Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: HDM-21 "Bajraktár" szereléksín

Hozzászólás Szerző: vato »

WildBear23 írta: 2022.04.12. 16:22 ... bár én még mindig azt látom a leginkább kézenfekvőnek, hogy a bal oldalra is tennénk szereléksínt.
Akkor lenne egy hely a lámpának, egy a lézernek, és megmaradna a nyílt irányzék is.
na csak szét kell néznem a kacatok között :shock: és pont passzol az előágyszán végére ez a sörétes trirail :D jól passzentosan lehet felhúzni (már így sem esik le, csattogtattam vele jópárat), de némi fitting után a 2 darab gyári rögzítőcsavart is át lehetne küldeni a cső fölött.
trirail.jpg
trirail.jpg (32.19 KiB) Megtekintve 22161 alkalommal
IMG_5639.jpg
(egy kis alakítás után és a rögzítő csavarok is beférnének, de felesleges, mert úgy rászorul)
IMG_5641.jpg
még a 45fokban is lehet rakni rá a dolgokat, ha valaki úgy szereti :D
IMG_5648.jpg
IMG_5642.jpg
így már tényleg karácsonyfa :lol: 2 lámpa 1 red-dot és még maradt 2 sín üresen ;)
IMG_5644.jpg
beszerzési források:

anno innen vettem:

https://www.starshooter.de/Pump-Gun-Sch ... eaver.html

de ebayen is meg lehet találni olcsóbban:

https://www.ebay.com/itm/282382351185
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: HDM-21 "Bajraktár" szereléksín

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

vato írta: 2022.04.13. 21:12 na csak szét kell néznem a kacatok között :shock: és pont passzol az előágyszán végére ez a sörétes trirail :D jól passzentosan lehet felhúzni (már így sem esik le, csattogtattam vele jópárat), de némi fitting után a 2 darab gyári rögzítőcsavart is át lehetne küldeni a cső fölött.
Köszi, ez jó ötlet!
Sajna Faja-fele előagy ütközik az alsó sínnel, úgyhogy azt le kell vágni.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: HDM-21 "Bajraktár" szereléksín

Hozzászólás Szerző: Faja »

WildBear23 írta: 2022.04.13. 21:51 Köszi, ez jó ötlet!
Sajna Faja-fele előagy ütközik az alsó sínnel, úgyhogy azt le kell vágni.
Nem csak az előagy ütközik vele, hanem a bal kéz is. Hosszanti fogás módban pont ott van a lövő keze, mint ahol a "karácsonyfa" van.
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: HDM-21 "Bajraktár" szereléksín

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Faja írta: 2022.04.14. 10:36 Nem csak az előagy ütközik vele, hanem a bal kéz is. Hosszanti fogás módban pont ott van a lövő keze, mint ahol a "karácsonyfa" van.
Igen. A fekvő előagyhoz ez nem jó.
Még mindig azt látom a legjobbnak, ha a bal oldalra is hegesztünk (vagy csavarozunk?) sínt.
Amúgy a lámpa, és a lézer mellett még egy akciókamera lenne jó a fegyverre. :-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: HDM-21 "Bajraktár" szereléksín

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

WildBear23 írta: 2022.04.14. 10:40 Amúgy a lámpa, és a lézer mellett még egy akciókamera lenne jó a fegyverre. :-)
És akkor a mikrohullámú sütő nem kerül fel? :D
Sapienti sat.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Poresz »

A következő tokokat álmodtam meg, ezekhez keresek passzoló klipszet:
- deep cover IWB bőr tok J-frame (HW88) és K-frame (Alfa 020) revolverhez;
- kydex gázspray gyorstok;
- Udar gumis IWB tok.
Természetesen nem feltétlen egyféle klipsszel oldanék meg mindent. Az már belátható, hogy az utolsó két tokhoz több ponton rögzíthető (két furattal rendelkező) klipsz jobb.

Szempontok:
- tartósság: mégis csak egy rugózó, funkciójából adódóan hajlítgatott alkatrész;
- lehetőleg korrózióálló acél legyen: szeretem, ha anyagában, és nem a (lekopó) bevonatában korrózióálló egy alkatrész;
- egy darab lemezből legyen hajlítva;
- öveim szélessége: "nulla-mínusz" 40 mm;
- ár (nyilván).

Néhány megfelelő(nek tűnő) megoldás:
- TheClip.com: 610BP,
- AHH.biz
- Amazon.com

Milyen gyártót, forgalmazót, típust javasoltok?
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: G.D »

Poresz írta: 2022.04.14. 12:27 A következő tokokat álmodtam meg, ezekhez keresek passzoló klipszet:
Én ilyet használok már több éve, nekem teljesen bevált (az enyém nem úgy néz ki mint a képen lévő, nem tudom hogy jelenleg egy másik fajtát árulnak vagy csak rossz képet töltöttek fel /a leírásban is az van hogy két csavarral rögzíthető - az enyém olyan)
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

G.D írta: 2022.04.14. 12:58 Én ilyet használok már több éve, nekem teljesen bevált (az enyém nem úgy néz ki mint a képen lévő, nem tudom hogy jelenleg egy másik fajtát árulnak vagy csak rossz képet töltöttek fel /a leírásban is az van hogy két csavarral rögzíthető - az enyém olyan)
Szerintem Szega is ilyet használt, tök jó!
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: G.D »

A másik ami még nagyon jó minőségűnek tűnik (csak jelenleg nincs hova használjam), az az Ulticlip
(mondjuk én 2 éve még majdnem feleennyiért vettem ugyanitt :shock: )
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

Poresz írta: 2022.04.14. 12:27 A következő tokokat álmodtam meg, ezekhez keresek passzoló klipszet:
- deep cover IWB bőr tok J-frame (HW88) és K-frame (Alfa 020) revolverhez;
- kydex gázspray gyorstok;
- Udar gumis IWB tok.
Természetesen nem feltétlen egyféle klipsszel oldanék meg mindent. Az már belátható, hogy az utolsó két tokhoz több ponton rögzíthető (két furattal rendelkező) klipsz jobb.

Szempontok:
- tartósság: mégis csak egy rugózó, funkciójából adódóan hajlítgatott alkatrész;
- lehetőleg korrózióálló acél legyen: szeretem, ha anyagában, és nem a (lekopó) bevonatában korrózióálló egy alkatrész;
- egy darab lemezből legyen hajlítva;
- öveim szélessége: "nulla-mínusz" 40 mm;
- ár (nyilván).

Néhány megfelelő(nek tűnő) megoldás:
- TheClip.com: 610BP,
- AHH.biz
- Amazon.com

Milyen gyártót, forgalmazót, típust javasoltok?
Nem annyira egyszerű! A rozsdamentes puha, a rugóacél nem rozsdamentes, és ha nem jol van edzve, akkor törik.
Esetleg Taba lemez.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Poresz »

G.D írta: 2022.04.14. 12:58 Én ilyet használok már több éve, nekem teljesen bevált (az enyém nem úgy néz ki mint a képen lévő, nem tudom hogy jelenleg egy másik fajtát árulnak vagy csak rossz képet töltöttek fel /a leírásban is az van hogy két csavarral rögzíthető - az enyém olyan)
Fortitu írta: 2022.04.14. 13:37 Szerintem Szega is ilyet használt, tök jó!
Jól látom, hogy ez deep cover-kompatibilis?

Szegát lenne jó megkérdezni, honnan szerezte a klipszeket. Egy általa készített IWB non-deep cover tokot nyúzok évek óta: nagyon óvatosan ajánlott bármiféle klipszes tokot, pedig kifogástalanul működik.
G.D írta: 2022.04.14. 17:05 A másik ami még nagyon jó minőségűnek tűnik (csak jelenleg nincs hova használjam), az az Ulticlip
(mondjuk én 2 éve még majdnem feleennyiért vettem ugyanitt :shock: )
Ennek használhatóságát Roti fórumtárs pont ma demonstrálta nekem melegítőnadrággal. Nagyon meggyőzően. :)
G.D írta: 2022.04.14. 17:05 (mondjuk én 2 éve még majdnem feleennyiért vettem ugyanitt :shock: )
Anyám borogass! A Szega-féle tokjaim kerültek csak egy-két ezer forinttal többe.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: G.D »

Poresz írta: 2022.04.14. 22:50 Jól látom, hogy ez deep cover-kompatibilis?
Igen.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
BGergő
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2021.02.08. 14:18

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: BGergő »

Szia!

A Warrior Assault termékeit már itthon is belehet szerezni a squadgear-től, és ár/érték arányban szerintem nagyon jó gyártó.

Ha szeretnél tártartókat és egyéb pouchokat akkor vannak "összerakott" mellények is, és így olcsóbban kijössz mintha külön-külön vennéd meg őket.

Tasmanian Tiger-t is árulnak, azzal sem nyúlsz mellé, illetve Templars Gear-t, utóbbival nincs sok tapasztalatom, csak egy cummerbund-em van, de minőségi anyagokból van összerekva.

Thunder írta: 2022.02.25. 00:23 Plate carrier témában kérnék tanácsot
plate kerülne bel, tehát nem airsoft vonal - olyan, akinek van tapasztalat, mit javasol, jó ár-érték arányban, strapabíró minőség, lehetőleg itthoni beszerzhetőség, tehát meg lehessen tapogatni előtte fizikalilag, felpróbálni!?

Kösz :)
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: vato »

lassan elkészül ;)
hd21m4_1.jpg
hd21m4_2.jpg
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

Reméltem, hogy lehet rá "rendes" markolatot applikálni! A válltámaszt hogyan szerelted rá?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

vato írta: 2022.04.17. 10:08 lassan elkészül ;)
Nagyon állat!!!! ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: chucky »

vato írta: 2022.04.17. 10:08 lassan elkészül ;)

hd21m4_1.jpg

hd21m4_2.jpg
Zsír 8-)
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: vato »

fgabesz írta: 2022.04.17. 10:31 Reméltem, hogy lehet rá "rendes" markolatot applikálni! A válltámaszt hogyan szerelted rá?
válltámasz az egy imi defense polymer verzió (szerencsére az is itthon kallódott :D ). De szerintem aluminium airsoftos válltámaszok is jók lehetnek kiindulási alapnak az alábbi módszerrel ;)

a belső furatot 22mm-re fel kellett dörzsölni, két bevágást kellett rá tenni (ide mennek be a puska felső merevítő lemezei) és végül két ~6mm-es lik kellett rá.
IMG_5720.jpg
majd a tubust (benne a gyári záróelemmel/kupakkal) rá kell húzni a puskára és betolni a csavart
IMG_5710.jpg
a lényeg a szorító gyűrűben van, azzl kell ráfeszíteni a tokra, amíg meg sem moccan ;)
IMG_5712.jpg
Átmenő csavar csak átmeneti, majd kap egy feketét, vagy barnított tengelyt lyukkal a végén, mint az eredeti.
Bár így is lehet rá könnyen csatolni szíjakasztót, paracordból, és az még nem is fog csörögni, amikor nem kellene :)

IMG_5723.jpg
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vato 2022.04.17. 14:35-kor.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: vato »

WildBear23 írta: 2022.04.17. 10:48 Nagyon állat!!!! ;)
ohh és mennyire komfortos a gyárihoz képest, ráhajtva a fejedet pont a piros pöttyöt látod , nem kell keresgélni ;)

dezsavú érzésem van amikor az AMD-ra hekkeltem m4 tube-ot :D
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

vato írta: 2022.04.17. 14:31 válltámasz az egy imi defense polymer verzió (szerencsére az is itthon kallódott :D ). De szerintem aluminium airsoftos válltámaszok is jók lehetnek kiindulási alapnak az alábbi módszerrel ;)

a belső furatot 22mm-re fel kellett dörzsölni, két bevágást kellett rá tenni (ide mennek be a puska felső merevítő lemezei) és végül két ~6mm-es lik kellett rá.

IMG_5720.jpg

majd a tubust (benne a gyári záróelemmel/kupakkal) rá kell húzni a puskára és betolni a csavart

IMG_5710.jpg

a lényeg a szorító gyűrűben van, azzl kell ráfeszíteni a tokra, amíg meg sem moccan ;)
IMG_5712.jpg

Átmenő csavar csak átmeneti, majd kap egy feketét, vagy barnított tengelyt lyukkal a végén, mint az eredeti.
Bár így is lehet rá könnyen csatolni szíjakasztót, paracordból, és az még nem is fog csörögni, amikor nem kellene :)


IMG_5723.jpg
Klassz! Köszönöm a beszámolót!
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

vato írta: 2022.04.17. 10:08 lassan elkészül ;)
Mocsok jó, király vagy :)
Sapienti sat.
Coop
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:54

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Coop »

vato írta: 2022.04.17. 10:08 lassan elkészül ;)

hd21m4_1.jpg

hd21m4_2.jpg
Gyartonak igy kellene forgalomba hozni ... nagyon faxa lett!
Andor88
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:25

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Andor88 »

Urak!
Segitséget szeretnék kérni red dot ügyben. Scorpion EVO 3-masra kéne az iranyzék, 30-40 ezer Forintos árkategóriában. A Vector Optics és a Sightmark termékeit nézegettem eddig. Ki milyet ajánlana? Esetleg a Vector Optics Hungary oldalról rendelt már valaki? Megbízhatóak?

Köszönöm a válaszokat!
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Andor88 írta: 2022.04.18. 19:53 Urak!
Segitséget szeretnék kérni red dot ügyben. Scorpion EVO 3-masra kéne az iranyzék, 30-40 ezer Forintos árkategóriában. A Vector Optics és a Sightmark termékeit nézegettem eddig. Ki milyet ajánlana? Esetleg a Vector Optics Hungary oldalról rendelt már valaki? Megbízhatóak?

Köszönöm a válaszokat!
Szia!


A Sightmarktól az R type, és különösen az M type már vállalható minőségű. Egy R-t nyúzok már másfél éve 7,62-es karabélyon, bírja.

A 9x19-es PCCmre emiatt gondoltam jó lesz az eggyel gyengébb Sightmark, asszem A type név alatt fut, 40e alatt volt. Nagy csalódás. A képe sokkal rosszabb, mint a nagytesóé, és néha random kikapcsol :( az ára a fele, a minősége kb az ötöde.

40 ezres Vectort is vettem korábban a PCCmre és az is csalódás volt, egy idő után megbízhatatlan, ki-kikapcsol. Verseny közben ez gáz. Két híg levű olcsó hús után nem lesz harmadik bóvli. Vagy rászánok elég pénzt normális optikára, vagy lövök nyílt irányzékkal.

Magán vélemény - éles fegyverre nem érdemes 30-40 e forintos sz.rokat venni. Ki lehet fogni jót - de ez full lutri. Kb 70e től kezdődik az, ami nem esik szét, és mindig működik. Ha biztosra akarsz menni, akkor pedig Holosun, 100-150e körül.

Ne haragudj, hogy ilyesmiket írok, mert lehet, hogy nem ezt szeretnéd hallani :oops: :D , de nekem ez a személyes tapasztalatom. Hidd el - nem érdemes egy 600e forintos Skorpióra 30e forintos red dotot tenni. Annál jobbat érdemel. ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Petya357 írta: 2022.04.19. 00:14 Magán vélemény - éles fegyverre nem érdemes 30-40 e forintos sz.rokat venni. Ki lehet fogni jót - de ez full lutri. Kb 70e től kezdődik az, ami nem esik szét, és mindig működik. Ha biztosra akarsz menni, akkor pedig Holosun, 100-150e körül.
Ha ennyire benne vagy a piros pöttyökben, a Delta Opticalt mennyire ismered? A kérdés máshoz is szól persze 🙂.

A 100 ezres kategória, "ránézésre", illetve optikailag jónak tűnik.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Andor88 írta: 2022.04.18. 19:53 Urak!
Segitséget szeretnék kérni red dot ügyben. Scorpion EVO 3-masra kéne az iranyzék, 30-40 ezer Forintos árkategóriában. A Vector Optics és a Sightmark termékeit nézegettem eddig. Ki milyet ajánlana? Esetleg a Vector Optics Hungary oldalról rendelt már valaki? Megbízhatóak?

Köszönöm a válaszokat!
Holosun 407, vagy egyéb márkatársai. Lejjebb szerintem nem érdemes adni.
IMG_20220306_101741.jpg
https://www.optics-trade.eu/
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Blekk Rájgó írta: 2022.04.19. 00:38 Ha ennyire benne vagy a piros pöttyökben, a Delta Opticalt mennyire ismered? A kérdés máshoz is szól persze 🙂.

A 100 ezres kategória, "ránézésre", illetve optikailag jónak tűnik.
Ugyan már - történetesen pont azokra a márkákra kérdezett rá a sporttárs, amik megfordultak a kezemben.

Sajnos Deltával nincs semmilyen közvetlen tapasztalatom. Ránézésre jónak tűnik - de ez nem sokat jelent - a Vector, és az occóbbik Sightmark is annak tűnt… “ránézésre” maximum prémium márkát mernék webshopban venni. :?

Ha van rá mód, érdemes a konkrét vasat bevinni, red dotot rápróbálni, belenézni. Eladóval beszélgetni - néha meglepően őszinték ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Petya357 írta: 2022.04.19. 08:19 Ugyan már - történetesen pont azokra a márkákra kérdezett rá a sporttárs, amik megfordultak a kezemben.

Sajnos Deltával nincs semmilyen közvetlen tapasztalatom. Ránézésre jónak tűnik - de ez nem sokat jelent - a Vector, és az occóbbik Sightmark is annak tűnt… “ránézésre” maximum prémium márkát mernék webshopban venni. :?

Ha van rá mód, érdemes a konkrét vasat bevinni, red dotot rápróbálni, belenézni. Eladóval beszélgetni - néha meglepően őszinték ;)
Vortex crossfire is volt?
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Petya357 írta: 2022.04.19. 08:19 Ha van rá mód, érdemes a konkrét vasat bevinni, red dotot rápróbálni, belenézni. Eladóval beszélgetni - néha meglepően őszinték ;)
Pont ez történt, megtapogattam, belenéztem, a vasra is föltéve, többfélét. Köztük volt a Delta is, április végén rendeltem volna - aztán megjelent itt az adásvételiben egy erősen "sonderangebot" példány 🙂.

Olvastam róla külföldi fórumokon, vásárlói értékelésekben, fb csoportokban, egyedüli negatívumként annyit írnak róla, hogy nagy bumszli. A fényerőért kompromisszum, engem nem zavar.
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: cujoe »

Blekk Rájgó írta: 2022.04.19. 00:38 Ha ennyire benne vagy a piros pöttyökben, a Delta Opticalt mennyire ismered? A kérdés máshoz is szól persze 🙂.

A 100 ezres kategória, "ránézésre", illetve optikailag jónak tűnik.
Deltám van, igaz nem hosszú, hanem rövid fegyveren (9X19), konkrétan ez a típus:

https://tavcso.hu/termekcsoport/delta_minidotHD25

Nagyon pontosan be lehet lőni és tartja is.

Igaz eredetileg nem ezt szerettem volna (az ára miatt) hanem egy olcsóbb típust, ezt:

https://tavcso.hu/termekcsoport/delta_minidot

De miután a fenti bolt elküldte, kiderült, hogy az egyébként kifogástalan red-dot csak picatinny sínre szerelhető, weaverre nem megy rá, ezért kellett a fenti drágább változatra cserélni. Szerintem bármelyik Delta jó középkategória minőséget képvisel - igaz az Entryt azért nem próbáltam, de az annyira olcsó, hogy valószínüleg csak "visszarúgás mentes" fegyverre való. Pl. 22Lr
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Blekk Rájgó írta: 2022.04.20. 05:38 Pont ez történt, megtapogattam, belenéztem, a vasra is föltéve, többfélét. Köztük volt a Delta is, április végén rendeltem volna - aztán megjelent itt az adásvételiben egy erősen "sonderangebot" példány 🙂.

Olvastam róla külföldi fórumokon, vásárlói értékelésekben, fb csoportokban, egyedüli negatívumként annyit írnak róla, hogy nagy bumszli. A fényerőért kompromisszum, engem nem zavar.
Wow - ennél sokkal többet nem tudsz tenni, ez tök kimeríti az "alaposan utánajártam" fogalmát :D . Talán annyit, hogy itthon venni, igen igen magyaráfával, cserébe normálisan tudod érvényesíteni a garanciát ha mégsem műxik. Olcsóbbaknál (IMHO) racionálisabb stratégia a létező legeslegolcsóbb forrás, és dobó ha nem jó. Drágábbaknál visziont inkább biztosabra mernék csak menni.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

jó ha van írta: 2022.04.19. 11:07 Vortex crossfire is volt?
Nekem nem, csak kézben fogtam - lőni még soha nem lőttem vele. Amit láttam, az egy LPVO kivitel - 1-6, egészen kulturált képe volt, és azt mondták, nem mászik el a szállkereszt (.223 Rem állítás, nem 700 Nitro Express...) Az saját noname kínaim szánalmasan festett a Vortex mellett - érződött, hogy van benne anyag. Sporttársak egyöntetűen dícsérték. Forrás: több Spartacus club tag, gyorskombin. A Spartacusosok ilyenek - egyik vesz valmit, és ha beválik, akkor mindenki bevásárol belőle - összetartó csapat! :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Petya357 írta: 2022.04.20. 14:50 Nekem nem, csak kézben fogtam - lőni még soha nem lőttem vele. Amit láttam, az egy LPVO kivitel - 1-6, egészen kulturált képe volt, és azt mondták, nem mászik el a szállkereszt (.223 Rem állítás, nem 700 Nitro Express...) Az saját noname kínaim szánalmasan festett a Vortex mellett - érződött, hogy van benne anyag. Sporttársak egyöntetűen dícsérték. Forrás: több Spartacus club tag, gyorskombin. A Spartacusosok ilyenek - egyik vesz valmit, és ha beválik, akkor mindenki bevásárol belőle - összetartó csapat! :lol:
Данкешён товарищ Петя!
Decathlonból rendeltem, a belövésig jutottam vele a 30-30-cal, de kíváncsi voltam, elmászásbiztos-e benne a pötty.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Sziasztok!

HD21-M -hez tudtok hordtáskát javasolni?
Válltámasz nélküli, tehát 50cm hosszú elég, és ne nézzen ki tipikus fegyvertoknak.🙂
Köszi.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: chucky »

WildBear23 írta: 2022.04.20. 20:03 Sziasztok!

HD21-M -hez tudtok hordtáskát javasolni?
Válltámasz nélküli, tehát 50cm hosszú elég, és ne nézzen ki tipikus fegyvertoknak.🙂
Köszi.
Hegedu tok? 😁 Max a villamoson leszolitanak a Gazsik.hogy hol zenelsz es mennyiért 😅
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

chucky írta: 2022.04.21. 06:57 Hegedu tok? 😁 Max a villamoson leszolitanak a Gazsik.hogy hol zenelsz es mennyiért 😅
Az van egy, fából, de elég nagy.
Valami kisebb, kompaktabb lenne jó. ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

jó ha van írta: 2022.04.20. 16:46 Данкешён товарищ Петя!
Decathlonból rendeltem, a belövésig jutottam vele a 30-30-cal, de kíváncsi voltam, elmászásbiztos-e benne a pötty.
Nem tudtam, hogy céltávcsövet is árulnak. Egyébként meglepő, hogy mennyi "fegyveres izét" lehet venni a Decathlonban. Pls lézeres távolságmérőt is :o De csak azokban az áruházakban, ahol van "vadász részleg"! A fészkesfővárosban a Nyugatinál pl ott egy Decathlon - minden létező sport részlegük van, csak pont vadász nem... :roll:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Airsoft AK47 markolat

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Sziasztok!

Ez a markolat jó lehet a HD-21M-re, a hátsó markolat helyett?
Elvileg airsoft AK47-hez van..
Esetleg budapesti boltban kapható? Akkor helyben rá lehetne próbálni.

https://www.aliexpress.com/item/4000894 ... JhAVD&mp=1
Airsoft AK47 pistol grip.jpg
Airsoft AK47 pistol grip.jpg (8.24 KiB) Megtekintve 21347 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: qqriq »

https://www.decathlon.com.gr/en/unlinke ... g-x25.html
Petya357 írta: 2022.04.21. 11:55 Nem tudtam, hogy céltávcsövet is árulnak. Egyébként meglepő, hogy mennyi "fegyveres izét" lehet venni a Decathlonban. Pls lézeres távolságmérőt is :o De csak azokban az áruházakban, ahol van "vadász részleg"! A fészkesfővárosban a Nyugatinál pl ott egy Decathlon - minden létező sport részlegük van, csak pont vadász nem... :roll:
ingyom bingyom tálib-e?
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Petya357 írta: 2022.04.21. 11:55 Nem tudtam, hogy céltávcsövet is árulnak. Egyébként meglepő, hogy mennyi "fegyveres izét" lehet venni a Decathlonban. Pls lézeres távolságmérőt is :o De csak azokban az áruházakban, ahol van "vadász részleg"! A fészkesfővárosban a Nyugatinál pl ott egy Decathlon - minden létező sport részlegük van, csak pont vadász nem... :roll:
Vebáruház (v-vel 🤣). Frankiából hozták be, kb 10 nap alatt, futár hozta, utánvéttel, kártyás fizetéssel. Flottul ment minden.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: chucky »

WildBear23 írta: 2022.04.21. 07:16 Az van egy, fából, de elég nagy.
Valami kisebb, kompaktabb lenne jó. ;)
Ezeket nézegettem párszor de nekem nem számít miben viszem :roll:
https://www.aliexpress.com/item/1005004 ... mainSearch
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Faja »

WildBear23 írta: 2022.04.20. 20:03 Sziasztok!

HD21-M -hez tudtok hordtáskát javasolni?
Válltámasz nélküli, tehát 50cm hosszú elég, és ne nézzen ki tipikus fegyvertoknak.🙂
Köszi.
Tudom, hogy ez több feltételnek sem felel meg, de azért leírom. Én konkrétan ezt a táskát vettem meg, innen:
https://shooting-world.hu/muanyag-fegyv ... -puskahoz/

Igaz, a belseje rekeszekkel le van választva 3 részre, ezért ki kellett vágnom a műanyag elválasztókat, illetve szereztem Obiból hangszigetelő szivacsot, amit be kellett szabnom a szétfaragott alsó részbe, de most már befér válltámasszal, red dottal, és kiszedett dobbal. Sőt még egy Szuperpitbullnak is van hely. :)

Amúgy 50 centis hosszig szerintem egy sima taktikai hátizsák is elég lehet, nem? Egy gyors guglizás után, 51cm magas:
https://www.waragod.hu/mil-tec-us-assau ... oyote-36l/
Csatolmányok
Rekesz.jpg
Vegleges.jpg
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: vato »

WildBear23 írta: 2022.04.20. 20:03 Sziasztok!

HD21-M -hez tudtok hordtáskát javasolni?
Válltámasz nélküli, tehát 50cm hosszú elég, és ne nézzen ki tipikus fegyvertoknak.🙂
Köszi.
Hm?

https://www.starshooter.de/Taschen-Tran ... S-USA.html

https://www.bordiszmuvek.hu/puskatokok/ ... 60-cm.html
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Airsoft AK47 markolat

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

WildBear23 írta: 2022.04.21. 13:17 Sziasztok!

Ez a markolat jó lehet a HD-21M-re, a hátsó markolat helyett?
Elvileg airsoft AK47-hez van..
Esetleg budapesti boltban kapható? Akkor helyben rá lehetne próbálni.
Jó rá, csak hosszabb csavar kell (100mm).
HD-21M, Cyma AK-47 markolat
HD-21M, Cyma AK-47 markolat
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Faja »

Sziasztok!

Inkább itt folytatnám a sajátkészíésű 3D nyomtatott HD21M kiegészítők evolúcióját, ide jobban illik.
- Behajtható válltámasz: Petya357 jelezte, hogy a próbából nála lévő példányt eltörte gyakorlás közben. Sebaj, legalább kiderült. Nyomtattam egy másikat, más anyagból. A nyomtatás irányán is tekertem, hogy a zsanér rész extra erős legyen. Kisült, összecsavaroztam, majd mepróbáltam én is pár lendületesebb kicsapást, és reccs...
Broken.jpg
Úgy tűnik más anyagnak kell utánanézni, mert azért az a vas válltámasz hiába karcsú, azért van tömege. Meg lendülete is amit hirtelen kell megfékezni.

- Előágyszán markolat: A markolat belsejébe való lámpa rejtést elvetettük. Középen alul útban van egy hosszabb lámpa, de azt nézegettem egy extra rövid kis lámpa (mint amiket például golckokra is szerelnek) talán elfér leges-legelöl, enyhén túllógatva. Akkor még a lövő kezének is lenne hely. Egy ilyenről mi a vélemény? Annyit módosítanék, hogy az alsó levehető panel első csavarját még előrébb tolnám, hogy azért jobban tartsa az esetleg oda szerelt lámpát.
LongerBottom.jpg
LongerBottom2.jpg
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Faja írta: 2022.04.25. 16:37 Sziasztok!

Inkább itt folytatnám a sajátkészíésű 3D nyomtatott HD21M kiegészítők evolúcióját, ide jobban illik.
- Behajtható válltámasz: Petya357 jelezte, hogy a próbából nála lévő példányt eltörte gyakorlás közben. Sebaj, legalább kiderült. Nyomtattam egy másikat, más anyagból. A nyomtatás irányán is tekertem, hogy a zsanér rész extra erős legyen. Kisült, összecsavaroztam, majd mepróbáltam én is pár lendületesebb kicsapást, és reccs...
Broken.jpg
Úgy tűnik más anyagnak kell utánanézni, mert azért az a vas válltámasz hiába karcsú, azért van tömege. Meg lendülete is amit hirtelen kell megfékezni.

- Előágyszán markolat: A markolat belsejébe való lámpa rejtést elvetettük. Középen alul útban van egy hosszabb lámpa, de azt nézegettem egy extra rövid kis lámpa (mint amiket például golckokra is szerelnek) talán elfér leges-legelöl, enyhén túllógatva. Akkor még a lövő kezének is lenne hely. Egy ilyenről mi a vélemény? Annyit módosítanék, hogy az alsó levehető panel első csavarját még előrébb tolnám, hogy azért jobban tartsa az esetleg oda szerelt lámpát.
LongerBottom.jpg
LongerBottom2.jpg
Szia,

Előagy - ez tök jó irány, próbáljuk ki!

Válltámasz - ahogy privátban már jeleztem , a zsanért fémmel érdemes erősíteni. A tusán pedig egy igen welcome fejlesztés lenne egy pofadék.

Saját magam, és a fórumtársak nevében is köszönöm a fáradhatatlan K+F munkát!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Roti fórumtárs keze munkáját dicséri ez a tok a Rhinohoz, és a meglepően sok fejlesztést, tesztelést igénylő gyorstöltő tartók is. Köszönet érte!
8CAEAA15-17E2-4FCD-8C69-C6B2148DB24D.jpeg
AEA31858-73D2-4444-87D4-C0F4E8B49819.jpeg
575ACDA6-3C4C-4BD0-B454-66BD70ADABFA.jpeg
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2022.04.25. 23:07 Roti fórumtárs keze munkáját dicséri ez a tok a Rhinohoz, és a meglepően sok fejlesztést, tesztelést igénylő gyorstöltő tartók is. Köszönet érte!

8CAEAA15-17E2-4FCD-8C69-C6B2148DB24D.jpeg
AEA31858-73D2-4444-87D4-C0F4E8B49819.jpeg
575ACDA6-3C4C-4BD0-B454-66BD70ADABFA.jpeg
Nagyon profi lett, grat!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2022.04.25. 23:07 Roti fórumtárs keze munkáját dicséri ez a tok a Rhinohoz, és a meglepően sok fejlesztést, tesztelést igénylő gyorstöltő tartók is. Köszönet érte!

8CAEAA15-17E2-4FCD-8C69-C6B2148DB24D.jpeg
AEA31858-73D2-4444-87D4-C0F4E8B49819.jpeg
575ACDA6-3C4C-4BD0-B454-66BD70ADABFA.jpeg
Nagyon baba lett!
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

Petya357 írta: 2022.04.25. 23:07 Roti fórumtárs keze munkáját dicséri ez a tok a Rhinohoz, és a meglepően sok fejlesztést, tesztelést igénylő gyorstöltő tartók is. Köszönet érte!

8CAEAA15-17E2-4FCD-8C69-C6B2148DB24D.jpeg
AEA31858-73D2-4444-87D4-C0F4E8B49819.jpeg
575ACDA6-3C4C-4BD0-B454-66BD70ADABFA.jpeg
A megrendelő igénye volt, hogy a tok ne legyen megdöntve?
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: G.D »

Petya357 írta: 2022.04.25. 23:07 Roti fórumtárs keze munkáját dicséri ez a tok a Rhinohoz
Nem lesz ez az öv túl vékony, "puha" ehhez a feladathoz?
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

@Gvass1, Fortitu - köszönöm, de az érdem a készítőé :)
fgabesz írta: 2022.04.26. 10:58 A megrendelő igénye volt, hogy a tok ne legyen megdöntve?
igen. Sportra kell. Több dinamikus sportágban is előírás, hogy a cső ne mutasson hátra. Minimális döntés fér csak bele - akkora van a tokban, amennyi éppen belefér. Csak nem úgy pozicionáltam a képhez.
G.D írta: 2022.04.26. 11:14 Nem lesz ez az öv túl vékony, "puha" ehhez a feladathoz?
De. Teljesen igazad van, még nem optimális. Csak az új öv még nem készült el ... :lol: egyelőre ez van. Vállaható. És már most 100x jobb, mint ami eddig volt - klipszes Dobos gyöngyvászon tok, ami borzadály. :oops:

A nagyon taktikális tépőzáras övem pedig 5mm-el szélesebb (a tokok 40mm-esek, a belső övem 45mm) és nem fér bele. Megnézem, hogyan bazsevál szárazon is, élesben is vresenyen. Ha nagyon nem jó, és türelmetlen leszek bevárni a végleges megoldást, akkor lesz még egy közbenső lépés.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Én Roti belső tokban hordtam a fegyvert, és azt használtam versenyen is. (Nálam alapelv, hogy ugyanazt a tokot használom versenyen is, mint amiben hordom a fegyvert.)
Versenyen a fegyver elrakásánál belső tokba nagyon figyeĺni kell, hogy egy pillanatra se álljon felénk a csőtorkolat, ezért is készíttettem egy Roti külső tokot. Tökéletesen tartja a fegyvert futás közben is, de egy határozott rántással kijön belőle. Nekem nagyon bevált, csak ajánlani tudom!
Roti belső tok
Roti belső tok
Roti külső tok
Roti külső tok
20220426_122254.jpg (186.9 KiB) Megtekintve 21162 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

Petya357 írta: 2022.04.26. 11:37 igen. Sportra kell. Több dinamikus sportágban is előírás, hogy a cső ne mutasson hátra. Minimális döntés fér csak bele - akkora van a tokban, amennyi éppen belefér. Csak nem úgy pozicionáltam a képhez.
Köszönöm!
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

fgabesz írta: 2022.04.26. 13:53Köszönöm!
Tök jogos volt a kérdés. Sokat vacilláltunk rajta Rotival, de a szabályzatok elég komoly koráltokat szabnak meg. IDPA mondjuk pont most változott, és mindenki vakarja még a fejét, hogy mi merre hány máter. De SAS, Gyorskombi, IPSC, Steel mind-mind elvárja, hogy ne mutasson a fegyver csöve a lövő mögé. A leggyakoribb konkrét elvárás: a fegyer csovét gondolatban meghosszabbítva, a lövő köré rajzolt egy méteres körön belül kell lennie annak a pontnak, ahol ez a képzeletbeli vonal a földdel találkozik. A gyakorlatban, ez egy nagyon enyhe "tiltet" jelent.

Egyébként más-más tok lenne ideális sportágonként, de a cél az volt, hogy IDPA-SAS-"Gyorskombi rejtett"-re legyen szabva, és az IPSC/Steel Chellenge/"Gyorskombi nyílt" fegyvernek pedig még elfogadható kompromissum - mert ennél lényegesen "gyorsabb" tok lenne az ideális az utóbbi háromra.

Effektív rejtett hordásra is teljesen alkamas - de hát sportfegyverrel azt nem szabad, csak lőtéren, vagy otthon, szomszédok által nem látható módon ... :D
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Tokre jogos, multkori versenyen megfordultam a sztedzs vegeben es farkaszemet neztem egy honaljkutyabol kikandikalo csoveggel. nem volt felemelo elmeny :evil:
Petya357 írta: 2022.04.26. 11:37 igen. Sportra kell. Több dinamikus sportágban is előírás, hogy a cső ne mutasson hátra. Minimális döntés fér csak bele - akkora van a tokban, amennyi éppen belefér. Csak nem úgy pozicionáltam a képhez.
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2022.04.26. 15:15 Tokre jogos, multkori versenyen megfordultam a sztedzs vegeben es farkaszemet neztem egy honaljkutyabol kikandikalo csoveggel. nem volt felemelo elmeny :evil:
Ja, bizonyám - a Miami Vice stilusú hónaljtok már vagy 20 éve nem menő :lol: és ez csak az egyik ok a sok közül
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Andygun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 97
Csatlakozott: 2018.07.11. 20:23

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Andygun »

WildBear23 írta: 2022.04.26. 12:30 Én Roti belső tokban hordtam a fegyvert, és azt használtam versenyen is. (Nálam alapelv, hogy ugyanazt a tokot használom versenyen is, mint amiben hordom a fegyvert.)
Versenyen a fegyver elrakásánál belső tokba nagyon figyeĺni kell, hogy egy pillanatra se álljon felénk a csőtorkolat, ezért is készíttettem egy Roti külső tokot. Tökéletesen tartja a fegyvert futás közben is, de egy határozott rántással kijön belőle. Nekem nagyon bevált, csak ajánlani tudom!
20220426_122325.jpg
20220426_122254.jpg
Szia! Szeretnék ilyen "Roti" belső, és külső tokot venni! A derékszíj, az 4cm széles? Elérhetőséget kérnék, hogy megtudjam rendelni, mert nagyon tetszik! Előre is köszönöm!
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Andygun írta: 2022.04.26. 20:12 Szia! Szeretnék ilyen "Roti" belső, és külső tokot venni! A derékszíj, az 4cm széles? Elérhetőséget kérnék, hogy megtudjam rendelni, mert nagyon tetszik! Előre is köszönöm!
Szia!
Ez 5cm széles, honvédségi derékszíj, de a tok a keskenyebb övön sem csúszik el, megszorul rajta.
Roti néven van itt a fórumtárs, tudsz neki üzenetet írni.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Andygun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 97
Csatlakozott: 2018.07.11. 20:23

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Andygun »

WildBear23 írta: 2022.04.26. 20:47 Szia!
Ez 5cm széles, honvédségi derékszíj, de a tok a keskenyebb övön sem csúszik el, megszorul rajta.
Roti néven van itt a fórumtárs, tudsz neki üzenetet írni.
Köszi szépen!
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Petya357 írta: 2022.04.25. 23:07 Roti fórumtárs keze munkáját dicséri ez a tok a Rhinohoz, és a meglepően sok fejlesztést, tesztelést igénylő gyorstöltő tartók is. Köszönet érte!

8CAEAA15-17E2-4FCD-8C69-C6B2148DB24D.jpeg
AEA31858-73D2-4444-87D4-C0F4E8B49819.jpeg
575ACDA6-3C4C-4BD0-B454-66BD70ADABFA.jpeg
Szuper lett!
A magyar építőipar igazi remeke: orrszarvú istálló, takarmány tárolóval. Valami agrár pályázati lóvé volt rá?🤣🤣
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Roti
Kézműves Veterán
Kézműves Veterán
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2018.06.25. 22:26
Tartózkodási hely: Szigetvár
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Roti »

Üdv Uraim!

Kicsit lemaradtam az eseményekről.

Petya köszi, hogy megmutattad a tokokat!
Készítettem videót róluk, ha felraktam youtubra, bedobom a topikba.

Reagálnék pár gondolattal a Rihno tokkal kapcsolatban.

A tok dőlésével kapcsolalban kettő szempontot vettem figyelembe.
Az első: az idpa szabályoknak megfeleljen a tok.
A második: a revolver markolata nagyon erősen döntött.
Ezzel a markolatszöggel vesetályékról függőleges tokkal is kényelmesen kivehető. Erősen döntött tok esetén a kényelmes elővételhez japán meghajlás lenne szükséges vagy gumiember vállizület.

Egyébként a bujtatók között 1 cm távolság van. Ennyi dőlés van a tokban.

Sajnos a szép részletes formázás nem játszott a revolvernél. Elégge futurisztikus a formája. A csövén levő "lyukakat" se mertem benyomni, mert elővehetetlenné tette volna.
Ettől füghetlenül úgy érzem esztétikailag és funkciónálisan is elfogadható lett.
A működőképességét majd Petya megmondja, ha pár versenyt lenyomott vele.

A nagyobb kihívást a gyorstöltőtokok okozták. Egyszerűeknek tűnnek, de számomra okoztak kellemetlen perceket, amíg össze állt a végleges és használható forma.
Avatar
Roti
Kézműves Veterán
Kézműves Veterán
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2018.06.25. 22:26
Tartózkodási hely: Szigetvár
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Roti »

Szia!

Privát üzenetben keress meg légy szíves!
Arra számíts, hogy a várakozási idő 2-3 hónap.
Ritkán vagyok otthon és csak akkor tudok dolgozni.
Most megyek szabira. A szabi alatt januári megrendeléseket fogok befejezni.

A belsőtokkal kapcsolatban változó, hogy bevállik-e vagy sem. Fortitu fórumtársnak nem vált be, de aki átvette tőle neki igen. Wildbear-nál van ez a tok.Ezt mutatta meg lejjebb.
Ha valamit rosszul írtam javítsatok ki.
Annyit változtattam, hogy levarrom. Megszüntettem a patentot. Vastag öv esetén kikapcsolódhatott. Használhatóbbnak gondolom levarrva és a patent eldeformálódását is kizártam így.

Talán raktam fel videót ilyenről. Átnézem az utolsó posztjaim és linkelek pár videót.

Andygun írta: 2022.04.26. 20:12 Szia! Szeretnék ilyen "Roti" belső, és külső tokot venni! A derékszíj, az 4cm széles? Elérhetőséget kérnék, hogy megtudjam rendelni, mert nagyon tetszik! Előre is köszönöm!
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Roti írta: 2022.04.27. 22:09 Szia!

A belsőtokkal kapcsolatban változó, hogy bevállik-e vagy sem. Fortitu fórumtársnak nem vált be, de aki átvette tőle neki igen. Wildbear-nál van ez a tok.Ezt mutatta meg lejjebb.
Ha valamit rosszul írtam javítsatok ki.
Jól írtad. ;)
Azt szoktam mondani, hogy éles helyzetben (vagy akár versenyen) minden fegyver annyit ér, amennyit a tokja.
Nagyon fontos a jó tok. Fixen tartsa a fegyvert, biztonságos legyen (takarja a billentyűt), de gyorsan és biztosan lehessen belőle rántani.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Roti írta: 2022.04.27. 22:09 Szia!

Privát üzenetben keress meg légy szíves!
Arra számíts, hogy a várakozási idő 2-3 hónap.
Ritkán vagyok otthon és csak akkor tudok dolgozni.
Most megyek szabira. A szabi alatt januári megrendeléseket fogok befejezni.

A belsőtokkal kapcsolatban változó, hogy bevállik-e vagy sem. Fortitu fórumtársnak nem vált be, de aki átvette tőle neki igen. Wildbear-nál van ez a tok.Ezt mutatta meg lejjebb.
Ha valamit rosszul írtam javítsatok ki.
Annyit változtattam, hogy levarrom. Megszüntettem a patentot. Vastag öv esetén kikapcsolódhatott. Használhatóbbnak gondolom levarrva és a patent eldeformálódását is kizártam így.

Talán raktam fel videót ilyenről. Átnézem az utolsó posztjaim és linkelek pár videót.
Nagyon jó tok volt amúgy, nekem a patentos megoldás ami nem igazán jött be. Plusz viseléshez nekem jobban tetszett a Szega féle egészében vékonyabb megoldás. Valamit valamiért, a tied masszívabb, jobban tart, de számomra a "primitívebb" megoldás hétköznapi használatra a jobb rejthetőség miatt jobban bejött.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Roti
Kézműves Veterán
Kézműves Veterán
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2018.06.25. 22:26
Tartózkodási hely: Szigetvár
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Roti »

Taurus 85S revolverhez palacsinta bőrtok és diszített massziv öv, színben egymáshoz passzolnak;

https://youtube.com/shorts/Wt8K4n7ZX-w?feature=share
Avatar
Roti
Kézműves Veterán
Kézműves Veterán
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2018.06.25. 22:26
Tartózkodási hely: Szigetvár
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Roti »

Rihno tokjáról a videó:
https://youtube.com/shorts/Y_Q0UrLyEjI?feature=share
A gyorstöltőről a videó:
https://youtube.com/shorts/YkVG7S2ZucU?feature=share

Rövid videókat enged feltölteni és úgy látom a minősége is rosszabb. Más módon nem engedi feltölteni.
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Faja »

Sziasztok!

Kis helyzetjelentés a saját HD21M-em pimpelési evolúciójáról, amit saját tapasztalatiomon kívül WildBear23 és Petya357 fórumtársak is alakítanak. Ezúton is köszönet érte!
HD21M_progress.jpg

- Előágyszán markolat. Aki tesztelte, azoknak mind tetszett. Szinte elérte a végleges formáját. Egyedül egy alternatív alsó takaró a kérdéses, amin elöl mégiscsak kialakítottam egy kis 3 centi hosszú sínt, amire egy pisztoly lámpát tervezek feltenni. Ez annyiban módosulna még esetlegesen, hogy a masszívitás érdekében elengedném szabvány rácsozást, és csak egy bevágást hagynék meg elöl. Pont ott, ahol a Glock pisztolyokon is van. Elvégre a legtöbb lámpa olyan, hogy ezekre kompatibilis legyen.
HalfRailBottom.JPG

- Válltámasz. Mókás volt elkészíteni, hogy behajtható legyen, de egyszerűen így nyomtatva nem bírja a strapát. Közben egyébként rá kellett jönnöm, hogy nincs is rá igazán szükség. Az emberek nem ugranak ejtőernyővel HD21M-el a nyakukban, sőt feltétlezem harckocsikból sem pattog ki velük senki. :) Mire kellhet még? Utcán kabát alatt, vagy aktatáskában rejtve hordani? Ugyan már! A legtöbb fegyvertáskába úgyis csak kihajtva fér bele, ha meg valaki hátizsákban vinné a lőtérre, akkor inkább könnyen fel-le szerelhető legyen az a tusa.
Fix válltámaszok közül nekem vato fórumtárs megoldása tetszik nagyon. Az az M4 kinézet nagyon adja. Én is veszek egy M4 airsoft tubust, illetve arra egy olyan tusát, amin állítható magasságú pofadék van. Annyi különbséggel, hogy én maradnék a 3D nyomtatásnál, és megpróbálok valami adaptert gyártani hozzá.

- Szereléksínek. Azt hallottam, ha az ember szépen mosolyog a Gyöngysor utcában, akkor hegesztenek egy sínt a bal oldalra is. :) Így aki karácsonyfát szeretne építeni magának, az mindkét oldalra tehet lámpát/lézert. Valahogy én nem érzem szükségét, hogy szélességben hízlaljam a fegyvert. Ezenkívül lesz még egy sín elöl-alul a pisztoly lámpának, illetve egész megszerettem a behajtható válltámasz első részéből felfele növesztett sínt. Ezt a koncepciót mindeképpen szeretném megtartani az M4 tus mellett is. Annyi a gond vele, hogy ha nincs rá semmi felszerelve, akkor is kitakarja az alacsony irányzékokat. Esetleg ezt úgy tudnám orvosolni, hogy a sínt csak 1-2 csavar tartsa a puska tetején, ezért viszonylag gyorsan eltávolítható lenne.
TopRail.JPG
Amúgy tetszik vato megoldása az első irányzék mögé applikált sínnel is. Nehogy egy ilyen is készüljön 3D nyomtatva, az első "szellőző" kivágásokba csavarozva. :)

- Lámpa/lézer. Mint ahogy korábban már írtam, végül rendeltem egy pisztoly lámpát. Konkrétan ezt. Nem tudom minek a másolata, remélem nem egy kategória a 10 dolláros gagyi airsoft lámpákkal, de nem is 60 dollár. Kíváncsi leszek mit tud élőben. Egyébként kicsit hezitáltam egy ilyenen is a lézer miatt. Kis nyomozás után kiderült, hogy a Streamlight TLR-8 másolata, csöppet leakciózva. Végül úgy döntöttem nem kell a lézer, elég a sima lámpa. Amúgy valakinek van tapasztalata ilyen kis méretű lézerekkel?
Handheld-Pistol-Light-Torch-210-Lumen-Tactical-Flashlight-Mounted-LED-Weapon-Light-G03S-for-GLock-17.jpg_Q90.jpg

- Hátsó markolat. Többet javasoltátok, hogy olyat is nyomtathatnék. Úgy voltam vele, hogy jó az ami van, meg amúgy sem tudok ilyen komplex formákat tervezni. Viszont múlt hétvégén volt szerencsém megfogdosni WildBear23 szerzeményét, és irtó kényelmes volt. Rendeltem egy ilyet is. :)

Továbbra is szívesen veszem a véleményeket! A 3D nyomtatott dolgokat szívesen megosztom itt fórumon belül, amint véglegesedtek.
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: vato »

Faja írta: 2022.04.30. 00:10 Sziasztok!

Kis helyzetjelentés a saját HD21M-em pimpelési evolúciójáról, amit saját tapasztalatiomon kívül WildBear23 és Petya357 fórumtársak is alakítanak. Ezúton is köszönet érte!
HD21M_progress.jpg


- Előágyszán markolat. Aki tesztelte, azoknak mind tetszett. Szinte elérte a végleges formáját. Egyedül egy alternatív alsó takaró a kérdéses, amin elöl mégiscsak kialakítottam egy kis 3 centi hosszú sínt, amire egy pisztoly lámpát tervezek feltenni. Ez annyiban módosulna még esetlegesen, hogy a masszívitás érdekében elengedném szabvány rácsozást, és csak egy bevágást hagynék meg elöl. Pont ott, ahol a Glock pisztolyokon is van. Elvégre a legtöbb lámpa olyan, hogy ezekre kompatibilis legyen.
HalfRailBottom.JPG


- Válltámasz. Mókás volt elkészíteni, hogy behajtható legyen, de egyszerűen így nyomtatva nem bírja a strapát. Közben egyébként rá kellett jönnöm, hogy nincs is rá igazán szükség. Az emberek nem ugranak ejtőernyővel HD21M-el a nyakukban, sőt feltétlezem harckocsikból sem pattog ki velük senki. :) Mire kellhet még? Utcán kabát alatt, vagy aktatáskában rejtve hordani? Ugyan már! A legtöbb fegyvertáskába úgyis csak kihajtva fér bele, ha meg valaki hátizsákban vinné a lőtérre, akkor inkább könnyen fel-le szerelhető legyen az a tusa.
Fix válltámaszok közül nekem vato fórumtárs megoldása tetszik nagyon. Az az M4 kinézet nagyon adja. Én is veszek egy M4 airsoft tubust, illetve arra egy olyan tusát, amin állítható magasságú pofadék van. Annyi különbséggel, hogy én maradnék a 3D nyomtatásnál, és megpróbálok valami adaptert gyártani hozzá.

- Szereléksínek. Azt hallottam, ha az ember szépen mosolyog a Gyöngysor utcában, akkor hegesztenek egy sínt a bal oldalra is. :) Így aki karácsonyfát szeretne építeni magának, az mindkét oldalra tehet lámpát/lézert. Valahogy én nem érzem szükségét, hogy szélességben hízlaljam a fegyvert. Ezenkívül lesz még egy sín elöl-alul a pisztoly lámpának, illetve egész megszerettem a behajtható válltámasz első részéből felfele növesztett sínt. Ezt a koncepciót mindeképpen szeretném megtartani az M4 tus mellett is. Annyi a gond vele, hogy ha nincs rá semmi felszerelve, akkor is kitakarja az alacsony irányzékokat. Esetleg ezt úgy tudnám orvosolni, hogy a sínt csak 1-2 csavar tartsa a puska tetején, ezért viszonylag gyorsan eltávolítható lenne.
TopRail.JPG
Amúgy tetszik vato megoldása az első irányzék mögé applikált sínnel is. Nehogy egy ilyen is készüljön 3D nyomtatva, az első "szellőző" kivágásokba csavarozva. :)

- Lámpa/lézer. Mint ahogy korábban már írtam, végül rendeltem egy pisztoly lámpát. Konkrétan ezt. Nem tudom minek a másolata, remélem nem egy kategória a 10 dolláros gagyi airsoft lámpákkal, de nem is 60 dollár. Kíváncsi leszek mit tud élőben. Egyébként kicsit hezitáltam egy ilyenen is a lézer miatt. Kis nyomozás után kiderült, hogy a Streamlight TLR-8 másolata, csöppet leakciózva. Végül úgy döntöttem nem kell a lézer, elég a sima lámpa. Amúgy valakinek van tapasztalata ilyen kis méretű lézerekkel?
Handheld-Pistol-Light-Torch-210-Lumen-Tactical-Flashlight-Mounted-LED-Weapon-Light-G03S-for-GLock-17.jpg_Q90.jpg


- Hátsó markolat. Többet javasoltátok, hogy olyat is nyomtathatnék. Úgy voltam vele, hogy jó az ami van, meg amúgy sem tudok ilyen komplex formákat tervezni. Viszont múlt hétvégén volt szerencsém megfogdosni WildBear23 szerzeményét, és irtó kényelmes volt. Rendeltem egy ilyet is. :)

Továbbra is szívesen veszem a véleményeket! A 3D nyomtatott dolgokat szívesen megosztom itt fórumon belül, amint véglegesedtek.
Köszi a leírást, egy jó tanács, ha m4 válltámasz kerül rá, akkor a gyári lapos irányzékok nagyon nehezen lesznek használhatóak. Red-dot hoz tökéletes az m4 tus, vagy flip-up irányzékokhoz, de ezekhez sínezni kell a tetejét, cserébe a flip up irányzékok állíthatóak magasságban és oldalban is.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

vato írta: 2022.04.30. 07:40 Köszi a leírást, egy jó tanács, ha m4 válltámasz kerül rá, akkor a gyári lapos irányzékok nagyon nehezen lesznek használhatóak. Red-dot hoz tökéletes az m4 tus, vagy flip-up irányzékokhoz, de ezekhez sínezni kell a tetejét, cserébe a flip up irányzékok állíthatóak magasságban és oldalban is.
Ez jó pont, köszi Vato a figyelmeztetést - mert én is tubus+Pofadékos betolható M4-én gondolkodom. De a megjegyzésedből nekem csak az következik, hogy akkor red dot is kell. Flip up irányzék - IMHO - csak bonyolítaná. A mostani, fix fém irányzék tökéletesen működik, nekem legalábbis pontra hord. Az M4 style tusa viszont disznó jól néz ki :) - nehéz eset…

A másik ígéretes fejlesztési irány a gyári tusa pofadékkal ellátása, akkor megmarad a fém irányzék használhatósága. Korábban említettékl egy AMD tusa hegesztett pofadék módot - megosztanál kérlek? Hátha a HD21M-hez is alkalmazható ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Faja írta: 2022.04.30. 00:10 Sziasztok!

Kis helyzetjelentés a saját HD21M-em pimpelési evolúciójáról, amit saját tapasztalatiomon kívül WildBear23 és Petya357 fórumtársak is alakítanak. Ezúton is köszönet érte!
HD21M_progress.jpg
Köszi, hogy ezt ilyen részletesen megosztod, még olyannak is inspiráló és tanulságos, akinek nincs ilyen fegyvere!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Faja írta: 2022.04.30. 00:10 Sziasztok!

Kis helyzetjelentés a saját HD21M-em pimpelési evolúciójáról, amit saját tapasztalatiomon kívül WildBear23 és Petya357 fórumtársak is alakítanak. Ezúton is köszönet érte!
HD21M_progress.jpg
…..
Továbbra is szívesen veszem a véleményeket! A 3D nyomtatott dolgokat szívesen megosztom itt fórumon belül, amint véglegesedtek.
Faja for President! Köszönjük a fejlesztéseket, és azok közkincssé tételét.

Az előre illeszkedő sin tesztelését fogat csikorgatva, de vállalom :lol:

A tusa pofadékkal ellátására , és könnyen fel-le szerelhetőségére is még keressük a megoldást.

Thomaster,
a mostani tusa öriási előnye az, hogy működik, és hogy van! :) A hátránya az, hogy:
a) nehéz a gyűrűt és a stiftet kiszedni, kicsit játszani kell vele - ami érthető, hiszen nem napi szálításhoz lett tervezve. Ezt tudom moddolni gyorsabban oldható spifttel, stb , vagy együtt élni vele - nem gond
B) a nagyobbik kihívás a csere kupak, amit a tusa helyére kell tenni. Gyakori cserénél attól tartok, hogy ez úgy el fog veszni, mint a sicc - csak idő kérdése :oops: Mint tervezőnek, van esetleg javaslatod, házilag hogyan oldjuk meg másképpen a levehetőséget, és/vagy behajthatóságot!

Ezutön is köszönet a Főmérnök Úrnak a remek eszközét (ez az első gumis puska, amit teljesen kompromisszumok nélkülinek érzek otthonvédelemre!) , és Faja fórumtársnak a fejlesztések közzétételéért!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Petya357 2022.04.30. 08:43-kor.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2022.04.30. 08:21 Köszi, hogy ezt ilyen részletesen megosztod, még olyannak is inspiráló és tanulságos, akinek nincs ilyen fegyvere!
+1
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: vato »

Petya357 írta: 2022.04.30. 08:08 Ez jó pont, köszi Vato a figyelmeztetést - mert én is tubus+Pofadékos betolható M4-én gondolkodom. De a megjegyzésedből nekem csak az következik, hogy akkor red dot is kell. Flip up irányzék - IMHO - csak bonyolítaná. A mostani, fix fém irányzék tökéletesen működik, nekem legalábbis pontra hord. Az M4 style tusa viszont disznó jól néz ki :) - nehéz eset…

A másik ígéretes fejlesztési irány a gyári tusa pofadékkal ellátása, akkor megmarad a fém irányzék használhatósága. Korábban említettékl egy AMD tusa hegesztett pofadék módot - megosztanál kérlek? Hátha a HD21M-hez is alkalmazható ;)
igen, pofadékra semmi szükség mert a gyári irányzékok nagyon alacsonyak. Viszont flip up irányzékok jobban használhatóak szerintem, illetve elég jól is néznek ki a puskán (airsoft verziót is lehet venni pár ezresért):

lehajtva jól szállítható, és a red-dot-ot sem fogja zavarni
IMG_5884.jpg
kihajtva, jól látható, gyorsan használható, főleg ez az AK féleség:
IMG_5880.jpg
A hátsó irányzék felfogatásához már megvolt a koncepcióm, de most hogy megláttam Faja 3D konzol felfogatását WooW, sok melótól kímélne és jól átgondoltnak is tűnik, tartós tesztet vállalom vele ;)

Lehetne hogy teljesen a gyári hátsó irányzékig nyúljon ki a rail, illetve az első irányzék mögötti rail is tud jobban hátrafelé nyúlni mint az enyémen ami van, így nagyrészt el lenne látva a teteje sínnel, dot-ot oda lehetne tenni ahol kényelmes:)

****
AMD-re én ilyen egyszerűt heftöltem (paracord közben már félig elfogyott róla :lol: )
IMG_5883.jpg
Gyári AMD válltámasztól sokkal jobb, de az m4 válltámasz a legideálisabb ;)


De az uSA-ban lévő amdtech gyárt AMD-hez csavarozható pofadékot, valaki már rendelt is Tőlük a fórumról:
amd pofadek.jpg
amd pofadek.jpg (4.23 KiB) Megtekintve 20896 alkalommal
http://amd65tech.com/Products.html

Valami hasonlót lehetne hd21m-hez tervezni (hegeszteni rá nem nagy kaland, de nem a legelegánsabb :D )
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Faja »

Sziasztok!

HD21M csicsázás folytatódik. :)
Vato felvette, hogy egy red dot irányzékkal, plusz egy flip-up irányzék párral minden körülmények között megoldott lenne a célzás. Még lemerült red dot elemmel is. Ehhez szükség lenne egy-egy felső szereléksínre elöl és hátul is, és még az sem ártana, ha nagyjából egyenlő magasak is lennének. Nekem már volt egy hátsó szerelkésín megoldásom egybeépítve a behajtható válltámasszal, viszont arról pont nemrég derült ki, hogy nem fogom használni, helyette M4 tusa felé kacsingatok majd. Így mindenképpen át kellett rajzolnom puska hátsójára csavarozott katyvaszt, viszont akkor már inkább elmentem egy olyan irányba, hogy a hátsó szereléksín önmagábában is meg tudjon állni mint kiegészítő, ne legyen semmilyen egyéb funkcióval egybeépítve. Sőt! Inkább legyen is egy kicsit messzebb a fegyver végétől, mert ahogy látom ahány ember, annyi féle válltámasz megoldás születik. Inkább véletlenül se legyen útban semminek sem.
És itt jött a legnagyobb kihívás, mert a fegyver sajátos formája miatt a hátsó-felső szekcióban nem nagyon találni rajta semmit sem, amibe bele tudna kapaszkodni a sín szereléke, és megakadályozná azt a hátrafelé lecsúszástól. Korábban ezt a feladatot a válltámasz stift helyére dugott M6-os csavar végezte el, viszont az most már tiltott zóna lett a különböző válltámasz megoldások miatt. Egy darabig szemeztem a cső, és a felső hosszanti hasábok közti hegesztési pontokkal, de vato fegyverével összevetve kiderült, hogy ezek nem pont ugyanott vannak. Szóba került még a hátsó irányzék is, de tolómérővel mérve kiderült, hogy még azok is eltérnek kicsit. (Nem is értem hogy lehet, amikor abba ül bele a felhúzó/dobforgató szerkezet alaphelyzetben rögzítő golyója.) Rádasául még jó girbe-gurba is az a kis lemez.
Kis morfondírozás arra jutottam, hogy ha lejövök a sátorvas elé, és ott fogok át még egy csavarral a szerelék két fele között, akkor az már elég stabil rögzítést fog adni. És talán nem is fog ott túlságosan kiállni, mert a dobtár mögötti söralátét méretű lemez ígyis-úgy durván kilóg oldalra.
A többi rögzítő csavart kénytelen voltam felülre tenni, amikhez felfelé kellett még kis húst hagyni a műanyagban hogy rendesen tartsanak. Ezek felett a sínt is elég magasra kellett tenni, hogy a sínre akasztott kiegészítők lenyúló kampói is elférjenek. Így összességében a szereléksín felső síkja kb 43mm-el van magasabban mint a fegyvercső középvonala, illetve olyan 8mm-el magasabb, mint a gyári nézőke felső pontja. Ha még erre biggyesztünk egy red dotot, vagy felhajtható irányzékokat, akkor már jó magasan fogunk elnézni a cső fölött. Tényleg szükség lehet valami pofadékra a válltámaszon, de legalább be lehet vállba húzni a tusát anélkül, hogy guminyakat kellene növesztenünk. :)
RearDesign.JPG
Ehhez képest az első szereléksín rögzítése szögegyszerű a felső szögeletes idomban lévő dizájn furatok miatt. Azt leszámítva, hogy a lézervágás miatt kicsit sorjás itt-ott, illetve a belső felületük sem a legegyenletesebb, de ezt egy kis finom reszelővel viszonylag gyorsan orvosolni lehet. Az első sín magassága adott volt a hátsó sín magassága miatt, a hosszát meg az első célgömb, és a külső csúszó cső adta. Ez született meg:
TwoRailsLeft.jpg
FrontRail.jpg
RearRail.jpg

A következő fejlesztés az M4 tusa lesz, amint megérkezik.

u.i.: Ezúton szeretném tiszteletemet tenni Thomaster előtt a tervezésért. HATALMAS segítség, hogy miliméterre pontosan egészre jön ki minden méret. De tényleg minden. Olyan kis aprógságok is, hogy az első "szellőző" furatok 8mm magasak, 30mm hosszúak, és pont a középvonalon vannak. Vagy hogy a rugót tartó, és a fegyvert lezáró kis dugó 18mm átmérőjű, 26mm hosszú, a rugót fogadó üreg pontosan 10mm mély, aminek a falvastagsága 1mm. Tizedre pontosan egész miliméterre jön ki minden. Bámulatos! :) Emiatt fényévekkel hamarabb újra lehet rajzolni a fegyvert a tervező programban, és a hozzá rajzolt kiegészítők is egyből passzolnak mindenhol. Nem kell 2-3 kört futni mire mindent sikerül pontosan belőni. Kiváló munka, emelem kalapom! :)

Faja
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: vato »

Faja írta: 2022.05.01. 21:07 Sziasztok!

HD21M csicsázás folytatódik. :)
.....
ez igen! ;)

Pöpec és jó masszívnak néz ki, megjegyzem muszáj is mert például a pump action üzemeltetés eléggé gyilkolja a kiegészítőket. Volt egy 20 eft-os noname red dot az enyémen és hát szegény már az utolsókat rúgja, előtte légpuskán volt de az nem ette meg.

Szerintem még az első sínt így meg lehetne toldani, jobban is nézne ki illetve a red-dot felhelyezésére még több opció lenne ;)
TwoRailsLeft_mod.jpg
TwoRailsLeft_mod.jpg (138.78 KiB) Megtekintve 20782 alkalommal
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: vato »

Petya357 írta: 2022.04.30. 08:24 ...
a) nehéz a gyűrűt és a stiftet kiszedni, kicsit játszani kell vele - ami érthető, hiszen nem napi szálításhoz lett tervezve. Ezt tudom moddolni gyorsabban oldható spifttel, stb , vagy együtt élni vele - nem gond
mike bácsi oldható szíjkengyel tartója jó hozzá ;) csak a csapon lévő lyukat kell egy picit feldörzsölni :)
IMG_5948.jpg
IMG_5949.jpg
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

vato írta: 2022.05.01. 22:01 mike bácsi oldható szíjkengyel tartója jó hozzá ;) csak a csapon lévő lyukat kell egy picit feldörzsölni :)

IMG_5948.jpgIMG_5949.jpg
Mekkora 5ket! Thx :mrgreen:

Hol érdemes az ilyeneket rendelni?
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

vato írta: 2022.05.01. 21:28 ez igen! ;)

Pöpec és jó masszívnak néz ki, megjegyzem muszáj is mert például a pump action üzemeltetés eléggé gyilkolja a kiegészítőket. Volt egy 20 eft-os noname red dot az enyémen és hát szegény már az utolsókat rúgja, előtte légpuskán volt de az nem ette meg.

Szerintem még az első sínt így meg lehetne toldani, jobban is nézne ki illetve a red-dot felhelyezésére még több opció lenne ;)

TwoRailsLeft_mod.jpg
Ennél még egyszerűbb megoldás, ha a red dotot hátra tesszük, ahol nem b.assza szét a pumpálás ;) visszarúgás pedig úgyis kvázi nulla.

@Faja megagrat a fejlesztésekhez, csak így tovább! :mrgreen:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: vato »

Petya357 írta: 2022.05.01. 22:29 Mekkora 5ket! Thx :mrgreen:

Hol érdemes az ilyeneket rendelni?

Fagyisnál van a honlap szerint;)

https://magnumvadasz.hu/termek_reszlete ... 14032_870/'
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Faja írta: 2022.05.01. 21:07 u.i.: Ezúton szeretném tiszteletemet tenni Thomaster előtt a tervezésért. HATALMAS segítség, hogy miliméterre pontosan egészre jön ki minden méret. De tényleg minden. Olyan kis aprógságok is, hogy az első "szellőző" furatok 8mm magasak, 30mm hosszúak, és pont a középvonalon vannak. Vagy hogy a rugót tartó, és a fegyvert lezáró kis dugó 18mm átmérőjű, 26mm hosszú, a rugót fogadó üreg pontosan 10mm mély, aminek a falvastagsága 1mm. Tizedre pontosan egész miliméterre jön ki minden. Bámulatos! :) Emiatt fényévekkel hamarabb újra lehet rajzolni a fegyvert a tervező programban, és a hozzá rajzolt kiegészítők is egyből passzolnak mindenhol. Nem kell 2-3 kört futni mire mindent sikerül pontosan belőni. Kiváló munka, emelem kalapom! :)
Köszi... a tervező programban nem csak neked egyszerűbb kerek milliméterekkel dolgozni ;) Meghát az elsődleges alapanyag, a 22x2-es cső is kerek milliméteres.

Az első szellőző furatokat viszont nem én terveztem akkorára... volt egy 3 oválfuratos tervem, meg egy soksok kerek lyukas... valamiért ilyen lett. És lehet hogy a következő szérián máshol lesz, más méretű lesz, vagy egyáltalán nem lesz... nem tudom, csak lehet.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: chucky »

Faja írta: 2022.05.01. 21:07 Sziasztok!

HD21M csicsázás folytatódik. :)
Vato felvette, hogy egy red dot irányzékkal, plusz egy flip-up irányzék párral minden körülmények között megoldott lenne a célzás. Még lemerült red dot elemmel is. Ehhez szükség lenne egy-egy felső szereléksínre elöl és hátul is, és még az sem ártana, ha nagyjából egyenlő magasak is lennének. Nekem már volt egy hátsó szerelkésín megoldásom egybeépítve a behajtható válltámasszal, viszont arról pont nemrég derült ki, hogy nem fogom használni, helyette M4 tusa felé kacsingatok majd. Így mindenképpen át kellett rajzolnom puska hátsójára csavarozott katyvaszt, viszont akkor már inkább elmentem egy olyan irányba, hogy a hátsó szereléksín önmagábában is meg tudjon állni mint kiegészítő, ne legyen semmilyen egyéb funkcióval egybeépítve. Sőt! Inkább legyen is egy kicsit messzebb a fegyver végétől, mert ahogy látom ahány ember, annyi féle válltámasz megoldás születik. Inkább véletlenül se legyen útban semminek sem.
És itt jött a legnagyobb kihívás, mert a fegyver sajátos formája miatt a hátsó-felső szekcióban nem nagyon találni rajta semmit sem, amibe bele tudna kapaszkodni a sín szereléke, és megakadályozná azt a hátrafelé lecsúszástól. Korábban ezt a feladatot a válltámasz stift helyére dugott M6-os csavar végezte el, viszont az most már tiltott zóna lett a különböző válltámasz megoldások miatt. Egy darabig szemeztem a cső, és a felső hosszanti hasábok közti hegesztési pontokkal, de vato fegyverével összevetve kiderült, hogy ezek nem pont ugyanott vannak. Szóba került még a hátsó irányzék is, de tolómérővel mérve kiderült, hogy még azok is eltérnek kicsit. (Nem is értem hogy lehet, amikor abba ül bele a felhúzó/dobforgató szerkezet alaphelyzetben rögzítő golyója.) Rádasául még jó girbe-gurba is az a kis lemez.
Kis morfondírozás arra jutottam, hogy ha lejövök a sátorvas elé, és ott fogok át még egy csavarral a szerelék két fele között, akkor az már elég stabil rögzítést fog adni. És talán nem is fog ott túlságosan kiállni, mert a dobtár mögötti söralátét méretű lemez ígyis-úgy durván kilóg oldalra.
A többi rögzítő csavart kénytelen voltam felülre tenni, amikhez felfelé kellett még kis húst hagyni a műanyagban hogy rendesen tartsanak. Ezek felett a sínt is elég magasra kellett tenni, hogy a sínre akasztott kiegészítők lenyúló kampói is elférjenek. Így összességében a szereléksín felső síkja kb 43mm-el van magasabban mint a fegyvercső középvonala, illetve olyan 8mm-el magasabb, mint a gyári nézőke felső pontja. Ha még erre biggyesztünk egy red dotot, vagy felhajtható irányzékokat, akkor már jó magasan fogunk elnézni a cső fölött. Tényleg szükség lehet valami pofadékra a válltámaszon, de legalább be lehet vállba húzni a tusát anélkül, hogy guminyakat kellene növesztenünk. :)
RearDesign.JPG

Ehhez képest az első szereléksín rögzítése szögegyszerű a felső szögeletes idomban lévő dizájn furatok miatt. Azt leszámítva, hogy a lézervágás miatt kicsit sorjás itt-ott, illetve a belső felületük sem a legegyenletesebb, de ezt egy kis finom reszelővel viszonylag gyorsan orvosolni lehet. Az első sín magassága adott volt a hátsó sín magassága miatt, a hosszát meg az első célgömb, és a külső csúszó cső adta. Ez született meg:
TwoRailsLeft.jpg

FrontRail.jpg

RearRail.jpg


A következő fejlesztés az M4 tusa lesz, amint megérkezik.

u.i.: Ezúton szeretném tiszteletemet tenni Thomaster előtt a tervezésért. HATALMAS segítség, hogy miliméterre pontosan egészre jön ki minden méret. De tényleg minden. Olyan kis aprógságok is, hogy az első "szellőző" furatok 8mm magasak, 30mm hosszúak, és pont a középvonalon vannak. Vagy hogy a rugót tartó, és a fegyvert lezáró kis dugó 18mm átmérőjű, 26mm hosszú, a rugót fogadó üreg pontosan 10mm mély, aminek a falvastagsága 1mm. Tizedre pontosan egész miliméterre jön ki minden. Bámulatos! :) Emiatt fényévekkel hamarabb újra lehet rajzolni a fegyvert a tervező programban, és a hozzá rajzolt kiegészítők is egyből passzolnak mindenhol. Nem kell 2-3 kört futni mire mindent sikerül pontosan belőni. Kiváló munka, emelem kalapom! :)

Faja
Ez már Star Wars :roll: :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

hd21m top rails by Faja

Hozzászólás Szerző: vato »

Faja írta: 2022.05.01. 21:07 Sziasztok!

HD21M csicsázás folytatódik. :)
.......
Kaptam ma egy pár top rail-t Faja mestertől ;) jól átgondoltnak tűnik a kialakításuk, szerintem bírni fogják a strapát.
M4 válltámaszhoz ehhez az alacsony red-dothoz és flip up irányzékokhoz nekem nem szükséges pofadék, pont jó lett a magasság.
Még az előágyszánra húzott trirail-em is pont elfér ;)

És igen ahogy Petya is mondta a red-dotnak a hátsó rail-en lesz a legjobb helye, ott nem kap ütést, illetve az egy stabil pont, az előágyszán ugye kissé lötyög alapból, ott nem a legjobb ezért elhelyezni bármi irányzékot (de 5-10 méterre ott sem tragikus jegyezzük meg :P)


Jöjjenek a képek:

flip up sight-ok lent
IMG_5961.jpg
up
IMG_5963.jpg
irányzék kép (pont a red-dot felett át lehet nézni ;) de magasabb red -dottál sem lenne gond, ott lehetne cowitness üzemmódban)
IMG_5969.jpg
red dot
IMG_5970.jpg
Héten megjáratom, ebben a configban, és beszámolok, szerintem jó lesz:)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: hd21m top rails by Faja

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

vato írta: 2022.05.03. 21:18 Kaptam ma egy pár top rail-t Faja mestertől ;) jól átgondoltnak tűnik a kialakításuk, szerintem bírni fogják a strapát.
M4 válltámaszhoz ehhez az alacsony red-dothoz és flip up irányzékokhoz nekem nem szükséges pofadék, pont jó lett a magasság.
Még az előágyszánra húzott trirail-em is pont elfér ;)

És igen ahogy Petya is mondta a red-dotnak a hátsó rail-en lesz a legjobb helye, ott nem kap ütést, illetve az egy stabil pont, az előágyszán ugye kissé lötyög alapból, ott nem a legjobb ezért elhelyezni bármi irányzékot (de 5-10 méterre ott sem tragikus jegyezzük meg :P)


Jöjjenek a képek:

flip up sight-ok lent

IMG_5961.jpg

up

IMG_5963.jpg

irányzék kép (pont a red-dot felett át lehet nézni ;) de magasabb red -dottál sem lenne gond, ott lehetne cowitness üzemmódban)

IMG_5969.jpg

red dot
IMG_5970.jpg

Héten megjáratom, ebben a configban, és beszámolok, szerintem jó lesz:)

FélOFF

Ezt a sátorvason belül dugott lóf₳szt nem lehetne mellőzni? Az alapvető biztonsági szabályok olyan mértékű megsértése, hogy egy vész-sziréna visít fel a fülemben, ha meglátom!

köccce!

on
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: hd21m top rails by Faja

Hozzászólás Szerző: vato »

gvass1 írta: 2022.05.03. 21:21 FélOFF

Ezt a sátorvason belül dugott lóf₳szt nem lehetne mellőzni? Az alapvető biztonsági szabályok olyan mértékű megsértése, hogy egy vész-sziréna visít fel a fülemben, ha meglátom!

köccce!

on

:D :D :D :lol: jólvan keresek rajta máshol lyukat :D
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Faja »

Sziasztok!

Valakinek van még kéznél kiszerelve M4 tus csöve? Airsoft, vagy élesre való, vagy akármilyen. Ha van, megtenné nekem, hogy megnézni ilyen-e a menetesebbik vége belülről? Ha igen, akkor a méretek is stimmelnek?
IMG_20220503_202956.jpg
Measurements.JPG
Előre is köszönöm a segítséget!

Faja
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Hol lehet kapni olyasféle, 3-4 centi vastag, viszonylag tömör, és lehetőleg szürke-fekete szivacsot, amiből egy fegyvertároló doboz belsejét ki tudja szabni az ember?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2022.05.04. 07:27 Hol lehet kapni olyasféle, 3-4 centi vastag, viszonylag tömör, és lehetőleg szürke-fekete szivacsot, amiből egy fegyvertároló doboz belsejét ki tudja szabni az ember?
Én az Obiban vettem.
https://www.obi.hu/habositott-hoszigete ... /p/4130365
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2022.05.04. 07:58 Én az Obiban vettem.
https://www.obi.hu/habositott-hoszigete ... /p/4130365
Jó tipp, köszi!

B kérdés: Hogyan lehet szépen méretre vágni, hogy ne olyan késsel-ollóval össze-vissza szabdalt házibarkács jellege legyen? :-)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2022.05.04. 08:42 Jó tipp, köszi!

B kérdés: Hogyan lehet szépen méretre vágni, hogy ne olyan késsel-ollóval össze-vissza szabdalt házibarkács jellege legyen? :-)
Én késsel-ollóval vágtam házilag
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: G.D »

AndyA írta: 2022.05.04. 08:42 B kérdés: Hogyan lehet szépen méretre vágni, hogy ne olyan késsel-ollóval össze-vissza szabdalt házibarkács jellege legyen? :-)
https://www.conrad.hu/p/usb-s-sztiropor ... sb-1647028
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

AndyA írta: 2022.05.04. 07:27 Hol lehet kapni olyasféle, 3-4 centi vastag, viszonylag tömör, és lehetőleg szürke-fekete szivacsot, amiből egy fegyvertároló doboz belsejét ki tudja szabni az ember?
Kárpitosnál. Bele is vágják neked.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Faja »

Sziasztok!

Faja HD21M tuning saga folytatódik:
Két nap alatt megérzekett az M4 tus csővel, illetve egy állítható pofadékos csak tust is rendeltem, merthogy biztos jobban beállítható lesz majd. Meg ugye jobban is néz ki. :) (Ezúton is pusszantás a Cseheknek, illetve a Packetának)

Egy gyors ötletelés, és méregetés után a következő adaptert álmodtam meg:
FL.JPG
RR.JPG
A tus felöli vége gyakorlatilag megegyezik az Airsoft puska végével, amire szánták. Középre tengely irányban jön egy M5 csavar, amit a tubus hátulja felől kell egy hosszú csavarhúzóval meghúzni. Ez a csavar egy fura formájú alátéten keresztül (amit a tushoz adtak) húzza rá a csövet az adapterre. Végül a körmös anyával még lehet neki adni egy extra feszítést, de az már igazából lényegtelen. Az adapter puska felőli végének a kulcsa egy 18mm átmérőjű tömör henger lett, amit a gyári 6mm-es kereszt stift tart a fegyveren. Az adapter kapott még alul-felül egy-egy kitüremkedést, ami pluszban ráfog a csőre. Ez egyszer meggádoltja az elfordulásból adódó minimális moccanást, illetve kicsit segít a fel-le kottyanás ellen is. Nem tökéletes, azért erőből meg lehet nyektetni a tust a fegyver végén, de úgy látom nem szenvedett maradandó deformálódást. A gyűrés után is egész stabil maradt.
Egyébként két fél darabból áll az adapter a könnyebb nyomtathatóság miatt, amit középen két M3-as csavar szorít egymáshoz. A két félből állás miatt amikor hossz irányban meghúzzuk a tusa rögzítő csavarját, az kicsit bele is feszíti a feleket a tubusba. Win-win. :)
A fegyverhez való egy stiftes rögzíés miatt pedig roppant gyorsan ketté lehet kapni a fegyvert szállításhoz.
IMG_20220504_194916.jpg
IMG_20220504_194904.jpg

És akkor a végeredmény: (Illetve hát lokális maximum eredmény, mert a lámpa és a csere hátsó markolat még úton.)
IMG_20220504_194811.jpg
IMG_20220504_195013.jpg

Két felső sínnel, red dottal, felhajtható irányzékokkal (mert vato fórumtárs behülyített hogy az is kell, anélkül nem teljes a karácsonyfa. :D )
Az a helyzet, hogy ebben a felállásban ez a tus így T-Ö-K-É-L-E-T-E-S! Az állítható hosszúságtartomány kb. közepén érződik természetesnek a fegyver fogása. Az arcunkat ráhajtva a tusra pont a szemünk elé esik a red dot célkeresztje (vagy a felhajtható irányzékok célzó vonala). Emiatt sajnos az állítható pofadékos tus pont felesleges vásárlásnak bizonyult, mert az is a legalsó állásban a legjobb. (Pedig milyen jól néz már ki!?)
IMG_20220504_110030.jpg
Ráadásul a csomagban kapott tus nem tudom minek a másolata, de hiába tűnik rosszabb minőségűnek (kopogósabb, lötyögősebb), az oldalsó masszív kiszélesedés miatt a kényelme már-már vetekszik egy kispárnáéval. :)
Pillow.jpg

A fenti ömlengés sajnos egyben rossz hír is azoknak, akik csak egy jobb tust keresnek. A gyár irányzékok olyan mélyen vannak, hogy sehogy sem lehet használni őket. Maximum csak arccsontba állított tusatalppal.

Részemről lőpróba csak jövő hét végén lesz sajna. Vatotól korábban várok visszajelzést... ;)

Faja
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: bcsob »

Faja írta: 2022.05.04. 23:19 Sziasztok!

Faja HD21M tuning saga folytatódik:
Két nap alatt megérzekett az M4 tus csővel, illetve egy állítható pofadékos csak tust is rendeltem, merthogy biztos jobban beállítható lesz majd. Meg ugye jobban is néz ki. :) (Ezúton is pusszantás a Cseheknek, illetve a Packetának)

Egy gyors ötletelés, és méregetés után a következő adaptert álmodtam meg:
FL.JPG
RR.JPG
A tus felöli vége gyakorlatilag megegyezik az Airsoft puska végével, amire szánták. Középre tengely irányban jön egy M5 csavar, amit a tubus hátulja felől kell egy hosszú csavarhúzóval meghúzni. Ez a csavar egy fura formájú alátéten keresztül (amit a tushoz adtak) húzza rá a csövet az adapterre. Végül a körmös anyával még lehet neki adni egy extra feszítést, de az már igazából lényegtelen. Az adapter puska felőli végének a kulcsa egy 18mm átmérőjű tömör henger lett, amit a gyári 6mm-es kereszt stift tart a fegyveren. Az adapter kapott még alul-felül egy-egy kitüremkedést, ami pluszban ráfog a csőre. Ez egyszer meggádoltja az elfordulásból adódó minimális moccanást, illetve kicsit segít a fel-le kottyanás ellen is. Nem tökéletes, azért erőből meg lehet nyektetni a tust a fegyver végén, de úgy látom nem szenvedett maradandó deformálódást. A gyűrés után is egész stabil maradt.
Egyébként két fél darabból áll az adapter a könnyebb nyomtathatóság miatt, amit középen két M3-as csavar szorít egymáshoz. A két félből állás miatt amikor hossz irányban meghúzzuk a tusa rögzítő csavarját, az kicsit bele is feszíti a feleket a tubusba. Win-win. :)
A fegyverhez való egy stiftes rögzíés miatt pedig roppant gyorsan ketté lehet kapni a fegyvert szállításhoz.
IMG_20220504_194916.jpg
IMG_20220504_194904.jpg


És akkor a végeredmény: (Illetve hát lokális maximum eredmény, mert a lámpa és a csere hátsó markolat még úton.)
IMG_20220504_194811.jpg
IMG_20220504_195013.jpg


Két felső sínnel, red dottal, felhajtható irányzékokkal (mert vato fórumtárs behülyített hogy az is kell, anélkül nem teljes a karácsonyfa. :D )
Az a helyzet, hogy ebben a felállásban ez a tus így T-Ö-K-É-L-E-T-E-S! Az állítható hosszúságtartomány kb. közepén érződik természetesnek a fegyver fogása. Az arcunkat ráhajtva a tusra pont a szemünk elé esik a red dot célkeresztje (vagy a felhajtható irányzékok célzó vonala). Emiatt sajnos az állítható pofadékos tus pont felesleges vásárlásnak bizonyult, mert az is a legalsó állásban a legjobb. (Pedig milyen jól néz már ki!?)
IMG_20220504_110030.jpg

Ráadásul a csomagban kapott tus nem tudom minek a másolata, de hiába tűnik rosszabb minőségűnek (kopogósabb, lötyögősebb), az oldalsó masszív kiszélesedés miatt a kényelme már-már vetekszik egy kispárnáéval. :)
Pillow.jpg


A fenti ömlengés sajnos egyben rossz hír is azoknak, akik csak egy jobb tust keresnek. A gyár irányzékok olyan mélyen vannak, hogy sehogy sem lehet használni őket. Maximum csak arccsontba állított tusatalppal.

Részemről lőpróba csak jövő hét végén lesz sajna. Vatotól korábban várok visszajelzést... ;)

Faja
Csak ismételmi tudom az előttem szólókat: gratula a tervekhez Mester!
Amikor először megláttam ezt az amúgy (szerintem) nem túl szép (bocsi Thomaster), de annál hatékonyabb fegyvert, akkor az volt az első gondolatom, hogy mennyire jó kis tuning alap lenne. Úgyhogy köszi srácok, hogy kezditek kimaxolni az ergonómiai/praktikai (karácsonyfásítási :P ) megoldásait az eszköznek.
Mondjuk ezért kicsit utállak is titeket, mert most már én is akarok egyet :D
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: chucky »

Van excenteres adapter ami lefelé eltolja a tusa csövet és máris magasabb az irányzék de végül is ez így teljesen jó 8-)
Tiszta spec.ops kinézete van :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Faja írta: 2022.05.04. 23:19 Sziasztok!

Faja HD21M tuning saga folytatódik:

…….
Faja

Menő lett nagyon! Gratula Faja!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: hd21m top rails, m4 adapter by Faja

Hozzászólás Szerző: vato »

vato írta: 2022.05.03. 21:18 Kaptam ma egy pár top rail-t Faja mestertől ;) jól átgondoltnak tűnik a kialakításuk, szerintem bírni fogják a strapát.
....

Megérkezett az adapter is az M4 tube-hoz,
m4 adapter.jpg
m4 adapter.jpg (45.37 KiB) Megtekintve 20057 alkalommal



beszerelve
IMG_6152.jpg


szóval teljes volt a szett egy teszthez:)
IMG_6162.jpg



Először red-dot-tal próbáltam, hogy a hátsó stabil rail-en milyen szórást tud 6 méterről. Felhasznált lövedék kaucsuk 19mm-es golyó. Íme 8 lövés szórása (célzott pont 10-es volt):
IMG_6110.jpg
IMG_6110.jpg (125.93 KiB) Megtekintve 20057 alkalommal



Nem rossz de valahogy nem voltam elégedett vele, kipróbáltam a flip up sight-okat is 6 méterről. Első próbálkozás 7 lövés:
IMG_6115.jpg
IMG_6115.jpg (150.52 KiB) Megtekintve 20057 alkalommal


A célzott pont a zöld pötty volt. Ez már sokkal jobb, kivéve hogy egy lövést lehúztam... Állítás a hátsó irányzékon, egy vonást jobbra (első irányzék tüskéje teljesen betekerve, ilyen rövid távon ha pontra akarunk lőni ezzel a magasabb irányzékkal akkor érdemes betekerni)
IMG_6145.jpg


közelre (home defense) érdemes a nagyobb peep sight-ot használni, mindkét szemet nyitva tartani és az első irányzékra / célra fókuszálni
rear.jpg
rear.jpg (79.63 KiB) Megtekintve 20053 alkalommal




Újabb 7 lövés 6 méterről, célzott zöld pontra (lágyéklövés :D ):
IMG_6117.jpg
IMG_6117.jpg (118.43 KiB) Megtekintve 20057 alkalommal


Tökéletes. Konklúzió: elvileg a fix hátsó szereléken egy red-dotnak sokkal pontosabbnak kellene lennie, de egy 15-20-eft os dot nem az a kategória sajnos. Egy olcsó (10k alatti) fémirányzék simán többet tud, még úgyis hogy az első irányzék az előágyszánon van.

60 lövés ment ki a teszt során, kaucsuk profi gumival, mindenféle patronnal (szóval terhelés szempontjából a lövésszámot lehet duplán számolni simán ;) ). A Faja első hátsó sínek illetve az adapter remekül bírták. Az adapter atomstabil volt végig.

6 méterről, mozgásból, fej és testlövések, nyílt írányzékokkal:
IMG_6120.jpg
a bekarikázott piros találat az egy f*s fehér 20,3mm-es volt (felejtős gumi az is).. a többi kaucsuk 19mm-es.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: hd21m top rails, m4 adapter by Faja

Hozzászólás Szerző: Faja »

vato írta: 2022.05.11. 08:54 Megérkezett az adapter is az M4 tube-hoz,
...
Köszi szépen a teszteket!

Egy valamit kifelejtettél: Milyen volt az olcsó Arisoft M4 tus kényelme így egy vonalban a fegyver csővel? Hova kellett a hosszát beállítani? Mennyire volt kényelmes az alacsonyabb red dottal célozni vs. a magasabb nyílt irányzékokkal?
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: hd21m top rails, m4 adapter by Faja

Hozzászólás Szerző: vato »

Faja írta: 2022.05.11. 11:10 Köszi szépen a teszteket!

Egy valamit kifelejtettél: Milyen volt az olcsó Arisoft M4 tus kényelme így egy vonalban a fegyver csővel? Hova kellett a hosszát beállítani? Mennyire volt kényelmes az alacsonyabb red dottal célozni vs. a magasabb nyílt irányzékokkal?
A tubus az adapterrel tökéletesen rögzült a csőtengely vonalában, a gyári válltámasz is használható vele, bár kissé lifeg a tubuson. Ezt lehetne orvosolni maszkolószalag használatával, válltámasz belsejébe ragasztani, hogy passzos legyen, ha valakit zavar. (Én a saját Magpul válltámaszomat raktam rá, az nagyon passzentosan ül rajta). Személy szerint az összes M4 válltámasz hosszbeállításnál először mindig kihúzom teljesen majd egyet vissza, nekem ez az ideális.

link a válltámaszhoz és tubushoz:
https://airsoftpro.hu/hu/potalkatreszek ... -m4-detail

Válltámasz magassága pofadék nélkül nekem jó volt a dot-hoz illetve a fém irányzékhoz is. Ég és föld a gyári drót válltámaszhoz képest.
nyilván lehet rá tenni pofadékosat is, de ez már egyéni preferencia.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: hd21m top rails, m4 adapter by Faja

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

vato írta: 2022.05.11. 11:54 A tubus az adapterrel tökéletesen rögzült a csőtengely vonalában, a gyári válltámasz is használható vele, bár kissé lifeg a tubuson. Ezt lehetne orvosolni maszkolószalag használatával, válltámasz belsejébe ragasztani, hogy passzos legyen, ha valakit zavar. (Én a saját Magpul válltámaszomat raktam rá, az nagyon passzentosan ül rajta). Személy szerint az összes M4 válltámasz hosszbeállításnál először mindig kihúzom teljesen majd egyet vissza, nekem ez az ideális.

link a válltámaszhoz és tubushoz:
https://airsoftpro.hu/hu/potalkatreszek ... -m4-detail

Válltámasz magassága pofadék nélkül nekem jó volt a dot-hoz illetve a fém irányzékhoz is. Ég és föld a gyári drót válltámaszhoz képest.
nyilván lehet rá tenni pofadékosat is, de ez már egyéni preferencia.
Köszönjük a tesztet!

Teljesen egyetértek a 10-20e forintos red dotokról szóló kommenttel!

Mi a helyzet a parallaxis hibával? Az irányzék (akár red dot, akár flip up) így jóval magasabban van, mint a cső. Ha 2 méterre kell célozni, mennyivel megy alá? Ezt a problémát (már ha egyáltalán az) pont az M4 tusa hozta létre ;)

Kövezzetek meg, de a mostani véleményem, hogy mégis inkább maradok a gyári fém irányzéknál (tök jó szórást tud - majd dokumentálom is vato-sztenderd 6 méteren :) ) , és valami pofadékot kell még varázsolnom a tusára… :roll: ha cseréltem a tusát, akkor AK/VZ58 jelkegűre, nem inline-ra. Visszarúgás nulla, úgyhogy kevesebb előnye van az inkine-nak, mint éles fegyveren.

Mondjuk rohadt jól néz ki az m4, azt meg kell adni :D

CsP
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Válasz küldése