OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2022.01.17. 18:40 Az RTL híradóban mesélte el az özvegye sírva. Lement a lakásból férje után, aki már a halálos sebbel támolygott vissza. Nem találok direkt linket, a híradót visszanézve a második, harmadik hír lehetett.
Köszi. A gestapo-sajtóhíreit meg b₳ssza szájba egy kanos elefánt.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2022.01.17. 19:22 Köszi. A gestapo-sajtóhíreit meg b₳ssza szájba egy kanos elefánt.
ATM, lehetőség szerint.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2022.01.17. 19:46 ATM, lehetőség szerint.
images.jpeg-4.jpg
images.jpeg-4.jpg (8.13 KiB) Megtekintve 21033 alkalommal
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

zora írta: 2022.01.17. 19:50images.jpeg-4.jpg
Hát ennek a rövidítésnek megvan a maga sajátos jelentése, amit most inkább nem írok le mert annyira vulgáris :lol:
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2022.01.17. 20:02 Hát ennek a rövidítésnek megvan a maga sajátos jelentése, amit most inkább nem írok le mert annyira vulgáris :lol:
rocco-tano-777x437.jpg
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

brh562 írta: 2022.01.19. 13:14Miért is ?
Szia,

Gyanakszok, hogy nem ugy tortent, hogy a hippik felebredtek egy reggel, es ugy dontottek, hogy pont azt szeretnek tenni, amivel az epp futo Szovjet-USA haborut el tudjak vesziteni az orszaguk szamara.

Szamomra sokkal hihetobb, hogy a fent emlitett szerv egy aktiv muvelet soran (minden bizonnyal nagyreszt idegen zaszlo alatt) meggyozott sok hippi vezetot, hogy alljanak az elere egy mozgalomnak. Aztan ha mar beindult a mozgalom, ugyse gondolkodnak azon, hogy amit tesznek, az egy szolidabb verzioja a hazaarulasnak.

Bel
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

bel írta: 2022.01.19. 17:04 Szia,

Gyanakszok, hogy nem ugy tortent, hogy a hippik felebredtek egy reggel, es ugy dontottek, hogy pont azt szeretnek tenni, amivel az epp futo Szovjet-USA haborut el tudjak vesziteni az orszaguk szamara.

Szamomra sokkal hihetobb, hogy a fent emlitett szerv egy aktiv muvelet soran (minden bizonnyal nagyreszt idegen zaszlo alatt) meggyozott sok hippi vezetot, hogy alljanak az elere egy mozgalomnak. Aztan ha mar beindult a mozgalom, ugyse gondolkodnak azon, hogy amit tesznek, az egy szolidabb verzioja a hazaarulasnak.

Bel
Szia Bel!

Hát ja. De őket is meg lehet érteni; a francnak van kedve elmenni a világ másik végére harcolni és meghalni.
Én sem szivesen mennék Vietnámba.
(Max egy itteni vietnámi étterembe kajálni. ;-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2022.01.19. 17:44 Szia Bel!

Hát ja. De őket is meg lehet érteni; a francnak van kedve elmenni a világ másik végére harcolni és meghalni.
Én sem szivesen mennék Vietnámba.
(Max egy itteni vietnámi étterembe kajálni. ;-)
Hali,

Én jártam pont 10 éve Vietnámban. Zseniális hely turistaként! Elmentem megnézni az összes utamba eső háborús múzeumot is, a vietkong alagutakat, a zsákmányolt amcsi fegyvereket és felszereléseket, mindent. (Az egyik ilyen múzeumban még M60-as géppuskával is lehetett lőni)
És amikor végignéztem a háború civil áldozatairól szóló felkavaró tárlatot, nagyon nem értettem hogy mi a fenét kerestek ott az amerikaiak, miért kellett meghalnia olyan iszonyú sok civilnek? Szerintem az egyszerű GI Joe fejében is megfordult amit fent írsz, hogy mi a francért lőnek rá a világ másik felén, és miért kell neki lőnie a helyiekre, akik politika ide vagy oda, de lényegében a saját országukat védik?
rambo2.jpg
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Az biztos, hogy én nem mennék el a világ másik végére, hogy ott valami dzsungelbe más embereket gyilkolásszak, vagy épp ők engem.

Amellett, hogy irdatlan sok pénzt felemésztett, meghalt közel 60e amerikai katona.
Nem csoda, hogy tüntettek ellene, szerintem ehhez nem nagyon kellett a KGB..
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

TotoHU írta: 2022.01.19. 18:03 Hali,

Én jártam pont 10 éve Vietnámban. Zseniális hely turistaként! Elmentem megnézni az összes utamba eső háborús múzeumot is, a vietkong alagutakat, a zsákmányolt amcsi fegyvereket és felszereléseket, mindent. (Az egyik ilyen múzeumban még M60-as géppuskával is lehetett lőni)
És amikor végignéztem a háború civil áldozatairól szóló felkavaró tárlatot, nagyon nem értettem hogy mi a fenét kerestek ott az amerikaiak, miért kellett meghalnia olyan iszonyú sok civilnek? Szerintem az egyszerű GI Joe fejében is megfordult amit fent írsz, hogy mi a francért lőnek rá a világ másik felén, és miért kell neki lőnie a helyiekre, akik politika ide vagy oda, de lényegében a saját országukat védik?

rambo2.jpg
Volt tárlat a VietCong által kivégzett/kiirtott dél-vietnámiakról is? Vagy csak a hivatalos propagandát láttad?

Ez egy proxy háború volt, Észak- és Dél-Vietnam harcolt egymás ellen hivatalosan, ha úgy nézed, hogy egy ország, akkor polgárháború, amibe a nagyhatalmak beavatkoztak, és bizony a kommunisták nyertek. (Aztán volt egy revans Afganisztánban.)
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

tvsmaci írta: 2022.01.19. 19:27 Az biztos, hogy én nem mennék el a világ másik végére, hogy ott valami dzsungelbe más embereket gyilkolásszak, vagy épp ők engem.

Amellett, hogy irdatlan sok pénzt felemésztett, meghalt közel 60e amerikai katona.
Nem csoda, hogy tüntettek ellene, szerintem ehhez nem nagyon kellett a KGB..
Igen, akkoriban is jól működött a propaganda, százezrek hitték el, hogy a kommunista elnyomás ellen harcolnak a fiaik. Utána meg egyre több embernek nyílt fel a szeme, amikor látták, hogy kb semmi értelme az egésznek.

Inkább azok a hazaárulók, akik azért, hogy betartsanak a szovjeteknek a halálba küldtek 58 ezer katonát.

Ezzel kapcsolatban mindig a Jó reggelt Vietnám végéről ugrik be a köv párbeszéd (vagy inkább párordítás)

Adrien: Most meg azt mondják a legjobb barátomra, hogy egy istenverte ellenség!
Phan Duc To: Ellenség? Mi az, hogy ellenség? Ti ölitek az én népem, az én hazámban! Te vagy az ellenség!
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Zotyika írta: 2022.01.19. 19:34 Volt tárlat a VietCong által kivégzett/kiirtott dél-vietnámiakról is? Vagy csak a hivatalos propagandát láttad?

Ez egy proxy háború volt, Észak- és Dél-Vietnam harcolt egymás ellen hivatalosan, ha úgy nézed, hogy egy ország, akkor polgárháború, amibe a nagyhatalmak beavatkoztak, és bizony a kommunisták nyertek. (Aztán volt egy revans Afganisztánban.)
Egy komancs országban csak a hivatalos propagandát láthatod. Aminek voltak kicsit hátborzongató elemei: az egyik háborús kiállítás úgy kezdődött, hogy le kellett kötelezően (!) ülnie mindenkinek egy vietnámi zászló és Ho Chi Minh kép elé, ami alatt egy lapostévé volt, és kötelező volt megnézni egy 20 perces propaganda filmet, de olyat amilyen stílusút itthon csak a gyerekkoromban láttam a 80-as években. És csak utána engedtek tovább a tárlat felé. Szinte már vártam mikor lép elő a vietnámi Virág elvtárs, hogy közölje, egyszer talán még kérni fognak tőlem valamit.

Na mindegy a viccet félretéve. Minden éremnek két oldala van, és persze hogy ők a saját oldalukat és a saját hivatalos narratívájukat nyomják. De a nap végén azért csak arra vezethető vissza az egész dolog, hogy a franciák még a 19. században gyarmatosították Vietnámot, ők pedig meg akartak szabadulni tőlük, és külföldi megszállók nélkül élni a saját földjükön. Ebben szerintem nem lehet nem egyetérteni velük.
Csatolmányok
HCM prezentacio.jpg
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

TotoHU írta: 2022.01.19. 20:43 Egy komancs országban csak a hivatalos propagandát láthatod. Aminek voltak kicsit hátborzongató elemei: az egyik háborús kiállítás úgy kezdődött, hogy le kellett kötelezően (!) ülnie mindenkinek egy vietnámi zászló és Ho Chi Minh kép elé, ami alatt egy lapostévé volt, és kötelező volt megnézni egy 20 perces propaganda filmet, de olyat amilyen stílusút itthon csak a gyerekkoromban láttam a 80-as években. És csak utána engedtek tovább a tárlat felé. Szinte már vártam mikor lép elő a vietnámi Virág elvtárs, hogy közölje, egyszer talán még kérni fognak tőlem valamit.

Na mindegy a viccet félretéve. Minden éremnek két oldala van, és persze hogy ők a saját oldalukat és a saját hivatalos narratívájukat nyomják. De a nap végén azért csak arra vezethető vissza az egész dolog, hogy a franciák még a 19. században gyarmatosították Vietnámot, ők pedig meg akartak szabadulni tőlük, és külföldi megszállók nélkül élni a saját földjükön. Ebben szerintem nem lehet nem egyetérteni velük.
Hogy az egész mire vezethető vissza az azé... de valóban, a gyarmatok rendszere sok mindenért felelős.

Viszont ez a szabadságharc eszme is a propaganda része, volt ott nyüzsgés rendesen: japánok, britek, SZU, Kína, USA. Majd kb az ország kettészakadt, a déliek a "külföldi megszállókkal" jól megvoltak, az északiak viszont - nyilván önként - szeretettel ölelték keblükre internacionalista testvéreiket, a Szovjetúniót és Kínát. Ez utóbbiak bizonyultak erősebbnek, mindösszesen 30 év alatt.

Én nem vagyok róla meggyőződve, hogy jobban jártak az ott élők így, gyakorlatilag a mai napig egy kommunista diktatúrában élve.

Nincs igazság. :)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

TotoHU írta: 2022.01.19. 20:43 külföldi megszállók nélkül élni a saját földjükön
Szia,

Ugye elmondtak azt is, hogy kik tartottak karban a MIG-21-eseket, reszben kik harcoltak bennuk, es hogy kik szervizeltek a Dvina legvedelmi raketakat?

Termeszetesen a kerdes koltoi, hiszen a valasz: a megszallo katonak, akik gyoztek a haboruban.

Bel
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

bel írta: 2022.01.19. 21:10 Szia,

Ugye elmondtak azt is, hogy kik tartottak karban a MIG-21-eseket, reszben kik harcoltak bennuk, es hogy kik szervizeltek a Dvina legvedelmi raketakat?

Termeszetesen a kerdes koltoi, hiszen a valasz: a megszallo katonak, akik gyoztek a haboruban.

Bel
Amúgy jut eszembe még, ezen már amúgy is gondolkoztam:

Persze blőd az összehasonlítás, inkább csak témafelvetés, hogy Vietnamból az USA-t és szövetségeseit 30 évig tartott kipicsázni (ha ide vesszük az első indokínai háborút, aminek azért volt némi(!) köze a vietnamihoz), pedig ők kissé messzebb voltak mindenféle szárazföldi kapcsolat nélkül a szinte szomszéd SZU-nak, és a szomszéd Kínának.

Ehhez képest a SZU nem boldogult Afganisztánnal, ami a szomszédban van, 9 év alatt vesztett.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Nem olyan régen volt téma a jelzőpisztoly:
https://youtu.be/9oCS9wjvCWI
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2022.01.21. 21:49 Nem olyan régen volt téma a jelzőpisztoly:
https://youtu.be/9oCS9wjvCWI
Thx, Jó teszt!
A mifelénk elterjedt 26mm/4GA jelzőpisztolyok töltényei még combosabbak, mint a videóban szereplő 12GA
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Fortitu írta: 2022.01.21. 21:49 Nem olyan régen volt téma a jelzőpisztoly:
https://youtu.be/9oCS9wjvCWI
Kicsi olvasmányos formában:

https://cernunninsel.wordpress.com/2020 ... lDZh6Yx5RY
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

Mindennapos "miskolci fiatalok" story. De miért linkelted be? Hol van benne bármilyen fegyveres rész? A vascső? Automata?
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Morcosrobot írta: 2022.01.22. 16:58 Mindennapos "miskolci fiatalok" story. De miért linkelted be? Hol van benne bármilyen fegyveres rész? A vascső? Automata?
OFF-ba elfér, magyar valóság, illetve mire számíts otthon, háznál témában hasznos.
Sapienti sat.
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Cajga »

chucky írta: 2022.01.21. 15:09 Nyáron a dörgést,villámlást ami jóval hangosabb azt hogy tilcsák be arrafelé? :lol: :lol: Atyaisten........... :roll:
Off
Egyszer az alsó hegyszomszéd b..sztatta apámat, mert ha eset,t akkor átfolyt az ő birtokukra is az esővíz. Ekkor monda neki: "Azt még el tudom intézni a jó Istennél, hogy ne essen, de azt mát nem, hogy hegynek felfelé folyjon az víz"! :lol:
On
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Egy ház teraszának feltört betonjából került elő nem kevés fegyver, hangtompító, ez meg az.

https://hvg.hu/itthon/20220122_Teraszba ... dai_hazban
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2022.01.22. 18:35 Egy ház teraszának feltört betonjából került elő nem kevés fegyver, hangtompító, ez meg az.

https://hvg.hu/itthon/20220122_Teraszba ... dai_hazban
A cikk alapján nem derül ki mi került elő.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: chucky »

Cajga írta: 2022.01.22. 18:07 Off
Egyszer az alsó hegyszomszéd b..sztatta apámat, mert ha eset,t akkor átfolyt az ő birtokukra is az esővíz. Ekkor monda neki: "Azt még el tudom intézni a jó Istennél, hogy ne essen, de azt mát nem, hogy hegynek felfelé folyjon az víz"! :lol:
On
:lol: :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2022.01.22. 18:37 A cikk alapján nem derül ki mi került elő.
Összefüggésbe hozták a 90-es évek nagy leszámolásaival, szerintem lesz ezért a titkolózás, ezért nincsenek fotók és videók, mint amikor egy rabsic puskát kapcsolnak le. Valszeg tuti tipp alapján mentek ki a zsaruk, ennek a sztorinak még lesz folytatása szvsz, a cikk szerzőjének személye is erre utal.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

gvass1 írta: 2022.01.22. 18:37 A cikk alapján nem derül ki mi került elő.
Fotó nincs sajnos, ezzel meg "géppisztolyokat, kézifegyvereket, hangtompítókat, maszkokat, golyóálló mellényeket" találtak, nem lehet messzire menni valóban.

Ha a Fontana fegyverei, akkor az nagy fogás.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

TotoHU írta: 2022.01.22. 19:41 Valszeg tuti tipp alapján mentek ki a zsaruk
Be. LXV. Fejezet?
Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

nemtokregelni írta: 2022.01.22. 17:51 OFF-ba elfér, magyar valóság, illetve mire számíts otthon, háznál témában hasznos.
Igazad van, magyar valóság, minden napra esik egy ilyen.
Meg is van a megfelelő weboldal ahol olvasni szoktam ezeket a híreket.
De ha hasznos a napi emlékeztető/hangulatkeltő (kinek mi), linkelhetünk majd cikkeket, csak hamar átcsúsznánk a politikába/sárkányozásba.
Ami ITT felesleges szerintem.

De ha már szóba került, a videója hasznosabb. Látni rajta fegyvert is, az első fele meg majdnem Benny Hill show. :D

https://www.youtube.com/watch?v=M7QTBpXX7ck
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Morcosrobot írta: 2022.01.23. 16:14 Igazad van, magyar valóság, minden napra esik egy ilyen.
Meg is van a megfelelő weboldal ahol olvasni szoktam ezeket a híreket.
De ha hasznos a napi emlékeztető/hangulatkeltő (kinek mi), linkelhetünk majd cikkeket, csak hamar átcsúsznánk a politikába/sárkányozásba.
Ami ITT felesleges szerintem.

De ha már szóba került, a videója hasznosabb. Látni rajta fegyvert is, az első fele meg majdnem Benny Hill show. :D

https://www.youtube.com/watch?v=M7QTBpXX7ck
Támadásról, személy elleni bcs-ről rendszeresen vannak az offban cikkek. És nem is jellemző, hogy itt valaki elvinné ezt bármi nem kívánatos irányba. Az önvédelem szempontjából releváns tanulságokat le kell vonni, ennyi.
Sapienti sat.
Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

nemtokregelni írta: 2022.01.23. 16:37 Támadásról, személy elleni bcs-ről rendszeresen vannak az offban cikkek. És nem is jellemző, hogy itt valaki elvinné ezt bármi nem kívánatos irányba. Az önvédelem szempontjából releváns tanulságokat le kell vonni, ennyi.
ok.

http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... -felelniuk
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

https://index.hu/kulfold/2022/01/23/ath ... ofizikust/

Mi az, hogy "nem ez volt az első eset, hogy ott lövöldöznek"?!?! Az ilyesminek még arrafelé is ki kellene ütni a biztit a rendőröknél, nem?
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kép
Demonstration of an early model AR15 rifle by Maria Fletcher, Miss America, 1962.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

https://www.boon.hu/helyi-kek-hirek/202 ... -az-avason

Itt úgy néz ki volt "lőfegyver" ;)
Bár én úgy tudom a szóban forgó bankfiók már nem üzemel... Legalábbis pénzforgalmat már nem bonyolít le....

Egy dologra azért kiváncsi lennék, ha ilyenkor mondjuk igazoltatnak , megmotoznak és megtalálják nálam az engedélyes fegyvert, mi lehet az eljárás? Rabosítás? Aztán magyarázkodhat az ember? Tudom ez jog....
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

"..."
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Kontrolle13 írta: 2022.01.26. 06:06 Egy dologra azért kiváncsi lennék, ha ilyenkor mondjuk igazoltatnak , megmotoznak és megtalálják nálam az engedélyes fegyvert, mi lehet az eljárás? Rabosítás? Aztán magyarázkodhat az ember? Tudom ez jog....
Mármint átvizsgálják a ruházatod, mert az utcán nem fogják a testüregeidet nézni.
Max. pár kellemetlen perced vagy órád lehet, de hamar kiderül, hogy nem olyan a ruhád, más a testalkatod, nem te vagy a kamerafelvételen, Téged előtte máshol láttak, stb. Rabosításhoz meg kell téged gyanúsítani, de odáig ez nem jutna el.
Sapienti sat.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

nemtokregelni írta: 2022.01.26. 13:18 Mármint átvizsgálják a ruházatod, mert az utcán nem fogják a testüregeidet nézni.
Max. pár kellemetlen perced vagy órád lehet, de hamar kiderül, hogy nem olyan a ruhád, más a testalkatod, nem te vagy a kamerafelvételen, Téged előtte máshol láttak, stb. Rabosításhoz meg kell téged gyanúsítani, de odáig ez nem jutna el.
Köszi a választ!
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Ő mótvá?
1043858-Nj7UjOjJBO.jpg
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

G.D írta: 2022.01.26. 20:24 Ő mótvá?
1043858-Nj7UjOjJBO.jpg
Enji Night megvan, ha már cosplay?
Kép
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Shunteros
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2021.09.25. 11:18
Tartózkodási hely: Gyál

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Shunteros »

Igazából nem tudom hová való lenne, de talán ezt a topikot nem sérti.
Privátban kaptam egy ajánlatot ELADÓ WALTHER P99 RAM fegyverről részletes leírással képekkel.
Soha nem kerestem ilyen fegyvert vételi szándékkal.
Nem tudom más is kapott-e hasonló ajánlatot privátban, de talán nem kellene erre használni a privát levelezés lehetőségét, ha valaki el szeretne adni valamit.
Ha más is kapott ilyen ajánlatot, kérem jelezze, legalább tisztában lennék vele, hogy véletlenül mellé ment egy levelezés, vagy többek is meg lettek célozva ilyen levéllel.
Elég, ha az e-mail fiókomat bombázzák mindenféle marketing és reklám levelekkel, egy fórumon belül nem tartom etikusnak az ilyet, amennyiben szándékos volt.
Avatar
Chuck Norris
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 753
Csatlakozott: 2018.06.06. 13:15
Tartózkodási hely: Texas, USA

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Chuck Norris »

Shunteros írta: 2022.01.27. 14:22 Igazából nem tudom hová való lenne, de talán ezt a topikot nem sérti.
Privátban kaptam egy ajánlatot ELADÓ WALTHER P99 RAM fegyverről részletes leírással képekkel.
Soha nem kerestem ilyen fegyvert vételi szándékkal.
Nem tudom más is kapott-e hasonló ajánlatot privátban, de talán nem kellene erre használni a privát levelezés lehetőségét, ha valaki el szeretne adni valamit.
Ha más is kapott ilyen ajánlatot, kérem jelezze, legalább tisztában lennék vele, hogy véletlenül mellé ment egy levelezés, vagy többek is meg lettek célozva ilyen levéllel.
Elég, ha az e-mail fiókomat bombázzák mindenféle marketing és reklám levelekkel, egy fórumon belül nem tartom etikusnak az ilyet, amennyiben szándékos volt.
Nem szabályos hirdetés volt egyértelműen, a felhasználó tiltva is lett!
Minden Star Wars filmben főszerepet játszottam.
Én voltam az erő.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

Shunteros írta: 2022.01.27. 14:22 Igazából nem tudom hová való lenne, de talán ezt a topikot nem sérti.
Privátban kaptam egy ajánlatot ELADÓ WALTHER P99 RAM fegyverről részletes leírással képekkel.
Soha nem kerestem ilyen fegyvert vételi szándékkal.
Nem tudom más is kapott-e hasonló ajánlatot privátban, de talán nem kellene erre használni a privát levelezés lehetőségét, ha valaki el szeretne adni valamit.
Ha más is kapott ilyen ajánlatot, kérem jelezze, legalább tisztában lennék vele, hogy véletlenül mellé ment egy levelezés, vagy többek is meg lettek célozva ilyen levéllel.
Elég, ha az e-mail fiókomat bombázzák mindenféle marketing és reklám levelekkel, egy fórumon belül nem tartom etikusnak az ilyet, amennyiben szándékos volt.
Kaptam én is és ha jól láttam az adminok már ki is tiltották a felhasználót a forumról...
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

A mezőgazdaság nagyon érdekes foglakozás :mrgreen:
https://www.youtube.com/watch?v=PrfoBy88byI
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Shunteros írta: 2022.01.27. 14:22 Igazából nem tudom hová való lenne
Nyugodtan írd meg a moderáció topikban legközelebb.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Shunteros írta: 2022.01.27. 14:22 Igazából nem tudom hová való lenne, de talán ezt a topikot nem sérti.
Privátban kaptam egy ajánlatot ELADÓ WALTHER P99 RAM fegyverről részletes leírással képekkel.
Soha nem kerestem ilyen fegyvert vételi szándékkal.
Nem tudom más is kapott-e hasonló ajánlatot privátban, de talán nem kellene erre használni a privát levelezés lehetőségét, ha valaki el szeretne adni valamit.
Ha más is kapott ilyen ajánlatot, kérem jelezze, legalább tisztában lennék vele, hogy véletlenül mellé ment egy levelezés, vagy többek is meg lettek célozva ilyen levéllel.
Elég, ha az e-mail fiókomat bombázzák mindenféle marketing és reklám levelekkel, egy fórumon belül nem tartom etikusnak az ilyet, amennyiben szándékos volt.
Én is kaptam meg gondolom még jó páran :lol:
Sejtettem,hogy sokáig nem lesz itt :lol:
chuck-norris.gif
chuck-norris.gif (805.73 KiB) Megtekintve 20185 alkalommal
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

chucky írta: 2022.01.27. 14:37 A mezőgazdaság nagyon érdekes foglakozás :mrgreen:
https://www.youtube.com/watch?v=PrfoBy88byI
Itthon is van ilyen csajszi, kettőről olvastam régebben. A nászom lánya is beül a traktorba és aratni is tud (van rá jogsija). Családi gazdaság.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

regitiszt írta: 2022.01.28. 08:08 Itthon is van ilyen csajszi, kettőről olvastam régebben. A nászom lánya is beül a traktorba és aratni is tud (van rá jogsija). Családi gazdaság.
+1

valóban sok ilyen csajszi van, itdehaza is. Csak nem mindenki tesz ki a youtube-ra a clickbait videókat arról, hogy a tarlón traktorozás hogyan rázza a csöcseit :mrgreen:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

regitiszt írta: 2022.01.28. 08:08 Itthon is van ilyen csajszi, kettőről olvastam régebben. A nászom lánya is beül a traktorba és aratni is tud (van rá jogsija). Családi gazdaság.
Ahol nincs fiú ott a lányok veszik át a gazdaságot.És bakker nagyon ügyesek 8-)
Kate 17 éves és most tanulja apjától meg a többi családtagtól a "szakmát" :mrgreen: Őt rendszeresen nézem :roll: Néha bénázik kicsit de nagyon ügyes.
https://www.youtube.com/c/KatesAg/videos
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Petya357 írta: 2022.01.28. 11:29 +1

valóban sok ilyen csajszi van, itdehaza is. Csak nem mindenki tesz ki a youtube-ra a clickbait videókat arról, hogy a tarlón traktorozás hogyan rázza a csöcseit :mrgreen:
Ez amúgy mez.gép reklám videó mert a tököm tudja melyik traktoros csatornán jelent meg 6-7 éve először. :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

chucky írta: 2022.01.28. 14:50 Ez amúgy mez.gép reklám videó mert a tököm tudja melyik traktoros csatornán jelent meg 6-7 éve először. :mrgreen:
Ezek a modern traktorok azonkívül, hogy jó drágák, olyanok már, mint egy űrhajó, és max. akkor porolod magad össze, mikor beszállsz. Lásd a fekete ruhás csajnak se volt poros a szép fekete felsője... Pedig az gyorsan megvan kinn a mezőn. Pormentes, zajmentes fülke, légkondival, GPS vezérlés, robotpilóta, szervókormány... Ha szétugrik a technika, itt már úgyis csak a szakszervizet tudod hívni kb.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

swordmanus írta: 2022.01.28. 15:03 Ezek a modern traktorok azonkívül, hogy jó drágák, olyanok már, mint egy űrhajó, és max. akkor porolod magad össze, mikor beszállsz. Lásd a fekete ruhás csajnak se volt poros a szép fekete felsője... Pedig az gyorsan megvan kinn a mezőn. Pormentes, zajmentes fülke, légkondival, GPS vezérlés, robotpilóta, szervókormány... Ha szétugrik a technika, itt már úgyis csak a szakszervizet tudod hívni kb.
Van másik videója ahol már összekoszolta magát :mrgreen: Belinkeljem a koszos fenekét? 8-) :lol: :lol:
De amúgy ahogy írod.GPS mutatja a sávokat,hogy fordulás után hol a széle stb,stb.Sőt már drone kombájnokat is láttam a végtelen Montanai földeken.A faszi otthonról nézte egy monitoron a gépeket ahogy dolgoznak éjszaka! :shock: :mrgreen:
A kis csajnak múltkor a kombájn felszedte a kókuszdió méretű köveket amit manuálisan kell kiszedni meg a sok lerakódott földet.Kemény és szar munka de nyugisabb mint egy nagyvárosban kreténekkel találkozni :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Yo homie.... :lol:
ge4oct3d9he81.jpg
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Bátor volt a kiscsaj, és szerencséje volt, hogy a pasi nem konyított semmi harcművészethez... Inkább tökön kellett volna rúgni.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

AndyA írta: 2022.01.29. 13:40 Bátor volt a kiscsaj, és szerencséje volt, hogy a pasi nem konyított semmi harcművészethez... Inkább tökön kellett volna rúgni.
Szerencséje volt a kiscsajnak, de szerintem nem követendő példa nekimenni egy jóval nagyobb férfinak, főleg ha nem muszáj (ez azért nem önvédelmi helyzet volt).
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

AndyA írta: 2022.01.29. 13:40 Bátor volt a kiscsaj, és szerencséje volt, hogy a pasi nem konyított semmi harcművészethez... Inkább tökön kellett volna rúgni.
Latszik, h kamu.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2022.01.29. 13:40 Bátor volt a kiscsaj, és szerencséje volt, hogy a pasi nem konyított semmi harcművészethez... Inkább tökön kellett volna rúgni.
Ööö, neked még mindig a Jézuska hozza a karácsonyi ajándékot?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

parazstaposo írta: 2022.01.29. 14:12 Latszik, h kamu.
+1 nyilván

Kb Veszprémi Lindával vetekszik a hitelessége :mrgreen:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

chucky írta: 2022.01.30. 07:49 Ez viszont nem kamu! :lol: :lol:
https://www.itemfix.com/v?t=pl6erj
https://youtu.be/dOOh2J1b3lQ

Itt van a mester... Is :lol:
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Kontrolle13 írta: 2022.01.30. 09:18 https://youtu.be/dOOh2J1b3lQ

Itt van a mester... Is :lol:
Jól orrba verték :lol: :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Ennél rosszabb helyen már csak a csomitartóban lehetne az önvédelmi fegyver :roll:
Ha keresztbe állnak előtte esélye sem lenne számkódos nyitogatásra max ha páncélozott a kocsija :mrgreen:
https://www.reddit.com/r/Firearms/comme ... on_making/
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

50 eves nagymuter .500-as szmisszel :shock:
https://www.youtube.com/watch?v=uyUP4Ac_bb8&t=234s
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: mlaca »

qqriq írta: 2022.02.03. 21:58 50 eves nagymuter .500-as szmisszel :shock:
https://www.youtube.com/watch?v=uyUP4Ac_bb8&t=234s
és a kert végében, ahol lövöldözik, ott megy az út :D
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Petya357 írta: 2022.02.05. 15:19 megköszönném, ha most senki nem firtatná, hogy miért olvasok kínai dalszövegeket. Még mindig jobb, mint Lagzi Lajcsi! :lol:
Miért? Teljesen normális emberi tulajdonság: Sajó Tamás – Nagykönyvtár a hátizsákban (Az élet, meg minden podcast #40). :)
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Azert nem ilyen egyszeru, a szolgaltato max azt tudja megmondani melyik cellaban vagy es milyen a jelszinted, ebbol tippelhet egy lokaciot.
A keszulek haromszogelessel pontosabb adatot tud adni de ez is kornyezetfuggo, 10m-tol kilometeres pontossag is lehet.
Persze az is lehet hogy rosszul gondolom.

Bojka írta: 2022.02.06. 12:00 Ilyesmire gondoltam én is. A múltkor a szolgáltatómat hívtam telefonhiba miatt, és azonnal beazonosított, megmondta hol tartozkodom.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Shunteros
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2021.09.25. 11:18
Tartózkodási hely: Gyál

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Shunteros »

tornas78 írta: 2022.02.06. 11:52 Gondolom, ilyenkor a hatóság gyorsan a mobilszolgáltatókat keresi meg. A telefonokban lévő SIM-kártyák helyzetét tudják ilyenkor lekérni, hogy az adott területen és időben ott voltak-e (cellainformáció neve, azt hiszem…). Hogy ez mennyire lehet pontos, azt nem tudom (1-2 méteres pontossága biztos van). Jelen esetben a gázpisztolyos ürgét valaki fölnyomta, hogy a háza előtt ekkor, akkor durrogtatot, majd megadta a saját címét is. A hatóság rohant a mobilszolgáltatókhoz, majd éjjel bilincsbe is verték a delikvenst. De szerintem ez a megoldás nem biztos, hogy mindig jól működik (ki lehet kapcsolva vagy nincs is telefonja, vagy az adott területen esetleg túl sokan vannak egy időben).
Ez nem ütközik valamilyen adatvédelmi, vagy személyes adatokkkal való visszaéléssel kapcsolatos törvénnyel?
Naív vagyok ilyen szempontból, de ezek szerint még azt is bárki, bármikor meg tudja nézni az okos telefonom adatai alapján, hogy hol és mikor végzem el az aktuális "nagyszükségletem"?
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

Shunteros írta: 2022.02.06. 13:57 Ez nem ütközik valamilyen adatvédelmi, vagy személyes adatokkkal való visszaéléssel kapcsolatos törvénnyel?
Naív vagyok ilyen szempontból, de ezek szerint még azt is bárki, bármikor meg tudja nézni az okos telefonom adatai alapján, hogy hol és mikor végzem el az aktuális "nagyszükségletem"?

"Ez nem ütközik valamilyen adatvédelmi, vagy személyes adatokkal való visszaéléssel kapcsolatos törvénnyel?"


Hatóság szemszögéből nézve nincs olyan, hogy adatvédelem... ;)
Mindenki vár valamit...
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: qqriq »

tul sok scifit neztel :lol:
teny hogy a szolgaltatok megkereses eseten kiadjak az adatokat, de nem azonnal.
foleg nem ejszaka egy reszeg gazpisztolyos durrogtatasa utan.

tornas78 írta: 2022.02.06. 14:39
"Ez nem ütközik valamilyen adatvédelmi, vagy személyes adatokkal való visszaéléssel kapcsolatos törvénnyel?"


Hatóság szemszögéből nézve nincs olyan, hogy adatvédelem... ;)
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Shunteros írta: 2022.02.06. 13:57 Ez nem ütközik valamilyen adatvédelmi, vagy személyes adatokkkal való visszaéléssel kapcsolatos törvénnyel?
Naív vagyok ilyen szempontból, de ezek szerint még azt is bárki, bármikor meg tudja nézni az okos telefonom adatai alapján, hogy hol és mikor végzem el az aktuális "nagyszükségletem"?
Bűnüldözési adatkezelésre nem vonatkoznak.
Sapienti sat.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: bel »

Shunteros írta: 2022.02.06. 13:57 Naív vagyok ilyen szempontból, de ezek szerint még azt is bárki, bármikor meg tudja nézni az okos telefonom adatai alapján, hogy hol és mikor végzem el az aktuális "nagyszükségletem"?
Szia,

Ebben a kerdesben szerintem keveredik par dolog:
-Mobil telefon (a tobbiek eddig errol beszeltek): a szolgaltato nyilvantart meresi adatokat, amit a rendorsegnek kiad. Tehat NEM barki latja ezeket, csak a rendorseg es a szolgaltato (es esetleg a szolgaltato szamlakeszito programjanak gyartoja - de ez utobbi lehet rosszindulatu pletyka is). Es ez idealis esetben sem m-es pontossagu: a cellainformacio (ami preciz adat) pontossaganak a mertekegysege a negyzetkilometer (videken tobb, varosban kevesebb); a mert adatok alapjan ennel 1-2 nagysagrendel pontosabb becslest is lehet csinalni, de ez azert meg mindig eleg pontatlan ertek, es bizonytalanabb is (mivel csak becsles, ezt kb ugy kell elkepzelni, hogy ha te az A cellaban vagy, de ennek csak kicsit erosebb az "A" torony jele, mint a "B" torony jele, es a "C" is foghato, akkor lehet tudni, hogy te nem csak ugy valahol az A cellaban vagy, ami egy 2x2 km-es resz, hanem annak a B-hez kozeli legszelen, ami mar csak egy 200 m x 2 km-es resz, es azon belul is kicsit kozelebb a C-hez, ami mar csak egy 200m x 500m-es resz: vagyis az eredeti 4 km2-bol 0.1 km2 lett - de a valosagban a terepakadalyok miatti learnyekolas ezen sokat bonyolit).
-Okostelefon 1: ha feltelepited (tipikusan: ha a fonokod feltelepiti :-)) a megfelelo alkalmazast, akkor a GPS es a mobilnet kombinaciojanak koszonhetoen altalaban 10 m-es pontossaggal es kb 10 masodpercel suruseggel megmondjak, hogy mikor hol vagy. De ehhez aktivan reszt kell venned a muveletben (marmint egyszer, az alkalmazas telepitesekor), es az altalad megszabott szemelyeknek (es persze az alkalmaz keszitojenek/forgalmazojanak) adod csak ki ezt az informaciot.
-Okostelefon 2: ha facebook, google alkalmazasokat hasznalsz, akkor ezeknek a cegeknek kiadod azt az informaciot, hogy a nagyszuksegletedet hol vegzed, es nyilvanvaloan ha valaki fizet ezert, akkor tovabb fogjak neki ezt adni.
-Okostelefon 3: ha bamba'n leokezod a haverod altal kuldott alkalmazas telepitesekor a jogosultsagokat, akkor igen, megosztod ezeket az informaciokat.
-Okostelefon 4: ha esetleg ellenzeki ujsagiro vagy valami diktarturaban, akkor nincs szukseg arra, hogy az elozo ponthoz elaltassak az ebersegedett: a Pegasus (es tarsai) kepesek kihasznalni az okostelefonban levo hibakat (nyilvan az igazan nagy szam ebben az, hogy a P. gyartoi megtalaltak ezeket a hibakat, a keszulek gyartoja meg nem, ezert ki sem tudja javitani), es az aktiv kozremukodesed nelkul le tudjak lopni az adatokat a telefonrol. Ebben persze nem csak az szerepel, hogy mikor hol vagy, hanem az is, hogy kit hivtal, milyen SMS-t kuldtel, es nem utolso sorban tavolrol be tudjak kapcsolni a mikrofont/kamerat is.

Bel
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Filmajánló!

Ha még kimaradt a Reacher sorozat,akkor érdemes bepótolni mert nagyon jól sikerült :mrgreen:
Akinek bejött a mozis Jack Reacher az most sem fog csalódni :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

bel írta: 2022.02.06. 17:34 Szia,

Ebben a kerdesben szerintem keveredik par dolog:
-Mobil telefon (a tobbiek eddig errol beszeltek): a szolgaltato nyilvantart meresi adatokat, amit a rendorsegnek kiad. Tehat NEM barki latja ezeket, csak a rendorseg es a szolgaltato (es esetleg a szolgaltato szamlakeszito programjanak gyartoja - de ez utobbi lehet rosszindulatu pletyka is). Es ez idealis esetben sem m-es pontossagu: a cellainformacio (ami preciz adat) pontossaganak a mertekegysege a negyzetkilometer (videken tobb, varosban kevesebb); a mert adatok alapjan ennel 1-2 nagysagrendel pontosabb becslest is lehet csinalni, de ez azert meg mindig eleg pontatlan ertek, es bizonytalanabb is (mivel csak becsles, ezt kb ugy kell elkepzelni, hogy ha te az A cellaban vagy, de ennek csak kicsit erosebb az "A" torony jele, mint a "B" torony jele, es a "C" is foghato, akkor lehet tudni, hogy te nem csak ugy valahol az A cellaban vagy, ami egy 2x2 km-es resz, hanem annak a B-hez kozeli legszelen, ami mar csak egy 200 m x 2 km-es resz, es azon belul is kicsit kozelebb a C-hez, ami mar csak egy 200m x 500m-es resz: vagyis az eredeti 4 km2-bol 0.1 km2 lett - de a valosagban a terepakadalyok miatti learnyekolas ezen sokat bonyolit).
-Okostelefon 1: ha feltelepited (tipikusan: ha a fonokod feltelepiti :-)) a megfelelo alkalmazast, akkor a GPS es a mobilnet kombinaciojanak koszonhetoen altalaban 10 m-es pontossaggal es kb 10 masodpercel suruseggel megmondjak, hogy mikor hol vagy. De ehhez aktivan reszt kell venned a muveletben (marmint egyszer, az alkalmazas telepitesekor), es az altalad megszabott szemelyeknek (es persze az alkalmaz keszitojenek/forgalmazojanak) adod csak ki ezt az informaciot.
-Okostelefon 2: ha facebook, google alkalmazasokat hasznalsz, akkor ezeknek a cegeknek kiadod azt az informaciot, hogy a nagyszuksegletedet hol vegzed, es nyilvanvaloan ha valaki fizet ezert, akkor tovabb fogjak neki ezt adni.
-Okostelefon 3: ha bamba'n leokezod a haverod altal kuldott alkalmazas telepitesekor a jogosultsagokat, akkor igen, megosztod ezeket az informaciokat.
-Okostelefon 4: ha esetleg ellenzeki ujsagiro vagy valami diktarturaban, akkor nincs szukseg arra, hogy az elozo ponthoz elaltassak az ebersegedett: a Pegasus (es tarsai) kepesek kihasznalni az okostelefonban levo hibakat (nyilvan az igazan nagy szam ebben az, hogy a P. gyartoi megtalaltak ezeket a hibakat, a keszulek gyartoja meg nem, ezert ki sem tudja javitani), es az aktiv kozremukodesed nelkul le tudjak lopni az adatokat a telefonrol. Ebben persze nem csak az szerepel, hogy mikor hol vagy, hanem az is, hogy kit hivtal, milyen SMS-t kuldtel, es nem utolso sorban tavolrol be tudjak kapcsolni a mikrofont/kamerat is.

Bel
Jelterjedési késés mérése nem játszik? Azzal kb. centis pontosságot lehetne csinálni, és még talán azt is, ha elég cella van, hogy a ház hanyadik emeletén. :-)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: bel »

AndyA írta: 2022.02.07. 10:34 Jelterjedési késés mérése nem játszik? Azzal kb. centis pontosságot lehetne csinálni, és még talán azt is, ha elég cella van, hogy a ház hanyadik emeletén. :-)
Szia,

Errol 3 tippem van, de persze lehet, hogy tevedek:
-Mivel ez alapvetoen telefon, ezert csak az a cel, hogy mindenhol legyen EGY jo cella lefedes, tehat egyaltalan nem biztos, hogy foghato 4 torony jele.
-A centis lefedeshez azert megfelelo sebesseg is kell, a radiohullam 300 000 km/s sebesseggel terjed, tehat 1 milliomod masodperc hiba 300 m, 1 milliardad masodperc hiba 30 cm elterest okoz. Szerintem _olcso_ technikaval nem lehet 10 cm pontossag ala menni jelenleg.
-Nincs ra szukseg, DGPS elegseges pontossagot ad.

Bel
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

Zotyika írta: 2022.02.07. 14:21 Istenem, micsoda felhozatal:
http://ugyeszseg.hu/bantalmazas-es-kifo ... ozlemenye/
:D
Azt a qwa.....
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Zotyika írta: 2022.02.07. 14:21 Istenem, micsoda felhozatal:
http://ugyeszseg.hu/bantalmazas-es-kifo ... ozlemenye/
:D
kici ország, lenni kici maffia.

drogos balhé dob nélküli Keserű flóberttel, vazz.

Csak nem itt forgatják a Scarface folytatását? Muhahahahaa

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Zotyika írta: 2022.02.07. 14:21 Istenem, micsoda felhozatal:
http://ugyeszseg.hu/bantalmazas-es-kifo ... ozlemenye/
:D
a felhozatal persze szánalmas...facepalm... jól mondja a fórumtárs - kici ország, kici bűnözők :lol:

viszont 2 gondolat:

a) jééé - a cikkben egészen korrekt módon tételesen fel volt sorolva, hogy mit is foglaltak le - ez a hazai médiában szokatlan, mert általában túl van hypeolva minden vacak légpisztoly

b) "ezután a sértett szájába is bedugta a fegyvert" azért erre már felkaptam a fejem. Annak én sem örülnék, ha akár csak egy sz.ros 6mm Platzot, vagy egy négyésfeles légpisztolyt elsütnének a számban... :? ameddig csak hadonásztak vele, az még csak egy rossz vicc kategória. de a megveréssel, és a szájba dugott meggymag köpködővel szintet léptek. Ha családtaggal, baráttal merték volna megcsinálni, akkor már kötélért kiáltanék... :evil:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Shunteros
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2021.09.25. 11:18
Tartózkodási hely: Gyál

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Shunteros »

Zotyika írta: 2022.02.07. 14:21 Istenem, micsoda felhozatal:
http://ugyeszseg.hu/bantalmazas-es-kifo ... ozlemenye/
:D
" A Soproni Járási Ügyészség csoportosan elkövetett kifosztás, súlyos testi sértés kísérlete, valamint csoportosan és fegyveresen elkövetett garázdaság miatt emelt vádat a három férfival szemben. "

Nem vagyok egy jogász, a törvény idevonatkozó betűit is csak kb. hallomásból ismerem, de a kifosztás helyett nem a fegvyeres rablás lenne a megfelelő?
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Petya357 írta: 2022.02.07. 17:02 a felhozatal persze szánalmas...facepalm... jól mondja a fórumtárs - kici ország, kici bűnözők :lol:

viszont 2 gondolat:

a) jééé - a cikkben egészen korrekt módon tételesen fel volt sorolva, hogy mit is foglaltak le - ez a hazai médiában szokatlan, mert általában túl van hypeolva minden vacak légpisztoly

b) "ezután a sértett szájába is bedugta a fegyvert" azért erre már felkaptam a fejem. Annak én sem örülnék, ha akár csak egy sz.ros 6mm Platzot, vagy egy négyésfeles légpisztolyt elsütnének a számban... :? ameddig csak hadonásztak vele, az még csak egy rossz vicc kategória. de a megveréssel, és a szájba dugott meggymag köpködővel szintet léptek. Ha családtaggal, baráttal merték volna megcsinálni, akkor már kötélért kiáltanék... :evil:
Ezekben a vészterhes időkben amúgy sem illik semmit idegenek szájába dugni ami nem steril.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

zora írta: 2022.02.07. 17:13 Ezekben a vészterhes időkben amúgy sem illik semmit idegenek szájába dugni ami nem steril.
:lol: :lol: :lol: ott a pont

+ régen az számított súlyosbító tényezőnek, ha eltakartad az arcod. Manapság pedig az, ha nincs maszk.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: sama »

AndyA írta: 2022.02.07. 10:34 Jelterjedési késés mérése nem játszik? Azzal kb. centis pontosságot lehetne csinálni, és még talán azt is, ha elég cella van, hogy a ház hanyadik emeletén. :-)
Ha bejelentkezel a Google telefonkereső funkciójába saját használt készülékeidet megtudod majdnem cm re pontosan találniha be van kapcsolva a gps ill be van kapcsolva. Megtudod nézni a telefon töltöttségét sőt a lenémított telefont megtudod hanggal csörgetni és ez egy snassz mindenki számára elérhető funkció.Link:https://www.google.com/search?q=google+ ... e&ie=UTF-8
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Petya357 írta: 2022.02.07. 18:30 :lol: :lol: :lol: ott a pont

+ régen az számított súlyosbító tényezőnek, ha eltakartad az arcod. Manapság pedig az, ha nincs maszk.
Valamint a precovid időkben társaságban köhögéssel palástoltuk az előtörő bélgázok hangját. Most pont fordítva célszerű, ha nem akarunk gyanakvó pillantások kereszttüzébe kerülni.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

Petya357 írta: 2022.02.07. 17:02 a) jééé - a cikkben egészen korrekt módon tételesen fel volt sorolva, hogy mit is foglaltak le - ez a hazai médiában szokatlan, mert általában túl van hypeolva minden vacak légpisztoly
Ügyészségi közlemény nem cikk! Ctrl-C Ctrl-V, jóhogy pontos.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

Shunteros írta: 2022.02.07. 17:04 Nem vagyok egy jogász, a törvény idevonatkozó betűit is csak kb. hallomásból ismerem, de a kifosztás helyett nem a fegvyeres rablás lenne a megfelelő?
Nem ismerjük a pontos tényállást. Amit leírtak, az alapján nem rablás. (Nyilván, hiszen akkor azért gyanúsítana az ügyész.)

Nem jogászra lefordítva, itt valószínűleg mindenki be volt baszva (fakultatív egyéb tudatmódosító szerek), majd összebalhéztak, aztán jött az újabb okos, aki "rendet tett", majd rájöttek, hogy végülis akkor már vegyük el a pórul járttól a cuccait is.

(Szóval nem a Scarface, hanem inkább a Roncsfilm remake-je készül.)
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

sama írta: 2022.02.07. 18:36 Ha bejelentkezel a Google telefonkereső funkciójába saját használt készülékeidet megtudod majdnem cm re pontosan találniha be van kapcsolva a gps ill be van kapcsolva. Megtudod nézni a telefon töltöttségét sőt a lenémított telefont megtudod hanggal csörgetni és ez egy snassz mindenki számára elérhető funkció.Link:https://www.google.com/search?q=google+ ... e&ie=UTF-8
Ezt tudom, de itt a mobilhálózat képességeiről folyt a diskurzus.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kényszerintézkedések és visszatartó erejük.

https://24.hu/belfold/2022/02/08/nyomko ... aro-ferfi/

"A támadó többször is fejbe ütött egy nőt a Kőbányai út és Könyves Kálmán körút kereszteződésénél lévő villamosmegállóban, majd megpróbálta megszerezni a mobiltelefonját. A BRFK tájékoztatása szerint a mentők súlyos sérülésekkel vitték kórházba a 43 éves nőt.

A Készenléti Rendőrség beosztottjai éppen az 1-es villamos vonalán tartottak ellenőrzést, amikor meglátták a dulakodást. Nyomban leszálltak a villamosról, és a helyszínen elfogták a férfit, akinek egy korábbi ügy miatt nyomkövető is volt a lábán, mert a hatóság életveszélyt okozó testi sértés miatt lakhelyelhagyási tilalmat rendelt el vele szemben."

Magyarán az életveszélyt okozó testi sértés elkövetése nem elég indok arra, hogy ne legyen kvázi szabadon kint az utcán.

HORDJUNK FEGYVERT, MERT _AZ_ MEGVÉD!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

RatRace írta: 2022.02.09. 09:50 Újabb hülyegyerek:
https://444.hu/2022/02/08/tobb-gyereket ... wZSTV2K3bo
vagy igen, vagy nem.

Elég gyenge a "bizonyíték", a "megkérdezett gyerek".

"Az egyik megkérdezett nyolcadikos diák szerint az egyik gyerek paprikaspray-vel „szórakozott”.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

nemtokregelni írta: 2022.02.09. 13:03 Szintén régi szép idők - mi piros telefonfülke ajtaját fogtuk be többen, mikor kolléga telefonált és alulról a nyitott részen fújtunk be egy flakon deot. :lol:
Na, ha elmondanám hogy a nagyapámék hogy csinálták.................. :-D
-------
Hja, a piros kupakos KO-5001 anno minden iskolában jelen volt.
Nekünk általánosban(!), órán fújta le az egyik jóképességű a másikat.
Ki kellett szellőztetni a termet, a delikvens meg arcot-szemet mosott.
A tanár nem csinált belőle ügyet (nem mert?).
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

nemtokregelni írta: 2022.02.09. 13:03 Szintén régi szép idők - mi piros telefonfülke ajtaját fogtuk be többen, mikor kolléga telefonált és alulról a nyitott részen fújtunk be egy flakon deot. :lol:
Lanpartyn haverom szúnyogot fújt le CS-sel a falon...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Pfeffer Contra-Dog

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Sziasztok!

Ezt a Pfeffer Contra-Dog spray-t próbálta már valaki?
A Pfeffer KO-hoz viszonyítva milyen a FOG sugár hatótávja/terítése?
Pfeffer Contra-Dog.jpg
Pfeffer Contra-Dog.jpg (4.99 KiB) Megtekintve 19795 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2022.02.08. 06:31 Ez nem ilyen lineáris dolog.

Alapvetően a gumisgáz revolvereknél a 2-2,5" és a 4-4,5" csőhosszok között VAN érzékelhető E0-növekedés a hosszabb cső javára. Szigorúan ha ugyanazon riasztótölténnyel és gumigolyóval, azonos mennyiségű és minőségű kenőanyaggal, azonos hőmérsékleten méred.
Pedig Joker-nek bejött, még a Batplane-t is le tudta szedni egy qrvahosszú csövű revkóval! :D
Ahogy a súly a megbízhatóság jele, a csőhossz a dzsúúúúlé! :lol:
600px-Batman-JokerRevolver3.JPG.jpg
600px-Batman-JokerRevolver3.JPG.jpg (22.79 KiB) Megtekintve 19757 alkalommal
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

TotoHU írta: 2022.02.09. 15:17 Pedig Joker-nek bejött, még a Batplane-t is le tudta szedni egy qrvahosszú csövű revkóval! :D
Ahogy a súly a megbízhatóság jele, a csőhossz a dzsúúúúlé! :lol:

600px-Batman-JokerRevolver3.JPG.jpg
:lol:
Ruger Blackhawk .44.jpg
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

TotoHU írta: 2022.02.09. 15:17 Pedig Joker-nek bejött, még a Batplane-t is le tudta szedni egy qrvahosszú csövű revkóval! :D
Ahogy a súly a megbízhatóság jele, a csőhossz a dzsúúúúlé! :lol:

600px-Batman-JokerRevolver3.JPG.jpg
itt OFF : szerepel a középtávú terveim között, hogy leszerelem az előagyat, és a tusát egy Alfa revolverpuskáról, felteszek rá egy revolvermarkolatot, és kész is van szegény ember Joker revolvere ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TotoHU írta: 2022.02.10. 16:54 Jó kérdés, én nem néztem meg jogszabályt, mert rendőr- és hasonszőrű ismerősök állandóan kijavítottak ezzel kapcsolatban. Simán lehet, hogy ez is olyan beidegződött hatósági baromság mint a "a gáázsprééé az tilos".
Most nincs időm nagyon guglizni, egy linket találtam ami nem joxabály hanem egy ügyvédi iroda honlapja.

https://lorik.hu/buntetoeljaras-bunteto ... k/motozas/

"Ha a motozás során testüreg átvizsgálása szükséges, azt csak orvos végezheti. Az érintett testének átvizsgálását csak a megmotozottal azonos nemű végezheti, és csak ilyen személy lehet jelen. Halaszthatatlan nyomozati cselekményként határozat nélkül indokolt és halasztást nem tűrő esetben nyomban elvégezheti az ügyész és a nyomozó hatóság."

Szóval lehet hogy testüreg vizsgálat csak történHET és nem kötelezően történik, és aminek külön részletezett szabályai vannak.
De majd egy tűzhöz közelebb lévő valaki kijavít.
Ez a meghatározás manapság elég problémás lehet, ha nem tesznek hozzá akár valami olyat, hogy "születési nemének megfelelő" vagy "nemi identitásának megfelelő" személy. De utóbbi esetben meg az a gond, hogy ha pl. valaki se férfi, se nő a saját bevallása szerint, akkor akár férfi, akár nő vizsgálja, sértve érzi magát - de akkor ki vizsgálja, vizsgálhatja?

Értem én, hogy gender, meg PC, meg akármi, de valahol ezek már túlmennek a józan ész határain, ha tényleg a jogszabály betűjéig elkezdi leszálazni az ember.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2022.02.11. 08:09 Ez a meghatározás manapság elég problémás lehet, ha nem tesznek hozzá akár valami olyat, hogy "születési nemének megfelelő" vagy "nemi identitásának megfelelő" személy. De utóbbi esetben meg az a gond, hogy ha pl. valaki se férfi, se nő a saját bevallása szerint, akkor akár férfi, akár nő vizsgálja, sértve érzi magát - de akkor ki vizsgálja, vizsgálhatja?

Értem én, hogy gender, meg PC, meg akármi, de valahol ezek már túlmennek a józan ész határain, ha tényleg a jogszabály betűjéig elkezdi leszálazni az ember.
Nem tudom, hogy csak viccelődsz-e, de:
XX = nő nem, XY= férfi nem
Vannak egyéb rendellenességek, de annyira ritkák, hogy nem hiszem, hogy ezt külön szabályozni kellene. Ilyen esetben meg lehet kérdezni, hogy mit szeretne, ki vizsgálja, vagy megnézni, hogy a személyi száma mivel kezdődik. De alapvetően ha külső nemi jellege szerint egy hatalmas lőcsöt rejteget a nadrágban, akkor nem Marika fog turkálni. Persze ha Marikának nagyobb a a bajsza, mint a Rózsa Sándornak, ujjai pedig a debreceni kolbászéhoz hasonlóak, és közös megegyezéssel egymást választják, felőlem aztán az is rendben van.

Mod.: Tudom, ha turkálni kell, akkor az orvos igazából ivartalanul szaporodónk számít
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2022.02.11. 09:10 Nem tudom, hogy csak viccelődsz-e, de:
XX = nő nem, XY= férfi nem
Vannak egyéb rendellenességek, de annyira ritkák, hogy nem hiszem, hogy ezt külön szabályozni kellene. Ilyen esetben meg lehet kérdezni, hogy mit szeretne, ki vizsgálja, vagy megnézni, hogy a személyi száma mivel kezdődik. De alapvetően ha külső nemi jellege szerint egy hatalmas lőcsöt rejteget a nadrágban, akkor nem Marika fog turkálni. Persze ha Marikának nagyobb a a bajsza, mint a Rózsa Sándornak, ujjai pedig a debreceni kolbászéhoz hasonlóak, és közös megegyezéssel egymást választják, felőlem aztán az is rendben van.

Mod.: Tudom, ha turkálni kell, akkor az orvos igazából ivartalanul szaporodónk számít
Sajnos nem viccelek. :-(

Ez az XX/XY a születési nem. De hogy egy mai felnőtt, akit eljárás alá vonnak, konkrétan minek tartja magát, és a rendőségi intézkedést követően milyen vélt jogsértés miatt indít eljárást, az manapság eléggé megjósolhatatlan. Amikor már a megszólításban (németben, ahol vannak nemek) kell lehetőséget adni a "harmadik nemnek", de pl. nyilvános WC-kből is egyre több helyen, pl. repülőtereken muszáj egy harmadikat is csinálni azoknak, akik se nem férfiak, se nem nők a saját bevallásuk szerint, hogy ne érezzék sértve magukat...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2022.02.11. 10:22 Sajnos nem viccelek. :-(

Ez az XX/XY a születési nem. De hogy egy mai felnőtt, akit eljárás alá vonnak, konkrétan minek tartja magát, és a rendőségi intézkedést követően milyen vélt jogsértés miatt indít eljárást, az manapság eléggé megjósolhatatlan. Amikor már a megszólításban (németben, ahol vannak nemek) kell lehetőséget adni a "harmadik nemnek", de pl. nyilvános WC-kből is egyre több helyen, pl. repülőtereken muszáj egy harmadikat is csinálni azoknak, akik se nem férfiak, se nem nők a saját bevallásuk szerint, hogy ne érezzék sértve magukat...
Szerintem ilyenkor egyértelműen a "születési nemet" kell alapul venni, oszt' jóidő. Nálunk talán nem tart még itt az agyhalál, ide minden 1-2 évtized késéssel ér el ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Válasz küldése