Kések, lámpák, EDC-holmik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderators: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Petya357
Fórumtag
Fórumtag

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Post by Petya357 »

bel wrote: 2022.02.02. 17:01 Szia,

+1 forras megerositi (3 hete hallottam ugyanezt).

Bel
+ 1 nekem is egy rendőr mondta, hogy “így szoktuk”

Tipp: kis szerencsével ki lehet fogni olyan rendőr hölgyet, aki 120-as hosszú EVE-t szív ;)

… de vajon mihez kezdenek a nemdohányzó rendőrök? :oops: :lol:
RatRace
Kereskedő
Kereskedő

Post by RatRace »

Petya357 wrote: 2022.02.02. 19:26 + 1 nekem is egy rendőr mondta, hogy “így szoktuk”

Tipp: kis szerencsével ki lehet fogni olyan rendőr hölgyet, aki 120-as hosszú EVE-t szív ;)

… de vajon mihez kezdenek a nemdohányzó rendőrök? :oops: :lol:
Bankkártya
Az 86 mm.
Ma már ez standard, személyi, jogsi védeccségi mind ugyanakkora. :lol: :lol:
" Több mint 550000000 fegyver van forgalomban a világon. Azaz minden 12.-ik emberre jut egy fegyver.
És a többi 11?
Azt fel kell fegyverezni!"
Petya357
Fórumtag
Fórumtag

Post by Petya357 »

RatRace wrote: 2022.02.02. 19:47 Bankkártya
Az 86 mm.
Ma már ez standard, személyi, jogsi védeccségi mind ugyanakkora. :lol: :lol:
Ha már szabvány kártya méret:
https://extrametal.hu/termekek/zsebkes/ ... tyEALw_wcB.
És van rajta vonalzó ;)
Poresz
Veterán
Veterán

Post by Poresz »

Petya357 wrote: 2022.02.02. 19:26 Tipp: kis szerencsével ki lehet fogni olyan rendőr hölgyet, aki 120-as hosszú EVE-t szív ;)
FélOFF

Még jó, hogy már nem árulják a Lotto cigarettát…
"Szintén 1964-hez köthető egy másik mérföldkő: a hazánkban korábban kizárólagos, 67 mm-es mellett megjelent a nemzetközileg csak „king size”-ként emlegetett 80 mm-es cigarettahossz." A füstszűrő megjelenése - Dohány Múzeum
AndyA
Fórumtag
Fórumtag

Post by AndyA »

Poresz wrote: 2021.11.01. 17:56 A képen alul látható Fiskars-ot hagyta itt nekem a házinéni. Nem mondom, vág (most kockáztam fel a sütőtököt krémleveshez), nem sajnálom használni ("olcsó tárgy"-fíling), de a pengéje szerintem vékony (nyilván a vastag sem jó) és rugózik (főleg sütőtök és édesburgonya darabolásakor érezhető), a tövénél ki is hajlott. Abban verhetetlen, hogy nincs rajta semmilyen recézés és egybemarkolata van: könnyű tisztítani.
Az IKEA-s késhez hasonló "integrál", egyetlen darab acélból álló késem még nem volt: mindenképpen kézbe venném vásárlás előtt.
Egyik előző lakótársamnak volt egy Sabatier santoku konyhakése a Tesco-ból. (Szerintem zseniális a santoku forma.) Imádtam használni: nem fémet kellett markolni, megnyugtatóan merev, de kellően vékony penge, a hegy nem is hiányzott, és olyan ára volt (tízezer forint alatt 2019 első felében), hogy annyit megér, hogy egy életre van egy elfogadható konyhakésed.

Tippek:
1. Amikor kézbe veszed - ugye késvásárlásnál mindig elmondjuk: vedd kézbe! -, csinálj úgy, mintha vágódeszkán vágnál: a penge élével merőlegesen nyugodjon egy felületen! A pengének olyan szélesnek kell lennie, hogy a markolat és a vágódeszka között elég hely legyen a markolatot fogó kezednek.
2. Ne ömlesztve tárold a késeidet! (Ebben én is sáros vagyok. Mágnest fogok szerelni a falra.)
3. Én is egy Dick fenőacélra gyűjtök. Ovális keresztmetszet, minél simább felület (a fenőacéllal elsősorban egyengetünk, nem csiszolunk). Közös késmániás túratársunk ajánlásával. (Én is tanulom az élezést-fenést.)

4. Állítólag a hentesek nagyon profin tudják, melyik a jó kés.
Nekem Kyocera fenőkerámiám van. Tökéletes, imádom. Egyetlen hibája, hogy a lecsiszolt acél idővel beleeszi magát a kerámia pórusaiba, és egy idő után csökken a hatásfok, elkezd élezés helyett "csúszni" a penge rajta. Ilyenkor kell kipucolni. Egy karcsú, de magas üvegben (ketchupos :-) ) kapott két ujjnyi sósavat, és felöntöttem annyi vízzel, hogy a fenőkerámia markolatáig, pont az üveg szájáig érjen. Egy éjszaka elég neki, és kb. tizedszer használom, hogy még mindig nem kért friss sósavat, még mindig működik az oldat. Fontos, hogy híg sósav legyen - a tömény nem oldja olyan jól a vasat.

https://cutlery.kyocera.com/ceramic-rod ... ves-9-inch
AndyA
Fórumtag
Fórumtag

Post by AndyA »

zora wrote: 2021.12.20. 13:02 Multitoolból kinek mi vált be? Különösen azoknál, akik intenzíven használják is. Leatherman párti voltam eddig, de a híres szervízháttér a balkán farkán nem működik.
Nekem egy Leathermen Fuse van. 2008-ban kaptam búcsúajándékként a kollégáimtól, azóta kb. mindig nálam van. Mondjuk én őzet nem bontok vele :-), de azért egyet s mást látott már. Ennyi idő alatt egyszer kellett megéleznem, valamikor 3 vagy 4 éve.
G.D
Veterán
Veterán

Post by G.D »

AndyA wrote: 2022.02.03. 10:50 Ilyenkor kell kipucolni. Egy karcsú, de magas üvegben (ketchupos :-) ) kapott két ujjnyi sósavat, és felöntöttem annyi vízzel, hogy a fenőkerámia markolatáig, pont az üveg szájáig érjen. Egy éjszaka elég neki, és kb. tizedszer használom, hogy még mindig nem kért friss sósavat, még mindig működik az oldat. Fontos, hogy híg sósav legyen - a tömény nem oldja olyan jól a vasat.
Vagy ha nem akar sósavval vacakolni, akkor valami folyékony súrolószerrel (Cif pl.) meg egy mosogatószivacs dörzsis felével kb. 5 perc alatt lesikálja róla a felkenődött vasat.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
AndyA
Fórumtag
Fórumtag

Post by AndyA »

G.D wrote: 2022.02.03. 11:36 Vagy ha nem akar sósavval vacakolni, akkor valami folyékony súrolószerrel (Cif pl.) meg egy mosogatószivacs dörzsis felével kb. 5 perc alatt lesikálja róla a felkenődött vasat.
Igaz, de a sósavas megoldás sokkal kényelmesebb, és valamivel alaposabb munkát is végez. :-)
Pitbull
Fórumtag
Fórumtag

Post by Pitbull »

Nextorch NEX Walker 16, vagy ASP Agent A40 (Airweight) taktikai bot beszerzésén gondolkodom.
Ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy a www.frankonia.de webáruházról van valakinek bármilyen tapasztalata? Esetleg a www.specshop.pl áruházról?
Vagy megbízható hazai beszerzési forrása létezik ezeknek a típusoknak?
Pitbull 19-M alu elox.
Fortitu
Veterán
Veterán

Post by Fortitu »

Pitbull wrote: 2022.02.10. 21:21 Nextorch NEX Walker 16, vagy ASP Agent A40 (Airweight) taktikai bot beszerzésén gondolkodom.
Ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy a www.frankonia.de webáruházról van valakinek bármilyen tapasztalata? Esetleg a www.specshop.pl áruházról?
Vagy megbízható hazai beszerzési forrása létezik ezeknek a típusoknak?
Specshopról rendeltem már, minden rendben volt.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag

Post by AndyA »

WildBear23 wrote: 2021.12.20. 13:15 A Leathermannak Magyarországon az Audaxtrade (Kristóf) a szervize, nagyon korrektek!
(Nem tudom, hogy a "balkán farkán" mit értettél.)

Multitoolból szerintem még mindig a Leatherman a legjobb, dobogós még a SOG és a Victorinox. Ha intenzíven használod, akkor lehet, hogy nem multitool kell neked, hanem célszerszám.. Knipex fogó, Olfa sniccer, Wera/Wiha bit. A multitool (mindegyik!) kompromisszum a profi, ipari szerszámokhoz képest.
Kicsorbult a Fuse-omban a kisebbik csavarhúzó. Ezt meg tudják csinálni (kicserélni)?
nemtokregelni
Veterán
Veterán

Post by nemtokregelni »

AndyA wrote: 2022.02.11. 08:13 Kicsorbult a Fuse-omban a kisebbik csavarhúzó. Ezt meg tudják csinálni (kicserélni)?
Nekem anno Wave-en meg tudták oldani a hasonló gondot.
Sapienti sat.
zora
Veterán
Veterán

Post by zora »

WildBear23 wrote: 2022.01.10. 14:55 Őrülök hogy happy finish lett a vége. ;-)
És lekerekítve a történetet, ma megkaptam az új Leatherman Wave szerszámomat. Nem felújított, javított - bár azzal is megelégedtem volna, ha a régit javítják, akár pénzért is - hanem egy zsír új eszközt küldtek, csak a postaköltséget fizettem.
WildBear23
Veterán
Veterán

Post by WildBear23 »

zora wrote: 2022.02.11. 12:22 És lekerekítve a történetet, ma megkaptam az új Leatherman Wave szerszámomat. Nem felújított, javított - bár azzal is megelégedtem volna, ha a régit javítják, akár pénzért is - hanem egy zsír új eszközt küldtek, csak a postaköltséget fizettem.
Na, örülök hogy happy finish lett a vége, használd sokáig egészséggel! ;)
HCZoli
Veterán
Veterán

Post by HCZoli »

Sziasztok!

Honey Badger késekkel van valakinek tapasztalata?

D2 pengével, csapágyas nyitással 20ezer alatt van postával. Lehet benevezek egyre.
Poresz
Veterán
Veterán

Re: Zsebrendszerező

Post by Poresz »

Poresz wrote: 2020.11.13. 12:35 Tucatnyi EDC apróság, ami összekeveredik a ruha vagy táska zsebeiben és keresgetni kell: lakáskulcs, mobiltelefon, irattárca/kártyatartó/pénztárca, kés/bicska/multifogó, kanálgép, zseblámpa, toll, levél fájdalomcsillapító, szedendő gyógyszerek… Amikor mindezt a munkába járó hátizsákból egyesével át kell pakolni a túrázó hátizsákba vagy kabát zsebeibe - és vissza -, akkor már nem is tűnik hülyeségnek, hogy matrjoska baba-szerűen a táskában legyen még egy táska. Tulajdonképpen a tolltartó is ugyanerre szolgál.
Évekkel ezelőtt a régi kéken talán qqriq említette, hogy Maxpedition(?) pocket organizert használ. Van olyan fórumtárs, aki rendszeresen használ vagy használt ilyet, és megosztaná a tapasztalatait?
Az eredeti Maxpedition és a hasonló méretben negyedannyiba kerülő Decathlon sajátmárkáson gondolkodom.
Budapesten van olyan bolt, ahol a Maxpedition termékek élőben megnézhetők, próbával kiválasztható a méret?
Köszönöm szépen a tanácsod: közel egy éve használom, nagyszerűen bevált. :)
EDC:
EDC kit.jpg
EDC kit.jpg (57.63 KiB) Viewed 1647 times
+ Tupperware kulcstartó - Két szem fájdalomcsillapító van benne.
+ egy doboz gyufa - Viaszba mártottam a gyufafejeket.
+ Dolphin 1989 mini benzines öngyújtó - Kíváncsian figyelem, hogy ebből is el fog-e szökni a benzin. O-gyűrűs tömítése mindenesetre van.
+ J. Herbin töltőtolltintával újratölthető rollertoll - Szimplán imádom: kíváncsian figyelem a hegy élettartamát.
+ jegyzetfüzet
+ Victorinix Fisherman
+ Forclaz Dynamo 100 dinamós zseblámpa (Decathlon) - Már végigcsináltam vele egy 25 km-es éjszakai túrát. Éppen belefér (vastag).
+ egy doboz 9×17 mm R PV töltény tartaléknak - Ezt lehet, hogy a Zora-féle méretre vágott SzKSz töltőléccel kiváltom.
+ FFP2 maszk

Sajnos a kanálgép és a fogkefe nem fér bele.
EDC NOK.jpg
EDC NOK.jpg (48.39 KiB) Viewed 1647 times
Utóbbira megoldás lesz a kisméretű(vé összehajtható) utazó fogkefe, amikor úgyis cserélni kell a mostani munkába járóst.
A kanálgépnek pedig kell egy könnyen mosható tok, mert az eredeti előbb penészedett, majd elszakadt.
Mindenesetre megtanultam, hogy: "Kétszer mérj, egyszer rendelj!" - Nem pedig fordítva.
theHassan
Fórumtag
Fórumtag

Post by theHassan »

Poresz wrote: 2022.03.23. 17:43 Köszönöm szépen a tanácsod: közel egy éve használom, nagyszerűen bevált. :)
EDC:
EDC kit.jpg
+ Dolphin 1989 mini benzines öngyújtó - Kíváncsian figyelem, hogy ebből is el fog-e szökni a benzin. O-gyűrűs tömítése mindenesetre van.
+ J. Herbin töltőtolltintával újratölthető rollertoll - Szimplán imádom: kíváncsian figyelem a hegy élettartamát.
+ jegyzetfüzet
+ Victorinix Fisherman
+ Forclaz Dynamo 100 dinamós zseblámpa (Decathlon) - Már végigcsináltam vele egy 25 km-es éjszakai túrát. Éppen belefér (vastag).
+ egy doboz 9×17 mm R PV töltény tartaléknak - Ezt lehet, hogy a Zora-féle méretre vágott SzKSz töltőléccel kiváltom.
+ FFP2 maszk

EDC NOK.jpg
Utóbbira megoldás lesz a kisméretű(vé összehajtható) utazó fogkefe, amikor úgyis cserélni kell a mostani munkába járóst.
A kanálgépnek pedig kell egy könnyen mosható tok, mert az eredeti előbb penészedett, majd elszakadt.
Mindenesetre megtanultam, hogy: "Kétszer mérj, egyszer rendelj!" - Nem pedig fordítva.
Kanálgép helyett spork? Alin az is van sok, még színes is :D
Poresz
Veterán
Veterán

Post by Poresz »

theHassan wrote: 2022.03.23. 17:45 Kanálgép helyett spork? Alin az is van sok, még színes is :D
Köszönöm, de a kanálgép ad egy civilizáció-érzést, amit a villka nem tud. (Gvass1 magyarázta ezt nekem a régi kéken öt éve, és akkor még nem értettem.) Egyelőre a kanálgép valahogy mindig az elemózsiás vászonszatyorba kerül, ha túrázok.
Ha már tényleg nem bírom megállni, a zsebrendszerezőt fogom nagyobbra cserélni, és akkor végre a fejlámpa* is elfér, véget ér a hátizsákban hányódása.

* Ha csak egyetlen egyszer éjszakai túrázni mentek, olyat vegyetek, ami tud piros fényt, mert az nyugtat… Akarom mondani: nem nullázza le azt, hogy a szem fél óra alatt alkalmazkodott a sötéthez.
Egyébként elégedett vagyok azzal, ami nekem van - ONnight 210 (Decathlon) -, mert a három szíja miatt stabil, a hátul lévő elemtartó miatt jól kiegyensúlyozott, és a gömbcsuklós állíthatóság is hasznos. Csak a piros fényt nem tudja, ezért két előrelátóbb túratárs által közrefogva szoktam éjszakai túrázni.
theHassan
Fórumtag
Fórumtag

Post by theHassan »

Poresz wrote: 2022.03.23. 18:06 Köszönöm, de a kanálgép ad egy civilizáció-érzést, amit a villka nem tud. (Gvass1 magyarázta ezt nekem a régi kéken öt éve, és akkor még nem értettem.) Egyelőre a kanálgép valahogy mindig az elemózsiás vászonszatyorba kerül, ha túrázok.
Ha már tényleg nem bírom megállni, a zsebrendszerezőt fogom nagyobbra cserélni, és akkor végre a fejlámpa* is elfér, véget ér a hátizsákban hányódása.

* Ha csak egyetlen egyszer éjszakai túrázni mentek, olyat vegyetek, ami tud piros fényt, mert az nyugtat… Akarom mondani: nem nullázza le azt, hogy a szem fél óra alatt alkalmazkodott a sötéthez.
Egyébként elégedett vagyok azzal, ami nekem van - ONnight 210 (Decathlon) -, mert a három szíja miatt stabil, a hátul lévő elemtartó miatt jól kiegyensúlyozott, és a gömbcsuklós állíthatóság is hasznos. Csak a piros fényt nem tudja, ezért két előrelátóbb túratárs által közrefogva szoktam éjszakai túrázni.
Az ilyen mögöttes tartalom kétségtelenül fontos. Mondjuk én még nem éreztem kanálgépnél. A sporkot azért is szeretem, mert gyakran utazok, és átengedik a reptéren.
WildBear23
Veterán
Veterán

Post by WildBear23 »

chucky wrote: 2022.04.10. 22:12 Kár,hogy nincs hozzá 18650 akku átalakító.Az nem olyan érzékeny a hidegre.
Nekem is van egy AAA akkuval működő lámpám, amit 2008 óta (14 éve) használok, Fenix LD01 Stainless Steel Edition.
De már fejlettebb a Li-akkus (pl 18650) technológia.
WildBear23
Veterán
Veterán

Post by WildBear23 »

A Banggoodon akciós a Convoy S2.
Évek óta ilyet használok, nagyon bevált, masszív, jó cucc!
Screenshot_20220417-070445_Chrome.jpg
Screenshot_20220417-070445_Chrome.jpg (72.55 KiB) Viewed 1344 times
Trailm
Veterán
Veterán

Post by Trailm »

WildBear23 wrote: 2022.04.17. 07:07 A Banggoodon akciós a Convoy S2.
Sörétest kibírná hosszútávon ?
WildBear23
Veterán
Veterán

Post by WildBear23 »

Trailm wrote: 2022.04.17. 08:38 Sörétest kibírná hosszútávon ?
Felszerelve szvsz igen, lőni rá nem. :)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag

Post by Petya357 »

Trailm wrote: 2022.04.17. 08:38 Sörétest kibírná hosszútávon ?
AK-t mindenesetre bírta - igaz, a 7,62x39 nem rúg nagyot. 12GA-n nem próbáltam, de ránézésre - azt is fogja.
Ben77
Fórumtag
Fórumtag

Post by Ben77 »

WildBear23 wrote: 2022.04.17. 07:07 A Banggoodon akciós a Convoy S2.
Köszi, ismerem, nagyon jó cucc!
aksurv
Veterán
Veterán

Post by aksurv »

Poresz wrote: 2022.03.23. 17:43 Köszönöm szépen a tanácsod: közel egy éve használom, nagyszerűen bevált. :)
EDC:
EDC kit.jpg
+ jegyzetfüzet
+ Victorinix Fisherman
+ FFP2 maszk

EDC NOK.jpg
Ez a méret a klasszikus zsebrendező méret.
Arra találták ki, hogy a katona a taktikai nadrág oldalzsebében tartsa.
Ha a táskában van, akkor nem lényeges a méret.
A decatlon eggyel nagyobb 12x18cm tárolózsebében kényelmesen elfér a kanálgép.
https://www.decathlon.hu/p/tarolozseb-v ... lsrc=aw.ds
bcsob
Veterán
Veterán

Kés azonosítás

Post by bcsob »

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni kés azonosítás ügyben.
A clipen mintha a Kershaw feliratot látnám, de nem találtam a kinálatukban.
Hátha valaki ránézésre megmondja.
Attachments
milyen kés 2.jpg
milyen kés 1.jpg
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
theHassan
Fórumtag
Fórumtag

Post by theHassan »

Kis segítséget kérnék.

Valami kis szolid multitoolt keresek, mondjuk a Leatherman Juice S2 stílusban.

Mit ajánlotok?
zora
Veterán
Veterán

Post by zora »

theHassan wrote: 2022.05.25. 22:03 Kis segítséget kérnék.

Valami kis szolid multitoolt keresek, mondjuk a Leatherman Juice S2 stílusban.

Mit ajánlotok?
Leatherman Juice S2-t. :-)
Vagy mi a cél, hogy olcsóbb legyen a Leathermannél, vagy más funkciók kellenének?
theHassan
Fórumtag
Fórumtag

Post by theHassan »

zora wrote: 2022.05.25. 22:07 Leatherman Juice S2-t. :-)
Vagy mi a cél, hogy olcsóbb legyen a Leathermannél, vagy más funkciók kellenének?
Kapható az még? Ha igen, akkor jó lesz (van már egy) :)
zora
Veterán
Veterán

Post by zora »

theHassan wrote: 2022.05.25. 22:13 Kapható az még? Ha igen, akkor jó lesz (van már egy) :)
Basszus, most látom, hogy leálltak vele. Fasza.
Nekem Skeletool volt az első multiszerszámom, gyárilag klipszes és egykezes kés van rajta, emiatt választottam. Nagyon megszerettem, kapudrog lett. Még gyártják is, viszont nincs rajta olló.
zora
Veterán
Veterán

Post by zora »

theHassan wrote: 2022.05.25. 22:13 Kapható az még? Ha igen, akkor jó lesz (van már egy) :)
https://www.freskabox.net/spd/LTG831941 ... S2-cinober

Hátha valós a készlet, magyar webshop.
theHassan
Fórumtag
Fórumtag

Post by theHassan »

zora wrote: 2022.05.25. 22:35 Basszus, most látom, hogy leálltak vele. Fasza.
Nekem Skeletool volt az első multiszerszámom, gyárilag klipszes és egykezes kés van rajta, emiatt választottam. Nagyon megszerettem, kapudrog lett. Még gyártják is, viszont nincs rajta olló.
Olló most különösen fontos (nőnek lesz ;) ).

Fegyverellátóban látom a Squirtet ( :) ). Szerintem az lesz.
bel
Veterán
Veterán

Post by bel »

Sziasztok,

Errol mi a velemeny?
https://www.mylitee.com/taktikai-felhas ... -460-lumen

Az szempont, hogy ha mar ennyi penzt kifizetek, akkor ne 1 ev garancia legyen ra, ezert az osszes beepitett aksiju modell kiesik.

Bel
Post Reply