Katonai és rendvédelmi

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

chucky írta: 2022.04.22. 16:20 Meg a talpát is :lol:
Na ja azért is hagyják nyitva a torony nyílásokat "amikor lehet" mert találatkor hamar ki lehet ugrani meg nincs lefojtva a lőszer robbanás előtti pár pillanat.A nyugati tankoknál a torony hátuljában van a lőszer és elvileg volt rá példa,hogy találatkor kiégett de a személyzet túlélte.
Bár nem értem hogyan.....
A lőszer tároló rész páncéllal van elválasztva a torony küzdőtértől, és a teteje felnyílik túlnyomásra. Az elválasztó páncélon mindig csak egy rekesz ajtaja nyílik, amikor a töltőkezelő kiveszi a lőszert. Robbanáskor a lefúvónyílás kiengedi a nyomást. Utána javítóműhely, daruval torony fel, új torony rá, mehet vissza a csapathoz.
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

WildBear23 írta: 2022.04.22. 16:24 Ja, tankistának lenni csak addig buli, amíg a bicikliző nőkre lehet lőni. :cry:
https://edition.cnn.com/2022/04/07/euro ... index.html
Fentebb íródott:
“katonák még ha rossz oldalon állnak akkor is.... kis emberséget elvárhatnánk feléjük...”

Nesze neked emberség…. Pfejjj…

Mi kell ahhoz, hogy ezt valaki(k) így megmerjék ezt tenni? A főputrit (alias putlerke) miért nem akarja valaki így elintézni?Szerintem ennek a Föld nevű bolygónak egy kibaszott nagy meteor kell (egyébként nem csak az ukrán válság miatt is), hogy ezt az embernek hívott állatfajt végleg leradírozza a színéről annak gyarlóságával, mérhetetlen mohóságával és mérhetetlen hatalomvágyával együtt. Aztán Reload… Sokszor szégyellem, hogy ember vagyok én is. Vagy valami emberszerű…
Mindenki vár valamit...
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: brh562 »

tornas78 írta: 2022.04.22. 20:23 Fentebb íródott:
“katonák még ha rossz oldalon állnak akkor is.... kis emberséget elvárhatnánk feléjük...”

Nesze neked emberség…. Pfejjj…

Mi kell ahhoz, hogy ezt valaki(k) így megmerjék ezt tenni? A főputrit (alias putlerke) miért nem akarja valaki így elintézni?Szerintem ennek a Föld nevű bolygónak egy kibaszott nagy meteor kell (egyébként nem csak az ukrán válság miatt is), hogy ezt az embernek hívott állatfajt végleg leradírozza a színéről annak gyarlóságával, mérhetetlen mohóságával és mérhetetlen hatalomvágyával együtt. Aztán Reload… Sokszor szégyellem, hogy ember vagyok én is. Vagy valami emberszerű…
én még nem ültem BMP BTR vagy minek a tornyában irányzóként harcban.Mit lehet abbol látni? Városi harcban a filmen egy biztosítási feladatot látott el az övé volt ez a szektor ahol a sarkon felbukkan valaki... miután láthatta tudhatta az irányzó hogy már több kocsijukat kilotték és hogy végezték a társai előbb lőtt mielőtt megnézte volna pontosan mire is lő... a haboru ijjjen loj gyorsabban pontosabban es tedd lehetővé az ellenség számára hogy meghaljon a hazajáért ... itt nem fegyveres volt sajnos ezzel jár a haború... a fentiek mindenkire vonatkoznak akik meghalnak az amugy értelmetlen haborukban
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

brh562 írta: 2022.04.22. 20:47 én még nem ültem BMP BTR vagy minek a tornyában irányzóként harcban.Mit lehet abbol látni? Városi harcban a filmen egy biztosítási feladatot látott el az övé volt ez a szektor ahol a sarkon felbukkan valaki... miután láthatta tudhatta az irányzó hogy már több kocsijukat kilotték és hogy végezték a társai előbb lőtt mielőtt megnézte volna pontosan mire is lő... a haboru ijjjen loj gyorsabban pontosabban es tedd lehetővé az ellenség számára hogy meghaljon a hazajáért ... itt nem fegyveres volt sajnos ezzel jár a haború... a fentiek mindenkire vonatkoznak akik meghalnak az amugy értelmetlen haborukban
Az etikai részhez most nem szólnék, csak a technikaihoz.

Keveset. Az irányzó figyelőműszerrel nagyon keveset, a parancsnoki figyelőműszerrel többet, de így is keveset.

Ezért kell közelbiztosításhoz gyalogság, kombinált harcrend.

Most a hagyományos optikai eszközökről beszéltem, nem az elektrooptikai cuccokról.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

chucky írta: 2022.04.22. 16:20 Meg a talpát is :lol:
Na ja azért is hagyják nyitva a torony nyílásokat "amikor lehet" mert találatkor hamar ki lehet ugrani meg nincs lefojtva a lőszer robbanás előtti pár pillanat.A nyugati tankoknál a torony hátuljában van a lőszer és elvileg volt rá példa,hogy találatkor kiégett de a személyzet túlélte.
Bár nem értem hogyan.....
Pl. Abrams esetében a töltőautomata tárai egy páncéllemez mögött vannak, ahonnan felfelé tud kirobbanni, mert arra gyengébb (szándékosan) a lemez. Van róla video tiedtubuson, mi van a küzdőtérben egy lőszerrobbanás alatt.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fira írta: 2022.04.22. 18:26 A Kommersant.ru oldalan megjelent egy cikk, amit google forditoval leforditottam magyarra es angolra is. A lenyeg hogy Transznyisztriat tervezik szarazfoldon osszekotni Oroszorszaggal mert ott is elnyomjak az orosz kisebbseget.
Ezzel elvagnak Ukrajnat teljesen a tengerpartjatol.

Izelitonek beteszek egy kepernyomentest a cikk elejerol, de akit erdekel annak itt a teljes cikk oroszul, google translate szepen leforditja:
https://www.kommersant.ru/doc/5318738
És ha megállnak Donyeck-Luhanszk és a Krím szárazföldi összekötése után? És ha tovább mennek Moldáviáig? Se ez, se az nem jelent semmit. Varnak egy évet, kettőt, ötöt, és a mostani kudarcok és tapasztalatok alapján masszívan átszervezve, át- és kiképezve, felszerelve a csapatokat elindulnak újra. Amíg Ukrajna Ukrajna, és nem Oroszország része, nem lesz nyugalom, csak ideiglenesen.

A másik megoldást is ismerjük, de ennek egyelőre nincs látható esélye...
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

brh562 írta: 2022.04.22. 20:47 én még nem ültem BMP BTR vagy minek a tornyában irányzóként harcban.Mit lehet abbol látni? Városi harcban a filmen egy biztosítási feladatot látott el az övé volt ez a szektor ahol a sarkon felbukkan valaki... miután láthatta tudhatta az irányzó hogy már több kocsijukat kilotték és hogy végezték a társai előbb lőtt mielőtt megnézte volna pontosan mire is lő... a haboru ijjjen loj gyorsabban pontosabban es tedd lehetővé az ellenség számára hogy meghaljon a hazajáért ... itt nem fegyveres volt sajnos ezzel jár a haború... a fentiek mindenkire vonatkoznak akik meghalnak az amugy értelmetlen haborukban
Igen, biztosan benne volt a tankosban a harctéri stressz, a félelem, a vérszomj (a bosszú a halott bajtársai miatt), de más részről egy városban számítani lehet civilekre...és egy bicikliző nő nehezen összetéveszthető össze egy ellenséges páncélossal.
Szegény nőnek már mindegy.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: brh562 »

WildBear23 írta: 2022.04.22. 22:44 Igen, biztosan benne volt a tankosban a harctéri stressz, a félelem, a vérszomj (a bosszú a halott bajtársai miatt), de más részről egy városban számítani lehet civilekre...és egy bicikliző nő nehezen összetéveszthető össze egy ellenséges páncélossal.
Szegény nőnek már mindegy.

Szegény néni nem az ut közepén bringázva lett lelőve -bár lehet ugy is megtörtént volna- hanem épp a sarkon ovatosan kikémlelve...
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

brh562 írta: 2022.04.23. 08:08 Szegény néni nem az ut közepén bringázva lett lelőve -bár lehet ugy is megtörtént volna- hanem épp a sarkon ovatosan kikémlelve...
Akkor tényleg erősen esélyes a nem-szándékosság is.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

brh562 írta: 2022.04.23. 08:08 Szegény néni nem az ut közepén bringázva lett lelőve -bár lehet ugy is megtörtént volna- hanem épp a sarkon ovatosan kikémlelve...
Értem az érveket.

De. De… azért qrva gyorsan húzzunk egy vonalat - nehogy már a néni hibája legyen az, hogy a saját városában haza akar menni, és - mivel a szegény stresszes, és - a páncélos adottságaiból kifolyólag - rosszul látó megszállók inkább mindenre lőnek, ami mozog - előszőr inkább kikukucskál :oops:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Petya357 írta: 2022.04.25. 00:05 Értem az érveket.

De. De… azért qrva gyorsan húzzunk egy vonalat - nehogy már a néni hibája legyen az, hogy a saját városában haza akar menni, és - mivel a szegény stresszes, és - a páncélos adottságaiból kifolyólag - rosszul látó megszállók inkább mindenre lőnek, ami mozog - előszőr inkább kikukucskál :oops:
Nem az ő hibája.
Egyszerűen csak rosszkor volt rossz helyen.

Sok ilyen eset van sajnos, de azok nekünk csak puszta számok (X fő polgári áldozat), mert nem ismerjük mögötte a sztorit; hogy a néni csinos akart lenni Valentin-napra, ezért pirosra és szivecskésre festette a körmeit: és ez alapján azonosították be a holttestét. :cry:
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

Petya357 írta: 2022.04.25. 00:05 Értem az érveket.

De. De… azért qrva gyorsan húzzunk egy vonalat - nehogy már a néni hibája legyen az, hogy a saját városában haza akar menni, és - mivel a szegény stresszes, és - a páncélos adottságaiból kifolyólag - rosszul látó megszállók inkább mindenre lőnek, ami mozog - előszőr inkább kikukucskál :oops:
Egyet értek, remélem, hogy az összes patkànyt megàldja Szent Javelin
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

WildBear23 írta: 2022.04.22. 22:44 Igen, biztosan benne volt a tankosban a harctéri stressz, a félelem, a vérszomj (a bosszú a halott bajtársai miatt), de más részről egy városban számítani lehet civilekre...és egy bicikliző nő nehezen összetéveszthető össze egy ellenséges páncélossal.
Szegény nőnek már mindegy.

Csak annyi változott, hogy az eddigi háborúkat a tank tornyábol néztük, most pedig onnan nézzük ahova tank lövedéke becsapodik.
https://youtu.be/4-nzNWr5TWA
Az aldozatok számában nincs különbség.
Vettem fáradsagot utána néztem.
Irak invázió első két hónap kb. 7000 áldozat ennek egy ötöde gyerek a teljes megszállás minimum 150 ezer civil áldozat.
Afganisztán 41 ezer.
Par konkrét dolog.
Kunduz itt két tömeges civil áldozat a kórház és üzemanyag szállító konvoj.
A konvojnal több mint 200 ember éget el élve.
Hadiya nettó mészárlás ennek ellenére a legsulyabb büntetés amit gyilkosok kaptak megrovás.
Ausztrál SAS 39 civil lemeszarlasa. Tart a vizsgálat.
De megtették amerikaiak is.
https://www.origo.hu/nagyvilag/20110329 ... esete.html
Kis kutatással tömegével vannak hírek, ami valószínűleg csak a jéghegy csúcsa.
Tehát a dolgok nem változtak, csak a nézőpontok.
Annyira nem változtak, hogy a törökök pár napja különleges katonai műveletet (szó szerint így nevezik) indítottak Irakban a kurdok ellen, teljesen a ruszkik indokai alapján csak nem nacitlanítanak, hanem terroronworoznak.
Azok a kurdok ellen akik hátukon vitték az ISIS elleni háborút és három éve tele volt hősieségükkel a sajtó.
Most semmi helyszíni tudósítás, semmi szankció, semmi fegyverszállítás. Pedig biztos, hogy van bőségesen civil áldozat, mert a Bayraktart rájuk találták ki a törökök és mivel nyugati drón tamadasok is minden egyes alkalommal 1-4 civilt is megöltek a célos mellett, a törökökre ez még jobban igaz lehet.
https://privatbankar.hu/cikkek/makro/er ... ellen.html
Nos ezek miatt vagyok roppant szkeptikus az egésszel szemben.
Ugy tűnik csak annyi megítélés különbségének az alapja, hogy ha mi a NATO tesszük, akkor ok v. ejnye-bejnye, ha viszont a mi ellenségünk teszi és nekünk mint Nyugatnak az az érdeke, akkor népirtás van a sajtóban.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

aksurv írta: 2022.04.25. 12:59
Teljesen igazad van: nincs abszolút igazság.

Ha az egyik oldalról nézzük: hős forradalmárok. Ha a másik oldalról: terroristák.
Az '56-os forradalmárok lázongó, lincselő csőcselék annak a szemében, aki az akkori rendszer híve volt [mert pl. az akkori rendszer emelte ki a nyomorból, és tette lehetővé, hogy tanuljon..].
Az 1848-as szabadságharc hősei a közös birodalmat bomlasztó szeparatisták a KuK-osok szemében.
Kossuth még akkor is uszított (külföldről, biztonságban), amikor itthon már minden elveszett, felelőtlen alak volt, de mégis az egyik legnagyobb nemzeti hősünk.

A másik szempontban is egyetértek, nem mérjük egyforma mércével az embereket.
A hutuk lemészárolnak egy millió(!) tuszit, zömében machetével, de hát messze van, innen meg egyformák is a n.égerek (amúgy ők sem tudják megkülönböztetni egymást, az okmányokba volt bejegyezve a törzsi származás), nem kelt akkora felháborodást mint a szomszéd, aki láncon tartja a kutyáját..

A katicabogár is milyen aranyos, szeretjük, pedig ugyanolyan ragadozó mint a pókszázlábú, amitől viszont kiráz a hideg.
A katicabogárnak jobb a PR-ja.
Mókus vs. patkány detto.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

WildBear23 írta: 2022.04.25. 13:37 Teljesen igazad van: nincs abszolút igazság.

Ha az egyik oldalról nézzük: hős forradalmárok. Ha a másik oldalról: terroristák.
Az '56-os forradalmárok lázongó, lincselő csőcselék annak a szemében, aki az akkori rendszer híve volt [mert pl. az akkori rendszer emelte ki a nyomorból, és tette lehetővé, hogy tanuljon..].
Az 1848-as szabadságharc hősei a közös birodalmat bomlasztó szeparatisták a KuK-osok szemében.
Kossuth még akkor is uszított (külföldről, biztonságban), amikor itthon már minden elveszett, felelőtlen alak volt, de mégis az egyik legnagyobb nemzeti hősünk.

A másik szempontban is egyetértek, nem mérjük egyforma mércével az embereket.
A hutuk lemészárolnak egy millió(!) tuszit, zömében machetével, de hát messze van, innen meg egyformák is a n.égerek (amúgy ők sem tudják megkülönböztetni egymást, az okmányokba volt bejegyezve a törzsi származás), nem kelt akkora felháborodást mint a szomszéd, aki láncon tartja a kutyáját..

A katicabogár is milyen aranyos, szeretjük, pedig ugyanolyan ragadozó mint a pókszázlábú, amitől viszont kiráz a hideg.
A katicabogárnak jobb a PR-ja.
Mókus vs. patkány detto.
+1.
Jobban megfogalmaztad, mint én.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

WildBear23 írta: 2022.04.25. 13:37 Teljesen igazad van: nincs abszolút igazság.
Szia,

Egy "abszolut igazsag" azert van: ki vedi az otthonat, es ki a megszallo.

Amugy meg idezojel nelkul is van abszolut igazsag: gondolkodom, tehat vagyok. :-)

Bel
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

bel írta: 2022.04.25. 14:13 Szia,

Egy "abszolut igazsag" azert van: ki vedi az otthonat, es ki a megszallo.

Amugy meg idezojel nelkul is van abszolut igazsag: gondolkodom, tehat vagyok. :-)

Bel
Nem is ezen megy a beszélgetés.
Azon megy, hogy mindig is a civilek haltak meg a legtöbben a háborúkban és csak attól függ, hogy aldozatok v. collateral demages, hogy ki támadja meg őket.
Az utolsó mondatod pedig könnyen cáfolató.
A létezésnek nem feltétele a gondolkodás.
Rengetegen el vannak nélküle. 😀
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

aksurv írta: 2022.04.25. 15:11 Nem is ezen megy a beszélgetés.
Azon megy, hogy mindig is a civilek haltak meg a legtöbben a háborúkban és csak attól függ, hogy aldozatok v. collateral demages, hogy ki támadja meg őket.
Az utolsó mondatod pedig könnyen cáfolató.
A létezésnek nem feltétele a gondolkodás.
Rengetegen el vannak nélküle. 😀
Túl sokan. De tudjuk jól, hogy gondolkodni fájdalmas. Egyszerűbb az élet, ha a Besenyő Pista bácsi megmondja a véleményünk... :-(
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

aksurv írta: 2022.04.25. 15:11 Az utolsó mondatod pedig könnyen cáfolató.
A létezésnek nem feltétele a gondolkodás.
Rengetegen el vannak nélküle. 😀
Szia,

"gondolkodom, tehat vagyok." veletlenul sem azt jelenti, hogy "vagyok, tehat gondolkodok" es te ez utobbit cafoltad.

Bel
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Fúúú micsoda zuhanás....körbenéz közben meg minden :lol: :lol:
https://www.itemfix.com/v?t=n1sc3u
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

BTR 4 30mm vs orosz gyalogság.......hát a felcsernek nem sok dolga akadhatott :roll:
https://www.youtube.com/watch?v=feCDrAT_354
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

chucky írta: 2022.04.25. 18:58 BTR 4 30mm vs orosz gyalogság.......hát a felcsernek nem sok dolga akadhatott :roll:
https://www.youtube.com/watch?v=feCDrAT_354
Kártevőirtás ukrán módra...
Amúgy valahol sajnálom szerencsétlen orosz kiskatonákat, de a ló..sznak is van vége, mégiscsak ők a betolakodók....
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Sjani86 írta: 2022.04.25. 20:36 Kártevőirtás ukrán módra...
Amúgy valahol sajnálom szerencsétlen orosz kiskatonákat, de a ló..sznak is van vége, mégiscsak ők a betolakodók....
Ez meg a legfrissebb helyzetjelentés.
Szerintem az ukranokat jobban lehet sajnálni,ugyanis a ruszkik elkezdtek komolyan venni a háborút.
Ha kiiktatjak a teljes vasutat akkor game over, ugyanis a tengeri blokád miatt elkezdtek az ukránok a szárazföldi úton szállítani a termékeiket pl étolaj és azon megy visszafelé a támogatás is.
https://www.facebook.com/67786906226023 ... 034735291/
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

aksurv írta: 2022.04.25. 22:36 Szerintem az ukranokat jobban lehet sajnálni
Szia,

Teljesen igazad van!
Hiszen a nok-gyerekek csak az o reszukrol halnak meg. :-(

Bel
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

bel írta: 2022.04.26. 06:38 Szia,

Teljesen igazad van!
Hiszen a nok-gyerekek csak az o reszukrol halnak meg. :-(

Bel
A harcok nagy részt orosz területeken folynak. Akik meghalnak jelentős részben oroszok.
Mariupol 90% orosz volt, az azov tagjainak jelentős része viszont nyugat ukrán.
Őket annyira nem zavarja az orosz civilek halála. Humán pajzs, bőven tesznek fel róla videókat, hogy a lakótelepeken a felső emeletekrol a civilek közül lőnek.
Groznijban jelentős orosz lakosság is volt. Ott pont ugyanezt csinálták csecsenek.
Mar mondtam, ebben a háborúban nincsenek jó arcok.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2022.04.26. 08:51 A harcok nagy részt orosz területeken folynak. Akik meghalnak jelentős részben oroszok.
Mariupol 90% orosz volt, az azov tagjainak jelentős része viszont nyugat ukrán.
Őket annyira nem zavarja az orosz civilek halála. Humán pajzs, bőven tesznek fel róla videókat, hogy a lakótelepeken a felső emeletekrol a civilek közül lőnek.
Groznijban jelentős orosz lakosság is volt. Ott pont ugyanezt csinálták csecsenek.
Mar mondtam, ebben a háborúban nincsenek jó arcok.

Omg.

És akkor ezek a többségi oroszok miért nem virágesővel fogadták az orosz katonákat? Lehet, hogy a nemzetiségüknél fontosabbnak tartották, h nem putyinisztánban akarnak élni?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

aksurv írta: 2022.04.26. 08:51
Szia,

Persze, es az USA fuggetlensegi haboruban is csak angolok haltak meg, mert mind angolul beszelt. :-(

Bel
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

bel írta: 2022.04.26. 09:00 Szia,

Azert lehetne egy hatar abban, hogy mindent elhiszel, ha a propaganda mondja. :-(

Tudod, az USA fuggetlensegi haboruban is csak angolok haltak meg, mert mind angolul beszelt.

Bel
Nyilván a ruszkik felhurcoltak az ukrán halottakat a nyolcadikra. Mert hogy ott voltak.
Ez háború messze összetettebb annál, mint a nyugati direktiva hogy gonosz Putyin lerohanta a békés ukrán demokráciát.
Ha valamihez hasonlít, akkor az első világháborúhoz, ahol a egyik oldalnak se voltak tiszta szándékai.
A szerencsétlen ukránoknak pedig annyi köze can hozzá, hogy a világ gazdasági újrafelosztasa nevezetű dologban rossz helyre születtek, pontosan úgy, ahogy mi szoktuk megszívni a dolgokat.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

aksurv írta: 2022.04.26. 08:51 A harcok nagy részt orosz területeken folynak. Akik meghalnak jelentős részben oroszok.
Mariupol 90% orosz volt, az azov tagjainak jelentős része viszont nyugat ukrán.
Őket annyira nem zavarja az orosz civilek halála. Humán pajzs, bőven tesznek fel róla videókat, hogy a lakótelepeken a felső emeletekrol a civilek közül lőnek.
Groznijban jelentős orosz lakosság is volt. Ott pont ugyanezt csinálták csecsenek.
Mar mondtam, ebben a háborúban nincsenek jó arcok.
Ilyen sok csúsztatást, ilyen kevés helyen elhelyezve már régen láttam. Utóljára a РИА Новости hírfolyamában.

Véleményre persze mindenkinek van joga. A fenti súlyos állítások még nem kezelendőek tényként, csak mert Te így látod, és azokat a híreket fogyasztod, amelyek megegyeznek a világnézeteddel.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: pogessor »

aksurv írta: 2022.04.26. 08:51 az azov tagjainak jelentős része viszont nyugat ukrán.
Amennyire tudom, az Azov gyökerei - és így potenciálisan az egész egység értékrendje is - a Metalist Kharkiv futballszurkolóihoz köthető, ami semmilyen mértékben sem nyugat-ukrán.
(Bár, igaz, a "jelentős része" kifejezés valóban jelenthet bármit is, szélsőségesen akár 1%-ot is. Egyetlen ember is jelentős.)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Sjani86 írta: 2022.04.25. 20:36 Kártevőirtás ukrán módra...
Amúgy valahol sajnálom szerencsétlen orosz kiskatonákat, de a ló..sznak is van vége, mégiscsak ők a betolakodók....
Ilyenkor azért érdekelne,hogy hányat találhatott el.
Szörnyű.....
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Van az a pénz.....és mindent meg lehet magyarázni.Ránk férne egy UFO invázió de nagyon.
https://index.hu/kulfold/2022/04/24/hab ... orszagnak/
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Petya357 írta: 2022.04.26. 11:00 Ilyen sok csúsztatást, ilyen kevés helyen elhelyezve már régen láttam. Utóljára a РИА Новости hírfolyamában.

Véleményre persze mindenkinek van joga. A fenti súlyos állítások még nem kezelendőek tényként, csak mert Te így látod, és azokat a híreket fogyasztod, amelyek megegyeznek a világnézeteddel.
Ok.
Kijevi részeken kívül nézd már meg a nemzetiségi térképet.
Javaslom a múltkori Castel cikket ami az ukrán Afganisztánrol szól.
Most ahol harcok folynak Kelet és dél Ukrajna pont az a rész ami orosz nyelvű, hátterű. Ebből a képből indultam ki. https://i0.wp.com/neokohn.hu/files/2022 ... =751&ssl=1
Ráadasul a fanatikusok teljesen függetlenül milyen néphez tartoznak jellemzően a sajátjaikkal se foglalkoznak.
És már mondtam én mindent olvasok, nem csak Nyugatot.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2022.04.26. 15:06 Ok.
Kijevi részeken kívül nézd már meg a nemzetiségi térképet.
Javaslom a múltkori Castel cikket ami az ukrán Afganisztánrol szól.
Most ahol harcok folynak Kelet és dél Ukrajna pont az a rész ami orosz nyelvű, hátterű. Ebből a képből indultam ki. https://i0.wp.com/neokohn.hu/files/2022 ... =751&ssl=1
Ráadasul a fanatikusok teljesen függetlenül milyen néphez tartoznak jellemzően a sajátjaikkal se foglalkoznak.
És már mondtam én mindent olvasok, nem csak Nyugatot.
És akkor mit kezdesz azzal a számtalan felvétellel, ahol orosz anyanyelvű ukrajnai lakosok ékes orosz nyelven küldik el a kedves édes anyukájukba az orosz katonákat?
Megrendezett? Színészek? Fake news? Csak kivételek?
Miért nem látunk egy olyat sem, ahol a lakosok az út szélén integetve virágokkal, friss kenyérrel és vodkával fogadják a "Z felszabadító" orosz testvéreiket? Manipuláció, CIA, úgyismindennyugatisajtótermékhazudik?

Nem kell oda az orosz anyácska senkinek, pontosan képben vannak, hogy a ruszkiktól csak brutalitást, elnyomást, és csóróságot várhatnak, mást nem.
Ezt mi is megtapasztalhattuk a magunk bőrén, 40 éven át ültek a nyakunkon a testvéri felszabadító szovjet barátaink. Putyin birodalmi lázálmából kevés kivételtől eltekintve nem kér senki.
Új világrend alakul? Valóban. Mint Mordort a Gyűrűk Urában, úgy fogják körbezárni az oroszokat minden oldalról. A NATO-t terjeszkedéssel és bázis építéssel vádolta Putler - nagyon helyesen, rakják is körbe őket bázisokkal, csapatokkal, fegyverrendszerekkel! Egy ilyen kiszámíthatatlan, nemzetközi szerződésekre magasról szaró tömeggyilkos rezsimmel mást nem is lehet tenni, mint a torkának szegezett fegyverekkel sakkban tartani minden irányból.

Davaj csaszi!
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2022.04.26. 15:13 És akkor mit kezdesz azzal a számtalan felvétellel, ahol orosz anyanyelvű ukrajnai lakosok ékes orosz nyelven küldik el a kedves édes anyukájukba az orosz katonákat?
Megrendezett? Színészek? Fake news? Csak kivételek?
Miért nem látunk egy olyat sem, ahol a lakosok az út szélén integetve virágokkal, friss kenyérrel és vodkával fogadják a "Z felszabadító" orosz testvéreiket? Manipuláció, CIA, úgyismindennyugatisajtótermékhazudik?

Nem kell oda az orosz anyácska senkinek, pontosan képben vannak, hogy a ruszkiktól csak brutalitást, elnyomást, és csóróságot várhatnak, mást nem.
Ezt mi is megtapasztalhattuk a magunk bőrén 40 éven át. Putyin birodalmi lázálmából kevés kivételtől eltekintve nem kér senki.
Davaj csaszi!
Nyilván senki nem örül, hogy szetlovik a házát én is elkuldenem alapból barkit a halálba, ha a házam közelében akarna csatázni.
De ezeket ukrán felvételeken látod, a ruszkiknal meg mást.
Oroszország nemzeti hőse jelenleg egy 80 éves orosz babuska aki az orosz felszabadítókat várva egy szovjet zászlóval kezében az ukrán katonákba futott.
Egy betű nincs róla a nyugati médiában pedig az oroszoknal már falfestvenyeket nyomnak róla.
Meg az ukránok is megadtak neki a tiszteletet, bár a zaszlojat azért ellopták.
https://m.youtube.com/watch?v=g68zCrYp2Os

Ez pedig a hvgben volt az ukrán kommunikációra.

"Ez egy háború – minden, amit nyilvánosan tesznek és mondanak, arra szolgál, hogy segítse őket a háború megnyerésében. Minden nyilvános nyilatkozat egy információs művelet, minden interjú, minden Zelenszkij-közvetítés egy információs művelet" – mondta egy másik, a nyugati hírszerzést jól ismerő forrás"
Ezért vagyok ennyire szkeptikus bármilyen hírre, bármelyik oldalról.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

aksurv írta: 2022.04.26. 15:06 Ok.
Kijevi részeken kívül nézd már meg a nemzetiségi térképet.
Javaslom a múltkori Castel cikket ami az ukrán Afganisztánrol szól.
Most ahol harcok folynak Kelet és dél Ukrajna pont az a rész ami orosz nyelvű, hátterű. Ebből a képből indultam ki. https://i0.wp.com/neokohn.hu/files/2022 ... =751&ssl=1
Ráadasul a fanatikusok teljesen függetlenül milyen néphez tartoznak jellemzően a sajátjaikkal se foglalkoznak.
És már mondtam én mindent olvasok, nem csak Nyugatot.


Szia,

én is el szoktam olvasni mindkét oldalt. Folyékonyan, anyanyelvi szinten beszélek mind oroszul, mind ukránul. 21 évig éltem SzU + Ukrajnában. Számtalan (= több tucatnyi) barátom, rokonom, ismerősöm él arrafelé, akivel tartom a kapcsolatot. Magyarok, oroszok, ukránok vegyesen. Többnyire Kárpátalja, de vannak ismerősök Dnyipróban, Lviv(Lemberg)-ben, Kijevben, Orihovóban, Odesszában. Egy távoli ismerősöm járt Bucsában, a visszafoglalás után. Személyesen. szeretnl Sőt, még Luhánszki menekültet is szállítottam egyszer, azóta is csetelünk. (Oroszul)

Nem hiszem, hogy ettől még én vagyok a nagy megmondóember, hogy elkezdjek tényként allítani véleményeket. Csodálom azoknak magabiztosságát, aki határozottan álltja, milyen jót tudja a frankót.

De azért kétlem, hogy sokan lennének a fórumon hasonló tényszerű, OTT LAKÓ EMBEREKEN alapuló személyes lefedettséggel, mint amekkorával rendelkezem. ;) Nyilván mindenkinek van személyes agendája. De sok tucatnyi emberrel való beszélgetés után egy dolgot világosan látok: a "nyugati propaganda" valós információtartalma 80-90%, az orosze pedig 5-10%. Qrvára, kib.szottul nem értek egyet azzal a törekvéssel, "hogy ez is hazudik, az is, legyen fele-fele" . Mert nem egyezik a tényekkel, és személyes tapasztalatokkal az orosz bullshit. Nagy általánosságban: az ukránok szépítenek, túloznak, és nem erőltetik a negatív híreket. Ez tény. Az oroszok viszont konkrétan hazudnak, népírtást hirdetnek az orosz állami médiában, és uszítanak. Ez is tény. Nem vélemény - hanem tény.

Kib.szottul idegesít, amikor a két propagandát igyekeznek összemosni - mert a kettő nem egy kategória.

Orosz terület? Oroszok? WTF? Hányotoknak van orosz ajkú rokona odaát? Mert nekem van, vagy egy fél tucat, a legközelebbi unokatestvéri szinten (2 db uncsitesó, apa magyar, anya orosz, anyanyelv orosz, magyart sajnos törik, ukránt is). Qrvára nem tartja magát orosznak egyik sem, és ukránnak érzik magukat. Nagyon sok ilyen esetet ismerek - személyesen. Keleten is. Szóval hagyjuk már ezt a orosz föld, oroszok propagandát. Nem azért, mert nem szeretem, vagy nem egyezik a világnézetemmel - ez enyém sem jobb, mint más random arcoké az interneten. :)

Hanem mert objektíve nem egyezik a bullshit a tényekkel. Egyetlenegy olyan embert sem ismerek, aki virággal fogadná az oroszokat. Nyilván léteznek, minden országban vannak irredenták, elégedetlenek, stb. De hogy látványosan túlsúlyban vannak az orosz anyanylvúek között az ukrán identitású emberek, az nyilvánvaló, tagadhatatlan tény. Mert általam 30+ éve, személyesen jól ismert emberek mondják. Családok szakadtak szét oroszbarát/ukránbarát vonalon, mert nem mindenki akar ukrán lenni. De még mindig 1:10, 1:5 arnyokról beszélük. Keleten sem létezik a 1:3 -nál oroszbarátabb arány, sehol. De persze lehet, hogy én tudom rosszul, és jobb forrásaitok vannak...

Uff. Én szóltam.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Petya357 írta: 2022.04.26. 17:14 Szia,

én is el szoktam olvasni mindkét oldalt. Folyékonyan, anyanyelvi szinten beszélek mind oroszul, mind ukránul. 21 évig éltem SzU + Ukrajnában. Számtalan (= több tucatnyi) barátom, rokonom, ismerősöm él arrafelé, akivel tartom a kapcsolatot. Magyarok, oroszok, ukránok vegyesen. Többnyire Kárpátalja, de vannak ismerősök Dnyipróban, Lviv(Lemberg)-ben, Kijevben, Orihovóban, Odesszában. Egy távoli ismerősöm járt Bucsában, a visszafoglalás után. Személyesen. szeretnl Sőt, még Luhánszki menekültet is szállítottam egyszer, azóta is csetelünk.

Nem hiszem, hogy ettől még én vagyok a nagy megmondóember, hogy elkezdjek tényként allítani véleményeket. Csodálom azoknak magabiztisságát, aki határozottan álltja, milyen jót tudja a frankót.

De azért kétlem, hogy sokan lennének a fórumon hasonló tényszerű, OTT LAKÓ EMBEREKEN alapuló személyes lefedettséggel, mint amekkorával rendelkezem. ;) Nyilván mindenkinek van személyes agendája. De sok tucatnyi emberrel való beszélgetés után egy dolgot világosan látok: a "nyugati ...

Uff. Én szóltam.
Na ja ez világos beszéd
Tecsős videókon sem bépített emberek nyilatkoznak amikor megkérdezik őket, hogy mit éreznek. Aszonta az egyik: az első napokban félelmet érzett, most már gyűlöletet.
És az önkéntes Szása bácsik akik művhazban készülnek a területvédelemre, ők is nagyon elszántak. Lehet hogy meghalnak, de elszántak
A lengyeleket meg évezred óta copatjak az oroszok. Persze hogy adnak amit tudnak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Petya357 írta: 2022.04.26. 17:14 Szia,

én is el szoktam olvasni mindkét oldalt. Folyékonyan, anyanyelvi szinten beszélek mind oroszul, mind ukránul. 21 évig éltem SzU + Ukrajnában. Számtalan (= több tucatnyi) barátom, rokonom, ismerősöm él arrafelé, akivel tartom a kapcsolatot. Magyarok, oroszok, ukránok vegyesen. Többnyire Kárpátalja, de vannak ismerősök Dnyipróban, Lviv(Lemberg)-ben, Kijevben, Orihovóban, Odesszában. Egy távoli ismerősöm járt Bucsában, a visszafoglalás után. Személyesen. szeretnl Sőt, még Luhánszki menekültet is szállítottam egyszer, azóta is csetelünk. (Oroszul)

Nem hiszem, hogy ettől még én vagyok a nagy megmondóember, hogy elkezdjek tényként allítani véleményeket. Csodálom azoknak magabiztosságát, aki határozottan álltja, milyen jót tudja a frankót.

De azért kétlem, hogy sokan lennének a fórumon hasonló tényszerű, OTT LAKÓ EMBEREKEN alapuló személyes lefedettséggel, mint amekkorával rendelkezem. ;) Nyilván mindenkinek van személyes agendája. De sok tucatnyi emberrel való beszélgetés után egy dolgot világosan látok: a "nyugati propaganda" valós információtartalma 80-90%, az orosze pedig 5-10%. Qrvára, kib.szottul nem értek egyet azzal a törekvéssel, "hogy ez is hazudik, az is, legyen fele-fele" . Mert nem egyezik a tényekkel, és személyes tapasztalatokkal az orosz bullshit. Nagy általánosságban: az ukránok szépítenek, túloznak, és nem erőltetik a negatív híreket. Ez tény. Az oroszok viszont konkrétan hazudnak, népírtást hirdetnek az orosz állami médiában, és uszítanak. Ez is tény. Nem vélemény - hanem tény.

Kib.szottul idegesít, amikor a két propagandát igyekeznek összemosni - mert a kettő nem egy kategória.

Orosz terület? Oroszok? WTF? Hányotoknak van orosz ajkú rokona odaát? Mert nekem van, vagy egy fél tucat, a legközelebbi unokatestvéri szinten (2 db uncsitesó, apa magyar, anya orosz, anyanyelv orosz, magyart sajnos törik, ukránt is). Qrvára nem tartja magát orosznak egyik sem, és ukránnak érzik magukat. Nagyon sok ilyen esetet ismerek - személyesen. Keleten is. Szóval hagyjuk már ezt a orosz föld, oroszok propagandát. Nem azért, mert nem szeretem, vagy nem egyezik a világnézetemmel - ez enyém sem jobb, mint más random arcoké az interneten. :)

Hanem mert objektíve nem egyezik a bullshit a tényekkel. Egyetlenegy olyan embert sem ismerek, aki virággal fogadná az oroszokat. Nyilván léteznek, minden országban vannak irredenták, elégedetlenek, stb. De hogy látványosan túlsúlyban vannak az orosz anyanylvúek között az ukrán identitású emberek, az nyilvánvaló, tagadhatatlan tény. Mert általam 30+ éve, személyesen jól ismert emberek mondják. Családok szakadtak szét oroszbarát/ukránbarát vonalon, mert nem mindenki akar ukrán lenni. De még mindig 1:10, 1:5 arnyokról beszélük. Keleten sem létezik a 1:3 -nál oroszbarátabb arány, sehol. De persze lehet, hogy én tudom rosszul, és jobb forrásaitok vannak...

Uff. Én szóltam.
Ennyi. Te látod a valóságot és az embereket.
A nyugati és orosz propagandaban viszont nem értek egyet veled.
A nyugati is pontosan annyira irányított.
Nem hiszem, ha hazudnak a jogos védelemben, a fegyvertartásban, a politikai dolgokban és gyakorlatilag mindenben, akkor pont az ukrán háborúban igazat mondanak.
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

aksurv írta: 2022.04.25. 22:36 Ez meg a legfrissebb helyzetjelentés.
Szerintem az ukranokat jobban lehet sajnálni,ugyanis a ruszkik elkezdtek komolyan venni a háborút.
Ha kiiktatjak a teljes vasutat akkor game over, ugyanis a tengeri blokád miatt elkezdtek az ukránok a szárazföldi úton szállítani a termékeiket pl étolaj és azon megy visszafelé a támogatás is.
https://www.facebook.com/67786906226023 ... 034735291/
Nyilván sokkal inkább az ukránok pártját fogom ebben a szarságban, mint a muszkákét. Ha az kellene hozzá, hogy vége legyen ennek az egésznek, hogy holnapra az összes megszálló elpatkoljon egyik pillanatról a másikra, ámen, legyen úgy...
(de azért szerencsétlen besorozott fiatal kölyköket is csak sajnálom, hogy egy elmebeteg állat miatt kell meghalniuk)
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

https://telex.hu/belfold/2022/04/26/vil ... lal-kozott

Menjen vért adni, aki tud. Nekem most nem lehet...
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Ez már másfél hónapja volt: kiderült valami a Zágrábban lezuhant szovjet UAV-ról?
Missing UAV.png
Utóirat: az is Unknown Flying Object-nak számít, aminek csak a gazdája azonosítatlan?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

aksurv írta: 2022.04.26. 18:56 Ennyi. Te látod a valóságot és az embereket.
Szia,

Nyilvan szolasszabadsag van, es a velemeny szabad, de ha belattad, hogy ebben a topicban nagyon sok (altalad korabban elhitt) hazug propagandat terjesztettel, akkor esetleg a jovoben lehetne kerni a kicsit atgondoltabb hozzaszolasokat?

Elore is koszi,
Bel
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ingyom bingyom tálib-e?
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

bel írta: 2022.04.27. 07:56 Szia,

Nyilvan szolasszabadsag van, es a velemeny szabad, de ha belattad, hogy ebben a topicban nagyon sok (altalad korabban elhitt) hazug propagandat terjesztettel, akkor esetleg a jovoben lehetne kerni a kicsit atgondoltabb hozzaszolasokat?

Elore is koszi,
Bel
Semmilyen propagandát nem kepviseltem.
Ti nézitek teljesen egyoldalúan.
Ráadasul ez a gyengitsek csak helyettünk az oroszokat ukránok a véretek árán nyugati szemlélet, úgy fog visszaütni, mint huzat.
És akkor tényleg lehet fegyverkezni itthon is, ugyanis az oroszok el fogják érni a céljaikat, mivel politikai vezetőik sorsa függ tőle, tehát nem fogja őket érdekelni hány életbe kerül, így akár atom bevetése árán is.
https://neokohn.hu/2022/04/25/atomhaboru-eurogradban/
Onnantól lesz egy szétlótt, lerombolt, a területeitől megfosztott Ukrajna, rengeteg csalódott, dühös emberrel.
A szankciózásban megrendült Nyugat pedig nem fog 100 milliárdokat beletolni egy számára már amúgy se olyan értékes Ukrajna újjáépítésébe.
Pontosan az lesz ami Afganisztánban volt. Ez Charlie Wilson háborúja végszója.
https://youtu.be/fg3cGwwGX6o
Az oroszok pedig már most az általuk újonnan megszállt területeken is kiiktatjak az ukrán sajtót és nyomják a saját propagandájukat.
Ezt fogják tenni a maradék Ukrajnában is.
Es onnan egyenes út a csecsen út.
Ha leatombombazott Japánban a háború után két évvel már képesek voltak McArthurt sogunkent tisztelni és elfogadni az amerikaiak által írt alkotmanyt sajátnak, itt se várható mas.
https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Jap%C3% ... m%C3%A1nya
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

qqriq írta: 2022.04.27. 10:36 https://www.youtube.com/watch?v=KyrFB4pvx0s
erdekesek a feliratok :shock:
soxor mótvá, sokfele: exportból visszamaradt cuccok.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2022.04.27. 10:49 Semmilyen propagandát nem kepviseltem.
Ti nézitek teljesen egyoldalúan.
Ráadasul ez a gyengitsek csak helyettünk az oroszokat ukránok a véretek árán nyugati szemlélet, úgy fog visszaütni, mint huzat.
És akkor tényleg lehet fegyverkezni itthon is, ugyanis az oroszok el fogják érni a céljaikat, mivel politikai vezetőik sorsa függ tőle, tehát nem fogja őket érdekelni hány életbe kerül, így akár atom bevetése árán is.
https://neokohn.hu/2022/04/25/atomhaboru-eurogradban/
Onnantól lesz egy szétlótt, lerombolt, a területeitől megfosztott Ukrajna, rengeteg csalódott, dühös emberrel.
A szankciózásban megrendült Nyugat pedig nem fog 100 milliárdokat beletolni egy számára már amúgy se olyan értékes Ukrajna újjáépítésébe.
Pontosan az lesz ami Afganisztánban volt. Ez Charlie Wilson háborúja végszója.
https://youtu.be/fg3cGwwGX6o
Az oroszok pedig már most az általuk újonnan megszállt területeken is kiiktatjak az ukrán sajtót és nyomják a saját propagandájukat.
Ezt fogják tenni a maradék Ukrajnában is.
Es onnan egyenes út a csecsen út.
Ha leatombombazott Japánban a háború után két évvel már képesek voltak McArthurt sogunkent tisztelni és elfogadni az amerikaiak által írt alkotmanyt sajátnak, itt se várható mas.
https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Jap%C3% ... m%C3%A1nya
Tyűűűű.

(csak jelzem, h ne maradjon szó nélkül: Ebben gyakorlatilag minden szóval tudnék vitatkozni és a csúsztatási/zagyvasági faktort is erősnek érzem, de inkább dolgozgatok. Majd jönnek ráérősebb fórumtársak.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2022.04.27. 11:02 Tyűűűű.

(csak jelzem, h ne maradjon szó nélkül: Ebben gyakorlatilag minden szóval tudnék vitatkozni és a csúsztatási/zagyvasági faktort is erősnek érzem, de inkább dolgozgatok. Majd jönnek ráérősebb fórumtársak.)
Vitatkozz.
Pl. mesélj mi a csúsztatás, ugyanis ez vélemény.
És győzz meg hogy egy esetleges győzelem, nem hogy vereség esetén is lesz pénz Ukrajna újjáépítésére.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Napi magyar valóság rovat - részeg barom az utcán a rendőrnek is nekimegy késsel. (Rendes országban a bűnismétlés megakadályozását a tepsiben elvitellel intézik ilyenkor.)

"A Központi Nyomozó Főügyészség tájékoztatása szerint hétfőn este tizenegy körül vonták intézkedés alá a járőrök csendháborítás miatt. Az intézkedés után beültek a szolgálati kocsiba, amikor egyikük észlelte, hogy a fiatalember a rendőrautó felé fut.

A jármű jobb első ülésén helyet foglaló rendőr az ablakot lejjebb engedte, de amikor a vezetőülésen ülő kollégája figyelmeztette, hogy a férfinél kés van, elkezdte felhúzni az ablakot.

Az elkövető benyúlt a kocsiba a résen keresztül és a rendőr feje és nyaka irányába szúrt. Az őrmester azért, hogy védje a nyakát, jobb vállát és karját felhúzta és a jármű középső része felé húzódott és félig elfordult, így a kés a jobb felkarját érte, amelyen 3-4 cm hosszúságú felületi, vágott sérülést okozott."


https://24.hu/belfold/2022/04/27/kessel ... udapesten/

konyhakes rendorszuras 2022.jpg
konyhakes rendorszuras 2022.jpg (13.86 KiB) Megtekintve 19359 alkalommal
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2022.04.28. 06:33 Napi magyar valóság rovat - részeg barom az utcán a rendőrnek is nekimegy késsel. (Rendes országban a bűnismétlés megakadályozását a tepsiben elvitellel intézik ilyenkor.)

"A Központi Nyomozó Főügyészség tájékoztatása szerint hétfőn este tizenegy körül vonták intézkedés alá a járőrök csendháborítás miatt. Az intézkedés után beültek a szolgálati kocsiba, amikor egyikük észlelte, hogy a fiatalember a rendőrautó felé fut.

A jármű jobb első ülésén helyet foglaló rendőr az ablakot lejjebb engedte, de amikor a vezetőülésen ülő kollégája figyelmeztette, hogy a férfinél kés van, elkezdte felhúzni az ablakot.

Az elkövető benyúlt a kocsiba a résen keresztül és a rendőr feje és nyaka irányába szúrt. Az őrmester azért, hogy védje a nyakát, jobb vállát és karját felhúzta és a jármű középső része felé húzódott és félig elfordult, így a kés a jobb felkarját érte, amelyen 3-4 cm hosszúságú felületi, vágott sérülést okozott."


https://24.hu/belfold/2022/04/27/kessel ... udapesten/


konyhakes rendorszuras 2022.jpg
Ne hagyd le a lényeget:
"A regionális nyomozó ügyészség őrizetbe vette, majd gyanúsítottként hallgatta ki a férfit, aki ellen hasonló bűncselekmények elkövetése miatt már több büntetőeljárás is indult."

Én attól fosok, hogy időben beadok-e minden hivatalos papírt, más meg így él...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2022.04.28. 07:23 Ne hagyd le a lényeget:
"A regionális nyomozó ügyészség őrizetbe vette, majd gyanúsítottként hallgatta ki a férfit, aki ellen hasonló bűncselekmények elkövetése miatt már több büntetőeljárás is indult."

Én attól fosok, hogy időben beadok-e minden hivatalos papírt, más meg így él...
Egen, amíg csak civilekre támadt, addig maradhatott lazán szabadlábon. Azok nem számítanak.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Remek rövid, lényegre törő poszt arról, hogy milyen taktikát, és stratégiát érdemes az ukránoknak alkalmazni.

A szerzőt régóta követem - német fallschirmjäger, többszörös veterán, tapasztalt gerillaharcos (a NATO és alapvetően mindenki más szerint… a szerbek szerint terrorista - nézőpont kérdése) , most már civilben író és újságíró. Olyan ember, akit lehet szeretni, nem szeretni, de határozottan tudja miről beszél - ellentétben sok fotelstratégától ;)

https://www.quora.com/What-insight-or-s ... ype=answer
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Petya357 írta: 2022.04.28. 18:49 Remek rövid, lényegre törő poszt arról, hogy milyen taktikát, és stratégiát érdemes az ukránoknak alkalmazni.

A szerzőt régóta követem - német fallschirmjäger, többszörös veterán, tapasztalt gerillaharcos (a NATO és alapvetően mindenki más szerint… a szerbek szerint terrorista - nézőpont kérdése) , most már civilben író és újságíró. Olyan ember, akit lehet szeretni, nem szeretni, de határozottan tudja miről beszél - ellentétben sok fotelstratégától ;)

https://www.quora.com/What-insight-or-s ... ype=answer
Miután a Nemzetközi Bíróság 23 év börtönre ítélte, mert az Aranykéz utca robbantáshoz hasonló módszerrel ártatlan embereket robbantott fel a nyílt utcán Pristimaban, szerintem nem állítólag terrorista.
De biztos nagy szakértő a gyilkolászásban.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Roland_Bartetzko
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

aksurv írta: 2022.04.28. 21:32 Miután a Nemzetközi Bíróság 23 év börtönre ítélte, mert az Aranykéz utca robbantáshoz hasonló módszerrel ártatlan embereket robbantott fel a nyílt utcán Pristimaban, szerintem nem állítólag terrorista.
De biztos nagy szakértő a gyilkolászásban.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Roland_Bartetzko
Köszönöm - ma is tanultam valamit. Ha csak a fele igaz, akkor sem menő :(

Ez a szabadságharcos-terrorista dolog mindig nézőpont kérdése, és néha változik is a közvélemény (Ld 56-os forradalmárok), de még mindig egy bíróságnál jobban egyikünk sem tudja eldönteni. Teljesen jogos - ilyen ellentmondásos emberektől inkább ne idézgessünk.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Petya357 írta: 2022.04.28. 22:38 Köszönöm - ma is tanultam valamit. Ha csak a fele igaz, akkor sem menő :(

Ez a szabadságharcos-terrorista dolog mindig nézőpont kérdése, és néha változik is a közvélemény (Ld 56-os forradalmárok), de még mindig egy bíróságnál jobban egyikünk sem tudja eldönteni. Teljesen jogos - ilyen ellentmondásos emberektől inkább ne idézgessünk.
Eleve Koszovó is kétséges.
A britek csinaltak egy több részes elég jó dok. filmet a jugó háborúról, a Spektrumon ment.
Lényegében arról szólt, amit tudunk, hogy szerbek kezdték mindenhol harcot.
Kivétel Koszovó. Ott az albánok.
Rajottek hogy úgy lesznek önállóak ha szerbekre rahuzzak újból tömeggyilkos szerepet.
Sikerult, a NATO ENSZ felhatalmazás nélkül szetbombazta Szerbiat és leszakította róla Koszovót.
A szörnyű ebben, az hogy pont a Nyugat adott precedenst arra, hogy csak duma a határok megváltoztathatatlansága.
Putyin pontosan erre hivatkozott 2014 ben.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

aksurv írta: 2022.04.28. 23:12 Eleve Koszovó is kétséges.
A britek csinaltak egy több részes elég jó dok. filmet a jugó háborúról, a Spektrumon ment.
Lényegében arról szólt, amit tudunk, hogy szerbek kezdték mindenhol harcot.
Kivétel Koszovó. Ott az albánok.
Rajottek hogy úgy lesznek önállóak ha szerbekre rahuzzak újból tömeggyilkos szerepet.
Sikerult, a NATO ENSZ felhatalmazás nélkül szetbombazta Szerbiat és leszakította róla Koszovót.
A szörnyű ebben, az hogy pont a Nyugat adott precedenst arra, hogy csak duma a határok megváltoztathatatlansága.
Putyin pontosan erre hivatkozott 2014 ben.
Már 2008-ban Oszétiában is.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

swordmanus írta: 2022.04.29. 12:09 Már 2008-ban Oszétiában is.
Igy van.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Most töltöttem egy regényt: Dale Brown: A parancs (1994)

"Dale Brown új, politikai-fikciós regénye a közeli jövőben, 1994 decemberében és 1995 januárjában játszódik. A keményvonalas Vitalij Velicsko megbuktatja Jelcin orosz elnököt, majd szibériai száműzetésbe küldi. Ennek következtében bonyolult, többrétegű moldáv-ukrán-orosz-román konfliktus alakul ki.

A pattanásig feszült helyzetben a NATO és a FÁK légiereje közös hadgyakorlatot tart, melynek során a moldáv-ukrán légvédelem megsemmisít egy támadó orosz szállító repülőgépet. Az orosz haderő válaszul megszállja Ukrajnát."
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Roberto68
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:22

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: Roberto68 »

WildBear23 írta: 2022.04.29. 13:07 Most töltöttem egy regényt: Dale Brown: A parancs (1994)

"Dale Brown új, politikai-fikciós regénye a közeli jövőben, 1994 decemberében és 1995 januárjában játszódik. A keményvonalas Vitalij Velicsko megbuktatja Jelcin orosz elnököt, majd szibériai száműzetésbe küldi. Ennek következtében bonyolult, többrétegű moldáv-ukrán-orosz-román konfliktus alakul ki.

A pattanásig feszült helyzetben a NATO és a FÁK légiereje közös hadgyakorlatot tart, melynek során a moldáv-ukrán légvédelem megsemmisít egy támadó orosz szállító repülőgépet. Az orosz haderő válaszul megszállja Ukrajnát."
Ha már regény és a napi történések párhuzama, Vince Flynn: Vörös háború (2018)
Korábban már olvastam, de az események hatására újra előszedtem, így igencsak érdekes volt (spoiler, nem szomorkodnék ha a sztori vége hasonló lenne a valóságban is...)
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: G.D »

Roberto68 írta: 2022.04.29. 15:00 Ha már regény és a napi történések párhuzama, Vince Flynn: Vörös háború (2018)
Korábban már olvastam, de az események hatására újra előszedtem, így igencsak érdekes volt (spoiler, nem szomorkodnék ha a sztori vége hasonló lenne a valóságban is...)
Nekem ez is tetszett:
War With Russia
/volt belőle magyar kiadás is/
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Roberto68
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:22

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: Roberto68 »

G.D írta: 2022.04.29. 17:09 Nekem ez is tetszett:
War With Russia
/volt belőle magyar kiadás is/
Köszi a tippet, már le is töltöttem (magyarul).
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

aksurv írta: 2022.04.28. 23:12 A szörnyű ebben, az hogy pont a Nyugat adott precedenst arra, hogy csak duma a határok megváltoztathatatlansága.
Putyin pontosan erre hivatkozott 2014 ben.
Szia,

Azert valahogy nem emlekszek ra, hogy pontosan melyik NATO orszag nyilvanitotta sajat teruletnek a korabbi Koszovot.

Arra meg, hogy egy resz fuggetlen lesz, mintha mar lett volna 1-2 precedens elotte is:
-Szlovenia
-Horvatorszag
-Bosznia
Es amit majndem kifelejtettem: Oroszorszag, ami kivalt a Szovjetuniobol. :-)
De ha nagyon visszamegyunk idoben, akkor pl. Csehszlovakia is kivalt az Osztrak-Magyar monarchiabol.

Szoval pontosan mire volt Koszovo precendens?
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

bel írta: 2022.04.29. 18:21 Szia,

Azert valahogy nem emlekszek ra, hogy pontosan melyik NATO orszag nyilvanitotta sajat teruletnek a korabbi Koszovot.

Arra meg, hogy egy resz fuggetlen lesz, mintha mar lett volna 1-2 precedens elotte is:
-Szlovenia
-Horvatorszag
-Bosznia
Es amit majndem kifelejtettem: Oroszorszag, ami kivalt a Szovjetuniobol. :-)
De ha nagyon visszamegyunk idoben, akkor pl. Csehszlovakia is kivalt az Osztrak-Magyar monarchiabol.

Szoval pontosan mire volt Koszovo precendens?
Arra, hogy ENSZ felhatalmazás nélkül önkényes döntéssel a NATO bombázott egy szuverén államot.
Arra, hogy létrehoztak belőle egy mesterséges másikat, bombázással kikényszeritetve.
Tehát szerbiai precedens alapján, joga van egy kisebbségnek erőszakkal függetlenséghez és ha ez nem megy egyedül akkor egy külső erőnek joga van az ENSZ felhatalmazása nélkül beavatkozni és akár civileket is ölni.
Mind szerbek mind albánok kerültek a nemzetközi bíróság elé, viszont a NATO katonák nem, holott pl. szetlotték a kínai nagykövetseget es megöltek 3 kínai ujsagirót és még 500 civilt öltek meg Szerbiában.
Az pedig a pofátlan netovábbja, hogy azok akik bő 20 éve bombázták most azon pattognak, hogy miért Kínatol és nem tőlük vettek a szerbek légvédelmi rendszert.
https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Koszov% ... 1bor%C3%BA
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

aksurv írta: 2022.04.30. 00:32 Arra, hogy ENSZ felhatalmazás nélkül önkényes döntéssel a NATO bombázott egy szuverén államot.
Talán kicsit kevésbé nyilvánvalóan kellett volna népet írtani a szerbeknek (addigra már n+1. alkalommal).
És vajon ki vétózta meg az ENSZ felhatalmazást? Csak nem a ruszkik, akiknek a seggét a szerbek évszázadok óta nyalják? Nahát...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

G.D írta: 2022.04.30. 01:03 Talán kicsit kevésbé nyilvánvalóan kellett volna népet írtani a szerbeknek (addigra már n+1. alkalommal).
És vajon ki vétózta meg az ENSZ felhatalmazást? Csak nem a ruszkik, akiknek a seggét a szerbek évszázadok óta nyalják? Nahát...
Most meg elég sok ruszki vegetáriánus lett mert harapdálják a füvet :oops: :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

G.D írta: 2022.04.30. 01:03 Talán kicsit kevésbé nyilvánvalóan kellett volna népet írtani a szerbeknek (addigra már n+1. alkalommal).
És vajon ki vétózta meg az ENSZ felhatalmazást? Csak nem a ruszkik, akiknek a seggét a szerbek évszázadok óta nyalják? Nahát...
A kínaiak is.
És teljesen mindegy.
Ha BT. két tagja vétóz akkor nincs jogalap. Tehát. pontosan ugyan az mint amit a ruszkik csinaltak Dombaszban.
Egyébként ha holnap Eszak Írországban az történik ami Koszovóban és most pont van esély, akkor a kínaiak és az oroszok Szerbiara hivatkozva teljesen nyugodtan lebombazhatjak a Tower Bridget. és a Cityt.
Nem kellett volna a briteknek évszázadokig nepirtasokat csinálni. Hozzájuk képest a szerbek halovány gyenge kezdők.
El kéne engedni azt a baromságot hogy nyugat valami erkölcsi oiedesztalon áll és joga van dönteni a jó és a rossz között.
Nem a nyugat most is ugyanaz a gyarmatosító agresszív hatalom ami volt évszázadokig és jólétenek az alapja a világ többi részének gátlástalan kizsakmanyolasa.
Nem véletlen hogy ebben a konfliktusban mint Afrika mind a Kelet ruszki párti.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

G.D írta: 2022.04.30. 01:03 Talán kicsit kevésbé nyilvánvalóan kellett volna népet írtani a szerbeknek (addigra már n+1. alkalommal).
És vajon ki vétózta meg az ENSZ felhatalmazást? Csak nem a ruszkik, akiknek a seggét a szerbek évszázadok óta nyalják? Nahát...
A törökök az I vh idején a teljes örmény kisebbséget kiirtották. Most a kurdokkal teszik ugyanezt, nem csak otthon, de egy másik állam, nevezetesen Szíria területén is. Le se sz@rja a nyugat, mert oda még nem tud nyereséggel települni a Lidl, Spar, McDonald's... Jártam Koszovóban, tiszta lidi-meki-spár-zara az egész. Ordít a helyről, hogy a szerb kultúra bölcsője 🤣🤣🤣
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Hmm, jól látom, h most látok először magyar katonánál 7,62x39 mm-es Bren2-t lőgyakorlaton? :shock:

Kép

https://honvedelem.hu/hirek/a-loteren-i ... tosan.html
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

chucky írta: 2022.04.30. 06:45 Most meg elég sok ruszki vegetáriánus lett mert harapdálják a füvet :oops: :lol:
Ez szerencsétlen koszovóiakon már kevéssé segít...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

https://www.youtube.com/watch?v=CUSxkpd-k9s

1:24-nél beszarás milyen mázlija volt az ukránoknak, a tetőablakon bepottyant az aknavetőgránát a muszkák közé, valszeg nem hordták ki lábon
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Sjani86 írta: 2022.04.30. 21:41 https://www.youtube.com/watch?v=CUSxkpd-k9s

1:24-nél beszarás milyen mázlija volt az ukránoknak, a tetőablakon bepottyant az aknavetőgránát a muszkák közé, valszeg nem hordták ki lábon
Hát igen - mázlija volt a drónkezelőnek. A túristáknak pedig rossz napja.

Viszont ha minden igaz, akkor a feliratok alapján nem aknavetőgránát, hanem ВОГ-17 ( VOG-17), a 30mm-és autómata gránátvető lőszere. HE, és ütésre robban. Csak találgatni lehet, hogyan élesítik, és mi a kioldó mechanizmus - de a felvételek szerint viszonylag magasról kell dobni. Ez megmagyarázza, hogy miért nem hallották a drónt (hiszen senki, egyetlenegy ember sem nézett fel) - az első robbanás nem tett jót a hallásnak, és magasan is repült a drón

Ez a konfig meglepett. Döbbenetes, mi mindent nem improvizálnak az emberek szükséghelyzetben. Nyilván a 30mm-es, magasról ejtett töltet nem egy atomvillanás* - de pánikot kelteni, lassítani az ellenséget, 8 napon túl gyógyuló sérülést okozni, és különleges esetekben áldozatokat is szedni tökéletesen alkalmas. Ügyes.
8B8EA937-E374-4CA0-83B4-A8B9BE78EEB2.jpeg
8B8EA937-E374-4CA0-83B4-A8B9BE78EEB2.jpeg (104.83 KiB) Megtekintve 19071 alkalommal

*
Letális lökéshullám sugara: 1,2M
Garantált repesztalálat sugara: 7m
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0 ... prov=sfti1
https://ru.wikipedia.org/wiki/30%C3%972 ... prov=sfti1
Angolul nem találtam
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2022.04.30. 23:28 Hát igen - mázlija volt a drónkezelőnek. A túristáknak pedig rossz napja.

Viszont ha minden igaz, akkor a feliratok alapján nem aknavetőgránát, hanem ВОГ-17 ( VOG-17), a 30mm-és autómata gránátvető lőszere. HE, és ütésre robban. Csak találgatni lehet, hogyan élesítik, és mi a kioldó mechanizmus - de a felvételek szerint viszonylag magasról kell dobni. Ez megmagyarázza, hogy miért nem hallották a drónt (hiszen senki, egyetlenegy ember sem nézett fel) - az első robbanás nem tett jót a hallásnak, és magasan is repült a drón

Igen, klassz! De ez csak teljes szélcsendben működő megfejtés, különben az utcát nem találja el. Ez a tetőablakon beejtés ez lottóötös szintű mázli/pech, attól függ melyik oldalról nézzük.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

Petya357 írta: 2022.04.30. 23:28 *
Letális lökéshullám sugara: 1,2M
Garantált repesztalálat sugara: 7m
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0 ... prov=sfti1
https://ru.wikipedia.org/wiki/30%C3%972 ... prov=sfti1
Angolul nem találtam
"30mm rounds for the AGS-17 are VOG-17 and improved VOG-30, fragmentation antipersonnel grenades with a lethal damage / kill zone radius of about 7-9 meters."
https://modernfirearms.net/en/grenade-l ... gs-17-eng/
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2022.05.01. 06:54 Igen, klassz! De ez csak teljes szélcsendben működő megfejtés, különben az utcát nem találja el. Ez a tetőablakon beejtés ez lottóötös szintű mázli/pech, attól függ melyik oldalról nézzük.
+1

De ha hősi orosz felszabadító vagy, különleges hadműveleten, akkor nem növeli a komfortérzetet, hogy egy ilyen izé a fejedre eshet.

A párhuzam, ami eszembe jutott, az egy hi-tech Molotov-koktél. Olcsó üzemanyag, harmatos harctéri teljesítmény (kb egy támadó kézigránát ereje, Minute-of-a-barn pontossággal célba juttatva) - viszont egy rakasz VOG-17-tel, 2-3 csereakkumulátorral, és egy zacskó csipesszel az operátornak igen alacsony kockázattal működtethető.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Petya357 írta: 2022.04.30. 23:28 Hát igen - mázlija volt a drónkezelőnek. A túristáknak pedig rossz napja.

Viszont ha minden igaz, akkor a feliratok alapján nem aknavetőgránát, hanem ВОГ-17 ( VOG-17), a 30mm-és autómata gránátvető lőszere. HE, és ütésre robban. Csak találgatni lehet, hogyan élesítik, és mi a kioldó mechanizmus - de a felvételek szerint viszonylag magasról kell dobni. Ez megmagyarázza, hogy miért nem hallották a drónt (hiszen senki, egyetlenegy ember sem nézett fel) - az első robbanás nem tett jót a hallásnak, és magasan is repült a drón

Ez a konfig meglepett. Döbbenetes, mi mindent nem improvizálnak az emberek szükséghelyzetben. Nyilván a 30mm-es, magasról ejtett töltet nem egy atomvillanás* - de pánikot kelteni, lassítani az ellenséget, 8 napon túl gyógyuló sérülést okozni, és különleges esetekben áldozatokat is szedni tökéletesen alkalmas. Ügyes.

8B8EA937-E374-4CA0-83B4-A8B9BE78EEB2.jpeg


*
Letális lökéshullám sugara: 1,2M
Garantált repesztalálat sugara: 7m
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0 ... prov=sfti1
https://ru.wikipedia.org/wiki/30%C3%972 ... prov=sfti1
Angolul nem találtam
Szerintem pont fordítva. Azért repülnek magasan, hogy ne szúrják ki őket. Így kénytelenség magasról oldani.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

AndyA írta: 2022.05.01. 10:12 Szerintem pont fordítva. Azért repülnek magasan, hogy ne szúrják ki őket. Így kénytelenség magasról oldani.
Könnyen lehet, hogy pontosan így van. Ha van elég drón, akkor a tanulási folyamat olyasmi lehet, mint a videójátékban - ha elcseszted, lehet újraéledni, és más taktikával próbálkozni. Ellentétben egy human pilótával, akit ha lelőttek, akkor általában azonnali Game Over.

A másik ok, ami eszembe jutott, az a megbízható töltet indítás. Nem tudjuk, mekkora ütéstől , hány G lassulástól indul be a detonátor. Amikor az AGS-ből kilövik a VOG-17-et, tobbszáz m/s sebességgel repül. Gondolom, van egy minimum negatív G, amihez társul egy minimum becsapódási sebesség. :roll: A gyakorlatban teszem azt 10 méter magasról ejtve soha, 20 méterről csak kemény tárgyon, 40 méterről pedig mindig indul. :?:

Ha jó abbahagyom, mert ez már lassan a Tuning topic és nem a Katonai :lol: remélem, hogy ilyenekre soha nem lesz szükségünk :?
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

Petya357 írta: 2022.05.01. 10:48 A másik ok, ami eszembe jutott, az a megbízható töltet indítás. Nem tudjuk, mekkora ütéstől , hány G lassulástól indul be a detonátor. Amikor az AGS-ből kilövik a VOG-17-et, tobbszáz m/s sebességgel repül. Gondolom, van egy minimum negatív G, amihez társul egy minimum becsapódási sebesség. :roll: A gyakorlatban teszem azt 10 méter magasról ejtve soha, 20 méterről csak kemény tárgyon, 40 méterről pedig mindig indul. :?:
Vagy hogy "kilövés" után mekkora idő/távolság megtétele után élesedik a gyújtószerkezet.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

https://twitter.com/WarintheFuture/stat ... 8793368576

Szakértő kolléga (ha nevezhetek így egy nyá. vörgy.-ot) gondolatai egy potenciális ukrán hadműveleti-hadászati ellentámadásról.
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

G.D írta: 2022.05.01. 14:26 Vagy hogy "kilövés" után mekkora idő/távolság megtétele után élesedik a gyújtószerkezet.
Szakértői elemzés:

https://twitter.com/ChrisO_wiki/status/ ... 9153073153
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Petya357 írta: 2022.05.01. 10:04 +1

De ha hősi orosz felszabadító vagy, különleges hadműveleten, akkor nem növeli a komfortérzetet, hogy egy ilyen izé a fejedre eshet.

A párhuzam, ami eszembe jutott, az egy hi-tech Molotov-koktél. Olcsó üzemanyag, harmatos harctéri teljesítmény (kb egy támadó kézigránát ereje, Minute-of-a-barn pontossággal célba juttatva) - viszont egy rakasz VOG-17-tel, 2-3 csereakkumulátorral, és egy zacskó csipesszel az operátornak igen alacsony kockázattal működtethető.
Annyira nem.
Jelet bocsájt ki. Ami felderíthető. Láttam olyan videót ahol a dronost megszortak.
Nem véletlen hogy a legujabb bayraktarok már műholdas kommunikációt hasznalnak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Utolsó tétel is megrendelve a francia DMR-csere során - avagy lassacskán nem marad francia fegyverük:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/utolso- ... ere-soran/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Petya357 írta: 2022.05.01. 10:48 Könnyen lehet, hogy pontosan így van. Ha van elég drón, akkor a tanulási folyamat olyasmi lehet, mint a videójátékban - ha elcseszted, lehet újraéledni, és más taktikával próbálkozni. Ellentétben egy human pilótával, akit ha lelőttek, akkor általában azonnali Game Over.

A másik ok, ami eszembe jutott, az a megbízható töltet indítás. Nem tudjuk, mekkora ütéstől , hány G lassulástól indul be a detonátor. Amikor az AGS-ből kilövik a VOG-17-et, tobbszáz m/s sebességgel repül. Gondolom, van egy minimum negatív G, amihez társul egy minimum becsapódási sebesség. :roll: A gyakorlatban teszem azt 10 méter magasról ejtve soha, 20 méterről csak kemény tárgyon, 40 méterről pedig mindig indul. :?:

Ha jó abbahagyom, mert ez már lassan a Tuning topic és nem a Katonai :lol: remélem, hogy ilyenekre soha nem lesz szükségünk :?
Annyira nem újdonság.
Az isis is ezt csinálta már. A szükségfegyverek pedig soha nem jó hír egy haderő számára.
https://english.alarabiya.net/News/midd ... -army-tank
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Petya357 írta: 2022.05.01. 10:04 +1

De ha hősi orosz felszabadító vagy, különleges hadműveleten, akkor nem növeli a komfortérzetet, hogy egy ilyen izé a fejedre eshet.

A párhuzam, ami eszembe jutott, az egy hi-tech Molotov-koktél. Olcsó üzemanyag, harmatos harctéri teljesítmény (kb egy támadó kézigránát ereje, Minute-of-a-barn pontossággal célba juttatva) - viszont egy rakasz VOG-17-tel, 2-3 csereakkumulátorral, és egy zacskó csipesszel az operátornak igen alacsony kockázattal működtethető.
A Molotov-koktélnak van olyan változata, amit nem kell begyújtani, hanem magától meggyullad ha széttörik az üveg. 25 éve a rakparton kipróbáltuk. :) Plusz lehet bele tenni még pár finomságot. ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2022.05.02. 11:41 A Molotov-koktélnak van olyan változata, amit nem kell begyújtani, hanem magától meggyullad ha széttörik az üveg. 25 éve a rakparton kipróbáltuk. :) Plusz lehet bele tenni még pár finomságot. ;)
Láttam, működött😅
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2022.05.02. 11:56 Láttam, működött😅
Én sem láttam, hogy a Műegyetem előtt ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Petya357 írta: 2022.05.02. 13:34 Én sem láttam, hogy a Műegyetem előtt ;)
Fenn van a lapomon a korabeli szakutasítás, és abban van ilyen leírás, ha jól rémlik.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

aksurv írta: 2022.05.01. 22:48 Annyira nem.
Jelet bocsájt ki. Ami felderíthető. Láttam olyan videót ahol a dronost megszortak.
Nem véletlen hogy a legujabb bayraktarok már műholdas kommunikációt hasznalnak.

.............

A szükségfegyverek pedig soha nem jó hír egy haderő számára

-------------
Bemérhetőség: ez kétségtelenül így van. Ellenben olyan szintű inkompetenciával szemben*, amit az orosz hadsereg eddig demonstrált, ez egy vállalható kockázat. Ezért írtam, hogy viszonylagos biztonságban.

* pontosabban, nem is általános az inkompetencia, hanem inkább széles skálán szór az elektronikus hadviselési képességük. A világszínvonaltól egészen a használhatatlanig tart a szórás. A jobb híján civil hálózaton mobiltelefonozó tábornokok példája közismert.

Biztonság: a csúcstechnológiás NLAW-t sem biztonságos kilőni a kezelő számára, nagyon nem az - mégis roppant hatékonynak bizonyult ;) A háború veszélyes dolog. Aki a hazáját védi, sok mindre hajlandó az eredmény reményében.

Szükségfegyverek: ebben is egyetértünk. A kerti grillsütők pl nem mutattak valami jól egy professzionálisnak mondott hadsereg tankjain.
Grillbefore.jpg
pláne, hogy nem is váltak be.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

Petya357 írta: 2022.05.02. 14:30 Szükségfegyverek: ebben is egyetértünk. A kerti grillsütők pl nem mutattak valami jól egy professzionálisnak mondott hadsereg tankjain.

Grillbefore.jpg

pláne, hogy nem is váltak be.
Szükségfegyver volt a PPSz-43 meg valamilyen szinten a Sherman tank is és szvsz egyikre sem mondható hogy ne vált volna be. Szóval szerintem nem ezen múlik :)
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

swordmanus írta: 2022.05.02. 13:52 Fenn van a lapomon a korabeli szakutasítás, és abban van ilyen leírás, ha jól rémlik.
Molotov koktél? Cö-cö-cö... mindjárt megszólnak érte Sword - hiszen olyat az ISIS is használ. Spoiler warning - az ukránok terroristák által is használt fegyvereket is bevetnek a megszállókkal szemben. Milyen már? Ahelyett, hogy hagynák magukat tarkón lövetni, mint egy becsületes hadsereg... :evil:

Ha de elég az OFFolásból. Hogy szakmai content is legyen: a Switchblade, és társainál (ami akár az ukrán home made drón+VOG17 megoldás profi, ipari változatának is tekinthető :D ) hogyan oldják meg, hogy ne lehessen bemérni a kezelőt? Vagy a loitering ammunition kategóriában is vállalják a felhasználók az ezzel járó kockázatokat?
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

G.D írta: 2022.05.02. 14:40 Szükségfegyver volt a PPSz-43 meg valamilyen szinten a Sherman tank is és szvsz egyikre sem mondható hogy ne vált volna be. Szóval szerintem nem ezen múlik :)
Ha az ellenség csinálja - akkor szükségfegyver, Kusturicáért kiáltó gányolás, rosszabb mint a jacuzzi Macskajajban. Ha a preferált oldal - akkor zseniális harctéri innováció, startup kultúra a hadseregben :lol: :lol: :lol: lb még kém vs felderítő, lesipuskás vs mesterlövész

Witzet félretéve - az ember számít, sokkal többet, mint a kütyük. Az irodalomban 1:3 arányt * szoktak emlegetni, hogy mennyit számít a technika, és mennyit az emberi akarat (motivált haderő vs motiválatlan). A motivált ember azon gondolkodik, hogyan oldja meg a feladatot. A motiválatlan pedig azon, hogyan ússza meg a feladat végrehajtását.


* nem tudom, ezt hogy számolták ki, de már vagy 3 helyen olvastam. Lehet, hogy ugyanazt a tudományosan megalapozatlan számot idézik :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Petya357 2022.05.02. 14:56-kor.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

G.D írta: 2022.05.02. 14:40 Szükségfegyver volt a PPSz-43 meg valamilyen szinten a Sherman tank is és szvsz egyikre sem mondható hogy ne vált volna be. Szóval szerintem nem ezen múlik :)
Szia,

Szerintem kifejezetten a grillsutos szerencsetlenkedesre irta Petya, hogy nem valt be.

Bel
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

bel írta: 2022.05.02. 14:56 Szia,

Szerintem kifejezetten a grillsutos szerencsetlenkedesre irta Petya, hogy nem valt be.

Bel
Köszönöm a pontosítást. Igen.
És ironizálni próbáltam - de nem jött be. ....kb mint a grillrács ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

bel írta: 2022.05.02. 14:56 Szia,

Szerintem kifejezetten a grillsutos szerencsetlenkedesre irta Petya, hogy nem valt be.

Bel
Értettem, sőt, én is tudtam volna olyanra is példát hozni ami nem vált be.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

aksurv írta: 2022.05.01. 22:48 Annyira nem.
Jelet bocsájt ki. Ami felderíthető. Láttam olyan videót ahol a dronost megszortak.
Nem véletlen hogy a legujabb bayraktarok már műholdas kommunikációt hasznalnak.
Azért egy nagyságrenddel nehezebb bemérni a rádiót, és kiadni a megfelelő tüzérségi, aknavetős stb. csapatoknak "megsemmisítésre", mint mondjuk kiszúrni egy mesterlövészt az alapján, hogy honnan jött a lövés. A mai harcoló csapatok túlnyomó többsége utóbbihoz rendelkezik megfelelő felszereléssel (van szeme!), az előbbihez viszont olyan cucc kellene, ami jelenleg kb. senkinek nem szokott kéznél lenni.

Persze nyilván ennek is meglesz az ellenszere (tapasztalati úton, vérrel írva a szabályokat, ha másképp nem). Amire meg majd a drónosok találnak ki pl. 3-4 átjátszót a közelben, ahonnan felváltva adják a jelet stb.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

aksurv írta: 2022.05.02. 09:43 Annyira nem újdonság.
Az isis is ezt csinálta már. A szükségfegyverek pedig soha nem jó hír egy haderő számára.
Milyen értelemben nem jó hír?

A támadónak nem jó, hogy "rendes" fegyverre már nem fussa, kezd B+ lenni, vagy a megtámadottnak, mivel nem konvencionális fegyverzet. ezért sokkal nehezebb ellene védekezni, nincs ellene rendes védelmi doktrina, ezért sokkal hatékonyabban pusztulnak tőle?
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

AndyA írta: 2022.05.02. 16:01 Azért egy nagyságrenddel nehezebb bemérni a rádiót, és kiadni a megfelelő tüzérségi, aknavetős stb. csapatoknak "megsemmisítésre", mint mondjuk kiszúrni egy mesterlövészt az alapján, hogy honnan jött a lövés. A mai harcoló csapatok túlnyomó többsége utóbbihoz rendelkezik megfelelő felszereléssel (van szeme!), az előbbihez viszont olyan cucc kellene, ami jelenleg kb. senkinek nem szokott kéznél lenni.

Persze nyilván ennek is meglesz az ellenszere (tapasztalati úton, vérrel írva a szabályokat, ha másképp nem). Amire meg majd a drónosok találnak ki pl. 3-4 átjátszót a közelben, ahonnan felváltva adják a jelet stb.
A rádiójel kb. légvonalban megy az operátortól a drónhoz is, meg a rádiófelderítőhöz is. Csak az utóbbi a földön van. Így az operátor igyexik olyan terepakadályt találni, ami takarja a felderítő (feltételezett, valószínű) helye felől, de kilátása van a magasabban lévő drónra.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

AndyA írta: 2022.05.02. 16:06 Milyen értelemben nem jó hír?

A támadónak nem jó, hogy "rendes" fegyverre már nem fussa, kezd B+ lenni, vagy a megtámadottnak, mivel nem konvencionális fegyverzet. ezért sokkal nehezebb ellene védekezni, nincs ellene rendes védelmi doktrina, ezért sokkal hatékonyabban pusztulnak tőle?
Van.
Csak nincs mindenhol.
Alapvetően arra jó amire az ISISnek.
Propagandára, ami egyáltalán nem az utolsó szempont.
És ez ennyire számít.
Kijev szelleme sztori
https://nypost.com/2022/05/01/heroic-gh ... ne-admits/
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára aksurv 2022.05.02. 16:26-kor.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

theHassan írta: 2022.05.02. 16:20 A rádiójel kb. légvonalban megy az operátortól a drónhoz is, meg a rádiófelderítőhöz is. Csak az utóbbi a földön van. Így az operátor igyexik olyan terepakadályt találni, ami takarja a felderítő (feltételezett, valószínű) helye felől, de kilátása van a magasabban lévő drónra.
Ez működik ott ahol, nincs EW repülőgép.
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

aksurv írta: 2022.05.02. 16:23 Ez működik ott ahol, nincs EW repülőgép.
Ez így van. Csak abból kevés van, így a drón operátor abban bízik, hogy mások fontosabbak, mint ő.

Annyit kell még hozzátenni, hogy a kis irányító állomások kevés energiát sugároznak, messziről nehéz hallani. Közel jönni meg nem szeretnek...
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Ukrán T-64 tűzharca de végül kilövik a hajtóművét.Csak ketten voltak benne? :roll:
https://www.reddit.com/r/CombatFootage/ ... ight_near/
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Válasz küldése