Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

WildBear23 írta: 2021.12.10. 11:03
... ha átüti a bőrt (=mert akkor már nem az érzőidegekben gazdag bőrnek adja le az energiáját).
Ehhez tudsz bármilyen adatot megadni? Hogy milyen energiáig hatékonyabb? Ha nem, akkor semmit nem tudunk vele kezdeni.


(az az érvelési hiba, hogy én egyáltalán nem mondtam olyat, amivel te "vitába szálltál" velem, és nem is fogok)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13487
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Zotyika írta: 2021.12.10. 11:40

(az az érvelési hiba, hogy én egyáltalán nem mondtam olyat, amivel te "vitába szálltál" velem, és nem is fogok)
Azért a szőke hölgy kellemes MILF, nemdebár? Vagy ezt is vitatod?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

gvass1 írta: 2021.12.10. 10:39
De ugyanakkor ott vannak a "baton round"-ok a rendvédelemben, ahol nagy (37-40 mm) nehéz, kemény műanyag, vagy akár régebben fa lövedéket lőttek, relatíve lassan (szemmel lehetett látni a röptüket), amik akár 20-30 méterről is baszott nagyot ütöttek, törtek csontot, de érdemi behatolás a testbe kb. zéró volt.
hmmm jogos... Evolvens MXM pl.

Ugye a hordható méretben ez nem opció, és többlövetűség is problémás, valszeg ezért lett ez a puha lövedékes út.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Segítsetek kérlek, mert lehet lemaradtam valamiről, de sehol nem találok semmi ehhez kapcsolódót.
Mostmár napi szinte jönne be emberek a boltba és tolják a gumilövedékes (meg gumigolyó) betiltós hülyeséget, de kb mindenki 2022-őt mond.. Honnan szedik vagy mivel keverhetik a '22-őt a '23-mal? Lehet csak nem olvassák végig hogy pl 2022 dec. 31.? És csak a 2022-őt látják belőle?
Majdnem hogy leállnak vitázni, de igazából konkrétumot senki nem mond, hogy hol látta, csak hogy ovasta valahol..
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

gvass1 írta: 2021.12.10. 11:41 Azért a szőke hölgy kellemes MILF, nemdebár? Vagy ezt is vitatod?
Szóval szerinted csak a szőkék néznek ki jól? A többi hajszínt alacsonyabbrendűnek tartod?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6102
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Zotyika írta: 2021.12.10. 11:40 (az az érvelési hiba, hogy én egyáltalán nem mondtam olyat, amivel te "vitába szálltál" velem, és nem is fogok)
A semmivel nem tudok vitába szállni, ebben igazad van. Igen, lehet hogy van ilyen optimum, nekem erre nincs adatom, pláne úgy, hogy nem ismerjük a támadó ruházatát.
A veszélyességi határt (0,5J/mm2) én hoztam elő. Hogy arra van egy konkrét érték, tehát ahhoz tudjuk viszonyítani az energiát.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13487
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Zotyika írta: 2021.12.10. 11:48 Szóval szerinted csak a szőkék néznek ki jól? A többi hajszínt alacsonyabbrendűnek tartod?
a pisztoly színe a FEKETE! A Glockné meg pláne. http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/mini-t ... glock-19x/ (oppsz)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6102
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2021.12.10. 11:57 a pisztoly színe a FEKETE! A Glockné meg pláne. http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/mini-t ... glock-19x/ (oppsz)
Ez meg tipikus példája annak, hogy egy elveszített szakmai vitát változtassunk át marháskodássá, hogy végül az egészet arénásítani/töröltetni lehessen. :-)

No mind1, remélem ezen túl ezt nem fogjuk tabu témaként kezelni, hanem szakmailag megbeszélhetjük.
Aztán még a nepperezésről kellene leszoknod, de ez legyen a 2022-es terv. ;-)
A viperáról meg már megbeszéltük, hogy nem halálpálca.
Maradt még valami "jajj ne hozzuk szóba" dolog?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

WildBear23 írta: 2021.12.10. 12:02 Maradt még valami "jajj ne hozzuk szóba" dolog?
Bőven. De inkább ne is beszéljünk róla.
:-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13487
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.12.10. 12:02 Ez meg tipikus példája annak, hogy egy elveszített szakmai vitát
Nem elveszített, hanem ABBAHAGYOTT. Mindent elmondtam, amit akartam ezzel kapcsolatban, ki lehet kapcsolni a gasztonizáló mókuskereket.

Javasolnám ISMÉT elolvasni ezt a hsz-t, ha nem világos valami: by gvass1 » 2021.12.10. 08:14 viewtopic.php?p=59543#p59543
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

WildBear23 írta: 2021.12.10. 11:49 A semmivel nem tudok vitába szállni, ebben igazad van. Igen, lehet hogy van ilyen optimum, nekem erre nincs adatom, pláne úgy, hogy nem ismerjük a támadó ruházatát.
A veszélyességi határt (0,5J/mm2) én hoztam elő. Hogy arra van egy konkrét érték, tehát ahhoz tudjuk viszonyítani az energiát.
Ennek ellenére azt állítod, hogy minél nagyobb az energia (nem a gyorsaság) annál hatékonyabb a 12 mm körüli gumilövedék?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6102
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Zotyika írta: 2021.12.10. 12:26 Ennek ellenére azt állítod, hogy minél nagyobb az energia (nem a gyorsaság) annál hatékonyabb a 12 mm körüli gumilövedék?
Igen, egy bizonyos határig.
Ez a határ az, amikor a gumilövedék átüti a bőrt: innen kezdve nem nő a hatékonyság (stophatás), viszont nő a veszélyesség.
Ez a határ függ a gumi keménységétől, a viselt ruházattól, stb.
Szerintem(!) ez ilyen 100 Joule körül lehet. De nagy a szórás, mert nem mindegy, hogy fedetlen bőrfelületre lősz, vagy bőrdzseki+pulóver van a támadón.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6102
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2021.12.10. 12:19 Nem elveszített, hanem ABBAHAGYOTT. Mindent elmondtam, amit akartam ezzel kapcsolatban, ki lehet kapcsolni a gasztonizáló mókuskereket.

Javasolnám ISMÉT elolvasni ezt a hsz-t, ha nem világos valami: by gvass1 » 2021.12.10. 08:14 viewtopic.php?p=59543#p59543
Oké, akkor úgy vehetem, hogy nem tudsz több érvet felhozni a témában?
És akkor ezen túl nem indítod a hisztit, ha valaki nem ért egyet veled ebben a tárgykörben?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

zora írta: 2021.12.10. 12:09 Bőven. De inkább ne is beszéljünk róla.
:-)
OFF
Mint a klasszikus katona viccben: p*na :lol:
ON

Általánosságban, nem Neked mondva: én is ellene vagyok a magunkra erőltetett polkorrektségnek, ami az előző fórumon volt.
DE az is tök érthető hogy potenciálisan veszélyes dolgokban se adjunk tippeket.

Középútként én el tudok képzelni egy olyan dolgot, hogy konkrétan a marháskodás esetében kötelező legyen minden HSz végén egy egysoros disclaimer pirossal :
"A fentiek kipróbálása a gyakorlatban a fegyver azonnali garanciavesztésével- súlyos személyi sérüléssel-, anyagi kárral-, másnak történő sérülés okozása esetén büntetőjogi felelősségre vonással is járhat!"

Miért gondolom ezt:
- Aki marháskodni akar, az marháskodni fog. Akár tiltjuk itt, akár nem.
- Aki az extremitásig el akarja vinni a fegyvere teljesítményét, az el is fogja. Akár tiltjuk itt, akár nem.
- Ha nem itt szedi össze az infót akkor összeszedi máshol. Akár tiltjuk itt, akár nem.
- A tévutakból, elrettentő példákból a fórumozók is tanulhatnak.

Konkrét példa: kb 10 éve egy fegyverb.zi ismerősöm feketelőporral gondolta felerősíteni a flóbert csapis+gumis fegyvere erejét. Nem emlékszem a részletekre, de arra igen hogy feketelőporos fegyvernek becsületére vált volna, amit ő alá akart tölteni a gumi alá egy spiáterből készült fegyverbe. Ordítva tudtam csak lebeszélni arról hogy felrobbantsa a fegyverét, még a töltési táblázatokat is mutogattam neki a fekaporos vizsgakönyvből, hogy lássa be mekkora baromságra készül.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

WildBear23 írta: 2021.12.10. 12:48 Igen, egy bizonyos határig.
Ez a határ az, amikor a gumilövedék átüti a bőrt: innen kezdve nem nő a hatékonyság (stophatás), viszont nő a veszélyesség.
Ez a határ függ a gumi keménységétől, a viselt ruházattól, stb.
Szerintem(!) ez ilyen 100 Joule körül lehet. De nagy a szórás, mert nem mindegy, hogy fedetlen bőrfelületre lősz, vagy bőrdzseki+pulóver van a támadón.
De miért az energia számít? Miért nem a sebesség? (Tudom, hogy négyzetes összefüggés van a kettő között.)

A hasonló szerelt lőszeres gumisok milyen erősek? 50-60?
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Poresz »

smith15 írta: 2021.12.10. 11:47 Segítsetek kérlek, mert lehet lemaradtam valamiről, de sehol nem találok semmi ehhez kapcsolódót.
Mostmár napi szinte jönne be emberek a boltba és tolják a gumilövedékes (meg gumigolyó) betiltós hülyeséget, de kb mindenki 2022-őt mond.. Honnan szedik vagy mivel keverhetik a '22-őt a '23-mal? Lehet csak nem olvassák végig hogy pl 2022 dec. 31.? És csak a 2022-őt látják belőle?
Majdnem hogy leállnak vitázni, de igazából konkrétumot senki nem mond, hogy hol látta, csak hogy ovasta valahol..
2004. évi XXIV. törvény a lőfegyverekről és lőszerekről
"2. § E törvény, valamint a végrehajtására kiadott jogszabályok alkalmazásában:
[…]
32. gáz- és riasztófegyver: olyan eszköz, amely rendeltetésszerűen csak gáztöltény vagy riasztótöltény működtetésére alkalmas, feltéve, hogy
a) e törvény alapján nem minősül színházi tűzfegyvernek,
b) nem rendelkezik saját töltényűrrel, vagy
c) – a saját töltényűrrel rendelkező darabok esetében –
ca) viselését a 3. § (1) bekezdés d) pontja szerint engedélyezték,
cb) 2023. január 1. napját megelőzően gáz- és riasztófegyverként jogszerűen forgalomba hozták, vagy
cc) megfelel a 2. mellékletben meghatározott követelményeknek"


"2023. január 1. napját megelőzően" → 2022. december 31-e az utolsó nap, amikor gumilövedékes fegyver gáz-riasztóként eladható.

Ennyire emlékeznek belőle, vagy működésben a markecing, hogy gyorsabban forogjon a tőke.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6102
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Zotyika írta: 2021.12.10. 12:57 De miért az energia számít? Miért nem a sebesség? (Tudom, hogy négyzetes összefüggés van a kettő között.)
Igazából összehasonlíthatjuk a sebességeket is. Én úgy gondolnám, hogy két azonos energiájú gumilövedék közül az "csíp" jobban, amelyik könnyebb, de gyorsabb. De ebben "a tévedés joga fenntartva".
Zotyika írta: 2021.12.10. 12:57 De miért az energia számít? Miért nem a sebesség? (Tudom, hogy négyzetes összefüggés van a kettő között.)

A hasonló szerelt lőszeres gumisok milyen erősek? 50-60?
"OOOP (Огнестрельное Оружие Ограниченного Поражения (ОООП) kategória:,
melynek a “korlátozott sérülés okozására alkalmas lőfegyverek” a fordítása.
Egyébként ez egészen találó körülírás, de van mögötte számszerű limit is.
A torkolati energia maximum 91 (kilencvenegy) joule. Ez miért ennyi? Két okból: még a
klasszikus fémlövedékes lőfegyvernél is valahol itt van az ölőhatár, másrészt mert
ennyit egyetlen korábban forgalomban volt gumilövedékes/traumatikus
fegyver sem tudott. A 10-12 mm-es lövedéket kilövő típusok 40-70 joule
környékére képesek, míg a cső nélküliek 16 mm körüli műanyag, fémbetétes
lövedéke kb. 80 joule-t tud."
http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/fegyve ... orszagban/
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13487
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.12.10. 12:50 Oké, akkor úgy vehetem, hogy nem tudsz több érvet felhozni a témában?
És akkor ezen túl nem indítod a hisztit, ha valaki nem ért egyet veled ebben a tárgykörben?
Olvasd figyelmesebben a belinkelt hozzászólást! Kösz.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6102
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2021.12.10. 13:05 Olvasd figyelmesebben a belinkelt hozzászólást! Kösz.
Olvastam.
Akkor leállsz a hisztivel?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13487
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.12.10. 13:08 Olvastam.
Akkor leállsz a hisztivel?
Százszor okosabb vagy te annál, semmint ilyen egyszerű szöveg megértése ne menne.:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13487
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

smith15 írta: 2021.12.10. 11:47 Segítsetek kérlek, mert lehet lemaradtam valamiről, de sehol nem találok semmi ehhez kapcsolódót.
Mostmár napi szinte jönne be emberek a boltba és tolják a gumilövedékes (meg gumigolyó) betiltós hülyeséget, de kb mindenki 2022-őt mond.. Honnan szedik vagy mivel keverhetik a '22-őt a '23-mal? Lehet csak nem olvassák végig hogy pl 2022 dec. 31.? És csak a 2022-őt látják belőle?
Majdnem hogy leállnak vitázni, de igazából konkrétumot senki nem mond, hogy hol látta, csak hogy ovasta valahol..
Az emberek hülyék, emelj árat! A Laurin és Klement felszereltség meg nagyon vonzó.:-))))

És ahogy Poresz is írta, MÉG A JOGSZABÁLYBAN IS a 2023-as számjegy van:

cb) 2023. január 1. napját megelőzően gáz- és riasztófegyverként jogszerűen forgalomba hozták


De ugye az emberek analfabéták jellemzően.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Végigolvastam ezt a gumisfegyverbe mit és mit ne témát... szerintem mindenkinek igaza van.

Nekem igazam van abban, hogy a Pitbull 19-M-be veszélytelenül (a fegyverre és a célszemélyre egyaránt) használható a nemvasporos .50-es (12,7mm) gumilövedék. Mert ugye ez volt az eredeti kérdés.

Gvassnak igaza van a saját szempontjából, amikor azt hirdeti, hogy ha gumis fegyverbe bármi olyat raksz ami eltér a gyári előírástól, akkor elveszted a garanciát. Műszaki szempontból viszont nincs igaza akkor, ha ezt úgy hirdeti, hogy semmilyen gumis fegyverbe semmi olyat ne tölts be ami eltér a gyári előírástól, mert az mindenképpen veszélyes.

Wildbearnek igaza van abban, hogy a gumis fegyverekkel lehet és szabad kísérletezni saját felelősségre, hogy a szabadon kapható-tartható töltények-lövedékek melyik fegyverben milyen eredménnyel használhatóak, és ezen eredmények pontos közzététele hasznos információ a gondolkodni képes felhasználóknak.

Mellékszálon felmerült a mit mérjünk, sebességet vagy energiát kérdés. Mérni csak sebességet tudunk, abból számolunk energiát. Ezután, ha TRAUMATIKUS (nemhalálos) hatás szempontjából vizsgálódunk, akkor fontos szempont a lövedék tömege, anyaga, keménysége. Ugye egy 100-120 J-os 4 grammos .22LR ólomlövedék az behatol a testbe, és létfontosságú szervet találva öl. Egy 100-120 J-os 4 grammos 17-19mm-es gumilövedék az nem hatol be a testbe, viszont brutális fájdalmat okoz. Ez amúgy köztudott és sokszor leírt tény.

Pont ezért, a sokszor emlegetett 0,5 J/mm2 értéket is el kéne már felejteni, ha traumatikus eszközről beszélünk. Az az érték is fémlövedékes fegyverekre vonatkozik. Az a kísérlet arra irányult, hogy mi az az alsó határ, amellyel rendelkező fémlövedék a testbe jó eséllyel elegendően be tud hatolni ahhoz, hogy létfontosságú szervet találva halálos sérülést okozzon. De ehhez nekünk mi közünk? Mi traumatikus lövedékeket használunk, azokkal kísérletezünk, aminek a lényege pont az, hogy nem hatol be a testbe.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13487
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2021.12.10. 13:17 Ezután, ha TRAUMATIKUS (nemhalálos) hatás szempontjából vizsgálódunk, akkor fontos szempont a lövedék tömege, anyaga, keménysége. Ugye egy 100-120 J-os 4 grammos .22LR ólomlövedék az behatol a testbe, és létfontosságú szervet találva öl. Egy 100-120 J-os 4 grammos 17-19mm-es gumilövedék az nem hatol be a testbe, viszont brutális fájdalmat okoz. Ez amúgy köztudott és sokszor leírt tény.

FYI: a .22 LR lövedéktömege legritkább esetben éri el a 4 grammot, jellemzően 2,6 gramm (40 grain) körül mozog.


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13487
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2021.12.10. 12:55

Középútként én el tudok képzelni egy olyan dolgot, hogy konkrétan a marháskodás esetében kötelező legyen minden HSz végén egy egysoros disclaimer pirossal :
"A fentiek kipróbálása a gyakorlatban a fegyver azonnali garanciavesztésével- súlyos személyi sérüléssel-, anyagi kárral-, másnak történő sérülés okozása esetén büntetőjogi felelősségre vonással is járhat!"

Ez így korrekt lenne, HA ezt bármilyen, a gyári ajánlástól eltérő lövedék, kilövőtöltet esetében is oda kéne írni. Javaslom felvetni a moderációs topikban, hogy legyen ez kötelező erővel kiírandó figyelmeztetés, mint AV-ben, ha vmi engedélyköteles.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2021.12.10. 13:16 Az emberek hülyék, emelj árat! A Laurin és Klement felszereltség meg nagyon vonzó.:-))))

És ahogy Poresz is írta, MÉG A JOGSZABÁLYBAN IS a 2023-as számjegy van:

cb) 2023. január 1. napját megelőzően gáz- és riasztófegyverként jogszerűen forgalomba hozták


De ugye az emberek analfabéták jellemzően.
Köszi mindkettőtöknek, akkor továbbra is az emberek élnek sötétségben..
L&K-t pedig nagyon szeressük : )
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Zotyika írta: 2021.12.10. 12:57 De miért az energia számít? Miért nem a sebesség? (Tudom, hogy négyzetes összefüggés van a kettő között.)
Röviden szemléltetve: 10 m/s sebességgel egy pingponglabda nem töri be az ablaküveget, de egy tégla igen. Mert a sebességük egyenlő, de a tömegük nem, így az erő és az energia sem.
Mert a tömeg a testeknek az a tulajdonsága, hogy milyen mértékben őrzik meg a sebességük nagyságát és irányát. A pingponglabda lepattan az ablakról, a tégla szinte változatlanul megy tovább.

Másképp szemléltetve: egy max. 7,5 J torkolati energiájú légfegyver 4,5 mm-es lövedéke kb. 130 m/s sebességgel repül. Mégis lepattan az ablaküvegről. Míg egy csúzliból kilőtt kavics lassabb, mégis betöri.

A fotonok sebessége ≈300.000.000 m/s, és sok-sok milliárd érkezik a bőrünk felületére: de mégsem halunk bele, ha felkapcsoljuk a villanyt vagy süttetjük magunkat a napon, mert a tömegük nagyon-nagyon pici.

Ahol impulzus (más néven lendület), erő, energia hat, ott számít a tömeg.

Tudományoskodás:
Lendület: I=m×v
Erő: F=m×a (Mechanika szigorlaton ez a válasz a bukás, de most ide jó lesz.) → "Az erő az impulzus idő szerinti első deriváltja." = Az erő a lendület változásának a gyorsasága.
Mozgási energia: E=1/2×m×v^2 → "Az erő idő szerinti első első deriváltja, a lendület idő szerinti második deriváltja." = Az energia az erő változásának a gyorsasága.
⇒ Azért tudományoskodtam, hogy lásd: az erő és az energia között milyen összefüggés van, és így már tudom szemléltetni a dolgot.

Abban egyetértünk, hogy a traumatikus fegyvereknél az számít, mekkora erővel üti meg a célszemélyt. → Az erő képletében ott van a tömeg.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13487
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

felOFF
Poresz írta: 2021.12.10. 13:42

Másképp szemléltetve: egy max. 7,5 J torkolati energiájú légfegyver 4,5 mm-es lövedéke kb. 130 m/s sebességgel repül. Mégis lepattan az ablaküvegről. Míg egy csúzliból kilőtt kavics lassabb, mégis betöri.
kis kukacoskodás:
a jellemzően félgrammos 4,5 mm-es diaboló légpuskalövedéknél a 7,5 J-hoz 173 m/s tartozik.

(És azért merőlegesen rálőve szerintem betöri a legtöbb ablaküveget 10 méteren belül.)

ON
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6102
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2021.12.10. 13:11 Százszor okosabb vagy te annál, semmint ilyen egyszerű szöveg megértése ne menne.:-)
Jó, akkor mától nincs hiszti a közérdekű információk megosztása miatt ugye?

(Tegnap hazafelé beugrottam az Oktogonnál lévő Önvédelmi boltba egy csomag 12-es Kaucsuk-Profi gumiért (ne hálálkodj, egyszerűen csak ez esett útba :-) ), next time a lőtéren leteszteljük, hogy valóban jobb-e a Kaucsuk-Profi szórása a Tömítésgyári-Töröknél.
Látod, pl. ez is egy hasznos infó lesz!
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Poresz »

TotoHU írta: 2021.12.10. 12:55 Általánosságban, nem Neked mondva: én is ellene vagyok a magunkra erőltetett polkorrektségnek, ami az előző fórumon volt.
DE az is tök érthető hogy potenciálisan veszélyes dolgokban se adjunk tippeket.

Középútként én el tudok képzelni egy olyan dolgot, hogy konkrétan a marháskodás esetében kötelező legyen minden HSz végén egy egysoros disclaimer pirossal :
"A fentiek kipróbálása a gyakorlatban a fegyver azonnali garanciavesztésével- súlyos személyi sérüléssel-, anyagi kárral-, másnak történő sérülés okozása esetén büntetőjogi felelősségre vonással is járhat!"
+1

Ezenkívül a sutyiban kísérletezés káros.
A sutyiban kísérletezésnek az az eredménye, hogy nagyon kevesen ismerik az eredményeket. Olvastam a vitát, és mivel nem ismerem az eredményeket, azt sem tudom eldönteni, kinek van igaza: gvass1-nak, akihez a meghibásodott tesztalanyok visszajutnak, vagy WildBear23-nak, aki azokra hivatkozik, akik 50-100 lövéses teszteket csináltak.
Legyen sztenderizált kísérleti eljárás és "jegyzőkönyv" is!
WildBear23 írta: 2021.12.10. 14:08 Jó, akkor mától nincs hiszti a közérdekű információk megosztása miatt ugye?

(Tegnap hazafelé beugrottam az Oktogonnál lévő Önvédelmi boltba egy csomag 12-es Kaucsuk-Profi gumiért (ne hálálkodj, egyszerűen csak ez esett útba :-) ), next time a lőtéren leteszteljük, hogy valóban jobb-e a Kaucsuk-Profi szórása a Tömítésgyári-Töröknél.
Látod, pl. ez is egy hasznos infó lesz!
Ha lesz elfogadható módszertan és dokumentáció, akkor részemről nem lesz.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13487
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.12.10. 14:08 Jó, akkor mától nincs hiszti a közérdekű információk megosztása miatt ugye?

Olvass figyelmesebben!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2357
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: RatRace »

WildBear23 írta: 2021.12.10. 14:08 Jó, akkor mától nincs hiszti a közérdekű információk megosztása miatt ugye?

(Tegnap hazafelé beugrottam az Oktogonnál lévő Önvédelmi boltba egy csomag 12-es Kaucsuk-Profi gumiért (ne hálálkodj, egyszerűen csak ez esett útba :-) ), next time a lőtéren leteszteljük, hogy valóban jobb-e a Kaucsuk-Profi szórása a Tömítésgyári-Töröknél.
Látod, pl. ez is egy hasznos infó lesz!
Szóval, segítek,hogy hol kapható, és ez a hála?
Megcsalsz?
:lol: :lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2021.12.10. 13:58 felOFF

kis kukacoskodás:
a jellemzően félgrammos 4,5 mm-es diaboló légpuskalövedéknél a 7,5 J-hoz 173 m/s tartozik.

(És azért merőlegesen rálőve szerintem betöri a legtöbb ablaküveget 10 méteren belül.)

ON
OFF
Abszolút jogos: lusta voltam utánanézni a lövedék tömegének, ablaküvegre pedig még nem lőttem, csak amolyan mérnöki megérzés ez.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6102
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Poresz írta: 2021.12.10. 14:12 +1

Ezenkívül a sutyiban kísérletezés káros.
A sutyiban kísérletezésnek az az eredménye, hogy nagyon kevesen ismerik az eredményeket. Olvastam a vitát, és mivel nem ismerem az eredményeket, azt sem tudom eldönteni, kinek van igaza: gvass1-nak, akihez a meghibásodott tesztalanyok visszajutnak, vagy WildBear23-nak, aki azokra hivatkozik, akik 50-100 lövéses teszteket csináltak.
Én annyit tudok, amit pl. Thomaster leírt tapasztalatot:
Thomaster írta: 2021.12.09. 21:16
2. Pitbull 19-M, alu, 100 db 14-es Orczy úti gumi. Kibírta, semmi baja, azóta is működik. Szerintem ha a 14-esből kibír 100-at, akkor a 12,7-esből többet. (Lehet kötöcködni, hogy de nem azonos gumianyag, keménység stb.)

A 12,7-es gumit alu Pitbull 19-M-ből lövöldöző fórumtársat én is személyesen ismerem. Én úgy tudom, hogy már többszáz 12,7-es gumit lőtt el hiba nélkül. Azt itt nem írhatom le, hogy volt közte vasporos is, meg zöld meg sárga csappantyús töltény is, lőtéren nagyon látványosakat lehet vele rombolni. A nemvasporos 12,7-es normál riasztóval amúgy kb. 30% plusz zsuuult hoz, a tömítésgyári 12-essel kb. azonos szórás mellett.

Úgyhogy a nemvasporos 12,7-es gumi szerintem egy használható alternatíva azoknak, akik a Pitbull 19-M-hez egy országosan kapható, valamivel erősebb de biztonságos töltetet keresnek, de ódzkodnak a vasportól meg a hentesipari patronoktól.
Én a következő következtetéseket vonom le:
Ha Thomaster 100 lövést leadott 14mm-es gumival, akkor feleslegesnek tartom tovább aggódni a 12,7-es miatt.
Ha a másik fórumtárs több száz lövést adott le 12,7-essel, köztük a betonkemény vasporossal, és kétféle "marhapatronnal", akkor feleslegesnek tartok további kísérleteket sima (nem vasas) 12,7-es gumival, és Geco/Ruag riasztóval.
Neked mi a véleményed?
RatRace írta: 2021.12.10. 14:14 Szóval, segítek,hogy hol kapható, és ez a hála?
Megcsalsz?
:lol: :lol:
Messze vagy, én meg nem hiszek a távkapcsolatban. :-D
(Amúgy szivesen elugrottam volna hozzád, de siettem haza, a Rocktogon meg útba esett. De ha megyek az Ázsiába csokiért, beugrom majd! ;-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

WildBear23 írta: 2021.12.10. 13:04 Igazából összehasonlíthatjuk a sebességeket is. Én úgy gondolnám, hogy két azonos energiájú gumilövedék közül az "csíp" jobban, amelyik könnyebb, de gyorsabb. De ebben "a tévedés joga fenntartva".
Szerintem is. Ezért félrevezető az "energia".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2021.12.10. 14:37
Én a következő következtetéseket vonom le:
Ha Thomaster 100 lövést leadott 14mm-es gumival, akkor feleslegesnek tartom tovább aggódni a 12,7-es miatt.
Ha a másik fórumtárs több száz lövést adott le 12,7-essel, köztük a betonkemény vasporossal, és kétféle "marhapatronnal", akkor feleslegesnek tartok további kísérleteket sima (nem vasas) 12,7-es gumival, és Geco/Ruag riasztóval.
Neked mi a véleményed?

Engem itt egy dolog érdekelne. Meg lehet-e határozni vajon egy "elhasználódási együtthatót" a különféle töltetekre?
Gondolok itt arra, hogy pl. adott gázgumis fegyvernél a gyári ajánlott tölténnyel és gumival a várható élettartam legyen mondjuk 2000 lövés, ezért itt az ajánlott töltet elhasználódási együtthatója 1x. Ha megváltoztatom a gumi átmérőjét ugyanannál a tölténynél mondjuk 12mm-ről 12,7 mm-re, akkor ez az elhasználódási együttható felugrik mondjuk 2x-re. Tehát lehet lőni vele százat is, kétszázat is, működni fog - a fegyver azonban gyorsabban használódik, és azzal a töltény+gumi konfigurációval az elméleti várható élettartama már lecsökken 1000 lövésre. Ugyanennél a nagyobb átmérőjú guminál maradva, egy jóval nagyobb nyomású tölténnyel mögötte az elhasználódási együttható már felugrik 4x-re, a fegyver elméleti élettartamma tovább csökken és már csak 500 lövés.

Nyilván ezeket még csak viszonylag pontosan behatárolni is nagyon nehéz, egyrészt még ugyan abban a dobozban is szór a a riasztó töltények lőpor töltete. Másrészt az is szükséges lenne hozzá, hogy a megadott töltettel új állapotúról a használhatatlanságig lőnénk egy-egy fegyvert, aztán változtatunk a tölteten és azzal is tönkre lövünk egy másik teljesen új példányt. A tölteteket kombinálva ez az elhasználódás össze is adódik, szóval jó játék lenne, csak qrva drága és bonyolult kivitelezni. :lol: Ez csak gyártónál megvalósítható, egyébként szvsz egy ilyen tartós teszt még jó reklám is - lehetne, ha nem lenne keresleti piac itthon, ami megjelenik el is kapkodják szinte azonnal.

De azért legalább valamennyire objektíven jó lenne tudni ezeket az arányokat, már csak a tisztánlátás végett is. Betöltjük, oké, ellövünk 100-at és a fegyver még mindig tök jó - de mi történt a háttérben, mennyivel csökkent a gyári töltettel kifejezett várható élettartam?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6102
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TotoHU írta: 2021.12.10. 17:50 Engem itt egy dolog érdekelne. Meg lehet-e határozni vajon egy "elhasználódási együtthatót" a különféle töltetekre?
Ez egy nagyon jó kérdés, egy külön tudományág foglalkozik vele: autóknál, embereknél egyaránt. :-)

Mi az adott fegyvernek a szűk keresztmetszete, ami meghatározza az élettartamot?
A gumis revolvereknél szerintem főleg a tok, és kevésbé a dob.
Lövéskor dinamikus igénybevételt kap a tok, előbb-utobb megnyúlik (akkor csettes lesz a fegyver), majd törik.

Korrekt módon ezt úgy lehetne megállapítani, hogy veszük minimum 3-3-3 darabot ugyanabból a fegyverből, és elkezdünk az egyikkel 12-es, a másikkal 12,7-es, a harmadikkal 14-es gumit lőni, az adott riasztópatronnal (pl. Ruag), és adott körülményekkel (pl. minden dob ellövése után egy adag zsír a csőbe, az átmeneti kúpba.)

Akkor kijönne, hogy 12-es gumival kibír (mondjuk) 1000 lövést, 12,7-essel 800-at, 14-essel meg mondjuk 200-at.

Ilyesmire gondoltál?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Persze, mindenki szeretne örökéletű használati tárgyakat :-)

Régen, a tönkremenős spiáter öntöltők megkívánt élettartamára volt egy olyan ökölszabály, hogy ha a fegyver a saját árának megfelelő riasztót ellő, akkor már megérte az árát. Ma ezt gumisra lefordítva, amikor 1 db riasztó 160 Ft, plusz egy gumi 20 Ft körül van, akkor egy 90 ezer forintos fegyver bírjon ki 500 lövést. Annyit a mai 90 ezer körüli fegyverek simán kibírnak. És akinek van ennyi pénze munícióra, annak lesz pénze új fegyverre is.

Mondjuk gumisból tényleg jó lenne az örökéletű, mert mi lesz ha egyszer betilcsák, és onnantól csak az van ami már otthon van...
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6102
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thomaster írta: 2021.12.10. 18:41 Persze, mindenki szeretne örökéletű használati tárgyakat :-)

Régen, a tönkremenős spiáter öntöltők megkívánt élettartamára volt egy olyan ökölszabály, hogy ha a fegyver a saját árának megfelelő riasztót ellő, akkor már megérte az árát. Ma ezt gumisra lefordítva, amikor 1 db riasztó 160 Ft, plusz egy gumi 20 Ft körül van, akkor egy 90 ezer forintos fegyver bírjon ki 500 lövést. Annyit a mai 90 ezer körüli fegyverek simán kibírnak. És akinek van ennyi pénze munícióra, annak lesz pénze új fegyverre is.

Mondjuk gumisból tényleg jó lenne az örökéletű, mert mi lesz ha egyszer betilcsák, és onnantól csak az van ami már otthon van...
Oh, a gumi már 40 Ft inkább. (2000Ft 50 db 12mm Kaucsuk-Profi)
Azért a mai gumisok már minőségibb anyagból készülnek.
Szerinted egy alu 19M-nek mennyi lehet az élettartama 12mm gumival?

A rozsdamentes acél verziónál meg pláne.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

WildBear23 írta: 2021.12.10. 19:02 Szerinted egy alu 19M-nek mennyi lehet az élettartama 12mm gumival?
Szerintem pontosan fogalmamsincs...
Csalódnék ha 1000 alatt tönkremenne. De ha holmi spiáter Alfák 2000 fölött bírják, akkor egy repülőgépalumínium fegyvertől is elvárnék ennyit.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: mlaca »

Thomaster írta: 2021.12.10. 18:41 Persze, mindenki szeretne örökéletű használati tárgyakat :-)

Régen, a tönkremenős spiáter öntöltők megkívánt élettartamára volt egy olyan ökölszabály, hogy ha a fegyver a saját árának megfelelő riasztót ellő, akkor már megérte az árát. Ma ezt gumisra lefordítva, amikor 1 db riasztó 160 Ft, plusz egy gumi 20 Ft körül van, akkor egy 90 ezer forintos fegyver bírjon ki 500 lövést. Annyit a mai 90 ezer körüli fegyverek simán kibírnak. És akinek van ennyi pénze munícióra, annak lesz pénze új fegyverre is.

Mondjuk gumisból tényleg jó lenne az örökéletű, mert mi lesz ha egyszer betilcsák, és onnantól csak az van ami már otthon van...
"Mondjuk gumisból tényleg jó lenne az örökéletű, mert mi lesz ha egyszer betilcsák, és onnantól csak az van ami már otthon van..." - az se lesz, emrt idehaza általában minden tiltás visszamenőleges.. háromlépésrőljónagyotadunafelé
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13487
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

mlaca írta: 2021.12.10. 19:47 "Mondjuk gumisból tényleg jó lenne az örökéletű, mert mi lesz ha egyszer betilcsák, és onnantól csak az van ami már otthon van..." - az se lesz, emrt idehaza általában minden tiltás visszamenőleges.. háromlépésrőljónagyotadunafelé
#megintfaszságotbeszélsz
#baszoltájékozódniideböfögéselőtt
#csakmainapotkéneOVBMG
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Poresz »

TotoHU írta: 2021.12.10. 17:50 Engem itt egy dolog érdekelne. Meg lehet-e határozni vajon egy "elhasználódási együtthatót" a különféle töltetekre?
Legjobb tudásom alapján ezt csak kísérletileg lehet megállapítani.
Egy átlagos BSc diplomás gépészmérnök jó bonyolult számítással egy tengelyt képes kifáradásra méretezni, mást nem.
A csapágygyárak, amik milliós, ha nem milliárdos darabszámban gyártják a csapágyakat, évtizedek alatt felhalmoztak annyi tapasztalatot, hogy a katalógusban benne vannak a képletek, amikkel kiszámítható, hogy a kiválasztott csapágy 90%-os valószínűséggel a kívánt üzemóra eléréséig nem hibásodik meg. De az hétpecsétes titok, hogy mi alapján működnek a képleteik.
WildBear23 írta: 2021.12.10. 18:08 Korrekt módon ezt úgy lehetne megállapítani, hogy veszük minimum 3-3-3 darabot ugyanabból a fegyverből, és elkezdünk az egyikkel 12-es, a másikkal 12,7-es, a harmadikkal 14-es gumit lőni, az adott riasztópatronnal (pl. Ruag), és adott körülményekkel (pl. minden dob ellövése után egy adag zsír a csőbe, az átmeneti kúpba.)
Igen, így történne.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6102
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Spiáter fegyvernél még az a módosító körülmény lehetséges, hogy bizonyos összetételű spiáter ötvözet "öregszik", idővel megváltozik a kristályszerkezete, és romlanak a mechanikai tulajdonságai.
Olcsóbb GP-knél megfigyelhető.
Talán Poresz tud erről többet (én nem néztem még utána).
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2357
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Ácsi, Ácsi.
Olvassátok mostanában a gyártók garipapírjait?
Ottanvagyonbennemindenegyébkilövésegarivesztésazonnal.
Ez így érthetö?
:P
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

RatRace írta: 2021.12.10. 21:05 Ácsi, Ácsi.
Olvassátok mostanában a gyártók garipapírjait?
Ottanvagyonbennemindenegyébkilövésegarivesztésazonnal.
Ez így érthetö?
:P
Bécsi, bécsi.

Amikor a júzer visszavisz a boltba egy elromlott fegyvert, akkor nyilván az életére megesküszik, hogy csakis a belevalóval használta. Hogy tudja a boltos bizonyítani, hogy nem úgy volt? (Eltekintve az igazi hülyétől, aki benne hagyja a piros csappantyús hüvelyt.)

Sejtem hogy pont ezért utáltok mindenkit, aki a nembelevalókat felfedezi, közzéteszi, árusítja. Vajon olyat bele lehet-e írni egy garanciajegybe, hogy:

"A fegyveren rendeltetésszerű használat és az előírt töltény és lövedék használata esetén fődarab törés vagy deformáció nem fordulhat elő. Ezért az ilyen hibák nem minősülnek garanciális hibának, csak térítés ellenében javíthatóak."
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

Thomaster írta: 2021.12.10. 23:32 Bécsi, bécsi.

Amikor a júzer visszavisz a boltba egy elromlott fegyvert, akkor nyilván az életére megesküszik, hogy csakis a belevalóval használta. Hogy tudja a boltos bizonyítani, hogy nem úgy volt? (Eltekintve az igazi hülyétől, aki benne hagyja a piros csappantyús hüvelyt.)

Sejtem hogy pont ezért utáltok mindenkit, aki a nembelevalókat felfedezi, közzéteszi, árusítja. Vajon olyat bele lehet-e írni egy garanciajegybe, hogy:

"A fegyveren rendeltetésszerű használat és az előírt töltény és lövedék használata esetén fődarab törés vagy deformáció nem fordulhat elő. Ezért az ilyen hibák nem minősülnek garanciális hibának, csak térítés ellenében javíthatóak."
Nem annyira örülnék neki, mert pl a 4"-os Alfám csöve úgy repedt szét, hogy kaucsuk profi gumin, és .380 knallon kívül mást nem látott. Korrekt módon javították térítésmentesen, gari időn túl.

És van egy 3"-os Alfám a legelső szériából, aminek elrepedt a csőfara és lötyög a cső a tokban. Pedig azt is csak 12-es gumival etettem, igaz először tömítésgyárival, és sok Lapuát kapott. Mondjuk vagy 1500-2000 közt lehet ami kiment belőle, nem gondoltam, hogy visszavinném.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

zora írta: 2021.12.11. 02:20 Nem annyira örülnék neki, mert pl a 4"-os Alfám csöve úgy repedt szét, hogy kaucsuk profi gumin, és .380 knallon kívül mást nem látott. Korrekt módon javították térítésmentesen, gari időn túl.

És van egy 3"-os Alfám a legelső szériából, aminek elrepedt a csőfara és lötyög a cső a tokban. Pedig azt is csak 12-es gumival etettem, igaz először tömítésgyárival, és sok Lapuát kapott. Mondjuk vagy 1500-2000 közt lehet ami kiment belőle, nem gondoltam, hogy visszavinném.
Lapuára mondták nekem egy boltban, hogy azzal ÉS 12-es gumival előbb-utóbb tönkremegy az Alfa. Javasolták a 11-es gumit. (Ezt nem próbáltam.)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Thomaster írta: 2021.12.10. 23:32 Bécsi, bécsi.

Amikor a júzer visszavisz a boltba egy elromlott fegyvert, akkor nyilván az életére megesküszik, hogy csakis a belevalóval használta. Hogy tudja a boltos bizonyítani, hogy nem úgy volt?
Na ezért kellene legalizálni a szerelt lőszerrel működő gumis fegyvereket. Ott ilyen nem fordulhat elő, legalábbis elvileg.

Szvsz amíg a boltok gázgumis fegyvereket árulnak addig el kell viselni hogy ez a jelenség is létezni fog. A gázgumis fegyver sztorija a "megoldom okosba' magyar mentalitás megtestesítője minden elemében.
A gyártó és forgalmazó oldal megoldja okosba' hogy mégiscsak lőjön ki szilárd lövedéket a jogilag gáz-riasztó kategóriába tartozó fegyver, a júzer pedig megoldja okosba' hogy akkor már kicsit nagyobb erővel jöjjön ki az a lövedék.
Ezen nincs mit csodálkozni. Mindenki elmegy a határig, amíg csak lehet. Így megy ez.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

zora írta: 2021.12.11. 02:20 Nem annyira örülnék neki, mert pl a 4"-os Alfám csöve úgy repedt szét, hogy kaucsuk profi gumin, és .380 knallon kívül mást nem látott. Korrekt módon javították térítésmentesen, gari időn túl.
Mondjuk olyan G040-esem nekem is volt... és nekem is javították (vagy cserélték, nem tudom, nem néztem a sorszámot a visszakapott fegyveren).
zora írta: 2021.12.11. 02:20 És van egy 3"-os Alfám a legelső szériából, aminek elrepedt a csőfara és lötyög a cső a tokban. Pedig azt is csak 12-es gumival etettem, igaz először tömítésgyárival, és sok Lapuát kapott. Mondjuk vagy 1500-2000 közt lehet ami kiment belőle, nem gondoltam, hogy visszavinném.
Na jó, ennyi lövés gondolom nem garanciaidő alatt ment bele.
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

Thomaster írta: 2021.12.11. 08:49 Mondjuk olyan G040-esem nekem is volt... és nekem is javították (vagy cserélték, nem tudom, nem néztem a sorszámot a visszakapott fegyveren).



Na jó, ennyi lövés gondolom nem garanciaidő alatt ment bele.
Gondolom, neked is az irányzóvonal alatt repedt szét a csőköpeny, ahol egyben a legvékonyabb is. Egyébként én nem értem, hogy miért nem lehetett ott is vastagabban hagyni a spiáter csőköpenyt legalább +0,5-1 mm-rel. Vagy egyforma vastagon hagyni a csőköpenyt, mert mégiscsak van azért ott némi igénybevétel. Vagy az akasztó magassága is lehetne alacsonyabb (0,1-0,2 mm-rel esetleg).

Update: ezek szerint, akkor hegesztési (akasztó) hiba volt…
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tornas78 2021.12.11. 10:13-kor.
Mindenki vár valamit...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13487
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2021.12.11. 08:49 Mondjuk olyan G040-esem nekem is volt... és nekem is javították (vagy cserélték, nem tudom, nem néztem a sorszámot a visszakapott fegyveren).

ez ugye vagy 8 évvel ezelőtt, egyetlen pár10 darabos tételt érintő gyártási hiba volt (nem hegesztették fel rendesen a hosszanti akasztót a csőbetétbe), és mindegyik cserélve lett. De még 40 év múlva, a halálos ágyadon is újra elő fog kerülni:-))). Igaz azóta elfogyott vagy 1000+ db G040, amik hibátlanok, de nyilván mindig csak ez a széria kerül említésre újra meg újra:-)) Lájfszáksz.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

PB 19-M kapcsán az tűnt fel, hogy 11 mm-es gumilövedékkel fotózzák, vajon miért. Főleg, hogy ott van mellette a képen a töltő, amit régóta nyomnak és elérhető.
pb.jpg
pb.jpg (52.59 KiB) Megtekintve 27374 alkalommal
zora írta: 2021.12.11. 02:20 Nem annyira örülnék neki, mert pl a 4"-os Alfám csöve úgy repedt szét, hogy kaucsuk profi gumin, és .380 knallon kívül mást nem látott. Korrekt módon javították térítésmentesen, gari időn túl.

És van egy 3"-os Alfám a legelső szériából, aminek elrepedt a csőfara és lötyög a cső a tokban. Pedig azt is csak 12-es gumival etettem, igaz először tömítésgyárival, és sok Lapuát kapott. Mondjuk vagy 1500-2000 közt lehet ami kiment belőle, nem gondoltam, hogy visszavinném.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13487
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

montecarlo írta: 2021.12.11. 10:37 PB 19-M kapcsán az tűnt fel, hogy 11 mm-es gumilövedékkel fotózzák, vajon miért. Főleg, hogy ott van mellette a képen a töltő, amit régóta nyomnak és elérhető.

pb.jpg
valószínűleg véletlenül. A zsírozott 12 mm-est is simán és könnyedén lehet beöltetni egy csavarhúzóval is akár.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

montecarlo írta: 2021.12.11. 10:37 PB 19-M kapcsán az tűnt fel, hogy 11 mm-es gumilövedékkel fotózzák, vajon miért. Főleg, hogy ott van mellette a képen a töltő, amit régóta nyomnak és elérhető.

pb.jpg
Biztos véletlen, mert ugyanaznap fotóztak Zorakikat is, ugyanezzel a kiegészítő szettel. A képhez írt szövegben egyébként 12-es gumit írnak a Pitbullhoz. És valóban nem jó hozzá a 11-es, mert a csöve 12-es.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2021.12.11. 10:08 ez ugye vagy 8 évvel ezelőtt, egyetlen pár10 darabos tételt érintő gyártási hiba volt (nem hegesztették fel rendesen a hosszanti akasztót a csőbetétbe), és mindegyik cserélve lett. De még 40 év múlva, a halálos ágyadon is újra elő fog kerülni:-))). Igaz azóta elfogyott vagy 1000+ db G040, amik hibátlanok, de nyilván mindig csak ez a széria kerül említésre újra meg újra:-)) Lájfszáksz.
és most se én hoztam fel a témát :P Amúgy ja, minden más terméknél is így van: ha egyszer volt belőle pár db hibás, azt örökre megjegyzik. Pláne amióta van internet.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Nőknek meg ugyanez a serpenyő nyelébe épített lámpával? :D
protect
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2018.09.02. 08:09

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: protect »

Van valakinek tapasztalata, hogy év vége felé (december 10-én), vidéken kérelmezett viselési engedélyt kipostázzák még ebben az évben? :?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13487
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

protect írta: 2021.12.13. 12:44 Van valakinek tapasztalata, hogy év vége felé (december 10-én), vidéken kérelmezett viselési engedélyt kipostázzák még ebben az évben? :?
Bármilyen magyar államigazgatási ügy a nyári és a téli szabadságolások idején nem intéződik, ez magától értetődő.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
protect
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2018.09.02. 08:09

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: protect »

gvass1 írta: 2021.12.13. 13:12 Bármilyen magyar államigazgatási ügy a nyári és a téli szabadságolások idején nem intéződik, ez magától értetődő.
Köszi! Én balga, gondolhattam volna... :roll:
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13487
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

JÖN A SZILVESZTER, NE AZ UTOLSÓ PILLANATBAN ROHANGÁSSZ RIASZTÓPATRONÉRT! Mert akkor már drága lesz!

Ez azonban HIPERKEDVEZMÉNYES ÁR!!! 200 db 9 mm PAK Maxxtech/Victory: 11.900- Ft, azaz NINCS 60 Ft/db!!!


Budapesten 3+1 helyen!!!
HÉTVÉGÉN IS NYITVA:
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon
*** CSAK HÉTKÖZNAP: ***
ÚJ!!!! MÓRICZ!!!!!!
***** www.onvedelmibolt.hu *****

onv bolt k267-9mm pak 200 db 12e.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13487
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

RECSKÁZNIVALÓ!:-)))

alfa stainless m061.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2021.12.16. 14:20 RECSKÁZNIVALÓ!:-)))


alfa stainless m061.jpg
A full értelmetlen, de nagyon kell kategória :D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13487
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

smith15 írta: 2021.12.16. 14:41 A full értelmetlen, de nagyon kell kategória :D

sztem nem eladó:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2021.12.16. 14:20 RECSKÁZNIVALÓ!:-)))
alfa stainless m061.jpg
Semmit se tud kilőni? Akkor kit érdekel? :?
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

Thomaster írta: 2021.12.16. 15:05 Ehhez nem a mérnökúr kell, hanem az MKH, meg hát lássunk tisztán, a rendőri vezetés. Jópár éve még a nagyobb gumikat riasztótölténnyel lövő fegyver nem lehetett gáz-riasztó. Pár éve még az önálló betétcső az szereltlőszer volt. Szép lassan lazulnak azok az íratlan követelmények, amiknek jogszabályi alapja zéró, de mégis muszáj betartani, mert különben bármikor egy salátatörvény módosítással betilcsák az egész startpatronos-riasztós gumis-ólmos műfajt, ami ma még muzeálisnak minősül.

Szerintem még két-három év, és lehet forgó-tolózáras, betétcsővel ismétlő Sniperünk, meg pump-action, betétcsöves gumisunk. Leginkább azért, mert ehhez még jogszabály módosítás se kell. Csak azt kell észrevenni, hogy 1. a hosszú fegyverek úgyis csak a négy fal között lesznek használva, közterületen eddig se és ezután se jelentenek veszélyforrást, 2. Zalánnal meg HDM-mel se követtek el tömegmészárlásokat, akkor meg semennyivel se veszélyesebb a társadalomra, ha ugyanannyi darab ugyanolyan erős ugyanolyan gumit egy átalakított török pump-action sörétesből lőnek ki. Vagy hogy ontopik legyek: ugyanannyi ugyanolyan 5,6-os ólmot ugyanolyan startpatronnal, átalakított csőletörős sörétes helyett átalakított forgó-tolózáras golyósból.
Vagy esetleg még a végén lesz szerelt gumis :roll:
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Kontrolle13 írta: 2021.12.16. 16:15 Vagy esetleg még a végén lesz szerelt gumis :roll:
Na ahhoz már jogszabály változtatás kellene.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

Thomaster írta: 2021.12.16. 16:23 Na ahhoz már jogszabály változtatás kellene.
Volt már rá példa!? :shock:
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13487
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kontrolle13 írta: 2021.12.16. 16:15 Vagy esetleg még a végén lesz szerelt gumis :roll:
Gyógyszerre ne igyunk töményet!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

gvass1 írta: 2021.12.16. 16:44 Gyógyszerre ne igyunk töményet!
Pár éve még barna könyv kellett a gáz-riasztó fegyverekhez, ma szabadon minden nélkül megvehetem, tarthatom, holnap ki tudja....

Legalább had álmodozzunk.... :lol:
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Kontrolle13 írta: 2021.12.16. 16:48 Pár éve még barna könyv kellett a gáz-riasztó fegyverekhez,
Ja, úgy 14 az a pár :-D
Sapienti sat.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6102
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

nemtokregelni írta: 2021.12.16. 18:08 Ja, úgy 14 az a pár :-D
Oh, én is emlékszem, amikor a gázspray az Ausztriából becsempészett 3000-es CS volt (talán a fiatalabb fórumtársak nem is tudják, mi volt a gázsprayk inflációja: 3000, 5001... 3 trillion), gázpisztoly az Umarex Mod.343..
Mi lett azóta: 100 Joule-os gumis, gázriasztó konverziók, stb.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13487
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

nemtokregelni írta: 2021.12.16. 18:08 Ja, úgy 14 az a pár :-D
17 valójában.

2004-től nem kell hozzá engedély.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: zora »

WildBear23 írta: 2021.12.16. 18:14 Oh, én is emlékszem, amikor a gázspray az Ausztriából becsempészett 3000-es CS volt (talán a fiatalabb fórumtársak nem is tudják, mi volt a gázsprayk inflációja: 3000, 5001... 3 trillion), gázpisztoly az Umarex Mod.343..
Mi lett azóta: 100 Joule-os gumis, gázriasztó konverziók, stb.
Olympic 6 volt minden vágyam...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13487
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2021.12.16. 19:11 Olympic 6 volt minden vágyam...
Reck PK800, na comingoutoltam😆

Mert a Walther PPK drágább volt vagy 50 dajcsmarkkal, arra gondolni sem mertem.

(de azóta megvolt mindkettő)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2021.12.16. 19:48 Reck PK800, na comingoutoltam😆

Mert a Walther PPK drágább volt vagy 50 dajcsmarkkal, arra gondolni sem mertem.

(de azóta megvolt mindkettő)
Nekem nem teljesült be. Volt viszont jóval később egy szörnyen veszélyes csúszótáras 6mm-es Slavia, átalakítva top firingból frontra.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

zora írta: 2021.12.16. 19:55 Nekem nem teljesült be. Volt viszont jóval később egy szörnyen veszélyes csúszótáras 6mm-es Slavia, átalakítva top firingból frontra.
Huu, olyan nekem is volt. Ráadásul plusz egy lövetű volt, mert valahogy hozzáragasztott a “fegyvermester” még egy töltényűrblokkot. Meg aztán 343-as is, meg Olympic 6 is volt… (A 343-at még láttam egy éve valahol a lomok közt a fészerben) Én viszont mindig egy ME Mini Para-t akartam. Olyanom sose lett… (sokkal később vettem aztán egy ME Springfield-et, ami végülis hasonló. Néhány törött darabja még most is megvan valahol :-P ) Illetve hasonlóan nosztalgikus még a Record 15… Azt sosem akartam, de lehet hogy most mégiscsak kéne egy, mint kortársa a régi öregeknek :-D
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: zora »

Sparrow írta: 2021.12.16. 21:03 Huu, olyan nekem is volt. Ráadásul plusz egy lövetű volt, mert valahogy hozzáragasztott a “fegyvermester” még egy töltényűrblokkot. Meg aztán 343-as is, meg Olympic 6 is volt… (A 343-at még láttam egy éve valahol a lomok közt a fészerben) Én viszont mindig egy ME Mini Para-t akartam. Olyanom sose lett… (sokkal később vettem aztán egy ME Springfield-et, ami végülis hasonló. Néhány törött darabja még most is megvan valahol :-P ) Illetve hasonlóan nosztalgikus még a Record 15… Azt sosem akartam, de lehet hogy most mégiscsak kéne egy, mint kortársa a régi öregeknek :-D
Hát akkor meg van a +os tactical tárak elődje. :-)
Az a Record azért is érdekes, mert strikeres elsütő szerkezetű, ha a sok Glockot majmoló gp gyártó venné a fáradtságot egy kicsit komolyabban átgondolni, biztonságosabbá tenni, nagyon bejönne.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13487
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2021.12.16. 21:11 Hát akkor meg van a +os tactical tárak elődje. :-)
Az a Record azért is érdekes, mert strikeres elsütő szerkezetű, ha a sok Glockot majmoló gp gyártó venné a fáradtságot egy kicsit komolyabban átgondolni, biztonságosabbá tenni, nagyon bejönne.
Blow TR914 és 914 02?

csak a billenytűbiztosító hiányzik...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2021.12.16. 21:16 Blow TR914 és 914 02?

csak a billenytűbiztosító hiányzik...
Lehet tűzkészen viselni?
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2357
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Én egy Vectort akartam, soselett😂
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6102
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

RatRace írta: 2021.12.16. 21:41 Én egy Vectort akartam, soselett😂
Ha Szputnyik, Astra vagy Janssen oltást kaptál, azokban van vektor. ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Sparrow írta: 2021.12.16. 21:03 Illetve hasonlóan nosztalgikus még a Record 15… Azt sosem akartam, de lehet hogy most mégiscsak kéne egy, mint kortársa a régi öregeknek :-D
AV-n most árul vki egy kazal cuccot, abban találsz. Nálam is az van legtöbbet szoliban.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13487
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2021.12.16. 21:20 Lehet tűzkészen viselni?
Erre vonatkozott a billentyűbizt. mondat😅

(tehát, h jelen állapotukban csak bebiztosítva.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2021.12.17. 05:23 Erre vonatkozott a billentyűbizt. mondat😅

(tehát, h jelen állapotukban csak bebiztosítva.)
Erre vonatkozóan írtam, hogy tegyék biztonságosabbá.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13487
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2021.12.17. 08:02 Erre vonatkozóan írtam, hogy tegyék biztonságosabbá.
mondjuk egy ügyes fegyvermester reszelhetne hozzá billentyűbiztosítós elsütőbillentyűt:-)))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

WildBear23 írta: 2021.12.18. 20:12 "-Grand Power gaz-riasztoval osszesen kb 3 hiba volt. Azert, mert kb. 5 loves utan feladtuk a hasznalatat, hiszen tobb csoretoltesi hibaja volt, mint sikeres ontoltese. :-("

Az mondjuk siralmas. :-( Lehet tudni az okát?
Leginkább mert gyárilag egy működésképtelen fospempő, amit esetleg ilyen-olyan hekkeléssel használhatóvá lehet tenni valamelyest. Az enyém is ilyen, más user is írta évekkel ezelőtt, szóval nem ritkaság.
Sapienti sat.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6102
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

nemtokregelni írta: 2021.12.18. 23:18 Leginkább mert gyárilag egy működésképtelen fospempő, amit esetleg ilyen-olyan hekkeléssel használhatóvá lehet tenni valamelyest. Az enyém is ilyen, más user is írta évekkel ezelőtt, szóval nem ritkaság.
Azért milyen szégyen, hogy egy komoly fegyvergyar, aminek a mottója: "High quality firearms" működésképtelen gr-t gyárt.. :(
Pedig emlekszem, anno (10éve) nagy volt az izgalom emiatt a fegyver miatt.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13487
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.12.18. 23:24 Azért milyen szégyen, hogy egy komoly fegyvergyar, aminek a mottója: "High quality firearms" működésképtelen gr-t gyárt.. :(
Pedig emlekszem, anno (10éve) nagy volt az izgalom emiatt a fegyver miatt.
A működésképtelenség oka a tizenéve behozott GP G9-nél ugyanaz volt, mint amit a hazai konverziókat készítők is akkoriban (némelyik ma is) elkövet: a 9x19 mm Lugerhez méretezett tárat változatlanul hagyták.

Utóbb lett belőle betétezett.

De nem ez volt a fő baj akkor, hanem, hogy széttörte a sátorvasat, ami műanyag volt, és az egész szétszedés kulcsa az akkori GP pisztolyoknál.

Mi ingyen adtunk ilyen alkatrészt a vevőknek, de aztán a GP is rájött, hogy ez így szar és már monolit a tok a sátorvassal, külön szétszedőpanel van.
(Nem mintha ma már nem lenne tökmindegy, mert 599 euróért kb. eladhatatlan imho)

Kép

Mondjuk, hogy NAAAAAAAAAAAAAGY, LEGENDÁÁÁÁS fegyvergyárak milyen hibákat csinálnak arra itt a legfrissebb példa:
http://www.kaliberinfo.hu/hirek/beretta ... ely-miatt/

Vagy a leeséskor elsülő korai SIG P320-asok, ugye...
http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/nem-bi ... -sig-p320/


Mondjuk mit keres ez a hazaiban?:-) Trianon ide vagy oda, a GP teljesen szlovák cég!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6102
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2021.12.19. 07:47 A működésképtelenség oka a tizenéve behozott GP G9-nél ugyanaz volt, mint amit a hazai konverziókat készítők is akkoriban (némelyik ma is) elkövet: a 9x19 mm Lugerhez méretezett tárat változatlanul hagyták.

Utóbb lett belőle betétezett.

De nem ez volt a fő baj akkor, hanem, hogy széttörte a sátorvasat, ami műanyag volt, és az egész szétszedés kulcsa az akkori GP pisztolyoknál.
Te, és az ilyen új tipusnál a gyártó nem ad le vele néhány, hogy feltünjön: nem működik az eredeti tárral?
Ez pont olyan felfoghatatlan, mint hogy ennél az Atlas csúszótáras gumisnál sem tünt fel a gyárban senkinek, milyen sz.ar a markolata..?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13487
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.12.19. 10:38 Te, és az ilyen új tipusnál a gyártó nem ad le vele néhány, hogy feltünjön: nem működik az eredeti tárral?
Ez ebben a topikban önreflexív humornak lett szánva..? :lol: :ugeek: :lol:
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6102
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2021.12.19. 10:46 Ez ebben a topikban önreflexív humornak lett szánva..? :lol: :ugeek: :lol:
Más dolog a konverzió, amikor kisiparilag heftelik át az élest gázriasztóra, de itt egy gyár gyárt, sorozatban..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13487
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

szolg. közl.
onvbolt kari nyitva 2021.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: vato »

hali, az alábbi led-es spray-ről mik a tapasztalatok? ami érdekelne, hogy az elemek cserélhetőek-e?

lakásban mennyire jól használható a fénye? hány lumen lehet egy ilyen?

illetve a JET mennyire önveszélyes zárt térben? hab verzió jobb lehet bentre?
tw1000_75ml_withled.jpg
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: smith15 »

vato írta: 2021.12.21. 16:23 hali, az alábbi led-es spray-ről mik a tapasztalatok? ami érdekelne, hogy az elemek cserélhetőek-e?

lakásban mennyire jól használható a fénye? hány lumen lehet egy ilyen?

illetve a JET mennyire önveszélyes zárt térben? hab verzió jobb lehet bentre?

tw1000_75ml_withled.jpg
Cserélhető az elem.
Lumenben nem tud sokat. Egy szimpla LED van benne. Kipróbáltam sötétben otthon, az 5m hosszú, 1,5m széles folyosót pont annyira világítja be, hogy valamit láss.
Nekem pontosan ilyen van bekészítve az Onesta mellé (bár az Onestán van rendes lámpa).
Egyáltalán nem veszélyes zárt térbe.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: vato »

smith15 írta: 2021.12.22. 07:41 Cserélhető az elem.
Lumenben nem tud sokat. Egy szimpla LED van benne. Kipróbáltam sötétben otthon, az 5m hosszú, 1,5m széles folyosót pont annyira világítja be, hogy valamit láss.
Nekem pontosan ilyen van bekészítve az Onesta mellé (bár az Onestán van rendes lámpa).
Egyáltalán nem veszélyes zárt térbe.
Köszi, jó kis esti kiegészítőnek tűnik ;)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13487
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

LOM-13 Kurs 10×28 mm traumatikus revolver Oroszországból - fullacél és nálunk full illegális!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/lom-13- ... orszagbol/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6102
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2021.12.22. 14:45 LOM-13 Kurs 10×28 mm traumatikus revolver Oroszországból - fullacél és nálunk full illegális!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/lom-13- ... orszagbol/
Jól néz ki, de
- 12mm, 60-70 Joule, mint a mi tömködőseink
- csak 5 lövetű
- bő 2-3x annyiba kerül.

Nagy bajban lennék ha hirtelen engedélyeznék. :-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13487
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.12.22. 16:24 Jól néz ki, de
- 12mm, 60-70 Joule, mint a mi tömködőseink
- csak 5 lövetű
- bő 2-3x annyiba kerül.

Nagy bajban lennék ha hirtelen engedélyeznék. :-)
Viszont alig nagyobb, mint egy HW37!:-)

(De a fegyvervilág érdekességei, hírei amúgy is 99,99%-ban olyan dolgokról szólnak, amilyenünk nekünk soha nem lehet úgysem. Tudod, mint a Playboy annak idején, nézegetnivaló:-))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Szép barnított szénacél pitbullra van legalább esélyünk :)
gvass1 írta: 2021.12.22. 14:45 LOM-13 Kurs 10×28 mm traumatikus revolver Oroszországból - fullacél és nálunk full illegális!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/lom-13- ... orszagbol/

Kép
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

montecarlo írta: 2021.12.22. 17:06 Szép barnított szénacél pitbullra van legalább esélyünk :)
Van róla új infó, mikorra készül el a belépő széria?
Válasz küldése