Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Röhm RG59DD & RG89S

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2021.10.28. 14:21 "Elaludtam", lemaradtam az információról: nagyjából tíz éve nem látok Röhm RG59DD-t és RG89S-t. (Boltban sem, és a virtuális börzéken sem: tehát akinek van, az őrzi.)
Az RG89S-ről (PTB-678 újra gyártva PTB nélkül) tudni vélem, hogy exportra készült. Talán csak a magyar piacra?
Az RG59DD-t is csak Németországon kívülre szánták? (Valószínűsítem: sajnos[?] a PTB-ről nem feltételezhetem, hogy figyelmetlen.)
Már megint a gáz-riasztó piac nagy bajkeverője, az Umarex, és a Röhm fegyvergyártó részlegének felvásárlása az ok?
Igen, mindkettőt csak én gyártattam 2004 után, 2010-zel (Röhm felvásárlás) mindkettő megszűnt.

RG89s létezett korábban is, exportra, de amikor én feltámasztattam, akkor már sok éve nem volt.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
peterun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2020.03.21. 20:16

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: peterun »

Thunder írta: 2021.10.26. 20:38 Sziasztok,

tanácsotokat és véleményeteket szeretném kérni egy nemrég történt dologgal kapcsolatban. Gondolkoztam, hogy melyik rovatban posztoljam, végül erre jutott a választásom, mert kb a rovat címének megfelelő szituáció állt elő:

egy bp környéki kellemes adottságú tájon sétáltunk a párommal, szép napfényes kellemes indiánnyár, lankás vidék, nyugi, pár kutyasétáltató, idill. Bő fél órás séta után egy kicsit eldugottab helyre jutottunk ahol egy kedves tanya állt, lovakkal, tehenekkel, tyúkokkal. Magával ragadó volt a béke és nyugalom érzése, a kérődző tehenek, kapirgáló tyúkok. Pár perc nézelődés után visszafelé vettük az irányt egy murvás úton. Ekkor kezdtek gyülekezni a fellegek. Párom észrevette, hogy mikor kb 150 méterre voltunk a tanyától, 4 (!!) kuvasz megjelent a tanya előtt, szabadon, nincs kerítés és minket néznek. Ez értehtően eléggé nyugtalanította, mire én: csak nyugi, semmi izgalom, sétáljunk tovább, vlsz látják, hogy távolodunk és nem tyúktolvajok vagyunk, nekik nincs dolguk. Sajnos nem ez történt, mert párom , aki intezíven nézegetett hátrafelé, egyszer csak elsikította magát, hogy a kutyák nekkiramodtak és felénk rohannak. Ekkor meghűlt bennem a vér, kb 150-180 méterre a 4 dög valóban megindult. Gazda sehol, mi meg kb lesokkolva. A látvány valóban rémisztő volt, a közismerten instabi lelkületű kuvasz, aki a túltenyésztés miatt sokszor gazdáját is megtámadja, feltartóztathatalan erővel közeledett. Most akkor mit csináljunk??? Szégyen a futás, de *rva anyját aki kerget jeligére, futásnak eredtünk, dombnak fölfelé. Ezek utánunk, a távolság meg köztünk csökkent, ahogy hátra-hátra pillantgattam. Kő, kis szikladarab, fa, husáng, bármi, amivel kicsit védekezni lehetne nincs, erdő/fa, amire felmászhatnánk sehol, egy szántó közepén voltunk. Nálam egy legál méretú spyderco, recézett pengével, ami brutáljól vág, de a kuvasz nemezes bundája ellen vicc kategória vlsz - főleg négy ellen! Egy szó mint száz, futottunk megálltunk, mert kb a sprint után a halálunkon voltunk, azok is néha lelassítottak, de nem álltak le soha. Legközelebb kb 20-30 méterre kerültek, éreztük a lihegésüket. Szó szerint azt éreztük, hogy az életünkért futunk. Végül többszöri sprint etap megtétele után feladták. Lemaradtak. Megmenekültünk, szó szerint.
Basszus, de érdekes, a múlt héten én is először használtam CR-sprét kutya ellen.
Fentiekhez hasonló szetting, Budapest környéki kellemes adottságú táj, szép napfényes indián-nyár reggel, hajladozó árvalányhajas fennsík, zsebben CR-spray, agykiszellőztető-hatékonyságnövelő reggeli séta, tőlem 50 méterre két fickó kutyát sétáltat, egyik egy német juhász jellegű ebet pórázon, a másik valami alacsony kutyit, póráz nélkül.
Egyszercsak az alacsonyabb kutya elkezd rohanni felém. A gazdi mögötte ordítja, hogy "Állj, állj! Ne!" .
A dög két másodperc alatt zárta az ötven méteres távot. Volt időm kibiztosítani a CR-sprét, elővenni, nyújtott karral célozni, volt idő látni, hogy valami széles pofájú fekete alacsony dög (pont, mint egy pitbull, gondoltam). A kutya elém ér, ekkor rácisszentek egyet. Inkább elé, mint rá. Kutya leáll, itt már látom, hogy labrador, szóval nem egy horrorkutya. Gazdi odaér, és a következőt mondja: - Fújja csak le. Fújja csak le, hogy megtanulja, hogy nem szabad rárohanni az emberre. Szeretetből teszi.
Némi kommentár után hagytam a francba.
És, a rohadt életbe, másnap ugyanez a szitu megismétlődik, csak húszméteres távolságból. Rámrohanás, cisszentés, megállás, gazdi odaér. Ekkor már szóltam a tagnak, hogy kösse pórázra a kutyáját. Pont.

Következtetések:
1. A második alkalommal kicsit szél volt, félrefújta a permetet, de azért a kutya megállt. Minthogy már az ősidőkben tapasztaltam, mit szól a kutya a hajlakkhoz (megáll, nem támad, megzavarja a sprézés), egyértelmű, hogy EGY kutya esetében a gázspré azért elég jó. Megzavarja a dögöt, nem erre számít, és leáll.

2. A situational awareness az kritikus. Mi haszna lett volna, ha rálövök a GP-vel (Record Cop)? Gazdi halálra rémül, esetleg feljelent, értelem nélküli pereskedés egy rohad labi miatt, stb. A labi puszta szeretetből mászott rám, a cisszentés pont elég volt. De nyilvánvaló, hogy, mondjuk, egy - vagy több - agresszív kutya támadás esetén a GP a tuti, még szélben is.

3. Teccik, nem teccik, sajnos, ki kell mondani, hogy igenis van olyan kutyafajta, amitől inkább tartani kell. Az inkább veszélyesebb a pitbull/Staffo (ne is próbálj meggyőzni. Beszéltem tenyésztővel, aki körömszakadtáig védte a fajtát. Nézte volna meg inkább a halálos kutyatámadások listán a fajtaneveket), a német juhász, a roti. Szerintem még a közép-ázsiai juhász meg a kaukázusi is állati kiszámíthatatlan. Bocs, ben77, a kuvaszt is ide sorolom (a komondort nem). A kuvaszt nagyon-nagyon kiszámíthatatlan és veszélyes fajtának tartom. Az ember tiszteletének, felsőbbrendűsége elismerésének csak a szikráját látom benne. Elméletem szerint a mai kuvasz degenerációs tenyésztési folyamat végterméke. De győzz meg, ha nem lenne igazam. Főleg, ha tenyésztő vagy.
NB - a másik véglet, amitől a legkevésbé kell tartani, szerintem a border collie, a golden retriever, és (uszkártenyésztőként mondom) az uszkár. Főleg, ha a kutya egyedül van. Ezekben a fajtákban nagyon kevés van az ember felé irányuló sérülést okozó agresszióból. (Ja, és persze a bichon, stb, meg a térd alatti méretű kutyik. Ezek megrendszabályozásához elég egy összecsavart újság is [A4-es papírlap, hehe :-)].
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

peterun írta: 2021.10.28. 18:46 Basszus, de érdekes, a múlt héten én is először használtam CR-sprét kutya ellen.
Fentiekhez hasonló szetting, Budapest környéki kellemes adottságú táj, szép napfényes indián-nyár reggel, hajladozó árvalányhajas fennsík, zsebben CR-spray, agykiszellőztető-hatékonyságnövelő reggeli séta, tőlem 50 méterre két fickó kutyát sétáltat, egyik egy német juhász jellegű ebet pórázon, a másik valami alacsony kutyit, póráz nélkül.
Egyszercsak az alacsonyabb kutya elkezd rohanni felém. A gazdi mögötte ordítja, hogy "Állj, állj! Ne!" .
A dög két másodperc alatt zárta az ötven méteres távot. Volt időm kibiztosítani a CR-sprét, elővenni, nyújtott karral célozni, volt idő látni, hogy valami széles pofájú fekete alacsony dög (pont, mint egy pitbull, gondoltam). A kutya elém ér, ekkor rácisszentek egyet. Inkább elé, mint rá. Kutya leáll, itt már látom, hogy labrador, szóval nem egy horrorkutya. Gazdi odaér, és a következőt mondja: - Fújja csak le. Fújja csak le, hogy megtanulja, hogy nem szabad rárohanni az emberre. Szeretetből teszi.
Némi kommentár után hagytam a francba.
És, a rohadt életbe, másnap ugyanez a szitu megismétlődik, csak húszméteres távolságból. Rámrohanás, cisszentés, megállás, gazdi odaér. Ekkor már szóltam a tagnak, hogy kösse pórázra a kutyáját. Pont.

Következtetések:
1. A második alkalommal kicsit szél volt, félrefújta a permetet, de azért a kutya megállt. Minthogy már az ősidőkben tapasztaltam, mit szól a kutya a hajlakkhoz (megáll, nem támad, megzavarja a sprézés), egyértelmű, hogy EGY kutya esetében a gázspré azért elég jó. Megzavarja a dögöt, nem erre számít, és leáll.

2. A situational awareness az kritikus. Mi haszna lett volna, ha rálövök a GP-vel (Record Cop)? Gazdi halálra rémül, esetleg feljelent, értelem nélküli pereskedés egy rohad labi miatt, stb. A labi puszta szeretetből mászott rám, a cisszentés pont elég volt. De nyilvánvaló, hogy, mondjuk, egy - vagy több - agresszív kutya támadás esetén a GP a tuti, még szélben is.

3. Teccik, nem teccik, sajnos, ki kell mondani, hogy igenis van olyan kutyafajta, amitől inkább tartani kell. Az inkább veszélyesebb a pitbull/Staffo (ne is próbálj meggyőzni. Beszéltem tenyésztővel, aki körömszakadtáig védte a fajtát. Nézte volna meg inkább a halálos kutyatámadások listán a fajtaneveket), a német juhász, a roti. Szerintem még a közép-ázsiai juhász meg a kaukázusi is állati kiszámíthatatlan. Bocs, ben77, a kuvaszt is ide sorolom (a komondort nem). A kuvaszt nagyon-nagyon kiszámíthatatlan és veszélyes fajtának tartom. Az ember tiszteletének, felsőbbrendűsége elismerésének csak a szikráját látom benne. Elméletem szerint a mai kuvasz degenerációs tenyésztési folyamat végterméke. De győzz meg, ha nem lenne igazam. Főleg, ha tenyésztő vagy.
NB - a másik véglet, amitől a legkevésbé kell tartani, szerintem a border collie, a golden retriever, és (uszkártenyésztőként mondom) az uszkár. Főleg, ha a kutya egyedül van. Ezekben a fajtákban nagyon kevés van az ember felé irányuló sérülést okozó agresszióból. (Ja, és persze a bichon, stb, meg a térd alatti méretű kutyik. Ezek megrendszabályozásához elég egy összecsavart újság is [A4-es papírlap, hehe :-)].

nem lehetne a 3. Pontos vitát offba átvinni?

1.-hez: kutyára kevésbé jó a CR, mint a pepper.

2, Ha valóban veszélyben lettél volna, a gp pepperrel biztosabb hatást ért volna el.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
peterun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2020.03.21. 20:16

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: peterun »

Sajnos - ha jól értem, mivel válasz ment a posztomra - nem tudom szerkeszteni a 3. pontot. De amúgy - természetesen.

1 - Valóban. Ezzel együtt, ahol élek, inkább ember ellen kell, nem kutya ellen. (Meg KKVE [sűrű káromkodás].)

2 - Visszaolvastam jóóóóó sokat a régi kéken, az új kéket meg kezdettől követem, de összvisz egy-két gázpisztoly vs kutya esetre emlékszem. Talán inkább csak egyre. Gondolom, azért, mert alig történik ilyen GP kutya elleni önvédekezés. Nyilván jobb a GP, ettől függetlenül. Mondjuk, autentikus beszámoló jó lenne.
Avatar
Judge Dredd
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2018.06.06. 11:42

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Judge Dredd »

peterun írta: 2021.10.28. 20:53 Sajnos - ha jól értem, mivel válasz ment a posztomra - nem tudom szerkeszteni a 3. pontot. De amúgy - természetesen.

1 - Valóban. Ezzel együtt, ahol élek, inkább ember ellen kell, nem kutya ellen. (Meg KKVE [sűrű káromkodás].)

2 - Visszaolvastam jóóóóó sokat a régi kéken, az új kéket meg kezdettől követem, de összvisz egy-két gázpisztoly vs kutya esetre emlékszem. Talán inkább csak egyre. Gondolom, azért, mert alig történik ilyen GP kutya elleni önvédekezés. Nyilván jobb a GP, ettől függetlenül. Mondjuk, autentikus beszámoló jó lenne.
Beleszerkeszteni szerintem már nem szükséges, ennyi elfér, de a továbbiakban ha folytatni akarjátok, a kutyázás menjen az OFFba. Amúgy időkorlátos a szerkesztés, lásd szabályzat.
I am the law.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

A "taktikális keringő" sikertelen volt de a traumatikus fegyvereknek köszönhetően sérülésmentesen végződött :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=SLUyv0B7zgQ
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Ha van sapka a fején, az a baj .... :D
chucky írta: 2021.10.29. 15:22 A "taktikális keringő" sikertelen volt de a traumatikus fegyvereknek köszönhetően sérülésmentesen végződött :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=SLUyv0B7zgQ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2021.10.29. 21:11 20211029_210928.jpg20211029_210934.jpg
Fasza! Mivel toltad?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2021.10.29. 21:36 20211029_213524.jpg
20211029_213338.jpg
8-) 8-) 8-)

Lophatom a képet?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2021.10.30. 08:46 8-) 8-) 8-)

Lophatom a képet?
Megtisztelnél vele. :-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

montecarlo írta: 2021.10.29. 18:36 Ha van sapka a fején, az a baj .... :D
Pancserok :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

zora írta: 2021.10.29. 21:11 20211029_210928.jpg20211029_210934.jpg
Tutkó lett :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

zora írta: 2021.10.30. 09:16 Megtisztelnél vele. :-)
Lopótők? ;) :lol:

Grat a kreatív megközelítéséhez. :idea: A legtöbben inverz módon dekorálják a tököt, hagyományosan rálőve. De a kimeneti nyílás sokkal látványosabb.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

Török gyártmányú AK-SA K9 traumatic :roll: 8-)
https://www.youtube.com/watch?v=R-QfVabNZ0c
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Kojak »

chucky írta: 2021.10.31. 14:53 Török gyártmányú AK-SA K9 traumatic :roll: 8-)
https://www.youtube.com/watch?v=R-QfVabNZ0c
Kifejezetten vicces a fordítva felszerelt sátorvas. :)
Nyugi, amint a traumatic itthon is szabadon tartható lesz, vehetünk ilyeneket.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kojak írta: 2021.10.31. 17:27 Kifejezetten vicces a fordítva felszerelt sátorvas. :)
Nyugi, amint a traumatic itthon is szabadon tartható lesz, vehetünk ilyeneket.
Meg ingyen lesz a sör is!😋
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TurboP »

+ Örök élet.
gvass1 írta: 2021.10.31. 18:04 Meg ingyen lesz a sör is!😋
"..."
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Egy kis szánkón húzást kérek:

Nézegetem ezt a képet, meg néztem már másikat is, de sehogy nem áll össze a fejemben, hogyan működik a külön PAK + külön gumilövedék egy ilyen fegyverben? Láthatóan a tárban csak a startpatronok vannak. Hová kerülnek a gumigolyók, azt hogyan kell betölteni?

http://www.kaliberinfo.hu/wp-content/up ... 00x221.jpg
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

AndyA írta: 2021.11.02. 11:24 Egy kis szánkón húzást kérek:

Nézegetem ezt a képet, meg néztem már másikat is, de sehogy nem áll össze a fejemben, hogyan működik a külön PAK + külön gumilövedék egy ilyen fegyverben? Láthatóan a tárban csak a startpatronok vannak. Hová kerülnek a gumigolyók, azt hogyan kell betölteni?

http://www.kaliberinfo.hu/wp-content/up ... 00x221.jpg
Egybeszerelt. Itt nem működik a külön töltény külön lövedék. Itthon nem legál.
A gumilövedék bele van ültetve a hüvelybe, a fekete folt amit látsz a betárazott töltényeken az nem lezáró kupak, hanem a gumilövedék.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

HCZoli írta: 2021.11.02. 11:37 Egybeszerelt. Itt nem működik a külön töltény külön lövedék. Itthon nem legál.
A gumilövedék bele van ültetve a hüvelybe, a fekete folt amit látsz a betárazott töltényeken az nem lezáró kupak, hanem a gumilövedék.
Köszi!

Így logikus is. Csak ezen a képen is ott van a patron és mellette pár gumigolyó. Azért gondoltam, hogy van valami okosság, mint a revolvereknél, hogy külön kell betölteni egyiket is, másikat is, és egyszerre adagolja.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2021.11.02. 11:46 Köszi!

Így logikus is. Csak ezen a képen is ott van a patron és mellette pár gumigolyó. Azért gondoltam, hogy van valami okosság, mint a revolvereknél, hogy külön kell betölteni egyiket is, másikat is, és egyszerre adagolja.
Kivették belőle a reklámfotó kedvéért.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Röhm RG59DD & RG89S

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2021.10.28. 14:30 Igen, mindkettőt csak én gyártattam 2004 után, 2010-zel (Röhm felvásárlás) mindkettő megszűnt.

RG89s létezett korábban is, exportra, de amikor én feltámasztattam, akkor már sok éve nem volt.
Köszönöm szépen a választ.

Apropó.
Most elgondolkodtam, vajon más országokban milyen jópofa érdekességeket találtak ki az importőrök? (Igen, full acél és full stainless + PTB-s Alfa Steel Cop és ZVI Night Hawk gáz-riasztó fegyverek, Alfa .357 elöltöltő revolver: ezekről tudok.)

Az Alfa G0X0-sorozat, ML040 és ML041, M020 nem szerepel a gyártó honlapján. Azt tudom, hogy ezeknek a típusoknak a születésénél szintén magyar importőrként bábáskodtál.
Most, hogy a PTB-szám nem kötelező a németeknél, talán - de nem lepne meg, ha tévednék és mégsem - ott is eladható az Alfa G0X0.
Az Alfa ML040 és ML041 Lengyelországban is eladható. Legalábbis rémlik, hogy a Keserű K56 és Ekol Viper 550 startpatronos muzeálisokat főleg oda gyártották.
Tudtommal az EU tekintélyes részén a gáz-riasztó fegyver az első számú "b@$zogatásmentes" polgári önvédelmi eszköz, tehát a nagy gázpatron-mizéria (előbb paprikatöltény nem volt évekig, most CS-töltény nincs) nem csak minket érint.
Milyen oka van, hogy ezek a típusok csak Magyarországon elérhetők?

Az Alfa .357 elöltöltő revolver és a Steel Cop sem szerepel a honlapjukon: simán nem értem, hogy milyen üzletpolitikai megfontolás áll a saját termékek elrejtése mögött. Ez valami jogi csűrcsavar, hogy az adott országbeli importőr szellemi terméke vagy valami ilyesmi?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Röhm RG59DD & RG89S

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2021.11.02. 14:15 Köszönöm szépen a választ.

Apropó.
Most elgondolkodtam, vajon más országokban milyen jópofa érdekességeket találtak ki az importőrök? (Igen, full acél és full stainless + PTB-s Alfa Steel Cop és ZVI Night Hawk gáz-riasztó fegyverek, Alfa .357 elöltöltő revolver: ezekről tudok.)

Az Alfa G0X0-sorozat, ML040 és ML041, M020 nem szerepel a gyártó honlapján. Azt tudom, hogy ezeknek a típusoknak a születésénél szintén magyar importőrként bábáskodtál.
Most, hogy a PTB-szám nem kötelező a németeknél, talán - de nem lepne meg, ha tévednék és mégsem - ott is eladható az Alfa G0X0.
Az Alfa ML040 és ML041 Lengyelországban is eladható. Legalábbis rémlik, hogy a Keserű K56 és Ekol Viper 550 startpatronos muzeálisokat főleg oda gyártották.
Tudtommal az EU tekintélyes részén a gáz-riasztó fegyver az első számú "b@$zogatásmentes" polgári önvédelmi eszköz, tehát a nagy gázpatron-mizéria (előbb paprikatöltény nem volt évekig, most CS-töltény nincs) nem csak minket érint.
Milyen oka van, hogy ezek a típusok csak Magyarországon elérhetők?

Az Alfa .357 elöltöltő revolver és a Steel Cop sem szerepel a honlapjukon: simán nem értem, hogy milyen üzletpolitikai megfontolás áll a saját termékek elrejtése mögött. Ez valami jogi csűrcsavar, hogy az adott országbeli importőr szellemi terméke vagy valami ilyesmi?
Húúú, itt most túl sok a kérdés.

1. a német PTB annyiban szűnt meg, hogy ELISMERIK AZ EU-DIREKTÍVÁNAK MEGFELELŐ gáz-riasztókat egyenértékűnek (hiszen technikailag 90%-ban fedik egymást). Nyilvánvalóan ennek NEM felel meg a G0X0 sorozat, ezért lesz betiltva a szabad forgalmazásuk 2023.01.01.-gyel, mint a többi gázgumisnak.

2. számos gyártóval az exportőreik adott ország jogának, joghézagainak megfelelő termékeket gyártatnak, de ezek mivel jellemzően máshol nem nagyon adhatóak el, vagy megállapodás van a gyártást/engedélyezést finanszírozóval/szellemi termék tulajdonosával, NEM kerülnek fel a gyártó honlapjára.

Számtalan ilyen van, lásd szerelt lőszeres gumis Taurusok, .380 ACP kaliberű Glockok (nem a G42), 9x21 mm-es bármi (Italy-only), nem csak a szabadon tartható mezőnyben.

3. ha nincsenek is a 2. pontban körülírt dolgok, akkor is úgy ítélhetik meg, hogy a világ piacának 99%-ában érdektelen az adott termék.
(Mindazonáltal a gyártói honlapok frissesége gyakran amúgy is a megaLOL kategória.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Röhm RG59DD & RG89S

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Köszönöm a választ.
gvass1 írta: 2021.11.02. 14:23 Húúú, itt most túl sok a kérdés.
Az egyetlen dolog, amiből nálam sosincs hiány. :)
gvass1 írta: 2021.11.02. 14:23 1. a német PTB annyiban szűnt meg, hogy ELISMERIK AZ EU-DIREKTÍVÁNAK MEGFELELŐ gáz-riasztókat egyenértékűnek (hiszen technikailag 90%-ban fedik egymást). Nyilvánvalóan ennek NEM felel meg a G0X0 sorozat, ezért lesz betiltva a szabad forgalmazásuk 2023.01.01.-gyel, mint a többi gázgumisnak.
Tényleg tévedtem.
gvass1 írta: 2021.11.02. 14:23 2. számos gyártóval az exportőreik adott ország jogának, joghézagainak megfelelő termékeket gyártatnak, de ezek mivel jellemzően máshol nem nagyon adhatóak el, vagy megállapodás van a gyártást/engedélyezést finanszírozóval/szellemi termék tulajdonosával, NEM kerülnek fel a gyártó honlapjára.

Számtalan ilyen van, lásd szerelt lőszeres gumis Taurusok, .380 ACP kaliberű Glockok (nem a G42), 9x21 mm-es bármi (Italy-only), nem csak a szabadon tartható mezőnyben.
Sejtettem, hogy az üzleti világ boszorkánykonyhájában rejtőzik a válasz.
gvass1 írta: 2021.11.02. 14:23 megállapodás van a gyártást/engedélyezést finanszírozóval/szellemi termék tulajdonosával, NEM kerülnek fel a gyártó honlapjára.
Ezt hogyan kell elképzelnem?
→ A gyártónak nyilván az az érdeke, hogy a lehető legnagyobb piacon teríthesse a termékeit, kvázi ne tiltsák ki máshonnan.
→ "Figyeljetek, bergengóc importőrként és márkaképviselőként finanszírozom az engedélyezést és nem kérek pénzt a szellemi tulajdonért, de Óperenciába vagy máshova nem exportálhatjátok, mert a konkurencia behozza onnan, én pedig futhatok a pénzem után."
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

Kojak írta: 2021.10.31. 17:27 Kifejezetten vicces a fordítva felszerelt sátorvas. :)
Nyugi, amint a traumatic itthon is szabadon tartható lesz, vehetünk ilyeneket.
Új megközelítésből..... :lol:
Van belőle "riasztó" változat is de annak nem sok értelme van.
Nem tartana semeddig engedélyre adni.Nem viselési hanem tartási felirat lenne a kártyán :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Röhm RG59DD & RG89S

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2021.11.02. 15:10 Köszönöm a választ.



Az egyetlen dolog, amiből nálam sosincs hiány. :)



Tényleg tévedtem.



Sejtettem, hogy az üzleti világ boszorkánykonyhájában rejtőzik a válasz.



Ezt hogyan kell elképzelnem?
→ A gyártónak nyilván az az érdeke, hogy a lehető legnagyobb piacon teríthesse a termékeit, kvázi ne tiltsák ki máshonnan.
→ "Figyeljetek, bergengóc importőrként és márkaképviselőként finanszírozom az engedélyezést és nem kérek pénzt a szellemi tulajdonért, de Óperenciába vagy máshova nem exportálhatjátok, mert a konkurencia behozza onnan, én pedig futhatok a pénzem után."

Igen, például így.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Röhm RG59DD & RG89S

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Poresz írta: 2021.11.02. 14:15
Most elgondolkodtam, vajon más országokban milyen jópofa érdekességeket találtak ki az importőrök? (Igen, full acél és full stainless + PTB-s Alfa Steel Cop és ZVI Night Hawk gáz-riasztó fegyverek, Alfa .357 elöltöltő revolver: ezekről tudok.)
ZVI Night Hawkot hozattam be, baba kis jószág. Jó lenne szerelt gumisban. ;-)
Steel Eagle_dark.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Röhm RG59DD & RG89S

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2021.11.02. 15:57 ZVI Night Hawkot hozattam be, baba kis jószág. Jó lenne szerelt gumisban. ;-)
Steel Eagle_dark.jpg
Mennyi Forintot kell mostanság ezért lerakni a legvégén?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Röhm RG59DD & RG89S

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2021.11.02. 15:59 Mennyi Forintot kell mostanság ezért lerakni a legvégén?
https://www.russ-guns-de.net/en/steel-e ... firing-gun

Már 799 euró, de nincsen készleten a németországi importőrnél.

(Az úgy 300 ezer Ft)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Röhm RG59DD & RG89S

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2021.11.02. 16:01 https://www.russ-guns-de.net/en/steel-e ... firing-gun

Már 799 euró, de nincsen készleten a németországi importőrnél.

(Az úgy 300 ezer Ft)
Oof...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Röhm RG59DD & RG89S

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2021.11.02. 16:01 https://www.russ-guns-de.net/en/steel-e ... firing-gun

Már 799 euró, de nincsen készleten a németországi importőrnél.

(Az úgy 300 ezer Ft)
De ott van alatta hogy "On demand", ha valaki vásárolni szeretne akkor szerintem megrendelik neki a gyártótól.
Amúgy nem keveset ment felfelé az ára, megnéztem ugyanezt a linket az internet wayback machine-en, és 2020 aug 8-án még 599 EUR volt.
Most meg kétszázzal több.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Röhm RG59DD & RG89S

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TotoHU írta: 2021.11.02. 16:48 De ott van alatta hogy "On demand", ha valaki vásárolni szeretne akkor szerintem megrendelik neki a gyártótól.
Amúgy nem keveset ment felfelé az ára, megnéztem ugyanezt a linket az internet wayback machine-en, és 2020 aug 8-án még 599 EUR volt.
Most meg kétszázzal több.
Hja, minden q. drága lett. :-(
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

Egyszer valaki említette a régi fórumon,hogy sokáig volt betárazva a 12-es Kaucsuk gumi a revolverébe és úgy tűnt mintha megkeményedett volna a gumi.
Van egy pár százas tartalék 12-es készletem itthon "kb 4 éves" és mióta használom azt vettem észre,hogy szorul a gumitöltőben.Először a töltőre gyanakodtam és felpolíroztam de úgy is szorul és csak kettőt tudok egyszerre tölteni pedig a hármat simán vitte.Kézzel nyomkodva is keménynek tűnik.
Régen is lőttem gyenge szar patronokkal de sosem szorult még be a csőbe.Most meg 2x is előfordult.Ráadásul elkezdtek kilazulni a G030 csőrögzítő csapok.Most vagy beképzelem és csak minden összejött egymás után vagy tényleg idővel megkeményedik a gumi?
Ja és még valami.Régebben simán újra lehetett tölteni akár 3x is a 12-es gumit ha nem sérült meg becsapódáskor.
Most viszont az akasztó elsőre annyira bevágja,hogy 1x használatos csak.Talán ez is azt mutatja,hogy megkeményedett és nem tud szépen átcsúszni az akasztó alatt. :roll: :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

chucky írta: 2021.11.02. 17:21 Egyszer valaki említette a régi fórumon,hogy sokáig volt betárazva a 12-es Kaucsuk gumi a revolverébe és úgy tűnt mintha megkeményedett volna a gumi.
Van egy pár százas tartalék 12-es készletem itthon "kb 4 éves" és mióta használom azt vettem észre,hogy szorul a gumitöltőben.Először a töltőre gyanakodtam és felpolíroztam de úgy is szorul és csak kettőt tudok egyszerre tölteni pedig a hármat simán vitte.Kézzel nyomkodva is keménynek tűnik.
Régen is lőttem gyenge szar patronokkal de sosem szorult még be a csőbe.Most meg 2x is előfordult.Ráadásul elkezdtek kilazulni a G030 csőrögzítő csapok.Most vagy beképzelem és csak minden összejött egymás után vagy tényleg idővel megkeményedik a gumi?
Ja és még valami.Régebben simán újra lehetett tölteni akár 3x is a 12-es gumit ha nem sérült meg becsapódáskor.
Most viszont az akasztó elsőre annyira bevágja,hogy 1x használatos csak.Talán ez is azt mutatja,hogy megkeményedett és nem tud szépen átcsúszni az akasztó alatt. :roll: :roll:
Napfény, vagy hőhatás érte? Szilikonba áztatva tárolás nem segít ezen? Vagy pont az ront?...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Szerintem a gumi ahogy öregszik, úgy keményedik, és rideggé válik.

Szilikongumiból kellene a gumilövedéket is csinálni. :-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Röhm RG59DD & RG89S

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2021.11.02. 16:48 De ott van alatta hogy "On demand", ha valaki vásárolni szeretne akkor szerintem megrendelik neki a gyártótól.
Jaj, ez nem úgy megy, hogy kereskedőként rendelsz 1-2 darabot a gyártótól. Nyilván.
Hiszen ez nincs készleten a gyártónál sem, ebből csak ennek a cégnek gyártanak egy-egy szériát.

Hanem kereskedőként megnézed mennyire van mondjuk előrendelés, és ha elegendő összegyűlt, akkor legyártatod.

Az ilyen limited, csak egy piacos szaroknak ez is a nagy hátránya, hogy gigantikus az előre finanszírozási igényük.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

chucky írta: 2021.11.02. 17:21 Egyszer valaki említette a régi fórumon,hogy sokáig volt betárazva a 12-es Kaucsuk gumi a revolverébe és úgy tűnt mintha megkeményedett volna a gumi.
Van egy pár százas tartalék 12-es készletem itthon "kb 4 éves" és mióta használom azt vettem észre,hogy szorul a gumitöltőben.Először a töltőre gyanakodtam és felpolíroztam de úgy is szorul és csak kettőt tudok egyszerre tölteni pedig a hármat simán vitte.Kézzel nyomkodva is keménynek tűnik.
Régen is lőttem gyenge szar patronokkal de sosem szorult még be a csőbe.Most meg 2x is előfordult.Ráadásul elkezdtek kilazulni a G030 csőrögzítő csapok.Most vagy beképzelem és csak minden összejött egymás után vagy tényleg idővel megkeményedik a gumi?
Ja és még valami.Régebben simán újra lehetett tölteni akár 3x is a 12-es gumit ha nem sérült meg becsapódáskor.
Most viszont az akasztó elsőre annyira bevágja,hogy 1x használatos csak.Talán ez is azt mutatja,hogy megkeményedett és nem tud szépen átcsúszni az akasztó alatt. :roll: :roll:
Én voltam, az itteni fórumon említettem. A G030-ba volt évekig betárazva a 12mm-s gumimaci (3 vagy 4 évig is tán), és az ellövésük után vettem észre hogy a tartalékban maradt 20-30 darab gumi is olyan kemény, hogy nem lehet betölteni őket.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

chucky írta: 2021.11.02. 17:21 Egyszer valaki említette a régi fórumon,hogy sokáig volt betárazva a 12-es Kaucsuk gumi a revolverébe és úgy tűnt mintha megkeményedett volna a gumi.
Van egy pár százas tartalék 12-es készletem itthon "kb 4 éves" és mióta használom azt vettem észre,hogy szorul a gumitöltőben.Először a töltőre gyanakodtam és felpolíroztam de úgy is szorul és csak kettőt tudok egyszerre tölteni pedig a hármat simán vitte.Kézzel nyomkodva is keménynek tűnik.
Régen is lőttem gyenge szar patronokkal de sosem szorult még be a csőbe.Most meg 2x is előfordult.Ráadásul elkezdtek kilazulni a G030 csőrögzítő csapok.Most vagy beképzelem és csak minden összejött egymás után vagy tényleg idővel megkeményedik a gumi?
Ja és még valami.Régebben simán újra lehetett tölteni akár 3x is a 12-es gumit ha nem sérült meg becsapódáskor.
Most viszont az akasztó elsőre annyira bevágja,hogy 1x használatos csak.Talán ez is azt mutatja,hogy megkeményedett és nem tud szépen átcsúszni az akasztó alatt. :roll: :roll:
Volt valami olyan, hogy nem mindig ugyanolyan alapanyagból készítik a lövedéket nem? Valaki mintha azt írta volna, hogy téli és nyárigumi szezonban eltérő lehet. Aztán lehet hogy ez hülyeség.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Poresz »

zora írta: 2021.11.02. 18:05 Volt valami olyan, hogy nem mindig ugyanolyan alapanyagból készítik a lövedéket nem? Valaki mintha azt írta volna, hogy téli és nyárigumi szezonban eltérő lehet. Aztán lehet hogy ez hülyeség.
Sajnos nem látunk bele az anyagba, ez a gyártó titka.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Én írtam, már ezen a fórumon pár hónapja.

Vettem a családban valakinek Pitbull 19-M-et, töltőt, megörültem, hogy találtam otthon 50-60 gumit, gondoltam jól letesztelem.
20 után abbahagytam, szétgyikálta a tenyerem, ahogy nyomtam azt a kisfejű töltőt, kínszenvedés volt. Nem túlzok.

Szekrényben, sötétben, szárazon voltak a gumik, kaucsuk profi.

Ha ez jellemő is lenne esetleg a kaucsuk profira - amit nem állítok egy eset alapján - nekem nem hátrány, mert rendszeresen lövök, fogy a gumi rendesen. Ez kivételes eset volt, fegyvert eladtam régen, a gumi megmaradt.
chucky írta: 2021.11.02. 17:21 Egyszer valaki említette a régi fórumon,hogy sokáig volt betárazva a 12-es Kaucsuk gumi a revolverébe és úgy tűnt mintha megkeményedett volna a gumi.
Van egy pár százas tartalék 12-es készletem itthon "kb 4 éves" és mióta használom azt vettem észre,hogy szorul a gumitöltőben.Először a töltőre gyanakodtam és felpolíroztam de úgy is szorul és csak kettőt tudok egyszerre tölteni pedig a hármat simán vitte.Kézzel nyomkodva is keménynek tűnik.
Régen is lőttem gyenge szar patronokkal de sosem szorult még be a csőbe.Most meg 2x is előfordult.Ráadásul elkezdtek kilazulni a G030 csőrögzítő csapok.Most vagy beképzelem és csak minden összejött egymás után vagy tényleg idővel megkeményedik a gumi?
Ja és még valami.Régebben simán újra lehetett tölteni akár 3x is a 12-es gumit ha nem sérült meg becsapódáskor.
Most viszont az akasztó elsőre annyira bevágja,hogy 1x használatos csak.Talán ez is azt mutatja,hogy megkeményedett és nem tud szépen átcsúszni az akasztó alatt. :roll: :roll:
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

montecarlo írta: 2021.11.02. 20:34 Én írtam, már ezen a fórumon pár hónapja.

Vettem a családban valakinek Pitbull 19-M-et, töltőt, megörültem, hogy találtam otthon 50-60 gumit, gondoltam jól letesztelem.
20 után abbahagytam, szétgyikálta a tenyerem, ahogy nyomtam azt a kisfejű töltőt, kínszenvedés volt. Nem túlzok.

Szekrényben, sötétben, szárazon voltak a gumik, kaucsuk profi.
Zsíroztad a gumit töltéskor?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Ne viccelődjünk kérem :)
WildBear23 írta: 2021.11.02. 20:37 Zsíroztad a gumit töltéskor?
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

zora írta: 2021.11.02. 18:05 Volt valami olyan, hogy nem mindig ugyanolyan alapanyagból készítik a lövedéket nem? Valaki mintha azt írta volna, hogy téli és nyárigumi szezonban eltérő lehet. Aztán lehet hogy ez hülyeség.
Az előfordulhat :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

TotoHU írta: 2021.11.02. 17:56 Én voltam, az itteni fórumon említettem. A G030-ba volt évekig betárazva a 12mm-s gumimaci (3 vagy 4 évig is tán), és az ellövésük után vettem észre hogy a tartalékban maradt 20-30 darab gumi is olyan kemény, hogy nem lehet betölteni őket.
Jaja :shock:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

WildBear23 írta: 2021.11.02. 20:37 Zsíroztad a gumit töltéskor?
Nekem még a töltőbe is beszorultak a gumik és alig tudtam kiszedni.Még a pöcsöm is szilikonos volt már :evil: :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

montecarlo írta: 2021.11.02. 20:34 Én írtam, már ezen a fórumon pár hónapja.

Vettem a családban valakinek Pitbull 19-M-et, töltőt, megörültem, hogy találtam otthon 50-60 gumit, gondoltam jól letesztelem.
20 után abbahagytam, szétgyikálta a tenyerem, ahogy nyomtam azt a kisfejű töltőt, kínszenvedés volt. Nem túlzok.

Szekrényben, sötétben, szárazon voltak a gumik, kaucsuk profi.

Ha ez jellemő is lenne esetleg a kaucsuk profira - amit nem állítok egy eset alapján - nekem nem hátrány, mert rendszeresen lövök, fogy a gumi rendesen. Ez kivételes eset volt, fegyvert eladtam régen, a gumi megmaradt.
Múltkor egy nagy zacskó 15-ös gumit találtam a szekrényben lecsúszva a polcról :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Shunteros
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2021.09.25. 11:18
Tartózkodási hely: Gyál

Re: Röhm RG59DD & RG89S

Hozzászólás Szerző: Shunteros »

WildBear23 írta: 2021.11.02. 15:57 ZVI Night Hawkot hozattam be, baba kis jószág. Jó lenne szerelt gumisban. ;-)
Steel Eagle_dark.jpg
Hogyanb és mennyiért?
Érdekelne a dolog.
A válasz jöhet privátban is, ha méltónak találod.
Avatar
Shunteros
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2021.09.25. 11:18
Tartózkodási hely: Gyál

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Shunteros »

chucky írta: 2021.11.02. 21:03 Az előfordulhat :roll:
A nyári gumi jobban csúszik, vagy nem? :lol:
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Röhm RG59DD & RG89S

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Shunteros írta: 2021.11.03. 08:04 Hogyanb és mennyiért?
Érdekelne a dolog.
A válasz jöhet privátban is, ha méltónak találod.
Szia!
Az egyik német forgalmazótól. Le-leveleztem vele, utaltam, küldték. Bevittem az MKH-ba szemlézni, megkapta a kartyát. Már nem emlékszem a pontos összegre, de drága volt akkor is.
Nagyon precíz kidolgozású fegyver, állítólag nagyon megbízható is - én nem lőttem vele nem tudom.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Shunteros
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2021.09.25. 11:18
Tartózkodási hely: Gyál

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Shunteros »

Shunteros írta: 2021.11.03. 08:09 A nyári gumi jobban csúszik, vagy nem? :lol:
Viccet félretéve.
Lehet, hogy rosszul csinálom, de mióta rátaláltam a fórumra és érdekeltté váltam a gumis fegyverek világában, azóta, ahogy megveszem a fegyvert és a hozzá illő muníciót, rögtön beöntöm a lövedékeket egy tégelybe és elárasztom szilikon zsírral. Kicsit macerásabb a töltése, némileg összetrugyizza magát az ember, de holt lazán megy minden töltés. Persze nálam még nincsenek évekig dekkoltatott lövedékek, sem patronok és a fegyverek sem túl régiek.Nomeg a gyakorlás sem várat magára sokat, ha kedvem szottyan hozzá. Kimegyek a területre és senki nem foglalkozik vele, hogy mit, hogyan gyakorlok.
Avatar
Shunteros
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2021.09.25. 11:18
Tartózkodási hely: Gyál

Re: Röhm RG59DD & RG89S

Hozzászólás Szerző: Shunteros »

WildBear23 írta: 2021.11.03. 08:15 Szia!
Az egyik német forgalmazótól. Le-leveleztem vele, utaltam, küldték. Bevittem az MKH-ba szemlézni, megkapta a kartyát. Már nem emlékszem a pontos összegre, de drága volt akkor is.
Nagyon precíz kidolgozású fegyver, állítólag nagyon megbízható is - én nem lőttem vele nem tudom.
Köszönöm a korrekt választ!
Olvasgatásaim alapján elkezdett érdekelni egy ilyen zsebpisztoly pusztán önvédelemre, de nem találtam beszerzési forrást. Hiába a gugli a barátom. Megörülve a hozzászólásodnak, gondoltam közelebb kerülhetek egy ilyen beszerzéséhez úgy, hogy nem beszélek kommunikációs szinten idegen nyelveket.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2021.11.02. 17:29 Napfény, vagy hőhatás érte? Szilikonba áztatva tárolás nem segít ezen? Vagy pont az ront?...
A szilikon nem csinál semmit a gumival, egyedül kiszáradni nem hagyja, ha előre beáztattad. Utólag már mindegy neki. Utólag glicerinnel lehet próbálkozni, ami reakcióba lép a gumival és felpuhítja, de ennek lehet olyan kellemetlen mellékhatása, hogy meg is dagad tőle.

WD40 és általában bármilyen szénhidrogénszármazék megintcsak nem javasolt, mert attól is dagad a gumi.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Röhm RG59DD & RG89S

Hozzászólás Szerző: Poresz »

WildBear23 írta: 2021.11.03. 08:15 Nagyon precíz kidolgozású fegyver, állítólag nagyon megbízható is - én nem lőttem vele nem tudom.
Emlékeim szerint a régi kéken Martin Riggs-féle Nagy Öntöltő Gázpisztoly Megbízhatósági Tesztet a ZVI Night Hawk nyerte: jegyzőkönyv készült, többen jól tippeltek az aranyérmesre.
(Persze ha selejt a töltény, akkor annak is annyi. Meg azóta megtanultunk, hogy a csapantyúkiszakadásos selejtet a revolverek sem emésztik meg. Plusz a minta az típusonként egy darab volt.)
Te jó ég, tíz-tizenöt éve 70 ezer forintért lehetett kapni ilyen minőséget.

Meg 40-50 ezer forintért…
gvass1 írta: 2021.10.21. 20:19 Akkor, az 1990-es évek végén még jók voltak, aztán elkurvultak.

Az áruk ma már elszállt.
Mex írta: 2021.10.21. 21:17 Véleményem szerint ez a fegyver egy alkatrész kivételével megegyezik egy éles fegyverrel. Az összes alkatrésze acél, sehol nincs benne spiáter. Az eltérő alkatrész a cső. Azt gyárilag gáz-riasztó fegyverhez készült.
WildBear23 írta: 2021.10.21. 21:18 Hát őszintén: nosztalgia. ;)
Vannak FÉG fegyvereim, GR konverziók meg CO2 konverzió, de a 48M egyedül ami jó minőség, meg az R78 ami inventív.
Egyébként szerintem másodvonalbeli cuccok.
Olcsók voltak, itthoni gyártás, ismertek, ezért a nosztalgia.
A régebbi GRP-k talán még minőségibbek voltak.
bel írta: 2021.10.22. 12:02 Szia,

Hat, szerintem eles fegyverkent teljesen igaz, hogy masodvonalbeli (esetleg harmadvonalbeli) volt a PA-63 (a 60-as evekben), de a GRP egyszeruen azert nem, mert egy gaz-riaszto fegyvertol messze kevesebbet varnak el ez emberek, azok kozott boven csucskategoria. Sot, szerintem ez a szint meg most, vagyis kb 30 evvel kesobb is boven az elso vonalnak szamit.

Mondjuk abban sosem talaltam logikat, hogy eles fegyver konnyu aluminium, a GR fegyver meg eros acelbol keszult. -:)

Bel
…FÉG teljesen acél, a cső kivételével az élessel megegyező gáz-riasztó pisztolyokat. A leghalványabb elképzelésem sincs, hogyan bírták nullszaldósra kigazdálkodni a gyártást.
(Ennyire csak nem drága a minőségbiztosítás. Habár ez a tapasztaltabbak által emlegetett hullámzó megbízhatóságot is megmagyarázná.)
Hacsak nem az éles változatokkal 90+%-ban megegyező alkatrészek és a gyártáshoz szükséges gépek, készülékek, szerszámok a magyarázat. Esetleg az éleshez készült javítható selejt ment a gáz-riasztóhoz (kisebb nyomás: "Annak még jó lesz!")? → Mennyibe került egy éles AP(K)9 és egy gáz-riasztó GRP9?
Vagy nagyon fogalmam sincs a 2005-2008 körüli nettó bérekről.
bel írta: 2021.10.22. 12:02 Mondjuk abban sosem talaltam logikat, hogy eles fegyver konnyu aluminium, a GR fegyver meg eros acelbol keszult. -:)
Tippjeim:
- mert az éles a hivatásosak kezébe került, akiknek annyira elege volt abból, hogy húzza az oldalukat, hogy legszívesebben a páncélszekrényben hagyták volna. Aki pedig végigküzdötte az utat a barna könyvig, az már elég elhivatott, hogy a nehezebb fegyvert is hordja. (Ezt csak félig komolyan írtam. De félig komoly.)
- lehet tudni melyik típus mikor futott ki a gyártásból? Mikor készült az utolsó sorozat PA-63 és R78? Mikortól kért csak P9RC-t a rendőrség és a honvédség? Mikortól gyártottak gáz-riasztó fegyvereket? (Tudtommal '90-es évek elejétől.) Mikortól gyártottak csak acéltokos éles pisztolyokat? → Pár évtized alatt rájöhettek, hogy az alumíniumötvözet tok nem túl tartós éles fegyverhez. Lehet megvárták amíg elfogy az alapanyag és a szerszám, és nem gyártottak többet.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Poresz 2021.11.03. 09:55-kor.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Röhm RG59DD & RG89S

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Poresz írta: 2021.11.03. 09:45
…FÉG teljesen acél, a cső kivételével az élessel megegyező gáz-riasztó pisztolyokat. A leghalványabb elképzelésem sincs, hogyan bírták nullszaldósra kigazdálkodni a gyártást.
(Ennyire csak nem drága a minőségbiztosítás. Habár ez a tapasztaltabbak által emlegetett hullámzó megbízhatóságot is megmagyarázná.)
Nekem GRE-m volt anno, de csak egy-két hónapig. Totálisan megbízhatatlan volt, kb mindennel akadt. Riasztóval, gázzal, mindenhogyan.

Egyébként meg Riggs/Senki is eltűnt teljesen, remélem nem végleg. Én csíptem a tesztjeit olvasni, még a sokak által kritizált plasztikus hasonlatait is. (Ondógyurma, és társai :D )
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Röhm RG59DD & RG89S

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2021.11.03. 09:45 Emlékeim szerint a régi kéken Martin Riggs-féle Nagy Öntöltő Gázpisztoly Megbízhatósági Tesztet a ZVI Night Hawk nyerte: jegyzőkönyv készült, többen jól tippeltek az aranyérmesre.
(Persze ha selejt a töltény, akkor annak is annyi. Meg azóta megtanultunk, hogy a csapantyúkiszakadásos selejtet a revolverek sem emésztik meg. Plusz a minta az típusonként egy darab volt.)
Te jó ég, tíz-tizenöt éve 70 ezer forintért lehetett kapni ilyen minőséget.

Meg 40-50 ezer forintért…




…FÉG teljesen acél, a cső kivételével az élessel megegyező gáz-riasztó pisztolyokat. A leghalványabb elképzelésem sincs, hogyan bírták nullszaldósra kigazdálkodni a gyártást.
(Ennyire csak nem drága a minőségbiztosítás. Habár ez a tapasztaltabbak által emlegetett hullámzó megbízhatóságot is megmagyarázná.)
Hacsak nem az éles változatokkal 90+%-ban megegyező alkatrészek és a gyártáshoz szükséges gépek, készülékek, szerszámok a magyarázat. Esetleg az éleshez készült javítható selejt ment a gáz-riasztóhoz (kisebb nyomás: "Annak még jó lesz!")? → Mennyibe került egy éles AP(K)9 és egy gáz-riasztó GRP9?
Vagy nagyon fogalmam sincs a 2005-2008 körüli nettó bérekről.



Tippjeim:
- mert az éles a hivatásosak kezébe került, akiknek annyira elege volt abból, hogy húzza az oldalukat, hogy legszívesebben a páncélszekrényben hagyták volna. Aki pedig végigküzdötte az utat a barna könyvig, az már elég elhivatott, hogy a nehezebb fegyvert is hordja. (Ezt csak félig komolyan írtam. De félig komoly.)
- lehet tudni melyik típus mikor futott ki a gyártásból? Mikor készült az utolsó sorozat PA-63 és R78? Mikortól kért csak P9RC-t a rendőrség és a honvédség? Mikortól gyártottak gáz-riasztó fegyvereket? (Tudtommal '90-es évek elejétől.) Mikortól gyártottak csak acéltokos éles pisztolyokat? → Pár évtized alatt rájöhettek, hogy az alumíniumötvözet tok nem túl tartós éles fegyverhez. Lehet megvárták amíg elfogy az alapanyag és a szerszám, és nem gyártottak többet.
IMHO nem jó ez a tizmillió kérdés és idézet 1 hsz-ben, mert megválaszolhgatatlan, szétesik stb.

1. 75 ezerért hoztuk be a ZVI NH-t anno kb. 15 évvel ezelőtt. Amikor rá 1-2 évre 120e környékére emelkedett volna a kisker ár, akkor felhagytunk vele.

Most 300e+ lenne. LOL

2. FÉG: ugye azt látjuk, hogy nem véletlenül mentek csődbe?:-) (Termékszerkezet, gyártási technológiák, minőségbiztosítás, marketing: mind megragadtak valamikor az 1960-70-es évek szintjén.)

Amúgy a GRP a 90-es években (barnakönyvre) bőven a német modellek drágább példányai körüli, feletti áron került forgalomba, és 2004 után is már bőven drágább volt, mint egy HW88SA.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Röhm RG59DD & RG89S

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Poresz írta: 2021.11.03. 09:45 Emlékeim szerint a régi kéken Martin Riggs-féle Nagy Öntöltő Gázpisztoly Megbízhatósági Tesztet a ZVI Night Hawk nyerte: jegyzőkönyv készült, többen jól tippeltek az aranyérmesre.
Igen.
Szerintem a ZVI Night Hawk (Steel Eagle) megbízhatóságának egyik oka volt a precíz gyártás, a másik hogy felül nyitott volt a szán, azaz hogy nem csak egy kis hüvelykivető-nyíláson kellett kitalálnia a töltényhüvelynek. :)
Poresz írta: 2021.11.03. 09:45 …FÉG teljesen acél, a cső kivételével az élessel megegyező gáz-riasztó pisztolyokat. A leghalványabb elképzelésem sincs, hogyan bírták nullszaldósra kigazdálkodni a gyártást.
Darabszám: nagy volumenben gyártották az éles változatokat, nem volt jelentős plusz költség pár száz darabot másmilyen csővel ellátni.
Poresz írta: 2021.11.03. 09:45 Ennyire csak nem drága a minőségbiztosítás.
Hát, szerintem pénz mellett a hozzáállás kérdése is.
PONTOSAN mint az MKH-ban, mint amikor a vizsgálati jel beütéséhez befogták a satuba a GP-t, az eszükbe sem jutott, hogy a satu nyomot hagy a felületen. "Jóvanazúgy".
A FÉG meg szoci vállalat volt. Plusz a sokkal nagyobb volumenben gyártott éles fegyverek mellett a GP csak játékszer volt.

A minőségbiztosításhoz az is kellett volna, hogy egy hozzáértő leadjon mindegyik fegyverrel pár tucat lövést, aztán a problémáknak felismerje a forrását, és nekiálljon reszelgetni.
Ehhez idő, és szakképzett ember kell.

Anno a BME-n a "Kézilőfegyverek tervezése és gyártása" kurzuson mondta a szaki (már nem emlékszem, hogy FÉG-es, vagy hivatásos katona volt), hogy a "civileknek" (önvédelmi) nem kell pontos fegyver, elég ha előrefelé megy ki a lövedék. Merthogy úgyis közelre lőnek vele.
Ez jól mutatja a gondolkodásukat.
Na most a GP "még civilebb".
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára WildBear23 2021.11.03. 10:39-kor.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Röhm RG59DD & RG89S

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2021.11.03. 09:55 Nekem GRE-m volt anno, de csak egy-két hónapig. Totálisan megbízhatatlan volt, kb mindennel akadt. Riasztóval, gázzal, mindenhogyan.

Egyébként meg Riggs/Senki is eltűnt teljesen, remélem nem végleg. Én csíptem a tesztjeit olvasni, még a sokak által kritizált plasztikus hasonlatait is. (Ondógyurma, és társai :D )
FASZKUPAK !!!

:-)
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

A gázfegyver gyártásnak többnek kéne lennie annál, hogy egy kb működő cső konstrukciót beleütök valamibe, amit összesöpörtem az éles gyártásból. Hangolhatóvá kellett volna tenni a csövet szűkítővel, igazítanu a rugóerőkön, a töltényűr tűrésén és megmunkálásán és a tárakat több ponton módosítani.
Akkor lehetett volna egy megbízható "élesselmegegyező" vas belőle, amit vesz a nép.
(És ha az sikerül faszán, meg kellett volna próbálni a B9R-t is.)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2021.11.03. 10:47 A gázfegyver gyártásnak többnek kéne lennie annál, hogy egy kb működő cső konstrukciót beleütök valamibe, amit összesöpörtem az éles gyártásból. Hangolhatóvá kellett volna tenni a csövet szűkítővel, igazítanu a rugóerőkön, a töltényűr tűrésén és megmunkálásán és a tárakat több ponton módosítani.
Akkor lehetett volna egy megbízható "élesselmegegyező" vas belőle, amit vesz a nép.
(És ha az sikerül faszán, meg kellett volna próbálni a B9R-t is.)
Kiváló diagnózis.

Ez az, amit a ZVI megcsinált. Meg is kell fizetni.

(Igaz, a FÉG ezt a működőképességet gyakran már az éles pisztolyoknál sem tudta produkálni.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Röhm RG59DD & RG89S

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Végre egy drága felsőpolcos termék, amit nem kívánok :) Sőt
WildBear23 írta: 2021.11.02. 15:57 ZVI Night Hawkot hozattam be, baba kis jószág. Jó lenne szerelt gumisban. ;-)
Steel Eagle_dark.jpg
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Poresz írta: 2021.09.21. 23:19 Most bennem átkapcsolt egy kapcsoló.
Többször hangot adtam annak, hogy nekem annyira hiányzik a versenyzés - a kötelező versenyzés? -, mint üveges tótnak a hanyatt esés.
A gumilövedékes fegyverek jópofák, de eddig nem éreztem sürgető vágyat a beszerzésre.
De most nagyon megjött a kedvem, hogy durván mínuszos legyen a hónap egy gumis vas beszerzése miatt, és nevezzek is.
montecarlo írta: 2021.09.22. 11:39 Hajrá, november 20-ig még van idő gyakorolni! Elég, ha az októberi költségvetésed döntöd romba :D
Tessék, beneveztem: :)
Atlas G-Shoot 4matic.JPG
Alfa G020 elfogyott, szereltgumis nem is volt… De egy harmadik póttárral-betétcső(köteggel) megoldom a hat lövés lehetőségét.

Bel:
Puskaszíj kötelező? (Nem nagy hangulatom van egy új fegyverrel Mekk mesterkedni.)
bel írta: 2021.09.22. 19:40 Jobb esetben egy funyirodamilt fuzz at a tultenyuron es a csovon, igy mindenki messzirol latja, hogy toltetlen a fegyver.
Rosszabb esetben adok kolcson egy gyari toltetlensegjelzot a versenyen.
Intézem.
Előre kell utalni a nevezési díjat, vagy helyszínen készpénzzel fizessek?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

Orulok, hogy jossz!

Puskaszij nem kell, a helyszinen lehet fizetni, es a palyarajzok elkeszultek.

Bel
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Már várom, köszönjük a lehetőséget!

Tetszenek a néhol vicces leírások :D
bel írta: 2021.11.04. 07:44 Szia,

Orulok, hogy jossz!

Puskaszij nem kell, a helyszinen lehet fizetni, es a palyarajzok elkeszultek.

Bel
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

Shunteros írta: 2021.11.03. 08:09 A nyári gumi jobban csúszik, vagy nem? :lol:
Végül is :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

kamisi írta: 2021.11.05. 11:35 Hihetetlen, hogy elszállt a FÉG pisztolyok ára, mióta szabadon tarthatók a gázpisztolyok és tömegével megy az átalakítás.
Amikor még dobálták volna utánam 5-10 ezerért, nem volt engedélyem, most, hogy már bármelyik éleset megvehetném, az egekben a használt éles FÉG termék árak a gázpisztoly kereslet miatt.

várd ki a 2023.01.01.-et és megint NULLÁZÓDIk az áruk.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2021.11.05. 12:02 várd ki a 2023.01.01.-et és megint NULLÁZÓDIk az áruk.
Azért jó volna, ha valami módon az éleskonverziók megmaradhatnának, mármint a gyártásuk, mert onnantól gyakorlatilag minden vas megy a kohóba.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2021.11.05. 12:05 Azért jó volna, ha valami módon az éleskonverziók megmaradhatnának, mármint a gyártásuk, mert onnantól gyakorlatilag minden vas megy a kohóba.
félOFF

1. amit egynémely "átalakító" megengedett magának, azt már évekkel ezelőtt meg kellett volna szüntetni. Akár büntetőjogi úton.
A 9x19 mm Luger Blank vaktöltényes, gázriasztónak hazudott, két perc alatt lőfegyverré alakítható szarok ugyanis kurvára nem a gyűjtőknek, hanem a bűnözőknek kedveznek.

2. A C-1 (bejelentéshez kötött) kategóriába szerintem a korrekten (nem visszaalakíthatóan) átalakított, de például kivehető csövűk miatt nem EU-konform darabok simán beleférnének. Viszont ezügyben a PKLV joggyakorlata lesz irányadó, de még inkább az, hogy a vevőknek az adminisztrációs, hatósági nyilvántartásos szopoldával együtt is kellene-e ilyesmi.

ON
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
kamisi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2021.08.09. 15:02

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: kamisi »

gvass1 írta: 2021.11.05. 12:02 várd ki a 2023.01.01.-et és megint NULLÁZÓDIk az áruk.
Kivárom mostmár... Még hiányzik pár FÉG csoda a gyűjteményből. :D
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2021.11.05. 12:20 félOFF

1. amit egynémely "átalakító" megengedett magának, azt már évekkel ezelőtt meg kellett volna szüntetni. Akár büntetőjogi úton.
A 9x19 mm Luger Blank vaktöltényes, gázriasztónak hazudott, két perc alatt lőfegyverré alakítható szarok ugyanis kurvára nem a gyűjtőknek, hanem a bűnözőknek kedveznek.
Itthon volt ilyen? :-o
Úgy tudtam, csak a szlovákok gyártottak ilyen "enyhe" konverziót.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

on
WildBear23 írta: 2021.11.05. 13:02 Itthon volt ilyen? :-o
Úgy tudtam, csak a szlovákok gyártottak ilyen "enyhe" konverziót.
Nem is kevés.

OFF
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

A gáz-riasztó viselési kérelmemet átrakták 8 napról 60 napra azzal az indoklással, hogy "az engedély legyártása folyamatban van".

Nem tudom, hogy örüljek vagy sírjak...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2021.11.05. 14:28 A gáz-riasztó viselési kérelmemet átrakták 8 napról 60 napra azzal az indoklással, hogy "az engedély legyártása folyamatban van".

Nem tudom, hogy örüljek vagy sírjak...
Évek óta automatikusan ezt csinálják.

de jellemzően 2-4 héten belül kész.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2021.11.05. 14:31 Évek óta automatikusan ezt csinálják.

de jellemzően 2-4 héten belül kész.
Jaja, tudom, olvastam... :-(

Egy ilyen kártya legyártása legalább kettő perc, mert az adatokat esetleg be kell írni, de át is lehet emelni a nyilvántartásból.
flobi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2018.06.09. 09:17

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: flobi »

AndyA írta: 2021.11.05. 14:46 Jaja, tudom, olvastam... :-(

Egy ilyen kártya legyártása legalább kettő perc, mert az adatokat esetleg be kell írni, de át is lehet emelni a nyilvántartásból.
Nekem pont hatvan nap volt az utolsó.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Gázspray alapú New York reload

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Megjöttek a birodalomból a spray-k, a nagyot már teljes lelki nyugalommal tette az éjjeli szekrényére a zasszony. A kisebbek a bejáratokhoz kerültek.
A beszerzésben nyújtott segítségért nagy köszönet a topiktársaknak!!
PSX_20211106_084553.jpg
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Gázspray alapú New York reload

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2021.11.06. 08:51 Megjöttek a birodalomból a spray-k, a nagyot már teljes lelki nyugalommal tette az éjjeli szekrényére a zasszony. A kisebbek a bejáratokhoz kerültek.
A beszerzésben nyújtott segítségért nagy köszönet a topiktársaknak!!

PSX_20211106_084553.jpg
Az komoly.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Gázspray alapú New York reload

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2021.11.06. 08:51 Megjöttek a birodalomból a spray-k, a nagyot már teljes lelki nyugalommal tette az éjjeli szekrényére a zasszony. A kisebbek a bejáratokhoz kerültek.
A beszerzésben nyújtott segítségért nagy köszönet a topiktársaknak!!

PSX_20211106_084553.jpg
Ugyanilyen nagyból fújtam el egyet, jól működött lejárat után is.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Gázspray alapú New York reload

Hozzászólás Szerző: RatRace »

TotoHU írta: 2021.11.06. 08:51 Megjöttek a birodalomból a spray-k, a nagyot már teljes lelki nyugalommal tette az éjjeli szekrényére a zasszony. A kisebbek a bejáratokhoz kerültek.
A beszerzésben nyújtott segítségért nagy köszönet a topiktársaknak!!

PSX_20211106_084553.jpg
Na persze, tüncire készülsz! :lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Gázspray alapú New York reload

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2021.11.06. 08:51 Megjöttek a birodalomból a spray-k, a nagyot már teljes lelki nyugalommal tette az éjjeli szekrényére a zasszony. A kisebbek a bejáratokhoz kerültek.
A beszerzésben nyújtott segítségért nagy köszönet a topiktársaknak!!

PSX_20211106_084553.jpg
Ypern óta bízhatunk a német gázban IKSZDÉ!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Thunder
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.08.15. 22:20

Re: Gázspray alapú New York reload

Hozzászólás Szerző: Thunder »

TotoHU írta: 2021.11.06. 08:51 Megjöttek a birodalomból a spray-k, a nagyot már teljes lelki nyugalommal tette az éjjeli szekrényére a zasszony. A kisebbek a bejáratokhoz kerültek.
A beszerzésben nyújtott segítségért nagy köszönet a topiktársaknak!!

PSX_20211106_084553.jpg
WOW - gratula! Mi a szabályozás a gigantra, beszerzés, tartás tekintetben. Honnan sikerült venni?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Gázspray alapú New York reload

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thunder írta: 2021.11.06. 14:39 WOW - gratula! Mi a szabályozás a gigantra, beszerzés, tartás tekintetben. Honnan sikerült venni?
Írta: a Reich-ből rendelte. Itthon nem forgalmazható, nem viselhető.

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/faek-e ... zabalyrol/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Thunder
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.08.15. 22:20

Re: Gázspray alapú New York reload

Hozzászólás Szerző: Thunder »

gvass1 írta: 2021.11.06. 15:21 Írta: a Reich-ből rendelte. Itthon nem forgalmazható, nem viselhető.

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/faek-e ... zabalyrol/
otthon viszont tartható, nem?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Gázspray alapú New York reload

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thunder írta: 2021.11.06. 18:27 otthon viszont tartható, nem?
Nem olvastad el a cikket? Benne van.
😢
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Gázspray alapú New York reload

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Thunder írta: 2021.11.06. 18:27 otthon viszont tartható, nem?
Igen. Nem tettem volna ki a fórumra ha tilos.
Ajtón belül teljesen legális, akár poroltó méretű paprika gázspray is lehet. Ezért választottam ezt, az asszony nem nagy fegyverbarát, de a gazspray-vel semmi baja. Már az éjszakai biszbaszai mellé is tette a szekrényére.
De hozzájutni nem egyszerű, német webshop kell hozzá vagy ismerős kint, aki segít megvenni.
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Gázspray alapú New York reload

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

TotoHU írta: 2021.11.06. 20:54 Igen. Nem tettem volna ki a fórumra ha tilos.
Ajtón belül teljesen legális, akár poroltó méretű paprika gázspray is lehet. Ezért választottam ezt, az asszony nem nagy fegyverbarát, de a gazspray-vel semmi baja. Már az éjszakai biszbaszai mellé is tette a szekrényére.
De hozzájutni nem egyszerű, német webshop kell hozzá vagy ismerős kint, aki segít megvenni.
A "FOG" gondolom az udvarra van szánva. Csak ne legyen szembe szél...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Gázspray alapú New York reload

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Ben77 írta: 2021.11.06. 22:26 A "FOG" gondolom az udvarra van szánva. Csak ne legyen szembe szél...
Nem. Lakáson belülre lesz. Kitargyaltuk kb 1 hónapja itt.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

Valaki tud valamit az Atlas Hun R 6 új otthonvédelmiéről, ami a novemberi Kaliber hátulján látható?
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kontrolle13 írta: 2021.11.07. 10:52 Valaki tud valamit az Atlas Hun R 6 új otthonvédelmiéről, ami a novemberi Kaliber hátulján látható?
Hnh-ban alaposan kitárgyalva, ovbmg.

2021.08.23-tól kezd olvasni, minden ott van.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

gvass1 írta: 2021.11.07. 10:55 Hnh-ban alaposan kitárgyalva, ovbmg.

2021.08.23-tól kezd olvasni, minden ott van.
Oké elfogadom az újabb leb... Mentségemre szolgáljon, egy kép és egy névről nehéz eldönteni, hogy arról a fegyverről van szó és a topikban nem találtam így megnevesítve...

Köszönöm a gyors útbaigazítást és várom, hogy a boltok polcaira ill remélhetőleg láthatunk róla tesztvideót is ;)
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2021.10.27. 15:22 Sajnos tűzkészen viselhető gáz-zsebpi itthon az NINCS.:-(((

Retay P114 a rejtett kakasossága miatt csőretöltve-bebiztosítva kényelmesebben viselhető mint a Z906 (ami viszont igényesebb műszakilag).
https://www.onvedelmibolt.hu/termek/retay-p114-fekete/


Ha jó a 8 mm K, akkor ugyanezt olcsóbbért tudja az Ekol Kura. Jó csúnya, de zsebben az nem látszik:-).
https://www.onvedelmibolt.hu/termek/ekol-kura/

IMHO ha valóban jót akarsz, akkor eggyel nagyobb méretben (kompaktok) érdemes nézelődni.
Record 15-9? Strikeres, csőre töltve és biztosítva szerintem ez is zsebrevágható. A P114-nél is kisebb valamivel, és nem török, hanem német. Bár nem tudom, hogy ez előnyére válik-e. :)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

Egy kis érdekesség :roll:

4g-os 18,5mm gumilaszti 131J
131J.jpg
131J.jpg (48.21 KiB) Megtekintve 23177 alkalommal
9g-os slug 218J
218J.jpg
218J.jpg (48.34 KiB) Megtekintve 23177 alkalommal
A 9mm PA rubber ball 50J környékén mozog.
20m-en belüli lőlap lukasztgatásra tökéletes lenne :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

chucky írta: 2021.11.08. 19:13 Egy kis érdekesség :roll:

4g-os 18,5mm gumilaszti 131J
131J.jpg

9g-os slug 218J
218J.jpg

A 9mm PA rubber ball 50J környékén mozog.
20m-en belüli lőlap lukasztgatásra tökéletes lenne :roll:
Ilyen - 12GA rubber ball - idehaza hol lehet venni?
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

Petya357 írta: 2021.11.08. 22:47 Ilyen - 12GA rubber ball - idehaza hol lehet venni?
Olajcserén van a DeLorean de ahogy visszakapom meg tudom mondani :mrgreen:
diecast-delorean-back-to-the-future-3-time-machine-btm-1-18-scale-car-w-mr-fusion-too-13.jpg
diecast-delorean-back-to-the-future-3-time-machine-btm-1-18-scale-car-w-mr-fusion-too-13.jpg (157.92 KiB) Megtekintve 23051 alkalommal
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

chucky írta: 2021.11.09. 08:41 Olajcserén van a DeLorean de ahogy visszakapom meg tudom mondani :mrgreen:
diecast-delorean-back-to-the-future-3-time-machine-btm-1-18-scale-car-w-mr-fusion-too-13.jpg
Mi ebben a sci-fi? Sok embernek van 12Ga puskája, és semmi sem tiltja bele a gumilövedéket. a kérdés az, hogy árulnak ilyet idehaza, vagy nem? Nagyon régen - kb 10 éve - láttam is a Frommerben.

Nem troll kérdés - "NH célra éles fegyver" ugyan megosztó megoldás, de van létjogosultsága - egy ilyennel sokkal nyugodtabban mernék lövöldözni egy könnyű szerkezetes családi házban, mint őzsöréttel.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Petya357 írta: 2021.11.09. 10:19 Mi ebben a sci-fi? Sok embernek van 12Ga puskája, és semmi sem tiltja bele a gumilövedéket. a kérdés az, hogy árulnak ilyet idehaza, vagy nem? Nagyon régen - kb 10 éve - láttam is a Frommerben.

Nem troll kérdés - "NH célra éles fegyver" ugyan megosztó megoldás, de van létjogosultsága - egy ilyennel sokkal nyugodtabban mernék lövöldözni egy könnyű szerkezetes családi házban, mint őzsöréttel.
Éles fegyverhez engedélyezett a szerelt gumis lőszer, azaz pl. egy ilyen puskához, vagy az csak a szabadon vehető gázpisztoly kategóriában Apage Satanas?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2021.11.09. 10:19

Nem troll kérdés - "NH célra éles fegyver" ugyan megosztó megoldás, de van létjogosultsága - egy ilyennel sokkal nyugodtabban mernék lövöldözni egy könnyű szerkezetes családi házban, mint őzsöréttel.

IMHO nagyon kár keverni a nem halálos, meg a halálos eszközt, végtelen mennyiségű galiba lehet belőle.

Meg jogilag is: lőfegyvert, emberélet kioltására alkalmas eszközt használtál, ha a hatóseggek tudomására jut valami pech folytán, nagyon másként fog kinézni a vádiratban.

Azért sincsen IMHo erre szükség, mert lakásvédelmi célú gumis puskákból jelenleg is széles választék kapható, akár már 100e Ft alatti áron, és pont ugyanaz az output, mint a 12-ga gumis lőszereknél, pláne lakáson belüli távokon.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2021.11.09. 10:25 Éles fegyverhez engedélyezett a szerelt gumis lőszer, azaz pl. egy ilyen puskához, vagy az csak a szabadon vehető gázpisztoly kategóriában Apage Satanas?
igen, pl. mezőgazdaságban vadriasztásra használják.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2021.11.09. 10:19 Mi ebben a sci-fi? Sok embernek van 12Ga puskája, és semmi sem tiltja bele a gumilövedéket. a kérdés az, hogy árulnak ilyet idehaza, vagy nem? Nagyon régen - kb 10 éve - láttam is a Frommerben.

Nem troll kérdés - "NH célra éles fegyver" ugyan megosztó megoldás, de van létjogosultsága - egy ilyennel sokkal nyugodtabban mernék lövöldözni egy könnyű szerkezetes családi házban, mint őzsöréttel.
Ha lehet valahol kapni, engem is érdekelne.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Válasz küldése