10.11. 20:13 Egyébként sokan nem kötik még be magukat, csak ha messzebb mennek. Érdemes megnézni iskolák előtt, hogy a szülők nem kötik be a gyereküket sem, mert nincs messze. Az ilyeneknek helyből mehetne az ötvenezres csekk mellé a feljelentés kiskorú veszélyeztetéséért
Van ilyen felelőtlen idióta?
?!
!!!
Mindig rá tudtok ébreszteni, hogy a Holdon élek.
Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

gvass1 írta: 2021.10.11. 17:43 2. az ok eléggé nyilvánvaló: mert a tömegmédia pont ezzel ellentétes képet alakít ki, minden erejével. "Védekezni rossz, fegyver rossz, erőszak még önvédelemre is rossz."

Már ha egyáltalán eljut odáig a tömegmédia hogy lehozza azt hogy van bűnözés.
Mert amúgy nincs, ergó tényleg csak szócséplés van itt... :| :lol: :lol:

Pont ma akadt meg a szemem egy híren hogy : HAJTÓVADÁSZAT van egy L.Gy. monogramú elkövető ellen aki egy alvó embert rabolt ki. LOL. Ennyire azért nem kéne leszűkíteni a kört. Elég lenne hogy feltehetőleg humanoid volt nem gyíklény a rabló.

(Politika nélkül)
Ez az egyik oldal tálalása.
A másik le se hozta.
A harmadik meg telibe kirakta a rendőrség oldaláról a teljes körözést, képpel, névvel.

Most akkor kinek higgyek? :lol:
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
peterun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2020.03.21. 20:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: peterun »

Pontosan ezért kell minden oldali sajtóorgánumokat olvasni :-).

És: a kereszténység tényleg nem tiltja az önvédelmet. gvass pontosan idézte az idevonatkozó passzust, bár, az értelmezés tényleg többféle. Legalább 3 van. A legjózanabbat kell alapul venni.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

peterun írta: 2021.10.12. 07:32 Pontosan ezért kell minden oldali sajtóorgánumokat olvasni :-).
Csak bírjuk idegekkel… SzVSz mindegyik másképp ugyanúgy hülye.
Meg bírjuk idővel. Másfél hónapja másodállásban benne vagyok egy projektben. Kicsit többet alszom, mint az ördög, és (kis túlzással) pont annyi újságot olvasok, hogy ha kitörne a harmadik világháború, csak néznék, hogy most honnan potyognak a bombák.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

https://youtu.be/rzdSyeF2z5U
:lol:

Sőt benne van a bibliában
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Tudom köcsögség de,akkor is vicces ahogy rámozdul a Nő :lol: :lol:
https://www.itemfix.com/v?t=kbykn5
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Csoda, hogy eddig nem használták ki az különböző elmebetegek az ottani rendőri, társadalmi utópikus elmebajt különböző komolyabb támadásokkal...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

smith15 írta: 2021.10.15. 13:43 Csoda, hogy eddig nem használták ki az különböző elmebetegek az ottani rendőri, társadalmi utópikus elmebajt különböző komolyabb támadásokkal...
Breivik azért odab.aszott.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2021.10.15. 14:04 Breivik azért odab.aszott.
Ezt aláírom, de 10 éve volt.. Most jött ez, amit tekintsünk mondjuk nagyobb támadásnak, de kb ennyi, vagy nem kerül nyílvánosságra. Viszont sokkal több is lehetne sajnos, mint 10 évente 1..
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

smith15 írta: 2021.10.15. 14:08 Ezt aláírom, de 10 éve volt.. Most jött ez, amit tekintsünk mondjuk nagyobb támadásnak
B.* összehozott egy robbantásos merényletet, és modern fegyverrel, álrendőrként megölt 70+ fiatalt. ↔ Ez "csak" halálra nyilazott öt embert. ⇒ B.-hez képest lelkes amatőr. Szerencsére annyira nem futotta a kapacitásából, hogy a feketepiacon komolyabb fegyvereket szerezzen.

* Akadályozni próbálom nevének halhatatlanná válását.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Poresz írta: 2021.10.15. 14:16 B.* összehozott egy robbantásos merényletet, és modern fegyverrel, álrendőrként megölt 70+ fiatalt. ↔ Ez "csak" halálra nyilazott öt embert. ⇒ B.-hez képest lelkes amatőr. Szerencsére annyira nem futotta a kapacitásából, hogy a feketepiacon komolyabb fegyvereket szerezzen.

* Akadályozni próbálom nevének halhatatlanná válását.
A nagyobb támadást az ottani, skandináv térségre értem. Ott gondolom komolynak számít. Nyílván az USA-ban, ha valaki akár automata fegyverrel megöl 5 embert (mert addigra lelövik jó eséllyel), az bőven nem kavar akkora port, mint ez a nyilas misi..
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

OFF - kérném lassan tolni OFFba!!!!!!!!!!
smith15 írta: 2021.10.15. 14:08 Ezt aláírom, de 10 éve volt.. Most jött ez, amit tekintsünk mondjuk nagyobb támadásnak, de kb ennyi, vagy nem kerül nyílvánosságra. Viszont sokkal több is lehetne sajnos, mint 10 évente 1..
Norvégia kis lakosságú ország. Annyian laknak ott, mint Szlovákiában, csak 7x nagyobb területen.
Ha nem lenne olajuk és gázuk, akkor kb. még mindig heringhalászatból élnének. Ők az európai Szaúd-Arábia, csak ellenkező előjellel politikailag. A jólét, amiért nem kell megdolgozni az ide vezet.

ON
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

smith15 írta: 2021.10.15. 14:20 A nagyobb támadást az ottani, skandináv térségre értem. Ott gondolom komolynak számít. Nyílván az USA-ban, ha valaki akár automata fegyverrel megöl 5 embert (mert addigra lelövik jó eséllyel), az bőven nem kavar akkora port, mint ez a nyilas misi..
Leesett: félreértettem. Ne haragudj.
2121dani
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2018.07.19. 15:46

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: 2121dani »

Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2021.10.15. 13:40 ez egy teljesen hülye megoldás, bocs.

Vagy a derékszíjon van a lőfegyver, amit azonnal meg lehet fogni és előrántani, vagy kvázi felesleges. ITT is pont azért mehetett még 35 percet mészárolni, mert nem lőtték agyon RÖGTÖN! Ilyenkor minden másodperc életek elfecsérelését jelenti. Ilyenkor nincs idő megnézni mi van és utána visszamenni kulcsokkal autóhoz, felfegyverkezni.

(Már az amerikaiaknál is gyakran nem a csomagtartóban van a shotgun meg az AR-15, hanem az utastérben levő konzolon, azonnal keze ügyében. De a pisztoly mindig az övön és csövön:-))
Mint alapelv persze ez igaz, a legjobb az az övön viselt szolgálati oldalfegyver. De egy ésszerű kompromisszum lehet egy autóban elzárva tartott fegyver, és a mostani teljesen elmebeteg megoldáshoz képest mindenképpen előrelépés!
persze a nem azonnali reagálásnak ára van, ez az idealizmus meg viráglélek ára. De még mindig gyorsabb az autóhoz futni és felfegyverkezni (pár perc) vagy éppen már a helyszínre érkezés alatt megtenni ugyanezt, mint megvárni amíg a rendőrségi fegyverszobát kinyítják, felszerelkeznek, majd onnan a helyszínre érnek.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Tökfaragás hickok45 módra. :-)
https://youtu.be/9Tlgz_qE5Cc
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Na, megmondtam előre, ugye?

Szegíny zavartelméjű...

https://444.hu/2021/10/15/psziches-zava ... erenylonek
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2021.10.15. 21:22 Na, megmondtam előre, ugye?

Szegíny zavartelméjű...

https://444.hu/2021/10/15/psziches-zava ... erenylonek
kár h nem a boncolásból derült ki
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2021.10.15. 21:22 Na, megmondtam előre, ugye?

Szegíny zavartelméjű...

https://444.hu/2021/10/15/psziches-zava ... erenylonek
Még a végén a buksiját is megsimogatják...
Full anti-polkorrekten, de azért komoly feltételek mellett visszahoznám a halálbűntetést, ha már az utcán nem sikerül ezt véghezvinni..
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

smith15 írta: 2021.10.16. 10:42 Még a végén a buksiját is megsimogatják...
Full anti-polkorrekten, de azért komoly feltételek mellett visszahoznám a halálbűntetést, ha már az utcán nem sikerül ezt véghezvinni..


Következő fejezet:

Ha pedig politikust bántanak, az egybőőőőlterrorista.
Civilt halomra ölni az zavart elme.

https://index.hu/kulfold/2021/10/16/ang ... vizsgalat/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Index megfelelő topikjából vannak a fotók egy eladó fegyverről.
Ind1.jpg
Ind2.jpg
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kojak írta: 2021.10.18. 16:30 Index megfelelő topikjából vannak a fotók egy eladó fegyverről.
Ind1.jpg
Ind2.jpg
Leégett motoros állványos fúrógép ugyanott eladó?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Kojak írta: 2021.10.18. 16:30 Index megfelelő topikjából vannak a fotók egy eladó fegyverről.
Ind1.jpg
Ind2.jpg
Megvigyázott, csak kipróbálva volt.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Kojak írta: 2021.10.18. 16:30 Index megfelelő topikjából vannak a fotók egy eladó fegyverről.
Ind1.jpg
Ind2.jpg
Ugyan már.....biztos akksis fúrógépbe fogott csőkefét használt tisztításhoz és kikoptatta :roll: :geek:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Ez a hátrány a hosszú lámpának :roll:
35BA0B05-F592-4221-BD02-3F3FC97718D1_jpe-2067895.JPG
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

chucky írta: 2021.10.18. 21:14 Ez a hátrány a hosszú lámpának :roll:
35BA0B05-F592-4221-BD02-3F3FC97718D1_jpe-2067895.JPG
Pár lövés után hangulat világításnak még elmegy! :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

gvass1 írta: 2021.10.18. 18:15 Leégett motoros állványos fúrógép ugyanott eladó?
Az akasztó miatt én inkább marógépre tippelnék. Mindig megmosolyogtató amikor félúton jönnek rá, hogy a buhera elleni védelem mégis működik. :)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

G.D írta: 2021.10.18. 21:42 Kép
GD-nek:

Kép

Avagy mit vett el tőlünk a Covid. Többek közt az IWA-ra kihozott CZ-modellcsajokat:-((((((((((((((((((((((((((((((((((((
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2021.10.19. 11:16
Avagy mit vett el tőlünk a Covid. Többek közt az IWA-ra kihozott CZ-modellcsajokat:-((((((((((((((((((((((((((((((((((((
Jövőre lesz egyébként, vagy azt is elvitte a korona para?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2021.10.19. 12:20 Jövőre lesz egyébként, vagy azt is elvitte a korona para?
Szerintem nem lesz, de ne legyen igazam.

A SIG Sauer (mint a piac 3. legnagyobb szereplője) már lemondta a SHOT Show-t, a covid-elmebaj miatt. Úgyhogy valószínűleg az is elmarad, ha még 1-2 nagyobb játékos visszalép.
FÁÁKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKK
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

amatorok, vegyenek peldat a rapsickiallitasrol...
gvass1 írta: 2021.10.19. 14:00 Szerintem nem lesz, de ne legyen igazam.

A SIG Sauer (mint a piac 3. legnagyobb szereplője) már lemondta a SHOT Show-t, a covid-elmebaj miatt. Úgyhogy valószínűleg az is elmarad, ha még 1-2 nagyobb játékos visszalép.
FÁÁKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKK
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Mutatkozz be a támadónak, A4-es lap géniusza

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

A golyóálló A4-es lap géniusza újabb kiváló tanácsot ad: mutatkozzunk be a támadónak és az a barátságot észlelve leáll a támadással.

MÉR NEM GONDOLTAM ERRE?
https://youtu.be/H9ICG46xgX4?t=574

Aki nem ismerné az előzményt, itt elszörnyedhet:
https://www.youtube.com/watch?v=a9RKqjT1JBo&t=239s
Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: Mutatkozz be a támadónak, A4-es lap géniusza

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

montecarlo írta: 2021.10.19. 19:08 A golyóálló A4-es lap géniusza újabb kiváló tanácsot ad: mutatkozzunk be a támadónak és az a barátságot észlelve leáll a támadással.
A rendszeres tévénézőnek ez majd sajnos tényleg úgy csapódik le a fejében hogy ez egy szakértőbácsi tanácsa- biztos működni fog.

Ami az ősi kódolt ÜSS vagy FUSS vészhelyzeti direktíva utolsó hatóerejét
( ami amúgy is agyon van mosva, puhítva, érzékenyítve, öblítve, takargatva, rossznemszabad! felkiáltással orrbaverve-trenírozva, gyakorlatilag kitörölve) is elveszi.

A késeslidérc meg még esetleg meg is akar majd verni amiért hülye is vagy és röhög egy jót hogy mész felé kinyújtott karral és a neved motyogod.

A valóságban ha jön rád a lápirém ÜSS (lőj,fújj,akármi) és FUSS, ottsevótá, ezt tudjuk. :)

Viszont:
a mukinak annyiban igaza van, hogy egy hétköznapi konfrontációs szitut (pl. közlekedésben: parkolásnál nem oda figyelés - gyalogost megijesztés, szóváltás kezdetét) meg tudod akasztani ezzel. Külsősként. Harmadik félként. Emberek között!! Működik.
Egyszerűen kizökken a szituból. Nincs ideje végigspannolni magát. Automatikusan ő is nyújtja a kezét, stb., és nagyobb az esély a normális problémakezelésre.
Persze ha valamelyik fél úgy érzi hogy életében, vagyonában, egójában van veszélyeztetve, akkor puff neki, megint csak nem fog működni.
Tehát jó sok az és/vagy/ha.
Amúgy ez nem áll meg ott hogy bemutatkozol. Az nem varázsige. Kezelni kell tudni a helyzetet/szitut, embert.
Ahhoz meg már karakter/karizma/beszélőke stb kell.


Tehát azt aláírom hogy van ilyen. És működhet. De nem a kevéshajú MIVANMIVANMIVANoknál akikre féltékeny vagy mert te egy húsz éves szart vezetsz és nem egy olyan luxusverdát mint neki van, és nem is a bökővel a kézben démonharcossá herbálozott adjegyszálcigitbuszjegyrekellek ellen, mert azok más dimenziókban léteznek.

Úgyhogy a szitukban amit ők mutatnak, és amire ki van hegyezve az egész, pont nulla az értéke. Vagyis mínusz egy. Mert a leendő áldozatok még hülyébbek lettek a tévés továbbképzés után.
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Mutatkozz be a támadónak, A4-es lap géniusza

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Morcosrobot írta: 2021.10.19. 22:22 akikre féltékeny vagy mert te egy húsz éves szart vezetsz és nem egy olyan luxusverdát mint neki van,
Azért egy bizonyos intelligenciaszint és fütyiméret felett már nem féltékeny ám senki :)
Sapienti sat.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

smith15 írta: 2021.10.16. 10:42 Még a végén a buksiját is megsimogatják...
Full anti-polkorrekten, de azért komoly feltételek mellett visszahoznám a halálbűntetést, ha már az utcán nem sikerül ezt véghezvinni..
Még anti-polkorrektebben a kóros elmeállapotot mint büntethetőséget kizáró okot is törölném a BTK-ból.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Blekk Rájgó írta: 2021.10.20. 07:27 Még anti-polkorrektebben a kóros elmeállapotot mint büntethetőséget kizáró okot is törölném a BTK-ból.
+1
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Mutatkozz be a támadónak, A4-es lap géniusza

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

montecarlo írta: 2021.10.19. 19:08 A golyóálló A4-es lap géniusza újabb kiváló tanácsot ad: mutatkozzunk be a támadónak és az a barátságot észlelve leáll a támadással.

MÉR NEM GONDOLTAM ERRE?
https://youtu.be/H9ICG46xgX4?t=574

Aki nem ismerné az előzményt, itt elszörnyedhet:
https://www.youtube.com/watch?v=a9RKqjT1JBo&t=239s
Na bakker ma reggel sincs szükségem kávéra... :x

Valaki megmondhatná már neki hogy gyógyszerre inni hosszú távon roppant káros!
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Mutatkozz be a támadónak, A4-es lap géniusza

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2021.10.20. 08:51 Na bakker ma reggel sincs szükségem kávéra... :x

Valaki megmondhatná már neki hogy gyógyszerre inni hosszú távon roppant káros!
Kép
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Bemutatkozás a támadónak

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Amúgy ez a bemutatkozás nem is olyan hülye ötlet. De ne magunkat mutassuk be, hanem az ügyvédeinket, Mr Smith-t és Mr Wesson-t. Vagy itthoni környezetben inkább a török származású de attól még zseniális ügyvédeket Zoraki és Ekol urakat esetleg német kollégáikat Herr Weihrauch-ot vagy Herr Umarex-et. :D
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Bemutatkozás a támadónak

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Avvocato Petrocelli és Dr. Nyizsnyovszki is készen áll a jogi tanácsadásra.


2021-06-26 14.45.21.jpg


TotoHU írta: 2021.10.20. 09:25 Amúgy ez a bemutatkozás nem is olyan hülye ötlet. De ne magunkat mutassuk be, hanem az ügyvédeinket, Mr Smith-t és Mr Wesson-t. Vagy itthoni környezetben inkább a török származású de attól még zseniális ügyvédeket Zoraki és Ekol urakat esetleg német kollégáikat Herr Weihrauch-ot vagy Herr Umarex-et. :D
Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: Mutatkozz be a támadónak, A4-es lap géniusza

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

nemtokregelni írta: 2021.10.19. 23:17 Azért egy bizonyos intelligenciaszint és fütyiméret felett már nem féltékeny ám senki :)
Ezt ő nem tudja. Nem akarja tudni. Csak azt látta hogy az övé sok millióval drágább, te meg gonosz vagy és nem állsz félre amikor ő jön.
Ergo irigy vagy.

Ha meg be is mutatkoznál hogy Dr. Kovács Háromláb vagyok, nem is értené :lol: :lol:
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Mutatkozz be a támadónak, A4-es lap géniusza

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Támadó: Figyu tesa van egy cigid?
Én: Jó napot kívánok, x.y vagyok, miben segíthetek? (közben keresem a zsebemben az A4-es papírlapot, hátha szükség lesz rá).
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
montecarlo írta: 2021.10.19. 19:08 A golyóálló A4-es lap géniusza újabb kiváló tanácsot ad: mutatkozzunk be a támadónak és az a barátságot észlelve leáll a támadással.

MÉR NEM GONDOLTAM ERRE?
https://youtu.be/H9ICG46xgX4?t=574

Aki nem ismerné az előzményt, itt elszörnyedhet:
https://www.youtube.com/watch?v=a9RKqjT1JBo&t=239s
"..."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Mutatkozz be a támadónak, A4-es lap géniusza

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

montecarlo írta: 2021.10.19. 19:08 A golyóálló A4-es lap géniusza újabb kiváló tanácsot ad: mutatkozzunk be a támadónak és az a barátságot észlelve leáll a támadással.

MÉR NEM GONDOLTAM ERRE?
https://youtu.be/H9ICG46xgX4?t=574

Aki nem ismerné az előzményt, itt elszörnyedhet:
https://www.youtube.com/watch?v=a9RKqjT1JBo&t=239s

Szerintem ha Dirty Harry hónaljtokban névjegykártyát hordott volna, akkor elég lett volna azt átadni, semmi szükség nem lett volna a Magnum Erejére!

DE vajon miért nem névjegykártyatartó lóg minden rendőr oldalán? Nincs ez így jól!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Mutatkozz be a támadónak, A4-es lap géniusza

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Na-na-na az ötleted nehogy termékeny talajra hulljon.
gvass1 írta:

DE vajon miért nem névjegykártyatartó lóg minden rendőr oldalán? Nincs ez így jól!
"..."
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Akkor mi van ha A4 méretben készítek névjegykártyát?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2021.10.20. 13:16 Akkor mi van ha A4 méretben készítek névjegykártyát?
ahhoz azért már engedély kell és csak a TEK-nek lehet olyanja!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Mutatkozz be a támadónak, A4-es lap géniusza

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Modositottam az oktober 30. Super Senior Kupa 6. palya leirasat, erre:
"A rossz, remegő térdeiddel próbálod egyensúlyban tartani magadat a villamosra fellépve, de ez a 4-6-os villamos, ahol a támadók késsel rontanak rád. Felmerül benned röpke ötletként, hogy Végh József tanácsát ( https://youtu.be/H9ICG46xgX4?t=574 )megfogadva bemutatkozol a késelőknek, de győz a józan ész, és inkább fegyvert rántasz."

Bel
montecarlo írta: 2021.10.19. 19:08 A golyóálló A4-es lap géniusza újabb kiváló tanácsot ad: mutatkozzunk be a támadónak és az a barátságot észlelve leáll a támadással.

MÉR NEM GONDOLTAM ERRE?
https://youtu.be/H9ICG46xgX4?t=574

Aki nem ismerné az előzményt, itt elszörnyedhet:
https://www.youtube.com/watch?v=a9RKqjT1JBo&t=239s
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2021.10.20. 13:26 ahhoz azért már engedély kell és csak a TEK-nek lehet olyanja!
Te jó ég, van otthon egy A3-as laminálógépem, hívom is azonnal Bokros dokit…
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

montecarlo írta: 2021.10.20. 19:44 Apropó orosz szankció: Harmónia vadászbolttal beszéltem, amikor még kerestem IZS43 tusát (már lett, nem tőlük), akkor mondták, hogy alkatrészt se nagyon tudnak behozni a puskákhoz, svéd és török cégeken keresztül max.
Off, de még rosszabb, hogy nagy nevű német gázkészülék gyár leállt, acél alapanyag hiányában. Fincsi mi?
Nem lesz ez így jó.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Ez ugyan nem szó szerint off, de máshová sem nagyon tartozik. 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=2h1s6S4kotE
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

zora írta: 2021.10.20. 20:45 Off, de még rosszabb, hogy nagy nevű német gázkészülék gyár leállt, acél alapanyag hiányában. Fincsi mi?
Nem lesz ez így jó.
Az autógyártás leáll, a beszállítók leállnak, lassan felére esnek vissza a megrendelések. De ami miatt hosszabb távon izgulnék, az a műtrágya (=kaja) problémák:
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20211 ... nel-503800

De amúgy többmindennek a beszerzését is problémásnak találtam mostanában: légpuska, csappantyú, sőt vitaminra (Supradyn) is azt mondták hiánycikk. Benzint is 500 fölött tankoltam már.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Mutatkozz be a támadónak, A4-es lap géniusza

Hozzászólás Szerző: Poresz »

montecarlo írta: 2021.10.19. 19:08 A golyóálló A4-es lap géniusza újabb kiváló tanácsot ad: mutatkozzunk be a támadónak és az a barátságot észlelve leáll a támadással.
Megnéztem odafigyelve: kimondja, hogy ez még a kötekedés szakaszában alkalmazható. Ami összhangban van mind Rory Miller könyvében olvashatókkal, mind a saját pesti tapasztalataimmal: törd meg a táncrendet!
Az, hogy nem mondja ki: "Figyeljenek: a fegyverboltban van ezerötszáz forintért CS-gázspré, egyet fújjanak ki ismerkedésképp, a másikat pedig hordják, amíg le nem jár, és bátran használják önvédelemre" - ez rajta is és még nagyon sok emberen jogosan számon kérhető. A rendőrtől a kung-fu edzőig. Most is, régebben is.
Csak félig érzem korrektnek, hogy elvertük rajta a port.

"Hogyan adjon az, akinek önmagának sincs?"
A nagy szomorú helyzet, hogy a rendőrök ugyanabban a környezetben nőnek fel, mint mi. Ismerjük, de aki megerősítésre vágyik, annak mesélhetnek a csoport fegyverboltosai, hogy mennyit tud az átlag vásárló az önvédelemről és az önvédelmi eszközökről. Ez a környezet ezt a tudást tudja biztosítani.
Erre az alapra épül az, amit a kiképzés során tanítanak nekik, illetve amit az öregektől hallanak.
Ha valakinek többé vagy kevésbé nem hobbija, célirányosan nem tájékozódik, akkor ez így is marad.
Tragédia, de amíg csodával határos módon nem kerülnek megfelelő tudással rendelkező emberek megfelelő pozíciókba, és az irányításukkal nem cserélődik ki az állomány - magyarul: az öregek elmennek nyugdíjba, a fiataloknak pedig nem tanítanak hülyeséget -, addig a probléma újra létrehozza önmagát.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Fortitu írta: 2021.10.20. 21:29 Az autógyártás leáll, a beszállítók leállnak, lassan felére esnek vissza a megrendelések.
Akkoriban autóipari beszállító (beszállítója: célgépépítő banda) volt a munkahelyem, és 2017 decembere, de legkésőbb 2018 januárja óta azt hallgattam a vírus megjelenéséig, hogy jön az autóipari lassulás.
Közben elkezdték azt is mondogatni, hogy ilyen hosszú fellendülési szakasz még nem volt a történelemben, jön a következő gazdasági válság. (Megemlítettem ezt otthon, erre Édesanyám: "Jaj, hát annyira hiányzik nekik?!")
Úgyhogy fekete humorral csak azt tudom mondani, remélem ezzel a vírussal letudjuk azt a válságot is amire annyira várt a sok közgazdász, mert egymás után kettő azért durva lenne.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Mutatkozz be a támadónak, A4-es lap géniusza

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2021.10.20. 22:01 Megnéztem odafigyelve: kimondja, hogy ez még a kötekedés szakaszában alkalmazható. Ami összhangban van mind Rory Miller könyvében olvashatókkal, mind a saját pesti tapasztalataimmal: törd meg a táncrendet!
Az, hogy nem mondja ki: "Figyeljenek: a fegyverboltban van ezerötszáz forintért CS-gázspré, egyet fújjanak ki ismerkedésképp, a másikat pedig hordják, amíg le nem jár, és bátran használják önvédelemre" - ez rajta is és még nagyon sok emberen jogosan számon kérhető. A rendőrtől a kung-fu edzőig. Most is, régebben is.
Csak félig érzem korrektnek, hogy elvertük rajta a port.

Ez egy naív megközelítés sajnos.

Itt a konkrét riportban kifejezetten a zárt tömegközlekedési eszközön megtörtént, nagyrészt erősen tudatmódosított tettesek által elkövetett késelések, ütlegelések volt a téma.

Itt olyan állatságot javasolni, hogy veszítsünk időt és teret (menjünk oda) a bemutatkozással, kéznyújtással (eggyel csökkentem az elhárításra alkalmas testrészeim számát) az több mint hiba, az BŰN.

A bemutatkozó bohóckodás tényleg maximum egy autós közlekedési anyázásnál ESETLEG működhet, de akkor AZ IS, sőt még inkább, hogy elsétálunk.

Egy olyan szituban, ahol nincs kiút, nincs hely kitérésre az ugyanolyan életveszélyes baromság, mint az első verziója, hogy rendőrt hívni, aki a következő megállónál vár...aztán körberajzol.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Mutatkozz be a támadónak, A4-es lap géniusza

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2021.10.21. 06:16
Elismerem, hogy a műsor és az eset kontextusában ilyet nyilatkozni finoman szólva megkérdőjelezhető. - De a műsor szerkesztője is megéri a pénzét, hogy ezt benne hagyta.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ VIDEÓ! A bemutatkozás és kézfogás ALTERNATÍVÁI támadás esetén - ÚJABB REAKCIÓ dr. Végh József jótanácsaira

Kedvenc médiaszemélyiségünk, az önvédelem- és fegyvertartás-gyűlölő rendőrségi kriminálpszichológus és túsztárgyaló, Dr. Végh "A4-es papírlap" József ismét kolosszálisat alkotott a KÉKFÉNY c. műsorban.
Most azt nyilvánította ki, hogy amennyiben valami csoda folytán a telefonhívásunkra nem várna rendőrosztag a következő megállóban (és a támadó addig nem szúrna le, verne széjjel), akkor a kötözködésre, meginduló támadásra az a helyes megfejtés, ha "BEMUTATKOZUNK ÉS KEZET FOGUNK" a támadóval, aki ettől elmegy.

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... anacsaira/

és

http://www.fegyvervideo.hu/a-bemutatkoz ... anacsaira/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2021.10.21. 15:01 ÚJ VIDEÓ! A bemutatkozás és kézfogás ALTERNATÍVÁI támadás esetén - ÚJABB REAKCIÓ dr. Végh József jótanácsaira

Kedvenc médiaszemélyiségünk, az önvédelem- és fegyvertartás-gyűlölő rendőrségi kriminálpszichológus és túsztárgyaló, Dr. Végh "A4-es papírlap" József ismét kolosszálisat alkotott a KÉKFÉNY c. műsorban.
Most azt nyilvánította ki, hogy amennyiben valami csoda folytán a telefonhívásunkra nem várna rendőrosztag a következő megállóban (és a támadó addig nem szúrna le, verne széjjel), akkor a kötözködésre, meginduló támadásra az a helyes megfejtés, ha "BEMUTATKOZUNK ÉS KEZET FOGUNK" a támadóval, aki ettől elmegy.

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... anacsaira/

és

http://www.fegyvervideo.hu/a-bemutatkoz ... anacsaira/


Kép
Gabi.
Ha megengedsz egy kritikát, javaslok egy újabb videót. Végh megint hülyeséget beszél, de ti is túltoltatok a biciklit.
A helyszín az egy zsúfolt villamos.
Nos amit ti javasoltatok, abból csak a gumis valódi opció, mert az azért nem igazán életszerű, hogy a tömegben 10 db 9 mm est kap a támadó a villingeren.
Holott vannak működő megoldasaitok.
Par javaslat.
https://www.onvedelmibolt.hu/termek/tw1 ... -gazspray/

Rejtve tenyerbe, majd egyenes a delikvens orrlyukaba.
https://www.onvedelmibolt.hu/termek/per ... rikaspray/
https://www.onvedelmibolt.hu/termek/tw1 ... -gazspray/

Ez adja magát.
https://www.onvedelmibolt.hu/termek/pie ... o-masolat/

Persze az idióta kkve szabályozást se ártana megemlíteni.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2021.10.22. 01:31 Gabi.
Ha megengedsz egy kritikát, javaslok egy újabb videót. Végh megint hülyeséget beszél, de ti is túltoltatok a biciklit.
A helyszín az egy zsúfolt villamos.
Nos amit ti javasoltatok, abból csak a gumis valódi opció, mert az azért nem igazán életszerű, hogy a tömegben 10 db 9 mm est kap a támadó a villingeren.
Holott vannak működő megoldasaitok.
Par javaslat.
https://www.onvedelmibolt.hu/termek/tw1 ... -gazspray/

Rejtve tenyerbe, majd egyenes a delikvens orrlyukaba.
https://www.onvedelmibolt.hu/termek/per ... rikaspray/
https://www.onvedelmibolt.hu/termek/tw1 ... -gazspray/

Ez adja magát.
https://www.onvedelmibolt.hu/termek/pie ... o-masolat/

Persze az idióta kkve szabályozást se ártana megemlíteni.
Hali,
értem mi a gondod, de nem olvastad el szerintem alatta a szövegben ezt a mondatot:
"ez a kis videócska, amelyben magunkat is nehéz volt komolyan venni "

Tehát, ez KIFEJEZETTEN NEM egy tanácsadó videó, hanem egy erősen kiparodizálás volt, melyben nem véletlenül került dr. Végh okos tanácsa mellé Torrente buszjegyes önvédelmi eszköz jelenete. Persze csak ha nincs kilukasztva!

Itt az 5 másodperc mire elég a támadó és mire elég a védekező szempontjából, tehát ne vesztegessük állatságokra és ne menjünk oda kezet fogni a mondanivaló.

Mindazonáltal a gázfegyver és a gumisgáz full életszerű itthon, nagyságrendekkel kevesebbeknél van habspray vagy folyadéksugárkilövő.


A lőfegyveres rész eleve úgy kezdődött, hogy JOGÁLLAMBAN, tehát álomvilág. De miért ne lőné mellbe a késes drogost egy rendes cseh állampolgár, alkotmányos jogaival élve egy prágai villamoson? (És lehet az éjjel is, nem kell feltétlenül tömegnek lennie rajta! Sőt, akkor életszerűbb.)

És nem, a 10x mellbelövés nyilván nem a tanács, hanem a mire lenne elég ennyi idő témáját illusztrálja. Meg jól esett.

---

Igen, lehet létjogosultsága egy zárt téri önvédekezésről szóló tanácsadó videónak, de azt szabad ég alatt kell forgatni, mert sem Guardian Angellel, sem habsprayvel nem tolnám pincelőtéren azért.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Alec Baldwin

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Ez egy szerencsétlen eset, de igazából gvass miatt hozom fel.
Hallotalak reggel a rádióban, és azért Balázsék a végén egy kicsit megcinkeltek.
:D :D :D :D :D :D :D
"..."
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2021.10.22. 06:10 Hali,
értem mi a gondod, de nem olvastad el szerintem alatta a szövegben ezt a mondatot:
"ez a kis videócska, amelyben magunkat is nehéz volt komolyan venni "

Tehát, ez KIFEJEZETTEN NEM egy tanácsadó videó, hanem egy erősen kiparodizálás volt, melyben nem véletlenül került dr. Végh okos tanácsa mellé Torrente buszjegyes önvédelmi eszköz jelenete. Persze csak ha nincs kilukasztva!

Itt az 5 másodperc mire elég a támadó és mire elég a védekező szempontjából, tehát ne vesztegessük állatságokra és ne menjünk oda kezet fogni a mondanivaló.

Mindazonáltal a gázfegyver és a gumisgáz full életszerű itthon, nagyságrendekkel kevesebbeknél van habspray vagy folyadéksugárkilövő.


A lőfegyveres rész eleve úgy kezdődött, hogy JOGÁLLAMBAN, tehát álomvilág. De miért ne lőné mellbe a késes drogost egy rendes cseh állampolgár, alkotmányos jogaival élve egy prágai villamoson? (És lehet az éjjel is, nem kell feltétlenül tömegnek lennie rajta! Sőt, akkor életszerűbb.)

És nem, a 10x mellbelövés nyilván nem a tanács, hanem a mire lenne elég ennyi idő témáját illusztrálja. Meg jól esett.

---

Igen, lehet létjogosultsága egy zárt téri önvédekezésről szóló tanácsadó videónak, de azt szabad ég alatt kell forgatni, mert sem Guardian Angellel, sem habsprayvel nem tolnám pincelőtéren azért.
Ok..
Érdemes lenne ezt a zárt terest megcsinalni.
Egyébként nem jelentéktelen probléma, mert ugye géles foamos jettes cuccot nem nagyon lehet hordani, mert csak pepperben van elérhető mást meg nem nagyon lehet használni egy alacsony intenzitással kezdődő 28 villamos jellegű tamadasnál.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Alec Baldwin

Hozzászólás Szerző: Poresz »

TurboP írta: 2021.10.22. 08:21 Hallottalak reggel a rádióban, és azért Balázsék a végén egy kicsit megcinkeltek.
Belinkelnéd? (Köszi.)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Alec Baldwin

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TurboP írta: 2021.10.22. 08:21 Ez egy szerencsétlen eset, de igazából gvass miatt hozom fel.
Hallotalak reggel a rádióban, és azért Balázsék a végén egy kicsit megcinkeltek.
:D :D :D :D :D :D :D
Én is végighallgattam, szerintem Zsolt korrekt volt, Balázs meg okoskodik mint mindig. :D
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Alec Baldwin

Hozzászólás Szerző: TurboP »

https://soundcloud.com/balazsek/sets/2021-10-22-adas
Ebben a második részben 14.perc után hívják Gvass-t
Poresz írta: 2021.10.22. 10:09 Belinkelnéd? (Köszi.)
"..."
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Alec Baldwin

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TurboP írta: 2021.10.22. 11:13 https://soundcloud.com/balazsek/sets/2021-10-22-adas
Ebben a második részben 14.perc után hívják Gvass-t
"Egyik malac a telefonhoz futott
Egy számot hívott, amit mindenki tudott
Tudod most már nagy baj nem volt
Mert ezen a számon kiküldték Rambot

- Hé, te farkas öcsi szétlövöm a segged -"


Köszi a linket, ebéd után meghallgatom. :-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Alec Baldwin

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.10.22. 10:27 Én is végighallgattam, szerintem Zsolt korrekt volt, Balázs meg okoskodik mint mindig. :D
de ki az a Zsolt?

Volt Balázs, Feri, Jani, én meg Gábor.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Alec Baldwin

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2021.10.22. 13:06 de ki az a Zsolt?

Volt Balázs, Feri, Jani, én meg Gábor.
Gonda Zsolt volt a Retro Rádióban, azt hallgattam. :-)
https://www.msn.com/hu-hu/hirek/other/f ... ar-AAPPlIb
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: "lelőtt két embert egy filmforgatáson"

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: "lelőtt két embert egy filmforgatáson"

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

https://index.hu/kulfold/2021/10/23/ele ... orgatason/

Milyen meglepő... Éles lőszerrel töltötték meg a fegyvert... "Vak" Tölténnyel azért viszonylag nehéz meglőni két embert... Max ha a csőbe kerül/ marad valami lövedék amit a gáznyomás ki lő....
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Válasz küldése