Katonai és rendvédelmi

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

bel írta: 2018.11.09. 16:16 Szoval az uj stilusu terrorizmusra csak 2 jo valasz van:
1. minnel tobb helyszinen legyen lofegyveres, aki vedi az embereket (ez csak onvedelmi fegyverrel kepzelheto el)
2. a maradek helyen par percen belul legyen a terrorcselekmenyt felszamolo ero.

Vagyis a polgari/szabadnapos onvedelem mellett az egyszeru, hetkoznapi kozrendvedelmi jaroroket kell kikepzeni es felszerelni ugy, hogy egy kisebb terrortamast "menetbol" felszamoljanak!

Bel
Én egyetértek Veled, és vannak olyan országok ahol az "egyszerű" (és ez most nem sértés) járőr is képes ilyesmire. Lásd Olaszország, ahol a berlini gázoló lőfegyverrel támadt a rendőrökre, ahol a rendőr azonnal le is lőtte az elkövetőt.
Az itthoni viszonyok között viszont tartom, hogy többet árt ha van a rendőrnél fegyver, mint ha nincs. Nem gyakorolnak vele szinte semmit, ha használja is akkor fennáll a veszély hogy iszonyatosan meghurcolják utána ezért nem is merik használni legfeljebb a liftben lövik agyon viccből egymást - az itthoni viszonyok között mindenki jobban járna ha nem lenne náluk lőfegyver.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2018.11.09. 17:58 Én egyetértek Veled, és vannak olyan országok ahol az "egyszerű" (és ez most nem sértés) járőr is képes ilyesmire. Lásd Olaszország, ahol a berlini gázoló lőfegyverrel támadt a rendőrökre, ahol a rendőr azonnal le is lőtte az elkövetőt.
Az itthoni viszonyok között viszont tartom, hogy többet árt ha van a rendőrnél fegyver, mint ha nincs. Nem gyakorolnak vele szinte semmit, ha használja is akkor fennáll a veszély hogy iszonyatosan meghurcolják utána ezért nem is merik használni legfeljebb a liftben lövik agyon viccből egymást - az itthoni viszonyok között mindenki jobban járna ha nem lenne náluk lőfegyver.
Szerintem totál rossz oldalról fogjátok meg ezt az egész kérdést. A viszonyokon kellene változtatni, ha már valamin változtatni akarunk, nem még mélyebbre kerülni, mert "az a kisebbik rossz".
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2018.11.09. 18:01 Szerintem totál rossz oldalról fogjátok meg ezt az egész kérdést. A viszonyokon kellene változtatni, ha már valamin változtatni akarunk, nem még mélyebbre kerülni, mert "az a kisebbik rossz".
Ne legyen terrorizmus?
Vagy ne legyen fegyverellenes és önvédelem ellenes a rendőri vezetés?

Szerintem inkább igyunk még egyet. :twisted:
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

"az itthoni viszonyok között mindenki jobban járna ha nem lenne náluk lőfegyver."

Ebben nagyon nem ertunk egyet.

Szerintem sem megfeleloen kepzett a kozrendvedelmi jarorok nagy tobbsege, de ennek legkevesbe sem az a megoldasa, hogy akkor legyenek meg kevesbe kepzettek es meg kevesbe felszereltek.

Bel
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

OFF
bel írta: 2018.11.09. 16:16

Szoval az uj stilusu terrorizmusra csak 2 jo valasz van:
1. minnel tobb helyszinen legyen lofegyveres, aki vedi az embereket (ez csak onvedelmi fegyverrel kepzelheto el)
2. a maradek helyen par percen belul legyen a terrorcselekmenyt felszamolo ero.


Bel

Az a valóság, hogy a jelen belügyi-rendőri garnitúra mindkét jó válasznak pont az ellenkezőjét cselekszi (lásd rendőrök önvédelmijének bevonása), ergo most bizonyítottad magad, hogy valójában terrorizmust pártoló, segítő szervezet.


Riggsnek megint igaza lett.

ON
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2018.11.09. 19:02 OFF


Az a valóság, hogy a jelen belügyi-rendőri garnitúra mindkét jó válasznak pont az ellenkezőjét cselekszi (lásd rendőrök önvédelmijének bevonása), ergo most bizonyítottad magad, hogy valójában terrorizmust pártoló, segítő szervezet.


Riggsnek megint igaza lett.

ON
Riggs született rendőr, csak nem ebben az országban ...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Martin Riggs írta: 2018.11.09. 21:47 Riggs született rendőr, csak nem ebben az országban ...
"Mindenki rendőrnek születik, csak van aki továbbképzi magát!" :lol: :lol: :lol:

Bocsánat, ez annyira magas labda volt, hogy nem lehetett kihagyni! ;)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Dönci62 írta: 2018.11.10. 07:08 "Mindenki rendőrnek születik, csak van aki továbbképzi magát!" :lol: :lol: :lol:

Bocsánat, ez annyira magas labda volt, hogy nem lehetett kihagyni! ;)
Ez csak a hungarisztáni korrupció alapú köztársaságtalanságra vonatkozik. Más országokban nem így van. Mint írtam, más országokban lehetnék csak jó rendőr, itt nem. Nem tudok sem drogot elosztani, sem szabadság alatt pénzbehajtani, sem kenőpénzt elfogadni, sem rablógyilkosságot elkövetni, majd a kórház ablakán kiugrálni... Ittgon szar rendőr lennék. Tehát nem is vagyok az. :-D
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

The Gent írta: 2018.11.09. 12:35 Ott van rendesen!! :lol:
Üdv!
Mifelénk erről már 99%-ban leszoktak, de ehhez egy olyan lőkiképzőre volt szükség, aki a kiképzést a maga komplexitásában tervezte, és az eredményességhez elengedhetetlenül szükséges intézkedéstaktikai ismeretekkel ötvözte.

Fogalmazzunk úgy: munkássága előtt a lövészeteken részt vevő rendőrök számára tök természetes volt, hogy kisebb csoportokban pofázva elővették az egyébként nem megvizsgált ( és persze nem is ürített) fegyvereiket.
Ahogy az is, hogy az éves kötelező lövészet állítólag fakultatív társadalmi esemény volt: aki akart az lőtt, aki nem, annak beírták a megfeleltet.

A szemléletváltást követően össznépi felháborodás össztüzébe került az említett KIKÉPZŐ ( az első években pl. nem megfelelő felszerelés, toll a tokban, civilnél fedőruházat hiánya, csatos övön külső taktikai öv olyan kovbojosan, miatt 20-30% el lett zavarva a lövészetről, az egyébként nem túl magas szintű feladatokon dokumentált 80 % körüli bukás), de KITARTOTT!

Sőt, a koncepció támogatottságot kapott a vezetéstől is ( láttak eredményeket, ebben a megyében pl. több éve nem volt vétlen lövés. Ok, nem nagy szó, csak ha a korábbi időszakhoz, és másokhoz vizsgálod akkor kifejező).

Amit meg tudott valtoztatni az annyi, hogy legalább a lövészeteken megfelelő felszerelés viseléssel érkeznek az emberek, az elvárható figyelemmel és fegyelemmel.

Hogy amúgy a hétköznapokban mit gondol az átlag rendőr( értsd: nemre, korra, rendfokozatra, beosztásra függetlenül) a kiképzés(ek) fontosságáról, azt most nem fejteném ki, és ezúton is kivételként említem meg az arányiban jóval kevesebb számú PROFI-kat, akik nem feltétlenül szebbek, magasabbak, erősebbek, de a gondolkodásuk profi: tudják, hogy az (értelmes) képzés értük van, a hasznukra válik.
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Ez a tollas képhez szólt, csak elb.sztam a linkelgetést.

A "felszámolosdi"-hoz annyit fűznék hozzá, hogy mivel ez nem az USA, ahol reális veszélyként jelenhet meg egy "active shooter",ezért a köznapi rendőrök nagy százaléka egy ilyen helyzetbe egyszerűen belehalna.

Egyszerűen nem elég képzettek (kevés idő a kiképzésre, kevés megfelelő oktató, általános motiválatlanság) hozzá.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Freddy Haflin írta: 2018.11.10. 09:57
Hogy amúgy a hétköznapokban mit gondol az átlag rendőr( értsd: nemre, korra, rendfokozatra, beosztásra függetlenül) a kiképzés(ek) fontosságáról, azt most nem fejteném ki, és ezúton is kivételként említem meg az arányiban jóval kevesebb számú PROFI-kat, akik nem feltétlenül szebbek, magasabbak, erősebbek, de a gondolkodásuk profi: tudják, hogy az (értelmes) képzés értük van, a hasznukra válik.
Pl a teknőcöknél úgy tudom NAPI 100 db lőszer fordítható gyakorlásra. Nem összesen, hanem fejenként és minden munkanapon. Vagyis egy hónapban 2000-2200, évente pedig úgy 24000 darab lőszert lőhet el egyetlen ottani rendőr. Nyilván ez nem az adminisztrátorokra, vagy a különböző szekret szerviz feladatkörökben dolgozókra vonatkozik.
Ez azért nem kevés, főleg hogy ott nem konstans papír célokra lövöldöznek folyamatosan, hanem összetettebb taktikai feladatokat gyakorolnak.
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Ott nem is vontam kétségbe a képzettséget ( bár ugye volt TEK-es is, aki meglőtte a kollégáját), ezt az egyszerű egyenruhás, ill. bűnügyes rendőrökre értettem.

Egy műveleti felszámolón vedőfelszerelés van, jók az eszközei, kellő fizikai ( és remélhetőleg mentális) állapotban van, kiképzett ( közelharc, fegyverkezelés, intezkedéstaktika, CQB, mittomen), CSAPATban dolgozik, akiket ( és akik reakciójat) ismer.
A helyzet-amit le kell reagálnia-többnyire már adott.

Az egyenruhás ehhez képest képzett és motivált, amennyire az. Van olyan felszerelése, amilyen. A társa dettó, ha nem állandó, régi, összeszokott páros, akkor nem ismerik egymás reakcióit egy vészhelyzeti szituban.
A bukás csak a szerencsén (és az ellenfél balf.szságán) múlik.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Freddy Haflin írta: 2018.11.10. 11:25 Az egyenruhás ehhez képest képzett és motivált, amennyire az. Van olyan felszerelése, amilyen. A társa dettó, ha nem állandó, régi, összeszokott páros, akkor nem ismerik egymás reakcióit egy vészhelyzeti szituban.
A bukás csak a szerencsén (és az ellenfél balf.szságán) múlik.
Én éppen ezért mint külsős és hozzá nem értő (tudom, minek pofázok akkor bele...) mondom: OSzA, nagy paprika spray, és Taser kellene a járőrnek, nem lőfegyver.
Mert hiába adnak új fegyvert a rendőrnek, ha rendes alapos kiképzés és állandóan magas szinten tartott lőkészség úgysem jár mellé. Akkor meg minek?
Nem halálos eszközökkel le tudják rendezni azt a hőbörgőt, akihez nem szerencsés kontakt távolságon belül menni. Nem okoz maradandó sérülést vele. Terrorista elfogására vagy semlegesítésére meg ott a terrorelhárító.
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Sajnos nem tudom azt mondani, hogy nincs logika abban, amit írsz.
A jelenlegi -és korábbi-
bekerülési/kiválasztási/képzési/szelekciós rendszerbe kódolva van a jelenlegi és sajnos jövőbeli helyzet.
Azt is látni kell ugyanakkor, hogy ez nem (csak) pénzkérdés. Aki nem profi gondolkodású és hozzáállású, az 2x lóvéért sem lesz az.

De az is nyilvánvaló, hogy ez nem egyedi magyar jelenség, elég a jutyubon nézegetni a nem teljesen sikeres külföldi intézkedések videóit.

Pl. ha az intézkedéstaktikai és lövészeti ismeretek alapján döntenék el, h ki maradjon rendőr, akkor elég sok mindenkitől meg kellene válni.
Ennek az volna a nyilvánvaló következménye, h kevesebb rendőrt lehetne utcára küldeni, ami lehetetlenné tenné a szolgálat megszervezését. Ami miatt s.ggberúgás jönne fentről, mindamellett h egy nyilvánvalóan népszerűtlen döntés volna( hisz az embereket vastagon kibillentené a komfortzónájaból).
Így ez senki fejében meg sem fordul, a vezető örül, ha van kit kiküldenie,"szemet huny" afelett ha a beosztottja "kicsit nem ügyes".

De ugyanígy eredménytelen volna fokozatosan jól kiképzett fiatalokkal vegyíteni az állományt. Az "öregek" hamar kinyírnák a lelkesedésüket ( hisz az ujak újak, a főnök az öreg lenne,) , aki nem áll be a sorba, annak hamar megkísérlik összerúgni a bokáját. Így a fiatal -ha mentálisan nem elég erős- asszimilálódik, vagy elmenekül máshová.Azokról meg nem is beszélek, akik megérzik a "jól van az úgy/egészség legyen/kis pénz-kis foci" feeling ízét, na azokat bíztatni sem kell a belustulásra.

Tehát igazad van: az új fegyver semmit nem old meg, először a fejekben kell(ene) rendet tenni, utána megteremteni az átlathatóságot ( egyéni kompetenciák megléte, nem léte, munkaintelligencia stb.), ezután profiltisztitást végrehajtva elzavarni a halál f.szára mindenkit, aki nem teljesíti a fentieket. Közben a fenti elvek alapján megváltoztatni a képzési rendszert. Utána már "csak" fenn kellene tartani az eredményeket.

De hogy a fegyverekről is ejtsek néhány szót: a jelenlegi helyzetben a rendőri intézkedések 99,9%-ban nem kell lőfegyver a megoldáshoz.
Kellene viszont Taser, hogy ne kelljen a késsel hadonászót agyonlőni, kellene ugyanezért .12-es beanbag.

És igen,lehet hogy nem kellene mindenkinek lőfegyver. És igen, lehet hogy nem is biztos, hogy mindenkinek hivatásos ( rendfokozattal rendelkező) rendőrnek kellene lennie. Pl. egy bűnügyi vizsgáló még kiváló szakember lehet akkor is, ha épp a fegyvereket, és mindent ami velük kapcsolatos, bélből gyűlöl.
Ő lenne egy "fődetektív", akinek a a feladata, h a papirokat böngészve vizsgáljon ügyeket.

Vagy lehetne B-verzió is: negyedéves vizsga. Aki nem teljesíti pl. a löveszetet, az nem viselhet fegyvert. Aki nem tud egy erőszakos bilincselést megcsinálni kontrollált körülmények között, az nem mehet utcára.
Kap egy felkészülési időt, ami után újra vizsgázhat, ha ez sem sikerül: viszlát.
( bevetesi egységeknél bevált szisztéma ez: ha hozod a szintet, akkor benne vagy az első vonalba. Ha nem, x napon belül ismételhetsz, ha akkor sem jön össze, akkor keresnek neki más beosztást).

Befejezem, mert szakmázom, azzal meg nem untatnék senkit.
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: brh562 »

TotoHU írta: 2018.11.10. 10:35 Pl a teknőcöknél úgy tudom NAPI 100 db lőszer fordítható gyakorlásra. Nem összesen, hanem fejenként és minden munkanapon. Vagyis egy hónapban 2000-2200, évente pedig úgy 24000 darab lőszert lőhet el egyetlen ottani rendőr. Nyilván ez nem az adminisztrátorokra, vagy a különböző szekret szerviz feladatkörökben dolgozókra vonatkozik.
Ez azért nem kevés, főleg hogy ott nem konstans papír célokra lövöldöznek folyamatosan, hanem összetettebb taktikai feladatokat gyakorolnak.
muhahahhhha :)
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: brh562 »

Freddy Haflin írta: 2018.11.10. 12:10 Sajnos nem tudom azt mondani, hogy nincs logika abban, amit írsz.
A jelenlegi -és korábbi-
bekerülési/kiválasztási/képzési/szelekciós rendszerbe kódolva van a jelenlegi és sajnos jövőbeli helyzet.
Azt is látni kell ugyanakkor, hogy ez nem (csak) pénzkérdés. Aki nem profi gondolkodású és hozzáállású, az 2x lóvéért sem lesz az.

De az is nyilvánvaló, hogy ez nem egyedi magyar jelenség, elég a jutyubon nézegetni a nem teljesen sikeres külföldi intézkedések videóit.

Pl. ha az intézkedéstaktikai és lövészeti ismeretek alapján döntenék el, h ki maradjon rendőr, akkor elég sok mindenkitől meg kellene válni.
Ennek az volna a nyilvánvaló következménye, h kevesebb rendőrt lehetne utcára küldeni, ami lehetetlenné tenné a szolgálat megszervezését. Ami miatt s.ggberúgás jönne fentről, mindamellett h egy nyilvánvalóan népszerűtlen döntés volna( hisz az embereket vastagon kibillentené a komfortzónájaból).
Így ez senki fejében meg sem fordul, a vezető örül, ha van kit kiküldenie,"szemet huny" afelett ha a beosztottja "kicsit nem ügyes".

De ugyanígy eredménytelen volna fokozatosan jól kiképzett fiatalokkal vegyíteni az állományt. Az "öregek" hamar kinyírnák a lelkesedésüket ( hisz az ujak újak, a főnök az öreg lenne,) , aki nem áll be a sorba, annak hamar megkísérlik összerúgni a bokáját. Így a fiatal -ha mentálisan nem elég erős- asszimilálódik, vagy elmenekül máshová.Azokról meg nem is beszélek, akik megérzik a "jól van az úgy/egészség legyen/kis pénz-kis foci" feeling ízét, na azokat bíztatni sem kell a belustulásra.

Tehát igazad van: az új fegyver semmit nem old meg, először a fejekben kell(ene) rendet tenni, utána megteremteni az átlathatóságot ( egyéni kompetenciák megléte, nem léte, munkaintelligencia stb.), ezután profiltisztitást végrehajtva elzavarni a halál f.szára mindenkit, aki nem teljesíti a fentieket. Közben a fenti elvek alapján megváltoztatni a képzési rendszert. Utána már "csak" fenn kellene tartani az eredményeket.

De hogy a fegyverekről is ejtsek néhány szót: a jelenlegi helyzetben a rendőri intézkedések 99,9%-ban nem kell lőfegyver a megoldáshoz.
Kellene viszont Taser, hogy ne kelljen a késsel hadonászót agyonlőni, kellene ugyanezért .12-es beanbag.

És igen,lehet hogy nem kellene mindenkinek lőfegyver. És igen, lehet hogy nem is biztos, hogy mindenkinek hivatásos ( rendfokozattal rendelkező) rendőrnek kellene lennie. Pl. egy bűnügyi vizsgáló még kiváló szakember lehet akkor is, ha épp a fegyvereket, és mindent ami velük kapcsolatos, bélből gyűlöl.
Ő lenne egy "fődetektív", akinek a a feladata, h a papirokat böngészve vizsgáljon ügyeket.

Vagy lehetne B-verzió is: negyedéves vizsga. Aki nem teljesíti pl. a löveszetet, az nem viselhet fegyvert. Aki nem tud egy erőszakos bilincselést megcsinálni kontrollált körülmények között, az nem mehet utcára.
Kap egy felkészülési időt, ami után újra vizsgázhat, ha ez sem sikerül: viszlát.
( bevetesi egységeknél bevált szisztéma ez: ha hozod a szintet, akkor benne vagy az első vonalba. Ha nem, x napon belül ismételhetsz, ha akkor sem jön össze, akkor keresnek neki más beosztást).

Befejezem, mert szakmázom, azzal meg nem untatnék senkit.
a fentiak alapján az állomány 80-91 % menne a levesbe se idő se pénz nincs erre... marad a 2 hónapos vagy mennyi tanfolyam ami a keritéshez épp jó...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Botrányosan túlárazott fegyverfelújítás - nem csak magyar specialitás. Briteket sokadszor feji meg a HK nagyon durván:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/hk-ujab ... avitasert/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

nem az van, hogy az ilyen túlárazott dolgokba szokás belecsempészni még ezt-azt, amit majd kussban leszállítanak?
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kép
Soldiers celebrate the end of WW1, November 11th, 1918 .
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

TotoHU írta: 2018.11.10. 11:32 Én éppen ezért mint külsős és hozzá nem értő (tudom, minek pofázok akkor bele...) mondom: OSzA, nagy paprika spray, és Taser kellene a járőrnek, nem lőfegyver.
Mert hiába adnak új fegyvert a rendőrnek, ha rendes alapos kiképzés és állandóan magas szinten tartott lőkészség úgysem jár mellé. Akkor meg minek?
Nem halálos eszközökkel le tudják rendezni azt a hőbörgőt, akihez nem szerencsés kontakt távolságon belül menni. Nem okoz maradandó sérülést vele. Terrorista elfogására vagy semlegesítésére meg ott a terrorelhárító.
Több nem halálos opció valóban jó lenne, de lőfegyver kell minden egyszerű, utcai rendőrnek is. Ő fog először találkozni a fegyveres rablóval, orvvadásszal, családot írtóval, hazai megtörtént eset is bőven van olyan, amikor nem lehet a TEK-re várni. Ha nem is mindig vették fel sikeresen a harcot ilyen helyzetekben, az esélye legyen meg.
Sapienti sat.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Freddy Haflin írta: 2018.11.10. 12:10 Sajnos nem tudom azt mondani, hogy nincs logika abban, amit írsz.
A jelenlegi -és korábbi-
bekerülési/kiválasztási/képzési/szelekciós rendszerbe kódolva van a jelenlegi és sajnos jövőbeli helyzet.
Azt is látni kell ugyanakkor, hogy ez nem (csak) pénzkérdés. Aki nem profi gondolkodású és hozzáállású, az 2x lóvéért sem lesz az.

De az is nyilvánvaló, hogy ez nem egyedi magyar jelenség, elég a jutyubon nézegetni a nem teljesen sikeres külföldi intézkedések videóit.

Pl. ha az intézkedéstaktikai és lövészeti ismeretek alapján döntenék el, h ki maradjon rendőr, akkor elég sok mindenkitől meg kellene válni.
Ennek az volna a nyilvánvaló következménye, h kevesebb rendőrt lehetne utcára küldeni, ami lehetetlenné tenné a szolgálat megszervezését. Ami miatt s.ggberúgás jönne fentről, mindamellett h egy nyilvánvalóan népszerűtlen döntés volna( hisz az embereket vastagon kibillentené a komfortzónájaból).
Így ez senki fejében meg sem fordul, a vezető örül, ha van kit kiküldenie,"szemet huny" afelett ha a beosztottja "kicsit nem ügyes".

De ugyanígy eredménytelen volna fokozatosan jól kiképzett fiatalokkal vegyíteni az állományt. Az "öregek" hamar kinyírnák a lelkesedésüket ( hisz az ujak újak, a főnök az öreg lenne,) , aki nem áll be a sorba, annak hamar megkísérlik összerúgni a bokáját. Így a fiatal -ha mentálisan nem elég erős- asszimilálódik, vagy elmenekül máshová.Azokról meg nem is beszélek, akik megérzik a "jól van az úgy/egészség legyen/kis pénz-kis foci" feeling ízét, na azokat bíztatni sem kell a belustulásra.

Tehát igazad van: az új fegyver semmit nem old meg, először a fejekben kell(ene) rendet tenni, utána megteremteni az átlathatóságot ( egyéni kompetenciák megléte, nem léte, munkaintelligencia stb.), ezután profiltisztitást végrehajtva elzavarni a halál f.szára mindenkit, aki nem teljesíti a fentieket. Közben a fenti elvek alapján megváltoztatni a képzési rendszert. Utána már "csak" fenn kellene tartani az eredményeket.

De hogy a fegyverekről is ejtsek néhány szót: a jelenlegi helyzetben a rendőri intézkedések 99,9%-ban nem kell lőfegyver a megoldáshoz.
Kellene viszont Taser, hogy ne kelljen a késsel hadonászót agyonlőni, kellene ugyanezért .12-es beanbag.

És igen,lehet hogy nem kellene mindenkinek lőfegyver. És igen, lehet hogy nem is biztos, hogy mindenkinek hivatásos ( rendfokozattal rendelkező) rendőrnek kellene lennie. Pl. egy bűnügyi vizsgáló még kiváló szakember lehet akkor is, ha épp a fegyvereket, és mindent ami velük kapcsolatos, bélből gyűlöl.
Ő lenne egy "fődetektív", akinek a a feladata, h a papirokat böngészve vizsgáljon ügyeket.

Vagy lehetne B-verzió is: negyedéves vizsga. Aki nem teljesíti pl. a löveszetet, az nem viselhet fegyvert. Aki nem tud egy erőszakos bilincselést megcsinálni kontrollált körülmények között, az nem mehet utcára.
Kap egy felkészülési időt, ami után újra vizsgázhat, ha ez sem sikerül: viszlát.
( bevetesi egységeknél bevált szisztéma ez: ha hozod a szintet, akkor benne vagy az első vonalba. Ha nem, x napon belül ismételhetsz, ha akkor sem jön össze, akkor keresnek neki más beosztást).

Befejezem, mert szakmázom, azzal meg nem untatnék senkit.
Míg teljesítményt úgy értékelünk, hogy a funkcionális analfabéta is ugyanúgy 80-90%-ot kap, mint a többi, hogy ne legyen "feszültség az osztályon" és míg a vezetők indokolás nélkül bármikor meneszthetők, ezért a felsőbb akaratnak való benyaláson kívül nem sokat "szakmáznak", amiről írsz, az álomvilág.
Sapienti sat.
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Ebben nem is vitáznék se veled, se mással.

Tudatalatt szinte mindenki "polkorrekt"-é vált, se felfelé ( akkor kib.sznak), se lefelé ( akkor itt hagynak, ki a f.sz fog dolgozni) nem meri megmondani a vélemenyét.
Így marad a langyos, fíg f.s.

Ma egy következetes, számonkérő főnök "köcsög", egy beosztott, aki dolgozik, és ezt észrevéve pl. jutalmazzák, az "nyalis, pedálgép".
Vállon felül van baj, nem is kicsi.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

Freddy Haflin írta: 2018.11.10. 12:10 ez nem (csak) pénzkérdés. Aki nem profi gondolkodású és hozzáállású, az 2x lóvéért sem lesz az.
Szia,

Az a penzkerdes, hogy: a nem profi gondolkodasu/hozzaallasu helyett kit lehet felvenni?
Azt, aki szakmunkasnak sem alkalmas, vagy azt, akiben megvan az esely, hogy profi gondolkodasu/hozzaallasu lesz?

Es a majdnem-profi hozzallasut motivalna, hogy megmarad a kivalo fizetese, ha profiva valik a hozzaallasa.

A tobbire azert nem valaszoltam, mert szamomra is nyilvanvalo, hogy azokat mind jol latod.

Es persze ezt is jol latod, mert a nagyobb fizetesnek akkor van ertelme, ha kozben megjelenik celkent a bunuldozes.

Bel
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Blekk Rájgó írta: 2018.11.03. 15:41 A szakács kényszerből beáll híradósnak. Nem tud morzézni, nincs ritmusérzéke, meg se bírja tanulni. Leszereléskor köp maga mögé egyet, mindent megtesz, hogy többet ne kerüljön a sereg közelébe. Miközben az egész ezred szenved a szar kajától. Régi mondás: ahol a sereg megjelenik, ott kiszorul a logika. A civil életben sem alkalmaznak pl. villanyszerelőt géplakatosnak :).
Te nagyon naív vagy + tapasztalatlan. Meglepődnél, hogy a civil életben hány embert alkalmaznak teljesen másra, mint a szakmája. :lol: De valójában akik a szakmájukban helyezkednek el, azok is folyamatosan tanulnak, hiszen az élet nem áll meg, illetve folyamatos a fejlődés szinte majdnem minden területen. Így pl. én is beálltam mikor katona voltam krumplit pucolni, miközben nem abból volt diplomám. :D És hidd el, nem esett le az aranygyűrű az ujjamról és konkrétan emiatt nem is köptem sem egyet sem kettőt sem semennyit magam mögé.
Manapság is előferdül, hogy főznöm kell pedig nem vagyok szakács. Sőt, mosnom, vasalnom, takarítanom is, pedig nem vagyok házvezető, vagy komornyik sem. Néha a vízcsapot is megszerelem és kipucolom az összegyűlt trutyit is a lefolyóból, pedig vízszerelő meg csatornatisztító sem vagyok. :D

A másik meg, hogy a hadsereg az nem a civil élet. Előfordulhat pl, hogy kilövik a híradóst, aztán ha erősítést akarsz és pont szakács vagy, akkor morzéznod kéne, ha van ritmus érzéked, ha nincs. Különben ott fogsz megdögleni. Ez ilyen egyszerű dolog. De kilőhetik a szakácsot is és akkor jah, ha csak nem akarnak éhen dögleni, be kell állnia valakinek főzni, aki lehet, hogy az előtt még soha nem főzött. Ez is ilyen tök egyszerű dolog.

Nemmellesleg másfél évig voltam katona, hat különböző helyen is jártam + a gyakorlatok és bátran le merem írni, olyan jó kaják voltak szinte mindenhol, hogy a tíz ujjamat megnyalhattam. A gond egyáltalán nem ilyesmivel volt. Azzal meg főleg nem, hogy gatyába lettek rázva a nagyarcú f.szfejek és a mama kedvencei b.zigyerekek is. ;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gaston Glock 2018.11.12. 19:20-kor.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

aksurv írta: 2018.11.03. 22:11 Vegyen mar vissza arcabol katona, mert nem lehet maga mellett elmenni a folyoson.
Konkretan kikepzo rajparancsnokkent toltottem teljes katonaidomet egy kikepzobazison. Oktass mar ki arrol, hogy mit tanultak a hozzad hasonlo riadszemuek. Ha megegyszer eloadod meg ez fegyelmezett harcos szoveget konkretan kirohoglek. Mindent amit itt elodtal fegyelem meg tobbi okossag a hozzam hasonlok tanitottak meg neked. Allitolag jol csinaltam, mert szazad oszes kovetkezo tisztese az en hálombol kerult ki, es nem kellett soha keresnem pl felvezert, ha orpk voltam mert meg masik szazadbol is sorban alltak tisztesek tanulni, mert en szolgalatom nem szokott megbukni.
Ennek ellenere loszart nem ert az egesz. Ugyanis azota talalkoztam olyanokkal akik tenyleg ertenek dolgokhoz, es tudom hogy milyen nevetseges idiotasag volt az egesz. Tehat masnak ad elo a musort. Vegul nalam a te rad jellemzo DE hozzaallasrol nagyon hamar leszoktal volna.
Kiképző rajparancsnok úr, :lol: konkrétan azon röhögsz akin akarsz. Meg persze én is. :lol: :lol:
A fegyelem a katonaságnál alap. Ha az nincs, akkor semmi nincs. Ezt konkrétan nem a kiképzőimtől tanultam, a hozzád hasonlóaktól meg nyilván végképp nem.
Nem is tudom melyikünk arca nagy. :lol: A hozzáállásommal meg nem hinném, hogy baj lenne. A tieddel már annál inkább úgy gondolom az irományod alapján legalábbis....
Amit írtam tartom. Hülyeség volt a sorkatonaságot megszüntetni. Akármennyire jó harcosokat tudnak így, most kinevelni, egészen egyszerűen nincsenek számszerűen elegen, ami döntő tényező.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

borsodi írta: 2018.11.04. 11:34 Ez így ugye mint tudjuk baromság, mert nincs törvényi kötelező mennyiség amit el kell lőni, feladat sincs amit meg kell lőni, csak kötelező lőgyakorlat van amit le kell igazolni. De ott meg történhet bármi, hiszen nincs mi alapján ellenőrizni. :twisted:

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/szolga ... rorszagon/
Jah és a főnökük meg amikor ellenőrzi gondolom nem tud számolni és nem fogja észrevenni, ha nem lőttek el egyet sem a lőszerből amit erre a célra kaptak. ;) Maradjunk abban, hogy de, ez sajna van ahol így megy. Nyilván máshol meg máshogy.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

Gaston Glock írta: 2018.11.12. 19:04 Hülyeség volt a sorkatonaságot megszüntetni. Akármennyire jó harcosokat tudnak így, most kinevelni, egészen egyszerűen nincsenek számszerűen elegen, ami döntő tényező.
1 azért volt hülyeség a sorkatonaságot megszüntetni, mert így kevesebb a katona?
2 mihez nincsenek elegen?
3 már miért lenne 2018-ban az a döntő tényező, hogy darabra mennyi katona van az egyik, vagy másik oldalon?


ad1: a sorkatonaság egyik nagy előnye az volt, hogy csökkentette a munkanélküliséget (gyakorlatilag a mai közmunkásokkal lehet egy kalap alá venni őket)
te másfél évig voltál katona
ez a másfél év több, mint 3 %-kal csökkentette az akkor kívánatos munkahelyek számát
ad2: egyetlen dologhoz van szükség katonákra: offenzívához
minden más (még a védekezőképesség is!) felállítható civil alapokon
ad3: hány darab modern gépkarabéllyal felfegyverzett sorkatona lenne elég egy T34-es megállításához?
OK, hogy sok lúd disznót győz, de ez inkább a kivétel, ami erősíti a szabályt
a szabály meg az, hogy jó felszrelés/technika kell, meg képzett, motivált személyzet (továbbá parancsnoki szinten komoly kreativitás)
mikor volt utoljára olyan a történelemben, amikor ténylegesen a katonák száma volt a döntő?
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

szöged írta: 2018.11.12. 20:28 1 azért volt hülyeség a sorkatonaságot megszüntetni, mert így kevesebb a katona?
2 mihez nincsenek elegen?
3 már miért lenne 2018-ban az a döntő tényező, hogy darabra mennyi katona van az egyik, vagy másik oldalon?


ad1: a sorkatonaság egyik nagy előnye az volt, hogy csökkentette a munkanélküliséget (gyakorlatilag a mai közmunkásokkal lehet egy kalap alá venni őket)
te másfél évig voltál katona
ez a másfél év több, mint 3 %-kal csökkentette az akkor kívánatos munkahelyek számát
ad2: egyetlen dologhoz van szükség katonákra: offenzívához
minden más (még a védekezőképesség is!) felállítható civil alapokon
ad3: hány darab modern gépkarabéllyal felfegyverzett sorkatona lenne elég egy T34-es megállításához?
OK, hogy sok lúd disznót győz, de ez inkább a kivétel, ami erősíti a szabályt
a szabály meg az, hogy jó felszrelés/technika kell, meg képzett, motivált személyzet (továbbá parancsnoki szinten komoly kreativitás)
mikor volt utoljára olyan a történelemben, amikor ténylegesen a katonák száma volt a döntő?
Szvsz most Gastonnak igaza van (nehéz ezt elismerni, de így van)!

" hány darab modern gépkarabéllyal felfegyverzett sorkatona lenne elég egy T34-es megállításához "

Már ne is haragudj, de melyik taktikai szabályzat, előírás, "katonai haditerv" írja azt, hogy egy T34-es megállításához a gépkarabély a megfelelő eszköz?
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

szöged írta: 2018.11.12. 20:28 1 azért volt hülyeség a sorkatonaságot megszüntetni, mert így kevesebb a katona?
2 mihez nincsenek elegen?
3 már miért lenne 2018-ban az a döntő tényező, hogy darabra mennyi katona van az egyik, vagy másik oldalon?


ad1: a sorkatonaság egyik nagy előnye az volt, hogy csökkentette a munkanélküliséget (gyakorlatilag a mai közmunkásokkal lehet egy kalap alá venni őket)
te másfél évig voltál katona
ez a másfél év több, mint 3 %-kal csökkentette az akkor kívánatos munkahelyek számát
ad2: egyetlen dologhoz van szükség katonákra: offenzívához
minden más (még a védekezőképesség is!) felállítható civil alapokon
ad3: hány darab modern gépkarabéllyal felfegyverzett sorkatona lenne elég egy T34-es megállításához?
OK, hogy sok lúd disznót győz, de ez inkább a kivétel, ami erősíti a szabályt
a szabály meg az, hogy jó felszrelés/technika kell, meg képzett, motivált személyzet (továbbá parancsnoki szinten komoly kreativitás)
mikor volt utoljára olyan a történelemben, amikor ténylegesen a katonák száma volt a döntő?
1. Azért volt hülyeség megszüntetni a sorkatonaságot, mert így kevesebb a katona. Igen.
2. Ahhoz nincsenek elegen, hogy meg tudják védeni az országunkat. Jobbat mondok, még a határt se tudnák megvédeni csak a katonák. Ez egyszerűen számszaki kérdés, nincsenek elegen. Ráadásul "orrnehéz" a jelenlegi honvédség, azaz túl sok a tiszt.
3. Gondolj bele miért. 2018-ban is a tankokat valakiknek vezetnie, kezelnie kell. A vadászgépeket úgyszintén. A rakétavédelmet detto. Stb....stb.... És igen, kellenének olyanok is, akiket a frontvonalba lehet küldeni.
Mondok egy példát; Mikor pl. én katona voltam, több mint 2000 db harckocsink volt. Volt sorállomány, tehát volt megfelelő számú kezelő személyzet is. Jelenleg szerintem sokat mondok, ha azt mondom 40 db harckocsink van. Ha most 2000 db lenne, ezzel a létszámmal az sem jelentene több harcértéket, hiszen ki kezelné őket??

Mivan???? Munkanélküliséget csökkentette???? Facepalm.... Most ha ezt te komolyan gondoltad,.... inkább nem mondok semmit, nem szeretnék személyeskedni. 8-)
Először is, akikkel én együtt voltam katona, akiket én ismertem, azoknak anno mind volt munkahelye, ahová vissza várták őket. Másodszor, nem tudom tisztában vagy-e azzal, a régi "rencerben", pl. a kádári időkben a munkanélküliség büntetendő volt. Harmadszor, a munkaadó (aki akkoriban 90 %-ban állambácsi volt, hiszen a termelést végző vállalatok is bőven állami tulajdonúak voltak), rendszerint egyáltalán nem örült annak, ha valakit, aki jó munkaerő volt, fiatal is, behívtak katonának és nélkülöznie kellett mondjuk másfél évig. És végül, amíg katona volt valaki, az alatt a másfél év alatt lényegében termelő munkát nem végzett, következésképpen állami pénzen kellett eltartani. Tehát ez nemhogy olcsóbb dolog lett volna, hanem éppen hogy drágább volt a fenntartása egy ekkora haderőnek. Ugye ellátmány, meg ruházat is kellett nekik, meg sok-sok rengeteg pénzen fenntartott bázis meg laktanya. Miután menesztették a sok hivatásost és immáron nem hívtak be sorállományúnak egy civilt sem, érdekes módon semmit, vagy alig nőtt a munkanélküliek száma. Hát nem fura? :lol: Svájcban, meg Ausztriában sem amunkanélküliek számát akarják csökkenteni a sorállományú haderővel elhiheted. :D
Leginkább egyébként a pénz volt az oka, amiért megszüntették. Így olcsóbb, nem kell annyi embert eltartani, plusz a technika számát is redukálni lehet, ha meg megtámadnak majd megvéd a NATO című műsort nyomatják, ami meg full ostobaság. Hiszen ha egy másik NATO ország tenné, akkor sűrű ejnyebejnye, meg ilyen-olyan semmit sem érő szankciók mellett kb. karbatett kézzel néznék, ahogyan a Görög-Török háború esetében is történt.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Új norvég rendőrpisztoly, nem mintha hordanák:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/a-norve ... pisztolya/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

RSHA-vezérelt közbeszerzési megaLOL:

https://24.hu/belfold/2018/11/13/olcso- ... -ruhazata/

"A magyar kormány még 2014-ben adott – rendkívüli támogatásként – 200 millió forintnyi közpénzt az Országos Polgárőr Szövetségnek (OPSZ), azzal a kikötéssel, hogy ezt kizárólag magyar gyártmányú láthatósági mellények beszerzésére használhatják fel.

A mellények egy része Szerbiában készült, de egy későbbi szakértő vizsgálat azt állapította meg, hogy a nagyobbik rész Ázsiából származik."

"A lap megkeresésére az OPSZ azt közölte, hogy a „mellénytendert” az Országos Rendőr-főkapitányság közreműködésével, a hatályos jogszabályok alapján folytatták le"
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

gvass1 írta: 2018.11.13. 12:12 RSHA-vezérelt közbeszerzési megaLOL:

https://24.hu/belfold/2018/11/13/olcso- ... -ruhazata/

"A magyar kormány még 2014-ben adott – rendkívüli támogatásként – 200 millió forintnyi közpénzt az Országos Polgárőr Szövetségnek (OPSZ), azzal a kikötéssel, hogy ezt kizárólag magyar gyártmányú láthatósági mellények beszerzésére használhatják fel.

A mellények egy része Szerbiában készült, de egy későbbi szakértő vizsgálat azt állapította meg, hogy a nagyobbik rész Ázsiából származik."

"A lap megkeresésére az OPSZ azt közölte, hogy a „mellénytendert” az Országos Rendőr-főkapitányság közreműködésével, a hatályos jogszabályok alapján folytatták le"
Ha az ember kifejtené az ezzel kapcsolatos véleményét, akár a tapasztalatai alapján is, az már durván politikai jellegű volna!
Úgyhogy inkább csak annyit, hogy hmmmmmmm..........................! :oops:
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

Dönci62 írta: 2018.11.12. 20:37 Már ne is haragudj, de melyik taktikai szabályzat, előírás, "katonai haditerv" írja azt, hogy egy T34-es megállításához a gépkarabély a megfelelő eszköz?
nem haragszom

pont azt ugatom, hogy a megfelelő eszközpark nélkül a létszám önmagában egy nagy büdös semmi
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

Gaston Glock írta: 2018.11.12. 23:01 nem tudom tisztában vagy-e azzal, a régi "rencerben", pl. a kádári időkben a munkanélküliség büntetendő volt.
igen, tisztában vagyok vele

éppen ezért volt egy nagy rakás alibi-munkahely akkoriban
sok olyan munkakör létezik a mai napig, ami nem változott semmit az elmúlt 50 évben
és több olyan is van, ahol tetten érhető a következő: amit a 80-as években 3 fő csinált, azt most vígan elvégzi egy fő (mindenféle automatizáció nélkül)

szóval ezért is volt jó a sorkatonaság
csökkentette a szükséges munkahelyek számát
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

gvass1 írta: 2018.11.13. 12:12 RSHA-vezérelt közbeszerzési megaLOL:

https://24.hu/belfold/2018/11/13/olcso- ... -ruhazata/

"A magyar kormány még 2014-ben adott – rendkívüli támogatásként – 200 millió forintnyi közpénzt az Országos Polgárőr Szövetségnek (OPSZ), azzal a kikötéssel, hogy ezt kizárólag magyar gyártmányú láthatósági mellények beszerzésére használhatják fel.

A mellények egy része Szerbiában készült, de egy későbbi szakértő vizsgálat azt állapította meg, hogy a nagyobbik rész Ázsiából származik."

"A lap megkeresésére az OPSZ azt közölte, hogy a „mellénytendert” az Országos Rendőr-főkapitányság közreműködésével, a hatályos jogszabályok alapján folytatták le"
Mondjak cifrábbat: nekünk is osztogatott mellényt a fővezérünk, amiket a megyétől kapott... Pár öreg meg azzal kezdte, hogy mennyit kell fizetni érte... (bennem ilyen nem merült fel, ha leadom az igazolványom, majd leadom a mellényt is, addig meg...) Szóvak simán lehetnek olyan egyesületek, ahol az ingyen kapott, állami pénzen gyártott mellényt még ki is fizették a polgárőrök.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

szöged írta: 2018.11.13. 16:17
szóval ezért is volt jó a sorkatonaság
csökkentette a szükséges munkahelyek számát
Ez működött - akkoriban. Most viszont éppen olyan munkaerő hiány van az országban, amilyen még soha nem korábban nem volt. A cégek egymásra licitálnak.
Ha innen még elszívnának párezer vagy egy-két tízezer fiatalt sorkatonaság címszó alatt, akkor dőlne be jó pár cég, mert egyszerűen nem lenne aki elvégezné a munkát.

Egyébként érdekes lesz, honnan szed össze a HM is még 8 ezer főt. Asszem itt a fórumon beszéltük, hogy 75%-os átlagos feltöltöttséggel megy most a honvédség.
Honnan lesz meg a +8 ezer? Ember, az már nincs. A hiányzó munkaerő mind kint van Angliában, Ausztriában, Németországban, stb stb.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Daily Jihaad, kishírek rovatba csúszott:

https://index.hu/kulfold/2018/11/20/meg ... usszelben/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2018.11.20. 13:58 Daily Jihaad, kishírek rovatba csúszott:

https://index.hu/kulfold/2018/11/20/meg ... usszelben/
A kapcsolódóban ez is érdekes ezekről az ""ausztrál férfiakról"":
https://index.hu/kulfold/2018/11/20/tom ... ral_ferfi/
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

TotoHU írta: 2018.11.19. 16:21 Ez működött - akkoriban. Most viszont éppen olyan munkaerő hiány van az országban, amilyen még soha nem korábban nem volt. A cégek egymásra licitálnak.
Ha innen még elszívnának párezer vagy egy-két tízezer fiatalt sorkatonaság címszó alatt, akkor dőlne be jó pár cég, mert egyszerűen nem lenne aki elvégezné a munkát.

Egyébként érdekes lesz, honnan szed össze a HM is még 8 ezer főt. Asszem itt a fórumon beszéltük, hogy 75%-os átlagos feltöltöttséggel megy most a honvédség.
Honnan lesz meg a +8 ezer? Ember, az már nincs. A hiányzó munkaerő mind kint van Angliában, Ausztriában, Németországban, stb stb.
igen

én is erre utaltam pl a 2018.11.12. 20:28-kor keletkezett megjegyzésemben (is)
csak egyeseknek az általad vázolt tények nem jutottak el a tudatosság határáig

köszönöm, hogy segítesz megmagyarázni
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

TotoHU írta: 2018.11.19. 16:21 Most viszont éppen olyan munkaerő hiány van az országban, amilyen még soha nem korábban nem volt. A cégek egymásra licitálnak.
Ha innen még elszívnának párezer vagy egy-két tízezer fiatalt sorkatonaság címszó alatt, akkor dőlne be jó pár cég, mert egyszerűen nem lenne aki elvégezné a munkát.
Gonosz OFF: nincs itt munkaerőhiány, amíg minősített hegesztőnek bruttó 1400Ft-os órabért kínálnak. FB-n "jelentkeztem" pár hirdetésre.

A sereg vajon mekkorát kínál, nyilvános a bértábla?
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Blekk Rájgó írta: 2018.11.23. 22:27 Gonosz OFF: nincs itt munkaerőhiány, amíg minősített hegesztőnek bruttó 1400Ft-os órabért kínálnak. FB-n "jelentkeztem" pár hirdetésre.

A sereg vajon mekkorát kínál, nyilvános a bértábla?
Nemrég én is elgondolkodtam rajta, hogy elmennék szerződéses katonának.
Nagyon-nagyon gyorsan meggondoltam magam. :cry:
http://www.iranyasereg.hu/home/page/illetmeny
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

még 4-5 éve is kb úgy volt, hogy aki elment katonának, annak nem kellett aggódnia, hogy lesz-e fedél a feje fölött, meg hogy fog-e tudni kaját, ruhát venni, mert ezek tuti megvoltak, sőt még zsebpénzt is kapott
szerte a nagyvilágban kb ez tekinthető normálisnak
ehhez képest most ki van nyalva a seggük
és most nem feltétlenül azokról van szó, akik tizen-huszon éve katonák
nem akarok túl nagy reklámot csinálni, de ismerek olyat aki őrszolgálaton kívül mást nem is csinál, és egy gyerek mellett nettó 220-260, amit hazavisz
azt nem tudom, hogy érettségije van-e, de az tuti, hogy nem a nyelvvizsgapótlék miatt ennyi, hanem mert kb bárki másnak is ennyi lenne
és délkeletmagyarországon ez az összeg már bőven elég ahhoz, hogy egy csomóan kivonuljanak az országot eltartó és/vagy felvirágoztatni hivatott termelő/versenyszférából
átülnek az adóforintokból eltartottak közé, így nem marad, aki megtermelje azokat az adóforintokat, ezáltal borul a gazdaság
álláspontom szerint a katonaságnak azokat a munkavállalókat kellene hogy behúzza, akik a versenyszférában nem igazán boldogultak
ők a katonaságnál elsajátítanák a munkához való hozzáállás azon elemeit, amelyek korábban hiányoztak és amelyek birtokában ha úgy alakulna a későbbiek folyamán a sorsuk, hogy visszakeverednek a versenyszférába, akkor megállnák a helyüket (ezáltal komoly forintokat biztosítván a termelő tevékenységet nem végző közszférában dolgozók számára is)
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

szöged írta: 2018.11.24. 06:16 még 4-5 éve is kb úgy volt, hogy aki elment katonának, annak nem kellett aggódnia, hogy lesz-e fedél a feje fölött, meg hogy fog-e tudni kaját, ruhát venni, mert ezek tuti megvoltak, sőt még zsebpénzt is kapott
szerte a nagyvilágban kb ez tekinthető normálisnak
ehhez képest most ki van nyalva a seggük
és most nem feltétlenül azokról van szó, akik tizen-huszon éve katonák
nem akarok túl nagy reklámot csinálni, de ismerek olyat aki őrszolgálaton kívül mást nem is csinál, és egy gyerek mellett nettó 220-260, amit hazavisz
azt nem tudom, hogy érettségije van-e, de az tuti, hogy nem a nyelvvizsgapótlék miatt ennyi, hanem mert kb bárki másnak is ennyi lenne
és délkeletmagyarországon ez az összeg már bőven elég ahhoz, hogy egy csomóan kivonuljanak az országot eltartó és/vagy felvirágoztatni hivatott termelő/versenyszférából
átülnek az adóforintokból eltartottak közé, így nem marad, aki megtermelje azokat az adóforintokat, ezáltal borul a gazdaság
álláspontom szerint a katonaságnak azokat a munkavállalókat kellene hogy behúzza, akik a versenyszférában nem igazán boldogultak
ők a katonaságnál elsajátítanák a munkához való hozzáállás azon elemeit, amelyek korábban hiányoztak és amelyek birtokában ha úgy alakulna a későbbiek folyamán a sorsuk, hogy visszakeverednek a versenyszférába, akkor megállnák a helyüket (ezáltal komoly forintokat biztosítván a termelő tevékenységet nem végző közszférában dolgozók számára is)
A nettó 120 kezdő fizu nyolcosztályra szegényebb helyeken nem olyan rossz, plusz étkezés, munkaruha! Ezért cserébe jellemzően nem kell nagyon megszakadni, és nem szalag melletti biorobot az ember. Nyelvtudással, érettségivel, jogsival meg fokozható. A rendszer taníttat. Nem reklámozva, mert nyilván egy jó szakmával egy ügyes ember jó környéken többet is tud keresni, ha szorgos. De pl. egy ismerősöm védelmi tartalékosnak készül, érettségi után, falujában, és úgy számolja, hogy mellette másodállást is tud vállalni akár, és havonta előteremt összesen 300 körül. Nettó, falun belül! 22 évesen. Értelmes, szorgos gyerek. Egy szakmával, meg egy szakma utáni gyorstalpalós, reménybeli érettségivel. Az vidéken egy fiatalnak nagyon nem rossz!
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

szöged írta: 2018.11.24. 06:16 még 4-5 éve is kb úgy volt, hogy aki elment katonának, annak nem kellett aggódnia, hogy lesz-e fedél a feje fölött, meg hogy fog-e tudni kaját, ruhát venni, mert ezek tuti megvoltak, sőt még zsebpénzt is kapott
szerte a nagyvilágban kb ez tekinthető normálisnak
ehhez képest most ki van nyalva a seggük
és most nem feltétlenül azokról van szó, akik tizen-huszon éve katonák
nem akarok túl nagy reklámot csinálni, de ismerek olyat aki őrszolgálaton kívül mást nem is csinál, és egy gyerek mellett nettó 220-260, amit hazavisz
azt nem tudom, hogy érettségije van-e, de az tuti, hogy nem a nyelvvizsgapótlék miatt ennyi, hanem mert kb bárki másnak is ennyi lenne
és délkeletmagyarországon ez az összeg már bőven elég ahhoz, hogy egy csomóan kivonuljanak az országot eltartó és/vagy felvirágoztatni hivatott termelő/versenyszférából
átülnek az adóforintokból eltartottak közé, így nem marad, aki megtermelje azokat az adóforintokat, ezáltal borul a gazdaság
álláspontom szerint a katonaságnak azokat a munkavállalókat kellene hogy behúzza, akik a versenyszférában nem igazán boldogultak
ők a katonaságnál elsajátítanák a munkához való hozzáállás azon elemeit, amelyek korábban hiányoztak és amelyek birtokában ha úgy alakulna a későbbiek folyamán a sorsuk, hogy visszakeverednek a versenyszférába, akkor megállnák a helyüket (ezáltal komoly forintokat biztosítván a termelő tevékenységet nem végző közszférában dolgozók számára is)
Kicsit tul tolod a versenyszferat nem gondolod?
Tisztazunk valamit te nem tartasz el senkit es aki az allami szferaban dolgozik az nem inaktiv.
Egyszeruen a tarsadalmi munkamegosztas egy masik reszen dolgozik. Kb. annyiira inaktiv mintha egy pont szulo nőre azt mondanad nem produktiv, mert nem all a szalag mellett.
Ha pedig nem tetszik az allam mukodese akkor az te hibad, mert te vagy a valasztopolgar aki megvaltoztathatna dolgokat.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

aksurv írta: 2018.11.26. 11:04 Kicsit tul tolod a versenyszferat nem gondolod?
nem gondolom

ugyanis nem azt állítom, hogy egyáltalán nincs szükség katonákra, hanem hogy jelen körülmények mellett arányaiban nincs szükség annyira (darabra!), mint az propagálva vagyon

mi az a többlettudás/képesség, amit el tudnánk érni 20000 darabbal több közepesen felküszeletlen/motiválatlan/modern technikát nélkülöző katonával a jelenlegihez képest?

és ha van ilyen:
valóban szükséges ez a képesség, vagy csak úgy tűnik?
ugyanezt a célt el lehetne érni alternatív módon (olcsóbban, gyorsabban --> jobb hatásfokkal), ami az ország gazdasági fejlődését kevésbé veti vissza?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Eközben Ukrajnában a nemzetközi helyzet fokozódik...

https://hu.euronews.com/2018/11/26/hadi ... zag-kozott
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

téma:
sorkötelezettség

idézet:
Nem üvöltözöl a beosztottjaiddal, hanem normális emberként kezeled őket.

forrás:
https://444.hu/2018/11/26/a-finn-modell ... oztathatja
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

szöged írta: 2018.11.27. 05:08 téma:
sorkötelezettség

idézet:
Nem üvöltözöl a beosztottjaiddal, hanem normális emberként kezeled őket.

forrás:
https://444.hu/2018/11/26/a-finn-modell ... oztathatja
Ez itthon hasonlóan sci-fi mint a finn egészségügy vagy oktatás. Sajnos.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

TotoHU írta: 2018.11.27. 08:11 Ez itthon hasonlóan sci-fi mint a finn egészségügy vagy oktatás. Sajnos.
itthon evszazados hagyomanya van a hangerővel kivivott latszolagos respektnek foleg a kozalaklamazotti teruleten igy a katonasagnal is. sokan az ostobasagukat bujtatjak a hangerő mögé.
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

szöged írta: 2018.11.27. 05:08 téma:
sorkötelezettség

idézet:
Nem üvöltözöl a beosztottjaiddal, hanem normális emberként kezeled őket.

forrás:
https://444.hu/2018/11/26/a-finn-modell ... oztathatja
Hülye finnek, finn hülyék... Nem értenek ezek ehhez :D

Állítólag ilyen közmegelégedettségi kérdőív van Magyarországon is. Állítólag bizonyos számú kérdőívet ki kell osztani embereknek, akik egy bizonyos skálán értékelhetik egy államigazgatási szerv működését.
Állítólag nem mindenhol figyelnek a reprezentatív merítésre, finoman fogalmazva sem magasan kvalifikált emberekre (is) rábízzák a kitöltést, a véleményt nem kell indokolni sem.
Állítólag ha a számok nem megfelelőek, akkor előfordulhatnak apróbb "kiigazítások".
Állítólag ez azért lehet így, mert ahol a számokat összesítették először, ott nem nagyon foglalkoztak azok megszületésének körülményeivel, csak a nem túl tetszetős ( számukra semmikép) végeredmenyt konstatálták.
Állítólag nem kérdeztek túl sok mindent lefele, csak az "óggya meg" varázsszó hangzott el.
És csodák-csodája: megértették az idők szavát, a második esetben már a szemnek és léleknek sokkal tetszetősebb eredmények születtek....

Nnna így kell(?) ezt csinálni
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

sodoma írta: 2018.11.27. 08:16 itthon evszazados hagyomanya van a hangerővel kivivott latszolagos respektnek foleg a kozalaklamazotti teruleten igy a katonasagnal is. sokan az ostobasagukat bujtatjak a hangerő mögé.
A századomban legendás vagyok a hangerőm miatt, meg arról is, hogy ok nélkül nem eresztem ki. Ez utóbbival szerintem hamarabb lehet elérni valamiféle tekintélyt vagy tiszteletet, mint magával a hangerővel.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

swordmanus írta: 2018.11.27. 21:54 A századomban legendás vagyok a hangerőm miatt, meg arról is, hogy ok nélkül nem eresztem ki. Ez utóbbival szerintem hamarabb lehet elérni valamiféle tekintélyt vagy tiszteletet, mint magával a hangerővel.
Tanároknál se azzal volt bajunk, aki szigorú volt, vagy néha hangos. Azt utáltuk, aki ok nélkül volt az, meg alapból szemét.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Fortitu írta: 2018.11.27. 22:31 Tanároknál se azzal volt bajunk, aki szigorú volt, vagy néha hangos. Azt utáltuk, aki ok nélkül volt az, meg alapból szemét.
Pontosan!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ VIDEÓ!

RPK Kalasnyikov golyószóró 1. rész


http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... ro-1-resz/

és

http://www.fegyvervideo.hu/rpk-kalasnyi ... ro-1-resz/

Kép

Az RPK golyószóró a Mester legnagyobb AK-47 bázisú alkotása, hiszen tulajdonképpen nem más, mint egy vastag csővel és erősített tokkal felszerelt AKM.

Ez egyben előny és hátrány is. Előny, hogy minden Kalasnyikov gépkarabélyra kiképzett katona tökéletesen tudja használni, minden más AK-tár csereszabatos bele, hátrány, hogy például a fegyvercső nem kiszerelhető, emiatt tartós használatra csak korlátozottan alkalmas.

A tesztfegyver 7,62×39 mm 43M kaliberű, de az 5,45×39 mm-es lőszerre is készült utódja az RPK-74.

Folytatjuk!

A fegyvert a Machine Gun Tours jóvoltából a szlovákiai Novy Tekov lőterén próbálhattuk ki.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

Az RPK nekem is tetszett. :-)

Bel
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bel írta: 2018.11.29. 15:29 Szia,

Az RPK nekem is tetszett. :-)

Bel

Az a jó, hogy masszívan te sem vagy normális:-) Én is külön megkértem őket, hogy ÁLLVA is locsolhassak vele, ne csak fekve...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Az amerikai belbiztonság (DHS) svájci nem halálos gránátvetőket vesz:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/bt-nem- ... sagiaknak/

(A Főmérnök Úr részére megjegyzés, hogy a 40 mm-es lövedékhez tartozó energia kb. annyi, mint a mi jobb Godfatherjeinkké 19.3 mm-es gumival.)

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2018.11.30. 10:57 Az amerikai belbiztonság (DHS) svájci nem halálos gránátvetőket vesz:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/bt-nem- ... sagiaknak/

(A Főmérnök Úr részére megjegyzés, hogy a 40 mm-es lövedékhez tartozó energia kb. annyi, mint a mi jobb Godfatherjeinkké 19.3 mm-es gumival.)

Kép
Szép kis játékszer. Ebből az LL verziójú BT-GL06-ból akkor nem is lőhetők ki a hagyományos 40 mm-es halálos hatású gránátok? Vagy csak a rikító sárga színnel jelzik egyértelműen a júzernek, hogy ebbe csak nem-halálos lőszert töltsön? Nézegettem a neten de erre nem találtam semmi leírást.
Nem, nem azért kérdem mert kéne itthonra. :)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2018.11.30. 11:57 Szép kis játékszer. Ebből az LL verziójú BT-GL06-ból akkor nem is lőhetők ki a hagyományos 40 mm-es halálos hatású gránátok? Vagy csak a rikító sárga színnel jelzik egyértelműen a júzernek, hogy ebbe csak nem-halálos lőszert töltsön? Nézegettem a neten de erre nem találtam semmi leírást.
Nem, nem azért kérdem mert kéne itthonra. :)
Nincs más elhatárolás, nem kap halálosat az, akinek ilyen eszközt adnak ki. Bele lehet tenni a High Explosive-ot is.

Francia rendőrök pl. a fekete színűt ugyanugy hasznaljak gumivetésre:
Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2018.11.30. 10:57 Az amerikai belbiztonság (DHS) svájci nem halálos gránátvetőket vesz:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/bt-nem- ... sagiaknak/

(A Főmérnök Úr részére megjegyzés, hogy a 40 mm-es lövedékhez tartozó energia kb. annyi, mint a mi jobb Godfatherjeinkké 19.3 mm-es gumival.)

Kép
Majd kiprobaljak a falnal, a migriken.. A fox mit fesztivalozott, hogy kaptak egy kis peppers-t...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2018.11.30. 12:16 Nincs más elhatárolás, nem kap halálosat az, akinek ilyen eszközt adnak ki. Bele lehet tenni a High Explosive-ot is.

Francia rendőrök pl. a fekete színűt ugyanugy hasznaljak gumivetésre:
Na ja ez mondjuk gyártástechnológia és logisztika szempontjából is egyszerűbb, nem kell egy alváltozatért más alkatrészeket gyártani, raktáron tartani, stb stb. Plusz bevetésen sem fog gondolkodni a szagember hogy kitárazta-e a high explosive-ot vagy nem? Kellemetlen baleset egy HE-t beküldeni a tömegbe könnygáz helyett...
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: borsodi »

Ez mehetne a humorba is de quvára nem vicces!

Az előbb hívta fel a **** RK ÜTI-je az oktogoni halálboltot, hogy a nálunk vásárolt 990 Ft-os 40ml űrtartalmú CS gázspray KKVE e :shock: , mert tegnap elkoboztak egyet! 3x elmondtam, hogy a 40ml és a 20g nem ugyan az hiszen gázról van szó és nem folyadékról! Elmondása szerint több alkalommal koboznak el spréket mert nem tudják a járőrök, hogy melyiket lehet viselni és melyiket nem.

Elvileg az ÉN TELEFONOS szakvéleményem alapján fogják visszaadni! :o :roll:

Gratulálok a sündör szakképzés megalkotójának! Eszemf@szom megáll b@zmeg! :evil: :twisted:
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

borsodi írta: 2018.12.01. 12:20 Ez mehetne a humorba is de quvára nem vicces!

Az előbb hívta fel a **** RK ÜTI-je az oktogoni halálboltot, hogy a nálunk vásárolt 990 Ft-os 40ml űrtartalmú CS gázspray KKVE e :shock: , mert tegnap elkoboztak egyet! 3x elmondtam, hogy a 40ml és a 20g nem ugyan az hiszen gázról van szó és nem folyadékról! Elmondása szerint több alkalommal koboznak el spréket mert nem tudják a járőrök, hogy melyiket lehet viselni és melyiket nem.

Elvileg az ÉN TELEFONOS szakvéleményem alapján fogják visszaadni! :o :roll:

Gratulálok a sündör szakképzés megalkotójának! Eszemf@szom megáll b@zmeg! :evil: :twisted:
ezért kopott le minden deomról a felirat....
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

borsodi írta: 2018.12.01. 12:20 Ez mehetne a humorba is de quvára nem vicces!

Az előbb hívta fel a **** RK ÜTI-je az oktogoni halálboltot, hogy a nálunk vásárolt 990 Ft-os 40ml űrtartalmú CS gázspray KKVE e :shock: , mert tegnap elkoboztak egyet! 3x elmondtam, hogy a 40ml és a 20g nem ugyan az hiszen gázról van szó és nem folyadékról! Elmondása szerint több alkalommal koboznak el spréket mert nem tudják a járőrök, hogy melyiket lehet viselni és melyiket nem.

Elvileg az ÉN TELEFONOS szakvéleményem alapján fogják visszaadni! :o :roll:

Gratulálok a sündör szakképzés megalkotójának! Eszemf@szom megáll b@zmeg! :evil: :twisted:

Szanalmas gittegylet a magyar gestapo.

(csak ugy mellesleg a magyar ammonias szar meg a medikemia pepperspray is pont akkora palackban van es azok is 20 g alattiak. Hajtogaz+szerves oldoszeres oldatban hatoanyag van a 40 ml nevleges terfogatban, ha megrazzak sincs tele...jozan esz sincs arrafele.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

borsodi írta: 2018.12.01. 12:20 Ez mehetne a humorba is de quvára nem vicces!

Az előbb hívta fel a **** RK ÜTI-je az oktogoni halálboltot, hogy a nálunk vásárolt 990 Ft-os 40ml űrtartalmú CS gázspray KKVE e :shock: , mert tegnap elkoboztak egyet! 3x elmondtam, hogy a 40ml és a 20g nem ugyan az hiszen gázról van szó és nem folyadékról! Elmondása szerint több alkalommal koboznak el spréket mert nem tudják a járőrök, hogy melyiket lehet viselni és melyiket nem.

Elvileg az ÉN TELEFONOS szakvéleményem alapján fogják visszaadni! :o :roll:

Gratulálok a sündör szakképzés megalkotójának! Eszemf@szom megáll b@zmeg! :evil: :twisted:
Hallod bmeg, a szereltgumisokat mér nem engedélyezed már? Ekkora ember vagy, aztán mégse... Szégyelheted magad.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: borsodi »

Fortitu írta: 2018.12.01. 13:00 Hallod bmeg, a szereltgumisokat mér nem engedélyezed már? Ekkora ember vagy, aztán mégse... Szégyelheted magad.
Arra még nem kértek szakvéleményt b@meg! :lol:
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: borsodi »

Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

borsodi írta: 2018.12.01. 13:02 Arra még nem kértek szakvéleményt b@meg! :lol:
Nah akkor el kéne kobozni egyet annak a RK-nak a területén ahonnan felhivtak.
Egyébként megalol a történet! Beszarok de komolyan a hazai sünök totális hozzá nem érzésén.

Btw nem fórumozó vidéki ismerősömet nemrég beírás után megkértek az igrendes hölgyek hogy segítsen már egy érték nélküli megőrzésre leadott fegyvert összerakni mert nekik nem megy. Lapát sörétes volt állítólag, beengedték az ablak moge es összerakta nekik a darabokban levő fegyvert. Vicces.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Új mesterlövészpuska az osztrák hadseregnek

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-mest ... dseregnek/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

borsodi írta: 2018.12.01. 12:20 Ez mehetne a humorba is de quvára nem vicces!

Az előbb hívta fel a **** RK ÜTI-je az oktogoni halálboltot, hogy a nálunk vásárolt 990 Ft-os 40ml űrtartalmú CS gázspray KKVE e :shock: , mert tegnap elkoboztak egyet! 3x elmondtam, hogy a 40ml és a 20g nem ugyan az hiszen gázról van szó és nem folyadékról! Elmondása szerint több alkalommal koboznak el spréket mert nem tudják a járőrök, hogy melyiket lehet viselni és melyiket nem.

Elvileg az ÉN TELEFONOS szakvéleményem alapján fogják visszaadni! :o :roll:

Gratulálok a sündör szakképzés megalkotójának! Eszemf@szom megáll b@zmeg! :evil: :twisted:
spórolni akartak a szagértőn. időt/pénzt. mondjuk az "elkövető" jobban járt.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Egy meglepő gépkarabély-rendszeresítés egy kis NATO-tagállamban:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/eszt-ha ... ya-lmt-m4/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2018.12.07. 10:02 Egy meglepő gépkarabély-rendszeresítés egy kis NATO-tagállamban:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/eszt-ha ... ya-lmt-m4/

Kép
Lehet hogy ebben a közismerten modern és prudens balti országban logikus döntést hoztak egy katonai fegyvervásárlási tenderen, és nem a k.rváztatás és "kocsikáztatás" alapján döntöttek? Vagy megint naiv vagyok?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2018.12.07. 10:11 Lehet hogy ebben a közismerten modern és prudens balti országban logikus döntést hoztak egy katonai fegyvervásárlási tenderen, és nem a k.rváztatás és "kocsikáztatás" alapján döntöttek? Vagy megint naiv vagyok?
Énszerintem most annyira rettegnek Putyin elvtárstól, hogy csontig benyalnak Amerikának, szimbolikusan is.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: brh562 »

LMT ről csak jókat hallottam :)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Hazai ipar támogatása filippínó módra:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/fulop-s ... zeresites/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Napi magyar valóság rovat. Szóval szerinted a rendőrség majd megvédi testi épséged és vagyonodat, ugye? Muhahahaha

"A megyei kapitánysággal szembeni parkolóban egy 17 éves fiatalember sorba törte be a gépkocsik ablakait és értékeket keresett, gyűjtött pénteken éjszaka Kaposváron.

Értesüléseink szerint az egyik tulajdonosnak jelezték, hogy valaki babrál a kocsija körül, aki a helyszínre érve el is fogta a tolvajt, aki addigra már az előző tíz járművet feltörte."

http://kaposvarmost.hu/hirek/kaposvari- ... loban.html
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2018.12.09. 08:52 Napi magyar valóság rovat. Szóval szerinted a rendőrség majd megvédi testi épséged és vagyonodat, ugye? Muhahahaha

"A megyei kapitánysággal szembeni parkolóban egy 17 éves fiatalember sorba törte be a gépkocsik ablakait és értékeket keresett, gyűjtött pénteken éjszaka Kaposváron.

Értesüléseink szerint az egyik tulajdonosnak jelezték, hogy valaki babrál a kocsija körül, aki a helyszínre érve el is fogta a tolvajt, aki addigra már az előző tíz járművet feltörte."

http://kaposvarmost.hu/hirek/kaposvari- ... loban.html
éjszaka! erted! nem majd felkelnek mi?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Ismét egy közepesen racionális, de annál patriótább hadipisztoly-rendszeresítés - Lengyelország függetlenségének 100. évfordulójára.

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-leng ... y-vis-100/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Átadták az első hazai összeszerelésű Bren-eket.

http://www.origo.hu/itthon/20181211-uj- ... tonak.html

Egy mondat volt érdekes a cikkben:
"...a NATO-követelményeknek megfelelő pisztolyokkal, géppisztolyokkal, gépkarabélyokkal a nemzetközi piacokon is megjelenhet Magyarország és Csehország."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2018.12.12. 13:07 Átadták az első hazai összeszerelésű Bren-eket.

http://www.origo.hu/itthon/20181211-uj- ... tonak.html

Egy mondat volt érdekes a cikkben:
"...a NATO-követelményeknek megfelelő pisztolyokkal, géppisztolyokkal, gépkarabélyokkal a nemzetközi piacokon is megjelenhet Magyarország és Csehország."
Swordmanussal ott voltunk tegnap, hamarosan lesz reszletes riport, sok uj informacioval.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2018.12.12. 13:18 Swordmanussal ott voltunk tegnap, hamarosan lesz reszletes riport, sok uj informacioval.
Cool, várjuk!
Remélem később kipottyan a gyártásból pár tucat itthoni piacra szánt nem sorozatlövő Bren, vagy hazai P09 is. (A párezer civil fegyvertartó nyilván most nem prioritás)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ CIKK!
Magyar CZ-fegyverek a magyar katonáknak – riport


2018 december 11.-én a budapesti Petőfi-laktanyában tartották meg ünnepélyes keretek között az új magyar gyártású (összeszerelésű) kézi lőfegyverek átadását a katonáknak, elsőként a közterületen is szolgálatot teljesítő katonai rendészek részére. Ezen vettünk részt állandó szerzőnkkel, a www.kalasnyikov.hu haditechnikai portált üzemeltető Szőrös Zoltánnal együtt, aki ÖTT honvéd hadnagyként némileg belsősként is érezhette magát az egyenruhások között.
Mi ebben a kis riportban elsősorban a lapunk olvasóit leginkább érdeklő fegyveres vonatkozásokra fókuszálunk.


http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/magyar ... ak-riport/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2018.12.12. 14:31 ÚJ CIKK!
Magyar CZ-fegyverek a magyar katonáknak – riport


2018 december 11.-én a budapesti Petőfi-laktanyában tartották meg ünnepélyes keretek között az új magyar gyártású (összeszerelésű) kézi lőfegyverek átadását a katonáknak, elsőként a közterületen is szolgálatot teljesítő katonai rendészek részére. Ezen vettünk részt állandó szerzőnkkel, a www.kalasnyikov.hu haditechnikai portált üzemeltető Szőrös Zoltánnal együtt, aki ÖTT honvéd hadnagyként némileg belsősként is érezhette magát az egyenruhások között.
Mi ebben a kis riportban elsősorban a lapunk olvasóit leginkább érdeklő fegyveres vonatkozásokra fókuszálunk.


http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/magyar ... ak-riport/

Kép
Ha már a zünnepélyes bemutatón se rakták rá a red dot-ot és nem tudtak összeszedni hozzá műanyag tárakat, akkor micsoda katyvasz lesz itt később??
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

sodoma írta: 2018.12.12. 14:55 Ha már a zünnepélyes bemutatón se rakták rá a red dot-ot és nem tudtak összeszedni hozzá műanyag tárakat, akkor micsoda katyvasz lesz itt később??
a red dot rajtuk volt!

Kép

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2018.12.12. 15:00 a red dot rajtuk volt!

Kép

Kép
oppárdon.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

sodoma írta: 2018.12.12. 14:55 Ha már a zünnepélyes bemutatón se rakták rá a red dot-ot és nem tudtak összeszedni hozzá műanyag tárakat, akkor micsoda katyvasz lesz itt később??
Én inkább örülök annak, hogy egyáltalán idáig eljutottunk, és elindult az erősen múlt századi színvonalat képviselő egyéni fegyverek leváltása. Az eddigi, ahogyan Gvass írta, jelszavak szintjén maradó, vagy botrányba/közröhejbe fulladó programok (modernizációs próbálkozások) helyett végre megvalósult valami, történt tényleges előrelépés!
Nyilván lehet benne hibát találni, és valahol a magyar néplélek szerves részét képezi a pesszimizmus és a fikázás (az enyémet is, persze) de ez már önmagában egy jeles alkalom volt!
(És részemről is várom, hogy elérhetők legyenek a polgári piacra szánt változatok, remélem 1-2 éven belül sor kerül erre is)
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

TotoHU írta: 2018.12.12. 16:23 Én inkább örülök annak, hogy egyáltalán idáig eljutottunk, és elindult az erősen múlt századi színvonalat képviselő egyéni fegyverek leváltása. Az eddigi, ahogyan Gvass írta, jelszavak szintjén maradó, vagy botrányba/közröhejbe fulladó programok (modernizációs próbálkozások) helyett végre megvalósult valami, történt tényleges előrelépés!
Nyilván lehet benne hibát találni, és valahol a magyar néplélek szerves részét képezi a pesszimizmus és a fikázás (az enyémet is, persze) de ez már önmagában egy jeles alkalom volt!
(És részemről is várom, hogy elérhetők legyenek a polgári piacra szánt változatok, remélem 1-2 éven belül sor kerül erre is)
ertem én csak azt nem h miert nem a külszolgalatosok kaptak eloszor es azt sem h minek a 2 fele kaliber. az Audikrol már nem is beszelek....
btw hasonlo kétségek felmerultek itt a forumon is anno amikor indult a terv.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

sodoma írta: 2018.12.12. 16:26 ertem én csak azt nem h miert nem a külszolgalatosok kaptak eloszor es azt sem h minek a 2 fele kaliber. az Audikrol már nem is beszelek....
btw hasonlo kétségek felmerultek itt a forumon is anno amikor indult a terv.
Audi vagy nem audi, a cseh fegyverekkel k...ra nem jártunk rosszul, CZ rulez. Nemtom ez pontosan mennyibe került nekünk, de ugye összeszerelő-gyártó bázis is kiépül, nem is kicsi, végre újra van/lesz valódi fegyvergyártás Magyarországon. Erre valszeg nem lett volna hajlandó egy nagy nyugati gyártó sem.

Még egy dolog: a rövidesen lecserélt rendőrségi-honvédségi fegyverek remélhetőleg minél nagyobb része kerül ismét a hazai piacra, mint anno 2006 körül amikor elárasztották a boltokat az átalakított PA-k, 48M-ek, FÉG parák, stb stb. Ez is szépen fellendíthetné a másodlagos piacot, az átalakító műhelyek és üzletek forgalmát, stb.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

TotoHU írta: 2018.12.12. 16:51 Audi vagy nem audi, a cseh fegyverekkel k...ra nem jártunk rosszul, CZ rulez. Nemtom ez pontosan mennyibe került nekünk, de ugye összeszerelő-gyártó bázis is kiépül, nem is kicsi, végre újra van/lesz valódi fegyvergyártás Magyarországon. Erre valszeg nem lett volna hajlandó egy nagy nyugati gyártó sem.

Még egy dolog: a rövidesen lecserélt rendőrségi-honvédségi fegyverek remélhetőleg minél nagyobb része kerül ismét a hazai piacra, mint anno 2006 körül amikor elárasztották a boltokat az átalakított PA-k, 48M-ek, FÉG parák, stb stb. Ez is szépen fellendíthetné a másodlagos piacot, az átalakító műhelyek és üzletek forgalmát, stb.
én is abban bizom h lesz egy atalakitott amd-m de sztem azokat átsíbolják vhova.
de tenyleg ez az egyetlen pozitivum ami engem érinthet..
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

sodoma írta: 2018.12.12. 16:57 én is abban bizom h lesz egy atalakitott amd-m de sztem azokat átsíbolják vhova.
de tenyleg ez az egyetlen pozitivum ami engem érinthet..
Abban bízzunk, hogy a mostani katonai vezetés nem ismétli meg a 10 évvel ezelőtti vezetés hibáját, akik ingyen elajándékozták többek között az AMD-ket is Irakba és Afganisztánba, amiket aztán iraki lázadók és tálibok kezében láttunk a híradók felvételein.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

TotoHU írta: 2018.12.12. 17:07 Abban bízzunk, hogy a mostani katonai vezetés nem ismétli meg a 10 évvel ezelőtti vezetés hibáját, akik ingyen elajándékozták többek között az AMD-ket is Irakba és Afganisztánba, amiket aztán iraki lázadók és tálibok kezében láttunk a híradók felvételein.
vót ilyen botranyszerű pár hete is amikor a DEA ugynokok lelepleztek fegyverkereskedoket itthon. Egyik hegységunk neve szerepel az erintett ceg neveben. szoval barmi lehet de nekem tenyleg kell egy amd a Gorkij mellé ☺
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

sodoma írta: 2018.12.12. 16:26 ertem én csak azt nem h miert nem a külszolgalatosok kaptak eloszor es azt sem h minek a 2 fele kaliber. az Audikrol már nem is beszelek....
btw hasonlo kétségek felmerultek itt a forumon is anno amikor indult a terv.
Mérnöki szemmel, egy induló gyártás, összeszerelés esetén, az oké, hogy persze mind átment a minőségellenőrzésen, de bármikor előjöhet valami meglepi. Ekkor egyszerűbb Pestről levinni Félegyházára őket, mintsem Afganisztán-alsóról...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »


ÚJ VIDEÓ!

RPK Kalasnyikov golyószóró 7,62×39 mm 2. rész



http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... mm-2-resz/

és

http://www.fegyvervideo.hu/rpk-kalasnyi ... mm-2-resz/

Folytatjuk az idei szlovákiai vidám gépfegyverezés során kipróbált egyik legizgalmasabb klasszikus RPK Kalasnyikov-golyószóró bemutatását. Ebben a részben lövünk nem csak fekve, hanem vállból is (hiszen a sokkal hosszabb és súlyosabb fegyver még kisebbet rúg sorozatlövéskor, mint egy normál AKM), meg részlegesen szétszerelve megmutatjuk miben tér el a megszokott Kalasnyikovoktól. Megsúgjuk: szinte semmiben!

Ellenben sok-sok kalasnyikovozás után ez végre eltört! Legalábbis a helyretolórugó vezetőrúdja. De nem kell aggódni, miután visszagyömöszöltük a helyére, a fegyver ugyanolyan tökéletesen működött tovább:-)

A mi fegyverünk a klasszikus 43M (7,62x39 mm) lőszeres RPK volt, de utódmodellkén a szovjet haderő az 5,45x39 mm kaliber RPK-74-et rendszeresítette és használja a mai napig. Ha az RPK könnyen uralható egy felnőttnek, akkor az RPK-74 egy gyereknek is az.

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: brh562 »

Lehet swordnak le kene vedetnie a cz.hu evo3.hu bren2.hu neveket :):):)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Újabb pisztolybeszerzés a NAV-nál egészen tűrhető áron. De kimaradnak a CZ-re cseréből emiatt?

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/ujabb-h ... a-nav-nal/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

gvass1 írta: 2018.12.14. 07:28 Újabb pisztolybeszerzés a NAV-nál egészen tűrhető áron. De kimaradnak a CZ-re cseréből emiatt?
Eddig mi volt nekik?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Blekk Rájgó írta: 2018.12.15. 15:18 Eddig mi volt nekik?
ugyanez
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2018.12.14. 07:28 Újabb pisztolybeszerzés a NAV-nál egészen tűrhető áron. De kimaradnak a CZ-re cseréből emiatt?

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/ujabb-h ... a-nav-nal/

Kép
A CZ cseréből kimaradásra van valami logikus és ésszerű magyarázat, vagy a kérdés marad költői?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2018.12.15. 20:13 A CZ cseréből kimaradásra van valami logikus és ésszerű magyarázat, vagy a kérdés marad költői?
Racionalis lehet, hogy tobbsegeben mar most is korszeru (HK P30) pisztolyokkal vannak ellatva (nemi maradvany FEG fos mellett), ezek lecserelese meg olyan 10 evig nem indokolt, ez a mostani is inkabb potlas, friss allomanynak stb.

Ezeket a fasza fegyvereket kidobni es kb. veluk egyenertekure lecserelni hlyeseg lenne valoban. Hogy felmeno rendszerben nem allnak at a hazaira, az erdekesebb.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Válasz küldése