Katonai és rendvédelmi

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

belatibi
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:31

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: belatibi »

Nem tudom, lehet sok akció filmet nézek?
De ott volt a színház lebombázása, az óvóhelyén állítólag 1000 emberrel. Szétlövik a kórházakat! Most iskolát, ahol talán 400 gyerek és nő volt... Nem engedik a túlélőket menteni, lőnek a mentőcsapatokra. Megy az egymásramutogatás! Ki tudja melyik oldal hazudik?
Én úgy gondolom, hogy most Ukrajna fölött egymásba ér a műholdak... antennája, napeleme. Gondolom ezekkel nyomon lehet követni a csapatmozgásokat. Vagy honnan indítottak rakétákat? Melyik állásokból?
Nem értem, hogy miért nem hozzák nyilvánosságra, bizonyítani, hogy ki követi el ezeket a háborús bűnöket?
Vagy hülyeség a gondolatom? Nem lehet azonosítani a "bűnös oldalt"?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5858
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

belatibi írta: 2022.03.20. 19:11 Nem tudom, lehet sok akció filmet nézek?
De ott volt a színház lebombázása, az óvóhelyén állítólag 1000 emberrel. Szétlövik a körházakat! Most iskolát, ahol talán 400 gyerek és nő volt... Nem engedik a túlélőket menteni, lőnek a mentőcsapatokra. Megy az egymásramutogatás! Ki tudja melyik oldal hazudik?
Én úgy gondolom, hogy most Ukrajna fölött egymásba ér a műholdak... antennája, napeleme. Gondolom ezekkel nyomon lehet követni a csapatmozgásokat. Vagy honnan indítottak rakétákat? Melyik állásokból?
Nem értem, hogy miért nem hozzák nyilvánosságra, bizonyítani, hogy ki követi el ezeket a háborús bűnöket?
Vagy hülyeség a gondolatom? Nem lehet azonosítani a "bűnös oldalt"?
Mindenki bűnös valamilyen szinten, tisztán jó és tisztán gonosz a mesékben van. Mindenki hazudik is.
A konkrét kérdésre válaszolva: ki dönti el mi az "igazi"? A sok propaganda közt megtalálod azt is, csak tudd melyik melyik...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
belatibi
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:31

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: belatibi »

Fortitu írta: 2022.03.20. 19:14 Mindenki bűnös valamilyen szinten, tisztán jó és tisztán gonosz a mesékben van. Mindenki hazudik is.
A konkrét kérdésre válaszolva: ki dönti el mi az "igazi"? A sok propaganda közt megtalálod azt is, csak tudd melyik melyik...
Sajnos igaz, ez a baj! Csak gondoltam a mai technika állása alapján visszakövethető lenne, hogy azt a nem tudom hány rakétát, orosz, szakadár vagy ukrán állásokból indították.
De akkor a nyilvánosságra hozatal vagy nem érdeke senkinek - itt akár a NATO-ra is gondolok, - vagy a kisebb rakétákat nem érzékelnek, nem követnek.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

belatibi írta: 2022.03.20. 19:11 Nem tudom, lehet sok akció filmet nézek?
De ott volt a színház lebombázása, az óvóhelyén állítólag 1000 emberrel. Szétlövik a kórházakat! Most iskolát, ahol talán 400 gyerek és nő volt... Nem engedik a túlélőket menteni, lőnek a mentőcsapatokra. Megy az egymásramutogatás! Ki tudja melyik oldal hazudik?
Én úgy gondolom, hogy most Ukrajna fölött egymásba ér a műholdak... antennája, napeleme. Gondolom ezekkel nyomon lehet követni a csapatmozgásokat. Vagy honnan indítottak rakétákat? Melyik állásokból?
Nem értem, hogy miért nem hozzák nyilvánosságra, bizonyítani, hogy ki követi el ezeket a háborús bűnöket?
Vagy hülyeség a gondolatom? Nem lehet azonosítani a "bűnös oldalt"?
Ott egy műhold. Annyit lát, hogy a városon kívülről elindul egy rakéta és lerombolja a kórházat. Azonosítja, hogy mindegymilyen orosz gyártmányú. Odáig nem lát el, hogy az egyenruhát is lássa, a rakéta meg oroszoknak, ukránoknak ugyanolyan van...
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

belatibi írta: 2022.03.20. 19:25 Sajnos igaz, ez a baj! Csak gondoltam a mai technika állása alapján visszakövethető lenne, hogy azt a nem tudom hány rakétát, orosz, szakadár vagy ukrán állásokból indították.
De akkor gondolom ez vagy nem érdeke senkinek, vagy a kisebb rakétákat nem érzékelnek, nem követnek.
Nagyobb sorozatvetőt, légvédelmi rakétát már látnak. De nagyon minősített adat a tényleges képesség. Illetve, a tasking most biztosan nem a taktikai felderítés. A NATO-ban indításészlelő műholdja csak USA-nak van. Be kell osztani az észlelési kapacitást.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2683
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

chucky írta: 2022.03.20. 13:43 BTR-4 30mm vs orosz tank :roll: Valamelyik oldalon pont erről vitáztak,hogy egy 20-30mm-es fegyverrel meg lehet-e rongálni "harcképtelenné tenni" a tankot vagy nem.
Szia,

Par eve volt egy elesloveszet Magyarorszagon, nagyon meglepo eredmennyel: az egyik gyengen sikerult oldalso hegesztesi varratnal atbujt a 30 mm-es AP loszer. Vagyis a BTR-80A kilotte a T-72-est.

Szerintem erre nem szabad ugy tekinteni, mint varhato eredmenyre, de erdekes tudni, hogy ez is elofordul.

Egesz mas dolog, amit irtal a rongalasrol: nyilvan suket es vak az a barmelyik(!) harckocsi, ami bekapott egy alapos 20-30 mm-es sorozatot: ejjellato, antanna, periszkoptukor, es nem utolso sorban a rekativ "teglak" mind megsemmisulnek ettol (igazabol a modernebb harckocsik rosszabbak ebbol a szemponbol, mint pl. egy T-55, es az meg rosszabb, mint egy T-34).

A problema ott van szerintem, hogy egy ilyen alapos sorozat leadasa eleg sok masodperc, es ha legalabb a legalapvetobb harcaszati elvet betartjak (3 db-os szakasznal kisebb nem kozlekedik onalloalloan), akkor a masik 2 harckocsi fasirtot csinal a BTR-bol egy pillanat alatt (lenyegeben barmilyen loszert hasznalva).

Bel
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6146
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Petya357 írta: 2022.03.20. 18:55
Na ja, nem tudni, hogy azért van-e nála Moszin-Nagant, mert:
1. Kurva jól lő vele, és a háztetőkről fog sniperkedni
vagy
2. Csak ez jutott neki. :)

Én abból indulok ki, hogy tudja hogy mit csinál, és nem véletlenül van nála egy forgó-tolózáras puska. Ugyanaz a "fostömlő", amit az orosz Zajcev, vagy a finn "fehér halál" Simo Häyhä használt.

Az eltelt 80 év alatt nem lett senki sem golyóálló.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
belatibi
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:31

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: belatibi »

Kösz AndyA és theHassan a felvilágosításért!
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1730
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

chucky írta: 2022.03.20. 13:33 Már a háború sem a régi....... :roll:
Az ezüst színű szalagot a csecsen harcosokon látni elvileg.Akkor még van fehér és a vörös.
Ukrán oldalon meg sárga és kék.
Ne gondolt túl: milyen szigszalag volt sok a boltban egyforma színű induláskor... csak ne olyan legyen, mint a szembenálló félé... ha kell, gyorsan feltekered, és akkor látod ki van veled, ha kell, gyorsan le is szedhető, mert bújócskázni kell a susnyásban.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1730
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

gvass1 írta: 2022.03.20. 19:04+1
Lehet még egy verzió: a nagyapja puskája, és gyerekként is ezzel tanult lőni, így ezt vitte magával harcolni is. A nagypapa szelleme vezeti a kezét... +20% damage! :-)
Nekem is 1909 (!!!!)-es kovácsolású a gyalogostiszti kardom. Nyilván egy friss gyártásúnak erősebb a pengéje... De a falon lógni, meg ha kell, akkor alakizni teljesen hibátlan. Az érzelmi értéke meg... ;-)
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2135
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

WildBear23 írta: 2022.03.20. 19:40 Na ja, nem tudni, hogy azért van-e nála Moszin-Nagant, mert:
1. Kurva jól lő vele, és a háztetőkről fog sniperkedni
vagy
2. Csak ez jutott neki. :)

Én abból indulok ki, hogy tudja hogy mit csinál, és nem véletlenül van nála egy forgó-tolózáras puska. Ugyanaz a "fostömlő", amit az orosz Zajcev, vagy a finn "fehér halál" Simo Häyhä használt.

Az eltelt 80 év alatt nem lett senki sem golyóálló.
Ha jól rémlik, Nemeskéri Kiss Sándor írta le, az "Amit az ember el nem felejt" c. könyvében, hogy kivitette maga után a frontra vmelyik "Afrika puskáját" (valszeg .450, vagy .500 Nitro express dupla lehetett), mert az orosz géppuska páncéllemezét azzal át tudta lőni, a hadi puskával (Mannlicher, vagy Mauser) meg nem. Szóval ki tudja, milyen indíttatásból visz valaki egy "nem oda való" fegyvert a harctérre. A 7,62 x 54 R energiája, átütése (behatoló képesség, penetráció, kinek mi a szimpi) lehet, hogy jobb bizonyos célok ellen, mint a 7,62 x 39-é. Ráadásul ehhez aztán van minden féle nyalánkság: nyomjelző, gyújtó, golyószóró, géppuska....
És 200 m-ről, egy közepes céltávcsővel, normál időjárási és fényviszonyok (még kezdődő szürkület belefér) mellett, 10-ből 10x lehet vele fejlövést elérni, ha ki tudod támasztani legalább az egyik kezedet.
Én vadásztam Naganttal, nyílt irányzékkal pár évig, just for fun. A sütése "szokni való", de amúgy semmivel nem rosszabb, mint egy 30-06-os kaliber. A 308 win-nél meg jóval erősebb. Pedig 200-ig az is felborít bármilyen hazai vadat, ha "lik iránt van". Lehet, elmegy még 50-100 métert, de az már csak a "halálvágta".
Van még egy "dakota közmondás": óvakodj attól az embertől, akinek csak 1 fegyvere van! Azzal valószínűleg jól bánik. Lehet, ez a katona is ilyen "egy fegyveres" csóka. ;)
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3336
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

Vagy húsz éve olvastam a Fehér sas kék mezőben c. könyvet, ma akadt a kezembe amit kijegyzeteltem belőle. Ez ide vág:

"Minden háború, minden ütközet döntő eleme a jellemszilárd és harcolni vágyó ember. De az emberi értékek is jobban érvényesülnek, ha a küzdelem nem puszta dulakodás, ha két tényező segíti: a tecnika és a szervezés."

Tadeusz H. Rolski
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: vato »

James Yeager going to Ukraine... :shock:

https://www.youtube.com/watch?v=vjETidgQ58g
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6146
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

jó ha van írta: 2022.03.20. 21:34 (...)
Van még egy "dakota közmondás": óvakodj attól az embertől, akinek csak 1 fegyvere van! Azzal valószínűleg jól bánik. Lehet, ez a katona is ilyen "egy fegyveres" csóka. ;)
Pontosan erre gondolok én is: hogy nem véletlenül van nála az a puska. Val.szeg tud vele bánni, és nem tartja "fostömlőnek".
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13889
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

a mellette ulo comrade is egy nagantot babusgat, minap szembejott egy kep amin 8-10 tavaris is nagantot szorongatott.
jelen helyzetben sokkal valoszinubb hogy az jutott mintsem a zajcevkedes.
raadasul az pu optika valoban egy fostomlo(nekem is volt), varosi harcban az ak sokkal jobban hasznalhato.
WildBear23 írta: 2022.03.20. 21:51 Pontosan erre gondolok én is: hogy nem véletlenül van nála az a puska. Val.szeg tud vele bánni, és nem tartja "fostömlőnek".
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6146
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2022.03.20. 22:18 a mellette ulo comrade is egy nagantot babusgat, minap szembejott egy kep amin 8-10 tavaris is nagantot szorongatott.
jelen helyzetben sokkal valoszinubb hogy az jutott mintsem a zajcevkedes.
raadasul az pu optika valoban egy fostomlo(nekem is volt), varosi harcban az ak sokkal jobban hasznalhato.
Igen, ez is lehetséges.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13889
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

most hirtelen nem talalom amin sokan hadonasznak a nagantal, de itt van egy masik donyecki onkentes csapat.
1ipdek5o04l81.jpg
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4359
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2022.03.20. 22:18 a mellette ulo comrade is egy nagantot babusgat, minap szembejott egy kep amin 8-10 tavaris is nagantot szorongatott.
jelen helyzetben sokkal valoszinubb hogy az jutott mintsem a zajcevkedes.
raadasul az pu optika valoban egy fostomlo(nekem is volt), varosi harcban az ak sokkal jobban hasznalhato.
+1
Véleménye mindenkinek van. De ha több magyarázat is létezik a látottakra, akkor hajlamosabb vagyok elfogadni a legegyszerűbbet. Az, hogy kupi van, és azt adnak az önkéntesek kezébe, ami van - mert valószínűbb, mint az, őz Vaszlij Zajcev reinkarnációját látjuk ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4359
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

belatibi írta: 2022.03.20. 19:11 Nem tudom, lehet sok akció filmet nézek?
De ott volt a színház lebombázása, az óvóhelyén állítólag 1000 emberrel. Szétlövik a kórházakat! Most iskolát, ahol talán 400 gyerek és nő volt... Nem engedik a túlélőket menteni, lőnek a mentőcsapatokra. Megy az egymásramutogatás! Ki tudja melyik oldal hazudik?
Én úgy gondolom, hogy most Ukrajna fölött egymásba ér a műholdak... antennája, napeleme. Gondolom ezekkel nyomon lehet követni a csapatmozgásokat. Vagy honnan indítottak rakétákat? Melyik állásokból?
Nem értem, hogy miért nem hozzák nyilvánosságra, bizonyítani, hogy ki követi el ezeket a háborús bűnöket?
Vagy hülyeség a gondolatom? Nem lehet azonosítani a "bűnös oldalt"?
Azért elég súlyos konteókat vetsz fel a kérdéseddel. Azzal kapcsolatban is vannak kételyeid, hogy ki kit támadt meg? Esetleg ezt is vitája valaki?

Megint csak, ha több magyarázat is létezik egy jelenségre - melyik a valószínűbb? Hogy az ukránok lövik a saját gyerekeiket, vagy hogy ezt az ellenségük teszi?
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3442
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2022.03.20. 13:59 A 2. vh-s fegyverek aprócska nyílt irányzéka totál használhatatlan 100 méteren. Igen tudom, katonaságnál mindenki mellalakot lőtt 300 méterre AMD-vel. :D A géppisztoly nem ilyen távra való.
Ezek mesterlövész puskák voltak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3442
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2022.03.20. 14:05 Szudajev géppi.



Ugyan miért? A ballisztika törvényeinek mondana ellent, hahó!
A képen két mesterlövész fegyver volt.
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

Petya357 írta: 2022.03.20. 23:04 Azért elég súlyos konteókat vetsz fel a kérdéseddel. Azzal kapcsolatban is vannak kételyeid, hogy ki kit támadt meg? Esetleg ezt is vitája valaki?

Megint csak, ha több magyarázat is létezik egy jelenségre - melyik a valószínűbb? Hogy az ukránok lövik a saját gyerekeiket, vagy hogy ezt az ellenségük teszi?
Arra is van egy elmélet, miszerint a 2001-09-11. napi események valójában az amerikaiak műve volt. Nyílván ennek kisebb a valószínűsége, de mi van ha mégis.
Mindenki vár valamit...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13564
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2022.03.20. 23:04 Azért elég súlyos konteókat vetsz fel a kérdéseddel. Azzal kapcsolatban is vannak kételyeid, hogy ki kit támadt meg? Esetleg ezt is vitája valaki?

Megint csak, ha több magyarázat is létezik egy jelenségre - melyik a valószínűbb? Hogy az ukránok lövik a saját gyerekeiket, vagy hogy ezt az ellenségük teszi?
Ó, hogyne vitatnák.

Mindkét oldalról ömlik ugyan a dezinformáció és a fizetett meg agymosott trollhadseregek, de az orosz részről tolt hasznosidióták a legdurvább valóságtagadásban vannak.
Úgy adják elő, mintha az UKRÁNOK már bekerítették volna Szentpétervárt és egyébként is Moszkva alatt állnak a harckocsijaik, valamint bombázzák Novoszibirszket.

De természetesen az EGÉSZÉRT csak a New York - Tel Aviv-tengely a felelős, valamint a Föld lapos. Esetleg a Gyíkemberek és a kemtrél.

Minden vita amúgy is értelmetlen, csak vallások vannak. És egyébként is SZERINTEM meg fényesen példázza az egész jelenség, hogy az általános választójogot meg kell szüntetni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4359
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

tornas78 írta: 2022.03.21. 06:01 Arra is van egy elmélet, miszerint a 2001-09-11. napi események valójában az amerikaiak műve volt. Nyílván ennek kisebb a valószínűsége, de mi van ha mégis.
Elmélet van mindenre. Pl arra is, hogy a COVID-ot biológiai fegyvernek fejlesztették ki, és nem a denevérről mutálódott. Mégsem kezeljük őket egyenrangú elméletként. Legalábbis a virológusok elsöprő többsége - akik értenek is hozzá, és nem csak véleményük van - nem. Vagy a Holdraszálásra is van konteó.

Mit tegyen az ember, ha olyan kérdésekben kell döntenie, amihez nem ért, és nincs elégséges információja? Az egyik út, hogy a saját nézeteihez, véleményéhez legjobban passzoló verziót mazsolázza ki.
A másik út pediga legegyszerűbb magyarázat elfogadása - ami addig marad, mig hihető bizonyítékok nem támasztják alá az alternatívákat. És extrém elméletekhez extrém hitelességű bizonyíiék dukál.
https://hu.wikipedia.org/wiki/Occam_bor ... prov=sfti1
Ez utóbbit szoktam alkalmazni.

Adott esetben a fél világ: ukrán kormány, az ottani katonák, a teljes NATO, az amerikai és brit hírszerzés, és a teljes nyugati média stb - mocskos összesküvését kell feltételeznünk - másképpen nehéz lenne egy ilyen bűncselekményt kivitelezni.
Vagy pedig azt fogadjuk el, hogy pontosan azt csináljátok az oroszok, mint eddig : rommá lövik a városokat, mert nem tudták “okosba’” megoldani - Mint tették ezt pl. Groznijban.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13564
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

A sok Ukrán-orosz cucc után legyen egy kis ámerikai:


A US Army az M240B géppuska 6,8 mm NGSW átalakításában gondolkozik?

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/a-us-ar ... ndolkozik/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

tornas78 írta: 2022.03.21. 06:01 Arra is van egy elmélet, miszerint a 2001-09-11. napi események valójában az amerikaiak műve volt. Nyílván ennek kisebb a valószínűsége, de mi van ha mégis.
Vannak dolgok, amik nem biztos, hogy a mi életünkben ki fognak derülni...

https://index.hu/techtud/tortenelem/201 ... hi_laszlo/
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2022.03.21. 06:15 Ó, hogyne vitatnák.

Mindkét oldalról ömlik ugyan a dezinformáció és a fizetett meg agymosott trollhadseregek, de az orosz részről tolt hasznosidióták a legdurvább valóságtagadásban vannak.
Úgy adják elő, mintha az UKRÁNOK már bekerítették volna Szentpétervárt és egyébként is Moszkva alatt állnak a harckocsijaik, valamint bombázzák Novoszibirszket.

De természetesen az EGÉSZÉRT csak a New York - Tel Aviv-tengely a felelős, valamint a Föld lapos. Esetleg a Gyíkemberek és a kemtrél.

Minden vita amúgy is értelmetlen, csak vallások vannak. És egyébként is SZERINTEM meg fényesen példázza az egész jelenség, hogy az általános választójogot meg kell szüntetni.
Torgyán mondta anno, hogy professzorból kevés van, Marika néniből meg sok. De szavazata mindnek egy van.

Az a baj, hogy bármi alapján kezdesz szelektálni, hogy ki szavazhat, ki nem, kinek mennyit érjen a szavazata a másikához képest, mindig lesz, amibe bele lehet kötni. Ha meg nincs szavazás, akkor ki és mi alapján hoz döntéseket? V.ö. a régi mondással, miszerint aki alkalmas lenne diktátornak, az nem vállalja, aki meg vállalja, az nem alkalmas.

A demokráciáról is mondják, hogy nem a létező legjobb államforma, csak éppen eddig még jobbat nem találtak fel, meg azt is, hogy a demokráciában egyáltalán nem biztos, hogy a többség akarata pont az, ami annak a többségnek az adott pillanatban a legjobb lenne (sőt, de ez már csak az én megjegyzésem).

De ez sajnos ilyen sport... :-(
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Petya357 írta: 2022.03.21. 06:39 Elmélet van mindenre. Pl arra is, hogy a COVID-ot biológiai fegyvernek fejlesztették ki, és nem a denevérről mutálódott. Mégsem kezeljük őket egyenrangú elméletként. Legalábbis a virológusok elsöprő többsége - akik értenek is hozzá, és nem csak véleményük van - nem. Vagy a Holdraszálásra is van konteó.

Mit tegyen az ember, ha olyan kérdésekben kell döntenie, amihez nem ért, és nincs elégséges információja? Az egyik út, hogy a saját nézeteihez, véleményéhez legjobban passzoló verziót mazsolázza ki.
A másik út pediga legegyszerűbb magyarázat elfogadása - ami addig marad, mig hihető bizonyítékok nem támasztják alá az alternatívákat. És extrém elméletekhez extrém hitelességű bizonyíiék dukál.
https://hu.wikipedia.org/wiki/Occam_bor ... prov=sfti1
Ez utóbbit szoktam alkalmazni.

Adott esetben a fél világ: ukrán kormány, az ottani katonák, a teljes NATO, az amerikai és brit hírszerzés, és a teljes nyugati média stb - mocskos összesküvését kell feltételeznünk - másképpen nehéz lenne egy ilyen bűncselekményt kivitelezni.
Vagy pedig azt fogadjuk el, hogy pontosan azt csináljátok az oroszok, mint eddig : rommá lövik a városokat, mert nem tudták “okosba’” megoldani - Mint tették ezt pl. Groznijban.
"Ha kizártuk azt, ami lehetetlen, akkor az, ami marad, bármilyen valószínűtlen is, csak az igazság lehet."

Arthur Conan Doyle
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

A FAZ cikke a külföldi önkéntesekről Ukrajnában, magyarul. Linkelve az eredeti német cikk is.

És igen, a 2. vh óta elsőként most újra németek is lőnek oroszokra.

https://telex.hu/kulfold/2022/03/21/ujk ... bundeswehr
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Petya357 írta: 2022.03.21. 06:39
Adott esetben a fél világ: ukrán kormány, az ottani katonák, a teljes NATO, az amerikai és brit hírszerzés, és a teljes nyugati média stb - mocskos összesküvését kell feltételeznünk - másképpen nehéz lenne egy ilyen bűncselekményt kivitelezni.
Vagy pedig azt fogadjuk el, hogy pontosan azt csináljátok az oroszok, mint eddig : rommá lövik a városokat, mert nem tudták “okosba’” megoldani - Mint tették ezt pl. Groznijban.
Egen, a russzofil valóságtagadó ismerőseimnek (mert vannak, bár egyre kevesebben) én is hasonlót szoktam mondani. Hogy oké, tételezzük fel, hogy az egész világ hazudik, mindenki összeesküdött Oroszország ellen, mindenki csak provokálja, meg népirtja, meg a vesztére tör, ahogy ezt állítják. De tényleg senki de senki ninscen a VILÁGON sehol, egyetlen amerikaiaknak ellenérdekelt kormány sem, egy újságíró sem aki nincs megfizetve megvéve, manipulálva, vagy elhallgattatva? Egyedül csak és kizárólag a Russia Today meg a Sputnik írja meg a színtiszta igazságot, mindenki más keményen hazudik?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13889
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Velemenyem szerint nem fekete es feher ez a tortenet, megkozckaztatom az evszazad legnagyobb osszeeskuvesenek vagyunk szemtanui...
Felreertesek elkerulese vegett en is elitelem a civil lakossag elleni eroszakot, de azt is latom hogy ezt a haborut nem az oroszok hanem a nyugat robbantotta ki. A hideghaboru enyhulese soran megallapodtak hogy a nato nem terjeszkedik a szovjetunio/oroszorszag kozvetlen szomszedsagaba amit az usa egyoldaluan(es tobb nato tagorszag tiltakozasa ellenere) felrugott mikor 2008-bnan bejelentette hogy tart karokkal varjak gruziat es ukrajnak valamint eveken keresztul pumpaltak belejuk a penzt es a hadianyagot.
Vajon az usa mit lepne ha az oroszok befolyasuk ala vonnak mexikot?

https://www.dw.com/en/merkel-affirms-ge ... /a-3840175
https://www.politico.com/news/2021/09/1 ... ine-511787
https://www.timesofisrael.com/israel-to ... on-report/
ingyom bingyom tálib-e?
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

qqriq írta: 2022.03.21. 10:21 Velemenyem szerint nem fekete es feher ez a tortenet, megkozckaztatom az evszazad legnagyobb osszeeskuvesenek vagyunk szemtanui...
Felreertesek elkerulese vegett en is elitelem a civil lakossag elleni eroszakot, de azt is latom hogy ezt a haborut nem az oroszok hanem a nyugat robbantotta ki. A hideghaboru enyhulese soran megallapodtak hogy a nato nem terjeszkedik a szovjetunio/oroszorszag kozvetlen szomszedsagaba amit az usa egyoldaluan(es tobb nato tagorszag tiltakozasa ellenere) felrugott mikor 2008-bnan bejelentette hogy tart karokkal varjak gruziat es ukrajnak valamint eveken keresztul pumpaltak belejuk a penzt es a hadianyagot.
Vajon az usa mit lepne ha az oroszok befolyasuk ala vonnak mexikot?

https://www.dw.com/en/merkel-affirms-ge ... /a-3840175
https://www.politico.com/news/2021/09/1 ... ine-511787
https://www.timesofisrael.com/israel-to ... on-report/
Csatolmányok
21157b0a4a19eceaef9375495f2d327a369fa468d415c29258a24e62fc774919.jpg
belatibi
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:31

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: belatibi »

Petya357 írta: 2022.03.20. 23:04 Azért elég súlyos konteókat vetsz fel a kérdéseddel. Azzal kapcsolatban is vannak kételyeid, hogy ki kit támadt meg? Esetleg ezt is vitája valaki?
Természetesen nincsenek kételyeim a támadó felet illetően! (Gvass megfogalmazta feljebb a lényeget. Én nem tudom ilyen szépen.)
Azért tettem fel az eredeti kérdést, hogy nyilvánosságra lehetne hozni, ha a technikai feltételek ezt lehetővé tennék, hogy ne hazudjátok már bakker, hogy a sajátjaikat lövik! Itt a műholdas videó, a bizonyíték arra, hogy ti voltatok! Mert ott a nagy honban nyilván sokan el is hiszik azt, hogy őket csak rágalmazzák, hiszen ők éppen felszabadítanak.
Ebben a "felszabadításban" az a szomorú, hogy milliók veszítik el mindenüket. Tízezrek az életüket. Köztük ami a legborzasztóbb, hogy civilek és gyerekek...
Aztán ha ennek vége - reméljük minél előbb - akkor ezt a "háborús bűnös tömeggyilkost - nem tudják felelősségre vonni! Sőt! Nyilván előbb utóbb hegesztik le a csatornafedeleket és váll lapogatva fogadják mindenfelé, a rohadt politikai és gazdasági érdekek miatt! Ő meg büszkén feszít majd... Undorító!
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1393
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

AndyA írta: 2022.03.21. 09:28 "Ha kizártuk azt, ami lehetetlen, akkor az, ami marad, bármilyen valószínűtlen is, csak az igazság lehet."

Arthur Conan Doyle
(aki a szellemidézés, tündérek és hasonlók nagy hívője és lelkes propagálója volt)
Sapienti sat.
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

belatibi írta: 2022.03.21. 11:12 Természetesen nincsenek kételyeim a támadó felet illetően! (Gvass megfogalmazta feljebb a lényeget. Én nem tudom ilyen szépen.)
Azért tettem fel az eredeti kérdést, hogy nyilvánosságra lehetne hozni, ha a technikai feltételek ezt lehetővé tennék, hogy ne hazudjátok már bakker, hogy a sajátjaikat lövik! Itt a műholdas videó, a bizonyíték arra, hogy ti voltatok! Mert ott a nagy honban nyilván sokan el is hiszik azt, hogy őket csak rágalmazzák, hiszen ők éppen felszabadítanak.
Ebben a "felszabadításban" az a szomorú, hogy milliók veszítik el mindenüket. Tízezrek az életüket. Köztük ami a legborzasztóbb, hogy civilek és gyerekek...
Aztán ha ennek vége - reméljük minél előbb - akkor ezt a "háborús bűnös tömeggyilkost - nem tudják felelősségre vonni! Sőt! Nyilván előbb utóbb hegesztik le a csatornafedeleket és váll lapogatva fogadják mindenfelé, a rohadt politikai és gazdasági érdekek miatt! Ő meg büszkén feszít majd... Undorító!
Volt már ilyenre példa. A civil műholdas cégek (Maxar, Planet) most is csinálják, valamilyen szinten.
Állami felderítő műhold felvétel nyilvánosságra hozatala is megtörtént már, pl. Trump kitwittelt egy KH-11 fotót valami iráni rakétatesztről.

De specializált rakétaindítás észlelő műholdak méréseit nem fogják nyilvánosságra hozni. Egyrészt a források védelme miatt (képességek titkosak, naggggggyon). Másrészt meg azért, mert mit érnek el vele? A másik oldal rányomja azonnal, hogy hamisított.

Független forrásból nem lehet ellenőrizni. Ilyen képessége van az orosznak, amerikainak, kínainak. ENSZ-nek, EBESZ-nek nincs. Civilnek nincs. EU most matekozik, hogy kellene (PESCO TWISTER néven találsz infót).
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

nemtokregelni írta: 2022.03.21. 11:27 (aki a szellemidézés, tündérek és hasonlók nagy hívője és lelkes propagálója volt)
(És baromira nem vetette meg a kokaint és az ópiumot, amit Sherlock Holmes figurájában írt ki magából.)
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TotoHU írta: 2022.03.21. 09:39 Egen, a russzofil valóságtagadó ismerőseimnek (mert vannak, bár egyre kevesebben) én is hasonlót szoktam mondani. Hogy oké, tételezzük fel, hogy az egész világ hazudik, mindenki összeesküdött Oroszország ellen, mindenki csak provokálja, meg népirtja, meg a vesztére tör, ahogy ezt állítják. De tényleg senki de senki ninscen a VILÁGON sehol, egyetlen amerikaiaknak ellenérdekelt kormány sem, egy újságíró sem aki nincs megfizetve megvéve, manipulálva, vagy elhallgattatva? Egyedül csak és kizárólag a Russia Today meg a Sputnik írja meg a színtiszta igazságot, mindenki más keményen hazudik?
"Hát persze! Hiszen azok mind egy húron pendülnek, elemi érdekük, hogy szinkronban és kánonban, egyszerre és ugyanazt hazudják!"

Sajnos vannak ennyire sötét emberek is, akik leginkább semmi más hírt nem hajlandóak még csak meghallgatni sem, mint ami a saját gondolataikat messzemenően alátámasztja - vagyis RT, Sputnik, MTV1.
belatibi
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:31

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: belatibi »

theHassan írta: 2022.03.21. 11:46 Független forrásból nem lehet ellenőrizni. Ilyen képessége van az orosznak, amerikainak, kínainak. ENSZ-nek, EBESZ-nek nincs. Civilnek nincs. EU most matekozik, hogy kellene (PESCO TWISTER néven találsz infót).
Köszönöm! Megnézem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2022.03.21. 10:21 Velemenyem szerint nem fekete es feher ez a tortenet, megkozckaztatom az evszazad legnagyobb osszeeskuvesenek vagyunk szemtanui...
Felreertesek elkerulese vegett en is elitelem a civil lakossag elleni eroszakot, de azt is latom hogy ezt a haborut nem az oroszok hanem a nyugat robbantotta ki. A hideghaboru enyhulese soran megallapodtak hogy a nato nem terjeszkedik a szovjetunio/oroszorszag kozvetlen szomszedsagaba amit az usa egyoldaluan(es tobb nato tagorszag tiltakozasa ellenere) felrugott mikor 2008-bnan bejelentette hogy tart karokkal varjak gruziat es ukrajnak valamint eveken keresztul pumpaltak belejuk a penzt es a hadianyagot.
Vajon az usa mit lepne ha az oroszok befolyasuk ala vonnak mexikot?

https://www.dw.com/en/merkel-affirms-ge ... /a-3840175
https://www.politico.com/news/2021/09/1 ... ine-511787
https://www.timesofisrael.com/israel-to ... on-report/
Hmm... Abban azért viszonylag biztos vagyok, hogy nem rohannák le.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

AndyA írta: 2022.03.21. 11:48 "Hát persze! Hiszen azok mind egy húron pendülnek, elemi érdekük, hogy szinkronban és kánonban, egyszerre és ugyanazt hazudják!"

Sajnos vannak ennyire sötét emberek is, akik leginkább semmi más hírt nem hajlandóak még csak meghallgatni sem, mint ami a saját gondolataikat messzemenően alátámasztja - vagyis RT, Sputnik, MTV1.
A teljes képhez mindenképp érdemes megnézni-elolvasni az RT, Sputnik, hazai leágazás (Orosz hírek) oldalakat IS. És mellette nagyjából mindent ami elérhető a neten, Kínától Whasingtonon és Párizson át Tel-Avivig.

A nyelvtudás ma már nem lehet akadály, a Google böngészőbe építve fordít a világnyelvekből magyarra. Tök érthetően fordítja a cikkeket. Csak az kerül véleménybuborékba, aki jól érzi magát benne. De onnantól az már vallás, lásd Gvass korábbi posztja.
Mod: de aki csak az RT és az oroszhírek meleg csecsén lógva érzi jól magát, az meg is érdemli...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2022.03.21. 11:54-kor.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TotoHU írta: 2022.03.21. 11:53 A teljes képhez mindenképp érdemes megnézni-elolvasni az RT, Sputnik, hazai leágazás (Orosz hírek) oldalakat IS. És mellette nagyjából mindent ami elérhető a neten, Kínától Whasingtonon és Párizson át Tel-Avivig.

A nyelvtudás ma már nem lehet akadály, a Google böngészőbe építve fordít a világnyelvekből magyarra. Tök érthetően fordítja a cikkeket. Csak az kerül véleménybuborékba, aki jól érzi magát benne. De onnantól az már vallás, lásd Gvass korábbi posztja.
Hogy úgy van...!
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2441
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

TotoHU írta: 2022.03.21. 11:53 A teljes képhez mindenképp érdemes megnézni-elolvasni az RT, Sputnik, hazai leágazás (Orosz hírek) oldalakat IS.
[…]
Mod: de aki csak az RT és az oroszhírek meleg csecsén lógva érzi jól magát, az meg is érdemli...
Különvélemény.

Ezeket az elég rossz hírű médiumokat csak akkor olvasom, ha a másik oldal hivatkozik a bennük leírtakra. Csak ellenőrzöm, hogy tényleg azt írták-e, amit mondtak róluk.
A tisztességtelenségnek van olyan mértéke, amin túl már senkinek sem érdekel a mondanivalója, véleménye, szempontja. - Egy sokszor rajtakapott hazudozóra nem pazarlom az időmet, mert nem élek örökké.

"Ám Melkor szava méreg volt, s erre utólag jöttünk rá. Bár jobban hatott, ha önszántunkból hallgattunk rá, elért az akkor is, ha mindent megtettünk, hogy kizárjuk.
[…]
Akkoriban szóbeszéd kapott szárnyra. Utólag sokan úgy gondolták, Melkortól ered. De senki nem tudta soha felidézni a pontot vagy szót, mikor tőle ilyet hallott volna.
[…]
Nem tudom, mennyi igazság volt mindebben, csak annyit: hogy noha Melkor mérgével átitatva, de valamennyi volt benne."
- Feanorita előtörténet

Vigyázzunk, mit engedünk be az elménkbe! A hazug beszéd rejtett módon akkor is hat, ha tudjuk, hogy hazug. A manipuláció mesterfokához pedig már hazudni sem kell.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3442
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Poresz írta: 2022.03.21. 12:19 Különvélemény.

Ezeket az elég rossz hírű médiumokat csak akkor olvasom, ha a másik oldal hivatkozik a bennük leírtakra. Csak ellenőrzöm, hogy tényleg azt írták-e, amit mondtak róluk.
A tisztességtelenségnek van olyan mértéke, amin túl már senkinek sem érdekel a mondanivalója, véleménye, szempontja. - Egy sokszor rajtakapott hazudozóra nem pazarlom az időmet, mert nem élek örökké.

"Ám Melkor szava méreg volt, s erre utólag jöttünk rá. Bár jobban hatott, ha önszántunkból hallgattunk rá, elért az akkor is, ha mindent megtettünk, hogy kizárjuk.
[…]
Akkoriban szóbeszéd kapott szárnyra. Utólag sokan úgy gondolták, Melkortól ered. De senki nem tudta soha felidézni a pontot vagy szót, mikor tőle ilyet hallott volna.
[…]
Nem tudom, mennyi igazság volt mindebben, csak annyit: hogy noha Melkor mérgével átitatva, de valamennyi volt benne."
- Feanorita előtörténet

Vigyázzunk, mit engedünk be az elménkbe! A hazug beszéd rejtett módon akkor is hat, ha tudjuk, hogy hazug. A manipuláció mesterfokához pedig már hazudni sem kell.
Nyugati és sz ukrán média az pont azonos szint ezekkel.
Elég kijevi kísértetet, meg tobbi baromságot nézni.
A több média csak több dezinformációt jelent, semmivel se vagyunk beljebb objektívitasban, mint amikor a Szabad Európát hallgatták titokban az emberek.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2683
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

qqriq írta: 2022.03.21. 10:21 ezt a haborut nem az oroszok hanem a nyugat robbantotta ki
Szia,

Technikailag hogy? Putyin a CIA ugynoke?

Bel
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13564
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bel írta: 2022.03.21. 13:14 Szia,

Technikailag hogy? Putyin a CIA ugynoke?

Bel
Nono! Mind tudjuk, hogy Stirlitz Standartenführer személyi aktája is cirill betűkkel volt kitöltve, hiszen láttuk a TV-ben!


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2441
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

aksurv írta: 2022.03.21. 12:52 Nyugati és sz ukrán média az pont azonos szint ezekkel.
Elég kijevi kísértetet, meg tobbi baromságot nézni.
A több média csak több dezinformációt jelent, semmivel se vagyunk beljebb objektívitasban, mint amikor a Szabad Európát hallgatták titokban az emberek.
A következők alapján úgy gondolom, nem azonos szint:
- itt nem ölnek újságírókat;
- itt nem foglalják jogszabályba, hogy "különleges katonai műveletet" háborúnak nevezése börtönbüntetéssel jár, és fordítva sem;
- itt nem ragaszkodik a nevetségessé válásáig a tévedéséhez/hazugsághoz egy médium.
Igen:
- itt is esendő emberek dolgoznak a médiában, akik között tisztességtelenek is vannak;
- itt is van propaganda*;
- itt is próbálják a média erősítőként felhasználásával becsapni az ellenséget (járulékos veszteségként becsapva a saját polgárokat).

* A második világháborúban a tengelyhatalmaknak és a szövetségeseknek is volt propagandájuk. - A szövetségesek propagandája hozzásegítette a világot, hogy ne két tömeggyilkos rendszer között legyen felosztva egész Európa. (A keleti fele így sem járt jól.) → Nem mindegy, mi a propaganda célja.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13889
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

A mai vilagban mar semmi se biztos :cry:
kgb, stasi, cia, egykutya.
stasi.jpg
stasi.jpg (67.71 KiB) Megtekintve 15062 alkalommal
bel írta: 2022.03.21. 13:14 Szia,
Technikailag hogy? Putyin a CIA ugynoke?
Bel
ingyom bingyom tálib-e?
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3442
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Poresz írta: 2022.03.21. 13:37 A következők alapján úgy gondolom, nem azonos szint:
- itt nem ölnek újságírókat;
- itt nem foglalják jogszabályba, hogy "különleges katonai műveletet" háborúnak nevezése börtönbüntetéssel jár, és fordítva sem;
- itt nem ragaszkodik a nevetségessé válásáig a tévedéséhez/hazugsághoz egy médium.
Igen:
- itt is esendő emberek dolgoznak a médiában, akik között tisztességtelenek is vannak;
- itt is van propaganda*;
- itt is próbálják a média erősítőként felhasználásával becsapni az ellenséget (járulékos veszteségként becsapva a saját polgárokat).

* A második világháborúban a tengelyhatalmaknak és a szövetségeseknek is volt propagandájuk. - A szövetségesek propagandája hozzásegítette a világot, hogy ne két tömeggyilkos rendszer között legyen felosztva egész Európa. (A keleti fele így sem járt jól.) → Nem mindegy, mi a propaganda célja.
Akkor szaladj neki a cseh szabályozásnak.
3 ev az ami a ruszkiknal 15 ev.
En már öreg vagyok olyan bullshitekhez, mint a nyugati szólás és sajtószabadsag.
A ruszkik különleges műveletrol írtak, ezek meg iraki szabadságrol meg terror elleni háborúról, azt mind kettő ugyanolyan bűnös invázió volt, ami millióknak tette tönkre az életét.
Egyébként elég a big médiara és big techre gondolni amikor objektívitasrol beszélünk.
Vagy mondjuk arra, hogy ugyanez a média mennyire objektív a fegyvertartassal kapcsolatban, kb. annyira objektív ezzel a háborúval kapcsolatban is.
Ugyanazok hazudnak mindkettőről a szövegszerkesztok előtt.
A vilagon semmi különbséget nen láttok a propaganda téren a jelenlegi háború ket oldala között.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4359
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Poresz írta: 2022.03.21. 13:37 A következők alapján úgy gondolom, nem azonos szint:
- itt nem ölnek újságírókat;
- itt nem foglalják jogszabályba, hogy "különleges katonai műveletet" háborúnak nevezése börtönbüntetéssel jár, és fordítva sem;
- itt nem ragaszkodik a nevetségessé válásáig a tévedéséhez/hazugsághoz egy médium.
Igen:
- itt is esendő emberek dolgoznak a médiában, akik között tisztességtelenek is vannak;
- itt is van propaganda*;
- itt is próbálják a média erősítőként felhasználásával becsapni az ellenséget (járulékos veszteségként becsapva a saját polgárokat).
+1
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6146
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2022.03.21. 13:45 A mai vilagban mar semmi se biztos :cry:
kgb, stasi, cia, egykutya.
Ha "PUTYIN" nevében kicseréljük az első négy betűt, ezt kapjuk: "BIDEN".
Hoppá!! ;-)
(A "ty" egynek számít! :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2022.03.21. 14:04 Ha "PUTYIN" nevében kicseréljük az első négy betűt, ezt kapjuk: "BIDEN".
Hoppá!! ;-)
(A "ty" egynek számít! :)
Milyen csodálatos a magyar nyelv! Vegyünk egy egyszerű szót: TEA. Csak három betűt kell kicserélni benne, és máris azt kapjuk: SÖR!!!
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2683
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

Poresz írta: 2022.03.21. 13:37 A következők alapján úgy gondolom, nem azonos szint:
- itt nem ölnek újságírókat;
- itt nem foglalják jogszabályba, hogy "különleges katonai műveletet" háborúnak nevezése börtönbüntetéssel jár, és fordítva sem;
- itt nem ragaszkodik a nevetségessé válásáig a tévedéséhez/hazugsághoz egy médium.
Igen:
- itt is esendő emberek dolgoznak a médiában, akik között tisztességtelenek is vannak;
- itt is van propaganda*;
- itt is próbálják a média erősítőként felhasználásával becsapni az ellenséget (járulékos veszteségként becsapva a saját polgárokat).

* A második világháborúban a tengelyhatalmaknak és a szövetségeseknek is volt propagandájuk. - A szövetségesek propagandája hozzásegítette a világot, hogy ne két tömeggyilkos rendszer között legyen felosztva egész Európa. (A keleti fele így sem járt jól.) → Nem mindegy, mi a propaganda célja.
+1
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13564
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2022.03.21. 13:52
A ruszkik különleges műveletrol írtak, ezek meg iraki szabadságrol meg terror elleni háborúról, azt mind kettő ugyanolyan bűnös invázió volt, ami millióknak tette tönkre az életét.


Egyébként elég a big médiara és big techre gondolni amikor objektívitasrol beszélünk.
Vagy mondjuk arra, hogy ugyanez a média mennyire objektív a fegyvertartassal kapcsolatban, kb. annyira objektív ezzel a háborúval kapcsolatban is.
Ugyanazok hazudnak mindkettőről a szövegszerkesztok előtt.
A vilagon semmi különbséget nen láttok a propaganda téren a jelenlegi háború ket oldala között.
1. sztem az egyik igazságtalan háború vagy népirtás soha nem ment fel egy másikat. Ez óvoda középső csoport: "Pistike is belepisilt a homokozóba, nekem is szabad".

2. A mainstream média állapota az ún. nyugati világban valóban aggodalomra ad okot, valóban tendenciózus hazugságok szajkózása, a kötelező narratíva kritikátlan átvétele és fizetett propaganda elegye sokszor. Erre azonban nem megoldás egy másfajta véleménybuborékba rejtőzés, sőt.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

gvass1 írta: 2022.03.21. 14:22 1. sztem az egyik igazságtalan háború vagy népirtás soha nem ment fel egy másikat. Ez óvoda középső csoport: "Pistike is belepisilt a homokozóba, nekem is szabad".

2. A mainstream média állapota az ún. nyugati világban valóban aggodalomra ad okot, valóban tendenciózus hazugságok szajkózása, a kötelező narratíva kritikátlan átvétele és fizetett propaganda elegye sokszor. Erre azonban nem megoldás egy másfajta véleménybuborékba rejtőzés, sőt.
Adjuk még ehhez hozzá a magánkézben lévő közösségi média szolgáltatók meghatározóvá vált köztájékoztatási szerepét (miközben nem közszolgáltatások) és a technológiai fejlődés miatt kibővült eszköztárat (pl. deepfake), és máris rohadt nagy a baj.

Mai korunk neve "posztfaktuális világ". A tények nem számítanak, csak érzelmi viszonyulás és "elhiszem / nem hiszem" van.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2022.03.21. 12:52 Nyugati és sz ukrán média az pont azonos szint ezekkel.
Elég kijevi kísértetet, meg tobbi baromságot nézni.
Értelek. De akkor a világon egyetlen egy újság, hírszolgálat, független oknyomozó újságíró (aki ismertségre és sikerre vágyik), vagy éppen az oroszokkal ellenérdekelt nem nyugati ország nincsen, aki megírná az igazságot? Minden kamu átverés és színjáték? Minden manipulált, senkinek nem lehetne hinni?

Én nem ezt gondolom. Szerintem éppen az orosz propaganda egyik legfőbb célja volt évek óta, hogy hiteltelennek állítsák be a teljes nyugati sajtót, azért hogy ezzel is aláássák a megbízhatóságot és hitelességet. Ennek érdekében árasztották el megbízhatatlan hírszeméttel és álhírekkel a csatornákat. Egy-egy hírnek leírták több tucat kamu változatát, ami mind azt a célt szolgálta hogy a nyugati közvélemény szépen lassan ne higyjen egyetlen sajtóterméknek sem, amit náluk írnak. Akkor kinek a verziója erősödik fel? Bingó, ez az egész "minden újság hazudik" folyamat az orosz narratívát erősíti - ez is az agresszió marketingjének a része, utóbbiról Ungváry Krisztián történész írt egy jó cikket nemrég.

https://telex.hu/tudomany/2022/03/19/az ... arketingje
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2100
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

theHassan írta: 2022.03.21. 10:33
Nomegugye a nagy felháborodásában, hogy milyen közel fognak kerülni egyes országok esetleges NATO-tagságával a _védelmi_ célú fegyverrendszerek a szov...izé, orosz fővároshoz, arról valahogy elfelejtett szót ejteni a "kedves" Putyen elvtárs, hogy több NATO-tagállam fővárosa év(tized)ek óta az általuk Kalinyingrádban állomásoztatott Iszkanderek hatótávolságán belül van...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13564
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

G.D írta: 2022.03.21. 14:42 Nomegugye a nagy felháborodásában, hogy milyen közel fognak kerülni egyes országok esetleges NATO-tagságával a _védelmi_ célú fegyverrendszerek a szov...izé, orosz fővároshoz, arról valahogy elfelejtett szót ejteni a "kedves" Putyen elvtárs, hogy több NATO-tagállam fővárosa év(tized)ek óta az általuk Kalinyingrádban állomásoztatott Iszkanderek hatótávolságán belül van...
"Königsberg ősi német föld!!!"
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1140
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Plusz azért azt ne felejtsük el, hogy az iraki háború előtt ott volt Kuvait. Míg Ukrajna nem rohanta le egyik szomszédját sem előtte
"..."
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

G.D írta: 2022.03.21. 14:42 Nomegugye a nagy felháborodásában, hogy milyen közel fognak kerülni egyes országok esetleges NATO-tagságával a _védelmi_ célú fegyverrendszerek a szov...izé, orosz fővároshoz, arról valahogy elfelejtett szót ejteni a "kedves" Putyen elvtárs, hogy több NATO-tagállam fővárosa év(tized)ek óta az általuk Kalinyingrádban állomásoztatott Iszkanderek hatótávolságán belül van...
Ezért írtam a posztfaktuális világról. Az INF treaty felmondás orosz indokolása (ürügye) az volt, a keletre telepített AEGIS Ashore komplexumokba be lehet tölteni a haditengerészeti atomcsapásmérő cuccokat. Igaz? Műszakilag igaz, mert az indítócella ugyanaz, csak az Ashore-nál beton meg föld van körülötte, míg a hajókon vas meg víz. Ezáltal a BGM109A-kat műszakilag lehetséges (lehetne, ha nem vonták volna ki) szárazföldről indítani, ami illegális az INF treaty alapján.

Műszakilag igazat mondtak? Naná. Műveletileg hülyeség, politikai szándék sose volt rá. De nem is érdekelt senkit.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2441
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

G.D írta: 2022.03.21. 14:42 Nomegugye a nagy felháborodásában, hogy milyen közel fognak kerülni egyes országok esetleges NATO-tagságával a _védelmi_ célú fegyverrendszerek a szov... izé, orosz fővároshoz, arról valahogy elfelejtett szót ejteni a "kedves" Putyin elvtárs, hogy több NATO-tagállam fővárosa év(tized)ek óta az általuk Kalinyingrádban állomásoztatott Iszkanderek hatótávolságán belül van...
Nálad és unokatestvéremnél a pont, aki pár hete a tőle megszokott éleslátással reagált egy vitában az oroszországi biztonsági igényekre:
"- Miért, más ország nem érezheti biztonságban magát?!"
Azóta a történelem igazolta, melyik fél biztonsági igényei voltak jogosak.

Anno a régi kéken még én voltam leszúrva, amikor megkérdeztem, hogy az oroszok mit pattognak a NATO Kelet-Európába telepített elhárító rakétái miatt (= bántja őket, hogy nem bombázhatják akadálytalanul Európát).
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

bel írta: 2022.03.20. 19:32 Szia,

Par eve volt egy elesloveszet Magyarorszagon, nagyon meglepo eredmennyel: az egyik gyengen sikerult oldalso hegesztesi varratnal atbujt a 30 mm-es AP loszer. Vagyis a BTR-80A kilotte a T-72-est.

Szerintem erre nem szabad ugy tekinteni, mint varhato eredmenyre, de erdekes tudni, hogy ez is elofordul.

Egesz mas dolog, amit irtal a rongalasrol: nyilvan suket es vak az a barmelyik(!) harckocsi, ami bekapott egy alapos 20-30 mm-es sorozatot: ejjellato, antanna, periszkoptukor, es nem utolso sorban a rekativ "teglak" mind megsemmisulnek ettol (igazabol a modernebb harckocsik rosszabbak ebbol a szemponbol, mint pl. egy T-55, es az meg rosszabb, mint egy T-34).

A problema ott van szerintem, hogy egy ilyen alapos sorozat leadasa eleg sok masodperc, es ha legalabb a legalapvetobb harcaszati elvet betartjak (3 db-os szakasznal kisebb nem kozlekedik onalloalloan), akkor a masik 2 harckocsi fasirtot csinal a BTR-bol egy pillanat alatt (lenyegeben barmilyen loszert hasznalva).

Bel
A T-72 jobb oldalát kezdte el lőni ahol az üzemanyag tartály van és látszólag sikerrel járt mert begyulladt valami :roll:
Igazad van mert a modern páncélosokat hamar meg lehet vakítani a tornyon lévő sok "kacat" miatt.
Ez a tank üres lehetett mert meg sem mozdult a torony.De biztosra mentek és tönkre tették :mrgreen:
Meglepetésszerű támadás lehetett és a személyzet inkább lelépett minthogy "harcjárműre fel" és kitartás mindhalálig :D
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2022.03.21. 14:22 1. sztem az egyik igazságtalan háború vagy népirtás soha nem ment fel egy másikat. Ez óvoda középső csoport: "Pistike is belepisilt a homokozóba, nekem is szabad".
+1
Az agresszió nem indokolható azzal, hogy de hát más is csinálja. "Bíró úr kérem, én öltem meg a sértettet mert fenyegetett, de láttam a tévében hogy előtte mást is megöltek ugyanezért, azt gondoltam nekem is szabad."

qqriq írta: 2022.03.21. 10:21 Velemenyem szerint nem fekete es feher ez a tortenet, megkozckaztatom az evszazad legnagyobb osszeeskuvesenek vagyunk szemtanui...
Felreertesek elkerulese vegett en is elitelem a civil lakossag elleni eroszakot, de azt is latom hogy ezt a haborut nem az oroszok hanem a nyugat robbantotta ki.
Az állításod utolsó fele nem tényszerű, mert az oroszok támadták meg az ukránokat. Azt viszont én is úgy gondolom, hogy az akinek az oroszok ön-tökönlövése az érdekeit szolgálja az az USA. Orosz ipar romokban, belső morál rogyadozik, megismerik élőben mire képes a hadseregük és milyen harceljárásaik vannak. Mellette a nagy gazdasági versenytárs, az EU szintén kapott egy óriási gyomrost, amiből évekig tart amíg kikecmereg, addig is vesszük a prémium árú LNG-t Samu bácsitól. Ők addig vidáman foglalkozhatnak Kínával, akiknek amúgy szintén rohadtul rosszul jön az energiaárak rohamos emelkedése.
Ez viszont a részemről nem több mint konteó. Az hogy tudnák befolyásolni az orosz döntéshozatalt, azt nem hiszem el.


qqriq írta: 2022.03.21. 10:21 A hideghaboru enyhulese soran megallapodtak hogy a nato nem terjeszkedik a szovjetunio/oroszorszag kozvetlen szomszedsagaba amit az usa egyoldaluan(es tobb nato tagorszag tiltakozasa ellenere) felrugott mikor 2008-bnan bejelentette hogy tart karokkal varjak gruziat es ukrajnak valamint eveken keresztul pumpaltak belejuk a penzt es a hadianyagot.
Vajon az usa mit lepne ha az oroszok befolyasuk ala vonnak mexikot?
Háát az oroszoknak ezt az érvét tényszerűen nem tudta senki igazolni. Nem volt arról semmilyen dokumentum hogy nem terjeszkedik a NATO tovább. Arról viszont volt, hogy Ukrajna területi integritását Oroszország elismeri és szavatolja. (Budapesti memorandum)
Azt meg, hogy a durván lepukkant és olykor káoszos posztszovjet országok olyanok akarnak lenni és úgy akarnak lenni mint a nyugat, és nem mint az oroszok, akiknek köszönhetik a mostani állapotukat, nem lehet felróni.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2441
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

FélOFF: humor
TotoHU írta: 2022.03.21. 14:38 Szerintem éppen az orosz propaganda egyik legfőbb célja volt évek óta, hogy hiteltelennek állítsák be a teljes nyugati sajtót, azért hogy ezzel is aláássák a megbízhatóságot és hitelességet. Ennek érdekében árasztották el megbízhatatlan hírszeméttel és álhírekkel a csatornákat. Egy-egy hírnek leírták több tucat kamu változatát, ami mind azt a célt szolgálta hogy a nyugati közvélemény szépen lassan ne higyjen egyetlen sajtóterméknek sem, amit náluk írnak.
Szerintem a titkosszolgálat egyik tisztjének akkor pattant ki a fejéből az isteni szikra, amikor századszor hallgatta végig a feleségétől, hogy mit egészséges enni, és mit nem, és már elege volt az egészből, hogy nem vacsorázhat nyugodtan, mert nem csak az internet van tele egymásnak ellentmondó szemétirodalommal, hanem az újságok és a könyvtárak polcai is…
"Most akkor egészséges a margarin, vagy nem? Mert pár éve még egészséges volt."
"Most akkor egészséges a tojás, vagy nem? Mert pár éve kikiáltották gyilkos koleszterinbombának."
"Most akkor ajánlott felnőtteknek tejet inni, vagy sem? Mert gyerekkoromban a tej volt az erő és az egészség."
"Most akkor adjak az allergiás gyereknek kalcium pezsgőtablettát, vagy nem? Mert a háziorvos mondta, most pedig azt mondják, hatástalan."

Komolyan.
Tizenöt-húsz éve már ismerem a jelenséget. A hülyeség óceánjában olyan egyszerű válaszok elsüllyednek megtalálhatatlanul, például hogy egészséges-e a mocsári nyirlic, vagy sem.

Látom magam előtt szerencsétlent, ahogy munka után este fáradtan és kedvetlenül salátát eszik a virsli mellé, mert a kenyér az nem paleo, az asszony nem hajlandó venni, és a múltkor is kiverte a balhét a boltban, amikor a kosárba tette…
Vacsora után leül a tévé elé, jön az asszony kezében a helyiérdekű πc$@magazinnal, hogy olvassa el: nem kell olvasószemüveget csináltatnia, mert brit tudósok szerint a távollátást gyógyítja a frissen őrölt chilipaprikás kígyóuborka rektális felhelyezése, és ha még wasabit is tesz rá, akkor a végbélrákot is megelőzi…
"- Nézd drágám, én az ilyesmiben nem hiszek, manapság ellenőrzés nélkül össze-vissza írogathat mindent a sok firkásznak állt bölcsész, akiknek halványlila gőzük sincs a témáról, csak összeolvasnak minden szemetet és bekajálják a szélhámosok hülyeségeit, már azt sem lehet tudni, miben lehet megbízni…"
És akkor bevillant neki Az Ötlet.

Figyelem: minden vicc félig komoly!
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

qqriq írta: 2022.03.21. 10:21 Velemenyem szerint nem fekete es feher ez a tortenet, megkozckaztatom az evszazad legnagyobb osszeeskuvesenek vagyunk szemtanui...
Felreertesek elkerulese vegett en is elitelem a civil lakossag elleni eroszakot, de azt is latom hogy ezt a haborut nem az oroszok hanem a nyugat robbantotta ki. A hideghaboru enyhulese soran megallapodtak hogy a nato nem terjeszkedik a szovjetunio/oroszorszag kozvetlen szomszedsagaba amit az usa egyoldaluan(es tobb nato tagorszag tiltakozasa ellenere) felrugott mikor 2008-bnan bejelentette hogy tart karokkal varjak gruziat es ukrajnak valamint eveken keresztul pumpaltak belejuk a penzt es a hadianyagot.
Vajon az usa mit lepne ha az oroszok befolyasuk ala vonnak mexikot?

https://www.dw.com/en/merkel-affirms-ge ... /a-3840175
https://www.politico.com/news/2021/09/1 ... ine-511787
https://www.timesofisrael.com/israel-to ... on-report/
https://ritkanlathatotortenelem.blog.hu ... rdekes_672
Utolsó kép az oldalon…

“ 1996. Ukrajna átadja a területén maradt nukleáris fegyvereket Oroszországnak. Az átadás garanciája, hogy Oroszország a jövőben sosem fogja fenyegetni, vagy megtámadni az országot”

Ez is egy megállapodás volt (állítólag)…
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára tornas78 2022.03.21. 16:34-kor.
Mindenki vár valamit...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Poresz írta: 2022.03.21. 16:20 FélOFF: humor



Szerintem a titkosszolgálat egyik tisztjének akkor pattant ki a fejéből az isteni szikra, amikor századszor hallgatta végig a feleségétől, hogy mit egészséges enni, és mit nem, és már elege volt az egészből, hogy nem vacsorázhat nyugodtan, mert nem csak az internet van tele egymásnak ellentmondó szemétirodalommal, hanem az újságok és a könyvtárak polcai is…
"Most akkor egészséges a margarin, vagy nem? Mert pár éve még egészséges volt."
"Most akkor egészséges a tojás, vagy nem? Mert pár éve kikiáltották gyilkos koleszterinbombának."
"Most akkor ajánlott felnőtteknek tejet inni, vagy sem? Mert gyerekkoromban a tej volt az erő és az egészség."
"Most akkor adjak az allergiás gyereknek kalcium pezsgőtablettát, vagy nem? Mert a háziorvos mondta, most pedig azt mondják, hatástalan."

Komolyan.
Tizenöt-húsz éve már ismerem a jelenséget. A hülyeség óceánjában olyan egyszerű válaszok elsüllyednek megtalálhatatlanul, például hogy egészséges-e a mocsári nyirlic, vagy sem.

Látom magam előtt szerencsétlent, ahogy munka után este fáradtan és kedvetlenül salátát eszik a virsli mellé, mert a kenyér az nem paleo, az asszony nem hajlandó venni, és a múltkor is kiverte a balhét a boltban, amikor a kosárba tette…
Vacsora után leül a tévé elé, jön az asszony kezében a helyiérdekű πc$@magazinnal, hogy olvassa el: nem kell olvasószemüveget csináltatnia, mert brit tudósok szerint a távollátást gyógyítja a frissen őrölt chilipaprikás kígyóuborka rektális felhelyezése, és ha még wasabit is tesz rá, akkor a végbélrákot is megelőzi…
"- Nézd drágám, én az ilyesmiben nem hiszek, manapság ellenőrzés nélkül össze-vissza írogathat mindent a sok firkásznak állt bölcsész, akiknek halványlila gőzük sincs a témáról, csak összeolvasnak minden szemetet és bekajálják a szélhámosok hülyeségeit, már azt sem lehet tudni, miben lehet megbízni…"
És akkor bevillant neki Az Ötlet.

Figyelem: minden vicc félig komoly!
Értem én, de én nem a mindenegyben blogra meg a hasonló betűszemétre gondolok, hanem a mainstream és mérvadó hírportálokra, hírügynökségekre stb. Ahol azért még az esetek nagy többségében betartják a korrekt újságírás szabályait, amiről most úgy pofázok hogy nem vagyok újságíró. :lol:
Emellett az is mind igaz amit Gvass írst, a nagyok is képesek kritika nélkül átvenni eszement baromságokat, gondoljunk csak pl. a fegyvertartással kapcsolatos hisztiparádéra, ami egészen nagy és patinás sajtótermékekben megjelenik a nagy Nyugaton is.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Hungarian sniper 1915 :roll:
yjpn8hsiwnn81.jpg
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

A sisak huzat olcsóbb mint a kevlar sisak :roll:
https://www.instagram.com/p/CbVhpjEgoMD/
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Egy szerintem jó és érdekes írás a mindkét oldalra jellemző dezinformaciorol a háború alatt.

https://www.zonaporkolt.com/2022/03/21/ ... ika/admin/
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3442
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2022.03.21. 14:38 Értelek. De akkor a világon egyetlen egy újság, hírszolgálat, független oknyomozó újságíró (aki ismertségre és sikerre vágyik), vagy éppen az oroszokkal ellenérdekelt nem nyugati ország nincsen, aki megírná az igazságot? Minden kamu átverés és színjáték? Minden manipulált, senkinek nem lehetne hinni?

Én nem ezt gondolom. Szerintem éppen az orosz propaganda egyik legfőbb célja volt évek óta, hogy hiteltelennek állítsák be a teljes nyugati sajtót, azért hogy ezzel is aláássák a megbízhatóságot és hitelességet. Ennek érdekében árasztották el megbízhatatlan hírszeméttel és álhírekkel a csatornákat. Egy-egy hírnek leírták több tucat kamu változatát, ami mind azt a célt szolgálta hogy a nyugati közvélemény szépen lassan ne higyjen egyetlen sajtóterméknek sem, amit náluk írnak. Akkor kinek a verziója erősödik fel? Bingó, ez az egész "minden újság hazudik" folyamat az orosz narratívát erősíti - ez is az agresszió marketingjének a része, utóbbiról Ungváry Krisztián történész írt egy jó cikket nemrég.

https://telex.hu/tudomany/2022/03/19/az ... arketingje
A véleményem a nyugati sajtorol nem a mostani háborúban kelletkezett.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3442
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2022.03.21. 14:22 1. sztem az egyik igazságtalan háború vagy népirtás soha nem ment fel egy másikat. Ez óvoda középső csoport: "Pistike is belepisilt a homokozóba, nekem is szabad".

2. A mainstream média állapota az ún. nyugati világban valóban aggodalomra ad okot, valóban tendenciózus hazugságok szajkózása, a kötelező narratíva kritikátlan átvétele és fizetett propaganda elegye sokszor. Erre azonban nem megoldás egy másfajta véleménybuborékba rejtőzés, sőt.
Nem a 2003 háborúról beszéltem hanem a propagandarol.
A war on terror pontosan akkora bullshit volt mint az orosz különleges műveletek.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2022.03.21. 17:44 Nem a 2003 háborúról beszéltem hanem a propagandarol.
A war on terror pontosan akkora bullshit volt mint az orosz különleges műveletek.
Nem volt az bullshit. A CIA pénzelte és felfegyverezte az afgán terroristákat, akiket a 80-as években még mudzsahed szabadságharcosoknak hívtak és jó arcoknak állították be őket - aztán amikor kezdtek számukra kellemetlenné válni és amerikai célpontokat is támadni, akkor meg rosszarcok lettek és le kellett számolni velük. :twisted:
obama.jpg
Szaddámmal ugyanez volt a helyzet, amíg Irán ellen harcolt addig jó fiú volt és támogatta a nyugat. Majd rossz arc lett és már nem támogatták. (Tegyük hozzá, előtte is, utána is egy tömeggyilkos diktátor volt)
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

https://youtu.be/9vvhrnMg7QE

Érdekes fegyverek az ukrán háborúban. Trigger warning: szar szóviccek.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Stugna-P pácéltörő roketta.Ami nagyon tetszik,hogy a rakétavetőtől távolabb elhelyezett konzolról irányítják.
https://www.youtube.com/watch?v=KvRnbIeTDAo
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

chucky írta: 2022.03.22. 17:07 Stugna-P pácéltörő roketta.Ami nagyon tetszik,hogy a rakétavetőtől távolabb elhelyezett konzolról irányítják.
https://www.youtube.com/watch?v=KvRnbIeTDAo
A konzol monitorán angol meg szaúd arábus? nyelv. Ez a két legnagyobb felhasználó csoport? :)
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

https://mobile.twitter.com/andersostlun ... 9765743616

HANGSÚLYOZOTTAN meg nem erősített, de egymást támogató hírek. Ukrán ellentámadás hadműveleti szinten. Orosz utánpótlás elvágása a cél. Esetleg bekerítés.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13564
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

theHassan írta: 2022.03.23. 15:21 https://mobile.twitter.com/andersostlun ... 9765743616

HANGSÚLYOZOTTAN meg nem erősített, de egymást támogató hírek. Ukrán ellentámadás hadműveleti szinten. Orosz utánpótlás elvágása a cél. Esetleg bekerítés.
Ettől függetlenül nem olyan ez az egész orosz hadműveleti terv, mint a Market-Garden hadművelet? Ugyanúgy elb.aszva...

gyk: https://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Market_Garden
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

gvass1 írta: 2022.03.23. 15:43 Ettől függetlenül nem olyan ez az egész orosz hadműveleti terv, mint a Market-Garden hadművelet? Ugyanúgy elb.aszva...

gyk: https://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Market_Garden
Vannak közös vonások. Túlzott optimizmus, felderítés lebecsülése/figyelmen kívül hagyása, air-land együttműködés gondjai, terület megszállás elmaradása...

De míg a M-G esetben az óhatatlanul bekövetkező harcászati fuckupok mellett a hadműveleti szint túlzott elbizakodottsága volt a baj, most egészen hadászati, sőt politikai stratégiai szinten jelentkezett ez.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2022.03.23. 15:43 Ettől függetlenül nem olyan ez az egész orosz hadműveleti terv, mint a Market-Garden hadművelet? Ugyanúgy elb.aszva...

gyk: https://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Market_Garden
Na ja, hihetetlen hogy hogyan voltak ilyen rossz információik az ukránok moráljáról és felkészültségéről, és hogyan értékelhették túl ennyire a saját képességeiket?
Évekig fog ez a háború még témát adni az elemzőknek, szakértőknek. És egypár mozzanata hadi akadéniai tananyag lesz a "hogyan NE!" fejezetekben, elrettentő példa gyanánt.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2441
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

TotoHU írta: 2022.03.23. 23:27 Na ja, hihetetlen hogy hogyan voltak ilyen rossz információik az ukránok moráljáról és felkészültségéről, és hogyan értékelhették túl ennyire a saját képességeiket?
Nincs itt semmi újdonság, ez a régi történet újra: utolérte az autoriter és félelemmel irányító vezetők átka. Ha a főnök nem szereti a rossz híreket és hozóikat, akkor csinálnak neki olyat, amilyet szívesen hall. Hosszú távon ez persze ahogy kinyílik az olló a valóság és a fejében lévő kép között, úgy jönnek sorban a rossz döntések. - Láttuk már sokszor a történelemben, és sok munkahelyen is.

"Putyin zsákutcába navigálta országát. Rendszere, a gyilkosságokkal, korrupcióval és elnyomással kikövezett birodalom hazugságra épült, és végül becsapta őt is. Bizonyára úgy tudta, hogy van elég ereje ehhez a háborúhoz. Remegő bokájú szolgák vették körül, akik azt mondták neki, amit hallani akart. Világverő tankflottát hazudott a miniszter, akinek szintén hazudtak a főtisztek, nekik pedig sorra az alattuk állók. Senki a láncban nem mert szólni, hogy a technika rossz és rohad, sorállományú gyerekek üzemeltetik, akik nemhogy harcolni nem tudnak vele, de parkolni se nagyon." - Tóta W.: Köpött a maci (HVG)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Poresz írta: 2022.03.24. 09:30 Nincs itt semmi újdonság, ez a régi történet újra: utolérte az autoriter és félelemmel irányító vezetők átka. Ha a főnök nem szereti a rossz híreket és hozóikat, akkor csinálnak neki olyat, amilyet szívesen hall. Hosszú távon ez persze ahogy kinyílik az olló a valóság és a fejében lévő kép között, úgy jönnek sorban a rossz döntések. - Láttuk már sokszor a történelemben, és sok munkahelyen is.

"Putyin zsákutcába navigálta országát. Rendszere, a gyilkosságokkal, korrupcióval és elnyomással kikövezett birodalom hazugságra épült, és végül becsapta őt is. Bizonyára úgy tudta, hogy van elég ereje ehhez a háborúhoz. Remegő bokájú szolgák vették körül, akik azt mondták neki, amit hallani akart. Világverő tankflottát hazudott a miniszter, akinek szintén hazudtak a főtisztek, nekik pedig sorra az alattuk állók. Senki a láncban nem mert szólni, hogy a technika rossz és rohad, sorállományú gyerekek üzemeltetik, akik nemhogy harcolni nem tudnak vele, de parkolni se nagyon." - Tóta W.: Köpött a maci (HVG)
Ez biztosan benne lehetett a képletben.

Fél-OFF
Ez a módszer egyébként sajnos sok helyen tapasztalható a nagyvállalatoknál is. Több nagyvállalat felsővezetőjét volt alkalmam "megfigyelni" (nem a szó szoros értelmében) működésük közben. Sokszor néztem csodálkozva, hogy tényleg elhiszik-e amit mondanak is, és tényleg ennyire nincs fogalmuk sem arról hogyan működnek a dolgok a való életeben, ott ahol csinálják őket? Sajnos túl sokszor azt a konklúziót kellett levonnom hogy bakker tényleg, ezek egy másik mozit néznek, és tényleg elhiszik a sok baromságot amit összehordanak. Szerencsére az üzleti életben ez csak feleslegesen elégetett erőforrásokat és demotivált munkatársakat eredményez, nem lerombolt városokat és halottakat.
ON
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1393
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

TotoHU írta: 2022.03.24. 10:10 Ez biztosan benne lehetett a képletben.

Fél-OFF
Ez a módszer egyébként sajnos sok helyen tapasztalható a nagyvállalatoknál is. Több nagyvállalat felsővezetőjét volt alkalmam "megfigyelni" (nem a szó szoros értelmében) működésük közben.
ON
Dettó, és is láttam mér sok ilyet. A tévedhetetlen, mindenhez IS értő, félelem/erő kultúrával operáló vezetők előbb-utóbb ilyen helyzetbe kerülnek. Nem lesz már olyan, aki igazat mer mondani nekik, nincs is rá igényük.
Sapienti sat.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2441
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

nemtokregelni írta: 2022.03.24. 10:34 Dettó, és is láttam mér sok ilyet. A tévedhetetlen, mindenhez IS értő, félelem/erő kultúrával operáló vezetők előbb-utóbb ilyen helyzetbe kerülnek. Nem lesz már olyan, aki igazat mer mondani nekik, nincs is rá igényük.
Pedig a saját érdekük. Csak ezt be is kellene látni: nem véletlenül létezik a "saját jól felfogott érdeke" kifejezés.
Elég kártékonynak tartom a sztereotipikus "hállivudi" vezetőképet: fenyegetőzik, ordítozik, senkire sem figyel, senki más sem számít. - Vezető? Frászt, csak egy akarnok, akit a túlfújt egója rángat, és indokolatlanul magasra került a piramisban. Édesapámtól nem ezt láttam, pedig én vagyok a középső gyerek: a vállalkozása az "elsőszülött", és jó sokat voltam az irodájában, ültem az anyósülésen, miközben telefonált.
TotoHU írta: 2022.03.24. 10:10 Fél-OFF
Ez a módszer egyébként sajnos sok helyen tapasztalható a nagyvállalatoknál is. Több nagyvállalat felsővezetőjét volt alkalmam "megfigyelni" (nem a szó szoros értelmében) működésük közben. Sokszor néztem csodálkozva, hogy tényleg elhiszik-e amit mondanak is, és tényleg ennyire nincs fogalmuk sem arról hogyan működnek a dolgok a való életeben, ott ahol csinálják őket? Sajnos túl sokszor azt a konklúziót kellett levonnom hogy bakker tényleg, ezek egy másik mozit néznek, és tényleg elhiszik a sok baromságot amit összehordanak. Szerencsére az üzleti életben ez csak feleslegesen elégetett erőforrásokat és demotivált munkatársakat eredményez, nem lerombolt városokat és halottakat.
ON
"Szubszidiaritás: az az elv, mely szerint minden döntést és végrehajtást [azon] a lehető legalacsonyabb szinten kell meghozni, ahol a legnagyobb hozzáértéssel rendelkeznek."

Egy bizonyos méret felett már nem lehet átlátni a folyamatokat és összefüggéseket. - Egyszerűen ennyi az emberi agy kapacitása.
Ez igaz a társadalomra, a hadseregekre, a vállalatokra, és még a műszaki alkotásokra is. (Hány olyan mérnöki elbaltázás volt már, ami onnan eredet, hogy már nem lehetett átlátni, mi fog történni a konstrukció túlsó felén…)
Ezért kellenek rátermett és talpraesett emberek minden szinten, olyan jogosultságokkal, amik nem fojtják meg az önállóságukat, és a nekik való (rész)feladatoknak is érkezniük kell fentről.

Ez azért ontopik, mert a porosz hadsereg így verte meg 1866-ban a Habsburg birodalmat, 1871-ben pedig III. Napóleont:
"A 19. század derekára a porosz hadsereg e téren is új típusú módszert alakított ki. A feladat központú harcászat – az Auftragstaktik – alapvető célja volt, hogy megszabadítsa a harctéri döntéshozatalt az időigényes és komplikált döntési folyamatoktól. A porosz zászlóaljak századai, szakaszai, rajai pontosan definiált feladatokat kaptak parancsaikban, melyek végrehajtási módjáért azonban az alegység közvetlen parancsnoka felelt. Az alsó szintekre delegált döntéshozatal így olyan rugalmas vezetési rendszer létrejöttét segítette elő, mely nagyszerűen szolgálta ki a tűzharcra építő rajvonalak harcászatát." - Németh Balázs: A königgrätzi csata lőfegyverei és harcászata (Kapszli.hu)
Enélkül a Dreyse puskák nem csodafegyverek lettek volna, hanem csupán nagyon drága moslékkeverők, biorobotok kezében.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

TotoHU írta: 2022.03.24. 10:10 Ez biztosan benne lehetett a képletben.

Fél-OFF
Ez a módszer egyébként sajnos sok helyen tapasztalható a nagyvállalatoknál is. Több nagyvállalat felsővezetőjét volt alkalmam "megfigyelni" (nem a szó szoros értelmében) működésük közben. Sokszor néztem csodálkozva, hogy tényleg elhiszik-e amit mondanak is, és tényleg ennyire nincs fogalmuk sem arról hogyan működnek a dolgok a való életeben, ott ahol csinálják őket? Sajnos túl sokszor azt a konklúziót kellett levonnom hogy bakker tényleg, ezek egy másik mozit néznek, és tényleg elhiszik a sok baromságot amit összehordanak. Szerencsére az üzleti életben ez csak feleslegesen elégetett erőforrásokat és demotivált munkatársakat eredményez, nem lerombolt városokat és halottakat.
ON
Klasszikus Hofi: hányat elljen a disznó, elvtársak?dezinfo ami visszaüt
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2683
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

Poresz írta: 2022.03.24. 09:30 utolérte az autoriter és félelemmel irányító vezetők átka. Ha a főnök nem szereti a rossz híreket és hozóikat, akkor csinálnak neki olyat, amilyet szívesen hall.
+1
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2683
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

TotoHU írta: 2022.03.24. 10:10 Több nagyvállalat felsővezetőjét volt alkalmam "megfigyelni" (nem a szó szoros értelmében) működésük közben. Sokszor néztem csodálkozva, hogy tényleg elhiszik-e amit mondanak is, és tényleg ennyire nincs fogalmuk sem arról hogyan működnek a dolgok a való életeben, ott ahol csinálják őket?
Szia,

Az egyik ismerosom szidta a fonoket, hogy olyan hulye, hogy minden nap munkaido utan 1-3 orat azzal tolt, hogy hibakat keres a munkahelyen, mert onkent vallalta a kulfoldi anyavallalat fele plusz feladatkent ezt.

Nagyon nem ertettem egyet vele: szerintem ez egy kivalo modszer arra, hogy meglassa, a valosagban hogyan mukodik a vallalat. Hiszen a "hibakereses" kozben folyamatosan jarta a gyarat. A gyarat, es nem azt, amit az osztalyvezetok mutatnak neki; ekkor lathatta a valosagot a dolgozok kozott. Ez szerintem nagy ertek (mikozben az, hogy pl. az egyik epuletben levalt a festek, a raktarban meg rossz helyre tette a raklapot a targoncas valoban nem nagy ertek; vagyis maguk a konkret hibak, amiket talalt nem voltak fontosak).

Bel
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TotoHU írta: 2022.03.23. 23:27 Na ja, hihetetlen hogy hogyan voltak ilyen rossz információik az ukránok moráljáról és felkészültségéről, és hogyan értékelhették túl ennyire a saját képességeiket?
Évekig fog ez a háború még témát adni az elemzőknek, szakértőknek. És egypár mozzanata hadi akadéniai tananyag lesz a "hogyan NE!" fejezetekben, elrettentő példa gyanánt.
Évekig...? Nem vagyok ugyan ifjonc, de azért még annyira öreg sem, de szerintem előbb fogok én kihalni, mint ez a téma a történészek köreiben... :-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Morcosrobot írta: 2022.03.22. 20:27 A konzol monitorán angol meg szaúd arábus? nyelv. Ez a két legnagyobb felhasználó csoport? :)
Az "angol" az akár lehet Afrikai vásárló is de a szaudiak.........azt inkább hagyjuk :lol: A páncélos elhagyása rekord idő alatt nagyon megy nekik :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Minden eshetőségre felkészülve innen lehet rendelni plate-et. :roll:
https://protectiongroupdenmark.com/shop/6-hard-armor/
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Poresz írta: 2022.03.24. 11:07

"Szubszidiaritás: az az elv, mely szerint minden döntést és végrehajtást [azon] a lehető legalacsonyabb szinten kell meghozni, ahol a legnagyobb hozzáértéssel rendelkeznek."
OFF
Ezt sok vezetői bullshit-tréningen empowerment-nek, felhatalmazó vezetési kultúrának mondják. És igen sok esetben nem működik, én ahol eddig dolgoztam ott ez mindig csak a jelszavak szintjén működött, és általában sokkal jobban szerettek az egészen magas beosztású vezetők is mikromenedzselni, az apró dolgokba is beleásni magukat és közvetlenül utasításokat adni akár a sok szinttel alattuk dolgozóknak is - közben mellette egészen érthetetlen, és sokszor (szerintünk) dilettáns stratégiai döntéseket hozni. Mindezt leöntve lózungokkal, vállalati propagandával.
ON

Ami ebből ontopik a mostani helyzetben, az a tradicionális szovjet-orosz vezetési modell-, és beidegződések látványos kudarca. (Biztos van ennek adekvátabb és szakmaibb katonai kifejezése is)
Persze a kudarcokban sok minden más mellett az is kiütközik amit itt is leírtak többen, hogy a 2. vh-ban a szovjet hadsereg mögött volt az amerikai hadiipar és logisztika is, most pedig nem hogy nincsen, hanem éppen az ellenfeleiket segíti. Úgyhogy az "oroszoknak végtelen tartalékaik vannak" az egy régi és ma már nem érvényes mondás. Mert emberanyagban valóban igaz, de logisztikában, hadiiparban, gazdasági hátországban már nagyon nem. A feltűzött szuronnyal "Gurrá-gurrá" előre rohanó újabb és újabb emberhullámok korszaka pedig már régen idejét múlta.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2441
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

TotoHU írta: 2022.03.24. 15:03 OFF
Ezt sok vezetői bullshit-tréningen empowerment-nek, felhatalmazó vezetési kultúrának mondják. És igen sok esetben nem működik, én ahol eddig dolgoztam ott ez mindig csak a jelszavak szintjén működött, és általában sokkal jobban szerettek az egészen magas beosztású vezetők is mikromenedzselni, az apró dolgokba is beleásni magukat és közvetlenül utasításokat adni akár a sok szinttel alattuk dolgozóknak is - közben mellette egészen érthetetlen, és sokszor (szerintünk) dilettáns stratégiai döntéseket hozni. Mindezt leöntve lózungokkal, vállalati propagandával.
ON
OFF: ez (is) azt mutatja, hogy a számukra megfelelő szint és munkakör a jelenlegi szintjük alatt található. Csak ugye a fizetés és juttatások…
TotoHU írta: 2022.03.24. 15:03 Úgyhogy az "oroszoknak végtelen tartalékaik vannak" az egy régi és ma már nem érvényes mondás. Mert emberanyagban valóban igaz, de logisztikában, hadiiparban, gazdasági hátországban már nagyon nem. A feltűzött szuronnyal "Gurrá-gurrá" előre rohanó újabb és újabb emberhullámok korszaka pedig már régen idejét múlta.
Kb. 150 millió fős ország, ez kb. két Németország; (ott is) kevés fiatal; az orosz férfiak negyede(!) meghal 55 éves kora előtt.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Poresz írta: 2022.03.24. 15:18 OFF: ez (is) azt mutatja, hogy a számukra megfelelő szint és munkakör a jelenlegi szintjük alatt található. Csak ugye a fizetés és juttatások…
OFF

A cégvezetők jó része nem is a szakmai és vezetői képességei, hanem a meggyőzőkészsége révén jut oda, ahol jut. Azt pedig már kutatásokkal megalapozottan állítják, hogy a cégvezetők meglepően nagy része pszichopata, vagyis kitűnően meg tud győzni másokat, fantasztikusnak, elbűvölőnek és intelligensnek tűnik, bárkivel bármit el tud hitetni - mellette viszont az érzelmi intelligenciájuk zéró, nem éreznek, nem szoronganak, indokolatlan kockázatokat vállalnak, bárkin átgázolnak ha kell, morálisan igencsak flexibilisek és semmi nem érdekli őket csak saját maguk. (Mellékszál: a nagy gazdasági válságok kirobbanásában is nagy szerepe volt/van/lesz a nagyvállalatok ilyen vezetőinek!)

https://www.origo.hu/gazdasag/20171019- ... agban.html

https://www.forbes.com/sites/stephanies ... 85bc7c47c4

ON

Jó kérdés hogy a katonai parancsnokok között milyen arányban vannak ilyenek, azt már tudjuk hogy a politikusok között szép számmal akad minden országban. :lol: Egyesek források szerint nem ritka jelenség a hadseregekben sem a pszichopaták magasabb aránya.

https://www.tandfonline.com/doi/abs/10. ... ode=upsy20
https://www.researchgate.net/publicatio ... ry_Leaders
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: layman »

theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6146
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

theHassan írta: 2022.03.24. 16:19 https://mobile.twitter.com/UAWeapons/st ... 0421341193

Ez ha igaz... óbasszus... ó... basszus...
Nem értek hozzá, de ez csak az egyik fele, nem? A parancsnoki modul.
Illetve: hogy a P-ba lehet az, hogy az oroszok csak úgy otthagyták..? :-o
Felrbbantani vagy valami..?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

theHassan írta: 2022.03.24. 16:19 https://mobile.twitter.com/UAWeapons/st ... 0421341193

Ez ha igaz... óbasszus... ó... basszus...
Megnyugtató,hogy ennyire káosz van az orosz haccseregben............vagy ez csak csali? :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

WildBear23 írta: 2022.03.24. 16:39 Nem értek hozzá, de ez csak az egyik fele, nem? A parancsnoki modul.
Illetve: hogy a P-ba lehet az, hogy az oroszok csak úgy otthagyták..? :-o
Felrbbantani vagy valami..?
Gondolom rájuk támadtak és a másik modult szállító teherautó el tudott menekülni.
Nekem is ez jut eszembe először.Amit hátra kell hagyni azt aláaknázni,felrobbantani stb.Ezek pont szarnak bele.Alig várják,hogy hazamehessenek.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6146
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

chucky írta: 2022.03.24. 16:40 Megnyugtató,hogy ennyire káosz van az orosz haccseregben............vagy ez csak csali? :roll:
Hát néha én is azt hiszem.

Nem vagyok orosz-ukrán szakértő, de a konfliktus kirobbanásakor úgy gondoltam, hogy a korrupt, oligarchák által irányított Ukrajna szétlopott hadserege elfut a hatalmas, jól felszerelt, profi orosz hadsereg elől.

Aztán a dolog elkezdett dőlni az "orosz hadihajó, húzz a f.aszra" irányába, és az ukránokat egy nemzetté kovácsolta a külső fenyegetés. (+ áramlik be hozzájuk a nyugati haditechnika)

Az oroszok meg alulteljesítenek.

Meglepő volt számomra az is, hogy a nyugati országok mennyire egységesen foglalnak állást, és hoznak komoly szankciókat Oroszország ellen. Erre büszke vagyok, bár nincs sok részem benne. :-) Úgy gondoltam volna, hogy mire az EU határozott, egységes álláspontot alakít ki, az oroszok már rég elfoglalják Ukrajnát.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

WildBear23 írta: 2022.03.24. 16:39 Nem értek hozzá, de ez csak az egyik fele, nem? A parancsnoki modul.
Illetve: hogy a P-ba lehet az, hogy az oroszok csak úgy otthagyták..? :-o
Felrbbantani vagy valami..?
Az a baj a zavaróval, hogy könnyű megtalálni. És akkor csak oda kell menni és géppisztoly. Vagy oda se kell menni, mert aknavető, de egy Krashuka az más. Ha csak részben szerezték is meg, fontos:
1. Ez valami fontos dolgot védett. Mivel Ukrajna nem reptet AWACS-et, ezért valószínűleg műhold ellen védte. Na az a dolog már látható így (vagy ha menetben volt a Krashuka, akkor nem fog odaérni a védendő dologhoz).
2. Technikai információk tömkelege.

Aztán meg ki tudja. Lehet, hogy az adó is meglett, de mondjuk sérült. Nem olyan szexi mutogatni. Vagy éppen ép, és nem akarják mutogatni.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

theHassan írta: 2022.03.24. 16:54 Az a baj a zavaróval, hogy könnyű megtalálni. És akkor csak oda kell menni és géppisztoly. Vagy oda se kell menni, mert aknavető, de egy Krashuka az más. Ha csak részben szerezték is meg, fontos:
1. Ez valami fontos dolgot védett. Mivel Ukrajna nem reptet AWACS-et, ezért valószínűleg műhold ellen védte. Na az a dolog már látható így (vagy ha menetben volt a Krashuka, akkor nem fog odaérni a védendő dologhoz).
2. Technikai információk tömkelege.

Aztán meg ki tudja. Lehet, hogy az adó is meglett, de mondjuk sérült. Nem olyan szexi mutogatni. Vagy éppen ép, és nem akarják mutogatni.
Vagy csak azért küldték oda,hogy kipróbálják élesben is.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

WildBear23 írta: 2022.03.24. 16:51 Hát néha én is azt hiszem.

Nem vagyok orosz-ukrán szakértő, de a konfliktus kirobbanásakor úgy gondoltam, hogy a korrupt, oligarchák által irányított Ukrajna szétlopott hadserege elfut a hatalmas, jól felszerelt, profi orosz hadsereg elől.

Aztán a dolog elkezdett dőlni az "orosz hadihajó, húzz a f.aszra" irányába, és az ukránokat egy nemzetté kovácsolta a külső fenyegetés. (+ áramlik be hozzájuk a nyugati haditechnika)

Az oroszok meg alulteljesítenek.

Meglepő volt számomra az is, hogy a nyugati országok mennyire egységesen foglalnak állást, és hoznak komoly szankciókat Oroszország ellen. Erre büszke vagyok, bár nincs sok részem benne. :-) Úgy gondoltam volna, hogy mire az EU határozott, egységes álláspontot alakít ki, az oroszok már rég elfoglalják Ukrajnát.
Az oroszok meg voltak nyugodva,hogy mindenki fél tőlük.Minek gyakoroljanak olyan sokat ha úgy is tartanak tőlük?Néha parádéztak egyet valahol és ennyi volt a hadgyakorlat.Ha tényleg olyan lepukkantak a laktanyai körülmények meg óriási a korrupció,akkor senkinek sem volt érdeke a rendszeres kiképzést végrehajtani mert az sokba van.De az ukrán is ilyen volt amikor elkezdődött a balhé.Őket gatyába rázták az elmúlt években a nyugatiak.
Agyatlan,nyers erővel akartak nyerni de mocskosul pofára estek.
Nem néztem utána de szerintem az EU-nak nem sok köze volt a gyors döntésekben.A NATO országok egyenként reagáltak.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Válasz küldése