Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

sodoma írta: 2022.01.25. 11:19 Vas YAS 9PAK 1évet volt a pincében. Kicsit megolajoztam, Z906 vitte hiba nélkül.
Jól néz ki :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

Új játékszer Oscar barátunknál :mrgreen:
Valami új lőszert is mutogat amin mintha Blank felirat lenne "riasztó töltény" és bazi nagyot durran és jó nagy torkolattüze is van :roll:
https://www.youtube.com/watch?v=YRolHz-iBXY
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: sodoma »

chucky írta: 2022.01.25. 16:11 Jól néz ki :mrgreen:
1 évig érleltem :)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »


Újratölthető kompakt folyadéksugár-kilövő: Hero AIIRO

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/ujratol ... ero-aiiro/



Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6152
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2022.01.26. 06:16
Újratölthető kompakt folyadéksugár-kilövő: Hero AIIRO

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/ujratol ... ero-aiiro/

Jópofa cucc, kb. bárhová be lehet vinni, ha az ember rányal egy matricát (pl. INSULIN INJECTOR), de hát a célzás... :(
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2022.01.26. 06:55 Jópofa cucc, kb. bárhová be lehet vinni, ha az ember rányal egy matricát (pl. INSULIN INJECTOR), de hát a célzás... :(
Pontosan.
HA az idióta sziréna helyett lézert tettek volna oda középre, ÉS a 180 dollár nem 100 ezer+ Ft lenne, mire ideér - még kéne is.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2022.01.26. 07:01 Pontosan.
HA az idióta sziréna helyett lézert tettek volna oda középre, ÉS a 180 dollár nem 100 ezer+ Ft lenne, mire ideér - még kéne is.
Az ilyeneken azért mindig meg tudok döbbenni. Látható hogy beletették a mérnöki munkát, a formatervezést, gondolkodtak rajta, megszervezték a gyártást, terjesztést stb. Szóval dolgoztak vele nem keveset.
Csak éppen egy olyan valakit felejtettek el megkérdezni aki az önvédelmi kérdésekben tényleg szakértő.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6152
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TotoHU írta: 2022.01.26. 09:28 Az ilyeneken azért mindig meg tudok döbbenni. Látható hogy beletették a mérnöki munkát, a formatervezést, gondolkodtak rajta, megszervezték a gyártást, terjesztést stb. Szóval dolgoztak vele nem keveset.
Csak éppen egy olyan valakit felejtettek el megkérdezni aki az önvédelmi kérdésekben tényleg szakértő.
Pontosan.
Elkészült a proto, kézbe vették, és nem tünt fel, hogy nehéz vele célozni??

Mint annál a csúszótáras Atlas pisztolynál, hogy csúszik a markolat..?

Basszus, ez még ránézésre is csúszik, nemhogy kézbe fogva.

Próbálta már valaki élőben rajtam kívül?
Atlas HUN.jpg
Atlas HUN.jpg (261.21 KiB) Megtekintve 20573 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Balint333
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2020.06.03. 01:23

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Balint333 »

WildBear23 írta: 2022.01.26. 09:52 Pontosan.
Elkészült a proto, kézbe vették, és nem tünt fel, hogy nehéz vele célozni??

Mint annál a csúszótáras Atlas pisztolynál, hogy csúszik a markolat..?

Basszus, ez még ránézésre is csúszik, nemhogy kézbe fogva.

Próbálta már valaki élőben rajtam kívül?

Atlas HUN.jpg
Én is kézbe vettem.
Egy érdi vadászboltban pillantottam meg, kicsivel 200ezer forint alatt.

Megfogtam, mosolyogtam egyet és visszatettem a pultra...
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Balint333 írta: 2022.01.26. 10:52 Én is kézbe vettem.
Egy érdi vadászboltban pillantottam meg, kicsivel 200ezer forint alatt.

Megfogtam, mosolyogtam egyet és visszatettem a pultra...
Én Frommernél. Meg is köszöntem szépen, hogy megmutatták, és csók. :-)
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: vato »

gvass1 írta: 2019.05.15. 06:46 ÚJRA KAPHATÓ! CSAK NÁLUNK!

Tárkapacitás/fegyvertömeg arányban valószínűleg VERHETETLEN! (bár zsebben hordáshoz éppen már egy picit nagy)


Ekol ALP2+
, azaz a repülő ütőszeges, tűzkészen viselhető, megbízható nyitott szános, szuperkönnyű, műanyagtokos, nagy tárkapacitású (9 mm PAK, 14+1) gázpisztoly!

28.900- Ft (MKH benne van)

Budapesten 3 helyen is - HÉTVÉGÉN IS NYITVA!
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon
www.onvedelmibolt.hu

Kép

Ilyen repülő ütőszeges ALP-ok lesznek még újra?

(Az eredeti ALP-hoz képest csak az ütőszeg lett rövidebbre véve, vagy a rugó is cserélve lett? )

Vagy bármi kompakt, subkompakt, könnyű tűzkészen viselhetős “szekrénytáros” van most a piacon?
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: RatRace »

vato írta: 2022.01.26. 17:07 Ilyen repülő ütőszeges ALP-ok lesznek még újra?

(Az eredeti ALP-hoz képest csak az ütőszeg lett rövidebbre véve, vagy a rugó is cserélve lett? )

Vagy bármi kompakt, subkompakt, könnyű tűzkészen viselhetős “szekrénytáros” van most a piacon?
Ekol Majarov.
Gyárilag repülő ütőszeges.
Vagy Zoraki 914.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

vato írta: 2022.01.26. 17:07 Ilyen repülő ütőszeges ALP-ok lesznek még újra?

(Az eredeti ALP-hoz képest csak az ütőszeg lett rövidebbre véve, vagy a rugó is cserélve lett? )

Vagy bármi kompakt, subkompakt, könnyű tűzkészen viselhetős “szekrénytáros” van most a piacon?
Ekol Aras Compact, 35e alatt van, fesztelenítő, kakas biztonsági állás, 15+1

én azt venném.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

Alfa G030 ment volna szemlére de a régóta a dobban figyelő gumikat nem sikerült kinyomni.Megpróbálták kiütni kalapáccsal. :lol:
Max köszi a szakszerű javítást ;) 8-) :mrgreen:

Régóta a dobban lévő gumik kiszáradnak,eldeformálódnak és beszorulnak.A gumit kiütni nem nagyon lehet mert rugalmas.Ki kell tolni de előtte befújni bármivel ami erre való.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6152
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

chucky írta: 2022.01.26. 18:42 Alfa G030 ment volna szemlére de a régóta a dobban figyelő gumikat nem sikerült kinyomni.Megpróbálták kiütni kalapáccsal. :lol:
Max köszi a szakszerű javítást ;) 8-) :mrgreen:

Régóta a dobban lévő gumik kiszáradnak,eldeformálódnak és beszorulnak.A gumit kiütni nem nagyon lehet mert rugalmas.Ki kell tolni de előtte befújni bármivel ami erre való.
Mármint kik akarták kiütni kalapáccsal, az MKH-sok?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Mex
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:26

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mex »

chucky írta: 2022.01.26. 18:42 Alfa G030 ment volna szemlére de a régóta a dobban figyelő gumikat nem sikerült kinyomni.Megpróbálták kiütni kalapáccsal. :lol:
Max köszi a szakszerű javítást ;) 8-) :mrgreen:

Régóta a dobban lévő gumik kiszáradnak,eldeformálódnak és beszorulnak.A gumit kiütni nem nagyon lehet mert rugalmas.Ki kell tolni de előtte befújni bármivel ami erre való.
Igazán nincs mit! :-D
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

WildBear23 írta: 2022.01.26. 19:02 Mármint kik akarták kiütni kalapáccsal, az MKH-sok?
Neeem az Alfa gazdája :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

Mex írta: 2022.01.26. 19:38 Igazán nincs mit! :-D
Jól elírtam a nickedet :oops: :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Versecki Csaba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2020.06.01. 18:13

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Versecki Csaba »

Üdv . Mi a megoldás ? Új Zoraki R1 néha elsüti de mostanában folyamatosan csetteg ( 4/5 ráismétléssel ) SA/DA PA gázokkal ,de ugyanazokat azokat Alp elsőre tüzeli . Peremes gázt és riasztókat lövi. Dobot kell hézagolni vagy a furatokat gyűrűzni ? Hüvelyek ferdén zömülnek .
Csatolmányok
419103153b53ffbf7121b1dc7ad23e40.0.jpg
419103153b53ffbf7121b1dc7ad23e40.0.jpg (27.71 KiB) Megtekintve 20408 alkalommal
Screenshot_2022-01-26-21-43-41.png
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5860
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Versecki Csaba írta: 2022.01.26. 21:46 Üdv . Mi a megoldás ? Új Zoraki R1 néha elsüti de mostanában folyamatosan csetteg ( 4/5 ráismétléssel ) SA/DA PA gázokkal ,de ugyanazokat azokat Alp elsőre tüzeli . Peremes gázt és riasztókat lövi. Dobot kell hézagolni vagy a furatokat gyűrűzni ? Hüvelyek ferdén zömülnek .
Nemrég beszéltünk róla. Kis felületen támaszkodik csak a hüvely, ezért nem biztos a sütése. Vashüvelyes riasztó elsül, mert az nem deformálódik. Ilyen a dizájn, nem nagyon tudsz vele mit csinálni, legalábbis nekem nincs ötletem. A furat gyűrűzése persze megoldaná, na de azt is hogyan... Az Ekolnál nagy felületen fekszik fel a hüvely, az jó.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2139
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

TotoHU írta: 2022.01.26. 09:28 Az ilyeneken azért mindig meg tudok döbbenni. Látható hogy beletették a mérnöki munkát, a formatervezést, gondolkodtak rajta, megszervezték a gyártást, terjesztést stb. Szóval dolgoztak vele nem keveset.
Csak éppen egy olyan valakit felejtettek el megkérdezni aki az önvédelmi kérdésekben tényleg szakértő.
Nem lehet, h nem engedélyezett, mert károsíthatja a szemet?
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

gvass1 írta: 2022.01.26. 06:16
Újratölthető kompakt folyadéksugár-kilövő: Hero AIIRO

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/ujratol ... ero-aiiro/



Kép
Az a safety megoldás és a gombok elhelyezkedése szvsz elég nyomorék. Nem tudom elképzelni, hogy hogyan jó ez. Pl. a GA első változata - tényleg azt gyártják még? - mindenhogy jobb.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Zotyika írta: 2022.01.27. 06:35 Az a safety megoldás és a gombok elhelyezkedése szvsz elég nyomorék. Nem tudom elképzelni, hogy hogyan jó ez. Pl. a GA első változata - tényleg azt gyártják még? - mindenhogy jobb.

a kétlépcsős működtetés nekem sem jön be (mondjuk lehet, h kézbe kéne venni és kipróbálni). Mondjuk ha a kibiztosítás aktiválná a lézert, nem egy külön nyomógomb...ja és ha lenne benne a lézer.

De ezt is olyanok tervezték, akiknek fingja nincs arról, hogy célozni is kell stressz alatt vele.

Mondjuk az is kérdéses, hogy mennyi egy újratöltő töltet. Lehet, hogy drágább, mint egy komplatt GAII és akkor kuka.

(A Piexon honlapja szerint nincs már a GA1 gyártásban, ott is elkövették ugyanezt a hibát, hogy nem volt irényzék. Csak a GA3 és GA4 van gyártásban. https://www.guardian-angel.com/en/])
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

gvass1 írta: 2022.01.27. 06:13 ÚJ VIDEÓ! Keserű-Evolvens RBS – a gumilövedékes bullpup

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... s-bullpup/

és

http://www.fegyvervideo.hu/keseru-evolv ... s-bullpup/



Kép
Szerelt gumis változatban:
Elképzeltem a formát vékonyabb,szimpla csővel.Hátul egy 15db-os pisztoly tár valami ruhába bújtatva vagy a szerelt gumis AR-15 tárja és öntöltő működéssel :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

Zotyika írta: 2022.01.27. 06:35 Az a safety megoldás és a gombok elhelyezkedése szvsz elég nyomorék. Nem tudom elképzelni, hogy hogyan jó ez. Pl. a GA első változata - tényleg azt gyártják még? - mindenhogy jobb.
Nekem a legnagyobb baja egyből az,hogy egy kabátzsebben ráfogva nem nagyon derül ki,hogy melyik az eleje :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2441
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Poresz »

jó ha van írta: 2022.01.26. 23:13 Nem lehet, h nem engedélyezett, mert károsíthatja a szemet?
A világ kb. kétszáz államában minden jogszabályra és az ellenkezőjükre is jó eséllyel van példa.

Ennek megkerülése egy kulcstartóra való zseblámpához hasonló vagy kicsit erősebb LED-világítás beépítésével lenne lehetséges: a lencsén piros vagy más jól látható színű szálkereszt lenne, ami a célzott pontra vetítődik.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

chucky írta: 2022.01.27. 14:50 Nekem a legnagyobb baja egyből az,hogy egy kabátzsebben ráfogva nem nagyon derül ki,hogy melyik az eleje :roll:
Teoretikus beszélgetést folytatunk. Jelenlegi USA ajánlott kisker ára ennek a ketyerének forintra átszámolva 56 ezer, erre jönne hazai forgalmazásnál a vámáfa, ahogy Gvass is írta száz rugóért menne itthon. Olyan árban (vagy tán még olcsóbban is) pedig akkor már ezerszer inkább egy Piexon JPX. Annak egyértelmű melyik az eleje és a hátulja, és lehet vele rendesen célozni. Plusz így ránézésre is sokkal több naftát tol ki magából.
piexon_jpx.jpg
piexon_jpx.jpg (253.06 KiB) Megtekintve 20161 alkalommal
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

TotoHU írta: 2022.01.27. 17:45 Teoretikus beszélgetést folytatunk. Jelenlegi USA ajánlott kisker ára ennek a ketyerének forintra átszámolva 56 ezer, erre jönne hazai forgalmazásnál a vámáfa, ahogy Gvass is írta száz rugóért menne itthon. Olyan árban (vagy tán még olcsóbban is) pedig akkor már ezerszer inkább egy Piexon JPX. Annak egyértelmű melyik az eleje és a hátulja, és lehet vele rendesen célozni. Plusz így ránézésre is sokkal több naftát tol ki magából.

piexon_jpx.jpg
Ez már érezhetően jobb :roll:

De ez!Ecetes vízzel!Egyből 6! :lol: :lol:
7887645.jpg
7887645.jpg (17.99 KiB) Megtekintve 20138 alkalommal
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2022.01.27. 17:45 Teoretikus beszélgetést folytatunk. Jelenlegi USA ajánlott kisker ára ennek a ketyerének forintra átszámolva 56 ezer, erre jönne hazai forgalmazásnál a vámáfa, ahogy Gvass is írta száz rugóért menne itthon. Olyan árban (vagy tán még olcsóbban is) pedig akkor már ezerszer inkább egy Piexon JPX. Annak egyértelmű melyik az eleje és a hátulja, és lehet vele rendesen célozni. Plusz így ránézésre is sokkal több naftát tol ki magából.

piexon_jpx.jpg
ezt a jpx2-vel összevetni butaság. Az egy nem zsebrerakható méretű, kifejezetten tokban viselendő méretű cucc.

Ez a Guardian Angel2-3-4 versenytársa lehetNE, ha a cseretöltet ára lényegesen olcsóbb lenne, mint a GA maga.

+ha lehetne vele célozni...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

gvass1 írta: 2022.01.27. 06:57 a kétlépcsős működtetés nekem sem jön be (mondjuk lehet, h kézbe kéne venni és kipróbálni). Mondjuk ha a kibiztosítás aktiválná a lézert, nem egy külön nyomógomb...ja és ha lenne benne a lézer.

De ezt is olyanok tervezték, akiknek fingja nincs arról, hogy célozni is kell stressz alatt vele.

Mondjuk az is kérdéses, hogy mennyi egy újratöltő töltet. Lehet, hogy drágább, mint egy komplatt GAII és akkor kuka.

(A Piexon honlapja szerint nincs már a GA1 gyártásban, ott is elkövették ugyanezt a hibát, hogy nem volt irényzék. Csak a GA3 és GA4 van gyártásban. https://www.guardian-angel.com/en/])
Basszameg, most vettem egy 3-ast, és pont azon gondolkoztam, hogy jobb lenne másik oldalon a clip..... Na mindegy, majd veszek egy 4-est is. :)

(Amúgy a GA1-ben pont az volt a jó, hogy bármerre fordítva lehetett rögzíteni, lehetett erős kéznél kívül, belül, zsebben, hátizsákpánton, bárhol. Nekem pont egy 1-es bizonyított élesben, úgy lőttem vele, mint egy pisztollyal, a felső részével céloztam.)
Pitbull
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2022.01.24. 21:28

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Pitbull »

Zotyika írta: 2022.01.27. 19:12 Basszameg, most vettem egy 3-ast, és pont azon gondolkoztam, hogy jobb lenne másik oldalon a clip..... Na mindegy, majd veszek egy 4-est is. :)

(Amúgy a GA1-ben pont az volt a jó, hogy bármerre fordítva lehetett rögzíteni, lehetett erős kéznél kívül, belül, zsebben, hátizsákpánton, bárhol. Nekem pont egy 1-es bizonyított élesben, úgy lőttem vele, mint egy pisztollyal, a felső részével céloztam.)
Jó olvasni, hogy élesben is bevált! Én nemrég vettem a Móriczon egy GA2-est. A clip nekem nem hiányzik róla, farzsebben meglepően jól lehet hordani, nem forgolódik össze-vissza, és viszonylag gyorsan lehet rántani is.
Pitbull 19-M alu elox. / Pitbull 19-M rozsdamentes / Pitbull 19-M szénacél / Duplabull 19-M
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4367
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Pitbull írta: 2022.01.27. 19:58 Jó olvasni, hogy élesben is bevált! Én nemrég vettem a Móriczon egy GA2-est. A clip nekem nem hiányzik róla, farzsebben meglepően jól lehet hordani, nem forgolódik össze-vissza, és viszonylag gyorsan lehet rántani is.
Nekem GA1-em volt, annó vagy 15 éve. A formája, és az idétlen narancsárga színe miatt a családban úgy becéztük, hogy LadyShave :mrgreen: Lelkesen hordtam, mert nagyon praktikus volt a formája, és nem feltűnő. Egyszer még fémkereső kapun is át tudtam vinni - kipakoltam a zsebem tartalmával, és senkinek sem tűnt fel ;)

Amikor lejárt a szavatossága, gondoltam kipróbálom egy félreeső területen. Hát nem működött - a billentyű elhúzása után semmi nem történt - egyik töltettel sem. Upsz... :shock: Mérgemben beleb.sztam a legközelebbi kukába - pedig okosabb lett volna szétszedni, és megérteni, mi volt a hiba oka. Azóta előítéletes vagyok.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5860
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2022.01.28. 11:36 Nekem GA1-em volt, annó vagy 15 éve. A formája, és az idétlen narancsárga színe miatt a családban úgy becéztük, hogy LadyShave :mrgreen: Lelkesen hordtam, mert nagyon praktikus volt a formája, és nem feltűnő. Egyszer még fémkereső kapun is át tudtam vinni - kipakoltam a zsebem tartalmával, és senkinek sem tűnt fel ;)

Amikor lejárt a szavatossága, gondoltam kipróbálom egy félreeső területen. Hát nem működött - a billentyű elhúzása után semmi nem történt - egyik töltettel sem. Upsz... :shock: Mérgemben beleb.sztam a legközelebbi kukába - pedig okosabb lett volna szétszedni, és megérteni, mi volt a hiba oka. Azóta előítéletes vagyok.
Nekem inkább az nem tetszett benne, hogy a szűk sugárral irányzék nélkül nehéz eltalálni a célt. Ha viszont eltalálod, akkor KO. Szerintem egy klasszik spré jobb választás, már csak az ára miatt is.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2022.01.28. 11:36 Nekem GA1-em volt, annó vagy 15 éve. A formája, és az idétlen narancsárga színe miatt a családban úgy becéztük, hogy LadyShave :mrgreen: Lelkesen hordtam, mert nagyon praktikus volt a formája, és nem feltűnő. Egyszer még fémkereső kapun is át tudtam vinni - kipakoltam a zsebem tartalmával, és senkinek sem tűnt fel ;)

Amikor lejárt a szavatossága, gondoltam kipróbálom egy félreeső területen. Hát nem működött - a billentyű elhúzása után semmi nem történt - egyik töltettel sem. Upsz... :shock: Mérgemben beleb.sztam a legközelebbi kukába - pedig okosabb lett volna szétszedni, és megérteni, mi volt a hiba oka. Azóta előítéletes vagyok.

UGYANEZT A MINIMUM 15-20 ÉVES TÖRTÉNETET SZOKTÁK EZERMILLIÓHATSZÁZHUSZONHATODSZORRA IS BERAKNI A FÓRUMBA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wildbear barátunk főként:-). Ami a cégnek egy korábbi generációs, a termelés elején levő és lejárt szavatosságú termékével történt egykor. Azóta meg több millió darab elfogyott a világon, és alapvetően több teszten is sikeresen és megbízhatóan szerepelt. Hatásáról meg érdemes Poreszt kérdezni, nem volt őszinte a mosolya. Vizesvödörben eltűnő fején:-)


Én meg láttam Kalasnyikovot elakadni, tehát megbízhatatlan szar. :-))))))))))
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára gvass1 2022.01.28. 11:50-kor.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2022.01.28. 11:44 Nekem inkább az nem tetszett benne, hogy a szűk sugárral irányzék nélkül nehéz eltalálni a célt. Ha viszont eltalálod, akkor KO. Szerintem egy klasszik spré jobb választás, már csak az ára miatt is.
Az irányzék NÉLKÜLI GA1 már nincs is gyártásban és a GA2 is már 10+ éve létezik, amin van irányzék.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

Petya357 írta: 2022.01.28. 11:36 Nekem GA1-em volt, annó vagy 15 éve. A formája, és az idétlen narancsárga színe miatt a családban úgy becéztük, hogy LadyShave :mrgreen: Lelkesen hordtam, mert nagyon praktikus volt a formája, és nem feltűnő. Egyszer még fémkereső kapun is át tudtam vinni - kipakoltam a zsebem tartalmával, és senkinek sem tűnt fel ;)

Amikor lejárt a szavatossága, gondoltam kipróbálom egy félreeső területen. Hát nem működött - a billentyű elhúzása után semmi nem történt - egyik töltettel sem. Upsz... :shock: Mérgemben beleb.sztam a legközelebbi kukába - pedig okosabb lett volna szétszedni, és megérteni, mi volt a hiba oka. Azóta előítéletes vagyok.
Én 4 GA1-et és 1 GA2-ot lőttem el eddig, (ebből egy volt "muszáj", a többit gyakorlásként vagy lejárt) és mind működött. GA1-ből volt, ami leseett párszor, taknyoltam-hemperegtem vele bicajjal. Egy GA2 várja most, hogy ellőjjem, majd beszámolok. Hibátlan cucc nincs sajnos. (OFF Glockkal is volt olyan akadály, amit nem lehetett elhárítani eszköz nélkül. Van ez így.)
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

gvass1 írta: 2022.01.28. 11:45 Az irányzék NÉLKÜLI GA1 már nincs is gyártásban és a GA2 is már 10+ éve létezik, amin van irányzék.
Meghát sprével összehasonlítani.... Inkább gázpisztollyal.
Bojka
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2018.06.10. 08:51

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Bojka »

GA II nekem is működött, gyakorlásként löttem el kartonpapirra rajzolt fejre, kb 1,5 méterről. Próbáltam nagyjából kapásból hogy életszerű legyen.
Jót odab@..ott a kartonra, féltenyérnyit teritve. Erős, közelebb menve beleszagoltam. Biztos hogy ütős ha talál. Amire érdemes figyelni, hogy a két lövés találata picit eltér, ilyen közelségből is kb 6-8centit, ugye alsó és felső "csőből" inditás miatt.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2022.01.28. 11:44 Nekem inkább az nem tetszett benne, hogy a szűk sugárral irányzék nélkül nehéz eltalálni a célt. Ha viszont eltalálod, akkor KO. Szerintem egy klasszik spré jobb választás, már csak az ára miatt is.
+1
Kb 10 évvel ezelőtt én is ellőttem egy lejárt GA1-et. Pontosan és lassan céloztam, és a kettő lövés 20-30 centivel ment egymás mellé, szóval bőven fejméretű célon kívül volt. Nem annyira brutálisan mint a híressé vált elbaszott gyári videón, de pont eléggé arra hogy ne legyen túl nagy bizalmam az eszközben.
Utána vettem még egy GA-t de aztán pár éve lett egy kattanásom és pont a célzási problematika miatt lemondtam az összes folyadéksugaras eszközről. Kb akkor amikor egy ideig IDPA edzésekre jártam, és rájöttem hogy milyen kurvasokat kellene gyakorolni ahhoz, hogy bármiféle halvány esélyem legyen stresszhelyzetben, mozgó fejméretű célt eltalálni.(Nulla) Ekkor az összes folyadéksugaras cuccot nyugdíjaztam.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2022.01.28. 12:39 +1
Kb 10 évvel ezelőtt én is ellőttem egy lejárt GA1-et. Pontosan és lassan céloztam (MILYEN TÁVRÓL???), és a kettő lövés 20-30 centivel ment egymás mellé, szóval bőven fejméretű célon kívül volt.
"a nagyapám VW bogara szarul gyorsult, tehát minden Volkswagen szar.", azóta azért néhány generációval előrébb vagyunk.

BTW: aki nem tud, nem akar célozni, vagy tudja, hogy stressz alatt nem menne, annak a baszottnagy felhőt kicsapó sima gázriasztónál valóban nincs jobb.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Pitbull
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2022.01.24. 21:28

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Pitbull »

Fortitu írta: 2022.01.28. 11:44 Nekem inkább az nem tetszett benne, hogy a szűk sugárral irányzék nélkül nehéz eltalálni a célt. Ha viszont eltalálod, akkor KO. Szerintem egy klasszik spré jobb választás, már csak az ára miatt is.
Én egy CR spray mellett hordom a GA2-est. Szeles időben jól jöhet az utóbbi (vagy akár villamoson, vonaton is).
Pitbull 19-M alu elox. / Pitbull 19-M rozsdamentes / Pitbull 19-M szénacél / Duplabull 19-M
Bojka
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2018.06.10. 08:51

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Bojka »

"szeles időben jól jöhet, vagy akár villamoson, buszon..."

Bizony.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4367
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2022.01.28. 11:44 UGYANEZT A MINIMUM 15-20 ÉVES TÖRTÉNETET SZOKTÁK EZERMILLIÓHATSZÁZHUSZONHATODSZORRA IS BERAKNI A FÓRUMBA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wildbear barátunk főként:-). Ami a cégnek egy korábbi generációs, a termelés elején levő és lejárt szavatosságú termékével történt egykor. Azóta meg több millió darab elfogyott a világon, és alapvetően több teszten is sikeresen és megbízhatóan szerepelt. Hatásáról meg érdemes Poreszt kérdezni, nem volt őszinte a mosolya. Vizesvödörben eltűnő fején:-)


Én meg láttam Kalasnyikovot elakadni, tehát megbízhatatlan szar. :-))))))))))
Nem vitatom, ebben is van igazság. De. De.
Az eset VELEM történt, nem a TVben láttam, és érthetően mély nyomokat hagyott bennem. Arról nem tehetek, hogy nem tetszik, és nem reprezentatív. Egy GAm volt, és lejárat után az az egy nem működött. Attól, hogy nem jellemző, még megtörténHET, nem elméleti fingreszelés. Szerintem valamikor leejthettem, és nem vettem észre, hogy valami eltört benne, úgy hordtam. Vagy kihagytak egy alkatrészt a gyárban. Lehet, hogy egyedi eset.

A sokkal alapvetőbb problémám a kipróbálás lehetőségének teljes hiánya. Engem zavar. Minden fegyvernek vannak hibái - igen, még az AKnak is ;) . Pontosan ezért kell velük gyakorolni. Használat közben jönnek ki a problémák. Ha rászánok sok pénzt a LadyShave-re, és veszek belőle rögtön kettőt-hármat, akkor SEM fogom tudni, hogy az az egy, amit viselnék, fog-e működni. Csak a célzást tudom gyakorolni.(sok pénzért). Nálam ez kizáró ok. Gázsprénél is ugyanez a probléma - csak sokkal egyszerűbb szerkezet, alacsonyabb hibalehetőségek, és sokkal kevésbé érzékeny a célzásra.

Ebből a szempontból szerintem sokkal több értelme van egy 4 lövetű Piexxonak, vagy akár egy Udarnak, mert életszerű velük gyakorolni is, és nem csak nézegetni. Cserébe nagyobb.. és ugyancsak drága a gyakorlás. De legalább tudom, hogy mist akkor működik, vagy sem. az élet küzdelem! :mrgreen:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2022.01.28. 16:32 Nem vitatom, ebben is van igazság. De. De.
Az eset VELEM történt, nem a TVben láttam, és érthetően mély nyomokat hagyott bennem. Arról nem tehetek, hogy nem tetszik, és nem reprezentatív. Egy GAm volt, és lejárat után az az egy nem működött. Attól, hogy nem jellemző, még megtörténHET, nem elméleti fingreszelés. Szerintem valamikor leejthettem, és nem vettem észre, hogy valami eltört benne, úgy hordtam. Vagy kihagytak egy alkatrészt a gyárban. Lehet, hogy egyedi eset.
nem is azzal van gond, hogy veled ezt történt. Azzal van, hogy ezerszer van ismételve ugyanez az egyetlen sztori. HOLOTT egyébként EZ pont azt jelenti, hogy csak EZ AZ egyetlen ilyen sztori kering, mert MÁSSAL ilyen nem történt. Holott a lejártakat el szokta lőni mindenki.

Tehát ennek pont a termék megbízhatóságát kéne hirdetni, de pont az ellenkezője lesz az akusztikája.

Petya357 írta: 2022.01.28. 16:32
A sokkal alapvetőbb problémám a kipróbálás lehetőségének teljes hiánya. Engem zavar. Minden fegyvernek vannak hibái - igen, még az AKnak is ;) . Pontosan ezért kell velük gyakorolni. Használat közben jönnek ki a problémák. Ha rászánok sok pénzt a LadyShave-re, és veszek belőle rögtön kettőt-hármat, akkor SEM fogom tudni, hogy az az egy, amit viselnék, fog-e működni. Csak a célzást tudom gyakorolni.(sok pénzért). Nálam ez kizáró ok. Gázsprénél is ugyanez a probléma - csak sokkal egyszerűbb szerkezet, alacsonyabb hibalehetőségek, és sokkal kevésbé érzékeny a célzásra.

Ebből a szempontból szerintem sokkal több értelme van egy 4 lövetű Piexxonak, vagy akár egy Udarnak, mert életszerű velük gyakorolni is, és nem csak nézegetni. Cserébe nagyobb.. és ugyancsak drága a gyakorlás. De legalább tudom, hogy mist akkor működik, vagy sem. az élet küzdelem! :mrgreen:
Az összes egyszerhasználatos eszköznél felmerül sajnos ez a probléma, lehgyen az spray, GA2-3-4 stb.. Cserébe viszont fajlagosan sokkal olcsóbbak a többszörhasználatosokhoz képest. A JPX2, JPX6 viszonylatban meg összehasonlíthatatlanul kisebbek és könnyebbek. Akár tehetsz minden zsebedbe egyet, akkor sem veszed észre, és máris drasztikusan csökken a totális üzemképtelenség esélye.

Nyilván minden elakadhat, egy Glockban is lehet, hogy az első lőszer a csőben véletlenül gyári hibás és kimaradt a lőpor, csőben ragad a lövedék...csak ezeken az igen kis eséllyel bekövetkező dolgokon kattogni erősen kontraproduktív pszichikailag.

Meg amúgy is: NEW YORK RELOAD!:-)))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6152
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Guardian Angel

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

1.) Petya éveken keresztül hordta önvédelemre, és amikor lejárt a szavideje, próbáltuk gyakorlásként ellőni.. Petya meghúzta a "ravaszt", és...... semmi nem történt. Próbáltuk mindketten, de nem működött. Petya 1000 éve régi harcostárs, hardcore fegyverkezelő, nem user error volt.
Félelmetes belegondolni, hogy éveken keresztül (asszem 3 évig?) egy működésképtelen cuccot viselt önvédelemre.

2.) MINDENNEL kell gyakorolni, még egy késsel, vagy boxerrel is! Hát még olyan cuccal, amivel célozni kell, és ránylag kis területre (arc).
Ha hibátlanul működne, akkor is le kellene vele adni X lövést, hogy arcon tudd vele lőni a támadót! Aki esetleg mozog is, Te meg stresszhelyzetben vagy.

3.) Tárkapacitás. 2 lövés qrva kevés. Hasonlítsuk össze egy Pepper GEL, vagy FOAM spray-vel: azokkal 4-5 másodpercen keresztül folyamatosan fújhatod a sugarat, könnyebb arcon találni vele a támadót, mint két "puttyantással".
(Korábban leteszteltem egy 9 éve lejárt(!) First Defense MK-3 Pepper Foam spray-t

4.) A reklámvideó...
.... hány méter magas lehet a marcona bácsi, ha másfél métereset lép..?
Piexon Guardian Angel 1.jpg


(Magyarán kamu az 1m.....2m....3m.....4m.....5m jelzés.)

..... a marcona bácsi hosszas célzás után, nyugodt körülmények között eltalálta a nem mozgó célt? A körvonal arcát?)
Én úgy látom, hogy nem.


Piexon Guardian Angel elsö lövés.jpg
(A valós önvédelmi szituban lesz módod hosszas célzásra? Nyugodt körülmények között lőssz? Mozdulatlanul állni fog a támadó, aki látja, hogy előrántottál és ráfogtál valamit? NEM.

Na jó, tovább célzott. Így másodikra már eltalálta? Hát nem, talán súrolta.
Piexon Guardian Angel második lövés.jpg
Mennyi lehet a céltól való távolság?
A jelzés szerint 3 méter, valósan talán a fele.

És mindezt a termék reklámvideójában!!

5. New York reload: igen, kell második eszköz. Csak elég sok időt veszítesz vele, hogy előrántod az elsődlegest, célratartod, és elsütöd, majd észreveszed hogy nem működött (/nem talált), eldobod, előrántod a másodlagost..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Guardian Angel

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2022.01.28. 19:21 1.) Petya éveken keresztül hordta önvédelemre, és amikor lejárt a szavideje, próbáltuk gyakorlásként ellőni.. Petya meghúzta a "ravaszt", és...... semmi nem történt. Próbáltuk mindketten, de nem működött. Petya 1000 éve régi harcostárs, hardcore fegyverkezelő, nem user error volt.
Félelmetes belegondolni, hogy éveken keresztül (asszem 3 évig?) egy működésképtelen cuccot viselt önvédelemre.

2.) MINDENNEL kell gyakorolni, még egy késsel, vagy boxerrel is! Hát még olyan cuccal, amivel célozni kell, és ránylag kis területre (arc).
Ha hibátlanul működne, akkor is le kellene vele adni X lövést, hogy arcon tudd vele lőni a támadót! Aki esetleg mozog is, Te meg stresszhelyzetben vagy.

3.) Tárkapacitás. 2 lövés qrva kevés. Hasonlítsuk össze egy Pepper GEL, vagy FOAM spray-vel: azokkal 4-5 másodpercen keresztül folyamatosan fújhatod a sugarat, könnyebb arcon találni vele a támadót, mint két "puttyantással".
(Korábban leteszteltem egy 9 éve lejárt(!) First Defense MK-3 Pepper Foam spray-t

4.) A reklámvideó...
.... hány méter magas lehet a marcona bácsi, ha másfél métereset lép..?

Piexon Guardian Angel 1.jpg



(Magyarán kamu az 1m.....2m....3m.....4m.....5m jelzés.)

..... a marcona bácsi hosszas célzás után, nyugodt körülmények között eltalálta a nem mozgó célt? A körvonal arcát?)
Én úgy látom, hogy nem.



Piexon Guardian Angel elsö lövés.jpg

(A valós önvédelmi szituban lesz módod hosszas célzásra? Nyugodt körülmények között lőssz? Mozdulatlanul állni fog a támadó, aki látja, hogy előrántottál és ráfogtál valamit? NEM.

Na jó, tovább célzott. Így másodikra már eltalálta? Hát nem, talán súrolta.
Piexon Guardian Angel második lövés.jpg

Mennyi lehet a céltól való távolság?
A jelzés szerint 3 méter, valósan talán a fele.

És mindezt a termék reklámvideójában!!

5. New York reload: igen, kell második eszköz. Csak elég sok időt veszítesz vele, hogy előrántod az elsődlegest, célratartod, és elsütöd, majd észreveszed hogy nem működött (/nem talált), eldobod, előrántod a másodlagost..

20 éves termék, 20 éves reklámvideója.

"A volkswagen bogár szar volt, tehát minden volkswagen az."

És ezredszer beismételve pont azt támasztja alá, h a termék kiváló, mert csak az az EGYETLEN NEGATÍV TAPASZTALAT VAN VELE, mindenki másnak FASZÁN MŰKÖDIK.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Bojka
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2018.06.10. 08:51

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Bojka »

A GA-t sem méterekről kell használni.
Simán merném olyan közelről, mint egy sprayt.
Szituáció elején senki nem mozog még gyorsan, hogy ne lehessen jó eséllyel találni vele 1-1,5m-ről.Azt aláirom, hogy egy fog sprayvel könnyebb dolgunk van. De utcán szeles időben kezdésnek jó lehet.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6152
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Guardian Angel

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2022.01.28. 19:38 20 éves termék, 20 éves reklámvideója.
Oké, és a 20 év alatt melyik tulajdonsága változott a felsoroltak közül?

Mert a kettő az 20 éve is kettő volt, és most is az. (Továbbra is 2 lövetű.)
Gyakorolni 20 éve sem lehetett vele, és most sem lehet.

A forgalmazó (önvédelmibolt, ez itt a reklám helye ;-) ), ezt írja:

"Meg kell tanulni célozni vele, hogy stressz helyzetben is tudjuk hatékonyan használni."

Oké, tök jó, meg kell tanulni célozni vele, de hogy??
gvass1 írta: 2022.01.28. 19:38 "A volkswagen bogár szar volt, tehát minden volkswagen az."
Ez nem így van, és ez a "párhuzam" nem is "párhuzamos" a mi témánkkal. :)
gvass1 írta: 2022.01.28. 19:38 És ezredszer beismételve pont azt támasztja alá, h a termék kiváló, mert csak az az EGYETLEN NEGATÍV TAPASZTALAT VAN VELE, mindenki másnak FASZÁN MŰKÖDIK.
Tehát mindenki más sikeresen megvédte vele magát? Azaz elsült, ÉS eltalálta vele a támadót? :)
Egyáltalán, az eladott X darab hány %-áról jött vissza bármilyen visszajelzés?
1%? 0,1%?
Petya ha véletlenül nem lenne fórumtag, tudnál róla, hogy nem működött.?
Nem tudnál, mert ő sem vitte vissza. :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Guardian Angel

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2022.01.28. 20:28 Oké, és a 20 év alatt melyik tulajdonsága változott a felsoroltak közül?

Mert a kettő az 20 éve is kettő volt, és most is az. (Továbbra is 2 lövetű.)
Gyakorolni 20 éve sem lehetett vele, és most sem lehet.

A forgalmazó (önvédelmibolt, ez itt a reklám helye ;-) ), ezt írja:

"Meg kell tanulni célozni vele, hogy stressz helyzetben is tudjuk hatékonyan használni."

Oké, tök jó, meg kell tanulni célozni vele, de hogy??



Ez nem így van, és ez a "párhuzam" nem is "párhuzamos" a mi témánkkal. :)



Tehát mindenki más sikeresen megvédte vele magát? Azaz elsült, ÉS eltalálta vele a támadót? :)
Egyáltalán, az eladott X darab hány %-áról jött vissza bármilyen visszajelzés?
1%? 0,1%?
Petya ha véletlenül nem lenne fórumtag, tudnál róla, hogy nem működött.?
Nem tudnál, mert ő sem vitte vissza. :)

Mindenre ott a válasz a Petyával folytatott csevelyben, faszság
újrakezdeni.


(A Piexon tulaja jár új Aston Martinnal, nem Te😄, az idő őt igazolta, a termékei kategóriájukban a legjobbak...)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6152
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Guardian Angel

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2022.01.28. 20:37 (A Piexon tulaja jár új Aston Martinnal, nem Te😄, az idő őt igazolta, a termékei kategóriájukban a legjobbak...)
Vajna Tímeának meg Lamborghini-je van, akkor szerinted Andy Vajna a legjobb pasi???

(Egy termék hozhat a gyártónak sok nyereséget, de ettől még lehet sz.ar, pl (mittudomén) málnás popcorn. 1000% haszonkulccsal megy.
Másrészt a Piexonnak több terméke van, nem csak ez az egy.
De ezt ne én magyarázzam már egy kufárnak! :-D )

Apropó, ha már szóba került: a PSX1 -el van itthoni tapasztalat?
Annál tetszik, hogy terítő spray, bár kicsit pici (10ml).
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Guardian Angel

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2022.01.28. 20:46 Vajna Tímeának meg Lamborghini-je van, akkor szerinted Andy Vajna a legjobb pasi???

(Egy termék hozhat a gyártónak sok nyereséget, de ettől még lehet sz.ar, pl (mittudomén) málnás popcorn. 1000% haszonkulccsal megy.
Másrészt a Piexonnak több terméke van, nem csak ez az egy.
De ezt ne én magyarázzam már egy kufárnak! :-D )

* ÉRVELÉSI HIBA! BÍÍÍP-BÍÍÍP *
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3338
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Guardian Angel

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2022.01.28. 21:08
18x51 BAM töltény és Pioneer vagy Dobrinyja kapható lesz még valamikor, vagy marad az Udar m2? Ez mennyire lett megbízható?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Guardian Angel

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2022.01.28. 21:20 18x51 BAM töltény és Pioneer vagy Dobrinyja kapható lesz még valamikor, vagy marad az Udar m2? Ez mennyire lett megbízható?
Jelen külpoitikai helyzetben lehet, hogy hamarosan semmilyen orosz termék sem lesz többet kapható. Földgáz se.

---

A műanyaghüvelyes patronokkal az Udar sokkal megbízhatóbbnak bizonyult, mint a fémhüvelyesekkel. De a Piexon termékek jobbak.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6152
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Guardian Angel

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2022.01.28. 21:08 * ÉRVELÉSI HIBA! BÍÍÍP-BÍÍÍP *
Miért, az hogy a Piexon tulaja milyen kocsival jár, szerinted érv az egyik(!) termékük használhatósága mellett??

Ha az Atlas tulaja Aston-Martinnal járna, akkor jó fegyver lenne az Atlas Hun-6..?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Guardian Angel

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

gvass1 írta: 2022.01.28. 19:38
És ezredszer beismételve pont azt támasztja alá, h a termék kiváló, mert csak az az EGYETLEN NEGATÍV TAPASZTALAT VAN VELE, mindenki másnak FASZÁN MŰKÖDIK.
Akkor én beírom ezredszer ugyanazt: GA1, rövidnadrág zsebére csíptetve úgy, hogy belül van a cucc, a klip kívül, biciklizés. Jön a "támadó kóbor", állategészségügy meg sehol - :D -, leugrok, váz a lábak között, GA1 előkap, fogás az pisztolyfogás szerű két kézzel, kutya kb. 2 méterről pofánlő. A feje bal oldalát kapta el, nem teljesen terítette be. Reakció a kutya részéről: 1-2 mp meredt állás, majd a pofa a földre dörgölése enyhe nyüszítéssel, utána elrohant.

Amúgy akik attól fosnak, hogy nem fog működni, azok a lőszert-gázpatront is kipróbálják tárazás előtt?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Guardian Angel

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Zotyika írta: 2022.01.29. 06:41 Akkor én beírom ezredszer ugyanazt: GA1, rövidnadrág zsebére csíptetve úgy, hogy belül van a cucc, a klip kívül, biciklizés. Jön a "támadó kóbor", állategészségügy meg sehol - :D -, leugrok, váz a lábak között, GA1 előkap, fogás az pisztolyfogás szerű két kézzel, kutya kb. 2 méterről pofánlő. A feje bal oldalát kapta el, nem teljesen terítette be. Reakció a kutya részéről: 1-2 mp meredt állás, majd a pofa a földre dörgölése enyhe nyüszítéssel, utána elrohant.

Amúgy akik attól fosnak, hogy nem fog működni, azok a lőszert-gázpatront is kipróbálják tárazás előtt?
Én a gyufát is, még a boltban vásárlás előtt megnézem, hogy a dobozban mind jó-e.:-))))))))))))))))))))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6152
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Guardian Angel

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Zotyika írta: 2022.01.29. 06:41
Amúgy akik attól fosnak, hogy nem fog működni, azok a lőszert-gázpatront is kipróbálják tárazás előtt?
Bizony nem árt kipróbálni az önvédelemre hordott fegyvert azzal a tipusú tölténnyel, amivel hordani szeretnéd..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Guardian Angel

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2022.01.28. 21:28 Miért, az hogy a Piexon tulaja milyen kocsival jár, szerinted érv az egyik(!) termékük használhatósága mellett??

belekezdtünk a gasztonizálási ciklusba!

Úgyhogy erre még adok egy korrekt választ, aztán hagyjuk, vagy vicceskedjünk, mint a doboz gyufával.

Jelen esetben IGEN, releváns, hiszen ez egy klasszikus startup cég volt (még akkor, amikor ez a szó nem volt divatos), két ezzel foglalkozó egyetemista, majd fiatal mérnök alapította, akik folyadéksugarak létrehozásával kapcsolatban kutattak. És jött ez az ötletük, amiből - például egy magyar műanyagipari szakember segítségével - létrejött a Guardian Angel, és ebből ugye már a 4., továbbfejlesztett kivitelnél járnak, és mai napig ez a legfontosabb, legsikeresebb termékük. (A JPX2, 4, 6 majd csak később jött.)

Ezek szorgalmas, innovatív, sikeres emberek, jó termékekkel (amikről SENKI nem állítja, hogy mindegyik mindenkinek, mindig az optimális megoldás), egészen vicces az az egyszemélyes gyűlölethadjárat, amit folytatsz ellenük.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6152
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Guardian Angel

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2022.01.29. 07:32 belekezdtünk a gasztonizálási ciklusba!
Ne haragudj, de Te írtad hogy a cég tulajdonosa milyen kocsival jár! Ebből milyen következtetést lehet levonni a cég egyik termékére?

Értem én hogy nagy üzlet ezeket gyártani, de legalább egy szakmai fórumon ne csapjuk be magunkat, és az érdeklődőket!

ALAP, hogy amit önvédelemre hordasz, azt ki kell próbálni.
Ezzel egyetértesz?
Pont Te szoktad a gumisoknál hangoztatni, hogy gyakorolni kell velük.
Ezzel nem kell?
Pedig itt kisebb a cél (arc vs mellkas), kevesebb lövésed van (2 vs 6), és kevésbé ösztönös a célzás.

Te ajánlanál bárkinek önvédelemre egy kétlövetü gumist? Amit nem tudsz kipróbálni, nem tudsz vele gyakorolni..? :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Guardian Angel

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2022.01.29. 07:47 Ne haragudj, de Te írtad hogy a cég tulajdonosa milyen kocsival jár! Ebből milyen következtetést lehet levonni a cég egyik termékére?

Értem én hogy nagy üzlet ezeket gyártani, de legalább egy szakmai fórumon ne csapjuk be magunkat, és az érdeklődőket!

ALAP, hogy amit önvédelemre hordasz, azt ki kell próbálni.
Ezzel egyetértesz?
Pont Te szoktad a gumisoknál hangoztatni, hogy gyakorolni kell velük.
Ezzel nem kell?
Pedig itt kisebb a cél (arc vs mellkas), kevesebb lövésed van (2 vs 6), és kevésbé ösztönös a célzás.

Te ajánlanál bárkinek önvédelemre egy kétlövetü gumist? Amit nem tudsz kipróbálni, nem tudsz vele gyakorolni..? :)

Olvass vissza, Petyával kulturáltan megvitattuk ezt már, felesleges újra pörgetni a gaszton-kereket! Mondtam, hogy hagyjuk, minden le lett írva ezzel kapcsolatban. Többször is.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Guardian Angel

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

WildBear23 írta: 2022.01.29. 07:20 azzal a tipusú tölténnyel, amivel hordani szeretnéd..
Nade mivan, ha az hibás, amit ez után tárazol? (Mint a GA.)
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

Petya357 írta: 2022.01.28. 16:32 Ebből a szempontból szerintem sokkal több értelme van egy 4 lövetű Piexxonak, vagy akár egy Udarnak, mert életszerű velük gyakorolni is, és nem csak nézegetni. Cserébe nagyobb.. és ugyancsak drága a gyakorlás. De legalább tudom, hogy mist akkor működik, vagy sem. az élet küzdelem! :mrgreen:
Amúgy ez igaz, durván rá is kívántam egy JPX-re, szerintem nemsokára jön haza egy 4-es.... 8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Zotyika írta: 2022.01.29. 09:22 Amúgy ez igaz, durván rá is kívántam egy JPX-re, szerintem nemsokára jön haza egy 4-es.... 8-)
Én inkább a JPX6-ot javaslom, mert az Németországban is legálisan tartható és viselhető "Tierabwehrgerat". (Magyarán itt beülsz vele a kocsiba és a La Manche csatornáig tudsz menni legálisan viselve.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6152
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Guardian Angel

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Zotyika írta: 2022.01.29. 09:19 Nade mivan, ha az hibás, amit ez után tárazol? (Mint a GA.)
Bármi lehet hibás, épp ezért kell kipróbálni amit lehet.
Plusz lehet user error is, épp ezért kell gyakorolni.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Guardian Angel

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

WildBear23 írta: 2022.01.29. 11:51 Bármi lehet hibás, épp ezért kell kipróbálni amit lehet.
Plusz lehet user error is, épp ezért kell gyakorolni.
GA=2db gázpatron=2db gázspray - ebből a szempontból. Nem kell többet látni bele.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Guardian Angel

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Zotyika írta: 2022.01.29. 12:08 GA=2db gázpatron=2db gázspray - ebből a szempontból. Nem kell többet látni bele.
A folyadéksugaras eszközöket sztm nem szabadna polgári forgalomban nagyon erőltetni. Ki az, akinek olyan magabiztos lőtudása van, hogy rántásból sikeresen pofánlő egy támadót, úgy hogy ő is mozog, a támadó is mozog, plusz stressz alatt is van?
A fórumon szerintem két kézen megszámolhatók azok a topiktársak, akik annyit gyakorolnak és versenyeznek ehhez rendszeresen, hogy nagy eséllyel használjanak egy folyadéksugaras ezközt. Bel, HCZoli, G.D, és még vannak páran de nem sokan (elnézést aki lemaradt). Mindenki másnak a GA, Pioner, stb. egy óriási önámítás, aminek viszont életveszélyes vége lehet.
Az emberek 99,9%-a NEM tud úgy lőni hogy ezt a feladatot magabiztosan abszolválja (stressz alatt, mozgó célra, rántásból kapáslövés fejre, védekező is végig mozgás közben van).
De ez az én véleményem, az meg tudjuk hogy mindenkinek van. Aki úgy érzi hogy ő tudna egy ilyen ketyerét éles helyzetben használni, viselje, mindenki azt hord amiben bizalma van.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3338
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Guardian Angel

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2022.01.29. 12:45 A folyadéksugaras eszközöket sztm nem szabadna polgári forgalomban nagyon erőltetni. Ki az, akinek olyan magabiztos lőtudása van, hogy rántásból sikeresen pofánlő egy támadót, úgy hogy ő is mozog, a támadó is mozog, plusz stressz alatt is van?
A fórumon szerintem két kézen megszámolhatók azok a topiktársak, akik annyit gyakorolnak és versenyeznek ehhez rendszeresen, hogy nagy eséllyel használjanak egy folyadéksugaras ezközt. Bel, HCZoli, G.D, és még vannak páran de nem sokan (elnézést aki lemaradt). Mindenki másnak a GA, Pioner, stb. egy óriási önámítás, aminek viszont életveszélyes vége lehet.
Az emberek 99,9%-a NEM tud úgy lőni hogy ezt a feladatot magabiztosan abszolválja (stressz alatt, mozgó célra, rántásból kapáslövés fejre, védekező is végig mozgás közben van).
De ez az én véleményem, az meg tudjuk hogy mindenkinek van. Aki úgy érzi hogy ő tudna egy ilyen ketyerét éles helyzetben használni, viselje, mindenki azt hord amiben bizalma van.
Annak idején elég sokat gyakoroltam Pioneer-ral majd Dobrinyjával, abszolút jól használhatónak tartom. Meg van a helye a sorban, más eszközökkel kiegészítve. De a gyakorolni kell vele.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6152
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Guardian Angel

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Zotyika írta: 2022.01.29. 12:08 GA=2db gázpatron=2db gázspray - ebből a szempontból. Nem kell többet látni bele.
Egy sprayel 4-5 másodpercen keresztül folyamatosan fújhatsz, vagy 8-10 félmásodperces fújást tud. Az azért jóval több (4-5-ször annyi), mint a GA két "puttyantása".
TotoHU írta: 2022.01.29. 12:45 A folyadéksugaras eszközöket sztm nem szabadna polgári forgalomban nagyon erőltetni. Ki az, akinek olyan magabiztos lőtudása van, hogy rántásból sikeresen pofánlő egy támadót, úgy hogy ő is mozog, a támadó is mozog, plusz stressz alatt is van?
A fórumon szerintem két kézen megszámolhatók azok a topiktársak, akik annyit gyakorolnak és versenyeznek ehhez rendszeresen, hogy nagy eséllyel használjanak egy folyadéksugaras ezközt. Bel, HCZoli, G.D, és még vannak páran de nem sokan (elnézést aki lemaradt). Mindenki másnak a GA, Pioner, stb. egy óriási önámítás, aminek viszont életveszélyes vége lehet.
Az emberek 99,9%-a NEM tud úgy lőni hogy ezt a feladatot magabiztosan abszolválja (stressz alatt, mozgó célra, rántásból kapáslövés fejre, védekező is végig mozgás közben van).
De ez az én véleményem, az meg tudjuk hogy mindenkinek van. Aki úgy érzi hogy ő tudna egy ilyen ketyerét éles helyzetben használni, viselje, mindenki azt hord amiben bizalma van.
Pontosan.
Basszus, a JET spray-ket pont azért nem ajáljuk önvédelemre, mert azok nem önvédelmi hanem kényszerítő eszközök, önvédelmi helyzetben nehéz vele a támadó(k) arcába beletalálni; de egy JET-tel legalább kaszálhatsz, helyesbíthetsz, míg a GA-nál: PUTTY! elment a lövés, PUTTS!: vége, kiürült az eszköz.

Pont úgy ad hamis biztonságérzetet, mint a boxerként használható műanyag sildessapka-ellenző.

HA NEM LENNE más, akkor nyilván több mint a semmi, de vannak jobbak.
Pl. egy gázspray, FOAM spray, GEL-spray.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Guardian Angel

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

TotoHU írta: 2022.01.29. 12:45 A gumilövedékes eszközöket sztm nem szabadna polgári forgalomban nagyon erőltetni. Ki az, akinek olyan magabiztos lőtudása van, hogy rántásból sikeresen mellkason/pofánlő egy támadót, úgy hogy ő is mozog, a támadó is mozog, plusz stressz alatt is van?
A fórumon szerintem két kézen megszámolhatók azok a topiktársak, akik annyit gyakorolnak és versenyeznek ehhez rendszeresen, hogy nagy eséllyel használjanak egy gumilövedékes ezközt. Bel, HCZoli, G.D, és még vannak páran de nem sokan (elnézést aki lemaradt). Mindenki másnak a Pitbull, Alfa G030, stb. egy óriási önámítás, aminek viszont életveszélyes vége lehet.
Az emberek 99,9%-a NEM tud úgy lőni hogy ezt a feladatot magabiztosan abszolválja (stressz alatt, mozgó célra, rántásból kapáslövés mellkasra/fejre, védekező is végig mozgás közben van).
De ez az én véleményem, az meg tudjuk hogy mindenkinek van. Aki úgy érzi hogy ő tudna egy ilyen ketyerét éles helyzetben használni, viselje, mindenki azt hord amiben bizalma van.
Amúgy az utolsó mondat a lényeg, azaz TE nem akarod megmondani, hogy ÉN mit csináljak, és fordítva. Csak sajnos nem engedi a törvény.

(az aláhúzott vastag cuccokat én írtam át a szövegben - hogy egyértelmű legyen -, nem szemétségből írtam át!)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Guardian Angel

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Zotyika írta: 2022.01.29. 13:11 Amúgy az utolsó mondat a lényeg, azaz TE nem akarod megmondani, hogy ÉN mit csináljak, és fordítva. Csak sajnos nem engedi a törvény.

(az aláhúzott vastag cuccokat én írtam át a szövegben - hogy egyértelmű legyen -, nem szemétségből írtam át!)
Nem is ment mellé nagyon a behelyettesítés, én pont ilyen érvek mentén nem hordok már gumis cuccokat sem. (Plusz szerintem szürkezóna)
Bár a mellalak eltalálása 2-5 méterről azért kellő gyakorlással a legtöbb embernek jó eséllyel megvan rántásból, nem kell hozzá élvonalbeli IDPA versenyzőnek lenni. Csak a gumis fegyverek vásárlóinak többsége meg b.szik gyakorolni. ;)

De jah, a lényeg az hogy mindenkinek szája íze és meggyőződése szerint. Aki kipróbálta és megbízik a folyadéksugárban, hordja, aki a gumisban, hordja. Virágozzék minden virág, ahogy Mao Ce Tung is mondta! :D
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5860
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Guardian Angel

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Ahogy írtam, én is mást választanék, és választok is. A fontos az, hogy a vevő tisztában legyen vele pontosan, hogy mit tud az eszköz, és megalapozott döntést tudjon hozni. Tehát, hogy objektív, korrekt infókat kapjon.
A mostani verziókra vonatkozóan szeretném összefoglalni a tényeket a Guardian Angel -ről, ha valaki rákeresne. Remélem nen felejtek ki semmit, és nem talál benne kivetnivalót sem a rajangók, sem nem-rajongók tábora.

Guardian Angel
Célozni kell vele, az újakon van már ehhez irányzék. Szűk sugárral kell eltalálni egy arcot, vagy kutya pofáját, különben zero hatása van. Emiatt érdemes gyakorolni kell vele (ellőni pár darabot), de ez igen drága. Ha arcot talál, akkor rendkívül hatékony eszköz! Mechanikusan nem lehet kipróbálni anélkül, hogy elhasználnánk, de akármi más is lehet gyártási hibás, ennek esélye elenyésző. Szélben, beltérben jó választás, mivel nem felhőt csinál. Engedély nélkül viselhető, mivel nem minősül semminek. Sok külföldi országban is ez a helyzet.

Megjegyzés: Gyakorlati tapasztalatokat kellene gyűjteni, hogy különböző példányokon a célzott pont és a két cső közt mennyi az eltérés.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

Úgy érzem kissé félre kezd menni a téma.....

Talán nagyrészt az itt lévők támogatnák, hogy kb. jogosítvány szintű oktatás és engedélyezés után lehessen önvédelmi fegyvert tartani/viselni.

Ehhez képest jelenleg egy olyan eszközről megy a fikázás, ami feltűnés nélkül elfér egy tenyérben, TELJESEN BIZTOS, hogy nem okoz súlyos vagy halálos sérülést, a hatótávolsága 4-5 MÉTER, hátrarugása NINCS, a célzás során pedig egy folyamatosan szélesedő - reális bevetési távolságban 20-40 cm átmérőjú - sugárral kell eltalálni az ellen (fejét).

Ehhez képest egy 9x19 azé... na.

A "nem lehet kipróbálni" szöveghez meg: egyetlen kibaszott lőszert, töltényt, gumit, gázsprét sem tudsz kipróbálni, amíg el nem lövöd/fújod. Utána meg kevéssé használható... Így kell felfogni, ez egy kétlövetű speciális gázspré.

(BTW a hozzászólások nagy része számomra megmagyarázza, hogy miért nem lesz soha semmilyen liberalizáció országunkban a fegyvertartás kapcsán.)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5860
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Zotyika írta: 2022.01.29. 15:25 Úgy érzem kissé félre kezd menni a téma.....

Talán nagyrészt az itt lévők támogatnák, hogy kb. jogosítvány szintű oktatás és engedélyezés után lehessen önvédelmi fegyvert tartani/viselni.

Ehhez képest jelenleg egy olyan eszközről megy a fikázás, ami feltűnés nélkül elfér egy tenyérben, TELJESEN BIZTOS, hogy nem okoz súlyos vagy halálos sérülést, a hatótávolsága 4-5 MÉTER, hátrarugása NINCS, a célzás során pedig egy folyamatosan szélesedő - reális bevetési távolságban 20-40 cm átmérőjú - sugárral kell eltalálni az ellen (fejét).

Ehhez képest egy 9x19 azé... na.

A "nem lehet kipróbálni" szöveghez meg: egyetlen kibaszott lőszert, töltényt, gumit, gázsprét sem tudsz kipróbálni, amíg el nem lövöd/fújod. Utána meg kevéssé használható... Így kell felfogni, ez egy kétlövetű speciális gázspré.

(BTW a hozzászólások nagy része számomra megmagyarázza, hogy miért nem lesz soha semmilyen liberalizáció országunkban a fegyvertartás kapcsán.)
Nem arról megy a vita, hogy szabadjon-e, hanem, hogy jó-e. Tagadhatatlan hátrányai vannak, ami miatt sokan nem ezt választják. Ettől még valakinek meg jó választás.
Kipróbálás: annyi igaz, hogy gp-t ki tudsz próbálni mechanikailag, aztán ha rossz egy töltény használat közben, ott a következő. Persze pont akkor törhet az ütőszeg, stb stb, szerintem se érdemes ettől rettegni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6152
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Zotyika írta: 2022.01.29. 15:25 Úgy érzem kissé félre kezd menni a téma.....

Talán nagyrészt az itt lévők támogatnák, hogy kb. jogosítvány szintű oktatás és engedélyezés után lehessen önvédelmi fegyvert tartani/viselni.

Ehhez képest jelenleg egy olyan eszközről megy a fikázás, ami feltűnés nélkül elfér egy tenyérben, TELJESEN BIZTOS, hogy nem okoz súlyos vagy halálos sérülést, a hatótávolsága 4-5 MÉTER, hátrarugása NINCS, a célzás során pedig egy folyamatosan szélesedő - reális bevetési távolságban 20-40 cm átmérőjú - sugárral kell eltalálni az ellen (fejét).

Ehhez képest egy 9x19 azé... na.
Ööö... szerintem te totál félreérted: nem az a gond, hogy a GA veszélyes lenne!!
Szerintem tök veszélytelen.
Az a gond, hogy 2 lövésből el kell vele találni a támadó arcát, úgy, hogy előtte nem gyakorolhattál vele.
Hamis biztonságérzetet ad.

A gumisoknál mindig megy a pampogás, hogy aki nem gyakorol vele rendszeresen, az ne hordja.
Na, a Guardian Angellel pláne nem tudsz rendszeresen gyakorolni, viszont kisebb az eltalálandó célfelület mint a gumisnál!
Zotyika írta: 2022.01.29. 15:25 A "nem lehet kipróbálni" szöveghez meg: egyetlen kibaszott lőszert, töltényt, gumit, gázsprét sem tudsz kipróbálni, amíg el nem lövöd/fújod. Utána meg kevéssé használható... Így kell felfogni, ez egy kétlövetű speciális gázspré.
Miért ne tudnád a spray-t kipróbálni?
4-5 másodperces folyamatos fújást bír, próbaképp fújsz belőle egy fél másodperceset.
Marad 3,5 - 4,5 másodpercnyi, azaz 7-9 db fújás.

De abban egyetértünk, hogy "ki miben hisz, abban üdvözül": olyan cuccot kell hordani, amiben megbízol.
Ha neked a GA, vagy valamelyik fejlettebb változata ilyen, akkor egészségedre, hordjad azt, nem fogunk összeveszni. :-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2022.01.29. 15:30 Nem arról megy a vita, hogy szabadjon-e, hanem, hogy jó-e. Tagadhatatlan hátrányai vannak, ami miatt sokan nem ezt választják. Ettől még valakinek meg jó választás.
Kipróbálás: annyi igaz, hogy gp-t ki tudsz próbálni mechanikailag, aztán ha rossz egy töltény használat közben, ott a következő. Persze pont akkor törhet az ütőszeg, stb stb, szerintem se érdemes ettől rettegni.
MINDEN önvédelmi eszköznek vannak előnyei és hátrányai IS.

Ezerszer el lett mondva, hogy ÁLTALÁNOSSÁGBAN, a nem túl gyakorlott júzernek egy jó gázrevolver a legtutibb közterületre, meg egy terítő szórófejes gázspray.

DE.

Számos olyan szituáció, élethelyzet adódhat, amikor a fenti két eszköz erősen szuboptimális, például mert zárt térben, sok ember közt, vagy éppen erős szélben kell bevetni.

ILYENKOR lehet tuti megoldás a folyadéksugár-kilövő. Vagy például, ha olyan országba kell utazni, ahova a gp-t nem tudjuk vinni. Vagy saját hazánkban, ahol a paprikaspray KKVE.

(ÉS ugyan már aki gyakorlott pisztolyhasználó, annak azért nem totál lehetetlen kihívás akár 2-3 méterről bevinni egy glock sütésű zsebpisztollyal kettőből egy fejlövést. Mert kb. ez a követelmény a GA2-3-4 használatakor.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

Fortitu írta: 2022.01.29. 15:30 Nem arról megy a vita, hogy szabadjon-e, hanem, hogy jó-e. Tagadhatatlan hátrányai vannak, ami miatt sokan nem ezt választják. Ettől még valakinek meg jó választás.
Nem írtam, hogy erről menne a vita, sőt. Éles önvédelmi kellene? Annak is tagadhatatlan hátrányai vannak, több is, itt vélhetően mégis sokan választanák.
Fortitu írta: 2022.01.29. 15:30 Kipróbálás: annyi igaz, hogy gp-t ki tudsz próbálni mechanikailag, aztán ha rossz egy töltény használat közben, ott a következő. Persze pont akkor törhet az ütőszeg, stb stb, szerintem se érdemes ettől rettegni.
Nem tudom hogyan kellene még leírni jobban, azt, hogy ez KÉT DARAB TÖLTÉNY egybe épített elsütőszerkezettel. Nem tudod jobban kipróbálni a gáz-riasztót mint ezt, ugyanannyi - vagy inkább több a gp esetében - változó van.

Ami valós kritika, az az, hogy a gyakorlás drága, hiszen nem sokkal olcsóbb az inert, lövés után meg kuka a cucc. Cserébe zárt térben és szélben is jobb, mint a spray/gp. Valamit valamiért.

(Mingyá részesedést kérek gvasstól amúgy.... :D)
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

WildBear23 írta: 2022.01.29. 15:41 Az a gond, hogy 2 lövésből el kell vele találni a támadó arcát, úgy, hogy előtte nem gyakorolhattál vele.
???
Dehogynem, ugyanúgy gyakorolhatsz vele, mint a gázzal/gumissal/élessel, csak kb. 6-7000 Ft/lövés.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6152
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Zotyika írta: 2022.01.29. 16:23 ???
Dehogynem, ugyanúgy gyakorolhatsz vele, mint a gázzal/gumissal/élessel, csak kb. 6-7000 Ft/lövés.
Mondjuk ki magyarul, új és új darabot kell venni, mert nem újratölthető.
Ez teljesen irreális. Lőni szeretnél gyakorlásként 20-at, fizess érte 120-140 ezret.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

WildBear23 írta: 2022.01.29. 16:26 Mondjuk ki magyarul, új és új darabot kell venni, mert nem újratölthető.
Ez teljesen irreális. Lőni szeretnél gyakorlásként 20-at, fizess érte 120-140 ezret.
Igen, ha nem csak szárazolni akarsz, akkor drága. Nem írtam, hogy olcsó.
(Azt se én írtam, hogy "nem szabadna polgári forgalomban nagyon erőltetni".)

A legjobb valszeg egy slim 9x19. (De ez itt OFF)
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2133
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Folyadéksugár kilövő témában az én véleményem:

Mindenkinek, minden önvédelmi helyzetben más eszköz az ideális. De nem tudok elképzelni olyan helyzetet, ahol a folyadéksugár kilövőnél ne lenne jobb választás.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2022.01.29. 17:45 Folyadéksugár kilövő témában az én véleményem:

Mindenkinek, minden önvédelmi helyzetben más eszköz az ideális. De nem tudok elképzelni olyan helyzetet, ahol a folyadéksugár kilövőnél ne lenne jobb választás.
Persze, mert nem tudod FELROBBANTANI. 😂😂😂
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13893
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: qqriq »

egyszer lottem angyallal, zsebbol, kapasloves, ~3 meterre.
mindket paca az ipsc alfaban volt.
szoval aki bena annak tenyleg nem valo...
ingyom bingyom tálib-e?
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

qqriq írta: 2022.01.29. 18:28 egyszer lottem angyallal, zsebbol, kapasloves, ~3 meterre.
mindket paca az ipsc alfaban volt.
szoval aki bena annak tenyleg nem valo...
Előtte gyakoroltál 10-15 darabbal 150 000-ért nem? :lol:
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13893
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: qqriq »

multkor az erdoben le kellett engednem a hutovizet, bealltam egy fa moge es kb meterre volt egy galoca.
elsore eltalaltam pedig isten uccse soha nem gyakoroltam elotte :?
Zotyika írta: 2022.01.29. 18:37 Előtte gyakoroltál 10-15 darabbal 150 000-ért nem? :lol:
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13893
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: qqriq »

de ha mar itt tartunk, en nemmondjukki termekeit se javasolnam onvedelemre/otthonvdelemre mert eleg sok csettegot/felreutot lattunk az elmult evek alatt...
morfi szerint akkor fog bekrepalni mikor jon a medve, aztan jol feldugja a seggedbe...
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1397
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

GA téma: vannak gyengeségei, de én kiegészítő eszközként elfogadhatónak tartom. A kit többi része mellett - és nem helyett - kényelmesen elfért nekem farzsebben, el tudok képzelni olyat, amikor kézre állna és akár point blank valakinek a pofájába tolom.

Engem jobban zavar, hogy volt aki megkapta érte a KKVE szabsiját és büntijét, akárki akármit kiabál itt a fórumon most erre. És azért egy ilyen farokság miatt nem kell az a szopolda, főleg, ha van vesztenivaló is.
Sapienti sat.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6152
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

nemtokregelni írta: 2022.01.29. 19:38 GA téma: vannak gyengeségei, de én kiegészítő eszközként elfogadhatónak tartom. A kit többi része mellett - és nem helyett - kényelmesen elfért nekem farzsebben, el tudok képzelni olyat, amikor kézre állna és akár point blank valakinek a pofájába tolom.

Engem jobban zavar, hogy volt aki megkapta érte a KKVE szabsiját és büntijét, akárki akármit kiabál itt a fórumon most erre. És azért egy ilyen farokság miatt nem kell az a szopolda, főleg, ha van vesztenivaló is.
GA miatt elmeszelték?
Részleteket lehet tudni?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1397
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

WildBear23 írta: 2022.01.29. 20:04 GA miatt elmeszelték?
Részleteket lehet tudni?
Már nem sokra emlékszem, de fel is tette a fórumra - talán még az előzőre.
Sapienti sat.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6152
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

nemtokregelni írta: 2022.01.29. 20:40 Már nem sokra emlékszem, de fel is tette a fórumra - talán még az előzőre.
Igen. Hát benne van a pakliban, hogy KKVE miatt elmeszelik vele az embert. :?

Én inkább egy Pepper FOAM spray-t hordanék, ha zárt térben lenne szükség önvédelkezésre.
Illetve hát hordtam is sokáig, aztán miután lejárt, elfújtam azt is gyakorlásként.
p-149-80245-1_1.jpg
p-149-80245-1_1.jpg (10.92 KiB) Megtekintve 20079 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4367
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

nemtokregelni írta: 2022.01.29. 19:38 Engem jobban zavar, hogy volt aki megkapta érte a KKVE szabsiját és büntijét, akárki akármit kiabál itt a fórumon most erre. És azért egy ilyen farokság miatt nem kell az a szopolda, főleg, ha van vesztenivaló is.
Nyilván nem nem mindenki fegyverszakértő a Yardon sem. De akkor is nagyon kínos, ha ilyesmi történik.. mert - sorrendben - az történik, hogy JK, utána szabsértés miatt bírság, automatikusan bevonják a barnakönyvet, és majd utána lehet megtámadni :shock: :(

Gvass1, az ilyesmi farokságok ellen létezik valamilyen állásfoglalás, amit kinyomtatva az autóban lehet tartani, és vitás helyzetekben, a szolgálatot teljesítőnék meglobogtatni? Preventív jelleggel, mielőtt még eldurvult a vita.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

qqriq írta: 2022.01.29. 18:48 de ha mar itt tartunk, en nemmondjukki termekeit se javasolnam onvedelemre/otthonvdelemre mert eleg sok csettegot/felreutot lattunk az elmult evek alatt...
morfi szerint akkor fog bekrepalni mikor jon a medve, aztan jol feldugja a seggedbe...
Eeeegen. Ráadásul voltak, amiknél "menet közben" múlt el a működés, azaz hiába volt kipróbálva.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13893
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: qqriq »

erre probaltam celozni :roll:
en mindig kilott skulot tarazok otthonvedelemre a stukkerbe mert az egyszer mar biztos mukodott :twisted:
Zotyika írta: 2022.01.30. 06:13 Eeeegen. Ráadásul voltak, amiknél "menet közben" múlt el a működés, azaz hiába volt kipróbálva.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2022.01.29. 21:53 Nyilván nem nem mindenki fegyverszakértő a Yardon sem. De akkor is nagyon kínos, ha ilyesmi történik.. mert - sorrendben - az történik, hogy JK, utána szabsértés miatt bírság, automatikusan bevonják a barnakönyvet, és majd utána lehet megtámadni :shock: :(

Gvass1, az ilyesmi farokságok ellen létezik valamilyen állásfoglalás, amit kinyomtatva az autóban lehet tartani, és vitás helyzetekben, a szolgálatot teljesítőnék meglobogtatni? Preventív jelleggel, mielőtt még eldurvult a vita.
Mind a GA-ról, mind a JPX2-ről készült jópár évvel ezelőtt igazságügyi szakértői vélemény, aminek a sok műszaki leírás mellett az a lényege, hogy jogilag semmi a dolog státusza.
Bónusz: ott a Ftv. és a KKVE jogszabály betűje, ami alapján egyik alá se tartozik.

---

BTW: annak az esélye, hogy az ember józanon sétálgat az utcán, normál öltözékben és nem csinál semmi balhét, DE JÖN A SÜN ÉS RUHÁZATÁTVIZSGÁLJA az kb. NULLA.

Én 2 GA-val kapcsolatos esetről tudok, mindkettő engedélyesnél. Összefoglalva:
- Egyiknél olyan ojjjektumba lépett be, ahol fémkereső volt és az okostojások balhézni kezdtek. Tett egy írásos nyilatkozatot jogszabályi hivatkozásokkal, visszakapta az eszközt, nem indult eljárás.
- A másiknál csúnyább volt az eset, közlekedési fennforgásból kifolyó vascső elővétel volt a másik oldalról, bekamerázott területen, mire alanyunk a két elkövetőből egyikre ráduplázott GA-val, az lepadlózott, de a másik elöl menekülni kellett (a védekező autója sérült). Büntetőeljárás jogos védelem miatt meg lett szüntetve, ügyvédje csatolta az iü. szakértői véleményt. A kilőtt GA vissza lett adva (de minek:-)).
(Tanulság: két lövés nem mindig elég bizony.)

Mindkettőnek megmaradt az engedélye, bizonyíthatóan. De ha ez szerinted kockézat, akkor barnkönyvesként ne hord, ennyi. De gázspray-t se, csak gp-t viselésivel. Ha meg használni kell, akkor jó eséllyel úgyis ugrik az engedély.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13574
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Zotyika írta: 2022.01.29. 16:15 Nem írtam, hogy erről menne a vita, sőt. Éles önvédelmi kellene? Annak is tagadhatatlan hátrányai vannak, több is, itt vélhetően mégis sokan választanák.
Amúgy a vita/gyűlöletcunami lezárásaként ISMÉT ELMONDANÁM, hogy nincs mindenkinek, minden helyzetre és mindig megfelelő önvédelmi eszköz, igen a valódi pisztoly sem az, nagyon nem.

Viszont a legálisan a tömegeknek hozzáférhetőek közül az előnyöket/hátrányokat ELEMZŐ cikket már írtam. TESSÉK ELOLVASNI, és a saját szempontok alapján dönteni!


Önvédelmi eszközök – MELYIK A LEGJOBB?

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/onvede ... a-legjobb/



Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
protect
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2018.09.02. 08:09

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: protect »

nemtokregelni írta: 2022.01.29. 19:38 GA téma: vannak gyengeségei, de én kiegészítő eszközként elfogadhatónak tartom. A kit többi része mellett - és nem helyett - kényelmesen elfért nekem farzsebben, el tudok képzelni olyat, amikor kézre állna és akár point blank valakinek a pofájába tolom.

Engem jobban zavar, hogy volt aki megkapta érte a KKVE szabsiját és büntijét, akárki akármit kiabál itt a fórumon most erre. És azért egy ilyen farokság miatt nem kell az a szopolda, főleg, ha van vesztenivaló is.
Konkrét eset, természetesen nem velem történt meg, hanem a haverommal. Kis közlekedési malőr miatt autóval félreállítás. Okmányok elkérése, igazoltatás, ejnyebejnye miegymás. Kérdés a yard részéről a haverom felé: Önnél van a gáz-riasztó fegyvere? Nincs, csak egy folyadéksugár-kilövő van nálam. Megmutassam? Yard: AZT NEM KELL MEGMUTATNI, AZ NEM ÉRDEKEL, de az autó csomagterét kérem nyissa fel.
Szóval elmondható, hogy rendőrtől függ, hogy hogyan jár el adott esetben, nincs egységes álláspont. Bármi előfordulhat, és az ellenkezője is.
GA-hoz egy gondolat. Ha X-edik tartalék megoldásnak nem fér el nálad a a pár grammos cucc v. nem bízol benne akkor ne hordjad. De nem tudom elképzelni azt a szituációt, amikor pl. az 1-es villamoson a "megbicskázlak" varázsszóra 1 mérettről ne jönne jól. Úgy, hogy a többi utast nem gázosítod el. Szóval megvan a létjogosultsága, főleg backup eszköznek tökéletes.
Pitbull
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2022.01.24. 21:28

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Pitbull »

protect írta: 2022.01.30. 11:58 GA-hoz egy gondolat. Ha X-edik tartalék megoldásnak nem fér el nálad a a pár grammos cucc v. nem bízol benne akkor ne hordjad. De nem tudom elképzelni azt a szituációt, amikor pl. az 1-es villamoson a "megbicskázlak" varázsszóra 1 mérettről ne jönne jól. Úgy, hogy a többi utast nem gázosítod el.
+1
Pitbull 19-M alu elox. / Pitbull 19-M rozsdamentes / Pitbull 19-M szénacél / Duplabull 19-M
Versecki Csaba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2020.06.01. 18:13

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Versecki Csaba »

Fortitu írta: 2022.01.26. 22:09 Nemrég beszéltünk róla. Kis felületen támaszkodik csak a hüvely, ezért nem biztos a sütése. Vashüvelyes riasztó elsül, mert az nem deformálódik. Ilyen a dizájn, nem nagyon tudsz vele mit csinálni, legalábbis nekem nincs ötletem. A furat gyűrűzése persze megoldaná, na de azt is hogyan... Az Ekolnál nagy felületen fekszik fel a hüvely, az jó.
Megoldottam 6db ultravékony 0,2mm acél hézagolókkal . Stabilabb , közelebb kerültek a csappantyúk a tűzfalhoz .
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2133
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

protect írta: 2022.01.30. 11:58 GA-hoz egy gondolat. Ha X-edik tartalék megoldásnak nem fér el nálad a a pár grammos cucc v. nem bízol benne akkor ne hordjad. De nem tudom elképzelni azt a szituációt, amikor pl. az 1-es villamoson a "megbicskázlak" varázsszóra 1 mérettről ne jönne jól. Úgy, hogy a többi utast nem gázosítod el. Szóval megvan a létjogosultsága, főleg backup eszköznek tökéletes.
Ugyanebben a szituációban egy jet vagy hab spray, ami harmadannyiért 5 másodpercig fúj, miért nem jobb megoldás? Értem én hogy van az a helyzet amikor a folyadéksugár kilövő jó, de az összes ilyen helyzetre egy jet / hab spray még jobb, és olcsóbb is.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1397
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

gvass1 írta: 2022.01.30. 07:34 Mind a GA-ról, mind a JPX2-ről készült jópár évvel ezelőtt igazságügyi szakértői vélemény, aminek a sok műszaki leírás mellett az a lényege, hogy jogilag semmi a dolog státusza.
Mi az oka, hogy ezeket soha nem lehetett közzétenni?
Sapienti sat.
Válasz küldése