Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2021.10.29. 11:56 Az európai lőfegyvertartási engedéllyel külföldről beutazásról, annak a feltételeiről tudna valaki jogszabályt idézni? Kotrok a neten, de egyfolytában csak azt találom, hogy hogyan és milyen feltételekkel állítják ki nekem.

Köszi!
F. korm. rend:

48. §

"(2) Az a személy, aki európai lőfegyvertartási engedéllyel rendelkezik, jogosult - a hozzá tartozó lőszerrel, illetve az Ftv. 3. § (3) bekezdésében meghatározott töltőszerkezettel együtt - az abba bejegyzett,

a) Magyarország területén vadászatra jogszerűen használható, egyedi jóváhagyást igénylő tűzfegyverét vadászat céljára, valamint

b) a Magyarországon jogszerűen tartható, egyedi jóváhagyást igénylő sportlőfegyverét sportlövő versenyre

behozni, kivinni, illetve az ország területén átszállítani."



Tehát pl. cseh sportlövő nem hozhatja be a rövid félauto skorpióját, mert itthon az be van tiltva, b.aszhatja az EWP-jét.

Félautomata golyós vadászlőfegyverrel sem mehet pl. az osztrák vadász autóval pl. Romániába, mert a gúnyhatárok között az is tilos.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2021.10.29. 12:12 F. korm. rend:

48. §

"(2) Az a személy, aki európai lőfegyvertartási engedéllyel rendelkezik, jogosult - a hozzá tartozó lőszerrel, illetve az Ftv. 3. § (3) bekezdésében meghatározott töltőszerkezettel együtt - az abba bejegyzett,

a) Magyarország területén vadászatra jogszerűen használható, egyedi jóváhagyást igénylő tűzfegyverét vadászat céljára, valamint

b) a Magyarországon jogszerűen tartható, egyedi jóváhagyást igénylő sportlőfegyverét sportlövő versenyre

behozni, kivinni, illetve az ország területén átszállítani."



Tehát pl. cseh sportlövő nem hozhatja be a rövid félauto skorpióját, mert itthon az be van tiltva, b.aszhatja az EWP-jét.

Félautomata golyós vadászlőfegyverrel sem mehet pl. az osztrák vadász autóval pl. Romániába, mert a gúnyhatárok között az is tilos.
Tehát gondosan odaszögecselték, hogy maroklőfegyvert csak sportlövő verseny céljából, ha jól látom, tehát pl. simán sportlövő edzésre nem vonatkozik az engedély. Erről amúgy milyen szintű igazolást kell tudni felmutatni? Elég a verseny szórólapja, hogy "én oda akarok ezzel menni, azért van nálam", vagy a másik véglet, konkrét személyre szóló meghívót, nevezésigazolást stb. kell tudni felmutatni? Sajna inkább az utóbbira tippelek, ahogy a magyar hatóságokat ismerem... :-(
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2021.10.29. 12:41 Tehát gondosan odaszögecselték, hogy maroklőfegyvert csak sporlövő verseny céljából, ha jól látom, tehát pl. simán sportlövő edzésre nem vonatkozik az engedély. Erről amúgy milyen szintű igazolást kell tudni felmutatni? Elég a verseny szórólapja, hogy "én oda akarok ezzel menni, azért van nálam", vagy a másik véglet, konkrét személyre szóló meghívót, nevezésigazolást stb. kell tudni felmutatni? Sajna inkább az utóbbira tippelek, ahogy a magyar hatóságokat ismerem... :-(
Erről nincs írásos rendelkezés.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2021.10.29. 12:43 Erről nincs írásos rendelkezés.
Reális megoldás, hogy ki kell nyomtatni a versenykiírást, az A4-es lap megvéd a további csesztetéstől.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2021.10.29. 12:12
Félautomata golyós vadászlőfegyverrel sem mehet pl. az osztrák vadász autóval pl. Romániába, mert a gúnyhatárok között az is tilos.
A gyakorlatban pedig még itthonra is hozzák. Legalábbis tapasztalt vadászoktól azt hallottam, nem küldik haza Günthert ha megjelenik egy félauto golyós puskával, hogy azzal lőné meg élete bikáját. A birodalomban simán beírják az EWP-be, nálunk csak a fogadó oldalon tűnhet fel hogy az bizony félauto. Akkor meg már pénz beszél...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2021.10.29. 13:49 A gyakorlatban pedig még itthonra is hozzák. Legalábbis tapasztalt vadászoktól azt hallottam, nem küldik haza Günthert ha megjelenik egy félauto golyós puskával, hogy azzal lőné meg élete bikáját. A birodalomban simán beírják az EWP-be, nálunk csak a fogadó oldalon tűnhet fel hogy az bizony félauto. Akkor meg már pénz beszél...
jó, de lopni is lopnak, pedig tilos.

Viszont ott nem a jogszabály a hülyeség...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2021.10.29. 13:51 jó, de lopni is lopnak, pedig tilos.

Viszont ott nem a jogszabály a hülyeség...
Jó lenne tudni mi a szándék éppen aktuálisan ezzel kapcsolatban a kamaránál, a vadászoknál kb az történik amit ők szeretnének.
(9 évvel ezelőtt azt tudom, hogy főfő csinovnyikok pl rendkívül ellenezték a vadászönvédelmit)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2021.10.29. 12:54 Reális megoldás, hogy ki kell nyomtatni a versenykiírást, az A4-es lap megvéd a további csesztetéstől.
+1 szerintem is ez a minimum. Nem mernék “semmivel a kezemben “ külföldre indulni versenyezni.

Nemzetközi versenyekhez a rendezők néha (nem mindig) szoktak biankó meghívót is feltölteni , a versenyre vonatkozó adatokkal, amibe a kedves versenyző csak beírja a nevét, fegyverét. pontos szabályozás hiányában ez talán a legeslegtutibb megoldás!

Például így - aktuális példa a szomszédból:

https://s3.amazonaws.com/ps-meta/147071 ... 20IDPA.pdf
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2021.10.29. 13:59 +1 szerintem is ez a minimum. Nem mernék “semmivel a kezemben “ külföldre indulni versenyezni.

Nemzetközi versenyekhez a rendezők néha (nem mindig) szoktak biankó meghívót is feltölteni , a versenyre vonatkozó adatokkal, amibe a kedves versenyző csak beírja a nevét, fegyverét. pontos szabályozás hiányában ez talán a legeslegtutibb megoldás!

Például így - aktuális példa a szomszédból:

https://s3.amazonaws.com/ps-meta/147071 ... 20IDPA.pdf

itt most a Magyarországra BEutazás volt, másik EU-tag ország EWP-se részéről a téma.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kalvin
Újonnan regisztrált felhasználó
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2021.10.21. 15:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kalvin »

érdeklődés szintjén kérdezem, hogy lövészetvezetői engedéllyel érdemes megigényelni az önvédelmi maroklőfegyvert? Van esély rá?
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Ha már szó volt minősítőről meg sörétesről: MSSZ-nél ismétlő (pump-action) hosszú sörétes lőfegyvert milyen minősítésre lehet beíratni? Ha jól rémlik rapidra csak öntöltő mehet, vagy tévedek?
Köszi!
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Kojak írta: 2021.10.29. 14:29 Ha már szó volt minősítőről meg sörétesről: MSSZ-nél ismétlő (pump-action) hosszú sörétes lőfegyvert milyen minősítésre lehet beíratni? Ha jól rémlik rapidra csak öntöltő mehet, vagy tévedek?
Köszi!
Tévedsz, mehet az ismétlő.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

gvass1 írta: 2021.10.29. 14:12 itt most a Magyarországra BEutazás volt, másik EU-tag ország EWP-se részéről a téma.
Hozzánk rendszeresen jön egy EU-s srác, mindig küldünk meghívót neki.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Fortitu írta: 2021.10.29. 14:36 Tévedsz, mehet az ismétlő.
Köszi, akkor gondolom 33/Rapid shootingra lesz szükségem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Kojak írta: 2021.10.29. 17:04 Köszi, akkor gondolom 33/Rapid shootingra lesz szükségem.
Ennyire már nem vágom a MSSZ-es témákat, de gondolom igen. Annyi tuti, hogy nemrég voltam rapid versenyen sörétessel (funnyban csak, mivel MDLSZ-es rajtengedélyem van csak), majdnem mindenki ismétlővel indult. Amúgy nagyon jó móka volt, hasonló mint a steel challenge, csak itt sluggal lyukasztgattunk papírt.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Fortitu írta: 2021.10.29. 17:09 Ennyire már nem vágom a MSSZ-es témákat, de gondolom igen. Annyi tuti, hogy nemrég voltam rapid versenyen sörétessel (funnyban csak, mivel MDLSZ-es rajtengedélyem van csak), majdnem mindenki ismétlővel indult. Amúgy nagyon jó móka volt, hasonló mint a steel challenge, csak itt sluggal lyukasztgattunk papírt.
Bemásoloma részletesebb infókat, nemrég írt KJ, köszi!

"Szia. Olvasom a fórumot, látom, van egy kis gubanc. Sörétes: mind a kettő megy a MSSZ-ben. Egy kategória, 33 fegyverág alatt fut. A versenyt meg lehet hirdetni külön és összevontan is, de ált. 5 fő induló=kategória alatt összevonjuk. Slug/sörét: a steel-en csak sörét megy, a rapidon mehet mind a kettő. A sörétnél itt is fémcélok vannak, a slug a paapírnál van. Én lustaságból csinálom a versenyt sluggal, mert így nem kell egy plusz pályát építenem. :)
Minősítés: a MSSZ-ben elég egy minősítést szerezni adott fegyverhez. A szituációsban is meg lehet szerezni egy versennyel a minősítést, de az eredménytől függően III. v. IV. o. lesz. Ha 40% felett van, akkor III. o., ha 20-39%, akkor IV. o. Az éves II. o minősítés feltétele legalább 2x 60% fölött, az I. o. pedig legalább 2x 80% felett I.o. versenyen. A IV. - II. o. minősítést II. o. versenyen is meg lehet szerezni. (II. o. verseny: rapid: min 35 lövés, steel: min. 25 lövés. I. o. verseny: r: 60 lövés, steel: 50 lövés) A minősítés szempontjából összevonható a fémpárbaj, a rapid és a steel, természetesen minden fegyverágra - 31-35 - külön értendő. (A fémpárbajt külön nem írom le, az kicsit bonyolultabb.)"
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Sziasztok
Tű a valaki szánkón húzni lci!?
Muzeális gumis betétcsöves puska tartása mikortól és hogyan változik?
Változik egyáltalán? A meglévő holmit be kell jelenteni valamikortól?
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kolonics írta: 2021.10.29. 19:10 Sziasztok
Tű a valaki szánkón húzni lci!?
Muzeális gumis betétcsöves puska tartása mikortól és hogyan változik?
Változik egyáltalán? A meglévő holmit be kell jelenteni valamikortól?
Nem változik.

ovbmg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bel »

tvsmaci írta: 2021.10.29. 11:40 Eddig azt hittem, hogy értem, de most megint belekeveredtem :lol:

Tehát ha 1. osztályú minősítést lőttem valamelyik fegyvernemben, akkor lőnöm kell még minősítést, mert egy nem elég?

Írtam egyébként a szövetségnek e-mailt, nem reagáltak rá. Honlapon meg semmi ilyesmit nem találtam sajnos.
(MSSZ-ről beszélek)
Szia,

Fortitu jol megvalaszolta!

Tehat III. osztalyu minositest ertel el, ami jo es eleg.

"253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet
23. § (1) * E rendelet eltérő rendelkezése hiányában sportlövészetre lőfegyver tartása annak a sportolónak engedélyezhető, aki sportlövészet folytatása céljából nyilvántartásba vett sportegyesületnél (a továbbiakban: sportegyesület) leigazolt, az országos sportági szakszövetség által kiadott, érvényes versenyengedéllyel rendelkező minősített sportlövő és rendszeres sporttevékenysége alapján a saját tulajdonú lőfegyver tartását az országos sportági szakszövetség javasolja.
(2) *
(3) * Az (1) bekezdés rendelkezésének alkalmazása során minősített sportlövő az, akinek az országos sportági szakszövetség által kiadott minősítése van."

https://www.hunshooting.hu/szituacios-szakag
https://www.hunshooting.hu/sites/defaul ... _25_v4.pdf 11. fejezet

Bel
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Kalvin írta: 2021.10.29. 14:13 érdeklődés szintjén kérdezem, hogy lövészetvezetői engedéllyel érdemes megigényelni az önvédelmi maroklőfegyvert? Van esély rá?
A siker esélyének halvány árnyéka reményében kb. arra hivatkozhatsz, hogy te szállítod a klub fegyvereit a külső helyszínekre a versenyekre, és a fegyverszállítmány kísérethez kell az önvédelmi fegyver.

Amúgy szerintem nulla az esélyed, de majd a tapasztaltabb fórumtársak megszakértik a kérdést.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

AndyA írta: 2021.10.30. 19:47 A siker esélyének halvány árnyéka reményében kb. arra hivatkozhatsz, hogy te szállítod a klub fegyvereit a külső helyszínekre a versenyekre, és a fegyverszállítmány kísérethez kell az önvédelmi fegyver.

Amúgy szerintem nulla az esélyed, de majd a tapasztaltabb fórumtársak megszakértik a kérdést.
Ahhoz külön engedély kell, a lövészetvezetői önmagában nem hatalmazza fel a klubb fegyvereinek kiadására, szállítására.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

zora írta: 2021.10.30. 19:58 Ahhoz külön engedély kell, a lövészetvezetői önmagában nem hatalmazza fel a klubb fegyvereinek kiadására, szállítására.
Persze, de a kérdés az önvédelmi volt, ahhoz meg kell egy elfogadható indok. Ez meg ebben az esetben kb. az egyetlen, amire érdemben hivatkozhat.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

AndyA írta: 2021.10.30. 20:48 Persze, de a kérdés az önvédelmi volt, ahhoz meg kell egy elfogadható indok. Ez meg ebben az esetben kb. az egyetlen, amire érdemben hivatkozhat.
Lövészetvezetőije van. Azzal nem kezelheti az egyesület fegyvereit. Tehát nem hivatkozhat rá.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Kolonics írta: 2021.10.29. 19:10 Sziasztok
Tű a valaki szánkón húzni lci!?
Muzeális gumis betétcsöves puska tartása mikortól és hogyan változik?
Változik egyáltalán? A meglévő holmit be kell jelenteni valamikortól?
gvass1 írta: 2021.10.29. 19:27 Nem változik.
Nem változik.
Amitől most mindenki be van gyulladva, hogy 2023. január elsejétől nem lesz több gumilövedék kilövésére képes gáz-riasztó fegyver. Muzeális az továbbra is lesz, csak annak a viselése jogilag rendben lévő módon lehetetlen.
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Poresz írta: 2021.10.30. 21:38 Nem változik.
Amitől most mindenki be van gyulladva, hogy 2023. január elsejétől nem lesz több gumilövedék kilövésére képes gáz-riasztó fegyver. Muzeális az továbbra is lesz, csak annak a viselése jogilag rendben lévő módon lehetetlen.
Köszönöm :)
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Késelés, sósav és tűz egy tokiói vonaton, sok a sérült

https://telex.hu/kulfold/2021/10/31/tam ... sok-serult

elég a fegyverbetiltás, hogy ne legyenek ámokfutások...ohhh wait
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Lehet, hogy hülye kérdés, az is lehet, hogy nem. :-)

Ha van valakinek két országban is tartási engedélye, ugyanazt a fegyvert be tudja íratni mind a két országban ezekbe? Merthogy ez praktikusan azt jelenti, hogy szabadon sétálhat a két ország között a fegyverrel. Nyilván csak olyan módon, ahogy nem tilos a fegyvert szállítani, tehát pl. repülőn azért nem, de mondjuk közúton, EU-s belső határon különösebb probléma nélkül.

A másik, hogy jelent-e valamiféle előnyt egy külföldi (konkrétan osztrák) tartási engedély a hazai megszerzésében? Létezik-e valamiféle "honosítás", vagy minden esetben a teljes procedúrát végig kell csinálni?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2021.11.03. 09:17 Lehet, hogy hülye kérdés, az is lehet, hogy nem. :-)

Ha van valakinek két országban is tartási engedélye, ugyanazt a fegyvert be tudja íratni mind a két országban ezekbe? Merthogy ez praktikusan azt jelenti, hogy szabadon sétálhat a két ország között a fegyverrel. Nyilván csak olyan módon, ahogy nem tilos a fegyvert szállítani, tehát pl. repülőn azért nem, de mondjuk közúton, EU-s belső határon különösebb probléma nélkül.

A másik, hogy jelent-e valamiféle előnyt egy külföldi (konkrétan osztrák) tartási engedély a hazai megszerzésében? Létezik-e valamiféle "honosítás", vagy minden esetben a teljes procedúrát végig kell csinálni?
Én nem is értem a kérdést. Meg, hogy mire akarsz ezzel kilyukadni?

Hogyan lehetne egyazon fegyverre 2 külön országban tartási engedélye? Sehogy.

És nyilvánvalóan minden országban adott ország belső joga szerinti feltételeknek kell megfelelni a lőfegyvertartási engedély megszerzése során, a másik ország jogi szabályozása és az annak megfelelően kiállított engedély az teljességgel irreleváns.

(Kivéve egyetlen esetben, a sport- és vadászlőfegyver EWP-vel való mozgatása során az EU-n belül, de azt múlt héten tisztáztuk.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2021.11.03. 09:40 Én nem is értem a kérdést. Meg, hogy mire akarsz ezzel kilyukadni?

Hogyan lehetne egyazon fegyverre 2 külön országban tartási engedélye? Sehogy.
Ezek szerint van valami EU-szintű, nemzetközi regisztráció a fegyverekről, ami kidobja, hogy ezt a fegyvert valahol máshol már bejegyezték valakinek a nevére? Ahogyan pl. egy autónak sem lehet egyszerre két országban rendszáma, forgalmija, biztosítása. (Amúgy lehet, de az most mindegy.)

Vagy csak annyi, hogy ha egy fegyvert behoz valaki Magyarországra, akkor az eladó a másik országban szól a hatóságnak, hogy az ottani nyilvántartásból töröljék, mert kikerült az országból, és azzal együtt nyilván a tartási engedélyből is törölni kell?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2021.11.03. 10:14 Ezek szerint van valami EU-szintű, nemzetközi regisztráció a fegyverekről, ami kidobja, hogy ezt a fegyvert valahol máshol már bejegyezték valakinek a nevére? Ahogyan pl. egy autónak sem lehet egyszerre két országban rendszáma, forgalmija, biztosítása. (Amúgy lehet, de az most mindegy.)

Vagy csak annyi, hogy ha egy fegyvert behoz valaki Magyarországra, akkor az eladó a másik országban szól a hatóságnak, hogy az ottani nyilvántartásból töröljék, mert kikerült az országból, és azzal együtt nyilván a tartási engedélyből is törölni kell?
Ha egy engedélyköteles lőfegyvert valaki jogszerűen megszerez, azt valaki másnak el kell idegenítenie, tehát a nyilvántartásban (helyi) egy plusz, az valahol egy mínusz. Értelemszerűen.

(Nincs EU-s szintű lőfegyvernyilvántartás, de a szándék erre irányul pl.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

9×21 mm: vége lehet az olasz elmebajnak?

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/9x21-mm ... lmebajnak/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Kontrolle13 írta: 2021.11.03. 15:47 Most kérek elnézést a kérdésemért, de belegabajodtam, mint kiscica....
Szóval 2023 jan 01. tól nem lehet gumiképes gáz riasztó minősítésü fegyvert venni (pl alfa g0x0),de a szabályozás a jelenleg is múzeális besorolású gumisokat is érinti (pl zalán)?

Tényleg bocsi tudom minden is tele van gumis témával, de itt olvastam egy hozzászólást, hogy a gáz riasztó minősítésü gumisok 2023 után legfeljebb muzeáliként forgalomba... :shock:
Tessék (tényleg pár napja tárgyaltuk):
Poresz írta: 2021.10.30. 21:38 Amitől most mindenki be van gyulladva, hogy 2023. január elsejétől nem lesz több gumilövedék kilövésére képes gáz-riasztó fegyver. Muzeális az továbbra is lesz, csak annak a viselése jogilag rendben lévő módon lehetetlen.
Gumilövedékes muzeális fegyver ugyanúgy lesz, ahogy eddig…

253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet a fegyverekről és lőszerekről
"30. § (4) Muzeális fegyver önvédelmi célra nem viselhető."

2012. évi II. törvény a szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről
"137. Lőfegyverrel kapcsolatos szabálysértés
183. § (2) Aki
a) a légfegyver, a gáz- és riasztófegyver, a
muzeális fegyver, a festéklövő fegyver, a hatástalanított lőfegyver, a flóberttöltény, a gáztöltény, a riasztótöltény, illetve a vaktöltény gyártására, forgalmazására, javítására, megszerzésére, birtoklására, viselésére, tartására vagy használatára, illetve a hatástalanított tűzfegyver behozatalára vagy kivitelére vonatkozó szabályokat megszegi,
[…]
szabálysértést követ el."


és ugyanúgy nem viselhető önvédelemre (=magánterületen kívül szabálysértés), ahogy eddig.

Utóirat: a ma gáz-riasztó fegyverként megvásárolható gumilövedékes fegyverek változatlan műszaki tartalommal muzeális fegyverként továbbra is forgalmazhatók lesznek.
Első kérdés: lesz-e így kereslet? Ki akar muzeális besorolású Alfa G020-at?
Második kérdés: meri-e az oroszlán bajszát húzkodni a kereskedő? Mert ha tömegesen nekiállnak szabálysértést elkövetni muzeális fegyver önvédelemre viselésével, akkor várható jogszabályváltozás. Sokat kell gombáznom, hogy abban reménykedjek, hogy a jogalkotó észbe kap a polgári engedetlenségtől, inkább a húb@z+! a valószínű.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Poresz írta: 2021.11.03. 16:21
Második kérdés: meri-e az oroszlán bajszát húzkodni a kereskedő? Mert ha tömegesen nekiállnak szabálysértést elkövetni muzeális fegyver önvédelemre viselésével, akkor várható jogszabályváltozás. Sokat kell gombáznom, hogy abban reménykedjek, hogy a jogalkotó észbe kap a polgári engedetlenségtől, inkább a húb@z+! a valószínű.
Szvsz ugyan az a történet lesz mint a paprika spray. Azt se lehetne viselni közterületen, mégis viselik sokan. Szabálysértés, hopsz belecsúsztam a pirosba a lámpánál. Nabumm. Gumisnál az elkobzás jobban fog fájni persze, de használat esetén úgyis megkínálják a júzert garázdasággal, ha van engedélye rá, ha nincs.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

Poresz írta: 2021.11.03. 16:21 Tessék (tényleg pár napja tárgyaltuk):
Nagyon köszi! Legközelebb megpróbálok figyelmesebb lenni... :shock:
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Poresz »

TotoHU írta: 2021.11.03. 16:57 Szvsz ugyan az a történet lesz mint a paprika spray. Azt se lehetne viselni közterületen, mégis viselik sokan. Szabálysértés, hopsz belecsúsztam a pirosba a lámpánál. Nabumm. Gumisnál az elkobzás jobban fog fájni persze, de használat esetén úgyis megkínálják a júzert garázdasággal, ha van engedélye rá, ha nincs.
…és a kígyó a saját farkába harap.
Akkor még nagyon csíkos vadmalac voltam, de olvasmányaim alapján az első nem szerelt lőszeres gumilövedékes revolverek besorolása muzeális fegyver volt.
Kicsit később, amikor a régi kéken már fórumoztam, akkor ment a jogászkodás-esélylatolgatás, hogy vajon szabálysértés-e gumilövedéket is betölteni az egyébként engedéllyel viselt gáz-riasztó fegyverbe? A Keserű Műveket is csuklóztatták a bíróságon (Onesta-ügy).
…aminek az lett a vége, hogy 2011. novemberében a Legfelsőbb Bíróság tett rendet :

Kfv. VI. 39.008/2011/4
"Abban a kérdésben, hogy mely fegyver minősül gáz- és riasztófegyvernek, a határozathozatalkor hatályos magyar jog előírásaiból kell kiindulni. Az ez irányú kérelem nem utasítható el arra alapozottan, hogy a gáz- és riasztófegyver nem rendeltetésszerű használata esetén gumilövedék kilövésére is alkalmas."

Ezzel összefüggésben 2012-től vettem észre, hogy inkább merik hirdetni és árulni a gumilövedékes fegyvereket, és következetesen gáz-riasztó fegyver a besorolásuk. (Érthetetlen kivétel az Atlas AGS-15M.)
Most vissza a start mezőre.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Poresz írta: 2021.11.03. 17:26 Ezzel összefüggésben 2012-től vettem észre, hogy inkább merik hirdetni és árulni a gumilövedékes fegyvereket, és következetesen gáz-riasztó fegyver a besorolásuk. (Érthetetlen kivétel az Atlas AGS-15M.)
Most vissza a start mezőre.
Jól ráéreztek a joxabály változásra.
És ezzel le is maradtak sokszáz vásárlóról (vagy még többről) akik gázriogatóként is vették volna még abban a pár évben, amíg lehet.
Mindegy, az ő döntésük. A gumis puskákkal így is taroltak, gyakorlatilag átvették a piacot az előtte egyeduralkodó gyártótól.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2021.11.04. 20:55 Amerikai politikai muhahahaha

https://www.thetruthaboutguns.com/truck ... president/
Most akartam linkelni.
Lol. Amikor visszanyal fagyi.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2021.11.05. 09:37 Most akartam linkelni.
Lol. Amikor visszanyal fagyi.

A frissen megválasztott NYC polgárjenő meg fegyvert fog viselni* és nem lesz testőrsége.

https://www.ny1.com/nyc/brooklyn/news/2 ... ted-mayor-

*megteheti, mert volt rendőrkapitányként a LEOSA erre feljogosítja.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2021.11.05. 11:27 A frissen megválasztott NYC polgárjenő meg fegyvert fog viselni* és nem lesz testőrsége.

https://www.ny1.com/nyc/brooklyn/news/2 ... ted-mayor-

*megteheti, mert volt rendőrkapitányként a LEOSA erre feljogosítja.
Neki igen, a kis Bernie Goetzeknek viszont nem.
Bár most kerül a SC elé New York-i szabályozás.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Szánkón húzást kérek - a vészhelyzet tudtommal még mindig tart. Ha decemberben jár le a sport orvosim, ugyanúgy kell hosszabbítani, mint mindig, vagy kapunk halasztást? Ha van halasztás, akkor ezt kérvényezni kell, vagy automatikus? Meddig?

Köszönöm szépen!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2021.11.05. 17:50 Szánkón húzást kérek - a vészhelyzet tudtommal még mindig tart. Ha decemberben jár le a sport orvosim, ugyanúgy kell hosszabbítani, mint mindig, vagy kapunk halasztást? Ha van halasztás, akkor ezt kérvényezni kell, vagy automatikus? Meddig?

Köszönöm szépen!
Elméletileg automatikusan nem jár le semmilyen okmány, pl jogsi sem lejárt orvosi miatt. Kivéve Gödöllőn és egyéb Kánságokban.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2021.11.05. 17:50 Szánkón húzást kérek - a vészhelyzet tudtommal még mindig tart. Ha decemberben jár le a sport orvosim, ugyanúgy kell hosszabbítani, mint mindig, vagy kapunk halasztást? Ha van halasztás, akkor ezt kérvényezni kell, vagy automatikus? Meddig?

Köszönöm szépen!
Szia,

Hivatalos forras.

Fel hivatalos: a rendorseg alaveti magat a kormanyrendeletnek (automatikus, nem kell kervenyezni, veszhelyzet vege+60 nap).

Kicsit sem hivatalos: az MDLsz is alaveti magat.

Sajat kiegeszites: nyilvan nem lesz szabad idopont a veszhelyzet vege utan, mert egyszerre egy tomeg fog razudulni a rendszerre, ezert szerintem jobb meghosszabbitani, de ha par nap kesessel sikerul az ervenyesseg lejartahoz kepest, az mindegy.

ui. az normalis, hogy ez a megjegyzes van a rendelet nevehez hozzafuzve?
"Hatályon kívül helyezte: ugyane rendelet 5. § (2). Hatálytalan: 2021. II. 8-tól. Újbóli hatálybalépésére lásd: 27/2021. (I. 29.) Korm. rendelet 4. § (1) 10. Ahol a kormányrendelet a 478/2020. (XI. 3.) Korm. rendelet szerinti veszélyhelyzetet említ, azon a 27/2021. (I. 29.) Korm. rendelet 1. § szerinti veszélyhelyzetet is érteni kell. Hatályon kívül helyezve: Magyarország Alaptörvénye 53. cikk (3) alapján. Hatálytalan: 2021. II. 23-tól. Hatályát a 80/2021. (II. 22.) Korm. rendelet 1. § 10. 2021. V. 23-ig meghosszabbította. Hatályát a 271/2021. (V. 21.) Korm. rendelet 1. § 10. a koronavírus-világjárvány elleni védekezésről szóló 2021. évi I. törvény hatályvesztéséig meghosszabbította."

Bel
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

bel írta: 2021.11.05. 18:51 Szia,

Hivatalos forras.

Fel hivatalos: a rendorseg alaveti magat a kormanyrendeletnek (automatikus, nem kell kervenyezni, veszhelyzet vege+60 nap).

Kicsit sem hivatalos: az MDLsz is alaveti magat.

Sajat kiegeszites: nyilvan nem lesz szabad idopont a veszhelyzet vege utan, mert egyszerre egy tomeg fog razudulni a rendszerre, ezert szerintem jobb meghosszabbitani, de ha par nap kesessel sikerul az ervenyesseg lejartahoz kepest, az mindegy.

ui. az normalis, hogy ez a megjegyzes van a rendelet nevehez hozzafuzve?
"Hatályon kívül helyezte: ugyane rendelet 5. § (2). Hatálytalan: 2021. II. 8-tól. Újbóli hatálybalépésére lásd: 27/2021. (I. 29.) Korm. rendelet 4. § (1) 10. Ahol a kormányrendelet a 478/2020. (XI. 3.) Korm. rendelet szerinti veszélyhelyzetet említ, azon a 27/2021. (I. 29.) Korm. rendelet 1. § szerinti veszélyhelyzetet is érteni kell. Hatályon kívül helyezve: Magyarország Alaptörvénye 53. cikk (3) alapján. Hatálytalan: 2021. II. 23-tól. Hatályát a 80/2021. (II. 22.) Korm. rendelet 1. § 10. 2021. V. 23-ig meghosszabbította. Hatályát a 271/2021. (V. 21.) Korm. rendelet 1. § 10. a koronavírus-világjárvány elleni védekezésről szóló 2021. évi I. törvény hatályvesztéséig meghosszabbította."

Bel
A sportorvosok pár hónapja valamiért országos pánikban voltak és 1-3 hónapos sportorvosikat osztogattak. Nekem is vissza kellett mennem 3 honap után újra, valakinek a fórumról 1 hónapot adtak. Ha ez a pánik még tart akkor nem tanácsos soortorvoshoz menni, ha nem akkor viszont tényleg megfontolandó hogy lesz-e szabad időpont a vészhelyzet vége után? Mert aki későn ébredt az szorult helyzetben lesz.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: G.D »

TotoHU írta: 2021.11.05. 20:48 A sportorvosok pár hónapja valamiért országos pánikban voltak és 1-3 hónapos sportorvosikat osztogattak. Nekem is vissza kellett mennem 3 honap után újra, valakinek a fórumról 1 hónapot adtak.
Szeptember elején semmi hasonlót (vagy erre irányuló szándékot) nem tapasztaltam.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

G.D írta: 2021.11.06. 08:41 Szeptember elején semmi hasonlót (vagy erre irányuló szándékot) nem tapasztaltam.
+1
tavaly is volt ilyen jelenség, de a sportorvosomnak pl eszébe sem jutott. Gondolom, egyedi/lokális probléma.

Gvass1, Bel, Toto - köszönöm a visszajelzéseket. Természetesen nem a késedelemre játszok - csak azt szerettem volna tudni, mennyire görcsösen ragaszkodjak a határidőkhöz.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

Petya357 írta: 2021.11.06. 09:07 +1
tavaly is volt ilyen jelenség, de a sportorvosomnak pl eszébe sem jutott. Gondolom, egyedi/lokális probléma.
Sajnos a sportorvosi nekem nagyon komoly volt, a repuloorvosi egyszerubben megy... vicces.
Tokmányos Lomposzaurusz
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Ki hány AMD-t talált már tenorista gyanús emberek kezében? Jobb, mintha egy magyar sportlövő kapta volna meg olcsóért...
plfp211107_01.jpg
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2021.11.08. 07:07 Ki hány AMD-t talált már tenorista gyanús emberek kezében? Jobb, mintha egy magyar sportlövő kapta volna meg olcsóért...
Nincs annyi magyar sportlövő, ahány "fölösleges" AK/AMD...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2021.11.08. 07:19 Nincs annyi magyar sportlövő, ahány "fölösleges" AK/AMD...
Tehát jutott volna bőven és olcsón még az unokáknak is. Engem azért elszomorít, hogy ehelyett az ellenségeink (teroristák) kezében fedezem fel rendszeresen...

(Lehet ez inkább a Katonaiba illő téma lett volna, át lehet pakolni akár)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Poresz »

AndyA írta: 2021.11.08. 07:19 Nincs annyi magyar sportlövő, ahány "fölösleges" AK/AMD...
Nagyon szívesen átveszek akár tíz darabot is. Inkább nekem adják ingyen.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Mindeközben ellenzi a New York-i fegyvertörvény módosítását, amely az egyik legszigorúbb (alkotmányellenes?) önvédelmi fegyver tekintetében.
https://www.nytimes.com/2021/11/05/nyre ... &smtyp=cur

Ő hordhat, a többiek meg vigyenek magukkal krumplihámozókést. Esetleg A4-es lapot. Vagy be is mutatkozhatnak.
Névtelen.png
Névtelen.png (335.86 KiB) Megtekintve 16651 alkalommal
gvass1 írta: 2021.11.05. 11:27 A frissen megválasztott NYC polgárjenő meg fegyvert fog viselni* és nem lesz testőrsége.

https://www.ny1.com/nyc/brooklyn/news/2 ... ted-mayor-

*megteheti, mert volt rendőrkapitányként a LEOSA erre feljogosítja.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

montecarlo írta: 2021.11.08. 12:17 Mindeközben ellenzi a New York-i fegyvertörvény módosítását, amely az egyik legszigorúbb (alkotmányellenes?) önvédelmi fegyver tekintetében.
https://www.nytimes.com/2021/11/05/nyre ... &smtyp=cur

Ő hordhat, a többiek meg vigyenek magukkal krumplihámozókést. Esetleg A4-es lapot. Vagy be is mutatkozhatnak.

Névtelen.png
igen, sajnos ez is tipikus.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

hagyaték

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Sziasztok, egy off-line ismerősöm kérdése:

Kollégája édesapja meghalt, sport Vadász volt. Két fegyverét a hatóság elvitte, ott van bent. Megvolt a hagyatéki már.
Ő szeretné megvenni, és elhozni a rendőrségről. Mindkét puska műszakija le van járva.
Ajándékozási vagy adásvételi szerződést írjanak?
Hogyan lehet lejárt műszakival elhozni a fegyvereket a Rendőrségről?


Ötlet erre, mit kell/lehet csinálni?
"..."
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: hagyaték

Hozzászólás Szerző: Kojak »

TurboP írta: 2021.11.10. 20:44 Sziasztok, egy off-line ismerősöm kérdése:

Kollégája édesapja meghalt, sport Vadász volt. Két fegyverét a hatóság elvitte, ott van bent. Megvolt a hagyatéki már.
Ő szeretné megvenni, és elhozni a rendőrségről. Mindkét puska műszakija le van járva.
Ajándékozási vagy adásvételi szerződést írjanak?
Hogyan lehet lejárt műszakival elhozni a fegyvereket a Rendőrségről?


Ötlet erre, mit kell/lehet csinálni?
Írjanak egy szándéknyilatkozatot, hogy XY fegyverbolt részére kérik a fegyver kiadását. Ők átveszik boltra, le tudják vizsgáztatni, és onnan ki tudja íratni magának az ismerősöd.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: hagyaték

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Kojak írta: 2021.11.10. 21:39 Írjanak egy szándéknyilatkozatot, hogy XY fegyverbolt részére kérik a fegyver kiadását. Ők átveszik boltra, le tudják vizsgáztatni, és onnan ki tudja íratni magának az ismerősöd.
Plusz annyi, hogy igyekezzen, mert ha megvan az új tulajdonos/örökös, elvileg kegyegni kezd a tárolási díj.
Sapienti sat.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: hagyaték

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kojak írta: 2021.11.10. 21:39 Írjanak egy szándéknyilatkozatot, hogy XY fegyverbolt részére kérik a fegyver kiadását. Ők átveszik boltra, le tudják vizsgáztatni, és onnan ki tudja íratni magának az ismerősöd.
szerintem ez így nagyon drága.

IMHO jogszerű megfejtés az is, hogy a vásárlásra jogosult engedélyes örökös elviszi és egyből a kezébe nyomnak egy felszólítást hiánypótlás műszaki vonatkozásában.

BTW: Vészhelyzet van, nem jár le semmi, a műszaki laminátum SEM. (Ha a Covid alatt járt le, akkor vészhelyzet vége+60 nap).
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: hagyaték

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Egy kis infó: az örökösnek nincs engedélye, így ő nem tudja elvinni.
gvass1 írta: 2021.11.11. 08:08 szerintem ez így nagyon drága.

IMHO jogszerű megfejtés az is, hogy a vásárlásra jogosult engedélyes örökös elviszi és egyből a kezébe nyomnak egy felszólítást hiánypótlás műszaki vonatkozásában.

BTW: Vészhelyzet van, nem jár le semmi, a műszaki laminátum SEM. (Ha a Covid alatt járt le, akkor vészhelyzet vége+60 nap).
"..."
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: hagyaték

Hozzászólás Szerző: cujoe »

TurboP írta: 2021.11.11. 10:38 Egy kis infó: az örökösnek nincs engedélye, így ő nem tudja elvinni.
Nemrég volt egy ilyen sztorim, még fegyverjavító sem vihette volna el a fegyvereket bevonás után, csak kereskedőnek adták volna ki (lejárt műszakival). Viszont még engedélybevonás előtt sikerült fegyvermesternek műszakiztatni/átvenni. Igaz, ott nem haláleset volt szerencsére, "csak" egészségügyi okból bevonta a háziorvos az alkalmasságit és értesítette a rendőrséget.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: hagyaték

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TurboP írta: 2021.11.11. 10:38 Egy kis infó: az örökösnek nincs engedélye, így ő nem tudja elvinni.

akkor tényleg csak a halálbolt közbeiktatásával lehetséges. De azt meg lehet, h ingyen sem fogja érdekelni, ez típusfüggő.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: hagyaték

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Nah még szerencse, hogy ez egy másik világban (megyében) van, és ott mások lehetnek a jogszabályok.
Beszéltek a kapitánysággal ahol van, és a következőt mondták nekik:
Elhozhatom, 8 napon belül le kell műszakiztatni és mehetek beíratni.
:o :o :o :o
gvass1 írta: 2021.11.11. 11:24 akkor tényleg csak a halálbolt közbeiktatásával lehetséges. De azt meg lehet, h ingyen sem fogja érdekelni, ez típusfüggő.
"..."
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: hagyaték

Hozzászólás Szerző: cujoe »

TurboP írta: 2021.11.11. 11:29 Nah még szerencse, hogy ez egy másik világban (megyében) van, és ott mások lehetnek a jogszabályok.
Beszéltek a kapitánysággal ahol van, és a következőt mondták nekik:
Elhozhatom, 8 napon belül le kell műszakiztatni és mehetek beíratni.
:o :o :o :o
Akkor azt kell mérvadónak venni, amit az illetékesek mondtak, mert úgyis ők intézik a dolgot, önmagukkal szemben meg csak nem járnak el. :)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: hagyaték

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

cujoe írta: 2021.11.11. 12:02 Akkor azt kell mérvadónak venni, amit az illetékesek mondtak, mert úgyis ők intézik a dolgot, önmagukkal szemben meg csak nem járnak el. :)
Höhööö, pont egyik korábbi fórumtársunkkal esett meg, hogy az igrendes bejegyezte a lőfegyvert a tartásiba, majd saját maga jelentette fel az engedélyest lőfegyverrel és lőszerrel való visszaélés miatt. Bokrosdoki mondjuk felmentette.

---

Itt ez nem fenyeget nyilván, más szitu, de végülis az lett, amit mondtam, hogy hiánypótlásra felszólítás.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: hagyaték

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2021.11.11. 12:11 Höhööö, pont egyik korábbi fórumtársunkkal esett meg, hogy az igrendes bejegyezte a lőfegyvert a tartásiba, majd saját maga jelentette fel az engedélyest lőfegyverrel és lőszerrel való visszaélés miatt. Bokrosdoki mondjuk felmentette.
Ezt így hogyan is...?
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: cujoe »

Úristen, tényleg, emlékszem így már a sztorira.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: hagyaték

Hozzászólás Szerző: Poresz »

AndyA írta: 2021.11.11. 12:29 Ezt így hogyan is...?
Ún. Hunserv-ügy, még valamelyik 2012-2017 közti Kaliberben is olvasható. Az egésznek a megkoronázása az volt, amikor a fórumtárs közölte a rendőrrel, hogy amire utasította azt adja írásban aláírva és lepecsételve, mert jogszabályba ütköző cselekedetet követel.
Minden elismerésem és tiszteletem a fórumtársnak, hogy évekig pénzt, időt, és stresszt áldozott a jogi folyamatba, és nem hagyta magát a könnyebb útra zsarolni, ami az igazságtalanságba beletörődés lett volna.

Plusz a robogós baleset, miután arra tér eszméletéhez a fórumtárs a kórházban, hogy azzal gyanúsítják, a sportlövészeti célú pisztolyát önvédelemre viselte…

Szerencse, hogy ezeknek az ügyeknek szerencsés kimenetele lett - habár nem túl gyorsan -, és szerencse, hogy dokumentálta őket Bokros doki a szaksajtóban, mert így már nem csak pletyka.

Valószínűleg a rendőrök többsége tisztességes - legfeljebb tudatlanságból hibázik (de már ez is elég baj!) -, de ez mások kárán tanult - ajándékba kapott! - lecke: soha sem tudod milyen ember az a rendőr, aki az ügyeddel foglalkozik.
Ez végtelenül szomorú, mert mindig akad egy-kettő, aki a kenyéradóit "koszos civil"-nek meri nevezni, és hangsúlyozza, hogy ők nem akárkik, hanem egy válogatott társaság.
Akik egyébként a polgárok és a törvény szolgálatára és védelmére esküdtek fel. Legalábbis remélhetőleg ezért áll valaki rendőrnek (az biztos, hogy nem a fizetés miatt…).
Botrány.

Úgyhogy nagyon örülök a szerencsémnek, hogy eddig a tisztességesekkel futottam össze. Sajnos örülnöm kell, és sajnos a szerencsémnek. Mert még hány eset landolhatott a postaládában, amit a szerkesztőség nem adhat közre.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: hagyaték

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TurboP írta: 2021.11.11. 11:29 Nah még szerencse, hogy ez egy másik világban (megyében) van, és ott mások lehetnek a jogszabályok.
Beszéltek a kapitánysággal ahol van, és a következőt mondták nekik:
Elhozhatom, 8 napon belül le kell műszakiztatni és mehetek beíratni.
:o :o :o :o
Mondjuk én ezt eddig is így tudtam. Elhozhatsz lejárt műszakis fegyvert, de a bejegyzésig legyen meg.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: hagyaték

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Poresz írta: 2021.11.11. 13:05 amikor a fórumtárs közölte a rendőrrel, hogy amire utasította azt adja írásban aláírva és lepecsételve, mert jogszabályba ütköző cselekedetet követel.
Igen, ez a "kérd írásban" hasznos ötlet!

Pont a hetekben kellett egy ügyet intéznem a kerületi Kormányhivatalban, ahol az ügyintéző olyan dolgot kért (jogtalanul), ami nekem egy plusz kört jelentett volna a szopórolleren.
(Kb. 2-3 hét késedelem)

Közöltem vele hogy oke, rendben, de adja írásba hogy ezt kéri, mert enélkül nem intézi el, én pedig panaszt fogok tenni.

Mit tesz Isten..?
Rögtön meg lett kérdezve "Micike", és kierült hogy igen, ehhez tényleg nem kell a plusz kör, és el lehet intézni..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: hagyaték

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Poresz írta: 2021.11.11. 13:05 Ún. Hunserv-ügy, még valamelyik 2012-2017 közti Kaliberben is olvasható. Az egésznek a megkoronázása az volt, amikor a fórumtárs közölte a rendőrrel, hogy amire utasította azt adja írásban aláírva és lepecsételve, mert jogszabályba ütköző cselekedetet követel.
230-as szám, ezt megtaláltam. De csak kellene egy kis szánkón húzás: van valahol olyan archívum, ahol a cikket is megtalálom? :-)
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Lapoztam egyet a Kaliber weboldalon, és ide jutottam:

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/30-jel ... selo-vagy/

Erről érdekelne kicsit bővebb info:

"28. Kiröhögöd a fegyvert bevinni tilos jelzéseket (ha azok nem törvényesen vannak kint)."

Mikor nem törvényes az ilyen jelzés, ill. hová nem vihetem be magammal jelzés nélkül sem az engedéllyel viselt gáz-riasztót?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2021.11.12. 11:44 Lapoztam egyet a Kaliber weboldalon, és ide jutottam:

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/30-jel ... selo-vagy/

Erről érdekelne kicsit bővebb info:

"28. Kiröhögöd a fegyvert bevinni tilos jelzéseket (ha azok nem törvényesen vannak kint)."

Mikor nem törvényes az ilyen jelzés, ill. hová nem vihetem be magammal jelzés nélkül sem az engedéllyel viselt gáz-riasztót?
Ez eléggé amerikaiból magyarított.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: hagyaték

Hozzászólás Szerző: Poresz »

AndyA írta: 2021.11.12. 11:43 230-as szám, ezt megtaláltam. De csak kellene egy kis szánkón húzás: van valahol olyan archívum, ahol a cikket is megtalálom? :-)
Már nincs.
2015-ben még biztosan a Jog & Fegyver rovat minden cikkét ingyen közzétették. (Ez a szerkesztőség/lap tulajdonosa részéről hatalmas jófejség volt.*)
Egy ideig ezután is le lehetett tölteni Bokros doki honlapjáról a 2012-ig megjelent cikkeket, de már az sem elérhető. Úgyhogy archiválni, archiválni, archiválni, amíg még a Google találatot ad.
(A jogszabályok változásával a cikkek szavatossága is lejár, de a gondolkodásmód megtanulható belőlük. Hasonlóan: egy régi gépészeti könyvben még kiloponddal számolnak és visszavont szabványokkal dolgoznak, de tanulni még így is rengeteget lehet belőle. [Meg kell is, mert évtizedek óta nem írnak olyan vagy magasabb színvonalon újat.])

Egyébként a megfejtés: könyvtár. Kis szerencsével nem lopták ki ezt a számot.

* FélOFF: bezárt az archívum és a honlap sem olyan decens, mint mondjuk 2013-ban volt (lásd: Wayback Machine): négy-öt éve sejtem, hogy baj van a lapnál.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: hagyaték

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2021.11.12. 13:26 Már nincs.
2015-ben még biztosan a Jog & Fegyver rovat minden cikkét ingyen közzétették. (Ez a szerkesztőség/lap tulajdonosa részéről hatalmas jófejség volt.*)
Egy ideig ezután is le lehetett tölteni Bokros doki honlapjáról a 2012-ig megjelent cikkeket, de már az sem elérhető. Úgyhogy archiválni, archiválni, archiválni, amíg még a Google találatot ad.
(A jogszabályok változásával a cikkek szavatossága is lejár, de a gondolkodásmód megtanulható belőlük. Hasonlóan: egy régi gépészeti könyvben még kiloponddal számolnak és visszavont szabványokkal dolgoznak, de tanulni még így is rengeteget lehet belőle. [Meg kell is, mert évtizedek óta nem írnak olyan vagy magasabb színvonalon újat.])

Egyébként a megfejtés: könyvtár. Kis szerencsével nem lopták ki ezt a számot.

* FélOFF: bezárt az archívum és a honlap sem olyan decens, mint mondjuk 2013-ban volt (lásd: Wayback Machine): négy-öt éve sejtem, hogy baj van a lapnál.
Hűha, megint túl élénk a fantáziád és túlkombinálsz dolgokat.:-)

A www.kaliberinfo.hu portálon hatalmas mennyiségű ingyenes tartalmat teszünk közzé, nyilván a nyomtatottban PÉNZÉRT megvehető cikkeknek csak igen kis töredékét, azokat is jellemzően csak erősen rövidítve. Minőségi kontentért tessék PÉNZT adni, ennyi.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: hagyaték

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2021.11.12. 13:30 Hűha, megint túl élénk a fantáziád és túlkombinálsz dolgokat.:-)

A www.kaliberinfo.hu portálon hatalmas mennyiségű ingyenes tartalmat teszünk közzé, nyilván a nyomtatottban PÉNZÉRT megvehető cikkeknek csak igen kis töredékét, azokat is jellemzően csak erősen rövidítve. Minőségi kontentért tessék PÉNZT adni, ennyi.
Ezt nem is hánytorgatom fel:
Poresz írta: 2021.11.12. 13:26 Ez a szerkesztőség/lap tulajdonosa részéről hatalmas jófejség volt.
Ha nem jön ki nullára a kiadó, akkor előbb-utóbb nem lesz következő szám.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bel »

AndyA írta: 2021.11.12. 11:44 "28. Kiröhögöd a fegyvert bevinni tilos jelzéseket (ha azok nem törvényesen vannak kint)."
Mikor nem törvényes az ilyen jelzés, ill. hová nem vihetem be magammal jelzés nélkül sem az engedéllyel viselt gáz-riasztót?
Szia,

A 2005. évi CXXXIII. törvényt kotelesek betartani, pl. ezen belul:
"29. § (2) Ha a megbízó meghatározott dolgoknak a közterületnek nem minősülő létesítményébe, területére, illetve zárt területen vagy helyen tartott rendezvényére való bevitelét megtiltja, biztosítani kell ezen dolgok biztonságos és harmadik személytől elzárt tárolását."

Bel
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kojak »

bel írta: 2021.11.14. 20:40 Szia,

A 2005. évi CXXXIII. törvényt kotelesek betartani, pl. ezen belul:
"29. § (2) Ha a megbízó meghatározott dolgoknak a közterületnek nem minősülő létesítményébe, területére, illetve zárt területen vagy helyen tartott rendezvényére való bevitelét megtiltja, biztosítani kell ezen dolgok biztonságos és harmadik személytől elzárt tárolását."

Bel
Ó igen, pont erre kérdeztem rá pár hete, csak nem kaptam rá választ. Köszi!
Thunder
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.08.15. 22:20

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Thunder »

Civileknek, sportlövőknek, vadászoknak lövedékálló mellény/plate beszerzés/tartás/viselés téma:

sokféle véleményt hallottam ezzel kapcsolatban és láttam gyakorlatban, 'lejártat simán vehetsz Lev3a-ig' stb, .... Érdekelne az aktuális, valós szabályozási helyezet --> sportlövőként beszerezhetek ilyen eszközt? Ha igen, csak belföldről vagy külföldről is rendelhető? Milyen kategóriát? Ha igen, hol viselhetem? (otthon, lőtér, erdő)?

Cél a lőtéren véletlen sütés elleni védelem, tulajdonképp a vétlen lövésztárs életének megóvása ill vadászat hasonló szituációk elkerülése ill. biztonság növelése.

Lőtérre egyébként hordot medkit-et? Ha igen, miket raktok bele?
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

bel írta: 2021.11.14. 20:40 Szia,

A 2005. évi CXXXIII. törvényt kotelesek betartani, pl. ezen belul:
"29. § (2) Ha a megbízó meghatározott dolgoknak a közterületnek nem minősülő létesítményébe, területére, illetve zárt területen vagy helyen tartott rendezvényére való bevitelét megtiltja, biztosítani kell ezen dolgok biztonságos és harmadik személytől elzárt tárolását."

Bel
Azért tessék megnézni az elején a törvény hatályát, hogy kire/mire vonatkozik, mert van ennek két korlátja. Nyilvános helynél vagy nyilvános rendezvénynél, illetve ha van SzVMt hatálya alá tartozó szolgáltató, lehet erre hivatkozni.

1. De ha nincs őrzés, akkor miért is kellene alkalmaznia hatály nélkül bármilyen intézménynek?
2. Illetve zárt magánterületnél, ahova nem léphet be azonos feltételekkel bárki, szintén semmi nem akadályozhatja meg a tulajdonost abban, hogy azt mondja, ne gyere be ide, ha valami nem tetszik.
Sapienti sat.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thunder írta: 2021.11.14. 23:23 Civileknek, sportlövőknek, vadászoknak lövedékálló mellény/plate beszerzés/tartás/viselés téma:

sokféle véleményt hallottam ezzel kapcsolatban és láttam gyakorlatban, 'lejártat simán vehetsz Lev3a-ig' stb, .... Érdekelne az aktuális, valós szabályozási helyezet --> sportlövőként beszerezhetek ilyen eszközt? Ha igen, csak belföldről vagy külföldről is rendelhető? Milyen kategóriát? Ha igen, hol viselhetem? (otthon, lőtér, erdő)?

Cél a lőtéren véletlen sütés elleni védelem, tulajdonképp a vétlen lövésztárs életének megóvása ill vadászat hasonló szituációk elkerülése ill. biztonság növelése.

Lőtérre egyébként hordot medkit-et? Ha igen, miket raktok bele?
A lövedékálló mellény haditechnikai eszköz, forgalmazása tevékenységi engedélyhez kötött.
De szabadon tartható, szabadon viselhető.

Lőtéren, főként pisztolykaliberek esetén egy lövészetvezetőnél, edzőnél, bírónál látom értelmét. Vadászatnál nagygolyós puska ellen védő az gyakorlatilag praktikusan viselhetetlen méretű, tömegű. Sörétes (nem slug) ellen viszont enyhébb fokozatú is védhet megfelelő távról.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Thunder írta: 2021.11.14. 23:23 Civileknek, sportlövőknek, vadászoknak lövedékálló mellény/plate beszerzés/tartás/viselés téma:

sokféle véleményt hallottam ezzel kapcsolatban és láttam gyakorlatban, 'lejártat simán vehetsz Lev3a-ig' stb, .... Érdekelne az aktuális, valós szabályozási helyezet --> sportlövőként beszerezhetek ilyen eszközt? Ha igen, csak belföldről vagy külföldről is rendelhető? Milyen kategóriát? Ha igen, hol viselhetem? (otthon, lőtér, erdő)?

Cél a lőtéren véletlen sütés elleni védelem, tulajdonképp a vétlen lövésztárs életének megóvása ill vadászat hasonló szituációk elkerülése ill. biztonság növelése.

Lőtérre egyébként hordot medkit-et? Ha igen, miket raktok bele?
Lőtérre nem rossz ötlet, utcára egy szúrás álló mellény a jobb választás, itthoni viszonyokra nézve.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: G.D »

gvass1 írta: 2021.11.15. 06:17Vadászatnál nagygolyós puska ellen védő az gyakorlatilag praktikusan viselhetetlen méretű, tömegű.
Léteznek 2-3 kg-s lvl. IV-es stand alone plate-ek, azok azért messze nem viselhetetlen tömegűek - csak mondjuk a pár bőven egy (itthoni) havi átlagfizetésnél többe kerül belőlük.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Thunder
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.08.15. 22:20

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Thunder »

G.D írta: 2021.11.15. 09:10 Léteznek 2-3 kg-s lvl. IV-es stand alone plate-ek, azok azért messze nem viselhetetlen tömegűek - csak mondjuk a pár bőven egy (itthoni) havi átlagfizetésnél többe kerül belőlük.
Köszi mindenkinek az infót - nagyon hasznos!
Magyarul: minősített boltban szabadon vásárolható.

Tavaly állítólag 3 öngyilkosság volt itthoni lőtéren, teljes köpenyes meg adott esetben gyorsan átszalad és veszélyezteti a mögötte lévőt, aki azért más céllal érkezett a műintézménybe ...

Itthoni beszerzésre tipp esetleg? Típus/márka javaslat?
Külföldről való berendelésről van vkinek tapasztalata?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thunder írta: 2021.11.15. 15:06 Köszi mindenkinek az infót - nagyon hasznos!
Magyarul: minősített boltban szabadon vásárolható.

Tavaly állítólag 3 öngyilkosság volt itthoni lőtéren, teljes köpenyes meg adott esetben gyorsan átszalad és veszélyezteti a mögötte lévőt, aki azért más céllal érkezett a műintézménybe ...

Itthoni beszerzésre tipp esetleg? Típus/márka javaslat?
Külföldről való berendelésről van vkinek tapasztalata?
Hmmm.. lövészetre vezessétek be a sjhp-t?
Az nem megy át a delikvensen.
(3 egy év alatt, az jó sok. :-(
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
bandligy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.10.02. 09:07

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bandligy »

gvass1 írta: 2021.11.15. 06:17 A lövedékálló mellény haditechnikai eszköz, forgalmazása tevékenységi engedélyhez kötött.
De szabadon tartható, szabadon viselhető.

Lőtéren, főként pisztolykaliberek esetén egy lövészetvezetőnél, edzőnél, bírónál látom értelmét. Vadászatnál nagygolyós puska ellen védő az gyakorlatilag praktikusan viselhetetlen méretű, tömegű. Sörétes (nem slug) ellen viszont enyhébb fokozatú is védhet megfelelő távról.
Én valamiert úgy emlékeztem kkv a mellény es a sisak is és nem adható el csak a szerveknek.

175/2003. (X. 28.) Korm. rendelet alapján:
4. § (1) Dobócsillag, rugóskés, ólmosbot, gumibot, boxer, elektromos sokkoló, 20 gramm
töltőanyag tömeget meghaladó gázspray, speciális zárnyitó szerkezet, lövedékálló és szúrásálló
védőmellény, sisak, vért csak a 3. § (2) bekezdésének a) pontjában meghatározott szervek részére
forgalmazható.
Ahol 2
(2) Nem vonatkozik az (1) bekezdésben foglalt tilalom
a) a Magyar Honvédségre, a rendvédelmi szervekre, a nemzetbiztonsági szolgálatokra, a
Magyar Köztársaság területén állomásozó fegyveres szervekre, továbbá azokra a szervekre és
személyekre, melyeknek a közbiztonságra különösen veszélyes eszköz birtoklását, használatát
jogszabály megengedi;
b) azokra a rendeltetésszerűen munkavégzési, sport és a szokásos életvitel körében használt
eszközökre, melyeknek közterületen, nyilvános helyen - ideértve az ott lévő járművek belső tereit
is -, valamint közforgalmi közlekedési eszközön való birtoklása indokolt, feltéve, ha a tényleges
munkavégzésen (tevékenységen) vagy az igazolható munkavégzéshez (tevékenységhez)
szükséges szállításon kívül a birtoklás (szállítás) rejtve vagy a szokásos módon becsomagolva,
szétszedve vagy zárt tárolóeszközben, illetőleg egyéb biztonságos módon történik;
c) azokra az eszközökre, amelyek használata filmfelvétel, színházi előadás, illetve más hasonló
rendezvény megtartásához szükséges;
d) a pelargonsav-vanillilamid és az olajosgyanta-tartalmú kapszaicin hatóanyagot nem
tartalmazó, legfeljebb 20 gramm töltőanyag tömegű gázsprayre, kivéve a közterületen vagy
nyilvános helyen szervezett rendezvényeket.

Tévedek?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bandligy írta: 2021.11.16. 18:34 Én valamiert úgy emlékeztem kkv a mellény es a sisak is és nem adható el csak a szerveknek.

175/2003. (X. 28.) Korm. rendelet alapján:
4. § (1) Dobócsillag, rugóskés, ólmosbot, gumibot, boxer, elektromos sokkoló, 20 gramm
töltőanyag tömeget meghaladó gázspray, speciális zárnyitó szerkezet, lövedékálló és szúrásálló
védőmellény, sisak, vért csak a 3. § (2) bekezdésének a) pontjában meghatározott szervek részére
forgalmazható.
Ahol 2
(2) Nem vonatkozik az (1) bekezdésben foglalt tilalom
a) a Magyar Honvédségre, a rendvédelmi szervekre, a nemzetbiztonsági szolgálatokra, a
Magyar Köztársaság területén állomásozó fegyveres szervekre, továbbá azokra a szervekre és
személyekre, melyeknek a közbiztonságra különösen veszélyes eszköz birtoklását, használatát
jogszabály megengedi;
b) azokra a rendeltetésszerűen munkavégzési, sport és a szokásos életvitel körében használt
eszközökre, melyeknek közterületen, nyilvános helyen - ideértve az ott lévő járművek belső tereit
is -, valamint közforgalmi közlekedési eszközön való birtoklása indokolt, feltéve, ha a tényleges
munkavégzésen (tevékenységen) vagy az igazolható munkavégzéshez (tevékenységhez)
szükséges szállításon kívül a birtoklás (szállítás) rejtve vagy a szokásos módon becsomagolva,
szétszedve vagy zárt tárolóeszközben, illetőleg egyéb biztonságos módon történik;
c) azokra az eszközökre, amelyek használata filmfelvétel, színházi előadás, illetve más hasonló
rendezvény megtartásához szükséges;
d) a pelargonsav-vanillilamid és az olajosgyanta-tartalmú kapszaicin hatóanyagot nem
tartalmazó, legfeljebb 20 gramm töltőanyag tömegű gázsprayre, kivéve a közterületen vagy
nyilvános helyen szervezett rendezvényeket.

Tévedek?
tévedsz.

A jogszabály HATÁLYOS SZÖVEGE SZÁMÍT!

az pedig ez:
https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=a0300175.kor
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Fegyver kategóriák, alkategóriák értelmezése

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Segítségre van szükségem a befejezéséhez/javításához: Fegyver kategóriák, alkategóriák, értelmezésük és példák a 2004. évi XXIV. törvény alapján.

2004. évi XXIV. törvény a lőfegyverekről és lőszerekről
1. melléklet a 2004. évi XXIV. törvényhez

1. [Ebben közel biztos vagyok, de jobb, ha valaki átnézi.]
"2.4. 4. alkategória: az »A« vagy a »C« kategóriába nem tartozó olyan félautomata hosszú
a) peremgyújtású tűzfegyver, amelynek töltőszerkezete és töltényűrje együttesen háromnál több, valamint
b) központi gyújtású tűzfegyver, amelynek töltőszerkezete és töltényűrje együttesen háromnál több, de tizenkettőnél kevesebb lőszer befogadására alkalmas."


Értelmezésem szerint ezek kizárólag rögzített táras, három lőszernél nagyobb tárkapacitású, félautomata, hosszú tűzfegyverek.

Helyes példák:
a. Browning SA-22
b. SzKSz-45.

Helytelen példák:
a. GSG-5L → Kivehető a tár.
b. SzVD → Kivehető a tár.

2. [Ebben közel biztos vagyok, de jobb, ha valaki átnézi.]
"2.6. 6. alkategória: az »A« vagy a »C« kategóriába nem tartozó olyan félautomata hosszú tűzfegyver, amelynek töltőszerkezete és töltényűrje együttesen legfeljebb három lőszer befogadására alkalmas, ha a töltőszerkezet eltávolítható, vagy ha nem biztos, hogy szokásos szerszámokkal a tűzfegyvert nem lehet olyan tűzfegyverré átalakítani, amelynek töltőszerkezete és töltényűrje együttesen háromnál több lőszer befogadására alkalmas."

Értelmezésem szerint ezek kizárólag kivehető táras félautomata, hosszú tűzfegyverek.

Helyes példa: GSG-5L, SzVD.

Helytelen példa: SzKSz-45 → Beépített tár.

3. [Ez számomra totális rejtély.]
"29. tűzfegyver: az 1. mellékletben meghatározott
[…]
c) »A«, »B« vagy »C« kategóriába tartozó olyan eszköz, amely rendeltetésszerűen csak gáztöltény vagy riasztótöltény működtetésére alkalmas, feltéve, hogy e törvény alapján nem minősül gáz- és riasztófegyvernek

[…]
3.1. 1. alkategória: a 2. § 29. pont c) alpontjában meghatározott – az »A« vagy a »B« kategóriába nem tartozó – tűzfegyver.
[…]
33. gáztöltény: olyan, szilárd anyagú lövedékkel nem rendelkező töltény, amely a szemre és a légutakra ingerlő hatást kifejtő adalékanyagot tartalmaz;
34. riasztótöltény: az a lövedékkel nem rendelkező, hang-, fény- és füsthatás kiváltására szolgáló töltény, amelynek kaliberjelét a fegyverek, lövőkészülékek, valamint ezek lőszereinek vizsgálatáról szóló miniszteri rendelet, illetve az abban meghatározott szabvány a riasztópisztoly és a riasztó revolvertöltények körében nevesíti"


Tehát:
- rendeltetésszerűen csak gáz- vagy riasztótöltény tüzelésére alkalmas,
de:
- nem gáz-riasztó fegyver.

Ilyen állat márpedig… Nincs? Vagy mégis van?

4. [Nettó kukacoskodás/jogi agytorna]

„29. tűzfegyver: az 1. mellékletben meghatározott
[…]
d) »C« kategóriába tartozó, a lőszer, illetve lövedék kilövésére a Bizottsági Rendelet I. MELLÉKLETÉBEN meghatározott követelményeknek megfelelő módon véglegesen alkalmatlanná tett tűzfegyver
[…]
3.2.
2. alkategória: a 2. § 29. pont d) alpontjában meghatározott tűzfegyver.”

Egy 7,5 J-nál nagyobb torkolati energiájú légfegyver, amit lövedék kilövésére a jogszabályban meghatározott vagy az azzal egyenértékű biztonsági szintet garantáló módon a hatástalanított tűzfegyverek végleges működésképtelenségét biztosító hatástalanítási előírásokra és technikákra vonatkozó közös iránymutatások meghatározásáról szóló, 2015. december 15-i (EU) 2015/2403 bizottsági rendelet (a továbbiakban: Bizottsági Rendelet) kötelező alkalmazását megelőzően véglegesen alkalmatlanná tettek (=köznyelvben: hatástalanított légpuska) az minek minősül? Mert a donor lőfegyver, de nem tűzfegyver!
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Poresz »

bandligy írta: 2021.11.16. 18:34 Én valamiert úgy emlékeztem kkv a mellény es a sisak is és nem adható el csak a szerveknek.
Ez egy másfél évtizedes történet egy ritka kivételes esetről, amikor a KKVE korm. rendelet tovább hülyítését a közfelháborodás részben megakadályozta.
Igen, ez a KKVE korm. rendeletnek az a bizonyos 2007. február 28-i módosítása, amit hatálybelépése előtt (2007. március 28.) módosítottak, de a paprikaspré benne maradt.
Igen, nagyon örülök hogy a TASZ is balhézott; és nagyon sajnálom, hogy a paprikaspré bennhagyása miatt nem folytatták.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyver kategóriák, alkategóriák értelmezése

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2021.11.17. 15:16 Segítségre van szükségem a befejezéséhez/javításához: Fegyver kategóriák, alkategóriák, értelmezésük és példák a 2004. évi XXIV. törvény alapján.

2004. évi XXIV. törvény a lőfegyverekről és lőszerekről
1. melléklet a 2004. évi XXIV. törvényhez

1. [Ebben közel biztos vagyok, de jobb, ha valaki átnézi.]
"2.4. 4. alkategória: az »A« vagy a »C« kategóriába nem tartozó olyan félautomata hosszú
a) peremgyújtású tűzfegyver, amelynek töltőszerkezete és töltényűrje együttesen háromnál több, valamint
b) központi gyújtású tűzfegyver, amelynek töltőszerkezete és töltényűrje együttesen háromnál több, de tizenkettőnél kevesebb lőszer befogadására alkalmas."


Értelmezésem szerint ezek kizárólag rögzített táras, három lőszernél nagyobb tárkapacitású, félautomata, hosszú tűzfegyverek.

Helyes példák:
a. Browning SA-22
b. SzKSz-45.

Helytelen példák:
a. GSG-5L → Kivehető a tár.
b. SzVD → Kivehető a tár.

[
már megint 40 millió kérdést, paragrafust tettél egy hsz-be, így megválaszolhatatlanná tetted. köszi. (vagy ilyenkor nem is vársz választ?:-)


AMÚGY a B. 2.4.4. b, sztem a gyakorlatban tipikusan a kettőre nem lehegesztett csőtáras félautó söréteseket takarja, amiket azért különböztetnek meg mert vadászatra nem beíratható, sportra meg igen.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyver kategóriák, alkategóriák értelmezése

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2021.11.17. 15:16 Segítségre van szükségem a befejezéséhez/javításához: Fegyver kategóriák, alkategóriák, értelmezésük és példák a 2004. évi XXIV. törvény alapján.

2004. évi XXIV. törvény a lőfegyverekről és lőszerekről
1. melléklet a 2004. évi XXIV. törvényhez

1. [Ebben közel biztos vagyok, de jobb, ha valaki átnézi.]
"2.4. 4. alkategória: az »A« vagy a »C« kategóriába nem tartozó olyan félautomata hosszú
a) peremgyújtású tűzfegyver, amelynek töltőszerkezete és töltényűrje együttesen háromnál több, valamint
b) központi gyújtású tűzfegyver, amelynek töltőszerkezete és töltényűrje együttesen háromnál több, de tizenkettőnél kevesebb lőszer befogadására alkalmas."


Értelmezésem szerint ezek kizárólag rögzített táras, három lőszernél nagyobb tárkapacitású, félautomata, hosszú tűzfegyverek.

Helyes példák:
a. Browning SA-22
b. SzKSz-45.

Helytelen példák:
a. GSG-5L → Kivehető a tár.
b. SzVD → Kivehető a tár.

2. [Ebben közel biztos vagyok, de jobb, ha valaki átnézi.]
"2.6. 6. alkategória: az »A« vagy a »C« kategóriába nem tartozó olyan félautomata hosszú tűzfegyver, amelynek töltőszerkezete és töltényűrje együttesen legfeljebb három lőszer befogadására alkalmas, ha a töltőszerkezet eltávolítható, vagy ha nem biztos, hogy szokásos szerszámokkal a tűzfegyvert nem lehet olyan tűzfegyverré átalakítani, amelynek töltőszerkezete és töltényűrje együttesen háromnál több lőszer befogadására alkalmas."

Értelmezésem szerint ezek kizárólag kivehető táras félautomata, hosszú tűzfegyverek.

Helyes példa: GSG-5L, SzVD.

Helytelen példa: SzKSz-45 → Beépített tár.

3. [Ez számomra totális rejtély.]
"29. tűzfegyver: az 1. mellékletben meghatározott
[…]
c) »A«, »B« vagy »C« kategóriába tartozó olyan eszköz, amely rendeltetésszerűen csak gáztöltény vagy riasztótöltény működtetésére alkalmas, feltéve, hogy e törvény alapján nem minősül gáz- és riasztófegyvernek

[…]
3.1. 1. alkategória: a 2. § 29. pont c) alpontjában meghatározott – az »A« vagy a »B« kategóriába nem tartozó – tűzfegyver.
[…]
33. gáztöltény: olyan, szilárd anyagú lövedékkel nem rendelkező töltény, amely a szemre és a légutakra ingerlő hatást kifejtő adalékanyagot tartalmaz;
34. riasztótöltény: az a lövedékkel nem rendelkező, hang-, fény- és füsthatás kiváltására szolgáló töltény, amelynek kaliberjelét a fegyverek, lövőkészülékek, valamint ezek lőszereinek vizsgálatáról szóló miniszteri rendelet, illetve az abban meghatározott szabvány a riasztópisztoly és a riasztó revolvertöltények körében nevesíti"


Tehát:
- rendeltetésszerűen csak gáz- vagy riasztótöltény tüzelésére alkalmas,
de:
- nem gáz-riasztó fegyver.

Ilyen állat márpedig… Nincs? Vagy mégis van?



Na, folytatom, DE EZ ÍGY ELMEBAJ, HAHÓ!

C1 (bejelentéshez kötött) kategória: minden olyan amúgy gáz-riasztófegyvernek minősülő holmi, ami az EU 69/2019 direktívájában körülírt (és a magyar Ftv-be beemelt) műszaki követelményrendszer valamely részének NEM felel meg. 2023.01.01. utáni forgalomba hozatal esetén.

Tehát például az akasztó nem <10 mm-re, hanem 25 mm-re ér véget a csőtorkolattól, vagy hasonló.

Gyakorlatban logikusan a mostani gumiképes gázrevolverek is ide kerülnek sajnos:-(((((((((((((((((


More on this topic:
http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/ez-les ... -2023-tol/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Fegyver kategóriák, alkategóriák értelmezése

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2021.11.17. 15:31 már megint 40 millió kérdést, paragrafust tettél egy hsz-be, így megválaszolhatatlanná tetted. köszi. (vagy ilyenkor nem is vársz választ?:-)


AMÚGY a B. 2.4.4. b, sztem a gyakorlatban tipikusan a kettőre nem lehegesztett csőtáras félautó söréteseket takarja, amiket azért különböztetnek meg mert vadászatra nem beíratható, sportra meg igen.
Rendben: bontom, haladjunk lépésben.
Értelmezésem szerint:
- B4 alkategóriába rögzített táras fegyverek,
- B6 alkategóriába kivehető táras fegyverek tartoznak.
Ezt az értelmezést arra alapozom, hogy a B6 alkategóriában olvasható: "ha a töltőszerkezet eltávolítható…". A B4-nél ezt nem említik.

(Igen, a "ha nem biztos, hogy szokásos szerszámokkal a tűzfegyvert nem lehet olyan tűzfegyverré átalakítani, amelynek töltőszerkezete és töltényűrje együttesen háromnál több lőszer befogadására alkalmas" körülírás az szerintem is a tárreduktoros félautomata söréteseket is jelenti.)
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Fegyver kategóriák, alkategóriák értelmezése

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2021.11.17. 15:38 Tehát például az akasztó nem <10 mm-re, hanem 25 mm-re ér véget a csőtorkolattól, vagy hasonló.

Gyakorlatban logikusan a mostani gumiképes gázrevolverek is ide kerülnek sajnos:-(((((((((((((((((


More on this topic:
http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/ez-les ... -2023-tol/
Ez a hivatkozott cikkből:

"1.7. – a legfeljebb 30 centiméteres csővel vagy legfeljebb 60 centiméteres teljes hosszúsággal rendelkező fegyverek esetében – a fegyver csöve teljes hosszában eltávolíthatatlan akadályokat tartalmaz, amelyek meggátolják, hogy egy gyúlékony hajtóanyag segítségével kilőtt töltény, golyó vagy lövedék áthaladjon a csövön, továbbá legfeljebb 1 cm hosszúságú szabad teret hagynak a csőtorkolatnál,

(Ez a gázPISZTOLYOKRA és -revolverekre vonatkozik, és ez zárja ki a gumizható gázrevolvereket a megfelelőség alól.)"

A gumis fegyverek esetében a csőtorkolat mögött mindig van egy pár centi akasztó nélküli rész? Én tüzetesebben csak a Zoraki R1-et ismerem, mert az van nekem, és az ilyen, van benne vagy 3-4 centi sima csőrész. Ráadásul még menet sincs a végében rakétakilövő toldatnak.

Vagy az a baj, hogy ez egy olyan akasztót jelent, mint ami a cikkben a fényképen van, nem csak egy 2-3 mm-es "taraj" a cső egyik oldalán, hanem teljesen "behálózza" a csövet?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyver kategóriák, alkategóriák értelmezése

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2021.11.17. 16:08 Ez a hivatkozott cikkből:

"1.7. – a legfeljebb 30 centiméteres csővel vagy legfeljebb 60 centiméteres teljes hosszúsággal rendelkező fegyverek esetében – a fegyver csöve teljes hosszában eltávolíthatatlan akadályokat tartalmaz, amelyek meggátolják, hogy egy gyúlékony hajtóanyag segítségével kilőtt töltény, golyó vagy lövedék áthaladjon a csövön, továbbá legfeljebb 1 cm hosszúságú szabad teret hagynak a csőtorkolatnál,

(Ez a gázPISZTOLYOKRA és -revolverekre vonatkozik, és ez zárja ki a gumizható gázrevolvereket a megfelelőség alól.)"

A gumis fegyverek esetében a csőtorkolat mögött mindig van egy pár centi akasztó nélküli rész? Én tüzetesebben csak a Zoraki R1-et ismerem, mert az van nekem, és az ilyen, van benne vagy 3-4 centi sima csőrész. Ráadásul még menet sincs a végében rakétakilövő toldatnak.

Vagy az a baj, hogy ez egy olyan akasztót jelent, mint ami a cikkben a fényképen van, nem csak egy 2-3 mm-es "taraj" a cső egyik oldalán, hanem teljesen "behálózza" a csövet?
Magától értetődően a 2.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Tudna esetleg valaki (gvass1 fórumtárs? :-) ) pontos jogszabáyt idézni arra vonatkozóan, hogy milyen feltételekkel szabad Ausztriából az ott regisztrált fegyvert Magyarországra, egy itteni versenyre áthozni? Remélem, van valami ilyen, nem pedig az igazoltató rendőrre van bízva, hogy mit fogad el vagy mit nem... :-(

Köszi!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2021.11.19. 11:17 Tudna esetleg valaki (gvass1 fórumtárs? :-) ) pontos jogszabáyt idézni arra vonatkozóan, hogy milyen feltételekkel szabad Ausztriából az ott regisztrált fegyvert Magyarországra, egy itteni versenyre áthozni? Remélem, van valami ilyen, nem pedig az igazoltató rendőrre van bízva, hogy mit fogad el vagy mit nem... :-(

Köszi!

Ovbmg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

AndyA írta: 2021.11.19. 11:17 Tudna esetleg valaki (gvass1 fórumtárs? :-) ) pontos jogszabáyt idézni arra vonatkozóan, hogy milyen feltételekkel szabad Ausztriából az ott regisztrált fegyvert Magyarországra, egy itteni versenyre áthozni? Remélem, van valami ilyen, nem pedig az igazoltató rendőrre van bízva, hogy mit fogad el vagy mit nem... :-(

Köszi!
Gugli a Te barátod, és az EWP.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Poresz »

AndyA írta: 2021.11.19. 11:17 Tudna esetleg valaki (gvass1 fórumtárs? :-) ) pontos jogszabályt idézni arra vonatkozóan, hogy milyen feltételekkel szabad Ausztriából az ott regisztrált fegyvert Magyarországra, egy itteni versenyre áthozni? Remélem, van valami ilyen, nem pedig az igazoltató rendőrre van bízva, hogy mit fogad el vagy mit nem... :-(

Köszi!
Nagyon neked estek a többiek.
Ha a kérdésed nem elméleti, hanem tényleg birtokolni fogsz Magyarországon egy külföldön legálisan tartott fegyvert, akkor a Te érdeked hogy legalább azt tudd, melyik jogszabályban merre keresd a választ.
Nézd meg a Nemzeti Jogszabálytárban (figyelj a hatályosságra)! Ha kész a "házi feladat", átnézzük. A Te érdekedben most rábírunk arra, hogy böngészd egy kicsit a jogszabályokat.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2021.11.19. 14:44 Nagyon neked estek a többiek.
Ha a kérdésed nem elméleti, hanem tényleg birtokolni fogsz Magyarországon egy külföldön legálisan tartott fegyvert, akkor a Te érdeked hogy legalább azt tudd, melyik jogszabályban merre keresd a választ.
Nézd meg a Nemzeti Jogszabálytárban (figyelj a hatályosságra)! Ha kész a "házi feladat", átnézzük. A Te érdekedben most rábírunk arra, hogy böngészd egy kicsit a jogszabályokat.
Nem estünk neki.

pár hete szó szerint bemásoltam a jogszabály szövegét!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Ebből egy szép hosszú cikket fogok írni😋
NEM BŰNÖS!

https://www.foxnews.com/us/verdict-kyle ... not-guilty

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

gvass1 írta: 2021.11.19. 19:50 Ebből egy szép hosszú cikket fogok írni😋
NEM BŰNÖS!

https://www.foxnews.com/us/verdict-kyle ... not-guilty

Kép
Helyes, öröm az ilyen hír a mai világban!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Sjani86 írta: 2021.11.19. 19:54 Helyes, öröm az ilyen hír a mai világban!
Azért nézd meg a magyar és amerikai mainstream médiában a felmentés tálalását. Okádás.

Ugyanezek meg a joguralomról, a bíróság függetlenségéről szoktak papolni naphosszat.

--

BTW: az eset nem fekete-fehér, nem biztos, hogy Kyle-nak kellett volna odamenni, MERT AZT A RENDŐRSÉGNEK KELLETT volna, akik persze NEM tették a dolgukat, hanem hagyták a fosztogatókat-gyújtogatókat.

De ha már ott volt, jogszerűen lehetett ott a fegyverével és bizony a konkrét fizikai támadás őt érte.

Amiről lelkesen kussol a tömegmédia, hogy kiket lőtt le:

https://www.foxnews.com/us/kyle-rittenh ... rosskreutz

A 2 halott közül volt egy erőszakos pedofil, meg egy családon belüli fojtogató:

"In December 2002, a court in Pima County, Arizona, sentenced him to a decade in prison on child molestation charges. He spent just over 14 years in prison and committed dozens of disciplinary infractions, state records show."

"Wisconsin court documents show that Huber was convicted of domestic abuse and disorderly conduct in 2018. He also served a prison stint in 2012 for choking his brother. "

Akárhogy is, a civil kezében levő fegyver megint jobbá tette a világot.

---
OFFTOPIK: a családnevek alapján ez olyan, mintha Németországban történt volna. LOL.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Válasz küldése