Katonai és rendvédelmi

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

karpataljai ismerosok elmondasa alapjan kb annyira demokracia mint oroszorszag vagy kina, vagyis annal is rosszabb mert felhuztak a cukros mazat magukra...
G.D írta: 2022.03.04. 14:42 A másik szituban meg egy (valamennyire legalábbis) demokratikus országot próbál meg eltaposni egy diktatúra, mert az a saját sorsát a saját szája íze szerint próbálja alakítani...
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2022.03.04. 16:44 karpataljai ismerosok elmondasa alapjan kb annyira demokracia mint oroszorszag vagy kina, vagyis annal is rosszabb mert felhuztak a cukros mazat magukra...
Ronda és arrogáns a szomszéd öreglány, de azért mégsem hagynám hogy megerőszakolja egy medve..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

Poresz írta: 2022.03.04. 15:56 Ahmed teljesen jogosan pipa a sorsára: nem elég, hogy egy életen át figyelnie kellett arra, nehogy elvigye a helyiérdekű Stasi, de még a fűszerboltját is szétlőtték, mert az első emeleten géppuskafészket alakított ki a hadsereg… Pedig pont fél éve fizette vissza a kisboltja beindításához felvett hitel utolsó törlesztőrészletét.
És akkor erre az a jó megoldás, hogy Ahmed felrobbantja Juszufot, magával és pár(száz) másik helyivel együtt, azzal az indokkal hogy az egyikük szerint az egyik f@szkalap volt 1400 évvel ezelőtt Mohamed utódja, a másikuk szerint meg egy másik :?:
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

WildBear23 írta: 2022.03.04. 16:53 Ronda és arrogáns a szomszéd öreglány, de azért mégsem hagynám hogy megerőszakolja egy medve..
Mindig ez a csúnya féltékenység!!! És pont egy másik medve... :lol: :lol: :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

TotoHU írta: 2022.03.04. 14:47 Nehéz ügy eldönteni, hogy mikor mi a jobb. A diktátor aki rendszerszinten elnyom, néha ideggázzal kiirt egy-egy lázadó falut (iraki kurdok) vagy kompletten szétágyúz egész várost (Szíria 1982) vagy az a pusztítás és káosz ami az elmozdításuk után van és amiben sokkal többen halnak meg mint a regnáló diktátor alatt?
Nem biztos, hogy lenne min most gépelni soraidat Amerika nélkül és a verseny nélkül ami elé állítva tönkre lett vágva a SZU. Nem hiszem, hogy az lenne a munkád és az életed, mint most és nem jobbra gondolok. Bocs, de inkább ahhoz a kulturális körhöz orientálódnék.
Sapienti sat.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Ez pontosan ugyanaz háború, mint a 2003 as, csak szar a sajtója és nem 6000 kmre van az agreszor földjétől.
Egyetlen adat minimum 150 ezer civil áldozat volt csak Irakban.
Ezen felül teljesen felboritotta hatalmi viszonyokat és borult az egész térség jött Szíria, Iszlám Állam, megerősödött Irán, ami miatt jött az atomprogram Jemen stb
Sok tiz millió embernek kúrtak el az életét és a jövőjét, mindezt kizárólag azért hogy a Cheney család megszedje magát egy hamisított casus belivel indított pont ilyen törvénytelen agresszión.
Tehát az egész nyugati világnak mélyen kussolnia kéne, csendben segíteni az ukránokon illetve nem növelni, hanem csökkenteni az eszkaláció esélyét.
Örülnék egy karabélynak és lazább fegyvertörvénynek, de nem azon az áron, hogy Pesten az utcán osztogatják.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

nemtokregelni írta: 2022.03.04. 21:58 Nem biztos, hogy lenne min most gépelni soraidat Amerika nélkül és a verseny nélkül ami elé állítva tönkre lett vágva a SZU. Nem hiszem, hogy az lenne a munkád és az életed, mint most és nem jobbra gondolok. Bocs, de inkább ahhoz a kulturális körhöz orientálódnék.
Értelek, a kulturális orientációt nem is vitatom, sokan vannak akiknek a Moszkva-Peking tenger szimpatikusabb, de érdekes mód nem pakolnak fel és mennek oda hogy ott éljenek. De itt most nem is erről beszéltem.
Hanem arról, hogy ki és mi alapján dönti el, hogy ez vagy az az ország, rendszer stb. jobb mint a másik, ezért ez legitimálja a katonai beavatkozást és emberek százezreinek halálát? Szerintem semmi és senki. Mégis megtörtént Irakban is és most is. És mind a kettő rohadék tömeggyilkos dolog. Csak az egyikért most tiltakozunk és ukrán zászlókba borulunk, a másikért érdekes mód nem tettük.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

kicsit tovabbmegyek, ezt a haborut is azok kezdtek akik azt...
TotoHU írta: 2022.03.05. 10:53Csak az egyikért most tiltakozunk és ukrán zászlókba borulunk, a másikért érdekes mód nem tettük.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

TotoHU írta: 2022.03.05. 10:53 Csak az egyikért most tiltakozunk és ukrán zászlókba borulunk, a másikért érdekes mód nem tettük.
Szia,

Realisan nezve nagyon sok kulonbseg van a 2 helyzet kozott:
-A kisebb kulonbseg, hogy az USA azt mondta, meg fogja tamadni, majd utana megtamadta. A sztalin-2 meg elmondta, hogy nem fog tamadnia, aztan tamadott, de mondta, hogy nem szallja meg az orszagot, azota is szallja meg.
-Kicsivel nagyobb kulonbseg, hogy az USA nem lott lakohazakat, az oroszok igen (persze ebbe nyilvan jelentosen szamit, hogy az USA-t messze nagyobb orommel fogadta az iraki hadsereg, mint az orosz megszallokat az ukranok, vagyis maga a megszallas sokkal konnyebb volt, sokkal kevesebb harccal, kevesebb alkalommal a haborus bunok elkovetesere).
-Az elobbieknel tobbet szamito kulonbseg, hogy az egyik kozel van, a masik messze, ezert ingerkuszob alatt.
-Es a messze legfontosabb kulonbseg: nyilvanvalo volt, hogy ifj. Bushnak nem az elete traumaja, hogy ifju koraban elzavartak a megszalltak Berlinbol, ezert minden aron elegtetelt akar venni. Ezzel szemben putyinnak ez elete traumaja, minden aron vissza akar menni a megszallt Kelet-Berlinbe, es mi utba esunk, tehat ha az ukranok es a baltiak nem allitjak meg, akkor megtamadja Magyarorszagot is. Nem veletlen, hogy felszolitotta putyin a NATOt, hogy zarjak be a Papai szallito repulo ezredet (hiszen ez a kozos alakulat nem volt a NATO infrastruktura resze 1997-ben), szereljek le az osszes nagy magyar legvedelmi radart (mivel a NATO fizette ezeket, es nyilvan egyik sem volt a NATO infrastruktura resze 1997-ben).

Amugy meg ha a "tiltakozunk"-at kicsit tagabban nezed (vagyis azt erted alatta, hogy az EU tiltakozott), akkor bizony mind a nemet, mind a francia kormany tiltakozott!

A fentiektol fuggetlenul, ha jol ertem par ember logikajat, akkor mivel Kain megolte Abelt, ezert barki barkit megolhet, soha senki nem emelheti fel a szavat gyilkossag ellen.

Bel
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

Bel, a Strategic Airlift Capability / Heavy Airlift Wing Pápán _nem_ NATO. Egy nemzetközi szervezet, ami kapcsolatban van a NATO-val, de nem része sem a NATO Command Structure-nek, sem a Force Structure-nek. Csakúgy, mint a NATO Katona-egészségügyi Kiválósági Központ. Az, a neve ellenére, szintén nem NATO szerv, furcsa, de így van. Nem NCS, nem NFS.

https://www.linkedin.com/posts/strategi ... 43200-4z3P

A SAC-nek például tagja Finnország és Svédország, akik nem NATO tagok.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

sodoma írta: 2022.03.05. 16:46 Megromlik e a 87-es Strela?
https://demokrata.hu/vilag/az-ukran-pra ... al-499064/
Semmi sem tart örökké.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

Ez a lelőtt helikopteres jelenet csak nekem tűnik úgy, mintha valami számítógépes játékból lenne kivágva?
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

OFF
bel írta: 2022.03.05. 16:28 A fentiektol fuggetlenul, ha jol ertem par ember logikajat, akkor mivel Kain megolte Abelt, ezert barki barkit megolhet, soha senki nem emelheti fel a szavat gyilkossag ellen.
"Ha a jobb szomszéd veri a feleségét, akkor a bal szomszédnak és nekem miért nem lehet?" - Igen: ez az örökzöld érvelési hiba egy hónapja a slágerlista élén van.

Szép párt alkot az érdekszférára való hivatkozással. Érdekszféra jelentésének megvilágítása hétköznapi példával: van egy fegyverboltom Mocsolyaszegen, és azzal fenyegetőzők, 20 km-es körzetben minden megjelenő konkurensem boltját felgyújtom. - Ez az "érdekszféra" jelenségének leírása, magyarázata, de mentsége nem. - Mégis rengeteg fogadatlan prókátor van, aki mentegeti azt, amit nem lehet.

Nem szeretem a szájkaratézást, de olyanokat hallottam-olvastam, amit már nem tudtam szó nélkül hagyni: másfél hete permanens etikaórát tartok felnőtteknek.

Ennek az etikai skizofréniának biztos van egy gyökere a történelemoktatásban. A történelemoktatás az uralkodókra, hadvezérekre, háborúkra koncentrál felülnézetből. Miközben legtöbb ősünk alulnézetből szemlélte, amikor átélte.
Például nézzük I. Napóleont! Halála után kétszáz évvel is dicsőségét zengik, és szemérmesen hallgatnak arról, hogy a korabeli egység sugarú Átlag Bélának mit jelentett az, hogy két évtizedig háborúzott egész Európa. - Azt, hogy a szó legszorosabb értelmében kötéllel fogták a fiatal férfiakat katonának; a korabeli katonáskodás még a jobbágysághoz képest is évtizedekre szóló biorobotként létezést jelentett; aki komolyabban megsebesült, azzal végzett a vérmérgezés és gyakorlatilag semmilyen fájdalomcsillapítót sem ismertek; hiányzott a munkáskéz, ezért a meg nem termelt áru is hiányzott, drágaság volt és éhezés; a korabeli hadtáp bőven alapozott a rekvirálásra és beszállásolásra, és egyébként a katonák a saját lakosságra is reális veszélyt jelentettek fosztogatás, rablás, és nemi erőszak tekintetében.
Van egy kettős mérce, és évszázadok múlva is szemérmesen hallgatunk arról, hogy a történelemkönyvekben található nagy emberek többsége tulajdonképpen bűnöző volt.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Poresz írta: 2022.03.05. 22:34 OFF



"Ha a jobb szomszéd veri a feleségét, akkor a bal szomszédnak és nekem miért nem lehet?" - Igen: ez az örökzöld érvelési hiba egy hónapja a slágerlista élén van.

Szép párt alkot az érdekszférára való hivatkozással. Érdekszféra jelentésének megvilágítása hétköznapi példával: van egy fegyverboltom Mocsolyaszegen, és azzal fenyegetőzők, 20 km-es körzetben minden megjelenő konkurensem boltját felgyújtom. - Ez az "érdekszféra" jelenségének leírása, magyarázata, de mentsége nem. - Mégis rengeteg fogadatlan prókátor van, aki mentegeti azt, amit nem lehet.

Nem szeretem a szájkaratézást, de olyanokat hallottam-olvastam, amit már nem tudtam szó nélkül hagyni: másfél hete permanens etikaórát tartok felnőtteknek.

Ennek az etikai skizofréniának biztos van egy gyökere a történelemoktatásban. A történelemoktatás az uralkodókra, hadvezérekre, háborúkra koncentrál felülnézetből. Miközben legtöbb ősünk alulnézetből szemlélte, amikor átélte.
Például nézzük I. Napóleont! Halála után kétszáz évvel is dicsőségét zengik, és szemérmesen hallgatnak arról, hogy a korabeli egység sugarú Átlag Bélának mit jelentett az, hogy két évtizedig háborúzott egész Európa. - Azt, hogy a szó legszorosabb értelmében kötéllel fogták a fiatal férfiakat katonának; a korabeli katonáskodás még a jobbágysághoz képest is évtizedekre szóló biorobotként létezést jelentett; aki komolyabban megsebesült, azzal végzett a vérmérgezés és gyakorlatilag semmilyen fájdalomcsillapítót sem ismertek; hiányzott a munkáskéz, ezért a meg nem termelt áru is hiányzott, drágaság volt és éhezés; a korabeli hadtáp bőven alapozott a rekvirálásra és beszállásolásra, és egyébként a katonák a saját lakosságra is reális veszélyt jelentettek fosztogatás, rablás, és nemi erőszak tekintetében.
Van egy kettős mérce, és évszázadok múlva is szemérmesen hallgatunk arról, hogy a történelemkönyvekben található nagy emberek többsége tulajdonképpen bűnöző volt.
Ahogy a mai elit nagy többsége is bűnöző.
Egyes nemzetek, vagy államok nagysága mindig rengeteg egyén nyomorúságán alapul. A birodalmaké szintúgy. De ugyanígy az ideológiák zöme is. Terror háza évforduló kapcsán, okádja a média a kommunizmus szörnyűségét. Ahogy az a katolikus egyház is, amelyiknél több embert, 2000 éves története alatt, semmilyen más eszme nevében nem gyilkoltak és nyomorítottak meg, 5 földrészen. Beleértve saját hittársaikat is, főleg ha egy kicsit másként voltak keresztények.
Ugyanilyen mocsokság a Horthy rendszer dicsérete, ahol a szűk elit a cselédek, zsellérek és gyári munkás kvázi rabszolgák millióinak nyomorúsága árán tudott fényűző módon élni, maga mellett eltűrve egy vékony középréteg létezését.
Az anyagi- és létbiztonság pedig bizony az ún. szabadságjogok korlátozásával tartható fenn az egyének, vagy családok számára, de ennek határait meghúzni nagyon kényes dolog. Nem véletlen, hogy a Kádár korszak iránti nosztalgia, szűkösebb időkben, fel-felüti a fejét. Én most sokkal jobban èlek, mint akkor, de nem kevés családnál ez fordítva van. Ezt nagyban árnyalja, hogy azóta az igények is nagyot változtak, tehát a kép, visszatekintve is, hamis.
Szóval nincs abszolút igazság, vagy tiszta fekete és tiszta fehér, legfekjebb abban, hogy emberek életének, egészségének elvétele, vagy nyomorba döntése árán hatalmat, dicsőséget, "nagyságot" szerezni, fenntartani mindig bűn, amit nem lenne szabad engedni.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

G.D írta: 2022.03.05. 22:26 Ez a lelőtt helikopteres jelenet csak nekem tűnik úgy, mintha valami számítógépes játékból lenne kivágva?
Ez szerintem nem de van olyan ami igen :mrgreen: Pár helyen láttam ugyanezt de nem derül ki hol készült.A kamera állványon volt úgyhogy tudhatták,hogy fog jönni repülő járgány.A rakétát olyan közelről indították,hogy esélye sem volt a helikopternek reagálni.
Az oroszok direkt kicseszésből öltöztetik a vadászpilótákat narancssárga ruhába,hogy az ellenség hamarabb elfogja őket?A helikopter pilóták is jó feltűnő kék ruhában vannak :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

bel írta: 2022.03.05. 16:28
A fentiektol fuggetlenul, ha jol ertem par ember logikajat, akkor mivel Kain megolte Abelt, ezert barki barkit megolhet, soha senki nem emelheti fel a szavat gyilkossag ellen.
Nem jól érted, legalábbis én nem erről beszéltem eddig sem.
Arról írtam, hogy az USA az utóbbi harminc évben mindenféle mondvacsinált okkal imperialista háborúkat robbantott ki, vagy meglehetősen kétes/véres rezsimeket támogatott, és támogat ma is. (Pl a darabolós szaúdi vallási fanatikus rezsimmel az összeborulásuk, akik éppen modern amerikai fegyverekkel népirtanak Jemenben) Mindezt nettó geopolitikai és gazdasági okokból, úgy, hogy ezekben az országokban soha nem lakott amerikai kisebbség, és soha nem volt korábban amerikai terület A civil áldozatok száma mindegyik háborúban nagyon nagy volt, az amerikaiak után maradt gazdasági és politikai káosz pedig még nagyobb. Ezekért a háborúkért soha senkit nem vontak felelősségre és nem szankcionálták őket, nem zárta le a világ az amerikaiak előtt a légterüket, nem csuktak be az ott lévő leányvállalatok, stb stb.

Ezen felbátorodva most koppra ugyanezt csinálják az oroszok (imperialista hódító háború, sok civil áldozattal és nagy pusztítással) mondvacsinált okokból, mert amit az orosz propaganda nyomat az sajnos nettó kamu. Csakhogy ezért már óriási a nemzetközi felháborodás és hosszú a tényleg kemény szankciók sorozata. (Ami teljesen rendben is van)
Én csak annyit mondok hogy mind az amerikai mind az orosz háború népirtás és háborús bűn, ami viszont nevetséges az az álszent kettős mérce, amiért az egyiket keményen elítélik és szankcinálják, a másikat nem. Mert ugye az hogy Irak ellen tiltakozgatott egy-két ország, attól még nem vonultak ki az európai vállalatok az USA_ból, nem vágták le a bankrendszerüket az övékről, és nem zárták le a légterüket sem előttük. Ez a kettős mérce az amiről érdemes beszélgetni.

Szóval nem azt mondom hogy ezentúl senki ne emelje fel a szavát a háború, gyilkosságok és népirtás ellen. Sőt! Ami kétségtelenül a nyugat javára szóló lényegi különbség, hogy nyugaton lehet tiltakozni a polgároknak a saját országuk háborúja ellen, míg az oroszoknál ez jelenleg 15 év börtönnel jár, bónuszként előtte még a veséjét is leverhetik annak aki tüntetni mer. Jelenleg ez a szólásszabadság az, ami megkülönbözteti a két birodalom imperialista háborúját, semmi más.
Zárójelben, a woke- a BLM és a divatos polkorrekt szarságok éppen ezt a szólásszabadságot kezdik felzabálni.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

TotoHU írta: 2022.03.06. 09:37 Én csak annyit mondok hogy mind az amerikai mind az orosz háború népirtás és háborús bűn, ami viszont nevetséges az az álszent kettős mérce, amiért az egyiket keményen elítélik és szankcinálják, a másikat nem. Mert ugye az hogy Irak ellen tiltakozgatott egy-két ország, attól még nem vonultak ki az európai vállalatok az USA_ból, nem vágták le a bankrendszerüket az övékről, és nem zárták le a légterüket sem előttük. Ez a kettős mérce az amiről érdemes beszélgetni.
Érthető.
Fordíts rajta egyet!
Lehetséges optimista értelmezés: eltelt két évtized, a vállalatokban, államigazgatásban cserélődnek az emberek, sokan tanultak a leckéből.
Kevésbé optimista értelmezés: legalább alkalmilag működik az igazságérzet. A semmihez képest ez nem rossz.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

OFF
jó ha van írta: 2022.03.06. 08:53 Szóval nincs abszolút igazság, vagy tiszta fekete és tiszta fehér, legfekjebb abban, hogy emberek életének, egészségének elvétele, vagy nyomorba döntése árán hatalmat, dicsőséget, "nagyságot" szerezni, fenntartani mindig bűn, amit nem lenne szabad engedni.
…és ezt a szemléletet a történelemkönyvekből is irtani kell(ene).
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2022.03.06. 09:37 Nem jól érted, legalábbis én nem erről beszéltem eddig sem.
Arról írtam, hogy az USA az utóbbi harminc évben mindenféle mondvacsinált okkal imperialista háborúkat robbantott ki, vagy meglehetősen kétes/véres rezsimeket támogatott, és támogat ma is. (Pl a darabolós szaúdi vallási fanatikus rezsimmel az összeborulásuk, akik éppen modern amerikai fegyverekkel népirtanak Jemenben) Mindezt nettó geopolitikai és gazdasági okokból, úgy, hogy ezekben az országokban soha nem lakott amerikai kisebbség, és soha nem volt korábban amerikai terület A civil áldozatok száma mindegyik háborúban nagyon nagy volt, az amerikaiak után maradt gazdasági és politikai káosz pedig még nagyobb. Ezekért a háborúkért soha senkit nem vontak felelősségre és nem szankcionálták őket, nem zárta le a világ az amerikaiak előtt a légterüket, nem csuktak be az ott lévő leányvállalatok, stb stb.

Ezen felbátorodva most koppra ugyanezt csinálják az oroszok (imperialista hódító háború, sok civil áldozattal és nagy pusztítással) mondvacsinált okokból, mert amit az orosz propaganda nyomat az sajnos nettó kamu. Csakhogy ezért már óriási a nemzetközi felháborodás és hosszú a tényleg kemény szankciók sorozata. (Ami teljesen rendben is van)
Én csak annyit mondok hogy mind az amerikai mind az orosz háború népirtás és háborús bűn, ami viszont nevetséges az az álszent kettős mérce, amiért az egyiket keményen elítélik és szankcinálják, a másikat nem. Mert ugye az hogy Irak ellen tiltakozgatott egy-két ország, attól még nem vonultak ki az európai vállalatok az USA_ból, nem vágták le a bankrendszerüket az övékről, és nem zárták le a légterüket sem előttük. Ez a kettős mérce az amiről érdemes beszélgetni.

Szóval nem azt mondom hogy ezentúl senki ne emelje fel a szavát a háború, gyilkosságok és népirtás ellen. Sőt! Ami kétségtelenül a nyugat javára szóló lényegi különbség, hogy nyugaton lehet tiltakozni a polgároknak a saját országuk háborúja ellen, míg az oroszoknál ez jelenleg 15 év börtönnel jár, bónuszként előtte még a veséjét is leverhetik annak aki tüntetni mer. Jelenleg ez a szólásszabadság az, ami megkülönbözteti a két birodalom imperialista háborúját, semmi más.
Zárójelben, a woke- a BLM és a divatos polkorrekt szarságok éppen ezt a szólásszabadságot kezdik felzabálni.
És pont ezek miatt kezdem nagyon érteni, miért is jó dolog a Second Amendment. Igen, kockázatokkal, áldozatokkal jár, de próbálja meg az amerikai civileket elnyomni akár a saját kormányuk, akár egy külföldi invázió.

Poresz hasonlatára visszautalva. Mindkét szomszédnak el kell törni a karját, ha ilyet tesz, egyiknek se szabadna. Egyik nem menti a másikat, de mindkettőről beszélni kell.

Még egy dologra reagálva. Az valahol természetes, hogy a térben közeli háború, ami hozzánk hasonló kultúrában történik, jobban foglalkoztat európaiként. Egyrészt az ember a saját bőrét is jobban félti a földrajzi közelség miatt, másrészt empatikusabb is a kulturális közelség miatt. Hogy ez szép vagy nem szép dolog arról lehet vitatkozni, de ez szerintem így működik.

Ez már a poli határát súrolhatja, de... Egyetértek azzal a törekvéssel, hogy ki kell maradnunk az egészből amennyire csak lehet, nekünk elsősorban a saját hazánkért és a határon túli honfitársakért kell aggódnunk. Senki más nem fogja ezeket az érdekeket helyettünk képviselni. Nincs rendes hadseregünk, a gazdaságunk se áll épp erős lábakon, nem szabad összevesznünk nagyhatalmakkal. Egy idő után persze ez elkerülhetetlen lehet, akkor nem kérdés melyik oldalra szavaznék, de messze nem tartunk még ott.
Az igazi áldozatai ennek az egésznek a civilek, érdemes megnézni pár ilyen szubjektív videót, riportot. Egészen máshogy látja az ember, ha "beszélhet" néhány hétköznapi emberrel:
https://youtu.be/hzBxFH_hEwA
https://youtu.be/fk5DgCwdTCw
A határ másik oldaláról nehezebb ilyesmit találni, de egy egyszerű orosz lány például így élte meg:
https://youtu.be/wh84hrS5mm4
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2022.03.06. 09:37 Nem jól érted, legalábbis én nem erről beszéltem eddig sem.
Arról írtam, hogy az USA az utóbbi harminc évben mindenféle mondvacsinált okkal imperialista háborúkat robbantott ki, vagy meglehetősen kétes/véres rezsimeket támogatott, és támogat ma is. (Pl a darabolós szaúdi vallási fanatikus rezsimmel az összeborulásuk, akik éppen modern amerikai fegyverekkel népirtanak Jemenben) Mindezt nettó geopolitikai és gazdasági okokból, úgy, hogy ezekben az országokban soha nem lakott amerikai kisebbség, és soha nem volt korábban amerikai terület A civil áldozatok száma mindegyik háborúban nagyon nagy volt, az amerikaiak után maradt gazdasági és politikai káosz pedig még nagyobb. Ezekért a háborúkért soha senkit nem vontak felelősségre és nem szankcionálták őket, nem zárta le a világ az amerikaiak előtt a légterüket, nem csuktak be az ott lévő leányvállalatok, stb stb.

Ezen felbátorodva most koppra ugyanezt csinálják az oroszok (imperialista hódító háború, sok civil áldozattal és nagy pusztítással) mondvacsinált okokból, mert amit az orosz propaganda nyomat az sajnos nettó kamu. Csakhogy ezért már óriási a nemzetközi felháborodás és hosszú a tényleg kemény szankciók sorozata. (Ami teljesen rendben is van)
Én csak annyit mondok hogy mind az amerikai mind az orosz háború népirtás és háborús bűn, ami viszont nevetséges az az álszent kettős mérce, amiért az egyiket keményen elítélik és szankcinálják, a másikat nem. Mert ugye az hogy Irak ellen tiltakozgatott egy-két ország, attól még nem vonultak ki az európai vállalatok az USA_ból, nem vágták le a bankrendszerüket az övékről, és nem zárták le a légterüket sem előttük. Ez a kettős mérce az amiről érdemes beszélgetni.

Szóval nem azt mondom hogy ezentúl senki ne emelje fel a szavát a háború, gyilkosságok és népirtás ellen. Sőt! Ami kétségtelenül a nyugat javára szóló lényegi különbség, hogy nyugaton lehet tiltakozni a polgároknak a saját országuk háborúja ellen, míg az oroszoknál ez jelenleg 15 év börtönnel jár, bónuszként előtte még a veséjét is leverhetik annak aki tüntetni mer. Jelenleg ez a szólásszabadság az, ami megkülönbözteti a két birodalom imperialista háborúját, semmi más.
Zárójelben, a woke- a BLM és a divatos polkorrekt szarságok éppen ezt a szólásszabadságot kezdik felzabálni.
+1
Annyi kiegészítéssel, hogy a cseheknel ugyanezért 3 év jár.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

TotoHU írta: 2022.03.06. 09:37 Nem jól érted, legalábbis én nem erről beszéltem eddig sem.
Arról írtam, hogy az USA az utóbbi harminc évben mindenféle mondvacsinált okkal imperialista háborúkat robbantott ki, vagy meglehetősen kétes/véres rezsimeket támogatott, és támogat ma is. (Pl a darabolós szaúdi vallási fanatikus rezsimmel az összeborulásuk, akik éppen modern amerikai fegyverekkel népirtanak Jemenben) Mindezt nettó geopolitikai és gazdasági okokból, úgy, hogy ezekben az országokban soha nem lakott amerikai kisebbség, és soha nem volt korábban amerikai terület A civil áldozatok száma mindegyik háborúban nagyon nagy volt, az amerikaiak után maradt gazdasági és politikai káosz pedig még nagyobb. Ezekért a háborúkért soha senkit nem vontak felelősségre és nem szankcionálták őket, nem zárta le a világ az amerikaiak előtt a légterüket, nem csuktak be az ott lévő leányvállalatok, stb stb.

Ezen felbátorodva most koppra ugyanezt csinálják az oroszok (imperialista hódító háború, sok civil áldozattal és nagy pusztítással) mondvacsinált okokból, mert amit az orosz propaganda nyomat az sajnos nettó kamu. Csakhogy ezért már óriási a nemzetközi felháborodás és hosszú a tényleg kemény szankciók sorozata. (Ami teljesen rendben is van)
Én csak annyit mondok hogy mind az amerikai mind az orosz háború népirtás és háborús bűn, ami viszont nevetséges az az álszent kettős mérce, amiért az egyiket keményen elítélik és szankcinálják, a másikat nem. Mert ugye az hogy Irak ellen tiltakozgatott egy-két ország, attól még nem vonultak ki az európai vállalatok az USA_ból, nem vágták le a bankrendszerüket az övékről, és nem zárták le a légterüket sem előttük. Ez a kettős mérce az amiről érdemes beszélgetni.

Szóval nem azt mondom hogy ezentúl senki ne emelje fel a szavát a háború, gyilkosságok és népirtás ellen. Sőt! Ami kétségtelenül a nyugat javára szóló lényegi különbség, hogy nyugaton lehet tiltakozni a polgároknak a saját országuk háborúja ellen, míg az oroszoknál ez jelenleg 15 év börtönnel jár, bónuszként előtte még a veséjét is leverhetik annak aki tüntetni mer. Jelenleg ez a szólásszabadság az, ami megkülönbözteti a két birodalom imperialista háborúját, semmi más.
Zárójelben, a woke- a BLM és a divatos polkorrekt szarságok éppen ezt a szólásszabadságot kezdik felzabálni.
A mondandód lényegével egyetértek. Vannak azonban nagyon lényeges különbségek a 2 hatalom, általad említett háborúiban. Irak: Szaddam bácsi elfoglalta Kuvaitot, ami az egész világgazdaságot megbillentette akkor az olajon keresztül. Ezzel kezdődött az egész konfliktus.
Szíria: az ISIS elég durván benne volt a buliban, ami szintén az egész nyugati világra szóló terror fenyegetést jelentett.
USA területszerzés egyikben sem volt.
Ukrajna nem veszélyeztetett, nem foglalt el senkit. A saját kisebbségeivel köcsög volt, de ezért sem Nagy Britanniát, sem Spanyolországot, Romániát, Törökországot nem b@sztatja senki. Pedig főleg utóbbit lenne miért. Mi sem indulunk meg visszavenni Magna Hungáriát, csak mert a XIII. században Julianus talált ott magyarokat. Szóval arra hivatkozva, hogy száz éve az még Oroszország (Szovjetúnió Orosz Tagköztársasága), meg èl ott egy csomó orosz (akinek mondjuk 90%-a már szovjet/ukrán állampolgárnak született, a többi meg bevándorló), egyáltalán nem lehet ilyen agressziót végrehajtani. Szerintem ez sokkal kevésbé menthető, mint Irak, vagy Szíria. Utóbbiban az oroszok is jó mèlyen halásztak azért...
Ami nettó disznóság volt: arab tavasz. De ott meg nem volt nyílt katonai erőszak.
Végső ranulság: mindig az erősebb kutya b@szik...
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

aksurv írta: 2022.03.06. 10:31 +1
Annyi kiegészítéssel, hogy a cseheknel ugyanezért 3 év jár.
Szia,

Forras?

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

Fortitu írta: 2022.03.06. 10:12 nekünk elsősorban a saját hazánkért és a határon túli honfitársakért kell aggódnunk. Senki más nem fogja ezeket az érdekeket helyettünk képviselni.
Szia,

Nagyon sok olyat irtal, amivel egyetertek, ezert nem ideztem be. :-)

De most az egyszer kivetelesen az a helyzet, hogy a mi erdekunk az, hogy keptelenek legyenek az oroszok rank tamadni (vagyis ne legyenek a szomszedaink), es pont ezen erdekunkert harcolnak az ukranok.

Szoval igenis segiteni kell oket most!

Abszolut minim azzal, hogy a tobbi orszagot nem akadalyozzuk a szalitmanyaik at nem engedesevel, hogy egyeduli EU-s orszagkent mi sem maradunk ki a polgari vedelmi segitsegnyujtasbol, ... .
De sokkal inkabb a balti allamokkal, csehekkel es a lengyelekkel azonos szintu segitsegnyujtast adni: fegyvert adni, onkenteseket kiengedni.

Szamomra nyilvanvalo, hogy semmiben sem szabad legelsonek lenni, de az elso vonalra fel kell zarkozni addig, amig ilyen konnyen megtehetjuk ezt.

Mert a kovetkezo lepes mar jobban fog fajni, amikor az egyetlen harckocsizaszloaljunknak kell majd menni a balti allamokat vedeni, es itt mar csak nehany most meg nem letezo tartalekos harckocsi marad.

Bel
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

bel írta: 2022.03.06. 19:12 Szia,

Nagyon sok olyat irtal, amivel egyetertek, ezert nem ideztem be. :-)

De most az egyszer kivetelesen az a helyzet, hogy a mi erdekunk az, hogy keptelenek legyenek az oroszok rank tamadni (vagyis ne legyenek a szomszedaink), es pont ezen erdekunkert harcolnak az ukranok.

Szoval igenis segiteni kell oket most!

Abszolut minim azzal, hogy a tobbi orszagot nem akadalyozzuk a szalitmanyaik at nem engedesevel, hogy egyeduli EU-s orszagkent mi sem maradunk ki a polgari vedelmi segitsegnyujtasbol, ... .
De sokkal inkabb a balti allamokkal, csehekkel es a lengyelekkel azonos szintu segitsegnyujtast adni: fegyvert adni, onkenteseket kiengedni.

Szamomra nyilvanvalo, hogy semmiben sem szabad legelsonek lenni, de az elso vonalra fel kell zarkozni addig, amig ilyen konnyen megtehetjuk ezt.

Mert a kovetkezo lepes mar jobban fog fajni, amikor az egyetlen harckocsizaszloaljunknak kell majd menni a balti allamokat vedeni, es itt mar csak nehany most meg nem letezo tartalekos harckocsi marad.

Bel
A harckocsis eszmefuttatást egészíteném ki, annyival…., hogy a nem létező tartalékos harckocsi marad itt megfelelően kiképzett kezelő személyzet nélkül, mert belőlük sincs sok!
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

bel írta: 2022.03.06. 19:12 De most az egyszer kivetelesen az a helyzet, hogy a mi erdekunk az, hogy keptelenek legyenek az oroszok rank tamadni (vagyis ne legyenek a szomszedaink), es pont ezen erdekunkert harcolnak az ukranok.

Szoval igenis segiteni kell oket most!
Cinikusabban: most az ukránok vére árán rombolhatjuk az oroszok katonai potenciálját. Ölünkbe hullott ajándék!

Utóirat: most már mindenki számára legyen világos, hogy sem a titkosszolgálati szocializációjú orosz elit, sem az orosz hadsereg mentalitása nem olyan, hogy erős hadsereget akarjunk látni mögöttük. → "Kés, villa, olló…"
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Poresz 2022.03.06. 19:55-kor.
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

bel írta: 2022.03.06. 19:12 Szia,

Nagyon sok olyat irtal, amivel egyetertek, ezert nem ideztem be. :-)

De most az egyszer kivetelesen az a helyzet, hogy a mi erdekunk az, hogy keptelenek legyenek az oroszok rank tamadni (vagyis ne legyenek a szomszedaink), es pont ezen erdekunkert harcolnak az ukranok.

Szoval igenis segiteni kell oket most!

Abszolut minim azzal, hogy a tobbi orszagot nem akadalyozzuk a szalitmanyaik at nem engedesevel, hogy egyeduli EU-s orszagkent mi sem maradunk ki a polgari vedelmi segitsegnyujtasbol, ... .
De sokkal inkabb a balti allamokkal, csehekkel es a lengyelekkel azonos szintu segitsegnyujtast adni: fegyvert adni, onkenteseket kiengedni.

Szamomra nyilvanvalo, hogy semmiben sem szabad legelsonek lenni, de az elso vonalra fel kell zarkozni addig, amig ilyen konnyen megtehetjuk ezt.

Mert a kovetkezo lepes mar jobban fog fajni, amikor az egyetlen harckocsizaszloaljunknak kell majd menni a balti allamokat vedeni, es itt mar csak nehany most meg nem letezo tartalekos harckocsi marad.

Bel
A hétvégén több szállítórepülő haladt át Magyarország légterén, valószínűleg fegyverrel (például valószínűleg Bayraktar cuccokkal).
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nem is vagy annyira messze a valosagtol, annyi modositassal hogy nem a mi erdekeinket szolgalja...
Poresz írta: 2022.03.06. 19:48 Cinikusabban: most az ukránok vére árán rombolhatjuk az oroszok katonai potenciálját. Ölünkbe hullott ajándék!
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

qqriq írta: 2022.03.06. 19:52 nem is vagy annyira messze a valosagtol, annyi modositassal hogy nem a mi erdekeinket szolgalja...
Ezt kifejtenéd?
Az Európa évtizedeken át elkummantotta a hadsereg fejlesztését és szinten tartását, magyarul a NATO potyautasai voltunk, vagyunk. Ilyen állapotok mellett nem jó hír, hogy a szomszéd éppen újra belelovallja magát abba a gondolatba, hogy Európa az ellenségeiből és kihasználható balékokból áll, különben is ját neki egy birodalom, és most döbbenünk rá, hogy gátlásai sincsenek. Tudtommal nem állomásozik százezres nagyságrendű amerikai katona a NATO európai tagállamaiban, és mire összecuccolnak és átérnek az óceánon, ugyan nem lesz minden elveszve, csak a kár lesz tetemes.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

bel írta: 2022.03.06. 19:12 Szia,

Nagyon sok olyat irtal, amivel egyetertek, ezert nem ideztem be. :-)

De most az egyszer kivetelesen az a helyzet, hogy a mi erdekunk az, hogy keptelenek legyenek az oroszok rank tamadni (vagyis ne legyenek a szomszedaink), es pont ezen erdekunkert harcolnak az ukranok.
Hogy képtelenek legyenek ÚJRA ránk támadni! 1849, 1945 (ebben mi voltunk a ludasok, csak visszatámadtak, de nem volt benne köszönet), 1956....
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

TotoHU írta: 2022.03.06. 20:42 Hogy képtelenek legyenek ÚJRA ránk támadni! 1849, 1945 (ebben mi voltunk a ludasok, csak visszatámadtak, de nem volt benne köszönet), 1956....
+1
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

TotoHU írta: 2022.03.06. 20:42 Hogy képtelenek legyenek ÚJRA ránk támadni! 1849, 1945 (ebben mi voltunk a ludasok, csak visszatámadtak, de nem volt benne köszönet), 1956....
Egy kis trollkodás: de hát én akkor nem is éltem! Hogy tudtak volna rám támadni?! Hogy tudtam volna rájuk támadni? :)

Ez most nagyon fárasztó poénnak/szőrszálhasogatásnak tűnik. Arra célozgatok, ahogy egy folyó vize folyamatosan kicserélődik - "nem léphetsz kétszer ugyanabba a folyóba" -, úgy az emberek is cserélődnek. Ez hozza el a megbékélés lehetőségét, plusz ha a fiatalok agyát nem mossák át: "Figyelj, ez az öregek dolga. Mi soha sem ártottunk egymásnak, ergo ha nem folytatjuk a hülyeségüket, akkor semmi közünk sincs hozzá, abbamarad."

Ennek mi a katonai vonatkozása? Az én vízióm az, hogy Európa és benne Magyarország legyen katonailag annyira erős, hogy ne legyen vonzó préda. Ez biztosítja a békét, és ahogy cserélődnek az emberek, úgy tűnnek el a személyes érintettségek is a konfliktusokban. A fiatalokat hagyni kell a békében felnőni, mert akkor az lesz nekik a természetes, hogy nem balhéznak össze. Lásd németek és franciák, mi és a szomszédaink.
Ez lenne a százéves tervem, ha kulcspozícióban lennék.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Jól elvitázgattok, hogy kinek van igaza...
Talán majd nagypapakorunkban ez kiderül. Vagy sose.
Ugye Irakban se találtak végül biofegyvert... de akkor már mindegy volt. És milyen klassz ország lett belőle Szaddam után. Számos más példával is teremtődött olyan precedens (pl. Koszovó), amit az orosz szeretett volna követni, csak hát amit lehet Jupiternek...
Hogy végül mi marad Ukrajnából, az jó kérdés. Meglepne, ha a nyugati csücske is érdekelné Putyint, kétlem, hogy hosszas határt szeretne NATO országokkal, esetleg a Moldáv-román-ukrán csücsök lehet érdekes Odessza miatt.
Ha jósolni kellene, még Kijevet és Odesszát elfoglalják, meg a folyótól keletre lévő részeket nagyjából, mondjuk jövő hét végéig, és addigra lesz valami egyezség. A Nyugat nem teljesen hülye, az látszik, hogy jelentős részben inkurrencia hadianyagot küld. Na az max. kicsit elodázza a véget szerintem.
Megszívni ugyanakkor mi is meg fogjuk. Ugyanis hamarosan óriási mennyiségű cucc fog feltűnni a feketepiacon, pl. a szabadszedéses akcióban osztogatott AK-kból... Az ukránoknak a maradék józan esze is elfogyott... Ha legalább annyi, hogy jóskapista, itt írd alá... De nem, ennyire nem voltak ostrom alatt azért, hogy legalább erre nem legyen mód.
A sok beáramlott menekült a szomszéd országok munkaerő és demográfiai problémáját egy időre meg fogja oldani szerintem, az ukránok (főleg pl. a kárpátaljai magyarok) sokkal könnyebben asszimilálhatóak mint pl. egy afrikai csapat... Ha rendeződik is a helyzet, akkor se fog mindenki hazatérni. Ugyanakkor mi is meg fogjuk szívni. Nem kicsit. Elszabadulnak az árak, tartósan... Ha így haladunk, meg fogja érni vidéken élni és termelni, hiszen arany ára lesz a terménynek. Persze a termelési költségek is durván nőnek, és az sem segít, ha nem tankolhatod tele a traktort, amivel szántanál. De az ukrán termés egy része tuti kiesik a rendszerből idén, és ami megterem, az is ki tudja, hova lesz eladva. Az oroszok nem fognak éhezni, hisz lesz olcsó műtrágyájuk, olcsó olajuk a traktorba, és a termőföldek terén is jelentős területekre tesznek szert pluszban napjainkban. A világ persze most büszkén ágál, hogy nem veszünk olajat tőlük, meg majd semmitse... de tél lesz jövőre is... Mi, kishalak ugyanakkor szívunk majd gazdaságilag. Bár lesz aki még jobban... azt látni kell, hogy a nagy fehér asztalnál elhangzottak minden bizonnyal olyan dolgok, amelyek meghatározzák országunk menetirányát, és hát Putyin teljesen világos üzeneteket szokott küldeni. De most komolyan: 1849-ben se jött be, utána egyik világháborúban se jött be, aztán 56-ban se jött be, amikor az oroszokkal akartunk tengelyt akasztani. Most miért tennénk, hátha ötödszörre majd?
Ezek a nagy szankciók is... attól tartok, többet fognak ártani nekünk, mint az oroszoknak. Már legutóbb is úgy volt, most szerintem még jobban.
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

Szankció és szankció között van különbség. Pletser Tamás mondta, hogy az energiaexportból Oroszországnak csak a földben lévő olaj van meg. Nyugati tech szedi ki, nyugati tech építi és üzemelteti a csövet, kikötőt. Ha ezeket is szankcionálják, akkor az olaj meg a gáz a földben marad, mert Oroszország önerőből nem tud se fúrni, se szivattyúzni. Ami még vicces, ha leállítod a kitermelést, ahogy elmondta, simán lehet, hogy nem tudod újraindítani ugyanabból a lyukból, újat kell fúrni. Szóval nem csak arról van szó, orosz oldalon, hogy "ha nem veszik meg, majd eladjuk máshol, meg itt marad sajátnak". Ha megtörik a jelenlegi áramlás, akkor a forrásig visszahat a kár.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

swordmanus írta: 2022.03.06. 23:12 Jól elvitázgattok, hogy kinek van igaza...
Talán majd nagypapakorunkban ez kiderül. Vagy sose.
Ugye Irakban se találtak végül biofegyvert... de akkor már mindegy volt. És milyen klassz ország lett belőle Szaddam után. Számos más példával is teremtődött olyan precedens (pl. Koszovó), amit az orosz szeretett volna követni, csak hát amit lehet Jupiternek...
Hogy végül mi marad Ukrajnából, az jó kérdés. Meglepne, ha a nyugati csücske is érdekelné Putyint, kétlem, hogy hosszas határt szeretne NATO országokkal, esetleg a Moldáv-román-ukrán csücsök lehet érdekes Odessza miatt.
Ha jósolni kellene, még Kijevet és Odesszát elfoglalják, meg a folyótól keletre lévő részeket nagyjából, mondjuk jövő hét végéig, és addigra lesz valami egyezség. A Nyugat nem teljesen hülye, az látszik, hogy jelentős részben inkurrencia hadianyagot küld. Na az max. kicsit elodázza a véget szerintem.
Megszívni ugyanakkor mi is meg fogjuk. Ugyanis hamarosan óriási mennyiségű cucc fog feltűnni a feketepiacon, pl. a szabadszedéses akcióban osztogatott AK-kból... Az ukránoknak a maradék józan esze is elfogyott... Ha legalább annyi, hogy jóskapista, itt írd alá... De nem, ennyire nem voltak ostrom alatt azért, hogy legalább erre nem legyen mód.
A sok beáramlott menekült a szomszéd országok munkaerő és demográfiai problémáját egy időre meg fogja oldani szerintem, az ukránok (főleg pl. a kárpátaljai magyarok) sokkal könnyebben asszimilálhatóak mint pl. egy afrikai csapat... Ha rendeződik is a helyzet, akkor se fog mindenki hazatérni. Ugyanakkor mi is meg fogjuk szívni. Nem kicsit. Elszabadulnak az árak, tartósan... Ha így haladunk, meg fogja érni vidéken élni és termelni, hiszen arany ára lesz a terménynek. Persze a termelési költségek is durván nőnek, és az sem segít, ha nem tankolhatod tele a traktort, amivel szántanál. De az ukrán termés egy része tuti kiesik a rendszerből idén, és ami megterem, az is ki tudja, hova lesz eladva. Az oroszok nem fognak éhezni, hisz lesz olcsó műtrágyájuk, olcsó olajuk a traktorba, és a termőföldek terén is jelentős területekre tesznek szert pluszban napjainkban. A világ persze most büszkén ágál, hogy nem veszünk olajat tőlük, meg majd semmitse... de tél lesz jövőre is... Mi, kishalak ugyanakkor szívunk majd gazdaságilag. Bár lesz aki még jobban... azt látni kell, hogy a nagy fehér asztalnál elhangzottak minden bizonnyal olyan dolgok, amelyek meghatározzák országunk menetirányát, és hát Putyin teljesen világos üzeneteket szokott küldeni. De most komolyan: 1849-ben se jött be, utána egyik világháborúban se jött be, aztán 56-ban se jött be, amikor az oroszokkal akartunk tengelyt akasztani. Most miért tennénk, hátha ötödszörre majd?
Ezek a nagy szankciók is... attól tartok, többet fognak ártani nekünk, mint az oroszoknak. Már legutóbb is úgy volt, most szerintem még jobban.
Koszovót nem értem. Az ENSZ által is elítélt népirtás ami alapján ENSZ protektoratus alá került, ezért ment be a NATO, mai napig ENSZ felhatalmazás alatt vannak ott a békefenntartók. Donbasszban nem volt semmi ilyesmi, az orosz állítólagos bizonyítékokat a népirtásról az ENSZ nem fogadta el és nem állapított meg semmilyen visszaélést. Az oroszok folyamatosan hazudnak erről, nyilván először a történelmük során. :D (pl Katyn)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

swordmanus írta: 2022.03.06. 23:12 Az ukránoknak a maradék józan esze is elfogyott... Ha legalább annyi, hogy jóskapista, itt írd alá...
Szia,

Egy modon lehet biztosan megelozni, hogy a megszallok megszerezzek azt a papirt: ha nem keszul el.

Bel
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

bel írta: 2022.03.06. 19:12 Szia,

Nagyon sok olyat irtal, amivel egyetertek, ezert nem ideztem be. :-)

De most az egyszer kivetelesen az a helyzet, hogy a mi erdekunk az, hogy keptelenek legyenek az oroszok rank tamadni (vagyis ne legyenek a szomszedaink), es pont ezen erdekunkert harcolnak az ukranok.

Szoval igenis segiteni kell oket most!

Abszolut minim azzal, hogy a tobbi orszagot nem akadalyozzuk a szalitmanyaik at nem engedesevel, hogy egyeduli EU-s orszagkent mi sem maradunk ki a polgari vedelmi segitsegnyujtasbol, ... .
De sokkal inkabb a balti allamokkal, csehekkel es a lengyelekkel azonos szintu segitsegnyujtast adni: fegyvert adni, onkenteseket kiengedni.

Szamomra nyilvanvalo, hogy semmiben sem szabad legelsonek lenni, de az elso vonalra fel kell zarkozni addig, amig ilyen konnyen megtehetjuk ezt.

Mert a kovetkezo lepes mar jobban fog fajni, amikor az egyetlen harckocsizaszloaljunknak kell majd menni a balti allamokat vedeni, es itt mar csak nehany most meg nem letezo tartalekos harckocsi marad.

Bel
Amúgy sem akarna józan ésszel senki közúton a Kárpátok szent bércein keresztül innen fegyvert szállítani. A lengyelek felől sokkal kevésbé problémás. De akkor mi a faxnak ennyire hangsúlyozni, hogy itt ugyan nem?!

Hihetetlen formáit találják ki amúgy az ukránok megsegítésének. Pl. Kijevben 61 ezer (!!!) AirBNB éjszakát foglaltak le, felerészben amerikaiak. Nyilván senki nem fog odamenni, de kifizetik, ahogyan kell.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

bel írta: 2022.03.06. 19:01 Szia,

Forras?

Bel
Neked forrást linkelni? 😀😀
https://www.szeretlekmagyarorszag.hu/hi ... horszagban
Ennyi bőven elég az öncenzurahoz.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

swordmanus írta: 2022.03.06. 23:12 Jól elvitázgattok, hogy kinek van igaza...
Talán majd nagypapakorunkban ez kiderül. Vagy sose.
Ugye Irakban se találtak végül biofegyvert... de akkor már mindegy volt. És milyen klassz ország lett belőle Szaddam után. Számos más példával is teremtődött olyan precedens (pl. Koszovó), amit az orosz szeretett volna követni, csak hát amit lehet Jupiternek...
Hogy végül mi marad Ukrajnából, az jó kérdés. Meglepne, ha a nyugati csücske is érdekelné Putyint, kétlem, hogy hosszas határt szeretne NATO országokkal, esetleg a Moldáv-román-ukrán csücsök lehet érdekes Odessza miatt.
Ha jósolni kellene, még Kijevet és Odesszát elfoglalják, meg a folyótól keletre lévő részeket nagyjából, mondjuk jövő hét végéig, és addigra lesz valami egyezség. A Nyugat nem teljesen hülye, az látszik, hogy jelentős részben inkurrencia hadianyagot küld. Na az max. kicsit elodázza a véget szerintem.
Megszívni ugyanakkor mi is meg fogjuk. Ugyanis hamarosan óriási mennyiségű cucc fog feltűnni a feketepiacon, pl. a szabadszedéses akcióban osztogatott AK-kból... Az ukránoknak a maradék józan esze is elfogyott... Ha legalább annyi, hogy jóskapista, itt írd alá... De nem, ennyire nem voltak ostrom alatt azért, hogy legalább erre nem legyen mód.
A sok beáramlott menekült a szomszéd országok munkaerő és demográfiai problémáját egy időre meg fogja oldani szerintem, az ukránok (főleg pl. a kárpátaljai magyarok) sokkal könnyebben asszimilálhatóak mint pl. egy afrikai csapat... Ha rendeződik is a helyzet, akkor se fog mindenki hazatérni. Ugyanakkor mi is meg fogjuk szívni. Nem kicsit. Elszabadulnak az árak, tartósan... Ha így haladunk, meg fogja érni vidéken élni és termelni, hiszen arany ára lesz a terménynek. Persze a termelési költségek is durván nőnek, és az sem segít, ha nem tankolhatod tele a traktort, amivel szántanál. De az ukrán termés egy része tuti kiesik a rendszerből idén, és ami megterem, az is ki tudja, hova lesz eladva. Az oroszok nem fognak éhezni, hisz lesz olcsó műtrágyájuk, olcsó olajuk a traktorba, és a termőföldek terén is jelentős területekre tesznek szert pluszban napjainkban. A világ persze most büszkén ágál, hogy nem veszünk olajat tőlük, meg majd semmitse... de tél lesz jövőre is... Mi, kishalak ugyanakkor szívunk majd gazdaságilag. Bár lesz aki még jobban... azt látni kell, hogy a nagy fehér asztalnál elhangzottak minden bizonnyal olyan dolgok, amelyek meghatározzák országunk menetirányát, és hát Putyin teljesen világos üzeneteket szokott küldeni. De most komolyan: 1849-ben se jött be, utána egyik világháborúban se jött be, aztán 56-ban se jött be, amikor az oroszokkal akartunk tengelyt akasztani. Most miért tennénk, hátha ötödszörre majd?
Ezek a nagy szankciók is... attól tartok, többet fognak ártani nekünk, mint az oroszoknak. Már legutóbb is úgy volt, most szerintem még jobban.
+1
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

bel írta: 2022.03.07. 08:19 Szia,

Egy modon lehet biztosan megelozni, hogy a megszallok megszerezzek azt a papirt: ha nem keszul el.

Bel
Bezzeg itthon -NE ADJ ISTEN!- lófaxt nem osztanának mert az operetthadsereg megvédene, meg amúgy is TILOS az önvédelem!
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

aksurv írta: 2022.03.07. 10:51 Neked forrást linkelni? 😀😀
https://www.szeretlekmagyarorszag.hu/hi ... horszagban
Ennyi bőven elég az öncenzurahoz.
Szia,

Koszi, uj info volt nekem.

Ez azert nem teny nyilvanossagra hozasaert, hanem az orosz progaganda terjeszteseert/tamogatasaert jar.

Bel
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

bel írta: 2022.03.07. 12:23 Szia,

Koszi, uj info volt nekem.

Ez azert nem teny nyilvanossagra hozasaert, hanem az orosz progaganda terjeszteseert/tamogatasaert jar.

Bel
Bevallalod az eljárást?
Öncenzura.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

aksurv írta: 2022.03.07. 13:26 Bevallalod az eljárást?
Öncenzura.
Mondjuk a csehek pont az USA mellett nagyon régen rajta vannak az Oroszország nem-barátai listán.

Most bővítették éppen, az egész EU-val + másokkal (beleértve természetesen minket is).
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

:lol: :lol: GPS C szorítóval rögzítve a "SU-34 bombázóban" :shock: A földi egységek meg papír térképpel közlekednek és kérdezősködnek a helyiektől :lol:

FNQfH2kXoAQRch6.jpg
FNQfH_EWUAAVteU.jpg
FNQfH_EWUAAVteU.jpg (38.99 KiB) Megtekintve 17745 alkalommal
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

bel írta: 2022.03.07. 08:19 Szia,

Egy modon lehet biztosan megelozni, hogy a megszallok megszerezzek azt a papirt: ha nem keszul el.
Pontosan.
Ha a megszállók kezébe jut, akkor lesz egy naprakész listájuk azokról, akik hajlandóak lennének ellenük fegyverrel harcolni..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

chucky írta: 2022.03.08. 07:07 :lol: :lol: GPS C szorítóval rögzítve a "SU-34 bombázóban" :shock: A földi egységek meg papír térképpel közlekednek és kérdezősködnek a helyiektől :lol:
A rettegett orosz medve a híradások alapján sokszor tűnik papírmedvének, a félelmetesnek tartott orosz hadsereg meg egy sárban vergődő, rossz hadseregnek. Alacsony morál, logisztikai problémák, hitvány felszerelés. De!
Már Bismarck is azt mondta, hogy az orosz medve nem olyan erős mint amilyennek hiszi magát. De nem is olyan gyenge, mint amilyennek mások gondolják.
Ez komoly tanulság, erre 2x ráb.sztak a németek, és úgy mindenki más is igen csúnyán. Tehát lehet hogy most azt gondoljuk hogy bénáznak - viszont behívhatnak 4 millió tartalékost. Lehet hogy elakadnak a járműveik a sárban és sorra lövik ki az ukránok, de van belőle még végeláthatlanul sok.

Ami elgondolkodtató az az, hogy ezek a tulajdonságaik azért az ukránoknak is megvannak. Ott is van 1 millió tartalékos akit csatasorba tudnak állítani. Eddig kaptak összesen 17 ezer (!!!) modern nyugati páncélos-elhárító fegyvert, és 3 ezer (!!!) Stingert. Ezzel és az emberanyagukkal, meg az egységes civil ellenállással már iszonyatos károkat tudnak okozni a támadóknak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2022.03.08. 09:54 A rettegett orosz medve a híradások alapján sokszor tűnik papírmedvének, a félelmetesnek tartott orosz hadsereg meg egy sárban vergődő, rossz hadseregnek. Alacsony morál, logisztikai problémák, hitvány felszerelés. De!
Már Bismarck is azt mondta, hogy az orosz medve nem olyan erős mint amilyennek hiszi magát. De nem is olyan gyenge, mint amilyennek mások gondolják.
Ez komoly tanulság, erre 2x ráb.sztak a németek, és úgy mindenki más is igen csúnyán. Tehát lehet hogy most azt gondoljuk hogy bénáznak - viszont behívhatnak 4 millió tartalékost. Lehet hogy elakadnak a járműveik a sárban és sorra lövik ki az ukránok, de van belőle még végeláthatlanul sok.

Ami elgondolkodtató az az, hogy ezek a tulajdonságaik azért az ukránoknak is megvannak. Ott is van 1 millió tartalékos akit csatasorba tudnak állítani. Eddig kaptak összesen 17 ezer (!!!) modern nyugati páncélos-elhárító fegyvert, és 3 ezer (!!!) Stingert. Ezzel és az emberanyagukkal, meg az egységes civil ellenállással már iszonyatos károkat tudnak okozni a támadóknak.
Azt a 3000 Stingert nem gondoltak szerintem át. Ugyanis aranyban érik a súlyukat.
Ha csak 1% veszik el az 30 db.
Az első iszlám államos videó után pedig leül a légi közlekedés.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Az ukrán területvédők nemzetközi egységének tagjai, ahonnan jöttek: USA, UK, Svédország, Litvánia, India.
Milyen karabélyt szorongatnak az első sorban állók?
FNQ6-wNXEAgGH49.jpg
FNQ6-wNXEAgGH49.jpg (86.43 KiB) Megtekintve 17664 alkalommal
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2022.03.08. 11:15 Azt a 3000 Stingert nem gondoltak szerintem át. Ugyanis aranyban érik a súlyukat.
Ha csak 1% veszik el az 30 db.
Az első iszlám államos videó után pedig leül a légi közlekedés.
Lehet pontatlan volt a forrás, és nem 3000 stinger ami jött, hanem mindenféle MANPADS. De igen, a kockázat ettől még ott van, de ugyanez igaz az a lakosság között tömegével osztogatott automata fegyverekre is.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

TotoHU írta: 2022.03.08. 12:08 Lehet pontatlan volt a forrás, és nem 3000 stinger ami jött, hanem mindenféle MANPADS. De igen, a kockázat ettől még ott van, de ugyanez igaz az a lakosság között tömegével osztogatott automata fegyverekre is.
Ezen az oldalon említik,hogy ki mit és mennyit :roll: Ezek szerint annyi fegyvert kaptak,hogy minden katona úgy néz ki mint a Call of Duty-ban.Mindenkinél 5 fegyver meg két rakétavető van :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

TotoHU írta: 2022.03.08. 12:04 Az ukrán területvédők nemzetközi egységének tagjai, ahonnan jöttek: USA, UK, Svédország, Litvánia, India.
Milyen karabélyt szorongatnak az első sorban állók?

FNQ6-wNXEAgGH49.jpg
Pindad SS1 talán.
Avatar
Pirattm
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2020.06.14. 00:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Pirattm »

HCZoli írta: 2022.03.08. 14:11 Pindad SS1 talán.
FN FNC lesz az, azt kaptak eleve...
Acta Non Verba
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

chucky írta: 2022.03.08. 07:07 :lol: :lol: GPS C szorítóval rögzítve a "SU-34 bombázóban" :shock: A földi egységek meg papír térképpel közlekednek és kérdezősködnek a helyiektől :lol:


FNQfH2kXoAQRch6.jpg
FNQfH_EWUAAVteU.jpg
Kb. 5 éves kép, még Szíriából.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Pirattm írta: 2022.03.08. 14:24 FN FNC lesz az, azt kaptak eleve...
És valóban, a szállított fegyverek listáján meg is jelenik.

https://www.19fortyfive.com/2022/03/put ... -the-west/

Combos készletet kaptak a belgáktól és a csehektől, csak az utóbbi napokban, jó színes a kép:

Small Arms

5,000 FN FNC 5.56mm assault rifles from Belgium
“rifles and machine guns” from Croatia sufficient to equip four brigades
5,000 vz.58 assault rifles from the Czech Republic
2,085 vz.61 Skorpion submachine guns from the Czech Republic
30,150 vz.82 9mm pistols
31 7.62mm Dragunov and 12.7mm Falcon sniper rifles from the Czech Republic
5 million rounds of ammo from the Czech Republic
2,500 assault rifles, likely 7.62mm RK54 or RK 56TP (ie. AKS-47 and Chinese Type 56 respectively) with 150,000 rounds from Finland
“Kalashnikov rifles” from Greece
10 Barret M82 .50 caliber anti-material rifles from The Netherlands
90 AX .308/.338 sniper rifles with 30,000 rounds from The Netherlands
10,000 GROT modular assault rifles from Poland
G3 battles rifles from Portugal
Kalashnikov assault rifles from Slovenia
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

chucky írta: 2022.03.08. 12:46 Ezen az oldalon említik,hogy ki mit és mennyit :roll: Ezek szerint annyi fegyvert kaptak,hogy minden katona úgy néz ki mint a Call of Duty-ban.Mindenkinél 5 fegyver meg két rakétavető van :mrgreen:
A spec. alakulatok meg M4 WAC-ot hordanak, ami ha jól tudom 7,62*39, de hogy a videon az van e vagy 5,56 azt nem tudom. De akad még ott AK74 is.
Oldalfegyverük is vmi modernebb.
Lesz itt katyvasz lőszerileg.
https://twitter.com/i/status/1500563898411462658
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TotoHU írta: 2022.03.08. 15:42 És valóban, a szállított fegyverek listáján meg is jelenik.

https://www.19fortyfive.com/2022/03/put ... -the-west/

Combos készletet kaptak a belgáktól és a csehektől, csak az utóbbi napokban, jó színes a kép:

Small Arms
Ja, jó kis kavalkád..
Az utcán ha jól láttam 5,45x39 -es gépkarabélyt osztogattak, a vz.58 7,62x39-es, a vz.61 7,65-ös, a vz.82 9x18 Makarov..
Az oroszoknál/ukránoknál még mindig párhuzamosan van 9x19 és 9x18 pisztoly?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Pirattm
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2020.06.14. 00:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Pirattm »

Amúgy meg méreg drága 80.000 cseh koronás fegyver, de ingyen odaadni az menő...
Acta Non Verba
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

chucky írta: 2022.03.08. 12:46 Ezen az oldalon említik,hogy ki mit és mennyit :roll: Ezek szerint annyi fegyvert kaptak,hogy minden katona úgy néz ki mint a Call of Duty-ban.Mindenkinél 5 fegyver meg két rakétavető van :mrgreen:
https://www.aljazeera.com/news/2022/2/2 ... to-ukraine

Lemaradt a link :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Trailm »

A mostani Orosz - Ukrán összetűzésben melyik oldalon , milyen gyártmányú/típusú és milyen kaliberű lőfegyvereket használnak ?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

egy pillanatra azt hittem Bel is ott van :shock:
TotoHU írta: 2022.03.08. 12:04 Az ukrán területvédők nemzetközi egységének tagjai, ahonnan jöttek: USA, UK, Svédország, Litvánia, India.
Milyen karabélyt szorongatnak az első sorban állók?

FNQ6-wNXEAgGH49.jpg
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

qqriq írta: 2022.03.08. 16:24 egy pillanatra azt hittem Bel is ott van :shock:
Szia,

Tenyleg hasonlit. :-)

Bel
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Trailm írta: 2022.03.08. 16:19 A mostani Orosz - Ukrán összetűzésben melyik oldalon , milyen gyártmányú/típusú és milyen kaliberű lőfegyvereket használnak ?
A válasz: igen.
Pont lejjebb lett kitárgyalva, hogy adományként legalább tucatnyi típust kaptak. Ezen felül a saját rendszeresítéseik (nagyrészt ex-szovjet fegyverek), kaliberben pedig az egzotikumokon kívül szerintem már minden is megtalálható, főleg ukrán oldalon.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

chucky írta: 2022.03.08. 12:46 Ezen az oldalon említik,hogy ki mit és mennyit :roll: Ezek szerint annyi fegyvert kaptak,hogy minden katona úgy néz ki mint a Call of Duty-ban.Mindenkinél 5 fegyver meg két rakétavető van :mrgreen:
Szia,

Azert az az 1 millio tartalekos igen nagy letszam, a 17 000 panceltoro fegyver nem olyan sok oda (persze nyilvan alapbol is van valamennyi sajatjuk).

Engem megdobbentett, hogy 2200 db RPG-7-tel rendelkezett 1985-ben a Nephadsereg, szerintem kozel 100 000 lett volna a logikus: ha ugy szamolunk, hogy a lakossag 10%-a tartalekos, es azok 10%-nel legyen RPG. De persze az egy tisztan tamado hadsereg volt, ezert nem kellett joval tobb loveszraj, mint amennyit pancelosokon el tudtak szallitani Ausztriaba/Eszak-Olaszorszagba/Del-Nemetorszagba.

Bel
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

bel írta: 2022.03.08. 17:28 Szia,

Azert az az 1 millio tartalekos igen nagy letszam, a 17 000 panceltoro fegyver nem olyan sok oda (persze nyilvan alapbol is van valamennyi sajatjuk).

Engem megdobbentett, hogy 2200 db RPG-7-tel rendelkezett 1985-ben a Nephadsereg, szerintem kozel 100 000 lett volna a logikus: ha ugy szamolunk, hogy a lakossag 10%-a tartalekos, es azok 10%-nel legyen RPG. De persze az egy tisztan tamado hadsereg volt, ezert nem kellett joval tobb loveszraj, mint amennyit pancelosokon el tudtak szallitani Ausztriaba/Eszak-Olaszorszagba/Del-Nemetorszagba.

Bel
A reggeli videóban egy mezei RPG7-tel lőttek ki 2db T-72B harckocsit álló helyzetben.És kiégtek a találattól :roll: Pedig semmi tandem robbanófej nem volt csak a sima kumulatív skuló :shock:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

chucky írta: 2022.03.08. 19:08 A reggeli videóban egy mezei RPG7-tel lőttek ki 2db T-72B harckocsit álló helyzetben.És kiégtek a találattól :roll: Pedig semmi tandem robbanófej nem volt csak a sima kumulatív skuló :shock:
Annak se mindnek van reaktív páncélzata, kerámialemezelés extrában stb... Anélkül meg viszi azt is az RPG.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

AndyA írta: 2022.03.08. 19:32 Annak se mindnek van reaktív páncélzata, kerámialemezelés extrában stb... Anélkül meg viszi azt is az RPG.
Egy 1960-ban rendszeresített fegyverrel hatástalanítani lehet a most még hadrendben álló harckocsik nagy részét? :roll: :lol:
Még jó,hogy sugárveszély ellen véd a tank ami valszeg sosem következik be :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

Thunder
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.08.15. 22:20

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Thunder »

nekem az nagyon furcsa, hogy az orosz hadsereg láthatóan alkalmatlan éjjeli hadviselésre. Értem, hogy egyelőre régebbi technikát vet be, de adott esetben ezeket is lehetett volna modernizálni az elmúlt 8 évben, akár T80-asoknál, akár egyéni katonai szinten. Az meg, hogy láthatóan nem törekszenek totális légi fölényre és onnatól kezdve pedig a műveletek szisztematikus légi támogatására, megint csak érthetelen - nem drága az emberélet? Ez már nem a II vh .... ja, meg amiket lehet látni, hogy benzin/olaj ill. kaja elfogy?? itt azért számít, hogy otthon a lakosságban milyen érzéseket kelt, hiába hoznak olyan törvényt, aminek kapcsán bebörtönözni lehet háború ellenes hangadókat, az elégedetlen tűzhöz közeli oligarchákról nem is beszélve
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

zora írta: 2022.03.08. 22:30 https://youtu.be/TjgclzOTUOc
Húsdaráló.
Pár napja még nem volt kitakarva :roll: Oda lett a deszant egység :shock:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Thunder írta: 2022.03.09. 00:42 nekem az nagyon furcsa, hogy az orosz hadsereg láthatóan alkalmatlan éjjeli hadviselésre. Értem, hogy egyelőre régebbi technikát vet be, de adott esetben ezeket is lehetett volna modernizálni az elmúlt 8 évben, akár T80-asoknál, akár egyéni katonai szinten. Az meg, hogy láthatóan nem törekszenek totális légi fölényre és onnatól kezdve pedig a műveletek szisztematikus légi támogatására, megint csak érthetelen - nem drága az emberélet? Ez már nem a II vh .... ja, meg amiket lehet látni, hogy benzin/olaj ill. kaja elfogy?? itt azért számít, hogy otthon a lakosságban milyen érzéseket kelt, hiába hoznak olyan törvényt, aminek kapcsán bebörtönözni lehet háború ellenes hangadókat, az elégedetlen tűzhöz közeli oligarchákról nem is beszélve
Az orosz haccsereg félelmetes ereje a "piros gomb" megnyomásának fenyegetőzésében rejlik :roll:
Sokan vannak de szarul képzettek és elavult felszereléssel.
Az ukránokat segítik elég rendesen információval és ezzel szinte el is dőlt minden.
Rendszeresen támadják a gyenge védelemmel ellátott utánpótlásokat amitől még jobban esik az amúgy is vacak morál.
A végére biztos bedurvulnak :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

chucky írta: 2022.03.08. 22:06 Egy 1960-ban rendszeresített fegyverrel hatástalanítani lehet a most még hadrendben álló harckocsik nagy részét? :roll: :lol:
Még jó,hogy sugárveszély ellen véd a tank ami valszeg sosem következik be :mrgreen:
A 61-ben legelsőnek gyártott példány átütése is már 260 mm volt. Azóta meg csak javult, az aktuális "sima", azaz nem dupla fejes példányra 500 mm fölöttit ad meg a gyártói speckó. Ha nincs a HK-n valami extra védelem, kb. mindegy, hol találja el és milyen szögben. A találati valószínűség (szintén gyártói spec, nyilván erősen függ a körülményektől, és hogy kinek a kezében van) 100 m-ig 96%.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára AndyA 2022.03.09. 10:52-kor.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

chucky írta: 2022.03.09. 07:27 Az orosz haccsereg félelmetes ereje a "piros gomb" megnyomásának fenyegetőzésében rejlik :roll:
Sokan vannak de szarul képzettek és elavult felszereléssel.
Az ukránokat segítik elég rendesen információval és ezzel szinte el is dőlt minden.
Rendszeresen támadják a gyenge védelemmel ellátott utánpótlásokat amitől még jobban esik az amúgy is vacak morál.
A végére biztos bedurvulnak :roll:
Na ja. Tegnap még a két orosz nyugger elkergette a 4 állig felfegyverzett orosz katonát, de félek tőle, hogy ez akár napokon belül fajulhat odáig, hogy amint kilépnek a házból, kérdés nélkül lövik agyon őket.

Már most sem példátlan. Ők is egy nyugdíjas korú házaspár voltak a hírek szerint... :-(

https://twitter.com/ArmedForcesUkr/stat ... 2369103872

Ezt csak azok, akiknek jó a gyomra, erősen 18+ és NSFW tartalom!!!

https://twitter.com/i/status/1498441444377436162
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

AndyA írta: 2022.03.09. 10:52 Na ja. Tegnap még a két orosz nyugger elkergette a 4 állig felfegyverzett orosz katonát, de félek tőle, hogy ez akár napokon belül fajulhat odáig, hogy amint kilépnek a házból, kérdés nélkül lövik agyon őket.

Már most sem példátlan. Ők is egy nyugdíjas korú házaspár voltak a hírek szerint... :-(

https://twitter.com/ArmedForcesUkr/stat ... 2369103872

Ezt csak azok, akiknek jó a gyomra, erősen 18+ és NSFW tartalom!!!

https://twitter.com/i/status/1498441444377436162
Szerencsétlenek pont belefutottak az utánpótlás konvojba :( A BMP nem tudhatta,hogy civilek vagy fegyveresek ülnek az autóban.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

chucky írta: 2022.03.08. 22:06 Egy 1960-ban rendszeresített fegyverrel hatástalanítani lehet a most még hadrendben álló harckocsik nagy részét? :roll: :lol:
Szia,

Egyreszt altlalanos elv, hogy egyenletesen nem lehet pancelozni a harckocsikat, mert vagy hasznalhatatlanul nehez lesz, vagy szembol nagyon gyenge. Ezert aztan alapvetoen _csak_ arra tervezik a harckocsikat, hogy szembol vedettek legyenek, de oldalrol-hatulrol ehhez kepest vedtelenek.

Konkret, szamszeru pelda, a T-80U (1985-bol), a torony szembol 1320 mm homogen acelpancelnak felel meg szimpla robbano lovedekkel szemben (CE), az oldalanak hatso fele, pedig kb 80 mm-nek.

A nyugati pancelokat jobban titkoljak, de talan a Merkava IV az egyetlen, nagy szamban rendszeresitett harckocsi, ahol az oldalpancel jelentosen erosebb.

Szoval egyfelol nem meglepo, hogy ha az ellensegnek sikerul oldalba(!) lonie, akkor a 260 mm CE pancelatutes eleg a legtobb nagy szamban rendszeresitett harckocsi ellen, mikozben szembol ez mar regen nem igaz.

Ami szamomra meglepo, hogy 1990 korul megcsinaltak az oroszok az "arena"-t, ami 25 m tavolsagban megsemmisiti a beerkezo panceltoro raketakat. Es a mai napig nem hasznaljak szeles korben.

Az meg nagy kerdes, hogy ehhez hasonlo rendszer lesz-e a magyar Leo-2A7+ -okon.

De akar van, akar nincs, egy 2. vilaghaboru vegi panceltoro agyu konnyen kilo barmit oldalrol.

Bel
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Engem az lép meg h a Bayraktar-ok milyen hatékonyak konvoj ellen.
Sztem HKban is ebbe az irányba kellene menni.

Az is tisztán látszik h az orosz hadsereg ereje túl lett hypolva. Nem azt mondom h gyengék, de nem olyan erősek mint az a szakértők gondolták-az piros gombot leszámítva.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

bel írta: 2022.03.09. 12:29 Szia,

Egyreszt altlalanos elv, hogy egyenletesen nem lehet pancelozni a harckocsikat, mert vagy hasznalhatatlanul nehez lesz, vagy szembol nagyon gyenge. Ezert aztan alapvetoen _csak_ arra tervezik a harckocsikat, hogy szembol vedettek legyenek, de oldalrol-hatulrol ehhez kepest vedtelenek.

Konkret, szamszeru pelda, a T-80U (1985-bol), a torony szembol 1320 mm homogen acelpancelnak felel meg szimpla robbano lovedekkel szemben (CE), az oldalanak hatso fele, pedig kb 80 mm-nek.

A nyugati pancelokat jobban titkoljak, de talan a Merkava IV az egyetlen, nagy szamban rendszeresitett harckocsi, ahol az oldalpancel jelentosen erosebb.

Szoval egyfelol nem meglepo, hogy ha az ellensegnek sikerul oldalba(!) lonie, akkor a 260 mm CE pancelatutes eleg a legtobb nagy szamban rendszeresitett harckocsi ellen, mikozben szembol ez mar regen nem igaz.

Ami szamomra meglepo, hogy 1990 korul megcsinaltak az oroszok az "arena"-t, ami 25 m tavolsagban megsemmisiti a beerkezo panceltoro raketakat. Es a mai napig nem hasznaljak szeles korben.

Az meg nagy kerdes, hogy ehhez hasonlo rendszer lesz-e a magyar Leo-2A7+ -okon.

De akar van, akar nincs, egy 2. vilaghaboru vegi panceltoro agyu konnyen kilo barmit oldalrol.

Bel
Az egyik legismertebb, bár eredetileg légvédelminek készült, de utóbb nehéz páncéltörő ill. HK-löveg szerepben is kiválóan szerepelt ágyú a 88 mm-es Flak. Ennek a II VH vége felé gyártott, legfeljelettebb típusai azokkal a gránátokkal, amiket a Tigrisekhez csináltak bele, 200 mm fölötti átütést tudtak 30 fokos becsapódási szögben több száz méter távolságig. Még a 36-os, VH előtti verzió is tudott 10 centit 1 km-en belül.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára AndyA 2022.03.09. 14:24-kor.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

AndyA írta: 2022.03.09. 14:11 Az egyik legismertebb, bár eredetileg légvédelminek készült, de utóbb nehéz páncéltörő ill. HK-löveg szerepben is kiválóan szerepelt ágyú a 88 mm-es Flak.
Nem 88mm PAK?
(Panzerabwehrkanone. A Flak a Flugzeugabwehrkanone. Aztán lehet, hogy nincs különbség a kettő között?)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2022.03.09. 14:19 Nem 88mm PAK?
(Panzerabwehrkanone. A Flak a Flugzeugabwehrkanone. Aztán lehet, hogy nincs különbség a kettő között?)
Igen és nem. :-)

Írtam, hogy eredetileg légvédelmi lövegnek készült, akkor volt a leánykori nevén 88 mm-es Flak 18/36/37. (1917-ben kezdték el kidolgozni Kruppék, majd 1918-ban lett 75 mm helyett 88 mm-es, azért lett ez a száma. Azután 36-ban és 37-ben is kapott egy "ráncfelvarrást".) Azután amikor kiderült, hogy a hosszú cső és a magas lövedék kezdősebesség milyen hasznos a páncéltöréshez, továbbfejlesztették páncéltörő irányba is. Eleinte csak letekerték vízszintesbe, úgy lőttek vele HK-kra, azután készült bele kimondottan páncéltörő lövedék, és végül lett belőle a 88 mm-es PAK 43, mint gumikerekes vontatott nehéz páncéltörő löveg, ill. mint a Tigris harckocsik ágyúja.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára AndyA 2022.03.09. 14:35-kor.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

WildBear23 írta: 2022.03.09. 14:19 Nem 88mm PAK?
(Panzerabwehrkanone. A Flak a Flugzeugabwehrkanone. Aztán lehet, hogy nincs különbség a kettő között?)
Szia,

Szerintem foleg az iranyzasa volt mas a Flak-nak es a Pak-nak.
Vagyis a Flak-kal lehetett egeszen magas szogben (85 fok), es barmilyen oldalszogben (hogy utanaforduljon a repulonek) loni.
Ezzel szemben a Pak-nal maximum 38 fokban lehetett emelni es 56 fokos szogben lehett oldalra iranyozni (gyanakszok, hogy ez 2x28 fokot jelent), cserebe sokkal jobban lehetett alcazni (ez nagyon fontos), es a geppuskatuztol vedett a pancelzata.

Jol lathato a kulonbseg annak ellenere, hogy a szuk ertelemben vett loveg ugyanaz:
Kép
Kép

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

Thunder írta: 2022.03.09. 00:42 ja, meg amiket lehet látni, hogy benzin/olaj ill. kaja elfogy??
Szia,

Az megszokott, hogy penzert/vodkaert eladjak az oroszok a fegyvereiket (Afganisztanban is ez volt a szokas), de ugy tunik, most mar kajaert is.

Gondolom pl. a vallrol indithato Igla raketaknak jo piaca lesz. :-)

Bel
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

bel írta: 2022.03.09. 14:37 Szia,

Az megszokott, hogy penzert/vodkaert eladjak az oroszok a fegyvereiket (Afganisztanban is ez volt a szokas), de ugy tunik, most mar kajaert is.

Gondolom pl. a vallrol indithato Igla raketaknak jo piaca lesz. :-)

Bel
Nem tudom, hogy itt olvastam vagy máshol jött. Azt írták, hogy az ukrán hadsereg stratégiai csapásmérő ereje, vagyis a gulyáságyúk kezdjenek el szélirányba állva borscsot főzni, és az oroszok önként jönnek megadni magukat egy tál ételért...
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

WildBear23 írta: 2022.03.09. 14:19 Nem 88mm PAK?
(Panzerabwehrkanone. A Flak a Flugzeugabwehrkanone. Aztán lehet, hogy nincs különbség a kettő között?)
Akkor ezért nem lehet szerelt gumist legalizálni nálunk, mert az kézi páncéltörő (9 mm PAK Rubber)!? :lol:

Legalábbis a BM szerint
Bocsi rossz vicc volt...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kontrolle13 2022.03.09. 15:01-kor.
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

AndyA írta: 2022.03.09. 14:32
bel írta: 2022.03.09. 14:32
Bel, AndyA, köszi az infót! ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2022.03.09. 15:00 Bel, AndyA, köszi az infót! ;)
Igyekszik az ember, ahogy szerény képességétől telik. :-)
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Az oroszok elismerték h SORKATONÁK is vannak Ukrajnában
Rájöttek h ez nem túl jó ötlet, igyekeznek is visszavonni őket. Azért jópár megadta már magát.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

sodoma írta: 2022.03.09. 18:18 Az oroszok elismerték h SORKATONÁK is vannak Ukrajnában
Rájöttek h ez nem túl jó ötlet, igyekeznek is visszavonni őket. Azért jópár megadta már magát.
Jó volt nekik mert fárasztották vele a védőket :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Páncélvonat?Ez most komoly???? :lol: :lol: Remélem adnak neki egy nagy adag bajt raktárról 8-) :lol:
https://twitter.com/aldin_ww/status/1501240423653818377
Mehetnek a partizánok akksis flexel sineket vagdosni :shock:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

bel írta: 2022.03.09. 12:29 Szia,

Egyreszt altlalanos elv, hogy egyenletesen nem lehet pancelozni a harckocsikat, mert vagy hasznalhatatlanul nehez lesz, vagy szembol nagyon gyenge. Ezert aztan alapvetoen _csak_ arra tervezik a harckocsikat, hogy szembol vedettek legyenek, de oldalrol-hatulrol ehhez kepest vedtelenek.

Konkret, szamszeru pelda, a T-80U (1985-bol), a torony szembol 1320 mm homogen acelpancelnak felel meg szimpla robbano lovedekkel szemben (CE), az oldalanak hatso fele, pedig kb 80 mm-nek.

A nyugati pancelokat jobban titkoljak, de talan a Merkava IV az egyetlen, nagy szamban rendszeresitett harckocsi, ahol az oldalpancel jelentosen erosebb.

Szoval egyfelol nem meglepo, hogy ha az ellensegnek sikerul oldalba(!) lonie, akkor a 260 mm CE pancelatutes eleg a legtobb nagy szamban rendszeresitett harckocsi ellen, mikozben szembol ez mar regen nem igaz.

Ami szamomra meglepo, hogy 1990 korul megcsinaltak az oroszok az "arena"-t, ami 25 m tavolsagban megsemmisiti a beerkezo panceltoro raketakat. Es a mai napig nem hasznaljak szeles korben.

Az meg nagy kerdes, hogy ehhez hasonlo rendszer lesz-e a magyar Leo-2A7+ -okon.

De akar van, akar nincs, egy 2. vilaghaboru vegi panceltoro agyu konnyen kilo barmit oldalrol.

Bel
Lassan kimegy a divatból a tank mert egy gyalogos katona egy relatív olcsó fegyverrel hazavágja a drága páncélosokat. :roll:
Az országoknak is csak azért van,hogy meglegyen a papíron előírt darabszám.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Az acéltökűség magasiskolája, a tűzszerészek. Ezen a képen egy fel nem robbant orosz bombát hatástalanít egy üveg víz segítségével két ukrán tűzszerész, miközben a háttérből robbanások hallatszanak. Hogy a víznek tényleg van-e gyakorlati haszna azt nem tudom, de ezhek a srácok elképesztően bátrak.


https://index.hu/kulfold/2022/03/10/hab ... sz-bombat/
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Nem állnak tátott szájjal a sültgalambot várva, hanem prágai diákok "plate carrier"-eket készítenek ukrán katonáknak: Studenti sestavují neprůstřelné vesty: „Nemáme peníze, ale chceme pomoct“
(Chrome beépített fordítójával és DeepL Translate bővítménnyel lehet angolul vagy magyarul elolvasni.)

Apropó, jó okuk van erre: Bécsből és Budapestről érkeztek a csehországi lőszerraktár elleni orosz szabotázsakció szervezői
"A vrběticei lőszerraktár felrobbantásával végződött orosz GRU titkosügynökök akciója jóval szélesebb kiterjedésű, mint azt az első megjelent hírek alapján megismertük. Az új információkat a Bellingcat oknyomozó csoport és a cseh Respekt hetilap közös nyomozása alapján megjelent cikkből tudjuk."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Ő itt Igor.
Igor minden reggel sétálni megy a közeli erdőbe.
Ma reggel Igor az orosz hadsereg egy 9K330 Tor SAM rendszerét találta elhagyva az erdőben.
Most Igornak van egy 20 millió dolláros SAM-rendszere.
Gratulálok Igor!
Legyél te is olyan, mint Igor!

Facebook csoportból lopva. Háttér infó: a legújabb ukrán adójogszabályok szerint az orosz hadseregtől a polgárok által eltulajdonított mindennemű felszerelés adómentes, az övék. Mondjuk ezt azért lehet, hogy az ukrán katonák kölcsönkérik tőle. :D
Igor.jpg
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

TotoHU írta: 2022.03.10. 18:42 Ő itt Igor.
Igor minden reggel sétálni megy a közeli erdőbe.
Ma reggel Igor az orosz hadsereg egy 9K330 Tor SAM rendszerét találta elhagyva az erdőben.
Most Igornak van egy 20 millió dolláros SAM-rendszere.
Gratulálok Igor!
Legyél te is olyan, mint Igor!

Facebook csoportból lopva. Háttér infó: a legújabb ukrán adójogszabályok szerint az orosz hadseregtől a polgárok által eltulajdonított mindennemű felszerelés adómentes, az övék. Mondjuk ezt azért lehet, hogy az ukrán katonák kölcsönkérik tőle. :D

Igor.jpg
:-D :-D :-D ezt lopom, ha nem baj!
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

Ma reggel kollégának elmormoltam egy imát: "Szent Javelin égi áldása szálljon minden Ukrajnában harcoló orosz páncélosra, Ámen!", erre délután mit látok? Sorra pukkannak el a Kijev felé tartó tankok az autóúton. Lehet a neosztálinnak is kellene valami hasonlót kívánnom? :-D
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Sjani86 írta: 2022.03.10. 19:46 Ma reggel kollégának elmormoltam egy imát: "Szent Javelin égi áldása szálljon minden Ukrajnában harcoló orosz páncélosra, Ámen!", erre délután mit látok? Sorra pukkannak el a Kijev felé tartó tankok az autóúton. Lehet a neosztálinnak is kellene valami hasonlót kívánnom? :-D
OFF
Szent Euróhoz kéne egy ima hogy ne b.ssza meg a forintot annyira! :lol:
ON
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 347
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Cajga »

chucky írta: 2022.03.10. 09:12 Páncélvonat?Ez most komoly???? :lol: :lol: Remélem adnak neki egy nagy adag bajt raktárról 8-) :lol:
https://twitter.com/aldin_ww/status/1501240423653818377
Mehetnek a partizánok akksis flexel sineket vagdosni :shock:
:D
"Iván Sergej Fjodorovics, hát nem tudta, hogy 20 éve vége már a háborúnak-kérdezték az öreg partizánt a tajgában. A rohadt életbe fiam, én meg csak robbogatom itt a vonatokat!" :lol: :shock:
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

TotoHU írta: 2022.03.10. 18:42
Bezzeg nekem csak egy szétvert-kibelezett Citroent hagytak a felhagyott bányában. Meg több tucatnyi penészes hálós narancsot. (Valaki összebalhézhatott a helyi zöldségessel az erdőbirtokossági társaságból.)
Jó volt a vadászszerencséd Igor. :)
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: vato »

TotoHU írta: 2022.03.10. 20:37 OFF
Szent Euróhoz kéne egy ima hogy ne b.ssza meg a forintot annyira! :lol:
ON
+1

ideje eurósítanom a munkaszerződésemet most már ... elmebeteg ami megy és lesz :roll:
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

chucky írta: 2022.03.10. 09:12 Páncélvonat?Ez most komoly???? :lol: :lol: Remélem adnak neki egy nagy adag bajt raktárról 8-) :lol:
https://twitter.com/aldin_ww/status/1501240423653818377
Mehetnek a partizánok akksis flexel sineket vagdosni :shock:
Azon a talajviszonyon a kötöttpályás közlekedés nagy jelentőséggel bír, főlg ha sok cuccot akarsz hatékonyan utánaküldeni a csapatoknak. Hogy az ellátóvonat célba is érjen, nem árt néha páncélvonatot is átküldeni a vonalon, hogy a vonal mentétn rendet vágjon.
Válasz küldése