Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Mex
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:26

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mex »

kamisi írta: 2022.02.01. 11:37 Az olcsóbban az forintosítható kb? Hátha érdemes várni rá.
Terveink szerint Glock táras BTS-15-ösöket fogunk gyártani, sajnos az UZI táras nem jött be. Ára előre láthatólag 500.000.-Ft körül lesz.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2022.02.01. 11:39 Kettő hét múlva korlátlan mennyiségben? ;)
Nagyon kíváncsi vagyok mit, mennyiért tudtok letenni az asztalra! Hajrá!
egyébként vhol érdekes, hogy a szabad tömegzáras (egyszerűbb) 9x19-es általában drágább, mint a .223-es forgózárfejes, gázelvételes (bonyolultabb) AR-15. Gondolom a gyártott mennyiség determinálja a felhasznált alkatrészárakat. De ezt Mex majd jobban tudja.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Mex
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:26

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mex »

Fortitu írta: 2022.02.01. 11:39 Kettő hét múlva korlátlan mennyiségben? ;)
Nagyon kíváncsi vagyok mit, mennyiért tudtok letenni az asztalra! Hajrá!
Sajna az, hogy mikor, nagyon nem rajtunk múlik, biztos nem két hét múlva. A mennyiség sem lesz korlátlan, ha jól tévedek 10-15 db-ot tudok majd építeni. Nem mertünk több alkatrészt berendelni, mert megtettük ezt az UZI tárral működő fegyverhez, és nem lett jó vége.
Avatar
Mex
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:26

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mex »

gvass1 írta: 2022.02.01. 12:10 egyébként vhol érdekes, hogy a szabad tömegzáras (egyszerűbb) 9x19-es általában drágább, mint a .223-es forgózárfejes, gázelvételes (bonyolultabb) AR-15. Gondolom a gyártott mennyiség determinálja a felhasznált alkatrészárakat. De ezt Mex majd jobban tudja.
Sajnos nem a megrendelt alkatrészek, vagy az általunk gyártott fegyverek darabszámán múlik. Most itt pontos számokat nem szeretnék írni a beszerzési árakról, de csak az adapter, amit a lowerbe be kell építeni egy szemmel jól látható összeget képvisel. A 9mm Luger zár, kb. 50%-kal drágább, mint a .223 Rem. zár a zárkerettel ütőszeggel együtt. A 9mm Lugerhez a cső is 30%-kal drágább, mint a .223 Rem, vagy a .300 AAC Blackout.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mex írta: 2022.02.01. 12:17 Sajnos nem a megrendelt alkatrészek darabszámán múlik. Most itt pontos számokat nem szeretnék írni a beszerzési árakról, de csak az adapter, amit a lowerbe be kell építeni egy szemmel jól látható összeget képvisel. A 9mm Luger zár, kb. 50%-kal drágább, mint a .223 Rem. zár a zárkerettel együtt. A 9mm Lugerhez a cső is 30%-kal drágább, mint a .223 Rem, vagy a .300 AAC Blackout.
én itt a VILÁGBAN gyártott AR-15 alkatrészek számára gondoltam, sejtésem szerint 90%+ .223/5,56-os, minden más a többi.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Mex
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:26

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mex »

gvass1 írta: 2022.02.01. 12:19 én itt a VILÁGBAN gyártott AR-15 alkatrészek számára gondoltam, sejtésem szerint 90%+ .223/5,56-os, minden más a többi.
Ebben simán igazad lehet. Szerinem nálunk lenne ekkora a kereslet erre a kaliberre. A németek azon röhögnek, hogy nekünk miért kell "dízel versenyautó". Ott meg a .300 AAC Blackout megy, ami itthon szinte egyáltalán nem. Persze nekik az a hangtompíthatóság miatt érdekes.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Mex írta: 2022.02.01. 12:11 Sajna az, hogy mikor, nagyon nem rajtunk múlik, biztos nem két hét múlva. A mennyiség sem lesz korlátlan, ha jól tévedek 10-15 db-ot tudok majd építeni. Nem mertünk több alkatrészt berendelni, mert megtettük ezt az UZI tárral működő fegyverhez, és nem lett jó vége.
Minden rendes háztartásban van Glock, meg akármi PCC megjelenik, egyből az a kérdés, hogy Glock tár jó-e bele. Szóval én okos döntésnek gondolom. Olcsón, minőségi, sokféle kapacitású tárat lehet hozzá kapni, az utángyártottak közt meg még csigatárak is akadnak.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Mex írta: 2022.02.01. 10:09 Várj egy kicsit! Vagy egy kicsit többet. Erősen rajta vagyunk a megoldáson, csak az USA pöcsétjére várunk, hogy a 9mm Luger kaliberű AR alkatrészeket elküldhessék nekünk. Remélem, ezekkel már jól fog muzsikálni a fegyver, és akkor lesz olcsóbban AR15 klón. :-)
Hajrá! :) Ha megbízható is lesz, és az árak sem szálnak el, akkor nagyon is érdekel.

Tár szempontjából milyen opciók lehetnek?
A Glock-és hasonló pisztoly tárakkal nekem az nem teszik, hogy milyen idétlen szöget zár be a tár a pisztolymarkolattal - majdnem párhuzamosak.
a múltkor UZI táras prototípust mutattál. Ez sajna ne vált be.
Létezik esetleg AR-hez Skorpió tár adapter? sokkal jobb, megbízhatóbb, modern tárkonstrukció - ráadásul még olcsó is.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
tov
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2018.11.15. 11:28

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: tov »

Sziasztok!

Mik a tapasztalatok az olcsóbb belépő szintű 400e környéki AR karabélyokról Diamondback, Anderson, DPMS stb.
Érdemes velük foglalkozni vagy inkább kapásból a magasabb árkategóriában érdemes nézelődni?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

tov írta: 2022.02.01. 14:42 Sziasztok!

Mik a tapasztalatok az olcsóbb belépő szintű 400e környéki AR karabélyokról Diamondback, Anderson, DPMS stb.
Érdemes velük foglalkozni vagy inkább kapásból a magasabb árkategóriában érdemes nézelődni?
BTS-15?:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
tov
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2018.11.15. 11:28

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: tov »

gvass1 írta: 2022.02.01. 14:43BTS-15?:-)
Igaz a magyart kifelejtettem a sorból ;)
Avatar
Mex
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:26

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mex »

tov írta: 2022.02.01. 14:51 Igaz a magyart kifelejtettem a sorból ;)
Telefonos, vagy akármilyen egyeztetés után gyere el hozzánk, kézbeveheted a fegyvereket, és testre is szabhatod. Ha esetleg extra kérésed van bizonyos alkatrészek használatával, azt is megoldjuk.
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

tov írta: 2022.02.01. 14:42 Sziasztok!

Mik a tapasztalatok az olcsóbb belépő szintű 400e környéki AR karabélyokról Diamondback, Anderson, DPMS stb.
Érdemes velük foglalkozni vagy inkább kapásból a magasabb árkategóriában érdemes nézelődni?
Mire kell ? ha fosod vele a löszert akkor nem ezeket kell megvenned .. ha fegyverb.zi vagy és simogatni kell az évi 1-3 versenyen elegendő :)
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: pogessor »

tov írta: 2022.02.01. 14:42 Sziasztok!

Mik a tapasztalatok az olcsóbb belépő szintű 400e környéki AR karabélyokról Diamondback, Anderson, DPMS stb.
Érdemes velük foglalkozni vagy inkább kapásból a magasabb árkategóriában érdemes nézelődni?
Nekem egy AndersonManufacturing AR15 van. Igaz, hogy keveset lövök vele nagyon, de néhányszáz lövés során (Fiocchi lőszert használok) még nem volt akadályom vele. Biztos van jobb fegyver/gyártó is ennél, de az én minimál igényemnek bőven elég.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Újdonság kiskaliberben: Winchester Xpert .22 LR ismétlőpuska

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/winches ... etlopuska/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
tov
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2018.11.15. 11:28

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: tov »

brh562 írta: 2022.02.01. 15:40 Mire kell ? ha fosod vele a löszert akkor nem ezeket kell megvenned .. ha fegyverb.zi vagy és simogatni kell az évi 1-3 versenyen elegendő :)
Eddig a fő irány a pisztoly volt, de ahhoz képes, hogy mennyire keveset tudtam gyakoroltam puskával és az is mindig kölcsön vagy lőtéri fegyver volt az alapján érdemes lenne ezzel is komolyabban foglalkoznom, de több mint 1 millót nem akartam kiadni elsőre egy JP-ért ezért kérdeztem hogy mik a tapasztalatok a belépő szint környékén
Avatar
Mex
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:26

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mex »

Sziasztok!
Ma a PKLV áldását adta egy új fegyverünknek. Nem a típus új, hanem a kaliber. Ekkorát még nem csináltunk.
.458 Socom a kaliber, egy német megrendelőnek építettük.
Mint már korábban is írtam, ott beírják ezeket a félautómata karabélyokat vadászatra is. Mivel a megrendelő nem kért lángrejtőt a fegyverre, ráadásul egy speckó menetet kért a cső végére, feltételezem, hogy vadász fegyver lesz belőle, ráadásul hangtompítóval.
A képen a fegyver alatt van egy .223 Rem., és a .458 Socom kaliberű lőszer, hogy lássátok, mekkora a különbség.
Ennél a fegyvernél a hüvelykivető nyíláson is módosítanom kellett, mert a hüvely nem fért ki rajta. :o
Ja, a tár! Ami nálunk sok esetben már tiltott kategória, a .223 Rem. (.300AAC Blackout) lőszer 30-as tárja. Ehhez a fegyverhez ez pontosan a 10-es...
.458.jpg
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Mex írta: 2022.02.03. 16:31 Sziasztok!
Azta!
Gratulálok! ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mex írta: 2022.02.03. 16:31 Sziasztok!
Ma a PKLV áldását adta egy új fegyverünknek. Nem a típus új, hanem a kaliber. Ekkorát még nem csináltunk.
.458 Socom a kaliber, egy német megrendelőnek építettük.
Mint már korábban is írtam, ott beírják ezeket a félautómata karabélyokat vadászatra is. Mivel a megrendelő nem kért lángrejtőt a fegyverre, ráadásul egy speckó menetet kért a cső végére, feltételezem, hogy vadász fegyver lesz belőle, ráadásul hangtompítóval.
A képen a fegyver alatt van egy .223 Rem., és a .458 Socom kaliberű lőszer, hogy lássátok, mekkora a különbség.
Ennél a fegyvernél a hüvelykivető nyíláson is módosítanom kellett, mert a hüvely nem fért ki rajta. :o
Ja, a tár! Ami nálunk sok esetben már tiltott kategória, a .223 Rem. (.300AAC Blackout) lőszer 30-as tárja. Ehhez a fegyverhez ez pontosan a 10-es...
.458.jpg

Atom. Ez az első itthon ilyen kaliberben gondolom...

És egyben mutstja a brüsszeli retardok hozzáértését a tárakhoz😆
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Mex írta: 2022.02.03. 16:31 Sziasztok!
Ma a PKLV áldását adta egy új fegyverünknek. Nem a típus új, hanem a kaliber. Ekkorát még nem csináltunk.
.
Gratula! Igen meggyőző :o :mrgreen:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Live Free Armory AMP – moduláris acél/alu hibridtokos glock-klón:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/live-fr ... lock-klon/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2101
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

gvass1 írta: 2022.02.04. 06:16 Live Free Armory AMP – moduláris acél/alu hibridtokos glock-klón:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/live-fr ... lock-klon/

Kép
Pofás darab.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Bammeg, mint egy elhízott 223-as a másik lőszer. :lol: :lol: :lol:
Amúgy mit néznének itthon ha valaki ilyennel vadászna.
Pedig én szívesen vadásznék ilyennel mondjuk nem ebben a kaliberben.
Mex írta: 2022.02.03. 16:31 Sziasztok!
Ma a PKLV áldását adta egy új fegyverünknek. Nem a típus új, hanem a kaliber. Ekkorát még nem csináltunk.
.458 Socom a kaliber, egy német megrendelőnek építettük.
Mint már korábban is írtam, ott beírják ezeket a félautómata karabélyokat vadászatra is. Mivel a megrendelő nem kért lángrejtőt a fegyverre, ráadásul egy speckó menetet kért a cső végére, feltételezem, hogy vadász fegyver lesz belőle, ráadásul hangtompítóval.
A képen a fegyver alatt van egy .223 Rem., és a .458 Socom kaliberű lőszer, hogy lássátok, mekkora a különbség.
Ennél a fegyvernél a hüvelykivető nyíláson is módosítanom kellett, mert a hüvely nem fért ki rajta. :o
Ja, a tár! Ami nálunk sok esetben már tiltott kategória, a .223 Rem. (.300AAC Blackout) lőszer 30-as tárja. Ehhez a fegyverhez ez pontosan a 10-es...
.458.jpg
"..."
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Van egy klubtarsam aki Sauer Phantom-al vadaszik, elmondasa szerint eleinte nagyon kopkodtek erte.
Aztan valahogy leszoktak rola mikor neki sose kellett utankeresni, katonasan fogalmazva one shot one kill...
Az is igaz hogy rendszeresen elofordul a 400 meteres loallasban...
TurboP írta: 2022.02.04. 08:45 Amúgy mit néznének itthon ha valaki ilyennel vadászna.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Megnéztem milyen, nemcsodálom hogy kinézték.
Engem még pár éve a műanyag tusért is megszóltak. (hogy az igazi puska fa és acél).
Most már azért nem szólnak, mert a drága gyártók is fossák a műanyag tusos fegyvereket. ( és millás Blaser, meg Steyr-re mégse lehet azt mondani hogy szar, csak azért meg műanyag a tus). Agyfasz amúgy néhány ember ezen a téren.

qqriq írta: 2022.02.04. 08:57 Van egy klubtarsam aki Sauer Phantom-al vadaszik, elmondasa szerint eleinte nagyon kopkodtek erte.
Aztan valahogy leszoktak rola mikor neki sose kellett utankeresni, katonasan fogalmazva one shot one kill...
Az is igaz hogy rendszeresen elofordul a 400 meteres loallasban...
"..."
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2101
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

qqriq írta: 2022.02.04. 08:57 Van egy klubtarsam aki Sauer Phantom-al vadaszik, elmondasa szerint eleinte nagyon kopkodtek erte.
Aztan valahogy leszoktak rola mikor neki sose kellett utankeresni, katonasan fogalmazva one shot one kill...
Az is igaz hogy rendszeresen elofordul a 400 meteres loallasban...
Minél messzebbről tudsz elejteni egy vadat, annál jobb lövő vagy. Minél közelebbről, annál jobb vadász vagy.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

TurboP írta: 2022.02.04. 09:51 Megnéztem milyen, nemcsodálom hogy kinézték.
Engem még pár éve a műanyag tusért is megszóltak. (hogy az igazi puska fa és acél).
+1
"Hova készülsz, háborúba?" a standard beszólás a túlságosan tacticool kinézetű darabokért. :D
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Ertem en...
Kezdjunk el szamolni 100 vadaszbol hany akar/tud kozelrol elejteni egy vadat.
Vagy hanyan valljak azt hogy legalabb 300winmag vagy 9.3 kell mert azzal labon lovom es ottmarad.
Rendszeresn hallom hogy "Kurva jo ez a puska Jozsikam, ot loves befer a kalap ala!"
Mindezt ~50, jo esetben 100 meteren...
Tudom, altalanositok, de hat ez mar csak egy ilyen orszag.
jó ha van írta: 2022.02.04. 10:53 Minél messzebbről tudsz elejteni egy vadat, annál jobb lövő vagy. Minél közelebbről, annál jobb vadász vagy.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2022.02.05. 07:14
ÚJ VIDEÓ! Egy 28 éves CZ75 - öreg cseh nem vén cseh?

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... eves-cz75/

és

http://www.fegyvervideo.hu/egy-28-eves-cz75-pisztoly/



Kép
Az enyém egy megkímélt állapotú 24 éves darab, de imádom!
Néha elfog a vágy hogy vegyek egy jobbat vagy modernebbet, kevésbé hadipisztolyosat - de mi a f.sznak nekem több a 147 körnél gyp-n, amit tudtam lőni vele? :D Az átlag (!) sportlövőnek egy CZ75B-nél nem kell több, minden más csak fegyverbuzulás vagy reklámoknak bedőlés, esetleg sznobizmus.

Mod: a videóban szereplő Gepárd lőteres darabbal én is készültem 4 éve az első minősítőmre, akkor éppen néha akadt a tisztítás akut hiánya miatt, viszont ott is tökéletesen jókat lehetett vele lőni.
CZ75.jpg
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

FélOFF
TotoHU írta: 2022.02.05. 09:49 Mod: a videóban szereplő Gepárd lőteres darabbal én is készültem 4 éve az első minősítőmre, akkor éppen néha akadt a tisztítás akut hiánya miatt, viszont ott is tökéletesen jókat lehetett vele lőni.
Azt már csak a lőtérnaplóból lehet megmondani, hogy ez volt-e az, aminek a szánakasztója az én kezemben tört el fémpárbaj versenyen, jó tíz éve karácsonyi ajándékként a lőtérnek. Két-három évig szorgalmi időszakban tettem bele 50 lövést hetente. Perverz "szakmai" büszkeséggel töltött el, hogy már lőttem annyit, hogy tört el CZ75 szánakasztó a kezemben. :) (Ezúton is köszönöm szüleim támogatását.)

ON

A fegyveripar rejtélye, hogy egy egyébként ilyen kiváló és szerethető típusnak milyen okból nem bírták megoldani ezt a legendás problémáját. Ennyire módosíthatatlanok voltak a tervek, ennyire drága volt a felszerszámozás?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Ugy hallottam erosebb helyretolo rugo megoldja a szanakaszto tores problemajat.
Meg azt is hallottam hogy a jeriko akaszto nem annyira torekeny.
Poresz írta: 2022.02.05. 10:52 FélOFF
Azt már csak a lőtérnaplóból lehet megmondani, hogy ez volt-e az, aminek a szánakasztója az én kezemben tört el fémpárbaj versenyen, jó tíz éve karácsonyi ajándékként a lőtérnek. Két-három évig szorgalmi időszakban tettem bele 50 lövést hetente. Perverz "szakmai" büszkeséggel töltött el, hogy már lőttem annyit, hogy tört el CZ75 szánakasztó a kezemben. :) (Ezúton is köszönöm szüleim támogatását.)
ON
A fegyveripar rejtélye, hogy egy egyébként ilyen kiváló és szerethető típusnak milyen okból nem bírták megoldani ezt a legendás problémáját. Ennyire módosíthatatlanok voltak a tervek, ennyire drága volt a felszerszámozás?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Fegyverszekreny

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Van valakinek tapasztalat mit fogadnak el fegyverszekrenynek?
Ennek a jobb oldali reszere szerelek egy elektromos zarral ellatott biztonsagi uvegbol keszult ajtot az okes lehet?
szekreny.jpg
szekreny.jpg (86.2 KiB) Megtekintve 22287 alkalommal
ingyom bingyom tálib-e?
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2101
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

gvass1 írta: 2022.02.05. 07:14
ÚJ VIDEÓ! Egy 28 éves CZ75 - öreg cseh nem vén cseh?

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... eves-cz75/

és

http://www.fegyvervideo.hu/egy-28-eves-cz75-pisztoly/



Kép
Brno mod 75-öm volt. Helyhiány miatt (10 db) kellett eladnom. 😒
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyverszekreny

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2022.02.05. 13:29 Van valakinek tapasztalat mit fogadnak el fegyverszekrenynek?
Ennek a jobb oldali reszere szerelek egy elektromos zarral ellatott biztonsagi uvegbol keszult ajtot az okes lehet?
szekreny.jpg
Ezt a borzadályt annó elfogadták (én nem fogadtam volna el..) - mert megfelelt a jogszabályi követelményeknek. Sima tollas bütorkulccsal nyílik, és van benne két fém kazetta. Nyilván azóta már van jobb, de a kettőt egyszerre vették figyelembe, amikor meghatározták a tárolókspacitást.
0CA7EC61-1599-480E-88B1-5A9AAA4FB6BD.jpeg
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Fegyverszekreny

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Petya357 írta: 2022.02.05. 13:54 Ezt a borzadályt annó elfogadták (én nem fogadtam volna el..) - mert megfelelt a jogszabályi követelményeknek. Sima tollas bütorkulccsal nyílik, és van benne két fém kazetta. Nyilván azóta már van jobb, de a kettőt egyszerre vették figyelembe, amikor meghatározták a tárolókspacitást.
FélOFF: most megnéztem a fa borítású fegyverszekrények árait, és a rosszullét kerülget. A sima lemezszekrény is bőven kétszer annyi, mint gondoltam; de azt, hogy ki is nézzen valahogy a lakás(ban), meg kell fizetni.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

jó ha van írta: 2022.02.05. 13:31 Brno mod 75-öm volt. Helyhiány miatt (10 db) kellett eladnom. 😒
Nekem eggyel fiatalabb volt, amit már CZ75-nek hívtak, de még nem volt “B”Szerettem nagyon - de a SigSauer jobb volt, ezért a cézének mennie kellett. Egy igazi, nyugdíjas munkásőrtől vetem, aki azért adta el, mert már nem kapott orvosit. bizalmaskodva mutatott nekem a széf mélyén egy PPSha-t, hogy “van ám ott, ahonnét ez jött”. Úgy döntöttem, hogy nem kérdezősködöm… azok a régi szép idők! 8-)

Pont tegnap voltam fegyverboltban, és nézegettem az utódját, a CZ-75 SP-01 Shadowt. Nagyon bejövős. A Shadow 2-is néztem, de nem annyival jobb, mint a Shadow 1, mint amennyivel drágább.

Tényleg. Shadow-nál is ugyanúgy törik a szánakasztó, vagy megoldották?

Az eredeti CZ-75-nél még az jutott eszemben, hogy nem tetszett, milyen kicsi a szán, nehéz volt jó töltőfogást produkálni. Az későbbi változatokon megoldották, agresszívebb rovátkákkal - sokat fejlődött ez is.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Petya357 írta: 2022.02.05. 14:09 Nekem eggyel fiatalabb volt, amit már CZ75-nek hívtak, de még nem volt “B”Szerettem nagyon - de a SigSauer jobb volt, ezért a cézének mennie kellett. Egy igazi, nyugdíjas munkásőrtől vetem, aki azért adta el, mert már nem kapott orvosit. bizalmaskodva mutatott nekem a széf mélyén egy PPSha-t, hogy “van ám ott, ahonnét ez jött”. Úgy döntöttem, hogy nem kérdezősködöm… azok a régi szép idők! 8-)

Pont tegnap voltam fegyverboltban, és nézegettem az utódját, a CZ-75 SP-01 Shadowt. Nagyon bejövős. A Shadow 2-is néztem, de nem annyival jobb, mint a Shadow 1, mint amennyivel drágább.

Tényleg. Shadow-nál is ugyanúgy törik a szánakasztó, vagy megoldották?

Az eredeti CZ-75-nél még az jutott eszemben, hogy nem tetszett, milyen kicsi a szán, nehéz volt jó töltőfogást produkálni. Az későbbi változatokon megoldották, agresszívebb rovátkákkal - sokat fejlődött ez is.
És lecserélnéd a Siget Shadowra?
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Petya357 írta: 2022.02.05. 14:09 Tényleg. Shadow-nál is ugyanúgy törik a szánakasztó, vagy megoldották?
Erre én is kíváncsi vagyok. Vagy egy évtizede már a piacon van, kell legyen tapasztalat. Főleg, hogy cimborám most tervez fejest ugrani a Shadow-vásárlásba.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

zora írta: 2022.02.05. 14:17 És lecserélnéd a Siget Shadowra?
Igen. És igen, szeretném h a SIG jó kezekbe kerüljön. :D amint eladó lesz, privátban kereslek!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2022.02.05. 14:09 PPSh
Szia,

[Nyelvtannaci mod on]

Szerintem egy orosz nevet lehetoleg irjunk a magyar helyesiras szabalyai szerint, esetleg az orosz szabalyok szerint, de miert pont angol szabaly szerint?

A magyar "s" hangot az angolok 1 betuvel nem tudjak leirni, ezert jobb hijjan Sh-nak irjak, igy lett a magyar helyesiras szerinti PPS szobol angolul PPSh.

Bel
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

bel írta: 2022.02.05. 14:31 Szia,

[Nyelvtannaci mod on]

Szerintem egy orosz nevet lehetoleg irjunk a magyar helyesiras szabalyai szerint, esetleg az orosz szabalyok szerint, de miert pont angol szabaly szerint?

A magyar "s" hangot az angolok 1 betuvel nem tudjak leirni, ezert jobb hijjan Sh-nak irjak, igy lett a magyar helyesiras szerinti PPS szobol angolul PPSh.

Bel
Mióta berobbantak a videójátékok és az internet, azóta örök harc ez. A Kaliberben sem túl következetes az átírás, pedig a korrektor feladata lenne rendbe tenni. (Csuklott már eleget, mert emlegette a legbölcsészebb mérnök.)
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Poresz írta: 2022.02.05. 14:23 Erre én is kíváncsi vagyok. Vagy egy évtizede már a piacon van, kell legyen tapasztalat. Főleg, hogy cimborám most tervez fejest ugrani a Shadow-vásárlásba.
Szia!

Az én Shadow egyesem még nem törte el, kb 12000 lövés van benne, (első 500-t az első tulaj tette bele)

Klubban az aktív sportolók közt többen használnak S1-t és volt 4/5 szánakasztó törés, volt akinek kb 3000 lövés után újra.

Az enyémben gyári helyretoló rugó van és 400 lövésenként takarítva van, ilyenkor kap olajat a szánakasztó tengelye is és a kireterszelés vezérlő is a cső alján.

Meg kell venni a Shadowt, ha tud annyit lőni (ilyen 9x19 árak mellett), hogy eltörjön akkor nem lesz probléma a tartalák szánakasztó.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára HCZoli 2022.02.05. 15:26-kor.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

bel írta: 2022.02.05. 14:31 Szia,

[Nyelvtannaci mod on]

Szerintem egy orosz nevet lehetoleg irjunk a magyar helyesiras szabalyai szerint, esetleg az orosz szabalyok szerint, de miert pont angol szabaly szerint?

A magyar "s" hangot az angolok 1 betuvel nem tudjak leirni, ezert jobb hijjan Sh-nak irjak, igy lett a magyar helyesiras szerinti PPS szobol angolul PPSh.

Bel
Jogos. Férfiasan bevallom, hogy azért nem így szoktam írni, mert az a PPS angolul a Szudajev géppisztoly rövidítése. A PPSh teljesen félreérthetetlen. A PPSz is. Ezért öszvér módon a Spágint angolul, a Szudájevet magyarul rövidíten. Cserébe egy nyelvtani csőd. Valamit valamiért…
Alapvetően ilyesmivel nem foglakoznék - úgysem lehet mindenkinek megfelelni - de az irántad érzett tiszteletből mostantól írom pontosan, szépen - ahogy a ballisztikus rakéta megy az égen 8-) majd írunk évszámot, és tuti lesz.

Fun fact : egy kínai mozgalmi dal szövegében* találkoztam a legviccesebb PPS-41 elnevezéssel: 波波沙 Pinyin átiratban: PaPaSha. Így, fonetikusan lemásolták az orosz rövidítést. Van egy hivatalos fordításuk is, de mindenki csak PaPaSha- nak hívja. Népies elnevezés, mint nálunk a “davaj- gitár” :lol:

*megköszönném, ha most senki nem firtatná, hogy miért olvasok kínai dalszövegeket. Még mindig jobb, mint Lagzi Lajcsi! :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Fegyverszekreny

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Koszi akkor beprobalkozok, max nem jon ossze 8-)
/ugy vagyok vele aki fegyverert jon azt semmi nem tartja vissza, aki meg csak ugy hobbibol betoroget annak jobb ha latja hogy "meleg" cucc lakik odabent/

Petya357 írta: 2022.02.05. 13:54 Ezt a borzadályt annó elfogadták (én nem fogadtam volna el..) - mert megfelelt a jogszabályi követelményeknek. Sima tollas bütorkulccsal nyílik, és van benne két fém kazetta. Nyilván azóta már van jobb, de a kettőt egyszerre vették figyelembe, amikor meghatározták a tárolókspacitást.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

https://index.hu/sport/2022/02/05/meghalt-bodnar-tibor/

Bodnár Tibor, a futóvad lövészet egyik legkiemelkedőbb egyénisége a Zalka KMFSE, majd az Újpesti Dózsa versenyzőjeként tette le névjegyét a nemzetközi mezőnyben. Világbajnok (1979), háromszoros Európa-bajnok (1979, 1982, 1985), olimpiai 5. helyezett (1980),
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

HCZoli írta: 2022.02.05. 15:14
Az én Shadow egyesem még nem törte el, kb 12000 lövés van benne, (első 500-t az első tulaj tette bele)
……

Meg kell venni a Shadowt, ha tud annyit lőni (ilyen 9x19 árak mellett), hogy eltörjön akkor nem lesz probléma a tartalák szánakasztó.
Szia, köszönöm. Ez nagyon konkrét, és jól használható infó!

Akkor a hiba ugyan maradt, a mértéke viszont továbbra is fájdalommentesen elviselhető, és messze túl van hype-olva. A szánakasztó nem tétel anyagilag, könnyen beszerezhető, és pillanatok alatt cserélhető. Itt inkább az volt a kérdés, hogy tegyen-e be az ember a dobozba egy tartalékot, mert kínos, ha versenyen történik. A konklúzió - paranoidoknak nem árt, de ilyen gyakoriságnál egyáltalán nem fontos óvintézkedés. A SIGemnek is kb 7-8 e lövés után tört el a helyretoló rugója. Pedig az nem is mindható típushibának. Elég sokat kell lőni, és előbb-utóbb minden fegyvernek lesz valami baja.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Petya357 írta: 2022.02.05. 16:38 Szia, köszönöm. Ez nagyon konkrét, és jól használható infó!

Akkor a hiba ugyan maradt, a mértéke viszont továbbra is fájdalommentesen elviselhető, és messze túl van hype-olva. A szánakasztó nem tétel anyagilag, könnyen beszerezhető, és pillanatok alatt cserélhető. Itt inkább az volt a kérdés, hogy tegyen-e be az ember a dobozba egy tartalékot, mert kínos, ha versenyen történik. A konklúzió - paranoidoknak nem árt, de ilyen gyakoriságnál egyáltalán nem fontos óvintézkedés. A SIGemnek is kb 7-8 e lövés után tört el a helyretoló rugója. Pedig az nem is mindható típushibának. Elég sokat kell lőni, és előbb-utóbb minden fegyvernek lesz valami baja.
A tartalék szanakaszto kell a táskába, kb olyan mint az óvszer :)

Eddig mindig másoknak adtam oda versenyen és így csak egy pályát buktak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3544
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Fegyverszekreny

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2022.02.05. 13:29 Van valakinek tapasztalat mit fogadnak el fegyverszekrenynek?
Ennek a jobb oldali reszere szerelek egy elektromos zarral ellatott biztonsagi uvegbol keszult ajtot az okes lehet?
szekreny.jpg
"számottevő mértékű külső erőhatásnak is ellenálló anyagból készült és biztonsági zárral ellátott szekrényben"

Ha a biztonsági üveg azt jelenti, hogy rendesebben meg kell pufálni egy kalapáccsal vagy fejszével, hogy átjussanak rajta, akár még jó is lehet. Azután lehet csodálni a tartalmát, amikor vendégség van...? :-)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

HCZoli írta: 2022.02.05. 16:46 A tartalék szanakaszto kell a táskába, kb olyan mint az óvszer :)

Eddig mindig másoknak adtam oda versenyen és így csak egy pályát buktak.
Óvszeres hasonlat tényleg jó, ha nincs ott akkor kellhet, ha ott van akkor meg nem, de ha nincs az embernél és éppen kellene akkor szopás van. :lol:

Nekem is van a CZ75B tokjában egy tarcsi szánakasztó, még nekem sem tört el, bár igaz azzal csak GYP-t lövök, ott meg kisebb az esélye. :D
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2022.02.05. 17:17 Óvszeres hasonlat tényleg jó, ha nincs ott akkor kellhet, ha ott van akkor meg nem, de ha nincs az embernél és éppen kellene akkor szopás van. :lol:

Nekem is van a CZ75B tokjában egy tarcsi szánakasztó, még nekem sem tört el, bár igaz azzal csak GYP-t lövök, ott meg kisebb az esélye. :D
Egyszer vettem egy alig használt CZ85-öst. Az elsö alkalommal, amikor kivittem lőtérre, eltört a szánakasztó. :-)
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Fegyverszekreny

Hozzászólás Szerző: RatRace »

qqriq írta: 2022.02.05. 13:29 Van valakinek tapasztalat mit fogadnak el fegyverszekrenynek?
Ennek a jobb oldali reszere szerelek egy elektromos zarral ellatott biztonsagi uvegbol keszult ajtot az okes lehet?
szekreny.jpg
Off
A jobb oldalt szünteted meg?

azt tele kell pakolni inkább!
A bal oldalon csak a vacak poharak vannak...
:lol: :lol:
On
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Fegyverszekreny

Hozzászólás Szerző: qqriq »

2x3mm edzett uveg kozte biztonsagi folia, sokat kell kalapalni hogy atjuss 8-) \
Vendegeket ritkan fogadunk, a haloba meg annyit se, de a lelkemnek jol esne ha ejszaka felriadok es diszkret fenyben ott sorakoznanak a soretesek meg a puskak :twisted:
AndyA írta: 2022.02.05. 17:06 "számottevő mértékű külső erőhatásnak is ellenálló anyagból készült és biztonsági zárral ellátott szekrényben"

Ha a biztonsági üveg azt jelenti, hogy rendesebben meg kell pufálni egy kalapáccsal vagy fejszével, hogy átjussanak rajta, akár még jó is lehet. Azután lehet csodálni a tartalmát, amikor vendégség van...? :-)
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Fegyverszekreny

Hozzászólás Szerző: qqriq »

meg csak tervben van, elobb meg kell venni a szekrenyt :ugeek:
bort/pezsgot nem szeretem, palinkat meg nem ihatok, szoval no problemo 8-)
RatRace írta: 2022.02.05. 18:54 Off
A jobb oldalt szünteted meg?

azt tele kell pakolni inkább!
A bal oldalon csak a vacak poharak vannak...
:lol: :lol:
On
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Petya357 írta: 2022.02.05. 16:38 Akkor a hiba ugyan maradt, a mértéke viszont továbbra is fájdalommentesen elviselhető, és messze túl van hype-olva. A szánakasztó nem tétel anyagilag, könnyen beszerezhető, és pillanatok alatt cserélhető. Itt inkább az volt a kérdés, hogy tegyen-e be az ember a dobozba egy tartalékot, mert kínos, ha versenyen történik. A konklúzió - paranoidoknak nem árt, de ilyen gyakoriságnál egyáltalán nem fontos óvintézkedés. A SIGemnek is kb 7-8 e lövés után tört el a helyretoló rugója. Pedig az nem is mindható típushibának. Elég sokat kell lőni, és előbb-utóbb minden fegyvernek lesz valami baja.
Ez itthon nem érint tömegeket: önvédelmi szituációban ciki, hogy a ki- és bereteszelést végző szánakasztótengely eltörik. - Jó kérdés, hogy az összes többi fegyver jellemző apróbb, de működésképtelenséget okozó meghibásodásához és akadályához képest (pl. ütőszeg, helyretolórugó, hüvelyvonó törése, alátöltés) valójában ez mennyire gyakori. Gyaníthatóan kimutatás nincs, csak benyomások. Esetleg a konkurencia ellenmarkecingja a CZ ellen.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Poresz írta: 2022.02.05. 19:14 Ez itthon nem érint tömegeket: önvédelmi szituációban ciki, hogy a ki- és bereteszelést végző szánakasztótengely eltörik. - Jó kérdés, hogy az összes többi fegyver jellemző apróbb, de működésképtelenséget okozó meghibásodásához és akadályához képest (pl. ütőszeg, helyretolórugó, hüvelyvonó törése, alátöltés) valójában ez mennyire gyakori. Gyaníthatóan kimutatás nincs, csak benyomások. Esetleg a konkurencia ellenmarkecingja a CZ ellen.
A fegyver meghibásodást/törést, és az akadályt azért semmiképpen nem tenném egy súlycsoportba.

Lőszer, tár hiba, ill. a legtöbb fajta akadály estén töltőfogás, ha ez nem működik, akkor tárcsere + töltőfogás - ez még éles helyzetben sem kivitelezhetetlen ( a verseny erre is remek gyakorlás, stressz, csőlátás, de ha megvan a rutin akkor automatikusan megy a helyzet mentése). Akinek még soha nem volt ilyen, annak csak azt tudom mondani, hogy valszeg nem lőtt eleget ;) Minimum párezer lövésenként előfordul valami. Ezek zömében idegesítő, de könnyen elhárítható problémák.

Ha eltörik valami, akkor sem mindegy hogy mi, de általában nem pik-pakk elhárítható problémáról van szó - legalábbis pályán belül, "tűzharcon belül" biztosan nem. Az ütőszeg, szánakasztó, helyretoló rugót törését nem tenném egy súlycsoportba a sima akadállyal. Statisztikát még nem láttam, de személyes, és sporttársak tapasztalatából annyit tudok mondani, hogy garantáltan ritkább, mint az akadály.

Shadow szánakasztó - amcsi oldalak is az "óvszeres" technikát említik. Megszállottabbaknak pedig a megelőző karbantartást - 10 000 lövésenként csere, ha törik, ha nem. A kicserélt darab pedig mehet az óvszerzsebbe.. ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

HCZoli írta: 2022.02.05. 16:46 A tartalék szanakaszto kell a táskába, kb olyan mint az óvszer :)

Eddig mindig másoknak adtam oda versenyen és így csak egy pályát buktak.
Szia,

Egyszer sikerult IPSC palyan szanakasztot cserelnem (a versenyeloiras szerint ha 2 percen belul nem tudja a versenyzo elharitani az akadalyt, akkor meg kell allitsa a biro, de gyorsabb voltam ennel). :-)

Neha elvitatkozgatok azota is birokkal, akik szerint a szanakaszto nem alkatresz, hanem szerszam, es ezert nem lett volna szabad hasznalnom (mivel az IPSC szabalyok tiltjak a szerszam hasznalatat a palyan torteno akadalyelharitasnal); de szerintem egyertelmuen alkatresz.

Egy masik alkalommal viszont szamomra is teljesen erthetetlen modon a verseny izgalmaban rossz iranyba probaltam attolni a szanakasztot, az nyilvan nem sikerult 2 perc alatt. :-(

Egy idoben egesz sokat lottem CZ-vel: 3 eddzes + 1 verseny (marmint hetente), szoval eleg nagy lovesszambol jott ossze a fenti 2 esemeny.

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2022.02.05. 22:16 Lőszer, tár hiba, ill. a legtöbb fajta akadály estén töltőfogás, ha ez nem működik, akkor tárcsere + töltőfogás - ez még éles helyzetben sem kivitelezhetetlen ( a verseny erre is remek gyakorlás, stressz, csőlátás, de ha megvan a rutin akkor automatikusan megy a helyzet mentése). Akinek még soha nem volt ilyen, annak csak azt tudom mondani, hogy valszeg nem lőtt eleget ;) Minimum párezer lövésenként előfordul valami. Ezek zömében idegesítő, de könnyen elhárítható problémák.
Szia,

Igen, jopar eve irtam egy cikket a 2. rendor vilagjatekokrol, abban is szerepel egy video, ahol lathato, hogy (a vilagbajnoknak :-)) mennyi ido eszrevenni a hibat, majd kivitelezni egy toltofogast, es folytatni a versenyt.

"Shadow szánakasztó - amcsi oldalak is az "óvszeres" technikát említik. Megszállottabbaknak pedig a megelőző karbantartást - 10 000 lövésenként csere, ha törik, ha nem. A kicserélt darab pedig mehet az óvszerzsebbe.."

Talan logikusabb (marmint azoknak, akik tobbet eddzenek, mint versenyeznek), ha van kulon "verseny" szanakaszto, amit vagy 5 000 loves utan lefokoznak "eddzo" szanakasztonak, vagy amikor az "eddzo" szanakaszto torik, akkor szinten a "verseny" szanakaszto lefokozasra kerul, es egy uj van helyette beallitva. (De en erre lusta vagyok, eleve ez feltetelezi a rendszeres takaritast minden verseny elott-utan, amikor ugyis kiszerelesre kerul a szanakaszto).

Bel
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

bel írta: 2022.02.06. 12:27 Szia,

Igen, jopar eve irtam egy cikket a 2. rendor vilagjatekokrol, abban is szerepel egy video, ahol lathato, hogy (a vilagbajnoknak :-)) mennyi ido eszrevenni a hibat, majd kivitelezni egy toltofogast, es folytatni a versenyt.

"Shadow szánakasztó - amcsi oldalak is az "óvszeres" technikát említik. Megszállottabbaknak pedig a megelőző karbantartást - 10 000 lövésenként csere, ha törik, ha nem. A kicserélt darab pedig mehet az óvszerzsebbe.."

Talan logikusabb (marmint azoknak, akik tobbet eddzenek, mint versenyeznek), ha van kulon "verseny" szanakaszto, amit vagy 5 000 loves utan lefokoznak "eddzo" szanakasztonak, vagy amikor az "eddzo" szanakaszto torik, akkor szinten a "verseny" szanakaszto lefokozasra kerul, es egy uj van helyette beallitva. (De en erre lusta vagyok, eleve ez feltetelezi a rendszeres takaritast minden verseny elott-utan, amikor ugyis kiszerelesre kerul a szanakaszto).

Bel
mi volt a hiba ?
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

A Monarchia utáni Magyarországon milyen hazai gyártású revolverek készültek (a mai napig)? Készültek egyáltalán? Próbáltam találni erről infót, de nem jártam sikerrel. A monarchia utolsó revolvere a Rast-Gasser M1898 lehetett.
Mindenki vár valamit...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

tornas78 írta: 2022.02.06. 19:02 A Monarchia utáni Magyarországon milyen hazai gyártású revolverek készültek (a mai napig)? Készültek egyáltalán? Próbáltam találni erről infót, de nem jártam sikerrel. A monarchia utolsó revolvere a Rast-Gasser M1898 lehetett.
Pl. Keserű .22 lr, .22 wmr és .38 Spec revolverek.
(ja, meg időközben az összes flóbert az lett ugye.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

tornas78 írta: 2022.02.06. 19:02 A Monarchia utáni Magyarországon milyen hazai gyártású revolverek készültek (a mai napig)? Készültek egyáltalán? Próbáltam találni erről infót, de nem jártam sikerrel. A monarchia utolsó revolvere a Rast-Gasser M1898 lehetett.
Eddig semmilyen magyar gyártmányú éles revolverről nincs tudomásom. → De gvass1-nak igen!
gvass1 írta: 2022.02.06. 20:02 Pl. Keserű .22 lr, .22 wmr és .38 Spec revolverek.
Tudtommal a kétféle Gasser revolver gyártása Ausztriában folyt.

A magyar pisztolygyártás egyből az öntöltő pisztolyokkal kezdődött: a Roth-Krnka "7. M. ismétlőpisztollyal" és Frommer 1901M, 1906M, 1910M (kérdéses, hogy az első két típusból mennyi készült) a FÉG-ben; illetve a Nalava és az Eiler-féle zsebpisztolyokkal.

Illetve most, hogy linkeket kerestem a hozzászólásomhoz, találtam valamit, ami egyelőre még csak szóbeszéd:
"A NALAVA pisztolyt Vácon gyártották. NAgy LAjos VAc-ból ered a fegyver neve. Van egy elképesztően ritka forgótáras avagy revolver változat is belőle."
Nyilván nem hagytam ennyiben a dolgot, a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalának honlapján rákerestem a következő kulcsszavakra, a következő eredménnyel:
  • "Nagy Lajos"
    → Nagy Lajos: Forgópisztoly tekercsrugóval. Lajstromszám: 129017, bejelentés napja: 1940. 11. 08.
Talán ő az: a szabadalom címlapján az olvasható: "Nagy Lajos puskaműves, gépészmérnök-hallgató, Vác".

A többi találat a jegyzőkönyv kedvéért:
  • "forgópisztoly"
    → Gál Barnabás: Szuronyos forgópisztoly. Lajstromszám: 42550, bejelentés napja: 1907. 04. 04.
    → Lippert Nándor: Forgópisztoly és ahhoz való tölténytár. Lajstromszám: 127814, bejelentés napja: 1940. 11. 27.
  • "forgótáras pisztoly"
    → Nincs találat.
  • "forgótáraspisztoly" (sic!)
    → Nincs találat.
  • "revolver"
    → Bern Burkárd: Revolver pisztoly. Lajstromszám: 12127, bejelentés napja: 1898.03.08. ⇒ Ez valójában a Sauer Bär pisztoly, aminek kevés köze van a revolverekhez.
    → Szabados Imre: Revolver… 7,65. Ügyszám: P0001198, bejelentés napja: 2000. 03. 21. ⇒ Nem nyilvános.
    → Szabados Imre: Revolver 7,65. Ügyszám: P0004218, bejelentés napja: 2000. 11. 02. ⇒ Nem nyilvános.
    → FélOFF: Hóhó, itt van két fórumtársnak közös bejelentése… :)
Maci22hun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2019.07.08. 23:30

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Maci22hun »

Sziasztok!

AR15 karabélyból használ(t) valaki Savage MSR15 Recon típust! Tapasztalat, kompatibilitás kiegészítőkkel, “dobozból” mennyire használható? Gyorspont, gyorskombi és örömlövészet lenne a cél.
Illetve a fenti célra távcső vagy reddot+nagyító lenne a jobb választás?

Köszi előre is!
8AEECBDD-E8E8-4B04-9154-40F2988319BA.jpeg
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Maci22hun írta: 2022.02.06. 21:10 Sziasztok!

AR15 karabélyból használ(t) valaki Savage MSR15 Recon típust! Tapasztalat, kompatibilitás kiegészítőkkel, “dobozból” mennyire használható? Gyorspont, gyorskombi és örömlövészet lenne a cél.
Illetve a fenti célra távcső vagy reddot+nagyító lenne a jobb választás?

Köszi előre is!

8AEECBDD-E8E8-4B04-9154-40F2988319BA.jpeg
Az optika az egyéni preferencia. Gyorskombin többször jobb a sima dot szerintem, én a dot+nagyító kombóra szavaznék.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
tittadili
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: tittadili »

Maci22hun írta: 2022.02.06. 21:10 Sziasztok!

AR15 karabélyból használ(t) valaki Savage MSR15 Recon típust! Tapasztalat, kompatibilitás kiegészítőkkel, “dobozból” mennyire használható? Gyorspont, gyorskombi és örömlövészet lenne a cél.
Illetve a fenti célra távcső vagy reddot+nagyító lenne a jobb választás?

Köszi előre is!

8AEECBDD-E8E8-4B04-9154-40F2988319BA.jpeg
Én hasonló felhasználásra ezt néztem ki. https://haverokfegyverben.hu/red-dot-vo ... yitas-3971
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Maci22hun írta: 2022.02.06. 21:10 Sziasztok!

AR15 karabélyból használ(t) valaki Savage MSR15 Recon típust! Tapasztalat, kompatibilitás kiegészítőkkel, “dobozból” mennyire használható? Gyorspont, gyorskombi és örömlövészet lenne a cél.
Illetve a fenti célra távcső vagy reddot+nagyító lenne a jobb választás?

Köszi előre is!

8AEECBDD-E8E8-4B04-9154-40F2988319BA.jpeg
Szia
Magam részéről próbáltam Red dotot, Hozzá nagyítót... Távcsövet...stb
Amennyiben pénztárca bírja vegyél Vortex 1-6 Vagy 1-8 strike eagle optikat, vagy ha olcsóbb, de megbízható kell 5 év garanciával már lehet venni firefield rapidstrike 1-6x24. Én ezt vettem, vortex 1-6 strike eagle között az a különbség, hogy kicsit gyengébb a piros és zöld megvilágítás jah és csak fele annyiba kerül.
7.62 kaliberrel használom. Cca 800lovest adtam le vele. Leitz nel lehet venni. Várd meg a fehova akciót és ruhazz be. Komplett szett. Megéri.
IMG_20211203_111613.jpg
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

53-lövetű: Desert Tech Quattro-15

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/53-love ... uattro-15/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

Maci22hun írta: 2022.02.06. 21:10 Sziasztok!

AR15 karabélyból használ(t) valaki Savage MSR15 Recon típust! Tapasztalat, kompatibilitás kiegészítőkkel, “dobozból” mennyire használható? Gyorspont, gyorskombi és örömlövészet lenne a cél.
Illetve a fenti célra távcső vagy reddot+nagyító lenne a jobb választás?

Köszi előre is!

8AEECBDD-E8E8-4B04-9154-40F2988319BA.jpeg
Annyi a "mid" gázelvétele van, szemben sok "carbine" változattal ahol csak simán meghosszabitják a csövet a minimum 16" hoz.
Dobozbólkivéve teljesen rendben van a puska. én a távcső mellé teszem le a voksot a dotnál a + nagyitó a pont méretét is megnöveli. nézz bele mindkettő változatba és dönts :) ugyis rájössz hogy a másik jobb lett volna :):):)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Ha már optika téma: ezzel a Delta Hornet 3x reddottal van valakinek tapasztalata? Ezzel szemezek egy ideje.

https://tavcso.hu/termek/DOHornet3pr
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

Maci22hun írta: 2022.02.06. 21:10 távcső vagy reddot+nagyító lenne a jobb választás?
Szia,

Amiket en probaltam: 3-9x Delta tavcso, Eotech reddot, UTG 3xnagyito (meg persze 3.5x PU, 4x PSO-1, 5.5-22x NightForce tavcso is, de ezek itt offtopicok).

Ezek kozul SAS, IPSC, gyorskombira-ra egyertelmuen a 3-9x tavcso nagyon nem optimalis, a 3.5x es a 4x meg annyira se, messze jobb ezeknel a reddot+3x nagyito.

Nekem kb. az a tapasztalatom, hogy 50 m-en belul egyertelmuen jobb a nagyitas nelkuli reddot, mint barmi mas, mivel sokkal gyorsabban lehet vele celozni, mivel a 3-4x koruli nagyitas eseten hosszasan kell keresgetni a celt.
50 m folott, 150 m alatt nagyjabol mindegy, mert a celt megkeresni tobb ido, de jobban latja az ember a celt (nyilvan ez a felsorolt sportagakra vonatkozik, "alcazott" celokat en nem probalok megkeresni).
150 m-tol kezdve szamomra kifejezetten jobb, ha rajta van a 3x nagyito. Ilyen tavra mar nem tudok hatekonyan kezbol loni, tehat fekve, bipodrol lovok. Ez azert emlitesre melto, mert a 3x nagyito a kezremeges latvanyat is megharomszorozza, ami eleg zavaro tud lenni.

Errol reszletesebben is irtam korabban.

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

TotoHU írta: 2022.02.07. 08:09 Ha már optika téma: ezzel a Delta Hornet 3x reddottal van valakinek tapasztalata? Ezzel szemezek egy ideje.

https://tavcso.hu/termek/DOHornet3pr
Szia,

Csak kivancsisagbol: milyen celra szemezel vele? (En nem latom, mire lenne jo.)

Bel
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

bel írta: 2022.02.07. 09:45 Szia,

Csak kivancsisagbol: milyen celra szemezel vele? (En nem latom, mire lenne jo.)

Bel
PCC-vel gyorspont, vagyis 25 méter. Jelenleg egy Crossfire reddot van a puskán, amivel meg tudom lőni a GYP-t de nem az igazi, távoli a cél. A célkép felvételének gyorsasága GYP-n kevésbé szempont, a pontosság inkább, ebben kevésbé jó nekem a mostani felállás.
(Olvastam a lenti posztokat, meg az AK felújítós cikket is)
Maci22hun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2019.07.08. 23:30

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Maci22hun »

Köszi a segítséget és a tippeket mindegyikőtöknek (Fortitu, Kolonics, brh562, tittadili és Bel), ahogy írtátok, gyors kombira és SAS versenynél kényelmesebb (vagy inkább praktikusabb) a reddot+nagyító, nagyobb távon a távcső a nyerő. És ugye akkor egy bipod is.

Reddot nagyító párosban Vortex, Holosun gyártó a jobb? Vagy más jó alternatíva is van? Holosunt használok pisztolyom, az rendben van, strapabíró, nem állítódik el.
Fortitu írta: 2022.02.06. 21:36 Az optika az egyéni preferencia. Gyorskombin többször jobb a sima dot szerintem, én a dot+nagyító kombóra szavaznék.
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: pogessor »

Maci22hun írta: 2022.02.07. 10:38 Reddot nagyító párosban Vortex, Holosun gyártó a jobb?
Összehasonlítási alapom ugyan nincs, de azt tudom mondani, hogy a Holosun (HE515CT-RD + HM3X) optikapáros remekül működik saját AR15-ön.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Kolonics írta: 2022.02.07. 07:03 Szia
Magam részéről próbáltam Red dotot, Hozzá nagyítót... Távcsövet...stb
Amennyiben pénztárca bírja vegyél Vortex 1-6 Vagy 1-8 strike eagle optikat, vagy ha olcsóbb, de megbízható kell 5 év garanciával már lehet venni firefield rapidstrike 1-6x24. Én ezt vettem, vortex 1-6 strike eagle között az a különbség, hogy kicsit gyengébb a piros és zöld megvilágítás jah és csak fele annyiba kerül.
7.62 kaliberrel használom. Cca 800lovest adtam le vele. Leitz nel lehet venni. Várd meg a fehova akciót és ruhazz be. Komplett szett. Megéri.
IMG_20211203_111613.jpg
Sziasztok, FireField red dottal rossz tapasztalatom volt. És úgy általában minden red dottal, ami 50 000 Ft alatt van. A Sightmark portfólión belül is kipróbáltam többet - a drágább (R, M sorozat) az jó, az olcsóbb (pl A sorozat) az nem vált be. Éles fegyverre érdemes megfizetni a minőséget. Holosunra pl még soha, senkit sem hallottam panaszkodni! Azt veszek következőnek - elegem lett a híg levű olcsó húsból.

Vortex 1-6, és 1-8x távcsövet rendszeresen látok gyorskombin, és szeretik a sporttársak, meg vannak vele elégedve, és megéri az árát. Szerintem a 1-6x picit jobb, mint a 1-8x (szebb a képe), és a red dot + nagyító pedig még jobban működik - de ez magánvélemény. Minden varia távcső, aminek a legalacsonyabb állása nagyobb, mint 1x - azonnal felejtős IPSC, IDPA, gyorskombi, stb-re. Közelre szinte használhatatlan minden, ami nem tudja az 1x nagyítást. Márpedig a hazai pályák szinte mind ilyenek... rövidek.

De az az 1-4x, 1-6x, 1-8x mind működnek. Nekem egy 1-4x noname kínai van a PCChez, gyorspontra tökéletes, de dinamikusabb sportokban már érezhetően lassabb, mint egy red dot. AKra, AR-r nem merném feltenni a kínait.... a 9x19et bírja.

Az AK-mon Sightmark R spec van, hibátlan 7,62x39-hez. Nagyító nincs. Kb a lövések 5-10-nál hiányzik - megvagyok nélküle, és így is eltalálom fekve 200 méterről a mellalakot, meg a poppert, de ezért olyankor jól jönne egy 3x. Csak sajna nem fér rá a mostani szereléksínemre.

A tapasztalataim teljesen megegyeznek a Bel által leírtakkal - a fém irányzéknál gyorsabb a távcső 1x-re állítva, , de a red dot akkor is kenterbe veri sebességben. A lövések túlnyomó részét közelre fogod leadni. a 3x nagyításnál pedig - idehaza, szerintem - nem kell több.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2022.02.06. 20:35 Eddig semmilyen magyar gyártmányú éles revolverről nincs tudomásom. → De gvass1-nak igen!
Jó, de én ezekből többel lőttem is:-)

Amúgy HA a flóbert revolvereket is maroklőfegyvernek tekintjük (muhahahah), akkor volt a győri Arme Bt.-nek is egy igen jó minőségű lenyitható csöves 4 mm RZ "flóbertje" 2004 előtt.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

pogessor írta: 2022.02.07. 11:28 Összehasonlítási alapom ugyan nincs, de azt tudom mondani, hogy a Holosun (HE515CT-RD + HM3X) optikapáros remekül működik saját AR15-ön.
Én ezt a szettet néztem élőben, elég jónak tűnt:
https://kalappal.hu/pirospont-iranyzek/ ... zett-.html
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Maci22hun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2019.07.08. 23:30

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Maci22hun »

Köszi, a Holosun jó tapasztalatból kiindulva pont ezt a kombót néztem amit küldtél. Ezt a reddot-ot több PCC-n és karabélyon is láttam sporttársaknál.
pogessor írta: 2022.02.07. 11:28 Összehasonlítási alapom ugyan nincs, de azt tudom mondani, hogy a Holosun (HE515CT-RD + HM3X) optikapáros remekül működik saját AR15-ön.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

TotoHU írta: 2022.02.07. 10:17 PCC-vel gyorspont, vagyis 25 méter. Jelenleg egy Crossfire reddot van a puskán, amivel meg tudom lőni a GYP-t de nem az igazi, távoli a cél. A célkép felvételének gyorsasága GYP-n kevésbé szempont, a pontosság inkább, ebben kevésbé jó nekem a mostani felállás.
(Olvastam a lenti posztokat, meg az AK felújítós cikket is)
Szia,

Hat, nem mondanam magamat gyorspont szakertonek, de en ebbol a kettobol valasztanek (az elso sokkal olcsobb, a masodik alig dragabb es szerintem sokkal jobb):
https://tavcso.hu/termekcsoport/do3-9x40
https://tavcso.hu/termekcsoport/do4-16x42

Bel
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Maci22hun írta: 2022.02.07. 11:56 Köszi, a Holosun jó tapasztalatból kiindulva pont ezt a kombót néztem amit küldtél. Ezt a reddot-ot több PCC-n és karabélyon is láttam sporttársaknál.
Ezzel a kombóval nehezen tudsz mellényúlni! ;) Ebben az árkategóriában, és ennél a gyártónál nem igazán vállalsz vele kockázatot. Nagyon pöpec szett!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

bel írta: 2022.02.07. 12:18 Szia,

Hat, nem mondanam magamat gyorspont szakertonek, de en ebbol a kettobol valasztanek (az elso sokkal olcsobb, a masodik alig dragabb es szerintem sokkal jobb):
https://tavcso.hu/termekcsoport/do3-9x40
https://tavcso.hu/termekcsoport/do4-16x42

Bel
Igen távol állok a GyP szakértőtől, még csak bíró sem vagyok - de rendszeresen szoktam lőni, általában 1. osztály, jobb napokon mester szinten. Nekem az a tapasztalatom, hogy kb 3x-4x nagyítás az, ami optimális szabad kézből.

Miért fontos ez? A GyP szabálykönyv szerint állva lövünk, és nem is lehet igazán stabilan kitámasztani a fegyvert, mint mondjuk az olimpiai sportágakban - az fegyvert alátámasztó kéz konkrétan nem is érhet oda a testedhez. Emiatt pici mozgás azért mindig van a fegyverben. Magas - 6-8x és fölötte - nagyításokon nekem ez már nagyon zavaró. A 4x a határon van, néha hogy visszaveszem 3x-ra, mert úgy biztosabb. Hogy kinek, mi működik a legjobban, csak egyénileg lehet megtapasztalni. De GyPre nem ajánlok olyan távcsövet, ami nem tekerhető le 3x nagyításra.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Maci22hun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2019.07.08. 23:30

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Maci22hun »

Köszi! ;) ha meglesz a karabély első körben ez fog rá kerülni! :)

Mégegy kérdés, olyan karabélyok esetén ami amerikai piacos (ha jól láttam a Savage is, vagy Ruger), alkatrész ellátás pl ütőszeg pótlás milyen átfutási idővel (egyáltalán) működik?

Illetve Oberland Arms karabélyt ismeri valaki?

Petya357 írta: 2022.02.07. 12:23 Ezzel a kombóval nehezen tudsz mellényúlni! ;) Ebben az árkategóriában, és ennél a gyártónál nem igazán vállalsz vele kockázatot. Nagyon pöpec szett!
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2022.02.07. 12:41 Nekem az a tapasztalatom, hogy kb 3x-4x nagyítás az, ami optimális szabad kézből.
De GyPre nem ajánlok olyan távcsövet, ami nem tekerhető le 3x nagyításra.
Szia,

Meggyoztel. :-)

(De a 3-9x-et tovabbra is jobbnak tartom a fix 3x-nel, egyszeruen azert, mert ha egyszer kedve lesz Totonak feltamasztani a fegyvert, akkor nagyon nagy kulonbseg lesz. Persze a GyP elsodleges fontossaga mellet ez csak akkor indokolja a 2-szeres arkulonbseget, ha a fix a dragabb. :-))

Bel
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

Petya357 írta: 2022.02.07. 12:41A GyP szabálykönyv szerint állva lövünk, és nem is lehet igazán stabilan kitámasztani a fegyvert, mint mondjuk az olimpiai sportágakban - az fegyvert alátámasztó kéz konkrétan nem is érhet oda a testedhez.
GyP-ben csak chickenwingezve szabad lőni?!?
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

G.D írta: 2022.02.07. 14:32 GyP-ben csak chickenwingezve szabad lőni?!?
hehe, kind of - "half-chicken-wing"ezve. ;) a lővő kéz lehet teszthez szorítva, de a másik - az alátámasztó - nem.
https://mdlsz.com/wp-content/uploads/20 ... 01-tol.pdf
Puskafogás: A lövéseket álló testhelyzetben, „gyorspont fogással”, támaszték használata nélkül
kell leadni. Gyorspont fogás: a támasztó kézzel a fegyvert úgy kell fogni, hogy a fegyvertus
szintjéből esetlegesen kiálló táron a tenyér ne támaszkodjon (a tárat a kéz éle csak oldalról
érintheti) valamint sem a felkar, sem a könyök nem érhet a testhez. (első markolattal rendelkező
fegyvernél a markolat is fogható) A lövő az elsütéshez használt kezét bármilyen módon
tarthatja.



Elvileg ez az életszerűséget szolgálja. Azt szerették volna elkerülni, hogy irreális - hiperstabil, de életszerűtlen, és lassú - pózokban lőjenek. Vadászoknak, katonáknak gyors, "dinamikus", de még elfogadhatóan pontos technikáit tesztelje a verseny. Valami ilyesmit hallottam. Hogy ez mennyire sikerült, arról eltérnek a vélemények... Engem zavart, de meg lehet szokni. Mondjuk azt sem felejtsük el, hogy 25 méterre lövünk, nem 100-ra...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Petya357 2022.02.07. 14:51-kor.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Kerdes az mit ertunk fegyvert alatamaszto keznek, en speciel a bal kezemet ami alap esetben nyujtva van, kiveve a vz mert az rovid hozza :shock:
G.D írta: 2022.02.07. 14:32 GyP-ben csak chickenwingezve szabad lőni?!?
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2022.02.07. 14:50 Kerdes az mit ertunk fegyvert alatamaszto keznek, en speciel a bal kezemet ami alap esetben nyujtva van, kiveve a vz mert az rovid hozza :shock:
Jogos kérdés, mert félreérthető. "nem az, amivel kezeled az elsütőbillentyűt" talán pontosabb :) ld a szabályzatot, bemásoltam. A másikkal úgy tartod, ahogy jól esik.

Nem én találtam ki - ez van a szabályzatban... és be is szokták tartatni. Van egy rossz szokáson - mivel tavaly vagy 6 - számomra korábban ismeretlen - lövész sportágat próbáltam ki, ezért elolvastam a szabályzatokat :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

igy no problemo, nem kell csikenwingelni :D
pedig csikenwingezni jo :twisted:
https://www.youtube.com/watch?v=Jk3n8h3mNyM
Petya357 írta: 2022.02.07. 14:55 Jogos kérdés, mert félreérthető. "nem az, amivel kezeled az elsütőbillentyűt" talán pontosabb :) ld a szabályzatot, bemásoltam. A másikkal úgy tartod, ahogy jól esik.

Nem én találtam ki - ez van a szabályzatban... és be is szokták tartatni. Van egy rossz szokáson - mivel tavaly vagy 6 - számomra korábban ismeretlen - lövész sportágat próbáltam ki, ezért elolvastam a szabályzatokat :lol:
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

bel írta: 2022.02.07. 14:13 Szia,

Meggyoztel. :-)

(De a 3-9x-et tovabbra is jobbnak tartom a fix 3x-nel, egyszeruen azert, mert ha egyszer kedve lesz Totonak feltamasztani a fegyvert, akkor nagyon nagy kulonbseg lesz. Persze a GyP elsodleges fontossaga mellet ez csak akkor indokolja a 2-szeres arkulonbseget, ha a fix a dragabb. :-))

Bel
Látom kicsit már lemaradtam a diskurzusról. De csak amolyan +1-ként:
én 3-9x-essel lövöm a gyorspontot, letekerve 3x-re. 4x-en már nem fértem bele az időbe a keresgélés miatt. A 9x pedig tökéletes 100m-re. Szóval ha csak gyp meg statikus pont 100m-ig akkor +1 a 3-9x-re.
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Maci22hun írta: 2022.02.07. 14:01 Illetve Oberland Arms karabélyt ismeri valaki?
Elég minőségi darabnak érződött amikor lőttem vele.
De azért árban húzósabb..

Vadászaprón hirdetnek egy coltot, ha akkor fent lett volna a hirdetés, amikor a rugert vettem, akkor inkább amellett döntöttem volna.
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

Maci22hun írta: 2022.02.07. 14:01 Köszi! ;) ha meglesz a karabély első körben ez fog rá kerülni! :)

Mégegy kérdés, olyan karabélyok esetén ami amerikai piacos (ha jól láttam a Savage is, vagy Ruger), alkatrész ellátás pl ütőszeg pótlás milyen átfutási idővel (egyáltalán) működik?

Illetve Oberland Arms karabélyt ismeri valaki?
9 essel kb 150 loves után eltört a kakas, telefon a forgalmazonak - kuldjunk képet róla - kép elküld -telefon vissza küldjuk az alkatrészt....
A savage és a ruger még kinaji alkatrészekkel is kompatibilis :) csak most onnan lassu aposta :)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

brh562 írta: 2022.02.07. 19:02 9 essel kb 150 loves után eltört a kakas, telefon a forgalmazonak - kuldjunk képet róla - kép elküld -telefon vissza küldjuk az alkatrészt....
A savage és a ruger még kinaji alkatrészekkel is kompatibilis :) csak most onnan lassu aposta :)
Az ilyesmi történetek segítenek kontextusba helyezni a 20 000 lövésenként alkalomadtán eltörő CZ-75 szánakasztót ;)
minden fegyverben eltörhet ez-az. Szerencsére ritkán. Egy AKban vagy egy Glockban még ritkábban - de azok sem szeplőtelenek.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Petya357 írta: 2022.02.07. 20:50 Az ilyesmi történetek segítenek kontextusba helyezni a 20 000 lövésenként alkalomadtán eltörő CZ-75 szánakasztót ;)
minden fegyverben eltörhet ez-az. Szerencsére ritkán. Egy AKban vagy egy Glockban még ritkábban - de azok sem szeplőtelenek.
Glocknál a sok szárazolastól az ütőszeg kiütötte a tűzfalat előre.... elég hamar.. de csak hallottam egy haver haverjatol..
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

HCZoli írta: 2022.02.07. 20:56 Glocknál a sok szárazolastól az ütőszeg kiütötte a tűzfalat előre.... elég hamar.. de csak hallottam egy haver haverjatol..
Hiába az a reklám, hogy bírja, mert az egész adamantiumból van, azért csak jó dolog egy pufferpatron.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Ilyen sztorik mindenről vannak meg lesznek is, de azért glockéknál elég jó lehet a minőségbiztosítás.
Maci22hun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2019.07.08. 23:30

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Maci22hun »

Köszi, az Oberlandból a héten megyek megnézni pár verziót, kiváncsi leszek! :)
tvsmaci írta: 2022.02.07. 18:41 Elég minőségi darabnak érződött amikor lőttem vele.
De azért árban húzósabb..

Vadászaprón hirdetnek egy coltot, ha akkor fent lett volna a hirdetés, amikor a rugert vettem, akkor inkább amellett döntöttem volna.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

tvsmaci írta: 2022.02.07. 18:41 Vadászaprón hirdetnek egy coltot, ha akkor fent lett volna a hirdetés, amikor a rugert vettem, akkor inkább amellett döntöttem volna.
Hopsz egy ismerősöm pedig régóta M4-et szeretne, ez hasznos tipp volt köszi! Át is adom neki.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

már a címe is farokság.

"The Czechs took an AK but made it better. "

semmi köze az AK-hoz. A csehek a Vz.52 öntöltő puskájukból indultak ki a Vz.58 kifejlesztésekor.

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

gvass1 írta: 2022.02.09. 09:59 már a címe is farokság.

"The Czechs took an AK but made it better. "

semmi köze az AK-hoz. A csehek a Vz.52 öntöltő puskájukból indultak ki a Vz.58 kifejlesztésekor.

Kép
Elmondja, hogy csak a lőszer ugyanaz. Balfasz címet választott.
Válasz küldése