OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

sodoma írta: 2019.01.15. 16:47 segítséget szeretnék kérni android készülékre t-online-os email címet szeretnék feldobni, de nincs rajta levelező program. melyiket telepítsem ami tudja kezelni? privátban is jó. Nagyon köszönöm!
Szerintem a Gmail app tud kezelni egyéb címeket is.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Fortitu írta: 2019.01.15. 17:04 Szerintem a Gmail app tud kezelni egyéb címeket is.
sikerult koszi
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

TotoHU írta: 2019.01.15. 14:53 Amerikai engedélyes fegyvertartó a repülőre felvihető KÉZIpoggyászában felejtette a concealed carry engedéllyel viselt fegyverét repülőre szálláskor. Ez nem ritka eset arrafelé, cikk is volt korábban statisztikákkal.

Egy utas azonban csak Tokióban leszállás után vette észre, hogy hoppácska, a tatyóban maradt a stuki... :lol:

https://index.hu/kulfold/2019/01/14/atl ... repuolgep/
A törvényekre sose a normális emberek miatt volt szükség.
torvenyek.jpg
torvenyek.jpg (99.23 KiB) Megtekintve 48345 alkalommal
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

sodoma írta: 2019.01.15. 17:38sikerult koszi
Kircsi
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Thomaster írta: 2019.01.15. 18:18 A törvényekre sose a normális emberek miatt volt szükség.

torvenyek.jpg
Sokat gondolkodtam azon mostanában, hogy mitől lesz valami jó, vagy rossz, illetve normális, vagy abnormális.

Végül az jött le nekem, hogy ez semmi máson nem múlik, csak az értékelő személy értékrendjétől. Ami lehet társadalmilag elfogadott, és lehet társadalmilag nem elfogadott.

Nézzük ezt egy sarkos példán.

Az emberölés jó, vagy rossz?

Felmerül a kérdés, hogy ki, mikor, kit, és miért öl meg? Innentől a látszólag egyértelműen megítélhető dolog rögtön egy sor kérdés elé kerül, aminek függvényében dönti el az értékelő személy azt, hogy ez jó, vagy rossz volt.

Tehát a világ jó, és rosszasága nagyon attól fögg, hogy mit hordounk magunkban, és milyen értékrend alapján döntjük el az eseményekről, dolgokról, hogy azok jók e, vagy rosszak.

Tovább megyek.
Néha egyazon ember ugyanarról a dologról két különböző időpontban más-más véleményt formál. Miért? Mert az időbeni események megváltoztatták az értékrendjét. Ettől még a megítélendő dolog maradt ugyanaz.

Lehetne erről még tovább agyalogni, de a vége ugyanaz lesz. A legegyszerűbb dologról sem sokszor eldönteni, hogy az jó e, vagy rossz.

Innentől a törvények értelme is erősen kérdjelessé válik. Gyakorlatilag nem létezik olyan jogszabály ami egyértelműen jó, vagy egyértelműen rossz. Azoknál inkább az a kérdés, hogy a többség számára elfogadható e. Ellenben a legtöbb demokráciában a jogszabály alkotás gyakorlatilag diktatórikus jelleggel megy, ezért a jogszabályok nagyon sok esetben a többség számára nem fogadható el, csak a kötelező jelleg, és / vagy a szankció miatti félelem okán fogadja el a legtöbb jogkövető ember. A többeket meg ezek a dolgok sosem érdekelték. Önálló értékrendjük alapján élnek, amik hol találkoznak a jogszabályokkal, hol nem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mr. Senki 2019.01.15. 19:15-kor.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

TotoHU írta: 2019.01.15. 14:53 Amerikai engedélyes fegyvertartó a repülőre felvihető KÉZIpoggyászában felejtette a concealed carry engedéllyel viselt fegyverét repülőre szálláskor. Ez nem ritka eset arrafelé, cikk is volt korábban statisztikákkal.

Egy utas azonban csak Tokióban leszállás után vette észre, hogy hoppácska, a tatyóban maradt a stuki... :lol:

https://index.hu/kulfold/2019/01/14/atl ... repuolgep/
Azért az nekem legalább pozitívnak tűnik, hogy az elmúlt hónapokban-évben kamugyárként lebukott CNN híreit már az index is óvatosan kezeli. :lol: :lol:
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

ZOLKET írta: 2019.01.16. 21:04 https://444.hu/2019/01/16/egy-felfegyve ... anok-ultek

a ZORAKI 914 és az ostobák
Csakhogy a police.hu által illusztrált zorakiller egy másik ügyhöz tartozik:
http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... e-a-penzet
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

RatRace írta: 2019.01.16. 21:15 Csakhogy a police.hu által illusztrált zorakiller egy másik ügyhöz tartozik:
http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... e-a-penzet
Akkor ez egy univerzális fotó, bármi aminek fegyverhez van köze, berakhatják :D
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

:mrgreen:
Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: borsodi »

ZOLKET írta: 2019.01.16. 21:50 Akkor ez egy univerzális fotó, bármi aminek fegyverhez van köze, berakhatják :D
Oda van irva, hogy illusztráció... :O
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Srácok, Prága kurvajó hely. Aki nem jön el sörözni legalább egyszer életében, az köcsög ;) A pultoslányok meg hajaj, csak erre inni kell még egyet :D
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2019.01.17. 18:25 Srácok, Prága kurvajó hely. Aki nem jön el sörözni legalább egyszer életében, az köcsög ;) A pultoslányok meg hajaj, csak erre inni kell még egyet :D

Hajráááá!

kedvenc városaim egyike, sokszor jártam ott.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Fortitu írta: 2019.01.17. 18:25 Srácok, Prága kurvajó hely. Aki nem jön el sörözni legalább egyszer életében, az köcsög ;) A pultoslányok meg hajaj, csak erre inni kell még egyet :D
Edom davoj pivo, málenkíj hruski 8-)
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

gvass1 írta: 2019.01.17. 18:36 Hajráááá!

kedvenc városaim egyike, sokszor jártam ott.
Ja! És új macával andalogni (na jó, régi macával sem rossz), romantikázni, tátott szájjal csodálni a szépségeket is kiváló hely! Sörökről, sörözőkről nem is beszélve!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Napi valóság rovatunk. Amikor azt hiszed már nincs lejjebb. Sorozatrablók NEGYVEN forintért vertek, előtte meg PULÓVERT akartak rabolni erőszakkal. Magyarország, 21. század.

" A gyanúsítottak 2018. október 27-én 10 óra körül, Kazincbarcikán, a Mátyás Király úton rátámadtak egy férfira, akitől pénzt követeltek. A sértett nem akarta átadni 40 forintját, ezért támadói bántalmazták, majd elvették tőle a pénzt.

Az útonállók 2018. október 10-én, Kazincbarcikán, a Jószerencsét úton erőszakkal próbálták leráncigálni egy másik sértett pulóverét. Ekkor azonban zsákmány nélkül menekültek el a helyszínről.

Előfordult olyan alkalom is, amikor egy nőtől egyikük elkérte a mobiltelefonját, de azt már nem adták vissza neki, sőt bántalmazták is."


http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... t-raboltak

De a paprikaspray az KKVE még mindig! ATOMOT A BM_re!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2019.01.17. 18:36 Hajráááá!

kedvenc városaim egyike, sokszor jártam ott.
IMG_20190118_090851.jpg
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2019.01.18. 16:27 IMG_20190118_090851.jpg

és van még 3 masik is. Nagy piac, joletben elo emberek.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2019.01.18. 17:56 és van még 3 masik is. Nagy piac, joletben elo emberek.
Most pont ebbe a fegyverbe vagyok belezúgva, szóval külön megakadt rajta a szemem :)
Mondjuk valszeg inkább airsoft verzió lesz belőle, kell vennem mindenképpen egy AEG-et, ami működik is. Csak hát AEG-ek között ez igen-igen drágának számít...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2019.01.18. 18:06 Most pont ebbe a fegyverbe vagyok belezúgva, szóval külön megakadt rajta a szemem :)
Mondjuk valszeg inkább airsoft verzió lesz belőle, kell vennem mindenképpen egy AEG-et, ami működik is. Csak hát AEG-ek között ez igen-igen drágának számít...
Uhersky Brodban a gyári mintaboltban csak 27 ezer korona volt. Az eles:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2019.01.18. 18:11 Uhersky Brodban a gyári mintaboltban csak 27 ezer korona volt. Az eles:-)
Oh... az nem is rossz ár. Na majd egyszer az is kell ;) Legközelebb ha ki kell mennem, akkor talán teszek egy kis kitérőt (a megfelelő papírmunka után) ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Riggs őrmester bassza meg! Maga egy kibaszott zseni! :D :lol: :lol: :lol:
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
captain
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2018.06.09. 21:49
Tartózkodási hely: L.Catargiu

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: captain »

Van valakinek esetleg infója, a Gunbox -ban még a jövő héten is leltár lesz? Köszi!
"Szar a világ, tök a tromf!"
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Gaston Glock írta: 2019.01.19. 00:13 Riggs őrmester bassza meg! Maga egy kibaszott zseni! :D :lol: :lol: :lol:
Mit szívtál??? Durva cucc lehetett! :-D
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: borsodi »

captain írta: 2019.01.19. 14:06 Van valakinek esetleg infója, a Gunbox -ban még a jövő héten is leltár lesz? Köszi!
Az Oktogonon ott van tőle egy köpésre a másik halálbolt...
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Avatar
captain
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2018.06.09. 21:49
Tartózkodási hely: L.Catargiu

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: captain »

borsodi írta: 2019.01.19. 14:59 Az Oktogonon ott van tőle egy köpésre a másik halálbolt...
Köszi, csak a "doboz" jobban útba esik
"Szar a világ, tök a tromf!"
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Martin Riggs írta: 2019.01.19. 14:23 Mit szívtál??? Durva cucc lehetett! :-D
Idéztem a Forest Gump-ból. Csak átírtam Forest közlegény nevét a te nickedre. :lol: :lol:
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

G.D írta: 2019.01.19. 19:32 Kép
Hosszúhajú kisfiú?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

10 years challenge :twisted:
Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Összevesztek, nyilván beb@sztak és láncfűrésszel a szomszédjára támadt ez az arc.

https://index.hu/belfold/2019/01/20/lan ... dja_arcat/

Ilyenkor bezzeg nem csipog a fegsverellenes média, hogy bárkinek lehet láncfűrésze otthon...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ILYEN egy valódi RABLÁS, napjainkban, Budapesten. A videó mindent rögzített.

A sok viráglelkű b..ölcsész és sün-kriminológus okossága ("add oda az értékeidet és nem lesz bántódásod") mit sem ért. Hiába nincs érdemi ellenállás, hiába van a földön az eladó, a sikeres rablás után a rabló még puszta élvezetből odamegy, és rugdossa, fejbe is. Csak mert.
De persze "eszközzel védekezni az rossz, ééérteeem?".


https://24.hu/belfold/2019/01/18/okolle ... ot-obudan/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Nazaroff
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2018.06.12. 13:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Nazaroff »

gvass1 írta: 2019.01.20. 09:28 ILYEN egy valódi RABLÁS, napjainkban, Budapesten. A videó mindent rögzített.

A sok viráglelkű b..ölcsész és sün-kriminológus okossága ("add oda az értékeidet és nem lesz bántódásod") mit sem ért. Hiába nincs érdemi ellenállás, hiába van a földön az eladó, a sikeres rablás után a rabló még puszta élvezetből odamegy, és rugdossa, fejbe is. Csak mert.
De persze "eszközzel védekezni az rossz, ééérteeem?".


https://24.hu/belfold/2019/01/18/okolle ... ot-obudan/


Kép
Milyen jó hogy kitakarták a támadó arcát, még valaki esetleg felismerné :(
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Nazaroff írta: 2019.01.20. 12:03 Milyen jó hogy kitakarták a támadó arcát, még valaki esetleg felismerné :(
Seggét takarták ki, mert lecsúszott a gatyája.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

TotoHU írta: 2019.01.20. 08:58 Ilyenkor bezzeg nem csipog a fegsverellenes média, hogy bárkinek lehet láncfűrésze otthon...
Lehet. Az akkus verzió meg azonnal "tűzkész", kiváló közelharcos otthonvédelmi eszköz :-).
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Blekk Rájgó írta: 2019.01.20. 16:31 Lehet. Az akkus verzió meg azonnal "tűzkész", kiváló közelharcos otthonvédelmi eszköz :-).

Basszus, ez idáig eszembe sem jutott. Be is hozom a műhelyből, elfér az éjjeli szekrény előtt az ágy mellett. :D
Így hirtelen poénon kívül belegondoltam, hogy mint támadó szembekerülnék egy berregő láncfűrésszel hadonászóval, főleg idegen helyiségben, lehet, megtörne a támadó kedvem! :)
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Dönci62 írta: 2019.01.20. 16:43 Így hirtelen poénon kívül belegondoltam, hogy mint támadó szembekerülnék egy berregő láncfűrésszel hadonászóval, főleg idegen helyiségben, lehet, megtörne a támadó kedvem! :)
Persze. Pillanatok alatt durva sérüléseket lehet vele okozni. Az akkus cucc nincs dróthoz kötve, a beindítással se kell vacakolni, fegyveres nyelven "markolatbiztosítós", húzod az "elsütőbillentyűt" és megy :).

Mekkora címlapsztori: "Láncfűrésszel szabdalta össze a betörő arcát a házigazda!" :)
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Martin Riggs írta: 2019.01.20. 16:59 Azt azért nem lesz egyszerű elmagyarázni a bíróságon, hogy mit keresett egy üzemkész láncfűrész a hálódban... 😃
Ez a baj, hogy ezt kérdezik, nem azt, hogy mit keresett jogtalanul egy idegen a hálódban!
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

The Gent írta: 2019.01.20. 19:34 +1!!
Viszont jobb a nagykaliberes gumis puska, ha a város sűrűn lakott lakott részén lakol... Kis faluban nagy kerttel, mindjárt más lenne a situation... :P
Szerintem a nagy gumis + megbízható gázpisztoly kombó a legtöbb helyzetben elég. Főleg a gp. Engem ezért mindig hülyének néznek, de ha telibe gázosítom a saját lakásom, mert már bent vannak, max szellőztetés, és pontosan tudom, hogy jutok a leghamarabb szabad levegőre. Sok mindenre felkészülhet egy támadó, de gázmaszkot nem nagyon szoktak magukkal hordani. Márpedig anélkül perceken belül iszkol mindenki. Még az előző kéken írta valaki hogy a gp nem mindig hozhat nyerő helyzetbe, de a biztos vert meccset is döntetlenre menti zárt térben.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2019.01.20. 19:44 Szerintem a nagy gumis + megbízható gázpisztoly kombó a legtöbb helyzetben elég. Főleg a gp. Engem ezért mindig hülyének néznek, de ha telibe gázosítom a saját lakásom, mert már bent vannak, max szellőztetés, és pontosan tudom, hogy jutok a leghamarabb szabad levegőre. Sok mindenre felkészülhet egy támadó, de gázmaszkot nem nagyon szoktak magukkal hordani. Márpedig anélkül perceken belül iszkol mindenki. Még az előző kéken írta valaki hogy a gp nem mindig hozhat nyerő helyzetbe, de a biztos vert meccset is döntetlenre menti zárt térben.
+1
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Családirtás az USA-ban, karddal. Most sem picsog a sajtó hogy a kard rossz, a kardot be kéne tilcsukolni...

https://444.hu/2019/01/20/kiirtotta-csa ... a-rendorok
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.01.21. 07:34 Családirtás az USA-ban, karddal. Most sem picsog a sajtó hogy a kard rossz, a kardot be kéne tilcsukolni...

https://444.hu/2019/01/20/kiirtotta-csa ... a-rendorok

Erről meg nem is írnak a gennymédiában - 5, ebből 2 fegyveres rabló, de a lakástulajdonos mind az 5-öt eltalálta, 3-at teljes sikerrel kiiktatott.

https://www.thetruthaboutguns.com/2019/ ... attackers/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Dönci62 írta: 2019.01.21. 08:03 OVB+!
Pont ebből a hírből indult ki korábban a láncfűrészes diskurzus! :lol:
Hupsz,sorry! Reggel hallottam a TV-be és rákerestem,kiesett,hogy ugyan az :D
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Na, itt is volt minden...

De azért érdekes,hogy az RG 89-et és a 4,5-ös co2 mutatják sokáig.
Valszeg az a leges leges legjobban halálos :lol:

http://m.atv.hu/belfold/20190121-fegyve ... -oroshazan
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2019.01.21. 07:38 Erről meg nem is írnak a gennymédiában - 5, ebből 2 fegyveres rabló, de a lakástulajdonos mind az 5-öt eltalálta, 3-at teljes sikerrel kiiktatott.

https://www.thetruthaboutguns.com/2019/ ... attackers/
Wow, ez nem semmi sztori. Öröm, hogy a védekezőnek és családjának nem esett baja.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Ne csak mindig gyalázzuk a rendőröket - ilyen is van:

https://index.hu/mindekozben/poszt/2019 ... ekesszeke/
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.01.22. 08:07 Ne csak mindig gyalázzuk a rendőröket - ilyen is van:

https://index.hu/mindekozben/poszt/2019 ... ekesszeke/
Végezték a dolgukat! A rendőr ettől lesz rendőr, és nem kzutálat tárgya. Emelem kalapom! A többieknek meg "íme a követendő hozzáállás!"

Egyébként a rendőr is pont olyan ember mint bárki más. Van köztük igazi ember, és akad köztük néhány féreg is. Pont, ahogy minden más szakmában is.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

G.D írta: 2019.01.19. 20:46 10 years challenge :twisted:
Kép
lopom
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
2121dani
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2018.07.19. 15:46

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: 2121dani »

parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Vajon mi lehetett az a magyar gyártmányú revolvet?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

parazstaposo írta: 2019.01.23. 14:29 Vajon mi lehetett az a magyar gyártmányú revolvet?
Keserű VZD 4 mm RZ flóbert.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Napi sün amerikából. Két rendőr játszott a fegyverével, az egyikük mellbe lőtte a másikat, meghalt. A halálos lövés előtt többször egymásra lőttek már, de addig megúszták.
A Darwin-díj várományosai lehetnek.

https://index.hu/kulfold/2019/01/26/egy ... i_meghalt/
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Bezárt valami "intézet" mostanában?
Vagy csak nekem lett üldözési mániám?( Mintha eddig nem lett volna...)
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

RatRace írta: 2019.01.26. 18:48 Bezárt valami "intézet" mostanában?
Vagy csak nekem lett üldözési mániám?( Mintha eddig nem lett volna...)
Aki napi szinten hord fegyvert, és hülye, az könnyen így járhat, hozzászokott és már nem tiszteli a fegyvert, elfelejtik, hogy ezek egy mozdulattal felületnek bárkit a felhő szélére. A fentiek alapján, a közegek, sztem vmilyen, elkobzott cuccot próbálgattak, ettől ment el az eszük.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Én most momentán az újonnan megjelentekre gondoltam....
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Jó lenne, ha csak ennyi maradna ki a zsaruk felkészítéséből, de ez - a tapasztalataim szerint - nincs így.
Sok minden kimarad még, ill. nincs kellő mélységben oktatva.
Amit meg esetleg az isiben megtanulnak, azt kint a gyakorlatban pikk-pakk elfelejtik( tisztelet a mindig meglévő kivételnek), "hála" a "rutinos", "öreg" kollégáknak.

Egyébként ez egy kiváló kezdeményezés, simán mehetne a tanrendbe.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Freddy Haflin írta: 2019.01.27. 16:05 Jó lenne, ha csak ennyi maradna ki a zsaruk felkészítéséből, de ez - a tapasztalataim szerint - nincs így.
Sok minden kimarad még, ill. nincs kellő mélységben oktatva.
Amit meg esetleg az isiben megtanulnak, azt kint a gyakorlatban pikk-pakk elfelejtik( tisztelet a mindig meglévő kivételnek), "hála" a "rutinos", "öreg" kollégáknak.

Egyébként ez egy kiváló kezdeményezés, simán mehetne a tanrendbe.
A rendőri szakma egy hivatás kéne, hogy legyen. Fejlődési görbével, életpályával. Viszont itthon a rendőrök 90%-ának ez se nem hivatása, de még csak munkája sem. A napi kötelező nyyűg, amiből éhkoppon tudja tartani magát.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

A 90% reálisan nézve erős szám, egyébként egyetértünk.
Coop
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:54

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Coop »

TotoHU írta: 2019.01.27. 14:00 PA-fég para talán ismét lesznek rövidesen nagyobb számban ...
Van olyan FBŐ ahol lecserélték Glockra a vasakat pár hete, van ahol még tervezik Glock vagy Cz beszerzését. Biztos akad még pár ezer :D ami át lesz alakítva, ha csak nem ajándékozzák el szegény rendőreiknek.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Freddy Haflin írta: 2019.01.27. 20:21 A 90% reálisan nézve erős szám, egyébként egyetértünk.
Szvsz még alul is becsült szám!
Én még nem nagyon találkoztam 1980 óta nem korrupt rendőrrel, mint kamionsofőr! Arányaiban 50 a 2-höz az arány nálam!
Kicsit távol esik a 90% az Én "mintavételezésemtől"!
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Dönci62 írta: 2019.01.27. 21:57 Szvsz még alul is becsült szám!
Én még nem nagyon találkoztam 1980 óta nem korrupt rendőrrel, mint kamionsofőr! Arányaiban 50 a 2-höz az arány nálam!
Kicsit távol esik a 90% az Én "mintavételezésemtől"!
Nyilván a te személyi mintáddal nem akarok vitázni. De ez nem azt jelenti, hogy ezen képlet mentén kell elosztani a zsarukat...
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Freddy Haflin írta: 2019.01.27. 23:43 Nyilván a te személyi mintáddal nem akarok vitázni. De ez nem azt jelenti, hogy ezen képlet mentén kell elosztani a zsarukat...
Szvsz a közlekedési zsarukat minimum ez szerint kell elosztani! Nincs más lehetőségük, motivációjuk a továbbjutásra, így ezt fogják kihasználni!
És ezt a mintavételezés, ki merem állítani, hogy a kollégák között is megállja a helyét! Laza, könnyű pénzbevétel a kamionosok követési távolságának betartása, vagy az előzési tilalom az autó pályákon! Hogy rohadjonle a pofájának legalább a fele annak, hogy nagyon fájjon, aki kitalálta!!!!!!!
Ne legyél naív!!!!!! :)
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Üdv!

Nem vagyok. :D
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Dönci62 írta: 2019.01.27. 23:57 Laza, könnyű pénzbevétel a kamionosok követési távolságának betartása, vagy az előzési tilalom az autó pályákon! Hogy rohadjonle a pofájának legalább a fele annak, hogy nagyon fájjon, aki kitalálta!!!!!!!
Még jobban fogsz utálni, de azértis leírom: ezekért büntessék csak szénné őket (az előbbi szabályért 2*1 sávos úton főleg)! Nem is baj az előzési tilalom, tartassák is be, hogy lehessen haladni az autópályán. Rohadtul utáltam és utálom, amikor az egyik konvoj kilométereken át előzte a másikat, muszáj a 79-cel menőt megelőzni, ugye?

Van egy harmadik szabály még, amiért osztani lehetne a csekkeket, ez pedig a szóródó rakomány le nem fedése. Bugyi környéki sóderbányákból fuvarozók, minden műszaki vizsga előtt szélvédőjavítás vagy csere miattuk! Őket a tengelytúlsúllyal is szépen lehetne kopasztani :).
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Coop írta: 2019.01.27. 21:13 Van olyan FBŐ ahol lecserélték Glockra a vasakat pár hete, van ahol még tervezik Glock vagy Cz beszerzését. Biztos akad még pár ezer :D ami át lesz alakítva, ha csak nem ajándékozzák el szegény rendőreiknek.
Az optimista olvasat szerint valóban, rövidesen ismét elárasztják a piacot a levetett FÉG cuccok.

A pesszimista olvasat szerint viszont
- eladják az arab/afgán terroristáknak (foglyokat fejbe lőni ezekkel is lehet) mint tették ezt 10 éve
-inkább drága pénzért megsemmisíttetik ezeket, haveri/ismerős cégekkel

Mindegyiken nagyobb haszon van a döntési pozícióban lévőknek személy szerint, ráadásul nem civilek kezébe kerülnek, ami a BM szerint a legundorítóbb dolog a világon.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Blekk Rájgó írta: 2019.01.28. 06:42 Még jobban fogsz utálni, de azértis leírom: ezekért büntessék csak szénné őket (az előbbi szabályért 2*1 sávos úton főleg)! Nem is baj az előzési tilalom, tartassák is be, hogy lehessen haladni az autópályán. Rohadtul utáltam és utálom, amikor az egyik konvoj kilométereken át előzte a másikat, muszáj a 79-cel menőt megelőzni, ugye?

Van egy harmadik szabály még, amiért osztani lehetne a csekkeket, ez pedig a szóródó rakomány le nem fedése. Bugyi környéki sóderbányákból fuvarozók, minden műszaki vizsga előtt szélvédőjavítás vagy csere miattuk! Őket a tengelytúlsúllyal is szépen lehetne kopasztani :).
Tudod ebben a tilalomban az a baj, hogy a 60-nal pöfögő utánfutós tatát, vagy az ugyanennyivel döcögő és kóválygó friss jogsis szőke nőt sem szabad megelőzni. Ha téged annyira idegesít, hogy 30-40 másodpercig is feltart egy alig sebességkülönbséggel előző kamion (ami jogos, engem is bosszant ha csak alig sebességkülönbség miatt teszi ezt valaki), akkor gondold el milyen bosszantó lehet amikor időre szeretne valaki oda- vagy hazaérni és akár több száz kilométert kellene megtennie 20-30 km/h sebességgel lassabban, mint az a megengedett, mert ha előz 30-50 ezer a bírság és azonnal 6 hibapont! Hol arányos ez egy piroson való áthajtáshoz, vagy egyéb súlyosabb vétséghez, amit ugyanennyivel szankcionálnak?
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Dönci62 írta: 2019.01.28. 13:50 Tudod ebben a tilalomban az a baj, hogy a 60-nal pöfögő utánfutós tatát, vagy az ugyanennyivel döcögő és kóválygó friss jogsis szőke nőt sem szabad megelőzni. Ha téged annyira idegesít, hogy 30-40 másodpercig is feltart egy alig sebességkülönbséggel előző kamion (ami jogos, engem is bosszant ha csak alig sebességkülönbség miatt teszi ezt valaki), akkor gondold el milyen bosszantó lehet amikor időre szeretne valaki oda- vagy hazaérni és akár több száz kilométert kellene megtennie 20-30 km/h sebességgel lassabban, mint az a megengedett, mert ha előz 30-50 ezer a bírság és azonnal 6 hibapont! Hol arányos ez egy piroson való áthajtáshoz, vagy egyéb súlyosabb vétséghez, amit ugyanennyivel szankcionálnak?
Bocsánat, a Fegyverfórumot keresem. Jó helyen járok? ;)
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: már rég nem Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

jó ha van írta: 2019.01.28. 13:59 Bocsánat, a Fegyverfórumot keresem. Jó helyen járok? ;)
Jó helyen, de ez az OFF topik :P
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: már rég nem Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Thomaster írta: 2019.01.28. 14:02 Jó helyen, de ez az OFF topik :P
Jogból lett átpakolva, ott valóban nem volt helye ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Dönci62 írta: 2019.01.28. 13:50 Tudod ebben a tilalomban az a baj, hogy a 60-nal pöfögő utánfutós tatát, vagy az ugyanennyivel döcögő és kóválygó friss jogsis szőke nőt sem szabad megelőzni. Ha téged annyira idegesít, hogy 30-40 másodpercig is feltart egy alig sebességkülönbséggel előző kamion (ami jogos, engem is bosszant ha csak alig sebességkülönbség miatt teszi ezt valaki), akkor gondold el milyen bosszantó lehet amikor időre szeretne valaki oda- vagy hazaérni és akár több száz kilométert kellene megtennie 20-30 km/h sebességgel lassabban, mint az a megengedett, mert ha előz 30-50 ezer a bírság és azonnal 6 hibapont! Hol arányos ez egy piroson való áthajtáshoz, vagy egyéb súlyosabb vétséghez, amit ugyanennyivel szankcionálnak?
A tata vagy a szőke nő pár tíz km után le fog térni, nem fognak több száz km-t totyogni előtted. Persze elhiszem hogy bosszantó, szerintem az itthoni autópályákon átzúduló román, bolgár, török, szerb, stb, Balkánról érkező vagy oda tartó kamion áradat miatt volt erre a tiltásra szükség. Ahogy ők vezetnek az több mint életveszélyes, hozzák magukkal az otthon uralkodó közlekedési morált, ami még a hazainál is súlyosabb. Plusz nyilván ők is túl vannak hajszolva az eleve lehetetlen határidőkkel, amiket a főkökeik mégis bevállalnak hogy övék legyen a fuvar, aminek a végén úgyis a sofőrön csattan az egész.
Nameg amekkora a forgalom már manapság, több autópályának már régen végig 3 sávosnak kéne lennie, ami az M1-en vagy M7-en sokszor van az kész téboly.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Látod, ilyen kutya kellene nekem is. A mostani az csak viszi a pénzt... :P de viszont hű barát. 😎
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Dönci62 írta: 2019.01.28. 13:50 hogy 30-40 másodpercig is feltart egy alig sebességkülönbséggel előző kamion (ami jogos, engem is bosszant ha csak alig sebességkülönbség miatt teszi ezt valaki), akkor gondold el milyen bosszantó lehet amikor időre szeretne valaki oda- vagy hazaérni és akár több száz kilométert kellene megtennie 20-30 km/h sebességgel lassabban, mint az a megengedett, mert ha előz 30-50 ezer a bírság és azonnal 6 hibapont! Hol arányos ez egy piroson való áthajtáshoz, vagy egyéb súlyosabb vétséghez, amit ugyanennyivel szankcionálnak?
Nem egy kamion, hanem (ahogy az utánad szóló is írja) a bolgár, román, török kamionosok 5-10 perces lassítást is csináltak, főleg az M5-ösön. Mindig kiengedték egymást maguk elé, óriási lassú "rudlikat" csinálva. A maradék szabálytalankodókra rámehetnének a sünök, pörögne a bevétel, mint Dagobert bácsi szeme :).

A fuvarozói piac túltelített, a cégek egymás alá ajánlanak, belekényszerítve a sofőröket trükközésbe, gyorshajtásba, túlvezetésbe. Hányszor látom a pályán az elalváshoz "készülő" kóválygó kamionokat, buszokat. Mindig a vétlen szívja meg a végén.
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

TotoHU írta: 2019.01.28. 16:42 A tata vagy a szőke nő pár tíz km után le fog térni, nem fognak több száz km-t totyogni előtted. Persze elhiszem hogy bosszantó, szerintem az itthoni autópályákon átzúduló román, bolgár, török, szerb, stb, Balkánról érkező vagy oda tartó kamion áradat miatt volt erre a tiltásra szükség. Ahogy ők vezetnek az több mint életveszélyes, hozzák magukkal az otthon uralkodó közlekedési morált, ami még a hazainál is súlyosabb. Plusz nyilván ők is túl vannak hajszolva az eleve lehetetlen határidőkkel, amiket a főkökeik mégis bevállalnak hogy övék legyen a fuvar, aminek a végén úgyis a sofőrön csattan az egész.
Nameg amekkora a forgalom már manapság, több autópályának már régen végig 3 sávosnak kéne lennie, ami az M1-en vagy M7-en sokszor van az kész téboly.
Csak hogy még jobban offoljak:
Személyautóval közlekedve 10 kamionból ( nációjuk majdhogynem irreleváns) kb. 8 stabilan 85-95 km/h-val tolja ( kivéve persze VÉDA kapu +/- 300 méter) mezei kétszámjegyű úton.
Pedig nagyon nem mindegy az a sebességkülönbség reakcióidőben, mozgási energiában. Akkor se, ha egy mai és egy akár csak 20 évvel ezelőtti gépsast hasonlítunk össze.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Blekk Rájgó írta: 2019.01.28. 17:53 Nem egy kamion, hanem (ahogy az utánad szóló is írja) a bolgár, román, török kamionosok 5-10 perces lassítást is csináltak, főleg az M5-ösön. Mindig kiengedték egymást maguk elé, óriási lassú "rudlikat" csinálva. A maradék szabálytalankodókra rámehetnének a sünök, pörögne a bevétel, mint Dagobert bácsi szeme :).
Bocs hogy ilyet írok, de ez sünlogika. Nem a bevétel pörgetése lenne a cél, hanem a balesetmentes közlekedés. Akkor nehezen, vagy sehogyse betartható szabályokra sem lenne szükség. Nem emlékszem arra, hogy az autópályás kamion előzést tiltó Kresz módosítás előtt több hónapos kampány lett volna, mondjuk 5-6 nyelvű szórólapokat osztogatva vagy óriásplakátokat elhelyezve a határon, a benzinkutaknál vagy a nagyobb kamionos pihenőknél, ahol érthetően és szemléletesen elmagyarázzák miért van erre szükség, mennyi baleset haláleset stb. van évente a szabálytalan előzések miatt bekövetkező balesetekből. Sztem egyszerűen kirakták az előzni tilos táblákat, oszt ennyi. Pedig ezzel a probléma nem lett megoldva, kamionos rudlik most is vannak, szabálytalan vagy vevszélyes előzések és emiatt balesetek szintén, csak lehetőséget teremt az éppen arra járó rendőröknek a bírságolásra.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Freddy Haflin írta: 2019.01.28. 18:03 Csak hogy még jobban offoljak:
Személyautóval közlekedve 10 kamionból ( nációjuk majdhogynem irreleváns) kb. 8 stabilan 85-95 km/h-val tolja ( kivéve persze VÉDA kapu +/- 300 méter) mezei kétszámjegyű úton.
Pedig nagyon nem mindegy az a sebességkülönbség reakcióidőben, mozgási energiában. Akkor se, ha egy mai és egy akár csak 20 évvel ezelőtti gépsast hasonlítunk össze.
Itt OFFolhatsz :-). Egyetértek veled. A "kedvencem" az 51-es főút sóderosai. Stabil 90-nel megyek (GPS szerint, tempomattal), simán utolérnek és leelőznek. A júdásgráfban persze biztos minden rendben.

Lenne ellenük hatékony módszer, de akkor engem baxnának rács mögé.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

TotoHU írta: 2019.01.28. 18:07 Bocs hogy ilyet írok, de ez sünlogika. Nem a bevétel pörgetése lenne a cél, hanem a balesetmentes közlekedés. Akkor nehezen, vagy sehogyse betartható szabályokra sem lenne szükség. Nem emlékszem arra, hogy az autópályás kamion előzést tiltó Kresz módosítás előtt több hónapos kampány lett volna, mondjuk 5-6 nyelvű szórólapokat osztogatva vagy óriásplakátokat elhelyezve a határon, a benzinkutaknál vagy a nagyobb kamionos pihenőknél, ahol érthetően és szemléletesen elmagyarázzák miért van erre szükség, mennyi baleset haláleset stb. van évente a szabálytalan előzések miatt bekövetkező balesetekből. Sztem egyszerűen kirakták az előzni tilos táblákat, oszt ennyi. Pedig ezzel a probléma nem lett megoldva, kamionos rudlik most is vannak, szabálytalan vagy vevszélyes előzések és emiatt balesetek szintén, csak lehetőséget teremt az éppen arra járó rendőröknek a bírságolásra.
Csinálhatnak akármilyen kampányt, magasról leszarják. Sietni kell, just in time fuvarozás stb. Ha a jelenleginél durvábban, akár egy úton többször is megvágnák a szabálytalankodót (a munkáltatót is!+jogsit a helyszínen elvenni, váltósofőrt megvárni a pakolóban) annyira, hogy ne érje meg trükközni, leszoknának róla.
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

Képernyőfelvétel (23).png
Képernyőfelvétel (23).png (152.33 KiB) Megtekintve 47109 alkalommal
https://www.youtube.com/watch?v=APF7K19N34M

Glock Smart Slide
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

ZOLKET írta: 2019.01.28. 18:51 Képernyőfelvétel (23).png

https://www.youtube.com/watch?v=APF7K19N34M

Glock Smart Slide
Jópofa cucc, bár nem tudom kinek van ilyesmire ténylegesen szüksége a tűzharcban nagyobb eséllyel részt vevőkön kívül. De mivel klokk és USA, jó sokat el fognak belőle adni az biztos.
Kicsit olyan Halo-s.
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

TotoHU írta: 2019.01.28. 19:32 Jópofa cucc, bár nem tudom kinek van ilyesmire ténylegesen szüksége a tűzharcban nagyobb eséllyel részt vevőkön kívül. De mivel klokk és USA, jó sokat el fognak belőle adni az biztos.
Kicsit olyan Halo-s.
Igazából az airsoft kiegészítőket kerestem, ahhoz pont jól passzolna egy ilyen kis számláló.
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

ZOLKET írta: 2019.01.28. 18:51 Képernyőfelvétel (23).png

https://www.youtube.com/watch?v=APF7K19N34M

Glock Smart Slide
Hát ez kurvajó, nagyon tetszik :)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

ZOLKET írta: 2019.01.28. 19:36 Igazából az airsoft kiegészítőket kerestem, ahhoz pont jól passzolna egy ilyen kis számláló.
No ott pl tényleg lenne is értelme (mondom én, akinek csak elképzelései vannak az airsoft játékról)
Sőt, sztm airsoftnál sokkal könnyebb-olcsóbb az egészet megvalósítani, sokkal kisebb terhelést kell tűrnie a szerkezetnek.
Meg lennék lepve ha a kínaiak nem koppintanák le az egész koncepciót, és nem lenne kint a kínai aukciós oldalakon fél éven belül többféle ilyen számláló.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Freddy Haflin írta: 2019.01.28. 18:03 Csak hogy még jobban offoljak:
Személyautóval közlekedve 10 kamionból ( nációjuk majdhogynem irreleváns) kb. 8 stabilan 85-95 km/h-val tolja ( kivéve persze VÉDA kapu +/- 300 méter) mezei kétszámjegyű úton.
Pedig nagyon nem mindegy az a sebességkülönbség reakcióidőben, mozgási energiában. Akkor se, ha egy mai és egy akár csak 20 évvel ezelőtti gépsast hasonlítunk össze.
Azért ezzel a 10-ből 8-al vitatkoznék, már csak azért is, mert nem csak kívülről látom és elég jól ismerem a dolgot!
Jónéhány éve főleg az elektronikus tachográf elterjedése óta szigorúan leszabályozzák a kamionok végsebességét!
Ez általában 85 km/h maximumot jelent tempómattal és egyik másik típusnál 90 km/h elérhető a tempómat nélküli gázpedál nyomással, de a legtöbb típusnál még annyi sem! Persze minden üzletágban van lehetőség mókolásra, vagy csalásra, de ma ezt már egyre kevesebben kockáztatják meg, mert nagyon durva bírság jár érte! Évente kalibrálják a menetíró készüléket és bizony pontosabb, mint a személyautók km órája (azok a gyártók bevallása szerint is csalnak) vagy egyik-másik GPS.
90 km/h elérésekor és az fölött (ha pl. lejtőn meggurul, mert nem kapcsolta be, vagy nincs sebességkontrol az autóban) 59 másodperce marad a sofőrnek, hogy visszavegye a tempót, különben feljegyzi a menetíró, amiből a hatóság vissza tudja nézni!
Egy rendőri vagy Közlekedési Hatósági intézkedéskor általában az az első, hogy nyomtattat a rendőr, vagy az ellenőr egy 24 órás és egy sebesség szalagot.
Csalók, hazárdőrök mindig akadtak és akadnak is, de ebben az iparágban egyre csökken a számuk, mert olyan magasak a bírságok összegei és az egyéb büntetések, hogy nem éri meg! 300000,- HUF-nál kezdődik a legkisebb büntetési tétel ami a menetíró készülékkel kapcsolatos és ez már akár 1, igen 1 perc túlvezetésért kiszabják. Ezért sok ez a 10-ből 8, mert nem életszerű, simán csak hasraütéses általánosításból ered, mint ahogy az is, hogy a kamion sofőrök nagyon sok balesetet okoznak!
Ha figyelembe vesszük statisztikailag, hogy hány baleset történik és ebből mennyiben szerepel kamion és mennyiben más gépjármű, akkor simán látható, hogy a kamionok, arányában csak töredékét szerepelnek balesetekben, mint más gépjárművek, pedig sokkal tovább tartózkodnak közlekedési helyzetekben és lényegesen több km-t vannak úton! A közlekedési kihágásokkal ugyan ez az arány áll fenn, sőt méginkább javul a kamionosok javára arányaiban!
Ja és még valamit! A tachográf kártya 5 évente lejár és le kell adni a Közlekedési Hatóságnak, ahol kiolvassák és ha szabálytalanságot találnak rajta, akkor 5 évre visszamenőleg is megbüntetnek, mint írtam nagyon magas összegekre!
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Dönci62 írta: 2019.01.29. 04:29 Jónéhány éve főleg az elektronikus tachográf elterjedése óta szigorúan leszabályozzák a kamionok végsebességét!
Ez általában 85 km/h maximumot jelent tempómattal és egyik másik típusnál 90 km/h elérhető a tempómat nélküli gázpedál nyomással, de a legtöbb típusnál még annyi sem!
Ez az elmélet. A gyakorlat meg ez (is): https://www.youtube.com/watch?v=-WQebLewHyg

Az M5-ösön (stabil 100-zal menve) az M0-tól Kecskemétig mindig legalább 5 kamion megelőz. Az 51-esen a sóderosok dettó. Lehet, hogy magas a bírság, de nem eléggé, a kockázat meg kicsi.

A hazai munkáltatóknál ezt a problémát nem a bírságok, hanem a munkaerőhiány fogja megoldani. Amikor a tőlünk kórházi hulladékokat elszállító cég vezetője panaszkodik, hogy nettó 400 ezer HUF-ért nem talál gépkocsivezetőt, akkor bátrabban mondja az ember a szabálytalanságra, hogy NEM. Az említett külföldiek ettől függetlenül szabálytalankodhatnak.
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Dönci62 írta: 2019.01.29. 04:29 Azért ezzel a 10-ből 8-al vitatkoznék, már csak azért is, mert nem csak kívülről látom és elég jól ismerem a dolgot!
Jónéhány éve főleg az elektronikus tachográf elterjedése óta szigorúan leszabályozzák a kamionok végsebességét!
Ez általában 85 km/h maximumot jelent tempómattal és egyik másik típusnál 90 km/h elérhető a tempómat nélküli gázpedál nyomással, de a legtöbb típusnál még annyi sem! Persze minden üzletágban van lehetőség mókolásra, vagy csalásra, de ma ezt már egyre kevesebben kockáztatják meg, mert nagyon durva bírság jár érte! Évente kalibrálják a menetíró készüléket és bizony pontosabb, mint a személyautók km órája (azok a gyártók bevallása szerint is csalnak) vagy egyik-másik GPS.
90 km/h elérésekor és az fölött (ha pl. lejtőn meggurul, mert nem kapcsolta be, vagy nincs sebességkontrol az autóban) 59 másodperce marad a sofőrnek, hogy visszavegye a tempót, különben feljegyzi a menetíró, amiből a hatóság vissza tudja nézni!
Egy rendőri vagy Közlekedési Hatósági intézkedéskor általában az az első, hogy nyomtattat a rendőr, vagy az ellenőr egy 24 órás és egy sebesség szalagot.
Csalók, hazárdőrök mindig akadtak és akadnak is, de ebben az iparágban egyre csökken a számuk, mert olyan magasak a bírságok összegei és az egyéb büntetések, hogy nem éri meg! 300000,- HUF-nál kezdődik a legkisebb büntetési tétel ami a menetíró készülékkel kapcsolatos és ez már akár 1, igen 1 perc túlvezetésért kiszabják. Ezért sok ez a 10-ből 8, mert nem életszerű, simán csak hasraütéses általánosításból ered, mint ahogy az is, hogy a kamion sofőrök nagyon sok balesetet okoznak!
Ha figyelembe vesszük statisztikailag, hogy hány baleset történik és ebből mennyiben szerepel kamion és mennyiben más gépjármű, akkor simán látható, hogy a kamionok, arányában csak töredékét szerepelnek balesetekben, mint más gépjárművek, pedig sokkal tovább tartózkodnak közlekedési helyzetekben és lényegesen több km-t vannak úton! A közlekedési kihágásokkal ugyan ez az arány áll fenn, sőt méginkább javul a kamionosok javára arányaiban!
Ja és még valamit! A tachográf kártya 5 évente lejár és le kell adni a Közlekedési Hatóságnak, ahol kiolvassák és ha szabálytalanságot találnak rajta, akkor 5 évre visszamenőleg is megbüntetnek, mint írtam nagyon magas összegekre!
Nézd, igazából ahol én közlekedek, én ezt észlelem. Nincs grammra kiszámolva, és egyik alkalommal látok egy csomót, aztán meg kevesebbet.
Nyilván a jármű kmórája csak viszonyításra lehet jó, de ha én óra szerinti 100-al megyek ( mert annyival megyek), és az előttem haladó tgk. nem közeledik, akkor eltérés ide-oda ( ez a tapasztalatok alapján általában + 5 km egyébként), az nem 70, de nem is 80.

A tachográffal, annak lényegével, a bírságolási gyakorlattal képben vagyok.
Meg arról is van némi infóm, hogy mennyire megy a trükközés ( mágnesek, távirányítós kapcsolók).
És arról is vannak tapasztalataim, hogy mondjuk mennyi rendőrnek van AETR vizsgája. Mondjuk úgy: van ahol ez a szám 0 és 0 közé esik, van ahol akár a kettőt is elérheti ( nyilván nem véletlen ez sem: nem kevés pénz az sem, nem mindenki alkalmas arra, hogy elsajátítsa és jogszerűen alkalmazza az előírásokat).

És azt te is tudod, hogy egy "alap" ellenőrzés se 2 perc, akár papiros, akár kártyás a rendszer.
Így azt is meg lehet tippelni, hogy közúton mondjuk 100 szerelvényből hányat ellenőriznek.
A telephelyes ellenőrzésnél meg max. a nagyon kiugró érték szúrhat szemet, ki mondja azt meg, hogy 27 nappal ezelőtt hol ment a gép 88-al? Elég baj van a vezetési időkkel, elég abban csemegézniük.

Ne érts félre, nem a kamionosokkal van bajom, az úrvezetők között sztem sokkal több az idióta, de a tiszta helyzet mindenkinek jobb lenne.
Ha 70 a megengedett, akkor menjen a tgk. 80-annal, de ne 100-al. Ha 90 a megengedett, akkor az szgk. menjen max. 100-al, de ne 140-el.
Vagy ha igen, akkor legyen k.rva nagy kockázat benne, es nem erre a köziges sz.rságra gondolok, mert ennek többnyire azokra van "hatása", akikre amúgy nem kellene (50 helyett 68-al "belerongyol" a kivezető VÉDA--ba).

Seb.túllépésnél (is) jogsi bevonás. Durva elsőbbségi szabalysértés miatt is. Szabálytalan előzés miatt is ( nem, nem a kamionos előzesre gondolok, hanem a "tökön-paszuly"-onra).
A román Fittipaldik is csak a jogsi elvetelétől f.snak, ha kiderül, hogy csak csekket kapnak - ami vagy befizetnek, vagy nem - már majdhogynem lesz.rják az egészet.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Freddy Haflin írta: 2019.01.29. 09:20 Nézd, igazából ahol én közlekedek, én ezt észlelem. Nincs grammra kiszámolva, és egyik alkalommal látok egy csomót, aztán meg kevesebbet.
Nyilván a jármű kmórája csak viszonyításra lehet jó, de ha én óra szerinti 100-al megyek ( mert annyival megyek), és az előttem haladó tgk. nem közeledik, akkor eltérés ide-oda ( ez a tapasztalatok alapján általában + 5 km egyébként), az nem 70, de nem is 80.

A tachográffal, annak lényegével, a bírságolási gyakorlattal képben vagyok.
Meg arról is van némi infóm, hogy mennyire megy a trükközés ( mágnesek, távirányítós kapcsolók).
És arról is vannak tapasztalataim, hogy mondjuk mennyi rendőrnek van AETR vizsgája. Mondjuk úgy: van ahol ez a szám 0 és 0 közé esik, van ahol akár a kettőt is elérheti ( nyilván nem véletlen ez sem: nem kevés pénz az sem, nem mindenki alkalmas arra, hogy elsajátítsa és jogszerűen alkalmazza az előírásokat).

És azt te is tudod, hogy egy "alap" ellenőrzés se 2 perc, akár papiros, akár kártyás a rendszer.
Így azt is meg lehet tippelni, hogy közúton mondjuk 100 szerelvényből hányat ellenőriznek.
A telephelyes ellenőrzésnél meg max. a nagyon kiugró érték szúrhat szemet, ki mondja azt meg, hogy 27 nappal ezelőtt hol ment a gép 88-al? Elég baj van a vezetési időkkel, elég abban csemegézniük.

Ne érts félre, nem a kamionosokkal van bajom, az úrvezetők között sztem sokkal több az idióta, de a tiszta helyzet mindenkinek jobb lenne.
Ha 70 a megengedett, akkor menjen a tgk. 80-annal, de ne 100-al. Ha 90 a megengedett, akkor az szgk. menjen max. 100-al, de ne 140-el.
Vagy ha igen, akkor legyen k.rva nagy kockázat benne, es nem erre a köziges sz.rságra gondolok, mert ennek többnyire azokra van "hatása", akikre amúgy nem kellene (50 helyett 68-al "belerongyol" a kivezető VÉDA--ba).

Seb.túllépésnél (is) jogsi bevonás. Durva elsőbbségi szabalysértés miatt is. Szabálytalan előzés miatt is ( nem, nem a kamionos előzesre gondolok, hanem a "tökön-paszuly"-onra).
A román Fittipaldik is csak a jogsi elvetelétől f.snak, ha kiderül, hogy csak csekket kapnak - ami vagy befizetnek, vagy nem - már majdhogynem lesz.rják az egészet.
De jogsit elvenni és elzavarni PAV-ra azokat is, akik normál látási és útviszonyok mellett faluban 35-40-nel, külterületen meg 70-nel araszolnak, mert f@snak (volt kollégám szerint: kalapos Thaliások). Vagy mert úgy 3,5 l/100 km-ben megáll Daewoo Tikól fogyasztása. Kanyargós úton, vagy komolyabb szembejövő forgalomnál ezek mögött áll össze 8-10-15 autó, amiből aztán egyiknek elfogy a cérnája és elkezdi előzni a konvojt. A seggfej meg jókat szörnyülködik ott legelöl, hogy milyen hülyék vannak az utakon.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Blekk Rájgó írta: 2019.01.29. 06:47 Ez az elmélet. A gyakorlat meg ez (is): https://www.youtube.com/watch?v=-WQebLewHyg

Az M5-ösön (stabil 100-zal menve) az M0-tól Kecskemétig mindig legalább 5 kamion megelőz. Az 51-esen a sóderosok dettó. Lehet, hogy magas a bírság, de nem eléggé, a kockázat meg kicsi.

A hazai munkáltatóknál ezt a problémát nem a bírságok, hanem a munkaerőhiány fogja megoldani. Amikor a tőlünk kórházi hulladékokat elszállító cég vezetője panaszkodik, hogy nettó 400 ezer HUF-ért nem talál gépkocsivezetőt, akkor bátrabban mondja az ember a szabálytalanságra, hogy NEM. Az említett külföldiek ettől függetlenül szabálytalankodhatnak.
Ez épp annyira "általános" gyakorlat, mint a tömegeket lehentelő sportlövész, vagy az elöltöltőssel szerelemféltésből gyilkolászó! Ezer évben egy előfordul!
A sóderosok, útépítésre dolgozó billencsek egy más kategória, ők rövid távon közlekednek, bejárt útszakaszokon, CB-n figyelmeztetve egymást a lehetséges buktákról, jóval gyakrabban szabálytalankodnak! A többség nem ilyen, nem azért, mert nem csinálná, hanem mert vagy nincs rá módja, vagy nem szeretne kockáztatni. A román, bulgár, török kamionosokat meg ne vegyük egy lapon az "európaiakkal"!
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

jó ha van írta: 2019.01.29. 10:16 De jogsit elvenni és elzavarni PAV-ra azokat is, akik normál látási és útviszonyok mellett faluban 35-40-nel, külterületen meg 70-nel araszolnak, mert f@snak (volt kollégám szerint: kalapos Thaliások). Vagy mert úgy 3,5 l/100 km-ben megáll Daewoo Tikól fogyasztása. Kanyargós úton, vagy komolyabb szembejövő forgalomnál ezek mögött áll össze 8-10-15 autó, amiből aztán egyiknek elfogy a cérnája és elkezdi előzni a konvojt. A seggfej meg jókat szörnyülködik ott legelöl, hogy milyen hülyék vannak az utakon.
Jaja.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Freddy Haflin írta: 2019.01.29. 17:25Jaja.
Könyörgöm, az Audi-s, BMW - s faszkalapokat ne hagyjuk már ki a felsorolásból ! Veszett vadállatok. Egyszerűen nem akarják betartania a sebesség korlátozásokat. Levillognak, de az irányjelzőt nem használják. Úgy gondolkodnak, hogy ha már ennyire ügyes, hogy drága autóban poffeszkedhet, akkor a törvény, jogszabály miért vonatkozna éppen rá? Pont leszarja... mindenkit letapos, ahogyan az "üzleti" vonalon is megszokta...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Ez nem csak a drága bömösre igaz,a lepukkant 5-ös sorozatú fostömlők, amivel 500-ért tele a piac, de nekem BMW - M VAN, 2000ért tankolok, és az utak királya én vagyok orkokra is igaz.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

The Gent írta: 2019.01.29. 18:28 Könyörgöm, az Audi-s, BMW - s faszkalapokat ne hagyjuk már ki a felsorolásból ! Veszett vadállatok. Egyszerűen nem akarják betartania a sebesség korlátozásokat. Levillognak, de az irányjelzőt nem használják. Úgy gondolkodnak, hogy ha már ennyire ügyes, hogy drága autóban poffeszkedhet, akkor a törvény, jogszabály miért vonatkozna éppen rá? Pont leszarja... mindenkit letapos, ahogyan az "üzleti" vonalon is megszokta...
Az utakon zusammen nincs kultúra, ahogy az országban sincs. Nagypofájú, ruppótlan, proli népség gyűjtőhelye lett ez az ország. Némelyik az orrát sem képes kifújni, de pofázni azt remekül tud, és a jogait is fújja... Tisztet a kevés kivételnek.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

RatRace írta: 2019.01.29. 18:59 Ez nem csak a drága bömösre igaz,a lepukkant 5-ös sorozatú fostömlők, amivel 500-ért tele a piac, de nekem BMW - M VAN, 2000ért tankolok, és az utak királya én vagyok orkokra is igaz.
Egyetértek! Párszor már játszottam a gondolattal, hogy veszek egy közútképes PSZH-t, a Margit körút budai hídfő környékén 100%-osan szabályosan közlekedve körözgetni. Kíváncsi lennék, hányan mernének előtte a belső sávból átmenni a rakpart felé :).
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

" veszek egy közútképes PSZH-t, a Margit körút budai hídfő környékén 100%-osan szabályosan közlekedve körözgetni. Kíváncsi lennék, hányan mernének előtte a belső sávból átmenni a rakpart felé :)."

Egy kistelepülésen egy emberkének volt egy terepjárója amire hivatalosan fel volt szerelve egy kis toló lapát. Az önkormányzat megbízásából ő tologatta a településen a havat. Nyáron is fel volt szerelve, elmondása szerint jóval kevesebben kekeckedtek vele az úton.
Robi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:38

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Robi »

https://24.hu/kozelet/2019/01/30/osszee ... -gyilkosa/

"A volt rendőrnél tartott házkutatás során több olyan lőszert is találtak, amit a férfi nem adott le a nyugdíjba vonulása után. Emellett egy engedély nélkül tartott gázriasztó-fegyvert is találtak nála a nyomozók. Cs. Attila ezt azzal magyarázta, hogy gyűjtötte ezeket."
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Pusztuljon...
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Az lehet, hogy ez az "engedély nélkül tartott gáz-riasztó" valami újságírói f.szság.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Freddy Haflin írta: 2019.01.30. 12:24 Az lehet, hogy ez az "engedély nélkül tartott gáz-riasztó" valami újságírói f.szság.
még gyakrabban gestapós vagy ügyészségi sajtóanyag kopipészt.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

:roll:
Freddy Haflin írta: 2019.01.30. 12:22 Pusztuljon...
Volt rendőrkent, jopar barna dakot kretazhat majd...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Freddy Haflin írta: 2019.01.30. 12:22 Pusztuljon...
Ha elrakott emlékbe 2db pisztolylőszert, azért az nem akkor égbekiáltó törvényszegés. GR meg engedély nélkül tartható. Médiamocsok.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Válasz küldése