OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

AndyA írta: 2021.11.10. 11:36 Ahogyan a hatóságok kies kis hazánkban működnek, én nem örülnék neki, ha ennyire összevonnának minden adatbázist. Tudod, a Nagy Testvér figyel... Amúgy technikailag nem lenne akadálya, jelenleg is csak jogszabályi van. Anno pont a személyi számot szánták egy olyan azonosítónak, ami mindenhol ugyanaz, de - szerencsére - sem a jogszabályok, sem az akkori hivatali hozzáállás nem tette lehetővé, hogy ezt meg is valósítsák. Ezért van személyi számod, mert egyes rendszerekben az azonosít, más rendszerekben meg a személyi igazolványod vagy az útleveled stb. A személyi szám amúgy azért lenne mindenre jó, mert soha nem változik. Az igazolványaid száma igen, amikor lejár, és újat kell csinálni. Mondjuk azt sem értem teljesen, hogy némelyik miért jár le egyáltalán, de mindegy. Fogjuk rá, hogy minden tíz évben új fénykép kell bele, a jogsihoz új orvosi, hogy vezetésképes állapotban van-e még az ember stb... Ebbe ne menjünk bele mélyebben.
nemtokregelni írta: 2021.11.10. 11:46 Leginkább az AB nem tette lehetővé a rendszerváltás után - ezért van ma külön adószámod, TB számod és még egy rakás farokság. Ami alkotmányjogi oldalról szerencsésebb, de azért ne legyenek senkinek illúziói, az arra feljogosított szervezetek bárkiről, bármilyen adatot képesek kinyerni a nyilvántartásokból, ha arra szükségük van.
Pont ez az!
1. Be lehet állítani a jogosultságokat, hogy az adatbázis melyik adatát ki láthatja. Egy értelmesebb cégnél gond nélkül megoldják ezt.
2. Értem én, hogy plusz biztonságot ad, hogy külön fájlban és külön szerveren vannak az adatok, de nekem nincs annyi bizalmam a hatóságok és a hivatalnokaik felé, hogy ez tényleges akadály legyen… Legfeljebb a hivatalnokok csuklóztathatják egymást, mert nem szimpi a másik, közben az ügyfél ügye nem halad.
3. Ha változik valami - maradjunk az igazolványkép példájánál -, az csak egy új adat az adatbázisban. Nem kell új kártyákat nyomtatni, nem kell megtanulni az új személyi igazolvány számot…

Szóval értem is, de inkább nem.

Sokat segítene, ha az elvontan megfogalmazott értelmiségi-jogvédő kifogás mellett konkrét példákkal, megtörtént esetekkel be lenne mutatva, hogy mitől olyan veszedelmes ez.
Ez már nem a harminc évvel ezelőtti világ, amikor tényleges kockázat volt, hogy egy mappában van az összes papír alapú dokumentum, és akkor oldd meg, hogy "véletlenül" ne nézz oda… Hát úgy oldották meg, hogy a jogosultságok alapján fizikailag elkülönítették az adatokat: jobb megoldás nem volt.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Alapvetés. sajnos a világon éppen elég helyen éppen elégszer bebizonyosodott, hogy a kormányok visszaélnek a rájuk ruházott hatalommal. Hol jobban, hol kevésbé. Mondjuk ehhez kormánynak sem kell lenni, lásd Facebook... Bármiféle, eddig bármikor regnáló hatalom - nevezzük aktuálisan kormánynak - mindig, mindenhol szerette volna pontosan tudni, hogy mit csinálnak, és hogy mit gondolnak az alattvaló. mostanában kezdünk odáig elérni egyrésztaz internet "áldásaival", másrészt a számítógépek nyers számítási kapacitásával és a mesterséges intelligenciával, hogy ez lassan, de biztosan kezd elérhetővé válni, megvalósulni.

Ha egy kupac adat egy emberről nincs egy helyen, nem érhető el könnyen, gombnyomásra, az az ilyen esetek ellen hajszálnyival jobban véd, mintha minden egy rakáson van, és az a bizonyos "jogosultság" védi csak meg a betekintő kiváncsiságától az adataimat. Nem mondom, hogy nem tudják összehordani egy aktába, de legalább ne mi magunk tegyük a fejünket a bakó bárdja alá mosolyogva, esetleg még meg is köszönve a lehetőséget.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

WildBear23 írta: 2021.11.10. 10:44 Azt értem :), de nem lehetne ugyanolyan módon nyomtatni, mint a lakcímkártyát?
Az is hiteles dokumentum. Akkor csak egy lamináló kellene.
Kicsit pazarlás szerintem ez a folyamat, a postázással együtt.
Kis összeg de sok emberen.Sok személyi,sok viselési folyamatosan mert nem egyszerre kell cserélni stb,stb.Ha 1db kártyán lenne minden az nem lenne akkora biznisz.Nincs ingyen a személyi!Az adófizetők fizetik!
Ugyanaz mint a havi számlákon az 3-5 forint plusz.Na de hány millió számlafizető van? :roll:
Egyszer vitatkoztam az ügyfélszolgálattal és azt mondta "uram ez csak 3 forint!!"
Megkérdeztem mennyi előfizetőjük van.Belepirult.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

chucky írta: 2021.11.10. 16:28 Egyszer vitatkoztam az ügyfélszolgálattal és azt mondta "uram ez csak 3 forint!!"
Megkérdeztem mennyi előfizetőjük van.Belepirult.
Úriember voltál vele. Az asztalt kellett volna rájuk borítani... :(
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

AndyA írta: 2021.11.10. 17:23 Úriember voltál vele. Az asztalt kellett volna rájuk borítani... :(
Akire rá kéne borítani azzal lehetetlen találkozni :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »


ÚJ CIKK! Hollywood halálos hazugságai


http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/hollyw ... azugsagai/

A hazai média is rengeteg cikkben foglalkozott azzal az októberi esettel, melyben Alec Baldwin, az ismerten fegyvergyűlölő filmszínész és az adott film felelős producere agyonlőtte a saját operatőrét és megsebesítette a rendezőt. Mi ebben a kis elemzésben azonban picit tágabb perspektívából nézünk a film/TV-ipar és a fegyverek összefüggéseire.

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2021.11.11. 11:33
Ez nagyon jó lett: szerintem idült fegyvermánia nélkül is és élvezhető és érthető.
Megjegyzem, felnőtt emberek simán megfeledkeznek arról, hogy a film az mese.

"Egyéb híreink": Lucky Gunner is előállt egy remek videóval: Why Blank Ammo Can Be Deadly.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2021.11.11. 11:33
ÚJ CIKK! Hollywood halálos hazugságai


http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/hollyw ... azugsagai/

A hazai média is rengeteg cikkben foglalkozott azzal az októberi esettel, melyben Alec Baldwin, az ismerten fegyvergyűlölő filmszínész és az adott film felelős producere agyonlőtte a saját operatőrét és megsebesítette a rendezőt. Mi ebben a kis elemzésben azonban picit tágabb perspektívából nézünk a film/TV-ipar és a fegyverek összefüggéseire.
"hentel tovább" - Ez kész...! :lol:
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

gvass1 írta: 2021.11.11. 11:33
ÚJ CIKK! Hollywood halálos hazugságai


http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/hollyw ... azugsagai/

A hazai média is rengeteg cikkben foglalkozott azzal az októberi esettel, melyben Alec Baldwin, az ismerten fegyvergyűlölő filmszínész és az adott film felelős producere agyonlőtte a saját operatőrét és megsebesítette a rendezőt. Mi ebben a kis elemzésben azonban picit tágabb perspektívából nézünk a film/TV-ipar és a fegyverek összefüggéseire.

Kép
“ – Nincs a fegyvereknek hátrarúgásuk, tetszőleges gyorsasággal lehet duplázni, kalibertől, fegyverfajtától függetlenül.”

Máskor meg annyira eltúlozzák a hátrarúgást a .38-as revolverrel, mintha .500 S&W kaliberű lenne. De tényleg, hogyan lehet jól szimulálni a hátrarúgást egy vakpatronos pisztollyal, revolverrel? Nyilván kellő gyakorlás is kell hozzá.
Mindenki vár valamit...
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

tornas78 írta: 2021.11.11. 18:16 “ – Nincs a fegyvereknek hátrarúgásuk, tetszőleges gyorsasággal lehet duplázni, kalibertől, fegyverfajtától függetlenül.”

Máskor meg annyira eltúlozzák a hátrarúgást a .38-as revolverrel, mintha .500 S&W kaliberű lenne. De tényleg, hogyan lehet jól szimulálni a hátrarúgást egy vakpatronos pisztollyal, revolverrel? Nyilván kellő gyakorlás is kell hozzá.
A kérdés jó: mi nem-színész lövészek ellenkezőleg, pont azt gyakoroljuk, azokat a reflexeket igyekszünk kigyomlálni, hogy ne mozdítsuk meg az elsülő fegyvert.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Érdekes cikk az Indexen az EU erőltetett, képmutató zöldítési politikájának zsákutcáiról - egy környezetvédő tollából.

https://telex.hu/nevertek/2021/11/12/es ... tika-dizel
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

Poresz írta: 2021.11.11. 18:33 A kérdés jó: mi nem-színész lövészek ellenkezőleg, pont azt gyakoroljuk, azokat a reflexeket igyekszünk kigyomlálni, hogy ne mozdítsuk meg az elsülő fegyvert.
kedvenc videóim közé tartozik amikor színészek gyakorolnak biztos sokan láttátok már Halle Berry Training with Taran for John Wick: Chapter 3 - Parabellum

https://www.youtube.com/watch?v=xa2RJPrY2Og
valaki veszi a fáradságot és rákészül valamire, és van aki imitálni próbálja :x
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2021.11.11. 11:33
ÚJ CIKK! Hollywood halálos hazugságai


http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/hollyw ... azugsagai/

A hazai média is rengeteg cikkben foglalkozott azzal az októberi esettel, melyben Alec Baldwin, az ismerten fegyvergyűlölő filmszínész és az adott film felelős producere agyonlőtte a saját operatőrét és megsebesítette a rendezőt. Mi ebben a kis elemzésben azonban picit tágabb perspektívából nézünk a film/TV-ipar és a fegyverek összefüggéseire.

Kép
Ez más területen is így van: mindig van parkoló, minek börtön megkozelitheto egy olyan szellőzőn, csatornán amit senki sem őriz, a katonai helikopter mindig NYITOTT ajtókkal repül, mégse esik ki senki stb.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Poresz írta: 2021.11.11. 18:33 A kérdés jó: mi nem-színész lövészek ellenkezőleg, pont azt gyakoroljuk, azokat a reflexeket igyekszünk kigyomlálni, hogy ne mozdítsuk meg az elsülő fegyvert.
Ez olyan lehet mint ahogy a focisták is a legkisebb érintésre összerogynak, látványosan fetrengenek, agonizálnak, a vizilabdások meg félig vízbe fojtva is továbbúsznak és kapura dobnak. ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

sabel

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: sabel

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Igazi fura fiú. :lol:
Mondjuk lőni meg pirózni sokan szeretnek, én is. Ezért nem ítélem el. De az a McDonald's -os eset, haaat... Na azért kár volt. Valami nagy hatalmas sértettség és bosszúvágy dolgozhat benne.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: sabel

Hozzászólás Szerző: qqriq »

en nem szeretek se loni se pirozni, de allandoan azt mondjak a hangok hogy meg nincs eleg fegyver itthon meg kellene egy nagy tuzijatekot csinalni :(
viccet felreteve az meg kurvara idegesito hogy a tanyara nem vehetek ammonium nitrat mutragyat mert az eus elmebetegek robbanoanyag mittomenminek minositettek, csak "megmaradt" keszletet a nagygazdatol dupla aron. szamoljuk mar ossze az elmult 50 evben hany robbantas tortent anfoval magyarorszagon...


TotoHU írta: 2021.11.14. 06:13 Igazi fura fiú. :lol:
Mondjuk lőni meg pirózni sokan szeretnek, én is. Ezért nem ítélem el. De az a McDonald's -os eset, haaat... Na azért kár volt. Valami nagy hatalmas sértettség és bosszúvágy dolgozhat benne.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: sabel

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Tudtam, hogy elő fog kerülni a téma.

S. "Arszák" Ábel a Móricz Zsigmond körtéri produkciójáig el tudta hitetni velem, hogy a pécsi lövöldözés utáni hisztéria áldozata.
Még akkor is, ha az általam olvasott egyetlen verse - ami a balhét kirobbantotta - annyira gyenge, hogy ha eszembe jut, szekunder szégyent érzek.

Az OPNI bezárását egyszerűen nem vagyok képes megérteni. (Elég tennem egy kört, és látom a hajléktalanok jó részén.)
Még akkor sem, ha a rossz nyelvek szerint én is ott lennék, és "nem felém nyílna a fiók".
Most komolyan: egy majdnem tízmillió lélekes országban nincs olyan intézmény, ahova karanténba és felügyelet alá lehet helyezni azokat az embereket, akik (még?) nem bűnözők, de pszichés állapotuk miatt környezetükre veszélyesek, vagy csak szimplán "életképtelenek"?
peterun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2020.03.21. 20:16

Re: OPNI

Hozzászólás Szerző: peterun »

Nincs ilyen intézmény. Nem is cél, hogy legyen.
Az okok:
1. Ilyen elfajult liberális világban élünk.
2. A nagy intézményeket kis családiasabb házakká kellene átalakítani, van egy ilyen gondolat is. Persze nem valósítják meg, mert:
3. Egy nép megfélemlíthető azzal is, hogy a pszichopatáit közéjük ereszti a hatalom. Mellékhatása:
4. Minél nagyobb a zavar, annál jobban lehet a zavarosban halászni.
5. Ezeket a pszichopatákat fentiek miatt a szélsőségekig védi a hatalom.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: sabel

Hozzászólás Szerző: bel »

Poresz írta: 2021.11.14. 11:50 egy majdnem tízmillió lélekes országban nincs olyan intézmény, ahova karanténba és felügyelet alá lehet helyezni azokat az embereket, akik (még?) nem bűnözők, de pszichés állapotuk miatt környezetükre veszélyesek, vagy csak szimplán "életképtelenek"?
Szia,

Egy van, a gond az, hogy kellene legalabb 2 nagy (a sok kicsi melle).
Az angyalfoldi tebolyda, mai neven Nyiro/OPAI meg megmaradt.

Illetve az ev elejen atneveztek, mar csak az egyik internetes neveben OPAI (miutan az Orszagos Idegsebeszeti Klinikai Intezet onallosagat felszamoltak). Szoval inkabb csak 1/3 korhaz van iden ev elejetol. :-(
Nyilvan, a covid alatt felszamolni kell az egeszsegugyet, nem fejleszteni. :-(

Bel
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Nem mostani, de önvédelminek tűnő szitu jelzőpisztollyal:
https://youtu.be/wNYhCLhGZHs
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

A hasonszőrű osztrák fórumban ez az egyik fickó aláírása:

"Ha lefegyverzünk egy nemzetet, lehet, hogy száz elkövetőt ártalmatlanítunk - de százezer új áldozatot keltünk életre.
A langyos borzalmas. A kávéban, az ételben, a szerelemben, az oktatásban, a szabadságért való kiállásban."
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Fortitu írta: 2021.11.17. 11:28 Nem mostani, de önvédelminek tűnő szitu jelzőpisztollyal:
https://youtu.be/wNYhCLhGZHs
Ez valószinűleg Orion jelzőpisztoly volt.
A Cal.4 sokkal, de sokkal jobban odab.sz. :lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

RatRace írta: 2021.11.17. 13:06 Ez valószinűleg Orion jelzőpisztoly volt.
A Cal.4 sokkal, de sokkal jobban odab.sz. :lol:
a szövegből kiderül, hogy valószínűleg egy OSzA volt, csak nem gumira, hanem jelzőrakétás munícióra töltve.

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2021.11.17. 13:12 a szövegből kiderül, hogy valószínűleg egy OSzA volt, csak nem gumira, hanem jelzőrakétás munícióra töltve.
Ja, Ruszkilandben történt.
Peche volt, hogy a ruhájába beszorult(?) a jelzőrakéta, és ott égett tovább.
Egyébként szvsz simán lepattant volna róla.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

AndyA írta: 2021.11.17. 12:40 A hasonszőrű osztrák fórumban ez az egyik fickó aláírása:

"Ha lefegyverzünk egy nemzetet, lehet, hogy száz elkövetőt ártalmatlanítunk - de százezer új áldozatot keltünk életre.
A langyos borzalmas. A kávéban, az ételben, a szerelemben, az oktatásban, a szabadságért való kiállásban."
A fegyveres része az tök oké.

A "langyos kiállással" kapcsolatos részével lehetne vitatkozni. Szerintem a művészet inkább abban áll, hogy pontosan érezze valaki azt, mikor kell a dolgokat elengedni, mikor kell ráfeszülni és beleállni, és mikor pedig egy ésszerű kompromisszumot megkötni. Én azokkal a kollégáimmal szeretek együtt dolgozni akik ebben jók, és tudják mikor kell harci színeket festeni magunkra és nekimenni valaminek, mikor pedig keressünk inkább egy ésszerű nyer-nyer helyzetet ami mindenkinek a legjobb.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TotoHU írta: 2021.11.17. 15:07 A fegyveres része az tök oké.

A "langyos kiállással" kapcsolatos részével lehetne vitatkozni. Szerintem a művészet inkább abban áll, hogy pontosan érezze valaki azt, mikor kell a dolgokat elengedni, mikor kell ráfeszülni és beleállni, és mikor pedig egy ésszerű kompromisszumot megkötni. Én azokkal a kollégáimmal szeretek együtt dolgozni akik ebben jók, és tudják mikor kell harci színeket festeni magunkra és nekimenni valaminek, mikor pedig keressünk inkább egy ésszerű nyer-nyer helyzetet ami mindenkinek a legjobb.
Ebben igazad van, de a mai világban napról-napra egyre kisebb az esély a win-win szitura. Kb. bárhol, bármilyen téren... :-(
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

AndyA írta: 2021.11.17. 15:27 Ebben igazad van, de a mai világban napról-napra egyre kisebb az esély a win-win szitura. Kb. bárhol, bármilyen téren... :-(
Ez sajnos igaz. Én szeretek win-winnel nyitni, aztán ha a másik fél csak a lenyomósdiból ért, akkor le kell nyomni. OK hogy legyünk jó fejek meg korrektek ha lehet, de balekek azért ne. 8-)
Önvédelmi eszközt sem azért hordunk mert mindenkit le akarunk fújni vagy lőni, hanem ha olyan a szitu, akkor legyen nálunk amit használhatunk. Amúgy meg világbéke. :D
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

AndyA írta: 2021.11.17. 15:27 Ebben igazad van, de a mai világban napról-napra egyre kisebb az esély a win-win szitura. Kb. bárhol, bármilyen téren... :-(
Szerintem ha az ember asszertívan áll hozzá, akkor majdnem minden területen elérhető a win-win.

Nyilván ha egy autó agresszívan be akar sorolni eléd, akkor vagy "nyersz" (nem engeded be, akkor ő veszít), vagy "veszítesz" (betolja az orrát, muszáj vagy beengedni). Ebből lehet még lose-lose, ha összetöritek az autót, összeverekedtek, stb.

Én úgy fogom fel, hogy mindannyiunk célra épségben eljutni az uticélunkhoz, tehát ha menni akar, hadd menjen: nekem nem azon a 20 mp-en múlik.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

3 oltás után ne bohóckodjunk tovább
TotoHU írta: 2021.11.17. 17:50 Sokak szerint nem jó ötlet mostanában rendezvényekre menni. Értem én hogy a boltban is elkaphatjuk, de amit lehet tegyünk meg, hogy minimalizáljuk az érintkezési felületeket. Boltba menni muszáj, versenyre meg nem muszáj.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

WildBear23 írta: 2021.11.17. 17:19Én úgy fogom fel, hogy mindannyiunk célra épségben eljutni az uticélunkhoz, tehát ha menni akar, hadd menjen: nekem nem azon a 20 mp-en múlik.
Viszont ezzel a hozzállásoddal megjutalmazod a szabálytalan és/vagy agresszív attítűdjét->annál inkább csinálni fogja.
No meg aztán: ha egyet beengedsz, akkor a második (harmadik, x-edik) azon lesz felháborodva, hogy őt miért nem engedted be...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

G.D írta: 2021.11.17. 20:00 Viszont ezzel a hozzállásoddal megjutalmazod a szabálytalan és/vagy agresszív attítűdjét->annál inkább csinálni fogja.
No meg aztán: ha egyet beengedsz, akkor a második (harmadik, x-edik) azon lesz felháborodva, hogy őt miért nem engedted be...
Igen, nehéz megmondani hol van az optimum a "hagyom magam balekra venni", és az "önkéntes rendőrködés" között. :D

Ez pont olyan, mint hogy mennyire szabad beleszólni mások dolgába. A múlt héten leszállítottam egy bolondot a buszról, pedig józan ész szerint hagyni kellett volna, hadd átkozza a szemben ülő iskolás lányt.

Bemásolom a sztorit:
Este a buszra felszáll egy kisebbségi öregasszony (lehet hogy nem is volt öreg, csak lestrapált). Elkezd artikulálatlabul üvölteni a vele szemben ülő 20 év körüli sráccal, de valami hihetetlenül mocskos módon. (Szopd ki anyádból a g...it, szét leszel b..szva - ezek még a finomabbak.) Utasok menekülnek elfelé. Fröcsögve ordít a srácra, meg egy másik utasra (iskolatáskás lányra) is.
Benyomom a leszállásjelzőt.
Amikor a busz a megállóban megáll, és kinyitja az ajtót, elkapom a nő karját és kipenderítem. A nő üvölt, utána dobom a szatyrát, amiben üres sörösdobozok vannak.
Ajtó bezár, nő egy darabig üti az üveget.
Budapest, Alkotás út, 140A busz.

Megj: arra vigyáztám, hogy nehogy elessen.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára WildBear23 2021.11.17. 20:22-kor.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
peterun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2020.03.21. 20:16

Re: 3 oltás

Hozzászólás Szerző: peterun »

montecarlo írta: 2021.11.17. 18:53 3 oltás után ne bohóckodjunk tovább
Pont ezt akartam írni. De azért kinek a NAD, kinek a NADPé. Megértem minden oldalt.
Mai infó vidéki kh sürgősségit ellátó orvosától: "A sürgősségire kerülők 90%-a oltatlan. Van idős, oltott, de ők amúgy is nagyon könnyen romlanak, meg immunkompenzált fiatalabb, de ő sem augusztusban kapta a 2. oltását."
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

WildBear23 írta: 2021.11.17. 20:19 Igen, nehéz megmondani hol van az optimum a "hagyom magam balekra venni", és az "önkéntes rendőrködés" között. :D

Ez pont olyan, mint hogy mennyire szabad beleszólni mások dolgába. A múlt héten leszállítottam egy bolondot a buszról, pedig józan ész szerint hagyni kellett volna, hadd átkozza a szemben ülő iskolás lányt.

Bemásolom a sztorit:
Este a buszra felszáll egy kisebbségi öregasszony (lehet hogy nem is volt öreg, csak lestrapált). Elkezd artikulálatlabul üvölteni a vele szemben ülő 20 év körüli sráccal, de valami hihetetlenül mocskos módon. (Szopd ki anyádból a g...it, szét leszel b..szva - ezek még a finomabbak.) Utasok menekülnek elfelé. Fröcsögve ordít a srácra, meg egy másik utasra (iskolatáskás lányra) is.
Benyomom a leszállásjelzőt.
Amikor a busz a megállóban megáll, és kinyitja az ajtót, elkapom a nő karját és kipenderítem. A nő üvölt, utána dobom a szatyrát, amiben üres sörösdobozok vannak.
Ajtó bezár, nő egy darabig üti az üveget.
Budapest, Alkotás út, 140A busz.

Megj: arra vigyáztám, hogy nehogy elessen.
Igazad volt! Nem lehet mindig bírkaként élni! Grat
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

montecarlo írta: 2021.11.17. 18:53 3 oltás után ne bohóckodjunk tovább
Testvérem 3 oltás után most covidos és tüdőgyulladasa is van. Úgyhogy részemről kihagyok mindent ami nem nagyon muszáj.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

WildBear23 írta: 2021.11.17. 20:19
Jól tetted.
Nem voltál feleslegesen erőszakos, baja nem esett, és rád nézve következménye sem volt a dolognak (maradjon is így).
Mindenkivel a saját szintjén kell beszélni: aki ért a szép szóból, azzal szép szóval, aki pedig csak az erőből ért, annak erőt kell mutatni.
Van egy hipotézisem, hogy a világ azért fajult a jelenlegi állapotába, mert a tisztességes polgárok jobban félnek a rendőrtől, mint a többi: így pedig nehéz megnevelni az óvodáslelkű felnőtteket. ("Miért nincs itt egy rendőr? valaki csináljon már valamit!")
(Kívánok magamnak bátorságot, hogy hasonló helyzetben én is merjek lépni.)
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

WildBear23 írta: 2021.11.17. 20:19 Igen, nehéz megmondani hol van az optimum a "hagyom magam balekra venni", és az "önkéntes rendőrködés" között. :D

Bemásolom a sztorit:
Respect.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

Van egy hipotézisem, hogy a világ azért fajult a jelenlegi állapotába, mert a tisztességes polgárok jobban félnek a rendőrtől, mint a többi

Teljesen egyet értek
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

montecarlo írta: 2021.11.17. 18:53 3 oltás után ne bohóckodjunk tovább
Ez sem ilyen egyszerű azért...

https://telex.hu/koronavirus/2021/11/18 ... ig-meghalt
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

G.D írta: 2021.11.17. 20:00 Viszont ezzel a hozzállásoddal megjutalmazod a szabálytalan és/vagy agresszív attítűdjét->annál inkább csinálni fogja.
No meg aztán: ha egyet beengedsz, akkor a második (harmadik, x-edik) azon lesz felháborodva, hogy őt miért nem engedted be...
Én ezt konkrétan a hajléktalan kéregetőkkel kapcsolatban fogalmaztam meg magamnak úgy 16 éves koromban. Ha adok az elsőnek, akkor a másodiknak miért nem? Azután a sokdaiknak? Hol a határ? Vagy amikor már nincs miből adni, én is beálljak a sor végére, hátha nekem is ad majd valaki? De nagyon sok más esetre is igaz ez.

A dolognak persze ez a fonákja, ahogyan leírod, de azért azt se felejtsük el, hogy - egyelőre - nem a mi dolgunk, hogy pl. a közutakon rendet tegyünk. Akkor sem, ha akinek a feladata lenne, az nem ér fel hozzá, és a traffis autóban tudja csak a seggét mereszteni naphosszat.

Példa az életből merítve: autóbaleset, ismerős megállt, és hogy nehogy nagyobb baj legyen, elkezdett az autóknak integetni, terelgetni a forgalmat a roncsok mellett. A rendőröktől meg kapott egy alapos lecseszést, hogy ilyet "közember" nem csinálhat, csakl a rendőr, és örüljön, hogy nem jelentik fel emiatt.

Példa az életből merítve #2: Anno vagy 20 éve volt, hogy egy bankrablót talán Debrecenben rohanás közben elgáncsolt egy arra járó, így el tudták fogni a rendőrök. Persze nagyon nagyot esett, keze-lába-orra törött stb. A rendőrök meg kapásból rabosították, súlyos testi sértés szándékos okozása, vagy valami hasonló miatt eljárást indítottak ellene. Nyilván a "társadalomra való veszélyesség mértéke" miatt el is dobták az egészet, mint a forró krumplit, de ezzel együtt akit keresztülvisznek egy ilyen eljáráson, és hetekig izgulhat, hogy most mi lesz vele, az az életben soha többé nem fog megpróbálni "segíteni" a rendőrségnek, sőt, ő maga fogja előzékenyen kinyitni az ajtót a bankrablónak, hogy hadd szaladjon. :-(

Példa az életből merítve #3, csak hogy fegyver is legyen benne: Egy drogos bandát vagy dealert hosszas nyomozás után éppen el akartak kapni, amikor szükés közben az autóval elsodort két rendőrt. Az akciót vezető valaki magasabb rangú tiszt meg egyszerűen keresztüllőtte. Tüdőlövés, bele is halt. Azután persze masszív eljárás kerekedett belőle, hogy jogos volt-e a fegyverhasználat, mivel a két rendőrnek amúgy semmi komoly baja nem lett. Végeredmény: ott hagyta a szolgálatot, leszerelt, és csak annyival kommentálta a dolgot, hogy neki ott és akkor volt 0,2 másodperce dönteni, hogy mit csinál, utóbb meg heteken át elemzik az összes apró részletet, hogy ez a 0,2 sec alatt meghozott döntése helyes volt-e...
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Poresz írta: 2021.11.18. 09:39 Jól tetted.
Nem voltál feleslegesen erőszakos, baja nem esett, és rád nézve következménye sem volt a dolognak (maradjon is így).
Mindenkivel a saját szintjén kell beszélni: aki ért a szép szóból, azzal szép szóval, aki pedig csak az erőből ért, annak erőt kell mutatni.
Van egy hipotézisem, hogy a világ azért fajult a jelenlegi állapotába, mert a tisztességes polgárok jobban félnek a rendőrtől, mint a többi: így pedig nehéz megnevelni az óvodáslelkű felnőtteket. ("Miért nincs itt egy rendőr? valaki csináljon már valamit!")
(Kívánok magamnak bátorságot, hogy hasonló helyzetben én is merjek lépni.)
A bécsi út másik végén valamiért nem így van. Itt embernek tekintik a rendőrt. Cserébe a rendőr nem csesztet fölöslegesen. Lehet, éppen ezért tekintik embernek? Ha megállít autóval, leszólít az utcán stb., annak mindig valami oka van (tényleg!). Viszont ha szólsz nekik, hogy ez vagy az van, relatíve pillanatok alatt terem ott egy-kettő, és segítenek (tényleg!).

Garázs kapuját elállta valami nagyonhülye. Tíz perc kellett, hogy kiérjenek, miután telefonáltam nekik, és máris intézkedtek az elszállításról. El tudod ezt képzelni itthon? Egyszer Húsvétkor otthon történt meg ugyanez, kertkapuban keresztbe egy ősöreg Lada. A rendőrök azt mondták, szállíttasam el saját költségre, és ha érte megy a tulaj, akkor kifizettetik vele. Köszi, haverok vagytok... :-( Három napig ott volt, mázli, hogy az ünnep miatt úgysem mentünk sehová. Azután kiderült, hogy be sincs zárva, így át tudtuk tolni az utca másik oldalára. Onnan két hét múlva tűnt el nyomtalanul. Várhattunk volna a rendőrökre egy darabig.

Ez a különbség.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

AndyA írta: 2021.11.18. 11:44 A bécsi út másik végén valamiért nem így van. Itt embernek tekintik a rendőrt.
A magyar demokrácia egy esetlen, suta kamasz.
A régi rendszerben erélyes volt "a hatóság", az embereket leszoktatták arról, hogy saját magukról gondoskodjanak: ez elmúlt, kinőttük, de az új szerepbe még nem jöttünk bele.
Felduzzasztott közigazgatás, hatalmas közszféra. Az ügyintézők hatóságot játszanak, még a legkisebb rangú portás is.
Ez nagyon lassan változik, bár szerintem jó a tendencia.

Plusz talán még a kuruckorból örökölt, és szocializmusban tovább érlelt dac, hogy túljárjunk a hatóságok eszén.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Poresz írta: 2021.11.18. 09:39 Van egy hipotézisem, hogy a világ azért fajult a jelenlegi állapotába, mert a tisztességes polgárok jobban félnek a rendőrtől, mint a többi: így pedig
Mindig azok féltek jobban a rendőrtől. Ez a börtön-kérdés egyik alapja is - jellemzően azokat tartja vissza a bűnözéstől, akiknek van vesztenivalójuk (értsd: tisztességes foglalkozás, életvitel, család, stb.), de az ő többségük egyébként sem bűnözne.
Sapienti sat.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

AndyA írta: 2021.11.18. 11:37 Példa az életből merítve #2: Anno vagy 20 éve volt, hogy egy bankrablót talán Debrecenben rohanás közben elgáncsolt egy arra járó, így el tudták fogni a rendőrök. Persze nagyon nagyot esett, keze-lába-orra törött stb. A rendőrök meg kapásból rabosították, súlyos testi sértés szándékos okozása, vagy valami hasonló miatt eljárást indítottak ellene. Nyilván a "társadalomra való veszélyesség mértéke" miatt el is dobták az egészet, mint a forró krumplit, de ezzel együtt akit keresztülvisznek egy ilyen eljáráson, és hetekig izgulhat, hogy most mi lesz vele, az az életben soha többé nem fog megpróbálni "segíteni" a rendőrségnek, sőt, ő maga fogja előzékenyen kinyitni az ajtót a bankrablónak, hogy hadd szaladjon. :-(

Példa az életből merítve #3, csak hogy fegyver is legyen benne: Egy drogos bandát vagy dealert hosszas nyomozás után éppen el akartak kapni, amikor szökés közben az autóval elsodort két rendőrt. Az akciót vezető valaki magasabb rangú tiszt meg egyszerűen keresztüllőtte. Tüdőlövés, bele is halt. Azután persze masszív eljárás kerekedett belőle, hogy jogos volt-e a fegyverhasználat, mivel a két rendőrnek amúgy semmi komoly baja nem lett. Végeredmény: ott hagyta a szolgálatot, leszerelt, és csak annyival kommentálta a dolgot, hogy neki ott és akkor volt 0,2 másodperce dönteni, hogy mit csinál, utóbb meg heteken át elemzik az összes apró részletet, hogy ez a 0,2 sec alatt meghozott döntése helyes volt-e...
Kitűnően leírtad: önmagában az eljárás is büntetés. De minimum elrettentés, hogy felelős felnőttként cselekedni merjünk.

Pont ezért írom: a rendőr nem lehet hülye! Látjuk hova vezet a paragrafusok életidegen végrehajtása (+ ún. "statisztikai szemlélet" gerjesztette kreatív rosszindulat).
A rendőrnek tudnia kell mérlegelni. A rendőrnek tudnia kell, mikor elég udvariasan rászólni valakire. A rendőrnek tudnia kell, mikor kell félrenézni. A rendőrnek tudnia kell, mikor akarják palira venni. A rendőrnek tudnia kell, mikor kell tökösnek lenni. (Egyáltalán már a tökösséghez is kell ész, nem csak bátorság.)

Apropó tökösség.
Zárásként csoporttársam és barátom nyomozó nagyapjának egy jellemző története.
Civil ruhában autózott valahova, amikor látta, hogy a földjén a cigányok szedik a cukorborsót.
Azt a rézfán fütyülőjét!
Megállt, kiszállt a kocsiból:
- Jó napot kívánok! Jó a termés?
- Jó napot! Jó bizony!
- Mutassa! Ez bizony tényleg jó. Tudja mit? Megveszem az egészet. Mit gondolnak, délután négyre végeznek vele, érte jöhetek?
- Persze, jöjjön csak!
Délután négyre vissza is ment az öreg, a termés már le volt szüretelve, ládákban-dobozokban volt.
Még be is pakoltatta a csomagtartóba!
Majd elővette a szolgálati igazolványát és a szolgálati fegyverét.
- És most húzzatok a francba!
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

nemtokregelni írta: 2021.11.18. 12:13 Mindig azok féltek jobban a rendőrtől. Ez a börtön-kérdés egyik alapja is - jellemzően azokat tartja vissza a bűnözéstől, akiknek van vesztenivalójuk (értsd: tisztességes foglalkozás, életvitel, család, stb.), de az ő többségük egyébként sem bűnözne.
A világon mindenhol eddig ezerszer és milliószor bebizonyosodott a történelem során, hogy sohasem a büntetés mértéke az, ami visszatartja az embereket egy adott cselekmény elkövetésétől, hanem az, hogy milyen eséllyel róják ki rájuk ezt a büntetést, milyen eséllyel buknak le.

A gyorshajtásért is oszthatnának életfogytiglant, mégsem nagyon tartaná vissza az eszetlen száguldozókat, ha mondjuk tízévente kapnának el egyet-egyet. Ellenben ha minden nap, minden percben, amikor +5 km/h-nál többel megy a megengedettnél, csilingelne a kassza mondjuk csak egy ezressel, hamar leszokna róla. Nagyon rövid idő alatt szabad szemmel is jól látható összeg jönne össze belőle.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,


Michael Shellenberger:
“…Beszéljünk kicsit az atomenergiáról. Mit gondol, miért utasítják el annyian?

Az atomenergia azért tabu a klímaaktivisták szemében, mert megoldhatná az éghajlatváltozást, amit ők valójában nem szeretnének megoldani. Ha ugyanis ez valóban fontos lenne a számukra, akkor a gázkitermelést és az atomenergiát is támogatnák, mivel ezek járultak hozzá a leginkább a karbonkibocsátás csökkentéséhez az elmúlt években. De ebben az esetben nem lenne szükség klímaaktivistákra, nem lenne ok áldozatvállalásra felszólítani az embereket, és nem lenne legitimációjuk ahhoz, hogy hatalmat követeljenek maguknak…
Versecki Csaba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2020.06.01. 18:13

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Versecki Csaba »

AndyA írta: 2021.11.18. 11:37 Én ezt konkrétan a hajléktalan kéregetőkkel kapcsolatban fogalmaztam meg magamnak úgy 16 éves koromban. Ha adok az elsőnek, akkor a másodiknak miért nem? Azután a sokdaiknak? Hol a határ? Vagy amikor már nincs miből adni, én is beálljak a sor végére, hátha nekem is ad majd valaki? De nagyon sok más esetre is igaz ez.

A dolognak persze ez a fonákja, ahogyan leírod, de azért azt se felejtsük el, hogy - egyelőre - nem a mi dolgunk, hogy pl. a közutakon rendet tegyünk. Akkor sem, ha akinek a feladata lenne, az nem ér fel hozzá, és a traffis autóban tudja csak a seggét mereszteni naphosszat.

Példa az életből merítve: autóbaleset, ismerős megállt, és hogy nehogy nagyobb baj legyen, elkezdett az autóknak integetni, terelgetni a forgalmat a roncsok mellett. A rendőröktől meg kapott egy alapos lecseszést, hogy ilyet "közember" nem csinálhat, csakl a rendőr, és örüljön, hogy nem jelentik fel emiatt.

Példa az életből merítve #2: Anno vagy 20 éve volt, hogy egy bankrablót talán Debrecenben rohanás közben elgáncsolt egy arra járó, így el tudták fogni a rendőrök. Persze nagyon nagyot esett, keze-lába-orra törött stb. A rendőrök meg kapásból rabosították, súlyos testi sértés szándékos okozása, vagy valami hasonló miatt eljárást indítottak ellene. Nyilván a "társadalomra való veszélyesség mértéke" miatt el is dobták az egészet, mint a forró krumplit, de ezzel együtt akit keresztülvisznek egy ilyen eljáráson, és hetekig izgulhat, hogy most mi lesz vele, az az életben soha többé nem fog megpróbálni "segíteni" a rendőrségnek, sőt, ő maga fogja előzékenyen kinyitni az ajtót a bankrablónak, hogy hadd szaladjon. :-(

Példa az életből merítve #3, csak hogy fegyver is legyen benne: Egy drogos bandát vagy dealert hosszas nyomozás után éppen el akartak kapni, amikor szükés közben az autóval elsodort két rendőrt. Az akciót vezető valaki magasabb rangú tiszt meg egyszerűen keresztüllőtte. Tüdőlövés, bele is halt. Azután persze masszív eljárás kerekedett belőle, hogy jogos volt-e a fegyverhasználat, mivel a két rendőrnek amúgy semmi komoly baja nem lett. Végeredmény: ott hagyta a szolgálatot, leszerelt, és csak annyival kommentálta a dolgot, hogy neki ott és akkor volt 0,2 másodperce dönteni, hogy mit csinál, utóbb meg heteken át elemzik az összes apró részletet, hogy ez a 0,2 sec alatt meghozott döntése helyes volt-e...
Nem segítenék tudatosan , kockafejű mind és azokkal ritkán kemények akikkel kellene . Ez a két eset 10 vagy több éve is lehetett , egy azon év nyarán történtek . Új sorházak épültek pár hete a messzebb drágább hegyes környéken , gondoltuk megnéztük egy rally Lada géppel . Tömeg látszódott szabálytalanul parkoló autók dzsippek tumultusa , na hagyjuk fordulás . Mert itt valami privát buli lehet . Vissza fordultunk temposan haladtunk percek óta , hamarosan mögülünk mororbőgés duda hallatszott meg refizés sorozatosan . A sofőrünk taxizott és futár előélettel bírt , nem volt rutintalan , nekünk úgy tünt vagy le akarnak szoritani vagy versengeni akartak az üldöző gépek .Kb 6 percig tartott az út , ekkor szinte házhoz érkeztünk befaroltunk egy keriteshez ,elengedve őket . De egyik verda mellénk fékezett másik ívesen hátulra beblokkolt . Kipattantunk és néztük kik ezek . A hátsó verdásban két nyugodt dagadt bőrdzsekis fazon olyan kidobógizda jelleg , elsőben egy trendi suhancszerűség aki pofazni kezdett hogy mondjuk el miert nem álltunk meg a hegyen rögtön . Erre a én többiekkel egyszerre harsogtuk mi miatt ralliztatok villogtatok meg követtetek és miért kellett volna megállni ? A két dagadt mutatta a jelvényt és felvaltva válaszolt mert zsaru századosok és a fenti szolgalati lakasokat fosztogatják kocsikat törik fel többszörre ismeretlenek . Erre mi civil autók civil ruhások tucatban ott lebzseltek fent, de lehettek az üldözők részeg balhés akárkik is mi nem állunk meg puszira . Nem folytatták belátták hogy nincs bennünk találat elhúztak . A cingár szádadost láttam később pacsizott címeres alvilagi genyókkal a megyei yard előtt .... Másik eset lagzi előkészület, intézkedünk fel az M7 re , 5 perc után lassulás két verda nemrég koccant , egy sávnak annyi . Motoros zsaruk 2 egymás mellé parkolt motorral eláltak a belsősávot , az utolsó belső sáv felében két másik zsaru tárgyalt néha terelgette a feltorlódó sort , néha megállította a forgalmat meg papirt kért .Persze 34 cfokban ... Leszerepeltek . Oldják meg .
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

bel írta: 2021.11.19. 20:47 Sziasztok,


Michael Shellenberger:
“…Beszéljünk kicsit az atomenergiáról. Mit gondol, miért utasítják el annyian?

Az atomenergia azért tabu a klímaaktivisták szemében, mert megoldhatná az éghajlatváltozást, amit ők valójában nem szeretnének megoldani. Ha ugyanis ez valóban fontos lenne a számukra, akkor a gázkitermelést és az atomenergiát is támogatnák, mivel ezek járultak hozzá a leginkább a karbonkibocsátás csökkentéséhez az elmúlt években. De ebben az esetben nem lenne szükség klímaaktivistákra, nem lenne ok áldozatvállalásra felszólítani az embereket, és nem lenne legitimációjuk ahhoz, hogy hatalmat követeljenek maguknak…
1. Eddigi benyomásaim alapján a környezetvédő aktivistáknak annyi köze van műszaki és a természettudományokhoz, mint lónak a hátúszáshoz. Greenpeaces erdészről vagy mérnökről - az indián síugróhoz hasonlóan - még csak nem is hallottam, és állítom, jetit többen láttak.
Ezek az aktivisták olyan tájékozatlan és tudatlan emberek, akik - remélhetőleg nem szándékosan: legalábbis a piramis alján - még több tájékozatlan és tudatlan embert csinálnak.
2. Az atomenergia…
- Hirosimával és Nagaszakival mutatkozott be a nyilvánosságnak,
- utána 45 éven át parázott a világ, hogy a NATO és a VSZ egymásnak esik, és felmelegszik - na, nem a klíma - hanem a hidegháború,
- a csernobili és fukusimai balesetet undorítóan felfújták. (Vagy egy féléven át hazudtak nekem és az energetikai mérnök hallgatóknak a BME Nukleáris Technikai Intézetben.)
3. A média-médiafogyasztók-politika (ide értve a lobbistákat és aktivistákat) háromszög kölcsönhatása - mert nem egyik irányítja a másikat, hanem oda-vissza rángatják egymást - ismét olyan káoszt eredményezett, amit már csillió meg egy témában tapasztaltunk. Arról az információs zajról beszélek, aminek következtében legtöbb ember érzelmi alapon hoz - csak érzelmi alapon hozhat(?) - döntést. Pszichológiai problémát nem lehet megoldani műszaki és természettudományos érveléssel.
Főleg, hogy a legtöbb ember számára a tudomány egy vallás, aminek hittételeit fel kellett mondani az iskolában. A mérnökök pedig varázslók, az orvosok sámánok, a kutatók pedig papok, akik varázsolnak és csodákat tesznek, és el tudják olvasni a titkosírással írt szent szövegeket.
4. Hipotézis (félig komolyan, félig viccesen): az emberi élet feltételei a levegő, megfelelő környezeti hőmérséklet, víz, élelem, világvége. Kérdés: létezett-e valaha olyan kultúra, volt-e olyan történelmi kor, amikor nem volt divatban valamilyen világvége-rettegés? Ismét: pszichológiai problémát pszichológiai eszközökkel kell megoldani.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Használt fűtőelemek ártalmatlanításának úgy tudom nincs technológiája még, kőzetzáró rétegek közé/alá, valami ilyesmi, dugdossák el, speciális tárolóedényekben.
Poresz írta: 2021.11.19. 22:00 1. Eddigi benyomásaim alapján a környezetvédő aktivistáknak annyi köze van műszaki és a természettudományokhoz, mint lónak a hátúszáshoz. Greenpeaces erdészről vagy mérnökről - az indián síugróhoz hasonlóan - még csak nem is hallottam, és állítom, jetit többen láttak.
Ezek az aktivisták olyan tájékozatlan és tudatlan emberek, akik - remélhetőleg nem szándékosan: legalábbis a piramis alján - még több tájékozatlan és tudatlan embert csinálnak.
2. Az atomenergia…
- Hirosimával és Nagaszakival mutatkozott be a nyilvánosságnak,
- utána 45 éven át parázott a világ, hogy a NATO és a VSZ egymásnak esik, és felmelegszik - na, nem a klíma - hanem a hidegháború,
- a csernobili és fukusimai balesetet undorítóan felfújták. (Vagy egy féléven át hazudtak nekem és az energetikai mérnök hallgatóknak a BME Nukleáris Technikai Intézetben.)
3. A média-médiafogyasztók-politika (ide értve a lobbistákat és aktivistákat) háromszög kölcsönhatása - mert nem egyik irányítja a másikat, hanem oda-vissza rángatják egymást - ismét olyan káoszt eredményezett, amit már csillió meg egy témában tapasztaltunk. Arról az információs zajról beszélek, aminek következtében legtöbb ember érzelmi alapon hoz - csak érzelmi alapon hozhat(?) - döntést. Pszichológiai problémát nem lehet megoldani műszaki és természettudományos érveléssel.
Főleg, hogy a legtöbb ember számára a tudomány egy vallás, aminek hittételeit fel kellett mondani az iskolában. A mérnökök pedig varázslók, az orvosok sámánok, a kutatók pedig papok, akik varázsolnak és csodákat tesznek, és el tudják olvasni a titkosírással írt szent szövegeket.
4. Hipotézis (félig komolyan, félig viccesen): az emberi élet feltételei a levegő, megfelelő környezeti hőmérséklet, víz, élelem, világvége. Kérdés: létezett-e valaha olyan kultúra, volt-e olyan történelmi kor, amikor nem volt divatban valamilyen világvége-rettegés? Ismét: pszichológiai problémát pszichológiai eszközökkel kell megoldani.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

montecarlo írta: 2021.11.19. 22:23 Használt fűtőelemek ártalmatlanításának úgy tudom nincs technológiája még, kőzetzáró rétegek közé/alá, valami ilyesmi, dugdossák el, speciális tárolóedényekben.
Jogos észrevétel: most tényleg az a (fél)megoldás, hogy elrejtjük, és bízunk benne, hogy addig nem kerül elő amíg veszélyes.
(Ha elengedjük a fantáziánkat, a drága megoldás az, hogy kilőjük a világűrbe úgy, hogy a pálya végén belezuhanjon a Napba.)
A megoldás az lenne, ha ellenőrzött körülmények között gyorsítjuk a radioaktív bomlást (neutronbesugárzás?), amíg a bomlási sorban el nem jutunk a biztonságos elemekig.
Még jobb lenne, ha olyan erőművet tudnánk csinálni, amiben az egyik reaktor kimerült fűtőeleme a következő reaktor egyáltalán nem kimerült fűtőeleme lenne. Úgy tudnánk gyorsan végighaladni a bomlási soron, hogy még energiát is nyerünk rajta.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

montecarlo írta: 2021.11.19. 22:23 Használt fűtőelemek ártalmatlanításának úgy tudom nincs technológiája még, kőzetzáró rétegek közé/alá, valami ilyesmi, dugdossák el, speciális tárolóedényekben.
Szia,

Igen, es nagyon helyesen egy atomeromu mukodese soran be kell fizetni az elbontasi koltseget, ami tartalmazza tobbek kozott a futoelemek artalmatlanitasat (ertsd: biztonsagos tarolasat).

Az ugye mindenkinek egyertelmu, hogy a vegtelen hosszu felezesi ido azt jelenti, hogy tokeletesen veszelytelen az anyag, annek megfeleloen a sokezer eves felezesi ideju anyagok alig veszelyesek; aminek meg napokban merik a felezesi idejet, az sokkal veszelyesebb, pl. a I 131 felezesi ideje 8 nap, ezert nagyon veszelyes is.

Ezzel szemben sem a napelemeket, sem a szeleromuvel lapatjait nem kell artalmatlanitani, hanem siman elassak, mikozben az elso kifejezetten veszelyes hulladek, a masik "csak" soha le nem bomlo muanyag a foldben. :-(

Bel
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

montecarlo írta: 2021.11.19. 22:23 Használt fűtőelemek ártalmatlanításának úgy tudom nincs technológiája még, kőzetzáró rétegek közé/alá, valami ilyesmi, dugdossák el, speciális tárolóedényekben.
Nem dugdossák el. Mivel millió évről van szó, eddig senki nem merte felvállalni a kockázatát, hogy valahová eltegye, ahonnan mondjuk 500 vagy 1000 év múlva kiszabadul. Jelenleg a magas aktivitású hulladék tárolása _sehol_ nincs megoldva a világon. Ahogyan az sem, hogy ha leszerepelt egy atomerőmű, akkor mihez kezdenek vele? Ott hagyni nem lehet, sztészedni meg nem tudjuk, vagy annyiba kerül, ami megkérdőjelezi a teljes életén át hozott hasznot.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára AndyA 2021.11.20. 23:18-kor.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Poresz írta: 2021.11.19. 23:31 Jogos észrevétel: most tényleg az a (fél)megoldás, hogy elrejtjük, és bízunk benne, hogy addig nem kerül elő amíg veszélyes.
(Ha elengedjük a fantáziánkat, a drága megoldás az, hogy kilőjük a világűrbe úgy, hogy a pálya végén belezuhanjon a Napba.)
A megoldás az lenne, ha ellenőrzött körülmények között gyorsítjuk a radioaktív bomlást (neutronbesugárzás?), amíg a bomlási sorban el nem jutunk a biztonságos elemekig.
Még jobb lenne, ha olyan erőművet tudnánk csinálni, amiben az egyik reaktor kimerült fűtőeleme a következő reaktor egyáltalán nem kimerült fűtőeleme lenne. Úgy tudnánk gyorsan végighaladni a bomlási soron, hogy még energiát is nyerünk rajta.
Ez valóban jó megoldás lenne, de sajnos nem működik. A Föld a Nap körül kb. 30 km/s sebességgel halad. Ahhoz, hogy a napkoronában elpárologjon a cucc, ahhoz is kell kb. 25 km/s sebesség. Ezt a mai, kémiai hajtóanyagű rakétákkal kb. esélytelen elérni úgy, hogy közben sok száz-ezer-tízezer tonna cuccról beszélünk.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

bel írta: 2021.11.21. 10:53 Szia,

Forras?

Lehetoleg ennel hitelesebb:
"1996. évi CXVI. törvény 63. § (2) Atomerőmű esetében a befizetés mértékét úgy kell megállapítani, hogy az teljes mértékben fedezze:
a) az atomerőmű teljes üzemideje alatt és a leszereléskor keletkező radioaktív hulladék végleges elhelyezésével, valamint a kiégett üzemanyag átmeneti tárolásával és a nukleárisüzemanyag-ciklus lezárásával,
b) az első előzetes leszerelési terv költsége kivételével valamennyi, az atomerőmű, továbbá a kiégett üzemanyag átmeneti tárolója leszerelésével,
c) a 10/A. § (2) bekezdése szerint az ellenőrzési és információs célú önkormányzati társulásoknak nyújtott támogatással, valamint
d) a Központi Nukleáris Pénzügyi Alap létrejöttét megelőzően létesített radioaktívhulladék-tárolóban a 63/A. § szerinti befizetési kötelezettségből származó bevételből nem fedezett, a véglegesen elhelyezett radioaktív hulladék tárolásával, a tároló biztonságnövelésével és üzemeltetésével járó költségeket."


Bel
Elméletnek ez is szép. De meg tudod mondani, azaz bárki meg tudja mondani, hogy mostantól számított 40-50 év múlva mi lesz, mennyibe fog kerülni mai áron számítva akkor a leszerelés, különböző aktivitású dolgok elhelyezése stb.? Arról nem is beszélve, hogy OK, hogy ezt _most_ befizetik. De mutass nekem a világon egyetlen egy olyan kormányt, amelyik ezeket a bevételeket szépen elkülönítve elteszi valahová, hogy majd 40 év múlva legyen honnan elővenni, amikor meg kell belőle finanszírozni az erőmű szétszedését... :-(
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

AndyA írta: 2021.11.21. 12:00 Elméletnek ez is szép. De meg tudod mondani, azaz bárki meg tudja mondani, hogy mostantól számított 40-50 év múlva mi lesz, mennyibe fog kerülni mai áron számítva akkor a leszerelés, különböző aktivitású dolgok elhelyezése stb.?
Az inflacio nem szamit: most befizet az eromu x milliard Ft-ot az allamnak, aztan majd az allam rakolt ugyanekkora erteket (erteket, nem Ft-ot) a leszerelesre.

Technikailag meg hogyne lehetne tudni: 1943 ota van Oak Ridgeben atomeromu, illetve ami fontosabb, hogy 1963-ban szereltek le - vagyis nem 40-50 ev, hanem konkretan 58 eves tapasztalat van leszerelt atomeromuvel kapcsolatban.

Bel
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

bel írta: 2021.11.21. 13:00 Az inflacio nem szamit: most befizet az eromu x milliard Ft-ot az allamnak, aztan majd az allam rakolt ugyanekkora erteket (erteket, nem Ft-ot) a leszerelesre.

Technikailag meg hogyne lehetne tudni: 1943 ota van Oak Ridgeben atomeromu, illetve ami fontosabb, hogy 1963-ban szereltek le - vagyis nem 40-50 ev, hanem konkretan 58 eves tapasztalat van leszerelt atomeromuvel kapcsolatban.

Bel
Ez is szép elmélet, hogy magamat idézzem... Csak ugye arra is emlékszünk, hogy pl. anno a németek az atomhulladékot valami bányába öntötték, hogy "jó van az ott", azután most próbálják valahogyan kiszedni onnan a sugárzó anyagot, mert nagyon nincs jó helyen az ott. Vagyis: ami 1963-ban működött, mint atomerőmű leszerelése, az már ma sem biztos, hogy működik, lévén annyival többet tudunk róla. Folyamatosan szigorodnak az előírások, és nem is biztos, hogy ez nagy baj - viszont ezzel a költségek is mennek szépen felfelé a csillagos égbe. Erre mondtam, hogy senki nem tudja megjósolni sem, hogy 40-50 év múlva mennyi lesz az annyi, és hogy a mai kalkuláció akár csak nyomokban is igaz lesz akkoriban.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

AndyA írta: 2021.11.21. 13:06 Ez is szép elmélet, hogy magamat idézzem... Csak ugye arra is emlékszünk, hogy pl. anno a németek az atomhulladékot valami bányába öntötték, hogy "jó van az ott", azután most próbálják valahogyan kiszedni onnan a sugárzó anyagot, mert nagyon nincs jó helyen az ott. Vagyis: ami 1963-ban működött, mint atomerőmű leszerelése, az már ma sem biztos, hogy működik, lévén annyival többet tudunk róla. Folyamatosan szigorodnak az előírások, és nem is biztos, hogy ez nagy baj - viszont ezzel a költségek is mennek szépen felfelé a csillagos égbe. Erre mondtam, hogy senki nem tudja megjósolni sem, hogy 40-50 év múlva mennyi lesz az annyi, és hogy a mai kalkuláció akár csak nyomokban is igaz lesz akkoriban.
Jaja, az amiknak is van ilyen projektjük, lásd a Cactus- dóm ot.😭
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Karira úgy néz ki, Jézuska új bakancsot hoz, csak meg kell írnom, mit szeretnêk.
Adidas GSG 9.7 vélemény?
Használ valaki ilyet?
Köszönöm.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Andor88
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:25

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Andor88 »

RatRace írta: 2021.11.22. 20:07 Karira úgy néz ki, Jézuska új bakancsot hoz, csak meg kell írnom, mit szeretnêk.
Adidas GSG 9.7 vélemény?
Használ valaki ilyet?
Köszönöm.
Nekem van olyan bakancsom, nagyon jó minőségű, de pl. téli viselésre kicsit vékony a talpa szerintem. Olyan kényelmes mintha egy sportcipő lenne a lábadon.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Mr. Senki írta: 2021.11.26. 19:07 Illetve az otthonvédelmi történetek nálam már kizárólag néma eszközök. Nem jó felverni a szomszédokat a saját vendégeim miatt...
Korábban az ilyeneket még 12-es sörétessel akartad bedarálni. Te sem vagy már a régi. :P
Inkább vegyél példát John Wick-ről! Elég a kiérkező rendőrt a keresztnevén szólítani, és már lesz@rja a tucatnyi hullát a lakásodban. :D
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2102
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Kojak írta: 2021.11.26. 22:51 Elég a kiérkező rendőrt a keresztnevén szólítani, és már lesz@rja a tucatnyi hullát a lakásodban. :D
Ezért van, hogy csak a vezetéknevük van kitűzve az egyenruhára! :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

RatRace írta: 2021.11.27. 08:05 Gondolod Te.
Láttál már Kiszel Tünci naptárt?
:lol: :lol: :lol:
Hát én kamaszfiúként anno azért beletáraztam volna. :D
Főleg hogy akkor még nem 62 éves volt, csak 32. ;)
00_cimlap_1-NYOMDA_kicsi.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: qqriq »

dejobula, sunaznam :twisted:
WildBear23 írta: 2021.11.27. 12:57 Hát én kamaszfiúként anno azért beletáraztam volna. :D
Főleg hogy akkor még nem 62 éves volt, csak 32. ;)
00_cimlap_1-NYOMDA_kicsi.jpg
ingyom bingyom tálib-e?
Andygun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 97
Csatlakozott: 2018.07.11. 20:23

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Andygun »

WildBear23 írta: 2021.11.27. 12:57 Hát én kamaszfiúként anno azért beletáraztam volna. :D
Főleg hogy akkor még nem 62 éves volt, csak 32. ;)
00_cimlap_1-NYOMDA_kicsi.jpg
Igen... Pont akkorriban táncolt, a Hugo Egon Balder vezette tutti-frutti-ban! Nem volt rossz! :roll:
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

ablaz írta: 2021.11.27. 22:03 Kicsit rámjött a retro gázpisztolyozás:
https://www.youtube.com/watch?v=9jqMHK3N_To
Panzerlied :D
Sapienti sat.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Kojak írta: 2021.11.26. 22:51 Korábban az ilyeneket még 12-es sörétessel akartad bedarálni. Te sem vagy már a régi. :P
Inkább vegyél példát John Wick-ről! Elég a kiérkező rendőrt a keresztnevén szólítani, és már lesz@rja a tucatnyi hullát a lakásodban. :D
Ledarálni a daralóval, a maradékot meg odaadni a macskáknak. :)
Azok a régi szép idők! :D
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

nemtokregelni írta: 2021.11.28. 01:05 Panzerlied :D
Hát igen, a Panzerliedet valami komolyabb WW II fegyver teszthez jobban el tudnám képzelni… ;)

A Röhmhöz egy Eins Zwei, Polizei jellegű aláfestő zene jobban passzolna - retró is, és komolyan sem próbálja venni magát :mrgreen:

A vas pedig cuki - még ma is megállja a helyét.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
ablaz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2021.03.21. 20:14

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: ablaz »

Petya357 írta: 2021.11.28. 09:46 Hát igen, a Panzerliedet valami komolyabb WW II fegyver teszthez jobban el tudnám képzelni… ;)

A Röhmhöz egy Eins Zwei, Polizei jellegű aláfestő zene jobban passzolna - retró is, és komolyan sem próbálja venni magát :mrgreen:

A vas pedig cuki - még ma is megállja a helyét.
Igen ilyesmire gondoltam én is, de csak a panzerlied jutott eszembe.
Sajnos nem sok esélyt látok rá hogy mostanában megtapizhatok egy Sturmgewehr-t vagy rácsücsülhetnék egy Panzerkampfwagen-re... Pedig igen boldoggá tenne! :)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

TurboP írta: 2021.11.28. 12:37 Mindig is egy áldás voltam.
Ezt most is bizonyítottad.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Kivégezni tilos megkegyelmezni

Sajnálom, de nem véletlenül volt ott a vessző… :mrgreen:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Az indulók téren a németek verhetetlenek.
Ez igazán durva kombo.
Az amuri partizánok panzerlied stílusban.
https://youtu.be/0N_JhstfO80

A lengyelek lajkolnak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

F*sza.. újabb amcsi sulis lövöldözés, ezúttal Michigan-ben...
Állítólag apjától csórta a kölök, úgyhogy apának is nagy taps, ha igaz..!
Véresszájú fegyverbetiltósdi propaganda újra nagy lángra kap in 3..2..1..

https://www.nytimes.com/live/2021/11/30 ... g-michigan
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

smith15 írta: 2021.12.01. 13:58 F*sza.. újabb amcsi sulis lövöldözés, ezúttal Michigan-ben...
Állítólag apjától csórta a kölök, úgyhogy apának is nagy taps, ha igaz..!
Véresszájú fegyverbetiltósdi propaganda újra nagy lángra kap in 3..2..1..

https://www.nytimes.com/live/2021/11/30 ... g-michigan
hadd kommentáljam:
http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/usa-lo ... emenycikk/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Napi magyar valóság rovat - hiába van ott a rendőr. Agyonütnek.

Az elképesztően durva történet remekül mutatja azt meg, hogy a látótávolságban levő rendőr sem állítja meg a tudatmódosult elkövetőt. Azt az tudná megállítani, HA VAN MIVEL VÉDEKEZNI!

"a vádlott - egy 31 éves férfi - 2021. június 26-án, hajnalban, a VIII. kerület, Blaha Lujza téren ittasan odament a későbbi sértett társaságában lévő egyik férfihoz és cigarettát kért tőle. A férfi határozottan visszautasította, mire a vádlott nyomatékot adva a kérésének közölte vele, hogy több évet ült börtönben, és továbbra is cigarettát követelt. Mivel a férfi továbbra sem adott neki, a vádlott feldühödött, közelebb lépett a férfihoz, és felé ütött. A férfi azonban elhajolt, majd földre vitte az őt megtámadót.

Az elkövető végül kis időre távozott a térről. Nem tudta azonban elfogadni a történteket, ezért a Rákóczi út-Csokonai út kereszteződésében megpróbált a helyéről kiszedni egy fémoszlopot, hogy azzal vegyen elégtételt az őt elküldő férfin és társain, köztük a későbbi sértetten. Az oszlopot azonban nem sikerült kiszednie, ezért továbbment a Rákóczi tér irányába, ahol talált egy csaknem 2 méter hosszú vasrudat, amivel visszament a Blaha Lujza térre. Az elkövető a vasrúddal a kezében odament a vele korábban konfliktusba került férfihoz és társaihoz, köztük a sértetthez, miközben azt kiabálta, hogy megöli őket.

A férfi fenyegető fellépése miatt az egyik férfi a téren tartózkodó rendőrökhöz indult segítséget kérni, mialatt a sértett a másik társával pedig követte a 4-6-os villamos megállója felé tartó vádlottat és közben többször felszólították, hogy tegye le a kezében lévő vasrudat.

A villamos megállójában a férfi szembefordult a még a síneken álló sértettel, és a vasrudat a feje fölé emelve, fentről lefelé irányuló mozdulattal, nagy erővel fejbe ütötte a férfit, aki az ütéstől azonnal összeesett.

A rendőrök az elkövetőt a helyszínen elfogták és értesítették a mentőket, akik a sértettet kórházba szállították, a férfi azonban a szakszerű orvosi ellátás ellenére pár nappal később életét vesztette."


http://ugyeszseg.hu/vasruddal-olt-video ... ozlemenye/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

:cry:
gvass1 írta: 2021.12.02. 06:41 Napi magyar valóság rovat - hiába van ott a rendőr. Agyonütnek.

Az elképesztően durva történet remekül mutatja azt meg, hogy a látótávolságban levő rendőr sem állítja meg a tudatmódosult elkövetőt. Azt az tudná megállítani, HA VAN MIVEL VÉDEKEZNI!

"a vádlott - egy 31 éves férfi - 2021. június 26-án, hajnalban, a VIII. kerület, Blaha Lujza téren ittasan odament a későbbi sértett társaságában lévő egyik férfihoz és cigarettát kért tőle. A férfi határozottan visszautasította, mire a vádlott nyomatékot adva a kérésének közölte vele, hogy több évet ült börtönben, és továbbra is cigarettát követelt. Mivel a férfi továbbra sem adott neki, a vádlott feldühödött, közelebb lépett a férfihoz, és felé ütött. A férfi azonban elhajolt, majd földre vitte az őt megtámadót.

Az elkövető végül kis időre távozott a térről. Nem tudta azonban elfogadni a történteket, ezért a Rákóczi út-Csokonai út kereszteződésében megpróbált a helyéről kiszedni egy fémoszlopot, hogy azzal vegyen elégtételt az őt elküldő férfin és társain, köztük a későbbi sértetten. Az oszlopot azonban nem sikerült kiszednie, ezért továbbment a Rákóczi tér irányába, ahol talált egy csaknem 2 méter hosszú vasrudat, amivel visszament a Blaha Lujza térre. Az elkövető a vasrúddal a kezében odament a vele korábban konfliktusba került férfihoz és társaihoz, köztük a sértetthez, miközben azt kiabálta, hogy megöli őket.

A férfi fenyegető fellépése miatt az egyik férfi a téren tartózkodó rendőrökhöz indult segítséget kérni, mialatt a sértett a másik társával pedig követte a 4-6-os villamos megállója felé tartó vádlottat és közben többször felszólították, hogy tegye le a kezében lévő vasrudat.

A villamos megállójában a férfi szembefordult a még a síneken álló sértettel, és a vasrudat a feje fölé emelve, fentről lefelé irányuló mozdulattal, nagy erővel fejbe ütötte a férfit, aki az ütéstől azonnal összeesett.

A rendőrök az elkövetőt a helyszínen elfogták és értesítették a mentőket, akik a sértettet kórházba szállították, a férfi azonban a szakszerű orvosi ellátás ellenére pár nappal később életét vesztette."


http://ugyeszseg.hu/vasruddal-olt-video ... ozlemenye/
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Szörnyű. :(
Ha lett volna nála önvédelmi eszköz, még ma is élhetne.

Ha jól értem, nem értek még oda a rendőrökhöz.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára WildBear23 2021.12.02. 08:44-kor.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2021.12.02. 08:40 Szörnyű. :(
Ha lett volna nála önvédelmi eszköz, még ma is élhetne.

Azt lehet tudni, hogy a rendőr miért nem intézkedett?
Gondolom későn értek oda.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Fortitu írta: 2021.12.02. 08:42 Gondolom későn értek oda.
Jah, közben átolvastam újra, meg megittam a reggeli kávét.
Hát nem volt jó ötlet követni a vasrudas részeget. Bár valszeg én is ezt tettem volna, miközben telefonon hívom a rendőrséget.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

Lehet, hogy a kuzey termékek ellátása akadozni fog?
(Költői kérdés volt)

A lényeg kb 0:40 től
https://youtu.be/b5-9I8qBnkg
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

mar dajcsland se a regi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ingyom bingyom tálib-e?
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Arh »

gvass1 írta: 2021.12.02. 06:41 Napi magyar valóság rovat - hiába van ott a rendőr. Agyonütnek.

Az elképesztően durva történet remekül mutatja azt meg, hogy a látótávolságban levő rendőr sem állítja meg a tudatmódosult elkövetőt. Azt az tudná megállítani, HA VAN MIVEL VÉDEKEZNI!

"a vádlott - egy 31 éves férfi - 2021. június 26-án, hajnalban, a VIII. kerület, Blaha Lujza téren ittasan odament a későbbi sértett társaságában lévő egyik férfihoz és cigarettát kért tőle. A férfi határozottan visszautasította, mire a vádlott nyomatékot adva a kérésének közölte vele, hogy több évet ült börtönben, és továbbra is cigarettát követelt. Mivel a férfi továbbra sem adott neki, a vádlott feldühödött, közelebb lépett a férfihoz, és felé ütött. A férfi azonban elhajolt, majd földre vitte az őt megtámadót.

Az elkövető végül kis időre távozott a térről. Nem tudta azonban elfogadni a történteket, ezért a Rákóczi út-Csokonai út kereszteződésében megpróbált a helyéről kiszedni egy fémoszlopot, hogy azzal vegyen elégtételt az őt elküldő férfin és társain, köztük a későbbi sértetten. Az oszlopot azonban nem sikerült kiszednie, ezért továbbment a Rákóczi tér irányába, ahol talált egy csaknem 2 méter hosszú vasrudat, amivel visszament a Blaha Lujza térre. Az elkövető a vasrúddal a kezében odament a vele korábban konfliktusba került férfihoz és társaihoz, köztük a sértetthez, miközben azt kiabálta, hogy megöli őket.

A férfi fenyegető fellépése miatt az egyik férfi a téren tartózkodó rendőrökhöz indult segítséget kérni, mialatt a sértett a másik társával pedig követte a 4-6-os villamos megállója felé tartó vádlottat és közben többször felszólították, hogy tegye le a kezében lévő vasrudat.

A villamos megállójában a férfi szembefordult a még a síneken álló sértettel, és a vasrudat a feje fölé emelve, fentről lefelé irányuló mozdulattal, nagy erővel fejbe ütötte a férfit, aki az ütéstől azonnal összeesett.

A rendőrök az elkövetőt a helyszínen elfogták és értesítették a mentőket, akik a sértettet kórházba szállították, a férfi azonban a szakszerű orvosi ellátás ellenére pár nappal később életét vesztette."


http://ugyeszseg.hu/vasruddal-olt-video ... ozlemenye/
Vilàgèrt se akarok áldozatot hibáztatni, de annyi esze nem volt hogy làtja hogy emelik rà a vascsövet, egy sasszèval elhàtràl, eloldalazik? Azèrt egy kètmèteres vascső nem Eiga Naoki shinai-a...

Ez az eset is annak a felelőssège, aki azt meri àllítani hogy itt mekkora a rend, meg hogy oda kell menni bemutatkozni, meg papírlap, meg hasonlók. Fèlelmetesen el van nyomva az emberekben az önvèdelmi reflex.
Mod: vagy be volt àllva mindenki mint a klinikai halàl.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Kojak írta: 2021.11.26. 22:51 Korábban az ilyeneket még 12-es sörétessel akartad bedarálni. Te sem vagy már a régi. :P
Inkább vegyél példát John Wick-ről! Elég a kiérkező rendőrt a keresztnevén szólítani, és már lesz@rja a tucatnyi hullát a lakásodban. :D
Elektronikus gestapo műxik. Ha otthon durrog, villog a keco, aztán a hátsó kertben ásás megy refi mellett, akkor esélyes, hogy 83 bejelentés lesz. Mivel a kerületiek eléggé elfoglaltak, jó eséllyel egy KR csapat érkezik, vagy más kerületből átvezényelt járőr. Illetve lövöldözés esetén egy századnyi tekikatona. Őket meg szólongathatod a keresztnevükön. Kb droidok. Parancsot hajtanak végre. Akármi is történik.

Így marad a némakacsa üzemmód. Persze ha az nem elégséges, akkor leszedem magamról a szájkosarat, és hangoskodni kezdek. De ne jussunk el odáig. Még a néma kacsa üzemmódot sem szeretném kipróbálni.

Igen, öregszem, szeretem diszkrétebben, amennyire engedik békésen intézni a dolgaimat. Van elég baj a világban nem kell azt szaporítani.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Arh írta: 2021.12.05. 11:38 Vilàgèrt se akarok áldozatot hibáztatni, de annyi esze nem volt hogy làtja hogy emelik rà a vascsövet, egy sasszèval elhàtràl, eloldalazik? Azèrt egy kètmèteres vascső nem Eiga Naoki shinai-a...
Így utólag, a hírekben leírtak alapján egyszerű a megoldás, de a valóságban lehet, hogy másképp volt: sötét volt, nem látta a kezében a vascsövet, útban volt mögötte a korlát, a kuka, vagy egy másik ember, megbotlott, stb.
A kétméteres vascső is lehet, hogy csak valami vas pálca volt, redőnyhúzó pl., az áldozat nem látta jól, hogy mi van nála, hátralépett de a cső vége eltalálta, stb.
És persze az is lehet, hogy buliból mentek haza, és volt benne egy pár feles.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Arh »

WildBear23 írta: 2021.12.05. 15:33 Így utólag, a hírekben leírtak alapján egyszerű a megoldás, de a valóságban lehet, hogy másképp volt: sötét volt, nem látta a kezében a vascsövet, útban volt mögötte a korlát, a kuka, vagy egy másik ember, megbotlott, stb.
A kétméteres vascső is lehet, hogy csak valami vas pálca volt, redőnyhúzó pl., az áldozat nem látta jól, hogy mi van nála, hátralépett de a cső vége eltalálta, stb.
És persze az is lehet, hogy buliból mentek haza, és volt benne egy pár feles.
Ez is igaz, ott kellett volna lenni hogy vèlemènyt alkothassunk. (Illetve azt lehet, de nem biztos hogy konkrèt alapja van. Viszont a tèny az tèny, rettentően el van fojtva az emberekben ez az ösztön, a környezetemben làtok sok elrettentő pèldàt.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Arh írta: 2021.12.05. 11:38 Vilàgèrt se akarok áldozatot hibáztatni, de annyi esze nem volt hogy làtja hogy emelik rà a vascsövet, egy sasszèval elhàtràl, eloldalazik? Azèrt egy kètmèteres vascső nem Eiga Naoki shinai-a...

Ez az eset is annak a felelőssège, aki azt meri àllítani hogy itt mekkora a rend, meg hogy oda kell menni bemutatkozni, meg papírlap, meg hasonlók. Fèlelmetesen el van nyomva az emberekben az önvèdelmi reflex.
Mod: vagy be volt àllva mindenki mint a klinikai halàl.
Szia,

Nekem ebben a sztoriban pont az a durva, hogy a sertettben VOLT onvedelmi reflex, es lathatoan a tudasa is megvolt, hiszen az elso utestol elhajolt, majd foldre vitte a tamadot. Es ezek ellenere is vegul meghalt. :-(

Szoval en egyaltalan nem vagyok biztos abban, hogy az ide irok tobbsege (engem is beleertve!) jobban jott volna ki ebbol a szituaciobol.

Bel
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bel írta: 2021.12.06. 11:05 Szia,

Nekem ebben a sztoriban pont az a durva, hogy a sertettben VOLT onvedelmi reflex, es lathatoan a tudasa is megvolt, hiszen az elso utestol elhajolt, majd foldre vitte a tamadot. Es ezek ellenere is vegul meghalt. :-(

Szoval en egyaltalan nem vagyok biztos abban, hogy az ide irok tobbsege (engem is beleertve!) jobban jott volna ki ebbol a szituaciobol.

Bel

na, azért.

"a vádlott - egy 31 éves férfi - 2021. június 26-án, hajnalban, a VIII. kerület, Blaha Lujza téren ittasan odament a későbbi sértett társaságában lévő egyik férfihoz és cigarettát kért tőle. A férfi határozottan visszautasította, mire a vádlott nyomatékot adva a kérésének közölte vele, hogy több évet ült börtönben, és továbbra is cigarettát követelt. Mivel a férfi továbbra sem adott neki, a vádlott feldühödött, közelebb lépett a férfihoz, és felé ütött."


a jelenlevők döntő része A TÖRTÉNETNEK PONT EZEN A PONTJÁN helyezett volna el a támadó fején egy Ypern-i ütközet megvívásához elengedő vegyi fegyvert, esetleg mellkasába küldött volna egy negyedkiló gumilasztit ballisztikusan.
A történet nem jutott volna el a vascsőig.

Mondjuk utána futóbajnokság lett volna a közegek elől.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Arh »

bel írta: 2021.12.06. 11:05 Szia,

Nekem ebben a sztoriban pont az a durva, hogy a sertettben VOLT onvedelmi reflex, es lathatoan a tudasa is megvolt, hiszen az elso utestol elhajolt, majd foldre vitte a tamadot. Es ezek ellenere is vegul meghalt. :-(

Szoval en egyaltalan nem vagyok biztos abban, hogy az ide irok tobbsege (engem is beleertve!) jobban jott volna ki ebbol a szituaciobol.

Bel
Rèszemről birkózott volna a rosseb vele, tuti lefújom.
A földre vitte a tàmadót kitètel lehetett kèt fèlrèszeg fazon dulakodàsa is, ahol az egyik elborult.
Tudok kicsit verekedni, de ha nekem egy drogos/rèszeg àllat egy vascsővel esik nekem, nem àllok neki puszta öklös boxmeccset vívni. Lehet az hepàs, aidses, covidos, nem kell hogy bàrmilye is ràmkenődjön.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2021.12.06. 11:08 na, azért.

"a vádlott - egy 31 éves férfi - 2021. június 26-án, hajnalban, a VIII. kerület, Blaha Lujza téren ittasan odament a későbbi sértett társaságában lévő egyik férfihoz és cigarettát kért tőle. A férfi határozottan visszautasította, mire a vádlott nyomatékot adva a kérésének közölte vele, hogy több évet ült börtönben, és továbbra is cigarettát követelt. Mivel a férfi továbbra sem adott neki, a vádlott feldühödött, közelebb lépett a férfihoz, és felé ütött."


a jelenlevők döntő része A TÖRTÉNETNEK PONT EZEN A PONTJÁN helyezett volna el a támadó fején egy Ypern-i ütközet megvívásához elengedő vegyi fegyvert, esetleg mellkasába küldött volna egy negyedkiló gumilasztit ballisztikusan.
A történet nem jutott volna el a vascsőig.

Mondjuk utána futóbajnokság lett volna a közegek elől.
Ez megint klasszikusan az a sztori, amit a megfelelő pillanatban jó eséllyel egy gázspré is rövidre zárt volna. Halkan, hatásosan. Aztán nagyon futni se kell, csak elsétálni.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

bel írta: 2021.12.06. 11:05 Szia,

Nekem ebben a sztoriban pont az a durva, hogy a sertettben VOLT onvedelmi reflex, es lathatoan a tudasa is megvolt, hiszen az elso utestol elhajolt, majd foldre vitte a tamadot. Es ezek ellenere is vegul meghalt. :-(

Szoval en egyaltalan nem vagyok biztos abban, hogy az ide irok tobbsege (engem is beleertve!) jobban jott volna ki ebbol a szituaciobol.

Bel
Nem lehet, hogy itt valami khmm életvitelükben nem éppen hétköznapi személy az összes szereplő?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Zotyika írta: 2021.12.06. 15:18 Nem lehet, hogy itt valami khmm életvitelükben nem éppen hétköznapi személy az összes szereplő?
simán lehet.

Ettől még beleszaladhat ilyenekbe egy normál állampolgár is.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
tsk
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2019.07.29. 16:50

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: tsk »

krac74 írta: 2021.11.22. 16:29 ...Időközben megkaptam az önvédelmire az engedélyt...
Bocs a kérdésért, de ezt hogy? Komolyan kérdezem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

tsk írta: 2021.12.06. 17:25 Bocs a kérdésért, de ezt hogy? Komolyan kérdezem.
Itt a fórumon azért elég "sokaknak" van. Vannak bizonyos munkakörök, vagy pozíciók, amikor megadják.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

gvass1 írta: 2021.12.06. 15:24 simán lehet.

Ettől még beleszaladhat ilyenekbe egy normál állampolgár is.
Persze. Csak pl. a távolodó - villamos felé tartó - támadót nem biztos, hogy követném, akár még csapatosan sem.

A rendőrök meg hát na. Volt ilyen szöveg: "amíg nem folyik a vér, addig ő nem intézkedhet". bööeee
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Zotyika írta: 2021.12.06. 19:01 Persze. Csak pl. a távolodó - villamos felé tartó - támadót nem biztos, hogy követném, akár még csapatosan sem.

A rendőrök meg hát na. Volt ilyen szöveg: "amíg nem folyik a vér, addig ő nem intézkedhet". bööeee
Nem" bööeee".. Helyesen:broaff... 🤭
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Milyen napszemüveget vennétek? Ritkán hordok napszemüveget, de vezetésnél, meg vakító hóban jó ha van. A vezetés miatt polarizált valószínűleg jobb lenne, de nem tudom ezzel a telefonkijelzőt (navigáció) lehet-e rendesen látni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Fortitu írta: 2021.12.07. 09:17 Milyen napszemüveget vennétek? Ritkán hordok napszemüveget, de vezetésnél, meg vakító hóban jó ha van. A vezetés miatt polarizált valószínűleg jobb lenne, de nem tudom ezzel a telefonkijelzőt (navigáció) lehet-e rendesen látni.
Nekem polarizált szemcsim van, és látható a navi, telefon.
Mindenképpen minőségit vegyél.
ESS Crosbow van nekem, nem az alis verzió....
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Fortitu írta: 2021.12.07. 09:17 Milyen napszemüveget vennétek?
Munkavédelmi boltban vettem Bollé-t (asszem Solis a modell neve), 3e Ft körül volt pár éve, nekem tökéletesen bevált.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

G.D írta: 2021.12.07. 09:34 Munkavédelmi boltban vettem Bollé-t (asszem Solis a modell neve), 3e Ft körül volt pár éve, nekem tökéletesen bevált.
+1
Minkavédelmi tudja a szűrèst amit ráírtak, és véd a mechanikai sérülésektől is.
Válasz küldése