Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Martin Riggs írta: 2018.12.29. 16:42 Kifejezetten okos döntés a gyártótól, hogy az egyetlen mintaboltjában aláver a kisereknek, akik tudnák terjeszteni a termékeit. Bár mivel manufaktúrában, mennyiségileg hobbigyártás zajlik, ez nem is akkora butaság. Totál érthető is.

Csak azoknak rossz, akik valamiért nem akarnak, vagy nem tudnak elmenni a gyár külvárosi, nehezen megközelíthető telephelyére.

(nem kell kulminálni, nem gvass dugta fel a kezét seggembe, és nem ő mozgatja a számat, hanem az a magán véleményem.)
Igen, kifejezetten okos döntés. Így legalább a gyártó telephelyéhez közel lakók meg tudják vásárolni olcsón a termékeit. A távolabb lakóknak nyilván számolniuk kell, hogy mi éri meg nekik, utazni x órát, vagy megvenni drágábban a helyi vadászboltban. De ezért nem a gyártó a hibás, hanem a magyar jogrendszer, ami nem engedi ezeket a szabadon tartható eszközöket webshopból, postázással árusítani.

És bár én azt se értem, hogy budapesti fegyverboltokban Keserű termékek annyival a mintabolti árak felett kaphatóak, hogy az árkülönbözetből taxival lehetne elmenni a Gyöngysor utcáig és vissza, de valahogy mégis eladják a portékát ezek a boltok is. Akkor pediglen igazuk van.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

chucky írta: 2018.12.29. 16:58 Közben megnéztem az Omerta T-t mert nem az enyém és biztos legyen a tuti.Nem GR verzió hanem akasztós múzeumi :roll:
Ha akasztós, akkor pont nem múzeumi, hanem régebbi GR.

Kezdetben vala a muzeális, töksima csővel, és ami a lényeg: a tárban 4 mm-es átömlő furatokkal!

Aztán jött a GR, 7 mm-es átömlőkkel, a csőben meg benyomott akasztókkal. Ez az a változat, ami elvileg mérhetően gyengébb. Ha te is ilyet mértél, akkor tulajdonképpen nem értem a kitűnő értékeket.

Most pár hete meg olyan, hogy még mindig GR, még mindig 7 mm-es az átömlőfurat, de a csőből eltűntek a benyomott akasztók, csak egy keresztcsap van középtájon, ami alig lóg be a csövekbe.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

Thomaster írta: 2018.12.29. 17:08 Ha akasztós, akkor pont nem múzeumi, hanem régebbi GR.

Kezdetben vala a muzeális, töksima csővel, és ami a lényeg: a tárban 4 mm-es átömlő furatokkal!

Aztán jött a GR, 7 mm-es átömlőkkel, a csőben meg benyomott akasztókkal. Ez az a változat, ami elvileg mérhetően gyengébb. Ha te is ilyet mértél, akkor tulajdonképpen nem értem a kitűnő értékeket.

Most pár hete meg olyan, hogy még mindig GR, még mindig 7 mm-es az átömlőfurat, de a csőből eltűntek a benyomott akasztók, csak egy keresztcsap van középtájon, ami alig lóg be a csövekbe.
4mm-es az átömlője ennek és középen van két kis lemez akasztó.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

chucky írta: 2018.12.29. 17:17 4mm-es az átömlője ennek és középen van két kis lemez akasztó.
Akkor muzeális... bár kis lemez akasztósat még nem láttam. Én se ismerek minden változatot.

Le kéne mérni egy újmódi GR-t, az alig akasztós csővel meg a 7 mm-es átömlőkkel. Véletlenül van is nálam egy...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Thomaster írta: 2018.12.29. 17:03 Igen, kifejezetten okos döntés. Így legalább a gyártó telephelyéhez közel lakók meg tudják vásárolni olcsón a termékeit. A távolabb lakóknak nyilván számolniuk kell, hogy mi éri meg nekik, utazni x órát, vagy megvenni drágábban a helyi vadászboltban. De ezért nem a gyártó a hibás, hanem a magyar jogrendszer, ami nem engedi ezeket a szabadon tartható eszközöket webshopból, postázással árusítani.

És bár én azt se értem, hogy budapesti fegyverboltokban Keserű termékek annyival a mintabolti árak felett kaphatóak, hogy az árkülönbözetből taxival lehetne elmenni a Gyöngysor utcáig és vissza, de valahogy mégis eladják a portékát ezek a boltok is. Akkor pediglen igazuk van.

Végülis nekünk tök mindegy. Lehet itt is, ott is venni. Személy szerint én gyártóként nem szórakoznék a kiskerrel, de én nem vagyok gyártó. Nekünk fogyasztóknak meg végülis jó, hogy a gyártó a saját telephelyén olcsóbban adja a termékeit.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Thomaster írta: 2018.12.29. 17:03 Igen, kifejezetten okos döntés. Így legalább a gyártó telephelyéhez közel lakók meg tudják vásárolni olcsón a termékeit. A távolabb lakóknak nyilván számolniuk kell, hogy mi éri meg nekik, utazni x órát, vagy megvenni drágábban a helyi vadászboltban. De ezért nem a gyártó a hibás, hanem a magyar jogrendszer, ami nem engedi ezeket a szabadon tartható eszközöket webshopból, postázással árusítani.
A mintabolt az mintabolt, ez tény. Mondjuk én sem néztem meg hogy a Gyöngysorban olcsóbb-e a 14M, mert egyébként 5 percnyire lakom tőle jelenleg. Ha tudom akkor ott veszem meg, de nem tudtam.
De mondjuk működött is a a cukrászdás kufároknak boltba behozó olcsó termék sztori, mivel egyébként is cukrászdába mentem így impulzus vásároltam, hirtelen összekötöttem a kellemeset a hasznossal és egyben letudtam az önvédelmi célú beszerzéseket. Olyankor nem mérlegel az ember, ha kell és van rá lehetőség akkor bevásárolunk, sztem jártunk már így fegyver ügyben mindannyian jópárszor. :)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

Thomaster írta: 2018.12.29. 17:24 Akkor muzeális... bár kis lemez akasztósat még nem láttam. Én se ismerek minden változatot.

Le kéne mérni egy újmódi GR-t, az alig akasztós csővel meg a 7 mm-es átömlőkkel. Véletlenül van is nálam egy...
Az Omerta C is ugyanez volt anno nem?Kis lemez akasztó.
Megoldható a mérés csak legyen egy kis napfény :mrgreen: Vagy valakinek ott kell állnia a chrony mellett és fogni a 2db elemlámpát :lol: :lol:
Jóóól célzok...kommandósmesterlövészejtőernyős voltam... :shock:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Thomaster írta: 2018.12.29. 17:03 De ezért nem a gyártó a hibás, hanem a magyar jogrendszer, ami nem engedi ezeket a szabadon tartható eszközöket webshopból, postázással árusítani.
De csak hazai webshopból. Mert CZ webshopból már most is működik a gáz-riasztó fegyók és gázspray-k webshopos árusítása és futárral postázása. A vidéki vadásztoknak elég rövidesen nem fogja megérni gázriasztót tartani, mert jelentősen olcsóbban megrendelhető lesz Csehországból.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

chucky írta: 2018.12.29. 18:28 Az Omerta C is ugyanez volt anno nem?Kis lemez akasztó.
Megoldható a mérés csak legyen egy kis napfény :mrgreen: Vagy valakinek ott kell állnia a chrony mellett és fogni a 2db elemlámpát :lol: :lol:
Jóóól célzok...kommandósmesterlövészejtőernyős voltam... :shock:
Állványos lámpa, Praktikerben és ezer más helyen kapható. De valakinek biztosan kallódik otthon egy-kettő. Nekem is volt anno, most nemtom hova került.
Avatar
Judge Dredd
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2018.06.06. 11:42

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Judge Dredd »

chucky írta: 2018.12.29. 17:01 Off

Hogy lehet módosítani egy hsz-t? Nem látom :cry:

On

Ja már látom van itt egy ceruza :lol: Na de a másiknál meg nincs.Valaki elvitte?Ki vitte el a ceruzámat? :cry:
OFF

Valószínűleg lejárt a módosításra rendelkezésre álló idő (lásd szabályzat).
Ha valami probléma van, akkor keressetek meg minket, modikat!

ON
I am the law.
specialized1
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2018.06.09. 07:04

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: specialized1 »

TotoHU írta: 2018.12.29. 18:30 De csak hazai webshopból. Mert CZ webshopból már most is működik a gáz-riasztó fegyók és gázspray-k webshopos árusítása és futárral postázása. A vidéki vadásztoknak elég rövidesen nem fogja megérni gázriasztót tartani, mert jelentősen olcsóbban megrendelhető lesz Csehországból.
Van esetleg Neked, v. valaki másnak tapasztalata ezzel az állítólag Csehországban működő webshoppal kapcsolatosan?
"Örülök annak, amim van, s nem búsulok azon, amim nincs." /Lev Tolsztoj/
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

TotoHU írta: 2018.12.29. 18:31 Állványos lámpa, Praktikerben és ezer más helyen kapható. De valakinek biztosan kallódik otthon egy-kettő. Nekem is volt anno, most nemtom hova került.
Jó ötlet ;)
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Trailm »

TotoHU írta: 2018.12.29. 18:30 De csak hazai webshopból. Mert CZ webshopból már most is működik a gáz-riasztó fegyók és gázspray-k webshopos árusítása és futárral postázása. A vidéki vadásztoknak elég rövidesen nem fogja megérni gázriasztót tartani, mert jelentősen olcsóbban megrendelhető lesz Csehországból.
CSak azokhoz nincs lehúzócetli , intézni kell szükség esetén , ami idő , pénz ....

A Pioneer-hez milyen tokot lehetne használni ?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Trailm írta: 2018.12.29. 19:55 CSak azokhoz nincs lehúzócetli , intézni kell szükség esetén , ami idő , pénz ....

A Pioneer-hez milyen tokot lehetne használni ?
Az MKH foslaminátum a vásárlók 80%-at nem érdekli, cukrász kollégák szerint. Viselik azt anélkül is és soha nem váltanak rá ki engedélyt.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

specialized1 írta: 2018.12.29. 18:59 Van esetleg Neked, v. valaki másnak tapasztalata ezzel az állítólag Csehországban működő webshoppal kapcsolatosan?
Nekem nincs. De nyilván valóban cseh mivel az összes konkurrens boltos a szokásos módon feljelentette már, gondolom. :lol:
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

specialized1 írta: 2018.12.29. 18:59 Van esetleg Neked, v. valaki másnak tapasztalata ezzel az állítólag Csehországban működő webshoppal kapcsolatosan?
Baszki, tényleg dedós a dolog.

Én is már ezerszer hallottam vissza, fenyegetőleg meg mindenhogy.

Nem, nem minden a Kaliberben és kapcsolódó felületein hirdető cég az enyém, hahó!

Ahelyett, hogy a sok agyatlan megnezne, pedig konkretan oda van irva, mely ceg(csoport) van a www.csehfegyverbolt.hu mogott, mint uzemelteto.

BOIS Opava a.s.
CÍM:
Olomoucká 267/29
746 01 OPAVA

Ezek utan meg lehet nezni:
www.bois.cz

Ott az epulet kepe is. Ahol lathatoan van fegyverbolt, loter (Strelnice), es - belatom ez gyanura adhat okot - "Bar Kalibr", azaz bár is.

A honlap alapjan az is kiderul, hogy technikai es eloeros biztonsagi szolgalatot is mukodtetnek, valamint ott van ugyanez a webshop eredetiben csehül, csak sok-sok élesfegyveres cuccal, nyilván:
https://www.zbraneamysliveckepotreby.cz/

Kép
Kép

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

felOFF

"A konkurrens cégek feljelentései alapján a kinti cégvezetőket beidézik, meghallgatják, stb."

Ugyan miert tenne barmit a cseh rendorseg egy teljesen legalis tevekenyseg miatt, ami adobevetelt hoz a sajat hazajanak?

Ne magyar gestapos aggyal gondolkodjunk mar.

Kis adalek: van az ismert szlovak ceg, aki a Bataclan meg a Charlie Hebdo merenyletekhez szallitotta az Expanzne Zbranet. Megirta szaz ujsag, tv-ben szerepeltek Európa-szerte esatobbi.
Nos, az a bolt pontosan ugyanott, pontosan ugyanugy mukodik, pontosan ugyanugy tobbnyelvu webshoppal. MERT NEM SZEGTE MEG SEMMIBEN A SAJAT HAZAJA TORVENYEIT. pont.



ON
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2018.12.30. 09:42 felOFF

"A konkurrens cégek feljelentései alapján a kinti cégvezetőket beidézik, meghallgatják, stb."

Ugyan miert tenne barmit a cseh rendorseg egy teljesen legalis tevekenyseg miatt, ami adobevetelt hoz a sajat hazajanak?

Ne magyar gestapos aggyal gondolkodjunk mar.

Kis adalek: van az ismert szlovak ceg, aki a Bataclan meg a Charlie Hebdo merenyletekhez szallitotta az Expanzne Zbranet. Megirta szaz ujsag, tv-ben szerepeltek Európa-szerte esatobbi.
Nos, az a bolt pontosan ugyanott, pontosan ugyanugy mukodik, pontosan ugyanugy tobbnyelvu webshoppal. MERT NEM SZEGTE MEG SEMMIBEN A SAJAT HAZAJA TORVENYEIT. pont.



ON
Jah mondjuk a francia durva sztorik valósak, expanzne VZ-kkel hentelték le a népeket. Aztán a K. Arms most is ugyanott van, ahol.
A másik felére kíváncsi leszek, ilyet még soha senki nem csinált, De ettől még a hazai futárszolgálatos kézbesítést betiltomozhatják, ennyit tehetnek.

Nem gestapós aggyal gondolkodom, de ha döntéseket kell hozni akkor ők hozzák a döntéseket, és sajnos a reakcióikat ismerjük. Lásd legutóbbi "A pepper spray miért illegális" kérdések? Pont leszarják, ahogy ők akarják úgy van.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Trailm »

TotoHU írta: 2018.12.29. 22:04 Az MKH foslaminátum a vásárlók 80%-at nem érdekli, cukrász kollégák szerint. Viselik azt anélkül is és soha nem váltanak rá ki engedélyt.
Tényleg , azt hogy mérik ? Mennyit / mit lehet kapni engedély nélküli viselésért ?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Trailm írta: 2018.12.30. 10:46 Tényleg , azt hogy mérik ? Mennyit / mit lehet kapni engedély nélküli viselésért ?
Nehany tizezer Ft penzbirsag+elkobzas.

Sima szabalysertes, ha nincs lofegyvered engedellyel, akkor ez is kb. gyorshajtas szintu.

Sokan gondolkodnak ugy, hogy: ha nem mutogatom, akkor ugysem tudja meg a sün, ha meg hasznalni kell es bukta van, akkor ugyis elkobozzak, tokmindegy.

Enszerintem mondjuk hulyeseg sajnalni azt a 2 ezer forintot a viselesire (meg az 1-2 munkanapot, ami ramegy esetleg), de a vasarlok tobbsege mas velemenyen van.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2018.12.30. 10:55 Nehany tizezer Ft penzbirsag+elkobzas.

Sima szabalysertes, ha nincs lofegyvered engedellyel, akkor ez is kb. gyorshajtas szintu.

Sokan gondolkodnak ugy, hogy: ha nem mutogatom, akkor ugysem tudja meg a sün, ha meg hasznalni kell es bukta van, akkor ugyis elkobozzak, tokmindegy.

Enszerintem mondjuk hulyeseg sajnalni azt a 2 ezer forintot a viselesire (meg az 1-2 munkanapot, ami ramegy esetleg), de a vasarlok tobbsege mas velemenyen van.
Ha nem lennénk egy becsontosodott posztkomcsi uram-bátyám ország, akkor az rsha be kéne hogy lássa, a több mint 14 évvel ezelőtti elképzelést már túlhaladta az idő. A polgári nemhalálos önvédelmi eszközök terjedésének adminisztratív akadályozása (MKH fosadék, gázriasztónkénti engedélyeztetés) nem működik. Ahogy a flóbertek engedélyeztetése sem jött be. Már van egyre növekvő hazai fegyvergyár újra, ahol lehet dolgoztatni a volt FÉG alkalmazottakat, nem kell egy MKH nevű mentőcég, nincs szükség a CIP egyezménnyel teljesen ellentétes foslaminátumokra. Ha a bevétel kellene, tegyék be a fegyver beírás költségébe azt a + 4 ezret, ne ezzel szórakozzanak már!
Az MKH-ra semmi szükség nincsen! Az igrendet meg az okmányirodákba!!!
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2018.12.30. 10:55 Nehany tizezer Ft penzbirsag+elkobzas.

Sima szabalysertes, ha nincs lofegyvered engedellyel, akkor ez is kb. gyorshajtas szintu.

Sokan gondolkodnak ugy, hogy: ha nem mutogatom, akkor ugysem tudja meg a sün, ha meg hasznalni kell es bukta van, akkor ugyis elkobozzak, tokmindegy.

Enszerintem mondjuk hulyeseg sajnalni azt a 2 ezer forintot a viselesire (meg az 1-2 munkanapot, ami ramegy esetleg), de a vasarlok tobbsege mas velemenyen van.
Az, hogy a hatóság tudjon a fegyverviselés tényéről, és azt csak büntetlenül engedélyezze, az ellen nincs kifogásom.

Viszont az ellen van, hogy a lövedékkel nem rendelkező, vagy lövedéke alapján bem azonosítható (gumi) fegyverfélékre egyesével kelljen kérni engedélyt. Ezt az élesek analógiája miatt vezették így be, mert ezt szokták meg. Ez szerintem kb fölösleges.

Ha illetéket szeretnének yzedni, akkor adják ki a viselésit 5 évre nem halálos kategóriára, és azt megújításklr lehet illetékeztetni. Ha a delikvens nem újítja meg, akkor lejár, és kész. Onnantól a viselés szabsértés. A fegyver maradhat otthon.

Így meglenne a kb azonos bevételi forrás negyede adminisztrációval.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Martin Riggs írta: 2018.12.30. 11:29 Ha illetéket szeretnének yzedni, akkor adják ki a viselésit 5 évre nem halálos kategóriára, és azt megújításklr lehet illetékeztetni. Ha a delikvens nem újítja meg, akkor lejár, és kész. Onnantól a viselés szabsértés. A fegyver maradhat otthon.

Így meglenne a kb azonos bevételi forrás negyede adminisztrációval.
De az igrend célja pont az hogy szopasson. Fárasszon, rabolja az idődet az energiádat és a pénzedet. Veletlenul se fizethetsz bankkártyával mint az okmányirodákban már tízen éve! Ez nem a bevételről szól hanem a szopatásról. Ha a bevétel lenne a fontos akkor nem a létező legdrágább fizetési módot választanák, ugyanis a sarga csekken bedizetésért a posta több mint 200 Ft-ot szamol fel tranzakciónként! A lényeg hogy húzzál el a postara sorban állni. Na ez az adminisztratív akadályozás.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: sodoma »

TotoHU írta: 2018.12.30. 11:41 De az igrend célja pont az hogy szopasson. Fárasszon, rabolja az idődet az energiádat és a pénzedet. Veletlenul se fizethetsz bankkártyával mint az okmányirodákban már tízen éve! Ez nem a bevételről szól hanem a szopatásról. Ha a bevétel lenne a fontos akkor nem a létező legdrágább fizetési módot választanák, ugyanis a sarga csekken bedizetésért a posta több mint 200 Ft-ot szamol fel tranzakciónként! A lényeg hogy húzzál el a postara sorban állni. Na ez az adminisztratív akadályozás.
azt hiszik, h ezzel kevesebb ember visel majd gp-t önvédelemre. hát sztem meg kevesebb ember visel ENGEDÉLLYEL gp-t. Bekaphatják!
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Jelenleg még mindíg a Geco Ruag nc a legideálisabb gumizáshoz ?
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: borsodi »

Trailm írta: 2018.12.30. 11:53 Jelenleg még mindíg a Geco Ruag nc a legideálisabb gumizáshoz ?
Tekintettel arra, hogy nem igazán van más a piacon amivel ki is jönnek a revkókból a gumik, a válasz IGEN.
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Trailm »

borsodi írta: 2018.12.30. 12:00 Tekintettel arra, hogy nem igazán van más a piacon amivel ki is jönnek a revkókból a gumik, a válasz IGEN.
A Walther / Codec annyira gyengusz ?
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: borsodi »

Trailm írta: 2018.12.30. 12:13 A Walther / Codec annyira gyengusz ?
Walther papírdobozos NEM OK
Walther műanyag dobozos OK
Codex-et passzolom.
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Le szoktátáok zárni viasszal , festékkel a riasztó töltényeket ?
specialized1
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2018.06.09. 07:04

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: specialized1 »

gvass1 írta: 2018.12.30. 09:12 Baszki, tényleg dedós a dolog.

Én is már ezerszer hallottam vissza, fenyegetőleg meg mindenhogy.

Nem, nem minden a Kaliberben és kapcsolódó felületein hirdető cég az enyém, hahó!

Ahelyett, hogy a sok agyatlan megnezne, pedig konkretan oda van irva, mely ceg(csoport) van a www.csehfegyverbolt.hu mogott, mint uzemelteto.

BOIS Opava a.s.
CÍM:
Olomoucká 267/29
746 01 OPAVA

Ezek utan meg lehet nezni:
www.bois.cz

Ott az epulet kepe is. Ahol lathatoan van fegyverbolt, loter (Strelnice), es - belatom ez gyanura adhat okot - "Bar Kalibr", azaz bár is.

A honlap alapjan az is kiderul, hogy technikai es eloeros biztonsagi szolgalatot is mukodtetnek, valamint ott van ugyanez a webshop eredetiben csehül, csak sok-sok élesfegyveres cuccal, nyilván:
https://www.zbraneamysliveckepotreby.cz/

Kép
Kép

Kép
Ok, értem, de Én nem írtam ám, hogy a Te céged!
Meg aztán nekem teljesen mindegy, hogy ki üzemelteti, meg hol van a székhelye, csak egy kérdést tettem fel, hogy mik a tapasztalatok.
"Örülök annak, amim van, s nem búsulok azon, amim nincs." /Lev Tolsztoj/
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

Trailm írta: 2018.12.30. 12:51 Le szoktátáok zárni viasszal , festékkel a riasztó töltényeket ?
Én el szoktam lőni hétvégén 8-)
Nyáron kb 10 percig úszkált egy riasztó patron egy pohár sörben és rendesen elműködött.Úszni még nem kellett fegyverrel de áztam már el rendesen és nem volt gond.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára chucky 2018.12.30. 13:37-kor.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

specialized1 írta: 2018.12.30. 13:23 Ok, értem, de Én nem írtam ám, hogy a Te céged!
Meg aztán nekem teljesen mindegy, hogy ki üzemelteti, meg hol van a székhelye, csak egy kérdést tettem fel, hogy mik a tapasztalatok.
Az mindegy mos'má' úccse mossa le magáró' :lol: Vazze ott söröző is van a bótban meg AK a falon itt meg török vackokkal szúrja ki a szemünket :lol: :lol: Puccos bolt küfődön mi? :mrgreen: Biztos a másik oldalon parkol az ajudival és azé nem láccik :shock:
Mondjuk lőni itt is lehetett a bótban :lol: De a mi pénzünkből futotta ott alagútra is :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Van egy olyan érzésem, hogy nálunk nem lesz gond a munícióval holnap! :D
DSCF0001_1632x1224.jpg
DSCF0008_1632x1224.jpg
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: sodoma »

specialized1 írta: 2018.12.30. 13:23 Ok, értem, de Én nem írtam ám, hogy a Te céged!
Meg aztán nekem teljesen mindegy, hogy ki üzemelteti, meg hol van a székhelye, csak egy kérdést tettem fel, hogy mik a tapasztalatok.
ismeros rendelt toluk 4doboz rijogatot hamar megjott de a futar 4150ft. ennyit tudok róluk.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

(gumizós töltények)
borsodi írta: 2018.12.30. 12:16 Walther papírdobozos NEM OK
Walther műanyag dobozos OK
Codex-et passzolom.
Pontosítás:

Walther műanyagdobozos:
- fekete doboz, benne ezüst csappantyús töltények: OK (ugyanaz mint a Ruag)
- szürkésfehér doboz, benne réz csappantyús töltények: NEM OK
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2018.12.30. 11:41 De az igrend célja pont az hogy szopasson. Fárasszon, rabolja az idődet az energiádat és a pénzedet. Veletlenul se fizethetsz bankkártyával mint az okmányirodákban már tízen éve! Ez nem a bevételről szól hanem a szopatásról. Ha a bevétel lenne a fontos akkor nem a létező legdrágább fizetési módot választanák, ugyanis a sarga csekken bedizetésért a posta több mint 200 Ft-ot szamol fel tranzakciónként! A lényeg hogy húzzál el a postara sorban állni. Na ez az adminisztratív akadályozás.
A BRFK igrend területén belül van a posta, ahol normál bankkártyával fizethetek. Az, hogy ők ezen vesztenek 200 (valójában 315) Ft-ot, az legyen az ő bajuk.

A fölösleges adminisztratív szopatósdival egyetértek. Értelme semmi. Dedós hülyegyerekek játéka. Anno 5 évesen az oviban játszottunk hasonlókat, de legtöbbünk kinőtt ebből. A maradék meg ment sértett hülyegyerekként a jogalkotásba. Tudnám sorolni a neveket, de fölösleges. Úgyis jelentik nekik, hogy a mártinríksz már megint szídta őnagyságosságosságosukat...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: borsodi »

Thomaster írta: 2018.12.30. 14:58 (gumizós töltények)

Pontosítás:

Walther műanyagdobozos:
- fekete doboz, benne ezüst csappantyús töltények: OK (ugyanaz mint a Ruag)
- szürkésfehér doboz, benne réz csappantyús töltények: NEM OK
Ezt a kezdőknek topicban összesítenéd?
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

specialized1 írta: 2018.12.30. 13:23 Ok, értem, de Én nem írtam ám, hogy a Te céged!
Meg aztán nekem teljesen mindegy, hogy ki üzemelteti, meg hol van a székhelye, csak egy kérdést tettem fel, hogy mik a tapasztalatok.

Nem, te csak arra probaltal utalni, hogy nem valodi cseh ceg, ahelyett, hogy kiba.szott guglit hasznaltad volna.

Azert irtam be ezt a litaniat, mert az elmult honapban legalabb 3-szor fenyegettek meg emiatt engem es kollegaimat, elkepeszto stilusban, holott baszki egy sima guglizassal egy agyhalott is megnezhetne, hogy valodi, meghozza igencsak nagymeretu cseh ceg van a www.csehfegyverbolt.hu szolgaltatasa mogott.

Ugyanigy a nyilvanos es hivatalos cegadatokbol kiolvashato, sajnos nem vagyok tulajdonos ott, sot, magyar tulajdonos nincs is:

https://rejstrik-firem.kurzy.cz/27823792/bois-opava-as/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
specialized1
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2018.06.09. 07:04

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: specialized1 »

gvass1 írta: 2018.12.30. 17:07 Nem, te csak arra probaltal utalni, hogy nem valodi cseh ceg, ahelyett, hogy kiba.szott guglit hasznaltad volna.

Azert irtam be ezt a litaniat, mert az elmult honapban legalabb 3-szor fenyegettek meg emiatt engem es kollegaimat, elkepeszto stilusban, holott baszki egy sima guglizassal egy agyhalott is megnezhetne, hogy valodi, meghozza igencsak nagymeretu cseh ceg van a www.csehfegyverbolt.hu szolgaltatasa mogott.

Ugyanigy a nyilvanos es hivatalos cegadatokbol kiolvashato, sajnos nem vagyok tulajdonos ott, sot, magyar tulajdonos nincs is:

https://rejstrik-firem.kurzy.cz/27823792/bois-opava-as/
"sajnos nem vagyok tulajdonos ott"

Így már értem, hogy miért vagy ilyen indulatos. :)
"Örülök annak, amim van, s nem búsulok azon, amim nincs." /Lev Tolsztoj/
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2018.12.30. 17:07 Azert irtam be ezt a litaniat, mert az elmult honapban legalabb 3-szor fenyegettek meg emiatt engem es kollegaimat, elkepeszto stilusban
Ne aggódj ugyanezek az agyhalottak utánad a rendőrségen is becsületes névtelen feljelentést tettek.

Szép kis sztori lesz ez, kíváncsi vagyok a folytatásra!

De mondjuk ugyanezzel a lendülettel elkezdhetnének nyomozni a rendőrök a Vaterán és a Jófogáson hirdető, bolti készleten levő fegyvereket magánszemelykent áruló és postázó gyakorlatilag webshopozó
fegyver/vadászboltosok, vagy fegyverek üzletszerű eladásából és GLS postázásból élö, semmiféle engedéllyel nem rendelkező magánszemélyek ellen... Ugyan ez a sztori csak pepitában és jó sok évre visszamenőleg!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kötelező szilveszteri poszt-ismétlés! BUÉK!

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/pirote ... szabalyok/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Valakiakivagy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2018.12.29. 19:45
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Valakiakivagy »

Szerintem inkább valamit ki kellene találni a postázásra, mint szétfingatni mindenkit. Biztos kitudnának egy működő dolgot erre találni. Nekem személy szerint semmi kedvem egy gr pisztoly vásárlása miatt 1napot kocsikázni.
BUÉK. 8-)
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2018.12.31. 08:27 Kötelező szilveszteri poszt-ismétlés! BUÉK!

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/pirote ... szabalyok/


Kép
Jó a kép! 😯
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

Reggel elindultam méricskélni valami csendes helyre és végül Bejrútban kötöttem ki :lol: Pár óra alatt kb 30 fő jött össze és olyan durrogás volt,hogy fel sem tűntem a fotóállványon a chronival közöttük :mrgreen: Meg is kérdezték,hogy földmérő vagyok?Én meg csak álltam kezemben a Alfa 060-nal és bólogattam :? :roll:
Kisebb felvilágosítást tartottam az érdeklődőknek és eloszlattam a kételyeket,hogy éles fegyverrel lövöldözök.A "gumis" hallatán pár komoly érdeklődő lépett közelebb.A gumis "figyelmeztető lövés" és a toldatból indítható világító meg sivító cuccokkal való védekezés meghallgatása után nyomtam egy reset-et és elmagyaráztam mi mire való 8-) Meglepődésemre volt aki utánaolvasott a témának és kaliberinfós videókat is nézett.Tartós és hatásos önvédelmi fegyvert említettek de a gyakorlásra csak legyintettek mintha az a korral járó beidegződés lenne.Na mindegy.......

Ha már fényjelzőt meg visító rakétát említettek,akkor megmértem azokat is.

15mm alutestű fényjelző 3,1g. 2m távolságról mérve 9mm RK indítótöltény és 53mm hosszú vetőcső.
279FPS---11J
293FPS---12J
292FPS---12J

15mm papírhenger,visító rakéta."hajtóműve van" 6,2g. 2m távolságról 9mmRK töltény és 53mm vetőcső.
169FPS---8J
215FPS---13J
15mm fényjelző és visító rakéta
15mm fényjelző és visító rakéta
IMG_20181231_132206.jpg (150.98 KiB) Megtekintve 46172 alkalommal
Valaki említette a Codex töltényt.
Alfa G030/1. 12mm Kaucsuk gumi 1,1g 2m távolságról 9mm Codex tölténnyel.
653FPS---22J
714FPS---26J
672FPS---23J
610FPS---19J
673FPS---23J

Alfa G030/1. 12mm Kaucsug gumi 1,1g 2m távolságról 9mm Lila Lapua tölténnyel.
1123FPS---64J
1144FPS---66J
1189FPS---72J
1158FPS---68J

Alfa G030/2. 12mm Kaucsuk gumi 1,1g 2m távolságról 9mm Lila Lapua tölténnyel.
1102FPS---62J
1124FPS---64J
1144FPS---66J
1158FPS---68J

Alfa G030/2. 12mm Kaucsuk gumi 1,1g 2m távolságról 9mm RUAG Nitro tölténnyel.
1039FPS---56J
1163FPS---69J
1161FPS---68J
1111FPS---63J
1114FPS---63J
1257FPS---80J

Alfa G030/2. 12mm Kaucsuk gumi 1,1g 2m távolságról 9mm Kerek fekete dobozos Walther tölténnyel. "Nem a Geco fenékjelzésű"
1160FPS---68J
1119FPS---64J
1076FPS---59J
1107FPS---62J
1055FPS---56J
1105FPS---62J

Riasztó töltények
Riasztó töltények
IMG_20181231_125930.jpg (162.41 KiB) Megtekintve 46172 alkalommal
jók a pogramok csak sok itt az Alfa
jók a pogramok csak sok itt az Alfa
IMG_20181231_104405.jpg (156.33 KiB) Megtekintve 46172 alkalommal
IMG_20181231_104418.jpg
IMG_20181231_104418.jpg (96.56 KiB) Megtekintve 46172 alkalommal
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

The Gent írta: 2018.12.31. 13:50 Jó a kép! 😯
Gatling toldat :lol: :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Köszi a méréseket! Érdekes volt, a rokettákat konkrétan sztm eddig még nem merte meg senki.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2018.12.31. 15:35 Köszi a méréseket! Érdekes volt, a rokettákat konkrétan sztm eddig még nem merte meg senki.
"
15mm alutestű fényjelző 3,1g. 2m távolságról mérve 9mm RK indítótöltény és 53mm hosszú vetőcső.
279FPS---11J
293FPS---12J
292FPS---12J"

Jo, de milyen fegyverbol, milyen gyartmanyu riasztoval merve ennyi?

Mert az emelkedesi magassag brutalisan elter attol fuggoen, hogy mibol es mivel lojuk.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2018.12.31. 15:42 Jo, de milyen fegyverbol, milyen gyartmanyu riasztoval merve ennyi?

Mert az emelkedesi magassag brutalisan elter attol fuggoen, hogy mibol es mivel lojuk.
Ez jogos. De az emelkedési magasság nem függ a roketta töltetétől is? Vagy az lényegesen már nem befolyásolja?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2018.12.31. 16:32 Ez jogos. De az emelkedési magasság nem függ a roketta töltetétől is? Vagy az lényegesen már nem befolyásolja?
A fenyjelzonel minimalisan, a raketahajtasuaknal elegge.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
FC1
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.12.13. 20:37

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: FC1 »

chucky írta: 2018.12.31. 14:42 Gatling toldat :lol: :lol:
Szevasztok, BUÉK!
Azt szeretném kérdezni, hogyha akasztó nélküli revolverből lövik ki a 12-es gumit, mondjuk éles 38 as Taurusból, akkor mennyivel erősebb? Szóval az akasztó mennyit fog vissza?
Ha nincs ló a szamár is jó!
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

FC1 írta: 2018.12.31. 16:59 Szevasztok, BUÉK!
Azt szeretném kérdezni, hogyha akasztó nélküli revolverből lövik ki a 12-es gumit, mondjuk éles 38 as Taurusból, akkor mennyivel erősebb? Szóval az akasztó mennyit fog vissza?
Minek akarnál egy éles fegyverből elölről betöltött gumit
riasztó tölténnyel kilőni? Az szerelt lőszeres használtra van tervezve, minden fegyvert etessünk azzal amire tervezték.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

FC1 írta: 2018.12.31. 16:59 Szevasztok, BUÉK!
Azt szeretném kérdezni, hogyha akasztó nélküli revolverből lövik ki a 12-es gumit, mondjuk éles 38 as Taurusból, akkor mennyivel erősebb? Szóval az akasztó mennyit fog vissza?
Voltak ilyen mérések, ha jól emlékszem, de nagyon erős volt. Túl erős. Amúgy sok értelmét nem látom a dolognak, ha gumizni akarsz, szerintem inkább vegyél egy gumis revkót, minden szempontból tisztább történet. Sportfegyvert gumival tömködni... eh.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Fortitu írta: 2018.12.31. 17:07 Voltak ilyen mérések, ha jól emlékszem, de nagyon erős volt. Túl erős. Amúgy sok értelmét nem látom a dolognak, ha gumizni akarsz, szerintem inkább vegyél egy gumis revkót, minden szempontból tisztább történet. Sportfegyvert gumival tömködni... eh.
Erről jut eszembe, vajon éles revolverhez szabályosan lehet vásárolni gumis lőszert? Hiszen ha jól tudom valemelyik gumis lőszer is lényegében egy kurta .38-as hüvelyre épül.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Úgy tűnik, hogy chucky kolléga személyében új mérőmesterünk van :) és ennek nagyon örülök.
chucky írta: 2018.12.31. 14:40 Valaki említette a Codex töltényt.
Alfa G030/1. 12mm Kaucsuk gumi 1,1g 2m távolságról 9mm Codex tölténnyel.
653FPS---22J
714FPS---26J
672FPS---23J
610FPS---19J
673FPS---23J
Tehát a Codex az gumizáshoz nem jó.
chucky írta: 2018.12.31. 14:40 Alfa G030/1. 12mm Kaucsug gumi 1,1g 2m távolságról 9mm Lila Lapua tölténnyel.
1123FPS---64J
1144FPS---66J
1189FPS---72J
1158FPS---68J

Alfa G030/2. 12mm Kaucsuk gumi 1,1g 2m távolságról 9mm Lila Lapua tölténnyel.
1102FPS---62J
1124FPS---64J
1144FPS---66J
1158FPS---68J

Alfa G030/2. 12mm Kaucsuk gumi 1,1g 2m távolságról 9mm RUAG Nitro tölténnyel.
1039FPS---56J
1163FPS---69J
1161FPS---68J
1111FPS---63J
1114FPS---63J
1257FPS---80J

Alfa G030/2. 12mm Kaucsuk gumi 1,1g 2m távolságról 9mm Kerek fekete dobozos Walther tölténnyel. "Nem a Geco fenékjelzésű"
1160FPS---68J
1119FPS---64J
1076FPS---59J
1107FPS---62J
1055FPS---56J
1105FPS---62J
Ebből meg az látszik, hogy Alfához a Ruag semmivel se rosszabb, mint a Lapua. A fekete dobozos Walther (ami szerintem ugyanaz más címkével) meg gyakorlatilag ugyanúgy teljesített. Úgyhogy van mivel etetnünk a gumisokat.
FC1
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.12.13. 20:37

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: FC1 »

..."de nagyon erős volt. Túl erős...."
Köszi a választ, a Kaliberben megkérdezte valaki Bokros dokitól, meg a régi kéken GP találkozói élményen írták, azért mertem felvetni, nem provokálni akartam.
Ha nincs ló a szamár is jó!
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: vato »

FC1 írta: 2018.12.31. 17:16 ..."de nagyon erős volt. Túl erős...."
Köszi a választ, a Kaliberben megkérdezte valaki Bokros dokitól, meg a régi kéken GP találkozói élményen írták, azért mertem felvetni, nem provokálni akartam.
Kurta csövű éles revkobol olyan 150++ joule körül van a 12mmes gumi, nitros RKnall-al.....
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

FC1 írta: 2018.12.31. 16:59 Szevasztok, BUÉK!
Azt szeretném kérdezni, hogyha akasztó nélküli revolverből lövik ki a 12-es gumit, mondjuk éles 38 as Taurusból, akkor mennyivel erősebb? Szóval az akasztó mennyit fog vissza?
Lőtéren mértem ilyet, 4" revolverből a 12-es gumi Lapuával 120 J körül-fölött volt. De lehet hogy több... akkor még nem volt mérlegem, tehát a lövedéktömeget a gyártó bemondása, meg fórumos infók alapján számoltam. Például a 12-es gumit 1 grammosnak, pedig valójában 1,1-1,2 gramm.

Ehhez képest a 4,5"-os Zoraki R1GG Lapuával és faragott 12-es gumival 108-115 J, ez már tényleg annyi, itt már magam mértem a gumit. Az Alfa G040 pedig 70+ Joule. Annak az akasztózása a legkomolyabb. Úgyhogy számít az akasztózás.

De van egy 2,5"-os Zoraki R1GG-m, ami kilőtte az akasztóját, tehát gyakorlatilag simacsövű. És az egy gyári példánnyal összehasonlítva alig erősebb, 0-5 J közti a különbség, gyakorlatilag mérési hibahatáron belüli, pláne hogy két különböző fegyverről beszélünk, lehetnek köztük egyéb apró eltérések is.
Gumibogyo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2018.12.18. 12:48

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Gumibogyo »

Szevasztok!

Még Novemberben vásároltam egy nikkelezett Alfa G030-at a keleti Gunbox-ban, kiváltottam rá a viselési engedélyt. Mielőtt ezt megtettem volna természetesen lecsekkoltam, hogy rendben van-e minden a fegyverrel, és így is volt: 4-5m-ről Célzott pont fölé hordott picivel kb. 10 centit, nem csettegett, tökéletesen működött ahogyan kell. Tegnap és ma is megjárattam néhány dobnyi lövéssel ( Piros Geco riasztó + 12mm kaucsuk fekete gumilövedék) és mindig volt dobonként legalább 1 db csett, ami csak másodjára ment el. Kipróbáltam csak riasztó tölténnyel ott nem csettegett semmit sem.

Találkozott már valaki hasonló problémával?
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Gumibogyo írta: 2018.12.31. 17:35 Szevasztok!

Még Novemberben vásároltam egy nikkelezett Alfa G030-at a keleti Gunbox-ban, kiváltottam rá a viselési engedélyt. Mielőtt ezt megtettem volna természetesen lecsekkoltam, hogy rendben van-e minden a fegyverrel, és így is volt: 4-5m-ről Célzott pont fölé hordott picivel kb. 10 centit, nem csettegett, tökéletesen működött ahogyan kell. Tegnap és ma is megjárattam néhány dobnyi lövéssel ( Piros Geco riasztó + 12mm kaucsuk fekete gumilövedék) és mindig volt dobonként legalább 1 db csett, ami csak másodjára ment el. Kipróbáltam csak riasztó tölténnyel ott nem csettegett semmit sem.

Találkozott már valaki hasonló problémával?
Ha "tocsogósan" volt betárazva és állt egy ideig, árthatott a szilikonzsír a tölténynek, vagy a csappantyúnak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

gvass1 írta: 2018.12.31. 15:42 "
15mm alutestű fényjelző 3,1g. 2m távolságról mérve 9mm RK indítótöltény és 53mm hosszú vetőcső.
279FPS---11J
293FPS---12J
292FPS---12J"

Jo, de milyen fegyverbol, milyen gyartmanyu riasztoval merve ennyi?

Mert az emelkedesi magassag brutalisan elter attol fuggoen, hogy mibol es mivel lojuk.
Az a nagy és hosszú Alfa 060 :roll: 9mm Walther tőténnyel.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

Dönci62 írta: 2018.12.31. 18:00 Ha "tocsogósan" volt betárazva és állt egy ideig, árthatott a szilikonzsír a tölténynek, vagy a csappantyúnak.
Fura mert ma nekem is volt 2 csett az Alfa G030-cal ami nem jellemző.Éppen ez a jó a revolverben,hogy nem okoz akadást ;)
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Gumibogyo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2018.12.18. 12:48

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Gumibogyo »

Dönci62 írta: 2018.12.31. 18:00

Ha "tocsogósan" volt betárazva és állt egy ideig, árthatott a szilikonzsír a tölténynek, vagy a csappantyúnak.
köszi, igen erre én is gondoltam, viszont volt olyan is amit ott helyben töltöttem be és azzal is ugyanúgy csettegett. :(
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

Thomaster írta: 2018.12.31. 17:13 Úgy tűnik, hogy chucky kolléga személyében új mérőmesterünk van :) és ennek nagyon örülök.



Tehát a Codex az gumizáshoz nem jó.



Ebből meg az látszik, hogy Alfához a Ruag semmivel se rosszabb, mint a Lapua. A fekete dobozos Walther (ami szerintem ugyanaz más címkével) meg gyakorlatilag ugyanúgy teljesített. Úgyhogy van mivel etetnünk a gumisokat.
Rakétázni jó a Codex :mrgreen:
Akarok majd ruha átütési tesztet is méréssel,hogy hány rétegnél mi hogy néz ki :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Ilyen nekem is csinált amikor új volt a G020.
Nálam a hiba oka az volt,hogy a gyári (konzerváló) olaj megfogta az ütöszeget , de egy tisztítás után 5 dobnál 1 hiba sem volt.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: pogessor »

Üdv

Ilyet sem láttam még: csatolt képeken egy alig használt Alfa040 látható, amiből max 2 éves Walther PV patronokat lőttem ki. A patronok vásárlás óta a fegyverben voltak. Egy-két töltény nem ment el elsőre, de másodjára már igen.
Viszont az váratlan fordulat volt, hogy két tölténynek is teljesen leszakadt a hüvelytalpja és a hüvely pedig rendesen beszorult a dobba.. A fegyver működését ez semennyire nem akadályozta, de kicsit ügyeskedni kellett, mire ki tudtam piszkálni a hüvelyeket..
Csatolmányok
Alfa040+WaltherPV 01.
Alfa040+WaltherPV 01.
Alfa040+WaltherPV 02.
Alfa040+WaltherPV 02.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

pogessor írta: 2018.12.31. 18:26 Üdv

Ilyet sem láttam még: csatolt képeken egy alig használt Alfa040 látható, amiből max 2 éves Walther PV patronokat lőttem ki. A patronok vásárlás óta a fegyverben voltak. Egy-két töltény nem ment el elsőre, de másodjára már igen.
Viszont az váratlan fordulat volt, hogy két tölténynek is teljesen leszakadt a hüvelytalpja és a hüvely pedig rendesen beszorult a dobba.. A fegyver működését ez semennyire nem akadályozta, de kicsit ügyeskedni kellett, mire ki tudtam piszkálni a hüvelyeket..
Ohwow, na ilyet se láttam még! Legalábbis ebben a kaliberben, éles .22-es lőszernél volt dolgom ilyen szériával, de azért ez nem semmi.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Gumibogyo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2018.12.18. 12:48

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Gumibogyo »

RatRace írta: 2018.12.31. 18:18 Ilyen nekem is csinált amikor új volt a G020.
Nálam a hiba oka az volt,hogy a gyári (konzerváló) olaj megfogta az ütöszeget , de egy tisztítás után 5 dobnál 1 hiba sem volt.
Kakasurgó beállítása esetleg megoldhatja ezt vajon?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Gumibogyo írta: 2018.12.31. 19:50 Kakasurgó beállítása esetleg megoldhatja ezt vajon?


Egy mondattal felette a megoldas, b+
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Idén új tesztnek vetettem alá az öntöltőket.

Az öntöltők működésére voltam kíváncsi a hőmérsékleti körülményektől függően. Érdekes lett az eredmény.

A normál szobahőmérsékleten, enyhén tújfojtott fegyverek a hidegben is megbízhatóan működtek. Amelyik határon volt Titan riasztóval, az nem 10-ből 2-szer nem töltött újra.

Honnan lehet felismerni az alulfojtottságot? A torkolatláng színéről, és formájáról.
- Amikor vöröses, és szikra szerűen jön ki a csőből, az nem jó.
- Amikor világos sárga, vagy egész fehér, és egy nagy homogén villanásként jellenik meg a csőtorkolatnál, az jó. Az ilyen jelenséget produkáló fegyverek működtek Wadie gázzal is.

Persze öntöltőknél nincs szentírás, vagy csoda módszer. Azok bármikor elakadhatnak. Pláne a törökök! Gyenge minőségű anyagok működnek nagy nyomáson, extrém igénybevétel mellett. Ez az álmos könyvek szerint sem jó párosítás.

A másik érdekes tapasztalat, hogy nem csak a fegyver hőmérséklete az érdekes. A levegő is az! Minél hidegebb a környezeti levegő, mintha annak valamilyen nem lineáris skálája szerint csökkenne a torlónyomás is.

Summázva: Hidegben érdemesebb nagyobb szűkítéssel dolgoztatni a fegyvert.

Persze ennél ez nem játszik! :-)
Ekol lite.jpg
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

Rövid összegzés:

HW 88, fehér kerek dobozos, kék címkés Walther riasztó, 3. lövés után a kimozduló csappantyú elakasztotta.
Ekol Viper 3", 9 mm PAK Wadie CS az első lövés után elakasztotta, elindult előre a műanyag betét, és úgy nekinyomta a hüvelytalpat a tűzfalnak, hogy alig tudtam kinyitni a dobot.
Retay S 2022 három teli tár 9mPAk Titan, utolsó két tárnál táranként egy akadály, csőretöltési hiba.
A PA 63M konverzióm bezzeg már koszosan, és némi akadozást követően a CS-PV kombót, majd utána a két "tisztító" tár Titant hibátlanul vitte. Csak úgy hátravágja a cuccot, hogy kissé megkönnyeztem az óév búcsúztatást.
Egy kiszolgált nyugdíjazott Alfa G030, és egy még aktív G020 volt a két "legunalmasabb", azok riasztóval folyamatosan, hiba nélkül okádták a lángokat. Gázzal még nem próbáltam őket, de most az lesz.
Szóval kezd tele lenni a tököm úgy általában a gázfegyverekkel. Alfával a most kapható gázpatronokkal még teszek pár kísérletet, ha az bejön, lehet benevezek egy sima 020-ra, (bár miért ne lehetne az is G020). Ha nem, akkor Alfa gumizva + Dobrinja, és nem kísérletezek többet gázfegyverrel és patronnal.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

zora írta: 2019.01.01. 03:43 Rövid összegzés:

HW 88, fehér kerek dobozos, kék címkés Walther riasztó, 3. lövés után a kimozduló csappantyú elakasztotta.
Ekol Viper 3", 9 mm PAK Wadie CS az első lövés után elakasztotta, elindult előre a műanyag betét, és úgy nekinyomta a hüvelytalpat a tűzfalnak, hogy alig tudtam kinyitni a dobot.
Retay S 2022 három teli tár 9mPAk Titan, utolsó két tárnál táranként egy akadály, csőretöltési hiba.
A PA 63M konverzióm bezzeg már koszosan, és némi akadozást követően a CS-PV kombót, majd utána a két "tisztító" tár Titant hibátlanul vitte. Csak úgy hátravágja a cuccot, hogy kissé megkönnyeztem az óév búcsúztatást.
Egy kiszolgált nyugdíjazott Alfa G030, és egy még aktív G020 volt a két "legunalmasabb", azok riasztóval folyamatosan, hiba nélkül okádták a lángokat. Gázzal még nem próbáltam őket, de most az lesz.
Szóval kezd tele lenni a tököm úgy általában a gázfegyverekkel. Alfával a most kapható gázpatronokkal még teszek pár kísérletet, ha az bejön, lehet benevezek egy sima 020-ra, (bár miért ne lehetne az is G020). Ha nem, akkor Alfa gumizva + Dobrinja, és nem kísérletezek többet gázfegyverrel és patronnal.
Alapvetően a minőséggel vannak komoly bajok. Nekem többször, többféle fegyverből volt azonos típusom. Nem volt két egyforma darab. Ez a török fegyverekre fokozottan igazak, főleg az utolsó 3 évben gyártottakra!

A töltények dettó ugyanez!

A Wadie gázpatronoknál írtam már, hogy hidegben be kell karcolni a kupakot, mert másképpen hajlamos kitolni azt. Ezt főleg a 80mg CS csinálja. A PV is néha, de az kevésbé hajlamos. Nekem ilyen problémám a jarcolás óta nem volt. A gond az, hogy nehéz megmondani, hogy mennyire is kell bekarcolni. Egy éles késpengével úgy, hogy látható legyen a karcolás.

A sugárvető egyébként szerintem is kiválthatja a gázpisztolyt, csak azzal rendszeresen gyakorolni kell, és töltény ellátottság is nagy kérdés. Bár az utóbbi időben a gáztöltényeké is az. Egy gyártó van, a többi komolytalan, és az az egy is közepes, vagy szar minőséget gyárt.

A gumis télen nekem kérdőjeles, mert a vastag ruházat erősen tompíthatja a viselhető méretű fegyverek energiáját.

Tehát én már gondolkodok valami olyan önvédelmi eszköz koncepción, ami olyan anyagokat használ, ami bárhol megszerezhető, és a működtető berendezése is egyszerű, nagyon megbízható.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

zora írta: 2019.01.01. 03:43 Rövid összegzés:

HW 88, fehér kerek dobozos, kék címkés Walther riasztó, 3. lövés után a kimozduló csappantyú elakasztotta.
Ekol Viper 3", 9 mm PAK Wadie CS az első lövés után elakasztotta, elindult előre a műanyag betét, és úgy nekinyomta a hüvelytalpat a tűzfalnak, hogy alig tudtam kinyitni a dobot.
Retay S 2022 három teli tár 9mPAk Titan, utolsó két tárnál táranként egy akadály, csőretöltési hiba.
A PA 63M konverzióm bezzeg már koszosan, és némi akadozást követően a CS-PV kombót, majd utána a két "tisztító" tár Titant hibátlanul vitte. Csak úgy hátravágja a cuccot, hogy kissé megkönnyeztem az óév búcsúztatást.
Egy kiszolgált nyugdíjazott Alfa G030, és egy még aktív G020 volt a két "legunalmasabb", azok riasztóval folyamatosan, hiba nélkül okádták a lángokat. Gázzal még nem próbáltam őket, de most az lesz.
Szóval kezd tele lenni a tököm úgy általában a gázfegyverekkel. Alfával a most kapható gázpatronokkal még teszek pár kísérletet, ha az bejön, lehet benevezek egy sima 020-ra, (bár miért ne lehetne az is G020). Ha nem, akkor Alfa gumizva + Dobrinja, és nem kísérletezek többet gázfegyverrel és patronnal.
Hát ez szánalom bazmeg... Ha ennyire nincs szerencséd, lehet két Pfeffer KO lenne a legjobb megoldás. Jaaa, az meg szabálytalan?...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Én egy RG77-tel rakétázgattam. Nem sokat, csak olyan 30 birbangert. Még mindig a legjobb zsírkréta ez. Uma .22-es töltényt használtam, az első rakéta kivételével gyújtott mindent, csett nem volt. Pedig a fegyver erősen ridegtartásban van, tegnap realizáltam, hogy a tavalyi stilveszter után csak bedobtam mindenféle tisztítás nélkül a fiókba, aztán teljesen el is feledkeztem róla.
Az Uma .22-es patron viszont olyan szempontból hulladék, hogy annyi hangja sincs, mint egy rendes startpatronnak. A múltkor nem tudom milyen riasztóm volt hozzá, talán SB, de annak volt önmagában is rendes hangja, meg torkolattüze.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Fortitu írta: 2019.01.01. 10:16 Én egy RG77-tel rakétázgattam. Nem sokat, csak olyan 30 birbangert. Még mindig a legjobb zsírkréta ez. Uma .22-es töltényt használtam, az első rakéta kivételével gyújtott mindent, csett nem volt. Pedig a fegyver erősen ridegtartásban van, tegnap realizáltam, hogy a tavalyi stilveszter után csak bedobtam mindenféle tisztítás nélkül a fiókba, aztán teljesen el is feledkeztem róla.
Az Uma .22-es patron viszont olyan szempontból hulladék, hogy annyi hangja sincs, mint egy rendes startpatronnak. A múltkor nem tudom milyen riasztóm volt hozzá, talán SB, de annak volt önmagában is rendes hangja, meg torkolattüze.
6mm start is inditana a raketakat ebbol a fegyobol?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

sodoma írta: 2019.01.01. 10:22 6mm start is inditana a raketakat ebbol a fegyobol?
Persze, van is hozzá, de azt elő se vettem.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

"A gumis télen nekem kérdőjeles, mert a vastag ruházat erősen tompíthatja a viselhető méretű fegyverek energiáját."

Egy osztrák katonai sátorlapot hajtottam 3 rétegbe,hogy felfogja a 12-es gumit.Úgy átszaladt rajta mintha ott sem lenne :shock:
A bőrkabát az ami ellenállóbb de manapság kevesen hordanak.Gondolj vissza milyen kabátot meg alsó ruházatot viselnek a munkatársak?Rendesen meg fogja érezni akit megküldenek egy 30J feletti gumival.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

chucky írta: 2019.01.01. 10:28 "A gumis télen nekem kérdőjeles, mert a vastag ruházat erősen tompíthatja a viselhető méretű fegyverek energiáját."

Egy osztrák katonai sátorlapot hajtottam 3 rétegbe,hogy felfogja a 12-es gumit.Úgy átszaladt rajta mintha ott sem lenne :shock:
A bőrkabát az ami ellenállóbb de manapság kevesen hordanak.Gondolj vissza milyen kabátot meg alsó ruházatot viselnek a munkatársak?Rendesen meg fogja érezni akit megküldenek egy 30J feletti gumival.
Tehát a VÁSZONRA! leadta az energiáját a fegyver. UTÁNA?

A revenge nekem a 2cm-es fenyőlapot durrantotta át így. De utána nulla nyomot hagyott. A lap teljesen elemésztette a 100J-t. Tehát az biztos, hogy a támadó kabátjának fog fájni a lövés, de utána bennem kérdőjelk vannak. Rengeteg orosz éles szitus video van, ahol közvetlen közelről testre adtak le lövéseket 40-50J-os 12-es gumikkal. Olyan nagyon azért nem álltak meg a támadók. Fejlövésnél igen, de az nem gyengén rizikós.

Nem mondom, hogy nem hat a gumi, sőt! Ellenben én a gáz hatását többre értékelem. Télen gumival lehet, hogy a lábra lőtt gumis lövések esetleg hatásosabbak lehetnek, mert ott csak egy farmert kell lekűzdeni...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

Martin Riggs írta: 2019.01.01. 11:01 Tehát a VÁSZONRA! leadta az energiáját a fegyver. UTÁNA?

A revenge nekem a 2cm-es fenyőlapot durrantotta át így. De utána nulla nyomot hagyott. A lap teljesen elemésztette a 100J-t. Tehát az biztos, hogy a támadó kabátjának fog fájni a lövés, de utána bennem kérdőjelk vannak. Rengeteg orosz éles szitus video van, ahol közvetlen közelről testre adtak le lövéseket 40-50J-os 12-es gumikkal. Olyan nagyon azért nem álltak meg a támadók. Fejlövésnél igen, de az nem gyengén rizikós.

Nem mondom, hogy nem hat a gumi, sőt! Ellenben én a gáz hatását többre értékelem. Télen gumival lehet, hogy a lábra lőtt gumis lövések esetleg hatásosabbak lehetnek, mert ott csak egy farmert kell lekűzdeni...
Ja de a ruházat nem egy merev anyag.A ruházat elkezd nekifeszülni a testnek és ha nem is szakad át a ruha attól még leadja a becsapódási energiát ami nagyon fájdalmas lesz.Az airsoft 1-2J-os találat is mennyire fáj ruhán keresztül?Persze a gumis mellé is jó ha van deo vagy egyéb.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Fortitu írta: 2019.01.01. 10:16 Én egy RG77-tel rakétázgattam. Nem sokat, csak olyan 30 birbangert. Még mindig a legjobb zsírkréta ez. Uma .22-es töltényt használtam, az első rakéta kivételével gyújtott mindent, csett nem volt. Pedig a fegyver erősen ridegtartásban van, tegnap realizáltam, hogy a tavalyi stilveszter után csak bedobtam mindenféle tisztítás nélkül a fiókba, aztán teljesen el is feledkeztem róla.
Az Uma .22-es patron viszont olyan szempontból hulladék, hogy annyi hangja sincs, mint egy rendes startpatronnak. A múltkor nem tudom milyen riasztóm volt hozzá, talán SB, de annak volt önmagában is rendes hangja, meg torkolattüze.
Pontosítás: a patron dobozán "Walther" felirat szerepel (=Uma).
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

chucky írta: 2019.01.01. 11:31 Ja de a ruházat nem egy merev anyag.A ruházat elkezd nekifeszülni a testnek és ha nem is szakad át a ruha attól még leadja a becsapódási energiát ami nagyon fájdalmas lesz.Az airsoft 1-2J-os találat is mennyire fáj ruhán keresztül?Persze a gumis mellé is jó ha van deo vagy egyéb.
Ok, hogy fáj valami. Az is ok, hogy rázogatod utána a végtagod. De itt nem ez a cél. A cél az, hogy a támadó támadási szándékát törjük le. Amihez kevés egy dongócsípés szerű fájdalom. Az egy pillanatra blokkol, aztán az addrenalin miatt megint mozog az illető. Itt fájdalom sokkot kell előidézni, ami átmenetileg bénítja a mozgását.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

chucky írta: 2019.01.01. 11:31 Ja de a ruházat nem egy merev anyag.A ruházat elkezd nekifeszülni a testnek és ha nem is szakad át a ruha attól még leadja a becsapódási energiát ami nagyon fájdalmas lesz.Az airsoft 1-2J-os találat is mennyire fáj ruhán keresztül?Persze a gumis mellé is jó ha van deo vagy egyéb.
Csomó lőszergyártónak vannak lőszer/lövedék tesztjeik a youtube-on. Ott is azzal teszelnek, hogy a balliszitkai zselé elé több réteg ruha anyagot pakolnak, úgy lőnek rá, és úgy mérik meg a behatolást a zselébe.
Gumilövedéknél nyilván nem szempont a behatolás, sőt pont annak az elkerülése a cél. De nemtom, talán lehetne úgy mérni gumissal is, hogy kifeszített ruházaton (pl régi nadrág) keresztül lőve mérni meg a gumigolyó energiáját? Csak hangosan gondolkodom.

Amúgy meg ezen a videón Gvassék meglövöldöztek egy alanyt lövedékálló mellényben 50 joule erejű gumis pisztollyal, és eléggé látványos volt a hatása így is!

https://www.youtube.com/watch?v=WX5xoCAnd6k
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2019.01.01. 12:15 Csomó lőszergyártónak vannak lőszer/lövedék tesztjeik a youtube-on. Ott is azzal teszelnek, hogy a balliszitkai zselé elé több réteg ruha anyagot pakolnak, úgy lőnek rá, és úgy mérik meg a behatolást a zselébe.
Gumilövedéknél nyilván nem szempont a behatolás, sőt pont annak az elkerülése a cél. De nemtom, talán lehetne úgy mérni gumissal is, hogy kifeszített ruházaton (pl régi nadrág) keresztül lőve mérni meg a gumigolyó energiáját? Csak hangosan gondolkodom.

Amúgy meg ezen a videón Gvassék meglövöldöztek egy alanyt lövedékálló mellényben 50 joule erejű gumis pisztollyal, és eléggé látványos volt a hatása így is!

https://www.youtube.com/watch?v=WX5xoCAnd6k
Gvass pont nem volt ott, de amúgy ezen is az látszik, hogy bár fáj, meg valószínűleg nem kérne többet, de azért ez nem KO hatás. Hozzáteszem a gumisoktól ez nem is várható el, hiszen sokszor még egy éles találat után is harcképes marad az ellen, ha csak fájdalom van. Ha több tapasztalat összegyűlik, akkor ezen az állásponton még lehet változtatok, de egyelőre úgy találgatok, hogy lábra lövésnek gumival több értelme van, ha vastag kabát van a támadón. Ez persze nehezebb, de nekem személy szerint, meg másnak is az ördögszekeres teszten ez simán ment.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: bel »

TotoHU írta: 2019.01.01. 12:15Csomó lőszergyártónak vannak lőszer/lövedék tesztjeik a youtube-on. Ott is azzal teszelnek, hogy a balliszitkai zselé elé több réteg ruha anyagot pakolnak, úgy lőnek rá, és úgy mérik meg a behatolást a zselébe.
Szia,

Igen, 1987 ota a szabvany FBI meresi eljarasnak is resze ez.

Bel
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Fortitu írta: 2019.01.01. 12:50 Gvass pont nem volt ott, de amúgy ezen is az látszik, hogy bár fáj, meg valószínűleg nem kérne többet, de azért ez nem KO hatás. Hozzáteszem a gumisoktól ez nem is várható el, hiszen sokszor még egy éles találat után is harcképes marad az ellen, ha csak fájdalom van. Ha több tapasztalat összegyűlik, akkor ezen az állásponton még lehet változtatok, de egyelőre úgy találgatok, hogy lábra lövésnek gumival több értelme van, ha vastag kabát van a támadón. Ez persze nehezebb, de nekem személy szerint, meg másnak is az ördögszekeres teszten ez simán ment.
Az éles lövéseknek teljesen más a fiziológiája, azt ne keverjük ide.

Sok esetben az éles lövés nem vált ki erős fájdalmat a mély roncsolás okozta gerinc-sokk miatt. A gumi viszont pont a fájdalommal működik. Pont ezért értelmetlen az energiafokozás egy határon túl.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Egy kis gaz-riaszto szemelyes tapasztalat:

HW88SA: viszonylag keveset lottem vele, 100 korul nagyjabol 14 ev alatt. Ebbol 2 csett volt. Ez %-osan eleg rosszul hangzik, de egybol hozzateszem, hogy volt egy ropke 3 ev, amig a napi viseles mellett nem volt megtakaritva, ezutan 7 sutesbol az elso ketto volt csett (ertelem szeruen a 6. es 7. a korbefordulas utan ismet megprobalva). Azota figyelek ra, hogy legalabb minden 2. evben megtakaritsam alaposabban (fektisztitoval), es legalabb fel evente a zsebpiszok zomet eltavolitsam (erre eleg 1-2 riasztotoltenyt elloni, ez atmozgatja a szerkezetet). Tehat amiota ilyen jol banok vele, azota nem volt vele csett. Termeszetesen akadaly soha nem volt vele.

FEG GRP: ezzel sem lottem tul sokat, az elmult 18 evben 200 korul.
Ezzel nagyjabol 20-30 lovesenkent volt egy akadaly, amit egyszeru toltotfogassal el lehet haritani.

A 2018-as tapasztalat boven kevesebb annal, mint hogy barmi statisztikai kovetkeztetest le lehetne belole vonni:
HW88SA: kb. 10 loves, hibatlan
FEG GRP: kb. 20 loves, hibatlan
VZ61: kb. 10 loves utan egy akadaly.
Termeszetesen mindegyik riasztoval, egyik se gazzal (annak nem orultek volna a rendorok :-)).

Bel
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2019.01.01. 10:08 Hát ez szánalom bazmeg... Ha ennyire nincs szerencséd, lehet két Pfeffer KO lenne a legjobb megoldás. Jaaa, az meg szabálytalan?...
A forgók esetében egyik hibát sem a fegyver, hanem a patron okozta. Megpróbálom majd a most kapható Victory PV-t, aztán kiderül mi marad önvédelemre.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

zora írta: 2019.01.01. 13:54 A forgók esetében egyik hibát sem a fegyver, hanem a patron okozta. Megpróbálom majd a most kapható Victory PV-t, aztán kiderül mi marad önvédelemre.
Az öntöltőknél is jellemzőbb a töltényhiba okozta akadály, csak ott a töltő-ürítő mozgás okán sokszor nehéz reprodukálni a pontos hibát.

Legtöbbször az akadályt az elégtelen torlónyomás, vagy a hibásan kinyíló kupak okozza. A harmadik fő faktor a koszolódás. Ez is jellemzően az új fegyvereknél fordul elő. Öntöltőknél igazából az első 10-20 lövés sokszor nem mutatja meg a fegyver későbbi viselkedését. Jellemzően kell az 50 tisztítás nélküli lövés mire minden a helyére kopik.

Nekem pl a Retay S2022 az első doboz után kezdett el rendesen muzsikálni. Addig volt táranként egy akadály. (Két tár volt ilyen. A harmadik negyedik már hibamentes volt)

Aztán volt már olyan török fegyverem amelyik megvásárlásától jól működött, sosem hibázott...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Nekem az utobbi 3-4 honapban meglepoen kellemes tapasztalataim voltak gazpisztoly-teszteles soran, es ez also hangon 5-6-fele tipust es 4-500 lovest jelent.

Egeszen olcso szutykok is meltoztattak mukodni, meg a teljesen uj, piacon most megjelent modellek is, amik faszan mukodtek.

Voltak negativumok, es par figyelemremelto megfigyeles is.
- a nagyobb, nehezebb szanos darabok (desszertsas klonok pl) az elso 10-20 loves a szuz uj fegyvernel kellett a bekopashoz, surlodascsokkenteshez, csak aztan kezdett el uzemelni
- volt olyan tipus, aminel a nyomorult torok 1 mm-rel kisebb szukitest tekert be mint az elozo szerianal, ezert bevizsgalasnal deformalodott vagy leszakadt a szan - aztan kiderult, hogy a szukites nelkul IS tokeletesen mukodik normal riasztoval is.
- az elso lovesnel, ha olajos a csofurat (es sokan azt is telifujjak, mert jo otletnek tunik), az jellemzoen elso lovesnel akadalyt okoz ontoltonel, kioltja, kihuti az egestermekgazokat.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
szabotom81
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:28
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: szabotom81 »

Ilyen töltényt se láttam még, volt némi hiányérzetem :lol:
töltény.jpg
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

szabotom81 írta: 2019.01.01. 15:27 Ilyen töltényt se láttam még, volt némi hiányérzetem :lol:
töltény.jpg

áááhhhh, biztosan fegyverhiba lesz az! :twisted: :twisted: :twisted:
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Gumibogyo írta: 2018.12.31. 17:35 Szevasztok!

Még Novemberben vásároltam egy nikkelezett Alfa G030-at a keleti Gunbox-ban, kiváltottam rá a viselési engedélyt. Mielőtt ezt megtettem volna természetesen lecsekkoltam, hogy rendben van-e minden a fegyverrel, és így is volt: 4-5m-ről Célzott pont fölé hordott picivel kb. 10 centit, nem csettegett, tökéletesen működött ahogyan kell. Tegnap és ma is megjárattam néhány dobnyi lövéssel ( Piros Geco riasztó + 12mm kaucsuk fekete gumilövedék) és mindig volt dobonként legalább 1 db csett, ami csak másodjára ment el. Kipróbáltam csak riasztó tölténnyel ott nem csettegett semmit sem.

Találkozott már valaki hasonló problémával?
Ütőszegház lehet, hogy a kiteredett egy kicsikét. Sztem, azt is nézd meg.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

szabotom81 írta: 2019.01.01. 15:27 Ilyen töltényt se láttam még, volt némi hiányérzetem :lol:
töltény.jpg
Meglógott a beszúró kés elől, vagy túlzásba vitték a beszúrást. 😃

Hosszra azonos egészséges társaival? 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

szabotom81 írta: 2019.01.01. 15:27 Ilyen töltényt se láttam még, volt némi hiányérzetem :lol:
töltény.jpg
Nem tudom hányadszor néztem meg a képet, mire rájöttem, hogy mi a gáz :D
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

zora írta: 2019.01.01. 03:43 Rövid összegzés:

HW 88, fehér kerek dobozos, kék címkés Walther riasztó, 3. lövés után a kimozduló csappantyú elakasztotta.
Ekol Viper 3", 9 mm PAK Wadie CS az első lövés után elakasztotta, elindult előre a műanyag betét, és úgy nekinyomta a hüvelytalpat a tűzfalnak, hogy alig tudtam kinyitni a dobot.
Retay S 2022 három teli tár 9mPAk Titan, utolsó két tárnál táranként egy akadály, csőretöltési hiba.
A PA 63M konverzióm bezzeg már koszosan, és némi akadozást követően a CS-PV kombót, majd utána a két "tisztító" tár Titant hibátlanul vitte. Csak úgy hátravágja a cuccot, hogy kissé megkönnyeztem az óév búcsúztatást.
Egy kiszolgált nyugdíjazott Alfa G030, és egy még aktív G020 volt a két "legunalmasabb", azok riasztóval folyamatosan, hiba nélkül okádták a lángokat. Gázzal még nem próbáltam őket, de most az lesz.
Szóval kezd tele lenni a tököm úgy általában a gázfegyverekkel. Alfával a most kapható gázpatronokkal még teszek pár kísérletet, ha az bejön, lehet benevezek egy sima 020-ra, (bár miért ne lehetne az is G020). Ha nem, akkor Alfa gumizva + Dobrinja, és nem kísérletezek többet gázfegyverrel és patronnal.
Bezzeg a nagy lóbaszó Zoraklokk, sem gázzal, sem rijjasztoval nem akad, csak osztja a "halált"...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

zora írta: 2019.01.01. 03:43 Rövid összegzés:

HW 88, fehér kerek dobozos, kék címkés Walther riasztó, 3. lövés után a kimozduló csappantyú elakasztotta.
....
A PA 63M konverzióm bezzeg már koszosan, és némi akadozást követően a CS-PV kombót, majd utána a két "tisztító" tár Titant hibátlanul vitte. .....
nem kísérletezek többet gázfegyverrel és patronnal.
Ezek szerint szerencsém van a 88-assal, tökéletesen működik. (Nem is szeretném eladni!)

PA63S: minden 3.-4. tárnál egy kivetési hiba, egyébként rendben ment a halálboltos akciós Victoryval. Végre ellőtt is lett belőle, magasabb a lőportöltete, mint a hasonmás Tytannak, jobban is működött mint azzal. Nem is igazi "PÉÁ", ami nem akad el :).
pak.jpg
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

The Gent írta: 2019.01.01. 17:35 Bezzeg a nagy lóbaszó Zoraklokk, sem gázzal, sem rijjasztoval nem akad, csak osztja a "halált"...
A Z917 brutálisan agyon van fojtva. Ettől volt egy széria ami szánreptető képességekkel bírt. A mostaniak állítólag nem ilyenek már.

Egyébként a Z918, és a 2918 kivételével szinte minden Zoraki öntöltő brutál megbízhatóan működik gázzal, és riasztóval is. Valamint mind örök mint a nyomorúság. Nekem még egyet sem sikerült tönkretennem, pedig van már köztük 10+ éves, első szériás pisztolyom, ami 1500+++ lövésen túl van, és többet lőtt mindenféle toldatból mindenféle lövedéket, mint sima riasztót... Valamint az egyetlen török gyártó, ahol az acél nem valami spiáter keménységű, gyalázatos bilivasat jelent, amiből még budikilincset sem csinálnék!!! Minőségre is a legkisebb ingadozást tapasztaltam náluk. Talán nem véletlen, hogy a németek is veszik mint a cukrot!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Holnap megyek perverzkedni a BRFK igrendre.

Még valaki? 😃
IMG_20190101_201556.jpg
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Martin Riggs írta: 2019.01.01. 19:55 A Z917 brutálisan agyon van fojtva. Ettől volt egy széria ami szánreptető képességekkel bírt. A mostaniak állítólag nem ilyenek már.

Egyébként a Z918, és a 2918 kivételével szinte minden Zoraki öntöltő brutál megbízhatóan működik gázzal, és riasztóval is. Valamint mind örök mint a nyomorúság. Nekem még egyet sem sikerült tönkretennem, pedig van már köztük 10+ éves, első szériás pisztolyom, ami 1500+++ lövésen túl van, és többet lőtt mindenféle toldatból mindenféle lövedéket, mint sima riasztót... Valamint az egyetlen török gyártó, ahol az acél nem valami spiáter keménységű, gyalázatos bilivasat jelent, amiből még budikilincset sem csinálnék!!! Minőségre is a legkisebb ingadozást tapasztaltam náluk. Talán nem véletlen, hogy a németek is veszik mint a cukrot!
Eléggé faszanyosak a Zorakillerek, van korai kiadású 914-es,906-os,is a birtokomban, most meg egy újabb kiadású a Zoraklokk, sajnos ezen már nincsen billentyű biztosító, de működik ez is mindennel, brutális a anyagvastagsag, precíz a kidolgozás... Sztem a török gyártók Mercedese...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
szabotom81
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:28
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: szabotom81 »

Martin Riggs írta: 2019.01.01. 17:27 Meglógott a beszúró kés elől, vagy túlzásba vitték a beszúrást. 😃

Hosszra azonos egészséges társaival? 😃
Ugyanolyan hosszú
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Végül a szilveszteri Retay összegzés.

Retay S2022. (Sig Sauer SP2022 replika)
- 32lövés Titan riasztóval. Nem volt hiba.
- 10 lövés wadie 9mm PAPV, CS patronokkal. Nem volt hiba

Retay 17. (Glock replika)
- 14 lövés kitekert szűkítővel, Titan riasztóval: 2 akadály. Egy kivetési, egy töltési hiba
- 14 lövés betekert 4-es szűkítővel, Tuitan riasztóval. Nulla hiba
-5 lövés Wadie gáztölténnyel, utolsónál kicsit komótosan esett ki belőle a hüveky. Nem vagyok benne biztos, hogy újratölt, ha vén még benne... A szánakasztó mindenesetre működött.

Retay PT24
- 14 lövés Titan riasztóval, gyári 4-es szűkítéssel. Hiba nélkül működött.
- 14 tavaly lejárt Wadie gázpatron. 2db ajadály. Sistergő hangok, töltény meg sem mozdult. 2db CS töltény toták be volt dögölve. A többi változatos hangokkal, de kimentek.

Ekol Viper Lite.
-18 lövés tavaly, és azelőtt lejárt gázpatronokkal. 1db csett volt, az másodjára lassan, sisteregve elment. (Döglött volt a töltény.)

12 lövés Titan riasztóval. Egy csett volt. (Retkes volt már a dob mint állat!)

Retay 84FS (Beretta 84FS replika)
- 3 lövés után eltettem. 3 akadály. Előtte lőtéren ugyanabból a dobozból hibátlanul ellőtt 16-ot. Valószínűleg a hideg tett be neki. Nyáron újra próbálom.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Válasz küldése