Kések, lámpák, EDC-holmik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

A Bundespolizei új taktikai lámpája:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/a-bunde ... i-lampaja/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2021.10.12. 07:33 A Bundespolizei új taktikai lámpája:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/a-bunde ... i-lampaja/

Kép
Mondjuk szerintem a 460 lm max. fényerő valószínűleg elírás, mert az kevés 200 mre és a többi hasonló lámpajuk is mind tud 1100-1500 lm.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2021.10.13. 14:28 Mondjuk szerintem a 460 lm max. fényerő valószínűleg elírás, mert az kevés 200 mre és a többi hasonló lámpajuk is mind tud 1100-1500 lm.
lehetséges, de ebből a cikkből dolgoztam, ott vannak a végén a tech adatok és ott is ennyit írnak:

https://www.all4shooters.com/de/shootin ... espolizei/

(Valószínűleg neked lesz igazad, mert a TA30 család a gyártó honlapján messze több, mint 460 lm.)

https://www.nextorch.com/en/index.php?a ... &use_id=78
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2021.10.13. 15:07 lehetséges, de ebből a cikkből dolgoztam, ott vannak a végén a tech adatok és ott is ennyit írnak:

https://www.all4shooters.com/de/shootin ... espolizei/

(Valószínűleg neked lesz igazad, mert a TA30 család a gyártó honlapján messze több, mint 460 lm.)

https://www.nextorch.com/en/index.php?a ... &use_id=78
Már a német precizítás is csak egy legenda. 😀
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

aksurv írta: 2021.10.13. 15:13 Már a német precizítás is csak egy legenda. 😀
...vagy az "1000+ lumen" is olyan marketing bullshit, mint a 1.000.000.000.000.000 CS gázspré, vagy a 1000W-os minihifitorony? ......és a 340lm csupán a valódi érték? ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

aksurv írta: 2021.10.13. 15:13 Már a német precizítás is csak egy legenda. 😀
Találgatás helyett írtam a gyártónak. ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Urak, hol érdemes ilyesféle taktikai lámpát beszerezni? A bevált és kínai oldalakról rendelhető kínai típusok is érdekelnek, nem feltétlenül adnék érte 100-120 eurót ha nem muszáj... Kifejezetten HD-ra, behatoló elvakítására kellene valami kezes kis lámpa.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2021.10.14. 09:28 Urak, hol érdemes ilyesféle taktikai lámpát beszerezni? A bevált és kínai oldalakról rendelhető kínai típusok is érdekelnek, nem feltétlenül adnék érte 100-120 eurót ha nem muszáj... Kifejezetten HD-ra, behatoló elvakítására kellene valami kezes kis lámpa.
Ha nem költesz rá, akkor ilyen műszaki színvonalú, tartósságú cuccot nem fogsz kapni.

De ha elmész az Asia centerbe, akkor a bizbaszos boltos vietnamiaknal 100 euróból veszel egy tucatnyit, aztán fele kb. egész jó is lesz.

Én is vettem ott már 2500-ért USB-tölthetős, többfunkciós, övklipszes minilámpát, ami 30 méterre simán elvilágít és még működik is megbízhatóan 1+ év után is.
lampa asia.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

TotoHU írta: 2021.10.14. 09:28 Urak, hol érdemes ilyesféle taktikai lámpát beszerezni? A bevált és kínai oldalakról rendelhető kínai típusok is érdekelnek, nem feltétlenül adnék érte 100-120 eurót ha nem muszáj... Kifejezetten HD-ra, behatoló elvakítására kellene valami kezes kis lámpa.
Viszont ez egy olyan felhasználási terület lenne, ahova érdemes lehet tényleg jó minőséget venni, mert itt ha kell, akkor tuti működnie kell, nem csak egy autó alá befekvős lámpácska, ami ha nem megy, akkor nézel egy másikat.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2021.10.14. 10:01 Ha nem költesz rá, akkor ilyen műszaki színvonalú, tartósságú cuccot nem fogsz kapni.

De ha elmész az Asia centerbe, akkor a bizbaszos boltos vietnamiaknal 100 euróból veszel egy tucatnyit, aztán fele kb. egész jó is lesz.

Én is vettem ott már 2500-ért USB-tölthetős, többfunkciós, övklipszes minilámpát, ami 30 méterre simán elvilágít és még működik is megbízhatóan 1+ év után is.
Ha olcsó és jó lámpát szeretnél, akor javaslom a Convoy márkát.
18650 vagy 21700 akkuval működnek, nagy fényerő, megbízható működés.
https://www.aliexpress.com/store/910450 ... 7d87X1eqj0

Ha nem akarsz Kínából rendelni, itthon is kaphatók.
https://www.sportlampa.hu/shop_search.php?search=convoy
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

smith15 írta: 2021.10.14. 10:06 Viszont ez egy olyan felhasználási terület lenne, ahova érdemes lehet tényleg jó minőséget venni, mert itt ha kell, akkor tuti működnie kell, nem csak egy autó alá befekvős lámpácska, ami ha nem megy, akkor nézel egy másikat.
Hááát igen, HD területen egyébként is az az elvem hogy nem spórolunk, a megbízható működés a fontosabb.
Van pl egy LedLenser fejlámpám, ami 11 éve működik ahogy kell, pedig számtalan helyen használta, , hordtam övtokban is (külföldön áramszünetek alatt napi szinten kellett hónapokon át) és ütve-vágva volt rendesen, ennek ellenére még mindig jó. Az sem volt éppen occó új korában.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

TotoHU írta: 2021.10.14. 11:05 Hááát igen, HD területen egyébként is az az elvem hogy nem spórolunk, a megbízható működés a fontosabb.
Van pl egy LedLenser fejlámpám, ami 11 éve működik ahogy kell, pedig számtalan helyen használta, , hordtam övtokban is (külföldön áramszünetek alatt napi szinten kellett hónapokon át) és ütve-vágva volt rendesen, ennek ellenére még mindig jó. Az sem volt éppen occó új korában.
Igen, a LedLenser elég drága, és sokszor szerintem nincs arányba pl a teljesítménnyel. Én nagyon Olight párti lettem egy jó ideje, sose hagyott cserbe, pedig kaptak. És néha egy LedLenser árából 1,5-2szer olyan Olight-ot veszek. De tudom, az Olight sem olcsó.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: vato »

Nekem a nightcore jött be, bladeshop-ban még tűrhető áron vannak, pl:

https://www.bladeshop.hu/Nitecore-P10V2 ... d22364.htm
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: zora »

20211014_111626.jpg
Bladeshop.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Konyhai késeket szeretnék venni általános munkákra, darabolás, hámozás, húsfeldolgozás, stb. Használni kell, nem nézegetni. Jó, de nem luxus minőséget keresek, nem aranyárban. Honnan lenne érdemes venni?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2021.11.01. 12:39 Konyhai késeket szeretnék venni általános munkákra, darabolás, hámozás, húsfeldolgozás, stb. Használni kell, nem nézegetni. Jó, de nem luxus minőséget keresek, nem aranyárban. Honnan lenne érdemes venni?
Nekem méretre, formára, használhatóságra a méretarány végett odatett revolver melletti Fiskars jött be legjobban. Egy idő után a gumírozott markolat lekopik, ahogyan a másikon látszik. Talán az obiban vettem valamikor, pár ezerért.
20211101_124912.jpg
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

IKEA 365+ kesek, ar/ertek aranyban jobbat nem talalsz.
https://www.ikea.com/hu/hu/search/products/?q=365%20kes
Vegyel hozza egy elezot is
https://www.ikea.com/hu/hu/p/aspekt-kes ... -57145296/
Evek ota hasznalom oket maximalis elegedettseggel...

Fortitu írta: 2021.11.01. 12:39 Konyhai késeket szeretnék venni általános munkákra, darabolás, hámozás, húsfeldolgozás, stb. Használni kell, nem nézegetni. Jó, de nem luxus minőséget keresek, nem aranyárban. Honnan lenne érdemes venni?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Fortitu írta: 2021.11.01. 12:39 Konyhai késeket szeretnék venni általános munkákra, darabolás, hámozás, húsfeldolgozás, stb. Használni kell, nem nézegetni. Jó, de nem luxus minőséget keresek, nem aranyárban. Honnan lenne érdemes venni?
Hús feldolgozás, csontozás, stb.: Dick henteskés.
Nem véletlenül ilyet használnak a hentesek, és a húsüzemek is!
Meg én is disznóölésen. ;)
Pár ezer Ft.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Fortitu írta: 2021.11.01. 12:39 Konyhai késeket szeretnék venni általános munkákra, darabolás, hámozás, húsfeldolgozás, stb. Használni kell, nem nézegetni. Jó, de nem luxus minőséget keresek, nem aranyárban. Honnan lenne érdemes venni?
zora írta: 2021.11.01. 12:52 Nekem méretre, formára, használhatóságra a méretarány végett odatett revolver melletti Fiskars jött be legjobban. Egy idő után a gumírozott markolat lekopik, ahogyan a másikon látszik. Talán az obiban vettem valamikor, pár ezerért.
A képen alul látható Fiskars-ot hagyta itt nekem a házinéni. Nem mondom, vág (most kockáztam fel a sütőtököt krémleveshez), nem sajnálom használni ("olcsó tárgy"-fíling), de a pengéje szerintem vékony (nyilván a vastag sem jó) és rugózik (főleg sütőtök és édesburgonya darabolásakor érezhető), a tövénél ki is hajlott. Abban verhetetlen, hogy nincs rajta semmilyen recézés és egybemarkolata van: könnyű tisztítani.
Az IKEA-s késhez hasonló "integrál", egyetlen darab acélból álló késem még nem volt: mindenképpen kézbe venném vásárlás előtt.
Egyik előző lakótársamnak volt egy Sabatier santoku konyhakése a Tesco-ból. (Szerintem zseniális a santoku forma.) Imádtam használni: nem fémet kellett markolni, megnyugtatóan merev, de kellően vékony penge, a hegy nem is hiányzott, és olyan ára volt (tízezer forint alatt 2019 első felében), hogy annyit megér, hogy egy életre van egy elfogadható konyhakésed.

Tippek:
1. Amikor kézbe veszed - ugye késvásárlásnál mindig elmondjuk: vedd kézbe! -, csinálj úgy, mintha vágódeszkán vágnál: a penge élével merőlegesen nyugodjon egy felületen! A pengének olyan szélesnek kell lennie, hogy a markolat és a vágódeszka között elég hely legyen a markolatot fogó kezednek.
2. Ne ömlesztve tárold a késeidet! (Ebben én is sáros vagyok. Mágnest fogok szerelni a falra.)
3. Én is egy Dick fenőacélra gyűjtök. Ovális keresztmetszet, minél simább felület (a fenőacéllal elsősorban egyengetünk, nem csiszolunk). Közös késmániás túratársunk ajánlásával. (Én is tanulom az élezést-fenést.)
WildBear23 írta: 2021.11.01. 17:50 Hús feldolgozás, csontozás, stb.: Dick henteskés.
Nem véletlenül ilyet használnak a hentesek, és a húsüzemek is!
Meg én is disznóölésen. ;)
Pár ezer Ft.
4. Állítólag a hentesek nagyon profin tudják, melyik a jó kés.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: zora »

Poresz írta: 2021.11.01. 17:56 A képen alul látható Fiskars-ot hagyta itt nekem a házinéni. Nem mondom, vág (most kockáztam fel a sütőtököt krémleveshez), nem sajnálom használni ("olcsó tárgy"-fíling), de a pengéje szerintem vékony (nyilván a vastag sem jó) és rugózik (főleg sütőtök és édesburgonya darabolásakor érezhető), a tövénél ki is hajlott. Abban verhetetlen, hogy nincs rajta semmilyen recézés és egybemarkolata van: könnyű tisztítani.
Az IKEA-s késhez hasonló "integrál", egyetlen darab acélból álló késem még nem volt: mindenképpen kézbe venném vásárlás előtt.
Egyik előző lakótársamnak volt egy Sabatier santoku konyhakése a Tesco-ból. (Szerintem zseniális a santoku forma.) Imádtam használni: nem fémet kellett markolni, megnyugtatóan merev, de kellően vékony penge, a hegy nem is hiányzott, és olyan ára volt (tízezer forint alatt 2019 első felében), hogy annyit megér, hogy egy életre van egy elfogadható konyhakésed.

Tippek:
1. Amikor kézbe veszed - ugye késvásárlásnál mindig elmondjuk: vedd kézbe! -, csinálj úgy, mintha vágódeszkán vágnál: a penge élével merőlegesen nyugodjon egy felületen! A pengének olyan szélesnek kell lennie, hogy a markolat és a vágódeszka között elég hely legyen a markolatot fogó kezednek.
2. Ne ömlesztve tárold a késeidet! (Ebben én is sáros vagyok. Mágnest fogok szerelni a falra.)
3. Én is egy Dick fenőacélra gyűjtök. Ovális keresztmetszet, minél simább felület (a fenőacéllal elsősorban egyengetünk, nem csiszolunk). Közös késmániás túratársunk ajánlásával. (Én is tanulom az élezést-fenést.)

4. Állítólag a hentesek nagyon profin tudják, melyik a jó kés.
Igaz, a penge vékony, ezért is szeretem általános késként használni, hagyma, krumpli, hús feldolgozásához, saláta készítéséhez tökéletes, jól irányítható. De valóban, a keményebb dolgokhoz, feszítéshez nem alkalmas, ahhoz vastagabb penge kell. Itt is igaz, hogy nincs mindenre tökéletes egyetlen eszköz, két-három konyhakés kell alapból egy aktív konyhaművész készletébe. A Fiskarst egyszerű kasza fenőkővel némi gyakorlással viszonylag gyorsan rendbe tudom hozni.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

En kb mindent ezzel a kessel csinalok
Kép
amikor nagyon vekonyra akarom szelni a marhahust akkor a borotvara elezett szenacel santokut veszem elo 8-)

mod: a gumirozott markolatu keseket par honap alatt megeszi a mosogatogep :shock:
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Köszi a tippeket mindenkinek!
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Fortitu írta: 2021.11.01. 19:28 Köszi a tippeket mindenkinek!
Nekem még van: Zwilling Henckels konyhakései, illetve a Victorinox csontozója. Sok éve bevált darabok.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2021.11.01. 12:39 Konyhai késeket szeretnék venni általános munkákra, darabolás, hámozás, húsfeldolgozás, stb. Használni kell, nem nézegetni. Jó, de nem luxus minőséget keresek, nem aranyárban. Honnan lenne érdemes venni?
Megkésve, :D de én is az IKEA séf késre szavazok. Ezt a konkrét modellt már nem gyártják, de van hasonló, kb 5-7 e Ft, vettem anyóséknak a botrányosan bóvli késeik helyett, mert nem tudtam tovább nézni :shock: azt amivel dolgoztak - a mai változat is ugyanilyen jó.

Összehasonlítás gyanánt - van itthon, ugyancsak aktív használatban egy, bőven 100+ dollár fölötti Shun is ( a képen az alsó), valódi 33 réteges “damaszkuszi” pengével, nem kamu rajta a minta - mégis az IKEA kést használom gyakrabban. :lol: A mérete, merevsége, súlya több mindenre teszi alkalmassá az IKEAst- és kb az ötödébe kerül a másiknak… ;)

A Shunt csak akkor használom, ha éppen koszos az IKEA, vagy extra szuper vékonyakat kell szeletni, mert azért jobban élezhető. De pls csontos, vagy részben fagyott húst vágni már nem alkalmas - az IKEAssal ez sem gond. Igazi mindenes!

Ja, és konyhakéshez nem ajánlom a mosogatógépet. Nem tesz jót egyik késnek sem.
Csatolmányok
ACF73409-BE76-4901-9F6E-79A4172D814A.jpeg
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Fortitu írta: 2021.11.01. 19:28 Köszi a tippeket mindenkinek!
Kb. ez az a késes téma, amiről mindegyikünknek van tapasztalata. Szerintem mindenki főzött már magára: nagyon valószínűtlen, hogy mindig van anyuka-barátnő-feleség, aki körberajong és elkényeztet. Plusz ha mindenkinek van munkája házon kívül, akkor a ház körül is illik osztozni a feladatokban.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: zora »

Petya357 írta: 2021.11.01. 22:00 Megkésve, :D de én is az IKEA séf késre szavazok. Ezt a konkrét modellt már nem gyártják, de van hasonló, kb 5-7 e Ft, vettem anyóséknak a botrányosan bóvli késeik helyett, mert nem tudtam tovább nézni :shock: azt amivel dolgoztak - a mai változat is ugyanilyen jó.

Összehasonlítás gyanánt - van itthon, ugyancsak aktív használatban egy, bőven 100+ dollár fölötti Shun is ( a képen az alsó), valódi 33 réteges “damaszkuszi” pengével, nem kamu rajta a minta - mégis az IKEA kést használom gyakrabban. :lol: A mérete, merevsége, súlya több mindenre teszi alkalmassá az IKEAst- és kb az ötödébe kerül a másiknak… ;)

A Shunt csak akkor használom, ha éppen koszos az IKEA, vagy extra szuper vékonyakat kell szeletni, mert azért jobban élezhető. De pls csontos, vagy részben fagyott húst vágni már nem alkalmas - az IKEAssal ez sem gond. Igazi mindenes!

Ja, és konyhakéshez nem ajánlom a mosogatógépet. Nem tesz jót egyik késnek sem.
Ennek az IKEÁsnak miből van a markolata? Nem csúszik?
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2021.11.01. 19:28 Köszi a tippeket mindenkinek!
Amúgy kinti sütés-főzés alkalmából szoktam használni Glock tőrt, vagy Mora Kansbolt is, egész használhatók, :-) de ami tényleg jó, az az Opinel nagyobb stainless kései, csak az elmosás után nagyon bedagad a fa és szorul a penge.
Mostanában Victorinox Spartan az egyik edc-m, mert szükségem lett egy olyan késre, ami sehol nem kelt félelmet senkiben. Gyümölcs, zöldség előkészítésnél elképesztően jól használható a kicsi és a nagy penge is egyaránt.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

zora írta: 2021.11.01. 22:43 Ennek az IKEÁsnak miből van a markolata? Nem csúszik?
Full tang fém + valami polimer. Egészen kemény, kb mint a bakelit. Nem gumis tapintású - de nem csúszik. Már vagy 10 éve használom napi szinten - ilyen gondom még nem volt.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

zora írta: 2021.11.01. 22:51 Amúgy kinti sütés-főzés alkalmából szoktam használni Glock tőrt, vagy Mora Kansbolt is, egész használhatók, :-) de ami tényleg jó, az az Opinel nagyobb stainless kései, csak az elmosás után nagyon bedagad a fa és szorul a penge.
Mostanában Victorinox Spartan az egyik edc-m, mert szükségem lett egy olyan késre, ami sehol nem kelt félelmet senkiben. Gyümölcs, zöldség előkészítésnél elképesztően jól használható a kicsi és a nagy penge is egyaránt.
Nekem ilyen célokra szintén Spartanom meg egy Foresterem van, nagyon szeretem őket.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

zora írta: 2021.11.01. 22:51 Amúgy kinti sütés-főzés alkalmából szoktam használni Glock tőrt, vagy Mora Kansbolt is, egész használhatók, :-)
Pár éve gondolkodtam azon, hogy egy Mora lesz a konyhakésem. Most úgy vagyok vele, hogy kell az a 16-20 cm pengehossz, és az aprítóbárdként és "lapátként" való használhatóság. Írom ezt úgy, hogy elvetemültségemben már dolgoztam fel 2-2,5 kg tarját egy Muela Colibrivel. :)
zora írta: 2021.11.01. 22:51 Mostanában Victorinox Spartan az egyik edc-m, mert szükségem lett egy olyan késre, ami sehol nem kelt félelmet senkiben. Gyümölcs, zöldség előkészítésnél elképesztően jól használható a kicsi és a nagy penge is egyaránt.
Fortitu írta: 2021.11.02. 06:51 Nekem ilyen célokra szintén Spartanom meg egy Foresterem van, nagyon szeretem őket.
Victorinox Fisherman. - Mondjuk továbbra is fenntartom, hogy aki horgász késről lehagyja a fogót, az még soha sem horgászott.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Poresz írta: 2021.11.02. 08:56 Pár éve gondolkodtam azon, hogy egy Mora lesz a konyhakésem. Most úgy vagyok vele, hogy kell az a 16-20 cm pengehossz, és az aprítóbárdként és "lapátként" való használhatóság. Írom ezt úgy, hogy elvetemültségemben már dolgoztam fel 2-2,5 kg tarját egy Muela Colibrivel. :)



Victorinox Fisherman. - Mondjuk továbbra is fenntartom, hogy aki horgász késről lehagyja a fogót, az még soha sem horgászott.
Nálunk a háztartás legszakadtabb bacho-ja (még az egyik csövi tanyalakómmal cseréltem egy doboz cigire asszem lassan 10 éve, tokja sincs) van konyhai szolgálatban, nagyobb tömb sajt, masszívabb hús, szalámi ellen, no meg ha nyulat sütünk, azt bontani. A nejem is szereti használni.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

swordmanus írta: 2021.11.04. 20:54 Nálunk a háztartás legszakadtabb bacho-ja (még az egyik csövi tanyalakómmal cseréltem egy doboz cigire asszem lassan 10 éve, tokja sincs) van konyhai szolgálatban, nagyobb tömb sajt, masszívabb hús, szalámi ellen, no meg ha nyulat sütünk, azt bontani. A nejem is szereti használni.
Rágugliztam: mennyire gyanúsan Mora formája van…
A pengehosszra rákérdezhetek? A honlapjukon nem igazán láttam a konyhába való hosszt (10 cm körüli pengéket gyártanak).
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Poresz írta: 2021.11.04. 21:11 Rágugliztam: mennyire gyanúsan Mora formája van…
Apropó Mora - nem létezikk jobb ár/érték arányú kés a világon!
Konyhakésnek speciel nem az igazi - túl vastag a pengéje - de zseniális mindenes kés.

True story. A mint héten sógor lőtt egy őzet, de nem volt kése (B+ minek megy az ilyen vadásznak??? :o :lol: na de ez egy már másik történet ) , úgyhogy helyette atomjaira bontottam a korábban a vadásztársaság által már megnyúzott, kizsigerelt sutát egy Moraval - őzgerinc kimetszése, csontok leválasztása, combot izomkötegenként szétszedni, stb. A művelet után a Mora még mindig olyan éles maradt, hogy továbbra is vitte az alkaromról a szőrt. Fantasztikus kés - gombokért.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Poresz írta: 2021.11.04. 21:11 Rágugliztam: mennyire gyanúsan Mora formája van…
A pengehosszra rákérdezhetek? A honlapjukon nem igazán láttam a konyhába való hosszt (10 cm körüli pengéket gyártanak).
Olyasmi így fejből: valami 10-12.
Mint a kolléga is írta, nem klasszikus konyhakés, de pont arra jó, amire a konyhakés már nem az igazi. Ha kell egy kis erő.
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Gyűrűs kés

Hozzászólás Szerző: bcsob »

Sziasztok!

A kollégákkal épp "gyűrűs" késekről beszéltünk és eszembe jutott, hogy van kici kínai verzió is belőlük, a Fegyverfotózós topicban már többször szembejöttek velem:https://www.ebay.com/itm/302990948320
A tulajoktól szeretnék érdeklődni, hogy mik a tapasztalatok velük? Hulladék vagy használható és ha az utóbbi, akkor mennyire jó minőség, milyen az éltartása/élezhetősége, stb.?
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Gyűrűs kés

Hozzászólás Szerző: vato »

bcsob írta: 2021.12.12. 01:46 Sziasztok!

A kollégákkal épp "gyűrűs" késekről beszéltünk és eszembe jutott, hogy van kici kínai verzió is belőlük, a Fegyverfotózós topicban már többször szembejöttek velem:https://www.ebay.com/itm/302990948320
A tulajoktól szeretnék érdeklődni, hogy mik a tapasztalatok velük? Hulladék vagy használható és ha az utóbbi, akkor mennyire jó minőség, milyen az éltartása/élezhetősége, stb.?
róluk tudok nyilatkozni, bár ebben csak kettő kínai, egy taiwan-i egy magyar és egy amcsi van talán:
IMG_4453.jpg
Az 1.-es nekem nem jött be nagyon rövid a pengéje még EDC-re is. Nem jutottam el vele addig, hogy újra kellen éleznem.. Illetve vékonynak találtam a markolatot is, az összes közül a legsoványabb, annyira sem tetszett hogy paracorddal feldíszítsem.

2.-es Kabar TDI pocket strike, ez már egy használható darab 25 ezer körül lehet venni kb. A gyári tokja kuka, túl nagy, órmótlan, szép kis kydex-et kell neki csináltatni, még legál méret, jó a penge, a felületkezelés is tartós rajta. A gyűrűje nem az igazi (ovális forma) de még használható. EDC-re és SD-re is megfelelő szerintem.

3. Izula rowen, pici, használhatatlan a gyűrűje nekem. több fajta pengével gyártják, nekem ez egy szénacél, jól élezhető, jól tart. De rövidnek tartom EDC-re vagy SD-re is egyaránt.

4. Valami Böker koppintás D2 acélból, ami egész jól tart és élezhető. 2 dolog nem tetszik benne, a gyűrű egyvonalban van a markolattal, így rámarkolásnál kényelmetlen a kézben, feszíti a gyűrűben levő ujjat. Illetve ha nem gyűrűvel használod akkor a pengére elég könnyen rácsúzhat a kezed.

5. GZ magyar gyártmány, legdrágább az ittlévők közül (35-40 ezer körül). Nehéz élezni a többihez képest, profiloznom is kellett mert a hegyét sikerült elpattintanom, megszenvedtem vele a Lanskyval. Viszont cserébe ez tartja a legjobban az élét. A penge forma EDC-re nem a legjobb, de vannak "hasasabb" gyűrűs kései a mesternek. A gyűrű elhelyezkedése tökéletes, nem nyom elég nagy kesztyűhöz is. Én SD-re ezt hordom, EDC-re meg van egy Cold steel mini recon 1 clip point az midenre is jó:) A cerakote felületkezelést nekem sikerült lenyúznom róla.. ecettel akartam kezelni a pengét élezés után, hogy ne rozsdásodjon ahol nem volt rajta cerakote, az ecet meg felhólyagosította :lol: aztán lecsiszoltam csak a pengéről a maradékot és ecettel kezeltem mint egy normál szénacél kést, azóta tökéletes (markolaton megmaradt a cerakote).


+1 Bastinelli gyárt még jó gyűrűs késeket akár folder változatban is, csak baszott overpriced szerintem. Itt egy ebayes kópia (már úton felém :D ):

https://www.ebay.com/itm/303823621814?_ ... %7Ciid%3A1
fake bastinelli.png
És igen az egy sörbontó rajta ;) szóval ez mind EDC-re és SD-re alkalmasnak tűnik :D :D
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Gyűrűs kés

Hozzászólás Szerző: bcsob »

vato írta: 2021.12.13. 21:28 róluk tudok nyilatkozni, bár ebben csak kettő kínai, egy taiwan-i egy magyar és egy amcsi van talán:

IMG_4453.jpg

Az 1.-es nekem nem jött be nagyon rövid a pengéje még EDC-re is. Nem jutottam el vele addig, hogy újra kellen éleznem.. Illetve vékonynak találtam a markolatot is, az összes közül a legsoványabb, annyira sem tetszett hogy paracorddal feldíszítsem.

2.-es Kabar TDI pocket strike, ez már egy használható darab 25 ezer körül lehet venni kb. A gyári tokja kuka, túl nagy, órmótlan, szép kis kydex-et kell neki csináltatni, még legál méret, jó a penge, a felületkezelés is tartós rajta. A gyűrűje nem az igazi (ovális forma) de még használható. EDC-re és SD-re is megfelelő szerintem.

3. Izula rowen, pici, használhatatlan a gyűrűje nekem. több fajta pengével gyártják, nekem ez egy szénacél, jól élezhető, jól tart. De rövidnek tartom EDC-re vagy SD-re is egyaránt.

4. Valami Böker koppintás D2 acélból, ami egész jól tart és élezhető. 2 dolog nem tetszik benne, a gyűrű egyvonalban van a markolattal, így rámarkolásnál kényelmetlen a kézben, feszíti a gyűrűben levő ujjat. Illetve ha nem gyűrűvel használod akkor a pengére elég könnyen rácsúzhat a kezed.

5. GZ magyar gyártmány, legdrágább az ittlévők közül (35-40 ezer körül). Nehéz élezni a többihez képest, profiloznom is kellett mert a hegyét sikerült elpattintanom, megszenvedtem vele a Lanskyval. Viszont cserébe ez tartja a legjobban az élét. A penge forma EDC-re nem a legjobb, de vannak "hasasabb" gyűrűs kései a mesternek. A gyűrű elhelyezkedése tökéletes, nem nyom elég nagy kesztyűhöz is. Én SD-re ezt hordom, EDC-re meg van egy Cold steel mini recon 1 clip point az midenre is jó:) A cerakote felületkezelést nekem sikerült lenyúznom róla.. ecettel akartam kezelni a pengét élezés után, hogy ne rozsdásodjon ahol nem volt rajta cerakote, az ecet meg felhólyagosította :lol: aztán lecsiszoltam csak a pengéről a maradékot és ecettel kezeltem mint egy normál szénacél kést, azóta tökéletes (markolaton megmaradt a cerakote).


+1 Bastinelli gyárt még jó gyűrűs késeket akár folder változatban is, csak baszott overpriced szerintem. Itt egy ebayes kópia (már úton felém :D ):

https://www.ebay.com/itm/303823621814?_ ... %7Ciid%3A1

fake bastinelli.png

És igen az egy sörbontó rajta ;) szóval ez mind EDC-re és SD-re alkalmasnak tűnik :D :D
Köszi a tartalmas választ!
Közben visszanéztem a Fegyverfotózóst és rájöttem, hogy te voltál a "gyűrűsök" többségének elkövetője. :D
A GZ lenne az igazi, de hogy őszinte legyek a harmad annyiba kerülő kínaira sincs szükségem se SD-re, se EDC-re... :?
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Gyűrűs kés

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

bcsob írta: 2021.12.13. 22:29 Köszi a tartalmas választ!
Közben visszanéztem a Fegyverfotózóst és rájöttem, hogy te voltál a "gyűrűsök" többségének elkövetője. :D
A GZ lenne az igazi, de hogy őszinte legyek a harmad annyiba kerülő kínaira sincs szükségem se SD-re, se EDC-re... :?
Srácok,
Ti nem féltek beledugni az ujjatokat (ráadásul kisujjat) egy ilyen kés gyűrűjébe?
Lehet, hogy csak első blikkre fura nekem..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Gyűrűs kés

Hozzászólás Szerző: Kojak »

WildBear23 írta: 2021.12.13. 22:53 Srácok,
Ti nem féltek beledugni az ujjatokat (ráadásul kisujjat) egy ilyen kés gyűrűjébe?
Lehet, hogy csak első blikkre fura nekem..
Ezeket nem karambitként kell használni, és a mutatóujjadat átdugni a furaton? :o
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Gyűrűs kés

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Kojak írta: 2021.12.14. 09:28 Ezeket nem karambitként kell használni, és a mutatóujjadat átdugni a furaton? :o
SD-re lehet, EDC mindennapi célra gondolom nem - de majd megírja aki ért hozzá. ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Gyűrűs kés

Hozzászólás Szerző: bcsob »

WildBear23 írta: 2021.12.14. 10:25 SD-re lehet, EDC mindennapi célra gondolom nem - de majd megírja aki ért hozzá. ;)
Szakértője nem vagyok a témának, de szerintem SD-re mutató ujj, EDC-re meg ahogy jól esik.
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Gyűrűs kés

Hozzászólás Szerző: vato »

bcsob írta: 2021.12.14. 16:42 Szakértője nem vagyok a témának, de szerintem SD-re mutató ujj, EDC-re meg ahogy jól esik.
igen jól írod,

SD-re ice pick fogás, hegy lefelé, él kifelé, mutatóujj a gyűrűben,

EDC-re nem is muszáj a gyűrűt használni, csak ráfogsz a markolatra mint egy rendes késre

promó videjó

https://www.facebook.com/watch/?v=1386002718417049
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Gyűrűs kés

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

vato írta: 2021.12.14. 17:00 igen jól írod,

SD-re ice pick fogás, hegy lefelé, él kifelé, mutatóujj a gyűrűben,
EDC-re nem is muszáj a gyűrűt használni, csak ráfogsz a markolatra mint egy rendes késre
promó videjó
https://www.facebook.com/watch/?v=1386002718417049
Köszi! :)
Élőben megnézek majd egy ilyen kést, kíváncsi vagyok. :)
Az a helyzet, hogy promo videóban minden termék nagyon klafa. Régóta foglalkozom késharccal, sok kés elleni technikát láttam már, ami mind jól működik ha a támadó együttműködő, és hagyja magát.
A fonákfogás (ice pick) jó a belharcnál (nehezen védhető, és mély vágásokat lehet vele kiosztani), de nekem hiányozna a gyors fogásváltás lehetősége.
Élőben eddig nekem a gumi markolatos kések váltak be, amik "tapadnak" a tenyérbe, mint a Mikov Uton, vagy a Fallkniven G1.
De már többen írták hogy jók ezek a GZ kések, ráadásul a Te összefogalódból is úgy veszem ki, hogy a mezőnyből ez volt a legjobb. :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Gyűrűs kés

Hozzászólás Szerző: vato »

WildBear23 írta: 2021.12.14. 17:36 Köszi! :)
Élőben megnézek majd egy ilyen kést, kíváncsi vagyok. :)
Az a helyzet, hogy promo videóban minden termék nagyon klafa. Régóta foglalkozom késharccal, sok kés elleni technikát láttam már, ami mind jól működik ha a támadó együttműködő, és hagyja magát.
A fonákfogás (ice pick) jó a belharcnál (nehezen védhető, és mély vágásokat lehet vele kiosztani), de nekem hiányozna a gyors fogásváltás lehetősége.
Élőben eddig nekem a gumi markolatos kések váltak be, amik "tapadnak" a tenyérbe, mint a Mikov Uton, vagy a Fallkniven G1.
De már többen írták hogy jók ezek a GZ kések, ráadásul a Te összefogalódból is úgy veszem ki, hogy a mezőnyből ez volt a legjobb. :)
Egy hosszabb késben valóban több a potenciál annak aki tudja használni, de kényelmetlen rejtve hordani:/

A késes Lynn Thomson is az óriási bicskái mellett érvel :D :D (8:25-től érdekesebb):

https://youtu.be/5looCBEaHB4

Ezeket a kis legál méretű gyűrűs késeket, mint utolsó védelmi vonal lehet értelmezni, közelharcban. Az ice pick fogasban meg az a jo hogy ha a user kevésbé jártas a késharcban, akkor is nehezen vágja meg saját magát, a jó gyűrű pedig még biztonságosabbá teszi. Illetve valamilyen küzdősporttal párosítva nem is kell nagyon gondolkozni, hogyan vágjál, adja magát, pl horog ütésnél frankón végigvágja a delikvenst ütést követően.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

Hogy kerül át a másik kezébe??? :D
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Zotyika írta: 2021.12.16. 08:50 Hogy kerül át a másik kezébe??? :D
Gondolom rossz helyen vágták el a gif-et :D
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: zora »

Multitoolból kinek mi vált be? Különösen azoknál, akik intenzíven használják is. Leatherman párti voltam eddig, de a híres szervízháttér a balkán farkán nem működik.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

zora írta: 2021.12.20. 13:02 Multitoolból kinek mi vált be? Különösen azoknál, akik intenzíven használják is. Leatherman párti voltam eddig, de a híres szervízháttér a balkán farkán nem működik.
A Leathermannak Magyarországon az Audaxtrade (Kristóf) a szervize, nagyon korrektek!
(Nem tudom, hogy a "balkán farkán" mit értettél.)

Multitoolból szerintem még mindig a Leatherman a legjobb, dobogós még a SOG és a Victorinox. Ha intenzíven használod, akkor lehet, hogy nem multitool kell neked, hanem célszerszám.. Knipex fogó, Olfa sniccer, Wera/Wiha bit. A multitool (mindegyik!) kompromisszum a profi, ipari szerszámokhoz képest.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

zora írta: 2021.12.20. 13:02 Multitoolból kinek mi vált be? Különösen azoknál, akik intenzíven használják is. Leatherman párti voltam eddig, de a híres szervízháttér a balkán farkán nem működik.
Csodálkozom, nekem kétszer volt bajom Leatherman termékkel (20 év alatt) és mindkétszer szó nélkül, azonnal csere. Ja, egyiknél még opcióként ajánlották, hogy ha érzelmileg nagyon ragaszkodom, akkor javítani is tudják.
Sapienti sat.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: zora »

WildBear23 írta: 2021.12.20. 13:15 A Leathermannak Magyarországon az Audaxtrade (Kristóf) a szervize, nagyon korrektek!
(Nem tudom, hogy a "balkán farkán" mit értettél.)

Multitoolból szerintem még mindig a Leatherman a legjobb, dobogós még a SOG és a Victorinox. Ha intenzíven használod, akkor lehet, hogy nem multitool kell neked, hanem célszerszám.. Knipex fogó, Olfa sniccer, Wera/Wiha bit. A multitool (mindegyik!) kompromisszum a profi, ipari szerszámokhoz képest.
Ott vásároltam. Emailre nincs válasz, telefont kinyomják.
A kocsiban két nagy láda van dugig szerszámmal, de szeretem a multitoolt, hogy mindig nálam van, és a fogója használhatóbb, mint sok célszerszámé.
A balkán farka alatt hazánkat értettem.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

zora írta: 2021.12.20. 13:02 Multitoolból kinek mi vált be? Különösen azoknál, akik intenzíven használják is. Leatherman párti voltam eddig, de a híres szervízháttér a balkán farkán nem működik.
Csak a Leatherman :D
Audaxtrade korrekten cseréli ahogy kell, legalábbis eddig nem volt baj, mi is forgalmazzuk őket.
És tudtommal nem Kristóf, hanem Kalapos Krisztián aki a viszi ;)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

zora írta: 2021.12.20. 13:31 Ott vásároltam. Emailre nincs válasz, telefont kinyomják.
A kocsiban két nagy láda van dugig szerszámmal, de szeretem a multitoolt, hogy mindig nálam van, és a fogója használhatóbb, mint sok célszerszámé.
A balkán farka alatt hazánkat értettem.
Hát passz, az Audaxtrade ügyfélkezelése legendásan jó: az elmult bő 15 évben csak jó visszajelzéseket olvastam róluk a sárga, kék, mtp, késportál fórumokon. Ingyen javítják vagy cserélik a külföldről berendelt Leatherman multitoolokat, és MagLite lámpákat is.

Jó számot hívtál? Munkaidőben?

Az emailt "balkán farka" stílusban írtad?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: zora »

WildBear23 írta: 2021.12.20. 13:42 Hát passz, az Audaxtrade ügyfélkezelése legendásan jó: az elmult bő 15 évben csak jó visszajelzéseket olvastam róluk a sárga, kék, mtp, késportál fórumokon. Ingyen javítják vagy cserélik a külföldről berendelt Leatherman multitoolokat, és MagLite lámpákat is.

Jó számot hívtál? Munkaidőben?

Az emailt "balkán farka" stílusban írtad?
Egy találomra beütött számot hívtam hajnal 3 óra 20-kor. Az emailben pedig mindenkit elhajtottam ismeretlenül is a halál faszára.
Lehet ez volt a baj?!
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

zora írta: 2021.12.20. 13:49 Egy találomra beütött számot hívtam hajnal 3 óra 20-kor. Az emailben pedig mindenkit elhajtottam ismeretlenül is a halál faszára.
Lehet ez volt a baj?!
Nyugi. Tudom, hogy közelednek az ünnepek, és mindenki feszült. Hívtam a vonalas számukat, rögtön felvették.
Próbáld meg! ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: G.D »

zora írta: 2021.12.20. 13:02 Multitoolból kinek mi vált be? Különösen azoknál, akik intenzíven használják is.
Victorinox. A SwissTool-hoz képest kb. az összes bőrember gyerekjátéknak tűnik...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

zora írta: 2021.12.20. 13:02 Multitoolból kinek mi vált be? Különösen azoknál, akik intenzíven használják is.
gox.hu

…én pedig a Leatherman Juice használók véleményeit várom.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Leatherman supertool 300...
eltortem a ket csavarhuzot.
kulfoldrol jott de irtam a magyar importornek hatha.
levelre nem valaszoltak.
hivtam oket hatha.
nem vettek fel.
bementem hozzajuk hatha.
foszer megkerdeztek honnan van, mondom kulfoldrol.
bement hatra es kivett a fiokbol egy doboz nelkuli ujnak tunot es a kezembe adta hogy nezzem meg jo lesz-e cserebe.
jo lett, a pult mogott ulo holgy irt egy cserepapirt es ennyi.
zora írta: 2021.12.20. 13:02 Multitoolból kinek mi vált be? Különösen azoknál, akik intenzíven használják is. Leatherman párti voltam eddig, de a híres szervízháttér a balkán farkán nem működik.
ingyom bingyom tálib-e?
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Olfa késekre/pengékre mi az ajánlott beszerzési hely (bp-i viszonylatban) :?:
/gugli feldobott kb. 8e találatot, nem bogarásznám végig az összeset ha nem muszáj/
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

G.D írta: 2021.12.20. 22:27 Olfa késekre/pengékre mi az ajánlott beszerzési hely (bp-i viszonylatban) :?:
/gugli feldobott kb. 8e találatot, nem bogarásznám végig az összeset ha nem muszáj/
A budai oldalon, a Flórián környékén van a Panton nevű nyomdászati bolt, illetve amikor rendeltem akkor gépdepo.hu.
Milyen kést veszel?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: G.D »

WildBear23 írta: 2021.12.20. 22:43 A budai oldalon, a Flórián környékén van a Panton nevű nyomdászati bolt, illetve amikor rendeltem akkor gépdepo.hu.
Milyen kést veszel?
Köszi :!:
Szerintem első körön csak cserepengé(ke)t veszek a dekorkésemhez, aztán majd meglátjuk...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
peterun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2020.03.21. 20:16

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: peterun »

zora írta: 2021.12.20. 13:02 Multitoolból kinek mi vált be? Különösen azoknál, akik intenzíven használják is. Leatherman párti voltam eddig, de a híres szervízháttér a balkán farkán nem működi.
Leatherman Wingman (az olló miatt kellett a Wingman). Egy éve használom. Tuti cucc és a tokja is jó. Persze vízpumpafogónak nem jó.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

G.D írta: 2021.12.20. 23:20 Köszi :!:
Szerintem első körön csak cserepengé(ke)t veszek a dekorkésemhez, aztán majd meglátjuk...
Ezeket a késeket használom az Olfától.
A kis kulcstartó-kés 2-300 Ft, a többi 2000 körül.
Screenshot_20211221-105756_Gallery.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

zora írta: 2021.12.20. 13:31 Ott vásároltam.
Na mizu, sikerült velük beszélni?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Zsotrám
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2020.11.20. 10:50

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Zsotrám »

A Revenge 14M (4 colos)-hoz és a hosszúcsövű, váltámaszos Glob 4matichoz milyen lámpákat javasolnátok?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Nextorch baton

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

A Nextorch taktikai botokat ismeri valaki?
Screenshot_20211230-092949_Google.jpg
Screenshot_20211230-092949_Google.jpg (131.73 KiB) Megtekintve 29297 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Nextorch baton

Hozzászólás Szerző: vato »

WildBear23 írta: 2021.12.30. 09:31 A Nextorch taktikai botokat ismeri valaki?
Screenshot_20211230-092949_Google.jpg
Az aluminium anyaghasználattól tartanék, nyílván jó pár csapást kibír, de maradnék az acélnál.

Én az új esp easy lock-on gondolkozok, mostanában fedezem fel:
97A580C3-8DFA-4560-A17F-3660A62895D2.jpeg
97A580C3-8DFA-4560-A17F-3660A62895D2.jpeg (45.38 KiB) Megtekintve 29285 alkalommal

https://www.security-eshop.eu/shop/cate ... th-button/
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nextorch baton

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

vato írta: 2021.12.30. 15:28 Az aluminium anyaghasználattól tartanék, nyílván jó pár csapást kibír, de maradnék az acélnál.

Én az új esp easy lock-on gondolkozok, mostanában fedezem fel:

https://www.security-eshop.eu/shop/cate ... th-button/
Volt alu markolatos botom, ASP P16. Nem rossz.
Az ESP-nek végigpróbáltam szinte a teljes termékpalettáját, 16"-18"-21"-23"-26", anti-slip, ergonomic, compact, lámpák, feszítő végek, tokok.
Legjobban a standard hosszuságú (21") ergonomikus és kompakt bot vált be, clippes hordásmóddal.
Lehet rá tenni tömör acél markolatvéget (a kompakté eleve ilyen), úgyhogy ha közel ugrik a támadó, akkor a markolatvéggel lehet jól szájonvágni.
20211230_160224.jpg
Kíváncsi vagyok erre az új easy lock-ra én is. :-)
Csatolmányok
Screenshot_20211230-160200_Gallery.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Nextorch baton

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

vato írta: 2021.12.30. 15:28 Az aluminium anyaghasználattól tartanék, nyílván jó pár csapást kibír, de maradnék az acélnál.

Én az új esp easy lock-on gondolkozok, mostanában fedezem fel:

97A580C3-8DFA-4560-A17F-3660A62895D2.jpeg


https://www.security-eshop.eu/shop/cate ... th-button/
Figyelemre méltó, itt volt az ideje :)
Vajon lesz-e más méretben is :mrgreen:
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Nextorch baton

Hozzászólás Szerző: vato »

WildBear23 írta: 2021.12.30. 16:02 Volt alu markolatos botom, ASP P16. Nem rossz.
Az ESP-nek végigpróbáltam szinte a teljes termékpalettáját, 16"-18"-21"-23"-26", anti-slip, ergonomic, compact, lámpák, feszítő végek, tokok.
Legjobban a standard hosszuságú (21") ergonomikus és kompakt bot vált be, clippes hordásmóddal.
Lehet rá tenni tömör acél markolatvéget (a kompakté eleve ilyen), úgyhogy ha közel ugrik a támadó, akkor a markolatvéggel lehet jól szájonvágni.
20211230_160224.jpg

Kíváncsi vagyok erre az új easy lock-ra én is. :-)
nekem is ez a kétfajta 21"-es bot van :) a standard BL02-es lámpával van otthonra de most ezen a BL03-as lámpán is gondolkozok, 350lumen strobival egész jó vakításra, ezt ismered?

https://www.security-eshop.eu/shop/761- ... -cree.html

original anti-slip grip-es verzió fogása nem volt jobb mint az ergonomic? otthonra gondolkozok, hogy lecserélem egy anti-slip-re az ergonomic markolatost. sokszor azt tapasztalom, hogy egy jobb markolat elférne rajta, a lenti real life videón is jól látszik hogy bele kell kapaszkodni a "halálbot"-ba, és tizenvalahányszor megcsapkodta a pácienst mire elfeküdt:

https://youtu.be/kaDoCpLfAnA?t=335
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Nextorch baton

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

WildBear23 írta: 2021.12.30. 16:02 Kíváncsi vagyok erre az új easy lock-ra én is. :-)
Érdekes és hasznos, engem is izgat. Sok hely van, ahol összecsukni jobb lenne diszkréten. Mondjuk 16 kellene, ami könnyen eldugható zakóban is nekem.
Sapienti sat.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Nextorch baton

Hozzászólás Szerző: vato »

Ben77 írta: 2021.12.30. 16:35 Figyelemre méltó, itt volt az ideje :)
Vajon lesz-e más méretben is :mrgreen:
tetszik nagyon, de még nem tudtam ezen kívül igazán megindokolni, hogy minek kell a compact esp és a standard mellé.
a friction lock-ost is viszonylag egyszerű összecsukni, ha a markolat feletti morse kúpnál megindítják (térden pár feszegetés)), utánna már csak a végénél fogva össze lehet csapni:)

mod.: bár az easy lock-osnál jóval diszkrétebb az összecsukás, az igaz ;)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Nextorch baton

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

vato írta: 2021.12.30. 18:06 tetszik nagyon, de még nem tudtam ezen kívül igazán megindokolni, hogy minek kell a compact esp és a standard mellé.
a friction lock-ost is viszonylag egyszerű összecsukni, ha a markolat feletti morse kúpnál megindítják (térden pár feszegetés)), utánna már csak a végénél fogva össze lehet csapni:)

mod.: bár az easy lock-osnál jóval diszkrétebb az összecsukás, az igaz ;)

Easy locknál gondoltam a 16", hogy jó lenne ebben is.
Tapasztalatom szerint ez egy jó méret és tömeg.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nextorch baton

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

vato írta: 2021.12.30. 17:52 nekem is ez a kétfajta 21"-es bot van :) a standard BL02-es lámpával van otthonra de most ezen a BL03-as lámpán is gondolkozok, 350lumen strobival egész jó vakításra, ezt ismered?

https://www.security-eshop.eu/shop/761- ... -cree.html
Nem ismerem, de tervben van. :-)
Ha éjjel ki kell menni körülnézni, akkor úgyis kell vinni lámpát: ha meg lámpa, akkor miért nem olyan, amivel rögtön ütni is lehet..?
A vállad felett tartod a lámpát (a nagyobb MagLite-nél is ez az ajánlott), és ha helyzet van, akkor úgy ütsz a csukott bottal, mint ha nyitva lenne, és az ütés ívén nyílik ki és rögzül.
(Kicsit bonyi elmondani, de könnyen be lehet gyakorolni.)

"original anti-slip grip-es verzió fogása nem volt jobb mint az ergonomic?"

Száraz kézzel ugyanolyan, nedves (izzadt, véres) kézzel némileg jobb az anti-slip, viszont az clippel hordhatatlan, mert annyira tapad a nadrág belsejébe. Tokkal jó. Van Fobus-pados ESP tok, direkt rejtett viseléshez, de clippel még jobb.
vato írta: 2021.12.30. 17:52 a lenti real life videón is jól látszik hogy bele kell kapaszkodni a "halálbot"-ba, és tizenvalahányszor megcsapkodta a pácienst mire elfeküdt:
https://youtu.be/kaDoCpLfAnA?t=335
Úgy van: a taktikai bot nem valami halálpálca, hogy egy ütés = egy halál.
nemtokregelni írta: 2021.12.30. 17:55 Érdekes és hasznos, engem is izgat. Sok hely van, ahol összecsukni jobb lenne diszkréten. Mondjuk 16 kellene, ami könnyen eldugható zakóban is nekem.
16"-os nagyon kényelmesen hordható rejtve, üvbe tűzve.
Akció után nem kell összecsukni, ha úgy tartod hogy az alkarod mentén van a kinyitott bot, nem feltünő.
nemtokregelni írta: 2021.12.30. 17:55 Érdekes és hasznos, engem is izgat. Sok hely van, ahol összecsukni jobb lenne diszkréten. Mondjuk 16 kellene, ami könnyen eldugható zakóban is nekem.
Próbáltuk mindegyik méretet különböző helyzetekben: nekem eszközös (késes) támadónál rövid volt a 16"-os.
De mindenkinek más a kényelmes. :-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Nextorch baton

Hozzászólás Szerző: vato »

WildBear23 írta: 2021.12.30. 20:19
...
Úgy van: a taktikai bot nem valami halálpálca, hogy egy ütés = egy halál.
..
amelett hogy nem "halálpálca " sok gyakorlást, erőnlétet is igényel szerintem, hogy eredményes le lehessen küldeni vele egy elszánt támadót testre, végtagokra mért ütésekkel, ezt a videót találtam legutóbb, szerintem egész jól rávilágít a lényegre (bot fogása, 1-2 technika, lábmunka!, kontakttávolság határán mozgás stb.)

https://youtu.be/7henFkOWdTU
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Nextorch baton

Hozzászólás Szerző: vato »

WildBear23 írta: 2021.12.30. 09:31 A Nextorch taktikai botokat ismeri valaki?
Screenshot_20211230-092949_Google.jpg
és ezek az autolock-os botok is vajon csörögnek hordás során mint a friction lock-os társaik?

egyedül ez zavar az ESP compactom-nál. kapott már O gyűrűt a bunkó alá, de még mindig zajos néha.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Nextorch baton

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

vato írta: 2022.01.04. 13:38 és ezek az autolock-os botok is vajon csörögnek hordás során mint a friction lock-os társaik?

egyedül ez zavar az ESP compactom-nál. kapott már O gyűrűt a bunkó alá, de még mindig zajos néha.
Van holtjáték, ami természetesen és szükségszerű, de szerintem mondhatni hangtalanok.

A compakt zörgős az tény :) Nem igen tudsz vele mit csinálni, a biztos működés miatt nem érdemes babrálni szvsz.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Lézer Zalán

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Végre teljesült egy régi vágyam, a lézerirányzék, alig várom hogy kipróbáljam!

Én szigorúan játékszernek vettem. Azért kíváncsiságból kipróbáltam lakásban, sötétben, rendesen megvilágítja a helyiséget. Kvázi lámpa.
2022-01-04 17.20.55.jpg
2022-01-04 17.15.32.jpg
2022-01-04 17.32.05.jpg
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lézer Zalán

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

montecarlo írta: 2022.01.04. 17:37
Lézer Zalán? Zala megyében laksz? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lézer Zalán

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Thomaster írta: 2022.01.04. 18:33 Lézer Zalán? Zala megyében laksz? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Zala község Somogyban van. Tab mellett. Ha már földrajz... :mrgreen: :mrgreen:
Az inkább Zalán, mint Zalában! :geek: :geek:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Crosman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2021.12.02. 19:08

Re: Lézer Zalán

Hozzászólás Szerző: Crosman »

montecarlo írta: 2022.01.04. 17:37 Végre teljesült egy régi vágyam, a lézerirányzék, alig várom hogy kipróbáljam!

Én szigorúan játékszernek vettem. Azért kíváncsiságból kipróbáltam lakásban, sötétben, rendesen megvilágítja a helyiséget. Kvázi lámpa.

2022-01-04 17.20.55.jpg2022-01-04 17.15.32.jpg2022-01-04 17.32.05.jpg
Szia!
Nagyon jó lett, Jól néz ki.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: zora »

WildBear23 írta: 2021.12.23. 11:01 Na mizu, sikerült velük beszélni?
Kivártam az ünnepi roham lefutását, a vonalason elértem őket, korrekt módon intéződik a csere. Email és mobilszám felejtős.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

zora írta: 2022.01.10. 14:53 Kivártam az ünnepi roham lefutását, a vonalason elértem őket, korrekt módon intéződik a csere. Email és mobilszám felejtős.
Őrülök hogy happy finish lett a vége. ;-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: vato »

Bonowi autolock botokkal van valakinek tapasztalata?

vastagabnak tűnnek az átlagnál, és a retention ring is hasznos lehet. A botvégen nincs power tip (bunkó), ennek van valami gyakorlati haszna? tudom elvileg kis ponton adja át az energiát, ha pont a botvéggel sikerült ütni?! de valóban fontos ez?
csm_eka_5502_48d8574811.jpg
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Gyűrűs kés

Hozzászólás Szerző: vato »

vato írta: 2021.12.13. 21:28 .....

+1 Bastinelli gyárt még jó gyűrűs késeket akár folder változatban is, csak baszott overpriced szerintem. Itt egy ebayes kópia (már úton felém :D ):

És igen az egy sörbontó rajta ;) szóval ez mind EDC-re és SD-re alkalmasnak tűnik :D :D
megérkezett a gyűrűsök ura, az új zseblakó :D :D kva jónak tűnik eddig (még a logót is rágravirozták a fake késre :o :) ) holnaptól tesztelem a D2 pengét, gyárilag borotvára fenve érkezett ;)
IMG_4875.jpg

profi kydex tok (jár hozzá egy felcsavarozható, állítható műanyag övbújtató, ha valaki OWB akarja hordani)
IMG_4891.jpg
GZ késhez képest sokkal hasznosabb perzsa pengeforma EDC-re, penge hossza 8cm alatt, élhossz viszont 82 mm körül, ha valakit zavar kis melóval le lehet szedni azt a plusz 2mm-t
IMG_4895.jpg
gyűrű jól helyezkedik el, nem nyom rámarkolásnál, a markolat egész jó, tapad a kézbe
IMG_4906.jpg


és a legfontosabb sörbontás pipa :D
IMG_4887.jpg
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Gyűrűs kés

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

vato írta: 2022.01.17. 22:17 megérkezett a gyűrűsök ura, az új zseblakó :D :D kva jónak tűnik eddig (még a logót is rágravirozták a fake késre :o :) ) holnaptól tesztelem a D2 pengét, gyárilag borotvára fenve érkezett ;)

IMG_4875.jpg


profi kydex tok (jár hozzá egy felcsavarozható, állítható műanyag övbújtató, ha valaki OWB akarja hordani)

IMG_4891.jpg

GZ késhez képest sokkal hasznosabb perzsa pengeforma EDC-re, penge hossza 8cm alatt, élhossz viszont 82 mm körül, ha valakit zavar kis melóval le lehet szedni azt a plusz 2mm-t

IMG_4895.jpg

gyűrű jól helyezkedik el, nem nyom rámarkolásnál, a markolat egész jó, tapad a kézbe
IMG_4906.jpg



és a legfontosabb sörbontás pipa :D

IMG_4887.jpg
Nagyon baba!
A penge tulajdonságairól írhatnál majd tapasztalatokat!
Egy ideje már töröm a fejem egy ilyesmi kés beszerzésén.
Ha nem titok: mennyit kértek érte?
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Gyűrűs kés

Hozzászólás Szerző: vato »

jó ha van írta: 2022.01.18. 19:43 Nagyon baba!
A penge tulajdonságairól írhatnál majd tapasztalatokat!
Egy ideje már töröm a fejem egy ilyesmi kés beszerzésén.
Ha nem titok: mennyit kértek érte?
nyúzom aztán megírom, hogy bírja ;)

ebay-ről 17 ezer forintba állt meg beleértve a szállítást és a 27% áfát..... 1 hónap szállítási idő
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Gyűrűs kés

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

vato írta: 2022.01.18. 21:18 nyúzom aztán megírom, hogy bírja ;)

ebay-ről 17 ezer forintba állt meg beleértve a szállítást és a 27% áfát..... 1 hónap szállítási idő
👍
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Sziasztok!
A Victorinox Sentinel egykezes kést ismeri valaki?
Alapvetően elégedett vagyok a "svájci bicskával", ez egy kicsit nagyobb tesója a kis piros késeknek.
Persze 86mm a penge, épp hogy nagyobb a közterületen hordhatónál.. :?
Victorinox Sentinel Clip
Victorinox Sentinel Clip
Screenshot_20220130-082626_Chrome.jpg (123.17 KiB) Megtekintve 28193 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: sama »

WildBear23 írta: 2022.01.30. 08:29 Sziasztok!
A Victorinox Sentinel egykezes kést ismeri valaki?
Alapvetően elégedett vagyok a "svájci bicskával", ez egy kicsit nagyobb tesója a kis piros késeknek.
Persze 86mm a penge, épp hogy nagyobb a közterületen hordhatónál.. :?
Screenshot_20220130-082626_Chrome.jpg
Teljesen jó nekem is van
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

WildBear23 írta: 2022.01.30. 08:29 Sziasztok!
A Victorinox Sentinel egykezes kést ismeri valaki?
Alapvetően elégedett vagyok a "svájci bicskával", ez egy kicsit nagyobb tesója a kis piros késeknek.
Persze 86mm a penge, épp hogy nagyobb a közterületen hordhatónál.. :?
Screenshot_20220130-082626_Chrome.jpg
Nagyon jó anyag, éltartó, de könnyen fenhető.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

jó ha van írta: 2022.01.30. 16:51 Nagyon jó anyag, éltartó, de könnyen fenhető.
sama írta: 2022.01.30. 11:10 Teljesen jó nekem is van
Köszönöm szépen a válaszokat a Victorinox Sentinellel kapcsolatban!
Beugrottam az Extrametálba, és kézbe fogva is nagyon bejött, úgyhogy vettem.
Olcsó (11.500,-Ft), jó minőségű kés. Könnyű, lapos, ugyanakkor kinyitva masszív.

És nem utolsó sorban én pont 8 centinek mérem a vágóélt, tehát legálisan hordható. :-)
(Van arra valami állásfoglalás, hogy hogyan kell mérmi?)
Victorinox Sentinel Clip
Victorinox Sentinel Clip
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: sama »

WildBear23 írta: 2022.02.01. 14:10 Köszönöm szépen a válaszokat a Victorinox Sentinellel kapcsolatban!
Beugrottam az Extrametálba, és kézbe fogva is nagyon bejött, úgyhogy vettem.
Olcsó (11.500,-Ft), jó minőségű kés. Könnyű, lapos, ugyanakkor kinyitva masszív.

És nem utolsó sorban én pont 8 centinek mérem a vágóélt, tehát legálisan hordható. :-)
(Van arra valami állásfoglalás, hogy hogyan kell mérmi?)
Victorinox Sentinel Clip.jpg
Az az örök vita tárgya lesz :vágóél vagy pengehossz 80mm.
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: sama »

WildBear23 írta: 2022.02.01. 14:10 Köszönöm szépen a válaszokat a Victorinox Sentinellel kapcsolatban!
Beugrottam az Extrametálba, és kézbe fogva is nagyon bejött, úgyhogy vettem.
Olcsó (11.500,-Ft), jó minőségű kés. Könnyű, lapos, ugyanakkor kinyitva masszív.

És nem utolsó sorban én pont 8 centinek mérem a vágóélt, tehát legálisan hordható. :-)
(Van arra valami állásfoglalás, hogy hogyan kell mérmi?)
Victorinox Sentinel Clip.jpg
Az az örök vita tárgya lesz :vágóél vagy pengehossz 80mm.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

sama írta: 2022.02.01. 14:18 Az az örök vita tárgya lesz :vágóél vagy pengehossz 80mm.
Ha a penge "szúróhossza" rövidebb mint a cigisdoboz, akkor jó. A gyakorlatban állítólag így nézik a rendőrök.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Fortitu írta: 2022.02.02. 08:24 Ha a penge "szúróhossza" rövidebb mint a cigisdoboz, akkor jó. A gyakorlatban állítólag így nézik a rendőrök.
E-cigivel szopás.... :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

WildBear23 írta: 2022.02.01. 14:10 Van arra valami állásfoglalás, hogy hogyan kell mérmi?
sama írta: 2022.02.01. 14:17 Az az örök vita tárgya lesz :vágóél vagy pengehossz 80mm.
Állásfoglalás nincs - mert nem tudtam, hogy azt kellene kérni -, levelezés van. Anno gvass1-gyel konzultáltam róla.

"Poresz
Valaholvár
Holdfény utca 11.
0777

Zala Megyei Rendőr-főkapitányság
Igazgatásrendészeti Osztály
Zalaegerszeg
Pf.: 218
8901

Tárgy: Tájékoztatás kérése

Tisztelt Igazgatásrendészeti Osztály!

A jelenleg hatályos […] 175/2003. (X. 28.) Korm. rendelet mellékletében szereplő fogalmak meghatározatlanságával kapcsolatban keresem fel Önöket.

[…]

A 175/2003. (X. 28.) Korm. rendeletben nem található a szúró- vagy vágóeszköz szúróhosszúságának és vágóélének meghatározása, ami alapján mérhető és eldönthető, hogy a 8 cm-t meghaladja-e.
A látszólag egyértelmű fogalmak meghatározatlanságára rámutató példák:
- A szúróhosszúságot a markolat, vagy a penge köszörületlen, életlen tövének – késes körökben szokásos elnevezésekkel: tálung, tükör, ricasso - végétől, azaz az él kezdetétől a penge hegyéig mérjük?
- A szúróhosszúságot ívelt penge esetén egyenes, vagy ív mentén mérjük?
- A vágóélt egyenes, vagy az él mentén mérjük? Gondolok itt a fogazott és részben fogazott, fűrésszel, fokéllel vagy két éllel rendelkező késekre.
Kérem szíves tájékoztatásukat a szúró- vagy vágóeszköz szúróhosszúságának és vágóélének meghatározásával és mérésének módjával kapcsolatban.

Valaholvár, 2014. szeptember 18. [A dátum valós.]

Tisztelettel: Poresz"
Igrend válasz szúró-vágó (ZRFK 2014).jpg
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Poresz írta: 2022.02.02. 14:34 Állásfoglalás nincs - mert nem tudtam, hogy azt kellene kérni -, levelezés van.
Ez egy teljesen korrekt, és érthető értelmezés. Köszi, hogy megosztottad!

Az más kérdés, hogy nem kötelező érvényű, mint pl egy fatva :D , és 5 megkérdezett rendőr 6 féle képen értelmezi a rendeletet. De maga a levél rendben van, riszpekt.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Petya357 írta: 2022.02.02. 15:35 Ez egy teljesen korrekt, és érthető értelmezés. Köszi, hogy megosztottad!

Az más kérdés, hogy nem kötelező érvényű, mint pl egy fatva :D , és 5 megkérdezett rendőr 6 féle képen értelmezi a rendeletet. De maga a levél rendben van, riszpekt.
Egy ilyen körökben járatos de nem rendőr ismerőstől hallottam hogy gyakori, az intézkedő rendőr egy cigarettás dobozhoz hozzáméri a kést. Ha a hossza nagyobb annál, akkor már foglalja is le. Ez lehet városi legenda vagy bullshit is, csak egy forrásból hallottam ezt az infót.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: bel »

TotoHU írta: 2022.02.02. 16:13 Egy ilyen körökben járatos de nem rendőr ismerőstől hallottam hogy gyakori, az intézkedő rendőr egy cigarettás dobozhoz hozzáméri a kést. Ha a hossza nagyobb annál, akkor már foglalja is le. Ez lehet városi legenda vagy bullshit is, csak egy forrásból hallottam ezt az infót.
Szia,

+1 forras megerositi (3 hete hallottam ugyanezt).

Bel
Válasz küldése