Katonai és rendvédelmi

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: brh562 »

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

brh562 írta: 2018.10.23. 08:41 https://www.thefirearmblog.com/blog/201 ... 3eor6bR48k

most akkor mégis lecserélik ?

öö, a G36-ot lecserelik, de hogy mire es mikor az eltunik a burokraciaban. Pont errol szol hir, is hogy leallt a tender elvileg.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: brh562 »

Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Zotyika írta: 2018.10.19. 20:52 FMJ-vel súlyosbítva. Katasztrófa az egész. Kakas, miegymás. Mintha direkt csinálnák, pedig nem, csak ennyire hülyék a fegyverhez, azokra meg nem hallgatnak, akik értenek is hozzá.
Másodkézi infó, igaz kb. 2008-ból. Előrehaladott tárgyalások folytak a Fiocchi EMB rendszeresítéséről, amiből végül nem lett semmi.
Utána hírbe hozták a MEN PEP QD -t, hogy majd azzal lövedéktípussal szerelik a rendőrök lőszereit Sirokon.
A végeredmény ugyanaz: semmi.

Nyilván nem kell párhuzamot vonni a TEK-nél rendszerben lévő lőszerekkel, mert ugye ők kevesebben vannak/jobban képzettek(meg vagonszámra öntötték a lóvét hozzájuk), de ettől még nincs értelmes magyarázat arra, hogy miért nem teszik "biztonságossá" ( ez így elég fura szókapcsolat lett) a fegyverhasználatot minden egyes zsaru számára.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

szöged írta: 2018.10.19. 15:26 erős a gyanúm, hogy a hozzáértő bácsi összkeevrte a lángszórós sztorit egy hagyományos lakástűzzel
Nem.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

G.D írta: 2018.10.24. 12:18 Nem.
így szólt az eredeti kijelentés, mellyel kapcsolatban kétségeim merültek fel:

"azt mondta a hozzáértő bácsi hogy lángszórós támadásnál mire el/megégnél, addigra rég megfulladtál a képződő mérgező gázoktól (meg gondolom belélegezhető oxigén se sok marad)."

attól, hogy valaki nagy átéléssel adja elő a mondandóját, melyet ő maximálisan elhisz, még nem feltétlenül lesz igaz

meg attól, hogy a lángszórók műszaki felépítésével kapcsolatban ő a tutimegmondóember, még nem jelenti automatikusan, hogy az emberre gyakorolt élettani hatásokkal kapcsolatban is ő a megfelelő szagértő

hangsúlyozzuk ki: nem állítom, hogy komplett hülyeség a mérgező gáz és az oxigénhiány
azt állítom, hogy a toxikus gázok és az oxigénhiány együttesen sem lehet a lángszórós támadásnál fellépő elsődleges okozója az áldozatok elhalálozásának [másodlagos persze lehet, ha nem sikerült rendesen telibetolni a bunker lőrését ... hiszen jól felgyújt(hat)ja a környéket, és kb olyan helyzet áll(hat) elő, mint egy lakástűz esetében...ilyen esetben azonban az áldozatok még jelentős ideig képesek lőni az ellent)

röviden levezetném az elméletemet, melyet természetesen szabad cáfolni:
amennyiben az elsődleges halálok valóban a toxikus gázok belélegzése lenne, akkor minden katona időben felvenné a gázálarcot, mert erre képeznék ki őket (hogy minél tovább harcképesek maradjanak)

én egyébként nem ismerek olyan égés során keletkező mérgező gázt, ami ilyen gyorsan eszméletvesztést (szándékosan nem halált írtam) okozna
(tudom: ez azért lehet, mert műveletlen vagyok)

persze vannak gázok, melyek ellen a gázálarc nem véd
a szénmonoxidot kizárhatjuk ezen a hőmérsékleten + szabad téren, így marad a széndioxid, ami meg reverzibilisen kötődik a hemoglobinhoz, szóval nem durva ... kb olyan az élettani hatása, mint mikor valaki héliumot szipákol

ha az lenne a fő halálok, hogy huzamosabb időn keresztül nincs az áldozatok környezetében elég oxigén (ami azért elég nagy hülyeség, mert akkor a tűz sem égne...meg egyébként is: mennyi ideig tart, míg egy ember elveszíti az eszméletét azért, mert oxigénhiányos az általa belélegzett gázelegy?), akkor elég kézenfekvő megoldás lenne a bunkereket ellátni néhány oxigénpalackkal

miért nem tették?
valószínűleg azért, mert ezek az eszközök az esetek igen csekély hányadában lettek volna célravezetőek

mert a lángszóró rendeltetésszerű használata esetén pont nem védi meg az áldozatot sem a gázálarc, sem az oxigénpalack, sem a kettő együtt
(kivételekre meg nem alapozunk szabályt)

persze majd egyszer végignézem a videót, ha lesz rá fölösleges fél órám
Tomi10101
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 126
Csatlakozott: 2018.06.15. 21:36
Tartózkodási hely: Langerhans-szigetek

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Tomi10101 »

szöged írta: 2018.10.24. 16:57 így szólt az eredeti kijelentés, mellyel kapcsolatban kétségeim merültek fel:

"azt mondta a hozzáértő bácsi hogy lángszórós támadásnál mire el/megégnél, addigra rég megfulladtál a képződő mérgező gázoktól (meg gondolom belélegezhető oxigén se sok marad)."

attól, hogy valaki nagy átéléssel adja elő a mondandóját, melyet ő maximálisan elhisz, még nem feltétlenül lesz igaz

meg attól, hogy a lángszórók műszaki felépítésével kapcsolatban ő a tutimegmondóember, még nem jelenti automatikusan, hogy az emberre gyakorolt élettani hatásokkal kapcsolatban is ő a megfelelő szagértő

hangsúlyozzuk ki: nem állítom, hogy komplett hülyeség a mérgező gáz és az oxigénhiány
azt állítom, hogy a toxikus gázok és az oxigénhiány együttesen sem lehet a lángszórós támadásnál fellépő elsődleges okozója az áldozatok elhalálozásának [másodlagos persze lehet, ha nem sikerült rendesen telibetolni a bunker lőrését ... hiszen jól felgyújt(hat)ja a környéket, és kb olyan helyzet áll(hat) elő, mint egy lakástűz esetében...ilyen esetben azonban az áldozatok még jelentős ideig képesek lőni az ellent)

röviden levezetném az elméletemet, melyet természetesen szabad cáfolni:
amennyiben az elsődleges halálok valóban a toxikus gázok belélegzése lenne, akkor minden katona időben felvenné a gázálarcot, mert erre képeznék ki őket (hogy minél tovább harcképesek maradjanak)

én egyébként nem ismerek olyan égés során keletkező mérgező gázt, ami ilyen gyorsan eszméletvesztést (szándékosan nem halált írtam) okozna
(tudom: ez azért lehet, mert műveletlen vagyok)

persze vannak gázok, melyek ellen a gázálarc nem véd
a szénmonoxidot kizárhatjuk ezen a hőmérsékleten + szabad téren, így marad a széndioxid, ami meg reverzibilisen kötődik a hemoglobinhoz, szóval nem durva ... kb olyan az élettani hatása, mint mikor valaki héliumot szipákol

ha az lenne a fő halálok, hogy huzamosabb időn keresztül nincs az áldozatok környezetében elég oxigén (ami azért elég nagy hülyeség, mert akkor a tűz sem égne...meg egyébként is: mennyi ideig tart, míg egy ember elveszíti az eszméletét azért, mert oxigénhiányos az általa belélegzett gázelegy?), akkor elég kézenfekvő megoldás lenne a bunkereket ellátni néhány oxigénpalackkal

miért nem tették?
valószínűleg azért, mert ezek az eszközök az esetek igen csekély hányadában lettek volna célravezetőek

mert a lángszóró rendeltetésszerű használata esetén pont nem védi meg az áldozatot sem a gázálarc, sem az oxigénpalack, sem a kettő együtt
(kivételekre meg nem alapozunk szabályt)

persze majd egyszer végignézem a videót, ha lesz rá fölösleges fél órám
Szia!

Szén-dioxidnál a koncentráció számít leginkább.
Éppen aktuális a CO2-vel kapcsolatban, a borospince smafu? :)
Igaz, héliumos lufi, vagy szódapatron mennyiségben "friss hegyi levegő" az is... :) Amúgy szabad térben nem nagyon lehet gond, mert másfélszer nehezebb a levegőnél, égésnél viszont "gáz lehet", mert tűzoltó készülékekben is használják oltóanyagként. Nem tudom, milyen gázt égettek, de elvileg tökéletes égésnél CO2 és víz kellett hogy keletkezzék.
KLT
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2018.06.12. 10:34

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: KLT »

Amennyire én tudom, lángszórónál nem abba halnak bele, hogy kívülről meggyulladnak, hanem mikor elkezdene a fájdalomtól üvölteni, akkor levegővételkor letüdőzi a lángokat. Ezért futnak a meggyújtott kaszkadőrök szélirányba a filmekben.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2356
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Ismereteim szerint( ha tévedek a hozzáértők javitsanak ki) ha valakit felgyújtanak, a testén végbemenő égéskor
a tüdejéből is kivonja(szívja) az oxigént . Ez a fő oka a fulladásnak, másodlagos a tüdőbe kerülő láng okozta égés.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

KLT írta: 2018.10.25. 17:24 Amennyire én tudom, lángszórónál nem abba halnak bele, hogy kívülről meggyulladnak, hanem mikor elkezdene a fájdalomtól üvölteni, akkor levegővételkor letüdőzi a lángokat. Ezért futnak a meggyújtott kaszkadőrök szélirányba a filmekben.
magam is ezt tartom a legvalószínűbb verziónak (kiegészítvén a traumás/hypovolémiás sokkal)

összefoglalván:
amennyiben a közvetlen környezeted hőmérséklete elér egy bizonyos szintet, akkor hamarabb halsz meg, ha próbálsz lélegezni, mint ha nem, mert a tüdőd is égési sérüléseket szenved
de akkor, amikor ennyire magas hőmérsékletről beszélünk (lángszórós találat), akkor a végeredmény kb ígyis-úgyis borítékolható, a különbség meg leginkább másodpercekben mérhető

de a lényeg:
szó sincs mérgező gázokról
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

https://444.hu/2018/10/26/tartalekos-ka ... d-atvertek


Végre!
A kilépésem óta várom mikor kap nagyobb nyilvánosságot ez a turpisság, hát sokáig vártam.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

regitiszt írta: 2018.10.26. 07:25 https://444.hu/2018/10/26/tartalekos-ka ... d-atvertek


Végre!
A kilépésem óta várom mikor kap nagyobb nyilvánosságot ez a turpisság, hát sokáig vártam.
Ha ez így igaz, akkor ez gyönyörű... Nekem is van egy munkatársam, aki jelentkezett, meg is volt a 20 nap kiképzése. Leszerelni milyen feltételekkel lehet, ha majd jön a behívó az újabb 60 napra?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: brh562 »

hihi mindenkinek megvan a jó reggele :):) de várjuk meg SWORD ot ő hogy látja :):)
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

brh562 írta: 2018.10.26. 08:38 hihi mindenkinek megvan a jó reggele :):) de várjuk meg SWORD ot ő hogy látja :):)
Jelentkezem!

Na akkor mindez belülről meg kívülről is nézve.
Ami a 20 napot illeti.
Valóban nem reklámozzák agyon, de így utólag visszatekintve ez a kisebb eltérés a valóságtól, mintha a 20+60 napot zengenék. Ugyanis gyakorlatban első évben a 20 nap adott, és plusz feladatokra jellemzően a 20 napon átesett tartalékosok hívhatók be. Viszont ez ha nem nagy a baj (pl. árvíz, egyéb katasztrófa), akkor ilyen pár napos, és fakultatív dolgok, én pl. november közepén megyek két (másfél?) napra szellőztetni az egyenruhát eskütételre (fotózni, sajtózni akarok, és így lesz fuvarom, kajám meg fizum). De ez is úgy volt hirdetve, hogy aki eddig nem volt eskütételen (év eleje, Szentendre) azoknak erősen ajánlott, a többiek meg ha szeretnék. Nyilván ha senki nem ment volna önként, akkor azért kevésbé lett volna fakultatív, de ilyenre nem volt szükség tudtommal. Azt kell látni: jelenleg futó feladatokhoz bőven sokszoros a létszám (pedig még ugye nincs is feltöltve a rendszer), szóval ha nem érsz rá, akkor az jellemzően nem gáz. Mondom persze, ha nagy a baj, akkor mindenkire szükség van... De ha pl. van egy nagy megyei katasztrófavédelmi gyakorlat, és kell rá 5-10 ember, de vagyunk a megyében párszázan... Lássátok ezt reálisan: azért jó a tartalékkeret, mert feladatfüggően lehet játszani a létszámmal. Feleslegesen nem hívnak be.
Amúgy ma két cikket is olvastam, Kovács Gyula és Csörgő László is elkezdte nyomatni... A linkelt cikk Lászlóé, aki a napokban lett elutasítva, mint jelentkező. nem azért mert nem alkalmas, sőt, szerintem is az lenne. Inkább az elmúlt időszakban rendszeresen és nyilvánosan megfogalmazott honvédségellenes kritikái aggasztóak: én sem szeretném, ha jönne bomlasztani az amúgy magas morált! (Nem viccelek, nálunk tényleg magas a morál, mindenki azért jött, mert csinálni akarja.) Szóval fenntartásokkal kell olvasni. Meg ezek a szakértő urak pár fotó meg cikk alapján elemeznek. Én meg belülről látom, és letelt több, mint egy évem, szóval el is tudom mondani, hogy akkor ez egy évre vetítve... Nyilván helyi sajátosságok miatt eltérések lehetnek. De higyjetek, akinek akartok. Ennek a két provokátornak ne nagyon.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Fortitu írta: 2018.10.26. 08:35 Ha ez így igaz, akkor ez gyönyörű... Nekem is van egy munkatársam, aki jelentkezett, meg is volt a 20 nap kiképzése. Leszerelni milyen feltételekkel lehet, ha majd jön a behívó az újabb 60 napra?
Nem kell befosni, ha kérdése van, add meg a számom vagy e-mailem!
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: borsodi »

Lehet csámcsogni a sünökön is:

Terheléses lőgyakorlaton vett részt a józsefvárosi zsaruk akciócsoportja.
Ám ha belegondolok, hogy egy háztömbökön át tartó futás után veszélyeztet egy polgárt vagy egy társamat egy fegyveres bűnöző, és ott, az adott helyzetben mint rendőr a jog- és szakszerűség törvényi feltételei mellett használnom kell a fegyverem, pontosan ilyen terhelés mellett kell céloznom. A mi kis egységünk speciális munkát végez a a józsefvárosi kapitányságon belül, szükség van arra, hogy a modern kiképzési elvek szerint életszerű körülmények között álljunk helyt.
Természetesen a "kiképzésük" és a szolgálati fegyverhasználat szabályai egyáltalán nem összeegyeztethetőek... Báár így legalább hosszú futás után is tudnak célzott comblövést leadni. :lol:

http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... zok-utan#4
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

borsodi írta: 2018.10.26. 12:15 Lehet csámcsogni a sünökön is:

Terheléses lőgyakorlaton vett részt a józsefvárosi zsaruk akciócsoportja.



Természetesen a "kiképzésük" és a szolgálati fegyverhasználat szabályai egyáltalán nem összeegyeztethetőek... Báár így legalább hosszú futás után is tudnak célzott comblövést leadni. :lol:

http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... zok-utan#4

Körkörös lőlap renvédelmi kiképzésen, 2018-ban. Lol.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2018.10.26. 12:21 Körkörö :shock: s lőlap renvédelmi kiképzésen, 2018-ban. Lol.
A lolap a legkisebb gond, mivel terheles +pontos loves volt feladat. Ha a fekete volt volt megadva celfeluletkent az nagyjabol hasonlo meretu, mint az IDPA lap nullas zonaja.De ha sima papirtanyert szurnak fol az se problema, mert a celnak az is tokeletesen megfelel.
A problema az, hogy egy ilyen kepzes megtartasa kiemelt hir a rendorseg honlapjan, nem pedig napi heti emlitesre se melto unalmas rutin feladat.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: vato »

gvass1 írta: 2018.10.26. 12:21 Körkörös lőlap renvédelmi kiképzésen, 2018-ban. Lol.
... tarkólövést gyakorolták... ;)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: The Gent »

swordmanus írta: 2018.10.26. 11:56 Jelentkezem!

Na akkor mindez belülről meg kívülről is nézve.
Ami a 20 napot illeti.
Valóban nem reklámozzák agyon, de így utólag visszatekintve ez a kisebb eltérés a valóságtól, mintha a 20+60 napot zengenék. Ugyanis gyakorlatban első évben a 20 nap adott, és plusz feladatokra jellemzően a 20 napon átesett tartalékosok hívhatók be. Viszont ez ha nem nagy a baj (pl. árvíz, egyéb katasztrófa), akkor ilyen pár napos, és fakultatív dolgok, én pl. november közepén megyek két (másfél?) napra szellőztetni az egyenruhát eskütételre (fotózni, sajtózni akarok, és így lesz fuvarom, kajám meg fizum). De ez is úgy volt hirdetve, hogy aki eddig nem volt eskütételen (év eleje, Szentendre) azoknak erősen ajánlott, a többiek meg ha szeretnék. Nyilván ha senki nem ment volna önként, akkor azért kevésbé lett volna fakultatív, de ilyenre nem volt szükség tudtommal. Azt kell látni: jelenleg futó feladatokhoz bőven sokszoros a létszám (pedig még ugye nincs is feltöltve a rendszer), szóval ha nem érsz rá, akkor az jellemzően nem gáz. Mondom persze, ha nagy a baj, akkor mindenkire szükség van... De ha pl. van egy nagy megyei katasztrófavédelmi gyakorlat, és kell rá 5-10 ember, de vagyunk a megyében párszázan... Lássátok ezt reálisan: azért jó a tartalékkeret, mert feladatfüggően lehet játszani a létszámmal. Feleslegesen nem hívnak be.
Amúgy ma két cikket is olvastam, Kovács Gyula és Csörgő László is elkezdte nyomatni... A linkelt cikk Lászlóé, aki a napokban lett elutasítva, mint jelentkező. nem azért mert nem alkalmas, sőt, szerintem is az lenne. Inkább az elmúlt időszakban rendszeresen és nyilvánosan megfogalmazott honvédségellenes kritikái aggasztóak: én sem szeretném, ha jönne bomlasztani az amúgy magas morált! (Nem viccelek, nálunk tényleg magas a morál, mindenki azért jött, mert csinálni akarja.) Szóval fenntartásokkal kell olvasni. Meg ezek a szakértő urak pár fotó meg cikk alapján elemeznek. Én meg belülről látom, és letelt több, mint egy évem, szóval el is tudom mondani, hogy akkor ez egy évre vetítve... Nyilván helyi sajátosságok miatt eltérések lehetnek. De higyjetek, akinek akartok. Ennek a két provokátornak ne nagyon.
Nekem is van egy "nyugdijas" katonatiszt ismerosom, kb. ugyanazt mondta amit a "sertodott, provokator" figura... Rohadtul sajnalom, hogy igy elszarodott ez az egesz. Nem a magadfajtak tehetnek errol, nehogy felre ertsed...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

The Gent írta: 2018.10.26. 13:04 Nekem is van egy "nyugdijas" katonatiszt ismerosom, kb. ugyanazt mondta amit a "sertodott, provokator" figura... Rohadtul sajnalom, hogy igy elszarodott ez az egesz. Nem a magadfajtak tehetnek errol, nehogy felre ertsed...
Nem értem félre...
A nyugdíjas katonák egy érdekes kérdés... Ugye nekünk a törzsünk ÖMT-s (nyugdíjas öreg róka). Idővel nyilván kineveljük a saját törzsünk, de eleinte aranyat ér olyan törzs, aki képben van. Szerintem (szerintük) ők jobban jártak velünk, mint az eddig kapott ÖMT-s feladatokkal.
Szóval lehet ÖMT-sként területvédelmisekkel foglalkozni, nyilván nem mindenkinek. A régi katonáknál ugye ott van, hogy bejön gipsz jakab, és mondja, hogy akkor ő jelentkezne, hiszen mindenkit felvesznek, ő ennél még különb is. Tegyük fel, így is van, hiszen képzettebb, stb. majd előveszik az aktáját, mert ismerik a munkásságát. És sajnálkozva megköszönik a jelentkezést, de... Van a csapatomban több vén róka is, aki volt sorkatona, a legkirályabb őrmesterem meg elmondása szerint ifjú korában nem is volt épp makulátlan mintakatona. Mégis felvették, simán. Aki katona volt, és mégse veszik fel, annak hidd el, oka van! Az, hogy beviszed a jó alkalmassági vizsgálataid, és utána hetekkel kötnek szerződést csak, na annak is. Borítékolom, hogy nem csak pihen a kupac mélyén az aktád. :-)
Szóval én nem mondanám, hogy elszaródott, mert egyszerűen még ki se derült, hogy mi lesz ebből. Talán jövő ilyenkor már lehet látni. Hiszen 2019 lesz az első olyan év, amikor már az első adag ember alkalmazható.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Mindeközben a területvédelmiseknél összekötődött a kellemes a hasznossal. Alájátszották a kiképzendőket, meg tanultak is ezt-azt.
https://www.youtube.com/watch?v=sGu3GykPa8Y
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Kis jövőbe tekintés, ha nem tévedek: egy fullra felfegyverzett területvédelmis raj...
Kép
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: The Gent »

swordmanus írta: 2018.10.26. 20:54 Kis jövőbe tekintés, ha nem tévedek: egy fullra felfegyverzett területvédelmis raj...
Kép
A szakallas taliban harcos, hardcore-ban nyomja... 8-)
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
PRTVIII
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2018.06.10. 09:35

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: PRTVIII »

The Gent írta: 2018.10.26. 21:01 A szakallas taliban harcos, hardcore-ban nyomja... 8-)
Tudom hogy a kép nem külföldön készült, de ha tudnád hogy Irakban, és Afganisztánban mit jelent a szakáll, akkor nem poénkodnál tálibos hasonlattal.
Mert a megjegyzésed alapján sok tálib katona van a MH. külszolgálatot adó állományában.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

PRTVIII írta: 2018.10.27. 09:56 Tudom hogy a kép nem külföldön készült, de ha tudnád hogy Irakban, és Afganisztánban mit jelent a szakáll, akkor nem poénkodnál tálibos hasonlattal.
Mert a megjegyzésed alapján sok tálib katona van a MH. külszolgálatot adó állományában.
Az lett volna igazi, ha én is ott vagyok... perpillanat kicsit emberesebb szakállam van. :-)
Ezzel együtt szerintem tök jó a területvédelmisek ilyen célú alkalmazása. A területvédelmisekre is ragad ez+az, és mivel ez a csapat három megyéből jött össze, simán hazavihetik a tanultakat és továbbadhatják. HA kihozzák a dologból a maximumot és van egy csepp eszük...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: The Gent »

swordmanus írta: 2018.10.27. 13:12 Az lett volna igazi, ha én is ott vagyok... perpillanat kicsit emberesebb szakállam van. :-)
Ezzel együtt szerintem tök jó a területvédelmisek ilyen célú alkalmazása. A területvédelmisekre is ragad ez+az, és mivel ez a csapat három megyéből jött össze, simán hazavihetik a tanultakat és továbbadhatják. HA kihozzák a dologból a maximumot és van egy csepp eszük...
Hat , csak az irigyseg beszelt belolem, mert az en arcszorzetem mar erosen deresedik... :lol:
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

The Gent írta: 2018.10.27. 17:56 Hat , csak az irigyseg beszelt belolem, mert az en arcszorzetem mar erosen deresedik... :lol:
Én is szakállra fogok őszülni, mert hajam nem marad, és az első fehér szálak kezdenek megjelenni. Az én szakállam inkább vörösbe hajlik, mint az őszi erdő... :-)
Viszont így klasszul harmonizál az MTP színekkel. :-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

swordmanus írta: 2018.10.26. 11:56 Jelentkezem!

Na akkor mindez belülről meg kívülről is nézve.
... Nyilván helyi sajátosságok miatt eltérések lehetnek. De higyjetek, akinek akartok. Ennek a két provokátornak ne nagyon.
Hát.... öööö.... Én ugyan nem látom belülről a tartalékos rendszert, ezt azért szögezzük le ugye. Ettől viszont véleményem az van.
Ami a cikket illeti, tudom, ne politizáljunk de ez nem is annyira politika, én a cikket közlő hírportált egy fake news gyártónak tartom. Ettől függetlenül, a cikkben írottak egy kis részét tekintve, szerintem igaza van.
Kezdjük a szerintük "fekete levessel": Azon kiakadni, hogy mi áll a reklámban, hogy évi 20 vagy évi 20+60 nap, szerintem egyszerűen csak rémhír terjesztés, hiszen valóban, ha valamit reklámoznak, akkor sem fogják a nagy büdös valóságot közölni, sőt, néha szuper ostobaságokat mondanak - pl. Red Bull szárnyakat ad és hasonlóak -, ez pedig egy toborzó reklám amiről a cikkben szó esik. Tehát valamivel ebben is "kecsegtetni" kell. Az 1848-as években, mikor a falukban toboroztak a katonák, akkor sem azzal kecsegtettek a falukban, hogy ha beállsz huszárnak az életed fele abból fog állni, hogy eteted, csutakolod, meg a szarát takarítod a lovadnak, meg hogy hatalmas szerencséd lesz, ha nem pusztulsz meg az első csatádban, hanem olyanokkal, hogy pénzt kapsz ha beállsz, meg szép posztó ruhát, csizmát, ellátást, meg hogy a csajok hasítani fognak így utánad és persze, hogy akár óbesterségig is viheted, ami persze szintén nem volt igaz, legutóbbi semmiképpen. Tehát ez a reklám nekem pl. teljesen OK, de legalábbis semmiképpen sem "fekete leves". Ha valaki csakis egy reklámból, egy toborzó plakátról tájékozódik és nem nézi meg a jogi szabályozást is itt a 21. században, hogy mibe ugrik bele, na arra azt mondom így járt, magára vessen.
Annak meg én a felét sem hiszem el, hogy a nyugdíjasoknak adót vontak volna a nyugdíjából, ha nem jelentkeznek. Ez szerintem megint valami hülyeség lesz, hiszen a nyugdíj eleve nem adóköteles, szóval ezt én nem tudom elképzelni.
Az viszont totálisan igaz, hogy többségében olyanokat vesznek fel, akik hát hogy is mondjam.... senkit sem szeretnék megsérteni, de pl. Te is sword életedben nem voltál még katona, aztán máris hadnagy lettél, mert diplomád van és mert elég gyors voltál a jelentkezésnél. Ráadásul Te is negyven+ éves Vagy. Ez számomra kb. mindent elmond. Ez pedig nem bomlasztás, hanem tény.
Ugyanakkor ne felejtsük el azt sem, amit a "tisztelt" hírportál mélyen elhallgat! Nevezetesen, hogy az őszerintük "megfelelő korú" - húsz+ éves - és még sorkatonai múlttal, vagy hivatásos múlttal+előképzettséggel is rendelkező emberek, hát kishazánkban nem nagyon léteznek már. Akik meg mégis, hát azok jó eséllyel már állományban vannak a hivatásosok között. Ez pedig bizony azért van, mert ugye 2004-ben, több mint 135 éves fennállása után megszüntették a sorkatonaságot. Ez óriási hiba volt, mondjon bárki bármit, százszor jobb volt még az is, mint ami most van. Leszerelték a sok fegyvert és eladták, vagy ingyen odaadták valakiknek, a hivatásosok egy részét is szélnek eresztették, stb....stb.... had ne soroljam, ezekkel szerintem aki itt fórumozik szinte mindenki tisztában van. Hogyan várhatja bárki ezek után, hogy huszon pár éves, sorkatonai, vagy bármilyen egyéb katonai, szolgálati tapasztalattal rendelkezőek jelentkezzenek tartalékosoknak száz, vagy pláne ezer számra???? Ez valami vicc??
És persze ott vannak még olyan dolgok is, hogy a mai fiatalok jó része teljesen másképp szocializálódott, mint mi. Sokan közülük nem is értik mi az a hazaszeretet, hiszen mikor megszülettek, már nyitott határok voltak és az ált. iskolában ők azt tanulták, hogy európaiak, nem hogy magyarok. Ezért is van, hogy sokuk eleve azt tervezi, hogy külföldre megy nem csak dolgozni de élni is, amint szabadul az iskolából. (Azután persze sokan csalódnak, mert rájönnek ott se kolbász a kerítés, de ez most nem tartozik ide.) Sokan közülük szociális média függők. Létezni sem tudnak a faszbúk, vagy tw. nélkül, de legalábbis a mobiljuk nélkül. stb....stb.... És ők védenék az országot? Akkor már százszor inkább a negyven+ éves swordhoz hasonlóak!
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Gaston Glock írta: 2018.10.28. 21:03 Hát.... öööö.... Én ugyan nem látom belülről a tartalékos rendszert, ezt azért szögezzük le ugye. Ettől viszont véleményem az van.
Ami a cikket illeti, tudom, ne politizáljunk de ez nem is annyira politika, én a cikket közlő hírportált egy fake news gyártónak tartom. Ettől függetlenül, a cikkben írottak egy kis részét tekintve, szerintem igaza van.
Kezdjük a szerintük "fekete levessel": Azon kiakadni, hogy mi áll a reklámban, hogy évi 20 vagy évi 20+60 nap, szerintem egyszerűen csak rémhír terjesztés, hiszen valóban, ha valamit reklámoznak, akkor sem fogják a nagy büdös valóságot közölni, sőt, néha szuper ostobaságokat mondanak - pl. Red Bull szárnyakat ad és hasonlóak -, ez pedig egy toborzó reklám amiről a cikkben szó esik. Tehát valamivel ebben is "kecsegtetni" kell. Az 1848-as években, mikor a falukban toboroztak a katonák, akkor sem azzal kecsegtettek a falukban, hogy ha beállsz huszárnak az életed fele abból fog állni, hogy eteted, csutakolod, meg a szarát takarítod a lovadnak, meg hogy hatalmas szerencséd lesz, ha nem pusztulsz meg az első csatádban, hanem olyanokkal, hogy pénzt kapsz ha beállsz, meg szép posztó ruhát, csizmát, ellátást, meg hogy a csajok hasítani fognak így utánad és persze, hogy akár óbesterségig is viheted, ami persze szintén nem volt igaz, legutóbbi semmiképpen. Tehát ez a reklám nekem pl. teljesen OK, de legalábbis semmiképpen sem "fekete leves". Ha valaki csakis egy reklámból, egy toborzó plakátról tájékozódik és nem nézi meg a jogi szabályozást is itt a 21. században, hogy mibe ugrik bele, na arra azt mondom így járt, magára vessen.
Annak meg én a felét sem hiszem el, hogy a nyugdíjasoknak adót vontak volna a nyugdíjából, ha nem jelentkeznek. Ez szerintem megint valami hülyeség lesz, hiszen a nyugdíj eleve nem adóköteles, szóval ezt én nem tudom elképzelni.
Az viszont totálisan igaz, hogy többségében olyanokat vesznek fel, akik hát hogy is mondjam.... senkit sem szeretnék megsérteni, de pl. Te is sword életedben nem voltál még katona, aztán máris hadnagy lettél, mert diplomád van és mert elég gyors voltál a jelentkezésnél. Ráadásul Te is negyven+ éves Vagy. Ez számomra kb. mindent elmond. Ez pedig nem bomlasztás, hanem tény.
Ugyanakkor ne felejtsük el azt sem, amit a "tisztelt" hírportál mélyen elhallgat! Nevezetesen, hogy az őszerintük "megfelelő korú" - húsz+ éves - és még sorkatonai múlttal, vagy hivatásos múlttal+előképzettséggel is rendelkező emberek, hát kishazánkban nem nagyon léteznek már. Akik meg mégis, hát azok jó eséllyel már állományban vannak a hivatásosok között. Ez pedig bizony azért van, mert ugye 2004-ben, több mint 135 éves fennállása után megszüntették a sorkatonaságot. Ez óriási hiba volt, mondjon bárki bármit, százszor jobb volt még az is, mint ami most van. Leszerelték a sok fegyvert és eladták, vagy ingyen odaadták valakiknek, a hivatásosok egy részét is szélnek eresztették, stb....stb.... had ne soroljam, ezekkel szerintem aki itt fórumozik szinte mindenki tisztában van. Hogyan várhatja bárki ezek után, hogy huszon pár éves, sorkatonai, vagy bármilyen egyéb katonai, szolgálati tapasztalattal rendelkezőek jelentkezzenek tartalékosoknak száz, vagy pláne ezer számra???? Ez valami vicc??
És persze ott vannak még olyan dolgok is, hogy a mai fiatalok jó része teljesen másképp szocializálódott, mint mi. Sokan közülük nem is értik mi az a hazaszeretet, hiszen mikor megszülettek, már nyitott határok voltak és az ált. iskolában ők azt tanulták, hogy európaiak, nem hogy magyarok. Ezért is van, hogy sokuk eleve azt tervezi, hogy külföldre megy nem csak dolgozni de élni is, amint szabadul az iskolából. (Azután persze sokan csalódnak, mert rájönnek ott se kolbász a kerítés, de ez most nem tartozik ide.) Sokan közülük szociális média függők. Létezni sem tudnak a faszbúk, vagy tw. nélkül, de legalábbis a mobiljuk nélkül. stb....stb.... És ők védenék az országot? Akkor már százszor inkább a negyven+ éves swordhoz hasonlóak!

Sok mindennel egyetertve. mondtal hulyeseget.

Az szja levonas a korkedvezmenyes hivatasosok eseteben teny, ha nem vallalnak be evi oar het hatar meg laktanyaorzest es hasonlokat.

nekem is van olyan nya. Ales. Szerzom aki ilyenre maszkal.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

swordmanus írta: 2018.10.26. 15:19 Mindeközben a területvédelmiseknél összekötődött a kellemes a hasznossal. Alájátszották a kiképzendőket, meg tanultak is ezt-azt.
https://www.youtube.com/watch?v=sGu3GykPa8Y
Hogyan kell mozgás közben kapaszkodni az elsütőbillentyűbe :?:
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

G.D írta: 2018.10.29. 11:25 Hogyan kell mozgás közben kapaszkodni az elsütőbillentyűbe :?:
:lol: :lol: :lol: :lol:
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

gvass1 írta: 2018.10.29. 08:38 Sok mindennel egyetertve. mondtal hulyeseget.

Az szja levonas a korkedvezmenyes hivatasosok eseteben teny, ha nem vallalnak be evi oar het hatar meg laktanyaorzest es hasonlokat.

nekem is van olyan nya. Ales. Szerzom aki ilyenre maszkal.
A korkedvezményes nyugdíjas az szolgálati járadékos... nem muszáj menjen, eldöntheti, hogy adózik, vagy bejár. Szabadon választhatja a kisebbik rosszat.
Amúgy én már viszonylag öreg vagyok a hadnagyok közt. A századpk. helyettes kb. velem egykorú, a többiek inkább harmincasok. Talán ezért is kaptam én az öreg rókákat: nem vagyok túl tejfelesszájú. Csak a fiuk lehetnék simán, miközben lényegében az apjuk kell legyek. :-D
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

8 ezerrel több katona (önkéntesek nélkül), ez pozitív hír is lehet. Mindenesetre az jó, hogy a korábbi évek után már tapasztalható valami mozgolódás ezen a téren is. Kérdés hogy a mai brutális munkaerő hiányban ezt kikkel tervezik feltölteni, lesz-e olyan fiatal akinek vonzó lehetőség lesz a sereg az ausztriai vagy németországi jól fizető munkalehetőség, vagy éppen egy 300e-s Lidl pénztárosi állás helyett?

https://index.hu/belfold/2018/10/30/nyo ... ar_katona/
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

Eddig 8000 katona hianyzott, ezentul 16 000 fog hianyozni.

Bel
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

bel írta: 2018.10.30. 18:59 Szia,

Eddig 8000 katona hianyzott, ezentul 16 000 fog hianyozni.

Bel
A mostani létszámnak mennyi a feltöltöttsége? Hallottam ismerőstől egy számot, 75% - ez nem tudom hogy tényleg így van-e? Ha igen akkor a +8000 valóban papíron fog létezni csak.
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: brh562 »

nono hány embert küldenek el a minisztériumokból ?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

Szerintem a "75%"-nal sokkal rosszabb a helyzet:
-A parancsnoksagokon (ami a letszam kb. fele, a 200 000 fos hadseregnek valamivel kisebb volt 1953 korul a parancsnoki resze) fel vannak toltve a helyek
-a vegrehajtoknal (tagan ertelmezve, mert a dandarparancsnok is ide tartozik!) kevesebb mint 50% a feltoltottseg, onnan hianyzik szinte mindenki a 8000 fobol (marmint a letszamemeles elott hianyzott 8000 fo).

(A fentit osszeadva egyebkent atlag 75% jon ki, csak a harcertek sokkal kisebb igy.)

Ehhez kapcsolodo story:
Meg 2010 elott azt mondtak a politikusok, hogy nincs penz arra, hogy legyen egy tuzer osztalyunk 18 loveggel (a hideghaboruban kb 1200 volt, koztuk onjaroak is), ezert mostantol kezdve csak egy nagy tuzeruteg lesz, 12 loveggel, es a pontos celzast lehetove tevo kiegeszitok (meteorologia, tuzersegi radarok, ...) nelkul.

Na, 2010 utan jott a bejelentes: erosebb lessz a tuzerseg, mostantol kezdve nem tuzer uteg lesz, hanem ismet osztaly. Persze se meteo, se radar nem lett visszaallitva. Par ev mulva nagy-nagy tuzersegi logyakorlat, ahol aki el es mozog, az mind kint van. Mind az 5 loveg. A pletykak szerint azert pont 5, mert osszesen ennyi embernek volt jogositvanya, amivel ki tudtak vontatni a loterre a lovegeket.
Kovetkezo evre megoldottak ezt a jogositvanyhianyos allapotot: mar csak 4 teherautonak volt/van forgalmija.

Bel
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

TotoHU írta: 2018.10.30. 17:53 8 ezerrel több katona (önkéntesek nélkül), ez pozitív hír is lehet. Mindenesetre az jó, hogy a korábbi évek után már tapasztalható valami mozgolódás ezen a téren is. Kérdés hogy a mai brutális munkaerő hiányban ezt kikkel tervezik feltölteni, lesz-e olyan fiatal akinek vonzó lehetőség lesz a sereg az ausztriai vagy németországi jól fizető munkalehetőség, vagy éppen egy 300e-s Lidl pénztárosi állás helyett?

https://index.hu/belfold/2018/10/30/nyo ... ar_katona/
miként lehet ez pozitív?

még ha feltételezzük, hogy az ország védelmi képességeit valóban növelni kellene a fenyegetettség növekedése miatt, akkor sem a mennyiségre, hanem a minőségre kellene koncentrálni
[analógia: lásd a másik indexes cikket a tengerészetekről; hiába van északkoreának olyan sok hajója, ha egyik sem ér sz@rt sem ... szóval nekünk meg hiába lenne sok katonánk, ha ilyen-olyan okból kifolyólag nem valók semmire (pl a célnak megfelelő eszközök/gépek hiányában)
analógia2: ha asztalosra lenne szükséged, hogy megvalósítsa az általad megálmodott szekrényt, akkor egy jó asztalos kellene, vagy inkább 3 rossz?]

ha a fenyegettség ezt nem teszi indokolttá, úgy meg kifejezetten hátrányos kivonni a gazdaságot növelő versenyszférából a munkaerőt

ha meg a munkaerőpiacon inaktív réteggel kívánják betölteni ezt a 8000 állást, az meg egy sor egyéb kérdést fet fel
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

szöged írta: 2018.10.30. 21:12 miként lehet ez pozitív?

még ha feltételezzük, hogy az ország védelmi képességeit valóban növelni kellene a fenyegetettség növekedése miatt, akkor sem a mennyiségre, hanem a minőségre kellene koncentrálni
[analógia: lásd a másik indexes cikket a tengerészetekről; hiába van északkoreának olyan sok hajója, ha egyik sem ér sz@rt sem ... szóval nekünk meg hiába lenne sok katonánk, ha ilyen-olyan okból kifolyólag nem valók semmire (pl a célnak megfelelő eszközök/gépek hiányában)
analógia2: ha asztalosra lenne szükséged, hogy megvalósítsa az általad megálmodott szekrényt, akkor egy jó asztalos kellene, vagy inkább 3 rossz?]

ha a fenyegettség ezt nem teszi indokolttá, úgy meg kifejezetten hátrányos kivonni a gazdaságot növelő versenyszférából a munkaerőt

ha meg a munkaerőpiacon inaktív réteggel kívánják betölteni ezt a 8000 állást, az meg egy sor egyéb kérdést fet fel
Majd meglátjuk, mi lesz ebből. Ugyanakkor azt megjegyezném: hosszú éveken át szinte csak leépítés volt napirenden, most legalább beszélnek a fejlesztésekről. A negatív előjelből most mintha pozitív lenne. Lehet hogy nem nagy szám áll mögötte, és lehet hogy nem lesz hatalmas siker, de mégis, valami. Tudom, túl optimista vagyok. Politizálni se szeretnék. Szóval nyugtával dícsérjük a napot!
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

G.D írta: 2018.10.29. 11:25 Hogyan kell mozgás közben kapaszkodni az elsütőbillentyűbe :?:
Mitbirozol mindig, he? Az volt feladat, hogy az ANA szintjet jaccak. Ott meg igy csinyaljak.
Legkozelebb majd a DEVGRUt alakitjak akkor majd nem lesz ott.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

swordmanus írta: 2018.10.30. 22:16hosszú éveken át szinte csak leépítés volt napirenden
Hat, biztos en vagyok a tul oreg, de nekem a "hosszu eveken at"-ba beletartozik a 2010 elotti idoszak is, pl:
-konnyu gyalog szazad Kabulban (elso alkalommal kuldtek "harcolo" alegyseget olyan helyre, ahol volt harc eselye)
-szallito zaszloalj Irakban (ekkora letszamu alakulat soha nem volt elotte olyan helyen, ahol harc eselye volt)
-PRT/tartomanyi ujaepito csoport (elso onallo alakulat olyan helyen, ahol harc eselye volt)
-Kikepzo csoport kuldese, afgan zaszloalj harcban(!) vezetese
-Kulonleges muveleti szakaszok (A-team) letrehozasa, majd egyikuk folyamatos kint tartasa (tobb, egymast valto alakulat), gyakori harcerintkezessel
-Mi-17 oktato csoport kint tartasa
-Mi-24 oktato csoport kint tartasa

Termeszetesen minden "elso", "soha" ugy ertendo, hogy a masodik vilaghaboru utan.

Szoval csak 2010 utan jott az szokasba, hogy semmi nem fejlodott (elotte volt ami fejlodott es volt ami leepult). De persze ezen nem is lehet csodalkozni, hiszen 2009-ben a GDP 1.22%-a volt a honvedsegre koltve, ez 2014-re lement 0.78%-ra, es meg most sem erte el a 2009-es erteket (1.06%, pedig ebben mar a "honved" korhaztol kezdve a kormanyrepuloig minden benne van).

Bel
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Napi SÜN!

https://index.hu/belfold/2018/10/31/ren ... szabadido/


" úgy hírlik, a vezetők jutalmazásánál és éves minősítésénél egyike a legfontosabb szempontoknak immáron évek óta, hogy az adott vezető alá tartozó állomány milyen arányban kéri kifizetésre, illetve szabadidőben történő megváltásra a túlórákat. Minél többen kérik a pénzt, annál kisebb az esélye az adott parancsnoknak, hogy jutalmat kapjon, vagy „kiválóan megfelelt" minősítéssel illessék az év végén. "

KÖSZBISZTONSÁKK vajon mi?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

gvass1 írta: 2018.10.31. 11:42 Napi SÜN!

https://index.hu/belfold/2018/10/31/ren ... szabadido/


" úgy hírlik, a vezetők jutalmazásánál és éves minősítésénél egyike a legfontosabb szempontoknak immáron évek óta, hogy az adott vezető alá tartozó állomány milyen arányban kéri kifizetésre, illetve szabadidőben történő megváltásra a túlórákat. Minél többen kérik a pénzt, annál kisebb az esélye az adott parancsnoknak, hogy jutalmat kapjon, vagy „kiválóan megfelelt" minősítéssel illessék az év végén. "

KÖSZBISZTONSÁKK vajon mi?
Ki a faszot érdekli a közbiztonság, amikor pénzről van szó!? :(
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Dönci62 írta: 2018.10.31. 12:07 Ki a faszot érdekli a közbiztonság, amikor pénzről van szó!? :(
+1! Elolvastam a cikket, hat ecceruen elkepeszto, hogy ott is mit piszkoskodnak a politikusok, hanyinger kelto, gyomorforgato , hogy gyakorlatilag egy penzbeszedo, birsagolo gepezetkent tekintenek a sunokre... Az allampolgartol meg gyakorlatilag megvonjak a hatekony onvedelem lehetoseget, /szerelt loszeres gumis, pepper deo, stb. /bravo, bravissimo...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Dönci62 írta: 2018.10.31. 12:07 Ki a faszot érdekli a közbiztonság, amikor pénzről van szó!? :(
Mivel az állami szolgáltatásokat jól láthatóan tönkreteszik a vezetőik (kizárólag a saját zsebük tömésére használják és kizárólag ennek megfelelően működtetik), ezért a rendőrségen belül is kellene fizetős magánrendőrség, mint az egészségügyben. Ha betörnek hozzám, feltörik / ellopják az autómat, kirabolnak az utcán stb., akkor lehessen fizetős szolgáltatásként hívni a rendőrt. És ahogy az állami orvos is munkaidő után ugyanazokkal a felszerelésekkel fizetős pácienseket gyógyít, ugyanúgy a rendőr is dolgozhasson az ügyfél megrendelésére és költségére.

Mondjuk a díjazást sikerdíj alapon számolnám. Ha a rendőr megfogja a rablót - betörőt - autótolvajt, és visszakapom az értékeimet, akkor a visszaszerzett értékek x százalékának megfelelő sikerdíjat kap. De akár biztosítási alapra is lehetne helyezni, mint az egészségbiztosítást. Nevezzük a biztosítási díjat mondjuk védelmi pénznek... ja nem, ez a név már foglalt...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2018.10.31. 13:40 Mivel az állami szolgáltatásokat jól láthatóan tönkreteszik a vezetőik (kizárólag a saját zsebük tömésére használják és kizárólag ennek megfelelően működtetik), ezért a rendőrségen belül is kellene fizetős magánrendőrség, mint az egészségügyben. Ha betörnek hozzám, feltörik / ellopják az autómat, kirabolnak az utcán stb., akkor lehessen fizetős szolgáltatásként hívni a rendőrt. És ahogy az állami orvos is munkaidő után ugyanazokkal a felszerelésekkel fizetős pácienseket gyógyít, ugyanúgy a rendőr is dolgozhasson az ügyfél megrendelésére és költségére.

Ezen már túl vagyunk huszonéve.

"az állam erőszakmonopóliuma" című sületlenség szóba hozóinak mindig adekvát válasz a biztonsági cégek tömege, az örzővédő jómunkásemberek sok tízezres létszáma, meg amikor minden hónapban utalni kell a vonuló szolgálatba bekötött riasztóért a kemény pénzeket.

És ne feledjük, ezen cégek jelentős részét ex-rendőri vezetők működtetik...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

gvass1 írta: 2018.10.31. 13:48 Ezen már túl vagyunk huszonéve.

"az állam erőszakmonopóliuma" című sületlenség szóba hozóinak mindig adekvát válasz a biztonsági cégek tömege, az örzővédő jómunkásemberek sok tízezres létszáma, meg amikor minden hónapban utalni kell a vonuló szolgálatba bekötött riasztóért a kemény pénzeket.

És ne feledjük, ezen cégek jelentős részét ex-rendőri vezetők működtetik...
Khmmmm.... Namost.... az egyik az, hogy szerintem a két dolog nem ugyanaz. Te a baj megelőzéséről beszélsz, Tomaster pedig a baj megtörténte utáni tevékenységekről. Ez két teljesen különböző dolog.
A másik.... tényleg senkit sem szeretnék megsérteni, mert tudom, hogy vannak becsületes emberek is az őrző-védő szakmában sokan, de.... Ha pl. egy őrzött házba, telephelyre, stb.... sikeres betörés történik, akkor az általában 70-80 % esélyes, hogy a nyilvánvalóan "túlfizetett" őrző-védő emberkék műve, vagy ha nem, akkor ők adták hozzá az elkövetőnek-elkövetőknek a tippet. Szóval részemről legalábbis a biztonsági emberkék, inkább kockázati tényezőt jelentenek, semmint békés hátradőlést a fotelomban. De hogy még önszántamból fizessek is egy ilyen szolgáltatásért, na az tuti felejtős részemről. Kivéve, ha kötelezően előírt.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

aksurv írta: 2018.10.31. 10:15 Mitbirozol mindig, he? Az volt feladat, hogy az ANA szintjet jaccak. Ott meg igy csinyaljak.
Legkozelebb majd a DEVGRUt alakitjak akkor majd nem lesz ott.
Ott simán beteszik a tisztítóvesszőt a csőbe, mert biztos ott a helye. (Nem tisztításkor...)
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

bel írta: 2018.10.31. 10:22 Hat, biztos en vagyok a tul oreg, de nekem a "hosszu eveken at"-ba beletartozik a 2010 elotti idoszak is, pl:
-konnyu gyalog szazad Kabulban (elso alkalommal kuldtek "harcolo" alegyseget olyan helyre, ahol volt harc eselye)
-szallito zaszloalj Irakban (ekkora letszamu alakulat soha nem volt elotte olyan helyen, ahol harc eselye volt)
-PRT/tartomanyi ujaepito csoport (elso onallo alakulat olyan helyen, ahol harc eselye volt)
-Kikepzo csoport kuldese, afgan zaszloalj harcban(!) vezetese
-Kulonleges muveleti szakaszok (A-team) letrehozasa, majd egyikuk folyamatos kint tartasa (tobb, egymast valto alakulat), gyakori harcerintkezessel
-Mi-17 oktato csoport kint tartasa
-Mi-24 oktato csoport kint tartasa

Termeszetesen minden "elso", "soha" ugy ertendo, hogy a masodik vilaghaboru utan.

Szoval csak 2010 utan jott az szokasba, hogy semmi nem fejlodott (elotte volt ami fejlodott es volt ami leepult). De persze ezen nem is lehet csodalkozni, hiszen 2009-ben a GDP 1.22%-a volt a honvedsegre koltve, ez 2014-re lement 0.78%-ra, es meg most sem erte el a 2009-es erteket (1.06%, pedig ebben mar a "honved" korhaztol kezdve a kormanyrepuloig minden benne van).

Bel
Nyolc év az nem elég hosszú éveknek?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Gaston Glock írta: 2018.10.31. 16:36 Khmmmm.... Namost.... az egyik az, hogy szerintem a két dolog nem ugyanaz. Te a baj megelőzéséről beszélsz, Tomaster pedig a baj megtörténte utáni tevékenységekről. Ez két teljesen különböző dolog.
A másik.... tényleg senkit sem szeretnék megsérteni, mert tudom, hogy vannak becsületes emberek is az őrző-védő szakmában sokan, de.... Ha pl. egy őrzött házba, telephelyre, stb.... sikeres betörés történik, akkor az általában 70-80 % esélyes, hogy a nyilvánvalóan "túlfizetett" őrző-védő emberkék műve, vagy ha nem, akkor ők adták hozzá az elkövetőnek-elkövetőknek a tippet. Szóval részemről legalábbis a biztonsági emberkék, inkább kockázati tényezőt jelentenek, semmint békés hátradőlést a fotelomban. De hogy még önszántamból fizessek is egy ilyen szolgáltatásért, na az tuti felejtős részemről. Kivéve, ha kötelezően előírt.
Nem vitatoznek nagyon. (Meg kotelezo is.)

Inkabb felhivnam a figyelmet, hogy pont ilyesmire mutattam ra magam is, miszerint az impotens allami sundorseg exvezetoi letrehoztak egy joreszt hasonloan imkompetens hatteripart ugyanarra.

Mikozben verik a nyalukat ezzel az "allam eroszakmonpoliuma" c. gyokerseggel, es sokszor ezt hozzak fel a polgari onvedelem betiltasban tartasara ("a rendorseg majd megved").
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Üdv!

Hát ez egy igazán tartalmas cikk volt. Egyetlen hibája van csak: Szabolcsra vonatkoztat, miközben imperialista kémek szerint az egész országban hasonló a helyzet.

Amit viszont -megint csak a kémek szerint- kiválóan jellemez, az a hozzáállás, az "irányítás" mikéntje: ha vezető vagy, fogd be a p.fád, mert ha ugatsz, lapátra kerülsz. Itt már nincs cukor és ostor, csak ostor van.
És ezek az emberek nem értik, h. miért mennek el a rendőrök-akár10-20 év múlttal a hátuk mögött is- a francba.

A pletykák szerint olyan is előfordult, h. utasítás érkezett a keletkező túlórák számának csökkentéséről. A kívánatos szám az 50 % volt. Aki ezt hozta, azt szerették, aki nem, az feketes.ggű volt.
Egy beosztott ezzel kapcsolatban úgy fogalmazott: persze, csökkentjük. Maj megmondjuk a bejelentőknek, h a kisebb helyszíneket hozzák be a rendőrségre, a nagyobbakat jelentsék be EGY HÉTTEL ELŐBB.
(Az abszurditása egy ilyen csökkentésnek az, h a túlórára okot adó körülmények, pl. egy betörés, egy rablás, bármilyen bűncselekmény, fogalmazzunk úgy, h kissé nehezen tervezhetők előre).

Persze lehet még egy variáció: az egész cikk csak lejáratja a kiválóan működő államapparátus egyik kiválóan működő részét, és ehhez még nem átallottak photoshoppal kreált hamisítványokat is felhasználni.
Lehet, hogy mégis csak ez a valószínűbb, hisz a propaga...., akarom mondani, a Zsaru magazinban hétről hétre csak a kiváló munkákról, javuló körülményekeől lehet olvasni.
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Napi impontens...

https://index.hu/belfold/2018/10/31/nem ... buktatoja/

Oké, a kiírás szólt, ahogy szólt, ne kapjon 25 misit, és egyébként is "állampolgári kötelesség", de egy 5-öst simán adhattak volna neki, mindenféle cigánykodás nélkül.

A hazug gyökértől persze esélytelen visszakarmolni a 25 millát, az teljesen rendben van, ja.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Freddy Haflin írta: 2018.11.01. 08:16 Üdv!

Hát ez egy igazán tartalmas cikk volt. Egyetlen hibája van csak: Szabolcsra vonatkoztat, miközben imperialista kémek szerint az egész országban hasonló a helyzet.

Amit viszont -megint csak a kémek szerint- kiválóan jellemez, az a hozzáállás, az "irányítás" mikéntje: ha vezető vagy, fogd be a p.fád, mert ha ugatsz, lapátra kerülsz. Itt már nincs cukor és ostor, csak ostor van.
És ezek az emberek nem értik, h. miért mennek el a rendőrök-akár10-20 év múlttal a hátuk mögött is- a francba.

A pletykák szerint olyan is előfordult, h. utasítás érkezett a keletkező túlórák számának csökkentéséről. A kívánatos szám az 50 % volt. Aki ezt hozta, azt szerették, aki nem, az feketes.ggű volt.
Egy beosztott ezzel kapcsolatban úgy fogalmazott: persze, csökkentjük. Maj megmondjuk a bejelentőknek, h a kisebb helyszíneket hozzák be a rendőrségre, a nagyobbakat jelentsék be EGY HÉTTEL ELŐBB.
(Az abszurditása egy ilyen csökkentésnek az, h a túlórára okot adó körülmények, pl. egy betörés, egy rablás, bármilyen bűncselekmény, fogalmazzunk úgy, h kissé nehezen tervezhetők előre).

Persze lehet még egy variáció: az egész cikk csak lejáratja a kiválóan működő államapparátus egyik kiválóan működő részét, és ehhez még nem átallottak photoshoppal kreált hamisítványokat is felhasználni.
Lehet, hogy mégis csak ez a valószínűbb, hisz a propaga...., akarom mondani, a Zsaru magazinban hétről hétre csak a kiváló munkákról, javuló körülményekeől lehet olvasni.
A Zsaru magazint zsaruk írják, nemrég összefutottam velük. Azt teszik, amit parancsolnak nekik. Meglenne a dolog funkciója: tájékoztatni az állományt, és adni nekik némi pozitív motivációt. Hogy ez átfordul másba, az könnyen elképzelhető és könnyen kivitelezhető.
Salmo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.04. 16:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Salmo »

"Benyújtotta az Országgyűlésnek a Magyar Honvédség új szervezeti rendjének kialakításáról szóló javaslatát Benkő Tibor honvédelmi miniszter szerdán. Az MTI ismertetése szerint ennek főbb intézkedései az alábbiak:
- az önkéntes tartalékos szolgálatvállalást ösztönöznék azzal, hogy kiterjesztenék rájuk a honvédelmi szolgálati díjat, illetve túlmunkáért pótlék is járna.
-tíz évvel, 50 évre növelnék a behívhatósági korhatárt. Benkő indokolásában azt írja, hogy "figyelembe kell venni a Magyarországra is jellemző, a születésszám csökkenéséből adódó népességfogyást, amely a hadköteles korú férfiak számának folyamatos csökkenését eredményezi." Az intézkedéssel közel 850 ezer emberrel növelnék a hadkötelezettség alapján behívhatók számát."

Éppen 5 éve örvendeztem, hogy már nem vagyok behívható...... erre tessék.
Mondjuk amíg az állam alattvalónak és nem állampolgárnak néz addig bekaphatják....pedig még akár jó katona is lehetnék. ;)
Csak akkor megyek lőtérre ha úgy van. De általában úgy van
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

swordmanus írta: 2018.10.26. 11:56 aki a napokban lett elutasítva, mint jelentkező. nem azért mert nem alkalmas, sőt, szerintem is az lenne. Inkább az elmúlt időszakban rendszeresen és nyilvánosan megfogalmazott honvédségellenes kritikái aggasztóak
Van olyen kitétel a jelentkezés feltételei között, hogy ellenőrzik a jelentkezők ilyen jellegű múltját? Ki bírálja el? Hogyan/hol lehet ellene jogorvoslattal élni?

(amúgy szerintem azért akart menni, hogy belülről is lássa, úgy írja meg, személyes tapasztalat alapján)
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Zotyika írta: 2018.11.01. 20:15 Van olyen kitétel a jelentkezés feltételei között, hogy ellenőrzik a jelentkezők ilyen jellegű múltját? Ki bírálja el? Hogyan/hol lehet ellene jogorvoslattal élni?

(amúgy szerintem azért akart menni, hogy belülről is lássa, úgy írja meg, személyes tapasztalat alapján)
Na de druszám, én szoktam itt a naiv lenni... Borítékolható, hogy bomlasztani ment volna.
Egyrészt simán elképzelhető az érvényes és bevitt alkalmassági meg az aláírt szerződés megjövetele közti időbe, hogy lecsekkolják az embert. Másrészt az említett delikvenst nem is kellett nagyon nyomozni: ismerték, ismerik, ismerjük, eléggé közszereplő igyekszik lenni.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

swordmanus írta: 2018.11.01. 21:06 Na de druszám, én szoktam itt a naiv lenni... Borítékolható, hogy bomlasztani ment volna.
Egyrészt simán elképzelhető az érvényes és bevitt alkalmassági meg az aláírt szerződés megjövetele közti időbe, hogy lecsekkolják az embert. Másrészt az említett delikvenst nem is kellett nagyon nyomozni: ismerték, ismerik, ismerjük, eléggé közszereplő igyekszik lenni.
Nekem ennek inkább amolyan "mondj igazat, betörik a fejed" szaga van. :x
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Dönci62 írta: 2018.11.01. 21:28 Nekem ennek inkább amolyan "mondj igazat, betörik a fejed" szaga van. :x
Nyugi, ennek tényleg nem. Inkább a nagyok táljából akartam csemegézni, de végül mégse hagyták, most meg rugdosom őket bosszúból szaga van. :-)
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Találtam egy sportot Totónak: waffenlauf!
Kép
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

swordmanus írta: 2018.11.02. 09:37 Találtam egy sportot Totónak: waffenlauf!
Kép
https://hu.wikipedia.org/wiki/Fegyveres_fut%C3%A1s
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Salmo írta: 2018.11.01. 20:04 -tíz évvel, 50 évre növelnék a behívhatósági korhatárt. Benkő indokolásában azt írja, hogy "figyelembe kell venni a Magyarországra is jellemző, a születésszám csökkenéséből adódó népességfogyást, amely a hadköteles korú férfiak számának folyamatos csökkenését eredményezi." Az intézkedéssel közel 850 ezer emberrel növelnék a hadkötelezettség alapján behívhatók számát."

Éppen 5 éve örvendeztem, hogy már nem vagyok behívható...... erre tessék.
Mondjuk amíg az állam alattvalónak és nem állampolgárnak néz addig bekaphatják....pedig még akár jó katona is lehetnék. ;)
Hát.... Szerintem válasszunk szét két dolgot; Az egyik, amikor azért rángatják be a tartalékost, hogy az árvizeknél zsákokat dobáljon, segítsen valamit rakodni, aratni, mert nincs elég kétkezi munkás, vagy lusták mint a sz.r, valami ünnepségen, fejesek előtt parolizzon, esetleg bohóckodjon valami hadgyakorlatnak nevezett játékon. A másik meg a haza védelme. Ez két teljesen különböző dolog. Mert amíg az előbbire én tuti nem vállalkoznék, úgy az utóbbira viszont - ha és amennyiben kellek - mindenképpen. Szóval ami a hadkötelezettséget illeti, ja, én is amondó vagyok, hogy a szolgálatra alkalmas, tehát nem agyalágyult és nem beteg vagy rokkant 40-50-eseket is hívják be bizony a haza védelmére, ha az szükségessé válna (reméljük nem fog). Már annál is inkább, mert a mai huszonévesek többségével szerintem nem sokra mennének. Lehet még keveset is mondok, de szerintem legalább 60 %-uk sosem fogott a kezeiben valódi lőfegyvert, plusz valami nagyon nagyon rossz dolognak tartja azt, összef.ssa magát, ha elsütnek mellette egy fegyvert, hogy az jaj milyen hangos, a fegyelmet meg hírből sem ismeri. Tisztelet a kivételeknek persze. Szóval ja, mindamellett, hogy engem is érint, a mai helyzetben ez szerintem egy jó döntés volt.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

swordmanus írta: 2018.10.30. 17:13 Csak a fiuk lehetnék simán, miközben lényegében az apjuk kell legyek. :-D
???? Mért 60+ éveseket kaptál?? :lol:
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Gaston Glock írta: 2018.11.02. 19:55 Már annál is inkább, mert a mai huszonévesek többségével szerintem nem sokra mennének. Lehet még keveset is mondok, de szerintem legalább 60 %-uk sosem fogott a kezeiben valódi lőfegyvert...
A korábban a sorkatonai szolgálatukat letöltöttekkel se sokra mennél. Az egész alakizgatásról, szívatásról, megtörésről szólt. Két dolgot nem tanítottak meg rendesen: lőni és a technikát kezelni. Akkor meg minek?
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Blekk Rájgó írta: 2018.11.02. 20:39 A korábban a sorkatonai szolgálatukat letöltöttekkel se sokra mennél. Az egész alakizgatásról, szívatásról, megtörésről szólt. Két dolgot nem tanítottak meg rendesen: lőni és a technikát kezelni. Akkor meg minek?
Tévedsz. A korábban sorkatonai szolgálatot teljesítők tisztában vannak azzal mi a fegyelem. És való igaz, hogy sok dolog a szivatásról szólt, ám mégis, évente két alkalommal volt lövészet, fegyvert viszont jóval többször kapott az egyszeri sorkatona a kezeibe, hiszen ha szolgálatba ment, legyen az kapuőr, vagy őrtorony, akkor szintén ott volt a gépkarabély nála három tele tárral egyetemben. Szóval DE, a sorkatonai szolgálatot töltöttek mindenképpen többet érnek azoknál, akik még életükben nem fogtak fegyvert sem a kezeikben, a fegyelemről meg nem is hallottak, katonákat, laktanyát csak filmeken láttak. Nem ismerik a rövidítéseket, a szlenget, a szóhasználatot, nem tudják milyen az a 24 órás szolgálat és az hogyan megy, melyekkel a sorkatonák másfél éven keresztül folyamatosan találkoztak. És persze hogy nem ismerik a saját határaikat sem, ami meg még nagyobb baj.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Gaston Glock írta: 2018.11.02. 20:10 ???? Mért 60+ éveseket kaptál?? :lol:
Nyilván nem csak, de úgy vettem észre, az idősebbek hozzám kerültek. Nálam idősebb kevés van azért, de van pár nagypapa. Megjegyzem, a harcértékük több huszonévest meghalad, ha nem futni kell. Tudás, tapasztalat...
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

beszéltem olyan vajdasági emberkével, aki még a 18at sem töltötte be akkor, mikor elvitték katonáskodni a balkáni balhé idején
elmondása alapján a kiképzés 3 nap volt
ennyi idő alatt bárkit megtörnek ...főleg ha nem hagyják aludni
kb ennyi kell a fegyelem kialakításához (feltételezvén, hogy a későbbiek folyamán azért a folyamatos kontroll adott)
meg minden nap többször is lőttek ez alatt a 3 nap alatt, illetve amikor nem ők lőttek, akkor más, szóval gyorsan hozzászoktak a durrogáshoz


a lényeg:
nem kell ezt túlmisztifikálni
ha a 90es években elég volt 3 nap, akkor most is elég
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Gaston Glock írta: 2018.11.02. 20:46 Tévedsz. A korábban sorkatonai szolgálatot teljesítők tisztában vannak azzal mi a fegyelem. És való igaz, hogy sok dolog a szivatásról szólt, ám mégis, évente két alkalommal volt lövészet, fegyvert viszont jóval többször kapott az egyszeri sorkatona a kezeibe, hiszen ha szolgálatba ment, legyen az kapuőr, vagy őrtorony, akkor szintén ott volt a gépkarabély nála három tele tárral egyetemben. Szóval DE, a sorkatonai szolgálatot töltöttek mindenképpen többet érnek azoknál, akik még életükben nem fogtak fegyvert sem a kezeikben, a fegyelemről meg nem is hallottak, katonákat, laktanyát csak filmeken láttak. Nem ismerik a rövidítéseket, a szlenget, a szóhasználatot, nem tudják milyen az a 24 órás szolgálat és az hogyan megy, melyekkel a sorkatonák másfél éven keresztül folyamatosan találkoztak. És persze hogy nem ismerik a saját határaikat sem, ami meg még nagyobb baj.
Hulyeseg. Egy talib pont semmit nem kapott errol es megis rohogve lenyomna az egesz bandat.
Az meg hogy cipeled fegyvert annak van barmi koze lokikepzeshez olyan Gasztonos okossag. Kerdezz mar meg barkit aki vezet oromloveszetet mennyire vannak "az en voltan sorkatona" arcok kikepezve.
Nem ismerik a hataraikat. Gondolom meg eletedbe nem lattal ultrast triatlonost v. barkit aki komolyan sportol.
A sorkatona szigoruan csak egy dologra volt jo ha jott a viz csak fel kellett a teherautora hajtani. Az osszes tobbi otvenes urak nosztalgiaja.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Gaston Glock írta: 2018.11.02. 20:46 Tévedsz. A korábban sorkatonai szolgálatot teljesítők tisztában vannak azzal mi a fegyelem.
Cseszheted a fegyelmet! Attól, hogy reggel hajszálpontosan 7-kor fölkel, max. 10 centi vastagra összehajtja a ruháit, jól csinálja a balra át-jobbra át stb.-t, sokkal többre nem jó, mint egy normális értékrendű egyéb ember. Attól szintén nem fog jól lőni, hogy sötétben, paplan alatt, csukott szemmel ezredszerre szétszedi-összerakja, meg patyolat-tisztára pucolja az AK-t, AMD-t. Ugyanígy nem fog attól sem, hogy éjjel-nappal csettegteti a gyakorló PA-t. A technikát se fogja tudni normálisan kezelni!

Már azzal elcseszték, hogy a híradásipari technikust, minősített távírászt megtették szakácsnak, a civilben szakácsot meg írnoknak.

Egyvalamit elértek ezzel: aki megszabadult ettől, 95%-ban undorral és utálattal volt iránta, mindent megtett, hogy később se kelljen bevonulni. Pl. még csinált valamit pár nap fogdáért, hogy véletlenül se léptessék elő, még tizedesnek se.

Aki ezt újból szeretné, 50-60 éves, tisztán nosztalgiából, vagy azért, mert "minket szívattak, más se maradjon ki belőle".
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

aksurv írta: 2018.11.03. 06:53 A sorkatona szigoruan csak egy dologra volt jo ha jott a viz csak fel kellett a teherautora hajtani. Az osszes tobbi otvenes urak nosztalgiaja.
5*!!!
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

aksurv írta: 2018.11.03. 06:53 Hulyeseg. Egy talib pont semmit nem kapott errol es megis rohogve lenyomna az egesz bandat.
Az meg hogy cipeled fegyvert annak van barmi koze lokikepzeshez olyan Gasztonos okossag. Kerdezz mar meg barkit aki vezet oromloveszetet mennyire vannak "az en voltan sorkatona" arcok kikepezve.
Nem ismerik a hataraikat. Gondolom meg eletedbe nem lattal ultrast triatlonost v. barkit aki komolyan sportol.
A sorkatona szigoruan csak egy dologra volt jo ha jott a viz csak fel kellett a teherautora hajtani. Az osszes tobbi otvenes urak nosztalgiaja.
Az hülyeség amit te okoskodsz. Másfél évig voltam sorkatona. Tényleg volt szivatás, tényleg volt ultrázás, de gondolom neked az egészből csak ez maradt meg. Sajnállak, biztosan sz.r dolog lehetett az ilyen "rettentő kemény dolog" az érzékeny kis lelkecskédnek. :mrgreen:
Hozzánk majdhogynem két-három hetente jönnek örömlövészetre. Egen, akad olyan is mint amilyent te mondasz. De a jellemző inkább az, hogy az "én voltam sorkatona" emberek rendszerint tudják pl. hogy nem tartjuk összevissza a fegyver csövét és alap dolgokat is tudnak, hogyan kell megfogni, tárazni, csőrehúzni, kb. hogyan működik, stb.... Jobban bízható, mint egy huszonéves, akit lövészet előtt minden ilyesmire meg kell tanítani, mert csak filmeken látott lőfegyvert, jobb esetben, mert volt aki még ott sem, mert ő nem néz ilyen filmeket.
Tapasztalatom szerint egyébként a legrosszabbak pont hogy az "én sportlövő voltam x évig, tudom én mi hogy van hogy van és mik a szabályok" emberkék, akik azután amikor akadály van, elkezdenek a fegyverrel forogni mindenfelé, hogy "vajon mi lehet a baj és milyen sz.r pisztolyt kapott, hogy nem sül el", meg lerakja csőrehúzva azt otthagyja, utána meg elfelejti és úgy akar vele járkálni, meg akarja vissza adni, stb.... Szóval akkor az ex sportlövők sem érnek semmit, ha így tekintjük. Vagy akár az állományban lévő bizt. őrök, akik közül van aki még életében nem sütött el egy fegyvert sem. Amikor először teszi, megfogja, szarul tartja, persze majdnem fellöki, azután leteszi egy lövés után, hogy neki ebből elege volt, lőjje meg helyette a kötelezőt valaki más. Meg persze olyanok is vannak köztük, akik el se tudják találni a táblát 15 m-ről sem. Kérdeztem tőle lőjjek-e bele a táblájába párat, hogy legyen legalább lövés benne, de azt mondta nem szükséges, mert nekik csak az a lényeg, hogy ellőjjék az x mennyiséget, mert az előírás az.
Szóval maradjunk annyiban, hogy ilyen emberek bárkik közt előfordulhatnak. De alapból nem az ilyenekből kell kiindulni. Nyilván vannak olyan ex sorkatonák is, akik mondjuk 30+ évvel ez előtt a másfél évüket egy írnoki irodában töltötték, vagy akik valamelyik parancsnok előteresei voltak, aztán még gyakorlatokra meg évi egyszeri lövészetekre sem kellett járniuk, az ilyenek valszeg kevesebbet érnek - bár az egy hónapos kiképzést nekik is meg kellett kapniuk -, de azért nem ezek vannak nagy többségben én azt gondolom és persze a semmi képzettséggel nem rendelkező huszonévesektől még ezek is jobbak.
Aztán elfelejtesz valamit, egy sorkatonai szolgálat nem kizárólag a lőfegyverekből áll. Az csak kb. 40-50 %-t teszi ki.

Tálib? Ugyanmár! :lol: Ez megint olyan ostobaság, amiket full lámáktól lehet hallani. "Te karatemester? Egy tálib lever mint vak a poharat!", meg "Minek hordasz gázfegyvert? Mire előkapod százszor megbicskáznak!" és hasonló "rettentő elmés okosságok". Ne politizáljunk, de nézd már meg, hogy visszatartották a hozzád hasonlóak által full hülyének és képzetlennek tartott, sz.rul lővő, sz.r fegyverekkel felszerelt rendőreink is a kövekkel dobálódzó migriket Röszkénél, ráadásul egyetlen lövés nélkül. Azután találj még ki ilyen és hasonló "okosságokat".
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Blekk Rájgó írta: 2018.11.03. 08:36 Cseszheted a fegyelmet! Attól, hogy reggel hajszálpontosan 7-kor fölkel, max. 10 centi vastagra összehajtja a ruháit, jól csinálja a balra át-jobbra át stb.-t, sokkal többre nem jó, mint egy normális értékrendű egyéb ember. Attól szintén nem fog jól lőni, hogy sötétben, paplan alatt, csukott szemmel ezredszerre szétszedi-összerakja, meg patyolat-tisztára pucolja az AK-t, AMD-t. Ugyanígy nem fog attól sem, hogy éjjel-nappal csettegteti a gyakorló PA-t. A technikát se fogja tudni normálisan kezelni!

Már azzal elcseszték, hogy a híradásipari technikust, minősített távírászt megtették szakácsnak, a civilben szakácsot meg írnoknak.

Egyvalamit elértek ezzel: aki megszabadult ettől, 95%-ban undorral és utálattal volt iránta, mindent megtett, hogy később se kelljen bevonulni. Pl. még csinált valamit pár nap fogdáért, hogy véletlenül se léptessék elő, még tizedesnek se.

Aki ezt újból szeretné, 50-60 éves, tisztán nosztalgiából, vagy azért, mert "minket szívattak, más se maradjon ki belőle".
Sokkal többre jó, mint egy olyan ember, aki ilyesmivel még soha nem találkozott. A katonaság mindenütt ilyen. Az USA-ban is. Ott is van balra át, meg jobbra át és ott is van ruha élre hajtás, meg ilyen-olyan elvágólag ágyazás, stb.... A lényeg a fegyelem.
A sötétben paplan alatt csukott szemmel arra jó, hogy alaposan megtanuld a fegyvert kezelni és jól ismerd milyen belülről és legalább nagyjából hogyan működik. És sokkal többet ér aki ezt is tudja, mint egy olyan, aki még ezt sem. Nem értem ezen mi nem világos?

Számtalan országban most is van sorkatonaság. Pl. Svájc is ilyen meg Ausztria és persze Izrael. És hidd el, ott is vannak szivatások bizony és ott is van, hogy a szakács beáll híradósnak, ha éppen arra van szükség. Egyáltalán nem baj, ha azt is megtanulja, vagy tudja, amellett, hogy főzni is tud. Nem értem azt sem Neked ezzel mi a gondod? Ez lényegében egy plusz tudás. Jaaaa, hogy nem fűlőtt hozzá a kis fogad.... :mrgreen: Hát már bocsika.... Ezt azért ne keverd össze azzal amiről szó van.

Nem mondom, hogy ne kellene néhány dolgot másképpen csinálni, mint annak idején és azt sem állítom, hogy ne lettek volna hülyeségek, meg azokból eredő balesetek. De állítom, hogy néhány kis rinyáló nyálas majom - aki az első ultrázás után lelki beteg lett - kivételével ez mindenki másnak kb. épülésére szolgált annak idején.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

swordmanus írta: 2018.11.02. 21:30 Nálam idősebb kevés van azért, de van pár nagypapa. Megjegyzem, a harcértékük több huszonévest meghalad, ha nem futni kell. Tudás, tapasztalat...
+1 !!!! Ezzel tökéletesen egyetértek.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
gomaster
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2018.06.08. 20:00

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gomaster »

Blekk Rájgó írta: 2018.11.03. 08:36 Cseszheted a fegyelmet! Attól, hogy reggel hajszálpontosan 7-kor fölkel, max. 10 centi vastagra összehajtja a ruháit, jól csinálja a balra át-jobbra át stb.-t, sokkal többre nem jó, mint egy normális értékrendű egyéb ember. Attól szintén nem fog jól lőni, hogy sötétben, paplan alatt, csukott szemmel ezredszerre szétszedi-összerakja, meg patyolat-tisztára pucolja az AK-t, AMD-t. Ugyanígy nem fog attól sem, hogy éjjel-nappal csettegteti a gyakorló Egyvalamit elértek ezzel: aki megszabadult ettől, 95%-ban undorral és utálattal volt iránta, mindent megtett, hogy később se kelljen bevonulni. Pl. még csinált valamit pár nap fogdáért, hogy véletlenül se léptessék elő, még tizedesnek se.
Aki ezt újból szeretné, 50-60 éves, tisztán nosztalgiából, vagy azért, mert "minket szívattak, más se maradjon ki belőle".
Az első kérdésem az lenne: Te ugye nem voltál sorkatona?

Az egész sorkatonaság lényege arról szólt, hogy a nagypofájú, kihaénnem, mamakedvenceit kiragadták a komfortzónájukból és megmutatták nekik, hogy nem körülöttük forog a világ..
Megtanították (már ha sikerült) őket engedelmeskedni, parancsot végrehajtani, tetteikért felelőséget vállalni, önmagukról gondoskodni.
Kis túlzással élve "felnőttnek lenni"..

Ennek csak egy kis szelete volt a konkrét honvédelmi oktatás.
Nem költöttek rá a feltétlenül szükségesnél több pénzt, mivel nem az elit frontkatonák ezredeit akarták kinevelni az újoncokból.
Nem volt rá szükség és csak pocsékolták volna a pénzt..
Arra elég volt az a kevés, hogy alkalmassá tegye a sorállomány az együttműködésre és a fegyelemre.
A hadsereg gerincét akkor is a hivatásos állomány adta, akkor még lényegesen komolyabb létszámmal és felszereléssel.

Az általad pitiánernek tartott dolgok (pontosság, rendesség, engedelmesség) csak az alapok, de sajnos az ifjúságot erre is meg kellett tanítani, mert otthon ezt nem mindenkitől követelték meg (mama hotel és társai..).
A szívatások pedig a sorállomány irányából érkeztek az újoncállomány részére, a hivatásosok ebben nem vettek részt, max szemet hunytak fölötte.
A sikálásnak, ultrázásnak, bobozásnak és egyéb tréfáknak mind az öregebb surranótársak voltak a kiötlői és végrehajtói...
Sajnos az emberanyag adott volt és nem bírt mindenki akkora intellektussal, hogy felfogja ennek az értelmetlenségét.

Feljött Szabolcsból a fiatal csődör és alig várta, hogy "megöregedjen" és Ő is szopathassa a kopaszokat..
Nem tudta agyilag felfogni, hogy így egy önmagát újragerjesztő folyamat részévé vált.
Mikor rákérdeztem, ez volt a válasz: "engem is sikáltattak, nekik is megjárja..."
És megsértődött amikor szemletakarításnál kirúgtam a kezéből a kék villámot, amivel habpartit akart rendezni a kopaszoknak..

Szóval embere válogatta.. Volt aki felnőtt hozzá agyilag és megértette, hogy mit profitált a bent eltöltött időből, volt aki nem akart beállni a sorba és élete legszarabb időszakaként gondolt rá később vissza..

Ki így, ki úgy...
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

gomaster írta: 2018.11.03. 12:01 Az első kérdésem az lenne: Te ugye nem voltál sorkatona?

Az egész sorkatonaság lényege arról szólt, hogy a nagypofájú, kihaénnem, mamakedvenceit kiragadták a komfortzónájukból és megmutatták nekik, hogy nem körülöttük forog a világ..
Megtanították (már ha sikerült) őket engedelmeskedni, parancsot végrehajtani, tetteikért felelőséget vállalni, önmagukról gondoskodni.
Kis túlzással élve "felnőttnek lenni"..

Ennek csak egy kis szelete volt a konkrét honvédelmi oktatás.
Nem költöttek rá a feltétlenül szükségesnél több pénzt, mivel nem az elit frontkatonák ezredeit akarták kinevelni az újoncokból.
Nem volt rá szükség és csak pocsékolták volna a pénzt..
Arra elég volt az a kevés, hogy alkalmassá tegye a sorállomány az együttműködésre és a fegyelemre.
A hadsereg gerincét akkor is a hivatásos állomány adta, akkor még lényegesen komolyabb létszámmal és felszereléssel.

Az általad pitiánernek tartott dolgok (pontosság, rendesség, engedelmesség) csak az alapok, de sajnos az ifjúságot erre is meg kellett tanítani, mert otthon ezt nem mindenkitől követelték meg (mama hotel és társai..).
A szívatások pedig a sorállomány irányából érkeztek az újoncállomány részére, a hivatásosok ebben nem vettek részt, max szemet hunytak fölötte.
A sikálásnak, ultrázásnak, bobozásnak és egyéb tréfáknak mind az öregebb surranótársak voltak a kiötlői és végrehajtói...
Sajnos az emberanyag adott volt és nem bírt mindenki akkora intellektussal, hogy felfogja ennek az értelmetlenségét.

Feljött Szabolcsból a fiatal csődör és alig várta, hogy "megöregedjen" és Ő is szopathassa a kopaszokat..
Nem tudta agyilag felfogni, hogy így egy önmagát újragerjesztő folyamat részévé vált.
Mikor rákérdeztem, ez volt a válasz: "engem is sikáltattak, nekik is megjárja..."
És megsértődött amikor szemletakarításnál kirúgtam a kezéből a kék villámot, amivel habpartit akart rendezni a kopaszoknak..

Szóval embere válogatta.. Volt aki felnőtt hozzá agyilag és megértette, hogy mit profitált a bent eltöltött időből, volt aki nem akart beállni a sorba és élete legszarabb időszakaként gondolt rá később vissza..

Ki így, ki úgy...
Szerencsére nem voltam, sikerült megúszni, alkalmatlan voltam. Rezignált nyugalommal néztem, ahogy eltörik, drukkoltam is, hogy töröljék el. Első benyomásnak elég volt a sorozás, még a Hűvösvölgyi úton.

Majd tanulmányok okán a "Zalka". Annyi hatalomtól megrészegült, arrogáns, alkoholista, züllött, bunkó figurát mint ott egyben, azóta se láttam. (egy-két normális arc volt, pl. pont a lőoktatónk)

Aki 18 éves korára nem tanulja meg a rendet, fegyelmet, tisztességet, az később se fogja. Lásd börtönök, a szabadultak 90%-a heteken -hónapokon belül megint a vádlottak padján.

Legyen profi hadsereg, a kötelező sorállomány értelmetlen pénzkidobás. Akit érdekel a katonásdi, úgyis odamegy.

Tény, a Zalkán nagyon jól megtanították a fegyvert pontosan és biztonságosan kezelni, az ottani sportegyesületben versenyeztem is. Ilyen módon nem bántam a katonaságot, de a "női munka" részéből jobb volt kimaradni, nem csesztek el az életemből egy-másfél évet.
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

gomaster írta: 2018.11.03. 12:01 Az első kérdésem az lenne: Te ugye nem voltál sorkatona?

Az egész sorkatonaság lényege arról szólt, hogy a nagypofájú, kihaénnem, mamakedvenceit kiragadták a komfortzónájukból és megmutatták nekik, hogy nem körülöttük forog a világ..
Megtanították (már ha sikerült) őket engedelmeskedni, parancsot végrehajtani, tetteikért felelőséget vállalni, önmagukról gondoskodni.
Kis túlzással élve "felnőttnek lenni"..

Ennek csak egy kis szelete volt a konkrét honvédelmi oktatás.
Nem költöttek rá a feltétlenül szükségesnél több pénzt, mivel nem az elit frontkatonák ezredeit akarták kinevelni az újoncokból.
Nem volt rá szükség és csak pocsékolták volna a pénzt..
Arra elég volt az a kevés, hogy alkalmassá tegye a sorállomány az együttműködésre és a fegyelemre.
A hadsereg gerincét akkor is a hivatásos állomány adta, akkor még lényegesen komolyabb létszámmal és felszereléssel.

Az általad pitiánernek tartott dolgok (pontosság, rendesség, engedelmesség) csak az alapok, de sajnos az ifjúságot erre is meg kellett tanítani, mert otthon ezt nem mindenkitől követelték meg (mama hotel és társai..).
A szívatások pedig a sorállomány irányából érkeztek az újoncállomány részére, a hivatásosok ebben nem vettek részt, max szemet hunytak fölötte.
A sikálásnak, ultrázásnak, bobozásnak és egyéb tréfáknak mind az öregebb surranótársak voltak a kiötlői és végrehajtói...
Sajnos az emberanyag adott volt és nem bírt mindenki akkora intellektussal, hogy felfogja ennek az értelmetlenségét.

Feljött Szabolcsból a fiatal csődör és alig várta, hogy "megöregedjen" és Ő is szopathassa a kopaszokat..
Nem tudta agyilag felfogni, hogy így egy önmagát újragerjesztő folyamat részévé vált.
Mikor rákérdeztem, ez volt a válasz: "engem is sikáltattak, nekik is megjárja..."
És megsértődött amikor szemletakarításnál kirúgtam a kezéből a kék villámot, amivel habpartit akart rendezni a kopaszoknak..

Szóval embere válogatta.. Volt aki felnőtt hozzá agyilag és megértette, hogy mit profitált a bent eltöltött időből, volt aki nem akart beállni a sorba és élete legszarabb időszakaként gondolt rá később vissza..

Ki így, ki úgy...
+1

Amit viszont mindannyian kihagytatok a képletből: az alakizásnak, az "értelmetlen" parancsoknak a legfontosabb, ha nem is nyíltan publikált célja volt/van: ne gondolkozz, csak csináld, amire utasítanak.
Ha arra, hogy jobbra át, akkor azt, ha arra, hogy támadás, akkor meg azt.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Gaston Glock írta: 2018.11.03. 11:34

Számtalan országban most is van sorkatonaság. Pl. Svájc is ilyen meg Ausztria és persze Izrael. És hidd el, ott is vannak szivatások bizony és ott is van, hogy a szakács beáll híradósnak, ha éppen arra van szükség. Egyáltalán nem baj, ha azt is megtanulja, vagy tudja, amellett, hogy főzni is tud. Nem értem azt sem Neked ezzel mi a gondod? Ez lényegében egy plusz tudás. Jaaaa, hogy nem fűlőtt hozzá a kis fogad.... :mrgreen: Hát már bocsika.... Ezt azért ne keverd össze azzal amiről szó van.
A szakács kényszerből beáll híradósnak. Nem tud morzézni, nincs ritmusérzéke, meg se bírja tanulni. Leszereléskor köp maga mögé egyet, mindent megtesz, hogy többet ne kerüljön a sereg közelébe. Miközben az egész ezred szenved a szar kajától. Régi mondás: ahol a sereg megjelenik, ott kiszorul a logika. A civil életben sem alkalmaznak pl. villanyszerelőt géplakatosnak :).
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Blekk Rájgó írta: 2018.11.03. 15:41 A szakács kényszerből beáll híradósnak. Nem tud morzézni, nincs ritmusérzéke, meg se bírja tanulni. Leszereléskor köp maga mögé egyet, mindent megtesz, hogy többet ne kerüljön a sereg közelébe. Miközben az egész ezred szenved a szar kajától. Régi mondás: ahol a sereg megjelenik, ott kiszorul a logika. A civil életben sem alkalmaznak pl. villanyszerelőt géplakatosnak :).
A kockát gurítják, a golyót cipelik - így van a mondás ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Fortitu írta: 2018.11.03. 17:17 A kockát gurítják, a golyót cipelik - így van a mondás ;)
De csak addig gurítják, amig golyóvá kopik, mert akkor felveszik, és cipelik :D
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Blekk Rájgó írta: 2018.11.03. 15:41 A szakács kényszerből beáll híradósnak. Nem tud morzézni, nincs ritmusérzéke, meg se bírja tanulni. Leszereléskor köp maga mögé egyet, mindent megtesz, hogy többet ne kerüljön a sereg közelébe. Miközben az egész ezred szenved a szar kajától. Régi mondás: ahol a sereg megjelenik, ott kiszorul a logika. A civil életben sem alkalmaznak pl. villanyszerelőt géplakatosnak :).
Mondjuk pont a szakácsok, cukrászok voltak azok, akiknek már sorozáskor megpecsételődött a sorsa, és irány a konyha.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

swordmanus írta: 2018.11.03. 20:35 Mondjuk pont a szakácsok, cukrászok voltak azok, akiknek már sorozáskor megpecsételődött a sorsa, és irány a konyha.
Kivéve, amikor nem...
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

Barátom már csak 9 hónapra vonult be. Megtanult pl. trotillal robbantani. Aztán meg őrséget adott üres tárral. Aztán leomlottak az ikertornyok, és aznap már telitömött tárakkal állt a kapuban. Szóval az egész csak azon múlik, hogy felülről mennyire veszik komolyan a sorkatonákat. Ha felülről is az jön le, hogy csak teljen le valahogy a kiszabott idő, akkor tényleg nincs értelme. Ha valóban képezni és használni akarod őket, akkor volna a sorkatonaságban is kapacitás, és lenne haszna oda-vissza.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Gaston Glock írta: 2018.11.03. 11:15 Az hülyeség amit te okoskodsz. Másfél évig voltam sorkatona. Tényleg volt szivatás, tényleg volt ultrázás, de gondolom neked az egészből csak ez maradt meg. Sajnállak, biztosan sz.r dolog lehetett az ilyen "rettentő kemény dolog" az érzékeny kis lelkecskédnek. :mrgreen:
Hozzánk majdhogynem két-három hetente jönnek örömlövészetre. Egen, akad olyan is mint amilyent te mondasz. De a jellemző inkább az, hogy az "én voltam sorkatona" emberek rendszerint tudják pl. hogy nem tartjuk összevissza a fegyver csövét és alap dolgokat is tudnak, hogyan kell megfogni, tárazni, csőrehúzni, kb. hogyan működik, stb.... Jobban bízható, mint egy huszonéves, akit lövészet előtt minden ilyesmire meg kell tanítani, mert csak filmeken látott lőfegyvert, jobb esetben, mert volt aki még ott sem, mert ő nem néz ilyen filmeket.
Tapasztalatom szerint egyébként a legrosszabbak pont hogy az "én sportlövő voltam x évig, tudom én mi hogy van hogy van és mik a szabályok" emberkék, akik azután amikor akadály van, elkezdenek a fegyverrel forogni mindenfelé, hogy "vajon mi lehet a baj és milyen sz.r pisztolyt kapott, hogy nem sül el", meg lerakja csőrehúzva azt otthagyja, utána meg elfelejti és úgy akar vele járkálni, meg akarja vissza adni, stb.... Szóval akkor az ex sportlövők sem érnek semmit, ha így tekintjük. Vagy akár az állományban lévő bizt. őrök, akik közül van aki még életében nem sütött el egy fegyvert sem. Amikor először teszi, megfogja, szarul tartja, persze majdnem fellöki, azután leteszi egy lövés után, hogy neki ebből elege volt, lőjje meg helyette a kötelezőt valaki más. Meg persze olyanok is vannak köztük, akik el se tudják találni a táblát 15 m-ről sem. Kérdeztem tőle lőjjek-e bele a táblájába párat, hogy legyen legalább lövés benne, de azt mondta nem szükséges, mert nekik csak az a lényeg, hogy ellőjjék az x mennyiséget, mert az előírás az.
Szóval maradjunk annyiban, hogy ilyen emberek bárkik közt előfordulhatnak. De alapból nem az ilyenekből kell kiindulni. Nyilván vannak olyan ex sorkatonák is, akik mondjuk 30+ évvel ez előtt a másfél évüket egy írnoki irodában töltötték, vagy akik valamelyik parancsnok előteresei voltak, aztán még gyakorlatokra meg évi egyszeri lövészetekre sem kellett járniuk, az ilyenek valszeg kevesebbet érnek - bár az egy hónapos kiképzést nekik is meg kellett kapniuk -, de azért nem ezek vannak nagy többségben én azt gondolom és persze a semmi képzettséggel nem rendelkező huszonévesektől még ezek is jobbak.
Aztán elfelejtesz valamit, egy sorkatonai szolgálat nem kizárólag a lőfegyverekből áll. Az csak kb. 40-50 %-t teszi ki.

Tálib? Ugyanmár! :lol: Ez megint olyan ostobaság, amiket full lámáktól lehet hallani. "Te karatemester? Egy tálib lever mint vak a poharat!", meg "Minek hordasz gázfegyvert? Mire előkapod százszor megbicskáznak!" és hasonló "rettentő elmés okosságok". Ne politizáljunk, de nézd már meg, hogy visszatartották a hozzád hasonlóak által full hülyének és képzetlennek tartott, sz.rul lővő, sz.r fegyverekkel felszerelt rendőreink is a kövekkel dobálódzó migriket Röszkénél, ráadásul egyetlen lövés nélkül. Azután találj még ki ilyen és hasonló "okosságokat".
Vegyen mar vissza arcabol katona, mert nem lehet maga mellett elmenni a folyoson.
Konkretan kikepzo rajparancsnokkent toltottem teljes katonaidomet egy kikepzobazison. Oktass mar ki arrol, hogy mit tanultak a hozzad hasonlo riadszemuek. Ha megegyszer eloadod meg ez fegyelmezett harcos szoveget konkretan kirohoglek. Mindent amit itt elodtal fegyelem meg tobbi okossag a hozzam hasonlok tanitottak meg neked. Allitolag jol csinaltam, mert szazad oszes kovetkezo tisztese az en hálombol kerult ki, es nem kellett soha keresnem pl felvezert, ha orpk voltam mert meg masik szazadbol is sorban alltak tisztesek tanulni, mert en szolgalatom nem szokott megbukni.
Ennek ellenere loszart nem ert az egesz. Ugyanis azota talalkoztam olyanokkal akik tenyleg ertenek dolgokhoz, es tudom hogy milyen nevetseges idiotasag volt az egesz. Tehat masnak ad elo a musort. Vegul nalam a te rad jellemzo DE hozzaallasrol nagyon hamar leszoktal volna.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

aksurv írta: 2018.11.03. 22:11 ... nevetseges idiotasag volt az egesz.
...
Vegul nalam a te rad jellemzo DE hozzaallasrol nagyon hamar leszoktal volna.
örvendetesnek találom, ha valaki belátja
főleg ha ez a valaki éveket töltött vele

mindig utólag okos az ember:
mit kellett volna másként csinálni ahhoz, hogy értelme is legyen?


a másik téma:
a DE-hozzáállásról történő leszoktatás következményeként hányan lettek öngyilkosok, vagy szenvedtek lelki sérülést, amely negatívan hatott mondjuk egész hátralévő életükben?
ez a sorkatonák hány %-a?
lehetséges lett volna őket produktív módon alkalmazni más területen?
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

szöged írta: 2018.11.04. 06:02 örvendetesnek találom, ha valaki belátja
főleg ha ez a valaki éveket töltött vele

mindig utólag okos az ember:
mit kellett volna másként csinálni ahhoz, hogy értelme is legyen?


a másik téma:
a DE-hozzáállásról történő leszoktatás következményeként hányan lettek öngyilkosok, vagy szenvedtek lelki sérülést, amely negatívan hatott mondjuk egész hátralévő életükben?
ez a sorkatonák hány %-a?
lehetséges lett volna őket produktív módon alkalmazni más területen?
Pontosan.
Csak eppen ő peldalozik a fegyelemmel.
Seregben is baka mondja ki az utolso szot, csak eppen az az Ertettem es nem a De.
Az, hogy ő neki ez a hozzaallasa nem gond, ne vagyunk mar katonak, csak akkor nem kell a mai fiatalokat pont ezert szidni. Egyebkent nem voltak az akkoriak se kulonbek vilagosan emlekszem a bevonulokra, nekem nincs nosztalgiam.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

aksurv írta: 2018.11.04. 06:53 . Egyebkent nem voltak az akkoriak se kulonbek vilagosan emlekszem a bevonulokra, nekem nincs nosztalgiam.
Tanúsítom. Pont elég volt a sorozáskor a potenciális katonatársakat és feletteseket látni. Mai fejjel se gondolom másképp, mint akkor, hogy köszönöm, ebből nem kérek.
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: borsodi »

Gaston Glock írta: 2018.11.03. 11:15 Vagy akár az állományban lévő bizt. őrök, akik közül van aki még életében nem sütött el egy fegyvert sem. Amikor először teszi, megfogja, szarul tartja, persze majdnem fellöki, azután leteszi egy lövés után, hogy neki ebből elege volt, lőjje meg helyette a kötelezőt valaki más. Meg persze olyanok is vannak köztük, akik el se tudják találni a táblát 15 m-ről sem. Kérdeztem tőle lőjjek-e bele a táblájába párat, hogy legyen legalább lövés benne, de azt mondta nem szükséges, mert nekik csak az a lényeg, hogy ellőjjék az x mennyiséget, mert az előírás az.
Ez így ugye mint tudjuk baromság, mert nincs törvényi kötelező mennyiség amit el kell lőni, feladat sincs amit meg kell lőni, csak kötelező lőgyakorlat van amit le kell igazolni. De ott meg történhet bármi, hiszen nincs mi alapján ellenőrizni. :twisted:

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/szolga ... rorszagon/
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Mert a területvédelmisek azok csupa nyeszlett kölkök, meg rokkant vének. Aha, persze.
https://honvedelem.hu/cikk/113229_vilag ... kos_katona
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: The Gent »

swordmanus írta: 2018.11.05. 13:45 Mert a területvédelmisek azok csupa nyeszlett kölkök, meg rokkant vének. Aha, persze.
https://honvedelem.hu/cikk/113229_vilag ... kos_katona
Touchdown 😃
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: brh562 »

swordmanus írta: 2018.11.05. 13:45 Mert a területvédelmisek azok csupa nyeszlett kölkök, meg rokkant vének. Aha, persze.
https://honvedelem.hu/cikk/113229_vilag ... kos_katona
Naaaa azer mer egy kivalot fel tud mutatni a rendszer az meg nem jelenti azt hogy mindenki megegyezik vele.. ne ulj fel a hireknek nezd meg a szakaszod tobbi tagjat es vonj atlagot.... sztem sirni fogsz .... de a fiu teljesitmenye respect :)
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

brh562 írta: 2018.11.05. 16:09 Naaaa azer mer egy kivalot fel tud mutatni a rendszer az meg nem jelenti azt hogy mindenki megegyezik vele.. ne ulj fel a hireknek nezd meg a szakaszod tobbi tagjat es vonj atlagot.... sztem sirni fogsz .... de a fiu teljesitmenye respect :)
Van olyan 40+ csajszi a szakaszomban, aki simán feldob egyik vállára téged, másikra engem és kivisz a világból... :-)
A hír csak egy jó példa arra, hogy nem csak rossz fizikumúak területvédelmisek... Amúgy több sportolót (honvédelmi sportszövetségest vagymit) láttam már területvédelmis színekben. Nyilván ők is átesnek a 20 napos alapfelkészítésen, de utána spec. feladatra lesznek behívva (edzés, verseny) sejtésem szerint. Helyesen!
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

http://magyarhirlap.hu/cikk/132689/Felk ... onkentesek


Tisztképzés két hét alatt? A agyam eldobom.
(Régen azt mondtam ilyenkor " kinyílik a bicska a zsebemben" az új módi " az üres pisztoly is csőre töltődik")
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

regitiszt írta: 2018.11.06. 08:09 http://magyarhirlap.hu/cikk/132689/Felk ... onkentesek


Tisztképzés két hét alatt? A agyam eldobom.
(Régen azt mondtam ilyenkor " kinyílik a bicska a zsebemben" az új módi " az üres pisztoly is csőre töltődik")
Két hét: minden nyáron, öt éven át, a rendes 20 napon felül várhatóan, de ha találkozok ilyennel, megkérdezem. mert nekünk, "öreg" hadnagyoknak ez a gyakorlatban négy hét alaki volt, aug. 20-ra készülve (abból a témakörből négy hét azért nem kevés).
Szóval ne úgy értsd, hogy két hét alatt képzett tiszt...
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

swordmanus írta: 2018.11.01. 21:06 Na de druszám, én szoktam itt a naiv lenni... Borítékolható, hogy bomlasztani ment volna.
Egyrészt simán elképzelhető az érvényes és bevitt alkalmassági meg az aláírt szerződés megjövetele közti időbe, hogy lecsekkolják az embert. Másrészt az említett delikvenst nem is kellett nagyon nyomozni: ismerték, ismerik, ismerjük, eléggé közszereplő igyekszik lenni.
Én értem, arra céloztam a kérdésekkel, hogy pont ez, amit leírsz, az egy másik rendszer gondolkodásmódja. De már úgy látom nem. És már ez is politika, szóval inkább hagyom is.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2018.11.09. 11:40 Mert a toll erősebb fegyver, mint a pisztoly, mi? Magyar sün - level szokásos.

http://www.kaliberinfo.hu/nap-kepe/mert ... sztoly-mi/
Ott van rendesen!! :lol:
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2018.11.09. 11:40 Mert a toll erősebb fegyver, mint a pisztoly, mi? Magyar sün - level szokásos.

http://www.kaliberinfo.hu/nap-kepe/mert ... sztoly-mi/
Ilyet már láttam én is, nem egyedi eset.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2018.11.09. 11:40 Mert a toll erősebb fegyver, mint a pisztoly, mi? Magyar sün - level szokásos.

http://www.kaliberinfo.hu/nap-kepe/mert ... sztoly-mi/
Teljesen felesleges, hogy a járőröknél lőfegyver legyen. Gumibot, nagyobb kiszerelésű gázspray, Taser vagy OSzA- ezekkel többre mennének.
Hisz' fegyveres elkövető vagy gyanúsított esetén úgyis a TEK-et riasztják...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2018.11.09. 14:41 Teljesen felesleges, hogy a járőröknél lőfegyver legyen. Gumibot, nagyobb kiszerelésű gázspray, Taser vagy OSzA- ezekkel többre mennének.
Hisz' fegyveres elkövető vagy gyanúsított esetén úgyis a TEK-et riasztják...
Szerintem ez azért így nem igaz, inkább éles mellé kellenének ilyen eszközök is.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: bel »

TotoHU írta: 2018.11.09. 14:41Hisz' fegyveres elkövető vagy gyanúsított esetén úgyis a TEK-et riasztják...
Szia,

Az a baj, hogy a Nyugat-Europai tapasztalatok azt mutatjak, hogy az 1960-as evektol az 1990-es evekig jol mukodott a TEx koncepcio:

Mivel alapvetoen a terroristak beszelgetni akartak, ezert eloszor beszelgettek az elso kiero jarorrel, aztan beszelgettek az elsonek odaero jobb egyseggel (nevezzuk megyei bevetesi alosztalynak), majd beszelgettek sokaig az orszag legprofibbb egysegevel. Majd fel nap, vagy akar nehany nap mulva valaki megunta a beszelgetest, es ennek eredmenyekent felszamoltak a helyzetet.

Tehat ezt a helyzetet ugy lehet a legjobban megoldani, ha van 1 egyseg, ami nagyon jo.

De ez a stilus kiment a divatbol, manapsag a terroristak olni akarnak:

-Jo esetben az elso jarokelonek kell felszamolni az esemenyt, es akkor 1-2 halottal, vagy akar halott nelkul meguszhato.
-Eggyel rosszabb esetben az elso kierkezo jarornek kell felszamolnia a cselekmenyt, nehany perc kesessel, halottak tucatjaival.
-Legrosszabb eset az, hogy egy orszagos/regionalis szerv szamolja fel az esemenyt, akiknek eloszor be kell menniuk az adott megyebe, utana a konkret helyre, ez vagy tobb 100 halottat eredmenyez, vagy azt, hogy a terroristak mar reg elmentek (miutan senki se maradt a helyszinen eletben), mire kiernek.

Szoval az uj stilusu terrorizmusra csak 2 jo valasz van:
1. minnel tobb helyszinen legyen lofegyveres, aki vedi az embereket (ez csak onvedelmi fegyverrel kepzelheto el)
2. a maradek helyen par percen belul legyen a terrorcselekmenyt felszamolo ero.

Vagyis a polgari/szabadnapos onvedelem mellett az egyszeru, hetkoznapi kozrendvedelmi jaroroket kell kikepzeni es felszerelni ugy, hogy egy kisebb terrortamast "menetbol" felszamoljanak!

Bel
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

bel írta: 2018.11.09. 16:16 Szia,

Az a baj, hogy a Nyugat-Europai tapasztalatok azt mutatjak, hogy az 1960-as evektol az 1990-es evekig jol mukodott a TEx koncepcio:

Mivel alapvetoen a terroristak beszelgetni akartak, ezert eloszor beszelgettek az elso kiero jarorrel, aztan beszelgettek az elsonek odaero jobb egyseggel (nevezzuk megyei bevetesi alosztalynak), majd beszelgettek sokaig az orszag legprofibbb egysegevel. Majd fel nap, vagy akar nehany nap mulva valaki megunta a beszelgetest, es ennek eredmenyekent felszamoltak a helyzetet.

Tehat ezt a helyzetet ugy lehet a legjobban megoldani, ha van 1 egyseg, ami nagyon jo.

De ez a stilus kiment a divatbol, manapsag a terroristak olni akarnak:

-Jo esetben az elso jarokelonek kell felszamolni az esemenyt, es akkor 1-2 halottal, vagy akar halott nelkul meguszhato.
-Eggyel rosszabb esetben az elso kierkezo jarornek kell felszamolnia a cselekmenyt, nehany perc kesessel, halottak tucatjaival.
-Legrosszabb eset az, hogy egy orszagos/regionalis szerv szamolja fel az esemenyt, akiknek eloszor be kell menniuk az adott megyebe, utana a konkret helyre, ez vagy tobb 100 halottat eredmenyez, vagy azt, hogy a terroristak mar reg elmentek (miutan senki se maradt a helyszinen eletben), mire kiernek.

Szoval az uj stilusu terrorizmusra csak 2 jo valasz van:
1. minnel tobb helyszinen legyen lofegyveres, aki vedi az embereket (ez csak onvedelmi fegyverrel kepzelheto el)
2. a maradek helyen par percen belul legyen a terrorcselekmenyt felszamolo ero.

Vagyis a polgari/szabadnapos onvedelem mellett az egyszeru, hetkoznapi kozrendvedelmi jaroroket kell kikepzeni es felszerelni ugy, hogy egy kisebb terrortamast "menetbol" felszamoljanak!

Bel
Te ma rettenetesen humorodnál vagy... Milyen anyag hozta ki ezt a humort? Mert abból kérek én is!

Viccet félretéve. Kb ugyanúgy látjuk a lényeget, viszont első menetben a fő terrortámogatókat kellene itthon felszámolni, utána lehetséges bármi más.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Válasz küldése