Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

protect
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2018.09.02. 08:09

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: protect »

Nem lehetne pl. az Atlas/Globserver mintájára az adapterhüvelyt lekicsinyítve 9mm méretre forgóhoz elkészíteni? Nyilván nagyobb méretű dobfurat kellene de legalább már egybeszerelt feeling lenne...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

protect írta: 2021.12.22. 17:43 Nem lehetne pl. az Atlas/Globserver mintájára az adapterhüvelyt lekicsinyítve 9mm méretre forgóhoz elkészíteni? Nyilván nagyobb méretű dobfurat kellene de legalább már egybeszerelt feeling lenne...
nem engedélyezi a PKLV, mótvá.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Nincs, készülőben
Ben77 írta: 2021.12.22. 17:17 Van róla új infó, mikorra készül el a belépő széria?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Anyáméknál találtam a fiókban, cca 29 éve gyártott 18001 gázspray ami 1996-ban lejárt. Szerintem még gimiben hordhattam.
IMG_20211225_174122.jpg
IMG_20211225_174546.jpg
protect
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2018.09.02. 08:09

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: protect »

TotoHU írta: 2021.12.25. 17:47 Anyáméknál találtam a fiókban, cca 29 éve gyártott 18001 gázspray ami 1996-ban lejárt. Szerintem még gimiben hordhattam.
Aszta, a híres 18001-es :) Igen, 1993 körül jöttek ezek be, ezt megelőzően volt a Defenol, 5001, 10001 meg a terepszínű military gázsprayk.
Köszi, hogy megosztottad velünk.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

TotoHU írta: 2021.12.25. 17:47 Anyáméknál találtam a fiókban, cca 29 éve gyártott 18001 gázspray ami 1996-ban lejárt. Szerintem még gimiben hordhattam.
IMG_20211225_174122.jpgIMG_20211225_174546.jpg
Köszi, hogy megosztottad az élményt - igazi retro feeling!

Oroszul az van ráírva , hogy “önvédelmi eszköz” (ez ma is megállná a helyét), és “ideggáz” (muhaha :mrgreen: )
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2021.12.25. 17:47 Anyáméknál találtam a fiókban, cca 29 éve gyártott 18001 gázspray ami 1996-ban lejárt. Szerintem még gimiben hordhattam.
IMG_20211225_174122.jpgIMG_20211225_174546.jpg
Van, aki meg még 2019-ben is ezt hordta (Önvédelmi Bolti napi valóság):

http://www.kaliberinfo.hu/nap-kepe/gazs ... zt-hordja/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Üdv. 18×51 bam patron folyadéksugarashoz kapható valahol ? Én nem találtam ....
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Kojak »

TotoHU írta: 2021.12.25. 17:47 Anyáméknál találtam a fiókban, cca 29 éve gyártott 18001 gázspray ami 1996-ban lejárt. Szerintem még gimiben hordhattam.
IMG_20211225_174122.jpgIMG_20211225_174546.jpg
Itt a testvére. Jobb oldalon az eredeti, bal oldalon a manapság 1000-1500 Ft-ért kapható reinkarnációja. :)
G1.jpg
G2.jpg
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

Trailm írta: 2021.12.28. 08:12 Üdv. 18×51 bam patron folyadéksugarashoz kapható valahol ? Én nem találtam ....
Sajna, már 1-2 éve nincs a boltokban.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

Egy kis érdekesség revolverpuskához.A 18-cas gumi alá egy 15-ös és elég jó a szórása is :mrgreen:
IMG_20211128_084358.jpg
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: vato »

chucky írta: 2021.12.29. 11:49 Egy kis érdekesség revolverpuskához.A 18-cas gumi alá egy 15-ös és elég jó a szórása is :mrgreen:
IMG_20211128_084358.jpg
egész jó:) nem mozdultak ki előre a lövedékek a lövés hatására a következő dobokból?

(én úgy emlékeztem, hogy a valóban 18,00 mm-es gumiból belefér 2 a dobjába a régebbi onestáknak)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

vato írta: 2021.12.29. 13:32 egész jó:) nem mozdultak ki előre a lövedékek a lövés hatására a következő dobokból?

(én úgy emlékeztem, hogy a valóban 18,00 mm-es gumiból belefér 2 a dobjába a régebbi onestáknak)
Nem mozdulnak ki :roll: 12-est is lehet alátenni de ha már van 15-ös......
A revolverpuska dobjába nem fér bele 2db 18-cas.Egyszer sikerült sötétben belenyomnom kettőt és akkor derült ki,hogy kilóg :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

Ahojte Mindenkinek!

Szánkón húzást szeretnék alássan kérni...

Olvasom, hogy idehaza semmilyen színházi fegyverbe (engedélyköteles) nem lehet éles lőszert betölteni és kilőni sem. A színházban használatos fegyverek egy része (használnak nem engedélyköteles 9 mm PAK gáz-riasztó fegyvereket is) a szabvány lőszerek vaktöltényeit tüzeli. Ha a vaklőszerek méretei közel azonosak az eredeti éleslőszerekkel, akkor hogyan van megoldva az éleslőszer betölthetetlensége (revolver, félauto, auto, ismétlőfegyverek stb.)?

Ebben a videóban is (http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... -mm-knall/) elhangzik, hogy nem lehet a lövedékes lőszert betölteni (ha jól értettem a videót, akkor az eltérő zárolási magasság miatt is). És ebben a cikkben is (https://szinhaz.online/hazankban-nem-ha ... ekfegyver/) le van írva, hogy az az éles lőszert sem lehet beletölteni.

Az Alec Baldwin esetből kiindulva: Brandon Lee-t is revolverrel lőtték le (ha jól tudom). Elméletem szerint. --> Az USA-ban a nem félautomata vagy sorozatlövő fegyverek esetén az éleslőszer betöltése a fegyver használójára és a közelében állókra lesz veszélyes. A revolver vagy valamilyen ismétlőpuska esetén nagy eséllyel akár eredeti állapotú (szűkítetlen) is lehet maga fegyver. Emiatt "könnyen" lehet a forgatáson (akár halálos) baleset, még ha nagyon ritkán is.

Csak úgy gondolkodtam a fent leírtakon, ezért kérdezlek Titeket. Mert még mindig nem értem, hogy ha a vaklőszerek méretei közel azonosak az eredeti éleslőszerekkel, akkor a pl. az eltérő zárolási magasság miért tenné lehetetlenné az éleslőszer betöltését (nem a videó szakmaiságát kritizálom, hanem próbálom megérteni). NYÍLVÁN, nem az a cél hogy bekerüljön egy éles patron a színházi fegyverbe és azt is megértem, hogy emiatt is engedélykötelesek ezek a fegyverek idehaza jelenlegi, honos formájukban.

BÚÉK Mindenkinek!
Mindenki vár valamit...
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

tornas78 írta: 2021.12.29. 19:10 Ahojte Mindenkinek!

Szánkón húzást szeretnék alássan kérni...

Olvasom, hogy idehaza semmilyen színházi fegyverbe (engedélyköteles) nem lehet éles lőszert betölteni és kilőni sem. A színházban használatos fegyverek egy része (használnak nem engedélyköteles 9 mm PAK gáz-riasztó fegyvereket is) a szabvány lőszerek vaktöltényeit tüzeli. Ha a vaklőszerek méretei közel azonosak az eredeti éleslőszerekkel, akkor hogyan van megoldva az éleslőszer betölthetetlensége (revolver, félauto, auto, ismétlőfegyverek stb.)?

Ebben a videóban is (http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... -mm-knall/) elhangzik, hogy nem lehet a lövedékes lőszert betölteni (ha jól értettem a videót, akkor az eltérő zárolási magasság miatt is). És ebben a cikkben is (https://szinhaz.online/hazankban-nem-ha ... ekfegyver/) le van írva, hogy az az éles lőszert sem lehet beletölteni.

Az Alec Baldwin esetből kiindulva: Brandon Lee-t is revolverrel lőtték le (ha jól tudom). Elméletem szerint. --> Az USA-ban a nem félautomata vagy sorozatlövő fegyverek esetén az éleslőszer betöltése a fegyver használójára és a közelében állókra lesz veszélyes. A revolver vagy valamilyen ismétlőpuska esetén nagy eséllyel akár eredeti állapotú (szűkítetlen) is lehet maga fegyver. Emiatt "könnyen" lehet a forgatáson (akár halálos) baleset, még ha nagyon ritkán is.

Csak úgy gondolkodtam a fent leírtakon, ezért kérdezlek Titeket. Mert még mindig nem értem, hogy ha a vaklőszerek méretei közel azonosak az eredeti éleslőszerekkel, akkor a pl. az eltérő zárolási magasság miért tenné lehetetlenné az éleslőszer betöltését (nem a videó szakmaiságát kritizálom, hanem próbálom megérteni). NYÍLVÁN, nem az a cél hogy bekerüljön egy éles patron a színházi fegyverbe és azt is megértem, hogy emiatt is engedélykötelesek ezek a fegyverek idehaza jelenlegi, honos formájukban.

BÚÉK Mindenkinek!
Még egy apróság…

“Ha a vaklőszerek méretei közel azonosak az eredeti éleslőszerekkel…”

Valószínűleg nem az összes vaklőszer mérete azonos az éles eredeti lőszerrel. De pl. a 9x19 Blank mérete közel azonos a (CIP szerinti) 9x19 Luger lőszer méretével (kb. 30 mm a teljes hosszuk). Innen pattant ki a fejemből a fenti kérdés kapcsán, hogy akkor most mi van ilyenkor.
Mindenki vár valamit...
Avatar
Mex
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:26

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mex »

tornas78 írta: 2021.12.29. 19:53 Még egy apróság…

“Ha a vaklőszerek méretei közel azonosak az eredeti éleslőszerekkel…”

Valószínűleg nem az összes vaklőszer mérete azonos az éles eredeti lőszerrel. De pl. a 9x19 Blank mérete közel azonos a (CIP szerinti) 9x19 Luger lőszer méretével (kb. 30 mm a teljes hosszuk). Innen pattant ki a fejemből a fenti kérdés kapcsán, hogy akkor most mi van ilyenkor.
Szia!
Ha egy 9X19 Luger lőszerrel üzemelő fegyvert kell átalakítani, azt úgy kell megoldani, hogy EZT a kalibert ne tudja befogadni. Ez nem jelenti azt, hogy 9X17 kalibert nem tudja befogadni. Ha ügyes a fegyvermester, erre a kaliberre alakítja át a fegyver töltényűrjét, tárját, és 9X17 Blanc tölténnyel fogja üzemeltetni a fegyvert. Ehhez most nem találtam szemléltető fényképet, de például a 7,62X39 kaliberre igen. Itt a vaktöltény kalibere névlegesen megegyezik az élessel, tehát 7,62X39 Blanc. Itt viszont a lőszer imitáció, a töltény szájának csillagperemezése rövidebb, mint az éles lőszer lövedéke. Ha egy akasztót építenek az átmeneti kúp után a csőbe, az éles lőszer lövedéke beleakad, így azt nem lehet zárolni. A vaktöltényt meg simán lehet működtetni.
7,62X39.jpg
7,62X39.jpg (9.24 KiB) Megtekintve 26558 alkalommal
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

Mex írta: 2021.12.29. 22:31 Szia!
Ha egy 9X19 Luger lőszerrel üzemelő fegyvert kell átalakítani, azt úgy kell megoldani, hogy EZT a kalibert ne tudja befogadni. Ez nem jelenti azt, hogy 9X17 kalibert nem tudja befogadni. Ha ügyes a fegyvermester, erre a kaliberre alakítja át a fegyver töltényűrjét, tárját, és 9X17 Blanc tölténnyel fogja üzemeltetni a fegyvert. Ehhez most nem találtam szemléltető fényképet, de például a 7,62X39 kaliberre igen. Itt a vaktöltény kalibere névlegesen megegyezik az élessel, tehát 7,62X39 Blanc. Itt viszont a lőszer imitáció, a töltény szájának csillagperemezése rövidebb, mint az éles lőszer lövedéke. Ha egy akasztót építenek az átmeneti kúp után a csőbe, az éles lőszer lövedéke beleakad, így azt nem lehet zárolni. A vaktöltényt meg simán lehet működtetni.
7,62X39.jpg
Értem…. Nekem is rémlett, hogy a 7,62x39 vaklőszer rövidebb, mint az éles eredetije. Ezért is update-eltem a hsz-t. De mi van a belinkelt videóban szereplő színházi Glock-kal, ami meg 9x19 Blank kaliberű?
Mindenki vár valamit...
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

tornas78 írta: 2021.12.29. 23:05 Értem…. Nekem is rémlett, hogy a 7,62x39 vaklőszer rövidebb, mint az éles eredetije. Ezért is update-eltem a hsz-t. De mi van a belinkelt videóban szereplő színházi Glock-kal, ami meg 9x19 Blank kaliberű?
A lövedék 9 mm, a hüvely vastagabb. Tehát a hüvelynyakig tudod beletuszkolni.
Lövedékátmérő
9,03 mm
Nyakátmérő
9,65 mm
Vállátmérő
9,65 mm
Talpátmérő
9,93 mm
Peremátmérő
9,96 mm
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Mex
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:26

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mex »

tornas78 írta: 2021.12.29. 23:05 Értem…. Nekem is rémlett, hogy a 7,62x39 vaklőszer rövidebb, mint az éles eredetije. Ezért is update-eltem a hsz-t. De mi van a belinkelt videóban szereplő színházi Glock-kal, ami meg 9x19 Blank kaliberű?
Az a fegyver, amit a videóban látsz, kimondottan a 9X19 Blanc kaiberű töltényhez készítették a Glock gyárban, ami megfelel itthon a színházi fegyver kategóriának. Ez sosem volt igazi, éles lőfegyver. Nyilván a gyárban nem a mi fegyvertörvényünk miatt csinálták ilyenre. Feltételezem, hogy azoknak a szerveknek készítették gyakorló fegyvernek, akiknél Glock van rendszeresítve szolgálati fegyvernek. Mivel tömege, kezelése teljesen egyezik az éles lőfegyverrel, így gond nélkül tudják kiképzési feladatok ellátására használni úgy, hogy a baleset, sérülés veszélyét minimálisra csökkentsék. Ezeknek a csöve gyárilag úgy van kialakítva, hogy abból kilőni semmit se lehessen. A gyárilag így készült fegyvereket lehet a 9X19 Blanc kaliberű töltényekkel használni, így filmorgatásra is lehet vnni.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mex írta: 2021.12.30. 07:58 Az a fegyver, amit a videóban látsz, kimondottan a 9X19 Blanc kaiberű töltényhez készítették a Glock gyárban, ami megfelel itthon a színházi fegyver kategóriának. Ez sosem volt igazi, éles lőfegyver. Nyilván a gyárban nem a mi fegyvertörvényünk miatt csinálták ilyenre. Feltételezem, hogy azoknak a szerveknek készítették gyakorló fegyvernek, akiknél Glock van rendszeresítve szolgálati fegyvernek. Mivel tömege, kezelése teljesen egyezik az éles lőfegyverrel, így gond nélkül tudják kiképzési feladatok ellátására használni úgy, hogy a baleset, sérülés veszélyét minimálisra csökkentsék. Ezeknek a csöve gyárilag úgy van kialakítva, hogy abból kilőni semmit se lehessen. A gyárilag így készült fegyvereket lehet a 9X19 Blanc kaliberű töltényekkel használni, így filmorgatásra is lehet vnni.
és a a 9x19 mm Blanc esetében a lövedéket imitáló, összehúzott szakaszban végződő rész kisebb külső átmérőjű, mint a 9 mm Luger lövedék, ezért nem megy a szűkített végű töltényűrbe bele a normál lövedékes 9 mm Luger.

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »


*** DECEMBER 31.-ÉN IS NYITVA VAN 4-BŐL 3 BOLTUNK, az alábbiak szerint: ***
- ASIA Center: 10-14 óra között
- KÖKI Terminál: 10-18 óra között
- OKTOGON: 11-14 óra között


Budapesten 3+1 helyen!!!
HÉTVÉGÉN IS NYITVA:
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon
*** CSAK HÉTKÖZNAP: ***
ÚJ!!!! MÓRICZ!!!!!!
***** www.onvedelmibolt.hu *****

merry crisis.jpg
merry crisis.jpg (118.37 KiB) Megtekintve 26357 alkalommal
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

Szeretném megköszönni a fegyvergyártóknak és a fegyverbótosoknak az egész éves munkájukat és az utánpótlást :mrgreen: :mrgreen:
Tudom uncsi már de idén is hibátlanul működött az Alfa :mrgreen:
Meglepetés volt a Zalán megjelenése és azóta is remekül teljesít :mrgreen:
Az Onesta Revolverpuska elengedhetetlen otthoni kellék :mrgreen:
Gázgéppisztolyok,rakétalövők stb. :mrgreen:
Idén sem volt panasz a töltényekre.MaxxTech,Victory,Ruag Nitro,Ruag Feka,Titan. :mrgreen: Az olasz fegyverboltnak a k..va anyját!
IMG_20211231_120128.jpg
IMG_20211231_115927.jpg
IMG_20211231_090509.jpg
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Az igen!

SAS versenyen november 20-án a pisztolymarkolatos Zalánom nagyon tetszett az egyik bírónak. Töltöttem neki 5-öt (nem vagyok fukar, így is vártak már ránk a következő pályán). 7-8 méterről, első próbálkozásra egymásba szakadtak a lyukak a lőlapon, lefényképezte, mert nem hitt a szemének.
20211228_095958.jpg
chucky írta: 2021.12.31. 14:31 Szeretném megköszönni a fegyvergyártóknak és a fegyverbótosoknak az egész éves munkájukat és az utánpótlást :mrgreen: :mrgreen:
Tudom uncsi már de idén is hibátlanul működött az Alfa :mrgreen:
Meglepetés volt a Zalán megjelenése és azóta is remekül teljesít :mrgreen:
Az Onesta Revolverpuska elengedhetetlen otthoni kellék :mrgreen:
Gázgéppisztolyok,rakétalövők stb. :mrgreen:
Idén sem volt panasz a töltényekre.MaxxTech,Victory,Ruag Nitro,Ruag Feka,Titan. :mrgreen: Az olasz fegyverboltnak a k..va anyját!

IMG_20211231_120128.jpg
IMG_20211231_115927.jpg
IMG_20211231_090509.jpg
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: G.D »

Ha már úgyis be kellett menjek reggel a munkahelyemre és "van" egy egész lőterem, kihasználtam az alkalmat és összehasonlítottam a tulajdonomat képező 4 db különböző gáz-gumis revolvert.
Azt találtam ki, hogy egy-egy Bill Drill-t lövök mindegyik fegyverrel, vagyis 3 m-ről, alsó készenléti helyzetből óra sípjelére indulva próbálom a 6 lövést minél gyorsabban lehetőleg az IPSC lap "A" zónájába küldeni. A realizmus és a gyorsabb végrehajtás érdekében az irányzékok használatát a tőlem jól megszokott módon hanyagoltam, csak ösztönösen a lap közepére tartva, kb. nyak-mellkas magasságból lőttem.
Az alábbi eredmények születtek:
Zoraki R1 2,5"
IMG_1_104503.jpg
https://www.youtube.com/watch?v=9Du8gPnol6U
Keserű/Ekol Viper 08-M
IMG_2_105033.jpg
https://www.youtube.com/watch?v=JHIE5wtH-KU
Alfa G020
IMG_3_105038.jpg
https://www.youtube.com/watch?v=FmvMqalWdpw
Keserű PitBull-19-M
IMG_4_105044.jpg
https://www.youtube.com/watch?v=qwkR1NcYYtE

A Zorakival volt egy csettem, az utolsó lövés előtt azért volt akkora szünet, mert vissza kellett forgatnom a dobot a megfelelő pozícióba (az enyém egy korai, még erősítés nélküli példány, hátul kicsit már kezd megnyílni a tokja, emiatt a Viper megvásárlása után nyugdíjba vonult). Amúgy a 4 fegyver közül teljesen egyértelműen ennek a legjobb a sütése.
A Viper a jelenlegi hordós fegyverem, saját gyártmányú FR-4 markolattal, ebben a konfigurációban én teljesen elégedett vagyok vele, meg az elért eredménnyel is.
Az Alfa idén került hozzám vato kartácstól, a mostani alkalom előtt talán egy dobnyit lőttem el vele, de a legrosszabb szóráshoz ezen kívül mindenképpen hozzájárult a hordásra optimalizált, nagyon vékony markolat, illetve az is, hogy ennek a darabnak a korábban általam próbált Alfákhoz képest észrevehetően nehezebb a sütése (kb. mint a Viperé).
A Pitbull volt a legpontosabb, ebben szerintem nagy szerepe lehet a kevéssé akasztózott csőnek és annak, hogy ezzel hajtottam végre utoljára a feladatot. Viszont ezzel sikerült a leglassabban is lőni, ami meg biztosan a nem éppen vajpuha sütésnek "köszönhető".
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

G.D írta: 2021.12.31. 14:42 Ha már úgyis be kellett menjek reggel a munkahelyemre és "van" egy egész lőterem, kihasználtam az alkalmat és összehasonlítottam a tulajdonomat képező 4 db különböző gáz-gumis revolvert.
Azt találtam ki, hogy egy-egy Bill Drill-t lövök mindegyik fegyverrel, vagyis 3 m-ről, alsó készenléti helyzetből óra sípjelére indulva próbálom a 6 lövést minél gyorsabban lehetőleg az IPSC lap "A" zónájába küldeni. A realizmus és a gyorsabb végrehajtás érdekében az irányzékok használatát a tőlem jól megszokott módon hanyagoltam, csak ösztönösen a lap közepére tartva, kb. nyak-mellkas magasságból lőttem.
Az alábbi eredmények születtek:
Zoraki R1 2,5"
IMG_1_104503.jpg
https://www.youtube.com/watch?v=9Du8gPnol6U
Keserű/Ekol Viper 08-M
IMG_2_105033.jpg
https://www.youtube.com/watch?v=JHIE5wtH-KU
Alfa G020
IMG_3_105038.jpg
https://www.youtube.com/watch?v=FmvMqalWdpw
Keserű PitBull-19-M
IMG_4_105044.jpg
https://www.youtube.com/watch?v=qwkR1NcYYtE

A Zorakival volt egy csettem, az utolsó lövés előtt azért volt akkora szünet, mert vissza kellett forgatnom a dobot a megfelelő pozícióba (az enyém egy korai, még erősítés nélküli példány, hátul kicsit már kezd megnyílni a tokja, emiatt a Viper megvásárlása után nyugdíjba vonult). Amúgy a 4 fegyver közül teljesen egyértelműen ennek a legjobb a sütése.
A Viper a jelenlegi hordós fegyverem, saját gyártmányú FR-4 markolattal, ebben a konfigurációban én teljesen elégedett vagyok vele, meg az elért eredménnyel is.
Az Alfa idén került hozzám vato kartácstól, a mostani alkalom előtt talán egy dobnyit lőttem el vele, de a legrosszabb szóráshoz ezen kívül mindenképpen hozzájárult a hordásra optimalizált, nagyon vékony markolat, illetve az is, hogy ennek a darabnak a korábban általam próbált Alfákhoz képest észrevehetően nehezebb a sütése (kb. mint a Viperé).
A Pitbull volt a legpontosabb, ebben szerintem nagy szerepe lehet a kevéssé akasztózott csőnek és annak, hogy ezzel hajtottam végre utoljára a feladatot. Viszont ezzel sikerült a leglassabban is lőni, ami meg biztosan a nem éppen vajpuha sütésnek "köszönhető".

Ez tök érdekes volt, köszi!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Hát, ez is eljött… most kopott szét a 15 éves Uma Chief Special-om (csetteg) illetve a Toto-tól vett 906-os (kéményez). Pedig még csak 7 óra… :-) Marad a HW37 (az is 2006-os de még bírja). Boldog új évet!
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

montecarlo írta: 2021.12.31. 14:40 Az igen!

SAS versenyen november 20-án a pisztolymarkolatos Zalánom nagyon tetszett az egyik bírónak. Töltöttem neki 5-öt (nem vagyok fukar, így is vártak már ránk a következő pályán). 7-8 méterről, első próbálkozásra egymásba szakadtak a lyukak a lőlapon, lefényképezte, mert nem hitt a szemének.
20211228_095958.jpg
Bizony :mrgreen:
Na és hogy sikerült a verseny? :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Sparrow írta: 2021.12.31. 18:58 Hát, ez is eljött… most kopott szét a 15 éves Uma Chief Special-om (csetteg) illetve a Toto-tól vett 906-os (kéményez). Pedig még csak 7 óra… :-) Marad a HW37 (az is 2006-os de még bírja). Boldog új évet!
Szintén 2006 körüli HW37-tel toltunk el pár rakétát hasonló korú kékuma riasztókkal. Egy-két rakéta volt, amit másodikra gyújtott, de a revolver szépen üzemel. Lehet jó évjárat volt ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Szovjet SzPS-2 Kal.4 rakétapisztolyból a cseh surplus (alu hüvelyes) egycsillagos piros rakéta földetérés után is még pár másodpercig tovább ég. :shock:

Egyébként impozáns dörrenés, hátrarúgás, magasság, fény. ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

G.D írta: 2021.12.31. 14:42 Ha már úgyis be kellett menjek reggel a munkahelyemre és "van" egy egész lőterem, kihasználtam az alkalmat és összehasonlítottam a tulajdonomat képező 4 db különböző gáz-gumis revolvert.
Azt találtam ki, hogy egy-egy Bill Drill-t lövök mindegyik fegyverrel, vagyis 3 m-ről, alsó készenléti helyzetből óra sípjelére indulva próbálom a 6 lövést minél gyorsabban lehetőleg az IPSC lap "A" zónájába küldeni. A realizmus és a gyorsabb végrehajtás érdekében az irányzékok használatát a tőlem jól megszokott módon hanyagoltam, csak ösztönösen a lap közepére tartva, kb. nyak-mellkas magasságból lőttem.
Az alábbi eredmények születtek:
Zoraki R1 2,5"
IMG_1_104503.jpg
https://www.youtube.com/watch?v=9Du8gPnol6U
Keserű/Ekol Viper 08-M
IMG_2_105033.jpg
https://www.youtube.com/watch?v=JHIE5wtH-KU
Alfa G020
IMG_3_105038.jpg
https://www.youtube.com/watch?v=FmvMqalWdpw
Keserű PitBull-19-M
IMG_4_105044.jpg
https://www.youtube.com/watch?v=qwkR1NcYYtE

A Zorakival volt egy csettem, az utolsó lövés előtt azért volt akkora szünet, mert vissza kellett forgatnom a dobot a megfelelő pozícióba (az enyém egy korai, még erősítés nélküli példány, hátul kicsit már kezd megnyílni a tokja, emiatt a Viper megvásárlása után nyugdíjba vonult). Amúgy a 4 fegyver közül teljesen egyértelműen ennek a legjobb a sütése.
A Viper a jelenlegi hordós fegyverem, saját gyártmányú FR-4 markolattal, ebben a konfigurációban én teljesen elégedett vagyok vele, meg az elért eredménnyel is.
Az Alfa idén került hozzám vato kartácstól, a mostani alkalom előtt talán egy dobnyit lőttem el vele, de a legrosszabb szóráshoz ezen kívül mindenképpen hozzájárult a hordásra optimalizált, nagyon vékony markolat, illetve az is, hogy ennek a darabnak a korábban általam próbált Alfákhoz képest észrevehetően nehezebb a sütése (kb. mint a Viperé).
A Pitbull volt a legpontosabb, ebben szerintem nagy szerepe lehet a kevéssé akasztózott csőnek és annak, hogy ezzel hajtottam végre utoljára a feladatot. Viszont ezzel sikerült a leglassabban is lőni, ami meg biztosan a nem éppen vajpuha sütésnek "köszönhető".
Naggyon jó 8-) Ez így mellkasra elég meggyőző :mrgreen:
Az melyik az az alsó készenléti helyzet? :roll: Egykezes,kétkezes? :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
gmate
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:14

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gmate »

WildBear23 írta: 2022.01.01. 02:52 Szovjet SzPS-2 Kal.4 rakétapisztolyból a cseh surplus (alu hüvelyes) egycsillagos piros rakéta földetérés után is még pár másodpercig tovább ég. :shock:

Egyébként impozáns dörrenés, hátrarúgás, magasság, fény. ;)


Még a régi kék idejében volt egy Diana cal. 4-esem, a nagy hordtokkal együtt. Eladtam, mert akkoriban nem találtam belevalót. Nem tudom ki vette már meg, de minden szilveszterkor sajnálom, h megváltam tőle ….
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

gmate írta: 2022.01.01. 12:59 Még a régi kék idejében volt egy Diana cal. 4-esem, a nagy hordtokkal együtt. Eladtam, mert akkoriban nem találtam belevalót. Nem tudom ki vette már meg, de minden szilveszterkor sajnálom, h megváltam tőle ….
Én e-bayen vettem eredeti szovjet táskát, 20 db rakéta fér bele a pisztoly mellé. :-)
gmate
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:14

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gmate »

swordmanus írta: 2022.01.01. 13:00 Én e-bayen vettem eredeti szovjet táskát, 20 db rakéta fér bele a pisztoly mellé. :-)

De én az egész pakkot eladtam, nem csak a hordtokot :cry: .
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

gmate írta: 2022.01.01. 13:07 De én az egész pakkot eladtam, nem csak a hordtokot :cry: .
Késő bánat, eb gondolat (az ára úgy megy fel, mint a kenyérnek vagy a használt autónak...)!
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

Csak működik és működik, akadàly nélkül, bármivel.
20220101_142017.jpg
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Teniszlabda

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Teniszlabda

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

parazstaposo írta: 2022.01.01. 19:19 07:40-től

https://youtu.be/sFD2wV9X0SE
Flash-ball. Nálunk ugyanolyan betétcsöves muzeális lenne, mint a Godfather-19M.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Teniszlabda

Hozzászólás Szerző: bel »

parazstaposo írta: 2022.01.01. 19:19
Szia,

3 eve fotoztam ezeket:
Kép
Kép
Kép
Kép

Bel
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: sodoma »

zora írta: 2022.01.01. 14:22 Csak működik és működik, akadàly nélkül, bármivel.
20220101_142017.jpg
Mennyi lövés van benne? Riggsnek volt/van egy asszem ami többezernél tartott. Sztem is a legjobb török csak ugye nem parabellumagnum pisztolyt másol
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

sodoma írta: 2022.01.02. 13:33 Mennyi lövés van benne? Riggsnek volt/van egy asszem ami többezernél tartott. Sztem is a legjobb török csak ugye nem parabellumagnum pisztolyt másol
Cserébe viszont van belüle otomata jis!😁
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

sodoma írta: 2022.01.02. 13:33 Mennyi lövés van benne? Riggsnek volt/van egy asszem ami többezernél tartott. Sztem is a legjobb török csak ugye nem parabellumagnum pisztolyt másol
Ez még nem látott annyit, 500 és 1000 között valahol. De még nem akadt el egyszer sem. Megbízható, és ehhez társul az elpusztíthatatlanság érzése.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: sodoma »

zora írta: 2022.01.02. 17:56 Ez még nem látott annyit, 500 és 1000 között valahol. De még nem akadt el egyszer sem. Megbízható, és ehhez társul az elpusztíthatatlanság érzése.
Az se kevés. Megette az árát többször is
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

sodoma írta: 2022.01.02. 18:17 Az se kevés. Megette az árát többször is
És használtan vettem, bár szerintem előttem csak kipróbálva volt és vigyáztak rá.
PA63
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:33

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: PA63 »

Üdv Urak!
Ezzel a szettel vágtam neki a szilveszterezésnek. Tanulva az eddigi tapasztalatokból, csak az RG 600-at használtam. Azt is csak az egyik tárral, hogy ne kelljen annyit takarítani az újév első napjaiban.Régebben lövöldöztem mindennel össze-vissza, aztán nem győztem takarítani.Sokkal több stukkerem volt régen, ez már a letisztult készlet.
Szilveszter (1).jpg
A takarításra ma került sor, de nem apróztam el. Forró víz, ultra derm, szárítás, olajozás. Tavaly is így csináltam, bevált.
A főszereplő:
Szilveszter (2).jpg
Régóta használom, sosem hibázott!
Szilveszter (4).jpg
A végén a markolat panel alatt is kitakarítom.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

PA63 írta: 2022.01.03. 15:35 Üdv Urak!
Ezzel a szettel vágtam neki a szilveszterezésnek. Tanulva az eddigi tapasztalatokból, csak az RG 600-at használtam. Azt is csak az egyik tárral, hogy ne kelljen annyit takarítani az újév első napjaiban.Régebben lövöldöztem mindennel össze-vissza, aztán nem győztem takarítani.
Igen, nekem négy stukker száradt ma a kandallópárkányon darabokban. :-)
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

zora írta: 2022.01.03. 18:33 Igen, nekem négy stukker száradt ma a kandallópárkányon darabokban. :-)
Nekem meg a PA-63. Jó sok tár van hozzá, kényelmes használni :).
Zsotrám
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2020.11.20. 10:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Zsotrám »

CR Extreme Power gázsprayből a 40 ml és 300 ml-sen kívül létezik más kiszerelésben is?
Ha igen hol lehet rendelni?
protect
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2018.09.02. 08:09

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: protect »

Van 50ml-es kiszerelésben is, ami már KKVE. Magyarországon webshopból ilyen jellegű termékeket nem lehet rendelni, nézz utána cseh, szlovák vagy lengyel oldalakon.
Zsotrám írta: 2022.01.04. 10:16 CR Extreme Power gázsprayből a 40 ml és 300 ml-sen kívül létezik más kiszerelésben is?
Ha igen hol lehet rendelni?
Avatar
groeg13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2018.06.08. 20:21

Zoraki R1 PAK

Hozzászólás Szerző: groeg13 »

Van valakinek esetleg tapasztalata a Művek Mintaboltjában most kapható rövid csövű Zoraki R1-es revolverrel?
Ennek a csövére van írva, hogy "9 mm PAK", és szerintem ugyanezt a vasat árulják a keszthelyi Játékboltban is (csak ott egy tizessel drágábban).
Igazából az érdekelne, hogy van-e valamilyen patron érzékenysége, vagy megbízhatóan elsüti a PAK gázpatronyokat?
A segítő válaszokat előre is köszönöm szépen!
Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Zoraki R1 PAK

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

groeg13 írta: 2022.01.04. 20:44 Van valakinek esetleg tapasztalata a Művek Mintaboltjában most kapható rövid csövű Zoraki R1-es revolverrel?
Ennek a csövére van írva, hogy "9 mm PAK", és szerintem ugyanezt a vasat árulják a keszthelyi Játékboltban is (csak ott egy tizessel drágábban).
Igazából az érdekelne, hogy van-e valamilyen patron érzékenysége, vagy megbízhatóan elsüti a PAK gázpatronyokat?
A segítő válaszokat előre is köszönöm szépen!
Nekünk még régebben a PAK gáztöltényeket nem sütötte rendesen, PAK riasztóval jó volt. Az Ekollal ellentétben itt csak egy kis felületen támaszkodik a patron, ez is oka lehetett ennek.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Zoraki R1 PAK

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2022.01.04. 21:07 Nekünk még régebben a PAK gáztöltényeket nem sütötte rendesen, PAK riasztóval jó volt. Az Ekollal ellentétben itt csak egy kis felületen támaszkodik a patron, ez is oka lehetett ennek.
Nem is az a lényeg hogy gáz vagy riasztó.patron volt, hanem ugye az, hogy a riasztónpatron acélhüvelyes volt. Így annak a hüvelyszája stabil, míg a réz húvelyesnél inkább a hüvelyszáj defirmálódott a kis feltámasztási felületen, minthogy elsült volna.
Avatar
groeg13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2018.06.08. 20:21

Re: Zoraki R1 PAK

Hozzászólás Szerző: groeg13 »

Fortitu írta: 2022.01.04. 21:07 Nekünk még régebben a PAK gáztöltényeket nem sütötte rendesen, PAK riasztóval jó volt. Az Ekollal ellentétben itt csak egy kis felületen támaszkodik a patron, ez is oka lehetett ennek.
Köszi, de ez szerintem egy újabb konstrukció, kifejezetten PAK patronokhoz optimalizálva.
Ezért is kérdeztem úgy, hogy a most kapható vassal van-e tapasztalata valakinek...
Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Zoraki R1 PAK

Hozzászólás Szerző: zora »

groeg13 írta: 2022.01.04. 21:56 Köszi, de ez szerintem egy újabb konstrukció, kifejezetten PAK patronokhoz optimalizálva.
Ezért is kérdeztem úgy, hogy a most kapható vassal van-e tapasztalata valakinek...
Rövid csövű PAK képes Zoraki forgóm volt, kicsit több mint egy éve vettem és adtam el a leírt ok miatt. Vedd kézbe, nézd meg. Ha a töltényűrben elől csak a kis részen belógó acélbetét peremén ül fel a PAK patron szája, akkor az hajlamos lehet a taglalt hibára. Vegyél egyet, teszteld, és oszd meg velünk az eredményt.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

A linkelt videóban pak képes Zorakival lőnek három rknall, három pak riasztót. Az első pak elcsettent.
https://youtu.be/b79ZIkEETCU
Avatar
groeg13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2018.06.08. 20:21

Re: Zoraki R1 PAK

Hozzászólás Szerző: groeg13 »

zora írta: 2022.01.04. 22:06 Rövid csövű PAK képes Zoraki forgóm volt, kicsit több mint egy éve vettem és adtam el a leírt ok miatt. Vedd kézbe, nézd meg. Ha a töltényűrben elől csak a kis részen belógó acélbetét peremén ül fel a PAK patron szája, akkor az hajlamos lehet a taglalt hibára. Vegyél egyet, teszteld, és oszd meg velünk az eredményt.
Ez a revolver elvileg nem PAK képes, hanem PAK tüzeléséhez optimalizált.
De köszönöm a jó tanácsot, ha újra a kezemben lesz egy példány, majd megnézem a töltényűrben a PAK patron megtámasztását!
THX!
Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!
Avatar
groeg13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2018.06.08. 20:21

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: groeg13 »

zora írta: 2022.01.04. 22:12 A linkelt videóban pak képes Zorakival lőnek három rknall, három pak riasztót. Az első pak elcsettent.
https://youtu.be/b79ZIkEETCU
Köszi, ezt értem, de ez a revolver nem az általam említett konstrukció... ;)
Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Zoraki R1 PAK

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

groeg13 írta: 2022.01.04. 21:56 Köszi, de ez szerintem egy újabb konstrukció, kifejezetten PAK patronokhoz optimalizálva.
Ezért is kérdeztem úgy, hogy a most kapható vassal van-e tapasztalata valakinek...
Nem tudom változtattak-e a konstrukción, nézz be a dobba, meg akkor lőjj egy fotót is nekünk róla légyszi!
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
groeg13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2018.06.08. 20:21

Re: Zoraki R1 PAK

Hozzászólás Szerző: groeg13 »

Fortitu írta: 2022.01.04. 22:31 Nem tudom változtattak-e a konstrukción, nézz be a dobba, meg akkor lőjj egy fotót is nekünk róla légyszi!
A keszthelyi Játékboltos web oldalon vannak fent fotók, de azokon persze nem látszik a dob belseje... :(
Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Umarex P2P HDP50 Compact paintball/pepperball pisztoly - ronda, de KICSI:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/umarex- ... -pisztoly/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2022.01.07. 07:00 Umarex P2P HDP50 Compact paintball/pepperball pisztoly - ronda, de KICSI:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/umarex- ... -pisztoly/

Kép
Jópofa cucc!
A 4 lövés mondjuk nem túl acélos, de a 100 dolláros ár még belefér a "vegyük meg játéknak" kategóriába.
Pláne ott.
Itt gondolom lenne vagy 80ezer pénz.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2022.01.07. 07:04 Jópofa cucc!
A 4 lövés mondjuk nem túl acélos, de a 100 dolláros ár még belefér a "vegyük meg játéknak" kategóriába.
Pláne ott.
Itt gondolom lenne vagy 80ezer pénz.
Könnyű ám ott 100 dollárért adni valamit, ahol nincs 27% Jaffa és 6140 Ft műanyaglaminátum az árban.
:-(((((((((((((((((((((((((((((((((((

---

4 lövés az 2 dupla fejre:-) Ha betalál pepperballal, akkor biztosan kiüti a delikvenst. Meg esetleg a szemét is:-)

ha nem talál, akkor beszopta jól.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2022.01.07. 07:49
4 lövés az 2 dupla fejre:-) Ha betalál pepperballal, akkor biztosan kiüti a delikvenst. Meg esetleg a szemét is:-)

ha nem talál, akkor beszopta jól.
Én csak nagyon végső esetben mernék arconlőni valakit, mert ezzel a 20 Joule-al ki lehet lőni a szemét.
A másik, hogy ha nem csak egy támadó van (és azért erre kell készülni), már nem olyan egyszerű egymás után két támadót arcon lőni 4 lövéssel. (Még szerencse, hogy ezzel a cuccal lehet gyakorolni.)
Tehát mindenképp kell mellé valami plussz eszköz B-tervnek.
Akkor meg nem jobb ehelyett a 4lövetű cucc helyett egy nagyobb pepper GEL, vagy FOAM spray..?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2022.01.07. 10:49 Én csak nagyon végső esetben mernék arconlőni valakit, mert ezzel a 20 Joule-al ki lehet lőni a szemét.
A másik, hogy ha nem csak egy támadó van (és azért erre kell készülni), már nem olyan egyszerű egymás után két támadót arcon lőni 4 lövéssel. (Még szerencse, hogy ezzel a cuccal lehet gyakorolni.)
Tehát mindenképp kell mellé valami plussz eszköz B-tervnek.
Akkor meg nem jobb ehelyett a 4lövetű cucc helyett egy nagyobb pepper GEL, vagy FOAM spray..?

1. ezzel a konkrét termékkel nincs tapasztalatom (nem is lehet, hiszen még nem kapható sehol) - a HDR50-nel van
2. nem 20, hanem 8-10 joule (20 J-lal ILLEGÁLIS LENNE itt!) - szemkilövéshez persze 1 j is elég.
3. nem érdemes azt keresni mire nem jó egy eszköz, azt kell keresni mire jó/optimális, és arra/akkor használni.

Az efféle eszközök 5-8 méterről is alkalmasak célzott lövések leadására, zárt térben IS bevethetőek. Tehát hatótávban felülmúlják a spray-ket és a legtöbb folyadéksugár-kilövőt. Azon az áron, hogy kifejezetten ott van a szemsérülés és az STS veszélye.

Ezen keretrendszerben és persze adott hely jogi környezetében kell elhelyezni. Ha pl. nem legális a 120 J-os gumis puska, mint nálunk, vagy az éles sörétes mint a sógoréknál, akkor lakásvédelemre EZ a pepperballosdi akár egy elfogadható opció lehet, és a spray simán odaférhet mellé, nem kér enni.

IMHO a minél több az opció, annál jobb.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2022.01.07. 11:04 3. nem érdemes azt keresni mire nem jó egy eszköz, azt kell keresni mire jó/optimális, és arra/akkor használni.
Én azt nézem, hogy miben jobb mint a meglévők. :-)
gvass1 írta: 2022.01.07. 11:04 Ezen keretrendszerben és persze adott hely jogi környezetében kell elhelyezni. Ha pl. nem legális a 120 J-os gumis puska, mint nálunk, vagy az éles sörétes mint a sógoréknál, akkor lakásvédelemre EZ a pepperballosdi akár egy elfogadható opció lehet
Egyetértek. Én nyilván az saját (itthoni) jogrendszerben gondolkozom, mert rám az vonatkozik.
Máshol, más szabályok mellett, más lehet a "matek".
gvass1 írta: 2022.01.07. 11:04 és a spray simán odaférhet mellé, nem kér enni.
Ööö.. és azzal mire mész, ha ott van a spray mellette?
Egy lakásvédelmi helyzetben hány eszközt tudsz egyszerre használni?
Szerintem egy fegyvert a kezedbe veszel, és max. még egy lámpát (vagy lámpás viperát), ha sötét van.
Már ez is problémás, mert ezzel a pisztollyal tuttira két kézzel kell célozni ha 5-8 méterről arcon akarsz találni valakit.
Ha nem találod el, akkor bocsánatot kérsz amíg visszaszaladsz a spray-ért?

Utcán hordásra is én max. két eszközt tartok reálisnak, de az is csak a magunkfajta hardcore usereknek. A nagy többség egy valamit hord. Én kettőt, azok közül az első a spray.

Mondom: érdekes kis cucc, jó lehet kényszerítő eszköznek. A járőr egyik tagjánál Taser, a másiknál egy ilyen Pepperball.
Mellette persze lőfegyver.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: RatRace »

WildBear23 írta: 2022.01.07. 11:30 Én azt nézem, hogy miben jobb mint a meglévők. :-)



Egyetértek. Én nyilván az saját (itthoni) jogrendszerben gondolkozom, mert rám az vonatkozik.
Máshol, más szabályok mellett, más lehet a "matek".



Ööö.. és azzal mire mész, ha ott van a spray mellette?
Egy lakásvédelmi helyzetben hány eszközt tudsz egyszerre használni?
Szerintem egy fegyvert a kezedbe veszel, és max. még egy lámpát (vagy lámpás viperát), ha sötét van.
Már ez is problémás, mert ezzel a pisztollyal tuttira két kézzel kell célozni ha 5-8 méterről arcon akarsz találni valakit.
Ha nem találod el, akkor bocsánatot kérsz amíg visszaszaladsz a spray-ért?

Utcán hordásra is én max. két eszközt tartok reálisnak, de az is csak a magunkfajta hardcore usereknek. A nagy többség egy valamit hord. Én kettőt, azok közül az első a spray.

Mondom: érdekes kis cucc, jó lehet kényszerítő eszköznek. A járőr egyik tagjánál Taser, a másiknál egy ilyen Pepperball.
Mellette persze lőfegyver.
De Pl. a hdr 50 mellé gyárilag tudsz sprayt rögzíteni.
Nincs új a nap alatt.
Csatolmányok
2.4757.2_HDR_Luncher_montiert_persp.jpg
2.4757.2_HDR_Luncher_montiert_persp.jpg (140.55 KiB) Megtekintve 24990 alkalommal
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »



"Ööö.. és azzal mire mész, ha ott van a spray mellette?
Egy lakásvédelmi helyzetben hány eszközt tudsz egyszerre használni?"



Hmm, jelen állás szerint kb. percekig tudok lőni és fújni újratöltés nélkül, csak dobom el a kifogyottat és nyúlok a következőért:-)))

Nekem NINCS pepperball kilövőm otthon megtöltve*, de el tudom képzelni, hogy van akinek ez a technológia bizonyos szituációkban jó opció lehet.


*össze kéne szerelni, lusta vok:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2022.01.07. 11:36

"Ööö.. és azzal mire mész, ha ott van a spray mellette?
Egy lakásvédelmi helyzetben hány eszközt tudsz egyszerre használni?"


Hmm, jelen állás szerint kb. percekig tudok lőni és fújni újratöltés nélkül, csak dobom el a kifogyottat és nyúlok a következőért:-)))
Viszik utánad tálcán az arzenált? Vagy taktikai mellényben rád van aggatva minden?
gvass1 írta: 2022.01.07. 11:36 Nekem NINCS pepperball kilövőm otthon megtöltve*, de el tudom képzelni, hogy van akinek ez a technológia bizonyos szituációkban jó opció lehet.
Szinte minden eszközhöz el lehet képzelni olyan szituációt, amiben jó opció lehet. :-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2022.01.07. 11:47 Viszik utánad tálcán az arzenált? Vagy taktikai mellényben rád van aggatva minden?
Nem megyek sehova. Maximum folyamatos tüzelés közben sétálok körbe a házban.:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

Sziasztok!

A Frommer Fegyverbolt árul manapság éleskonverziókat? Lehet hogy holnap felkeresem őket, hátha van valamilyük ez ügyben.
Mindenki vár valamit...
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

tornas78 írta: 2022.01.07. 18:47 Sziasztok!

A Frommer Fegyverbolt árul manapság éleskonverziókat? Lehet hogy holnap felkeresem őket, hátha van valamilyük ez ügyben.
Steinerék biztosan. Honlapjukat nézd meg.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

jó ha van írta: 2022.01.07. 19:27 Steinerék biztosan. Honlapjukat nézd meg.
A Steinerék honlapját már láttam, és karácsony előtt voltam is náluk. Nyitva vannak ők szombaton? Karácsony előtt már jobbára csak PA-63 volt, meg egy CZ-75 és egy Walther P-38. De már ezeket is szerintem a keszthelyi bolt elvitte őket, így most még szegényes lehet a kínálatuk jelenleg. Ezért gondoltam a Frommerre.
Mindenki vár valamit...
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Kojak »

tornas78 írta: 2022.01.07. 19:57 A Steinerék honlapját már láttam, és karácsony előtt voltam is náluk. Nyitva vannak ők szombaton? Karácsony előtt már jobbára csak PA-63 volt, meg egy CZ-75 és egy Walther P-38. De már ezeket is szerintem a keszthelyi bolt elvitte őket, így most még szegényes lehet a kínálatuk jelenleg. Ezért gondoltam a Frommerre.
Akkor már inkább Daisy, hétfőn csörögj oda hozzájuk hogy mi van épp készleten! ;)
gmate
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:14

Gépzsíros betétcsövek

Hozzászólás Szerző: gmate »

Lehet kicsit fingreszelés, bár emlékeim szerint már volt szó róla …

Engem mindig zavart, az itthon bekészített Keresztapa betétcsövek gépzsíros vége (márcsak tárolás szempontjából is). Fogtam magam és filckoronggal lezártam a végeket, kis szöszöléssel és egy vékony célszerszámmal a perem alá be lehet tömködni a filc szélét.

A “másik oldal” az indító töltény rögzítése. Itt emlékeim szerint körömlakkpötty rögzítés is felmerült, vagy valamit keverek.
Csatolmányok
8C86AFB6-AD78-4FF3-87E5-957ABAA32A1F.jpeg
0D8361D0-5EBD-4170-B6AA-1C4DC59E3631.jpeg
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Gépzsíros betétcsövek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

gmate írta: 2022.01.09. 12:53 Lehet kicsit fingreszelés, bár emlékeim szerint már volt szó róla …

Engem mindig zavart, az itthon bekészített Keresztapa betétcsövek gépzsíros vége (márcsak tárolás szempontjából is). Fogtam magam és filckoronggal lezártam a végeket, kis szöszöléssel és egy vékony célszerszámmal a perem alá be lehet tömködni a filc szélét.

A “másik oldal” az indító töltény rögzítése. Itt emlékeim szerint körömlakkpötty rögzítés is felmerült, vagy valamit keverek.
1. Egész gusztusos lett!
2. K.rvasok szabadidőd van😆
3. Riasztó fixálásra jó egy csepp zsír is.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Gépzsíros betétcsövek

Hozzászólás Szerző: RatRace »

gmate írta: 2022.01.09. 12:53 Lehet kicsit fingreszelés, bár emlékeim szerint már volt szó róla …

Engem mindig zavart, az itthon bekészített Keresztapa betétcsövek gépzsíros vége (márcsak tárolás szempontjából is). Fogtam magam és filckoronggal lezártam a végeket, kis szöszöléssel és egy vékony célszerszámmal a perem alá be lehet tömködni a filc szélét.

A “másik oldal” az indító töltény rögzítése. Itt emlékeim szerint körömlakkpötty rögzítés is felmerült, vagy valamit keverek.
Fogóval hangyányit megynyomod a töltényt, vagy becsíped vele a papírzsepi sarkát.
Emlékeim szerint annak idején, valamelyik gumis leírásában a krepp-papír szerepelt.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Gépzsíros betétcsövek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

(És persze ne gépzsírral, hanem szilikonzsírral kend be. ;-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
gmate
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:14

Re: Gépzsíros betétcsövek

Hozzászólás Szerző: gmate »

gvass1 írta: 2022.01.09. 13:44 1. Egész gusztusos lett!
2. K.rvasok szabadidőd van😆
3. Riasztó fixálásra jó egy csepp zsír is.

Karantén volt, végre volt idő néhány ötlet kipróbálására a fegyverszekrény környékén.
gmate
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:14

Re: Gépzsíros betétcsövek

Hozzászólás Szerző: gmate »

RatRace írta: 2022.01.09. 13:53 Fogóval hangyányit megynyomod a töltényt, vagy becsíped vele a papírzsepi sarkát.
Emlékeim szerint annak idején, valamelyik gumis leírásában a krepp-papír szerepelt.
Köszi az ötletet!

Bear: még találtam a szekrényben anno! az Omertához :D kapott tégelyt, benne a trutyival, gondoltam felhasználom.
Robz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2021.11.28. 09:32

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Robz »

Zoraki M906 hordására kinek milyen tok jött be?
Érdekes lehet külső és belső is akár.

Másik téma: van egy RG59-em, amire szeretnék viselésit kiváltani, de nincs érvényes laminátumom. Vidékiként hogyan lehet szerintetek ezt intézni, ha nem akarok emiatt a PKH-ba zarándokolni? Fegyverboltok intéznek ilyesmit vidéken, vagy reménytelen eset?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Robz írta: 2022.01.09. 16:33 Zoraki M906 hordására kinek milyen tok jött be?
Érdekes lehet külső és belső is akár.

Másik téma: van egy RG59-em, amire szeretnék viselésit kiváltani, de nincs érvényes laminátumom. Vidékiként hogyan lehet szerintetek ezt intézni, ha nem akarok emiatt a PKH-ba zarándokolni? Fegyverboltok intéznek ilyesmit vidéken, vagy reménytelen eset?
Pklv.hu a vudeki boltok +penzert intezik.

z906 hordás: cytac G42 műanyag tok.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
gmate
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:14

Re: Gépzsíros betétcsövek

Hozzászólás Szerző: gmate »

RatRace írta: 2022.01.09. 13:53 Fogóval hangyányit megynyomod a töltényt, vagy becsíped vele a papírzsepi sarkát.
Emlékeim szerint annak idején, valamelyik gumis leírásában a krepp-papír szerepelt.


A krepp papíros/papírtörlős ötlet hibátlan! Megcsináltam.
Köszi!
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Gépzsíros betétcsövek

Hozzászólás Szerző: vato »

gmate írta: 2022.01.09. 18:31 A krepp papíros/papírtörlős ötlet hibátlan! Megcsináltam.
Köszi!
Kombinalt fogóval megnyomod az oldalat egy kicsit, ovalis lesz és beleszorul a töltényűrbe;) ez még gyorsabb ha sokat töltesz!
5095350B-C8EE-4D0A-B32E-97701E13A859.png
5095350B-C8EE-4D0A-B32E-97701E13A859.png (360.19 KiB) Megtekintve 24527 alkalommal
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Gépzsíros betétcsövek

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gmate írta: 2022.01.09. 12:53 Lehet kicsit fingreszelés, bár emlékeim szerint már volt szó róla …

Engem mindig zavart, az itthon bekészített Keresztapa betétcsövek gépzsíros vége (márcsak tárolás szempontjából is). Fogtam magam és filckoronggal lezártam a végeket, kis szöszöléssel és egy vékony célszerszámmal a perem alá be lehet tömködni a filc szélét.

A “másik oldal” az indító töltény rögzítése. Itt emlékeim szerint körömlakkpötty rögzítés is felmerült, vagy valamit keverek.
Keresztbe raksz a furaton egy cérnadarabot, és beszorítja. Lövékor vagy elég, vagy hüvely kivételkor kiesik.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »


ÚJ CIKK! Garanciális rémtörténetek – A Csavargyilkos és a Csattogtató

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/garanc ... attogtato/



Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2022.01.11. 06:24
ÚJ CIKK! Garanciális rémtörténetek – A Csavargyilkos és a Csattogtató

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/garanc ... attogtato/



Kép
Az elsőnél szerintem nem dremelezte a csavarfejet (miért tette volna?), hanem egyszerűen nem volt megfelelő csavarhúzója, pl. Imbus helyet Torxot használt, vagy mást. Könnyű elnyalni a csavarfej mintázatát, ha nem túl acélos az anyaga.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2022.01.11. 06:53 Az elsőnél szerintem nem dremelezte a csavarfejet (miért tette volna?), hanem egyszerűen nem volt megfelelő csavarhúzója, pl. Imbus helyet Torxot használt, vagy mást. Könnyű elnyalni a csavarfej mintázatát, ha nem túl acélos az anyaga.
Elsőre én is erre gondoltam.


De aztán megnéztem nagyobb felbontásban. És feltettem magamnak a kérdést: DE HOGY HA CSAVARHÚZÓVAL, akkor miért ilyen kitartóan MIND A NÉGYET?
Hihetőbb teória, hogy ez így tetszett neki.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2022.01.11. 07:11 Elsőre én is erre gondoltam.


De aztán megnéztem nagyobb felbontásban. És feltettem magamnak a kérdést: DE HOGY HA CSAVARHÚZÓVAL, akkor miért ilyen kitartóan MIND A NÉGYET?
Hihetőbb teória, hogy ez így tetszett neki.
Mondani mit mondott a tulaj, hogy lett ilyen?
(Gondolom azt, hogy nem ő volt, így vette..)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2022.01.11. 07:50 Mondani mit mondott a tulaj, hogy lett ilyen?
(Gondolom azt, hogy nem ő volt, így vette..)

HAJSZÁLPONTOSAN!!!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

gvass1 írta: 2022.01.11. 06:24
ÚJ CIKK! Garanciális rémtörténetek – A Csavargyilkos és a Csattogtató

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/garanc ... attogtato/



Kép
Kár volt ezért a szép Kuzey-ért… Az a szánakasztó tengely (nem az egész szánakasztó kar) nem “acélból” van (legalábbis az enyémet fogja a mágnes)? Mitől hajlott ez így meg? :o
Mindenki vár valamit...
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2022.01.11. 06:24
ÚJ CIKK! Garanciális rémtörténetek – A Csavargyilkos és a Csattogtató

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/garanc ... attogtato/



Kép
Tényleg, a csillivilli Kuzey nem eladó hulladékárban? :-)
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

tornas78 írta: 2022.01.11. 18:03 Kár volt ezért a szép Kuzey-ért… Az a szánakasztó tengely (nem az egész szánakasztó kar) nem “acélból” van (legalábbis az enyémet fogja a mágnes)? Mitől hajlott ez így meg? :o
IMG_20220111_184653.jpg
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Sziasztok!

6mm-es Röhm RG-77 gázpisztolyhoz milyen menetű rakétakilövő toldat jó?
Kompatibilis valamelyik most kapható GP-al?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2022.01.12. 06:59 Sziasztok!

6mm-es Röhm RG-77 gázpisztolyhoz milyen menetű rakétakilövő toldat jó?
Kompatibilis valamelyik most kapható GP-al?
A Röhm RG77 az .22 Lang Knall, a 6 mm fb. pl. az az RG76.

Elméletileg mindkettőhöz jó az RG3 rokitoldata.

(Gyakorlatilag ez lehet évjáratfüggő, mindegyik típust nagyon sokáig gyártották, több verzióban.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2022.01.12. 07:34 A Röhm RG77 az .22 Lang Knall, a 6 mm fb. pl. az az RG76.

Elméletileg mindkettőhöz jó az RG3 rokitoldata.

(Gyakorlatilag ez lehet évjáratfüggő, mindegyik típust nagyon sokáig gyártották, több verzióban.)
Köszönöm!
(.22es Lang Knall)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2022.01.11. 06:24
"Nyilván a szétgyalázott csavarok kifúrhatóak lennének, de itt a tokban levő menet és a fa markolatpanelek sérülése esélyes."

Ha elárulom, hogyan lehet sérülésmentesen kicserélni a csavarokat, megkapom ezt a "hulladékot"? :)

Bonyolultan:
1. furatot kell fúrnia csavarba,
2. balmenetet kell munkálni bele,
3. bele kell tekerni egy balmenetes csavart,
4. csavarhúzóval kitekerhető ez a "szerelési egység".
Megszabadulhatunk a balmenetes szenvedéstől, ha hernyócsavart forrasztunk vagy ragasztunk a furatba.

Egyszerűen: például fogorvos ismerős segítségével egyenes hornyot kell kialakítani a csavarfejen, utána laposfejű csavarhúzóval kitekerhető.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2022.01.12. 09:45 "Nyilván a szétgyalázott csavarok kifúrhatóak lennének, de itt a tokban levő menet és a fa markolatpanelek sérülése esélyes."

Ha elárulom, hogyan lehet sérülésmentesen kicserélni a csavarokat, megkapom ezt a "hulladékot"? :)

Bonyolultan:
1. furatot kell fúrnia csavarba,
2. balmenetet kell munkálni bele,
3. bele kell tekerni egy balmenetes csavart,
4. csavarhúzóval kitekerhető ez a "szerelési egység".
Megszabadulhatunk a balmenetes szenvedéstől, ha hernyócsavart forrasztunk vagy ragasztunk a furatba.

Egyszerűen: például fogorvos ismerős segítségével egyenes hornyot kell kialakítani a csavarfejen, utána laposfejű csavarhúzóval kitekerhető.
Tehát = GTK
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Poresz írta: 2022.01.12. 09:45 "Nyilván a szétgyalázott csavarok kifúrhatóak lennének, de itt a tokban levő menet és a fa markolatpanelek sérülése esélyes."

Ha elárulom, hogyan lehet sérülésmentesen kicserélni a csavarokat, megkapom ezt a "hulladékot"? :)

Bonyolultan:
1. furatot kell fúrnia csavarba,
2. balmenetet kell munkálni bele,
3. bele kell tekerni egy balmenetes csavart,
4. csavarhúzóval kitekerhető ez a "szerelési egység".
Megszabadulhatunk a balmenetes szenvedéstől, ha hernyócsavart forrasztunk vagy ragasztunk a furatba.

Egyszerűen: például fogorvos ismerős segítségével egyenes hornyot kell kialakítani a csavarfejen, utána laposfejű csavarhúzóval kitekerhető.
Én szétkefélt imbuszt nemrég úgy szedtem ki, hogy torx fejet kalapáltam bele. Zora javaslata volt, tökéletesen működött. Fotó alapján itt is fog.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Vannak erre spéci kiszedők, megfelelő szerszámmal 2 perc alatt kijönnek azok a csavarok.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

Poresz írta: 2022.01.12. 09:45 "Nyilván a szétgyalázott csavarok kifúrhatóak lennének, de itt a tokban levő menet és a fa markolatpanelek sérülése esélyes."

Ha elárulom, hogyan lehet sérülésmentesen kicserélni a csavarokat, megkapom ezt a "hulladékot"? :)
Hellohellohello! Én kérdeztem előbb! :-)
20220112_105945.jpg
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2022.01.12. 10:06 Én szétkefélt imbuszt nemrég úgy szedtem ki, hogy torx fejet kalapáltam bele. Zora javaslata volt, tökéletesen működött. Fotó alapján itt is fog.
de itt nem ez a probléma.Nyilván elegendő vacakolással minden IS megoldható.

A probléma, hogy EZT, ÍGY garanciális javításra hozták vissza. Holott ez így nyilvánvalóan nem az, NEM LESZ INGYEN A JAVÍTÁS.

És akkor számolgassunk. Ez a fegyó vadiújonnan 50 rugó. Használtan, tökéletes állapotban mondjuk 40e az értéke, de ez nagyon nem tökéletes.

Ehhez kellene egy új szánakasztó, meg valamit javítani az elsütőszerkezetben, amihez azt szét is kell szedni, de ahhoz még előbb el kell távolítani a 4 szétbarmolt csavart, lehetőleg úgy, hogy a kényes fa markolathéjak ne karcolódjanak össze, mert akkor kitör a hiszti. És lehet, hogy szétszedés után újabb "aknák" is előkerülnek.

Számoljunk utána egy átlagos fegyvermesteri órabérrel és látjuk, hogy ez bizony GAZDASÁGI TOTÁLKÁR.

(A kedves tulajdonos innentől azt csinál vele amit akar, például adhatja Zorának vagy Poresznek, vagy 20-asért feldobja valahova alkatrészforrásnak:-))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Válasz küldése