Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

A Mossbergnek is van már kétsoros táras mikrokompaktja: MC2sc

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/a-mossb ... tja-mc2sc/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Hálás köszönet G.D és HCZoli fórumtársaknak a lőlapos segítségért!

Beszámoló:
- a lolap.hu megoldás működik, szállítási ktg 2000 , de el lehet érte menni személyesen is, jófejek. Viszont több fajta lőlapra a min. megrendelés 50 db. Nekem ez túl sok volt.
- a lolap.hu -s ember is kis darabszámra, Budapesten a Frommert ajánlotta, pár forinttal drágábban de volt máluk minden, és 1 db-ot is lehet venni. Logisztikailag ez volt a legegyszerűbb megoldás.

Mihez kellett - ma a Neszmélyi lőtéren voltunk a fiammal.
https://proshootingloter.hu/fooldal
Jó hely - ajánlom! 50-100-200-300 méteres pálya, jól nagyítható kamerával nem sok helyen van. A pályabérlet 3000 forint óránként, nem-tagoknak - ez IMHO korrekt ár. És jó fej mindenki. Csak kicsit kiesik - nekem.. :lol:

Ideje volt már az új orosz kompenzátorral is ellenőrizni, hogy hová hord a Saiga (spoiler alert - majdnem ugyanoda, mint a gyári “trombitával”), és a fémirányzékot is illett már belőni (mert az Izsmash-nak a gyárban ez nem sikerült túl jól ;) ).
8a lapra lőttem, mert a fekete még 200-300 méteren is látszik szabad szemmel , IPSC lőlapra már csak ellenőrző lövéseket adtam le, és szoktam a 7,62x39-és lőszer nem kicsi esését. Red dottal 50-100 méteren nincs különbség, 200 méteren a lőlap felső részére, de még nem a tetejére kell célozni, 300 méreten viszont már a lőlap fölé… a szórás 50 méteren tenyérnyi, 300 méteren már majdnem lőlapnyi.

9x19 PCC -vel - KolArms Phoenix - egészen vállalhatóan lehetett lőni 100 méterre (valamivel rosszabb volt a szórása, és határozottan nagyobb az esése, mint a 7,62x39 AK-nak) , de 200 méterre full kitámasztva is már csak véletlenül találtam el bármit. 50 méterig szabadkézből is, 100 méterre feltámasztva pontos - felette már nem az igazi.

Mindkét fegyvert nagyítás nélküli Sightmark red dottal volt szerelve.

Jó őszi szünetes családi program volt 8-)

PS: a pisztoly pályán két tucatnyi rendőrt éppen akkor képeztek át CZ maroklőfegyverre - elméleti, és gyakorlati oktatás keretében. A lelkesedés mértéke egyénenként erősen változónak tűnt .. de jó volt saját szemmel is látni, ahogy a modern(ebb) maroklőfegyver eljut az állományhoz. A járőröknél is egyre gyakrabban látok P09-et.
Petya357 írta: 2021.10.24. 10:16 Apropó lőlap - Budapesten, egy helyen, kiskerben hol lehet venni ezeket:

- 8a pisztoly lőlap, (vagy precíziós puska lőlap)
- gyorspont pisztoly-puska lőlap
- IPSC oktagonális “nem-emberalak” :D cél
- IDPA emberalak

Mindegyikből csak kb 5-5 darab kellene - nem ipari mennyiség, de ahoz azért már sok, hogy lőtéren csak úgy lejmoljak egyet … :D

Köszönöm a konkrét javaslatokat.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2021.10.28. 16:03 Hálás köszönet G.D és HCZoli fórumtársaknak a lőlapos segítségért!

Beszámoló:
- a lolap.hu megoldás működik, szállítási ktg 2000 , de el lehet érte menni személyesen is, jófejek. Viszont több fajta lőlapra a min. megrendelés 50 db. Nekem ez túl sok volt.
- a lolap.hu -s ember is kis darabszámra, Budapesten a Frommert ajánlotta, pár forinttal drágábban de volt máluk minden, és 1 db-ot is lehet venni. Logisztikailag ez volt a legegyszerűbb megoldás.

Mihez kellett - ma a Neszmélyi lőtéren voltunk a fiammal.
https://proshootingloter.hu/fooldal
Jó hely - ajánlom! 50-100-200-300 méteres pálya, jól nagyítható kamerával nem sok helyen van. A pályabérlet 3000 forint óránként, nem-tagoknak - ez IMHO korrekt ár. És jó fej mindenki. Csak kicsit kiesik - nekem.. :lol:

Ideje volt már az új orosz kompenzátorral is ellenőrizni, hogy hová hord a Saiga (spoiler alert - majdnem ugyanoda, mint a gyári “trombitával”), és a fémirányzékot is illett már belőni (mert az Izsmash-nak a gyárban ez nem sikerült túl jól ;) ).
8a lapra lőttem, mert a fekete még 200-300 méteren is látszik szabad szemmel , IPSC lőlapra már csak ellenőrző lövéseket adtam le, és szoktam a 7,62x39-és lőszer nem kicsi esését. Red dottal 50-100 méteren nincs különbség, 200 méteren a lőlap felső részére, de még nem a tetejére kell célozni, 300 méreten viszont már a lőlap fölé… a szórás 50 méteren tenyérnyi, 300 méteren már majdnem lőlapnyi.

9x19 PCC -vel - KolArms Phoenix - egészen vállalhatóan lehetett lőni 100 méterre (valamivel rosszabb volt a szórása, és határozottan nagyobb az esése, mint a 7,62x39 AK-nak) , de 200 méterre full kitámasztva is már csak véletlenül találtam el bármit. 50 méterig szabadkézből is, 100 méterre feltámasztva pontos - felette már nem az igazi.

Mindkét fegyvert nagyítás nélküli Sightmark red dottal volt szerelve.

Jó őszi szünetes családi program volt 8-)

PS: a pisztoly pályán két tucatnyi rendőrt éppen akkor képeztek át CZ maroklőfegyverre - elméleti, és gyakorlati oktatás keretében. A lelkesedés mértéke egyénenként erősen változónak tűnt .. de jó volt saját szemmel is látni, ahogy a modern(ebb) maroklőfegyver eljut az állományhoz. A járőröknél is egyre gyakrabban látok P09-et.
Köszi a beszámolót!

Rövid csövű Scorpion Evo3-al nekem is hasonlóak a tapasztalataim, 100 méterig sima az IDPA lap, értelmesen lehet érezni mennyit kell fölé tartani.* 200-on már csak kevertem a red dottal fölötte, de nem éreztem mennyit is kellene pontosan fölé tartani. Ezen valami olyan dottal, amin több szintben van pont/akármi lehet lehetne valamennyire segíteni, de ez eléggé a vége szerintem a lőtávnak mindenhogy. 150 körül lehet számomra a határ ezzel az összeállítással.

200-ra Galillal lőttem, fémirányzékkal simán megcélzod az IDPA lap közepét és a 223 oda is megy ;) Ez kétségtelenül nagy előnye ennek a nagyon gyors kalibernek.

*A lőlapot célozva a találat benne van a célban, szóval nem kell extrémet fölé tartani.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

gvass1 írta: 2021.10.26. 07:08
Pontosítva: a török GIRSAN-tól.
Lásd: ára is nyilvánvalóvá teszi.
Kicsit felöltöztették (szép török famarkolat), kicsit átfeliratozták, elköltenek egy vagyon hirdetésre és kaszálnak. Alapvetően jól csinálják: lásd HS Metal pisztolyok sikerre vitele.
MUHAHAHAHAHAHAAAAA: itt a napnál fényesebb bizonyíték, hogy a nagy reklámkampánnyal beharangozott Springfield Hi-Power (SA-35) valójában török. Pereskedős cicaharc level100:-))))))

https://www.thefirearmblog.com/blog/202 ... ory-v-eaa/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Hogyan hívják egy pisztoly ill. revolver "egzotikusabb" alkatrészeit németül? Ha tud esetleg valaki ilyen leírást, esetleg egy felnyilazott fényképet az elemek, alkatrészek nevével mutatni, megköszönném. Guglitranszlét kevéssé barátom az olyasmiben, mint pl. "szánakasztó" vagy "tárkioldó gomb", és nem vagyok benne biztos, hogy ami szerinte a "kakas", az németül a fegyveren is ugyanazt jelenti (bár érhet még meglepetés)... :-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2021.11.05. 14:50 Hogyan hívják egy pisztoly ill. revolver "egzotikusabb" alkatrészeit németül? Ha tud esetleg valaki ilyen leírást, esetleg egy felnyilazott fényképet az elemek, alkatrészek nevével mutatni, megköszönném. Guglitranszlét kevéssé barátom az olyasmiben, mint pl. "szánakasztó" vagy "tárkioldó gomb", és nem vagyok benne biztos, hogy ami szerinte a "kakas", az németül a fegyveren is ugyanazt jelenti (bár érhet még meglepetés)... :-)
kakas az Hahn, elsütőbill az Abzug, dob: Trommel, cső: Lauf, tok: Rahmen, markolatthéjak: Griffschalen

Mi kell még?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

AndyA írta: 2021.11.05. 14:50 Hogyan hívják egy pisztoly ill. revolver "egzotikusabb" alkatrészeit németül? Ha tud esetleg valaki ilyen leírást, esetleg egy felnyilazott fényképet az elemek, alkatrészek nevével mutatni, megköszönném. Guglitranszlét kevéssé barátom az olyasmiben, mint pl. "szánakasztó" vagy "tárkioldó gomb", és nem vagyok benne biztos, hogy ami szerinte a "kakas", az németül a fegyveren is ugyanazt jelenti (bár érhet még meglepetés)... :-)
Nézd meg a vadászati kisszótárban.

Amit találtam:
Colt M1911 A1 pistole.jpg
Colt M1911 A1 pistole.jpg (42.45 KiB) Megtekintve 17543 alkalommal
Walther P5 pistole.jpg
Walther P5 pistole.jpg (25.83 KiB) Megtekintve 17543 alkalommal
Patrone.jpg
Patrone.jpg (18.41 KiB) Megtekintve 17543 alkalommal
Töltsd fel őket Google Képkeresőbe!
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: RatRace »

1636122222127664104983996372867.jpg
AndyA írta: 2021.11.05. 14:50 Hogyan hívják egy pisztoly ill. revolver "egzotikusabb" alkatrészeit németül? Ha tud esetleg valaki ilyen leírást, esetleg egy felnyilazott fényképet az elemek, alkatrészek nevével mutatni, megköszönném. Guglitranszlét kevéssé barátom az olyasmiben, mint pl. "szánakasztó" vagy "tárkioldó gomb", és nem vagyok benne biztos, hogy ami szerinte a "kakas", az németül a fegyveren is ugyanazt jelenti (bár érhet még meglepetés)... :-)
Csatolmányok
16361222432792057794761835970763.jpg
16361222586895883878245291409050.jpg
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Hű, köszi! Ha ebben nem találom meg, ami kell, akkor olyan nincs is. :D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fricska a Biden-kormányzatnak!:-)) Polymer80 AFT Home Handgun Builder Kit

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/polymer ... ilder-kit/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Brezanovic Bravo 5

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Most találtam: Bravo 5 pisztoly.*

"I am inventor Zoran Bezanovic.
This year I sucessfully made experimentay prototype new kind hand gun!
Here are some details about my project the 'Perfect hand gun-Bravo 5':

1. you are able to replace the cartridges by pressing the trigger
2. single and double action
3. fifteen-cartridges in magazine
4. caliber 9x19mm Luger
5. possible adding of silencer

In all of the existing pistol versions, not activating the cartridges meant using the other hand to solve that situation, and in my opinion, that could be fatal for a pistol user. It could cost him his life! This mechanism however does not require the help of a second hand, because it's functioning just like a revolver you pull the trigger and you shoot. If the cartridges is not activated, you let go then pull the trigger again and the new cartridges is in the barrel!

Best regards,
Zoran Bezanovic e-mail: bravomaj@net.yu "


Van két videó is:
Perfect Pistol by Bezanovic
Perfect Pistol by Bezanovic 2

Szabadalmi leírás: nem találtam.

* A képeket csak gyanús .pl fájlformátumban tudtam lementeni, hiába futottam át a forrásokat (Ctrl+Shift+I).
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Brezanovic Bravo 5

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2021.11.07. 10:23 Most találtam: Bravo 5 pisztoly.*

"I am inventor Zoran Bezanovic.
This year I sucessfully made experimentay prototype new kind hand gun!
Here are some details about my project the 'Perfect hand gun-Bravo 5':

1. you are able to replace the cartridges by pressing the trigger
2. single and double action
3. fifteen-cartridges in magazine
4. caliber 9x19mm Luger
5. possible adding of silencer

In all of the existing pistol versions, not activating the cartridges meant using the other hand to solve that situation, and in my opinion, that could be fatal for a pistol user. It could cost him his life! This mechanism however does not require the help of a second hand, because it's functioning just like a revolver you pull the trigger and you shoot. If the cartridges is not activated, you let go then pull the trigger again and the new cartridges is in the barrel!

Best regards,
Zoran Bezanovic e-mail: bravomaj@net.yu "


Van két videó is:
Perfect Pistol by Bezanovic
Perfect Pistol by Bezanovic 2

Szabadalmi leírás: nem találtam.

* A képeket csak gyanús .pl fájlformátumban tudtam lementeni, hiába futottam át a forrásokat (Ctrl+Shift+I).
Erma ERP74 másik formában realizálva. Láthatóan vasbetonkemény sütéssel, úgy rángatja el 5 centit a csövet szárazon.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Brezanovic Bravo 5

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2021.11.07. 10:39 Erma ERP74 másik formában realizálva.
Köszi az infót! :)
gvass1 írta: 2021.11.07. 10:39 Láthatóan vasbetonkemény sütéssel, úgy rángatja el 5 centit a csövet szárazon.
Igen, ez egyértelműen és várhatóan egy gyenge pontja.
Megjegyzem találtam lassított felvételt az ERMA ERP74-ről. Ott nagyon helyesen előbb leold az elsütőszerkezet, majd után mozgatja a szánt az elhúzott elsütőbillentyű.
(A reteszelést megoldva milyen jópofa gáz-riasztó fegyver lenne.)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Brezanovic Bravo 5

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Poresz írta: 2021.11.07. 12:11 Köszi az infót! :)

Igen, ez egyértelműen és várhatóan egy gyenge pontja.
Az ötlet tényleg érdekes, de valszeg a gyenge pontja(i) miatt nem is terjedt el. Lásd helikális tár, ott is jópofa az ötlet, mégsem lett belőle átütő siker.(Meg aztán ma már minden innováció a nagy gyártókhoz köthető, az ismeretlen fegyvermester feltalál valamit ami nagy szám lesz, utoljára a 19. században működött, szvsz.)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Dani23
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2021.01.17. 18:43

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Dani23 »

Sziasztok!

AR-15 karabélyt keresek .22LR kaliberűt.
Mit ajánlanátok? Az olcsóbbak pl. Chiappa MFour, mennyire megbízható? Megfelelő lőszerrel is gyakran van akadály?

Köszönöm!
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: pogessor »

Dani23 írta: 2021.11.08. 13:35 AR-15 karabélyt keresek .22LR kaliberűt.
Mit ajánlanátok? Az olcsóbbak pl. Chiappa MFour, mennyire megbízható? Megfelelő lőszerrel is gyakran van akadály?

Köszönöm!
Na hát ez olyan, mint a lottó. Egy ismerősöm .22lr Chiappa upper-t használ és hiba nélkül ketyeg, olcsó egyszerű lőszerrel is. Egy másik ismerősömnek a régi fajta (válltámasszal egybe fröccsöntött) Chiappa AR15-öse szintén közel hibátlanul fut. Eközben egy újabb Chiappa MFour AR15, aminek a megvételével kacérkodtam is a napokban, gyakorlatilag 3-5 lövésenként akad, még a legjobb-legerősebb lőszerrel, kitakarítva is.
Én emiatt letettem a Chiappa AR15-ről.

Terv szerint vagy Hammerli-t fogok venni, vagy a CMMG BRAVO váltószetet - ezekről eddig pozitívat láttam. De ez lehet a szerény minta okán is...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Dani23 írta: 2021.11.08. 13:35 Sziasztok!

AR-15 karabélyt keresek .22LR kaliberűt.
Mit ajánlanátok? Az olcsóbbak pl. Chiappa MFour, mennyire megbízható? Megfelelő lőszerrel is gyakran van akadály?

Köszönöm!

Irjál privit Mex kollégának itt a fórumon, lehet, hogy tud segíteni!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
kamisi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2021.08.09. 15:02

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: kamisi »

Igazán jót is ki lehet fogni olcsón, de ha van rá lehetőség mindenféle vegyes lőszerrel teszteld vásárlás előtt.
Én is ilyesmiben gondolkoztam, de először átrágtam magam egy halom angol nyelvű fórumon ahol a sok hibával foglalkoznak, aztán meg teljesen emócionális vonalon beleszerettem a Walther G22-be és azt vettem, mert pont volt padlóáron, optikástól. Nem bántam meg, az elb@sz*tt sütés ellenére sem.
Dani23 írta: 2021.11.08. 13:35 Sziasztok!

AR-15 karabélyt keresek .22LR kaliberűt.
Mit ajánlanátok? Az olcsóbbak pl. Chiappa MFour, mennyire megbízható? Megfelelő lőszerrel is gyakran van akadály?

Köszönöm!
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

pogessor írta: 2021.11.08. 13:48 Na hát ez olyan, mint a lottó. Egy ismerősöm .22lr Chiappa upper-t használ és hiba nélkül ketyeg, olcsó egyszerű lőszerrel is. Egy másik ismerősömnek a régi fajta (válltámasszal egybe fröccsöntött) Chiappa AR15-öse szintén közel hibátlanul fut. Eközben egy újabb Chiappa MFour AR15, aminek a megvételével kacérkodtam is a napokban, gyakorlatilag 3-5 lövésenként akad, még a legjobb-legerősebb lőszerrel, kitakarítva is.
Én emiatt letettem a Chiappa AR15-ről.

Terv szerint vagy Hammerli-t fogok venni, vagy a CMMG BRAVO váltószetet - ezekről eddig pozitívat láttam. De ez lehet a szerény minta okán is...
és itt ment el a kedvem a hammerlitól... https://www.youtube.com/watch?v=NgSuP9h9eQU
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Menekülés New York-ból: Remington-epizód

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/menekul ... on-epizod/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Új cseh forgó-tolózáras puskák: CZ600 sorozat

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-cseh ... 0-sorozat/



Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

Mindeközben egy kis kirakodóvásár--Miami Gun Show 2021 ( November 7 )

https://www.youtube.com/watch?v=eZBBTzlPNSY
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Szerintem itthon 600e felett lesz ára ha jól sejtem.

gvass1 írta: 2021.11.15. 13:20 Új cseh forgó-tolózáras puskák: CZ600 sorozat

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-cseh ... 0-sorozat/



Kép
"..."
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Persze 51 percen keresztül fájdítsam a szívemet. (ezért 2x nézem meg)

ZOLKET írta: 2021.11.15. 15:06 Mindeközben egy kis kirakodóvásár--Miami Gun Show 2021 ( November 7 )

https://www.youtube.com/watch?v=eZBBTzlPNSY
"..."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TurboP írta: 2021.11.15. 16:14 Szerintem itthon 600e felett lesz ára ha jól sejtem.
A Hiperáfa, a laminátum és az értéktelen forint okán én 800-ra tippelnék.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Biosörétes muníció a láthatáron? Fiocchi/B&P új fejlesztése:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/green-c ... orszagbol/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: mlaca »

gvass1 írta: 2021.11.16. 10:57 Biosörétes muníció a láthatáron? Fiocchi/B&P új fejlesztése:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/green-c ... orszagbol/

Kép
na, kecskeszarral töltik fel?
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2021.11.16. 10:57 Biosörétes muníció a láthatáron? Fiocchi/B&P új fejlesztése:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/green-c ... orszagbol/
FélOFF: a töltényhüvelyt összeszedem, de a műanyag sörétkosár összeszedése lehetetlen vállalkozás. Ideje volt. Főleg, ha ez nem a szemfényvesztés:

"A Magyarországon forgalomba kerülő biológiai úton lebomló szatyrok szinte kivétel nélkül szemfényvesztésen alapulnak: a szokásos műanyagok mellett különböző katalizátoranyagokat tartalmaznak, melyek hatására a műanyagláncok gyorsabban szétesnek, de szó sincs mikroorganizmusok általi, szerves lebomlásról - állítja Graczka Sylvia, a Humusz Szövetség kommunikációs vezetője.
»Valóban léteznek természetes alapanyagokból - például burgonya- vagy kukoricakeményítőből - készülő szatyrok, amelyek elvileg teljesen képesek lebomlani. De a Magyarországon forgalomban lévő bioszatyrok 99,9 százaléka nem ilyen« - hangsúlyozta Graczka Sylvia. Elmondása szerint ez utóbbiak, bár szerepel rajtuk a környezetbarát termék védjegy, olyan, gyakran nehézfémeket tartalmazó katalizátorokat tartalmaznak, amelyek gyorsítják a műanyagláncok hasadását, ezáltal a szatyor szétesését."
Átverés a lebomló szatyor? (Zöldpolc.hu)

…azaz nem csak apró darabokra esik, ha tényleg le is bomlik. (Mint a papír.)

OFF: vajon a folyton beszakított horgászzsinórra már van megoldás?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Poresz írta: 2021.11.16. 16:00 FélOFF: a töltényhüvelyt összeszedem, de a műanyag sörétkosár összeszedése lehetetlen vállalkozás. Ideje volt. Főleg, ha ez nem a szemfényvesztés:

"A Magyarországon forgalomba kerülő biológiai úton lebomló szatyrok szinte kivétel nélkül szemfényvesztésen alapulnak: a szokásos műanyagok mellett különböző katalizátoranyagokat tartalmaznak, melyek hatására a műanyagláncok gyorsabban szétesnek, de szó sincs mikroorganizmusok általi, szerves lebomlásról - állítja Graczka Sylvia, a Humusz Szövetség kommunikációs vezetője.
»Valóban léteznek természetes alapanyagokból - például burgonya- vagy kukoricakeményítőből - készülő szatyrok, amelyek elvileg teljesen képesek lebomlani. De a Magyarországon forgalomban lévő bioszatyrok 99,9 százaléka nem ilyen« - hangsúlyozta Graczka Sylvia. Elmondása szerint ez utóbbiak, bár szerepel rajtuk a környezetbarát termék védjegy, olyan, gyakran nehézfémeket tartalmazó katalizátorokat tartalmaznak, amelyek gyorsítják a műanyagláncok hasadását, ezáltal a szatyor szétesését."
Átverés a lebomló szatyor? (Zöldpolc.hu)

…azaz nem csak apró darabokra esik, ha tényleg le is bomlik. (Mint a papír.)

OFF: vajon a folyton beszakított horgászzsinórra már van megoldás?
https://youtu.be/_riGg2BW8Jw
https://youtu.be/LELvVUIz5pY

Ennek fényében én azért kíváncsi lennék, hogy valójában miből is vannak ezek a zöld kosarak, meg mivé is bomlanak le. A kukoricából, meg krumpliból is ugyanúgy műanyagot állítasz szerintem elő, simán csak nem a millió évekre, meg a föld mélyére hagyod, vagy nem?

Mondjuk ez a műanyag sörétkosár meg hüvely szerintem olyan dolog, ami nem mérgező, "csak" esztétikai gondokat okozhat. Mivel csak lőtéren lövök, ez annyira nem zavar, mert az a kis terület az kimondottan erre való. Ha valóban lebomlik, meg környezetbarát, akkor viszont a vadászatban én is örülnék az elterjedésének. Ha nem drágább, akkor meg a sportlövészetben is persze, de csak akkor :D
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Fortitu írta: 2021.11.16. 16:21 https://youtu.be/_riGg2BW8Jw
https://youtu.be/LELvVUIz5pY

Ennek fényében én azért kíváncsi lennék, hogy valójában miből is vannak ezek a zöld kosarak, meg mivé is bomlanak le. A kukoricából, meg krumpliból is ugyanúgy műanyagot állítasz szerintem elő, simán csak nem a millió évekre, meg a föld mélyére hagyod, vagy nem?

Mondjuk ez a műanyag sörétkosár meg hüvely szerintem olyan dolog, ami nem mérgező,
Nem éppen. akármilyen műanyagról beszélünk, nem az esztétikai szemét a gond, hanem a mikroműanyagok, ami bekerül a természetes körforgásba.
Már manapság az ivóvíz is tartalmaz, és utánna te is....
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2021.11.16. 16:21 https://youtu.be/_riGg2BW8Jw
https://youtu.be/LELvVUIz5pY

Ennek fényében én azért kíváncsi lennék, hogy valójában miből is vannak ezek a zöld kosarak, meg mivé is bomlanak le. A kukoricából, meg krumpliból is ugyanúgy műanyagot állítasz szerintem elő, simán csak nem a millió évekre, meg a föld mélyére hagyod, vagy nem?

Mondjuk ez a műanyag sörétkosár meg hüvely szerintem olyan dolog, ami nem mérgező, "csak" esztétikai gondokat okozhat. Mivel csak lőtéren lövök, ez annyira nem zavar, mert az a kis terület az kimondottan erre való. Ha valóban lebomlik, meg környezetbarát, akkor viszont a vadászatban én is örülnék az elterjedésének. Ha nem drágább, akkor meg a sportlövészetben is persze, de csak akkor :D
Ja, szerintem is tök jó, hogy egy újabb érzékeny pontra tapintottak, remélem mihamarabb be is tiltják a nem környezetbarát sörétkosarakat.
139973-5b8daebb30ac6.jpeg.jpg
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Centiméteres hullámhossz!:-)) 10 mm AUTO Smith&Wesson MP pisztolyok

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/10-mm-a ... isztolyok/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Ez a magasitott iranyzek mire jo? Mert ahogy nezem a cso vegen nincs menet...
gvass1 írta: 2021.11.17. 06:57 Centiméteres hullámhossz!:-)) 10 mm AUTO Smith&Wesson MP pisztolyok

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/10-mm-a ... isztolyok/

Kép
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

qqriq írta: 2021.11.17. 10:11 Ez a magasitott iranyzek mire jo? Mert ahogy nezem a cso vegen nincs menet...
Red dot cowitness.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

RatRace írta: 2021.11.16. 16:58 Nem éppen. akármilyen műanyagról beszélünk, nem az esztétikai szemét a gond, hanem a mikroműanyagok, ami bekerül a természetes körforgásba.
Már manapság az ivóvíz is tartalmaz, és utánna te is....
Szia,

Poresz idezetevel kapcsolatban az a nagyon szomoru helyzet allt elo, hogy a hagyomanyos muanyagszatyor egyben marad, ezert 100 ev mulva, ha eloveszik a fold alol,akkor is muanyagszatyor lesz. Es persze ha valaki 10 evig akar egy szatyrot hasznalni, akkor megteheti (csak viselnie kell a tarsadalom megveteset, amiert a kornyezetvedelmet elobbre helyezi a szatyorgyarto cegek profitjanal).

Ezzel szemben a bioszatyornak hazudott(!) gyorsan apro darabokra szakad. Ennek kisebbik problemaja, hogy nem lehet a letezo legkornyezetkimelobb dolgot tenni vele: ismet felhasznalni, ezzel toredekere csokkentve a kornyezeti terhelest.
A nagyobbik gond vele, hogy amikorra mar eleg apro darabokra szakadt, akkor mikromuanyag lesz belole.

Bel
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kérjük ne kezdjünk hazaárulózni, csak megosztom a sajtóhírt:

https://24.hu/sport/2021/11/17/sidi-pet ... tloveszet/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

gvass1 írta: 2021.11.17. 13:15 Kérjük ne kezdjünk hazaárulózni
A fenti jelző szvsz sokkal inkább a takonygerincű feljelentgetős csicskára meg a magasságos sportlövőellenes szövetségre volna helytálló (a hír tükrében pláne)...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Nekem speciel nem tul szimpatikus Sidi, de a masik szoposszaju kicskocsog sokkal jobban irrital.
Sidi meg tette ami a tudott, eltiltottak megoldotta maskepen hogy versenyezhessen...
gvass1 írta: 2021.11.17. 13:15 Kérjük ne kezdjünk hazaárulózni, csak megosztom a sajtóhírt:

https://24.hu/sport/2021/11/17/sidi-pet ... tloveszet/
ingyom bingyom tálib-e?
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

qqriq írta: 2021.11.17. 15:45 Nekem speciel nem tul szimpatikus Sidi, de a masik szoposszaju kicskocsog sokkal jobban irrital.
Sidi meg tette ami a tudott, eltiltottak megoldotta maskepen hogy versenyezhessen...
Remélem, hülyére is veri őket, jó fricska lenne!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »



ÚJ VIDEÓ! Springfield Hellcat/HS H11 9 mm Luger 11+1 mikrokompakt – 1. rész


http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... kt-1-resz/

és

http://www.fegyvervideo.hu/springfield- ... kt-1-resz/



Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: sama »

Használ valaki ilyen fajta hallásvédő eszközt EARMOR M20 Electronic Earplug? Ha igen vélemény róla? https://youtu.be/n6eEzr3UY5o
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

CMMG FourSix: az első polgári 4,6×30 mm-es fegyver!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/cmmg-fo ... s-fegyver/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Lövészetvezetői tanfolyam és vizsga

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Lövészetvezetői vizsgát tervezek letenni.
Tananyagot találtam [1.] [2.], illetve nyilván hozzáolvasom a jogszabályt [49/2004. (VIII. 31.) BM rendelet].
Kérdéseim:
1. Tapasztalt lőtérlátogatóként van-e értelme gyakorlati képzésre jelentkezni?
2. Gyakorlati vizsgán mi lesz a feladatom?
3. Mik a jellemző, gyakran elkövetett hibák, amiért buktatnak?

1.
El kell döntenem, hogy gyakorlati képzésre jelentkezzek-e.*
Konkrétan nem tudom, hogy miből indulnak ki. Abból, hogy biztonságosan lőni sem tudok: azaz jellemzően olyan emberek jelentkeznek - pl. testnevelőtanárok -, akiknek még fegyver sem volt a kezében, de a munkájukhoz ez valamiért kell; vagy egy tapasztaltabb lövész lövészetét ténylegesen vezetni fogom, és szól, ha hülyeséget csinálok?

* Jó borsos ára van, az elöltöltő fegyveres vizsgával ellentétben pedig olyan lehetőség nincs, hogy csak vizsgázok, a felkészülést pedig megoldom egyénileg. - Ha tévedek, szóljatok!

2.
Vizsgaszabályzat a lövészetvezetők vizsgáztatási rendjéről.

"A vizsga két részből áll:
[…]
- lőtéren, lőállásban végrehajtott gyakorlat (lövészetvezetés).
[…]
Az eredményes elméleti vizsgát követően a vizsgázó gyakorlati vizsgára bocsátható. A vizsgarész a fegyver kezelését, és használatát, valamint a megfelelő lőkészséget ellenőrzi.
[…]
A lőgyakorlat három részből áll.
A vizsgázó lőgyakorlata akkor minősíthető megfelelőnek, ha a lőfegyver kezelését, a lőfegyver használatának szabályait a gyakorlatban helyesen alkalmazza, illetve a lőfegyver használata során a biztonsági szabályokat betartja. A találati arány nem befolyásolja a vizsga eredményét."


Most akkor gyakorlati vizsgán lőni fogok, vagy lövészetet vezetni? Egyáltalán mi az a három rész, amiből a lőgyakorlat áll?
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: sama »

A tananyag nem sok de ha jól emlékszem 15/13 tesztkérdés /válasz alatt bukta. A gyakorlatinál párban vizsgáztok az egyik vezényel a másik végrehajt. Ezáltal látják a biztonságos fegyverkezelést is.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

sama írta: 2021.11.22. 19:22 A tananyag nem sok de ha jól emlékszem 15/13 tesztkérdés /válasz alatt bukta.
Ez a követelmény szerencsére világos:
Vizsgaszabályzat a lövészetvezetők vizsgáztatási rendjéről
"A vizsgázónak az írásbeli vizsgán 25 perc időtartam áll rendelkezésére a tesztlapok kitöltésére, mely 15 vizsgakérdést tartalmaz.
A mennyiben a vizsgázó legalább 13 kérdésre helyes választ ad, nem kell szóbeli vizsgát tennie, készülhet a gyakorlati vizsgára.
Annak a vizsgázónak, aki a tesztlap kérdéseire 11, illetve 12 helyes választ adott, szóbeli vizsgán kell részt vennie.
Az a vizsgázó, aki 10 vagy annál kevesebb kérdésre tudott jó válasz adni, az GYAKORLATI vizsgára nem bocsátható!"

sama írta: 2021.11.22. 19:22 A gyakorlatinál párban vizsgáztok az egyik vezényel a másik végrehajt. Ezáltal látják a biztonságos fegyverkezelést is.
Feltételezem: utána pedig csere.
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: sama »

Poresz írta: 2021.11.22. 19:59 Ez a követelmény szerencsére világos:
Vizsgaszabályzat a lövészetvezetők vizsgáztatási rendjéről
"A vizsgázónak az írásbeli vizsgán 25 perc időtartam áll rendelkezésére a tesztlapok kitöltésére, mely 15 vizsgakérdést tartalmaz.
A mennyiben a vizsgázó legalább 13 kérdésre helyes választ ad, nem kell szóbeli vizsgát tennie, készülhet a gyakorlati vizsgára.
Annak a vizsgázónak, aki a tesztlap kérdéseire 11, illetve 12 helyes választ adott, szóbeli vizsgán kell részt vennie.
Az a vizsgázó, aki 10 vagy annál kevesebb kérdésre tudott jó válasz adni, az GYAKORLATI vizsgára nem bocsátható!"



Feltételezem: utána pedig csere.
Igen utána csere. Nem volt veszélyes. A fő szempont a biztonság. Meg a vezényszavak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

sama írta: 2021.11.22. 21:21 Igen utána csere. Nem volt veszélyes. A fő szempont a biztonság. Meg a vezényszavak.
Köszönöm a válaszokat.
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Abszolút nem volt vészes, amikor én csináltam.
Gondolom a teszt egységes, sima feleletválaszós volt.
Aki rendszeresen jár versenyre és átolvassa azt a pár oldalt annak simán meglesz.

Gyakorlati részen meg egy lövészetet kell levezetni szabályosan, a megfelelő vezényszavakkal.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

tvsmaci írta: 2021.11.22. 21:54 Abszolút nem volt vészes, amikor én csináltam.
Gondolom a teszt egységes, sima feleletválaszós volt.
Aki rendszeresen jár versenyre és átolvassa azt a pár oldalt annak simán meglesz.

Gyakorlati részen meg egy lövészetet kell levezetni szabályosan, a megfelelő vezényszavakkal.
sama írta: 2021.11.22. 21:21 Igen utána csere. Nem volt veszélyes. A fő szempont a biztonság. Meg a vezényszavak.
Most még egyszer megnéztem: az általam fellelt segédletekből pont a "szabványos", "hivatalos" vezényszavak hiányoznak…
Ennyit találtam:

"- Engedélyezze a lőállások elfoglalását a lövészet megkezdéséhez:
»Az első [majd amelyik következik] sorozat lövői a lőállásokat foglalják el!«
»Lövők figyelem! Az [feladat, lőgyakorlat] következik! A lövészetet meglehet kezdeni. TÖLTS! TŰZ!«
- Bármilyen zavar esetén állítsa le a lövészetet:
»Lövők figyelem ! Tüzet szüntess! Üríts! Fegyvert vizsgára! Fegyvert letenni, lövők két lépést hátra!«"


…de kifejezett felsorolás - "katalógus" - nincs!

Miközben ezt írom, most jutott eszembe, hogy a Németh Balázs-féle elöltöltős biblia sípjeleket is említ (az elöltöltő fegyveres vizsga kérdései és válaszai között). Hogy ne csak kérdezzek és méltatlankodjak, ide gyűjtöttem őket:
"Milyen sípjel jelzi az időszakos tűzszünetet? Egymás utáni rövid sípjelek."
"Milyen sípjel jelzi a lövészet kezdetét és végét? »Tüzet nyiss!« - Két sípszó. »Tüzet szüntess!"« - Egy hosszú sípjel."


Milyen vezényszavak és milyen sípjelek vannak még?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kimber Micro9 – kompenzátor és red dot, mert neked a divat mondja meg, hogy ki vagy:-)

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/kimber- ... s-red-dot/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Poresz írta: 2021.11.22. 22:53 Most még egyszer megnéztem: az általam fellelt segédletekből pont a "szabványos", "hivatalos" vezényszavak hiányoznak…
Ennyit találtam:

"- Engedélyezze a lőállások elfoglalását a lövészet megkezdéséhez:
»Az első [majd amelyik következik] sorozat lövői a lőállásokat foglalják el!«
»Lövők figyelem! Az [feladat, lőgyakorlat] következik! A lövészetet meglehet kezdeni. TÖLTS! TŰZ!«
- Bármilyen zavar esetén állítsa le a lövészetet:
»Lövők figyelem ! Tüzet szüntess! Üríts! Fegyvert vizsgára! Fegyvert letenni, lövők két lépést hátra!«"


…de kifejezett felsorolás - "katalógus" - nincs!

Miközben ezt írom, most jutott eszembe, hogy a Németh Balázs-féle elöltöltős biblia sípjeleket is említ (az elöltöltő fegyveres vizsga kérdései és válaszai között). Hogy ne csak kérdezzek és méltatlankodjak, ide gyűjtöttem őket:
"Milyen sípjel jelzi az időszakos tűzszünetet? Egymás utáni rövid sípjelek."
"Milyen sípjel jelzi a lövészet kezdetét és végét? »Tüzet nyiss!« - Két sípszó. »Tüzet szüntess!"« - Egy hosszú sípjel."


Milyen vezényszavak és milyen sípjelek vannak még?
Javaslom olvasd át minden szakág versenyszabályzatát. A gyorspontban van erősen szabályozva a tempo, meg a lövészet, elég jól le vannak írva a vezényszavak is, első körben azt olvasnám el.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

gvass1 írta: 2021.11.23. 06:56 Kimber Micro9 – kompenzátor és red dot, mert neked a divat mondja meg, hogy ki vagy:-)

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/kimber- ... s-red-dot/
Veszek egy kicsi és könnyen rejthető fegyvert, aztán feldíszítem, hogy nagy legyen? Ezeket én nem értem....
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Zotyika írta: 2021.11.23. 09:21 Veszek egy kicsi és könnyen rejthető fegyvert, aztán feldíszítem, hogy nagy legyen? Ezeket én nem értem....
Ugyan ezt nem vágom a Hellcat RDP-nél sem...
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

smith15 írta: 2021.11.23. 10:30 Ugyan ezt nem vágom a Hellcat RDP-nél sem...
Ha van két cukrászda, ahol ugyanaz a választék fagyiból, a gyerekek oda húznak, ahol még nyolcféle szórás és öntet is kapható rá.

A reddot különösen ennek fényében röhejes:
https://youtu.be/Wz6qpZuyf0E
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

zora írta: 2021.11.23. 10:38

A reddot különösen ennek fényében röhejes:
https://youtu.be/Wz6qpZuyf0E
Ez csak akkor működik, ha megfelelő mennyiségűt gyakorolsz..
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: smith15 »

zora írta: 2021.11.23. 10:38 Ha van két cukrászda, ahol ugyanaz a választék fagyiból, a gyerekek oda húznak, ahol még nyolcféle szórás és öntet is kapható rá.

A reddot különösen ennek fényében röhejes:
https://youtu.be/Wz6qpZuyf0E
Viszont ha a szórás a fagyi ízéből levesz sokat, akkor totál hülyeség :lol:

Én spec megszerettem a dotot. Glockon van is. Mondjuk nem is az a mindennapos.. Önvédelemre totál feleslegesnek érzem, ezt aláírom, de amúgy jó. Szolgálatira simán jó lehet, ahol nem biztos, hogy csak 3-5 méteren belül használják. Sokkal kisebb területet takar ki a célból, és a célt full körbe látod továbbra is a pötty körül, nem úgy, mint a sima irányzékoknál, ami a cél alatti részt pl kitakarja.
De full megértem, ha valakinek nem jön be, régen nekem se tetszett.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

HCZoli írta: 2021.11.23. 10:55 Ez csak akkor működik, ha megfelelő mennyiségűt gyakorolsz..
Természetesen, alap.
Gyakorlás nélkül meg lézer pointert is hiába rakna fel a user a szabadabb világban, elrángatja.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

smith15 írta: 2021.11.23. 11:02 Viszont ha a szórás a fagyi ízéből levesz sokat, akkor totál hülyeség :lol:

Én spec megszerettem a dotot. Glockon van is. Mondjuk nem is az a mindennapos.. Önvédelemre totál feleslegesnek érzem, ezt aláírom, de amúgy jó. Szolgálatira simán jó lehet, ahol nem biztos, hogy csak 3-5 méteren belül használják. Sokkal kisebb területet takar ki a célból, és a célt full körbe látod továbbra is a pötty körül, nem úgy, mint a sima irányzékoknál, ami a cél alatti részt pl kitakarja.
De full megértem, ha valakinek nem jön be, régen nekem se tetszett.
Gyerekekről van szó, hagyjuk a racionális érveket.
:-)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

zora írta: 2021.11.23. 10:38 Ha van két cukrászda, ahol ugyanaz a választék fagyiból, a gyerekek oda húznak, ahol még nyolcféle szórás és öntet is kapható rá.

A reddot különösen ennek fényében röhejes:
https://youtu.be/Wz6qpZuyf0E
Ehhez valóban kell azért sok gyakorlat. A dotnak nagyobb távolságon van értelme amúgy is. Pisztolyon megosztó dolog, mert a piros pont gyors megtalálását is sokat kell gyakorolni - válltámasz hiánya, kis ablak, aránylag távol a szemtől. Én csak puskán használtam dotot eddig (pisztolyon csak szárazon nézegettem), de amint bejön a dinamikus faktor, nagy a különbség!
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Fortitu írta: 2021.11.23. 07:02 Javaslom olvasd át minden szakág versenyszabályzatát. A gyorspontban van erősen szabályozva a tempo, meg a lövészet, elég jól le vannak írva a vezényszavak is, első körben azt olvasnám el.
Ezek szerintem inkább versenybírói dolgok.
Nálunk ilyesmi szóba sem került..
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

tvsmaci írta: 2021.11.23. 18:57 Ezek szerintem inkább versenybírói dolgok.
Nálunk ilyesmi szóba sem került..
+1

Poresz, MIHEZ KELL?

Ha vizsgához, akkor nem csak qrvára felesleges, hanem ártalmas való életből keresni példát!!! Be kell magolni - szó szerint! —ami a tananyagban van, és azonnal elfelejteni a vizsga után.

Ha a való életben is hasznos lövészetvezetői tudást szeretnél szerezni, akkor a vezényszavak akár SZAKÁGANKÉNT is eltérnek. Ha nincs pontosabban meghatározva, akkor az MSSz féle pontlövészet vezényszavait kell mondani. Nehogy valami más szakággal improvizálj!

A statikus, és dinamikus lövészet teljesen máshogy szabályozza a fegyverkezelést. A bíró szerepe is más. Minden más. Nagyon. A (minimum) két féle lőtérhasználati mód konkrétan egymással összeegyeztethetetlen biztonsági szabályokat alkalmaz. Ha komolyan érdekel, akkor érdemes ezt elolvasni:
https://ojs.mtak.hu/index.php/belugyisz ... /6661/5264
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Nagyon sok vita van róla, hogy az AR-eken van-e értelme a forward assistnak. Kyle ezek szerint éles helyzetben használta:
https://youtu.be/xnw0R6lhFm0
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Petya357 írta: 2021.11.24. 07:29 Poresz, MIHEZ KELL?

Ha vizsgához, akkor nem csak qrvára felesleges, hanem ártalmas való életből keresni példát!!! Be kell magolni - szó szerint! —ami a tananyagban van, és azonnal elfelejteni a vizsga után.
Ez egy jogos észrevétel, mert erre a gereblyére már ráléptem egyszer
Garfield autumn rake.gif
Garfield autumn rake.gif (64.39 KiB) Megtekintve 16086 alkalommal
Petya357 írta: 2021.11.24. 07:29 A statikus, és dinamikus lövészet teljesen máshogy szabályozza a fegyverkezelést. A bíró szerepe is más. Minden más. Nagyon. A (minimum) két féle lőtérhasználati mód konkrétan egymással összeegyeztethetetlen biztonsági szabályokat alkalmaz.
Az olvasnivalót pedig köszönöm, el fogom olvasni.
Régóta formálódik bennem a gondolat, hogy a sportlövészet tekintélyes része a F1-hez hasonlít: műszakilag nagyon fejlett eszközök, kiemelkedő képességű lövészek, de a hétköznapi valóságban kiderül, hogy mindez bizony csak sport.
Amivel semmi probléma nincs, amíg valaki tisztában van vele, hogy melyik irányba halad, és hova fog megérkezni.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

Poresz írta: 2021.11.24. 09:28 Régóta formálódik bennem a gondolat, hogy a sportlövészet tekintélyes része a F1-hez hasonlít: műszakilag nagyon fejlett eszközök, kiemelkedő képességű lövészek, de a hétköznapi valóságban kiderül, hogy mindez bizony csak sport.
Amivel semmi probléma nincs, amíg valaki tisztában van vele, hogy melyik irányba halad, és hova fog megérkezni.
Szia,

Teljesen igazad van!

Annyi apro kiegeszitessel, hogy a "nem csak sport"-nak van sok kulonbozo szintje, es a gyakorlatban azert azt latja az ember, hogy pl. a "gyalogrendorok" bizony minden tekintetben rosszabb fegyverhasznalok, mint a sportlovok latvanyos 10%-a (marmint ok azert latvanyosak, mert sok versenyen lathatoak).

A "kommandos" kepzes, es a sporloveszet kozott vagy egy feloldhatatlan ellentet:

A "kommandos" kepzesen nem szeretik, ha sok halaleset tortenik, mert annak rossz a sajtoja, de egy keves serules azert belefer. Pontosabban, ha igazan komolyan veszik, akkor tulajdonkeppen kotelezo, mert ha azt erzi a "kommandos", hogy 100% biztonsagban van az edzesen, akkor az az edzes nem kesziti fel az eles bevetesre. Tehat oket arra kell megtanitani, hogy "szimplan" biztonsagos legyen a fegyverkezelesuk, a dupla-tripla biztonsag oltaran nem aldozhatjak fel sem az eletszeruseget, sem a hatekonysagot. Szamszeru peldaval elve: ha nem sparga alatt kell kuszniuk, hanem egy elesloszeres geppuska tuzfuggonye alatt, akkor ez 1 ezrelek halalozast okoz a kikepzesen, de bevetesen a jo kuszasi technikanak koszonhetoen megmenti 5% eletet, akkor ez 50-szeresen megeri. Persze ez csak az "igazi" kommandosokra vonatkozik, hiszen akit 3% esellyel fognak bevetni eles helyzetben, annak nyilvan a vilagon semmi sem emeli 5%-kal a tulelesi eselyeit.

Egy sportloveszetnek ezzel szemben alapjaiban mas hozzaallasunak kell lennie: itt a legfontosabb 3 dolog egyertelmuen: biztonsag, biztonsag, biztonsag. A legkisebb veszely sem elfogadhato, ezert alapvetoen minden dinamikus/szituacios sportloveszet tripla biztonsagra torekszik. Es ez nem kamu, hanem tenyleg: nyilvanvaloan nem okoz biztonsagi problemat egy fegyver, ha nem lonek vele, es nyilvan ha epp 120 fokra a loiranytol van a legkozelebbi ember, akkor nem okoz biztonsagi problemat, ha 110 fokban odalonek. Megis egy versenyen, ha valaki nem lo, es csak 110 fokra forditja ki a fegyveret (ahol epp nincs senki), akkor bizony kizarjak a versenybol, mert ekkor az elvart 3-szoros biztonsag helyett 2-szerest nyujtott csak. Ez igy jo, es nem is lesz megvaltoztatva.

Persze a ketto kozotti kulonbseget lehet egy versenyen szandekosan kielezni, vagy inkabb tompitani. Pl. IDPA/IPSC versenyen ha valaki beletervez sok palyat, ahol a loallasok kozott hatrafele kell mozogni, mondvan csak azok versenyezzenek, akik az adott sportagban eloirtaknak megfeleloen tudnak a loirannyal ellenteses iranyba kozlekedni - ezzel a valojaban tokeletes egyszeres biztonsaggal fegyvert kezelo "kommandosokat" szivatjak, akik az eletidegen sportszabalynak azert nem tudnak megfelelni, mert ha ezt megszokjak, akkor a valo eletben ezert az eletukkel fizethetnek.

Raadasul a fentiek csak a technikai reszletek (hogy mozgunk, hogy tartjuk a fegyvert), es szo sem volt arrol, hogy milyen pszihes megterheles egy eles helyzet, sem arrol, hogy pl. 14 oran at allni 20-30 kg-os felszerelesben es varni a megindulasi parancsot milyen fizikai terheles. Sem arrol, hogy az "egyes harcos" csak alap, nyilvanvaloan csoport szinten lehet csak hatekonynak lenni.

Szoval igen, hiaba most a legeletszerubb sport az SAS, csak sport, es mindig is az marad.

Bel
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Izmos vagy, mint a Terminátor? Itt egy öntöltő sportpuska az Ohio Ordnance Works-től:-))

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-gyar ... ce-m2-slr/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ VIDEÓ! Springfield Hellcat/HS H11 9 mm Luger 11+1 mikrokompakt – 2. rész

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... kt-2-resz/

és

http://www.fegyvervideo.hu/springfield- ... kt-2-resz/



Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

A Beretta megvenné a RUAG Ammotec-et?

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/a-beret ... mmotec-et/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

gvass1 írta: 2021.11.28. 08:37 A Beretta megvenné a RUAG Ammotec-et?

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/a-beret ... mmotec-et/

Kép
na bakker lesz hazai fegyvergyartás de nem lesz lőszer hozzá??? azonnal megvenni a RUAGot :)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fegyver tárolás, állagmegóvás, ápolás kérdésem lenne.
Új helyre költöztünk, ahol a fegyverszekrény kikerült a garázsba. (A főépülettel egybeépített, közvetlen bejárattal a lakórészből, így a rendőrség el is fogadta.) Viszont télen itt azért jóval hűvösebb van, ugyan mindig fagypont felett, de legfeljebb 5-8 fok. Van-e valami extra, amit a normál és elvárható ápoláson, karbantartáson kívül érdemes szem előtt tartani az ilyen hűvös történő fegyvertárolás során? Párásodás nincsen, maximum akkor ha egy itt tárolt fegyvert szobahőmérsékletre viszek be, és lecsapódik a felületén a pára amíg felmelegszik.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

Szerintem csak a para a fontos, onmagaban az, hogy 22 vagy 4 fok van, mindegy a vasnak.

(Viszont a para az tenyleg fontos, szerencse, hogy nalad ezzel nincs gond.)

Bel
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

TotoHU írta: 2021.11.29. 19:04 Fegyver tárolás, állagmegóvás, ápolás kérdésem lenne.
Új helyre költöztünk, ahol a fegyverszekrény kikerült a garázsba. (A főépülettel egybeépített, közvetlen bejárattal a lakórészből, így a rendőrség el is fogadta.) Viszont télen itt azért jóval hűvösebb van, ugyan mindig fagypont felett, de legfeljebb 5-8 fok. Van-e valami extra, amit a normál és elvárható ápoláson, karbantartáson kívül érdemes szem előtt tartani az ilyen hűvös történő fegyvertárolás során? Párásodás nincsen, maximum akkor ha egy itt tárolt fegyvert szobahőmérsékletre viszek be, és lecsapódik a felületén a pára amíg felmelegszik.
Szerintem érdemes lehet a szekrénybe betenni azért valami páraelszívót, ártani nem árthat. Nálam is van benn egy fél literes tejfölös vödör, benne silica gél macskalommal, 2-3 havonta ránézek, ha ki van fehéredve, akkor az azt jelenti, hogy cserélni kell.
Nem tudom, mennyire jól szigetel a garázsajtó, de amikor ilyen dudva ködös párás idő van az azért bekúszhat oda is, főleg ha pl állsz be autóval.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Sjani86 írta: 2021.11.29. 19:26 Szerintem érdemes lehet a szekrénybe betenni azért valami páraelszívót, ártani nem árthat. Nálam is van benn egy fél literes tejfölös vödör, benne silica gél macskalommal, 2-3 havonta ránézek, ha ki van fehéredve, akkor az azt jelenti, hogy cserélni kell.
Nem tudom, mennyire jól szigetel a garázsajtó, de amikor ilyen dudva ködös párás idő van az azért bekúszhat oda is, főleg ha pl állsz be autóval.
Ez jó ötlet erre nem gondoltam, köszi!
A fegyver szekrény egy elég jól záródó fa szekrényben van de inkább csak biztonsági okokból, ne legyen első látásra egyértelmű hogy mi ez. De talán a pára ellen is plusz védelem.
Egyenlőre hetente csekkolom a vasakat kívül + a csövet, nincs semmi látható jele korróziónak vagy más problémának.

A fa részeket érdemes külön lekenni valamivel ilyenkor?
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

TotoHU írta: 2021.11.29. 19:33 Ez jó ötlet erre nem gondoltam, köszi!
A fegyver szekrény egy elég jól záródó fa szekrényben van de inkább csak biztonsági okokból, ne legyen első látásra egyértelmű hogy mi ez. De talán a pára ellen is plusz védelem.
Egyenlőre hetente csekkolom a vasakat kívül + a csövet, nincs semmi látható jele korróziónak vagy más problémának.

A fa részeket érdemes külön lekenni valamivel ilyenkor?
Nálam Brunox-szal van átkenve az egész fegyver, a fémrészeken rajta hagyom, a fát meg a brunox-os rongy után áttörlöm egy simával.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

bel írta: 2021.11.29. 19:12 Szia,

Szerintem csak a para a fontos, onmagaban az, hogy 22 vagy 4 fok van, mindegy a vasnak.

(Viszont a para az tenyleg fontos, szerencse, hogy nalad ezzel nincs gond.)

Bel
+1

És ezen belül is a relatív páratartalom a fontos. Ha nem viszed hidegből melegbe, hazai éghajlati viszonyok között semmi baja nem lesz a garázsban.
Ami káros - meleg, de nem csontszáraz levegőbe vinni a hideg fegyvert, (mert ott kicsapódik rajta a pára), és utána nedvesen hagyni. Ha már nedves, akkor akár hidegben, akár melegben marad, nem szerencsés. Se a fémnek, se a fának nem tesz jót a nedvesség.
Javasolt egyáltalán nem vinni melegbe. Ha mégis be kell, pl tisztításhoz, akkor hagyni teljesen felmelegedni (meleg fegyverre több pára már nem csalódik ki), utána letörölni / olajozni, és úgy vinni ki , teljesen átmelegedve, de nedvességtől már mentesen.
Pontosan annyira macerás, mint aminek hangzik... :? Sajnálom.
A problémát nem a környező levegő fogja okozni, hanem a hideg fegyver + meleg levegő (aminek hiába alacsony a relatív , de magas az abszolút páratartalma) találkozása. Ezt a problémát kerülhetjük el, ha nem hagyjuk a fegyvert lehűlni. Hosszú távon nem lehetne mégis bentre helyezni azt a tárolóhelyet? :roll:
A desszikáns - pls szilikagél - érdemben csak akkor segítene, ha közel hermetikusan zárná a szekrény. De véleményem szerint erre nincs is szükség, ha elkerülőd a hirtelen hőmérsékletingadozásokat.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Petya357 írta: 2021.11.29. 22:29 Ezt a problémát kerülhetjük el, ha nem hagyjuk a fegyvert lehűlni. Hosszú távon nem lehetne mégis bentre helyezni azt a tárolóhelyet? :roll:
Vagy meg kell fűteni kicsit azt a tárolóhelyet. :-)
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Azért Szibériában es a finneknel s használnak fegyvert, tehát van esélye hogy megússzak a garázsban való tárolást.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Petya357 írta: 2021.11.29. 22:29 +1

És ezen belül is a relatív páratartalom a fontos. Ha nem viszed hidegből melegbe, hazai éghajlati viszonyok között semmi baja nem lesz a garázsban.
Ami káros - meleg, de nem csontszáraz levegőbe vinni a hideg fegyvert, (mert ott kicsapódik rajta a pára), és utána nedvesen hagyni. Ha már nedves, akkor akár hidegben, akár melegben marad, nem szerencsés. Se a fémnek, se a fának nem tesz jót a nedvesség.
Javasolt egyáltalán nem vinni melegbe. Ha mégis be kell, pl tisztításhoz, akkor hagyni teljesen felmelegedni (meleg fegyverre több pára már nem csalódik ki

Igen ezt én is kisakkoztam, ezért kerülöm a meleg szobába hurcibálást. A ház relatíve párás, 42-45% körüli általában, ezért bármit beviszek ilyenkor kintről, az egyből masszívan bepárásodik. (Tegnap hozott a futár egy szárítógépet, alaposan le kellett törölgetnem beállítás után) A fegyvereket nem is viszem be pontosan ezért, hiszen a pára mindenhol lerakódik, szétszereléshetném és pucolhatom belül is, húzhatnám ki a csövet is egyből, stb.

Petya357 írta: 2021.11.29. 22:29 Hosszú távon nem lehetne mégis bentre helyezni azt a tárolóhelyet? :roll:
Nem. A garázs elég nagy, sőt nagyon nagy, a dupla garázs egyik beállójában van az én kis sarkom. Fegyverszekrények, szerszámos polcok (kell a hely a dremel-nek :lol: ) a sok biszbasz fegyveres cucc, a pálinkafőzős cuccok, jó nagy munkafelület ahol tudok rendesen fegyvert pucolni, stb. Ott nem szól be az asszony ha büdös a féktisztító, nem kell félteni a szép bútort ha kicsit kispriccel az olaj, stb. Szóval egészen tökéletes, az egyetlen probléma novembertől februárig a hűvös, de azt ugye meg tudjuk hogy nincsen rossz idő, csak rossz felszerelés. :-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Artax szobai gyakorlószett elöltöltős fegyverekhez:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/artax-s ... yverekhez/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Jopofa, revolverhez kellene valami legalis megoldast talalni hogy tudjak otthon puffogni viaszlovedekkel :?:
gvass1 írta: 2021.11.30. 10:37 Artax szobai gyakorlószett elöltöltős fegyverekhez:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/artax-s ... yverekhez/

Kép
ingyom bingyom tálib-e?
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

qqriq írta: 2021.11.30. 11:50 Jopofa, revolverhez kellene valami legalis megoldast talalni hogy tudjak otthon puffogni viaszlovedekkel :?:
Ezen màr agyaltam, valami lőkúp helyére tekerhető startpatronos móka kellene
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Sjani86 írta: 2021.11.30. 12:25 Ezen màr agyaltam, valami lőkúp helyére tekerhető startpatronos móka kellene
A startpatronos megoldás annyival egyszerűbb, hogy csak egy lőkúpot kell tervezni, mert a furat peremén felfekszik a peremgyújtású töltény pereme. Ütőszeg nem kell, a kakas közvetlenül ráüthet.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2021.11.30. 12:38 A startpatronos megoldás annyival egyszerűbb, hogy csak egy lőkúpot kell tervezni, mert a furat peremén felfekszik a peremgyújtású töltény pereme. Ütőszeg nem kell, a kakas közvetlenül ráüthet.
csak ilyenkor a 6 mm start felrobbanhat (a kakas nem támasztja meg mindenhol) és mindenfele szórja a szilánkokat. Még a startpatornos-ólmos revolvereknél is időnként leszakad a hüvely feneke.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

aksurv írta: 2021.11.30. 06:21 Azért Szibériában es a finneknel s használnak fegyvert, tehát van esélye hogy megússzak a garázsban való tárolást.
Szia,

Nyilván van megoldás. De a fizika sajnos mindenhol ugyanaz. Vagy valóban kint tárolják és nem hordják be, vagy bent tárolják és fel engedik+alaposan takarítják a vadászat/lövészet után. Ellenkező irányban már nem gond.

Fun fact: extrém mínuszokban egy további, súlyosabb probléma is előfordulhat. Ha hideg fegyvert beviszem melegre, ott kicsapódik rá a pára, és utána igen alapos szárítás nélkül kiveszem, akkor nem csak hogy nedves marad, de befagy! Olyanannyira, hogy még egy zárdugattyús vadász puska is elakadhat! Elsütőszerkezet, ütőszeg, stb. kitettség. Medvevadászatnál igen előnytelen…
valahol olvastam, hogy ezért néptelen vidéken, vagy kis falvakban ahol mindenki ismer mindenkit de azért tartani lehet veszélyes állatoktól - sokan simán kint hagyják a puskát a verandán, karnyújtásnyira az ajtótól - és elkerülik az egész problémát.

Nyilván a XIV kerületben sem a fagyok, sem a környező lakók nem indokolják. :mrgreen: De létező módszer.

Ha lesz sok időm, orosz fórumokon utánaérdeklődöm. Valamelyik mostani Vaszilij Zajcevnek Szibériában biztosan lesz egy jó gyakorlata… ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2021.11.30. 13:01 Szia,

Nyilván van megoldás. De a fizika sajnos mindenhol ugyanaz. Vagy valóban kint tárolják és nem hordják be, vagy bent tárolják és fel engedik+alaposan takarítják a vadászat/lövészet után. Ellenkező irányban már nem gond.

Fun fact: extrém mínuszokban egy további, súlyosabb probléma is előfordulhat. Ha hideg fegyvert beviszem melegre, ott kicsapódik rá a pára, és utána igen alapos szárítás nélkül kiveszem, akkor nem csak hogy nedves marad, de befagy! Olyanannyira, hogy még egy zárdugattyús vadász puska is elakadhat! Elsütőszerkezet, ütőszeg, stb. kitettség. Medvevadászatnál igen előnytelen…
valahol olvastam, hogy ezért néptelen vidéken, vagy kis falvakban ahol mindenki ismer mindenkit de azért tartani lehet veszélyes állatoktól - sokan simán kint hagyják a puskát a verandán, karnyújtásnyira az ajtótól - és elkerülik az egész problémát.

Nyilván a XIV kerületben sem a fagyok, sem a környező lakók nem indokolják. :mrgreen: De létező módszer.

Ha lesz sok időm, orosz fórumokon utánaérdeklődöm. Valamelyik mostani Vaszilij Zajcevnek Szibériában biztosan lesz egy jó gyakorlata… ;)
Azért örülök, hogy saját KGB ügynöke van a fórumnak ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
ablaz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2021.03.21. 20:14

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: ablaz »

Poresz írta: 2021.11.30. 12:38 Ütőszeg nem kell, a kakas közvetlenül ráüthet.
Sziasztok,

A Bartal féle fegyverek is ilyenek? Tehát a kakas közvetlen a patron peremére csap? Vagy ott van ütőszeg?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2021.11.30. 13:23 Azért örülök, hogy saját KGB ügynöke van a fórumnak ;)
Vannak azért NATO kompatibilis megfejtések is erre a témára. És bár az orosz fegyvereknek a 2. vh óta van egyfajta legendája, hogy téli időben is működnek, azért ezzel a problémával az amik is találkoznak Alaszkában, vagy a sarkkörön.

Az alábbi egy amerikai katonai cikk erről:

https://www.military.com/kitup/2018/01/ ... -cold.html

És igen, itt is ez az egyik legfontosabb megfejtés amiről itt is szó volt - ami tönkrevágja a fegyvert az a páralecsapódás, ennek elkerülésére ott is azt ajánlják - ha csak lehet, ne vidd be a fegyvered a meleg helyiségbe, hagyd kint a hidegben.

"Condensation is a killer.

Also known as sweating, condensation forms on weapons when troops move them from freezing temperatures into a warm shelter. Taking weapons dripping with condensation back out into the cold will result in the internal mechanisms to freeze together, causing stoppages, the release states.

If possible, keep weapons outside during extreme cold weather. When left outside, weapons should be readily accessible, guarded and sheltered to keep ice and snow from accumulating in the working mechanisms, sights or barrel, according to the release."


Még egy cikk ugyanerről a témáról:

https://www.army.mil/article/198696/win ... s_handling

Itt is azt ajánlják, hogy ha hidegből melegbe megyünk, majd onnan újra ki a hidegbe, mindenképp mozgassuk át a fegyver zárszerkezetét, mert a lecsapódó pára megfagyhat és akadályt okozhat.
Valamint náluk a fegyverek kenése a "LAW - Lubricant Arctic Weather" kenőanyaggal ajánlott.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2021.11.30. 13:50-kor.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

off
ablaz írta: 2021.11.30. 13:36 Sziasztok,

A Bartal féle fegyverek is ilyenek? Tehát a kakas közvetlen a patron peremére csap? Vagy ott van ütőszeg?
nincs külön ütőszeg, a kakasból van kiképezve, viszont a töltényűrben körben meg van támasztva a hüvely, hátul meg a tűzfal által.

lásd:

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... -pisztoly/

ON
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2021.11.30. 12:44 csak ilyenkor a 6 mm start felrobbanhat (a kakas nem támasztja meg mindenhol) és mindenfele szórja a szilánkokat. Még a startpatornos-ólmos revolvereknél is időnként leszakad a hüvely feneke.
Az sem megoldás, hogy a kakas ütőfelülete egy zsákfurat feneke? Alapesetben a kakas körbeveszi a lőkúpot és a csappantyút.
(Rémlik, hogy ilyen lőkúpokat pár éve gyárttattak elöltöltő fegyveres lövészek.)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2021.11.30. 14:44 Az sem megoldás, hogy a kakas ütőfelülete egy zsákfurat feneke? Alapesetben a kakas körbeveszi a lőkúpot és a csappantyút.
(Rémlik, hogy ilyen lőkúpokat pár éve gyárttattak elöltöltő fegyveres lövészek.)
ööö, mikor láttál utoljára elöltöltős revolver kakasát?:-) Hova tennél bele 7 mm-es furatot? És utána hogyan lehetne újra használni 4 mm-es csappantyúhoz és normál lőkúphoz?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2021.11.30. 14:47 ööö, mikor láttál utoljára elöltöltős revolver kakasát?:-) Hova tennél bele 7 mm-es furatot? És utána hogyan lehetne újra használni 4 mm-es csappantyúhoz és normál lőkúphoz?
Itt home office-ban csak egy Pedersoli Traditional Hawken Hunter és egy Great Gun derringer van. Első ránézésre működhet. (Tolómérőzni majd este fogok.)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2021.11.30. 14:54 Itt home office-ban csak egy Pedersoli Traditional Hawken Hunter és egy Great Gun derringer van. Első ránézésre működhet. (Tolómérőzni majd este fogok.)
Remington M1858 kakas:

Kép

Colt M1851 kakas:

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Sjani86 írta: 2021.11.30. 12:25 Ezen màr agyaltam, valami lőkúp helyére tekerhető startpatronos móka kellene
A normál csappantyúnak nincs elég ereje valami műanyag lövedék kilövéséhez?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2021.11.30. 15:17
Most vettem észre mi a gond. Sjani86 és qqrq revolverhez szeretne megoldást, én pedig minden egyéb elöltöltő fegyverre gondoltam.
Egy elöltöltő revolver lőkúpjai esetén tényleg kell zár és ütőszeg a startpatronnak. Lőkúponként. Plusz még férjen is el.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2021.11.30. 15:26 A normál csappantyúnak nincs elég ereje valami műanyag lövedék kilövéséhez?
Gondolom a germánok és az olaszok sem véletlenül szopnak a 209-es csapira átalakítással:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Fortitu írta: 2021.11.30. 15:26 A normál csappantyúnak nincs elég ereje valami műanyag lövedék kilövéséhez?
Itt elsősorban arról van szó, hogy Magyarországon startpatront tudsz venni mindenféle engedély nélkül.
De igen: a kérdésed jogos.
A Pedersoli gyárt olyan fegyvereket, amik 4,5 mm-es ólomlövedékkel és 4 mm-es csappantyúval működnek: Rider, Guardian, Saloon, Zimmer.
Gyárt műanyag lövedéket és hozzá való lőkúp konvertert is, de az szintén sörétes csappantyúval működik.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Petya357 írta: 2021.11.30. 13:01 Szia,

Nyilván van megoldás. De a fizika sajnos mindenhol ugyanaz. Vagy valóban kint tárolják és nem hordják be, vagy bent tárolják és fel engedik+alaposan takarítják a vadászat/lövészet után. Ellenkező irányban már nem gond.

Fun fact: extrém mínuszokban egy további, súlyosabb probléma is előfordulhat. Ha hideg fegyvert beviszem melegre, ott kicsapódik rá a pára, és utána igen alapos szárítás nélkül kiveszem, akkor nem csak hogy nedves marad, de befagy! Olyanannyira, hogy még egy zárdugattyús vadász puska is elakadhat! Elsütőszerkezet, ütőszeg, stb. kitettség. Medvevadászatnál igen előnytelen…
valahol olvastam, hogy ezért néptelen vidéken, vagy kis falvakban ahol mindenki ismer mindenkit de azért tartani lehet veszélyes állatoktól - sokan simán kint hagyják a puskát a verandán, karnyújtásnyira az ajtótól - és elkerülik az egész problémát.

Nyilván a XIV kerületben sem a fagyok, sem a környező lakók nem indokolják. :mrgreen: De létező módszer.

Ha lesz sok időm, orosz fórumokon utánaérdeklődöm. Valamelyik mostani Vaszilij Zajcevnek Szibériában biztosan lesz egy jó gyakorlata… ;)
Grafit.
Egyébként a modern fegyvereket bírják ugyanis egy viselt fegyver folyamatosan testparaban van.
Arról nem beszélve mikor a katonák viszik sárban tengervizbe és más korrózív környezetbe.
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

Poresz írta: 2021.11.30. 15:26 Most vettem észre mi a gond. Sjani86 és qqrq revolverhez szeretne megoldást, én pedig minden egyéb elöltöltő fegyverre gondoltam.
Egy elöltöltő revolver lőkúpjai esetén tényleg kell zár és ütőszeg a startpatronnak. Lőkúponként. Plusz még férjen is el.
Ha lehetne még elöltöltős fegyvert készìteni engedély nélkül, mint 10 éve, akkor a terv meglenne arra is, hogy lehetne startpatronos .22 re megcsinálni, hasonlóra, mint most az Alfa ML széria Ofkorsz olyanra, hogy ha van tartalék dobod akkor bàrmikor vissza alakìtható legyen.
Avatar
ablaz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2021.03.21. 20:14

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: ablaz »

gvass1 írta: 2021.11.30. 13:48 off



nincs külön ütőszeg, a kakasból van kiképezve, viszont a töltényűrben körben meg van támasztva a hüvely, hátul meg a tűzfal által.

lásd:

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... -pisztoly/

ON
Áhá köszi!

Üdv,
Balázs
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Válasz küldése