OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

zora írta: 2022.05.13. 09:26 Ez a két enyhítő körülmény.
Ezzel szemben erőszakoskodtak egy nővel és csoportosan, éjszaka nekitámadtak az őt védelmezőnek. És tényleg csak azon múlt a kimenetel, hogy a támadók java részt légharcot vívtak. Amikor a felvételen azt láttam, hogy az áldozat földre kerül, sok esélyt nem adtam neki, ilyenkor fejre mennek lábbal. Szerencséje volt. Meg azért is, hogy nem somták meg őt is garázdasággal, hogy szórakozásukban zavarja a békés fiatalokat, majd szóváltást követően megvereti magát.
És ebben ez a szomorú, hogy tényleg benne van a buliban az, hogy az önvédekezőt is megmázsálják, mint ahogy többször le lett írva itt is :oops: :cry:
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

fejlemeny az ugyben, lehuztak a semmire es arra se kepesek hogy kihozzak.
sms jott hogy a kuldemenyt atvehetem a postan :x :oops: :evil:
qqriq írta: 2022.05.04. 18:41 valaki erti a magyar kiralyi fekete lyuk mukodeset?
eleg sokat rendelek alirol es bg-rol, van amit az expressone hoz ki van amit a zoldruhasok.
amit a zolruhasok hoznak azt minden esetben "vamkezelik" es "Postai szolgáltatási díj online fizetéssel" cimszo alatt lehuznak 399 fabatkaval.
az ali es a bg minden esetben felszamolja az afat/jaffat, mire fel nyulnak le? :oops:
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Újabb fegyverbolt feltörés, ismét éjjellátó, hőkamera, és red-dot a zsákmány...
Most Tatabányán.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2022.05.13. 21:25 fejlemeny az ugyben, lehuztak a semmire es arra se kepesek hogy kihozzak.
sms jott hogy a kuldemenyt atvehetem a postan :x :oops: :evil:
Nekem ma hozta meg az alis cuccot az ExpressOne futár, semmi vámkezelés, bármi nélkül, direktben.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

Egy kis segítséget kérnék, hogy az agyon akasztózott öntöltö (9mm PAk) gáz riasztó csövét mi búbánattal célszerü kitakarírltani? A hozzákapot kefét sem bírom áttolni... .177 tisztitó? Vagy csak valamit (olajat, féktisztitót) fujjak bele? Mondjuk fújtam de nem vitte ki maradék nélkül.... :roll:
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kontrolle13 írta: 2022.05.18. 12:26 Egy kis segítséget kérnék, hogy az agyon akasztózott öntöltö (9mm PAk) gáz riasztó csövét mi búbánattal célszerü kitakarírltani? A hozzákapot kefét sem bírom áttolni... .177 tisztitó? Vagy csak valamit (olajat, féktisztitót) fujjak bele? Mondjuk fújtam de nem vitte ki maradék nélkül.... :roll:
olaj belefúj, majd 1 riasztóval KIÉGET. Különben jó eséllyel az első lövésnél elakadhat, ha tocsog a cső az olajban.

(Azért ezt a fegyverpucolósdit nem kell túlzásba vinni!)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

gvass1 írta: 2022.05.18. 12:33 olaj belefúj, majd 1 riasztóval KIÉGET. Különben jó eséllyel az első lövésnél elakadhat, ha tocsog a cső az olajban.

(Azért ezt a fegyverpucolósdit nem kell túlzásba vinni!)
Köszi a választ!
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Kontrolle13 írta: 2022.05.18. 12:26 Egy kis segítséget kérnék, hogy az agyon akasztózott öntöltö (9mm PAk) gáz riasztó csövét mi búbánattal célszerü kitakarírltani? A hozzákapot kefét sem bírom áttolni... .177 tisztitó? Vagy csak valamit (olajat, féktisztitót) fujjak bele? Mondjuk fújtam de nem vitte ki maradék nélkül.... :roll:
Pipaszártisztító. Trafikban kapható.
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: theHassan »

Kontrolle13 írta: 2022.05.18. 12:26 Egy kis segítséget kérnék, hogy az agyon akasztózott öntöltö (9mm PAk) gáz riasztó csövét mi búbánattal célszerü kitakarírltani? A hozzákapot kefét sem bírom áttolni... .177 tisztitó? Vagy csak valamit (olajat, féktisztitót) fujjak bele? Mondjuk fújtam de nem vitte ki maradék nélkül.... :roll:
Internetes kereskedelmi oldalakon "carburetor cleaning brush" néven lehet kapni pici üvegmosó kefére hasonlító keféket, több átmérő egy készletben. Műanyag szőrös. A pipatisztítónál kicsit erősebb.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Kontrolle13 írta: 2022.05.18. 12:26 Egy kis segítséget kérnék, hogy az agyon akasztózott öntöltö (9mm PAk) gáz riasztó csövét mi búbánattal célszerü kitakarírltani? A hozzákapot kefét sem bírom áttolni... .177 tisztitó? Vagy csak valamit (olajat, féktisztitót) fujjak bele? Mondjuk fújtam de nem vitte ki maradék nélkül.... :roll:
Ahogy az elöltöltőket is: átszívatott forró szappanos víz, míg tiszta nem lesz. Forró tiszta víz, kiszárít, olaj. Szilveszteri éleskonverziós durrogtatás, az egy hatékony módszer az agyonakasztózott+jól leszűkített csőre.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Blekk Rájgó írta: 2022.05.18. 13:30 Ahogy az elöltöltőket is: átszívatott forró szappanos víz, míg tiszta nem lesz. Forró tiszta víz, kiszárít, olaj.
nem, kibaszottul nem. Leírtam miért nem, miért öngyilkosság ez.

PONT azért, amiért az elöltöltősnél is a lövészet előtt lőkúponként elpattintasz egy-egy csappantyút.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Kontrolle13 írta: 2022.05.18. 12:26 Egy kis segítséget kérnék, hogy az agyon akasztózott öntöltö (9mm PAk) gáz riasztó csövét mi búbánattal célszerü kitakarírltani? A hozzákapot kefét sem bírom áttolni... .177 tisztitó? Vagy csak valamit (olajat, féktisztitót) fujjak bele? Mondjuk fújtam de nem vitte ki maradék nélkül.... :roll:
Csőtisztító hab...
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

RatRace írta: 2022.05.18. 13:52 Csőtisztító hab...
Na ilyenről még nem hallottam, de utánanézek köszi!
Internetes kereskedelmi oldalakon "carburetor cleaning brush" néven lehet kapni pici üvegmosó kefére hasonlító keféket, több átmérő egy készletben. Műanyag szőrös. A pipatisztítónál kicsit erősebb.
Köszi
Pipaszártisztító. Trafikban kapható.
Köszi
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

gvass1 írta: 2022.05.18. 13:37 PONT azért, amiért az elöltöltősnél is a lövészet előtt lőkúponként elpattintasz egy-egy csappantyút.
Igen a lényeg. Lövészet ELŐTT. Utána se annyi olaj, hogy tocsogjon.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Blekk Rájgó írta: 2022.05.18. 14:57 Igen a lényeg. Lövészet ELŐTT. Utána se annyi olaj, hogy tocsogjon.
de baszki, a gázpisztollyal nincs lövészet, azt tisztítás után felbaszod az oldaladra, VÉDEKEZNI. Ahol kibaszott szopó, ha az olajos cső miatt elsőnél kivetési hibával nyitsz.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

gvass1 írta: 2022.05.18. 14:59 de baszki, a gázpisztollyal nincs lövészet, azt tisztítás után felbaszod az oldaladra, VÉDEKEZNI. Ahol kibaszott szopó, ha az olajos cső miatt elsőnél kivetési hibával nyitsz.
Ez igaz. Amiről beszéltem (éleskonverzió), az a durrogtatás után megy vissza a gyöngyvászon tokba. Amit meg viselek, annál nincs kivetési hiba.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

gvass1 írta: 2022.05.18. 14:59 de baszki, a gázpisztollyal nincs lövészet, azt tisztítás után felbaszod az oldaladra, VÉDEKEZNI. Ahol kibaszott szopó, ha az olajos cső miatt elsőnél kivetési hibával nyitsz.
Ezért is kérdeztem, hogy mivel lehet tisztitani....
Mert hát féktisztitóval kifujtam aztán egy kevés fegyverolajjal becsöpögtettem, de ha bevilágítok azért látszik hogy a hosszanti akasztón maradt némi lőpor meg olaj is....
De ez a riasztóval kiégetés ez tetszik...

És igen önvire beírt fegyverről van szó, amivel sikerült tegnap gyakorolni egy kicsit, a végén még egy pár darab CS és PV is kiment....
Mondjuk ez vetet véget a gyakorlásnak is :lol: :cry:
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Kontrolle13 írta: 2022.05.18. 16:15 Ezért is kérdeztem, hogy mivel lehet tisztitani....
Mert hát féktisztitóval kifujtam aztán egy kevés fegyverolajjal becsöpögtettem, de ha bevilágítok azért látszik hogy a hosszanti akasztón maradt némi lőpor meg olaj is....
De ez a riasztóval kiégetés ez tetszik...

És igen önvire beírt fegyverről van szó, amivel sikerült tegnap gyakorolni egy kicsit, a végén még egy pár darab CS és PV is kiment....
Mondjuk ez vetet véget a gyakorlásnak is :lol: :cry:
Esetleg ezt megpróbálhatod:
https://kalappal.hu/fegyvertisztito-ola ... -90ml.html
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: theHassan »

Fortitu írta: 2022.05.18. 16:22 Esetleg ezt megpróbálhatod:
https://kalappal.hu/fegyvertisztito-ola ... -90ml.html
Szerintem ez túlzó. Műszálas kefe, kevés olaj, átdörgöl, akasztó környéke pipatisztítóval kitörölget, töltényűr meg kóchengerre tekert ronggyal kitörölget. Vagy mehet a vizes sikálás, utána szárítás (én lefújnám hajszárítóval). Utána olajba mártott pipatisztító, száraz pipatisztító, száraz rongy.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

theHassan írta: 2022.05.18. 16:34 Szerintem ez túlzó. Műszálas kefe, kevés olaj, átdörgöl, akasztó környéke pipatisztítóval kitörölget, töltényűr meg kóchengerre tekert ronggyal kitörölget. Vagy mehet a vizes sikálás, utána szárítás (én lefújnám hajszárítóval). Utána olajba mártott pipatisztító, száraz pipatisztító, száraz rongy.
Így, ahogy írtad. Gázzal gyakorlás után ultrás víz, alapos szárítás, finom olajozás. Egyébként valóban gyakori, hogy a bő olajjal kezelt gázpisztoly az első lövésnél elakad.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2022.05.19. 15:27
csak az össztársadalmilag kérdés nem az én hobbimat/bizniszemet rombolja. És nem írtam, h a betiltás a megoldás, ellenkezőleg: a gyártói önkorlátozás a kulcs. Ami sajnos kezd eltűnni.
Oké, de az usert nem lehet hibáztatni hogy megveszi a boltban a cuccost.

Ti kereskedők és gyártók nem ismeritek egymást?

Meg lehetne kérdezni, hogy te Farkasjózsi (vagy akárki), szerinted nem gáz az, hogy a konverzióddal le lehet lőni egy mamutot..?
Vagy mit szól ehhez a fegyver átalakítója?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2022.05.19. 15:38 Oké, de az usert nem lehet hibáztatni hogy megveszi a boltban a cuccost.

Ti kereskedők és gyártók nem ismeritek egymást?

Meg lehetne kérdezni, hogy te Farkasjózsi (vagy akárki), szerinted nem gáz az, hogy a konverzióddal le lehet lőni egy mamutot..?
Vagy mit szól ehhez a fegyver átalakítója?
Jók ezek a költői kérdések, de mi vagyok én, Ady Endre?:-)))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2022.05.19. 15:44 Jók ezek a költői kérdések, de mi vagyok én, Ady Endre?:-)))
Ja, erre van egy mondás (az arcod Weöres, a szived Arany, az eszed meg Tompa), de igazából arra gondoltam, hogy Neked mint Kaliber főszerkesztőnek - kereskedő kollégának hamarabb válaszolna az átalakító, mint egy koszos civilnek. :)

Lehetne a témából Kaliber cikket is írni, de nem biztos, hogy jó ötlet ezt reklámozni.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

zora írta: 2022.05.18. 16:42 Így, ahogy írtad. Gázzal gyakorlás után ultrás víz, alapos szárítás, finom olajozás. Egyébként valóban gyakori, hogy a bő olajjal kezelt gázpisztoly az első lövésnél elakad.
Köszönöm, Mester. Ultrás víz még jobb kosz-oldó, mint a szappan.

Ha már a tiszítóhab szóba jött, ilyenbe futottam bele, jól pucol ez is.
hab.jpg
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Tegnap reggel mentem melózni.Megyek be a társasházba és ott lötyög előtte egy hajlékony nő felduzzadt szemekkel.Jön egy kopasz pali akitől gondolom pénzt akart kérni de nem adott.Pont azt hallottam,hogy beszól a palinak,hogy....kopasz geci.... :roll:
Erre a pali visszafordult és visszakérdezett.
Nő aszondja...anyád..... :lol:
Pali megindult visszafelé......de csirke volt és nem csapta nyakon :lol: :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Csúzli

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Petya357 írta: 2022.05.22. 17:39 Legalább 10-15 zsúlt reméltem tőle. Hát nem. Aznap is tanultunk valamit 8-) 3 joule b.szki… :shock: zombiapokalpszisra (is) jobb egy légpuska
Pedig egy kartámaszos csúzli 20-30 Joule között van emlékeim szerint, a rekord pedig 200 Joule körüli. :?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Csúzli

Hozzászólás Szerző: vato »

WildBear23 írta: 2022.05.22. 20:43 Pedig egy kartámaszos csúzli 20-30 Joule között van emlékeim szerint, a rekord pedig 200 Joule körüli. :?
:shock: Az egész jónak tűnik, a 20-30 zsuzsa!

Lehet petya csúzli gumija már döglött volt. Volt hogy az idpa papírt nem ütötte át :roll: (igaz volt rajta egy A4es lap is :lol: :lol: )
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

chucky írta: 2022.05.22. 10:58 Tegnap reggel mentem melózni.Megyek be a társasházba és ott lötyög előtte egy hajlékony nő felduzzadt szemekkel.Jön egy kopasz pali akitől gondolom pénzt akart kérni de nem adott.Pont azt hallottam,hogy beszól a palinak,hogy....kopasz geci.... :roll:
Erre a pali visszafordult és visszakérdezett.
Nő aszondja...anyád..... :lol:
Pali megindult visszafelé......de csirke volt és nem csapta nyakon :lol: :lol:
Nőket nem szabad ütni... 😉
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Csúzli

Hozzászólás Szerző: The Gent »

16-12-45-file.jpg
16-12-45-file.jpg (115.5 KiB) Megtekintve 19760 alkalommal
WildBear23 írta: 2022.05.22. 20:43 Pedig egy kartámaszos csúzli 20-30 Joule között van emlékeim szerint, a rekord pedig 200 Joule körüli. :?
Ez a csuzli 😏
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Csúzli

Hozzászólás Szerző: The Gent »

The Gent írta: 2022.05.22. 21:37 16-12-45-file.jpg

Ez a csuzli 😏
Mostanában ezt hordom, oldal táskában, amiben elfér a mobil, pénztárca, gázdeó ,tartalék taktikai szalonnázó... Stb. Öreg emberes viselet...de már én sem vagyok fiatal..
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Csúzli

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

vato írta: 2022.05.22. 21:05 :shock: Az egész jónak tűnik, a 20-30 zsuzsa!

Lehet petya csúzli gumija már döglött volt. Volt hogy az idpa papírt nem ütötte át :roll: (igaz volt rajta egy A4es lap is :lol: :lol: )
Nono

A furnér bacstopot nem ütötte át - nem pedig a papírt ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Csúzli

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

The Gent írta: 2022.05.22. 21:42 Mostanában ezt hordom, oldal táskában, amiben elfér a mobil, pénztárca, gázdeó ,tartalék taktikai szalonnázó...
A ráncfelvarrt Onesta? :)
Mi vele a tapasztalatod, milyen élőben?
Én a régi fajta Onestát hordtam magammal, még a Revenge előtt. Van benne kakaó.. ;)
The Gent írta: 2022.05.22. 21:42 Öreg emberes viselet...de már én sem vagyok fiatal..
Hát ja, öreg ember nem rakéta, ballag mint a teknősbéka.. :D
Jól be kell gyakorolni az oldaltáskából gyors rántást.
Cippzáros?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Csúzli

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2022.05.22. 20:43 Pedig egy kartámaszos csúzli 20-30 Joule között van emlékeim szerint, a rekord pedig 200 Joule körüli. :?
Neked jóval hosszabb a kezed - próbáljuk ki, hogy ez mennyit segít ! 8-)

De komolyan - adott csúzlival, adott gumival, és adott lövedékjel a kezdeti sebesség, és így az energia is szinte kizárólag attól függ, mennyire van kifeszítve a gumi.

Hasonlítjuk őssze, amikor meglesznek az adottságok - kronó, csúzli, és mi.
Ha valóban nagy a húzáshosszból eredő különbség, ahogy sejtem, akkor tudjuk, mit kell tenni, ha jönnek az orkok - Gandalf akár használhat is csúzlit, de a hobbitoknak marad a .357 Magnum :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Arh »

A kínaiak gyàrtanak vèrprofi lapos gumikat, mindenfèle vastagsàgban. Az alkartàmaszos nem az igazi, vannak sokkal jobb konstrukciók is. Illetve ahogy Gamekeeper John mondta: "accuracy kills". Èrdemes megnèzni a videóit.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

The Gent írta: 2022.05.22. 21:35 Nőket nem szabad ütni... 😉
giphy.gif
giphy.gif (485.85 KiB) Megtekintve 19836 alkalommal
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

chucky írta: 2022.05.23. 06:10giphy.gif
👍👍👍👍😉
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Csúzli

Hozzászólás Szerző: The Gent »

WildBear23 írta: 2022.05.22. 21:48 A ráncfelvarrt Onesta? :)
Mi vele a tapasztalatod, milyen élőben?
Én a régi fajta Onestát hordtam magammal, még a Revenge előtt. Van benne kakaó.. ;)



Hát ja, öreg ember nem rakéta, ballag mint a teknősbéka.. :D
Jól be kell gyakorolni az oldaltáskából gyors rántást.
Cippzáros?
Nézd, kumva jó kis kézi szerszám!! Ssz
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Csúzli

Hozzászólás Szerző: The Gent »

The Gent írta: 2022.05.23. 08:54 Nézd, kumva jó kis kézi szerszám!! Ssz
Szerintem, pontosabb mint a klasszikus onesta.
Látom te is voltál még katona... Erre emlékszel?..."öreg vagyok belesz.rok"😏
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Csúzli

Hozzászólás Szerző: AndyA »

The Gent írta: 2022.05.23. 08:58 Szerintem, pontosabb mint a klasszikus onesta.
Látom te is voltál még katona... Erre emlékszel?..."öreg vagyok belesz.rok"😏
Iszapszemű rája? Mármint amelyik xarik rája... :-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Csúzli

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

AndyA írta: 2022.05.23. 09:46 Iszapszemű rája? Mármint amelyik xarik rája... :-)
Kopasz vagyok felmoshatok, gumi vagyok pattoghatok, öreg vagyok belesz.arok..
Én vagyok az öreg túzok, augusztusban hazahúzok!
(Nem voltam katona. :-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Csúzli

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2022.05.23. 10:09 Kopasz vagyok felmoshatok, gumi vagyok pattoghatok, öreg vagyok belesz.arok..
Én vagyok az öreg túzok, augusztusban hazahúzok!
(Nem voltam katona. :-)
Én még az utolsó "egy éves" szériában, de csak a 3 év fősuli után. Utánunk már csak 9 hónapra vonultak.

Így is aug. 29-től aug. 2-ig volt a menet, közel sem töltöttük ki az egy évet.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Csúzli

Hozzászólás Szerző: The Gent »

AndyA írta: 2022.05.23. 09:46 Iszapszemű rája? Mármint amelyik xarik rája... :-)
👍👍👍👍
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Csúzli

Hozzászólás Szerző: The Gent »

WildBear23 írta: 2022.05.23. 10:09 Kopasz vagyok felmoshatok, gumi vagyok pattoghatok, öreg vagyok belesz.arok..
Én vagyok az öreg túzok, augusztusban hazahúzok!
(Nem voltam katona. :-)
Katona, ugorjon ki a zsebéből!!!
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Csúzli

Hozzászólás Szerző: The Gent »

AndyA írta: 2022.05.23. 10:14 Én még az utolsó "egy éves" szériában, de csak a 3 év fősuli után. Utánunk már csak 9 hónapra vonultak.

Így is aug. 29-től aug. 2-ig volt a menet, közel sem töltöttük ki az egy évet.
Hát.. én még a délszláv háborúban is részt vettem picit... Igaz, önkéntes alapon 😏 ha egy kicsit fiatalabb lennék, mondjuk egy tizessel, akkor a muszkát...most is aprítanàm... 😏
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Csúzli

Hozzászólás Szerző: AndyA »

The Gent írta: 2022.05.23. 10:26 Katona, ugorjon ki a zsebéből!!!
Vó't röhögni?
Jelentem, voltam!

:-D
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Csúzli

Hozzászólás Szerző: AndyA »

The Gent írta: 2022.05.23. 10:29 Hát.. én még a délszláv háborúban is részt vettem picit... Igaz, önkéntes alapon 😏 ha egy kicsit fiatalabb lennék, mondjuk egy tizessel, akkor a muszkát...most is aprítanàm... 😏
Mi pont akkoriban izgultunk a laktanyában (n+1. lépcsős, szerencsére), hogy vajon elnidítanak-e minket Románia felé, merthogy éppen agyonverték csaut.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Csúzli

Hozzászólás Szerző: The Gent »

AndyA írta: 2022.05.23. 12:18 Vó't röhögni?
Jelentem, voltam!

:-D
👍👍👍👍🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Csúzli

Hozzászólás Szerző: The Gent »

AndyA írta: 2022.05.23. 12:19 Mi pont akkoriban izgultunk a laktanyában (n+1. lépcsős, szerencsére), hogy vajon elnidítanak-e minket Románia felé, merthogy éppen agyonverték csaut.
Engem 1994-ben behívtak tarcsisként, a Bakonyban kergettük a kőszáli kecskéket 😉Az vicces volt ,amikor a Bakony Harci Helikopter század megtámadott minket, persze csak, "játszásiból"... 😏Annak igazi háború feelingje volt. Régi szép idők...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Csúzli

Hozzászólás Szerző: The Gent »

The Gent írta: 2022.05.23. 14:06 Engem 1994-ben behívtak tarcsisként, a Bakonyban kergettük a kőszáli kecskéket 😉Az vicces volt ,amikor a Bakony Harci Helikopter század megtámadott minket, persze csak, "játszásiból"... 😏Annak igazi háború feelingje volt. Régi szép idők...
" Tesók ".. Hogy " szakmázzunk", is.. 😏
IMG_20201114_190448.jpg
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

smith15 írta: 2022.05.24. 09:14 Jááj a 2,5-es R1 meg a G040 :lol: :lol:

https://444.hu/2022/05/24/ket-csalad-ta ... RX1FM5hNTs
Viszont nincs sérült. Szabadlábon is védekezhetnek és házon belül voltak. Jogos védelem lesz ez végén gyanús...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2022.05.24. 09:51 Viszont nincs sérült. Szabadlábon is védekezhetnek és házon belül voltak. Jogos védelem lesz ez végén gyanús...
Igazából nem is annyira izgat, főleg azon a környéken.. Tőlem ölhetik is egymást.. :oops: :mrgreen: Csak a fegyver érdekelt :lol:
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

smith15 írta: 2022.05.24. 10:14 Igazából nem is annyira izgat, főleg azon a környéken.. Tőlem ölhetik is egymást.. :oops: :mrgreen: Csak a fegyver érdekelt :lol:
Mondjuk társadalmilag erősen hasznos lenne ezt a népréteget átszoktatni a videóban is előkerült macsete, szamurájkard*, bozótvágó, kukri vonalról a nem halálosra.

(*Szakszerűen: szarumálykard, bézbózüttő)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2022.05.24. 10:51 Mondjuk társadalmilag erősen hasznos lenne ezt a népréteget átszoktatni a videóban is előkerült macsete, szamurájkard*, bozótvágó, kukri vonalról a nem halálosra.

(*Szakszerűen: szarumálykard, bézbózüttő)
Egymás között az elsők, másokkal szemben a második :)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2022.05.24. 10:51 Mondjuk társadalmilag erősen hasznos lenne ezt a népréteget átszoktatni a videóban is előkerült macsete, szamurájkard*, bozótvágó, kukri vonalról a nem halálosra.
Ja, persze, miért nem rögtön sakkra..?

(Mármint nem úgy, hogy hárman ütik a parasztot, addig a negyedik lép a lóval..)

Ijesztő egyébként, hogy ilyen szubkultúrák élnek közöttünk. :-/
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2022.05.24. 10:51 Mondjuk társadalmilag erősen hasznos lenne ezt a népréteget átszoktatni a videóban is előkerült macsete, szamurájkard*, bozótvágó, kukri vonalról a nem halálosra.

(*Szakszerűen: szarumálykard, bézbózüttő)
"Népréteg"... Gábor ,amióta nem voltam itt, ( jó pár hónapja,éve?)erősen PC lettél 😉nice👍👏😊
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

https://www.youtube.com/watch?v=ObZ1dg-hSQQ
Aki látja magát, tegye fel a kezét! :-D
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

swordmanus írta: 2022.05.24. 13:21 https://www.youtube.com/watch?v=ObZ1dg-hSQQ
Aki látja magát, tegye fel a kezét! :-D
Izé.. Hogyhogy nem vagyok benne a videjoban?? A seregben ninja, és fegyvermester kiképzést is kaptam!!! Meg mesterlövész kikepzést is kaptam...elemes, lézeres AMD- vel..
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Kontrolle13 írta: 2022.05.24. 15:57 https://kaposvarmost.hu/hirek/bulvar/20 ... video.html

Egy újabb "vadász baleset" :cry:
Családtag lehentelése - imho semmi köze a vadászathoz vagy a fegyverhez, anélkül is előfordul elég gyakran.
Sapienti sat.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

nemtokregelni írta: 2022.05.24. 16:49 Családtag lehentelése - imho semmi köze a vadászathoz vagy a fegyverhez, anélkül is előfordul elég gyakran.
Azért van idézőjelben....
Oké elnézést a vadásztársadalomtól!
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Kontrolle13 írta: 2022.05.24. 16:58 Azért van idézőjelben....
Oké elnézést a vadásztársadalomtól!
Naazér!😁
Borzasztó tragédia. Jól ismertem az áldozatot, szinte kölyök kora óta, közel 25 éve.
Nagyon jó fej srác volt, és szakmailag is kitűnően megállta a helyét.
A fia sajnos zavarodott elméjű, a jelek szerint.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

B@szott nagy, főleg Putyin és orosz tv bevágásával :lol:
Sapienti sat.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

nemtokregelni írta: 2022.05.26. 01:50 B@szott nagy, főleg Putyin és orosz tv bevágásával :lol:
Kicsit hosszú, de óriási!
Mellesleg nem kicsi gerilla marketing Süküdüm tesóknak!😁
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

:lol: hát ez kell!
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

Hát ezen besírtam, most egész nap azt fogom dúdolni:bajraktár :lol:
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: theHassan »

Egyébként ha már politizálunk egy kicsit, akkor alapjogok, társadalmi veszélyesség, kormányzat szerepe, a kormányzati hatalomnak a magánéletbe való beavatkozásának mértéke és hasonló társadalomelméleti témákkal kapcsolatban egy kis érdekesség.

A mostani texasi kormányzó Greg Abbott (történetünk idején Attorney General) és a mostani egyik texasi szenátor Ted Cruze (történetünk idején Solicitor General) jegyezte azt a periratot, amelyben fenn akarták tartani a szexuális játékszerek texasi forgalmazásának tiltását. Indokolásuk egyik eleme az volt, kizárólag abban az esetben lehet joga valakinek a saját nemi szerveit izgatni, ha az orvosi célokat szolgál, vagy utódnemzést, vagy párkapcsolatban történik.

"There is no substantive-due-process right to stimulate one’s genitals for non-medical reasons unrelated to procreation or outside of an interpersonal relationship."

:roll:

A bíróság elzavarta őket a fenébe, a 14. alkotmánykiegészítés alapján.

https://www.scribd.com/doc/308407579/Ted-Cruz-Dildo
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

theHassan írta: 2022.05.26. 12:30 Egyébként ha már politizálunk egy kicsit, akkor alapjogok, társadalmi veszélyesség, kormányzat szerepe, a kormányzati hatalomnak a magánéletbe való beavatkozásának mértéke és hasonló társadalomelméleti témákkal kapcsolatban egy kis érdekesség.

A mostani texasi kormányzó Greg Abbott (történetünk idején Attorney General) és a mostani egyik texasi szenátor Ted Cruze (történetünk idején Solicitor General) jegyezte azt a periratot, amelyben fenn akarták tartani a szexuális játékszerek texasi forgalmazásának tiltását. Indokolásuk egyik eleme az volt, kizárólag abban az esetben lehet joga valakinek a saját nemi szerveit izgatni, ha az orvosi célokat szolgál, vagy utódnemzést, vagy párkapcsolatban történik.

"There is no substantive-due-process right to stimulate one’s genitals for non-medical reasons unrelated to procreation or outside of an interpersonal relationship."

:roll:

A bíróság elzavarta őket a fenébe, a 14. alkotmánykiegészítés alapján.

https://www.scribd.com/doc/308407579/Ted-Cruz-Dildo

ez azonban itt 100000000000000000000000%-osan OFFtopik, és semmiféle fegyveres vonatkozása sincs. Sőt köze sincs sem joghoz, sem lövöldözésekhez, semmihez.

Én törölném, de majd a modi kitalálja mi legyen vele.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: theHassan »

gvass1 írta: 2022.05.26. 12:40 ez azonban itt 100000000000000000000000%-osan OFFtopik, és semmiféle fegyveres vonatkozása sincs. Sőt köze sincs sem joghoz, sem lövöldözésekhez, semmihez.

Én törölném, de majd a modi kitalálja mi legyen vele.
Látod, mi még akkor is egyetértünk, amikor nem. Ez a társadalom alapvető működésével kapcsolatos, aminek viszont a fegyverjog is része. Legyen offtopic.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

elmult honapban jott ~10 csomagom alirol
mind futar hozta, nem kellett semmit fizetnem
ma jott a postatol az ertesites
vamkezeltek a ~200ft erteku muanyag bizbaszokat a nyilvesszo vegere, fizessek ert 566ft-ot es menjek be erte a postar
szopjanak le egy talicska apromajmot mikozben a lipicai menes csinalja oket hatulrol :evil: :oops:
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2022.05.30. 14:16 elmult honapban jott ~10 csomagom alirol
mind futar hozta, nem kellett semmit fizetnem
ma jott a postatol az ertesites
vamkezeltek a ~200ft erteku muanyag bizbaszokat a nyilvesszo vegere, fizessek ert 566ft-ot es menjek be erte a postar
szopjanak le egy talicska apromajmot mikozben a lipicai menes csinalja oket hatulrol :evil: :oops:
Take it easy. :)
Nekem úgy jött az értesítést, hogy vagy 800 Ft kp, vagy 400 utalva, DE NEM LEHETETT UTALNI.
Úgyhogy postásbácsinak kifizettem a 800 pénzt.
Sajna vége a jó világnak, hogy free shippinggel idejön Kínából bármi is - és ez azért érthető valamennyire.
(Mondjuk az szívás, hogy be kell menni érte a postára.. :-/
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Kurvara nem ertem, mert nem free shipping volt es a tobbit miert tudta ingye kihozni az expressone?
WildBear23 írta: 2022.05.30. 14:42 Sajna vége a jó világnak, hogy free shippinggel idejön Kínából bármi is - és ez azért érthető valamennyire.
(Mondjuk az szívás, hogy be kell menni érte a postára.. :-/
ingyom bingyom tálib-e?
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: theHassan »

Nekem szóltak, hogy fizessek. Úgy tettem.

Aztán szóltak, hogy mivel nem szóltak, hogy menjek érte, és így nem is mentem érte, visszaküldték "nem kereste" jelzéssel.

De az eladónak nem szóltak, hogy visszaküldték, így az eladó azt látja, hogy én nem megyek érte.

És ez nem 200 forint. Kezdek kicsit morcos lenni.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

jó ha van írta: 2022.05.26. 05:45 Kicsit hosszú, de óriási!
Mellesleg nem kicsi gerilla marketing Süküdüm tesóknak!😁
🇺🇦🇺🇦🇺🇦👍👍👍
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

theHassan írta: 2022.05.30. 14:48 Nekem szóltak, hogy fizessek. Úgy tettem.

Aztán szóltak, hogy mivel nem szóltak, hogy menjek érte, és így nem is mentem érte, visszaküldték "nem kereste" jelzéssel.

De az eladónak nem szóltak, hogy visszaküldték, így az eladó azt látja, hogy én nem megyek érte.

És ez nem 200 forint. Kezdek kicsit morcos lenni.
Engem tavaly nyáron olyan - több hónapos - szopórollerre tettek pár 3. országbeli küldeménnyel (nem csak kína, volt UK is), hogy szomorúan, de lemondtam az EU-n kívüli rendelésről.
Sapienti sat.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

en hagyom a fenebe, dolgozzanak vele es kuldjek vissza ha akarjak :x
theHassan írta: 2022.05.30. 14:48 Nekem szóltak, hogy fizessek. Úgy tettem.

Aztán szóltak, hogy mivel nem szóltak, hogy menjek érte, és így nem is mentem érte, visszaküldték "nem kereste" jelzéssel.

De az eladónak nem szóltak, hogy visszaküldték, így az eladó azt látja, hogy én nem megyek érte.

És ez nem 200 forint. Kezdek kicsit morcos lenni.
ingyom bingyom tálib-e?
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: theHassan »

qqriq írta: 2022.05.30. 15:47 en hagyom a fenebe, dolgozzanak vele es kuldjek vissza ha akarjak :x
Hát ez az... ők már elküldték, de a követő rendszer nem ezt mutatja. Mert láttam a postás belső rendszert, abban fel van adva. Csak az adat nem megy át a nemzetköziben.

Az a furcsa, hogy eddig a posta elfogadhatóan működött nekem. OK, elég gáz, hogy 400 forint az ára megállapítani, hogy nem kell fizetni... az abszolút kudarc egyébként a DHL.
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: theHassan »

nemtokregelni írta: 2022.05.30. 15:20 Engem tavaly nyáron olyan - több hónapos - szopórollerre tettek pár 3. országbeli küldeménnyel (nem csak kína, volt UK is), hogy szomorúan, de lemondtam az EU-n kívüli rendelésről.
"Volt UK"... ez elég radikális prognózis 😀

Komolyra fordítva, az eddigi legnagyobb kavarás nekem is onnan volt.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

theHassan írta: 2022.05.30. 16:17 "Volt UK"... ez elég radikális prognózis 😀

Komolyra fordítva, az eddigi legnagyobb kavarás nekem is onnan volt.
:lol: nem úgy... illetve nem hangoztatnék ilyeneket, most is egy angol hölgy a szakmai felettesem :)
Sapienti sat.
belatibi
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:31

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: belatibi »

WildBear23 írta: 2022.05.30. 14:42 Take it easy. :)
Nekem úgy jött az értesítést, hogy vagy 800 Ft kp, vagy 400 utalva, DE NEM LEHETETT UTALNI.
Úgyhogy postásbácsinak kifizettem a 800 pénzt.
Sajna vége a jó világnak, hogy free shippinggel idejön Kínából bármi is - és ez azért érthető valamennyire.
(Mondjuk az szívás, hogy be kell menni érte a postára.. :-/
Újabban ez a "divat", hogy nem lehet utalni rendszer probléma miatt. Vagy a posta ráadásul még "el is felejt" értesíteni. Az is bosszantó, hogy eddig volt két - három lehetőség olyan szállítási módot választani, hogy ne a posta hozza ki. Inkább azt a párszáz forintot fizettük ezért a szállítási módért. Újabban viszont hiába fizetsz az általad választott szállítási módért, a kicikínai kényére kedvére mégis úgy adja fel, ahogy neki tetszik... Fizetsz "neki" is (hiába), és utána a postának is... Reklamálni lehet, kb a falra hányt borsó. Illetve hetek hónapok alatt a postától vissza lehet követelni a nekik is fizetett díjat. Nem éri meg a ráfordított időt sem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2022.05.30. 14:16 elmult honapban jott ~10 csomagom alirol
mind futar hozta, nem kellett semmit fizetnem
ma jott a postatol az ertesites
vamkezeltek a ~200ft erteku muanyag bizbaszokat a nyilvesszo vegere, fizessek ert 566ft-ot es menjek be erte a postar
szopjanak le egy talicska apromajmot mikozben a lipicai menes csinalja oket hatulrol :evil: :oops:
Akkor hozza az ExpressOne - többek összegyűjtött tapasztalata szerint -, ha az Aliexpress Saver, Aliexpress nemtudommilyen Shipping és hasonló opciókat választod. Ráadásul összevárják a több csomagodat és egyszerre hozzák ki, mostanában éppen 2-3 héttel is az előrejelezett kézbesítési idő előtt. Pl. június 14-re visszaigazolt cuccom jött meg múlt héten. Ez amúgy nem mindig van ingyen, de néha megéri kifizetni 1-1,5 Eurót azért, hogy gyorsabban és nyugisabban megjöjjön a cucc.

A Cainiao, vagy mi a fene az, ami a kínai posta, ami a m. kir. postán keresztül jön, és a 20 Ft-os cuccra is fizeted a 400 Ft vámkezelési díjat.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Ezermesterek figyelem!
A tipli kihúzódott, az álomfogóm pedig a padlón landolt.
Kép
Káromkodtam egy nagyot, majd megnyugodtam, amikor láttam, hogy a fegyvernek nagy baja nem történt.

A régi tiplit úgy kellett belekalapálnom a furatba, amit legalább két különböző átmérőjű fúróval fúrtam ki. Elképzelésem sincs, mi mehetett félre. (Fal: tömör tégla. Vörös színű por volt a forgács, és nem voltak az üreges tégla fúrásánál szokásos megfutások.)

Hogyan varázsoljam vissza az akasztót?
-1. Furat betömése tömítőtapasszal vagy gipsszel, majd a furat újra kifúrása. → Ez nagyon rosszul hangzik, nem hiszem, hogy elég erős lenne.
0. Új furat fúrása. → Háát, nem szívesen csinálnék ementálit a lakásból, főleg, hogy csak a betömött régi furat esztétikai kellemetlenségei (szürke folt a falon) miatt nem vennék egy vödör festéket.
1. Új tipli + csavar + régi furat. → Egy új tiplivel ki fogom próbálni, nem lett-e túl nagy a furat. Ha a régi tipli selejt volt, akkor ez a megoldás működhet, de azért nem örülnék, ha még egyszer a földön landolna az otthonvédelmi eszközöm.
2. Új tipli + kiékelés gyufaszálakkal. → Ebben a megoldásban soha sem fogok megbízni.
3. Nagyobb átmérőjű tipli + nagyobb átmérőjű csavar + talán fel kell fúrni a furatot.
4. Új tipli beragasztva. → Mivel is? Mit hozzak a barkácsboltból? A tiplit bekenem, bekalapálom a furatba, és… Be fogom tudni hajtani a csavart? Ugye ha előre behajtom, a tipli szétnyílik, és csak plátói kapcsolata lehet a furattal.

A feladat egyszerű, de bizony az első esetnél ennek a hogyanját is meg kell tanulni…
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Poresz írta: 2022.05.31. 14:48 Ezermesterek figyelem!
A tipli kihúzódott, az álomfogóm pedig a padlón landolt.
Kép
Káromkodtam egy nagyot, majd megnyugodtam, amikor láttam, hogy a fegyvernek nagy baja nem történt.

A régi tiplit úgy kellett belekalapálnom a furatba, amit legalább két különböző átmérőjű fúróval fúrtam ki. Elképzelésem sincs, mi mehetett félre. (Fal: tömör tégla. Vörös színű por volt a forgács, és nem voltak az üreges tégla fúrásánál szokásos megfutások.)

Hogyan varázsoljam vissza az akasztót?
-1. Furat betömése tömítőtapasszal vagy gipsszel, majd a furat újra kifúrása. → Ez nagyon rosszul hangzik, nem hiszem, hogy elég erős lenne.
0. Új furat fúrása. → Háát, nem szívesen csinálnék ementálit a lakásból, főleg, hogy csak a betömött régi furat esztétikai kellemetlenségei (szürke folt a falon) miatt nem vennék egy vödör festéket.
1. Új tipli + csavar + régi furat. → Egy új tiplivel ki fogom próbálni, nem lett-e túl nagy a furat. Ha a régi tipli selejt volt, akkor ez a megoldás működhet, de azért nem örülnék, ha még egyszer a földön landolna az otthonvédelmi eszközöm.
2. Új tipli + kiékelés gyufaszálakkal. → Ebben a megoldásban soha sem fogok megbízni.
3. Nagyobb átmérőjű tipli + nagyobb átmérőjű csavar + talán fel kell fúrni a furatot.
4. Új tipli beragasztva. → Mivel is? Mit hozzak a barkácsboltból? A tiplit bekenem, bekalapálom a furatba, és… Be fogom tudni hajtani a csavart? Ugye ha előre behajtom, a tipli szétnyílik, és csak plátói kapcsolata lehet a furattal.

A feladat egyszerű, de bizony az első esetnél ennek a hogyanját is meg kell tanulni…
Csemperagasztóval ragaszd be a tiplit a lyukba, és amikor megkötött, akkor bele a csavar.

En betonban csináltam ezt. Erkélykorlát, függőleges falon 16-os lyuk, bele bőven a csemperagacs, majd utána egy 12-es menetes szár a végén egy acéldübellel. Amikor megszilárdult, még tekertem rajta egy kicsit, hogy kissé nyíljon ki a dübel. Őrökre vasalva. 🙂
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Poresz írta: 2022.05.31. 14:48 Ezermesterek figyelem!
A tipli kihúzódott,

Hogyan varázsoljam vissza az akasztót?
Fischer dübel - hozzá megfelelő méretű lyuk és csavar.

Ja, és szerencse, hogy nem a fejedre esett.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

WD40 Specialist

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a WD40 Specialist termékcsaláddal?
Szilikon spray, teflon spray, lítiumos kenőzsír spray.
Jobbak, mint a sima szilikonspray, stb?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: WD40 Specialist

Hozzászólás Szerző: RatRace »

WildBear23 írta: 2022.05.31. 17:09 Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a WD40 Specialist termékcsaláddal?
Szilikon spray, teflon spray, lítiumos kenőzsír spray.
Jobbak, mint a sima szilikonspray, stb?
A teflon spray az száraz kenőanyag, ha ojan , mint a Brinner-es.
csak amikor szórod, akkor nedves.
Azért jó, mert a por nem ragad bele, pl lapszabász gépeknél használják.
Bicaj láncra is tökéletes
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

IMG_20220531_123916.jpg
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

:o
G.D írta: 2022.05.31. 21:40 IMG_20220531_123916.jpg
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

angol tudosok szerint " az embereket nem arra tervezték, hogy állva pisiljenek”.
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2022.06.01. 08:05 angol tudosok szerint " az embereket nem arra tervezték, hogy állva pisiljenek”.
Egyébként tényleg nem.

Urológusok javasolják férfiaknak is, hogy üljenek le. Sokkal alaposabb munkát lehet végezni, jobban kiürül a vizelet ülő testhelyzetben. :-)
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

AndyA írta: 2022.05.31. 14:55 Csemperagasztóval ragaszd be a tiplit a lyukba, és amikor megkötött, akkor bele a csavar.

En betonban csináltam ezt. Erkélykorlát, függőleges falon 16-os lyuk, bele bőven a csemperagacs, majd utána egy 12-es menetes szár a végén egy acéldübellel. Amikor megszilárdult, még tekertem rajta egy kicsit, hogy kissé nyíljon ki a dübel. Őrökre vasalva. 🙂
zora írta: 2022.05.31. 16:29 Fischer dübel - hozzá megfelelő méretű lyuk és csavar.
Köszi.
Egyértelműen a tipli beragasztós megoldás volt a szimpi, csak abban nem voltam biztos, hogy utána lesz-e esélyem behajtani a csavart.
zora írta: 2022.05.31. 16:29 Ja, és szerencse, hogy nem a fejedre esett.
Nem szerencse: tervezés. Voltam annyira pesszimista, hogy a fal és az ágy fejtámlája között akkora rés van, hogy oda essen. - De most kerülni fog oda egy huzatfogó hengerpárna is…
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

https://youtu.be/vvn-9LZxQoM

A kis trükkös rpg ;)

Mondjuk lehetne gumis betétcsöves muzeálist is gyártani belőle.... :D
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: WD40 Specialist

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

RatRace írta: 2022.05.31. 18:11 A teflon spray az száraz kenőanyag, ha ojan , mint a Brinner-es.
csak amikor szórod, akkor nedves.
Azért jó, mert a por nem ragad bele, pl lapszabász gépeknél használják.
Bicaj láncra is tökéletes
Köszi! :)
Igazából az a kérdés, hogy a WD40 márkájú szilikon/zsír spray jobb-e valamiben, mint a fele annyiba kerülő más márkájú szilikon/zsír spray. :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Kontrolle13 írta: 2022.06.01. 14:18 https://youtu.be/vvn-9LZxQoM

A kis trükkös rpg ;)

Mondjuk lehetne gumis betétcsöves muzeálist is gyártani belőle.... :D
Szia,

Igen, jo moka volt: https://foto.belse.hu/191110/m1120361.avi. :-)

Bel
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

AndyA írta: 2022.06.01. 08:53 Egyébként tényleg nem.

Urológusok javasolják férfiaknak is, hogy üljenek le. Sokkal alaposabb munkát lehet végezni, jobban kiürül a vizelet ülő testhelyzetben. :-)
Vagy négykézláb, egyik láb felemelve! :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

RIP Moldova György.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2022.06.04. 17:03 RIP Moldova György.
RIP
zoraki r1gg 45 ni +olcso cs + bun az elet.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2022.06.04. 17:44 RIP

zoraki r1gg 45 ni +olcso cs + bun az elet.jpg
A kedvenc íróm volt, messze egy írónak sem olvastam annyi könyvét, mint Moldovának.
Általános iskolásan kezdtem a riportkönyveivel (1988, Bűn az élet), majd jöttek a nehezebben emészthető regényei: Szent-Imre induló, Malom a pokolban, Az utolsó határ.

Az összes könyvét igyekeztem beszerezni, vagy papíron, vagy elektronikusan.
Mindegyiket elolvastam, a kedvenceket 5-6-szor is. 🙂 az elmúlt 30 év alatt.

A Kádár Jánosról írt könyvének a mottója lett az én jelmondatom is: "Ott voltam ahol lennem kellett, azt tettem amit tennem kellett."

Az élete vége felé (az utolsó 20 évben) sajnos nagyon pesszimista lett, "feketével festett a sötét vászonra". Az utolsó, önéletrajzi sorozatának (Utolsó töltény) 13. kötetét olvastam éppen, amikor a halálhíréről értesültem.

ISTEN VELED, GYURI BÁCSI!!
20220604_183824.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Válasz küldése