Hazai gyártású traumatikus fegyverek

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Poresz »

AndyA írta: 2022.03.30. 12:54 Mivel "faragsz" ilyeneket a számítógépen?
Tipp: ez konkrétan SolidWorks-nek tűnik.
Ugyan nem engem kérdeztél: tetszőleges CAD-programban ilyesmit tervezni. SolidWorks, Autodesk Inventor, CATIA, SolidEdge a legelterjedtebbek. (A legutolsót messzire kerülje mindenki, aki félti az idegeit.)
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Faja »

AndyA írta: 2022.03.30. 12:54 Mivel "faragsz" ilyeneket a számítógépen?
Autodesk Fusion 360. Hobbi célra ingyenes, és hatalmas a tudása.
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Faja írta: 2022.03.29. 20:15 Sziasztok!

Nemrég hosszas vágyakozás után én is szert tettem egy HD-21-M -re. Én is éreztem, hogy az első pisztolymarkolat nem igazán illik a "pumpás" működtetéshez, ezért nekem is eldurrant a fantáziám. :) Annyi előnyöm van, hogy van egy kis hobbiszintű gyakorlatom 3D-s tervezésben, illetven van 3D nyomtatóm, amit nem félek használni. :)
Szia,

basszus, ez nagyon tetszik! Jól néz ki, az össszes funkciója át van gondolva... gratulálok!

Eddig hány megrendelést kaptál rá? Mert légyszíves írjál hozzá +1-et! A sín nélküli, alul is kerek változatból.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Faja írta: 2022.03.30. 00:00 Közben faragtam még kicsit az ergonómián, illetve készült alternatív alsó fedlap is.

DesignTop_V2.JPG
DesignBottom_V2.JPG
Nagyon faja mindkettő!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Thomaster írta: 2022.03.30. 14:42 Szia,

basszus, ez nagyon tetszik! Jól néz ki, az össszes funkciója át van gondolva... gratulálok!

Eddig hány megrendelést kaptál rá? Mert légyszíves írjál hozzá +1-et! A sín nélküli, alul is kerek változatból.
Mod: várjunk még a gyártással, amíg megkapom a saját HD 21-M-emet... ki tudja, azon melyik oldalon lesz a szereléksín helyettesítő lemez... vagy esetleg mindkét oldalon...
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Faja írta: 2022.03.29. 20:15 Sziasztok!

Nemrég hosszas vágyakozás után én is szert tettem egy HD-21-M -re. Én is éreztem, hogy az első pisztolymarkolat nem igazán illik a "pumpás" működtetéshez, ezért nekem is eldurrant a fantáziám. :) Annyi előnyöm van, hogy van egy kis hobbiszintű gyakorlatom 3D-s tervezésben, illetven van 3D nyomtatóm, amit nem félek használni. :)

A szempontok a következők voltak:
- Klasszikus pumpás forma
- Legyen hely a kihúzott dobtengelynek
- Legyen hely a jobb oldali gyári sínre felszerelendő bárminek
- A hüvelyk ujj könnyen a csőtorkolat környékére téved, legyen ott valami kinyúlás ami segít eligazodni a kósza ujjaknak.
- Legyen alaul is szereléksín csak úgy miért ne alapon. A szereléksín két darab M4 csavarral rögzített, elvileg megyezik a mérete a bárhol kapható "11 slot picatinny rail"-ekkel, ugyanis ez a nyomtatott félő hogy a nagyobb erőhatásoktól szétnyílik a rétegek mentén. Annyi gáz van, hogy hosszú gyári rögzítő csavar belenyúlik a sínbe is.

Amin még gondolkodtam, az a szereléksín helyett másik felcsavarozható opcionális "kupak", ami befejezi a bordázott kör formát.

DesignTop.JPG
DesignBottom.JPG
IMG_20220329_131402.jpg
IMG_20220329_131426.jpg
IMG_20220329_131459.jpg
IMG_20220329_131538.jpg

Jöhetnek a javítási ötletek! :)
Pontosan ilyesmire gondoltam :mrgreen: Ez nagyon pöpec lett 8-)
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Faja írta: 2022.03.30. 00:00 Közben faragtam még kicsit az ergonómián, illetve készült alternatív alsó fedlap is.

DesignTop_V2.JPG
DesignBottom_V2.JPG
Nagyon menő lett! Grat.

Kell. Mennyi? ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Faja »

Petya357 írta: 2022.03.30. 19:14 Nagyon menő lett! Grat.

Kell. Mennyi? ;)
A félreértések elkerülése végett a postjaimat nem egy bújtatott hírdetésnek szántam, hanem ötlet gyűjtőnek. Persze szívesen megosztom a végeredményt a fórum tagjaival, de határozottan nem szeretnék rá üzletet alapítani. Ha kész lett valami tesztelhető forma, talán itt páran ki is próbáltátok, és a gyakorlatban is jónak bizonyult, akkor kitalálok valami módot hogy eljuthasson egy-egy végleges példány mindenkihez aki szeretné.
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Faja írta: 2022.03.30. 19:58 A félreértések elkerülése végett a postjaimat nem egy bújtatott hírdetésnek szántam, hanem ötlet gyűjtőnek. Persze szívesen megosztom a végeredményt a fórum tagjaival, de határozottan nem szeretnék rá üzletet alapítani. Ha kész lett valami tesztelhető forma, talán itt páran ki is próbáltátok, és a gyakorlatban is jónak bizonyult, akkor kitalálok valami módot hogy eljuthasson egy-egy végleges példány mindenkihez aki szeretné.
Köszönjük szépen!
Én is jelentkeznék majd egy darabra, természetesen nem kívánom ingyen.
Hátsó markolatot is tervezel az elülső stílusában? ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Profilképből kiindulva mondjuk 0,00048 bitcoin. Avagy 48,000 satoshi :)
20210916_175807-jav-780x1100.jpg
Petya357 írta: 2022.03.30. 19:14 Nagyon menő lett! Grat.

Kell. Mennyi? ;)
Faja írta: 2022.03.30. 19:58 A félreértések elkerülése végett a postjaimat nem egy bújtatott hírdetésnek szántam, hanem ötlet gyűjtőnek. Persze szívesen megosztom a végeredményt a fórum tagjaival, de határozottan nem szeretnék rá üzletet alapítani. Ha kész lett valami tesztelhető forma, talán itt páran ki is próbáltátok, és a gyakorlatban is jónak bizonyult, akkor kitalálok valami módot hogy eljuthasson egy-egy végleges példány mindenkihez aki szeretné.
HW88SA
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2018.06.02. 21:31

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: HW88SA »

Faja írta: 2022.03.30. 19:58 A félreértések elkerülése végett a postjaimat nem egy bújtatott hírdetésnek szántam, hanem ötlet gyűjtőnek. Persze szívesen megosztom a végeredményt a fórum tagjaival, de határozottan nem szeretnék rá üzletet alapítani. Ha kész lett valami tesztelhető forma, talán itt páran ki is próbáltátok, és a gyakorlatban is jónak bizonyult, akkor kitalálok valami módot hogy eljuthasson egy-egy végleges példány mindenkihez aki szeretné.
Nagyon szuper lett!
Nekem akár olyan is bejönne, hogy az alsó rész ahová a szereléksín csavarozható az levehető lenne és vagy visszarakom a bordázott részt vagy ha kell szereléksín megy rá :)
De nagyon profin megcsináltad! Gratula!!! Nekem nagyon tetszik én is már jeleztem igényt tartanék 1 re :)
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Faja »

WildBear23 írta: 2022.03.30. 20:09 Köszönjük szépen!
Én is jelentkeznék majd egy darabra, természetesen nem kívánom ingyen.
Hátsó markolatot is tervezel az elülső stílusában? ;)
Légyszi ne floodoljuk szét a topicot a sok "én is kérek"-kel, többek között mert most úgysem jegyzem meg. :) Szólok itt ha elkészült, és akkor nyitok neki egy adás-vétel topicot vagy ilyesmit. Hátsó markolatot nem terveztem módosítani, jó az ami van.
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: bcsob »

Faja írta: 2022.03.29. 20:15 Sziasztok!

Nemrég hosszas vágyakozás után én is szert tettem egy HD-21-M -re. Én is éreztem, hogy az első pisztolymarkolat nem igazán illik a "pumpás" működtetéshez, ezért nekem is eldurrant a fantáziám. :) Annyi előnyöm van, hogy van egy kis hobbiszintű gyakorlatom 3D-s tervezésben, illetven van 3D nyomtatóm, amit nem félek használni. :)

A szempontok a következők voltak:
- Klasszikus pumpás forma
- Legyen hely a kihúzott dobtengelynek
- Legyen hely a jobb oldali gyári sínre felszerelendő bárminek
- A hüvelyk ujj könnyen a csőtorkolat környékére téved, legyen ott valami kinyúlás ami segít eligazodni a kósza ujjaknak.
- Legyen alaul is szereléksín csak úgy miért ne alapon. A szereléksín két darab M4 csavarral rögzített, elvileg megyezik a mérete a bárhol kapható "11 slot picatinny rail"-ekkel, ugyanis ez a nyomtatott félő hogy a nagyobb erőhatásoktól szétnyílik a rétegek mentén. Annyi gáz van, hogy hosszú gyári rögzítő csavar belenyúlik a sínbe is.

Amin még gondolkodtam, az a szereléksín helyett másik felcsavarozható opcionális "kupak", ami befejezi a bordázott kör formát.

DesignTop.JPG
DesignBottom.JPG
IMG_20220329_131402.jpg
IMG_20220329_131426.jpg
IMG_20220329_131459.jpg
IMG_20220329_131538.jpg

Jöhetnek a javítási ötletek! :)
Szia!

Először is gratula az előagyhoz, szép munka!
Ha már javítási ötletek:
-szeritem a kéz csőtorkolattól való védelmére valami hasonló lenne az optimális mint ami a képen is látható (nem a markolatra, a nyúlványra gondolok)
-szerintem mehetne az egész előagy feljebb, jobban körbeölelve a csövet (bár nem ismerem a rögzítő felületeket, lehet akkor már kevés lenne az anyag benne?)
Kérdés:milyen filamentből van, illetve milyen kitöltés, réteg és falvastagsággal készült?

Ui: jó játni, hogy ebben a körben is megjelentek a 3Dtervezők/nyomtatósok, csak így tovább :D
Csatolmányok
fab-defense-foregrip-glock-fggs.png
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Faja »

bcsob írta: 2022.03.30. 23:00 Szia!

Először is gratula az előagyhoz, szép munka!
Ha már javítási ötletek:
-szeritem a kéz csőtorkolattól való védelmére valami hasonló lenne az optimális mint ami a képen is látható (nem a markolatra, a nyúlványra gondolok)
-szerintem mehetne az egész előagy feljebb, jobban körbeölelve a csövet (bár nem ismerem a rögzítő felületeket, lehet akkor már kevés lenne az anyag benne?)
Kérdés:milyen filamentből van, illetve milyen kitöltés, réteg és falvastagsággal készült?

Ui: jó játni, hogy ebben a körben is megjelentek a 3Dtervezők/nyomtatósok, csak így tovább :D
Szia!
- Eredetileg nem szerettem volna előrefelé kilógni csővégtől, mert akkor feleslegesen lesz hosszabb a fegyver úgy, hogy a csőhossz nem változik. Azért a javaslatodra csináltam egy olyan verziót is (képek lentebb).
- Mehetne feljebb a markolat az előagyon, csak akkor már tényleg vészesen útban lesz a szereléksínre rögzített bármi. Főleg, ha a jövőben készít a Keserű olyan verziókat is, amik két oldali sínnel rendelkeznek. Akkor amennyivel feljebb tolom a markolatot, annyit kellene levágni a tetejéből.
- Ez most PLA mert egyszerű és gyors. A véglegest ASA-ból jó lenne, de nincs zárt nyomtatóm, ezért marad a PETG. Ez 30% kitöltés, 0.2 rétegvastagság, 4 fal.

Csőszájtól nem jobban kilógó ujj védő:
IMG_20220331_123041.jpg
IMG_20220331_123054.jpg
IMG_20220331_133025.jpg
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Faja 2022.03.31. 13:39-kor.
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Faja »

Csőszájtól előrefelé lógó "fallal" elzárt ujj védő:
IMG_20220331_124002.jpg
IMG_20220331_124012.jpg
IMG_20220331_132728.jpg
Jöhetnek a szavazatok. :)
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Faja írta: 2022.03.31. 13:35 Szia!
- Eredetileg nem szerettem volna előrefelé kilógni csővégtől, mert akkor feleslegesen lesz hosszabb a fegyver úgy, hogy a csőhossz nem változik. Azért a javaslatodra csináltam egy olyan verziót is (képek lentebb).
- Mehetne feljebb a markolat az előagyon, csak akkor már tényleg vészesen útban lesz a szereléksínre rögzített bármi. Főleg, ha a jövőben készít a Keserű olyan verziókat is, amik két oldali sínnel rendelkeznek. Akkor amennyivel feljebb tolom a markolatot, annyit kellene levágni a tetejéből.
- Ez most PLA mert egyszerű és gyors. A véglegest ASA-ból jó lenne, de nincs zárt nyomtatóm, ezért marad a PETG. Ez 30% kitöltés, 0.2 rétegvastagság, 4 fal.

Csőszájtól nem jobban kilógó ujj védő:
IMG_20220331_123041.jpg
IMG_20220331_123054.jpg
IMG_20220331_133025.jpg
Nekem ez jön be.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

Faja írta: 2022.03.31. 13:35 Szia!
- Eredetileg nem szerettem volna előrefelé kilógni csővégtől, mert akkor feleslegesen lesz hosszabb a fegyver úgy, hogy a csőhossz nem változik. Azért a javaslatodra csináltam egy olyan verziót is (képek lentebb).
- Mehetne feljebb a markolat az előagyon, csak akkor már tényleg vészesen útban lesz a szereléksínre rögzített bármi. Főleg, ha a jövőben készít a Keserű olyan verziókat is, amik két oldali sínnel rendelkeznek. Akkor amennyivel feljebb tolom a markolatot, annyit kellene levágni a tetejéből.
- Ez most PLA mert egyszerű és gyors. A véglegest ASA-ból jó lenne, de nincs zárt nyomtatóm, ezért marad a PETG. Ez 30% kitöltés, 0.2 rétegvastagság, 4 fal.

Csőszájtól nem jobban kilógó ujj védő:
IMG_20220331_123041.jpg
IMG_20220331_123054.jpg
IMG_20220331_133025.jpg
Ez jobban tetszik, de persze puding próbája az evés!
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

jó ha van írta: 2022.03.31. 14:22 Nekem ez jön be.
Nekem is az első tetszősebb.
fgabesz írta: 2022.03.31. 14:42 Ez jobban tetszik, de persze puding próbája az evés!
Az első, ugye?

OFF: Az ASA mennyivel jobb, mint a PETG?
Lehet valahol bérben nyomtattatni?
Akkor lehetne a végleges verziót abból elkészíttetni.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Faja »

WildBear23 írta: 2022.03.31. 14:45 Nekem is az első tetszősebb.

Az első, ugye?

OFF: Az ASA mennyivel jobb, mint a PETG?
Lehet valahol bérben nyomtattatni?
Akkor lehetne a végleges verziót abból elkészíttetni.
Nekem is jobban tetszik az első. A második szemből olyan "nyuszifül" feeling. :D

A PETG kicsit rugalmasabb, az ASA kicsit ridegebb. (Ez utóbbi nagyon hasonlít az ABS-hez, csak modernebb anyag) Egy picike rugalmasság sose árt, ebből a szempontból jobb lenne a PETG. Viszont van egy olyan mutató, hogy glass transition temperature. (Magyarul lágyulási hőmérséklet talán?) Efelett az anyag puhává válik, és nem tartja meg többé az alakját. PETG esetében ez 85 fok körül van, az ASA esetében 110 fok felett. Nem tudom ki hol tartja a fegyverét, de például nyáron, 50 fokban, tűző napon, egy bezárt autó szélvédője mögött azért el tudnak durvulni a dolgok.

Persze, létezik bérnyomtatás, csak ők olyan árat mondanak, amiből még el is kell tartani egy céget. Egy komplett szettet jelenleg én ~8 óra alatt nyomtatok ki, érdemes lehet utána nézni hol milyen árakat mondanak ASA nyomtatásra.
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Faja írta: 2022.03.31. 15:14 Nekem is jobban tetszik az első. A második szemből olyan "nyuszifül" feeling. :D

A PETG kicsit rugalmasabb, az ASA kicsit ridegebb. (Ez utóbbi nagyon hasonlít az ABS-hez, csak modernebb anyag) Egy picike rugalmasság sose árt, ebből a szempontból jobb lenne a PETG. Viszont van egy olyan mutató, hogy glass transition temperature. (Magyarul lágyulási hőmérséklet talán?) Efelett az anyag puhává válik, és nem tartja meg többé az alakját. PETG esetében ez 85 fok körül van, az ASA esetében 110 fok felett. Nem tudom ki hol tartja a fegyverét, de például nyáron, 50 fokban, tűző napon, egy bezárt autó szélvédője mögött azért el tudnak durvulni a dolgok.

Persze, létezik bérnyomtatás, csak ők olyan árat mondanak, amiből még el is kell tartani egy céget. Egy komplett szettet jelenleg én ~8 óra alatt nyomtatok ki, érdemes lehet utána nézni hol milyen árakat mondanak ASA nyomtatásra.
Köszi az infót!
Szerintem a 85 foktól nem kell félni, nem fog annyira átforrósodni, hogy puszta kézzel ne lehessen megfogni.
Viszont az jó, ha nem rideg!
Mert az reálisan előfordulhat, hogy odaüti valamihez az ember.
Ezek nekem a PETG irányába mutatnak.
Nyuszifül: ami egy fegyverről le tud törni, az le is törik. :) Szerintem legyen minél kompaktabb.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Faja írta: 2022.03.31. 15:14 Nekem is jobban tetszik az első. A második szemből olyan "nyuszifül" feeling. :D
a nyuszifül aranyos, de inkább hagyjuk. ;) Az első viszont nagyon állat. Még 1x grat!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
D.Szabi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2021.12.25. 14:02

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: D.Szabi »

Sziasztok! Van valakinek itt Keserű Bonnie-ja? Tegnap azon gondolkoztam, hogy az Ekol Lite nagy és nehéz. Kellene egy kisebb, könnyebb revkó viselésre. Viszont mielőtt beleugranék szeretnék megtudni többet róla.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Poresz »

D.Szabi írta: 2022.03.31. 22:11 Sziasztok! Van valakinek itt Keserű Bonnie-ja? Tegnap azon gondolkoztam, hogy az Ekol Lite nagy és nehéz. Kellene egy kisebb, könnyebb revkó viselésre. Viszont mielőtt beleugranék szeretnék megtudni többet róla.
Pont négy órája tapiztam egyet fegyverboltban. - Javaslom, Te is tedd ezt. :)
Főleg, hogy a gyári markolata nekem kétujjas. - Nem rossz, de ez nem az, amit próba nélkül bárkinek ajánlanék.
Méret és tömeg: ez bizony veri a HW88-at (eggyel nagyobb tárkapacitás és hosszabb töltény mellett). - Szerintem ez a "selling point", ami kiemeli.
Megmunkálás: ami kívülről látható, az nagyon szép. Dob szépen nyílt, hüvelyek szépen gravitációsan kiestek, elsütés kellemes.
Engem zavar, hogy figyelmetlen felhasználó kiejtheti a dobot. - Ezzel a szolgáltatással a Keserű Művek harminc év alatt nem érte el az Ekol, Zoraki, Röhm, Alfa, és Weihrauch szintjét.*
Burkolt kakas és DAO: inget-pólót ez nem lyukaszt ki, rántáskor nem akad. - Ezt viszont pofátlanul másolhatná a többi gyár. Teljesen fedett "Centennial" tokkal, mint az IWG Special Force.
Bár inkább ezt fejlesztették-gyártották volna ki 15 éve a Micromax helyett…

* Pedig tíz éve meg tudták csinálni, pont a Keserű Pitbullon, ami az egyik elődtípus volt.

Módosítás: lábjegyzet.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Poresz írta: 2022.03.31. 22:37 Engem zavar, hogy figyelmetlen felhasználó kiejtheti a dobot. - Ezzel a szolgáltatással a Keserű Művek harminc év alatt nem érte el az Ekol, Zoraki, Röhm, Alfa, és Weihrauch szintjét.
Mivaaan??? Aki kiejti a dobot, egy olyan revolverből, amiről tudja hogy levehető dobos, az vegyen másik típust. Ellenben mutass nekem egy Ekol, Zoraki, Röhm, Alfa, Weihrauch-t, amelyikhez a zsebedben hordhatod a megtöltött cseredobot (nem esnek ki a töltények, ezért adják hozzá az O-gyűrűket), és szükség esetén egy mozdulattal van újabb 6 lövésed.
Weapon
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2022.03.06. 15:46

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Weapon »

Thomaster írta: 2022.03.31. 22:49 Mivaaan??? Aki kiejti a dobot, egy olyan revolverből, amiről tudja hogy levehető dobos, az vegyen másik típust. Ellenben mutass nekem egy Ekol, Zoraki, Röhm, Alfa, Weihrauch-t, amelyikhez a zsebedben hordhatod a megtöltött cseredobot (nem esnek ki a töltények, ezért adják hozzá az O-gyűrűket), és szükség esetén egy mozdulattal van újabb 6 lövésed.
Egyetértek, ez nem hátràny, hanem előny, hogy a keserű termékek nagyrészénél megoldható a gyors tàrcsere. Mi lesz, legközelebb lyukasmarkúaknak olyan fegyvert kell gyàrtani majd, hogy nem csak a dobot, de a fegyvert se lehessen leejteni? 😅
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Poresz írta: 2022.03.31. 22:37 Engem zavar, hogy figyelmetlen felhasználó kiejtheti a dobot. - Ezzel a szolgáltatással a Keserű Művek harminc év alatt nem érte el az Ekol, Zoraki, Röhm, Alfa, és Weihrauch szintjét.
Poresz, a Pitbull-19M szándékosan készült kivehető dobbal!
Egyrészt hogy gyorsabb/kényelmesebb legyen a gumik betöltése (a dobkidöntő védelmében), másrészt hogy lehessen dobot cserélni.
A Bonnie ugyanez a konstrukció, lerövidítve. Ott a gumi nem játszik, de a dobcsere igen: ezért is adnak hozzá cseredobot.

Egy kivehető (dob)táras fegyvernél szvsz nem korrekt hibaként említeni, hogy kivehető a (dob)tár.

(Először azt hittem, hogy poénból írtad, ld. mai dátum.)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Faja írta: 2022.03.31. 15:14 Nekem is jobban tetszik az első. A második szemből olyan "nyuszifül" feeling. :D

A PETG kicsit rugalmasabb, az ASA kicsit ridegebb. (Ez utóbbi nagyon hasonlít az ABS-hez, csak modernebb anyag) Egy picike rugalmasság sose árt, ebből a szempontból jobb lenne a PETG. Viszont van egy olyan mutató, hogy glass transition temperature. (Magyarul lágyulási hőmérséklet talán?) Efelett az anyag puhává válik, és nem tartja meg többé az alakját. PETG esetében ez 85 fok körül van, az ASA esetében 110 fok felett. Nem tudom ki hol tartja a fegyverét, de például nyáron, 50 fokban, tűző napon, egy bezárt autó szélvédője mögött azért el tudnak durvulni a dolgok.

Persze, létezik bérnyomtatás, csak ők olyan árat mondanak, amiből még el is kell tartani egy céget. Egy komplett szettet jelenleg én ~8 óra alatt nyomtatok ki, érdemes lehet utána nézni hol milyen árakat mondanak ASA nyomtatásra.
Tudok segíteni a nyomtatásban. Két fejes nyomtató, ha elfér a tálcán, kettő készülhet belőle egyszerre.
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Faja »

AndyA írta: 2022.04.01. 13:24 Tudok segíteni a nyomtatásban. Két fejes nyomtató, ha elfér a tálcán, kettő készülhet belőle egyszerre.
Ez jól hangzik, köszi! Beszéljünk a részletekről, ha végleges lett a terv.
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Faja írta: 2022.04.01. 15:49 Ez jól hangzik, köszi! Beszéljünk a részletekről, ha végleges lett a terv.
OK! Szólj majd idejében.
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Faja »

Újabb információ morzsa a következő Keserű HD22M/S-ről. Ahhoz képest, hogy elvileg más mint a HD21M, eddig egész hasonló. :)
HD22MS.jpg
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Faja írta: 2022.04.02. 12:44 Újabb információ morzsa a következő Keserű HD22M/S-ről. Ahhoz képest, hogy elvileg más mint a HD21M, eddig egész hasonló. :)

HD22MS.jpg
Durva cucc lesz. 8-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

Kenés nélkül fog működni vagy zsírozni kell a labdacsokat?
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Faja írta: 2022.04.02. 12:44 Újabb információ morzsa a következő Keserű HD22M/S-ről. Ahhoz képest, hogy elvileg más mint a HD21M, eddig egész hasonló. :)
Működési elvében lesz más, nem nevezném sorozatlövőnek, legyen mondjuk gyorstüzelő. De valóban a HD 21-M alapokra épül.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Route.66 írta: 2022.04.02. 13:30 Kenés nélkül fog működni vagy zsírozni kell a labdacsokat?
Zsírozni kell.
Rusty
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2019.12.24. 12:30

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Rusty »

Spirálrugós, felhúzható tár ?
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Béla bát megihlette a Street Sweeper? :)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Rusty írta: 2022.04.02. 15:23 Spirálrugós, felhúzható tár ?
Milkor MGL? Multiple Gumi Launcher :twisted:
https://en.wikipedia.org/wiki/Milkor_MGL?wprov=sfti1
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Szóval.......HD-21-M :roll:

Az idő nem tette lehetővé a mérést de egy gyors tesztlövés belefért.A szórást vizsgáltam elsősorban A3-as lőlapokon.
Amikor először láttam a HD-21-M-et,akkor egyből a válltámasz szúrt szemet.A válltámasz nagyon fontos tényező egy fegyveren.
Megvan az új válltámasz de még felszerelésre vár.A gyárin egyből alakítani kell mert beleüt a fülvédőbe és nagyon zavaró "nekem".
Mini Uzi style lesz belőle :roll: A fegyver sütése a "zár" megoldás miatt kicsit kemény és könnyű elhúzni a fegyvercsövet vele a célról.
Gyakorlás után megszokható és a végére egész belejöttem.Az irányzék sajnos megint olyan mint a revolverpuskánál is.Vékony a céltüske/széles a nézőke.A céltüske nekem magas és ezért a célzott pontok alá szórt.Módosítás után fasza lett.Egy micro dot-tal tutkó lenne.

8m távolságról Ruag töltény/18,8 Kaucsuk gumi.Alá hordott.
1.jpg
5m és alá hordott.
2.jpg
Céltüske módosítás után már fej alakon maradt a szórás 5m-ről.
3.jpg
8m irányzék ok.Az elhúzás még megvolt.
4.jpg
10m-ről kettő kivételével ilyen a szórás.De ez már az extrém távolság gumishoz.
5.jpg
A hangja nagyon hangos a rövid cső miatt.Fülvédő nélkül zárt térben komoly hallásvesztést okozhat.De még nyílt téren is elviselhetetlen.
2db füldugót fogok rendszeresíteni a válltámaszra :mrgreen:
Persze ez vonatkozik bármelyik kétkezes lakásvédelmi fegyverre.
Megtartom mert éreztem,hogy nagyot üt a vállamon és a becsapódások helyén káosz volt.Bútorlapokat rongálni kiváló lesz vele :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Faja »

chucky írta: 2022.04.03. 11:01 Szóval.......HD-21-M :roll:

Az idő nem tette lehetővé a mérést de egy gyors tesztlövés belefért.A szórást vizsgáltam elsősorban A3-as lőlapokon.
Amikor először láttam a HD-21-M-et,akkor egyből a válltámasz szúrt szemet.A válltámasz nagyon fontos tényező egy fegyveren.
Megvan az új válltámasz de még felszerelésre vár.A gyárin egyből alakítani kell mert beleüt a fülvédőbe és nagyon zavaró "nekem".
Mini Uzi style lesz belőle :roll: A fegyver sütése a "zár" megoldás miatt kicsit kemény és könnyű elhúzni a fegyvercsövet vele a célról.
Gyakorlás után megszokható és a végére egész belejöttem.Az irányzék sajnos megint olyan mint a revolverpuskánál is.Vékony a céltüske/széles a nézőke.A céltüske nekem magas és ezért a célzott pontok alá szórt.Módosítás után fasza lett.Egy micro dot-tal tutkó lenne.
Köszi szépen a beszámolót!

Mit értesz pontosan Mini Uzi style válltámasz alatt? Miben lesz más?
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Faja írta: 2022.04.04. 13:58 Köszi szépen a beszámolót!

Mit értesz pontosan Mini Uzi style válltámasz alatt? Miben lesz más?
Hasonló válltámasza van a mini UZI-nak.Először be akartam hajtani a felső részt de nem volt kedvem hegeszteni vagy melegen hajtogatni pedig jobban nézett volna ki :mrgreen:
IMG_20220404_165354.jpg
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Ez ugye csak valami elmaradt április 1? :lol:
https://fb.watch/caR7fxCjX6/
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

HD-21S

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Felkerült videó a működéséről a Művek FB oldalán:
https://m.facebook.com/keserumuvek/
Kurblis működtetésű sorozatlövő. 8-)
IMG_20220404_182008.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
ablaz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2021.03.21. 20:14

Re: HD-21S

Hozzászólás Szerző: ablaz »

WildBear23 írta: 2022.04.04. 18:24 Felkerült videó a működéséről a Művek FB oldalán:
https://m.facebook.com/keserumuvek/
Kurblis működtetésű sorozatlövő. 8-)
IMG_20220404_182008.jpg
KELL!!! :)
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: HD-21S

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

ablaz írta: 2022.04.04. 18:32KELL!!! :)
Már csak egy állványos verzió kellene 50-es dobbal :-D
Sapienti sat.
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: HD-21S

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

WildBear23 írta: 2022.04.04. 18:24 Felkerült videó a működéséről a Művek FB oldalán:
https://m.facebook.com/keserumuvek/
Kurblis működtetésű sorozatlövő. 8-)
IMG_20220404_182008.jpg
Hm. Eddig a "pump action" jobban tetszik.
Avatar
ablaz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2021.03.21. 20:14

Re: HD-21S

Hozzászólás Szerző: ablaz »

nemtokregelni írta: 2022.04.04. 19:17 Már csak egy állványos verzió kellene 50-es dobbal :-D
Ha lesz 50-es dobbal, esetleg az alsó szereléksínre rögzíthető állvánnyal/kerekkel, mint a Gatling géppuska :), akkor már napokkal a megjelenés előtt ott fogok sátorozni a Művek előtt, mint az igazi brand fanok!!! :)
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: HD-21S

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

WildBear23 írta: 2022.04.04. 18:24 Felkerült videó a működéséről a Művek FB oldalán:
https://m.facebook.com/keserumuvek/
Kurblis működtetésű sorozatlövő. 8-)
IMG_20220404_182008.jpg
Háát nem tudom, én inkább felröhögtem, amikor megláttam, mint egy mákdaráló :-D
Andygun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 97
Csatlakozott: 2018.07.11. 20:23

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Andygun »

Üdv a Szakiknak! Van egy Onesta 20-M, a tulajdonomban. Első szériás. Alu, rozsdamentes elsütőszerkezetes. Billentyű cserén átesett.A 20,3-as piros gumibogyó, legalább 1.5 mm-re kintebb áll a dobból. Így müködésképtelen. Le kell vágni a kiálló részt, hogy tudja forgatni a dobot. A dob furatának az aljára tekintve, látszik egy perem. Olyan mintha nem lenne végig fúrva... Kérdésem a következő: Sikerült kifognom egy selejtet? A visszavitel, körülményes, mert vidéki vagyok. Vagy kezdjek neki egy 17-es fúróval, kézből?
Csatolmányok
20220404_193753.jpg
20220404_193851.jpg
Andygun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 97
Csatlakozott: 2018.07.11. 20:23

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Andygun »

Még két fotó!
Csatolmányok
20220404_194147.jpg
20220404_194443.jpg
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

smith15 írta: 2022.04.04. 18:21 Ez ugye csak valami elmaradt április 1? :lol:
https://fb.watch/caR7fxCjX6/
OMG!! :?

Egy tisztán slam fire verzió mennyivel egyszerűbb, gyorsabb, pontosabb, használhatóbb lenne...mind1 nem nekem van fegyvergyáram :lol:

https://youtu.be/3RjP2uYZdNA
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Andygun írta: 2022.04.04. 20:50 Üdv a Szakiknak! Van egy Onesta 20-M, a tulajdonomban. Első szériás. Alu, rozsdamentes elsütőszerkezetes. Billentyű cserén átesett.A 20,3-as piros gumibogyó, legalább 1.5 mm-re kintebb áll a dobból. Így müködésképtelen. Le kell vágni a kiálló részt, hogy tudja forgatni a dobot. A dob furatának az aljára tekintve, látszik egy perem. Olyan mintha nem lenne végig fúrva... Kérdésem a következő: Sikerült kifognom egy selejtet? A visszavitel, körülményes, mert vidéki vagyok. Vagy kezdjek neki egy 17-es fúróval, kézből?
Semmiképpen sem bátorítalak, hogy fegyverjavítói engedély nélkül nekiállj felfúrni a dobot.
Andygun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 97
Csatlakozott: 2018.07.11. 20:23

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Andygun »

Poresz írta: 2022.04.04. 21:34 Semmiképpen sem bátorítalak, hogy fegyverjavítói engedély nélkül nekiállj felfúrni a dobot.
Köszönöm, a választ. Nem is igazán gondoltam komolyan.... Úgy is elrontottam volna mégjobban. Dehát a 20.3 nem 19.3. Valszeg vissza kéne vinni. Csak az a baj, hogy aki visszavitte anno billentyűcserére nem ér rá, mert babázik.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Andygun írta: 2022.04.04. 22:08 Köszönöm, a választ. Nem is igazán gondoltam komolyan.... Úgy is elrontottam volna mégjobban. Dehát a 20.3 nem 19.3. Valszeg vissza kéne vinni. Csak az a baj, hogy aki visszavitte anno billentyűcserére nem ér rá, mert babázik.
Közeli fegyverbolttal nem tudod megbeszélni, hogy küldjék fel?
Andygun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 97
Csatlakozott: 2018.07.11. 20:23

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Andygun »

Poresz írta: 2022.04.04. 22:49 Közeli fegyverbolttal nem tudod megbeszélni, hogy küldjék fel?
Most már elszántam magam, és a végére fogok járni. Köszi az ötletet, de elsösorban a fővárosból keresek ismerőst. Mivel a helyi boltban, hatványozottan számolnak....
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: HD-21S

Hozzászólás Szerző: Poresz »

WildBear23 írta: 2022.04.04. 18:24 Felkerült videó a működéséről a Művek FB oldalán:
https://m.facebook.com/keserumuvek/
Kurblis működtetésű sorozatlövő. 8-)
IMG_20220404_182008.jpg
Kérek abból az anyagból, amit a Művekben szívnak! :)
Avatar
Shunteros
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2021.09.25. 11:18
Tartózkodási hely: Gyál

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Shunteros »

smith15 írta: 2022.04.04. 18:21 Ez ugye csak valami elmaradt április 1? :lol:
https://fb.watch/caR7fxCjX6/
Ez most komoly, vagy tényleg valamilyen mókolt, viccnek szánt valami?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: qqriq »

meg tunda nekem merni valaki egy torok soreteshez valo betetcsovet?
kulso atmero, belso atmero, teljes hossz, perem atmeroje es magassaga eleg lenne.
koszi!
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
TGS
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:05
Tartózkodási hely: Dombóvár

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TGS »

qqriq írta: 2022.04.05. 14:52 meg tunda nekem merni valaki egy torok soreteshez valo betetcsovet?
kulso atmero, belso atmero, teljes hossz, perem atmeroje es magassaga eleg lenne.
koszi!
Hossz 44
Átmérő 21,8
Perem 23,5-magassága2,5
Belső 16,5
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Koszonom :!:
TGS írta: 2022.04.05. 18:30 Hossz 44
Átmérő 21,8
Perem 23,5-magassága2,5
Belső 16,5
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Faja »

Sziasztok! Újabb 3D nyomtatott HD-21-M agymenés jöhet? :D

Próbáltam vastagra venni a kényes részeket, hogy ne legyen túl törékeny, majd kiderül hogy sikerült-e. (Legalább egy lövés próba igazán ráférne, aztán egy gyilkolós teszt.) Behajtott támasszal is üzemel a fegyver csípőből, csak így kilóg hátrafelé a zárásért felelős kampó. Kinyitott állapotban értelemszerűen hátrébb kerül a válltámasz egy 2 centivel a gyári állapothoz képest, azaz ahhoz képest mintha bele lenne illesztve a válltámasz fegyver hátuljába. Nekem nem zavaró a plusz hossz. Ami még problémás lehet, hogy a fegyver alakja nem igazán teszi lehetővé stabil felrögzítést. A hátrafelé lecsúszást egyedül egy keresztben áttolt M6-os csavar akadályoz meg, ami a műanyagba van belehajtva. Ha sok behatást kap, lehet kicsit kitágul a furat, és a felcsavarozott elem elkezd majd előre-hátra csúszkálni a fegyveren. Talán még a csavar is kilazulhat. Ki kell próbálni. Ha tényleg nem lesz betonbiztos, akkor valószínűleg egybe kell majd építeni a hátsó markolattal.
IMG_20220406_102357.jpg
IMG_20220406_102435.jpg
IMG_20220406_102507.jpg
IMG_20220406_102538.jpg
IMG_20220406_102553.jpg
IMG_20220406_102834.jpg
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

Faja írta: 2022.04.06. 11:08 Sziasztok! Újabb 3D nyomtatott HD-21-M agymenés jöhet? :D

Próbáltam vastagra venni a kényes részeket, hogy ne legyen túl törékeny, majd kiderül hogy sikerült-e. (Legalább egy lövés próba igazán ráférne, aztán egy gyilkolós teszt.) Behajtott támasszal is üzemel a fegyver csípőből, csak így kilóg hátrafelé a zárásért felelős kampó. Kinyitott állapotban értelemszerűen hátrébb kerül a válltámasz egy 2 centivel a gyári állapothoz képest, azaz ahhoz képest mintha bele lenne illesztve a válltámasz fegyver hátuljába. Nekem nem zavaró a plusz hossz. Ami még problémás lehet, hogy a fegyver alakja nem igazán teszi lehetővé stabil felrögzítést. A hátrafelé lecsúszást egyedül egy keresztben áttolt M6-os csavar akadályoz meg, ami a műanyagba van belehajtva. Ha sok behatást kap, lehet kicsit kitágul a furat, és a felcsavarozott elem elkezd majd előre-hátra csúszkálni a fegyveren. Talán még a csavar is kilazulhat. Ki kell próbálni. Ha tényleg nem lesz betonbiztos, akkor valószínűleg egybe kell majd építeni a hátsó markolattal.

szerintem így már kezd ormótlan lenni, esetleg nem gondolkodtál, hogy egy adaptert készítesz M4 tubushoz, arra meg lehetne mindenféle válltámaszt tenni, betolható, helytakarékos, állítható ;)

airsoft tubeot olcsóne lehet venni meg pár ezeré rá válltámaszt
m4 tube airsoft.jpg
m4 tube airsoft.jpg (8.42 KiB) Megtekintve 19278 alkalommal
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: zora »

vato írta: 2022.04.06. 11:22 szerintem így már kezd ormótlan lenni, esetleg nem gondolkodtál, hogy egy adaptert készítesz M4 tubushoz, arra meg lehetne mindenféle válltámaszt tenni, betolható, helytakarékos, állítható ;)

airsoft tubeot olcsóne lehet venni meg pár ezeré rá válltámaszt

m4 tube airsoft.jpg
+1
Vagy esetleg betolható MP5 váltámasz is jó lehet, nem tudom mennyi hely van a csúszó lécpárnak a dobig.
1280x1280_cm_stock_mp5_hy114_3.jpg
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Faja írta: 2022.04.06. 11:08 Sziasztok! Újabb 3D nyomtatott HD-21-M agymenés jöhet? :D
Na végre valaki rájött arra, hogy hogyan oldható meg az, hogy a behajtott válltámasz ne legyen útban a mellső markolat húzogatásához: a tengelycsap nem függőleges.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

zora írta: 2022.04.06. 11:44 +1
Vagy esetleg betolható MP5 váltámasz is jó lehet, nem tudom mennyi hely van a csúszó lécpárnak a dobig.
1280x1280_cm_stock_mp5_hy114_3.jpg
Ennek se kötelező vízszintesnek lenni, a csúszó lécpár vége mehet a dob fölé is.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Faja írta: 2022.04.06. 11:08 Sziasztok! Újabb 3D nyomtatott HD-21-M agymenés jöhet? :D

Próbáltam vastagra venni a kényes részeket, hogy ne legyen túl törékeny, majd kiderül hogy sikerült-e. (Legalább egy lövés próba igazán ráférne, aztán egy gyilkolós teszt.) Behajtott támasszal is üzemel a fegyver csípőből, csak így kilóg hátrafelé a zárásért felelős kampó. Kinyitott állapotban értelemszerűen hátrébb kerül a válltámasz egy 2 centivel a gyári állapothoz képest, azaz ahhoz képest mintha bele lenne illesztve a válltámasz fegyver hátuljába. Nekem nem zavaró a plusz hossz. Ami még problémás lehet, hogy a fegyver alakja nem igazán teszi lehetővé stabil felrögzítést. A hátrafelé lecsúszást egyedül egy keresztben áttolt M6-os csavar akadályoz meg, ami a műanyagba van belehajtva. Ha sok behatást kap, lehet kicsit kitágul a furat, és a felcsavarozott elem elkezd majd előre-hátra csúszkálni a fegyveren. Talán még a csavar is kilazulhat. Ki kell próbálni. Ha tényleg nem lesz betonbiztos, akkor valószínűleg egybe kell majd építeni a hátsó markolattal.

IMG_20220406_102357.jpg
IMG_20220406_102435.jpg
IMG_20220406_102507.jpg
IMG_20220406_102538.jpg
IMG_20220406_102553.jpg
IMG_20220406_102834.jpg
Ha a záró kampót tennéd jobb oldalra, a tok végére, a rögzítő csapot meg a válltámasz tövére, ez a hossznövekedés megszűnne, a kampót esetleg tudnád 2 ponton is rögzíteni, kihajtáskor a válltámaxz könnyebben a helyére találna.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

HD-21M "Bayraktar" advanced edition

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Sziasztok!

Tesztelgettem kicsit Faja fórumtárs 3D nyomtatott kiegészítőit. (Ezúttal is köszi neki a munkáért!)

A hengeres előagy nagyon kényelmes. Érzésre könnyebb is vele felhúzni fegyvert, mint az eredeti markolattal. Kompaktabb így, és semmiképp nem tudja vele a lövész a kezét beleütni a dobba, vagy dobtengelybe.
Viszont így már nem esik annyira kézre (illetve hüvelyujjra) a jobb oldali szereléksinre tett lézer tailcap kapcsolója. Nem rossz azért így sem.

Arra gondoltam, hogy magába az elülső markolatba lehetne beletenni egy elemlámpát, közvetlenül a cső alá.
Viszont tailcap kapcsolós nem jó (a sötétben röviden felvillantani a lampát nem esik kézre), oldal kapcsolós lenne allalmas, amit nem kell hosszan nyomni a ki/be kapcsoláshoz.
20220406_104714.jpg
20220406_102721.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: HD-21M "Bayraktar" advanced edition

Hozzászólás Szerző: zora »

WildBear23 írta: 2022.04.06. 14:43 Sziasztok!

Tesztelgettem kicsit Faja fórumtárs 3D nyomtatott kiegészítőit. (Ezúttal is köszi neki a munkáért!)

A hengeres előagy nagyon kényelmes. Érzésre könnyebb is vele felhúzni fegyvert, mint az eredeti markolattal. Kompaktabb így, és semmiképp nem tudja vele a lövész a kezét beleütni a dobba, vagy dobtengelybe.
Viszont így már nem esik annyira kézre (illetve hüvelyujjra) a jobb oldali szereléksinre tett lézer tailcap kapcsolója. Nem rossz azért így sem.

Arra gondoltam, hogy magába az elülső markolatba lehetne beletenni egy elemlámpát, közvetlenül a cső alá.
Viszont tailcap kapcsolós nem jó (a sötétben röviden felvillantani a lampát nem esik kézre), oldal kapcsolós lenne allalmas, amit nem kell hosszan nyomni a ki/be kapcsoláshoz.
20220406_104714.jpg
20220406_102721.jpg
Esetleg bilnccsel egy lámpát felaplikálni, ami önmagában a felhúzó testként is funkcionál.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: HD-21M "Bayraktar" advanced edition

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

zora írta: 2022.04.06. 15:07 Esetleg bilnccsel egy lámpát felaplikálni, ami önmagában a felhúzó testként is funkcionál.
Faja készített az előagy aljára felcsavarozható szereléksínt, arra lehet lámpát rögzíteni.
De úgy csak a lámpára lehet rámarkolni, és azzal (a műanyag szereléksinen keresztül) rángatni az előagyat szerintem nem biztonságos.
És pont az előagy jó fogását veszítjük el vele.
20220406_153536.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: HD-21M "Bayraktar" advanced edition

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2022.04.06. 14:43 Sziasztok!

Tesztelgettem kicsit Faja fórumtárs 3D nyomtatott kiegészítőit. (Ezúttal is köszi neki a munkáért!)

A hengeres előagy nagyon kényelmes. Érzésre könnyebb is vele felhúzni fegyvert, mint az eredeti markolattal. Kompaktabb így, és semmiképp nem tudja vele a lövész a kezét beleütni a dobba, vagy dobtengelybe.
Viszont így már nem esik annyira kézre (illetve hüvelyujjra) a jobb oldali szereléksinre tett lézer tailcap kapcsolója. Nem rossz azért így sem.

Arra gondoltam, hogy magába az elülső markolatba lehetne beletenni egy elemlámpát, közvetlenül a cső alá.
Viszont tailcap kapcsolós nem jó (a sötétben röviden felvillantani a lampát nem esik kézre), oldal kapcsolós lenne allalmas, amit nem kell hosszan nyomni a ki/be kapcsoláshoz.
20220406_104714.jpg
20220406_102721.jpg
Inforce lámpa.
https://inforce-mil.com/products/rifle- ... mlx-white/
Ebayen vannak olcsó kínai kópiák, a hatalmas visszarúgást talán azok is kibírják.
Amúgy meg a másik oldalra is kellene szereléksín...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: HD-21M "Bayraktar" advanced edition

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Fortitu írta: 2022.04.06. 15:39 Inforce lámpa.
https://inforce-mil.com/products/rifle- ... mlx-white/
Ebayen vannak olcsó kínai kópiák, a hatalmas visszarúgást talán azok is kibírják.
Amúgy meg a másik oldalra is kellene szereléksín...
Bár jobban megnézve nem biztos, hogy átfogva, középső ujjal kényelmesen elérnéd a kapcsolót.
Akkor meg vagy az előágy oldalára kellene sínt tervezni, vagy ki kell vezetni a lámpakapcsolót, hogy kézre essen.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

Vagy az előágyba a lámpát.
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Faja »

fgabesz írta: 2022.04.06. 16:17 Vagy az előagyba a lámpát.
Pont ez lenne a cél. Áttervezem én, hogy legyen benne egy üreg a lámpának, csak ahhoz kellene egy olyan lámpa típus, ami jobb minőségű, nem túl vastag, nem túl hosszú, oldal kapcsolós, és könnyen beszerezhető most is, meg akár évek múlva is. Akkor konkrétan ennek a lámpának a fogadására lenne kialakítva a modell. Ismertek ilyen lámpát?
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Faja »

zora írta: 2022.04.06. 11:44 +1
Vagy esetleg betolható MP5 váltámasz is jó lehet, nem tudom mennyi hely van a csúszó lécpárnak a dobig.
1280x1280_cm_stock_mp5_hy114_3.jpg
Mindkettő megoldás jónak hangzik. Az M4 tubusos azért lehet jobb választás, mert ha az ember beírja Ali keresőbe hogy "gun stock", kell egy ideig görgetnie hogy találjon olyat ami nem M4 style. Ellenben ennek az összecsukhatósága erősen korlátozott.
Az MP5 style válltámasz sokkal kisebbre összetolható, viszont ott meg az a kérdés, hogy megvalósítható-e egyáltalán az összeházasítás. És 17-20 ezret kifizetni csak azért, hogy az ember kipróbálja hogy jó lehet-e egyáltalán... Nem érzek túl nagy késztetést rá.

Ezek alapján most inkább az M4 irányba indulnék el tapogatózni, viszont az még mindig nem lesz kicsire összecsukható. Felmerül bennem a kérdés, hogy erre nincs is igény? Ezt csak én szeretném ennyire? :)
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

Faja írta: 2022.04.06. 16:22 Pont ez lenne a cél. Áttervezem én, hogy legyen benne egy üreg a lámpának, csak ahhoz kellene egy olyan lámpa típus, ami jobb minőségű, nem túl vastag, nem túl hosszú, oldal kapcsolós, és könnyen beszerezhető most is, meg akár évek múlva is. Akkor konkrétan ennek a lámpának a fogadására lenne kialakítva a modell. Ismertek ilyen lámpát?
Este megmondom, most nem jut eszembe a tipus. 18650 lion akksis, az talán belefér, 1000 lumen...
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: HD-21M "Bayraktar" advanced edition

Hozzászólás Szerző: chucky »

WildBear23 írta: 2022.04.06. 15:38 Faja készített az előagy aljára felcsavarozható szereléksínt, arra lehet lámpát rögzíteni.
De úgy csak a lámpára lehet rámarkolni, és azzal (a műanyag szereléksinen keresztül) rángatni az előagyat szerintem nem biztonságos.
És pont az előagy jó fogását veszítjük el vele.
20220406_153536.jpg
Há' bele kéne má' tenni azt a lámpát a markolatba :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

zora írta: 2022.04.06. 11:44 +1
Vagy esetleg betolható MP5 váltámasz is jó lehet, nem tudom mennyi hely van a csúszó lécpárnak a dobig.
1280x1280_cm_stock_mp5_hy114_3.jpg
Zora.....tőled vártam volna az ideális válltámaszt de úgy látom a modern,jól rejthető,kis méretű karabélyok nem a kedvenceid :mrgreen:
A megközelítésed nagyon jó csak pár éve ez már kifutott 8-)
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Faja írta: 2022.04.06. 11:08 Sziasztok! Újabb 3D nyomtatott HD-21-M agymenés jöhet? :D

Próbáltam vastagra venni a kényes részeket, hogy ne legyen túl törékeny, majd kiderül hogy sikerült-e. (Legalább egy lövés próba igazán ráférne, aztán egy gyilkolós teszt.) Behajtott támasszal is üzemel a fegyver csípőből, csak így kilóg hátrafelé a zárásért felelős kampó. Kinyitott állapotban értelemszerűen hátrébb kerül a válltámasz egy 2 centivel a gyári állapothoz képest, azaz ahhoz képest mintha bele lenne illesztve a válltámasz fegyver hátuljába. Nekem nem zavaró a plusz hossz. Ami még problémás lehet, hogy a fegyver alakja nem igazán teszi lehetővé stabil felrögzítést. A hátrafelé lecsúszást egyedül egy keresztben áttolt M6-os csavar akadályoz meg, ami a műanyagba van belehajtva. Ha sok behatást kap, lehet kicsit kitágul a furat, és a felcsavarozott elem elkezd majd előre-hátra csúszkálni a fegyveren. Talán még a csavar is kilazulhat. Ki kell próbálni. Ha tényleg nem lesz betonbiztos, akkor valószínűleg egybe kell majd építeni a hátsó markolattal.

IMG_20220406_102357.jpg
IMG_20220406_102435.jpg
IMG_20220406_102507.jpg
IMG_20220406_102538.jpg
IMG_20220406_102553.jpg
IMG_20220406_102834.jpg
Ronda de a válltámasz nyitása kézre álló 8-) Azért gondoltam a mini red dot-ra mert középre kéne a nézőke helyére.Így nagyon közel van szerintem.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: HD-21M "Bayraktar" advanced edition

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

chucky írta: 2022.04.06. 17:36 Há' bele kéne má' tenni azt a lámpát a markolatba :roll:
Igen, ezért írtam:
"Arra gondoltam, hogy magába az elülső markolatba lehetne beletenni egy elemlámpát, közvetlenül a cső alá."

Viszont olyan kellene, ami nem tailcap kapcsolós, hanem oldalt van a kapcsolója, és pillanatszerűen lehet kapcsolni.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: HD-21M "Bayraktar" advanced edition

Hozzászólás Szerző: G.D »

WildBear23 írta: 2022.04.06. 17:47 Igen, ezért írtam:
"Arra gondoltam, hogy magába az elülső markolatba lehetne beletenni egy elemlámpát, közvetlenül a cső alá."

Viszont olyan kellene, ami nem tailcap kapcsolós, hanem oldalt van a kapcsolója, és pillanatszerűen lehet kapcsolni.
Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: HD-21M "Bayraktar" advanced edition

Hozzászólás Szerző: chucky »

G.D írta: 2022.04.06. 18:45 Kép
Nekem ilyen van a Convojhoz de még nem próbáltam fel,hogy milyen az előagy markolat huzigálása közben :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: HD-21M "Bayraktar" advanced edition

Hozzászólás Szerző: chucky »

WildBear23 írta: 2022.04.06. 17:47 Igen, ezért írtam:
"Arra gondoltam, hogy magába az elülső markolatba lehetne beletenni egy elemlámpát, közvetlenül a cső alá."

Viszont olyan kellene, ami nem tailcap kapcsolós, hanem oldalt van a kapcsolója, és pillanatszerűen lehet kapcsolni.
Vagy betolni a lámpát a markolatba aminek zárt a vége.Egy rugót tenni mögé,hogy ne tudjon magától működni a kapcsoló.És a lámpát rögzíteni,hogy ne csússzon ki előre.Magát a lámpatestet kell hátranyomni a be-ki kapcsoláshoz.
De az oldal kacsoló egyszerűbb ja :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Faja »

fgabesz írta: 2022.04.06. 17:02 Este megmondom, most nem jut eszembe a tipus. 18650 lion akksis, az talán belefér, 1000 lumen...
Várom!
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

zora írta: 2022.04.06. 11:44 +1
Vagy esetleg betolható MP5 váltámasz is jó lehet, nem tudom mennyi hely van a csúszó lécpárnak a dobig.
1280x1280_cm_stock_mp5_hy114_3.jpg
Ez tetszik nekem is! Jó lenne, ha megoldható lenne!
A lámpa Olight S2 Baton.
Csatolmányok
IMG_20220406_195316.jpg
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: HD-21M "Bayraktar" advanced edition

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

chucky írta: 2022.04.06. 18:50 Nekem ilyen van a Convojhoz de még nem próbáltam fel,hogy milyen az előagy markolat huzigálása közben :roll:
Az a tapasztalat, hogy sajnos zavaró tud lenni ez a vezetékes megoldás. Beakad, megrántódik...szóval inkább kerülném, ha lehet.
Még az lenne a legegyszerűbb megoldás, ha a bal oldalra is hegesztenénk (forrasztanánk, csavaroznánk) sint, és ugyanúgy tailcap swich lámpa menne rá, mint a lézer.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: zora »

chucky írta: 2022.04.06. 17:39 Zora.....tőled vártam volna az ideális válltámaszt de úgy látom a modern,jól rejthető,kis méretű karabélyok nem a kedvenceid :mrgreen:
A megközelítésed nagyon jó csak pár éve ez már kifutott 8-)
Sajnálom, maradi MP5 rajongó vagyok. :-)

Az elv, hogy a válltámasz jó része a fegyver testébe integrálódik betoláskor, nálam mindent visz, a legtöbb oldalra hajtós ormótlan és béna, és ez a megoldás összecsukva rövidebb, mint az m4 tusa. Hozzá kell tennem, hogy csak ott ideális ahol nem kell hátrarúgást amortizálni, de ott szerintem nagyon.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: HD-21M "Bayraktar" advanced edition

Hozzászólás Szerző: G.D »

WildBear23 írta: 2022.04.06. 20:26 Az a tapasztalat, hogy sajnos zavaró tud lenni ez a vezetékes megoldás. Beakad, megrántódik...
Ha úgyis a nulláról készül a dolog, akkor szerintem simán megoldható hogy rejtve menjen a madzag.
Kép
Végső esetben meg kivágod a közepéből a fölösleges részt és végig odaragasztod kacsaszalaggal a vezetéket.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Faja »

fgabesz írta: 2022.04.06. 19:54 Ez tetszik nekem is! Jó lenne, ha megoldható lenne!
A lámpa Olight S2 Baton.
Jól néz ki! Azt nem tudom akit érdekel ez a markolat (pár ezerért), az szeretne-e venni bele lámpát is 20 ezerért, majd úgy beszerelni, hogy azért jó pár perc kiszedni onnan.
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Faja írta: 2022.04.07. 08:35 Jól néz ki! Azt nem tudom akit érdekel ez a markolat (pár ezerért), az szeretne-e venni bele lámpát is 20 ezerért, majd úgy beszerelni, hogy azért jó pár perc kiszedni onnan.
+ kérdés, hogy az Olight oldalkspcsolós, de lehet pillanatokra felvillantani, vagy csak permanensen be/ki kapcsolni?
Mert sima oldalkapcsolós lámpa azért van jóval olcsóbban is.
20220406_153536.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Faja »

WildBear23 írta: 2022.04.07. 09:20 + kérdés, hogy az Olight oldalkspcsolós, de lehet pillanatokra felvillantani, vagy csak permanensen be/ki kapcsolni?
Mert sima oldalkapcsolós lámpa azért van jóval olcsóbban is.
Kerestem egy videót gyorsan. Egy gombnyomás - bekapcsol, egy gombnyomás - kikapcsol, hosszan nyomva lépked a különböző módok között, majd ki-be kapcsolgatva a beállított mód szerint működik. Dupla gombra max fényerőre vált.
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Faja írta: 2022.04.07. 09:35 Kerestem egy videót gyorsan. Egy gombnyomás - bekapcsol, egy gombnyomás - kikapcsol, hosszan nyomva lépked a különböző módok között, majd ki-be kapcsolgatva a beállított mód szerint működik. Dupla gombra max fényerőre vált.
Az jó.
Az amit a képen beraktam olyan, hogy gombnyomásra be, majd hosszú (1mp) gombnyomásra ki.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Faja »

WildBear23 írta: 2022.04.07. 09:44 Az jó.
Az amit a képen beraktam olyan, hogy gombnyomásra be, majd hosszú (1mp) gombnyomásra ki.
Kerestem egy gyorsat a neten ehhez az Olight-hoz hasonló lámpát, mert biztos vagyok benne hogy ebben az árban masszívan benne van a név is. Találtam egy olyan kínai márkát hogy Sofirn. Ez pl:
https://www.sportlampa.hu/sofirn-sp32a-v20-zseblampa
https://www.sportlampa.hu/sofirn-sc31-p ... mmal-5000k

Hasonló méret, ugyanolyan működés, és Aliexpress is tele van velük. Erről mi a vélemény?
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

Faja írta: 2022.04.07. 08:35 Jól néz ki! Azt nem tudom akit érdekel ez a markolat (pár ezerért), az szeretne-e venni bele lámpát is 20 ezerért, majd úgy beszerelni, hogy azért jó pár perc kiszedni onnan.
Azért a fegyver nem 20 eFt...
Olight, Fenix, Nitecore, stb klónok pár ezerért kaphatóak Kínából. Van Nitecore MH20 klónom, sok éve megbízhatóan működik, és nem sajnálom ütni-vágni. Pár ezer Ft-os tétel volt.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

fgabesz írta: 2022.04.07. 12:40 Azért a fegyver nem 20 eFt...
Olight, Fenix, Nitecore, stb klónok pár ezerért kaphatóak Kínából. Van Nitecore MH20 klónom, sok éve megbízhatóan működik, és nem sajnálom ütni-vágni. Pár ezer Ft-os tétel volt.
Szerintem a lámpára (Olight Baton) értette a 20e Ft-ot.. Jó minőségű lámpa van 6-7000 Ft-ért, pl. Convoy. Sajnos a végükön van a kapcsoló, úgyhogy bal oldali sinre lehetne feltenni.
20220406_102721.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Faja »

fgabesz írta: 2022.04.07. 12:40 Azért a fegyver nem 20 eFt...
Olight, Fenix, Nitecore, stb klónok pár ezerért kaphatóak Kínából. Van Nitecore MH20 klónom, sok éve megbízhatóan működik, és nem sajnálom ütni-vágni. Pár ezer Ft-os tétel volt.
Rendben hogy van sok, de nekem most egy kell. :) Aminek van olyan neve, ami alapján más is tud rendelni pontosan ugyanolyat. Értsd: tized mm pontosan ugyanolyat. És talán 1-2-3 év múlva még mindig meg lehet majd venni azon a néven. Nekem most a SOFIRN SP32A V2.0 tetszik. Mert itthon is lehet kapni 9000-ért, Kínából is meg lehet rendelni 30 dollárért. Oldal kapcsolós, erős fényű, 18650 aksis, és tudja a gyors ki-be kapcsolást. Ha tudtok jobbat mondani, akkor legyen az, de ha nem, akkor rendelek egy ilyen Sofirnot, hétfő-keddre itt van, és beledizájnolom ezt a markolatba.
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

WildBear23 írta: 2022.04.07. 09:20 + kérdés, hogy az Olight oldalkspcsolós, de lehet pillanatokra felvillantani, vagy csak permanensen be/ki kapcsolni?
Mert sima oldalkapcsolós lámpa azért van jóval olcsóbban is.
20220406_153536.jpg
Esetleg még egy ötlet a lámpához.A markolat oldalába süllyesztve a lámpát amit egy rugalmas bilincs fog meg és egy rántással ki is vehető vagy bepattintható.
Én azért veszek 25/30mm-es lámpákat mert azokhoz van gyorsoldós bilincs.Felteszed és ráfordítod.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Faja »

chucky írta: 2022.04.07. 16:11 Esetleg még egy ötlet a lámpához.A markolat oldalába süllyesztve a lámpát amit egy rugalmas bilincs fog meg és egy rántással ki is vehető vagy bepattintható.
Én azért veszek 25/30mm-es lámpákat mert azokhoz van gyorsoldós bilincs.Felteszed és ráfordítod.
Hopp, ez jó ötlet! Szóval kihagyni egy max 30mm-es átmérőjű hengeres tárgy fogadására szolgáló lyukat, amibe oldalról bele lehet pattintani lámpát. Kinek milyen van kéznél. Tudsz képet mutatni ilyen gyorsoldós bilincsről, hogy mire gondoltál?
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Faja írta: 2022.04.07. 16:28 Hopp, ez jó ötlet! Szóval kihagyni egy max 30mm-es átmérőjű hengeres tárgy fogadására szolgáló lyukat, amibe oldalról bele lehet pattintani lámpát. Kinek milyen van kéznél. Tudsz képet mutatni ilyen gyorsoldós bilincsről, hogy mire gondoltál?
Igen egy "besüllyesztés" amiben egy rugalmas bilincs van és bele lehet pattintani a lámpát,lézert.
Ha nem alutestűek lennének a lámpák,akkor mágnessel is lehetne rögzíteni.

Én ilyet használok mindenre.Lámpához,lézerhez,sisak fényvetőhöz
https://www.aliexpress.com/item/1005001 ... -recommend
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

chucky írta: 2022.03.28. 17:27 Arról volt szó,hogy ez egy gumilövedékes puska,nem??? :lol:
Ez egy válltámaszos pisztoly vazze!! :roll: :lol:
IMG_20220328_172037.jpg
+1

Sikerült egyet vennem, valóban kicsi, ideális kocsi ajtóba is :twisted: :lol:
74260DEB-6124-402E-BD45-D663FCEA6687.jpeg
Le a kalappal Thomaster, ez is jó cucc lett:)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

vato írta: 2022.04.07. 17:58 +1

Sikerült egyet vennem, valóban kicsi, ideális kocsi ajtóba is :twisted: :lol:
Mondjuk az nagy szégyen lett volna, ha pont Neked nincs..! ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

zora írta: 2022.04.06. 20:33 Sajnálom, maradi MP5 rajongó vagyok. :-)

Az elv, hogy a válltámasz jó része a fegyver testébe integrálódik betoláskor, nálam mindent visz, a legtöbb oldalra hajtós ormótlan és béna, és ez a megoldás összecsukva rövidebb, mint az m4 tusa. Hozzá kell tennem, hogy csak ott ideális ahol nem kell hátrarúgást amortizálni, de ott szerintem nagyon.
Ne sajnáld mert én is :lol: De mióta megjelentek a PDW-k kiábrándultam :roll:
681335a5-ac67-4868-b11f-47730115f131.jpg
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Lezárt