Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2021.12.03. 18:08 Na, pont az az arany cső amerikai😅

Ott ez divatos.
Na akkor a fotós topik után itt.... Megnéztem a forgalmazó oldalán. Jóáras eléggé a cucc, csomó extra benne van az alapcsomagban (4x reddot adapter, tok, 3 tár, +2-es tárfenék). Gondolom lesz videjó meg online-offline is olvasható cikk róla, kíváncsi vagyok milyen lőni vele?
Mikori konstrukció, hosszú távú tapasztalat hol lehet a fegyverrel ? Nem mintha lecserélném a Glock-ot, de érdekel, és szvsz azért is érdemes figyelni a terek gyártókat amit Te is írtál. A GP piacon nagyon jönnek felfelé, a sörétesen régóta ott vannak, az ilyen felfelé ívelő sztorik kifutása mindig érdekes.

És az egymillió dolláros kérdés: ezt hogy kell kiejteni? Amcsi teszt videókban "Kenik", magyarosan "Canik" vagy törökösen "Csanik"???
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2021.12.04. 12:53 Na akkor a fotós topik után itt.... Megnéztem a forgalmazó oldalán. Jóáras eléggé a cucc, csomó extra benne van az alapcsomagban (4x reddot adapter, tok, 3 tár, +2-es tárfenék). Gondolom lesz videjó meg online-offline is olvasható cikk róla, kíváncsi vagyok milyen lőni vele?
Mikori konstrukció, hosszú távú tapasztalat hol lehet a fegyverrel ? Nem mintha lecserélném a Glock-ot, de érdekel, és szvsz azért is érdemes figyelni a terek gyártókat amit Te is írtál. A GP piacon nagyon jönnek felfelé, a sörétesen régóta ott vannak, az ilyen felfelé ívelő sztorik kifutása mindig érdekes.

És az egymillió dolláros kérdés: ezt hogy kell kiejteni? Amcsi teszt videókban "Kenik", magyarosan "Canik" vagy törökösen "Csanik"???
Csanik!

a többit majd megírom cikkben😅
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

zora írta: 2021.12.05. 23:35 https://youtu.be/VnfDtVV7dHs
Szia,

Nagyon erdekes es meglepo!

Bel
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

zora írta: 2021.12.05. 23:35 https://youtu.be/VnfDtVV7dHs
Rossz oldalon van a gél szerintem. Ilyenkor a hüvely veszélyesebb.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: pogessor »

Fortitu írta: 2021.12.06. 11:08 Rossz oldalon van a gél szerintem. Ilyenkor a hüvely veszélyesebb.
És a drótállvány sokat hozzátesz arányában a hüvely tömegéhez (a lövedékhez képest), így az egész kísérlet eredendően torzul.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

bel írta: 2021.12.06. 10:59 Szia,

Nagyon erdekes es meglepo!

Bel
Számomra a 7.62 késleltetett gyújtása volt nagyon érdekes.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

zora írta: 2021.12.06. 11:31 Számomra a 7.62 késleltetett gyújtása volt nagyon érdekes.
Kicsit odébb kellett volna melegíteni, hogy a por lobbanjon be előbb, ne a csapi.

Anno Mythbusters csinált hasonlót 22LR-rel, amit állítólag egy fickó az autójában biztosíték helyett használt, és thökön lőtte vele magát. Ott árammal melegítették fel annyira, hogy robbanjon. Arra már nem emlékszem, mi lett a vége, meg kellene nézni újra.

Arra is kíváncsi lennék, hogy ha leejtést szimulálva sütik el, vagyis a hüvely mögött egy annak számára megmozdíthatatlanul nagy tömegű támaszték van, akkor mi lesz az eredmény.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Fortitu írta: 2021.12.06. 11:08 Rossz oldalon van a gél szerintem. Ilyenkor a hüvely veszélyesebb.
Ezt én is így gondolom, a következő miatt: az impulzusmegmaradás miatt a hüvely és a lövedék ugyanakkora impulzussal fog szétszállni a két ellenkező irányba, tehát m1*v1=m2*v2.
Mivel a hüvely sokkal könnyebb, ezért sokkal nagyobb lesz a sebessége.
Az energia viszont a sebesség négyzetével arányos!

Egy .22LR lövedék kb 40 grain, a hüvely kb 10, ekkor a hüvelynek négyszeres lesz a sebessége, tehát 16x -os az energiája.
A lövedék száll mondjuk 1-2 Joule-al, a hüvely 16-32 Joule-al.
Plusz ha a szétváláskor még van égő lőpor a hüvelyben, az rakéta elven gyorsítja tovább.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2021.12.06. 13:00 Kicsit odébb kellett volna melegíteni, hogy a por lobbanjon be előbb, ne a csapi.

Anno Mythbusters csinált hasonlót 22LR-rel, amit állítólag egy fickó az autójában biztosíték helyett használt, és thökön lőtte vele magát. Ott árammal melegítették fel annyira, hogy robbanjon. Arra már nem emlékszem, mi lett a vége, meg kellene nézni újra.

Arra is kíváncsi lennék, hogy ha leejtést szimulálva sütik el, vagyis a hüvely mögött egy annak számára megmozdíthatatlanul nagy tömegű támaszték van, akkor mi lesz az eredmény.
https://www.youtube.com/watch?v=U4FQgrU2fYk
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2021.12.06. 13:54 Ezt én is így gondolom, a következő miatt: az impulzusmegmaradás miatt a hüvely és a lövedék ugyanakkora impulzussal fog szétszállni a két ellenkező irányba, tehát m1*v1=m2*v2.
Mivel a hüvely sokkal könnyebb, ezért sokkal nagyobb lesz a sebessége.
Az energia viszont a sebesség négyzetével arányos!

Egy .22LR lövedék kb 40 grain, a hüvely kb 10, ekkor a hüvelynek négyszeres lesz a sebessége, tehát 16x -os az energiája.
A lövedék száll mondjuk 1-2 Joule-al, a hüvely 16-32 Joule-al.
Plusz ha a szétváláskor még van égő lőpor a hüvelyben, az rakéta elven gyorsítja tovább.
Ne csináld már, mert úgy maradok... :-)

Ha az akció és a reakció Newton óta ugyanakkora, akkor honnan fogja a hüvely venni ezt az extra energiát? Ha ez így menne, sokkal egyszerűbb lenne rakétával fellövöldözni mindent a világűrbe.

Lehet látványos a különbség a sebességben, ahogy elrepülnek, de az 1/2 mv^2 oda-vissza igaz lesz rájuk. Kisebb m --> nagyobb v^2, de attól még a mozgási energája egyiknek sem lehet nagyobb, mint a másiknak, mert ugyanaz az erő hatott rájuk, csak ellenkező előjellel.

A fenti páldádban a vˇ2 lesz négyszeres, azaz a hüvely csak kétszer fog gyorsabban repülni, mint a lövedék.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2021.12.06. 14:05 Ne csináld már, mert úgy maradok... :-)

Ha az akció és a reakció Newton óta ugyanakkora, akkor honnan fogja a hüvely venni ezt az extra energiát? Ha ez így menne, sokkal egyszerűbb lenne rakétával fellövöldözni mindent a világűrbe.

Lehet látványos a különbség a sebességben, ahogy elrepülnek, de az 1/2 mv^2 oda-vissza igaz lesz rájuk. Kisebb m --> nagyobb v^2, de attól még a mozgási energája egyiknek sem lehet nagyobb, mint a másiknak, mert ugyanaz az erő hatott rájuk, csak ellenkező előjellel.

A fenti páldádban a vˇ2 lesz négyszeres, azaz a hüvely csak kétszer fog gyorsabban repülni, mint a lövedék.
Pedig de.

A hátrarúgás energiáját is szokták joule-ban megadni, jelllemzően tizen-huszon-joule egy puskánál, aminek a lövedék mozgási energiája esetleg 1-3 EZER joule.

Lásd:
https://www.chuckhawks.com/recoil_table.htm

Az energia nem vész el, csak sok-sok más formában jelentkezik a hátrarúgásén kívül. Pl. felmelegíti a csövet.

---

BTW: itt nem a hüvely megtámasztatlansága miatt nem látni a videóban érdemi roncsolást. Hanem azért, mert a lőpor molekulái hamarabb távolodnak el egymástól a reakció során, minthogy a reakció teljesen le tudna zajlani, valamint a fejlődő gáznyomás minden irányba távozhat, nincs cső, ami a lövedék mögé szorítaná, és a ezzel lövedék tehetetlensége "lefojtaná", tehát engedné, hogy a reakció egyáltalán végbemenjen, mielőtt a a robbanás a tágulás miatt leállna.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2021.12.06. 14:15 Pedig de.

A hátrarúgás energiáját is szokták joule-ban megadni, jelllemzően tizen-huszon-joule egy puskánál, aminek a lövedék mozgási energiája esetleg 1-3 EZER joule.

Lásd:
https://www.chuckhawks.com/recoil_table.htm

Az energia nem vész el, csak sok-sok más formában jelentkezik a hátrarúgásén kívül. Pl. felmelegíti a csövet.

---

BTW: itt nem a hüvely megtámasztatlansága miatt nem látni a videóban érdemi roncsolást. Hanem azért, mert a lőpor molekulái hamarabb távolodnak el egymástól a reakció során, minthogy a reakció teljesen le tudna zajlani, valamint a fejlődő gáznyomás minden irányba távozhat, nincs cső, ami a lövedék mögé szorítaná, és a ezzel lövedék tehetetlensége "lefojtaná", tehát engedné, hogy a reakció egyáltalán végbemenjen, mielőtt a a robbanás a tágulás miatt leállna.
Gyakorlatilag szétveti magát a lőszer, és ennyi. Amint a lövedék eltávolodik a hüvelytől, a nyomás elillan, míg a csőben csak egyfelé tudna hatni. A lőpor égése sem lesz megfelelő, mivel ahhoz megfelelő nyomás kell, tehát a lőpor nagy része is elégetlen marad, szétszóródik, vagy lassan fog égni csak, tehát szerintem is működhet rakétaként a hüvely, de nem lehet túl erős a hatás. Mint amikor kiszórod a port és simán meggyújtad, ekkor lustán elég csak ahhoz képest ami a lefojtott fegyverben történik lövés közben.

Az jó kérdés, hogy a lövedéknek mekkora az energiája a hüvelyhez képest. De nem ilyen egyszerű ez sem, egy kisebb, nagyobb sebességű tárgynak nagyobb az átütése, tehát veszélyesebb. Az én fejemben ezt úgy képzeltem el, hogy a lövedék tömege nagyságrendekkel nagyobb, ez szinte stabil pontnak tekinthető, erről tolja le magát a hüvely, tehát lényegesen nagyobb lesz a sebessége (vö. puskából kilőtt lövedék). A gyorsítás viszont extrém rövid úton történik, ezért aztán ennek se lehet túl nagy veszélyessége, de relatív veszélyesebbbnek érzem, mint a szinte csak lepottyanó nehéz lövedéket. Én egy felületre raktam volna inkább a kísérletben a lőszert, vagy a lövedéket rögzítettem volna inkább stabilan, nem a hüvelyt.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

AndyA írta: 2021.12.06. 14:05 Ne csináld már, mert úgy maradok... :-)
Itt van egy példa Öveges József: Fegyverek fizikája c. könyvéből.
A szabadon felfüggesztett ágyúcső (m1=500kg, v1=18m/s) ugyanakkora impulzussal (500kg * 18m/s = 9000 mkg/s) indul hátrafelé, mint amennyivel a lövedék előre (m2=10kg, v2=900m/s, 9000 mkg/s).
A lövedék energiája viszont jóval (50x) nagyobb lesz (E2= 10kg * 900m/sec * 900m/sec /2 = 4050 MJ), mint az ágyúcsőé (E1= 500kg * 18m/s * 18m/s /2 = 81 MJ)
Öveges József Fegyverek fizikája.jpg
Öveges József Fegyverek fizikája.jpg (66.17 KiB) Megtekintve 20536 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára WildBear23 2021.12.06. 14:58-kor.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Fortitu írta: 2021.12.06. 14:34 Az jó kérdés, hogy a lövedéknek mekkora az energiája a hüvelyhez képest.
Ez pontosan kiszámolható, és a tömegük aránya lesz az energiájuk aránya is.
A lendületmegmaradás miatt L = m1*v1 = m2*v2.
A mozgási energia E = m * v * v /2.
Az energiáik aránya: m1*v1*v1 /2 / m2*v2*v2 / 2
m1*v2 és m2*v2 helyett behelyettesítve az "L"-t, az energiáik aránya: L*v1 / L*v2, és "L"-el egyszerűsítve: v1/v2.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

WildBear23 írta: 2021.12.06. 14:46 Ez pontosan kiszámolható, és a tömegük aránya lesz az energiájuk aránya is.
A lendületmegmaradás miatt L = m1*v1 = m2*v2.
A mozgási energia E = m * v * v /2.
Az energiáik aránya: m1*v1*v1 /2 / m2*v2*v2 / 2
m1*v1 és m2*v2 helyett behelyettesítve az "L"-t, az energiáik aránya: L*v1 / L*v2, és "L"-el egyszerűsítve: v1/v2.
... az meg ugye m2/m1, mivel "v" és "m" fordítottan arányos (a szorzatuk állandó: L).

Azaz minél könnyebb a lövedék, annál nagyobb lesz az energiája.

[És ugye nem vettük figyelembe amit az első hsz.-ban írtam, hogy a hüvelyben marad égő lőpor, ami rakétaelven gyorsítja tovább a hüvelyt, amíg el nem ég benne az összes lőpor.]
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mai WTF-kategóriás bigyónk: GP Stribog bullpup pisztollyá alakító készlet

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/gp-stri ... o-keszlet/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2021.12.08. 10:10 Mai WTF-kategóriás bigyónk: GP Stribog bullpup pisztollyá alakító készlet

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/gp-stri ... o-keszlet/

Kép
Ez nálunk mi lenne? Pisztoly?
És ha 2 mp alatt válltámasz felszerelésével puskává alakítható,akkor is?
A Scorpion Evo 3 tárak fogadása mindenesetre önmagában nagyon menő!!!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2021.12.08. 11:35 Ez nálunk mi lenne? Pisztoly?
És ha 2 mp alatt válltámasz felszerelésével puskává alakítható,akkor is?
A Scorpion Evon 3 tárak fogadása mindenesetre önmagában nagyon menő!!!
ez így kompletten nálunk egyértelműen rövid lőfegyver, Max. 20-as tárat beletéve B-kat. 30-as tárral A-kat.

(De maga az átalakító tokalsórész nálunk jó eséllyel fődarab.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Nem tudom mi ez, de biztos ide akartad?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

zora írta: 2021.12.09. 20:40 Nem tudom mi ez, de biztos ide akartad?
Egy nagykaliberű revolver bump fire balesete akar lenni. A Tiktokhoz amúgy öreg vagyok, és egyre kevésbé értem a "fiatalokat" - szóval a zene, meg a rövidre vágott videó engem is zavar, magát a jelenséget viszont érdekes így lassítva látni.
Ha nem az jön be nálad, akkor talán ezzel a linkkel...
https://www.tiktok.com/@chriseatsramen/ ... copy_url=0
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2021.12.09. 21:11 Egy nagykaliberű revolver bump fire balesete akar lenni. A Tiktokhoz amúgy öreg vagyok, és egyre kevésbé értem a "fiatalokat" - szóval a zene, meg a rövidre vágott videó engem is zavar, magát a jelenséget viszont érdekes így lassítva látni.
Ha nem az jön be nálad, akkor talán ezzel a linkkel...
https://www.tiktok.com/@chriseatsramen/ ... copy_url=0
Ezzel látom. Szép, remélem nem esett senkinek baja.
Az előző linken mindig más tiktok video jön be nekem, a legelső kifejezetten zavarba ejtő volt.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

zora írta: 2021.12.09. 21:25 Ezzel látom. Szép, remélem nem esett senkinek baja.
Az előző linken mindig más tiktok video jön be nekem, a legelső kifejezetten zavarba ejtő volt.
Már nem tudom törölni, de megkérem a modit, hogy szedje ki a linket akkor abból a hozzászólásból. Ezek szerint random videót dob be úgy.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Andor88
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:25

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Andor88 »

Urak!
Segítségeteket szeretném kérni, mi a tapasztalat az 1911 pisztolyokkal úgy általában? Inkább örömködésre/lövészetre gondolok mint 24/7-ben viselni.
Konkrétan a Ruger SR 1911 Commander (9x19) a kiszemelt. Köszönöm a válaszokat!
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

Andor88 írta: 2021.12.10. 18:10 Urak!
Segítségeteket szeretném kérni, mi a tapasztalat az 1911 pisztolyokkal úgy általában? Inkább örömködésre/lövészetre gondolok mint 24/7-ben viselni.
Szia,

Sok ember szereti ezeket, meg sokkal tobb meg nem.
Altalaban eleg megbizhatatlanok, nagy szerencsevel talalsz fegyvermestert, aki mukodo fegyvert farag beloluk, vagy nagy-nagy szerencsevel talalsz eleve jol mukodot.
Termeszetes, hogy aki ilyen nagy-nagy szerencses, az nem is erti, hogy miert tartjak megbizhatatlannak ezeket a fegyvereket.

Valoszinuleg, ha mukodik, akkor egeszen jo pl. a sutesuk (ami alapvetoen mas, mint a "normalis" fegyvereknek), sokan ezert nem szeretnenek visszavaltani mas fajta fegyverre.

De a lenyeg most is az, amit mar legalabb 100-szor leirtak itt a forumon: probald ki, hogy NEKED mi tetszik, es valaszd azt, ne masok izlesere hagyatkozzal.

Bel
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »


ÚJ! Mini tesztcikk – Canik TP9: törököt fogtam, nem ereszt?

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/mini-t ... em-ereszt/



Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

bel írta: 2021.12.10. 18:17
Sok ember szereti ezeket, meg sokkal tobb meg nem.
Altalaban eleg megbizhatatlanok, nagy szerencsevel talalsz fegyvermestert, aki mukodo fegyvert farag beloluk, vagy nagy-nagy szerencsevel talalsz eleve jol mukodot.
Termeszetes, hogy aki ilyen nagy-nagy szerencses, az nem is erti, hogy miert tartjak megbizhatatlannak ezeket a fegyvereket.

Bel
Nem nagy minta alapján - és nekem sosem volt ilyen - de ugyanezt hallottam, szinte gyártótól függetlenül. Láttam haveroknál, megcsodálta mindenki, aztán jöttek a hírek, hogy háááát akadozik, ésatöbbi. Majd eladták.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Andor88 írta: 2021.12.10. 18:10 Urak!
Segítségeteket szeretném kérni, mi a tapasztalat az 1911 pisztolyokkal úgy általában? Inkább örömködésre/lövészetre gondolok mint 24/7-ben viselni.
Konkrétan a Ruger SR 1911 Commander (9x19) a kiszemelt. Köszönöm a válaszokat!
Van Ruger SR1911 Commanderem, igaz .45-ös. Alapvetően 1911 fan vagyok, imádom őket, annak ellenére, hogy az enyém is akadozik, de nem dugom homokba a fejem, tudom és el is mondom. Sajnos akadozik, legalábbis akadozott. Kipróbáltam 5 féle lőszert, mind az öttel ugyan azt a csőretöltési hibát produkálta. Nem tudtam átlagot vonni, hogy hány lövésenként, mert full random volt, de csinálta. Állítólag benne lehetett az un. nose diving effektus, amit okozhatott a lemezes adogatótömb. Vettem hozzá műanyag,tömör adogatós tárat, és azóta pl nem csinálta. Azzal kb csak 60-70-et lőttem vele, és ennyi lövés alatt azért becsúszott eddig legalább 1 akadály, de most nem volt.
Összességében szeretem, de helyén kell kezelni. Örömködésre full jó egy pl gyári alap Ruger, de arra talán egy Norinco is megteszi, ha olcsóbb kell.
((Én az enyémet viseltem, amúgy imádtam, még akkor is ha bőven 1 kiló fölött volt töltve :mrgreen: , de az akadozás miatt letettem; de ha nem csak 2 önvédelmi lehetne, akkor maradt volna nevemen))
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

smith15 írta: 2021.12.11. 08:11 Van Ruger SR1911 Commanderem, igaz .45-ös. Alapvetően 1911 fan vagyok, imádom őket, annak ellenére, hogy az enyém is akadozik, de nem dugom homokba a fejem, tudom és el is mondom. Sajnos akadozik, legalábbis akadozott. Kipróbáltam 5 féle lőszert, mind az öttel ugyan azt a csőretöltési hibát produkálta. Nem tudtam átlagot vonni, hogy hány lövésenként, mert full random volt, de csinálta. Állítólag benne lehetett az un. nose diving effektus, amit okozhatott a lemezes adogatótömb. Vettem hozzá műanyag,tömör adogatós tárat, és azóta pl nem csinálta. Azzal kb csak 60-70-et lőttem vele, és ennyi lövés alatt azért becsúszott eddig legalább 1 akadály, de most nem volt.
Összességében szeretem, de helyén kell kezelni. Örömködésre full jó egy pl gyári alap Ruger, de arra talán egy Norinco is megteszi, ha olcsóbb kell.
((Én az enyémet viseltem, amúgy imádtam, még akkor is ha bőven 1 kiló fölött volt töltve :mrgreen: , de az akadozás miatt letettem; de ha nem csak 2 önvédelmi lehetne, akkor maradt volna nevemen))
Ahogy a klasszikus mondás mondja az M1911 esetében a megbízható, pontos, olcsó jellemzőkből CSAK EGYET választhatsz:-))
(gyűlöletcunami ON)

Amúgy: nekem még sportcélra is végtelenül gyűlöletessé teszi a tisztításhoz való szét- és összeszerelés macerássága.
(A designját meg imádom.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2021.12.11. 08:18 Ahogy a klasszikus mondás mondja az M1911 esetében a megbízható, pontos, olcsó jellemzőkből CSAK EGYET választhatsz:-))
(gyűlöletcunami ON)

Amúgy: nekem még sportcélra is végtelenül gyűlöletessé teszi a tisztításhoz való szét- és összeszerelés macerássága.
(A designját meg imádom.)
Egyet értek, és az a legszomorúbb, ha a 3ból egyik se jön össze (olcsóság magyar viszonylattal nézve), mert ilyen is van :D
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

smith15 írta: 2021.12.11. 08:52 Egyet értek, és az a legszomorúbb, ha a 3ból egyik se jön össze (olcsóság magyar viszonylattal nézve), mert ilyen is van :D
+1

saját 1911 még nem volt, de ebben műfajban több fegyvert kipróbálva, a sporttársakkal társalogva, MINDIG volt valami "de", amit megemlítenek. A múltkori versenyen pont Fortitu-t láttam türelmesen végighallgatni egy sporttársnőt, ahogy a Bull-járól mesélt, és udvariasan csak annyit mondott a végén: "köszi szépen, ez nagyon hasznos volt. Egyrészt tök érdekeseket meséltél, másrészt most már pontosan tudom, hogy miért nem lesz ilyenem" :lol:

Nagy kár, mert egy 1911-nek atom jó a fogása, és igazi öröm vele lőni, és a formavilága is bejön. Teljesen egyetértek a többiekkel - ki kell próbálni, méghozzá nem 5-10 lövéssel, hanem minimum egy doboz olcsó, gyári lőszerrel! HA működik, és HA tetszik, megvenni, ha nem teszik, vagy nem működik, nem venni meg.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2021.12.11. 17:13 +1

saját 1911 még nem volt, de ebben műfajban több fegyvert kipróbálva, a sporttársakkal társalogva, MINDIG volt valami "de", amit megemlítenek. A múltkori versenyen pont Fortitu-t láttam türelmesen végighallgatni egy sporttársnőt, ahogy a Bull-járól mesélt, és udvariasan csak annyit mondott a végén: "köszi szépen, ez nagyon hasznos volt. Egyrészt tök érdekeseket meséltél, másrészt most már pontosan tudom, hogy miért nem lesz ilyenem" :lol:

Nagy kár, mert egy 1911-nek atom jó a fogása, és igazi öröm vele lőni, és a formavilága is bejön. Teljesen egyetértek a többiekkel - ki kell próbálni, méghozzá nem 5-10 lövéssel, hanem minimum egy doboz olcsó, gyári lőszerrel! HA működik, és HA tetszik, megvenni, ha nem teszik, vagy nem működik, nem venni meg.
+csináljon meg egy szét- és összeszerelést is vásárlás előtt.

Nekem meggyőződésem, hogy a precízebb M1911-ek esetében az akadályok egyik fő oka, hogy a macerásság miatt a tisztítás elmaradozik.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Nincs megbizhatatlan 1911, csak keves reszelo :twisted:
Most hogy tema megint ragerjedtem, lehet kene venni egy kicioco hamisitvanyt.
gvass1 írta: 2021.12.11. 08:18 Ahogy a klasszikus mondás mondja az M1911 esetében a megbízható, pontos, olcsó jellemzőkből CSAK EGYET választhatsz:-))
(gyűlöletcunami ON)

Amúgy: nekem még sportcélra is végtelenül gyűlöletessé teszi a tisztításhoz való szét- és összeszerelés macerássága.
(A designját meg imádom.)
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Ki mennyit lőtt 1911-el?
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

gvass1 írta: 2021.12.11. 17:19 +csináljon meg egy szét- és összeszerelést is vásárlás előtt.

Nekem meggyőződésem, hogy a precízebb M1911-ek esetében az akadályok egyik fő oka, hogy a macerásság miatt a tisztítás elmaradozik.
De a Glock vagy a HK (szolgálati jellegű) akkor is működik, ha elhanyagolod a takarítást. Állítólag a SIG is, bár azzal nincs személyes tapasztalatom.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Ezt meg tudom erositeni, aktiv sportlovo koromban volt hogy a jueszpit egy evig nem takaritottam meg es nem hibazott..
Zotyika írta: 2021.12.11. 18:47 De a Glock vagy a HK (szolgálati jellegű) akkor is működik, ha elhanyagolod a takarítást. Állítólag a SIG is, bár azzal nincs személyes tapasztalatom.
ingyom bingyom tálib-e?
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

qqriq írta: 2021.12.11. 19:00 Ezt meg tudom erositeni, aktiv sportlovo koromban volt hogy a jueszpit egy evig nem takaritottam meg es nem hibazott..
Hol vannak már a régi romantikus évek, amikor még minden lövészet után gondosan kipucoltam a fegyvert.... :)
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1328
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Zotyika írta: 2021.12.11. 18:47 De a Glock vagy a HK (szolgálati jellegű) akkor is működik, ha elhanyagolod a takarítást. Állítólag a SIG is, bár azzal nincs személyes tapasztalatom.
Czirok Jani egy 1000 lövéses teszthez (egyhuzamban) használt XDM-et, hibátlan volt. Magtech lőszert használt.
Ezzel szemben a Grand Power gyári oktatáson elmondták, hogy a pisztolyaik hüvelyvonóját maximum 500 lövésenként ki kell tisztítani, mert akadályok lesznek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kojak 2021.12.11. 19:36-kor.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Oregszik az ember.... :roll:
Zotyika írta: 2021.12.11. 19:28 Hol vannak már a régi romantikus évek, amikor még minden lövészet után gondosan kipucoltam a fegyvert.... :)
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

HCZoli írta: 2021.12.11. 18:46 Ki mennyit lőtt 1911-el?
Én olyan 15-félével pár ezret összesen.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

en csak 4-5 felevel parszazat de musthave 8-)
gvass1 írta: 2021.12.11. 19:47 Én olyan 15-félével pár ezret összesen.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ VIDEÓ! Fegyvertechnikai alapismeretek 6. – TÖLTÉNY és LŐSZER
(Bónusz: kiszúrod a kakukktojást a videóban?:-))

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... es-loszer/

és

http://www.fegyvervideo.hu/fegyvertechn ... es-loszer/



Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Crosman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2021.12.02. 19:08

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Crosman »

gvass1 írta: 2021.12.12. 07:09 ÚJ VIDEÓ! Fegyvertechnikai alapismeretek 6. – TÖLTÉNY és LŐSZER
(Bónusz: kiszúrod a kakukktojást a videóban?:-))

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... es-loszer/

és

http://www.fegyvervideo.hu/fegyvertechn ... es-loszer/


Nagyon nagy ötlet. Erre nem is gondoltam volna, hogy a lövedékek, töltények közé beraknak egy kávékapszulát. :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Crosman 2021.12.12. 08:01-kor.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2021.12.12. 07:09 ÚJ VIDEÓ! Fegyvertechnikai alapismeretek 6. – TÖLTÉNY és LŐSZER
(Bónusz: kiszúrod a kakukktojást a videóban?:-))

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... es-loszer/

és

http://www.fegyvervideo.hu/fegyvertechn ... es-loszer/



Kép
Kávé kapszula?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2021.12.12. 08:05Kávé kapszula?
NYERT!:-)))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Crosman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2021.12.02. 19:08

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Crosman »

gvass1 írta: 2021.12.12. 08:33NYERT!:-)))
Az én bejegyzéseim még moderátori jóváhagyásra várnak, ezért nem látszott azonnal. De őszintén gratulálok Zorának, hogy ő is kiszúrta.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Nem tudom miért, de én valahogy ezzel a pisztollyal úgy vagyok mint az elefánttal.
Szép-szép, de otthonra nem kéne.
G.D írta: 2021.12.12. 19:14 Nyilván nem az enyém, de szerintem is jó vétel volt...
"..."
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TurboP írta: 2021.12.12. 19:47 Nem tudom miért, de én valahogy ezzel a pisztollyal úgy vagyok mint az elefánttal.
Szép-szép, de otthonra nem kéne.
Nem is otthon kell tartani hanem magadnál! ;-)
Amúgy feelinges játszós vas, érdekesség, de nincs sok értelme.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Hát ez ebben az országban elég kevés embernek sikerül.
WildBear23 írta: 2021.12.12. 19:52 Nem is otthon kell tartani hanem magadnál! ;-)
"..."
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: Poresz »

TurboP írta: 2021.12.12. 19:47 Nem tudom miért, de én valahogy ezzel a pisztollyal úgy vagyok mint az elefánttal.
Szép-szép, de otthonra nem kéne.
Egyáltalán nem bánom, hogy egy ilyen körülrajongott fegyver esetén egy fővel kisebb az előlem elhappolásra gyúró konkurencia. :)
Ez az animáció pedig itt és most ontopik. Egyébként pedig javaslom ennek a Youtube-csatornának a felderítését: vbbsmyt.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Crosman írta: 2021.12.12. 10:24 Az én bejegyzéseim még moderátori jóváhagyásra várnak, ezért nem látszott azonnal. De őszintén gratulálok Zorának, hogy ő is kiszúrta.
Köszönöm, tied az elsőbbség, grat neked is. :-)
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: G.D »

TurboP írta: 2021.12.12. 19:47 Nem tudom miért, de én valahogy ezzel a pisztollyal úgy vagyok mint az elefánttal.
Szép-szép, de otthonra nem kéne.
Nyilván nem ez lenne az első darab amit megvennék ha a körülmények lehetővé tennék hogy annyi és olyan fegyvert vegyek amennyit akarok (bilibe ér a kéz), de szvsz ez mai szemmel sem egy használhatatlannak tűnő vas (olyannyira nem, hogy az idei KKK-n - egy, a képen láthatónál sokkal viseltesebb példánnyal - simán lenyomtam a mezőny kb. felét) - ami azért a kortársai többségéről nem mondható el. Valszeg nem véletlenül volt a típus a(z előző) "századelő Glock-ja"...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

G.D írta: 2021.12.12. 19:14 Nyilván nem az enyém, de szerintem is jó vétel volt...
IMG_0574K.jpg
Szíp példány. 100+ év alatt kitaláltak jobbat is, megbízhatóbbat is, de a feeling faktor verhetetlen :D
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

bel írta: 2021.12.06. 10:59 Szia,

Nagyon erdekes es meglepo!

Bel
Akkor itt egy hasonló, jobban kivitelezve, sörétes lőszerekkel. Nagyon szemléletes.
https://youtu.be/-thbgj1nps0
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Ennyit arról, hogy a nagynevű gyártók nem hibázhatnak...VAN ILYEN FEGYVER MÁR MAGYARORSZÁGON IS!
Beretta BRX1: máris visszahívás – balesetveszély miatt!!!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/beretta ... ely-miatt/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

G.D írta: 2021.12.12. 23:06 Nyilván nem ez lenne az első darab amit megvennék ha a körülmények lehetővé tennék hogy annyi és olyan fegyvert vegyek amennyit akarok (bilibe ér a kéz), de szvsz ez mai szemmel sem egy használhatatlannak tűnő vas (olyannyira nem, hogy az idei KKK-n - egy, a képen láthatónál sokkal viseltesebb példánnyal - simán lenyomtam a mezőny kb. felét) - ami azért a kortársai többségéről nem mondható el. Valszeg nem véletlenül volt a típus a(z előző) "századelő Glock-ja"...
félOFF

Szerintem a múlt századelő glokkjai inkább voltak Browning szabad tömegzáras öntöltő zseb/kompakt pisztolyai 7,65 mm Brg és 9 mm Brg Short kaliberben és azok végtelen mennyiségű másolata. Igen, még ha úgy nézed, hogy rendvédelmi és katonai vonalon is, mert olcsók voltak mint a szemét és milliószám gyártották őket. A P08 egy drágán gyártható, súlyos valami volt ezekhez képest.

Nyilván mivel nem látja őket mindenki a nácikok kezében az összes filmben, a P08 hírneve elhomályosítja a valóságot.

ON
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

zora írta: 2021.12.13. 00:54 Akkor itt egy hasonló, jobban kivitelezve, sörétes lőszerekkel. Nagyon szemléletes.
https://youtu.be/-thbgj1nps0
Nem gondoltam volna, hogy még az postasörét sem tör el egy korongot - 20 centiről :roll: nagyon tanulságos, köszönet a megosztásért
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2021.12.13. 07:46 félOFF

Szerintem a múlt századelő glokkjai inkább voltak Browning szabad tömegzáras öntöltő zseb/kompakt pisztolyai 7,65 mm Brg és 9 mm Brg Short kaliberben és azok végtelen mennyiségű másolata. Igen, még ha úgy nézed, hogy rendvédelmi és katonai vonalon is, mert olcsók voltak mint a szemét és milliószám gyártották őket. A P08 egy drágán gyártható, súlyos valami volt ezekhez képest.

Nyilván mivel nem látja őket mindenki a nácikok kezében az összes filmben, a P08 hírneve elhomályosítja a valóságot.

ON
+1

Ha végignézzük a Browning-féle pisztolyok sorát, azt látjuk, hogy meglepően gyorsan kialakult az öntöltő pisztolyoknak az a formavilága és szerkezete, amit ma is megszokottnak tartunk: FN Model 1903, Colt Model 1903 Pocket Hammerless, FN Model 1910, Colt M1911.
Úgy, hogy az első öntöltő pisztoly, a Salvator Dormus 1891-ben jelent meg, John Moses Browning első öntöltő pisztolya pedig az FN Model 1899 volt.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Poresz írta: 2021.12.13. 09:41 +1

Ha végignézzük a Browning-féle pisztolyok sorát, azt látjuk, hogy meglepően gyorsan kialakult az öntöltő pisztolyoknak az a formavilága és szerkezete, amit ma is megszokottnak tartunk: FN Model 1903, Colt Model 1903 Pocket Hammerless, FN Model 1910, Colt M1911.
Pontosan. Bár én kettéosztanám a reteszeletlen súlyzáras, és a reteszelt, rövid csőhátrasiklásos tipusokra (mint a Colt M1911).
Annak a leginkább egyszerűsített, célszerűsített változata szerintem a TT33.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: G.D »

gvass1 írta: 2021.12.13. 07:46 félOFF

Szerintem a múlt századelő glokkjai inkább voltak Browning szabad tömegzáras öntöltő zseb/kompakt pisztolyai 7,65 mm Brg és 9 mm Brg Short kaliberben és azok végtelen mennyiségű másolata

ON
Technikailag, megbízhatóság-kezelhetőség tekintetében értettem inkább.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

G.D írta: 2021.12.13. 11:57 Technikailag, megbízhatóság-kezelhetőség tekintetében értettem inkább.
hát akkor pláne a Browningok voltak a korabeli glockok. Egyszerűek és olcsóak is voltak, a P08 már akkori szemmel sem volt egyszerű, sem olcsó.
Továbbá megjelenésük után pár évtizeddel már majd' minden pisztoly úgy is akart kinézni.

Ennek a megjelenése (és brutális sikere) csak 2 évvel volt a P08 német hadseregbeli rendszeresítése után:

Kép

Ez pedig előtte volt 5 évvel:

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: G.D »

gvass1 írta: 2021.12.13. 12:21 hát akkor pláne a Browningok voltak a korabeli glockok.
Nyilván ízlés kérdése, de nekem ezerszer jobban használhatónak tűnik a Luger, mint kb. bármi más hasonló korú cucc, amit eddig próbáltam.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

G.D írta: 2021.12.13. 12:34 Nyilván ízlés kérdése, de nekem ezerszer jobban használhatónak tűnik a Luger, mint kb. bármi más hasonló korú cucc, amit eddig próbáltam.
A markolat dőlésszöge szempontjából ez sokkal inkább Glock-os kép alapján nekem is. (Vagy inkább a Glock Luger-es, merthogy ezt sokkal előbb összehozták.) Érdekes lenne egymás mellé tenni, vagy megmérni a dőlésszögeket.
Egyébként szerintem is szép pisztoly, kifejezetten. Olyan mint egy dögös nő - bonyolult és drága, de szép. :D Csak 1x lőttem ilyennel lőtéren valahol, régesrég.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: G.D »

TotoHU írta: 2021.12.13. 15:23 A markolat dőlésszöge szempontjából ez sokkal inkább Glock-os kép alapján nekem is.
Mondjuk ez is igaz, de én ennél kicsit általánosabban értettem: meg lehet fogni anélkül hogy fájna; többé-kevésbé ergonomikusak a kezelőszervei; kimondottan jó a sütése; nem tart fél óráig újratölteni...meg ilyenek :)
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

zora írta: 2021.12.13. 00:54 Akkor itt egy hasonló, jobban kivitelezve, sörétes lőszerekkel. Nagyon szemléletes.
https://youtu.be/-thbgj1nps0
Szia,

Ezt is koszi!

Bel
Crosman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2021.12.02. 19:08

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Crosman »

zora írta: 2021.12.12. 22:52 Köszönöm, tied az elsőbbség, grat neked is. :-)
Szia!
Köszönöm, egy igazi úriember vagy.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Azért ez így semmit nem ér és bizonyít. Hiszen csak felrobbantja a lőszert. Azért az elé a sörét elé se állnék egy csőből kilőve, hiszen egyébként 60 méterről is eltöri ugyanazt a korongot.
Petya357 írta: 2021.12.13. 07:47 Nem gondoltam volna, hogy még az postasörét sem tör el egy korongot - 20 centiről :roll: nagyon tanulságos, köszönet a megosztásért
"..."
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

TurboP írta: 2021.12.13. 21:02 Azért ez így semmit nem ér és bizonyít. Hiszen csak felrobbantja a lőszert. Azért az elé a sörét elé se állnék egy csőből kilőve, hiszen egyébként 60 méterről is eltöri ugyanazt a korongot.
???
Pont ez a teszt lényege, azt bizonyítja, hogy a csőben történik a munka, anélkül gyenge.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Erre reflektáltam és nem a tesztre:
Nem gondoltam volna, hogy még az postasörét sem tör el egy korongot - 20 centiről
zora írta: 2021.12.13. 21:21 ???
Pont ez a teszt lényege, azt bizonyítja, hogy a csőben történik a munka, anélkül gyenge.
"..."
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

TurboP írta: 2021.12.13. 21:42 Erre reflektáltam és nem a tesztre:
Nem gondoltam volna, hogy még az postasörét sem tör el egy korongot - 20 centiről
??? :shock:
A videón szereplő tesztre reflektálva írtam, hogy meglepő.
Cső nèlkül - nem töri el - meglepő. Ezt írtam. Nem többet, nem kevesebbet.
Csőből - nyilvánvalóan eltöri, hiszen embert is lehet vele ölni - nem meglepő.

Estleg komolyan gondolod, hogy a fórumot olvasok között akad olyan ember, akire a második állítás újdonságként hatna? :o
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

A Springfield Armory-nak ismét sikerült más termékét saját neve alatt "forradalmi újdonságként" forgalomba hozni:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/springf ... lto-puska/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Andor88 írta: 2021.12.10. 18:10 Urak!
Segítségeteket szeretném kérni, mi a tapasztalat az 1911 pisztolyokkal úgy általában? Inkább örömködésre/lövészetre gondolok mint 24/7-ben viselni.
Konkrétan a Ruger SR 1911 Commander (9x19) a kiszemelt. Köszönöm a válaszokat!
https://youtu.be/oCtjsbaqNJc
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Zsotrám
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2020.11.20. 10:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Zsotrám »

Az Alfa Proj gyárt "feketelőporos" múzeláis fegyvereket?
Az Alfa 357 ha jól láttam az. Egyéb?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Zsotrám írta: 2021.12.18. 22:24 Az Alfa Proj gyárt "feketelőporos" múzeláis fegyvereket?
Az Alfa 357 ha jól láttam az. Egyéb?
Erre gondolsz?
http://www.kaliberinfo.hu/hirek/alfa-35 ... -revolver/

Ezt a brit Westlake Engineering alakítja át levehető elöltöltős dobosra az alap Alfa-Steel .357 Magnumból.

Itthon megfizethetetlen kategória (400+ ezer Ft) lenne árban.

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Zsotrám
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2020.11.20. 10:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Zsotrám »

gvass1 írta: 2021.12.19. 07:59 Erre gondolsz?
http://www.kaliberinfo.hu/hirek/alfa-35 ... -revolver/

Ezt a brit Westlake Engineering alakítja át levehető elöltöltős dobosra az alap Alfa-Steel .357 Magnumból.

Itthon megfizethetetlen kategória (400+ ezer Ft) lenne árban.

Kép
Igen.
Ebből van egyébként hosszú csövű puskaváltozat is vagy csak ilyenbe a normál revolver kivitelben?
Egyébként sajons valóban horror ára van...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Zsotrám írta: 2021.12.19. 08:31 Igen.
Ebből van egyébként hosszú csövű puskaváltozat is vagy csak ilyenbe a normál revolver kivitelben?
Egyébként sajons valóban horror ára van...

http://www.westlakeengineering.com/products/


"Alfa .357 Muzzle Loading Revolver

6" barrel, 4" barrel, 3" barrel and 2" barrel.



Good news for those outside UK

I now have Authority from the Czech Ministry for trade and industry to export The Alfa ML Revolvers

So if you would like one, contact me at alan@westlakeengineering.com for details of how to go about it."


szóval 950 GBP+ brit exportengedély ára és ügyintézése és már rendelhetsz is. +magyar VÁMÁFA (gyanítom 8 kiló alatt nem fog megállni)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Zsotrám írta: 2021.12.19. 08:31 Igen.
Ebből van egyébként hosszú csövű puskaváltozat is vagy csak ilyenbe a normál revolver kivitelben?
Egyébként sajons valóban horror ára van...
2,3,4 és 6"-os csövel írja a gyártó (illetve konvertáló).
http://www.westlakeengineering.com/products/
950 Font, az 410 ezer Ft a mai árfolyamon.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2021.12.19. 08:44 szóval 950 GBP+ brit exportengedély ára és ügyintézése és már rendelhetsz is. +magyar VÁMÁFA (gyanítom 8 kiló alatt nem fog megállni)
Na vazz, ha még exportengedélyt is intézni kell akkor végleg felejtős..
Talán egyszerűbb itthon találni gyártási engedélyes fegyvermestert, aki átalakítja.

A .357 Magnum SS Alfának mennyi lenne az ára?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.12.19. 08:53 Na vazz, ha még exportengedélyt is intézni kell akkor végleg felejtős..
Talán egyszerűbb itthon találni gyártási engedélyes fegyvermestert, aki átalakítja.

A .357 Magnum SS Alfának mennyi lenne az ára?
3 kiló magasságában.
(250-260 körül írják, ahol NINCS, de azóta volt áremelés meg forintgyengülés is.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.12.19. 08:50 2,3,4 és 6"-os csövel írja a gyártó (illetve konvertáló).
http://www.westlakeengineering.com/products/
950 Font, az 410 ezer Ft a mai árfolyamon.
de mivel már nem EU, így erre rájön a szállítás+VÁM és az egészre 27% ÁFA.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2021.12.19. 09:06 3 kiló magasságában.
(250-260 körül írják, ahol NINCS, de azóta volt áremelés meg forintgyengülés is.)
Ha valamelyik itthoni átalakító átalakítaná, akkor lehetne más tipust is alapul venni.
A Zastava .357 -ese elég masszív darab, az olcsóbb lehet?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Zsotrám
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2020.11.20. 10:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Zsotrám »

WildBear23 írta: 2021.12.19. 08:53 Na vazz, ha még exportengedélyt is intézni kell akkor végleg felejtős..
Talán egyszerűbb itthon találni gyártási engedélyes fegyvermestert, aki átalakítja.

A .357 Magnum SS Alfának mennyi lenne az ára?
És itthon van olyan fegyvermester aki vállalna ilyen átalakítást?
Egyébként ehhez a lőszertöltési engedélyen kívül, ilyen engedély is kéne vagy elég csak az egyik? http://www.kaliberinfo.hu/hirek/jogszab ... veszeknek/
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.12.19. 09:14 Ha valamelyik itthoni átalakító átalakítaná, akkor lehetne más tipust is alapul venni.
A Zastava .357 -ese elég masszív darab, az olcsóbb lehet?
Tudtommal a Zastava már nem gyárt revolvert, honlapjuk szerint sem.

Szinte tökmindegy mi az alapfegyver. Az a kérdés, hogy hány darabnál éri meg az engedélyezés költsége (pl. szakértői vizsgálat stb.) az esetleges gyártási engedéllyel rendelkezőnek.

Sztem nem véletlen, hogy nincs ilyen konverzió a magyar piacon: eladhatatlan árakról beszélgetnénk.

Holott 2 kiló ALATT van gyárilag eleve elöltöltős Uberti Cattleman, újonnan, boltból, garival.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Zsotrám írta: 2021.12.19. 09:21 És itthon van olyan fegyvermester aki vállalna ilyen átalakítást?
Egyébként ehhez a lőszertöltési engedélyen kívül, ilyen engedély is kéne vagy elég csak az egyik? http://www.kaliberinfo.hu/hirek/jogszab ... veszeknek/
Sztem nincs olyan gyártási engedéllyel rendelkező, aki ilyet csinálna, még olyan pofonegyszerű dologra sincs vállalkozó, mint .22 LR kispuska 6 mm startpatronos-ólomlövedékes muzeális "sniperesítése".

Engedély majd a januártól bevezetendő muzeális fegyver sportlövészeti kellene, ha lőni is akarsz vele saját üzemanyaggal. Vagy lőtérit kell használni, de ebbe az Alfa-Westlake-be speciel füst nélküli kell, de az ebben az esetben"feketelőpor kiváltására szolgáló lőpor".
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

WildBear23 írta: 2021.12.19. 08:50 2,3,4 és 6"-os csövel írja a gyártó (illetve konvertáló).
http://www.westlakeengineering.com/products/
950 Font, az 410 ezer Ft a mai árfolyamon.
beszéltem velük még régebben, nem akrtak eladni egy darabot sem :( félve attól, hogy a "balkánon" valaki rosszat csinál velük és akkor betiltim lesz nekik a szigeten :roll: ezt így leírta

mod.: de most látom hogy már változott a helyzet .... csak cash kell :D
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

gvass1 írta: 2021.12.19. 09:28 Sztem nincs olyan gyártási engedéllyel rendelkező, aki ilyet csinálna, még olyan pofonegyszerű dologra sincs vállalkozó, mint .22 LR kispuska 6 mm startpatronos-ólomlövedékes muzeális "sniperesítése".

Engedély majd a januártól bevezetendő muzeális fegyver sportlövészeti kellene, ha lőni is akarsz vele saját üzemanyaggal. Vagy lőtérit kell használni, de ebbe az Alfa-Westlake-be speciel füst nélküli kell, de az ebben az esetben"feketelőpor kiváltására szolgáló lőpor".
ezzel az engedéllyel 209-es sörétes csapit is lehet venni? az ugye nem a klasszik perkussziós csapi..
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

vato írta: 2021.12.19. 09:49 ezzel az engedéllyel 209-es sörétes csapit is lehet venni? az ugye nem a klasszik perkussziós csapi..
a muzeális fegyvered működtetésére szolgáló üzemanyagot veheted meg, tehát ha 209-essel és nitrolőporral működik, akkor azt.

"Az engedély alapján legfeljebb 5 kg össztömegű fekete lőpor, illetve gyárilag a fekete lőpor kiváltására készült lőpor, továbbá legfeljebb 2000 db csappantyú birtoklása és szállítása lehetséges."
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2021.12.19. 09:24 Holott 2 kiló ALATT van gyárilag eleve elöltöltős Uberti Cattleman, újonnan, boltból, garival.
Fekete lőporosból is gyártottak DA-SA szerkezetűt, nem? Talán még rozsdamentes is volt.
Nem emlékszel a tipusára?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.12.19. 10:29 Fekete lőporosból is gyártottak DA-SA szerkezetűt, nem? Talán még rozsdamentes is volt.
Nem emlékszel a tipusára?
Stainless korhű nem lehetett, értelemszerűen.

Starr DA modern replika létezett.

Anno meg volt Deane-Adams pl., de azoknak nincs modern replikája.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2021.12.19. 10:34 Stainless korhű nem lehetett, értelemszerűen.

Starr DA modern replika létezett.

Anno meg volt Deane-Adams pl., de azoknak nincs modern replikája.
A Kapszliban láttam (már van 10 éve) DA-SA működésű elöltöltőst. Ha jól emlékszem, rozsdamentes volt.
Jóval többe került, mint a "szokásos" csak-SA működésű darabok.
De nem emlékszem már a tipusára.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.12.19. 10:43 A Kapszliban láttam (már van 10 éve) DA-SA működésű elöltöltőst. Ha jól emlékszem, rozsdamentes volt.
Jóval többe került, mint a "szokásos" csak-SA működésű darabok.
De nem emlékszem már a tipusára.
Hááát, sztem megcsalnak az emlékek. Stainless csak SA modellek vannak, DA-ról nem tudok.

Nem lehet, hogy korabeli eredeti volt nikkelezve?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2021.12.19. 10:48 Hááát, sztem megcsalnak az emlékek. Stainless csak SA modellek vannak, DA-ról nem tudok.

Nem lehet, hogy korabeli eredeti volt nikkelezve?
Hát, a rozsdamentességben már nem vagyok biztos.
A DA-SA működés volt, ami feltünt.. gondolkoztam is a vételén, de aztán az árát látva elmúlt. :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

A múltkor a tuningolós topikban előjöttek a hangtompik. Felvetődött a kérdés a filmekben sokszor látott dologról, hogy mi van ha egy párnát szorítanak a csőtorkolat elé?

Nos Edwin Sarkassian letesztelte és megosztotta a Youtube-on. Az eredmény nagyon meglepő, legalábbis nekem!

Úgyhogy itt az ideje a kispárna A kategóriába sorolásának! :lol:
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

WildBear23 írta: 2021.12.19. 10:53 Hát, a rozsdamentességben már nem vagyok biztos.
A DA-SA működés volt, ami feltünt.. gondolkoztam is a vételén, de aztán az árát látva elmúlt. :)
Szerintem is Starr DA lehetett (Balázs írt róla anno cikket, szóval gondolom volt nekik bizományban).
Egyébkén én is álltam sóvárogva anno a Kapszliban, kezemben az ATM papírját nézegetve, mennyi pénzem van még, másikban a telefont, hogy hívom a bankot az ideiglenes költési határ megemeléséhez… Azóta is bánom… ott, akkor vagy fél évre eladósodtam volna, de ma lenne egy ROA-m… (kb két és fél havi tanársegédi fizetésembe került volna…)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Sparrow írta: 2021.12.19. 12:43 Szerintem is Starr DA lehetett (Balázs írt róla anno cikket, szóval gondolom volt nekik bizományban).
Egyébkén én is álltam sóvárogva anno a Kapszliban, kezemben az ATM papírját nézegetve, mennyi pénzem van még, másikban a telefont, hogy hívom a bankot az ideiglenes költési határ megemeléséhez… Azóta is bánom… ott, akkor vagy fél évre eladósodtam volna, de ma lenne egy ROA-m… (kb két és fél havi tanársegédi fizetésembe került volna…)
Az volt az! :)
Én is nézegettem, nézegettem, közben gondolkodtam, hogy mennyit kaphatnék az egyik vesémért.. ;-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

WildBear23 írta: 2021.12.19. 13:35 Az volt az! :)
Én is nézegettem, nézegettem, közben gondolkodtam, hogy mennyit kaphatnék az egyik vesémért.. ;-)
Eredeti volt vagy replika? Utóbbit most is megrendelheted.

https://www.pietta.it/1858-starr-eng
Válasz küldése