Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

jó ha van írta: 2022.02.12. 09:34 Sárgán a .22-es fegyverek topicban van egy eszmecsere, h jogilag fegyvercső-e egy 60 cm-es, .22 cal, huzagolt csődarab.
Tokhoz nem rögzíthető (hegeszteni persze lehetne 😁🤣), töltényűr nincs.
Szerintetek?
Szia!
Látom, TAL-al akadtatok össze.😉
Én is úgy tudom, hogy ha nincs benne töltényűr, és nem rögzíthetó fegyverre, akkor nem fődarab egy nyers cső, akár huzagolt, akár sima.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

WildBear23 írta: 2022.02.12. 11:53 Szia!
Látom, TAL-al akadtatok össze.😉
Én is úgy tudom, hogy ha nincs benne töltényűr, és nem rögzíthetó fegyverre, akkor nem fődarab egy nyers cső, akár huzagolt, akár sima.
Nem akadtunk össze, csak más a véleményünk. Előttünk voltak, akik tényleg csúnyán összeakadtak.😉
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

jó ha van írta: 2022.02.12. 12:31 Nem akadtunk össze, csak más a véleményünk. Előttünk voltak, akik tényleg csúnyán összeakadtak.😉
Jaja! :)
TAL régi puskaműves (fegyvermester?), ettől függetlenül szerintem sincs most igaza.

Anno Zicherman István hadtörténésszel(?) vitatkoztam arról, hogy az öntöltő pisztoly revolver-e (szerintem nem, szerinte igen, mert szinoníma), illetve hogy az 5.45x18 PSM hangtompítható-e (szerinte nem, szerintem igen, mert szubszonikus).
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

WildBear23 írta: 2022.02.12. 14:41 Jaja! :)
TAL régi puskaműves (fegyvermester?), ettől függetlenül szerintem sincs most igaza.

Anno Zicherman István hadtörténésszel(?) vitatkoztam arról, hogy az öntöltő pisztoly revolver-e (szerintem nem, szerinte igen, mert szinoníma), illetve hogy az 5.45x18 PSM hangtompítható-e (szerinte nem, szerintem igen, mert szubszonikus).
Már megbocsáss, de kivel nem vitatkoztál? 😀
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: cujoe »

Én nem akarom bántani TAL-t, sokszor kihúzott engem a szarból. Most is segített ezen a héten. Megyek megnézem hol tart a vita a sárgán. :roll:
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

cujoe írta: 2022.02.12. 16:53 Én nem akarom bántani TAL-t, sokszor kihúzott engem a szarból. Most is segített ezen a héten. Megyek megnézem hol tart a vita a sárgán. :roll:
Idézem kultúrált "vitapartneremet": a béke segge alatt!🤣🤣🤣
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

Beleolvasva az éremnek két oldala van. Ha van egy levágott csődarab, az szerintem nem lesz lőfegyver fődarab.
De a jelen példában lőfegyver javításához akarnak behozatni nyers csövet. Ilyen esetben én se lennék olyan bátor, hogy minden hatósági papír nélkül csak úgy veszek egyet. A gyártás során mindent folyamatosan papírozni, leltározni kell. Hogy kerül a leltárba egy előélet nélküli nyers cső?
Ja, merthogy ez fődarab gyártás lesz.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

zora írta: 2022.02.12. 17:18 Beleolvasva az éremnek két oldala van. Ha van egy levágott csődarab, az szerintem nem lesz lőfegyver fődarab.
De a jelen példában lőfegyver javításához akarnak behozatni nyers csövet. Ilyen esetben én se lennék olyan bátor, hogy minden hatósági papír nélkül csak úgy veszek egyet. A gyártás során mindent folyamatosan papírozni, leltározni kell. Hogy kerül a leltárba egy előélet nélküli nyers cső?
Ja, merthogy ez fődarab gyártás lesz.
Te már a gyártásban gondolkodsz. A vita eleje az volt, h egy 60 cm-es, huzagolt nyers cső ÖNMAGÁBAN fegyver fődarab (fegyvercső)-e?
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

zora írta: 2022.02.12. 16:46 Már megbocsáss, de kivel nem vitatkoztál? 😀
Most vitatkozni akarsz...? ;)
Az a helyzet, hogy egy konstruktív vitából sokat lehet tanulni.
Tudod, én az elefánt oldalát fogom, Te az ormányát, más meg a farkát, agyarát, stb., és ezekből a nézőpontokból lehet összerakni, hogy milyen is a teljes elefánt. :)
Plusz a vita során az ember a saját nézőpontjának is kénytelen alaposabban utánanézni, amikor bizonyítékokat keres rá.
Ja, és muszáj megtanulni nagyon pontosan fogalmazni, mert tutti, hogy lesz aki félreérti a mondandódat; vagy a Te hibádból (nem fogalmaztál elég egyértelműen), vagy az ő hibájából (lusta alaposabban belegondolni), vagy egyszerűen mást jelent az ő nyelvén amit mondtál.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bel »

WildBear23 írta: 2022.02.12. 14:41 Anno Zicherman István hadtörténésszel(?) vitatkoztam arról, hogy az öntöltő pisztoly revolver-e (szerintem nem, szerinte igen, mert szinoníma), illetve hogy az 5.45x18 PSM hangtompítható-e (szerinte nem, szerintem igen, mert szubszonikus).
Szia,

Altalanossagban mindket valasz:

Nagyon jol tud magyarul, de nem ez az anyanyelve.

Szerintem a PSM-hez jobban ert, mint mi; es ha pl. nincs menet a csoven, akkor nem hangtompithato.

Bel
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

bel írta: 2022.02.12. 18:16 Szia,

Altalanossagban mindket valasz:

Nagyon jol tud magyarul, de nem ez az anyanyelve.

Szerintem a PSM-hez jobban ert, mint mi; es ha pl. nincs menet a csoven, akkor nem hangtompithato.

Bel
Szia Bel!
Nyilván valahogy fel kell rá tenni technikailag a hangtompítót, pl. hosszabb cső+menet.
Őt (Z.I.) ismered személyesen? Hadtörténész, vagy fordító?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

"Odaát", úgy tűnik, eldőlt a vita.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: cujoe »

Keményen áll a bál odaát és nem akarok vitatkozni a sárgán csak ide írom amit gondolok.

Tűzfegyver definíciója:

29. * tűzfegyver: az 1. mellékletben meghatározott

a) „A” vagy „B” kategóriába tartozó olyan - vagy olyanná átalakítható - kézifegyver, amelynek csövéből gyúlékony hajtóanyag segítségével szilárd anyagú lövedék lőhető ki, ideértve a szilárd anyagú lövedék gyúlékony hajtóanyag segítségével történő kilövésére átalakítható fegyvert is, kivéve, ha

aa) riasztásra, jelzésre, életmentésre, állatok leölésére vagy szigonnyal történő halászatra, illetve ipari vagy műszaki célokra tervezték, feltéve, hogy rendeltetésszerűen csak e célokra használható, vagy

ab) e törvény alapján hatástalanított lőfegyvernek vagy muzeális fegyvernek minősül,

b) „A” vagy „B” kategóriába tartozó színházi tűzfegyver,

c) „A”, „B” vagy „C” kategóriába tartozó olyan eszköz, amely rendeltetésszerűen csak gáztöltény vagy riasztótöltény működtetésére alkalmas, feltéve, hogy e törvény alapján nem minősül gáz- és riasztófegyvernek, valamint

d) „C” kategóriába tartozó, a lőszer, illetve lövedék kilövésére a Bizottsági Rendelet I. MELLÉKLETÉBEN meghatározott követelményeknek megfelelő módon véglegesen alkalmatlanná tett tűzfegyver;
30. * tűzfegyver fődarab (lőfegyverdarab): a fegyvercső, a váltócső, a betétcső, a forgódob, az ezeket egybefoglaló tokszerkezet, a zár vagy zárszerkezet, valamint a szán; a tűzfegyver fődarab abba a tűzfegyver-kategóriába tartozik, amelyre felszerelték vagy amelyhez gyártották;




Mivel a töltényűr nélküli (pl. "nyers") huzagolt vagy huzagolatlan cső nem tűzfegyver fődarab, mert abba nem belilleszthető - hiszen nincs megmunkálva - ezért nem engedélyköteles. Ha meg is van munkálva de a tűzfegyver definíciójában meghatározott fegyverekbe nem illeszthető be, akkor az nem engedélyköteles. Pl. légpuskacső Ezért nem engedélyköteles pl. az elöltöltős revolver dob sem. Gondolom én..
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

jó ha van írta: 2022.02.12. 19:00 "Odaát", úgy tűnik, eldőlt a vita.
És akkor végül nem TAL-nak lett igaza?

(Mondjuk az, hogy a kollégáját bevádolták nyers csövek miatt, és ezért öngyilkos lett, rettenetes dolog. :( )
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

cujoe írta: 2022.02.12. 21:31 Keményen áll a bál odaát és nem akarok vitatkozni a sárgán csak ide írom amit gondolok.

Tűzfegyver definíciója:

29. * tűzfegyver: az 1. mellékletben meghatározott

a) „A” vagy „B” kategóriába tartozó olyan - vagy olyanná átalakítható - kézifegyver, amelynek csövéből gyúlékony hajtóanyag segítségével szilárd anyagú lövedék lőhető ki, ideértve a szilárd anyagú lövedék gyúlékony hajtóanyag segítségével történő kilövésére átalakítható fegyvert is, kivéve, ha

aa) riasztásra, jelzésre, életmentésre, állatok leölésére vagy szigonnyal történő halászatra, illetve ipari vagy műszaki célokra tervezték, feltéve, hogy rendeltetésszerűen csak e célokra használható, vagy

ab) e törvény alapján hatástalanított lőfegyvernek vagy muzeális fegyvernek minősül,

b) „A” vagy „B” kategóriába tartozó színházi tűzfegyver,

c) „A”, „B” vagy „C” kategóriába tartozó olyan eszköz, amely rendeltetésszerűen csak gáztöltény vagy riasztótöltény működtetésére alkalmas, feltéve, hogy e törvény alapján nem minősül gáz- és riasztófegyvernek, valamint

d) „C” kategóriába tartozó, a lőszer, illetve lövedék kilövésére a Bizottsági Rendelet I. MELLÉKLETÉBEN meghatározott követelményeknek megfelelő módon véglegesen alkalmatlanná tett tűzfegyver;
30. * tűzfegyver fődarab (lőfegyverdarab): a fegyvercső, a váltócső, a betétcső, a forgódob, az ezeket egybefoglaló tokszerkezet, a zár vagy zárszerkezet, valamint a szán; a tűzfegyver fődarab abba a tűzfegyver-kategóriába tartozik, amelyre felszerelték vagy amelyhez gyártották;




Mivel a töltényűr nélküli (pl. "nyers") huzagolt vagy huzagolatlan cső nem tűzfegyver fődarab, mert abba nem belilleszthető - hiszen nincs megmunkálva - ezért nem engedélyköteles. Ha meg is van munkálva de a tűzfegyver definíciójában meghatározott fegyverekbe nem illeszthető be, akkor az nem engedélyköteles. Pl. légpuskacső Ezért nem engedélyköteles pl. az elöltöltős revolver dob sem. Gondolom én..
Vagy haditechnika. (Azaz nem UGY engedelykoteles, mint amit az Ftv./Korm.R ir.)
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: cujoe »

Zotyika írta: 2022.02.12. 22:23 Vagy haditechnika. (Azaz nem UGY engedelykoteles, mint amit az Ftv./Korm.R ir.)
Az lehet.. Ebből a szempontból nem is néztem.. kíváncsiságból megpróbálok rákeresni.
De majd jön gvass úgyis és megmondja a tutit.

Egyébként ez a cső kérdés olyan, hogyha a fegyver eljut oda, hogy csőcsere, akkor szerintem az már úgyis kiszolgálta a magáét. Ennek ellenére kivételt erősítő szabályok előfordulhatnak, mert mind vadász mind sportlövő ismeretségi körömben ismerek olyat, aki cseréltetett már csövet, akár többet is egy fegyver "élete" során. Persze mindent teljesen hivatalosan! Ennek ellenére úgy gondolom, hogy ha nálam valami elkopik egyszer akkor az utána kuka.. biztosan nem fogok kínlódni vele.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

jó ha van írta: 2022.02.12. 09:34 Sárgán a .22-es fegyverek topicban van egy eszmecsere, h jogilag fegyvercső-e egy 60 cm-es, .22 cal, huzagolt csődarab.
Tokhoz nem rögzíthető (hegeszteni persze lehetne 😁🤣), töltényűr nincs.
Szerintetek?
A 60 cm-es hossznak van jelentősége, hogy miért pont annyi?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

bel írta: 2022.02.12. 18:16 Szia,

Szerintem a PSM-hez jobban ert, mint mi; es ha pl. nincs menet a csoven, akkor nem hangtompithato.

Bel

/ fél-OFF ON
mielőtt még mindkettőtöket megszólnának a nyelvtan nácik ;) - a ПСМ nem inkább PSzM magyarul?
/fél OFF OFF
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

cujoe írta: 2022.02.12. 22:35 Az lehet.. Ebből a szempontból nem is néztem.. kíváncsiságból megpróbálok rákeresni.
De majd jön gvass úgyis és megmondja a tutit.


Nem mondom meg, mert kicsit mindenkinek igaza van.

A jogszabály betűje szerint egy darab, kívül hengeres cső, amin belül valamilyen kaliberű lövedék keresztül tud menni az szinte biztosan még nem alkalmas lőfegyver fődarabjaként való használatra. Ergo töltényűr és készre, beszerelhetőre történt külső megmunkálás nélkül még nem az.

VISZONT tudjuk - ha mástól nem, Dr. Bokros írásaiból - hogy az iü. fegyverszagértők egy része még mindig rendőrségi tanfolyamot végzett szaki, aki gyűlöli a fegyvereket, és az a célja, hogy akit ilyesmivel megfognak ott ő jól alátámassza az eljárást és sittre juttassa. Ő meg mindent engedélykötelesnek minősít, amit csak tud.
Sőt, tudjuk, hogy az ilyen pribék visszaélesíti a hatástalanítottat, gyárt gyengített lőszert és ütőszeget, hogy működtesse és beírhassa, hogy ez biza lőfegyver...


És ennél is cifrább a légfegyver esete, aminél a LŐfegyver és a nem lőfegyver közt nem a fődarabok jelentik a különbséget, hanem egy rugó vagy egy szelep. Akkor most a légpuskacső az lőfegyver-fődarab??? Nincs érvényes válasz.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Petya357 írta: 2022.02.12. 23:39 / fél-OFF ON
mielőtt még mindkettőtöket megszólnának a nyelvtan nácik ;) - a ПСМ nem inkább PSzM magyarul?
/fél OFF OFF
De, teljesen igazad van, a "Самозарядный" (öntöltő) alapján PSzM magyarul.

Írtó cuki kis zsiráf (zsiráf=tetszik, tetszik, de otthonra nem kéne) egyszer lőttem vele, néha elkap a vágy, hogy a farzsebembe berakjak egyet, de azóta sem láttam másik példányt.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2022.02.13. 06:57
Én ezt tartom k.urvára gáznak.
Hogy ugyanaz a cucc (egy nyers csődarab) egyszer semmi, egyszer meg büncselekmény, és csak a véletlen dönti el, hogy épp melyik.
("Ma a fejed bánja - holnap: igyunk rája!")

Valahogy nekem ez nem a jogbiztonságot sugallja.
És TAL ismerőse ezért (is?) lett öngyilkos (TAL elmondása szerint).

A másik gond az ig.ügyi szakértők nem létező felelőssége.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

AndyA írta: 2022.02.12. 22:42 A 60 cm-es hossznak van jelentősége, hogy miért pont annyi?
Akkora rendelhető neten, szabadon, külhoni oldalról. Postázzák neked.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2022.02.12. 23:39 / fél-OFF ON
mielőtt még mindkettőtöket megszólnának a nyelvtan nácik ;) - a ПСМ nem inkább PSzM magyarul?
/fél OFF OFF
Szia,

De igen!

Bel
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

WildBear23 írta: 2022.02.13. 08:12 Én ezt tartom k.urvára gáznak.
Hogy ugyanaz a cucc (egy nyers csődarab) egyszer semmi, egyszer meg büncselekmény, és csak a véletlen dönti el, hogy épp melyik.
("Ma a fejed bánja - holnap: igyunk rája!")

Valahogy nekem ez nem a jogbiztonságot sugallja.
És TAL ismerőse ezért (is?) lett öngyilkos (TAL elmondása szerint).

A másik gond az ig.ügyi szakértők nem létező felelőssége.
Mindkettő igaz.
Nem jogi szempontból én még azt is, hogy a sárga modik ezt az airking nyikhaj pöcsöt, ezzel hülyéző-lekezelő stílusával, nem b@szták ki, mint a taknyot, legalább 48 órára.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

bel írta: 2022.02.12. 18:16 Szia,

Altalanossagban mindket valasz:

Nagyon jol tud magyarul, de nem ez az anyanyelve.

Szerintem a PSM-hez jobban ert, mint mi; es ha pl. nincs menet a csoven, akkor nem hangtompithato.

Bel
Tovább finomítom: hiába lenne is az anyanyelve, ha a szakterminológiát nem magyarul tanulta...
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Én sem bírtam magammal, felvételizek…

253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet a fegyverekről és lőszerekről
"10. § (1) A fegyver
[…]
b) gyártását végző személy szakképesítéseként, végzettségeként előírt képesítésnek kell tekinteni az a) pont af), ag), aj) és al) alpontjában meghatározott képesítést, valamint a gépgyártás-technológia szakon végzett okleveles gépészmérnök, illetve gépészmérnök szakképzettséget."


Kezdjük azzal, nem létezik olyan, hogy "gépgyártás-technológia szak", mert az szakirány vagy specializáció. A szak az a gépészmérnök, ami lehet "sima" gépészmérnök/BSC vagy okleveles gépészmérnök/MSc fokozatú (régi/jelenlegi elnevezés).

Valahogy próbáljunk túllendülni azon a tragikomédián, hogy aki az ÓE-BGK-n végez "fegyver- és lőszertechnikai", vagy az NJE-GAMF-on "fegyvertervező és gyártó" szakirányon, azt nem fogadják el, ha ragaszkodnak a jogszabály betűjéhez.

A főiskolák és egyetemek szakirány-elnevezési gyakorlata pedig egészen eklektikus: nem igazán "szabványosított".
Gyártástechnológiának hívott gyártástechnológia szakirány a BME-n van.
CAD-CAM-CNC szakiránynak hívják az ÓE-BGK-n, mert a 21. században vagyunk.
Gyártásinformatikai (BSc) és szerszám- és célgéptervező, -gyártó (MSc) szakirány van NJE-GAMF-on, mert ismét: a 21. században vagyunk.
Gépipari technológiának hívták a SZIE-n.

Nem tudom, mit érek el azzal, ha pl. a dékáni hivatalból szerzek sokpecsétes papírt aláírással, hogy: "Mi ibolyának hívjuk a lila színt". (Ha rosszindulatúak, nyilván semmit.)

Mi a búbánatot csináljak, hogy ne pazaroljak el egy halom pénzt és időt? Azon kívül, hogy a jogalkotókkal összejárok vadászni, kártyázni, piálni, és qrvázni.

Utóirat 1.
Kinek jutott eszébe, hogy ne Budapesten, az akkor még létező FÉG közelében, hanem Csongrádon hozzák létre a Diana SzKI-t? Mert ennek a 2015-ös jogszabályváltozásnak egyértelműen ők a nyertesei, ha nem egyenesen az értelmi szerzői.
A Műegyetem gyártástechnológia tanszékének - itt tanított Egerszegi János és Piroska György, és itt "rejtegették" a magyar fegyvertervező mérnököket - pedig volt annyi érdekérvényesítő képessége, hogy a jogszabálytervezethez képest belekerült ez a szakirányos dolog. Anno 2014 októberében még én írtam nekik, hogy mit forral a jogalkotó.

Utóirat 2.
Továbbtanulásomnak az a párhuzamos szála, hogy októberben kezet adtam arra, MSc fokozatot szerzek. Utána végre írhatok PhD-t Frommer Rudolfról.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

Poresz írta: 2022.02.13. 22:31

Kinek jutott eszébe, hogy ne Budapesten, az akkor még létező FÉG közelében, hanem Csongrádon hozzák létre a Diana SzKI-t? Mert ennek a 2015-ös jogszabályváltozásnak egyértelműen ők a nyertesei, ha nem egyenesen az értelmi szerzői.
A Diana nem egy állami szakiskola, hanem egy kb családi vállalkozás keretében működő, kezdetben még főként felnőttképzéssel foglalkozó intézmény volt, (most nem tudom mi a helyzet). A vadászatnak arrafelé is erős hagyományai vannak és alapvetően ezzel kapcsolatos képzések voltak. Nem tudom mi alapján változtattak 2015-ben, de a Dianában már a kétezres évek elején elkezdődött a puskamüves képzés saját erőből akkor, amikor a FÉGet éppen földbe állították, és állami szinten senki le se szarta a szakmai képzést. Ha később jól jártak, megérdemlik.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bázmeg-kategória

"Foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés miatt emelt vádat a Budapesti X. és XVII. Kerületi Ügyészség azzal a sportlövővel és lövészvezetővel szemben, akiknek a hibája matt lábon lőttek egy karbantartót a kőbányai sportlőtéren. A Fővárosi Főügyészség tájékoztatása szerint pénzbüntetést kértek a bűncselekményt beismerő két lövészre."

https://24.hu/belfold/2022/02/14/kobany ... vademeles/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Poresz írta: 2022.02.13. 22:31 Én sem bírtam magammal, felvételizek…

253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet a fegyverekről és lőszerekről
"10. § (1) A fegyver
[…]
b) gyártását végző személy szakképesítéseként, végzettségeként előírt képesítésnek kell tekinteni az a) pont af), ag), aj) és al) alpontjában meghatározott képesítést, valamint a gépgyártás-technológia szakon végzett okleveles gépészmérnök, illetve gépészmérnök szakképzettséget."


Kezdjük azzal, nem létezik olyan, hogy "gépgyártás-technológia szak", mert az szakirány vagy specializáció. A szak az a gépészmérnök, ami lehet "sima" gépészmérnök/BSC vagy okleveles gépészmérnök/MSc fokozatú (régi/jelenlegi elnevezés).

Valahogy próbáljunk túllendülni azon a tragikomédián, hogy aki az ÓE-BGK-n végez "fegyver- és lőszertechnikai", vagy az NJE-GAMF-on "fegyvertervező és gyártó" szakirányon, azt nem fogadják el, ha ragaszkodnak a jogszabály betűjéhez.

A főiskolák és egyetemek szakirány-elnevezési gyakorlata pedig egészen eklektikus: nem igazán "szabványosított".
Gyártástechnológiának hívott gyártástechnológia szakirány a BME-n van.
CAD-CAM-CNC szakiránynak hívják az ÓE-BGK-n, mert a 21. században vagyunk.
Gyártásinformatikai (BSc) és szerszám- és célgéptervező, -gyártó (MSc) szakirány van NJE-GAMF-on, mert ismét: a 21. században vagyunk.
Gépipari technológiának hívták a SZIE-n.

Nem tudom, mit érek el azzal, ha pl. a dékáni hivatalból szerzek sokpecsétes papírt aláírással, hogy: "Mi ibolyának hívjuk a lila színt". (Ha rosszindulatúak, nyilván semmit.)

Mi a búbánatot csináljak, hogy ne pazaroljak el egy halom pénzt és időt? Azon kívül, hogy a jogalkotókkal összejárok vadászni, kártyázni, piálni, és qrvázni.

Utóirat 1.
Kinek jutott eszébe, hogy ne Budapesten, az akkor még létező FÉG közelében, hanem Csongrádon hozzák létre a Diana SzKI-t? Mert ennek a 2015-ös jogszabályváltozásnak egyértelműen ők a nyertesei, ha nem egyenesen az értelmi szerzői.
A Műegyetem gyártástechnológia tanszékének - itt tanított Egerszegi János és Piroska György, és itt "rejtegették" a magyar fegyvertervező mérnököket - pedig volt annyi érdekérvényesítő képessége, hogy a jogszabálytervezethez képest belekerült ez a szakirányos dolog. Anno 2014 októberében még én írtam nekik, hogy mit forral a jogalkotó.

Utóirat 2.
Továbbtanulásomnak az a párhuzamos szála, hogy októberben kezet adtam arra, MSc fokozatot szerzek. Utána végre írhatok PhD-t Frommer Rudolfról.
Poresz, te hova? Én a GAMFra beadtam. Sajnos csak nappali képzés van, de bevállalom jelen állás szerint. Vicces leszek a húszévesek közt az iskolapadban. :-D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Amikor még a brit dajlimajli is kiakad rajta, hogy az egyetemi rendőrségtől elveszik a fegyverét, majd fegyveres támadás gyanújakor más intézmények őreitől kell segítséget kérni. Agyhalál Amerikában. Muhahahahaaa

"
Woke Brooklyn College that banned campus cops from carrying guns - after official said she was 'triggered' by female officer with a Glock - is forced to call for help from OTHER schools during active shooter threat"

https://www.dailymail.co.uk/news/articl ... -guns.html
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

gvass1 írta: 2022.02.14. 11:18 bázmeg-kategória

"Foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés miatt emelt vádat a Budapesti X. és XVII. Kerületi Ügyészség azzal a sportlövővel és lövészvezetővel szemben, akiknek a hibája matt lábon lőttek egy karbantartót a kőbányai sportlőtéren. A Fővárosi Főügyészség tájékoztatása szerint pénzbüntetést kértek a bűncselekményt beismerő két lövészre."

https://24.hu/belfold/2022/02/14/kobany ... vademeles/
Jó sok csavar van azon a láblövéshez használt puskán.
Csatolmányok
0214-i.png
0214-i.png (425.35 KiB) Megtekintve 19583 alkalommal
Mindenki vár valamit...
Zsotrám
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2020.11.20. 10:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Zsotrám »

Sziasztok!

Vki tudja, hogy az Unión kívülről (jelen esetben: Szerbiából) behozni szándékozott, riasztótöltényekkel mi a teendő?
Hol tudnék ez ügyben tájékoztatást kapni/hol lenne érdemes érdeklődnöm?
Konkrét jogszabályok is, bármik jöhetnek. Minden segítség jól jöhet!

Válaszokat előre is köszönöm!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Elöltöltő-fegyveres lövészeti engedélyhez kapcsolódó orvosi szopatásól, hatósági bepróbálkozásról a Kapszlin. Nem mintha Zala megyén kívül bárhol is érdekes lenne ez.

https://kapszli.hu/ii-csoportos-vagy-sp ... gedelyhez/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

Ítélet a Sandy Hook ügyben:
https://444.hu/2022/02/15/fegyvergyarto ... sultjainak

A hír szerint "Ez az első eset az Egyesült Államokban, hogy egy fegyvergyártó pénzügyi felelősséget vállal egy iskolai lövöldözésért."

és: "Ezek közül egyik sem volt Remington gyártmányú, a lőszerek viszont igen."

illetve: "nem csupán ezért vonták felelősségre a Remingtont, hanem azért is, mert véleményük szerint agresszív marketinghadjáratával olyan, labilis személyek számára is propagálta a fegyvervásárlást"

Elképesztő azért, hogy nem csak az van, hogy szándékosan félreértelmeznek dolgokat, hanem teljesen nyilvánvalóvan hazug információkat interpretálnak....

A SAJÁT linkjükben ehhez képest ez szerepel: "Remington and its Bushmaster AR-15, used by Adam Lanza" Tehát akkor most egyik se volt Remington? Lőszerről szó sincs.....

A másik: "nem csupán" - valójában az angol eredeti alapján DE, CSUPÁN a kifogásolható marketingért. Tehát nem a lövöldözésért, hanem a marketingért....

Agybaj.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Zotyika írta: 2022.02.16. 20:41 Ítélet a Sandy Hook ügyben:
https://444.hu/2022/02/15/fegyvergyarto ... sultjainak

A hír szerint "Ez az első eset az Egyesült Államokban, hogy egy fegyvergyártó pénzügyi felelősséget vállal egy iskolai lövöldözésért."

és: "Ezek közül egyik sem volt Remington gyártmányú, a lőszerek viszont igen."

illetve: "nem csupán ezért vonták felelősségre a Remingtont, hanem azért is, mert véleményük szerint agresszív marketinghadjáratával olyan, labilis személyek számára is propagálta a fegyvervásárlást"

Elképesztő azért, hogy nem csak az van, hogy szándékosan félreértelmeznek dolgokat, hanem teljesen nyilvánvalóvan hazug információkat interpretálnak....

A SAJÁT linkjükben ehhez képest ez szerepel: "Remington and its Bushmaster AR-15, used by Adam Lanza" Tehát akkor most egyik se volt Remington? Lőszerről szó sincs.....

A másik: "nem csupán" - valójában az angol eredeti alapján DE, CSUPÁN a kifogásolható marketingért. Tehát nem a lövöldözésért, hanem a marketingért....

Agybaj.
Van egyáltalán még olyan magyar híroldal, ami nem minősül szennylapnak?... Gyász.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 347
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Cajga »

gvass1 írta: 2022.02.16. 12:28 Nem mintha Zala megyén kívül bárhol is érdekes lenne ez.
Miért,tudsz valamit? Mi történt? :shock:
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Cajga írta: 2022.02.16. 21:04 Miért,tudsz valamit? Mi történt? :shock:
Mótvá.

A régi elöltöltő-fegyveres vizsgák érvényességét törölték, újra kell vizsgáznunk, DE jelenleg a vizsgabizottságokban való részvételt minden megyei kapitányság és a BRFK is megtagadja, kivéve Zalában.

(Tehát hiába van jogi lehetőség az engedélykérésre, ha nem tudod letenni a hozzá való vizsgát, csak a fővárostól oda-vissza 6 órányi autóút árán.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 347
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Cajga »

gvass1 írta: 2022.02.17. 06:16 Mótvá.

A régi elöltöltő-fegyveres vizsgák érvényességét törölték, újra kell vizsgáznunk, DE jelenleg a vizsgabizottságokban való részvételt minden megyei kapitányság és a BRFK is megtagadja, kivéve Zalában.

(Tehát hiába van jogi lehetőség az engedélykérésre, ha nem tudod letenni a hozzá való vizsgát, csak a fővárostól oda-vissza 6 órányi autóút árán.)
Sajnos most még ez a helyzet, de reméljük visszaáll a rendszer. :oops:
Február 24-én tanfolyam, 25-én hatósági elöltöltős vizsga lesz ismét Zalaegerszegen. A következő lehetőség pedig mikor és hol lesz, az nem rajtunk múlik. ;)
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: theHassan »

Javítsatok ki, ha tévedek, de szerintem a régi elöltöltős vizsga nincs "érvénytelenítve". Csak nem jó az új dolgokhoz. Amire 2016-ig jó volt, arra most is jó.

Cajga, nem tudok menni hozzátok mégsem a jövő héten, NKE konfira kell mennem. Kell a kredit...
Avatar
Kapcsy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:38

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kapcsy »

Már Washingtont is elérte a nagy tárkapacitás tiltósdi agybaj. :(
https://www.youtube.com/watch?v=ZxiXztc9YnQ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

theHassan írta: 2022.02.18. 20:29 Javítsatok ki, ha tévedek, de szerintem a régi elöltöltős vizsga nincs "érvénytelenítve". Csak nem jó az új dolgokhoz. Amire 2016-ig jó volt, arra most is jó.

Hát ez egy eléggé rosszindulatú és cinikus hozzászólás (BESZÓLÁS) volt, kár volt érte regelni.


---

Tudod, én még Káldi Gábornál, az elsők közt vizsgáztam, és a vizsga lényege az volt, hogy egyszer és mindenkorra bizonyítsam, hogy tudok egy elöltöltős fegyvert biztonságosan kezelni és az alapvető műszaki-jogi ismereteknek a birtokában vagyok.

Ehhez képest ezt most elvették tőlem de jure, és mindezt azért, mert az egész az elöltöltős vadászokra van kihegyezve, HISZEN a vizsgakérdések nemvadász része lényegében szinte ugyanaz a Káldi-félével, nagyon helyesen.

De most a soha vadászni nem akaró (pl. szerény személyem) is kénytelen újravizsgázni olyan számomra felesleges marhaságokból, minthogy milyen dámvadat hány dzsullal lőhetek agyon és melyik FVM rendeletnek mi a száma.

---

DE MÉG EZT is magasról leszarnám, meg a 10 ezer forintos vizsgadíj is jelentéktelen összeg, HA LEHETNE VIZSGÁZNI. De lassan két hónapja bohóckodás és szabotázs zajlik, mert a zalaegerszegi kizárólagos opció viccnek is rossz.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: sama »

A hobbi az ami többé kerül mint amennyi hasznot hoz, termel. Nekem szerencsém volt már olyan vizsgán voltam amit a jelenlegi rendszer is elfogad. Van más megoldás ami máshol is van .Lőszertöltő vizsga.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

sama írta: 2022.02.19. 16:35 A hobbi az ami többé kerül mint amennyi hasznot hoz, termel. Nekem szerencsém volt már olyan vizsgán voltam amit a jelenlegi rendszer is elfogad. Van más megoldás ami máshol is van .Lőszertöltő vizsga.
Egyetértek. Mint utóbb kiderült, több kedves fórumtárs is részt vett ezen a vizsgán valamilyen oldalról, vagy biztosította a szemléltető eszközöket.

Nehezen, de lenyeltem ezt a békát, megtanultam, levizsgáztam. Közte sok olyan tételből is, amit a büdös életben nem fogok használni (illetve ha igen, tudom hol nézzek utána)

(OFF, de nemcsak itt játszották el ezt, a cégnél a targoncavezetőknek is újra kellett vizsgázni, mert egyik pillanatról a másikra kitalálták, hogy a 30-40 éves papírjuk nem jó, még ha folyamatosan, balesetmentesen dolgoztak is)
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Blekk Rájgó írta: 2022.02.19. 17:16 Egyetértek. Mint utóbb kiderült, több kedves fórumtárs is részt vett ezen a vizsgán valamilyen oldalról, vagy biztosította a szemléltető eszközöket.

Nehezen, de lenyeltem ezt a békát, megtanultam, levizsgáztam. Közte sok olyan tételből is, amit a büdös életben nem fogok használni (illetve ha igen, tudom hol nézzek utána)

(OFF, de nemcsak itt játszották el ezt, a cégnél a targoncavezetőknek is újra kellett vizsgázni, mert egyik pillanatról a másikra kitalálták, hogy a 30-40 éves papírjuk nem jó, még ha folyamatosan, balesetmentesen dolgoztak is)
Bezony. Így buktam el 6 tipusvizsgát, már csak 1 kategóriám van, mert akkor pont nem volt még 6X17000 forintom felesleges vizsgadíjra.
Mindamellett, hogy megvolt a kötelezőnek mondott OKJ vizsga is....
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

sama írta: 2022.02.19. 16:35 A hobbi az ami többé kerül mint amennyi hasznot hoz, termel. Nekem szerencsém volt már olyan vizsgán voltam amit a jelenlegi rendszer is elfogad. Van más megoldás ami máshol is van .Lőszertöltő vizsga.
És akkor ez így minden fasza és jó? Akkor én kérek elnézést.

( Vonják be a fegyverismeretit és a jogsidat is. Csinálj pilóta szakszolgálatit, ott dugó sincs. Hurrá.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

sama írta: 2022.02.19. 16:35 A hobbi az ami többé kerül mint amennyi hasznot hoz, termel. Nekem szerencsém volt már olyan vizsgán voltam amit a jelenlegi rendszer is elfogad. Van más megoldás ami máshol is van .Lőszertöltő vizsga.
Nem, a lőszertöltő nem megoldás. Ha valaki nem akar barnakönyvet, csak púdert otthonra, az pont semmit nem ér a lőszertöltőivel….
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Sparrow írta: 2022.02.19. 19:00 Nem, a lőszertöltő nem megoldás. Ha valaki nem akar barnakönyvet, csak púdert otthonra, az pont semmit nem ér a lőszertöltőivel….
+1

(pont amire való lenne az új jogintézmény, hogy tömegeket bevonzon, akik lőni szeretnének, de a sportlövősdi szopórollerre felülés nélkül.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2022.02.19. 19:07 +1

(pont amire való lenne az új jogintézmény, hogy tömegeket bevonzon, akik lőni szeretnének, de a sportlövősdi szopórollerre felülés nélkül.)
Nice👍👏😊, már nem bánom, hogy abbahagytam az elöltöltős "bohockodást",is.. (irónia volt) ...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: sama »

gvass1 írta: 2022.02.19. 18:10 És akkor ez így minden fasza és jó? Akkor én kérek elnézést.

( Vonják be a fegyverismeretit és a jogsidat is. Csinálj pilóta szakszolgálatit, ott dugó sincs. Hurrá.)
Nem mondtam hogy jó de ez van. Magyarország így szeretlek. Csomó olyan vizsgám van amiből 1-2-5 évente vizsgáznom kell. Pedig van OKJ is ami elméletileg besorolt végzettséget ad. Aztán mégsem elég. A pláne az benne hogy mindig ugyan azok a vizsgán a kérdések kicsit átfogalmazva sorrend felcserélve.
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: sama »

Sparrow írta: 2022.02.19. 19:00 Nem, a lőszertöltő nem megoldás. Ha valaki nem akar barnakönyvet, csak púdert otthonra, az pont semmit nem ér a lőszertöltőivel….
Amikor szeptemberben vizsgáztam lőszertöltőből jópár feketelőporos lövész volt ott csak ez miatt. Úgy hogy szereltőszeres fegyverük ill fegyvertartásiuk sem volt. Mondjuk akkor sem értettem hogy hogyan rendezték utána a többit. De nem is jártam utána. Viszont ez egy járható kiskapu.
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: theHassan »

gvass1 írta: 2022.02.19. 16:13
Hát ez egy eléggé rosszindulatú és cinikus hozzászólás (BESZÓLÁS) volt, kár volt érte regelni.


---

Tudod, én még Káldi Gábornál, az elsők közt vizsgáztam, és a vizsga lényege az volt, hogy egyszer és mindenkorra bizonyítsam, hogy tudok egy elöltöltős fegyvert biztonságosan kezelni és az alapvető műszaki-jogi ismereteknek a birtokában vagyok.

Ehhez képest ezt most elvették tőlem de jure, és mindezt azért, mert az egész az elöltöltős vadászokra van kihegyezve, HISZEN a vizsgakérdések nemvadász része lényegében szinte ugyanaz a Káldi-félével, nagyon helyesen.

De most a soha vadászni nem akaró (pl. szerény személyem) is kénytelen újravizsgázni olyan számomra felesleges marhaságokból, minthogy milyen dámvadat hány dzsullal lőhetek agyon és melyik FVM rendeletnek mi a száma.

---

DE MÉG EZT is magasról leszarnám, meg a 10 ezer forintos vizsgadíj is jelentéktelen összeg, HA LEHETNE VIZSGÁZNI. De lassan két hónapja bohóckodás és szabotázs zajlik, mert a zalaegerszegi kizárólagos opció viccnek is rossz.
Én sem akarok vadászni. Teljesen egyetértünk a vizsga tartalmával kapcsolatban.

De mi is a beszólás?

2016 előtt az akkori vizsgával nem tarthattál port és nem vadászhattál. Indulhattál versenyen. Most a 2016 előtti vizsgával nem tarthatsz port és nem vadászhatsz. Indulhatsz versenyen. Egy grain-nyit sem csökkent a lehetőség.
Csak nem nőtt. Ahhoz kell az új vizsga. A tartalma? Lehet ma Magyarországon csak golyós puskára vadászvizsgát tenni? Vagy csak prémes kártevőre?


Juteszembe, nem ezért regeltem ám. Akarnék venni valami gázrevolvert, és majd lesz pár kérdés. Mármint ha beengedsz még a boltba. ;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára theHassan 2022.02.19. 21:05-kor.
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 347
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Cajga »

sama írta: 2022.02.19. 20:40 Amikor szeptemberben vizsgáztam lőszertöltőből jópár feketelőporos lövész volt ott csak ez miatt. Úgy hogy szereltőszeres fegyverük ill fegyvertartásiuk sem volt. Mondjuk akkor sem értettem hogy hogyan rendezték utána a többit. De nem is jártam utána. Viszont ez egy járható kiskapu.
Véleményem szerint:
A „régi” elöltöltős vizsgák is érvényesek, „csak” azokkal nem vagy jogosult feketelőpor tartási engedély megszerzésére. Hogy most ez miért, meg hogy, ebbe ne menjünk bele, mert nem tudom.
2011-ben volt az első, da az idén én is letettem az újat, hátha jó lesz még a jövőben. Vadászni én se fogok soha. Lőszertöltő engedélyem is van.

Lőszertöltő engedély lőfegyver tartási nélkül nincs semmilyen lőpor és csapi tartás se. A vizsgát attól még meg lehet szerezni, nem zárja ki a lőfegyver tartási léte, vagy nem léte. :lol:

253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet a fegyverekről és lőszerekről
A házilagos lőszerszerelésre és -újratöltésre vonatkozó szabályok

20/A. §53 (1) A házilagos lőszerszerelésre és -újratöltésre jogosító - a 14. számú mellékletben meghatározott - engedély kizárólag a lőfegyver, lőszer tartására jogosító engedéllyel rendelkezőnek adható meg, feltéve, hogy a kérelmező a lőszer, valamint a lőszerelem tárolásának e rendeletben meghatározott feltételeivel rendelkezik, illetve e feltételeket biztosítja.
20/B. §(1) A házilagos lőszerszerelésre és -újratöltésre jogosító engedéllyel rendelkező az engedély birtokában jogosult
a) a lőpor és a csappantyú megvásárlására,
b) legfeljebb 5 kg össztömegű lőpor és 2000 db csappantyú szállítására, valamint
c)az Ftv. 2. § 44. pontjában meghatározott tevékenység végzésére.
(2) Kizárólag az engedélyes lőfegyvertartási engedélyébe bejegyzett lőfegyverhez jogszerűen és rendeltetésszerűen használható kaliberjelű lőszer házilagos szerelése és újratöltése engedélyezett.
(3) A lőszer házilagos szerelése és újratöltése jogosító engedély birtokában sem engedélyezett
a) peremgyújtású lőszer házilagos szerelése és újratöltése,
b) a házilagosan szerelt, illetve újratöltött lőszer forgalmazása és átadása, ide nem értve a lőfegyverek és lőszerek vizsgálatára kijelölt szervezet részére történő átadást, valamint
c) a lőpor és a csappantyú közforgalmú közlekedési eszközön történő szállítása.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

theHassan írta: 2022.02.19. 20:57

2016 előtt az akkori vizsgával nem tarthattál port és nem vadászhattál. Indulhattál versenyen. Most a 2016 előtti vizsgával nem tarthatsz port és nem vadászhatsz. Indulhatsz versenyen. Egy grain-nyit sem csökkent a lehetőség.

Csak éppen - erre utaltam előző hsz-emben - hogy még Káldi Gábor idejében az volt a mondás erről, hogy DE, ha valaha változtatni sikerül a jogszabályon, akkor EZ lesz A vizsga hozzá.

Sajnos a Mester nem érhette már meg, hiszen ehhez a jogszabályváltozáshoz úgy negyedszázad kellett:-(((

És hangsúlyoznám ez az újravizsgáztatás meg a tartalma fáj kevésbé. A bénázás, hogy csak-zalában lehet, sehol máshol az sokkal ultragázabb.


(Nyilván ha lakhelyem+100 km körzetben lesz végre, akkor elmegyek és befizetek az első 2 vizsgaalkalomra, hiszen jó eséllyel az elsőn meghúznak, mint renitenskedő nagypofájút:-))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: theHassan »

Sajnos.

A hírek szerint előrehaladott tárgyalások folynak Komárom-Esztergom megyével is.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Cajga írta: 2022.02.19. 23:04 Véleményem szerint:
A „régi” elöltöltős vizsgák is érvényesek, „csak” azokkal nem vagy jogosult feketelőpor tartási engedély megszerzésére. Hogy most ez miért, meg hogy, ebbe ne menjünk bele, mert nem tudom.
Hatósági gonoszság + a fegyvertartók gyűlölete és csukloztatasa. Atomot a BM-re!
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Poresz »

theHassan írta: 2022.02.20. 07:13 A hírek szerint előrehaladott tárgyalások folynak Komárom-Esztergom megyével is.
Az a baj, hogy a hírek szerint még csak előrehaladott tárgyalások folynak Komárom-Esztergom megyével is. → Ez egy hatósági vizsga elöltöltő fegyveres vadászathoz és lőportartáshoz: ha esetleg valami okból jogszabályban nincs is leírva, szerintem az a korrekt hozzáállás, hogy a jogszabály hatályba lépésének időpontjára már megoldott a vizsgáztatás.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Poresz írta: 2022.02.20. 08:21 Az a baj, hogy a hírek szerint még csak előrehaladott tárgyalások folynak Komárom-Esztergom megyével is. → Ez egy hatósági vizsga elöltöltő fegyveres vadászathoz és lőportartáshoz: ha esetleg valami okból jogszabályban nincs is leírva, szerintem az a korrekt hozzáállás, hogy a jogszabály hatályba lépésének időpontjára már megoldott a vizsgáztatás.
És ki merné a nagyhatalmú BM-et mulasztásos törvénysértés miatt elővenni? A rettegő takonygerincű fegyvertartók, akiknek a barna könyve a BM kegyeitől függ? Ugyan már...
Azt tesznek amit akarnak, mert megtehetik.
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

TotoHU írta: 2022.02.20. 08:37 És ki merné a nagyhatalmú BM-et mulasztásos törvénysértés miatt elővenni? A rettegő takonygerincű fegyvertartók, akiknek a barna könyve a BM kegyeitől függ? Ugyan már...
Azt tesznek amit akarnak, mert megtehetik.
Azért tesz a BM azt amit akar, mert meg van engedve nekik. Odafent a fegyelmezés is másképp működik, természetesen. A gyalogparaszt is vagy azt csinál amit akar, vagy nem akar. De leginkább azt, amit meghagynak neki.

De ezt akkor sem értem, hogy van egy hatályos jogszabály, ami a BM-re is érvényes és akkor erre a BM nekiáll pattogni. Nem értem… Egyszer majd nem kapok útlevelet, mert a hivatalnak éppen pattogási kényszere lesz.
Mindenki vár valamit...
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: theHassan »

Poresz írta: 2022.02.20. 08:21 Az a baj, hogy a hírek szerint még csak előrehaladott tárgyalások folynak Komárom-Esztergom megyével is. → Ez egy hatósági vizsga elöltöltő fegyveres vadászathoz és lőportartáshoz: ha esetleg valami okból jogszabályban nincs is leírva, szerintem az a korrekt hozzáállás, hogy a jogszabály hatályba lépésének időpontjára már megoldott a vizsgáztatás.
Egy ideális világban.

Egy jogszabály megalkotása is furcsa munka, a bevezetése meg káosz tipikusan. Amíg a jogszabály nem hatályos, nem alkalmazható. A végleges szöveget soxor az alkalmazó is a közlönyben látja.
A megoldás az lenne, hogy hatályos mittudomén március egytől, alkalmazandó május egytől. Így lenne idő előkészületre.
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: laci008 »

A sárgán picit több elmeroggyant reszelőbűvész van mint kéne.Azt nem fogta föl az emberünk hogy hiába nem fődarab egy olyan cső amiben nincs töltényűr hiába veszi meg olcsón külföldiában magánszemélyként ha hazahozza azt egy fegyvermester nem építheti be mivel a fegyvermester nem tudja mivel igazolni hogy honnét jutott hozzá a csőhöz.Gvass tudja pontosan és szakszerűen részletezni a szükséges engedélyek nevit.Aztán megnyugodott hogy neki van igaza mert mindenkinek lehet vizvezetékcső az udvarába. Egy 0.22 csőcseréből indult el a gyikháború.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

laci008 írta: 2022.02.20. 10:39 A sárgán picit több elmeroggyant reszelőbűvész van mint kéne.Azt nem fogta föl az emberünk hogy hiába nem fődarab egy olyan cső amiben nincs töltényűr hiába veszi meg olcsón külföldiában magánszemélyként ha hazahozza azt egy fegyvermester nem építheti be mivel a fegyvermester nem tudja mivel igazolni hogy honnét jutott hozzá a csőhöz.Gvass tudja pontosan és szakszerűen részletezni a szükséges engedélyek nevit.Aztán megnyugodott hogy neki van igaza mert mindenkinek lehet vizvezetékcső az udvarába. Egy 0.22 csőcseréből indult el a gyikháború.
Mótvá, ovbmg.

lásd:
Post 2022.02.13. 06:57
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Zotyika írta: 2022.02.16. 20:41 Ítélet a Sandy Hook ügyben:
https://444.hu/2022/02/15/fegyvergyarto ... sultjainak

A hír szerint "Ez az első eset az Egyesült Államokban, hogy egy fegyvergyártó pénzügyi felelősséget vállal egy iskolai lövöldözésért."

és: "Ezek közül egyik sem volt Remington gyártmányú, a lőszerek viszont igen."

illetve: "nem csupán ezért vonták felelősségre a Remingtont, hanem azért is, mert véleményük szerint agresszív marketinghadjáratával olyan, labilis személyek számára is propagálta a fegyvervásárlást"

Elképesztő azért, hogy nem csak az van, hogy szándékosan félreértelmeznek dolgokat, hanem teljesen nyilvánvalóvan hazug információkat interpretálnak....

A SAJÁT linkjükben ehhez képest ez szerepel: "Remington and its Bushmaster AR-15, used by Adam Lanza" Tehát akkor most egyik se volt Remington? Lőszerről szó sincs.....

A másik: "nem csupán" - valójában az angol eredeti alapján DE, CSUPÁN a kifogásolható marketingért. Tehát nem a lövöldözésért, hanem a marketingért....

Agybaj.
NINCS semmilyen ítélet.
a magyar sajtó minden szava hazugság az ügyben.

lásd:

https://m.youtube.com/watch?v=btq2yP-GhGc
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

TotoHU írta: 2022.02.20. 08:37 És ki merné a nagyhatalmú BM-et mulasztásos törvénysértés miatt elővenni?
Ha meg mégis bebizonyítod - megfizetett profi ügyvéddel - akkor utána kb. egy hónap alatt módosítják a törvény - bármelyiket - úgy, hogy az jöjjön ki, mint ami most volt, és onnantól törvényes. (Magyarul az egész ráfordított energiával annyit értél el, hogy normálisan írják le, hogy mit akarnak. Így végül is, ez közhasznú tevékenység, a jogalkotáshoz való állampolgári hozzájárulás.)
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

gvass1 írta: 2022.02.20. 11:14 NINCS semmilyen ítélet.
a magyar sajtó minden szava hazugság az ügyben.

lásd:

https://m.youtube.com/watch?v=btq2yP-GhGc
Valóban, elqrtam, settlement van, de nem azért, mert "SANDY HOOK MASSACRE!!!!!!"....

Amúgy nem értem, hogy ez mitől van becsípődve, kurvára nem érint itt senkit, nem releváns semmilyen szempontból, mégis fogják, és átveszik a legszélsőségesebb fegyverellenes propagandát, kritika nélkül.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

tornas78 írta: 2022.02.20. 09:17 Nem értem… Egyszer majd nem kapok útlevelet, mert a hivatalnak éppen pattogási kényszere lesz.
Volt már ilyen korszak annó... vagy 60 éve.... :roll:
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Kontrolle13 írta: 2022.02.21. 09:44 Volt már ilyen korszak annó... vagy 60 éve.... :roll:
Nem 60 éve volt az, még harminc-pár éve is volt ilyen! És pontosan az a BM/igrend nem adta meg az útleveleket Nyugatra, amelyik ma a fegyvertartókat csuklóztatja. (Az okmányokkal kapcs. jogkörüket szerencsére már elvették tőlük, és az Okmányirodában kulturált keretek között történik az ügyintézés. Ahol egyébként a fegyverügyet is intézni kellene!)

Vannak dolgok amik változik, de az állampolgárok hatósági szivatása örök.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

laci008 írta: 2022.02.20. 10:39 A sárgán picit több elmeroggyant reszelőbűvész van mint kéne.Azt nem fogta föl az emberünk hogy hiába nem fődarab egy olyan cső amiben nincs töltényűr hiába veszi meg olcsón külföldiában magánszemélyként ha hazahozza azt egy fegyvermester nem építheti be mivel a fegyvermester nem tudja mivel igazolni hogy honnét jutott hozzá a csőhöz.Gvass tudja pontosan és szakszerűen részletezni a szükséges engedélyek nevit.Aztán megnyugodott hogy neki van igaza mert mindenkinek lehet vizvezetékcső az udvarába. Egy 0.22 csőcseréből indult el a gyikháború.
Amennyire belenéztem, ott magyar-magyar tolmácsra lett volna szükség, mert elbeszéltek egymás mellett.
Az egyik oldal azt mondta, hogy itthon egy huzagolt, de töltényűrrel nem rendelkező nyers cső nem minősül semminek (ami szerintem is így van), a másik meg hogy fegyvermester nem építhető be (ami szintén lehetséges).

Azt még olvastam, hogy Bozó Sándor puskaművessel építtettek belőle valamit, aztán TAL töröltette a hozzászólások nagy részét.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Na, akkor íme rövid cikként is:

Sandy Hook, Remington, magyar sajtó – ÉS A VALÓSÁG

A múlt héten végigment a hazai sajtón a hír a Sandy Hook-i iskolai mészárlás áldozatainak fizetendő, magyar szemmel gigantikusnak tűnő kártérítési összeg kapcsán. Ahogy azt megszokhattuk, a valóságot ismét nem sikerült interpretálni. A sok-sok buta cikk közül most kiemelnék egy tipikusat (444) és elemzem a valóság tükrében.

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/sandy- ... a-valosag/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

WildBear23 írta: 2022.02.21. 13:31
Azt még olvastam, hogy Bozó Sándor puskaművessel építtettek belőle valamit, aztán TAL töröltette a hozzászólások nagy részét.
Azt még én is olvastam, de oda nem szívesen írok.

Sándor pedig nem volt jó érv, mert 7-8 éve bztos nem épített már be semmit sehova szegény, előtte pedig pont az ilyen igazából semmi, jogilag mégis megszívodból lett felfüggesztettje.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

zora írta: 2022.02.21. 14:21 Azt még én is olvastam, de oda nem szívesen írok.

Sándor pedig nem volt jó érv, mert 7-8 éve bztos nem épített már be semmit sehova szegény, előtte pedig pont az ilyen igazából semmi, jogilag mégis megszívodból lett felfüggesztettje.
De akkor az alap kérdésre (hogy itthon a nyers, töltényűr nélküli huzagolt cső minek minősül) az a válaz, hogy semminek, ugye?

Bozó úrnak milyen ügy miatt lett felfüggesztettje?
Én csak annyit tudok róla, hogy elöltöltős fegyvereket gyártott.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: G.D »

TotoHU írta: 2022.02.21. 11:13 Vannak dolgok amik változik, de az állampolgárok hatósági szivatása örök.
Nem csak az állampolgároké, a mindenféle hivatalok előszeretettel b@sztatják a többi (akár szintén állami) szervezetet is...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2022.02.21. 14:39 De akkor az alap kérdésre (hogy itthon a nyers, töltényűr nélküli huzagolt cső minek minősül) az a válaz, hogy semminek, ugye?

Bozó úrnak milyen ügy miatt lett felfüggesztettje?
Én csak annyit tudok róla, hogy elöltöltős fegyvereket gyártott.
Nekem anno azzal az indokkal nem hozta be a Kapszli a csődudoros Colt 1860-om csere csövét, mert engedély kellett volna a huzagolt cső importjához. Töltényűr értelemszerűen azon sem volt.
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: theHassan »

Hadd tanuljak. Mi lenne a helyes eljárás ennél a nyers csőnél? Ember megveszi, odaadja egy gyártási engedélyesnek, aki gyárt belőle egy kész csövet és a hozzátartozó papírmunkát?
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: laci008 »

theHassan írta: 2022.02.21. 16:52 Hadd tanuljak. Mi lenne a helyes eljárás ennél a nyers csőnél? Ember megveszi, odaadja egy gyártási engedélyesnek, aki gyárt belőle egy kész csövet és a hozzátartozó papírmunkát?
Tehát az a bukta hogy te veszed meg.Mert ha külföldön veszel egy csövet azt a fegyvermester már nem tudja neked lepapírozni.Haditechnikai meg importengedély meg mittudomén mik birtokában megszerzett cső kerülhet gyártásba.
digiservice
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2020.12.25. 00:15

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: digiservice »

gvass1 írta: 2022.02.21. 14:17 Na, akkor íme rövid cikként is:

Sandy Hook, Remington, magyar sajtó – ÉS A VALÓSÁG

A múlt héten végigment a hazai sajtón a hír a Sandy Hook-i iskolai mészárlás áldozatainak fizetendő, magyar szemmel gigantikusnak tűnő kártérítési összeg kapcsán. Ahogy azt megszokhattuk, a valóságot ismét nem sikerült interpretálni. A sok-sok buta cikk közül most kiemelnék egy tipikusat (444) és elemzem a valóság tükrében.

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/sandy- ... a-valosag/


Kép
Ennek alapjan hol a bánatban lehet objektíven tájékozódni imádott hazánkban?
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: theHassan »

laci008 írta: 2022.02.21. 19:52 Tehát az a bukta hogy te veszed meg.Mert ha külföldön veszel egy csövet azt a fegyvermester már nem tudja neked lepapírozni.Haditechnikai meg importengedély meg mittudomén mik birtokában megszerzett cső kerülhet gyártásba.
Ezért gondoltam a gyártási engedélyesre. Mert ha egy totál nyers anyagból gyárthat, akkor félkész gyártmányból is... gondolom. Szóval nem javító, hanem gyártó.
Mert ha már jogilag is cső, akkor persze nem megy a magán import.
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: laci008 »

theHassan írta: 2022.02.21. 21:30 Ezért gondoltam a gyártási engedélyesre. Mert ha egy totál nyers anyagból gyárthat, akkor félkész gyártmányból is... gondolom. Szóval nem javító, hanem gyártó.
Mert ha már jogilag is cső, akkor persze nem megy a magán import.
Ne keverd meg ennyire.A cső ha csak huzagolt és nincs benne kamra és nincs kontúrozva és ellátva menettel muffal a tokba rögzítéshez nyers cső.Ne keverd meg a fegyvergyártást,és a fegyvercsőgyártást.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

Jogszabály szerint a "lőfegyverdarab" - gondolom fődarab akart lenni - elkészítése is gyártási engedély köteles.
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: laci008 »

zora írta: 2022.02.21. 21:51 Jogszabály szerint a "lőfegyverdarab" - gondolom fődarab akart lenni - elkészítése is gyártási engedély köteles.
A cső gyártása biztosan.Valószínű hogy a tok,zárdugattyú is.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

laci008 írta: 2022.02.21. 22:16 A cső gyártása biztosan.Valószínű hogy a tok,zárdugattyú is.
Biztosan az.

20. lőfegyver- és lőszerkészítés (a továbbiakban: gyártás): lőfegyver, lőszer, lőfegyverdarab, flóberttöltény és lőszeralkatrész elkészítése, az elkészített alkatrészek készre szerelése, valamint a lőfegyver olyan megmunkálása, amely azt az eredetitől eltérő kaliberjelű lőszer használatára teszi alkalmassá;
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

digiservice írta: 2022.02.21. 20:50 Ennek alapjan hol a bánatban lehet objektíven tájékozódni imádott hazánkban?
Sehol. Minden újság torzít, hazudik, túloz, elhallgat, elken, manipulál - ezek közül valamelyiket valamilyen mértékben- és irányban. Fontosabb kérdésekben érdemes elolvasni sok hazai és nemzetközi sajtóterméket a paletta teljes spektrumából. Akkor van némi esély a teljesebb körű tájékozódásra. Nálam egy nagy kör itthon így néz ki (nem fontossági sorrend) MN, Origo, Pesti Srácok, Kurucinfo, Neokohn, Index, Telex, HVG, 444. Megdöbbentő ahogy
egy és ugyanazt a dolgot annyira eltérően mutatják be mintha teljesen külön bolygón lévő különböző világokról beszélnénk.
Külföldi hírek esetén amerikai, angol, német, orosz, kínai híroldalakat is érdemes figyelni. Gugli lefordítja az oldalakat automatikusan, ma már nem lehet akadály a nyelv.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Szlovák 9mm PAK GR konverzió

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Sziasztok!

Egy ismerősömnek van 9mm PAK-ra konvertált fegyvere.
A fegyveren is szerepel a 9mm PAK, és a fegyverhez kapott szlovák nyelvű tanusítványban.

Érdemes még az idén gázriaszto MKH kártyát csináltatni hozzá?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szlovák 9mm PAK GR konverzió

Hozzászólás Szerző: Kojak »

WildBear23 írta: 2022.02.22. 08:53 Sziasztok!

Egy ismerősömnek van 9mm PAK-ra konvertált fegyvere.
A fegyveren is szerepel a 9mm PAK, és a fegyverhez kapott szlovák nyelvű tanusítványban.

Érdemes még az idén gázriaszto MKH kártyát csináltatni hozzá?
Szerintem igen.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Poresz »

digiservice írta: 2022.02.21. 20:50 Ennek alapjan hol a bánatban lehet objektíven tájékozódni imádott hazánkban?
Rendszeresen: sehol. - Ezt eredményezi a gyenge idegennyelvtudás és a személyes érintettség hiánya (=kevés fegyvertartó).
Gvass1 három idegennyelvet beszél, és fizetnek neki, hogy munkaidőben kövesse a külföldi fegyveres sajtót. Ilyen cikkek akkor születnek, amikor felmegy benne a pumpa.

FélOFF

Minden ember a saját szűrőjén* keresztül észleli a valóságot, ebben az értelemben tárgyilagosság talán nem is létezik. (Erről a kérdésről vitatkoznak már egy ideje a filozófusok.) - Tárgyilagosság helyett a tisztesség(re törekvés) alapján érdemes elkülöníteni az embereket, így az újságírókat és médiumokat is.
Mondjuk lehet valaki bármilyen tisztességes, ha annyit ért egy témához, mint ló a hátúszáshoz… Egy délután guglizás nem elmélyült tudást ad, hanem csak a tudás illúzióját.
A média teljes spektrumát követni kell, egy idő után pedig a szempontokat összehasonlítva tudni fogod, ki tisztességes, ki tájékozott, ki tisztességtelen, és ki hülye. Magyarul, hogy kire kár időt pazarolni. - Jó esetben. Mert láthatóan emberek tömegeinél ezt felülírja a saját elfogultságuk.
Majd időről-időre - ahogy egy mérőeszköz esetében is - kalibrálnod kell magad. (Jó idegrendszer kell hozzá, mert rendesen felmegy az emberben a pumpa a sok sületlenséget olvasva.)

* Nem lehetünk egyszerre mindig mindenhol jelen, tökéletlenek az érzékszerveink, hiányosak a háttérismereteink…
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Szlovák 9mm PAK GR konverzió

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2022.02.22. 08:53 Sziasztok!

Egy ismerősömnek van 9mm PAK-ra konvertált fegyvere.
A fegyveren is szerepel a 9mm PAK, és a fegyverhez kapott szlovák nyelvű tanusítványban.

Érdemes még az idén gázriaszto MKH kártyát csináltatni hozzá?
több mint érdemes: JÖVŐRE MÁR NEM FOG MENNI, sőt, belecsúszhat az engedélyköteles mezőbe (attól függően miről van szó), és engedélyt meg nem kaphat rá.

lásd:
http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/mi-var ... lis-teren/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2022.02.22. 09:19 Rendszeresen: sehol. - Ezt eredményezi a gyenge idegennyelvtudás és a személyes érintettség hiánya (=kevés fegyvertartó).
Gvass1 három idegennyelvet beszél, és fizetnek neki, hogy munkaidőben kövesse a külföldi fegyveres sajtót. Ilyen cikkek akkor születnek, amikor felmegy benne a pumpa.

a három idegennyelv az erős túlzás, viszont azt se felejtsük el, hogy én meg fegyverpárti irányba vagyok erősen elfogult, nyilvánvaló okokból.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: theHassan »

laci008 írta: 2022.02.21. 21:41 Ne keverd meg ennyire.A cső ha csak huzagolt és nincs benne kamra és nincs kontúrozva és ellátva menettel muffal a tokba rögzítéshez nyers cső.Ne keverd meg a fegyvergyártást,és a fegyvercsőgyártást.
Túlkeverem? Ahogy én értem, de nem biztos, hogy jól, a gyártási engedély és a javítási engedély az külön dolgok. Ha jól rémlik, az eredeti sztori valami javítási vagy csere ügy volt. Ahogy én értem, egy javító nem használhatja a nyers csövet. De egy gyártó igen, arra, hogy fődarabot gyártson. Amit utána a javító berak az egyébként létező, csak hibás fegyverbe.
Szóval ahogy én látom a folyamatot:
-nyers csövet vehet akárki
-a nyers csövet odaadja egy gyártási engedélyesnek, aki dolgozik vele a műhelyben is, meg az irodában is, hogy jogilag fődarab legyen
-az így már fődarab kész csövet a javító beszereli a korábban már létező fegyverbe, a rossz cső helyére

Egészen más ha korábban nem volt fegyver, mert akkor a teljes folyamat gyártás.
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: laci008 »

theHassan írta: 2022.02.22. 16:37 Túlkeverem? Ahogy én értem, de nem biztos, hogy jól, a gyártási engedély és a javítási engedély az külön dolgok. Ha jól rémlik, az eredeti sztori valami javítási vagy csere ügy volt. Ahogy én értem, egy javító nem használhatja a nyers csövet. De egy gyártó igen, arra, hogy fődarabot gyártson. Amit utána a javító berak az egyébként létező, csak hibás fegyverbe.
Szóval ahogy én látom a folyamatot:
-nyers csövet vehet akárki
-a nyers csövet odaadja egy gyártási engedélyesnek, aki dolgozik vele a műhelyben is, meg az irodában is, hogy jogilag fődarab legyen
-az így már fődarab kész csövet a javító beszereli a korábban már létező fegyverbe, a rossz cső helyére

Egészen más ha korábban nem volt fegyver, mert akkor a teljes folyamat gyártás.
Akinek csak javításra van engedélye az csak kaliberazonos csőcserét csinálhatott eddig de valami változás volt itt is.Tehát az a buktató a dologban hogy ha te veszel egy csövet amiben nincs kamra az egy sima cső.De minekutána nincs sem haditechnikai kereskedelmi importengedélyed sesemmi így te nem is tudod kiszámlázni a gyártási engedélyes fegyvermágusnak tehát ő nem tudja legálisan lepapirozni neked a cső beépítését.Tehát vettél egy drága vasdarabot amit még szivószálnak is használhatsz meg vághatsz belőle alátétet meg távtartót.Tehát az a megoldás hogy elbandukolsz a fegyvermágushoz elviszed a csőcserés fegyveredet megbeszélitek hogy mit szeretnél a fegyvermágus beszerzi a hivatalos magyarországi importőrök valamelyikétől a kívánt csövet megmókulja leműszakiztatja aztán nagyboldogan átveszed az új muskétát.Ebben mi a bonyolult?A sárgán egy 0.22 kisgolyós csőcsere okán indult meg ez a mindenki vehet csövet mert nem engedélyköteles lőfegyverfődarab.
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: theHassan »

laci008 írta: 2022.02.22. 18:14 Akinek csak javításra van engedélye az csak kaliberazonos csőcserét csinálhatott eddig de valami változás volt itt is.Tehát az a buktató a dologban hogy ha te veszel egy csövet amiben nincs kamra az egy sima cső.De minekutána nincs sem haditechnikai kereskedelmi importengedélyed sesemmi így te nem is tudod kiszámlázni a gyártási engedélyes fegyvermágusnak tehát ő nem tudja legálisan lepapirozni neked a cső beépítését.Tehát vettél egy drága vasdarabot amit még szivószálnak is használhatsz meg vághatsz belőle alátétet meg távtartót.Tehát az a megoldás hogy elbandukolsz a fegyvermágushoz elviszed a csőcserés fegyveredet megbeszélitek hogy mit szeretnél a fegyvermágus beszerzi a hivatalos magyarországi importőrök valamelyikétől a kívánt csövet megmókulja leműszakiztatja aztán nagyboldogan átveszed az új muskétát.Ebben mi a bonyolult?A sárgán egy 0.22 kisgolyós csőcsere okán indult meg ez a mindenki vehet csövet mert nem engedélyköteles lőfegyverfődarab.
Na most értettem meg, azt hiszem.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Poresz »

laci008 írta: 2022.02.22. 18:14 Akinek csak javításra van engedélye az csak kaliberazonos csőcserét csinálhatott eddig de valami változás volt itt is.Tehát az a buktató a dologban hogy ha te veszel egy csövet amiben nincs kamra az egy sima cső.De minekutána nincs sem haditechnikai kereskedelmi importengedélyed sesemmi így te nem is tudod kiszámlázni a gyártási engedélyes fegyvermágusnak tehát ő nem tudja legálisan lepapirozni neked a cső beépítését.
Nem értem.
Ha valakinek van fegyvergyártási engedélye, akkor megvásárolhatja vagy havertól ajándékba elfogadhat egy húzott köracél rudat, mélyfúrógépen kifúrhatja, huzagolópadon elkészítheti a huzagolást stb. stb. - "Nulláról" elkészíthet egy lőfegyverdarabot.
Most ott vagyok megakadva, hogy mégis mit kell papírozni egy töltényűr nélküli huzagolt csődarab megvásárlásán, ami ugyanúgy nem lőfegyverdarab, mint egy húzott köracél rúd?
Honnan tudják, hogy azt a huzagolt csődarabot nem a fegyvergyártási engedéllyel rendelkező gyártotta? "Kérem, vettem egy húzott köracél rudat, mélyfúrógéppel kifúrtam, a huzagolópadon készítettem huzagolást stb. stb." - Vagy már ott tartunk az 1984-ben, hogy ha fegyvergyártási engedéllyel rendelkező vesz egy húzott köracél rudat - amiből én naponta méterszám rendelhetek engedély nélkül bármennyit -, már azt is nyilván kell tartani?

Ez a vita így, hogy ki mit hallott, látott, gondolt, parttalan. Aki megtalálja a jogszabályhelyet ami megkülönbözteti az egyik nem-lőfegyverdarab félkész alkatrészt a másik nem-lőfegyverdarab félkész alkatrésztől, kérem idézze itt. (Azt aláírom, a haditechnikával kapcsolatos jogot nem ismerem.)
Vagy írunk Bokros dokinak a Kaliberbe.
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: laci008 »

Poresz írta: 2022.02.22. 20:53 Nem értem.
Ha valakinek van fegyvergyártási engedélye, akkor megvásárolhatja vagy havertól ajándékba elfogadhat egy húzott köracél rudat, mélyfúrógépen kifúrhatja, huzagolópadon elkészítheti a huzagolást stb. stb. - "Nulláról" elkészíthet egy lőfegyverdarabot.
Most ott vagyok megakadva, hogy mégis mit kell papírozni egy töltényűr nélküli huzagolt csődarab megvásárlásán, ami ugyanúgy nem lőfegyverdarab, mint egy húzott köracél rúd?
Honnan tudják, hogy azt a huzagolt csődarabot nem a fegyvergyártási engedéllyel rendelkező gyártotta? "Kérem, vettem egy húzott köracél rudat, mélyfúrógéppel kifúrtam, a huzagolópadon készítettem huzagolást stb. stb." - Vagy már ott tartunk az 1984-ben, hogy ha fegyvergyártási engedéllyel rendelkező vesz egy húzott köracél rudat - amiből én naponta méterszám rendelhetek engedély nélkül bármennyit -, már azt is nyilván kell tartani?

Ez a vita így, hogy ki mit hallott, látott, gondolt, parttalan. Aki megtalálja a jogszabályhelyet ami megkülönbözteti az egyik nem-lőfegyverdarab félkész alkatrészt a másik nem-lőfegyverdarab félkész alkatrésztől, kérem idézze itt. (Azt aláírom, a haditechnikával kapcsolatos jogot nem ismerem.)
Vagy írunk Bokros dokinak a Kaliberbe.
Írjál Bokros dokinak.Aki meg úgy érzi vegyen csövet magának.Továbbiakban itt is parttalannak gondolom ezt a témát.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Poresz írta: 2022.02.22. 20:53 Nem értem.
Ha valakinek van fegyvergyártási engedélye, akkor megvásárolhatja vagy havertól ajándékba elfogadhat egy húzott köracél rudat, mélyfúrógépen kifúrhatja, huzagolópadon elkészítheti a huzagolást stb. stb. - "Nulláról" elkészíthet egy lőfegyverdarabot.
Most ott vagyok megakadva, hogy mégis mit kell papírozni egy töltényűr nélküli huzagolt csődarab megvásárlásán, ami ugyanúgy nem lőfegyverdarab, mint egy húzott köracél rúd?
Honnan tudják, hogy azt a huzagolt csődarabot nem a fegyvergyártási engedéllyel rendelkező gyártotta? "Kérem, vettem egy húzott köracél rudat, mélyfúrógéppel kifúrtam, a huzagolópadon készítettem huzagolást stb. stb." - Vagy már ott tartunk az 1984-ben, hogy ha fegyvergyártási engedéllyel rendelkező vesz egy húzott köracél rudat - amiből én naponta méterszám rendelhetek engedély nélkül bármennyit -, már azt is nyilván kell tartani?
Igen, én is pont ezt gondolom. De a józan logika, meg a hazai fegyverjog nem mindig járnak kéz a kézben. ;)
Szerintem Mexx tudja erre a pontos választ és elég értelmes is ahhoz, hogy elmagyarázza. Ha van kedve/türelme lepötyögni... :lol:
Nekem biztos nem lenne! :mrgreen:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Poresz »

jó ha van írta: 2022.02.22. 21:33 Igen, én is pont ezt gondolom. De a józan logika, meg a hazai fegyverjog nem mindig járnak kéz a kézben. ;)
Ezért írtam: aki tudja, hogy ez hol van szabályozva, írja ide a jogszabályhelyet.

FélOFF: ülök az erdőbirtokossági társaság éves közgyűlésén, egymásnak magyarázzák a jogot:
"- Józsi, a kocsmáros unokaöccse másodéves joghallgató, ő mondta…
- Akkor rosszul tudja, a Lajos is megmondta…"
Ott van mindegyik zsebében az okostelefon, de azt sem tudja mi az az NJT.hu, félórás szájkaraték vannak zéró eredménnyel…
Avatar
Mex
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:26

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mex »

Nem igazán értem, minek kell huzigálni az alvó oroszlán bajszát... Egy átlagos júzer minek akar félkész csövet beszerezni? Ha tönkrement a fegyverem csöve, elviszem egy fegyverjavítóhoz, majd ő megoldja. Ha nem tud másik csövet beszerezni, behozni külföldről, mert nincs meg hozzá a szükséges engedélye, kapcsolatai valószínűleg megvannak, így valaki segítségével be tudja szerezni a csövet. Véleményem szerint ha valaki be is tudja szerezni a nyers csövet, mindenképpen el kell vinnie egy gyártásra jogosulthoz, aki befejezi a cső gyártását, és azt beépíti a fegyverbe, esetleg le is papírozza valahogy. Ez a megoldás miután egyedi gyártás, drágább is lehet, mint ha egy javítóhoz vinné a fegyvert, az beszerzi a kész csövet, és beépíti. Ha fődarab csere volt a fegyveren, a vége úgyis a PKLV lesz, mert újra kell műszakiztatni.
Én hadiipari gyártó, és polgári javító is vagyok. Csináltam már csőcserét fegyveren. Amíg kalibermódosítás nélkül kell csinálni, mint javító meg tudom oldani, de csak kész csővel. Ellenben ha kaliber módosítás is kell, vagy az említett félkész csőről beszélünk, már gyártói engedélyre van szükség. Hiába van hadiipari gyártói engedélyem, mégsem csinálhatnék ilyet, mert az engedélyem kézi lőfegyver összeszerelésére jogosít fel. Ehhez én olyan gyártói engedéllyel rendelkezőt keresnék, akinek van erre is jogosultsága.
Visszakanyarodva az elején feltett kérdéshez, hogy miért... Azt gondolhatja, hogy így olcsóbb lesz, pedig egyáltalán nem valószínű.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2022.02.22. 09:35 …. viszont azt se felejtsük el, hogy én meg fegyverpárti irányba vagyok erősen elfogult, nyilvánvaló okokból.
+1
és ez a komment instant riszpekt pontokat érdemel*. MINDENKI elfogult. A nagy különbség ott van, hogy tisztában van-e ezzel, vagy sem.

*a pontok beválthatóak minden olyan kommentnél, ahol éppen nem értünk egyet :D
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Poresz »

OFF
Petya357 írta: 2022.02.23. 06:30 +1
és ez a komment instant riszpekt pontokat érdemel*. MINDENKI elfogult. A nagy különbség ott van, hogy tisztában van-e ezzel, vagy sem.

*a pontok beválthatóak minden olyan kommentnél, ahol éppen nem értünk egyet :D
Anno Tanács tanár úr érveléstechnika szemináriumának egyik, ha nem a legelső óráján előkerült: "Ne feledkezzetek meg arról, a vitapartneretek lehet azért elfogult, mert nagyon jó érvek birtokában van!"
Kapcsolódik - mindjárt leírom, hogyan -, másik ismerősöm: "Én büszke vagyok arra, hogy szélsőségesen rabszolgatartás-ellenes vagyok".
Megfigyeltem: sok vitában a személyeskedés (=érvelési hiba) egy formája az ellenfél elfogultsággal és/vagy szélsőségességgel vádolása. - Pedig logikailag egyikből sem következik, hogy az álláspont hibás.

Az elfogulatlanság és az aranyközéputasság - ami lehet érvelési hiba! - helyett sokkal-sokkal fontosabb a tisztesség.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

Poresz írta: 2022.02.23. 09:21 OFF



Anno Tanács tanár úr érveléstechnika szemináriumának egyik, ha nem a legelső óráján előkerült: "Ne feledkezzetek meg arról, a vitapartneretek lehet azért elfogult, mert nagyon jó érvek birtokában van!"
Kapcsolódik - mindjárt leírom, hogyan -, másik ismerősöm: "Én büszke vagyok arra, hogy szélsőségesen rabszolgatartás-ellenes vagyok".
Megfigyeltem: sok vitában a személyeskedés (=érvelési hiba) egy formája az ellenfél elfogultsággal és/vagy szélsőségességgel vádolása. - Pedig logikailag egyikből sem következik, hogy az álláspont hibás.

Az elfogulatlanság és az aranyközéputasság - ami lehet érvelési hiba! - helyett sokkal-sokkal fontosabb a tisztesség.
Köszi! Számomra nagyon hasznosak a linkek!
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Kontrolle13 írta: 2022.02.23. 09:31 Köszi! Számomra nagyon hasznosak a linkek!
Köszönöm. Tessék, még: Zentai István - Tóth Orsolya: A meggyőzés csapdái
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Bréking:

https://telex.hu/kulfold/2022/02/23/kul ... mir-putyin
és a forrás
https://www.reuters.com/world/europe/uk ... 022-02-23/


Ebben a hírben nem sok van. de Elolvastam három hivatalos ukrán cikket, hogy mégis, akkor most osztogatnak, vagy fosztogatnak?
Az ukrán parlament egy törvényt fogadott el, a lényeg pedig - pontosan úgy, mit nálunk - végrehajtási rendeletekben lesz szabályozva, a részletekről még semmit nem tudni.

A sajtóközleményben legalább 3x elmondták, hogy NEM a fegyverek bevonása a cél, hanem a további fegyverek engedélyezése, hogy a lakosság meg tudja magát védeni az országot fenyegető támadóktól, fosztogatóktól - akár fegyverrel. Hm.

Az illetékes miniszter korábban arról nyilatkozott, hogy rövid fegyvereket (pisztoly) is engedni kéne tartásra - de nem viselésre. Most - egyelőre csak elvi szinten - annyit határoz meg a törvény, hogy a revolverek (WTF?, igen, nem pisztoly, hanem csak revolver), és 12,7mm fölötti fegyverek, huzagolt csőövű puskák, 6mm alatti traumatikus (WTF? gondolom gumisörétesre gondoltak), robbanólövedék, páncéltörő lövedék, és még egy pár kategória továbbra is tiltott marad az átlagos civilnek.

Meglássuk, mi lesz a konkrét rendeletben - az ördög mindig a részletekben van. Lehet, hogy csak azért tolják, hogy a mostani saláta kormányrendeletek helyett legyen egy mindent összefoglaló törvény. Vagy csak populista látszat intézkedés. Mindenesetre a deklarált szándék a legális fegyvertartás megkönnyítése civilek számára. Több helyen is tűzfegyver, és nem lőfegyvert említ a törvény, így vélhetően nem csak kiterjesztik a szerelt gumist.

Kár, hogy ehhez egy országnak ekkora sz.rban kell lennie... Amint lesz újabb hír az autentikus forrásokban, megírom. Ha valaki többet tud, pls szóljon.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2022.02.23. 18:59 Bréking:

https://telex.hu/kulfold/2022/02/23/kul ... mir-putyin
és a forrás
https://www.reuters.com/world/europe/uk ... 022-02-23/


Ebben a hírben nem sok van. de Elolvastam három hivatalos ukrán cikket, hogy mégis, akkor most osztogatnak, vagy fosztogatnak?
Az ukrán parlament egy törvényt fogadott el, a lényeg pedig - pontosan úgy, mit nálunk - végrehajtási rendeletekben lesz szabályozva, a részletekről még semmit nem tudni.

A sajtóközleményben legalább 3x elmondták, hogy NEM a fegyverek bevonása a cél, hanem a további fegyverek engedélyezése, hogy a lakosság meg tudja magát védeni az országot fenyegető támadóktól, fosztogatóktól - akár fegyverrel. Hm.

Az illetékes miniszter korábban arról nyilatkozott, hogy rövid fegyvereket (pisztoly) is engedni kéne tartásra - de nem viselésre. Most - egyelőre csak elvi szinten - annyit határoz meg a törvény, hogy a revolverek (WTF?, igen, nem pisztoly, hanem csak revolver), és 12,7mm fölötti fegyverek, huzagolt csőövű puskák, 6mm alatti traumatikus (WTF? gondolom gumisörétesre gondoltak), robbanólövedék, páncéltörő lövedék, és még egy pár kategória továbbra is tiltott marad az átlagos civilnek.

Meglássuk, mi lesz a konkrét rendeletben - az ördög mindig a részletekben van. Lehet, hogy csak azért tolják, hogy a mostani saláta kormányrendeletek helyett legyen egy mindent összefoglaló törvény. Vagy csak populista látszat intézkedés. Mindenesetre a deklarált szándék a legális fegyvertartás megkönnyítése civilek számára. Több helyen is tűzfegyver, és nem lőfegyvert említ a törvény, így vélhetően nem csak kiterjesztik a szerelt gumist.

Kár, hogy ehhez egy országnak ekkora sz.rban kell lennie... Amint lesz újabb hír az autentikus forrásokban, megírom. Ha valaki többet tud, pls szóljon.

Az ukránt te bírod.

De a telex cikk faszság, hiszen a reuters szerint NEM szavazták meg a törvényt, csak kb. Általános vitára bocsátották.

"KYIV, Feb 23 (Reuters) - Ukraine's parliament on Wednesday voted to approve in the first reading a draft law which gives permission to Ukrainians to carry firearms and act in self-defence."

Mindazonáltal egy jogszabály normaszövege nélkül egy félmondatos sajtóhír érteke nulla, és általában az ellenkezpje igaz.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Válasz küldése