Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

AndyA írta: 2023.03.08. 08:02 Ja, és otthonvédelemre is kiváló, mert a lapos végű, henger formájú lövedék a testben elkezd bukdácsolni, és masszív sebcsatornát okoz.
Erről erősen eltérnek a vélemények. Van aki az alacsony átütése miatt ajánlja otthonvédelemre. És sok kritika éri a lepkefing teljesítményt - tipikus WC load messze 200 Joule alatt van , a rendes .38-as 400+, vagy a .357 Magnum 700+ jouljához képest.

De a lényeg, hogy a való életben szinte kizárólag céllövészetre használjuk. Kib. pontos, és könnyen értékelhető, szép kerek lyukat üt a papíron. Erre való :)
E4498F00-6E16-450A-833E-DA59D0C2DDD5.jpeg
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

AndyA írta: 2023.03.08. 08:02 Ja, és otthonvédelemre is kiváló, mert a lapos végű, henger formájú lövedék a testben elkezd bukdácsolni, és masszív sebcsatornát okoz.
Nem így működik.
Alacsony a hátrarugasa tehát jól kezelhető lesz tolra fegyver, a lövedék pedig lapos fej miatt csúnyán vágott éles szélű sebcsatornat alakít ki, mert nem tolja félre a szöveteket, mint az fmj lövedékek, emellett az penetracioja megfelel a legjobb onvedelmi lőszereknek.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Trailm írta: 2023.03.08. 08:10 Tényleg szép nyomot hagy a lapon . :-)
Csak nem mindig ott, ahol szeretném... :-(

:D
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2023.03.08. 08:11 Erről erősen eltérnek a vélemények. Van aki az alacsony átütése miatt ajánlja otthonvédelemre. És sok kritika éri a lepkefing teljesítményt - tipikus WC load messze 200 Joule alatt van , a rendes .38-as 400+, vagy a .357 Magnum 700+ jouljához képest.

De a lényeg, hogy a való életben szinte kizárólag céllövészetre használjuk. Kib. pontos, és könnyen értékelhető, szép kerek lyukat üt a papíron. Erre való :)

E4498F00-6E16-450A-833E-DA59D0C2DDD5.jpeg
Wadcutterek közt is nagy különbség van, igazából ez csak egy lövedékformát jelent. Attól függően, hogy mit pakolnak mögé, lehet, hogy éppcsak elvánszorog a papírig, de lehet izmos is.
Jelen tudásom szerint a hazai viszonyok közt (tilos az önvédelmi lőszer) revolverbe egy minél erősebb verziót én jó választásnak tartok.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Petya357 írta: 2023.03.08. 08:11 Erről erősen eltérnek a vélemények. Van aki az alacsony átütése miatt ajánlja otthonvédelemre. És sok kritika éri a lepkefing teljesítményt - tipikus WC load messze 200 Joule alatt van , a rendes .38-as 400+, vagy a .357 Magnum 700+ jouljához képest.

De a lényeg, hogy a való életben szinte kizárólag céllövészetre használjuk. Kib. pontos, és könnyen értékelhető, szép kerek lyukat üt a papíron. Erre való :)

E4498F00-6E16-450A-833E-DA59D0C2DDD5.jpeg
A való világban kedvelt onvedelmi lőszer.
A teljesítménye pedig egyik legjobb kompromisszum erre célra.
Az egyik legreszletesebb cikk a témában.
https://revolverguy.com/wadcutters-for-self-defense/
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2023.03.08. 08:17 Wadcutterek közt is nagy különbség van, igazából ez csak egy lövedékformát jelent. Attól függően, hogy mit pakolnak mögé, lehet, hogy éppcsak elvánszorog a papírig, de lehet izmos is.
Jelen tudásom szerint a hazai viszonyok közt (tilos az önvédelmi lőszer) revolverbe egy minél erősebb verziót én jó választásnak tartok.
Ja, de akkor külön keresni kell - vagy tölteni ;) a gyáriak szinte kizárólag nagyon nagyon gyengék.

Egyébként Elmer Keith - nyugodjon békében - annó a semiwadcuttert tartotta optimálisnak. Az még a modern hollow pointok kora előtt volt -és ha belegondolunk, akkor jogilag pont ugyanott vagyunk az idióta szabályozásunkkal. A semiwadcuttert ráadásul gyorstöltővel is lehet a fegyverbe tölteni - a sima WC ebből a szempontból sem ideális.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2023.03.08. 08:25 Ja, de akkor külön keresni kell - vagy tölteni ;) a gyáriak szinte kizárólag nagyon nagyon gyengék.

Egyébként Elmer Keith - nyugodjon békében - annó a semiwadcuttert tartotta optimálisnak. Az még a modern hollow pointok kora előtt volt -és ha belegondolunk, akkor jogilag pont ugyanott vagyunk az idióta szabályozásunkkal. A semiwadcuttert ráadásul gyorstöltővel is lehet a fegyverbe tölteni - a sima WC ebből a szempontból sem ideális.
Igen, mint ahogy a normál/valódi/JHP önvédelmi lőszeredet is tesztelni illik a fegyveredből. Lehet találni a piacon erősebbeket, de persze a töltés ezt a kérdést hamar rövidre zárná.
Egy modern expanzív 357 mellett persze én is idejétmúlt koncepciónak tartom, de vannak tagadhatatlan előnyei még akkor is, pl ha valaki nem tudja uralni a 357-est rendesen. A mi itthoni világunkban az alacsony átütés ami nyomós érv, mert egy lőtéri gyakorlásra szánt FMJ az bizony több emberen is átszalad, ez pedig a formája és alacsony energiája miatt megáll időben.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: layman »

Janusz írta: 2023.03.07. 23:55 A 9mm-es Lugerért próbáld meg a vadászkürtöt, Gazdagréten! 124.- a magtech/1000 db-nál. Eddig mindig kiszolgált, de biztos, ami biztos, hívd előtte!
Legutóbb én is nála akartam venni, de mivel nem volt keret 1000db-ra kicsit hisztikézett hogy akkor meg kell bontania és hívjam ekkor meg akkor aztán majd meglátja, így elengedtem.
Végül Budaörsön a Vadmacskában vettem pár forintért drágábban S&B-t, sőt a .22-es olcsóbb is volt mint Ferinél....
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Petya357 írta: 2023.03.08. 08:25 Ja, de akkor külön keresni kell - vagy tölteni ;) a gyáriak szinte kizárólag nagyon nagyon gyengék.

Egyébként Elmer Keith - nyugodjon békében - annó a semiwadcuttert tartotta optimálisnak. Az még a modern hollow pointok kora előtt volt -és ha belegondolunk, akkor jogilag pont ugyanott vagyunk az idióta szabályozásunkkal. A semiwadcuttert ráadásul gyorstöltővel is lehet a fegyverbe tölteni - a sima WC ebből a szempontból sem ideális.
A gyárinak is elég a teljesítménye, ha nagyobb lenne átütne.
A pontosság és elegendő penetracio ami dönt, és nem az hogy mekkora energia pattog a fickó mögött még a betonon.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

kalasnyikov nem lovi at a sint, semmi nem lovi at :shock:
https://www.youtube.com/watch?v=wNx7yiQef4I
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

HCZoli írta: 2023.03.07. 18:05 Tárból sose elég :)
Maci22hun írta: 2023.03.07. 16:00 Nem rossz stratégia :)
Egyébként mi a véleményetek +2 tárfenekes tárakról?
17 helyett 19 lőszer, bár kicsit ortopédan néz ki a kilógó tárfenék. (G45)
Versenyen egyféle tárat érdemes használni?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Maci22hun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2019.07.08. 23:30

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Maci22hun »

Attól függ milyen szakágban használod a pisztolyt. IDPA-ba a pluszos tárral nem fér bele. IPSC-be ha indulsz oda jó a pluszos tár, Steelre is, rapidra és SAS-ra is.
A többi ízlés kérdése :)
WildBear23 írta: 2023.03.08. 17:06 Egyébként mi a véleményetek +2 tárfenekes tárakról?
17 helyett 19 lőszer, bár kicsit ortopédan néz ki a kilógó tárfenék. (G45)
Versenyen egyféle tárat érdemes használni?
Maci22hun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2019.07.08. 23:30

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Maci22hun »

Mondjuk szubjektív, illetve én minden fegyveremre vettem lámpát mert tetszik :) , de szerintem jól néz ki a hosszú tárral a Glock is.
DD5D4F2C-84DB-49A6-94CB-2064B1B69BED.jpeg
WildBear23 írta: 2023.03.08. 17:06 Egyébként mi a véleményetek +2 tárfenekes tárakról?
17 helyett 19 lőszer, bár kicsit ortopédan néz ki a kilógó tárfenék. (G45)
Versenyen egyféle tárat érdemes használni?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2023.03.08. 17:06 Egyébként mi a véleményetek +2 tárfenekes tárakról?
17 helyett 19 lőszer, bár kicsit ortopédan néz ki a kilógó tárfenék. (G45)
Versenyen egyféle tárat érdemes használni?
Mihez kell?
Ha esztétikai kérdés, vagy “csak”, akkor döntsd el Te ;)

Ha funkcionális, akkor pedig meg kell határozni a sportágat. Hogy mire LEHET, azt leírta maci22hun.
Hogy mire HASZNOS? Szerintem csak IPSCre, a többire nem. Sőt IPSCre sem az igazi, mert akkor pont hogy nem indulhatsz Prod divízióban. Steelre is tök felesleges, ha eleve 5+ tárban gondolkodsz. Igazából több helyen gond, mint ahol nem. Ha veszel is ilyen +2 tárad, akkor is legyen minimum 3 db sima tárad!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

WildBear23 írta: 2023.03.08. 17:06 Egyébként mi a véleményetek +2 tárfenekes tárakról?
17 helyett 19 lőszer, bár kicsit ortopédan néz ki a kilógó tárfenék. (G45)
Versenyen egyféle tárat érdemes használni?
Többiek már lerták, hogy a szakág/divízió szabályok tudják korlátozni a fegyver méretét behelyezett tárral.
A másik kérdésre a válasz: ha teheted, egy féle tárat használj mivel akkor egy féle dolgot kell megtanítani az izmoknak.
Amikor Shadow-val lőttem akkor IDPA-n lapos tárfenék volt IPSC-n pedig a plus2-es gyári és bizony oda oda csíptem az ujjamat a tártalp és a markolat közé.

A kérdés mindig az, hogy mit akarsz, mi a cél: ha jól érezni magad akkor mindegy mit használsz, ha "versenyző" szeretnél lenni és az eredményre mész rá, akkor egyféle tár és jól beszárazolva a tárcsere.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára HCZoli 2023.03.08. 19:08-kor.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Glock tárak. Kb. legolcsóbb tárak. Ha megengedheted magadnak akkor legyenek verseny és mókatáraid is.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

Maci22hun írta: 2023.03.08. 17:22IPSC-be ha indulsz oda jó a pluszos tár
IPSC-ben Glock-kal leginkább production divízióban érdemes elindulni, ott meg legfeljebb 15(+1) lőszer lehet a táradban. Standard-ben meg a gyári +2-es tárfenékkel amúgy sem fér bele a pisztoly (G17) a dobozba (ilyennel viszont igen és ezzel ráadásul +3 fér bele).
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

aksurv írta: 2023.03.08. 19:04 Glock tárak. Kb. legolcsóbb tárak. Ha megengedheted magadnak akkor legyenek verseny és mókatáraid is.
Köszi mindenkinek!

Beszerzésre van jobb forrás, mint az egun?
Ott 27 EUR a Gen5 G17 tár.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2023.03.08. 20:27 Köszi mindenkinek!

Beszerzésre van jobb forrás, mint az egun?
Ott 27 EUR a Gen5 G17 tár.
A hazai forgalmazónál 15k huf.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

WildBear23 írta: 2023.03.08. 20:27 Köszi mindenkinek!

Beszerzésre van jobb forrás, mint az egun?
Ott 27 EUR a Gen5 G17 tár.
Szia
Glock shopban mennyi most?
Meg lehet állapodni velük tuti!
Vannak ott használt tárak is, amiknek semmi baja.
Ráadásul ez ugye eszi a régi tarakat is.
Hívd fel őket.
Egyébként árban az egun az tényleg nagyon occó.
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Fortitu írta: 2023.03.08. 20:31 A hazai forgalmazónál 15k huf.
Jaja, ott néztem először.
Egunról azért olcsóbb (kb. 10k huf)

Kolonics írta: 2023.03.08. 20:33 Szia
Glock shopban mennyi most?
Meg lehet állapodni velük tuti!
Vannak ott használt tárak is, amiknek semmi baja.
Ráadásul ez ugye eszi a régi tarakat is.
Hívd fel őket.
Egyébként árban az egun az tényleg nagyon occó.
Köszi, megkérdezem őket, hogy használt mennyiért van.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Janusz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2022.02.08. 21:24

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Janusz »

layman írta: 2023.03.08. 08:39 Legutóbb én is nála akartam venni, de mivel nem volt keret 1000db-ra kicsit hisztikézett hogy akkor meg kell bontania és hívjam ekkor meg akkor aztán majd meglátja, így elengedtem.
Végül Budaörsön a Vadmacskában vettem pár forintért drágábban S&B-t, sőt a .22-es olcsóbb is volt mint Ferinél....
Igen, ha bontani kell a dobozt, azt nem kedveli, én is tapasztaltam már nem 1x!
Ha a megtech/S&B között (9X19) kellene választani, Te melyiket javasolnád, főleg hogy Budaörsön lakom! :)
Azért kérdezem, mert az utoljárat vett magtech csinált néha furcsaságokat, bár lehet én bénáztam el.....
Janusz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2022.02.08. 21:24

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Janusz »

Petya357 írta: 2023.03.08. 03:04 +1 Vadászkürtre. +1 Felhívni előtte-re.

Magtech 9x19-et korábban sokat vettem tőle, mindig ott volt a legjobb ár.
Fiocchi .38 -ast azt hozatni kellett, mert Ferinél nem mindig van készleten. Magtech szokott néha lenni.

A Frommerben mindig minden van, és jó választékban - de drága. ,38 LWCben nekem a Fiocchi vált be nagyon. A S& B sem rossz. Magtech elmegy de nem ugyanolyan pontos (az én fegyveremből) - sörösdobozra/dinamikusra persze tökmindegy, de pontlövésztre nem mindegy.

A helyedben vennék a Frommerben 1-1 dobozzal minden létező .38 LWCből, kipróbálnám mint szeret a revolver, és utána abból egy ládával ami bevált, onnét ahol a legeslegolcsóbb. 1000 db egyben mindig olcsóbb, mint kisebb tételben.

9x19 ből bátran vennék mindenféle próbálgatás nélkül akármennyit - eddig senkit sem halottam panaszkodni Magtechre. Darabszámkorlátra persze figyelni.
Én pedig pont azt szerettem volna kérdezni, hogy van-e valamilyen minőségbeli (pontosság) különbség a 9X19 lőszereknél, illetve hogy kinek mi vált be és pont azért, mert az utoljára vett magtech-nél, egy-egy lőszer néha nagyon komoly visszarúgást produkál! Lehet én vagyok a béna, ez sem kizárt..!
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Janusz írta: 2023.03.08. 21:33 Igen, ha bontani kell a dobozt, azt nem kedveli, én is tapasztaltam már nem 1x!
Ha a megtech/S&B között (9X19) kellene választani, Te melyiket javasolnád, főleg hogy Budaörsön lakom! :)
Azért kérdezem, mert az utoljárat vett magtech csinált néha furcsaságokat, bár lehet én bénáztam el.....
Kevesebb mint egy kartont venni - enyje… ez csak akkor elfogadható indok, ha tömegközlekedéssel érkezik az ember, mert a 13,5 kg az mégiscsak 13,5 kg… :D

A cseh S&B egyértelműen jobb, pl tisztábban égő lőport használnak. Egyik ismerősöm Bull 1911-je kényes a szennyezésre, ezért kizárólag S&Bvel eteti. De a brazil Magtechhel sincs gond. Sok ezret lőttem el, minden gond nélkül.

Ami inkább kerülendő, az a (szlovák?) STV Skorpió 9x19 lőszer. Ez se vállalhatatlan, de azért 1000-ból minimum egy híba. Az ártalmatlan csettől (volt ilyenen) egészen a hajmeresztő alultöltöttig, ami csőben ragadt lövedéket eredményezett (ezt csak hallottam)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Janusz írta: 2023.03.08. 21:40 Én pedig pont azt szerettem volna kérdezni, hogy van-e valamilyen minőségbeli (pontosság) különbség a 9X19 lőszereknél, illetve hogy kinek mi vált be és pont azért, mert az utoljára vett magtech-nél, egy-egy lőszer néha nagyon komoly visszarúgást produkál! Lehet én vagyok a béna, ez sem kizárt..!
Van különbség, igen, de nem tudhatod, hogy a te konkrét fegyvered mit fog jobban szeretni. Próbálni kell:
https://fb.watch/j8HN1Gb32r/

Dinamikus lövészetre kb mindegy szerintem, ami a legolcsóbb, és működik. Jelenleg ez a Magtech talán a legtöbb boltban. Pontlövészetet általában nem 9x19-el szoktak az élmezőnyben űzni, de ha cél a minél kisebb szórás, ott már lehet értelme az alapos próbálgatásnak tényleg.
S&B 124gr FMJ-ből párezret ellőttem, egyáltalán semmi gondra nem emlékszem vele. Személyes tapasztalat alapján ajánlom, de sok más jó választás van. Magtech 124gr FMJ-nél nemrég találtunk egy teljesen döglött csapisat, de nagyon nagy adagot abból is elpattintottak a klubunkban már, nem volt vele különösebb gond ezen kívül úgy tudom.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2023.03.08. 21:50 Kevesebb mint egy kartont venni - enyje… ez csak akkor elfogadható indok, ha tömegközlekedéssel érkezik az ember, mert a 13,5 kg az mégiscsak 13,5 kg… :D

A cseh S&B egyértelműen jobb, pl tisztábban égő lőport használnak. Egyik ismerősöm Bull 1911-je kényes a szennyezésre, ezért kizárólag S&Bvel eteti. De a brazil Magtechhel sincs gond. Sok ezret lőttem el, minden gond nélkül.

Ami inkább kerülendő, az a (szlovák?) STV Skorpió 9x19 lőszer. Ez se vállalhatatlan, de azért 1000-ból minimum egy híba. Az ártalmatlan csettől (volt ilyenen) egészen a hajmeresztő alultöltöttig, ami csőben ragadt lövedéket eredményezett (ezt csak hallottam)
STV-t én messziről kerülöm. Újratöltésnél még az STV hüvelyeket is inkább kidobálom már, vagy kulcstartót csinálok belőlük...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Janusz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2022.02.08. 21:24

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Janusz »

Fortitu írta: 2023.03.08. 22:07 STV-t én messziről kerülöm. Újratöltésnél még az STV hüvelyeket is inkább kidobálom már, vagy kulcstartót csinálok belőlük...
Köszönöm az infót, akkor a legközelebb meg, illetve kipróbálom az S&B-t!
A bolt is közelebb van és onnan ha kell, a kartont is hazacipelem...! :)
Janusz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2022.02.08. 21:24

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Janusz »

Fortitu írta: 2023.03.08. 22:03 Van különbség, igen, de nem tudhatod, hogy a te konkrét fegyvered mit fog jobban szeretni. Próbálni kell:
https://fb.watch/j8HN1Gb32r/

Dinamikus lövészetre kb mindegy szerintem, ami a legolcsóbb, és működik. Jelenleg ez a Magtech talán a legtöbb boltban. Pontlövészetet általában nem 9x19-el szoktak az élmezőnyben űzni, de ha cél a minél kisebb szórás, ott már lehet értelme az alapos próbálgatásnak tényleg.
S&B 124gr FMJ-ből párezret ellőttem, egyáltalán semmi gondra nem emlékszem vele. Személyes tapasztalat alapján ajánlom, de sok más jó választás van. Magtech 124gr FMJ-nél nemrég találtunk egy teljesen döglött csapisat, de nagyon nagy adagot abból is elpattintottak a klubunkban már, nem volt vele különösebb gond ezen kívül úgy tudom.
Pontlövészetre használom és azért kérdeztem a minőséget, mert néha "indokolatlanul" pontatlan találatokat produkálok. A szóráskép egy kezdőhöz képest jónak mondható, (természetesen magamhoz képest) de az utoljára vásárolt tételnél vettem észre, hogy egy-egy lövés olyan szinten mellé megy, ami már a véletlen sütés kategória! Ráadásul másik sporttárs sedó2-je pont ugyanezt produkálta, a múlt hétvégén....!
Janusz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2022.02.08. 21:24

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Janusz »

layman írta: 2023.03.08. 08:39 Legutóbb én is nála akartam venni, de mivel nem volt keret 1000db-ra kicsit hisztikézett hogy akkor meg kell bontania és hívjam ekkor meg akkor aztán majd meglátja, így elengedtem.
Végül Budaörsön a Vadmacskában vettem pár forintért drágábban S&B-t, sőt a .22-es olcsóbb is volt mint Ferinél....
Nem emlékszel mennyi volt a Vadmacsekban az S&B, mert akkor reggel lehet arra fordulok és ki is próbálom....!
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Janusz írta: 2023.03.08. 22:46 Pontlövészetre használom és azért kérdeztem a minőséget, mert néha "indokolatlanul" pontatlan találatokat produkálok. A szóráskép egy kezdőhöz képest jónak mondható, (természetesen magamhoz képest) de az utoljára vásárolt tételnél vettem észre, hogy egy-egy lövés olyan szinten mellé megy, ami már a véletlen sütés kategória! Ráadásul másik sporttárs sedó2-je pont ugyanezt produkálta, a múlt hétvégén....!
Ennek több oka is lehet. És nem mindegyik a lőszer… Ha megosztasz egy lőlapot, talán tudunk okosat mondani 8-)

Hol veszitek a S&Bt?
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Janusz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2022.02.08. 21:24

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Janusz »

Petya357 írta: 2023.03.08. 22:53 Ennek több oka is lehet. És nem mindegyik a lőszer… Ha megosztasz egy lőlapot, talán tudunk okosat mondani 8-)

Hol veszitek a S&Bt?

Layman a budaörsi Vadmacskát ajánlotta. Reggel arra megyek és ha van akkor próbából veszek, az árral kapcsolatban pedig utána referálok...!
A lőlapot nem fényképeztem le, annyira felbosszantott a látványa, bár tudom, ebből lehet tanulni!
Janusz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2022.02.08. 21:24

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Janusz »

Fortitu írta: 2023.03.08. 22:03 Van különbség, igen, de nem tudhatod, hogy a te konkrét fegyvered mit fog jobban szeretni. Próbálni kell:
https://fb.watch/j8HN1Gb32r/

Dinamikus lövészetre kb mindegy szerintem, ami a legolcsóbb, és működik. Jelenleg ez a Magtech talán a legtöbb boltban. Pontlövészetet általában nem 9x19-el szoktak az élmezőnyben űzni, de ha cél a minél kisebb szórás, ott már lehet értelme az alapos próbálgatásnak tényleg.
S&B 124gr FMJ-ből párezret ellőttem, egyáltalán semmi gondra nem emlékszem vele. Személyes tapasztalat alapján ajánlom, de sok más jó választás van. Magtech 124gr FMJ-nél nemrég találtunk egy teljesen döglött csapisat, de nagyon nagy adagot abból is elpattintottak a klubunkban már, nem volt vele különösebb gond ezen kívül úgy tudom.
Megnéztem a videót és nagyon tanulságos, köszönöm!
Tesztelek, próbálgatok tovább, mint ahogy leírtad, meglátjuk mi jön ki belőle/belőlem...!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Janusz írta: 2023.03.08. 22:46 Pontlövészetre használom és azért kérdeztem a minőséget, mert néha "indokolatlanul" pontatlan találatokat produkálok. A szóráskép egy kezdőhöz képest jónak mondható, (természetesen magamhoz képest) de az utoljára vásárolt tételnél vettem észre, hogy egy-egy lövés olyan szinten mellé megy, ami már a véletlen sütés kategória! Ráadásul másik sporttárs sedó2-je pont ugyanezt produkálta, a múlt hétvégén....!
Ha igazán precíziós lövészetre kell, akkor a saját magad töltötte lőszer lesz az igazi megoldás. De csak, ha tudod magadról, hogy magad is precíz ember vagy. Ott lehet méregetni a lövedékeket egyenként, kiszortírozni az átlagosnál nagyobb és kisebb tömegűeket, meg a lőport milligrammra kimérni stb.

Amúgy azért gyanakszom, hogy itt nem feltétlenül lőszerhiba okozza az elszállt lövéseket, hanem pillanatnyi koncentrációvesztés, sütési hiba, megváltozó fényviszonyok stb.

(Nekem amúgy az az általános észrevételem, hogy a gyári lőszerek esetében manapság arányaiban sokkal kevesebb a hibás, mint 15-20 évvel ezelőtt, még a peremgyújtásúak esetében is.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Összecsukható pump-action és öntöltő sörétesek a törököktől - ezek a csutkák nálunk nem játszanak, de a PUSKA változatok egész jópofák.

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/osszecs ... orokoktol/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: layman »

Janusz írta: 2023.03.08. 21:33 Igen, ha bontani kell a dobozt, azt nem kedveli, én is tapasztaltam már nem 1x!
Ha a megtech/S&B között (9X19) kellene választani, Te melyiket javasolnád, főleg hogy Budaörsön lakom! :)
Azért kérdezem, mert az utoljárat vett magtech csinált néha furcsaságokat, bár lehet én bénáztam el.....
Én minőségen nem tapasztaltam kölönbséget, egyikkel sem volt gondom eddig.
~15m-en meg kb uazt a performanszt nyújtja
A hisztikére nekem semmi szükségem imho, uhogy azt a pár Ft-os felárat nekem megéri :lol:
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: layman »

Janusz írta: 2023.03.08. 22:51 Nem emlékszel mennyi volt a Vadmacsekban az S&B, mert akkor reggel lehet arra fordulok és ki is próbálom....!
Úgy emlékszem 130
Volt még nála Ruag is, az talán 140 körül volt.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Janusz írta: 2023.03.08. 23:36 Megnéztem a videót és nagyon tanulságos, köszönöm!
Tesztelek, próbálgatok tovább, mint ahogy leírtad, meglátjuk mi jön ki belőle/belőlem...!
Ha a minél kisebb szórás a cél, akkor márkán belül érdemes a különböző tömegű lövedékeket is megpróbálni. SB-nek pl:
https://www.sellier-bellot.cz/en/produc ... dges/list/
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2023.03.09. 06:05 Ha igazán precíziós lövészetre kell, akkor a saját magad töltötte lőszer lesz az igazi megoldás. De csak, ha tudod magadról, hogy magad is precíz ember vagy. Ott lehet méregetni a lövedékeket egyenként, kiszortírozni az átlagosnál nagyobb és kisebb tömegűeket, meg a lőport milligrammra kimérni stb.

Amúgy azért gyanakszom, hogy itt nem feltétlenül lőszerhiba okozza az elszállt lövéseket, hanem pillanatnyi koncentrációvesztés, sütési hiba, megváltozó fényviszonyok stb.
20+ éve pontlövök. Nem olimpikon, de több GyP versenyszámban is stabilan meglővöm a Mester szintet. Rendszeresen beszélek nálam sokkal sokkal jobbakkal. A mint héten pl pont D Krisztával , Tokiói bronzérmes paralimpikonnal cseréltünk eszmét. Na NEKI foglalkoznia kell azzal, milyen lövedék, külön elmegy Brnoba belőni az ő fegyveréhez a pontos lőszer típust (lőpor, lövedék), stb

a FÓRUMTÁRSUNKNAK aki saját bevallása szerint kezdő szinte egészen biztos, hogy felesleges ezzel részlrtekbe menően szórakoznia ;) az általam ismert lövészek túlnyomó többsége sokkal Kevesebbet tud, mint a fegyvere, és a lőszere. Igen, aDURVA minőségi hibákat kell kiküszöbölni, amikor vagy eleve sz.r a lőszer, vagy nem kompatibilis azzal a fegyverrel, vagy alkalmatlan a fegyver.

Ezen felül a hibák szinte biztosan a lövőben vannak. Csak egy bizonyos - meglehetősen magas - szint felett érdemes finomhangolni custom töltéssel, stb

Első körben a sütésből, helytelen testtartásból, fegyverfogából származó hibákra érdemes koncebtrálni, és nem a lőszerben keresni a hibát. A legtöbb lövő billeg, berántja, stb. Ez ilyen, nem kell szégyellni.

A fegyver belövése is számít. Dinamikus spirtágnál kevésbé fontos, és ha pontra van belőle az több, mint elegendő. Precíziós pontlövészet nyílt irányzékkal tök más - nem ideális pontra belőni, mert a cél közepe egy nehezen megfogható valami. A “6 órás” belövés - a célfekete aljára - mindig eredményesebb, mert egy nagyon egyértelmű helyre - a fehér és a fekete kontrasztos átmenete - kell célozni

Milliónyi dolog van, amivel lehet foglalkozni, mielőtt elkezdünk sok energiát és pénzt ölni a vasba, ólomba ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2023.03.09. 13:05 20+ éve pontlövök. Nem olimpikon, de több GyP versenyszámban is stabilan meglővöm a Mester szintet. Rendszeresen beszélek nálam sokkal sokkal jobbakkal. A mint héten pl pont D Krisztával , Tokiói bronzérmes paralimpikonnal cseréltünk eszmét. Na NEKI foglalkoznia kell azzal, milyen lövedék, külön elmegy Brnoba belőni az ő fegyveréhez a pontos lőszer típust (lőpor, lövedék), stb

a FÓRUMTÁRSUNKNAK aki saját bevallása szerint kezdő szinte egészen biztos, hogy felesleges ezzel részlrtekbe menően szórakoznia ;) az általam ismert lövészek túlnyomó többsége sokkal Kevesebbet tud, mint a fegyvere, és a lőszere. Igen, aDURVA minőségi hibákat kell kiküszöbölni, amikor vagy eleve sz.r a lőszer, vagy nem kompatibilis azzal a fegyverrel, vagy alkalmatlan a fegyver.

Ezen felül a hibák szinte biztosan a lövőben vannak. Csak egy bizonyos - meglehetősen magas - szint felett érdemes finomhangolni custom töltéssel, stb

Első körben a sütésből, helytelen testtartásból, fegyverfogából származó hibákra érdemes koncebtrálni, és nem a lőszerben keresni a hibát. A legtöbb lövő billeg, berántja, stb. Ez ilyen, nem kell szégyellni.

A fegyver belövése is számít. Dinamikus spirtágnál kevésbé fontos, és ha pontra van belőle az több, mint elegendő. Precíziós pontlövészet nyílt irányzékkal tök más - nem ideális pontra belőni, mert a cél közepe egy nehezen megfogható valami. A “6 órás” belövés - a célfekete aljára - mindig eredményesebb, mert egy nagyon egyértelmű helyre - a fehér és a fekete kontrasztos átmenete - kell célozni

Milliónyi dolog van, amivel lehet foglalkozni, mielőtt elkezdünk sok energiát és pénzt ölni a vasba, ólomba ;)
ööö, hajszálpontosan ugyanazt írtad, csak terjedelmesebben mint én:-)))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2023.03.09. 13:05 20+ éve pontlövök. Nem olimpikon, de több GyP versenyszámban is stabilan meglővöm a Mester szintet. Rendszeresen beszélek nálam sokkal sokkal jobbakkal. A mint héten pl pont D Krisztával , Tokiói bronzérmes paralimpikonnal cseréltünk eszmét. Na NEKI foglalkoznia kell azzal, milyen lövedék, külön elmegy Brnoba belőni az ő fegyveréhez a pontos lőszer típust (lőpor, lövedék), stb

a FÓRUMTÁRSUNKNAK aki saját bevallása szerint kezdő szinte egészen biztos, hogy felesleges ezzel részlrtekbe menően szórakoznia ;) az általam ismert lövészek túlnyomó többsége sokkal Kevesebbet tud, mint a fegyvere, és a lőszere. Igen, aDURVA minőségi hibákat kell kiküszöbölni, amikor vagy eleve sz.r a lőszer, vagy nem kompatibilis azzal a fegyverrel, vagy alkalmatlan a fegyver.

Ezen felül a hibák szinte biztosan a lövőben vannak. Csak egy bizonyos - meglehetősen magas - szint felett érdemes finomhangolni custom töltéssel, stb

Első körben a sütésből, helytelen testtartásból, fegyverfogából származó hibákra érdemes koncebtrálni, és nem a lőszerben keresni a hibát. A legtöbb lövő billeg, berántja, stb. Ez ilyen, nem kell szégyellni.

A fegyver belövése is számít. Dinamikus spirtágnál kevésbé fontos, és ha pontra van belőle az több, mint elegendő. Precíziós pontlövészet nyílt irányzékkal tök más - nem ideális pontra belőni, mert a cél közepe egy nehezen megfogható valami. A “6 órás” belövés - a célfekete aljára - mindig eredményesebb, mert egy nagyon egyértelmű helyre - a fehér és a fekete kontrasztos átmenete - kell célozni

Milliónyi dolog van, amivel lehet foglalkozni, mielőtt elkezdünk sok energiát és pénzt ölni a vasba, ólomba ;)
Alapvetően egyetértek. A nagykal pisztoly a legnehezebb műfaj, a "fura" szóráshibák 99%-ban berángatás, lövészhiba.
A lőszer, fegyver finomhangolásának csak egy szint fölött van értelme.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2023.03.09. 13:13 ööö, hajszálpontosan ugyanazt írtad, csak terjedelmesebben mint én:-)))
nagyon visszafogott voltál, talán ez zavart meg … :)

10 éve még olyat is kaphatott volna a fórumtárs, hogy “ostoba paraszt, előszőr lőni tanulj meg b.zmeg, utána urizálj nekünk itt lövedéktípusokkal” és ment volna a dzsihádrakéta piktogramm :mrgreen:

Egyébként pedig teljesen igazad van. A lényeg ugyanaz.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2023.03.09. 13:23 nagyon visszafogott voltál, talán ez zavart meg … :)

10 éve még olyat is kaphatott volna a fórumtárs, hogy “ostoba paraszt, előszőr lőni tanulj meg b.zmeg, utána urizálj nekünk itt lövedéktípusokkal” és ment volna a dzsihádrakéta piktogramm :mrgreen:

Egyébként pedig teljesen igazad van. A lényeg ugyanaz.
Öregszem. 15 éve még a "berángatod, baszmek" is elég lett volna.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2023.03.09. 13:22 Alapvetően egyetértek. A nagykal pisztoly a legnehezebb műfaj, a "fura" szóráshibák 99%-ban berángatás, lövészhiba.
A lőszer, fegyver finomhangolásának csak egy szint fölött van értelme.
És nagyon hasznos kiértékelni a hibákat.
A találatok hogy szóródnak? Jó a szórás, de van pár ami durván kilóg? Érezted, hogy valami nem OK, vagy sokkolt hogy félre ment? Netán a lyukak egy függőleges sávban találhatóak? Lemegy minden balra le? Más a gyökérok, más-más az orvosság…

Határozottan ajánlom lefényképezni a lőlapot, sokat lehet belőle tanulni.

Tök megértem, ha valakinek nincs kedve ezekkel bohóckodni. Szerencsére ott van rengeteg jobbnál jobb dinamikus sportág, ami más készségeket kíván. A pontlövészet viszont ilyen…
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2023.03.09. 13:35 És nagyon hasznos kiértékelni a hibákat.
A találatok hogy szóródnak? Jó a szórás, de van pár ami durván kilóg? Érezted, hogy valami nem OK, vagy sokkolt hogy félre ment? Netán a lyukak egy függőleges sávban találhatóak? Lemegy minden balra le? Más a gyökérok, más-más az orvosság…

Határozottan ajánlom lefényképezni a lőlapot, sokat lehet belőle tanulni.

Tök megértem, ha valakinek nincs kedve ezekkel bohóckodni. Szerencsére ott van rengeteg jobbnál jobb dinamikus sportág, ami más készségeket kíván. A pontlövészet viszont ilyen…
Igen, egy képet jó lenne látni.
A dinamikus ágakban is kell azért egy alap pontlövész tudás. Nem kell annyira precíznek lenni, de szükséges egy alapvető pontosság, pl amikor IDPA-ban a takart cél egy kis darabját kell messziről meglőni, vagy gyorskombiban ott vannak a körkörös lapok is, de azért steelen se egyszerű a távolabbi fémeket pengetni. A szép benne az, hogy egyensúlyt találj a pontosság és gyorsaság közt. Annyira legyél csak gyors, amennyivel még éppen elég pontos vagy.
A berángatást pedig marha nehéz legyőzni pisztolynál, nekem az egész lövész sportban ez volt a legnehezebb, hogy elfogadható mértékben úrrá legyek rajta. Ha nem biztos benne az ember, hogy mivel is van a gond, simán be kell keverni néhány pufferpatront a tárba edzésen.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nem kell tulmisztifikalni a dolgot, ket fele ember van, aki pontosan es aki sokat lo. a vegeredmeny ugyanaz, tango down :roll:
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2023.03.09. 13:49 nem kell tulmisztifikalni a dolgot, ket fele ember van, aki pontosan es aki sokat lo. a vegeredmeny ugyanaz, tango down :roll:
megnézném, ahogy az olimpián a sportoló, vagy egy bevásárlóközpontban a rendőr mennyiséggel próbálja behozni a pontos találatok hiányát :mrgreen:

Nem mindenki ninja kommandós navyseal :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Petya357 írta: 2023.03.09. 13:57 megnézném, ahogy az olimpián a sportoló, vagy egy bevásárlóközpontban a rendőr mennyiséggel próbálja behozni a pontos találatok hiányát :mrgreen:

Nem mindenki ninja kommandós navyseal :lol:
Meg akkor sem nyerő a spray & pray, ha az ellenség visszalő.. :-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2023.03.09. 13:57 megnézném, ahogy az olimpián a sportoló, vagy egy bevásárlóközpontban a rendőr mennyiséggel próbálja behozni a pontos találatok hiányát :mrgreen:

Nem mindenki ninja kommandós navyseal :lol:
Pontlövészet skeet söréttel, legjobb 5 értékelve.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: cujoe »

Janusz írta: 2023.03.08. 21:33 Igen, ha bontani kell a dobozt, azt nem kedveli, én is tapasztaltam már nem 1x!
Ha a megtech/S&B között (9X19) kellene választani, Te melyiket javasolnád, főleg hogy Budaörsön lakom! :)
Azért kérdezem, mert az utoljárat vett magtech csinált néha furcsaságokat, bár lehet én bénáztam el.....
Jó a Magtech, de érezhetően jobban koszolmint az S&B. Az S&B és a Geco szerintem egy szinten van minőségben, de az S&B viszont általában olcsóbb. Személy szerint az S&B-re szavazok, ahhoz is vannak belőve a fegyverek, de csak gyorspontot és sziluettet lövök.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Fortitu írta: 2023.03.09. 13:45 Igen, egy képet jó lenne látni.
A dinamikus ágakban is kell azért egy alap pontlövész tudás. Nem kell annyira precíznek lenni, de szükséges egy alapvető pontosság, pl amikor IDPA-ban a takart cél egy kis darabját kell messziről meglőni, vagy gyorskombiban ott vannak a körkörös lapok is, de azért steelen se egyszerű a távolabbi fémeket pengetni. A szép benne az, hogy egyensúlyt találj a pontosság és gyorsaság közt. Annyira legyél csak gyors, amennyivel még éppen elég pontos vagy.
A berángatást pedig marha nehéz legyőzni pisztolynál, nekem az egész lövész sportban ez volt a legnehezebb, hogy elfogadható mértékben úrrá legyek rajta. Ha nem biztos benne az ember, hogy mivel is van a gond, simán be kell keverni néhány pufferpatront a tárba edzésen.
Tölts ki a tár..Lőszer a csőbe a fegyver üres.
Duplák.
Majd ismételni amíg a tárban van lőszer.
Utána érdemes pihenni mert sokat kivesz az emberből.
Gyönyörűen mutatja a második "lövés" a lövő hibát. Lehet játszani a sebességekkel lassú odafigyelésestől a versenytempóig.
Relatíve kevés lövéssel szépen lehet javítani a hibákat.
Egyébként pont ezért piszkálom belt az A3 lőlapokert.
Ugyanis nem elég eltalálni, pontosan kell eltalálni, és megtanulni, hogy nyomás alatt se engedjen a pontosságbol.
Ez működik a versenyen és az életben is.
Olyanok soha nem leszünk mint a Zoli v. GD. mert ők gyorsak és pontosak is, de sokat lehet javulni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára aksurv 2023.03.09. 15:31-kor.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

aksurv írta: 2023.03.09. 15:25 Tölts ki a tár..Lőszer a csőbe a fegyver üres.
Duplák.
Majd ismételni amíg tárban van lőszer.
Utána érdemes pihenni mert sokat kivesz az emberből.
Gyönyörűen mutatja a második "lövés" a lövő hibát. Lehet játszani a sebességekkel lassú odafigyelésestől a versenytempóig.
Relatíve kevés lövéssel szépen lehet javítani a hibákat.
Egyébként pont ezért piszkálom belt az A3 lőlapokert.
Ugyanis nem elég eltalálni, pontosan kell eltalálni, és megtanulni, hogy nyomás alatt se engedjen a pontosságbol.
Ez működik a versenyen és az életben is.
Az A3 kérdéssel kapcsolatban a véleményem: messzebbre kell rakni a lapot és meg is oldódott ez a szivfájdalmad ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Fortitu írta: 2023.03.09. 15:30 Az A3 kérdéssel kapcsolatban a véleményem: messzebbre kell rakni a lapot és meg is oldódott ez a szivfájdalmad ;)
Nem.
Nem véletlenül akkora.
És annak messzebbről is akkoranak kell lennie.
Majd mutatok képet róla.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

cujoe írta: 2023.03.09. 15:08 Jó a Magtech, de érezhetően jobban koszolmint az S&B. Az S&B és a Geco szerintem egy szinten van minőségben, de az S&B viszont általában olcsóbb. Személy szerint az S&B-re szavazok, ahhoz is vannak belőve a fegyverek, de csak gyorspontot és sziluettet lövök.
+1
S&B, Geco, Fiocchi - a sztenderd 124 graines / 8 grammos 9x19 lőszerek kb azonosan magas minőséget képviselnek. Azt kell ezek közül venni, amelyik a legolcsóbb.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2023.03.09. 14:34 Meg akkor sem nyerő a spray & pray, ha az ellenség visszalő.. :-)
Ja, ugyanez magyarul Google ferdítve: gázsprével ne menj pisztoly ellen, mert az ima sem segít rajtad :D
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Maci22hun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2019.07.08. 23:30

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Maci22hun »

Érdemes 4-5 méterről gyakorolni kisebb célokra, akár találatragasztó vagy hasonló, mert akkor nem a távolsággal foglalkozik az ember hanem tud figyelni minden másra (testtartás, fegyverfogás, légzés, utántartás) de legfőképp a sütésre. Ezután lehet folyamatosan a távolságot növelni. Egy fél centis bólintás vagy beletolás a fegyver csövénél az 15 méteren vagy MSSZ-ben 25 méteren látványos hibát tud csinálni.

Én beruháztam egy Mantis X3 tréning eszközre, ami száraz edzésnél és éles lövészetnél is a fegyveren van, így ki lehet elemezni a lövéseket, duplákat. Hasznos pont és dinamikus lövészetnél is. Kiderül hol mekkorát ránt bele az ember, a szenzor méri, az applikáció mutatja.
5DC094BB-F70C-40B3-8554-4F2148C1742D.jpeg
Fortitu írta: 2023.03.09. 13:22 Alapvetően egyetértek. A nagykal pisztoly a legnehezebb műfaj, a "fura" szóráshibák 99%-ban berángatás, lövészhiba.
A lőszer, fegyver finomhangolásának csak egy szint fölött van értelme.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

szerencsere en se olimpiai lovo se bevasarlokozponti rendor nem vagyok, raadasul senki nem lo vissza :shock:
ahhoz hogy lehessenek fegyvereim pont eleg ha gyorsan es sokat lovok :roll:
Petya357 írta: 2023.03.09. 13:57 megnézném, ahogy az olimpián a sportoló, vagy egy bevásárlóközpontban a rendőr mennyiséggel próbálja behozni a pontos találatok hiányát :mrgreen:

Nem mindenki ninja kommandós navyseal :lol:
ingyom bingyom tálib-e?
Janusz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2022.02.08. 21:24

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Janusz »

Fortitu írta: 2023.03.09. 13:45 Igen, egy képet jó lenne látni.
A dinamikus ágakban is kell azért egy alap pontlövész tudás. Nem kell annyira precíznek lenni, de szükséges egy alapvető pontosság, pl amikor IDPA-ban a takart cél egy kis darabját kell messziről meglőni, vagy gyorskombiban ott vannak a körkörös lapok is, de azért steelen se egyszerű a távolabbi fémeket pengetni. A szép benne az, hogy egyensúlyt találj a pontosság és gyorsaság közt. Annyira legyél csak gyors, amennyivel még éppen elég pontos vagy.
A berángatást pedig marha nehéz legyőzni pisztolynál, nekem az egész lövész sportban ez volt a legnehezebb, hogy elfogadható mértékben úrrá legyek rajta. Ha nem biztos benne az ember, hogy mivel is van a gond, simán be kell keverni néhány pufferpatront a tárba edzésen.
Köszönöm a hozzászólásokat és a tanácsokat! Jó lenne olyantól tanulni, aki már ennyire ismeri a részleteket.
Csatoltam a mai eredményemet!
2023-03-09.jpg
Pl. az a fránya 3-as, ha nem lenne....!
Janusz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2022.02.08. 21:24

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Janusz »

Petya357 írta: 2023.03.09. 16:19 +1
S&B, Geco, Fiocchi - a sztenderd 124 graines / 8 grammos 9x19 lőszerek kb azonosan magas minőséget képviselnek. Azt kell ezek közül venni, amelyik a legolcsóbb.
A javaslatokat megfogadva vettem geco-t és S&B-t. Most tisztításkor, ugyanolyan lövésszámnál, látszott a különbség.....
Janusz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2022.02.08. 21:24

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Janusz »

gvass1 írta: 2023.03.09. 06:05 Ha igazán precíziós lövészetre kell, akkor a saját magad töltötte lőszer lesz az igazi megoldás. De csak, ha tudod magadról, hogy magad is precíz ember vagy. Ott lehet méregetni a lövedékeket egyenként, kiszortírozni az átlagosnál nagyobb és kisebb tömegűeket, meg a lőport milligrammra kimérni stb.

Amúgy azért gyanakszom, hogy itt nem feltétlenül lőszerhiba okozza az elszállt lövéseket, hanem pillanatnyi koncentrációvesztés, sütési hiba, megváltozó fényviszonyok stb.

(Nekem amúgy az az általános észrevételem, hogy a gyári lőszerek esetében manapság arányaiban sokkal kevesebb a hibás, mint 15-20 évvel ezelőtt, még a peremgyújtásúak esetében is.)
Szinte biztos, hogy neked lesz igazad! Edzésen 155-158 kört lőttem, 5-6 közép, a többi a feketébe 7-től felfelé. Minősítőn meg bele-beledurrantok a 3-5-be....
Janusz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2022.02.08. 21:24

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Janusz »

layman írta: 2023.03.09. 08:29 Úgy emlékszem 130
Volt még nála Ruag is, az talán 140 körül volt.
vettem egy S&B-t és egy geco-4, a kettő volt 15.2
Gyorsan a seggére is vertem...! :)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Janusz írta: 2023.03.09. 21:17 Köszönöm a hozzászólásokat és a tanácsokat! Jó lenne olyantól tanulni, aki már ennyire ismeri a részleteket.
Csatoltam a mai eredményemet! 2023-03-09.jpg Pl. az a fránya 3-as, ha nem lenne....!
Azért ez egészen bíztató!

Vélemény:
A fegyver, lőszer hibátlan

A fegyver jól van belőve

Lőni TUDSZ. Meseszép szórása van a találatok legjobb 50%kának. 7 a belső fehérben. Ez random LKNBF nek nem jön össze VÉLETLENÜL ;)

DE:
Random, durva, szinte biztosan sütési hibák. Nem kevés. Ha megtanulod “nem ellőni” ezeket a hibákat, akkor csoda fog történni. Mert nagyon jókat már most is tudsz lőni, azt szerencsére nem kell megtanulni. Hogy kiküszöbölő a legdurvább hibákat, meg kell találni az okát.

Szerintem nem a beállás - ha valaki billeg, nem stabil, akkor egy sávban csúsznak szét a találatok, neked nincs ilyened

Gyanus: a fogás. Ez meg kell nézni. Hogy mennyire stabil. Hogy mindig pontosan ugyanúgy fogod-e, vagy ahogy sikerül, minden sorozatnál máshogy. Ezt tök jól kehet látni kiemelt versenyen ahol próba + 3 lőlapra lőnek. Ha hol jó, hol nem jó az 5 ős sorozat, akkor általában nem konzisztens a fogás

Nagyon gyanus: a kapkodás úgy általában. Ha félsz, hogy kifogysz az időből, vagy esetleg el akarod kapni “na pont most tökéletes a célkép” pillanatot picit remegő kézzel - úgy berántja az ember, mint a sicc, valamelyik irányba random (túl)kompenzál. Érzed a lövés pillanatában, ha nagyon mellé ment?

Teszt: egyszer lőjél olimpiai/ISSF/ MSSZ pontlövő módra, amikor lövésenként van egy perc (=gyk korlátlan idő). Ha lassan, kicélozva radikálisan kevesebb a durva hiba, akkor sanszos, hogy valami kapkodás áll a háttérben. Gyógyír: ütemben lőni, egyenletesen, és nem foglalkozni a kisebb remegéssel. A találat ugyan nem lesz 13-as, de vállalható marad - ha a célfeketén vándorol az irányzék, akkor a célfeketén is lesz az a találat. Ha gyorsan próbálsz kompenzálni, akkor berántod, és sokkal nagyobb hibát viszel be ellenkező vagy akármilyen irányban mint a pici célzási hiba lett volna. Na ebből lesznek a 3asok…

Aztán lehet még vagy 10+ másik dolog, légzés, célkép, stb - ehhez ott kell lenni , és nézni a lövőt.

/ okoskodás OFF.

Mondani mindig könnyebb, mint csinálni ;) a fórumtársak majd úgyis kijavítanak, ha valami ökörséget írtam.

Hajrá! Csak így tovább.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Janusz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2022.02.08. 21:24

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Janusz »

Petya357 írta: 2023.03.10. 01:05 Azért ez egészen bíztató!

Vélemény:
A fegyver, lőszer hibátlan

A fegyver jól van belőve

Lőni TUDSZ. Meseszép szórása van a találatok legjobb 50%kának. 7 a belső fehérben. Ez random LKNBF nek nem jön össze VÉLETLENÜL ;)

DE:
Random, durva, szinte biztosan sütési hibák. Nem kevés. Ha megtanulod “nem ellőni” ezeket a hibákat, akkor csoda fog történni. Mert nagyon jókat már most is tudsz lőni, azt szerencsére nem kell megtanulni. Hogy kiküszöbölő a legdurvább hibákat, meg kell találni az okát.

Szerintem nem a beállás - ha valaki billeg, nem stabil, akkor egy sávban csúsznak szét a találatok, neked nincs ilyened

Gyanus: a fogás. Ez meg kell nézni. Hogy mennyire stabil. Hogy mindig pontosan ugyanúgy fogod-e, vagy ahogy sikerül, minden sorozatnál máshogy. Ezt tök jól kehet látni kiemelt versenyen ahol próba + 3 lőlapra lőnek. Ha hol jó, hol nem jó az 5 ős sorozat, akkor általában nem konzisztens a fogás

Nagyon gyanus: a kapkodás úgy általában. Ha félsz, hogy kifogysz az időből, vagy esetleg el akarod kapni “na pont most tökéletes a célkép” pillanatot picit remegő kézzel - úgy berántja az ember, mint a sicc, valamelyik irányba random (túl)kompenzál. Érzed a lövés pillanatában, ha nagyon mellé ment?

Teszt: egyszer lőjél olimpiai/ISSF/ MSSZ pontlövő módra, amikor lövésenként van egy perc (=gyk korlátlan idő). Ha lassan, kicélozva radikálisan kevesebb a durva hiba, akkor sanszos, hogy valami kapkodás áll a háttérben. Gyógyír: ütemben lőni, egyenletesen, és nem foglalkozni a kisebb remegéssel. A találat ugyan nem lesz 13-as, de vállalható marad - ha a célfeketén vándorol az irányzék, akkor a célfeketén is lesz az a találat. Ha gyorsan próbálsz kompenzálni, akkor berántod, és sokkal nagyobb hibát viszel be ellenkező vagy akármilyen irányban mint a pici célzási hiba lett volna. Na ebből lesznek a 3asok…

Aztán lehet még vagy 10+ másik dolog, légzés, célkép, stb - ehhez ott kell lenni , és nézni a lövőt.

/ okoskodás OFF.

Mondani mindig könnyebb, mint csinálni ;) a fórumtársak majd úgyis kijavítanak, ha valami ökörséget írtam.

Hajrá! Csak így tovább.
Köszönöm szépen az értékelést és a bíztatást!
Tavaly óta van minősítésem, akkor kezdtem, értelemszerűen egyesületi fegyverrel.
Decemberben vettem egy új walther-t! Suta vagyok, tehát balkezes, sk. lőttem be magamnak, így sikerült, de még barátkozunk!
Szerintem most járhatunk kb. 1000 lövésnél!
Az idei első minősítőm 142-re sikeredett, a következő viszont 102-re, (ez kiemelt volt, 3 lőlapra) ami lássuk be, csalódást okozott, viszont a mai 140 lett.
Nem profi akarok lenni, csak tudjam stabilan uralni és kezelni a fegyvert és kizárni, az általad említett hibák nagy %-át!
Ebben biztosan benne van a tartás, utántartás, légzés! Az időtől való félelem az nincs, a 25 mp-t kihasználom, de a pontos célkép/gyors sütés az szinte biztos! Ilyenkor tuti, hogy rossz helyre teszem a lövést! Konkrétan az utolsó lövés ment a 3-ba, ez a kapkodás, jobban mondva a bűntetés!
A teszthez + 10 másik dologhoz, viszont olyan ember kell aki ért hozzá és esetleg tudja értékelni és tud javaslatot tenni a korrigálásra!
Ez nekem eddig autodidakta módon sikerült és külön köszönet a fórumtársak által megfogalmazott tapasztalatoknak és észrevételeknek!
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

@Janusz, PÜ ment
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.07.10. 23:36

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: SwissArmy »

Janusz írta: 2023.03.09. 21:17 Köszönöm a hozzászólásokat és a tanácsokat! Jó lenne olyantól tanulni, aki már ennyire ismeri a részleteket.
Csatoltam a mai eredményemet! 2023-03-09.jpg Pl. az a fránya 3-as, ha nem lenne....!
Hány méterről lőtted ?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

SwissArmy írta: 2023.03.10. 12:57 Hány méterről lőtted ?
15m a pisztoly GyP versenytáv. A lőlap jelölésről pedig látszik, hogy versenyen történt.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Janusz írta: 2023.03.09. 21:17 Köszönöm a hozzászólásokat és a tanácsokat! Jó lenne olyantól tanulni, aki már ennyire ismeri a részleteket.
Csatoltam a mai eredményemet! 2023-03-09.jpg Pl. az a fránya 3-as, ha nem lenne....!
Csatlakozva az előttem szólókhoz, aki nem tud lőni, annak nem ilyen likas a lőlap közepe. Megnézném azt is, mennyire passzol a kezedhez a markolat, mert az oldalirányú nagyobb szórást az is okozhatja.
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: layman »

Janusz írta: 2023.03.09. 21:27 vettem egy S&B-t és egy geco-4, a kettő volt 15.2
Gyorsan a seggére is vertem...! :)
Ennyinek nem túl nehéz :lol:
Ismerős a lőtér háttér... hova jársz?
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

Janusz írta: 2023.03.09. 21:17 Köszönöm a hozzászólásokat és a tanácsokat! Jó lenne olyantól tanulni, aki már ennyire ismeri a részleteket.
Csatoltam a mai eredményemet! 2023-03-09.jpg Pl. az a fránya 3-as, ha nem lenne....!
Talalkozzunk egy GyP versenyen, megnezem, hogy hogyan lossz es elmondom a velemenyem, hogy hogyan tovabb. Azzal a tanaccsal, hogy lojjel pontloveszetet is abszolut egyetertek, sokat segit.
Minden esetre a kezdet biztato!
Tokmányos Lomposzaurusz
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Vizimalac írta: 2023.03.10. 19:46 Talalkozzunk egy GyP versenyen, megnezem, hogy hogyan lossz es elmondom a velemenyem, hogy hogyan tovabb. Azzal a tanaccsal, hogy lojjel pontloveszetet is abszolut egyetertek, sokat segit.
Minden esetre a kezdet biztato!
Na, ezt a lehetőséget ne hagyd ki!
Az első lépéseket én is Vizimalac segítségével tettem meg.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Vizimalac írta: 2023.03.10. 19:46 Talalkozzunk egy GyP versenyen, megnezem, hogy hogyan lossz es elmondom a velemenyem, hogy hogyan tovabb. Azzal a tanaccsal, hogy lojjel pontloveszetet is abszolut egyetertek, sokat segit.
Minden esetre a kezdet biztato!
Mikor, melyik versenyen leszel ott? :)
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

AndyA írta: 2023.03.10. 22:01 Mikor, melyik versenyen leszel ott? :)
19-en Fuzesabonyba szeretnenk menni a fiammal.
Tokmányos Lomposzaurusz
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

:shock:
qh1vbcsmlkf41.jpg
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Frankenstein...izé...Francolin XR-20 20-ga sörétes revolverpuska

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/francol ... lverpuska/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: szöged »

gvass1 írta: 2023.03.11. 08:47 Frankenstein...izé...Francolin XR-20 20-ga sörétes revolverpuska

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/francol ... lverpuska/


Kép
PONT ILYET SZERETNÉK !
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

szöged írta: 2023.03.11. 09:23 PONT ILYET SZERETNÉK !
Elöltöltőben én is! Amit normálisan meg lehet(ne) fogni, esetleges láncgyújtásnál nem lövöd szét a csuklódat.
Avatar
waltherlg400
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2022.07.26. 16:20
Tartózkodási hely: Szuverén Máltai Lovagrend
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: waltherlg400 »

:shock:
111839_55926750_600v.jpg
111839_55926750_600v.jpg (26.71 KiB) Megtekintve 12114 alkalommal
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

waltherlg400 írta: 2023.03.11. 21:23 :shock: 111839_55926750_600v.jpg
Criminal converted PPS géppisztoly.
PP.jpg
PP.jpg (32.8 KiB) Megtekintve 12095 alkalommal
Készítettek (talán a délszláv háborúban?) ilyen konverziót, letekerhető hangtompítóval:
suppressedppsh.jpg
suppressedppsh.jpg (37.38 KiB) Megtekintve 12095 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

aksurv írta: 2023.03.09. 15:25Zoli v. GD. mert ők gyorsak és pontosak is
Igen, én valóban vagyok gyors is, meg pontos is - csak a kettő egyszerre marha ritkán szokott összejönni :lol:
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

G.D írta: 2023.03.12. 16:06 Igen, én valóban vagyok gyors is, meg pontos is - csak a kettő egyszerre marha ritkán szokott összejönni :lol:
Akkor gyakrabban kéne együtt lőnünk, mert én kb. mindig ezt láttam. :)
Janusz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2022.02.08. 21:24

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Janusz »

Vizimalac írta: 2023.03.10. 19:46 Talalkozzunk egy GyP versenyen, megnezem, hogy hogyan lossz es elmondom a velemenyem, hogy hogyan tovabb. Azzal a tanaccsal, hogy lojjel pontloveszetet is abszolut egyetertek, sokat segit.
Minden esetre a kezdet biztato!
Nagyon szépen köszönöm a pozitív, korrekt hozzállást és természetesen élnék a lehetőséggel!
Ilyen fórummal ritkán találkozik az ember...!
Janusz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2022.02.08. 21:24

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Janusz »

HCZoli írta: 2023.03.10. 20:15 Na, ezt a lehetőséget ne hagyd ki!
Az első lépéseket én is Vizimalac segítségével tettem meg.
Nem fogom, és neked is köszönöm a segítséget és a bíztatást!
Janusz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2022.02.08. 21:24

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Janusz »

layman írta: 2023.03.10. 14:05 Ennyinek nem túl nehéz :lol:
Ismerős a lőtér háttér... hova jársz?
Páty, de a tanulás érdekében maximálisan rugalmas vagyok...! :)
Janusz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2022.02.08. 21:24

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Janusz »

zora írta: 2023.03.10. 13:14 Csatlakozva az előttem szólókhoz, aki nem tud lőni, annak nem ilyen likas a lőlap közepe. Megnézném azt is, mennyire passzol a kezedhez a markolat, mert az oldalirányú nagyobb szórást az is okozhatja.
Ezt hogyan tudjuk/tudnánk megállapítani? Megmondom őszintén, mielőtt ezt megvettem, kipróbáltam párat. Kényelem, illetve fogás szempontjából ez és a shadow volt, ami számomra jónak tűnt.
Janusz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2022.02.08. 21:24

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Janusz »

SwissArmy írta: 2023.03.10. 12:57 Hány méterről lőtted ?
Mint Petya357 írta, 15m GyP minősítőn.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Új (felújított? frissített?) Walther CSP .22 LR sportpisztoly (az IWA2023-on már láttuk!)

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/walther ... tpisztoly/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2023.03.13. 07:12 Új (felújított? frissített?) Walther CSP .22 LR sportpisztoly (az IWA2023-on már láttuk!)

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/walther ... tpisztoly/

Kép
Az miért gáz, hogy a szánon van az irányzék? Mivel lövésenként rúg rajta egyet, el mozdulhat, nem lehet soha teljesen precízen beállítani, mindig el fog mászni?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2023.03.13. 07:48 Az miért gáz, hogy a szánon van az irányzék? Mivel lövésenként rúg rajta egyet, el mozdulhat, nem lehet soha teljesen precízen beállítani, mindig el fog mászni?
Tisztán elméletileg ha nem mozgó (minden lövés után esetleg picinykét másképpen beálló) elemre teszed, akkor pontosabb lehet. Lásd MCM, ahol egy szán feletti hídon van a nézőke.

Gyakorlatban mi, átlagos LKNBF-ek ezt úgysem érezzük.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2023.03.13. 07:50 Tisztán elméletileg ha nem mozgó (minden lövés után esetleg picinykét másképpen beálló) elemre teszed, akkor pontosabb lehet. Lásd MCM, ahol egy szán feletti hídon van a nézőke.

Gyakorlatban mi, átlagos LKNBF-ek ezt úgysem érezzük.
Vagy a GSP, ahol mozgó elem szinte ki sem látszik sehol a fegyverből. :-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2023.03.13. 07:57 Vagy a GSP, ahol mozgó elem szinte ki sem látszik sehol a fegyverből. :-)
A GSP-n mondjuk nehéz is lenne mozgó elemre tenni az irányzékot:-)))

(Mondjuk nekem a CSP vagy az MCM azonban sokkal pisztolyszerűbb valami.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2023.03.13. 08:02 A GSP-n mondjuk nehéz is lenne mozgó elemre tenni az irányzékot:-)))

(Mondjuk nekem a CSP vagy az MCM azonban sokkal pisztolyszerűbb valami.)
Mindig az a kérdés, hogy mi a cél? Miért is kell egy céllövő pisztolynak “pisztolyszerűnek” lenni? 8-)

Ha úgy tartjuk, hogy MINDEN fegyvernek klasszikus alakkal kell rendelkeznie - akkor nyilván olyan korlátokat szabunk, ami a teljesítmény rovására is mehet.

A GSP, Hammerli, Pardini bizonyos modelljei és társai vegytiszta lyukasztógépek. Céleszköz, amin nincs semmi felesleges, de minden ami kell ahhoz, hogy EBt, VBt, netán Olimpiát nyerjenek vele. Tök felesleges, sőt ezen a szinten káros a “pisztolyszerűséget” elvárni.

Nekem ez az elvárás inkább anyagi oldalról magyarázható jól. Amikor 1-2 fegyverrel KELL megoldani mindent - minősítés, verseny, plinking, a fegyverekiránti szeretet, a filmekből ismert formák keresése, egy picit mesterlövész kommandósnak és deltaforsznak is érezzem magam - mindezt egyszerre, és persze olcsón ;) - akkor kvázi követelmény, hogy az egy szem huszonkettes “pisztolyszerű” legyen. Ha lehet akármennyi, akkor - jobb helyeken - szétválik a kettő. Sokáig én is ragaszkodtam a minden az egyben vonalhoz - de a 10-és daranszámkorlát környékén már kezdem felvállalni a “lyukasztógép-szerüséget”. :lol:

Peace! Addig jó, ameddig ilyen problémáink vannak.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2023.03.13. 08:02 A GSP-n mondjuk nehéz is lenne mozgó elemre tenni az irányzékot:-)))

(Mondjuk nekem a CSP vagy az MCM azonban sokkal pisztolyszerűbb valami.)
Holnap megyek az új MCM-emért. A GSP mellé... :-)
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Petya357 írta: 2023.03.13. 08:49 Mindig az a kérdés, hogy mi a cél? Miért is kell egy céllövő pisztolynak “pisztolyszerűnek” lenni? 8-)

Ha úgy tartjuk, hogy MINDEN fegyvernek klasszikus alakkal kell rendelkeznie - akkor nyilván olyan korlátokat szabunk, ami a teljesítmény rovására is mehet.

A GSP, Hammerli, Pardini bizonyos modelljei és társai vegytiszta lyukasztógépek. Céleszköz, amin nincs semmi felesleges, de minden ami kell ahhoz, hogy EBt, VBt, netán Olimpiát nyerjenek vele. Tök felesleges, sőt ezen a szinten káros a “pisztolyszerűséget” elvárni.

Nekem ez az elvárás inkább anyagi oldalról magyarázható jól. Amikor 1-2 fegyverrel KELL megoldani mindent - minősítés, verseny, plinking, a fegyverekiránti szeretet, a filmekből ismert formák keresése, egy picit mesterlövész kommandósnak és deltaforsznak is érezzem magam - mindezt egyszerre, és persze olcsón ;) - akkor kvázi követelmény, hogy az egy szem huszonkettes “pisztolyszerű” legyen. Ha lehet akármennyi, akkor - jobb helyeken - szétválik a kettő. Sokáig én is ragaszkodtam a minden az egyben vonalhoz - de a 10-és daranszámkorlát környékén már kezdem felvállalni a “lyukasztógép-szerüséget”. :lol:

Peace! Addig jó, ameddig ilyen problémáink vannak.
Egy 22-es Rhino kéne, mi?🤣
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

jó ha van írta: 2023.03.13. 17:37 Egy 22-es Rhino kéne, mi?🤣
Távozz, Sátán! :mrgreen:

Ha létezne, kéne. De nincsenolyanrinocérosz…
csak .38/.357, 9x19, és .40 S&Wt gyártanak belőle

Apropó. A hecc kedvéért szombaton lőttem pontot a CZ Shadow 1-gyel. Versenyen kívül, de szimulált verseny körülmények között. Miután belőttem (nem volt tökéletes a gyári beállítás, legalább i pontra nem elég pontos, dinamikusra jóvoltazúgy) -Megdöbbentett, hogy ha nagyon-nagyon odafigyelek, akkor ugyanolyanokat lehet lőni 15 méterre, mint a Rhinoval. Egymás után csináltam, és kb ugyanaz. Na ennyit a mítoszrombolás rovatba… :roll:

Persze elrontani még mindig könnyebb, mint egy jobb sutésű revolverrel. És a csak részben állítható irányzék sem ideális. De akkor is érdekes volt látni.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Janusz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2022.02.08. 21:24

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Janusz »

Vizimalac írta: 2023.03.10. 19:46 Talalkozzunk egy GyP versenyen, megnezem, hogy hogyan lossz es elmondom a velemenyem, hogy hogyan tovabb. Azzal a tanaccsal, hogy lojjel pontloveszetet is abszolut egyetertek, sokat segit.
Minden esetre a kezdet biztato!
Ha megteszed hogy jelzed, mikor és hol leszel, természetesen egy egyeztetést követően nagyon szívesen elmegyek!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

“Taktikai” zseb-Beretta M21A Bobcat

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/taktika ... 1a-bobcat/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

gvass1 írta: 2023.03.14. 06:20 “Taktikai” zseb-Beretta M21A Bobcat

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/taktika ... 1a-bobcat/

Kép
A taktikátlan változattal élvezetes a lövészet:) Kedvem is támadt elővenni:)
Tokmányos Lomposzaurusz
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

Janusz írta: 2023.03.13. 23:05 Ha megteszed hogy jelzed, mikor és hol leszel, természetesen egy egyeztetést követően nagyon szívesen elmegyek!
19-én Füzesabonyban megyek a kiemeltre.
Tokmányos Lomposzaurusz
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2023.03.14. 06:20 “Taktikai” zseb-Beretta M21A Bobcat
Hangtompítónak menetet meg menetvédőt azt tudtak rá tenni, de a hüvelyvonó az még mindig nem elég taktikai…
Válasz küldése