OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: G.D »

OFF
WildBear23 írta: 2023.06.27. 22:22 reklámot végignézni.
Te adblocker nélkül netezel?
Ámátőr-e vagy :?:

ON
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2766
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Valaki sok pénzt vett fel a tűzoltó rendszer tervezésért,kivitelezésért,ellenőrzésért......
Így működik a gyakorlatban... :shock:
https://www.itemfix.com/v?t=eguy7x
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 558
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: mlaca »

WildBear23 írta: 2023.06.27. 22:22 Te figyu, már az előző videódnál is írni akartam, hogy a youtube linken kívül tegyél már be egy sort arról, hogy miről szól a videó!
Ne kelljen megnyitni, reklámot végignézni.
Köszi! ;)
adblocker :P
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6200
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

G.D írta: 2023.06.28. 14:03 OFF

Te adblocker nélkül netezel?
Ámátőr-e vagy :?:

ON
Én szeretem nézni a reklámokat, főleg az új LG TV-men, ami az új XHD-LED technológiával teszi még élvezetesebbé a TV-nézést, közben simogatva a macskámat, aminek a szőre akár 20%-al selymesebb a séfek és állatorvosok által kifejlesztett Szaftos Lazac(R) és Omlós Marha(TM) eledelektől, amelyeknél most 20%-al többet kapsz az új, visszazárható csomagolásban..! ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3832
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2023.06.28. 16:33 Én szeretem nézni a reklámokat, főleg az új LG TV-men, ami az új XHD-LED technológiával teszi még élvezetesebbé a TV-nézést, közben simogatva a macskámat, aminek a szőre akár 20%-al selymesebb a séfek és állatorvosok által kifejlesztett Szaftos Lazac(R) és Omlós Marha(TM) eledelektől, amelyeknél most 20%-al többet kapsz az új, visszazárható csomagolásban..! ;)
Ön marha! (C) Trau
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2159
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

WildBear23 írta: 2023.06.28. 16:33 Én szeretem nézni a reklámokat, főleg az új LG TV-men, ami az új XHD-LED technológiával teszi még élvezetesebbé a TV-nézést, közben simogatva a macskámat, aminek a szőre akár 20%-al selymesebb a séfek és állatorvosok által kifejlesztett Szaftos Lazac(R) és Omlós Marha(TM) eledelektől, amelyeknél most 20%-al többet kapsz az új, visszazárható csomagolásban..! ;)
A névnapi italozást már előtte este megkezdted? :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6200
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

jó ha van írta: 2023.06.29. 09:52 A névnapi italozást már előtte este megkezdted? :lol:
Hogyne, egy stampedli kakaót ittam a törzshelyemen..! ;)
Mézes Mackó
Mézes Mackó
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2545
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Ezermesterek figyelem! #1

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Lidles biciklipumpa (beszerzés: 2019. augusztus): nagyszerűen működött, amíg a műanyag fogantyú meg nem adta magát (azaz eltört). A dugattyúrúdon látható furat (a képen fent, középen) a ráhúzott műanyag fogantyút rögzítő facsavaré.
Biciklipumpa javítás.JPG
Drága megoldási ötletekből nincs hiány:
1. Forgácsoltatok egy hengeres adaptert, és szorítóbilinccsel egy méretre vágott seprűnyelet rögzítek hozzá. - Trabatra alufelni.
2. Acél csövekből hegesztetek egy "T" alakú fogantyút.
3. 3D nyomtatással készítek egy új fogantyút, és bírja, amíg bírja. - Nagy összeben nem fogadnék rá, hogy sokáig fog tartani.

Ezeknél jóval okosabb és olcsóbb megoldásra van szükségem. A 3D nyomtatás kivételével ezek a megoldások annyira irreálisak, hogy még a részleteken elgondolkodni sem voltam hajlandó.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3387
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Ezermesterek figyelem! #1

Hozzászólás Szerző: zora »

Poresz írta: 2023.07.03. 15:27 Lidles biciklipumpa (beszerzés: 2019. augusztus): nagyszerűen működött, amíg a műanyag fogantyú meg nem adta magát (azaz eltört). A dugattyúrúdon látható furat (a képen fent, középen) a ráhúzott műanyag fogantyút rögzítő facsavaré.
Biciklipumpa javítás.JPG
Drága megoldási ötletekből nincs hiány:
1. Forgácsoltatok egy hengeres adaptert, és szorítóbilinccsel egy méretre vágott seprűnyelet rögzítek hozzá. - Trabatra alufelni.
2. Acél csövekből hegesztetek egy "T" alakú fogantyút.
3. 3D nyomtatással készítek egy új fogantyút, és bírja, amíg bírja. - Nagy összeben nem fogadnék rá, hogy sokáig fog tartani.

Ezeknél jóval okosabb és olcsóbb megoldásra van szükségem. A 3D nyomtatás kivételével ezek a megoldások annyira irreálisak, hogy még a részleteken elgondolkodni sem voltam hajlandó.
Milyen átmérőjű a cső?
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2545
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Ezermesterek figyelem! #1

Hozzászólás Szerző: Poresz »

zora írta: 2023.07.03. 15:46 Milyen átmérőjű a cső?
Mérőszalaggal mérve a külső átmérő kb. 13 mm, a falvastagság 0,5 mm-nél nagyobb, 1 mm-nél kisebb. (Igen: a tolómérő otthon maradt, itthon pedig kéne.)
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3387
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Ezermesterek figyelem! #1

Hozzászólás Szerző: zora »

Poresz írta: 2023.07.03. 15:57 Mérőszalaggal mérve a külső átmérő kb. 13 mm, a falvastagság 0,5 mm-nél nagyobb, 1 mm-nél kisebb. (Igen: a tolómérő otthon maradt, itthon pedig kéne.)
Obiban kaphatóak horganyzott vízsszerelési anyagok, meg mindkét végén menetes csövek. Egy T idom, megy egy félbe vágott 20-30 cm-es cső menetes végekkel mar jó lehet. Mondjuk 1/2"-os méretben. De ha a vekony cső belsejébe kell csatlakozni,.akkor szűkítőzni kell, kb 1/4" méretre. Ami vagy passzol, vagy nem. Egy próbát megér.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2545
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Ezermesterek figyelem! #1

Hozzászólás Szerző: Poresz »

zora írta: 2023.07.03. 16:15 Obiban kaphatóak horganyzott vízsszerelési anyagok
Elromlik a víz, hogy meg kell javítani?! Talán az oxigénatom szégyellős lesz, és csak egy hidrogénatommal hajlandó közös elektronpályát létrehozni a kovalens-dípí helyett? Dehát ez hülyeség, kérem! :D

Magas labda volt… ;)

[TrollOFF]
zora írta: 2023.07.03. 16:15 Obiban kaphatóak horganyzott vízsszerelési anyagok, meg mindkét végén menetes csövek. Egy T idom, megy egy félbe vágott 20-30 cm-es cső menetes végekkel mar jó lehet. Mondjuk 1/2"-os méretben. De ha a vekony cső belsejébe kell csatlakozni,.akkor szűkítőzni kell, kb 1/4" méretre. Ami vagy passzol, vagy nem. Egy próbát megér.
Köszi, pont ilyen megoldásokat keresek: boltban ténylegesen kapható elemekből. - Írok, ha elakadok.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13762
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Ezermesterek figyelem! #1

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2023.07.03. 16:57 Elromlik a víz, hogy meg kell javítani?! Talán az oxigénatom szégyellős lesz, és csak egy hidrogénatommal hajlandó közös elektronpályát létrehozni a kovalens-dípí helyett? Dehát ez hülyeség, kérem! :D

Magas labda volt… ;)

Akkor te CSERKÉSZkolbászt sem eszel...? :twisted:


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3387
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Ezermesterek figyelem! #1

Hozzászólás Szerző: zora »

Poresz írta: 2023.07.03. 16:57 Elromlik a víz, hogy meg kell javítani?! Talán az oxigénatom szégyellős lesz, és csak egy hidrogénatommal hajlandó közös elektronpályát létrehozni a kovalens-dípí helyett? Dehát ez hülyeség, kérem! :D

Magas labda volt… ;)

[TrollOFF]

Köszi, pont ilyen megoldásokat keresek: boltban ténylegesen kapható elemekből. - Írok, ha elakadok.
Liszt javító szer.
https://youtu.be/XJ9l7ui-qqM

És a tüzcsapból sem tudsz rágyútani.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Ezermesterek figyelem! #1

Hozzászólás Szerző: szöged »

gvass1 írta: 2023.07.03. 17:08 Akkor te CSERKÉSZkolbászt sem eszel...? :twisted:


Kép
Repceolaj vs babaolaj
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Ezermesterek figyelem! #1

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

zora írta: 2023.07.03. 17:59 És a tüzcsapból sem tudsz rágyútani.
A fokhagymakrém fokhagymából, a májkrém májból van. Akkor miből készül a babakrém meg a fogkrém? Nem beszélve a parasztkolbászról meg a turista-szalámiról 🙂.

Ha egy élelmiszer-boltban élelmiszert, egy csavarboltban csavarokat lehet kapni, akkor mit árulnak a horgász- meg vadászboltban?

Lehet a végtelenségig folytatni 🙂.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3832
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Ezermesterek figyelem! #1

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Blekk Rájgó írta: 2023.07.03. 18:12 A fokhagymakrém fokhagymából, a májkrém májból van. Akkor miből készül a babakrém meg a fogkrém? Nem beszélve a parasztkolbászról meg a turista-szalámiról 🙂.

Ha egy élelmiszer-boltban élelmiszert, egy csavarboltban csavarokat lehet kapni, akkor mit árulnak a horgász- meg vadászboltban?

Lehet a végtelenségig folytatni 🙂.
Hány baba kell egy liter babaolajhoz...? :D
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2159
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Ezermesterek figyelem! #1

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Blekk Rájgó írta: 2023.07.03. 18:12 A fokhagymakrém fokhagymából, a májkrém májból van. Akkor miből készül a babakrém meg a fogkrém? Nem beszélve a parasztkolbászról meg a turista-szalámiról 🙂.

Ha egy élelmiszer-boltban élelmiszert, egy csavarboltban csavarokat lehet kapni, akkor mit árulnak a horgász- meg vadászboltban?

Lehet a végtelenségig folytatni 🙂.
És ma már a gulyásleveshez is egyre nehezebb alapanyagot találni. Halászléhez még akad...
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Ezermesterek figyelem! #1

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Poresz írta: 2023.07.03. 15:27 Lidles biciklipumpa (beszerzés: 2019. augusztus): nagyszerűen működött, amíg a műanyag fogantyú meg nem adta magát (azaz eltört). A dugattyúrúdon látható furat (a képen fent, középen) a ráhúzott műanyag fogantyút rögzítő facsavaré.
Biciklipumpa javítás.JPG
Drága megoldási ötletekből nincs hiány:
1. Forgácsoltatok egy hengeres adaptert, és szorítóbilinccsel egy méretre vágott seprűnyelet rögzítek hozzá. - Trabatra alufelni.
2. Acél csövekből hegesztetek egy "T" alakú fogantyút.
3. 3D nyomtatással készítek egy új fogantyút, és bírja, amíg bírja. - Nagy összeben nem fogadnék rá, hogy sokáig fog tartani.

Ezeknél jóval okosabb és olcsóbb megoldásra van szükségem. A 3D nyomtatás kivételével ezek a megoldások annyira irreálisak, hogy még a részleteken elgondolkodni sem voltam hajlandó.
A megoldások tárházának csak a gányolástűrő-képesség szabhat határt.
Milyen anyagból van a cső? Ha "sima" vas, vagy acél akkor ráhegesztenék egy vasrudat aztán annyi.

Egyébként fura, hogy eltört nagyon jó cucc ez a pumpa. Évek óta használom és országútit is fújok vele, szóval van terhelve.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2545
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Ezermesterek figyelem! #1

Hozzászólás Szerző: Poresz »

AndyA írta: 2023.07.03. 18:13 Hány baba kell egy liter babaolajhoz...? :D
Egy, de szép nagy!
tvsmaci írta: 2023.07.03. 20:16 A megoldások tárházának csak a gányolástűrő-képesség szabhat határt.
Ez nálam elég alacsonyan van, bezzeg a sznobizmusom!
tvsmaci írta: 2023.07.03. 20:16 Milyen anyagból van a cső? Ha "sima" vas, vagy acél akkor ráhegesztenék egy vasrudat aztán annyi.
Ez a megoldás általában nem rossz. Nekem ehhez előbb kell hegesztőgép, plusz meg kell tanulnom hegeszteni.

Zora megoldásában egyébként csak az nem világos, az egészet hogyan fogom a dugattyúrúdhoz rögzíteni.
tvsmaci írta: 2023.07.03. 20:16 Egyébként fura, hogy eltört nagyon jó cucc ez a pumpa. Évek óta használom és országútit is fújok vele, szóval van terhelve.
Nálunk is intenzíven volt használva, országúti kerékpárhoz is. Jól működött, nem véletlenül próbálkozom a javításával. Pillanatnyilag egy odafogott sebváltógomb segítségével nyomjuk le a dugattyút.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3387
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Ezermesterek figyelem! #1

Hozzászólás Szerző: zora »

Poresz írta: 2023.07.03. 23:12 Egy, de szép nagy!


Ez a megoldás általában nem rossz. Nekem ehhez előbb kell hegesztőgép, plusz meg kell tanulnom hegeszteni.

Zora megoldásában egyébként csak az nem világos, az egészet hogyan fogom a dugattyúrúdhoz rögzíteni.

[ /quote]

- Vigyázz, Poresz, így is csúnya folyamatot indítottál el! :-)

- A vékonyfalú anyagot ívvel hegeszteni alapból is szar, hátmég kör / sarokvarrattal, emellett az acél ott kilágyul, tartóssága kérdéses, (nem tudom milyen terhelést kap, mennyire kell izomból nyomni a pumpát), festék is leég. Ha a hegesztés opció, lánggal volna jó végigvarrni.

- Ha van már valami, ami a T felől belelóg a pumpa csövébe, akkor átmenő furat, csavar / sasszeg / stift.
blint
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2021.06.26. 15:26

Re: Ezermesterek figyelem! #1

Hozzászólás Szerző: blint »

Poresz írta: 2023.07.03. 15:27 Lidles biciklipumpa (beszerzés: 2019. augusztus): nagyszerűen működött, amíg a műanyag fogantyú meg nem adta magát (azaz eltört). A dugattyúrúdon látható furat (a képen fent, középen) a ráhúzott műanyag fogantyút rögzítő facsavaré.
Biciklipumpa javítás.JPG
Drága megoldási ötletekből nincs hiány:
1. Forgácsoltatok egy hengeres adaptert, és szorítóbilinccsel egy méretre vágott seprűnyelet rögzítek hozzá. - Trabatra alufelni.
2. Acél csövekből hegesztetek egy "T" alakú fogantyút.
3. 3D nyomtatással készítek egy új fogantyút, és bírja, amíg bírja. - Nagy összeben nem fogadnék rá, hogy sokáig fog tartani.

Ezeknél jóval okosabb és olcsóbb megoldásra van szükségem. A 3D nyomtatás kivételével ezek a megoldások annyira irreálisak, hogy még a részleteken elgondolkodni sem voltam hajlandó.
Esetleg vehetsz egy D profilú ásónyelet, a végét méretre csiszolod és többet hajolni se kell a pumpáláshoz :D
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3832
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Ezermesterek figyelem! #1

Hozzászólás Szerző: AndyA »

jó ha van írta: 2023.07.03. 19:59 És ma már a gulyásleveshez is egyre nehezebb alapanyagot találni. Halászléhez még akad...
Többnyire inkább csak gyenge utánzat horgászlé lesz az... :-D
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 14035
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Ezermesterek figyelem! #1

Hozzászólás Szerző: qqriq »

huszas ppr pn20 cso szerintem passzol ra
Poresz írta: 2023.07.03. 15:27 Lidles biciklipumpa (beszerzés: 2019. augusztus): nagyszerűen működött, amíg a műanyag fogantyú meg nem adta magát (azaz eltört). A dugattyúrúdon látható furat (a képen fent, középen) a ráhúzott műanyag fogantyút rögzítő facsavaré.
Biciklipumpa javítás.JPG
Drága megoldási ötletekből nincs hiány:
1. Forgácsoltatok egy hengeres adaptert, és szorítóbilinccsel egy méretre vágott seprűnyelet rögzítek hozzá. - Trabatra alufelni.
2. Acél csövekből hegesztetek egy "T" alakú fogantyút.
3. 3D nyomtatással készítek egy új fogantyút, és bírja, amíg bírja. - Nagy összeben nem fogadnék rá, hogy sokáig fog tartani.

Ezeknél jóval okosabb és olcsóbb megoldásra van szükségem. A 3D nyomtatás kivételével ezek a megoldások annyira irreálisak, hogy még a részleteken elgondolkodni sem voltam hajlandó.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1768
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Sziasztok, meséltek nekem olyanról, hogy formailag hagyományőrző honvéd (huszár, stb.) puska, de mindeközben elektromos működésű. Létezik ilyen?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3832
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

swordmanus írta: 2023.07.04. 15:38 Sziasztok, meséltek nekem olyanról, hogy formailag hagyományőrző honvéd (huszár, stb.) puska, de mindeközben elektromos működésű. Létezik ilyen?
MIért nem azt kérdezed, aki mesélt neked róla...? :D
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: RatRace »

swordmanus írta: 2023.07.04. 15:38 Sziasztok, meséltek nekem olyanról, hogy formailag hagyományőrző honvéd (huszár, stb.) puska, de mindeközben elektromos működésű. Létezik ilyen?
Igen.
Két darab ceruzaelemmel működik.
Hozzávaló munició:
Csatolmányok
Screenshot_20230704-172421.png
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Vám

Hozzászólás Szerző: pogessor »

Üdv

Nagyon OFF kérdés: rendeltem valamit (Roni szet és hasonló kacatok) a nagy vízen túlról és azt látom a csomagkövetőben, hogy már 6 egész napja vámolásra vár a csomag...
Kezdjek aggódni, hogy valami valahol félrement? Vagy az normális, hogy ennyi ideig, vagy még tovább ülnek a csomagon?
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: RatRace »

swordmanus írta: 2023.07.04. 15:38 Sziasztok, meséltek nekem olyanról, hogy formailag hagyományőrző honvéd (huszár, stb.) puska, de mindeközben elektromos működésű. Létezik ilyen?
Csatolmányok
16884848939828284643971844754874.jpg
16884849196622314176115628015104.jpg
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1410
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Vám

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

pogessor írta: 2023.07.04. 17:31 Üdv

Nagyon OFF kérdés: rendeltem valamit (Roni szet és hasonló kacatok) a nagy vízen túlról és azt látom a csomagkövetőben, hogy már 6 egész napja vámolásra vár a csomag...
Kezdjek aggódni, hogy valami valahol félrement? Vagy az normális, hogy ennyi ideig, vagy még tovább ülnek a csomagon?
Ez ennél még sokkal több is lehet sajnos, én nem aggódnék. Persze bosszantó, de ugyanez van ha egy játékfigurát rendelsz.
Sapienti sat.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6200
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Vám

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

pogessor írta: 2023.07.04. 17:31 Üdv

Nagyon OFF kérdés: rendeltem valamit (Roni szet és hasonló kacatok) a nagy vízen túlról és azt látom a csomagkövetőben, hogy már 6 egész napja vámolásra vár a csomag...
Kezdjek aggódni, hogy valami valahol félrement? Vagy az normális, hogy ennyi ideig, vagy még tovább ülnek a csomagon?
Oh, ennyi simán lehet.
Vigasztaljon az, hogy én egy hagyatéki eljárásra 7 hónapja várok, pedig hót egyszerű ügy.
Sz.ar a közszféra rendszere (pl. felesleges az örökölt ingatlan értékét felbecsültetni, ha az adott esetben nem kell utána illetéket fizetni, és eladni sem akarja az örökös 5 éven belül), és maga a működése is trehány, nemtörődöm: áprilisban kellett volna, hogy a paksamétát az önkoris csinivnyik a közjegyzőnek továbbítsa, és milyen hónapot írunk..? Hja, az adott ügyintéző "nincs", úgyhogy az ügyei is állnak.
Tudok ennél durvább eseteket is, de a mai vérnyomásomhoz ennyi elég.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5991
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

swordmanus írta: 2023.07.04. 15:38 Sziasztok, meséltek nekem olyanról, hogy formailag hagyományőrző honvéd (huszár, stb.) puska, de mindeközben elektromos működésű. Létezik ilyen?
http://www.vertesegyesulet.hu/fegyverek.html
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5991
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Vám

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2023.07.04. 19:31 Oh, ennyi simán lehet.
Vigasztaljon az, hogy én egy hagyatéki eljárásra 7 hónapja várok, pedig hót egyszerű ügy.
Sz.ar a közszféra rendszere (pl. felesleges az örökölt ingatlan értékét felbecsültetni, ha az adott esetben nem kell utána illetéket fizetni, és eladni sem akarja az örökös 5 éven belül), és maga a működése is trehány, nemtörődöm: áprilisban kellett volna, hogy a paksamétát az önkoris csinivnyik a közjegyzőnek továbbítsa, és milyen hónapot írunk..? Hja, az adott ügyintéző "nincs", úgyhogy az ügyei is állnak.
Tudok ennél durvább eseteket is, de a mai vérnyomásomhoz ennyi elég.
Hagyatékinál ha nem tévedek egy év felett vártunk...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6200
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Vám

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Fortitu írta: 2023.07.04. 19:50 Hagyatékinál ha nem tévedek egy év felett vártunk...
Ha sürgős, érdemes hívogatni az ügyintézőket, mert mint a mellékelt ábra mutatja, hónapokat(!) állhat amiatt az ügy, hogy Micike elment szülni, és nem küldik tovább az asztalán porosodó aktákat.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3832
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Vám

Hozzászólás Szerző: AndyA »

pogessor írta: 2023.07.04. 17:31 Üdv

Nagyon OFF kérdés: rendeltem valamit (Roni szet és hasonló kacatok) a nagy vízen túlról és azt látom a csomagkövetőben, hogy már 6 egész napja vámolásra vár a csomag...
Kezdjek aggódni, hogy valami valahol félrement? Vagy az normális, hogy ennyi ideig, vagy még tovább ülnek a csomagon?
Telefonálj rá a postára, ha az hozza, néha segít. Amúgy "normális"...
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3832
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Vám

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2023.07.04. 19:31 Oh, ennyi simán lehet.
Vigasztaljon az, hogy én egy hagyatéki eljárásra 7 hónapja várok, pedig hót egyszerű ügy.
Sz.ar a közszféra rendszere (pl. felesleges az örökölt ingatlan értékét felbecsültetni, ha az adott esetben nem kell utána illetéket fizetni, és eladni sem akarja az örökös 5 éven belül), és maga a működése is trehány, nemtörődöm: áprilisban kellett volna, hogy a paksamétát az önkoris csinivnyik a közjegyzőnek továbbítsa, és milyen hónapot írunk..? Hja, az adott ügyintéző "nincs", úgyhogy az ügyei is állnak.
Tudok ennél durvább eseteket is, de a mai vérnyomásomhoz ennyi elég.
Hagyaték: május 4-től szeptember vége úgy, hogy nyár közepén teljesen véletlenül pont akkor telefonáltam be a kerületi hivatalba, amikor szabin ugyan, de éppen benn volt az ügyintéző fickó, így éppen ráért, soron kívül megnézte, és 3 perc alatt tovább lökte a papírjaimat. :-(

P.s.: Egyedüli gyerekként egyetlen örökös voltam anyukám után. Ennyire volt "bonyolult" az ügy.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1359
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

swordmanus írta: 2023.07.04. 15:38 Sziasztok, meséltek nekem olyanról, hogy formailag hagyományőrző honvéd (huszár, stb.) puska, de mindeközben elektromos működésű. Létezik ilyen?
Filmekhez biztonsági okokból nem használhatnak az eredetivel megegyező működésűt, így muszáj más alternatívát találni. Marad a pirotechnikai töltetes, elektromos gyújtással.
Steinernél van jópár elektromos muskéta.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1768
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Kojak írta: 2023.07.04. 22:31 Filmekhez biztonsági okokból nem használhatnak az eredetivel megegyező működésűt, így muszáj más alternatívát találni. Marad a pirotechnikai töltetes, elektromos gyújtással.
Steinernél van jópár elektromos muskéta.
OK, és valami olcsóbb forrást tudtok valahonnan? :-)
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1359
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

swordmanus írta: 2023.07.04. 22:42 OK, és valami olcsóbb forrást tudtok valahonnan? :-)
Veszel replikát (Denix vagy hasonló), és átalakítod. :D
Áramforrás (elem a tusba építve), megszakító, izzógyújtóval szerelt pirotechnikai töltet a csőbe, némi kábelezés.
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 282
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: cujoe »

Kedves laptopszakértő és informatikus fórumtársak! Keresek (csak nem találok) egy, a képen látható hdd-ssd kábelt (Asus TUF laptophoz). Tudom, lehet rendelni kínából, sokba sem kerül, de mire ideér letelik a szünidő. A gyerek laptopjába vettem egy normál méretű ssd-t, de sajnos amikor bele akartam rakni, akkor kiderült, hogy bár bele lehet szerelni, de kell hozzá egy ilyen kábel, mert alapból M2-es, kisméretű ssd jár bele. Alaposan elhibáztam a dolgot. Ha lenne valaki olyan kedves és eladna nekem egy ilyen kábelt, nagyon megköszönném.

Kép
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1149
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Vegyél bele rendes M2-s sata-t vagy NVME-t, gyorsabb lesz és nem kell szarakodni.
cujoe írta: 2023.07.05. 15:46 Kedves laptopszakértő és informatikus fórumtársak! Keresek (csak nem találok) egy, a képen látható hdd-ssd kábelt (Asus TUF laptophoz). Tudom, lehet rendelni kínából, sokba sem kerül, de mire ideér letelik a szünidő. A gyerek laptopjába vettem egy normál méretű ssd-t, de sajnos amikor bele akartam rakni, akkor kiderült, hogy bár bele lehet szerelni, de kell hozzá egy ilyen kábel, mert alapból M2-es, kisméretű ssd jár bele. Alaposan elhibáztam a dolgot. Ha lenne valaki olyan kedves és eladna nekem egy ilyen kábelt, nagyon megköszönném.

Kép
"..."
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 282
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: cujoe »

TurboP írta: 2023.07.05. 16:20 Vegyél bele rendes M2-s sata-t vagy NVME-t, gyorsabb lesz és nem kell szarakodni.
Nem lehet most sajnos. :cry: Privát üzenetben leírtam a sztorit.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3832
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

cujoe írta: 2023.07.05. 15:46 Kedves laptopszakértő és informatikus fórumtársak! Keresek (csak nem találok) egy, a képen látható hdd-ssd kábelt (Asus TUF laptophoz). Tudom, lehet rendelni kínából, sokba sem kerül, de mire ideér letelik a szünidő. A gyerek laptopjába vettem egy normál méretű ssd-t, de sajnos amikor bele akartam rakni, akkor kiderült, hogy bár bele lehet szerelni, de kell hozzá egy ilyen kábel, mert alapból M2-es, kisméretű ssd jár bele. Alaposan elhibáztam a dolgot. Ha lenne valaki olyan kedves és eladna nekem egy ilyen kábelt, nagyon megköszönném.

https://i.ebayimg.com/images/g/snwAAOSw ... -l1600.jpg
https://www.amazon.de/s?k=ssd+hdd+kabel ... nb_sb_noss

De sajnos két hét múlva megyek csak legközelebb.
gabor86
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2022.11.18. 09:40

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gabor86 »

cujoe írta: 2023.07.05. 15:46 Kedves laptopszakértő és informatikus fórumtársak! Keresek (csak nem találok) egy, a képen látható hdd-ssd kábelt (Asus TUF laptophoz). Tudom, lehet rendelni kínából, sokba sem kerül, de mire ideér letelik a szünidő. A gyerek laptopjába vettem egy normál méretű ssd-t, de sajnos amikor bele akartam rakni, akkor kiderült, hogy bár bele lehet szerelni, de kell hozzá egy ilyen kábel, mert alapból M2-es, kisméretű ssd jár bele. Alaposan elhibáztam a dolgot. Ha lenne valaki olyan kedves és eladna nekem egy ilyen kábelt, nagyon megköszönném.

Kép
Nekem az atalakito megolte az SSD-met. Alin van garantalt 14 napos szallitas nehany termeknel es altalaba hamarabb is megjon ha mas megoldast nem talalsz.
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 282
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: cujoe »

AndyA írta: 2023.07.05. 20:11 https://www.amazon.de/s?k=ssd+hdd+kabel ... nb_sb_noss

De sajnos két hét múlva megyek csak legközelebb.
Köszi a felajánlást, lehet, hogy már megoldódik a dolog.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1768
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Kojak írta: 2023.07.05. 07:58 Veszel replikát (Denix vagy hasonló), és átalakítod. :D
Áramforrás (elem a tusba építve), megszakító, izzógyújtóval szerelt pirotechnikai töltet a csőbe, némi kábelezés.
Köszi! :-)
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 14035
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

mennyibe kerul egy ilyen izzogyujto?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: RatRace »

qqriq írta: 2023.07.06. 09:39 mennyibe kerul egy ilyen izzogyujto?
Nem izzógyújtó .....
Asszem talán 50 forint magasságában vettem tavaly.
de:
vasas.lajos@chello.hu
+36302916335
És kapsz naprakész árat.
A világ végén van, Kádárta.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 14035
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

az egesz barati, izzogyujtokent hasznalhato?
RatRace írta: 2023.07.06. 10:11 Nem izzógyújtó .....
Asszem talán 50 forint magasságában vettem tavaly.
de:
vasas.lajos@chello.hu
+36302916335
És kapsz naprakész árat.
A világ végén van, Kádárta.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: RatRace »

qqriq írta: 2023.07.06. 10:38 az egesz barati, izzogyujtokent hasznalhato?
nem.

Tessék, izzógyújtó:
https://www.ekopiro.hu/elektromos-gyujto-30cm/
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 14035
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ilyen van, anno 30 volt darabja most 80 korul jon:(
RatRace írta: 2023.07.06. 10:57 nem.

Tessék, izzógyújtó:
https://www.ekopiro.hu/elektromos-gyujto-30cm/
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 14035
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

"Teve utcai kereszteződés lámpájánál találkozhattak a RACE-001 rendszámú Mercedesszel."
"A Mercedes 33 éves sofőrje eddig kórházba volt, de pénteken előállították és előterjesztették letartóztatását. Tettét elismerte, viszont a versenyben résztvevő sofőrök tagadták, hogy ez verseny lett volna."

remelem rarohad lakat es par kanos mackot kap cellatarsnak hogy meglegyen a napi betevoje
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3832
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2023.07.07. 16:29 "Teve utcai kereszteződés lámpájánál találkozhattak a RACE-001 rendszámú Mercedesszel."
"A Mercedes 33 éves sofőrje eddig kórházba volt, de pénteken előállították és előterjesztették letartóztatását. Tettét elismerte, viszont a versenyben résztvevő sofőrök tagadták, hogy ez verseny lett volna."

remelem rarohad lakat es par kanos mackot kap cellatarsnak hogy meglegyen a napi betevoje
https://youtu.be/KlmJrGPXA28

Magyarázza már meg, hogy ez nem verseny volt, csak "nagy sebességgel történő egymás mellett haladás", vagy mi... :twisted:

Ahogy írták, a RACE-001-et le kellene cserélni RÁCS-001-re.

Sajnos erre kevés az esély. Saccra felfüggesztett lesz a vége, jó esetben a vezetéstől végleges eltiltással, de az is csak akkor, ha elég tökös a bíró. :-(
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6200
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

AndyA írta: 2023.07.07. 16:31 https://youtu.be/KlmJrGPXA28

Magyarázza már meg, hogy ez nem verseny volt, csak "nagy sebességgel történő egymás mellett haladás", vagy mi... :twisted:

Ahogy írták, a RACE-001-et le kellene cserélni RÁCS-001-re.

Sajnos erre kevés az esély. Saccra felfüggesztett lesz a vége, jó esetben a vezetéstől végleges eltiltással, de az is csak akkor, ha elég tökös a bíró. :-(
+1
Sajnos eléggé elterjedt a városon belüli illegális gyorsulás.
Nem tudom, miért nem bérelnek pályát a Hungaroringen.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

AndyA írta: 2023.07.07. 16:31 https://youtu.be/KlmJrGPXA28

Magyarázza már meg, hogy ez nem verseny volt, csak "nagy sebességgel történő egymás mellett haladás", vagy mi... :twisted:

Ahogy írták, a RACE-001-et le kellene cserélni RÁCS-001-re.

Sajnos erre kevés az esély. Saccra felfüggesztett lesz a vége, jó esetben a vezetéstől végleges eltiltással, de az is csak akkor, ha elég tökös a bíró. :-(
Vagy RICSI-1-re. M. Richárd reinkarnáció
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1149
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Azért szerintem itt megkínálják egy kis letöltendővel az biztos. (kivéve ha az ügyvédek bebizonyítják, hogy műszaki hiba történt, amit ugye már el is kezdtek mondogatni).

Az ismerősöm okozott egy balesetet, ott 1 ember meghalt és végleges végtag sérülés történt (pedig a saját autójában utazott), ott több mint 2 év lett a vége. amiből több mint 14 hónapot ült le.

AndyA írta: 2023.07.07. 16:31 https://youtu.be/KlmJrGPXA28

Magyarázza már meg, hogy ez nem verseny volt, csak "nagy sebességgel történő egymás mellett haladás", vagy mi... :twisted:

Ahogy írták, a RACE-001-et le kellene cserélni RÁCS-001-re.

Sajnos erre kevés az esély. Saccra felfüggesztett lesz a vége, jó esetben a vezetéstől végleges eltiltással, de az is csak akkor, ha elég tökös a bíró. :-(
"..."
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1359
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

WildBear23 írta: 2023.07.07. 18:03 +1
Sajnos eléggé elterjedt a városon belüli illegális gyorsulás.
Nem tudom, miért nem bérelnek pályát a Hungaroringen.
https://totalcar.hu/magazin/kozelet/201 ... rsenyeket/
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 14035
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nem leszek nepszeru de az ilyen reszingelo menocsavokat megallitani, csakanyt a geptetobe es a likon beonteni ket kilo termitet
ingyom bingyom tálib-e?
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1359
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Azért a fegyverkereskedőért, aki a fegyverkereskedelem szabályainak legalább a felét ott b@szta meg szándékosan, ahol csak tudta, a fél fegyveres társadalom aggódott amikor elvitte a TEK. :roll:
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 14035
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

azert egy kicsit mas mikor kozveszelyes orultek potencionalis gyilkoskent szaguldoznak a varosban
szerintem
Kojak írta: 2023.07.07. 20:15 Azért a fegyverkereskedőért, aki a fegyverkereskedelem szabályainak legalább a felét ott b@szta meg szándékosan, ahol csak tudta, a fél fegyveres társadalom aggódott amikor elvitte a TEK. :roll:
ingyom bingyom tálib-e?
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1359
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

qqriq írta: 2023.07.07. 20:24 azert egy kicsit mas mikor kozveszelyes orultek potencionalis gyilkoskent szaguldoznak a varosban
szerintem
Ha a cikket elolvastad, ott van az ok-okozati összefüggés.
Általában senkinek sem érdeke ezt bevinni a városba, mindenkinek jobb egy külterületen, messze a lakott és forgalmas helyektől.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

WildBear23 írta: 2023.07.07. 18:03 Nem tudom, miért nem bérelnek pályát a Hungaroringen.
Nyílt napra lehet menni a Hringre - egy évben 3×...
https://hungaroring.hu/site/hu/elmenyek/autos-nyilt-nap
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6200
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

G.D írta: 2023.07.07. 21:51 Nyílt napra lehet menni a Hringre - egy évben 3×...
https://hungaroring.hu/site/hu/elmenyek/autos-nyilt-nap
Szokott lenni ott vezetéstechnikai tréning is.
Az összes ilyen b.uzi "RACE-001" mehetne oda összetörni magát.
Anno a mi utcánkban is volt egy ilyen versenyf.asz, aki reggelente végigdriftelt az utcán. Ahol amúgy egy iskola is van.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

WildBear23 írta: 2023.07.07. 22:20 Szokott lenni ott vezetéstechnikai tréning is.
Annak kb. köze nincsen a gyorsan menéshez.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6200
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

G.D írta: 2023.07.07. 22:23 Annak kb. köze nincsen a gyorsan menéshez.
Felőlem mehetnek ahogy akarnak. Megtanulhatnak jól vezetni (ez a tréning célja), vagy össze is törhetik magukat, ahogy jól esik.
A lényeg, hogy ne a városban tegyék.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 14035
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

a gazt meg egy majom is tudja nyomni, a fekezeshez es kormanyzashoz meg esz kell. azt meg nem a kozuti racsingon osztogatjak...
G.D írta: 2023.07.07. 22:23 Annak kb. köze nincsen a gyorsan menéshez.
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3832
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2023.07.07. 18:03 +1
Sajnos eléggé elterjedt a városon belüli illegális gyorsulás.
Nem tudom, miért nem bérelnek pályát a Hungaroringen.
Az pííízbe kerül ám!
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3832
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2023.07.07. 20:04 nem leszek nepszeru de az ilyen reszingelo menocsavokat megallitani, csakanyt a geptetobe es a likon beonteni ket kilo termitet
Egyszerűbb megoldás:

Dolgozzon napi 8 (9-10) órát, utána menjen bevásárolni, főzzön vacsorát, takarítson, etesse meg a gyerekeit stb., és ha ezek után még van jártányi ereje...
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3832
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Kojak írta: 2023.07.07. 20:25 Ha a cikket elolvastad, ott van az ok-okozati összefüggés.
Általában senkinek sem érdeke ezt bevinni a városba, mindenkinek jobb egy külterületen, messze a lakott és forgalmas helyektől.
Sem itt, sem ott nem szabad. Pont, történet vége!!!
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3832
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2023.07.07. 22:20 Szokott lenni ott vezetéstechnikai tréning is.
Az összes ilyen b.uzi "RACE-001" mehetne oda összetörni magát.
Anno a mi utcánkban is volt egy ilyen versenyf.asz, aki reggelente végigdriftelt az utcán. Ahol amúgy egy iskola is van.
Egy váratlan helyre ki kell tenni éjszaka egy alkalmas betonkockát...
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Franciánál még csak balesetet sem kellett okoznia a gyereknek, simán csak driftelgetett.
Amíg melózott, a csendőrség simán bezúzatta az autóját. :shock:

https://www.autostart.hu/blog/driftelt- ... z-autojat/
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6200
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Üdvözöljük a fórumon Cerakote fórumtársat!

(Én hívtam - örülök, hogy beregisztrált. ;)
20230708_105147.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1359
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

WildBear23 írta: 2023.07.08. 10:53 Üdvözöljük a fórumon Cerakote fórumtársat!

(Én hívtam - örülök, hogy beregisztrált. ;)
20230708_105147.jpg
Gyűlnek a Péterek. 8-)
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3832
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

RatRace írta: 2023.07.08. 07:39 Franciánál még csak balesetet sem kellett okoznia a gyereknek, simán csak driftelgetett.
Amíg melózott, a csendőrség simán bezúzatta az autóját. :shock:

https://www.autostart.hu/blog/driftelt- ... z-autojat/
Már az Éretlenekben is ott a jelenet, hogy a tilosban parkoló autót markolóval (!!!) "szállítják" el. És az a 80-as években készült valamikor.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

AndyA írta: 2023.07.08. 13:28 Már az Éretlenekben is ott a jelenet, hogy a tilosban parkoló autót markolóval (!!!) "szállítják" el. És az a 80-as években készült valamikor.
De az " Éretlenek " az vígjáték.....
A legjobb, amikor ott az oktatógép :lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5991
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3832
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

RatRace írta: 2023.07.08. 13:54 De az " Éretlenek " az vígjáték.....
A legjobb, amikor ott az oktatógép :lol:
Nem minden részlete légből kapott...

Na persze, szorgos népünk győzni fog!!! :D
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 14035
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

olvastam ezt a cikket
https://g7.hu/kozelet/20230704/legalabb ... udapesten/

és az jutott eszembe, hogy sokkal 1×űbb/olcsóbb lenne bizbaszpárokat hitelesített távolságra kirakni a városban nemhogy 200at, hanem akár 5000-et, és randomszerűen hol az egyiket, hol a másikat figyelni drónnal, aminek a képét meg egy erre a célra optimalizált algoritmus elemzi, és kiszámolja, hogy ha az 1891-es számú bizbaszalapú ellenőrzési területen az első bizbaszt ekkor hagyta el, a másik bizbaszt meg 2,76 másodperccel később, akkor az biza 82 km/h...míg ha ez a 2,76 másodperc a 4527-es ellenőrzési pontnál lett volna, akkor az csupán 61 km/h lett volna, mert ott más távolságra vannak a bizbaszok egymástól
(a bizbasz lehet egyszerű csík is felfestve az aszfaltra)

gondolom lesznek, akiknek azért nem fog tetszeni az 5let, mert megfigyelőállamot látnak majd ebbe bele, hiszen ha ott a drón, akkor figyelheti a záróvonalátlépéstől kezdve a biztonsági övön keresztül akár azt is, hogy a marinéninek a nyakából ki tépte le a láncot és szaladt el vele...meg hogy ki késelte le a kicsodát...és akkor ez milyen rossz is lenne, mert akkor ŐK jobban tudnák, hogy hány pattanás van a seggemen, mert ŐK azt is látják, én meg nem

mindenesetre egy ilyen rendszer fenntartása töredékébe kerülne a jelenleg széles körben elterjedt járőrautós megoldásnak
és a 6ásfoka is sokkal magasabb lenne

szerintem

...

na

várom a fikázást
BeHappy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2022.07.19. 20:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: BeHappy »

Nem fikázom, de szerintem nem az a jó ötlet, hogy mindent, minden részletében és időpontjában igyekszünk minél teljesebb hatósági kontroll alá vonni. Ezzel szerintem a szabadságot szüntetnéd meg hosszútávon és visszaút az nem lesz. Az ember attól szabad, hogy választhat és dönthet rosszul is.

Szerintem a megoldás a következetes és arányos büntetés. Jól meg kell mérni őket, annak lesz visszatartó ereje. Ha elmismásolják, akkor meg nyilván nem.
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: pogessor »

szöged írta: 2023.07.09. 19:47 és az jutott eszembe, hogy sokkal 1×űbb/olcsóbb lenne bizbaszpárokat hitelesített távolságra kirakni a városban nemhogy 200at, hanem akár 5000-et...
5000 (magasból is egyértelműen látható) bizbaszpárhoz 5000 pár sebességmérésre is figyelmeztető táblát ki kell rakni kellő távolságba. És N darab (akárhogyan hitelesített és emiatt baromi drága) drónnal kellene repkedni sűrűn lakott és érzékeny légtérben. (Túl sok a nagykövetség és egyéb kényes objektum.) Ez az egész ötlet addig működne, míg az első drón le nem esne; bármilyen műszaki/személyi ok miatt is. Aztán az egész menne gyorsan a szőnyeg alá; s a végeredményben az egész kísérlet annyiban merülne ki, hogy egy drónokat, bizbaszokat ás táblákat beszerző, jólfekvő beszállító végre nagyteljesítményű autókra cserélhetné a korosodó járműparkját.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3387
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

BeHappy írta: 2023.07.09. 20:33 Nem fikázom, de szerintem nem az a jó ötlet, hogy mindent, minden részletében és időpontjában igyekszünk minél teljesebb hatósági kontroll alá vonni. Ezzel szerintem a szabadságot szüntetnéd meg hosszútávon és visszaút az nem lesz. Az ember attól szabad, hogy választhat és dönthet rosszul is.

Szerintem a megoldás a következetes és arányos büntetés. Jól meg kell mérni őket, annak lesz visszatartó ereje. Ha elmismásolják, akkor meg nyilván nem.
Sajnos a tények azt mutatják, hogy a lebukás valószínűsége ami visszatart, nem a büntetés mértéke.
Pl. nálunk nulltolerancia van ittasvezetésért, mégis a mai napig állandó probléma és balesetforrás, mert kicsi a lebukás esélye, nincs kapacitás az ellenőrzésre.
A hatósági kontrollal kapcsolatos félelmeddel viszont egyetértek, lásd Kína.
BeHappy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2022.07.19. 20:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: BeHappy »

zora írta: 2023.07.09. 20:51 Sajnos a tények azt mutatják, hogy a lebukás valószínűsége ami visszatart, nem a büntetés mértéke.
Ez azonban mindenre igaz, nem csak az ittas vezetésre. Minden szabály vagy társadalmi norma megsértése esetén valóban valós visszatartó erő a lebukás veszélye. Éppen ezzel lehet alátámasztani a minél teljesebb körű kontrollt, ami viszont a társadalom fokozatos kiskorúsításához vezet. Szerintem nem ez a jó irány.

Ez innentől viszont kevésbé rendészeti, inkább filozófiai kérdés, úgyhogy itt offtopic.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3486
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

pogessor írta: 2023.07.09. 20:38 5000 (magasból is egyértelműen látható) bizbaszpárhoz 5000 pár sebességmérésre is figyelmeztető táblát ki kell rakni kellő távolságba. És N darab (akárhogyan hitelesített és emiatt baromi drága) drónnal kellene repkedni sűrűn lakott és érzékeny légtérben. (Túl sok a nagykövetség és egyéb kényes objektum.) Ez az egész ötlet addig működne, míg az első drón le nem esne; bármilyen műszaki/személyi ok miatt is. Aztán az egész menne gyorsan a szőnyeg alá; s a végeredményben az egész kísérlet annyiban merülne ki, hogy egy drónokat, bizbaszokat ás táblákat beszerző, jólfekvő beszállító végre nagyteljesítményű autókra cserélhetné a korosodó járműparkját.
Kereskedelmi szintű drónokkal is elég sok idiótat lehetne kiszedni, csinálják is, csak kevés van belőlük. Ha több lenne, rengeteget javítana a morálon, mert nem tudja delikvens mikor látja egy drón.
Emellett még sokkal több dologra tudna a rendőrség használni őket, tehát ezt képességet nagyon érdemes fejleszteni.
Az acélnál senki nem keményebb, az ólomnál senki nem gyorsabb...
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2159
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

szöged írta: 2023.07.09. 19:47 olvastam ezt a cikket
https://g7.hu/kozelet/20230704/legalabb ... udapesten/

és az jutott eszembe, hogy sokkal 1×űbb/olcsóbb lenne bizbaszpárokat hitelesített távolságra kirakni a városban nemhogy 200at, hanem akár 5000-et, és randomszerűen hol az egyiket, hol a másikat figyelni drónnal, aminek a képét meg egy erre a célra optimalizált algoritmus elemzi, és kiszámolja, hogy ha az 1891-es számú bizbaszalapú ellenőrzési területen az első bizbaszt ekkor hagyta el, a másik bizbaszt meg 2,76 másodperccel később, akkor az biza 82 km/h...míg ha ez a 2,76 másodperc a 4527-es ellenőrzési pontnál lett volna, akkor az csupán 61 km/h lett volna, mert ott más távolságra vannak a bizbaszok egymástól
(a bizbasz lehet egyszerű csík is felfestve az aszfaltra)

gondolom lesznek, akiknek azért nem fog tetszeni az 5let, mert megfigyelőállamot látnak majd ebbe bele, hiszen ha ott a drón, akkor figyelheti a záróvonalátlépéstől kezdve a biztonsági övön keresztül akár azt is, hogy a marinéninek a nyakából ki tépte le a láncot és szaladt el vele...meg hogy ki késelte le a kicsodát...és akkor ez milyen rossz is lenne, mert akkor ŐK jobban tudnák, hogy hány pattanás van a seggemen, mert ŐK azt is látják, én meg nem

mindenesetre egy ilyen rendszer fenntartása töredékébe kerülne a jelenleg széles körben elterjedt járőrautós megoldásnak
és a 6ásfoka is sokkal magasabb lenne

szerintem

...

na

várom a fikázást
Nem fikázás, de a két bizbasz között a drón helye nem mindegy. Ugyanis, ha nem pont középen, vagy más, előre meghatározott helyen van, nem ugyanúgy látja, hogy az autó mikor éri el a 2. bizbaszt. Főleg nagyobb járműnél, ami már messziről kitakarhatja neki a bizbaszt.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

jó ha van írta: 2023.07.10. 00:03 Nem fikázás, de a két bizbasz között a drón helye nem mindegy. Ugyanis, ha nem pont középen, vagy más, előre meghatározott helyen van, nem ugyanúgy látja, hogy az autó mikor éri el a 2. bizbaszt. Főleg nagyobb járműnél, ami már messziről kitakarhatja neki a bizbaszt.
ez igaz

ki kell alakítani egy platformot, ahova leszáll, és akkor fix -->számol6ó

kb azon az elven mint egy magasles

csak nem folyamatosan van mindegyikben drón...csak kb minden tizedikben....hol az egyikben, hol a másikban
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3832
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

szöged írta: 2023.07.09. 19:47 olvastam ezt a cikket
https://g7.hu/kozelet/20230704/legalabb ... udapesten/

és az jutott eszembe, hogy sokkal 1×űbb/olcsóbb lenne bizbaszpárokat hitelesített távolságra kirakni a városban nemhogy 200at, hanem akár 5000-et, és randomszerűen hol az egyiket, hol a másikat figyelni drónnal, aminek a képét meg egy erre a célra optimalizált algoritmus elemzi, és kiszámolja, hogy ha az 1891-es számú bizbaszalapú ellenőrzési területen az első bizbaszt ekkor hagyta el, a másik bizbaszt meg 2,76 másodperccel később, akkor az biza 82 km/h...míg ha ez a 2,76 másodperc a 4527-es ellenőrzési pontnál lett volna, akkor az csupán 61 km/h lett volna, mert ott más távolságra vannak a bizbaszok egymástól
(a bizbasz lehet egyszerű csík is felfestve az aszfaltra)

gondolom lesznek, akiknek azért nem fog tetszeni az 5let, mert megfigyelőállamot látnak majd ebbe bele, hiszen ha ott a drón, akkor figyelheti a záróvonalátlépéstől kezdve a biztonsági övön keresztül akár azt is, hogy a marinéninek a nyakából ki tépte le a láncot és szaladt el vele...meg hogy ki késelte le a kicsodát...és akkor ez milyen rossz is lenne, mert akkor ŐK jobban tudnák, hogy hány pattanás van a seggemen, mert ŐK azt is látják, én meg nem

mindenesetre egy ilyen rendszer fenntartása töredékébe kerülne a jelenleg széles körben elterjedt járőrautós megoldásnak
és a 6ásfoka is sokkal magasabb lenne

szerintem

...

na

várom a fikázást
Angliában a traffipax sok helyen még úgy működik, hogy fix időkülönbséggel (pár tized másodperc) két képet csinál a traffi, és az aszfaltra festett "vonalzó" alapján számolják ki belőle a sebességet.

Amúgy ami tényleg működik, az az átlagsebességmérés. Városban nehezebb ügy, de nem lenne kivitelezhetetlen. Ott azután tényleg nincs miért rohanni...

A másik meg az, ami pl. pont Angliában az M25-ön (londoni M0) van, hogy fél mérföldenként vagy egy technikai híd, mindegyiken villanytábla az aktuális megengedett tempóval, mögötte meg egy traffipaxszal. 800 m-enként egy traffi az pont annyi, hogy nem éri meg közben felgyorsítani, mert máris fékezni kell újra.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3832
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

zora írta: 2023.07.09. 20:51 Sajnos a tények azt mutatják, hogy a lebukás valószínűsége ami visszatart, nem a büntetés mértéke.
Pl. nálunk nulltolerancia van ittasvezetésért, mégis a mai napig állandó probléma és balesetforrás, mert kicsi a lebukás esélye, nincs kapacitás az ellenőrzésre.
A hatósági kontrollal kapcsolatos félelmeddel viszont egyetértek, lásd Kína.
Ez már rengeteg országban, a legkülönbözőbb esetekre vonatkoztatva bebizonyosodott, kicsit sem új dolog.

Ha a sebességtúllépés büntetése csak egy százas lenne, de egész nap, minden pillanatban, amikor +2 km/h-nál többel átlépi valaki az éppen megengedett tempót, masszív összegeket tudna felsorakoztatni akár egy fél óra alatt, nemhogy havi szinten...

Mondjuk azért olyan szinten lehetne éppen szigorítani a jogszabályokat, mint a németeknél, hogy kicsit több minden legyen közlekedési bűncselekmény a mostani szabálysértés helyett, és kicsit több mindenért lehessen "véletlenül" letöltendőt kapni az elkövetőknek.
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 404
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

a jutalmazás a legjobb "nyalhatsz"
452kkloina56sas.png
RatRace írta: 2023.07.08. 13:54 De az " Éretlenek " az vígjáték.....
A legjobb, amikor ott az oktatógép :lol:
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3832
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

ZOLKET írta: 2023.07.10. 14:46 a jutalmazás a legjobb "nyalhatsz"
452kkloina56sas.png
"Ez áz átkozott gép egy fájgyülölö...!" :-)
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

ZOLKET írta: 2023.07.10. 14:46 a jutalmazás a legjobb "nyalhatsz"
452kkloina56sas.png
:lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6200
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2023.07.07. 20:24 azert egy kicsit mas mikor kozveszelyes orultek potencionalis gyilkoskent szaguldoznak a varosban
szerintem
Egyetértek.
Ezekben az illegális versenyekben benne van, hogy előbb-utóbb tragédia történik.

"Az Árpád hídon szabályosan közlekedő kerékpárost gázolt halálra egy Mercedes AMG július 1-jén 0 óra 44 perckor. A gyorsulási versenyeken is használt RACE-001 rendszámú, 690 lóerős sportautó a rendőrség tájékoztatása szerint 137-tel kaszálta el a szalagkorlát mögött tekerő 26 éves férfit úgy, hogy áldozatának két végtagja is leszakadt.

A rendőrség sajtótájékoztatója szerint a Mercedes spontán kezdett el versenyezni a Róbert Károly körút Teve utcai sarkától két BMW-vel."

Spontán verseny? :o
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 14035
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

szokott lenni...
m3 bevezeton tuningbejemve beallt a teszla melle es elkezdte rocogtetni a gazt. a teszle nekilodult a bejemve lemaradt de nem adta fel. szerencs utca elott a teszla satuzott a bejemve meg boven szaz folott beleszaladt a vedaba. otvenes tabla, draga mulatsag volt neki :roll:
WildBear23 írta: 2023.07.10. 17:04
Spontán verseny? :o
ingyom bingyom tálib-e?
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1359
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

WildBear23 írta: 2023.07.10. 17:04 Spontán verseny? :o
Lefordítom itteni nyelvre.
Lemész a lőtérre pisztollyal gyakorolni, a melletted lévő lőállásba kerül egy másik, ismeretlen lövész szintén pisztollyal. Egymásra néztek, és megkérdezed: "Egy verseny? Ki lő több tízest."
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1410
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Kojak írta: 2023.07.10. 21:00 Lefordítom itteni nyelvre.
Lemész a lőtérre pisztollyal gyakorolni, a melletted lévő lőállásba kerül egy másik, ismeretlen lövész szintén pisztollyal. Egymásra néztek, és megkérdezed: "Egy verseny? Ki lő több tízest."
Akkor lenne jó példa, ha nem a lőtéren, lőállásban csinálnák, hanem az utcán vagy a Tescoban...
Sapienti sat.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1359
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

nemtokregelni írta: 2023.07.10. 21:02 Akkor lenne jó példa, ha nem a lőtéren, lőállásban csinálnák, hanem az utcán vagy a Tescoban...
Vadmedve a spontán verseny kialakulását nem értette.
A többi nem érdekes.
Avatar
waltherlg400
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2022.07.26. 16:20
Tartózkodási hely: /bin/ksh
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: waltherlg400 »

Kojak írta: 2023.07.10. 21:00 "Egy verseny? Ki lő több tízest."
Vicces tény: ezt légpuskánál pingpongozásnak hívják
OpenBSD egyébként
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2159
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

AndyA írta: 2023.07.10. 08:18 Ez már rengeteg országban, a legkülönbözőbb esetekre vonatkoztatva bebizonyosodott, kicsit sem új dolog.

Ha a sebességtúllépés büntetése csak egy százas lenne, de egész nap, minden pillanatban, amikor +2 km/h-nál többel átlépi valaki az éppen megengedett tempót, masszív összegeket tudna felsorakoztatni akár egy fél óra alatt, nemhogy havi szinten...

Mondjuk azért olyan szinten lehetne éppen szigorítani a jogszabályokat, mint a németeknél, hogy kicsit több minden legyen közlekedési bűncselekmény a mostani szabálysértés helyett, és kicsit több mindenért lehessen "véletlenül" letöltendőt kapni az elkövetőknek.
Ez marhaság. Néha muszáj, forgalmi okból, veszély elhárításra, előzés befejezésére, túllépni pár mp-re a határt.
Egyszerű közlekedési szabályszegésekért börtönt adni, szétb@xni valakinek, meg a családjának a teljes életét, hát, részed legyen benne!
Amiért viszont elvenném pár hónapra jogsit mindenkitől, ezen cselekmények 2. esetben való elkövetése miatt: irányjelző használat elmulasztása; záróvonal szándékos, jelentős mértékű átlépése (pl bringás előzése miatt fél kerékkel átmész, azért nem); hibás besorolás kanyarodáskor; piroson áthajtás; ilyesmik. Ezek mind olyanok, amivel a többi közlekedőt szívatod/akadályozod/veszélyezteted, anélkül, hogy neked bármi hasznod lenne belőle, vagy csak pár mp-et nyersz.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3832
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

jó ha van írta: 2023.07.11. 22:54 Ez marhaság. Néha muszáj, forgalmi okból, veszély elhárításra, előzés befejezésére, túllépni pár mp-re a határt.
Egyszerű közlekedési szabályszegésekért börtönt adni, szétb@xni valakinek, meg a családjának a teljes életét, hát, részed legyen benne!
Amiért viszont elvenném pár hónapra jogsit mindenkitől, ezen cselekmények 2. esetben való elkövetése miatt: irányjelző használat elmulasztása; záróvonal szándékos, jelentős mértékű átlépése (pl bringás előzése miatt fél kerékkel átmész, azért nem); hibás besorolás kanyarodáskor; piroson áthajtás; ilyesmik. Ezek mind olyanok, amivel a többi közlekedőt szívatod/akadályozod/veszélyezteted, anélkül, hogy neked bármi hasznod lenne belőle, vagy csak pár mp-et nyersz.
Amire a német szabályokban utaltam, az az, hogy pl. illegális verseny esetén gyilkosságként értékelik, ha egy vétlen személy belehal. Ők sem osztogatnak azért letöltendőt 20 km/h sebességtúllépésért.

Amúgy ha tényleg muszájból, szökőévben egyszer léped át a megengedett sebességet, akkor a fentebb leírtak alapján azért kapott 2-300 Ft büntetés sem vágna éppen földhöz. De aki rendszerszerűen csak így képes közlekedni, annak sorakozna egy idő után a sok számjegy egymás után a bírságcédulán.

Azt meg pontosan tudod, hogy a nem indexelők, rosszul besorolók stb. igen jelentős része nem rosszból csinálja, amit csinál, hanem ennyire eccerű és bamba lélek, hogy erre fussa tőle. :-(
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

vicces sztori:
USA
bíróság előtt a soxorosan visszeső gyorshajtó
azzal védekezik, hogy "de én mindent gyorsan csinálok; gyorsan eszek, gyorsan beszélek, gyorsan járok"
bíró: "értem...nézzük meg, hogy akkor fél évet milyen gyorsan ül le"
Válasz küldése