Hazai gyártású traumatikus fegyverek

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Bajraktár HD-22M

Hozzászólás Szerző: vato »

Poresz írta: 2022.06.09. 21:52 ....

"Lágyacélból van [a dobforgató koszorú], úgy van beragasztva a dobba…"


"…ezt arra tervezték, hogy szükség esetén párat lőnek vele. Játszani nem lehet vele, nem bírja."
Ezen a beragasztáson nem tudok túllendülni :roll: nekem szakadt ki aluminium dobból a forgató koszorú, és azzal a dobbal kb 150 lövés volt leadva, és nem taktikai atomtöltettl :D

mikor bevittem a javítóba akkor azt mondták "minek lövök vele annyit, nem sportfegyver ez!" :D :lol:

azóta csakis acél dobot hordok..

((javaslat: menetesen rögzíteni a koszorút + ragasztó...))
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: qqriq »

137.jpg
137.jpg (47.7 KiB) Megtekintve 44586 alkalommal
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Bajraktár HD-22M

Hozzászólás Szerző: Poresz »

vato írta: 2022.06.10. 08:41 Ezen a beragasztáson nem tudok túllendülni :roll:
Én ezen lepődtem meg kevésbé, plusz megfeneklettem a döbbenetben, hogy lágyacélból van a dobforgató koszorú.

Egyébként ma már vannak nagyon frankó fémragasztók: ha lelkiismeretesen csinálják, még jó is lehet.
Más kérdés, hogy az volt a fejemben, hogy a fegyveriparban szokásos sajtolással, zsugorkötéssel, vagy keményforrasztással egyesítették egyetlen alkatrésszé a dobot és az acél betéteit. - A Micromax dobjának anyagminősége és anyagvastagságai miatt az első kettő megoldás kizárt.
A keményforrasztás mellett szól még a javíthatóság: egyszerűbb felhevíteni a dobot, mint oldószert juttatni a ragasztott felületekhez.

Nem győződtem meg róla, de azt hallottam, hogy a legújabb Micromax dobforgató koszorúja az alumínium dob elválaszthatatlan része, azaz egyetlen alumíniumtömbből van kialakítva. - Kérdés, hogy melyik alumíniumötvözetből, milyen alakítottsági állapotban (pl. húzott rúd az előgyártmány), milyen nemesítési eljárás után, esetleg eloxált vagy keményeloxált felületkezeléssel? Ezektől függően lehet jobb, mint ha egy nagyon alap (pl. S235 szerkezeti acél) acélból készülne, vagy járhatnak nagyon sokan úgy, mint én (elkenődő dobforgató koszorú).
vato írta: 2022.06.10. 08:41 Ezen a beragasztáson nem tudok túllendülni :roll: nekem szakadt ki aluminium dobból a forgató koszorú, és azzal a dobbal kb 150 lövés volt leadva, és nem taktikai atomtöltettl :D

mikor bevittem a javítóba akkor azt mondták "minek lövök vele annyit, nem sportfegyver ez!" :D :lol:

azóta csakis acél dobot hordok..

((javaslat: menetesen rögzíteni a koszorút + ragasztó...))
Ez szintén Micromax, vagy más típus?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Bajraktár HD-22M

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Blekk Rájgó írta: 2022.06.10. 07:35 Nem hitvita ez, hanem makacs tények. Ahogy a korábbi, nagy vihart kavaró hozzászólásod is. Ezt is, azt is lementettem, mielőtt hitelrontás címén jönne a radír.

Csak egy apróság : jópofa a soklövetű dob, de nehézzé és nehézkessé teszi a fegyvert. Ebbe a hibába a 15 lövetű HDM2-vel is belecsúsztak, akciósan is alig akart elfogyni. Vettem volna egy hetes dobot hozzá, de polcon nincs,meg rendelésre se.
A fogyasztói tapasztalatok kulturált leírásáért (amit Poresz is tett) nem jöhet a radír, ez a fórum éppen azért létezik így ebben a formában! Nekem is volt több negatív saját tapasztalatom a gyártóval, le is írtam anno. Ez azonban vannak akikben olyan elemi sértettséget vált ki mintha a vallásukban gyaláznák őket vagy az édesanyjukat szidják, úgyhogy nem rugózok tovább most ezen a kérdésen ,mert megoldás nélküli hitvita, plusz itt és most ez nem az én sztorim hanem Poreszé. Ő pedig elmondta amit el akart tök kulturáltan és tényszerűen, arról simán lehet beszélgetni.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Bajraktár HD-22M

Hozzászólás Szerző: Poresz »

TotoHU írta: 2022.06.10. 09:48 Nekem is volt több negatív saját tapasztalatom a gyártóval, le is írtam anno. Ez azonban vannak akikben olyan elemi sértettséget vált ki mintha a vallásukban gyaláznák őket vagy az édesanyjukat szidják
Ennek az a kulturált megoldása, hogy: "Nem tudnád behozni vagy beküldeni a gyárba? Természetesen megjavítjuk, ha tudjuk. Plusz feltétlen szeretnénk megvizsgálni, és ez alapján javítjuk a konstrukciót."

Utóirat:
TotoHU írta: 2022.06.10. 09:48 A fogyasztói tapasztalatok kulturált leírásáért (amit Poresz is tett) nem jöhet a radír, ez a fórum éppen azért létezik így ebben a formában!
A régi kék megszűnésével jól jártunk. Kár, hogy erre és az újraszervezésre nem kb. 2012-ben került sor, amikor berekesztették a Keserű topikot.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Bajraktár HD-22M

Hozzászólás Szerző: vato »

Poresz írta: 2022.06.10. 09:43 Ez szintén Micromax, vagy más típus?
ez pitbull 19m-nél volt, de szerencsére lehetett venni tartalék dobokat is
Poresz írta: 2022.06.10. 09:43

Nem győződtem meg róla, de azt hallottam, hogy a legújabb Micromax dobforgató koszorúja az alumínium dob elválaszthatatlan része, azaz egyetlen alumíniumtömbből van kialakítva. - Kérdés, hogy melyik alumíniumötvözetből, milyen alakítottsági állapotban (pl. húzott rúd az előgyártmány), milyen nemesítési eljárás után, esetleg eloxált vagy keményeloxált felületkezeléssel? Ezektől függően lehet jobb, mint ha egy nagyon alap (pl. S235 szerkezeti acél) acélból készülne, vagy járhatnak nagyon sokan úgy, mint én (elkenődő dobforgató koszorú).
igen, még a full alu dob is jobb választás lehet tapasztalataim alapján. a pitbull 19-m-hez az első szériában készült full alu dob, mai napig használom (több száz lövés van benne), a koszorún minimális elkenődés van, de azok is az első 5-6 dobnyi lövés után keletkeztek, utána változatlan maradt.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Faja »

Aki nem követné Keserű műveket Facebookon, annak kis infó. (Bélabánál elszabadult a spoiler ágyú ;) )

- Homkszórt rozsdamentes Pitbull 19M készül éppen 150 darab. Bőven fog jutni a feliratkozottakon kívül is. (Remélem kapható lesz a képen látható markolat is hozzá.) E hét második felében indul majd az értékesítés, 145 ezer lesz az ára.
- Készül még továbbá 42 darab HD21M, jövő hét vége felé lesz várható.
- Halad a HD22M prototípus is, ami tud majd működni a kissebb 7/8-as vagy egy nagyobb 16-os dobbal is.
PitbullRM.jpg
HD21M.jpg
HD22M.jpg
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Faja írta: 2022.06.13. 20:25 - Készül még továbbá 42 darab HD21M, jövő hét vége felé lesz várható.
Az árát lehet tudni?
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Faja »

parazstaposo írta: 2022.06.13. 20:57 Az árát lehet tudni?
100 környéke. Ha mákunk van, akkor pár ezressel még alatta. Ilyenkor lehet könnyes szemmel olvasgatni a tavaly tavaszi posztot, amikor még 60-ba került. :roll:
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

Faja írta: 2022.06.13. 20:25 Aki nem követné Keserű műveket Facebookon, annak kis infó. (Bélabánál elszabadult a spoiler ágyú ;) )

- Homkszórt rozsdamentes Pitbull 19M készül éppen 150 darab. Bőven fog jutni a feliratkozottakon kívül is. (Remélem kapható lesz a képen látható markolat is hozzá.) E hét második felében indul majd az értékesítés, 145 ezer lesz az ára.
- Készül még továbbá 42 darab HD21M, jövő hét vége felé lesz várható.
- Halad a HD22M prototípus is, ami tud majd működni a kissebb 7/8-as vagy egy nagyobb 16-os dobbal is.

PitbullRM.jpg
HD21M.jpg
HD22M.jpg
Köszi Faja! Nekem pl nulla fészbúkom van immár több éve, és nagyon boldog vagyok nélküle. Viszont amikor tudom hogy valaki csak ott folytat kommunikációt akkor elszomorodok. :( De ha jön valaki (jelen esetben Te) aki second-hand szállít információt nekünk ide Zionba is, akkor ájem-verihepi. :) :) Thnx!
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Faja írta: 2022.06.13. 20:25 Aki nem követné Keserű műveket Facebookon, annak kis infó. (Bélabánál elszabadult a spoiler ágyú ;) )
Köszi az infót!
Örülök, hogy viszonylag sok Stainless Pitbull-19M készül! Bár én max. egy hetet adok neki, hogy elfogyjon. :)
Gondolom a kereskedők is visznek majd belőle.

Nagyon kíváncsi vagyok a HD22M-re.
Ötletes, hogy két dobtengely van.
A nagy dobot ki kellene próbálni élőben. Nekem elég hosszú karom van, de lehet, hogy másnak nem kényelmes.
Pitbull-19M SS.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Faja írta: 2022.06.13. 20:25 (Remélem kapható lesz a képen látható markolat is hozzá.)
Most szavazhatsz róla. ;-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Én a gyártó helyében 47,000 nettó kiskerárért a kaput nem nyitottam volna ki reggel
Faja írta: 2022.06.13. 21:16 100 környéke. Ha mákunk van, akkor pár ezressel még alatta. Ilyenkor lehet könnyes szemmel olvasgatni a tavaly tavaszi posztot, amikor még 60-ba került. :roll:
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

montecarlo írta: 2022.06.14. 18:16 Én a gyártó helyében 47,000 nettó kiskerárért a kaput nem nyitottam volna ki reggel
Szerintem a Művek kb. önköltségi áron adja a saját gyártású fegyvereit: ha levonjuk az AFÁt, az MKH díját, anyagköltséget, rezsit, munkabért, stb., nekem az jön ki, hogy abból élnek, hogy vasárnap zárva tartanak.😉

Reálisan egy HDM-21 valós értéke 150-200 körül lenne.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Maci22hun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2019.07.08. 23:30

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Maci22hun »

Nyílván az alapanyagárak emelkedése ill. a forint gyengülése is komoly szerepet játszik általánosságban is a drágulásban, de érdekes, hogy egy Keserű Revenge és Pitbull egy adott fegyver boltban most 99000 Ft, egy másikban 105000 Ft készletről, a gyártótól pedig 68000 Ft volt. Ha valamelyik árat (felváltva) értem, akkor a másikat nem :)
WildBear23 írta: 2022.06.14. 18:27 Szerintem a Művek kb. önköltségi áron adja a saját gyártású fegyvereit: ha levonjuk az AFÁt, az MKH díját, anyagköltséget, rezsit, munkabért, stb., nekem az jön ki, hogy abból élnek, hogy vasárnap zárva tartanak.😉

Reálisan egy HDM-21 valós értéke 150-200 körül lenne.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Maci22hun írta: 2022.06.14. 20:50 Nyílván az alapanyagárak emelkedése ill. a forint gyengülése is komoly szerepet játszik általánosságban is a drágulásban, de érdekes, hogy egy Keserű Revenge és Pitbull egy adott fegyver boltban most 99000 Ft, egy másikban 105000 Ft készletről, a gyártótól pedig 68000 Ft volt. Ha valamelyik árat (felváltva) értem, akkor a másikat nem :)
Jó kis bolt, amelyik szolíd 50%-ot rátesz a termékre..
(Boltos amúgy nem 68ért veszi, hanem olcsóbban)
De nekem szerencsére mindegy, el tudok menni a Művekbe, csak a vidékieket sajnálom hogy ilyen drága a vidéki boltokban.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

WildBear23 írta: 2022.06.14. 18:27 Szerintem a Művek kb. önköltségi áron adja a saját gyártású fegyvereit: ha levonjuk az AFÁt, az MKH díját, anyagköltséget, rezsit, munkabért, stb., nekem az jön ki, hogy abból élnek, hogy vasárnap zárva tartanak.😉

Reálisan egy HDM-21 valós értéke 150-200 körül lenne.
lópikulát! már bocs, de a kivitel minősége, a felhasznált anyagok mennyisége és minősége nem támasztja alá a 150 ezret sem, nemhogy a 200-at!
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

mlaca írta: 2022.06.15. 00:30 lópikulát! már bocs, de a kivitel minősége, a felhasznált anyagok mennyisége és minősége nem támasztja alá a 150 ezret sem, nemhogy a 200-at!
Mondjál egy hasonló teljesítményű gumis fegyvert!
Ja, nincs.
Akkor nézd meg az árakat!
Pár ár csak így kapásból:

Spiáter Zoraki R1GG 130+ ezer, Atlas Zalán 200+ ezer, Atlas Hun6 180 ezer..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

WildBear23 írta: 2022.06.14. 18:27 Szerintem a Művek kb. önköltségi áron adja a saját gyártású fegyvereit: ha levonjuk az AFÁt, az MKH díját, anyagköltséget, rezsit, munkabért, stb., nekem az jön ki, hogy abból élnek, hogy vasárnap zárva tartanak.😉
Azért ez nem egészen így van, Bélabá korrekt összeget keres a saját gyártású fegyverein (is). Egyszer már ki lett fejtve itt, hogy nála azért olyan olcsóak a saját termékei, mert nem tart fenn külön boltot meg bolti eladókat. Igen, ha úgy vesszük, ezzel alátesz a boltosoknak, de úgy látszik hogy mégse nagyon, mert a boltosoktól is elviszik a Keserű termékeket is.
WildBear23 írta: 2022.06.14. 18:27 Reálisan egy HDM-21 valós értéke 150-200 körül lenne.
Azért ne túlozzunk... a HD 21-M tervezési célja az volt, hogy olcsó legyen. Ezért olyan nyers a kinézete, ezért nincs rajta egyetlen olyan elem se, ami csak dísz volna. Nem mellesleg ezért is lett olyan könnyű. Szerintem pont a helyén van az ára. Az viszont igaz, hogy ár-érték arányban verhetetlen.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thomaster írta: 2022.06.15. 12:44 Azért ne túlozzunk... a HD 21-M tervezési célja az volt, hogy olcsó legyen. Ezért olyan nyers a kinézete, ezért nincs rajta egyetlen olyan elem se, ami csak dísz volna. Nem mellesleg ezért is lett olyan könnyű.
Nekem nem hiányzik róla a díszítés, és előnynek tartom, hogy könnyű és kompakt. :)
Gondolkodás nélkül megvettem volna 150ezerért is.
(De ez maradjon közöttünk. ;)
Emlékszel az Atlas HUN6-ra? Az a csúszótáras csoda.
Azt 180ért árulták.
Ahhoz képest funkcionalitásában a HDM21 ég és föld.. ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

WildBear23 írta: 2022.06.15. 13:16 Emlékszel az Atlas HUN6-ra? Az a csúszótáras csoda.
Azt 180ért árulták.
Ahhoz képest funkcionalitásában a HDM21 ég és föld.. ;)
Emlékszem... csak olyanra nem emlékszem semelyik fórumon, hogy valaki vett volna és megírta volna a tapasztalatait... Meg hát a Hun6 még ha magához képest jó is lenne, akkor is egy másik kategória. 12-es gumis, 6 lövetű, azt egy Pitbullal lehet összehasonlítani.
varde
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2018.06.20. 10:52

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: varde »

Thomaster írta: 2022.06.15. 12:44 Azért ez nem egészen így van, Bélabá korrekt összeget keres a saját gyártású fegyverein (is). Egyszer már ki lett fejtve itt, hogy nála azért olyan olcsóak a saját termékei, mert nem tart fenn külön boltot meg bolti eladókat. Igen, ha úgy vesszük, ezzel alátesz a boltosoknak, de úgy látszik hogy mégse nagyon, mert a boltosoktól is elviszik a Keserű termékeket is.

Azért ne túlozzunk... a HD 21-M tervezési célja az volt, hogy olcsó legyen. Ezért olyan nyers a kinézete, ezért nincs rajta egyetlen olyan elem se, ami csak dísz volna. Nem mellesleg ezért is lett olyan könnyű. Szerintem pont a helyén van az ára. Az viszont igaz, hogy ár-érték arányban verhetetlen.
"HD 21-M tervezési célja az volt, hogy olcsó legyen"...minden elismerésem a tervezés, kivitelezés, ár miatt, mivel nekem tényleg arra kell -/otthonvédelem/ -hogy amiért vettem, azt tudja...az hogy egy legálisan tartható gumis 150-350 j közötti teljesitményt produkál, -és mindezt 100 e alatt, az valami elképesztő..és mivel csak telken, lakáson belül használható , jogilag is védhető a védekezés...
nekem, mint vidékinek, -/220km BP/-ez eddig csak álom volt, -ezúton is köszönöm WildBear23 fórumtárs önzetlen segitségét,- aki gyakorlatilag ismeretlenül segitett hozzájutni egy ilyenhez., ami Faja fórumtárs előagy alkotása, valamint egy CYMA 74 hátsó markolat, és egy erős zöld lézerrel felszerelve egyszeröen verhetetlen....
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thomaster írta: 2022.06.15. 13:42 Emlékszem... csak olyanra nem emlékszem semelyik fórumon, hogy valaki vett volna és megírta volna a tapasztalatait...
Én sem ismerek senkit, aki vett volna ilyen Atlas HUN6-ot.
Thomaster írta: 2022.06.15. 13:42 Meg hát a Hun6 még ha magához képest jó is lenne, akkor is egy másik kategória. 12-es gumis, 6 lövetű, azt egy Pitbullal lehet összehasonlítani.
Pontosan.
A HD21M pedig a Keresztapával, és Zalánnal egy kategória.
Azoknak mi az áruk? ;)
180-200.

Hogy NE Keserű vs. nem-Keserű legyen az összehasonlítás: van betéttöltényes Keresztapám, ami 4 pár (8db) betéttölténnyel tudja ugyanazt, mint a HDM21. Stílusos fegyver a Keresztapa, szeretem, de sokkal használhatóbb a HDM21.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

WildBear23 írta: 2022.06.15. 14:23 Én sem ismerek senkit, aki vett volna ilyen Atlas HUN6-ot.
Mondjuk, ha emlékeim nem csalnak, valami olyasmi volt a promó, hogy gáz-riogatónak lesz vizsgáztatva és ki lehet rá váltani viselésít

Lehet egyébként hogy egy nagyon kis f sza fegyver és mivel nincs akasztó csőben? pontos is?

Csak ebben az árfekvésben azért gumis alfát lehet venni ami 1 részt szép másfelől meg gázriasztó....

Nem is beszélve a keserű termékekről....

Home védelemre meg tényleg vannak "erősebbek" Szvsz
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Csalnak az emlekeid. Atlas kezdettől fogva elzárkózott attól hogy a gumilövedék kilövésére képes marokfegyverei gázriasztó besorolásúak legyenek, lásd AGS15M
Kontrolle13 írta: 2022.06.15. 14:34 Mondjuk, ha emlékeim nem csalnak, valami olyasmi volt a promó, hogy gáz-riogatónak lesz vizsgáztatva és ki lehet rá váltani viselésít

Lehet egyébként hogy egy nagyon kis f sza fegyver és mivel nincs akasztó csőben? pontos is?

Csak ebben az árfekvésben azért gumis alfát lehet venni ami 1 részt szép másfelől meg gázriasztó....

Nem is beszélve a keserű termékekről....

Home védelemre meg tényleg vannak "erősebbek" Szvsz
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Pont ez a lényeg, nem egy kategória, előállítási költség tekintetében. Mi erről beszéltünk itt, nem arról, hogy más fegyverek hogyan tudják ugyanazt a használhatóságot, értem ezalatt, a 8 lövést.

A Zalán egy bonyolult + csupa alu fegyver + nem a gyártótól veszed közvetlenül. Mindezek indokolják a sokkal magasabb végfelhasználói árat.
Keresztapa pedig éles fegyver beker ár (török nem tudom, mennyire olcsó-nem olcsó IZS-hez képest, sokkal olcsóbbnak saccolom) + átalakítás.

Én értem, hogy szerethető a HDM21M, csak maradjunk a realitás talaján.
WildBear23 írta: 2022.06.15. 14:23 A HD21M pedig a Keresztapával, és Zalánnal egy kategória.
Azoknak mi az áruk? ;)
180-200.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

montecarlo írta: 2022.06.15. 19:14 Csalnak az emlekeid. Atlas kezdettől fogva elzárkózott attól hogy a gumilövedék kilövésére képes marokfegyverei gázriasztó besorolásúak legyenek, lásd AGS15M
Jól emlékszel, ezt meg is mondták, hogy nem akarnak a szürkezónába bemenni. A Hunor6 lehetne műszaki paraméterek alapján 2023 után az egyetlen gázgumis (ovbmg), de nem lett.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

montecarlo írta: 2022.06.15. 19:14 Csalnak az emlekeid. Atlas kezdettől fogva elzárkózott attól hogy a gumilövedék kilövésére képes marokfegyverei gázriasztó besorolásúak legyenek, lásd AGS15M
Oké elfogadom, akkor csak szerettem(tük) volna, hogy az legyen.... :shock:
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

montecarlo írta: 2022.06.15. 19:53 Pont ez a lényeg, nem egy kategória, előállítási költség tekintetében. Mi erről beszéltünk itt, nem arról, hogy más fegyverek hogyan tudják ugyanazt a használhatóságot, értem ezalatt, a 8 lövést.

A Zalán egy bonyolult + csupa alu fegyver + nem a gyártótól veszed közvetlenül. Mindezek indokolják a sokkal magasabb végfelhasználói árat.
Keresztapa pedig éles fegyver beker ár (török nem tudom, mennyire olcsó-nem olcsó IZS-hez képest, sokkal olcsóbbnak saccolom) + átalakítás.

Én értem, hogy szerethető a HDM21M, csak maradjunk a realitás talaján.
Teljesen igazad van, de nekem, mint vevőnek az számít, hogy mennyiért tudom az adott cuccot megvenni.
Hogy mi van az árcédulán.
Az már nekem tök mindegy, hogy ebből mennyi az alapanyag, munkabér, gyártási költség, kereskedő haszna, gyár haszna, stb.

A teljesítménye és használhatósága alapján a HDM21 nem marad el Zalántól, tehát az ára is kb annyi lenne reálisan.

Az más kérdés, hogy meg lehet venni közvetlenül a gyártótól, így nem kell megfizetni a kereskedő hasznát, mondjuk 40-50ezer Ft-ot.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Ok, még egyszer, kétféle szempont:
- előállítási költség: lent részletezve, nagy különbség van egy Zalán és egy HDM21M között, Zalán nem tud olcsó lenni az újító és igényes mechanikája és anyaghasználata miatt
- használhatóságg: Zalán az egyetlen fegyver, amit nem kell zsírozni a gumis mezőnyben, egyedülálló azóta is + 12 lövés a 8 helyett. Gyors újratölthetőség, kevesebb macerával. Akinek van, emiatt többet lő vele, mint a zsíros tömködősekkel jellemzően, nagyságrendekkel. Pontosság: Zalánnal lyukba lyuk, akár 7-8 méterre is. HDM21-nél ehhez képest jelentős szórás.

Külön liga. Olcsó szükségfegyver kontra igényes műszer.

Mindemellett, amint írtam, lehet mindkettőt szeretni, én is majdnem vettem HDM21-et.
WildBear23 írta: 2022.06.15. 21:14 A teljesítménye és használhatósága alapján a HDM21 nem marad el Zalántól, tehát az ára is kb annyi lenne reálisan.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

montecarlo írta: 2022.06.15. 21:32 Ok, még egyszer, kétféle szempont:
- előállítási költség: lent részletezve, nagy különbség van egy Zalán és egy HDM21M között, Zalán nem tud olcsó lenni az újító és igényes mechanikája és anyaghasználata miatt
- használhatóságg: Zalán az egyetlen fegyver, amit nem kell zsírozni a gumis mezőnyben, egyedülálló azóta is + 12 lövés a 8 helyett. Gyors újratölthetőség, kevesebb macerával. Akinek van, emiatt többet lő vele, mint a zsíros tömködősekkel jellemzően, nagyságrendekkel. Pontosság: Zalánnal lyukba lyuk, akár 7-8 méterre is. HDM21-nél ehhez képest jelentős szórás.

Külön liga. Olcsó szükségfegyver kontra igényes műszer.

Mindemellett, amint írtam, lehet mindkettőt szeretni, én is majdnem vettem HDM21-et.
Ja, más műfaj.

A megbízhatóság sem ugyanaz. Sportolni jó a Zalán, az életemet sokkal inkább bíznám a HD21Mre, HDre szerintem megbízhatatlan a

Esztétikum - a Bayratár ronda, a Zalán szebb (ha nem lenne az a szekrénytár, akkor kifejezetten szép lenne)

Tuningolhatóság - HD21Met lehet, Zalán nem lehet teljesítményt fokozni.

Stb. stb.

Kinek a pap, kinek a paplan. Csajozni, sportolni a Zalán alkalmasabb. ;) HD-re, meg zombivadászatra a Bayraktár alkalmasabb.

Ár - IMHO tökmindegy mennyi az előállítás ktg. Két dolog számít igazán - mennyiért veszik meg a népek, és hogy van, vagy nincs a boltban. Nem veszem be azt a mesét, hogy Keserű Béla karitatív alapon csinálja a fegyvereit. És őszintén - nem is érdekel. Az érdekel, hogy megér annyit, vagy sem. Minden máshoz semmi közöm.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

montecarlo írta: 2022.06.15. 21:32 Ok, még egyszer, kétféle szempont:
- előállítási költség: lent részletezve, nagy különbség van egy Zalán és egy HDM21M között, Zalán nem tud olcsó lenni az újító és igényes mechanikája és anyaghasználata miatt
- használhatóságg: Zalán az egyetlen fegyver, amit nem kell zsírozni a gumis mezőnyben, egyedülálló azóta is + 12 lövés a 8 helyett. Gyors újratölthetőség, kevesebb macerával. Akinek van, emiatt többet lő vele, mint a zsíros tömködősekkel jellemzően, nagyságrendekkel. Pontosság: Zalánnal lyukba lyuk, akár 7-8 méterre is. HDM21-nél ehhez képest jelentős szórás.

Külön liga. Olcsó szükségfegyver kontra igényes műszer.

Mindemellett, amint írtam, lehet mindkettőt szeretni, én is majdnem vettem HDM21-et.
Ja, más műfaj.

A megbízhatóság sem ugyanaz. Sportolni jó a Zalán, az életemet sokkal inkább bíznám a HD21Mre, HDre szerintem megbízhatatlan a

Esztétikum - a Bayratár ronda, a Zalán szebb (ha nem lenne az a szekrénytár, akkor kifejezetten szép lenne)

Tuningolhatóság - HD21Met lehet, Zalán nem lehet teljesítményt fokozni.

Stb. stb.

Kinek a pap, kinek a paplan. Csajozni, sportolni a Zalán alkalmasabb. ;) HD-re, meg zombivadászatra a Bayraktár alkalmasabb.

Ár - IMHO tökmindegy mennyi az előállítás ktg. Két dolog számít igazán - mennyiért veszik meg a népek, és hogy van, vagy nincs a boltban. Nem veszem be azt a mesét, hogy Keserű Béla karitatív alapon csinálja a fegyvereit. És őszintén - nem is érdekel. Az érdekel, hogy megér annyit, vagy sem. Minden máshoz semmi közöm.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

WildBear23 írta: 2022.06.15. 21:14 A teljesítménye és használhatósága alapján a HDM21 nem marad el Zalántól, tehát az ára is kb annyi lenne reálisan.
Vagy esetleg a Zalán ára is annyi lenne reálisan, mint a HD 21-M-é? ;)

Toyota Land Cruiser, Mercedes G osztály, Bentley Bentayga. Használhatóságuk egyforma. Akkor melyiknek az árát kéne a másikhoz igazítani?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thomaster írta: 2022.06.16. 11:31 Vagy esetleg a Zalán ára is annyi lenne reálisan, mint a HD 21-M-é? ;)
Szerintem ugyanazt a problémát (soklövetű nagygumis) oldják meg, csak máshogy.
A Zalánt nem ismerem, de elég összetett szerkezetnek tünik: tárból adogatja a 9mm PAK patront, és elé az előagy mozgatásával liften keresztül a golyót.
A "Bajraktár" HDM-21 sokkal egyszerűbb: CNC megmunkált dob, és köré egy nagyon letisztult, funkcionális fegyver. Egyszerű a kezelése is, bolondbiztos: ha kiveszed a dobot, nem tudsz lőni, nem marad csőre töltve patron.
Csett esetén simán továbblépteted a dobot.
Na, azt pl. nem tudom, hogy a Zalánnál mi van csett esetén.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Stainess Pitbull-19M, homokszórt kivitel

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Az első impressziók:
- elhagyták az ejektortengely-imitációt, így a fegyver külseje monolitabb, letisztultabb lett;
- a csőben csak egy dudor van: várhatóan nagyobb a torkolati energia, mint a "kétdudoros" változatnál;
- a csőbetét rögzítésénél már az új technikát alkalmazták, hátulról tolták be a csőbe a betétet, ami egy peremen ütközik fel;
- nincs csőrögzítő stift, így a tok sincs megfúrva a csőfar felett;
- határozott kattanással beforgat, lövés nélkül "szárazon" próbálva jól működik;
- a felületkezelés a gyártó fotóin látszik, olyan élőben is. Szolídabb a külseje, mint a csillogó polírozottnak;
- 145 pénzért ajándék. A gyártott mennyiség kb. felét viszik el a felíratkozók, a másik fele hétfőtől szabad. Csodálkoznék, ha a héten nem fogyna el..
- Lesz hozzá pót dob, 14 pénzért.
Stainess Pitbull-19M, homokszórt kivitel
Stainess Pitbull-19M, homokszórt kivitel
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Atlas HUN6

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Most voltam a Nimrod-Derringerben munícióért, rákérdeztem az Atlas HUN6 csúszótáras gumis pisztolyra. Már nem forgalmazzák, visszaadták a gyártónak, az alábbi okok miatt:
- 3 fegyverből 2 nem működött megbízhatóan;
- lemérték a torkolati energiát, és a gyártó által ígért érték töredéke volt (tizen-X Joule)
- a markolatról és a sütésről írtam korábban.

Ennyit tudtam meg.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Atlas HUN6

Hozzászólás Szerző: Poresz »

WildBear23 írta: 2022.06.16. 16:51
Soroksári úti Magnum fegyverboltban tapiztam egyet még március végén. Érdemes lenne náluk is puhatolózni a tapasztalatokról.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Atlas HUN6

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Poresz írta: 2022.06.16. 17:07 Soroksári úti Magnum fegyverboltban tapiztam egyet még március végén. Érdemes lenne náluk is puhatolózni a tapasztalatokról.
Hát, ha gondolod, kérdezd meg őket. ;)
Én a Nimródba más miatt mentem, de ha már ott voltam, rákérdeztem.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Atlas HUN6

Hozzászólás Szerző: Poresz »

WildBear23 írta: 2022.06.16. 17:50 Hát, ha gondolod, kérdezd meg őket. ;)
Én a Nimródba más miatt mentem, de ha már ott voltam, rákérdeztem.
Ha arra járok…
Egyébként a Globserver honlapján nem szerepel a Atlas Hun®-6, pedig Wayback Machine-nel még a régebbi állapotát is megnéztem.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Atlas HUN6

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Poresz írta: 2022.06.16. 20:02 Ha arra járok…
Egyébként a Globserver honlapján nem szerepel a Atlas Hun®-6, pedig Wayback Machine-nel még a régebbi állapotát is megnéztem.
Érdekes, a kis zsebpiszkuk (AGS15M) még szerepel a honlapon, de boltban sehol sincs. Leálltak volna vele?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Atlas HUN6

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2022.06.16. 16:51 Most voltam a Nimrod-Derringerben munícióért, rákérdeztem az Atlas HUN6 csúszótáras gumis pisztolyra. Már nem forgalmazzák, visszaadták a gyártónak, az alábbi okok miatt:
- 3 fegyverből 2 nem működött megbízhatóan;
- lemérték a torkolati energiát, és a gyártó által ígért érték töredéke volt (tizen-X Joule)
- a markolatról és a sütésről írtam korábban.

Ennyit tudtam meg.
Sápasztó sztori!! Ez teljes amatőrizmus, ilyet hogy engedhet meg magának egy gyártó? Gyakorlatilag félkész terméket kihoztak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Atlas HUN6

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TotoHU írta: 2022.06.16. 21:12 Sápasztó sztori!! Ez teljes amatőrizmus, ilyet hogy engedhet meg magának egy gyártó? Gyakorlatilag félkész terméket kihoztak.
Nem tudom, én mondjuk nem értem, hogy a gyártó mért X Joule-t, akkor hogy mértek a Nimrod-Derringeresek X/4 Joule-t.. illetve milyen működési hiba lépett fel náluk.

Írok nekik hogy regisztráljanak be, akkor első kézből le tudjál írni. Harom pasi volt az eladó, értelmesnek tüntek.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Atlas HUN6

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

TotoHU írta: 2022.06.16. 21:12 Sápasztó sztori!! Ez teljes amatőrizmus, ilyet hogy engedhet meg magának egy gyártó? Gyakorlatilag félkész terméket kihoztak.
azért más gyártónál is előfordul, hogy a gyártás utolsó lépéseinek örömét a vevőnek hagyják meg.. ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Atlas HUN6

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Petya357 írta: 2022.06.16. 22:44 azért más gyártónál is előfordul, hogy a gyártás utolsó lépéseinek örömét a vevőnek hagyják meg.. ;)
Elöltöltős szereld magad kitek?
Vagy a Holland & Holland puskákra gondolsz, ahol minden fegyver egyedi? ;) :lol:
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Atlas HUN6

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Petya357 írta: 2022.06.16. 22:44 azért más gyártónál is előfordul, hogy a gyártás utolsó lépéseinek örömét a vevőnek hagyják meg.. ;)
Igen, egy hét fürdő petróleumban, hogy használni is lehessen. Majd hidegbarnító...
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Faja »

WildBear23 írta: 2022.06.18. 15:25 Köszönjük! ;)
Ezek szerint a pak is jó bele?
Szia!

Inkább itt válaszolok. A Keserű Pitbull 19M-hez lehet kapni aluból készült 9mm PAK kaliberű dobot is a Művekben, sima pótdob árban (pár hónapja még egy 10-es volt). Kicsit hosszabb a gyári dobnál, mivel nincs a tölténynek pereme, illetve ennyivel mélyebben ül a dobforgató koszorú.

Azt hiszem az a létezésének az elsődleges célja, hogy ebben a kaliberben nagyobb a választék gáztöltényekből, de javítsatok ki ha ez nem igaz.
PAK dob2.jpg
Faja
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Faja írta: 2022.06.18. 15:50 Szia!

Inkább itt válaszolok. A Keserű Pitbull 19M-hez lehet kapni aluból készült 9mm PAK kaliberű dobot is a Művekben, sima pótdob árban (pár hónapja még egy 10-es volt). Kicsit hosszabb a gyári dobnál, mivel nincs a tölténynek pereme, illetve ennyivel mélyebben ül a dobforgató koszorú.

Azt hiszem az a létezésének az elsődleges célja, hogy ebben a kaliberben nagyobb a választék gáztöltényekből, de javítsatok ki ha ez nem igaz.
PAK dob2.jpg

Faja
Igaz, vegyes tárazáshoz használható CS töltény csak abban van.
Sapienti sat.
ZoliPest
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:36

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: ZoliPest »

Tisztelt fórumozók!
Keserű Bonnie vásárlása előtt állok. A Műveknél régóta várok a "szatén" változatra, de félek, hogy egyhamar nem lesz belőle.
Szeretném megkérdezni, hogy a fekete eloxált változaton a felületkezelés mennyire tartós, mik a tapasztalaitok?
Köszi a választ.
Üdv.Zoli
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Poresz »

ZoliPest írta: 2022.06.19. 05:01 Tisztelt fórumozók!
Keserű Bonnie vásárlása előtt állok. A Műveknél régóta várok a "szatén" változatra, de félek, hogy egyhamar nem lesz belőle.
Szeretném megkérdezni, hogy a fekete eloxált változaton a felületkezelés mennyire tartós, mik a tapasztalaitok?
Köszi a választ.
Üdv.Zoli
FélOFF
Túlzással: bármilyen eloxált felület az örökkévalóságig kopásálló, ha nem gyémántporos reszelővel esnek neki. Biztos hallottál már a karcálló [mesterséges] zafír óraüvegekről, a mechanikus órák [mesterséges] rubin csapágyairól, és a korund köszörűkorongokról. Ez ugyanaz az alumínium-oxid, ami igen kemény.
Én eddig a munkám során az eloxálás előírója és megrendelője voltam, nem pedig a technológusa. A technológusok biztos sokat tudnak mesélni arról, hogyan lehet ezt elrontani.
ZoliPest
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:36

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: ZoliPest »

Szia,
köszi a részletes és megnyugtató választ.
Üdv.Zoli
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Stainess Pitbull-19M, homokszórt kivitel

Hozzászólás Szerző: mlaca »

WildBear23 írta: 2022.06.16. 12:01 Az első impressziók:
- elhagyták az ejektortengely-imitációt, így a fegyver külseje monolitabb, letisztultabb lett;
- a csőben csak egy dudor van: várhatóan nagyobb a torkolati energia, mint a "kétdudoros" változatnál;
- a csőbetét rögzítésénél már az új technikát alkalmazták, hátulról tolták be a csőbe a betétet, ami egy peremen ütközik fel;
- nincs csőrögzítő stift, így a tok sincs megfúrva a csőfar felett;
- határozott kattanással beforgat, lövés nélkül "szárazon" próbálva jól működik;
- a felületkezelés a gyártó fotóin látszik, olyan élőben is. Szolídabb a külseje, mint a csillogó polírozottnak;
- 145 pénzért ajándék. A gyártott mennyiség kb. felét viszik el a felíratkozók, a másik fele hétfőtől szabad. Csodálkoznék, ha a héten nem fogyna el..
- Lesz hozzá pót dob, 14 pénzért.
a betétcsőben látható egy púp fent van mindegyikben? ha fent van a púp, akkor felfelé hord?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Stainess Pitbull-19M, homokszórt kivitel

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

mlaca írta: 2022.06.19. 11:23 a betétcsőben látható egy púp fent van mindegyikben? ha fent van a púp, akkor felfelé hord?
Igen, mindegyikben ugyanott van, felül.
A szórásról nem tudok nyilatkozni, még nem lőttem az egypúpú verzióval.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Stainess Pitbull-19M, homokszórt kivitel

Hozzászólás Szerző: Faja »

mlaca írta: 2022.06.19. 11:23 a betétcsőben látható egy púp fent van mindegyikben? ha fent van a púp, akkor felfelé hord?
A "felfelé" szó helyett az "összevissza" találóbb szó rá. :D Gumigolyóról van szó ugye, meg ~5 centis csőhosszról, és a gyári irányzékok sem a legjobbak. Meg kell hogy állapítsam, nekem még rengeteget kell vele gyakorolnom, egyszerűen nem megy a stabilan tartás. 3-4 méterről a mell alak éppenhogycsak megvan. Nálam profibb lövő is kilőtt egy dobot, ugyanilyen távolságból a találatok kb. egy 10 centi széles, és 40 centi magas sávban csapódtak be, ahol a célzott pont alul-középen volt. Egyszerűbben foglamazva: néha felfelé hord. :)

Faja
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Stainess Pitbull-19M, homokszórt kivitel

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Faja írta: 2022.06.19. 11:58
A csövet szoktad zsírozni?
Én az atmeneti kúpba, és az akasztóhoz szoktam kenni szilikonzsírt.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Stainess Pitbull-19M, homokszórt kivitel

Hozzászólás Szerző: Faja »

WildBear23 írta: 2022.06.19. 12:48 A csövet szoktad zsírozni?
Én az atmeneti kúpba, és az akasztóhoz szoktam kenni szilikonzsírt.
Nem. A Bajraktárnál pont azt tapasztaltam, hogy ha kenek egy kis szilikonzsírt az átmeneti kúpba, akkor az első 1-2 lövés elmászik a levesbe, de a többi lövés utána már kb. konzisztens. Szilikon spray-el belefújva a csőbe is detto. Lehet jobban kenve erősebb a lövés, de lőlap lyukasztásnál jobban örülök ha pontosabbak a találatok.
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

Úgy tűnik, ki kell néznem lőtérre. Milyen gumibogyót érdemes beletenni? amit a művekben adnak hozzá az jó a geco nitró lőporossal?
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Faja »

mlaca írta: 2022.06.19. 14:20 Úgy tűnik, ki kell néznem lőtérre. Milyen gumibogyót érdemes beletenni? amit a művekben adnak hozzá az jó a geco nitró lőporossal?
Kétféle gumi elterjedt / ajánlott hozzá itthon: Török Tömítésgyári 55 shore keménységgel, vagy Kaucsuk Profi 70 shore keménységgel. A puhább tömítésgyári talán jobb választás önvédekezésre, kivéve ha átégeti a riasztótöltény szúrólángja. Akkor rosszabb. :) A kaucsuk jobb választás lehet célbalövéshez. Azzal talán pontosabb lesz kicsit.

Riasztónak viszont a feketelőporos nem igazán jó. Irtózatosan koszol, meg teleszór mindent izzó lőporszemcsékkel. Tapasztalat. :D Sima fekete dobozos piros matricás RUAG/Geco NC jó.
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

Faja írta: 2022.06.19. 14:36 Kétféle gumi elterjedt / ajánlott hozzá itthon: Török Tömítésgyári 55 shore keménységgel, vagy Kaucsuk Profi 70 shore keménységgel. A puhább tömítésgyári talán jobb választás önvédekezésre, kivéve ha átégeti a riasztótöltény szúrólángja. Akkor rosszabb. :) A kaucsuk jobb választás lehet célbalövéshez. Azzal talán pontosabb lesz kicsit.

Riasztónak viszont a feketelőporos nem igazán jó. Irtózatosan koszol, meg teleszór mindent izzó lőporszemcsékkel. Tapasztalat. :D Sima fekete dobozos piros matricás RUAG/Geco NC jó.
perverz vagyok, nekem célbalövésre kell :D akkor hát a fekete 70-es. köszi!
paprikajancsi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2022.05.29. 10:35

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: paprikajancsi »

Faja írta: 2022.06.19. 14:36 Kétféle gumi elterjedt / ajánlott hozzá itthon: Török Tömítésgyári 55 shore keménységgel, vagy Kaucsuk Profi 70 shore keménységgel. A puhább tömítésgyári talán jobb választás önvédekezésre, kivéve ha átégeti a riasztótöltény szúrólángja. Akkor rosszabb. :) A kaucsuk jobb választás lehet célbalövéshez. Azzal talán pontosabb lesz kicsit.

Riasztónak viszont a feketelőporos nem igazán jó. Irtózatosan koszol, meg teleszór mindent izzó lőporszemcsékkel. Tapasztalat. :D Sima fekete dobozos piros matricás RUAG/Geco NC jó.
Miert jobb a puha?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

paprikajancsi írta: 2022.06.19. 15:34 Miert jobb a puha?
A puha kevésbé hajlamos behatolni a bőr alá, inkább szétlapulva a bőrfelületen adja le az energiáját.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
paprikajancsi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2022.05.29. 10:35

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: paprikajancsi »

WildBear23 írta: 2022.06.19. 15:50 A puha kevésbé hajlamos behatolni a bőr alá, inkább szétlapulva a bőrfelületen adja le az energiáját.
Es ha kabat van tamadon?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

paprikajancsi írta: 2022.06.19. 16:14 Es ha kabat van tamadon?
Most nyáron a 30 fokban nem valószínű.
Télen mehet a keményebb gumi.

Mi lett a 100e Ft-os Alfával?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

paprikajancsi írta: 2022.06.19. 16:14 Es ha kabat van tamadon?
Megkéred,hogy vegye le :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Faja »

WildBear23 írta: 2022.06.19. 16:43 Most nyáron a 30 fokban nem valószínű.
Télen mehet a keményebb gumi.

Mi lett a 100e Ft-os Alfával?
Úgynevezett téli és nyári gumi. Tavasszal, illetve ősszel kell átszerelni a dobokat. :D

Tényleg! Melett az Alfa? 100-ért ajándék!
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Faja írta: 2022.06.18. 15:50 Inkább itt válaszolok. A Keserű Pitbull 19M-hez lehet kapni aluból készült 9mm PAK kaliberű dobot is a Művekben, sima pótdob árban (pár hónapja még egy 10-es volt). Kicsit hosszabb a gyári dobnál, mivel nincs a tölténynek pereme, illetve ennyivel mélyebben ül a dobforgató koszorú.
Megtennéd, hogy a 9×22 mm PA kaliberű dobba beleteszek néhány 9×17 mm R töltényt? → Arra vagyok kíváncsi, hogy elférnek-e a töltények peremei. Magyarul lehetett volna-e kettős kaliberű. (Köszi.)
Faja írta: 2022.06.18. 15:50 Azt hiszem az a létezésének az elsődleges célja, hogy ebben a kaliberben nagyobb a választék gáztöltényekből, de javítsatok ki ha ez nem igaz.
Béla bá' fejébe nem látok bele, de én ezért venném.
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Faja »

Poresz írta: 2022.06.20. 00:22 Megtennéd, hogy a 9×22 mm PA kaliberű dobba beleteszek néhány 9×17 mm R töltényt? → Arra vagyok kíváncsi, hogy elférnek-e a töltények peremei. Magyarul lehetett volna-e kettős kaliberű. (Köszi.)
Így gondoltad?
IMG_20220620_002718.jpg

Egymástól nyilván elférnek, hiszen ugyanott vannak a furatok, mint 9x17 R knall-nál. Az a gond, hogy így nem csukódik be a dob a peremektől, hiszen annyival hosszabb a dob, és a peremek is kiállnak hátrafelé.
IMG_20220620_002803.jpg
Lehetne vegyes dobot kialakítani úgy, hogy rövidebb lenne a dob, a 9mm PAK-nak készült furatok pedig annyival sekélyebbek lennének, hogy a kilógjon a hüvelyek talpa kb. két milimétert, hogy a csappantyúk pont egy vonalban legyenek mindkét kaliber esetén. Nem tudom miért nem így lett gyártva.

Ha egy fegyvermester venné a fáradtságot, és leszúrná a dob fenekéből pont azt a másfél-két milimétert, akkor a PAK csappantyúk maradnának ugyanabban a vonalban, az R Knall töltények pedig annyival mélyebbre csúsznának. Nagyon gyorsan ki lehetne próbálni hogy működne-e.

Faja
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Faja 2022.06.20. 00:51-kor.
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Faja írta: 2022.06.20. 00:45 Így gondoltad?
IMG_20220620_002718.jpg
Pontosan! Köszönöm szépen. :)
Akkor van egy javaslatom a gyártónak a dob harmadik iterációjára…
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: qqriq »

meg hat ugye a hornyos max gaznyomasa majd duplaja a peremesnek, vagy ez itt nem szamit?
Faja írta: 2022.06.18. 15:50 Azt hiszem az a létezésének az elsődleges célja, hogy ebben a kaliberben nagyobb a választék gáztöltényekből, de javítsatok ki ha ez nem igaz.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Poresz »

qqriq írta: 2022.06.20. 07:30 meg hat ugye a hornyos max gaznyomasa majd duplaja a peremesnek, vagy ez itt nem szamit?
Szerintem a kilógó hornyos hüvelytalp tömör fém (mínusz gyúlyuk és csappantyúfészek). De igen: én bármely revolver esetében az igényesség jelének veszem, ha a perem számára van fészek, nem lóg ki a dob síkjából.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

Poresz írta: 2022.06.20. 08:15 Szerintem a kilógó hornyos hüvelytalp tömör fém (mínusz gyúlyuk és csappantyúfészek). De igen: én bármely revolver esetében az igényesség jelének veszem, ha a perem számára van fészek, nem lóg ki a dob síkjából.
csak ahhoz ejektor is kell, mert ha beleduzzad a hüvely, akkor szurkálhatod ki elölről. a "kilógó" peremest némi körömmel kiszeded, nem kell plusz eszköz az üritéshez.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: qqriq »

arra a kerdesre probaltam reagalni hogy mi a letjogosultsaga a pak toltenyes dobnak :roll:
Poresz írta: 2022.06.20. 08:15 Szerintem a kilógó hornyos hüvelytalp tömör fém (mínusz gyúlyuk és csappantyúfészek). De igen: én bármely revolver esetében az igényesség jelének veszem, ha a perem számára van fészek, nem lóg ki a dob síkjából.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Poresz »

mlaca írta: 2022.06.20. 09:09 csak ahhoz ejektor is kell, mert ha beleduzzad a hüvely, akkor szurkálhatod ki elölről. a "kilógó" peremest némi körömmel kiszeded, nem kell plusz eszköz az üritéshez.
Jogos az észrevétel, de ott a dobtengely, deklaráltan hüvelykitolás céljára kialakítva.
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Faja »

qqriq írta: 2022.06.20. 07:30 meg hat ugye a hornyos max gaznyomasa majd duplaja a peremesnek, vagy ez itt nem szamit?
Ez biztos?

Mérések alapján a Pitbull 19M Geco 9mm PAK-al átlag 66 joule-t tudott, 9mm R Knall-al meg 90-et. Érzésre is gyengébb-halkabb a PAK.

Azt még el tudom képzelni magyarázatnak, hogy az RKnall az bedagad a dobba, a PAK az nem dagad sehova. Alapból is lazábban pottyan be a dobba, de kilőve is simán kihullik az összes.

Faja
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: qqriq »

a cipes doksi szerint igen
Faja írta: 2022.06.20. 09:53 Ez biztos?

Mérések alapján a Pitbull 19M Geco 9mm PAK-al átlag 66 joule-t tudott, 9mm R Knall-al meg 90-et. Érzésre is gyengébb-halkabb a PAK.

Azt még el tudom képzelni magyarázatnak, hogy az RKnall az bedagad a dobba, a PAK az nem dagad sehova. Alapból is lazábban pottyan be a dobba, de kilőve is simán kihullik az összes.

Faja
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

qqriq írta: 2022.06.20. 09:55 a cipes doksi szerint igen
A nagyobb megengedett max nyomás nem azt jelenti, hogy arra is töktik. Van .357Mag wadcutter lőszer is.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Poresz »

qqriq írta: 2022.06.20. 09:55 a cipes doksi szerint igen
Mindkettőtöknek igaza van:
→ a C.I.P. szabvány szerint a megengedett maximális nyomásértékek:
- 9×17 mm R: 250 bar;
- 9×22 mm PA: 400 bar.
→ Viszont ezek a megengedett maximális nyomásértékek: nem tilos a gyártónak gyengébb töltetet alkalmazni.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

Poresz írta: 2022.06.20. 09:37 Jogos az észrevétel, de ott a dobtengely, deklaráltan hüvelykitolás céljára kialakítva.
Csak itt gyárilag nincs ejektor rúd meg csillag ha jól látom
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

Poresz írta: 2022.06.20. 10:10 Mindkettőtöknek igaza van:
→ a C.I.P. szabvány szerint a megengedett maximális nyomásértékek:
- 9×17 mm R: 250 bar;
- 9×22 mm PA: 400 bar.
→ Viszont ezek a megengedett maximális nyomásértékek: nem tilos a gyártónak gyengébb töltetet alkalmazni.
De jó lenne ha a gyártó feltüntetné hogy mekkora gáznyomásra tölt.... (Idáig egyedül a maxx tech dobozán találkoztam vele)
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

qqriq írta: 2022.06.20. 07:30 meg hat ugye a hornyos max gaznyomasa majd duplaja a peremesnek, vagy ez itt nem szamit?
Nem számít. A max gáznyomás csak egy számérték. Nagyobb max. gáznyomást kevesebb de gyorsabban égő lőporral lehet elérni. Aztán a lőpor gyors elégése után gyorsan esik a gáznyomás, ezért nem tolja annyi zsuuullal a lövedéket.

Gondolom az öntöltőkhöz való töltényeknél ez a nyomásgörbe kell a megbízható működéshez. A peremeseknél is ismerjük a jelenséget a gyors és lassú égésű töltettel: Lapua vs S&B.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thomaster, was ist das..? :)
288221169_1937330216476011_1378929065111183268_n.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

WildBear23 írta: 2022.06.21. 12:43 Thomaster, was ist das..? :)
288221169_1937330216476011_1378929065111183268_n.jpg
Csak nem valami POM szerű lövedéket kell ráhúzni és hátulról riasztópatron? :roll:
Ja nem.Ott a méretezés.A 9,6 a riasztópatron és a 16-os furat a 18-cas guminak.De a dobtengely méret miért ilyen nagy? :roll:
Akkor ez nem csak egy dob könnyítés..... :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Faja »

chucky írta: 2022.06.21. 16:28 Csak nem valami POM szerű lövedéket kell ráhúzni és hátulról riasztópatron? :roll:
Ja nem.Ott a méretezés.A 9,6 a riasztópatron és a 16-os furat a 18-cas guminak.De a dobtengely méret miért ilyen nagy? :roll:
Akkor ez nem csak egy dob könnyítés..... :roll:
Én arra tippelek azért ekkora a dobtengely, mert a normál űrméretűmél is a fegyvercsővel megegyező anyagból volt levágva egy karika, és az van a cső alá hegesztve. Ez a dobtengely fészke. Lényeg a könnyű gyárthatóság.
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Faja írta: 2022.06.21. 16:40 Én arra tippelek azért ekkora a dobtengely, mert a normál űrméretűmél is a fegyvercsővel megegyező anyagból volt levágva egy karika, és az van a cső alá hegesztve. Ez a dobtengely fészke. Lényeg a könnyű gyárthatóság.
Hm :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Thomaster írta: 2022.04.18. 19:32
(2022.04.18.)
Mostanra készült el az első két dob. Most indították a gyártását a többi forgácsolt meg lézervágott alkatrésznek. A karácsonyfa alá fog szerintem megérkezni.
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Faja »

Thomaster írta: 2022.06.21. 19:27 Mostanra készült el az első két dob. Most indították a gyártását a többi forgácsolt meg lézervágott alkatrésznek. A karácsonyfa alá fog szerintem megérkezni.
Jólvan, addigra regenerálódik a pénztárcánk. :)

Miért lett "csöcsös" a riasztótöltény fészke? Könnyítés, vagy más célja is van?
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thomaster írta: 2022.06.21. 19:27 (2022.04.18.)
Mostanra készült el az első két dob. Most indították a gyártását a többi forgácsolt meg lézervágott alkatrésznek. A karácsonyfa alá fog szerintem megérkezni.
Főmérnök úr,
amit alább betettem dobot, az micsoda?
28mm-es? Vagy valami más?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

Faja írta: 2022.06.21. 20:15 Jólvan, addigra regenerálódik a pénztárcánk. :)

Miért lett "csöcsös" a riasztótöltény fészke? Könnyítés, vagy más célja is van?
Ez a töltényűr nem fogja szeretni a piros patronyt->>> reccs :geek: :?
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Faja írta: 2022.06.21. 20:15 Jólvan, addigra regenerálódik a pénztárcánk. :)

Miért lett "csöcsös" a riasztótöltény fészke? Könnyítés, vagy más célja is van?
A tervezési cél csak a könnyítés volt.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thomaster írta: 2022.06.22. 03:54 A tervezési cél csak a könnyítés volt.
És a másik felén mit lő ki?
28mm-es gumit?

(Szerintem nem kell rá ez a kikönnyítés.. ;) )
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

WildBear23 írta: 2022.06.22. 07:20 És a másik felén mit lő ki?
28mm-es gumit?

(Szerintem nem kell rá ez a kikönnyítés.. ;) )
Igen, 28-as gumit fog lőni.

A könnyítés meg kell, így is 3 kiló pár deka lesz ez a 6x28-as gumigránátvető.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thomaster írta: 2022.06.22. 10:24 Igen, 28-as gumit fog lőni.
Huh, az jó! :)
Energiát lehet tudni? :)
Thomaster írta: 2022.06.22. 10:24 A könnyítés meg kell, így is 3 kiló pár deka lesz ez a 6x28-as gumigránátvető.
Huh, az mondjuk nem jó.
A HDM-21 -nek mennyi a súlya?
Az egy nagyon kényelmes, kompakt fegyver.
A Home Defender anno jó nehéz volt, 4 kiló.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

WildBear23 írta: 2022.06.22. 10:45 Huh, az jó! :)
Energiát lehet tudni? :)
Még nem, hát még sehol sincs a fegyver... de a Rubber Protector 150 J körül volt, alighanem ez is ott lesz...
WildBear23 írta: 2022.06.22. 10:45 Huh, az mondjuk nem jó.
A HDM-21 -nek mennyi a súlya?
Az egy nagyon kényelmes, kompakt fegyver.
A Home Defender anno jó nehéz volt, 4 kiló.

A HD 21-M válltámasszal 2,2 kiló körül van. A 6x28-asnak a dobja is nagyobb, meg 22x2 helyett 30x2 csövekből épül fel.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thomaster írta: 2022.06.22. 11:06 Még nem, hát még sehol sincs a fegyver... de a Rubber Protector 150 J körül volt, alighanem ez is ott lesz...
A HD 21-M válltámasszal 2,2 kiló körül van. A 6x28-asnak a dobja is nagyobb, meg 22x2 helyett 30x2 csövekből épül fel.
Köszi!
Látni kell élőben, nincs jobb megoldás. :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Amúgy a 6x28-as "HD"-nek szerintem valami új név is kéne... teljesen más gumiméret mint az eddigi HD-k, meg hát ha még az idén kijön, akkor a HD 22-M név az foglalt lesz a 16 lövetűre... lehet ötletelni hogy mi legyen a 6x28-as neve.

Én ötletem: Enforcer.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Thomaster írta: 2022.06.22. 11:18 Amúgy a 6x28-as "HD"-nek szerintem valami új név is kéne... teljesen más gumiméret mint az eddigi HD-k, meg hát ha még az idén kijön, akkor a HD 22-M név az foglalt lesz a 16 lövetűre... lehet ötletelni hogy mi legyen a 6x28-as neve.

Én ötletem: Enforcer.
Meg akkor már van hozzá szlogen is: hatékony szer otthonvédelemre: N4-szer
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Másik név ötlet: Ultimatum.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

Thomaster írta: 2022.06.22. 11:26 Másik név ötlet: Ultimatum.
Punisher ;)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Thomaster írta: 2022.06.22. 11:18 Amúgy a 6x28-as "HD"-nek szerintem valami új név is kéne... teljesen más gumiméret mint az eddigi HD-k, meg hát ha még az idén kijön, akkor a HD 22-M név az foglalt lesz a 16 lövetűre... lehet ötletelni hogy mi legyen a 6x28-as neve.

Én ötletem: Enforcer.
Keserű HD 6x28
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Faja »

Thomaster írta: 2022.06.22. 11:18 ehet ötletelni hogy mi legyen a 6x28-as neve.

Én ötletem: Enforcer.
Home Defender eXtra Large: HD-22-XL

(Nem innovatív név, cserébe logikus. :) )
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3551
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2022.06.22. 11:35Keserű HD 6x28
Keserű HD168...?!

:D
Lezárt