Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Blekk Rájgó írta: 2021.12.19. 14:21 Eredeti volt vagy replika? Utóbbit most is megrendelheted.

https://www.pietta.it/1858-starr-eng
Replika.
Köszi, írtam is nekik, megkérdeztem az árát! :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Blekk Rájgó írta: 2021.12.19. 14:21 Eredeti volt vagy replika? Utóbbit most is megrendelheted.

https://www.pietta.it/1858-starr-eng
azért ennél a Starr DA-nál ne a mai értelemben vett revolverezésre számítsatok. Én lőttem ilyennel (egyik kollégámnak volt), és hát eléggé ergya a sütése, inkább a Nagantéra hajaz.

Ráadásul úgy működik, hogy az elsütőbill az fordítja a dobot és megfeszíti a kakast, de valójában a mögötte a tokon levő kicsi elsütőbill. süti el, amikor továbbbbhúzod méééég az elsütőbill.-t.

És már tizenéve is gecidrága volt.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Sziasztok.
22 lr kalibernél van értelme a lövedékre galvanizált réz rétegnek ?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Trailm írta: 2021.12.19. 16:41 Sziasztok.
22 lr kalibernél van értelme a lövedékre galvanizált réz rétegnek ?
Ne keni össze a kezedet az ólom.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

zora írta: 2021.12.19. 17:16 Nem kötekedni akarok, de ez csak mentegetőzés.

Nem volt cél a tartós tok, mert úgysem lőttek vele sokat.
Nem volt cél a használható irányzék, mert nem sportfegyvernek készült.
Szóval nem arról volt szó hogy ez így sikerült, es emiatt kellett rengeteg kompromisszumot megkötni, hanem dirket ilyennek akarták...
Én ezt úgy hívom, hogy "régi fegyver szindróma": akkoriban jó volt, a célnak megfelelt, de azóta változtak az elvárások.

Pont mint ha megnézel egy szépségkirálynőt az 50-es évekből: ma már biztosan nem lenne belőle szépségkirálynő. :)
Akkor sem, ha ugyanannyi éves lenne most is, mint akkor volt.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.12.19. 17:21 Én ezt úgy hívom, hogy "régi fegyver szindróma": akkoriban jó volt, a célnak megfelelt, de azóta változtak az elvárások.

Pont mint ha megnézel egy szépségkirálynőt az 50-es évekből: ma már biztosan nem lenne belőle szépségkirálynő. :)
Akkor sem, ha ugyanannyi éves lenne most is, mint akkor volt.
Csakhogy a pa-63 már 1963-ban is egy szánalmas fostömlő volt a kortársakhoz, vagy akár egy régebbi Makarovhoz képest.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2021.12.19. 17:30 Csakhogy a pa-63 már 1963-ban is egy szánalmas fostömlő volt a kortársakhoz, vagy akár egy régebbi Makarovhoz képest.
IGEN, ez nekem is az örök sirámom. :cry:
Ha egymás mellett lőssz PA63-al és Makarov PM-el, a Makarov fényévekkel jobb.
Kényelmesebb a markolat, jobb az elsütés, megbízható, jól uralható.
Eleve egy átgondolt, célszerűsített szerkezet.
EZT kellett volna továbbfejleszteni a kompatibilitás megtartásával, pl. egy olyan markolattal, mint a FAB PMG (hüvelykujjas tárkioldás).
FAB PMG.jpg
FAB PMG.jpg (13.17 KiB) Megtekintve 18232 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

WildBear23 írta: 2021.12.19. 17:36 IGEN, ez nekem is az örök sirámom. :cry:
Ha egymás mellett lőssz PA63-al és Makarov PM-el, a Makarov fényévekkel jobb.
Kényelmesebb a markolat, jobb az elsütés, megbízható, jól uralható.
Eleve egy átgondolt, célszerűsített szerkezet.
EZT kellett volna továbbfejleszteni a kompatibilitás megtartásával, pl. egy olyan markolattal, mint a FAB PMG (hüvelykujjas tárkioldás).
Megjegyzem volt szerencsém egy (hatástalanított) vz. 50 pisztoly sütésének próbálgatásához. Nem éreztem túl kellemesnek.
Saját tapasztalat nincs, de a lengyel P-83-at, és még inkább a P-64-et szokás úgy szídni, mint a PA-63-at.
Az összképről az a benyomásom, hogy a VSZ-ben beleszerelmesedtek Walther PP-be - nem azt írtam, hogy másolták! -, csak éppen a kompakt méretben elférő kis erőkarok miatt egyik sem tudta utánozni a sütését.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Poresz írta: 2021.12.19. 17:48 Megjegyzem volt szerencsém egy (hatástalanított) vz. 50 pisztoly sütésének próbálgatásához. Nem éreztem túl kellemesnek.
Saját tapasztalat nincs, de a lengyel P-83-at, és még inkább a P-64-et szokás úgy szídni, mint a PA-63-at.
Az összképről az a benyomásom, hogy a VSZ-ben beleszerelmesedtek Walther PP-be - nem azt írtam, hogy másolták! -, csak éppen a kompakt méretben elférő kis erőkarok miatt egyik sem tudta utánozni a sütését.
Jaja, de a kelet-németek és a bolgárok nem akarták feltalálni a spanyolviaszt, hanem Makarov PM-et gyártottak: a DDR gyártású kimondottan jó! de a bolgár is teljesen használható.

A PM-hez képest én még az (egyébként tisztességes minőségű) 48M-et is alapos visszalépésnek tartom; gyengébb lőszer, sz.arabb elsütés.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

Trailm írta: 2021.12.19. 16:41 Sziasztok.
22 lr kalibernél van értelme a lövedékre galvanizált réz rétegnek ?
Van: nem kenődik fel az ólom a revolver csőfaránál.
/Nyilván ha ismétlőpuskában vagy öntöltő fegyverben használod, akkor nincs./
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

Poresz írta: 2021.12.19. 17:48 Saját tapasztalat nincs, de a lengyel P-83-at, és még inkább a P-64-et szokás úgy szídni, mint a PA-63-at.
Sorkatonai szolgálatukat Romániában letöltő ismerőseim a Karpati pisztolyt szidták hasonló vehemenciával.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

gvass1 írta: 2021.12.19. 16:03 azért ennél a Starr DA-nál ne a mai értelemben vett revolverezésre számítsatok. Én lőttem ilyennel (egyik kollégámnak volt), és hát eléggé ergya a sütése, inkább a Nagantéra hajaz.
Játszós- és öröm- és gyűjteményi fegyver, nem precíziós pontlövő. Ez másodlagos szempont.
gvass1 írta: 2021.12.19. 16:03 És már tizenéve is gecidrága volt.
Talán ezért nincs egyik hazai forgalmazó kínálatában sem. Ahogy a LeMat revolver se a nagyon fogyós termék.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Blekk Rájgó írta: 2021.12.19. 21:08 Játszós- és öröm- és gyűjteményi fegyver, nem precíziós pontlövő. Ez másodlagos szempont.
De itt pont az élvezet veszik el, hiszen pontlőni amúgy sem revolverezve szokás, ugye.

Mivel a revolverezésből adódó gyors mókalövészethez élvezhető minőségű sütés kell. Mindegy, nekem nem jött be a Starr DA, pedig van benne egy ilyen steampunkos báj, ami bejönne amúgy.

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

A Savage újra pisztolygyártásba kezd: Stance mikrokompakt, de csak egysoros:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/savage- ... -pisztoly/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Volt pár hónapja egy kis polémia a használt Colt Python áráról. Na, most az új cseh-tulajdonlás alatti friss gyártásúak is megérkeztek itthonra, és dobsz egy hátast: 920 ezer Ft az ára.

Majdnem 1 guriga, vazz.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

BOLDOG KARÁCSONYT!

ÚJ VIDEÓ - Heckler und Koch SP5K – 1. rész


Mert nincs karácsony anélkül, hogy Hans Gruber le ne zuhanna a Nakatomi-toronyházból, és a legszebb karácsonyi mozi a Die Hard! A Heckler und Koch MP5 (Ho-Ho-Ho) pedig legalább annyira ikonikus szereplője a filmnek, mint Bruce Willis és Alan Rickman.

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... 5k-1-resz/

és

http://www.fegyvervideo.hu/heckler-und- ... 5k-1-resz/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2021.12.24. 07:30 BOLDOG KARÁCSONYT!

ÚJ VIDEÓ - Heckler und Koch SP5K – 1. rész


Mert nincs karácsony anélkül, hogy Hans Gruber le ne zuhanna a Nakatomi-toronyházból, és a legszebb karácsonyi mozi a Die Hard! A Heckler und Koch MP5 (Ho-Ho-Ho) pedig legalább annyira ikonikus szereplője a filmnek, mint Bruce Willis és Alan Rickman.

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... 5k-1-resz/

és

http://www.fegyvervideo.hu/heckler-und- ... 5k-1-resz/
Micsoda pech, hogy csak később tanulta meg az Arresto Momentum varázsigét, amivel megállíthatta volna a zuhanását. :-)

Nyugodjék békében, nagy színész volt.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

A Polenar Tactical nemrég volt egy agyament lengyel lövészversenyen. Nyár elején lesz az újabb kör, ahova a magyar sportlövőket is nagy-nagy (legendásan lengyel-magyar) barátsággal és szeretettel várják:
https://www.strzelamyinaczej.pl/.../light-infantry.../
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

swordmanus írta: 2021.12.27. 16:59 A Polenar Tactical nemrég volt egy agyament lengyel lövészversenyen. Nyár elején lesz az újabb kör, ahova a magyar sportlövőket is nagy-nagy (legendásan lengyel-magyar) barátsággal és szeretettel várják:
https://www.strzelamyinaczej.pl/.../light-infantry.../
Megnéztem a versenykiírást. Jól értelmezem, hogy a hangtompító kötelező? Vagy mi az a sound moderator? Ha hangtompi, akkor itthonról csak hivatásos csapatok indulhatnak.

"Mandatory minimum equipment required from competitors:
- center fire rifle for intermediate ammunition
- operational sights or sight on the rifle
- at least 400/330/300 (Formula Lekka / Lżejsza / Leciutka) ammunition for the rifle
- sound moderator for the rifle, which reduces the sound signature of the shot by at least 20dB , used throughout the shooting (only the Light and Lighter formula)"
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

TotoHU írta: 2021.12.27. 18:47 Megnéztem a versenykiírást. Jól értelmezem, hogy a hangtompító kötelező? Vagy mi az a sound moderator? Ha hangtompi, akkor itthonról csak hivatásos csapatok indulhatnak.

"Mandatory minimum equipment required from competitors:
- center fire rifle for intermediate ammunition
- operational sights or sight on the rifle
- at least 400/330/300 (Formula Lekka / Lżejsza / Leciutka) ammunition for the rifle
- sound moderator for the rifle, which reduces the sound signature of the shot by at least 20dB , used throughout the shooting (only the Light and Lighter formula)"
Mod: lengyel nyelvről gugli fordítást használtam, az angol nyelvet választva és nem gugli fordítózva már kiderül, hogy a hangtompító használata kötelező.

"Obligatory equipment:

– semi-automatic centerfire rifle chambered in any of the intermediate calibers (.223/5.56 NATO/7,62×39/5.45×39 etc. ARE ALLOWED) (.300 BLK, .308 WIN, 6.5 Creedmor, .458 SOCOM etc. are NOT ALLOWED)

– operational sights (or any optical sights)

– at least 400/330/300 (Light/Lighter/Lightest formulas) rounds for the rifle

suppressors for the rifles, which reduce the sound by at least 20dB, used at all times throughout the competition (only Light and Lighter formulas) (if your country does not allow suppressors – contact us beforehand)"
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2021.12.27. 19:20 Mod: lengyel nyelvről gugli fordítást használtam, az angol nyelvet választva és nem gugli fordítózva már kiderül, hogy a hangtompító használata kötelező.

"Obligatory equipment:

– semi-automatic centerfire rifle chambered in any of the intermediate calibers (.223/5.56 NATO/7,62×39/5.45×39 etc. ARE ALLOWED) (.300 BLK, .308 WIN, 6.5 Creedmor, .458 SOCOM etc. are NOT ALLOWED)

– operational sights (or any optical sights)

– at least 400/330/300 (Light/Lighter/Lightest formulas) rounds for the rifle

suppressors for the rifles, which reduce the sound by at least 20dB, used at all times throughout the competition (only Light and Lighter formulas) (if your country does not allow suppressors – contact us beforehand)"
"only the Light and Lighter formula"
Tehát van olyan kategória ahol nem kell, ha jól értem. Illetve ha olyan országból érkezel, ahol tilos, akkor kontaktolj velük. Kapsz kint a puskádra egyet vajon akkor?...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Az eredeti MP5

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

gvass1 írta: 2021.12.24. 07:30 BOLDOG KARÁCSONYT!

ÚJ VIDEÓ - Heckler und Koch SP5K – 1. rész
Innen másolták a németek. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=wXz1HpU ... 9%8A%D8%A9
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2021.12.27. 20:31 "only the Light and Lighter formula"
Tehát van olyan kategória ahol nem kell, ha jól értem. Illetve ha olyan országból érkezel, ahol tilos, akkor kontaktolj velük. Kapsz kint a puskádra egyet vajon akkor?...
Ez jogi téma, de szvsz ha magyarisztáni alattvalóként jársz kint, akkor ott sem szerelheted fel a saját fegyveredre hiszen a magyar jjogszabályok akkor is vonatkoznak ránk amikor nem vagyunk itthon.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2021.12.28. 06:32 Ez jogi téma, de szvsz ha magyarisztáni alattvalóként jársz kint, akkor ott sem szerelheted fel a saját fegyveredre hiszen a magyar jjogszabályok akkor is vonatkoznak ránk amikor nem vagyunk itthon.
Ez azért eléggé lol. Teoretikusan van egy ilyen jogelv, de amikor füvet szívol Amsterdamban, vagy egy sör után vezetsz cseszkóban, akkor sem érdekel. Vagy ha nem 27% ÁFÁt fizetsz külföldön bárhol...
Szóval szerintem ez egy NEM érvényes ostobaság úgy generálisan, főleg ha ütközik a két ország jogszabálya, akkor azé érvényes ahol vagy.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

TotoHU írta: 2021.12.27. 19:20 Mod: lengyel nyelvről gugli fordítást használtam, az angol nyelvet választva és nem gugli fordítózva már kiderül, hogy a hangtompító használata kötelező.

"Obligatory equipment:

– semi-automatic centerfire rifle chambered in any of the intermediate calibers (.223/5.56 NATO/7,62×39/5.45×39 etc. ARE ALLOWED) (.300 BLK, .308 WIN, 6.5 Creedmor, .458 SOCOM etc. are NOT ALLOWED)

– operational sights (or any optical sights)

– at least 400/330/300 (Light/Lighter/Lightest formulas) rounds for the rifle

suppressors for the rifles, which reduce the sound by at least 20dB, used at all times throughout the competition (only Light and Lighter formulas) (if your country does not allow suppressors – contact us beforehand)"
Naszóval.... igen, magyarként fel kell venni a kapcsolatot velük, angolul remekül kommunikálnak (neked miért kellett fordítani, nekem a linken angolul jött be a kiírás?). Én is úgy gondolom, hogy számos más ország versenyzőihez hasonlóan, kapnátok kölcsön hangtompítót, amit előtte nap be tudnátok lőni a fegyveretekhez, pont mint a Polenarosok tették legutóbb (javaslom megnézni a videójukat).
Ami a jogi részét illeti, azt gondolom, hogy ha ott vagy, az ottani jogszabályt kell betartani. Tehát pl. ha ide jön egy svájci, itt se ihat egy kis pohár sört vezetés előtt, mondván otthon ez belefér...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2021.12.28. 06:45 Ez azért eléggé lol. Teoretikusan van egy ilyen jogelv, de amikor füvet szívol Amsterdamban, vagy egy sör után vezetsz cseszkóban, akkor sem érdekel. Vagy ha nem 27% ÁFÁt fizetsz külföldön bárhol...
Szóval szerintem ez egy NEM érvényes ostobaság úgy generálisan, főleg ha ütközik a két ország jogszabálya, akkor azé érvényes ahol vagy.

https://buntetojog.info/mi-a-buntetojog ... yi-hataly/

"3. § (1) A magyar büntető törvényt kell alkalmazni

a) a belföldön elkövetett bűncselekményre,

b) a Magyarország területén kívül tartózkodó magyar felségjelű úszólétesítményen vagy magyar felségjelű légi járművön elkövetett bűncselekményre,

c) a magyar állampolgár által külföldön elkövetett olyan cselekményre, amely a magyar törvény szerint bűncselekmény."

Erre mondom, hogy ezt egy jogi kérdés és én is ennyit tudok róla amennyit leírtam. Gyorsan ráguglizva lett egy egyértelműsítő lap, de itt is egy csomó összefüggés, feltétel és elvi kategória van amin bejglizabálás közben lusta vagyok magam átrágni, meg mivel nem értek hozzá, simán téves következtetésre jutnék.

Szóval szerintem egy büntetőjogásznak kellene megmondania hogy ilyen esetben mi a követendő? Azt viszont a hazai rendőrségi gyakorlatot ismerve simán elképzelhetőnek tartom, hogy ha a magyar hatóságok tudomására jut (és jóakarók mindenhol vannak) hogy magyar sportlövő magyar sportcélú tartási engedélyre kiadott fegyverére külföldön hangtompítót szerelt fel és azzal versenyzett, akkor itthon azonnal jön a feljelentés, engedély bevonás, büntetőeljárás, és megkínálják 2-8 év helyben járással.
Bokros dokinak jó téma lehetne sztm.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TotoHU írta: 2021.12.28. 09:28 https://buntetojog.info/mi-a-buntetojog ... yi-hataly/

"3. § (1) A magyar büntető törvényt kell alkalmazni

a) a belföldön elkövetett bűncselekményre,

b) a Magyarország területén kívül tartózkodó magyar felségjelű úszólétesítményen vagy magyar felségjelű légi járművön elkövetett bűncselekményre,

c) a magyar állampolgár által külföldön elkövetett olyan cselekményre, amely a magyar törvény szerint bűncselekmény."

Erre mondom, hogy ezt egy jogi kérdés és én is ennyit tudok róla amennyit leírtam. Gyorsan ráguglizva lett egy egyértelműsítő lap, de itt is egy csomó összefüggés, feltétel és elvi kategória van amin bejglizabálás közben lusta vagyok magam átrágni, meg mivel nem értek hozzá, simán téves következtetésre jutnék.

Szóval szerintem egy büntetőjogásznak kellene megmondania hogy ilyen esetben mi a követendő? Azt viszont a hazai rendőrségi gyakorlatot ismerve simán elképzelhetőnek tartom, hogy ha a magyar hatóságok tudomására jut (és jóakarók mindenhol vannak) hogy magyar sportlövő magyar sportcélú tartási engedélyre kiadott fegyverére külföldön hangtompítót szerelt fel és azzal versenyzett, akkor itthon azonnal jön a feljelentés, engedély bevonás, büntetőeljárás, és megkínálják 2-8 év helyben járással.
Bokros dokinak jó téma lehetne sztm.
Hiába szabad a piroslámpás negyed Németországban, a Hamburgban mádámként dolgozó, a magyar törvények szerint prostitúciót elősegítő magatartás stb., emiatt nem jöhet haza, mert itthon kérdés nélkül azonnal bekasztlizzák.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2021.12.28. 10:51 Hiába szabad a piroslámpás negyed Németországban, a Hamburgban mádámként dolgozó, a magyar törvények szerint prostitúciót elősegítő magatartás stb., emiatt nem jöhet haza, mert itthon kérdés nélkül azonnal bekasztlizzák.
OFF

Na, ez aztán biztosan nem így van.

ON
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2021.12.28. 11:13 OFF

Na, ez aztán biztosan nem így van.

ON
https://index.hu/kulfold/2016/01/26/a_m ... _nem_erti/
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

OFF
Nem olvastad végig.

" 2012-ben egy magyar tárhelyszolgáltatón keresztül jegyeztetett be egy magyar nyelvű weboldalt, ahol információkat ad az érdeklődő szexmunkásoknak, klienseknek, és fotók is láthatók a helyszínről. Több nála dolgozó prostituált kihallgatási jegyzőkönyvéből kiderül, hogy Erzsébet a kijutásban is segít a magyar nőknek, "

Magyarország területén követi el az itt büntetendő "kerítés" (BTK 200. §) bűncselekményét. NEM azért indult az eljárás - a cikkben sugalmazottal ellentétben - amit kint csinál, hanem amit ITT.

ON
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
ablaz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2021.03.21. 20:14

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: ablaz »

Elmentem a Celeritas-ba egy kívánság fegyvercsomag élvezkedésre:
Jó volt:
https://www.youtube.com/watch?v=kJQKjPXZUug

Mindenképpen ki szerettem volna próbálni az 50-es Desert Eagle-t és a 460-as Smith and Wesson-t (500-as nem vót)
:)
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

ablaz írta: 2022.01.01. 10:46 Elmentem a Celeritas-ba egy kívánság fegyvercsomag élvezkedésre:
Jó volt:
https://www.youtube.com/watch?v=kJQKjPXZUug

Mindenképpen ki szerettem volna próbálni az 50-es Desert Eagle-t és a 460-as Smith and Wesson-t (500-as nem vót)
:)
milyen volt érzésre ? uralható ?
Avatar
ablaz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2021.03.21. 20:14

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: ablaz »

brh562 írta: 2022.01.01. 21:34 milyen volt érzésre ? uralható ?
Érzetre ezekkel a kaliberekkel már nem voltam olyan bátor, pedig attól messze voltam hogy fejbevágjon bármelyik is. A hüvely az nem számít... :) Idővel lőttem volna velük jobbat, ez most inkább csak élmény volt, de azt hiszem ezek már nem az én méreteim.
A 40sw és a 45acp áll hozzám a legközelebb, a videómon is látszik hogy a 45-össel sokkal bátrabban csapattam. Mindig gondolkodok rajta hogy rá kéne gyúrni jobban, fejlődni van hova. Most pont úgy látom hogy időben és anyagilag nem elérhetetlen a saját sportfegyver téma. Talán idén elkezdem. Talán.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

ablaz írta: 2022.01.01. 10:46 Elmentem a Celeritas-ba egy kívánság fegyvercsomag élvezkedésre:
Jó volt:
https://www.youtube.com/watch?v=kJQKjPXZUug

Mindenképpen ki szerettem volna próbálni az 50-es Desert Eagle-t és a 460-as Smith and Wesson-t (500-as nem vót)
:)
Jó lett a videó, grat!

A hüvely kopp fájt? Mondjuk adni még mindig jobb, mint kapni :mrgreen:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
ablaz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2021.03.21. 20:14

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: ablaz »

Petya357 írta: 2022.01.02. 00:46 Jó lett a videó, grat!

A hüvely kopp fájt? Mondjuk adni még mindig jobb, mint kapni :mrgreen:
Köszi!
A hüvely épp csak hozzámért, én nem is foglalkoztam vele. A ráckevei lőtéren a szűk pisztolyállásban landolt már forró hüvely a ruhámban, na az volt kellemetlen! :)
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Loter

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Nagykanizsa kornyeken van valami hasznalhato loter?
Lehessen loni 308-assal is es ne lihegjenek a nyakamba ha esetleg gyorsabban kiszalad egy tar.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Poresz írta: 2022.01.05. 14:01
Szép pár lesznek a .327 Federal Magnummal.
Szerény véleményem szerint már minden szükséges kalibert feltaláltak, most már kalibereken belül van értelme különfélre célra hatékonyabb típusokat fejleszteni.
Itt válaszolok a játszós topik helyett.
Én meg, átlag mezei felhasználóként, valami igazán forradalmira lennék még az életemben kíváncsi, kb. a feketelőpor -> gyérfüstű lőpor, vagy az elöltöltő egylövetű-->hátultöltő egylövetű-->többlövetű-->öntöltő ívhez hasonlóra. Kicsit az az érzésem hogy az iparág sem talál semmi ilyesmit, pedig itt aztán pénz az van rá, főleg a katonai oldalról érkező megoldásoknak. Evolúció az van (műanyagtokos strikeres elsütőszerkezetesek, egyre több lövetű mikrokompaktok, csőelrendezés révén minimális hátrarúgásúak) de mindent átrendező revolúció nem nagyon látszik.
Kellene egy új Sam Colt, vagy John Moses Browning...
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

TotoHU írta: 2022.01.05. 17:11 Itt válaszolok a játszós topik helyett.
Én meg, átlag mezei felhasználóként, valami igazán forradalmira lennék még az életemben kíváncsi, kb. a feketelőpor -> gyérfüstű lőpor, vagy az elöltöltő egylövetű-->hátultöltő egylövetű-->többlövetű-->öntöltő ívhez hasonlóra. Kicsit az az érzésem hogy az iparág sem talál semmi ilyesmit, pedig itt aztán pénz az van rá, főleg a katonai oldalról érkező megoldásoknak. Evolúció az van (műanyagtokos strikeres elsütőszerkezetesek, egyre több lövetű mikrokompaktok, csőlrendezés révén minimális hátrarúgásúak) de mindent átrendező revolúció nem nagyon látszik.
Kellene egy új Sam Colt, vagy John Moses Browning...
Az elektronyos gyújtású lőszerek is csak érdekesség lett.
Majd az ólommentes pógári lövedékek meghozzàk nekünk a forradalmi ívet!🤔😣😣
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2022.01.05. 17:11 Itt válaszolok a játszós topik helyett.
Én meg, átlag mezei felhasználóként, valami igazán forradalmira lennék még az életemben kíváncsi, kb. a feketelőpor -> gyérfüstű lőpor, vagy az elöltöltő egylövetű-->hátultöltő egylövetű-->többlövetű-->öntöltő ívhez hasonlóra. Kicsit az az érzésem hogy az iparág sem talál semmi ilyesmit, pedig itt aztán pénz az van rá, főleg a katonai oldalról érkező megoldásoknak. Evolúció az van (műanyagtokos strikeres elsütőszerkezetesek, egyre több lövetű mikrokompaktok, csőelrendezés révén minimális hátrarúgásúak) de mindent átrendező revolúció nem nagyon látszik.
Kellene egy új Sam Colt, vagy John Moses Browning...

Az a baj, hogy nem a technika, hanem a fegyverjog befolyásolja a fejlesztéseket.

Amúgy a mi életünkben megvolt a forradalmi változás: új szerkezeti anyagok! Műanyagtok, titán...

BTW itt off, de a Taser is hatalmas forradalomnak tekinthető, főleg mert paradigmaváltás a "fúrjunk minél nagyobb likat a parasztba" évszázados stophatásfelfogáshoz képest.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

TotoHU írta: 2022.01.05. 17:11 Itt válaszolok a játszós topik helyett.
Én meg, átlag mezei felhasználóként, valami igazán forradalmira lennék még az életemben kíváncsi, kb. a feketelőpor -> gyérfüstű lőpor, vagy az elöltöltő egylövetű-->hátultöltő egylövetű-->többlövetű-->öntöltő ívhez hasonlóra. Kicsit az az érzésem hogy az iparág sem talál semmi ilyesmit, pedig itt aztán pénz az van rá, főleg a katonai oldalról érkező megoldásoknak. Evolúció az van (műanyagtokos strikeres elsütőszerkezetesek, egyre több lövetű mikrokompaktok, csőelrendezés révén minimális hátrarúgásúak) de mindent átrendező revolúció nem nagyon látszik.
Kellene egy új Sam Colt, vagy John Moses Browning...
Nézd, a kerék az több ezer éve ugyanaz. Revolúció csak a feltalálása volt, mégis jól elvagyunk az evolúciójával: levegővel felfújt gumiabroncs, gördülőcsapágyazás, dobfék, tárcsafék, agyváltó, agymotor…
Talán létezik olyan, hogy technikai plató, amikor a fizikai valóság korlátai miatt fejlődni már nincs igazán hova, a legtöbb ötlet pedig puszta fantáziálás.
Például még a kés helyett sem találtak ki olyat, ami kiszorította volna, csak kitaláltak mellé még mást: fejsze, fűrész, körfűrész, szalagfűrész, vízsugaras vágógép, lézervágógép… A fénykard pedig arra példa, amikor az ötlet csak fantáziálás.
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Sziasztok
Körkörös 8a lőlapnak melyek a méretei?
Meg tudná valaki írni?
Köszönöm
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Kolonics írta: 2022.01.05. 17:55 Sziasztok
Körkörös 8a lőlapnak melyek a méretei?
Meg tudná valaki írni?
Köszönöm
50x50 cm szerintem.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Kolonics írta: 2022.01.05. 17:55 Sziasztok
Körkörös 8a lőlapnak melyek a méretei?
Meg tudná valaki írni?
Köszönöm
https://www.hunshooting.hu/sites/defaul ... _02_28.pdf

6.3.4.5 pont. (25m pontlövész lőlapról beszélünk elvileg ugye?)
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Sparrow írta: 2022.01.05. 18:19 https://www.hunshooting.hu/sites/defaul ... _02_28.pdf

6.3.4.5 pont. (25m pontlövész lőlapról beszélünk elvileg ugye?)
Köszönöm
Mindenkinek
Sparrow és Toto
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Új pisztolykaliber: .30 Super Carry

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-pisz ... per-carry/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2022.01.06. 06:17 Új pisztolykaliber: .30 Super Carry

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-pisz ... uper-carry
Ez kb egy felturbózott 7.65Br, nevezhették volna 7.65 Browning Magnumnak is.
1-2-vel nagyobb tárkapacitás, mint ha 380Acp vagy 9x19 lenne, cserébe ritka és drága a lőszer. Nagy deal.
Én nem rendszeresíteném. :D
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2022.01.06. 07:10 Ez kb egy felturbózott 7.65Br, nevezhették volna 7.65 Browning Magnumnak is.
1-2-vel nagyobb tárkapacitás, mint ha 380Acp vagy 9x19 lenne, cserébe ritka és drága a lőszer. Nagy deal.
Én nem rendszeresíteném. :D
Technikailag, mivel nem félperemes a hüvely, inkább 7,65 mm Longue Magnum:-))

Igen, biztosan kihal perceken belül. De addig is eladnak pár(10)ezer ilyen pisztolyt és pármillió lőszert, mert annyi gyűjtő meg balek akad a 350 milliós USA-ban. Az meg tiszta profit.

Mondjuk most ahogy olvasgatom az USA fórumokat, gigantikus a felháborodás, mert lőszerhiány van lassan 2 éve a népszerű kaliberekből, meg brutál áremelkedés, erre a gyökér lőszergyártók egy ilyen marhaság-kaliber termelésére fecsérelik az erőforrásokat.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2022.01.06. 07:14 Igen, biztosan kihal perceken belül.
Az I. világháború óta megjelent maroklőfegyverbe való kaliberek közül csak három vált megkerülhetetlenné:
.357 Magnum
.44 Magnum
.40 S&W
A többi, ha különböző mértékben is: egzotikum.
Megérzésem szerint határeset a .454 Casull, .32 H&R Magnum, a .357 SIG, és újabban a 10 mm Auto.
A 7,62×25 mm, de még inkább a 9×18 mm PM az "csalás": úgy könnyű, hogy egy százpluszmilliós lélekszámú ország rendszeresíti, majd ráparancsol a vazallusaira, hogy "Ezt használjátok!", és a világ minden pontjára segélyként küldi.
A 9×19 mm Luger pedig az I. világháború előtt jelent meg, valami furcsa okból már a két világháború között a géppisztolyok általános lőszerévé vált, majd a II. világháború után a rengeteg zsákmányfegyver, utána pedig a NATO-rendszeresítés lökött nagyon az egyébként megérdemelt népszerűségén: alapvetően ez a kaliber is rendszeresítésnek köszönheti a népszerűségét.

A bizonyos háromból a .357 Magnum népszerűségét megérdemeltnek tartom. Gvass1 szokta emlegetni: humán cél ellen a 00-ás söréttel töltött 12-es lőszer után a .357 Magnum 4 hüvelykes csőből kilőtt jacketed hollow point lövedéke rendelkezik a legjobb megállítóerővel.
A .44 Magnum esetén jó marketingre gyanakszom (Piszkos Harry és a Taxisofőr): nem hiszem, hogy annyi maroklőfegyveres vadász létezett és létezne, amennyi ekkora népszerűséget biztosít. Talán még a vadászok ("Segítség, vaddisznó!") és az olyan környéken élők népszerűsítették, ahol a veszélyes kétlábúnál több a veszélyes négylábú ("Segítség, medve!"). Biztos sokat dobtak a népszerűségén az ebben a kaliberben gyártott alsó kengyelkulcsos "westernpuskák", amik megszelídítették.
A .40 S&W karrierje érdekes. Az idősebbek szerint úgy indult, hogy .40 "Short & Weak" volt a gúnyneve. A 2000-es évek elejére komoly fegyvergyártó egyszerűen nem engedhette meg magának, hogy ne kínáljon ilyen kaliberű öntöltő pisztolyt: emlékszem egy hírre, amely szerint két lőszergyár esetén is dobogós volt a legnagyobb darabszámban gyártott és eladott maroklőfegyverbe való lőszerek között. Amerikában rengeteg rendvédelmi szerv rendszeresítette, azt jósolták, ez lesz a NATO új maroklőfegyver kalibere… Erre a 2010-es évek közepétől egyre többször hallottam-olvastam, hogy ennek a kalibernek a népszerűsége hanyatlik.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2022.01.06. 11:06 Az I. világháború óta megjelent maroklőfegyverbe való kaliberek közül csak három vált megkerülhetetlenné:
.357 Magnum
.44 Magnum
.40 S&W
A többi, ha különböző mértékben is: egzotikum.
Megérzésem szerint határeset a .454 Casull, .32 H&R Magnum, a .357 SIG, és újabban a 10 mm Auto.
A 7,62×25 mm, de még inkább a 9×18 mm PM az "csalás": úgy könnyű, hogy egy százpluszmilliós lélekszámú ország rendszeresíti, majd ráparancsol a vazallusaira, hogy "Ezt használjátok!", és a világ minden pontjára segélyként küldi.
A 9×19 mm Luger pedig az I. világháború előtt jelent meg, valami furcsa okból már a két világháború között a géppisztolyok általános lőszerévé vált, majd a II. világháború után a rengeteg zsákmányfegyver, utána pedig a NATO-rendszeresítés lökött nagyon az egyébként megérdemelt népszerűségén: alapvetően ez a kaliber is rendszeresítésnek köszönheti a népszerűségét.

A bizonyos háromból a .357 Magnum népszerűségét megérdemeltnek tartom. Gvass1 szokta emlegetni: humán cél ellen a 00-ás söréttel töltött 12-es lőszer után a .357 Magnum 4 hüvelykes csőből kilőtt jacketed hollow point lövedéke rendelkezik a legjobb megállítóerővel.
A .44 Magnum esetén jó marketingre gyanakszom (Piszkos Harry és a Taxisofőr): nem hiszem, hogy annyi maroklőfegyveres vadász létezett és létezne, amennyi ekkora népszerűséget biztosít. Talán még a vadászok ("Segítség, vaddisznó!") és az olyan környéken élők népszerűsítették, ahol a veszélyes kétlábúnál több a veszélyes négylábú ("Segítség, medve!"). Biztos sokat dobtak a népszerűségén az ebben a kaliberben gyártott alsó kengyelkulcsos "westernpuskák", amik megszelídítették.
A .40 S&W karrierje érdekes. Az idősebbek szerint úgy indult, hogy .40 "Short & Weak" volt a gúnyneve. A 2000-es évek elejére komoly fegyvergyártó egyszerűen nem engedhette meg magának, hogy ne kínáljon ilyen kaliberű öntöltő pisztolyt: emlékszem egy hírre, amely szerint két lőszergyár esetén is dobogós volt a legnagyobb darabszámban gyártott és eladott maroklőfegyverbe való lőszerek között. Amerikában rengeteg rendvédelmi szerv rendszeresítette, azt jósolták, ez lesz a NATO új maroklőfegyver kalibere… Erre a 2010-es évek közepétől egyre többször hallottam-olvastam, hogy ennek a kalibernek a népszerűsége hanyatlik.
Érdekes kis elemzés, de árnyalnám.

A .357 Magnum világsikerében legalább akkora szempont, hogy jó az ilyen kaliberű revolverekbe a .38 Special:-)

A .44 Magnum mint megkerülhetetlen az erős kifejezés, gyanítom az összes legyártott maroklőfegyver 0,5%-át nem teszi ki ez a kaliber, a legyártott lőszerek mennyiségében pedig 0,1% megközelítésére is esélytelen.

A .40 SW a 90-es és 0-ás években volt a sztár az USA rendvédelmi piacán, de az utóbbi 5-8 évben gyakorlatilag kiszorította a 9 mm Luger. Hiszen modern expanzív lövedékkel nem kevésbé hatékony a gyakorlatban, de nagyobb a tárkapacitás, kisebb a hátrarúgás, olcsóbb a lőszer, ezzel a kiképzési és gyakorlási költségek is csökkenthetőek.

---

A magyar gúnypiacon meg 9 mm Luger, .22 LR toronymagasan mindent leköröz, és messze leszakadva .38 sp/.357 mag duó követi, aztán minden más csak kerekítési hiba.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Poresz írta: 2022.01.06. 11:06
A bizonyos háromból a .357 Magnum népszerűségét megérdemeltnek tartom. Gvass1 szokta emlegetni: humán cél ellen a 00-ás söréttel töltött 12-es lőszer után a .357 Magnum 4 hüvelykes csőből kilőtt jacketed hollow point lövedéke rendelkezik a legjobb megállítóerővel.
Ha már .38/.357, korábban amikor 3" revkót vettem kíváncsiságból rámentem hogyan is aránylik egymáshoz ennél a kalibernél a csőtorkolati energia és a csőhossz? Ezt a táblát találtam a Lucky Gunner oldalán
Meglepődtem, hogy bizonyos lőszerfajtáknál a 3" és 4" csőhossz között az oldal mérései alapján nem volt ebből a szempontból különbség. (Valszeg összefüggésben lehet a töltésre használt lőpor égési sebességével)

Mod: a 00 buckshotnál valami fórumon olvastam hogy egyetlen ilyen .33-as ás sörétszem csőtorkolati energiája 300-350 joule, ezekből pedig 8 db található. Ez tehát egy lényegében egyidejű nyolcas sorozat 300-350 joule-os lövedékekkel egymáshoz közel becsapódva. Ez valóban verhetetlen.
revko_csotork_energiak.jpg
revko_csotork_energiak.jpg (104.11 KiB) Megtekintve 16978 alkalommal
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

gvass1 írta: 2022.01.06. 06:17 Új pisztolykaliber: .30 Super Carry

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-pisz ... per-carry/

Kép
Federal- t javítsd ki a cikkben, Gábor! Nehogy megsértődjenek rád!😉😁
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2022.01.06. 11:34 Ha már .38/.357, korábban amikor 3" revkót vettem kíváncsiságból rámentem hogyan is aránylik egymáshoz ennél a kalibernél a csőtorkolati energia és a csőhossz? Ezt a táblát találtam a Lucky Gunner oldalán
Meglepődtem, hogy bizonyos lőszerfajtáknál a 3" és 4" csőhossz között az oldal mérései alapján nem volt ebből a szempontból különbség. (Valszeg összefüggésben lehet a töltésre használt lőpor égési sebességével)

Mod: a 00 buckshotnál valami fórumon olvastam hogy egyetlen ilyen .33-as ás sörétszem csőtorkolati energiája 300-350 joule, ezekből pedig 8 db található. Ez tehát egy lényegében egyidejű nyolcas sorozat 300-350 joule-os lövedékekkel egymáshoz közel becsapódva. Ez valóban verhetetlen.

revko_csotork_energiak.jpg
Faktor lehet a csőfar dob hézag, huzagemelkedés, cső és dob belső pontos méretei is.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

gvass1 írta: 2022.01.06. 11:21 A .40 SW a 90-es és 0-ás években volt a sztár az USA rendvédelmi piacán, de az utóbbi 5-8 évben gyakorlatilag kiszorította a 9 mm Luger. Hiszen modern expanzív lövedékkel nem kevésbé hatékony a gyakorlatban
Sziasztok,

Ugyanez kicsit hosszabban megfogalmazva:
Az 1986-os Miami incidens utan kijott uj FBI szabvanynak megfelelo loszert nem tudtak gyartani 9x19-es kaliberben. A lo tuloldalara atesve 10 mm auto-val konnyen tudtak megfelelo hatasu loszert kesziteni, de hasznalhatatlanul eros volt. Logikus lepes volt a .40SW, ami pont annyival nagyobb es erosebb a 9x19-nel, hogy az akkori technikaval tudtak megfelelo hatasu lovedeket kesziteni hozza, mikozben annyival gyengebb a 10 mm auto-nal, hogy mar kezelheto.

Aztan ahogy fejlodott a technika, par eve mar tudnak jobb lovedekeket gyartani, amikkel elerheto az FBI altal elvart teljesitmeny 9x19-bol is.

Bel
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bel írta: 2022.01.06. 12:37 Sziasztok,

Ugyanez kicsit hosszabban megfogalmazva:
Az 1986-os Miami incidens utan kijott uj FBI szabvanynak megfelelo loszert nem tudtak gyartani 9x19-es kaliberben. A lo tuloldalara atesve 10 mm auto-val konnyen tudtak megfelelo hatasu loszert kesziteni, de hasznalhatatlanul eros volt. Logikus lepes volt a .40SW, ami pont annyival nagyobb es erosebb a 9x19-nel, hogy az akkori technikaval tudtak megfelelo hatasu lovedeket kesziteni hozza, mikozben annyival gyengebb a 10 mm auto-nal, hogy mar kezelheto.

Aztan ahogy fejlodott a technika, par eve mar tudnak jobb lovedekeket gyartani, amikkel elerheto az FBI altal elvart teljesitmeny 9x19-bol is.

Bel
még kiegészítés: a .40 SW könnyen adaptálható volt a meglévő, 9 mm Luger kaliberű modellekhez, legfeljebb csökkent valamit az élettartam. De a 10 mm AUTO csak a nagyobb .45-ös tokméretekhez volt illeszthető, ami drágább, nagyobb, és sok kisebb kezű juzer (pl. nők) számára kezelhetetlen méretű fegyvert eredményezett.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Nem temetnem ezt a kalibert rögtön.
Az S&W nel nem hülyék vannak.
Gyakorlatilag nem tettek mást mint megcsinaltak a 327. federal magnum pisztolytolteny verzióját.
A piac most a subcompact pisztolyoke.
A lőszer előnyei megegyeznek a 327 tel.
Nagy kaliberre jellemző terminális balisztika mellett jelentősen csökkentett hatrarugas es emelt tarkapacitas.
A 327 15 éves kaliber és már elég szépen fut, mert kivaltja a 0.357 et fele akkora hatrarugassal +1 v. +2 kapacitás novekedessel pont a snubbienal es a kisebb carry fegyvereknel.
Ezzel az új pisztolytoltennyel a mostani 7-10 tarkapacitasokbol 10-15 lesz a 9 mmre jellemző teljesítménnyel kisebb visszarugassal a fegyverek nagyobb attervezese nélkül.
És mindezt a New York carry per előtt amitől úgy félnek a fegyverbetiltosok mint a tuztol mert ha alkotmányellenes lesz az new york szállítási korlátozások az az egész országban megnyitja viselés előtt az utat olyan nagy államokat megnyitva, mint Kalifornia v. New York.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára aksurv 2022.01.06. 13:08-kor.
Avatar
Kapcsy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:38

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kapcsy »

gvass1 írta: 2022.01.06. 06:17 Új pisztolykaliber: .30 Super Carry

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-pisz ... per-carry/

Kép
És itt egy videó a Federal-tól, hogy miért is a 30 Super Carry a jó választás:
https://www.youtube.com/watch?v=fGHxrE9HXBs
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2022.01.06. 12:58 Nem temetnem ezt a kalibert rögtön.
Az S&W nel nem hülyék vannak.
Gyakorlatilag nem tettek mást mint megcsinaltak a 327. federal magnum pisztolytolteny verzióját.
A piac most a subcompact pisztolyoke.
A lőszer előnyei megegyeznek a 327 tel.
Nagy kaliberre jellemző terminális balisztika mellett jelentősen csökkentett hatrarugas es emelt tarkapacitas.
A 327 15 éves kaliber és már elég szépen fut,
Ööö, ezt tudod is számszerűsíteni? Mert mindenki más szerint meg teljes bukta.

És jelenleg az SW 15-féle kaliberben gyárt revolvert, ezek közt NINCS a .327 Fed. Mag.

A Ruger az SP101-et és az LCR/LCRx-et valóban gyártja ilyen kaliberben, mást (normál szortimentben) nem. Összesen 4-féle típust a kb. 100-féle revolverük közül.

A Taurus kettő évig gyártott .327-es revolvert, de ennek 12 éve, azóta nem.

Mivel ez a világ három legnagyobb revolvergyártója, nekem ez nem tűnik "elég szépen fut"-nak.

---

Azt, hogy az S&W-nél nem hülyék vannak? Nyilván, minden ilyen újdonságból, akármekkora hülyeség is esetleg elfogy párezer darab fegyver pluszban.
(MOndjuk láttunk már tőlük olyat is, hogy SW Sigma, meg a Clinton-kormányzat bő nyállal leszop-sa.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kapcsy írta: 2022.01.06. 13:01 És itt egy videó a Federal-tól, hogy miért is a 30 Super Carry a jó választás:
https://www.youtube.com/watch?v=fGHxrE9HXBs
húúú, ez kiverte a bullshit-o-métert.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

aksurv írta: 2022.01.06. 12:58 Nem temetnem ezt a kalibert rögtön.
[…]
Gyakorlatilag nem tettek mást mint megcsinaltak a 327. federal magnum pisztolytolteny verzióját.
A piac most a subcompact pisztolyoke.
A lőszer előnyei megegyeznek a 327 tel.
Nagy kaliberre jellemző terminális balisztika mellett jelentősen csökkentett hatrarugas es emelt tarkapacitas.
A 327 15 éves kaliber és már elég szépen fut, mert kivaltja a 0.357 et fele akkora hatrarugassal +1 v. +2 kapacitás novekedessel pont a snubbienal es a kisebb carry fegyvereknel.
Ezzel az új pisztolytoltennyel a mostani 7-10 tarkapacitasokbol 10-15 lesz a 9 mmre jellemző teljesítménnyel kisebb visszarugassal a fegyverek nagyobb attervezese nélkül.
A kaliber és a megjelentetett lőszerek jellemzőivel szemben semmi kifogásom.
Sőt, hivatalból örülök az új kalibernek. Habár tudom: ha sikerre viszik, még egy dologért enni fog a rosseb, hogy ilyenem sem lehet/erre is költenem "kell".

Ez egy logisztikai probléma: hiába kitűnő a termék, ha a már beváltakhoz képest nehezebb és/vagy drágább beszerezni, akkor inkább a régi, jól beváltat választják a vásárlók. Lásd gvass1 megjegyzését arról, hogyan segítette a .38 Speciallal kompatibilitás a .357 Magnum elterjedését.
9×19 mm Luger minden (amerikai) fegyverboltban készleten van - ahol pedig nincs, joggal szégyellhetik magukat -, azonnal leemelhető a polcról, széles a választék, és mivel ebből a központi gyújtású maroklőfegyver-lőszerből gyártják a legtöbbet, (általában) elfogadható az ára, de mindenképp ehhez mérten olcsó, de inkább drága minden más.
aksurv írta: 2022.01.06. 12:58 Az S&W nel nem hülyék vannak.
Fogalmam sincs, milyen emberek dolgoznak a S&W-nál, de tíz-tizenöt éve nem gondoltam volna, hogy a Remington csődbe megy.

A jövőbe nem látok: most csak leírtam, mire kötnék fogadást és milyen megfontolások alapján.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2022.01.06. 13:29 Ööö, ezt tudod is számszerűsíteni? Mert mindenki más szerint meg teljes bukta.

És jelenleg az SW 15-féle kaliberben gyárt revolvert, ezek közt NINCS a .327 Fed. Mag.

A Ruger az SP101-et és az LCR/LCRx-et valóban gyártja ilyen kaliberben, mást (normál szortimentben) nem. Összesen 4-féle típust a kb. 100-féle revolverük közül.

A Taurus kettő évig gyártott .327-es revolvert, de ennek 12 éve, azóta nem.

Mivel ez a világ három legnagyobb revolvergyártója, nekem ez nem tűnik "elég szépen fut"-nak.

---

Azt, hogy az S&W-nél nem hülyék vannak? Nyilván, minden ilyen újdonságból, akármekkora hülyeség is esetleg elfogy párezer darab fegyver pluszban.
(MOndjuk láttunk már tőlük olyat is, hogy SW Sigma, meg a Clinton-kormányzat bő nyállal leszop-sa.)
A 327. most olvastam egy cikket ott jókat írtak a felfutasrol.
Egyébként simán lehet az a probléma hogy a 327 a rugeré tehát a konkurencia lőszere.
Alapból a trendet nézve nem mondanám kapásbol rossz dontesnek.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2022.01.06. 13:40 A 327. most olvastam a egy cikket ott jókat írták írtak a felfutasrol.
ezt esetleg linkelnéd? köszi
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2022.01.06. 13:41 ezt esetleg linkelnéd? köszi
https://www.shootingillustrated.com/con ... f-defense/
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ööö, ez egy úgynevezett termékelhelyezés, nem cikk.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2022.01.06. 13:55 ööö, ez egy úgynevezett termékelhelyezés, nem cikk.
Lehet, de logikus érvek vannak benne és évi 20 milliós a piac kihegyezve a carry fegyverekre.
És a newsweek foglalkozott két cikkben is egy hónapon belül a scotus előtt lévő üggyel, olyan szintig hogy az egyiket regnáló állami szenátor írta.
Ha pedig a kaliforniai tarkorlatozas rövid ideig való eltörlését nezzük hatalmas piac nyílhat pluszban meg.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

aksurv írta: 2022.01.06. 14:15 Lehet, de logikus érvek vannak benne és évi 20 milliós a piac kihegyezve a carry fegyverekre.
És a newsweek foglalkozott két cikkben is egy hónapon belül a scotus előtt lévő üggyel, olyan szintig hogy az egyiket regnáló állami szenátor írta.
Ha pedig a kaliforniai tarkorlatozas rövid ideig való eltörlését nezzük hatalmas piac nyílhat pluszban meg.
A probléma nem a lőszer jellemzőivel van, hanem a logisztikájával.
A kérdés az, hogy bármelyik amerikai fegyverboltba besétálva leemelhető-e a polcról, és ha igen, az ára hogyan viszonyul a 9×19 mm Luger, .40 S&W, .38 Special, .357 Magnum, .45 ACP árához.
Ugyanez a helyzet a hozzá való fegyverekkel és kiegészítőkkel.
Hiába Kalifornia a legnépesebb tagállama az USA-nak, ha ez nem valósul meg, az új piac új vásárlói a régi terméket fogják keresni és venni.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2022.01.06. 14:15 Lehet, de logikus érvek vannak benne és évi 20 milliós a piac kihegyezve a carry fegyverekre.
És a newsweek foglalkozott két cikkben is egy hónapon belül a scotus előtt lévő üggyel, olyan szintig hogy az egyiket regnáló állami szenátor írta.
Ha pedig a kaliforniai tarkorlatozas rövid ideig való eltörlését nezzük hatalmas piac nyílhat pluszban meg.
Ismételni tudom, amit Poresz is írt: ÖNMAGÁBAN a .30 Super Carry (vagy akár a .327 F. Mag.) lőszer KÉPESSÉGEI kifejezetten figyelemreméltóak, ekkora külméretekből (ha igaz) ilyen szép ballisztikát kihozni az derék dolog.

De! Az új .30-as lőszer a 9 mm Luger árának kb. duplájába fog kerülni a nyilvánosságra hozott lőszerárak szerint, és azért csak kevesebbet tud, és biztosan nem lehet kapni, csak néhány nagyobb fegyverboltban.

És igazából ennek egy Glock 19 illetve M1911 Commander méretű pisztolyban való bevezetésének értelmét végképp nem értem, mert nyernek kemény 2-3 lőszeres kapacitást pluszban a 9 mm Lugerhez képest. ÉS EZEN FEGYVERMÉRETEK/tömeg mellett a 9 mm Luger is minimális gyakorlással csodálatosan uralható.

A Shield+ esetében talán valamivel több értelme van, de igazából még a P365/Hellcat/G43 méretű/tömegű 9x19-esek is tökk jól uralhatóak, igaz azokhoz már gyakorlottabb júzer kell.

IMHO itt akkor szakíthattak volna nagyot, ha Ruger LCP2+ mértű, igazán zsebfegyverben hozzák ki ezt a kraftot.

(De akkor is kihalna pár év alatt.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2022.01.06. 14:43 Ismételni tudom, amit Poresz is írt: ÖNMAGÁBAN a .30 Super Carry (vagy akár a .327 F. Mag.) lőszer KÉPESSÉGEI kifejezetten figyelemreméltóak, ekkora külméretekből (ha igaz) ilyen szép ballisztikát kihozni az derék dolog.

De! Az új .30-as lőszer a 9 mm Luger árának kb. duplájába fog kerülni a nyilvánosságra hozott lőszerárak szerint, és azért csak kevesebbet tud, és biztosan nem lehet kapni, csak néhány nagyobb fegyverboltban.

És igazából ennek egy Glock 19 illetve M1911 Commander méretű pisztolyban való bevezetésének értelmét végképp nem értem, mert nyernek kemény 2-3 lőszeres kapacitást pluszban a 9 mm Lugerhez képest. ÉS EZEN FEGYVERMÉRETEK/tömeg mellett a 9 mm Luger is minimális gyakorlással csodálatosan uralható.

A Shield+ esetében talán valamivel több értelme van, de igazából még a P365/Hellcat/G43 méretű/tömegű 9x19-esek is tökk jól uralhatóak, igaz azokhoz már gyakorlottabb júzer kell.

IMHO itt akkor szakíthattak volna nagyot, ha Ruger LCP2+ mértű, igazán zsebfegyverben hozzák ki ezt a kraftot.

(De akkor is kihalna pár év alatt.)
Egyetértek hogy a lőszer ár és elérhetősége döntő lesz a sikeressé szempontjából.
A Shield EZ meg nem véletlenül nem kicsi, kifezetten a gyakorlatlan gyenge kezű női vásárlóknak tervezték.
Emiatt 0.380 acp a kaliber eredetileg, ezért van a végletekig legyengitett helyretoloszerkezet és a nagyobb kezelhetőbb méret.
Ebbe speciális vásárlói vonalba beillik az új lőszer.
Európai aggyal felfoghatatlan, hogy piac eltarthat egy ennyire egy vásárlótipusra kihegyezett fegyvert.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

aksurv írta: 2022.01.06. 16:49 Egyetértek hogy a lőszer ár és elérhetősége döntő lesz a sikeressé szempontjából.
[…]
Európai aggyal felfoghatatlan, hogy piac eltarthat egy ennyire egy vásárlótípusra kihegyezett fegyvert.
Azt már tudjuk, ki mire fogadna: öt-tíz év múlva okosabbak leszünk.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Ma ismért jártam Mex fórumtárs (Bavarian Tactical) műhelyében - ezúton is köszönöm a lehetőséget. AR minden mennyiségben, az összeszereltség különböző stádiumában - kell egy ilyen szoba! :mrgreen:

Végigtaperoltam mindegyiket - a képen látható a gyártó saját példánya. Nagyon pöpec, és cerakote is jól mutat rajta. Remélhetőleg az év közepére már megépül az “A” kat tárolóhely, akkor majd akad benne hely egy Bavarian Tactical pukkának is. ;) Öröm látni, hogy ilyen minőséget tudnak Budapest szívében gyártani.
BA6F5F1E-EB02-461E-B25E-C20276C14FDF.jpeg
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

Petya357 írta: 2022.01.07. 14:37 Ma ismért jártam Mex fórumtárs (Bavarian Tactical) műhelyében - ezúton is köszönöm a lehetőséget. AR minden mennyiségben, az összeszereltség különböző stádiumában - kell egy ilyen szoba! :mrgreen:

Végigtaperoltam mindegyiket - a képen látható a gyártó saját példánya. Nagyon pöpec, és cerakote is jól mutat rajta. Remélhetőleg az év közepére már megépül az “A” kat tárolóhely, akkor majd akad benne hely egy Bavarian Tactical pukkának is. ;) Öröm látni, hogy ilyen minőséget tudnak Budapest szívében gyártani.

BA6F5F1E-EB02-461E-B25E-C20276C14FDF.jpeg
ezt nem lehet vaamilyen B kategoriába vizsgáztatni?
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

Petya357 írta: 2022.01.07. 14:37 Ma ismért jártam Mex fórumtárs (Bavarian Tactical) műhelyében - ezúton is köszönöm a lehetőséget. AR minden mennyiségben, az összeszereltség különböző stádiumában - kell egy ilyen szoba! :mrgreen:

Végigtaperoltam mindegyiket - a képen látható a gyártó saját példánya. Nagyon pöpec, és cerakote is jól mutat rajta. Remélhetőleg az év közepére már megépül az “A” kat tárolóhely, akkor majd akad benne hely egy Bavarian Tactical pukkának is. ;) Öröm látni, hogy ilyen minőséget tudnak Budapest szívében gyártani.

BA6F5F1E-EB02-461E-B25E-C20276C14FDF.jpeg
kellemes darab ;) "gyártás" alatt mit értesz? összeszerelést?
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: pogessor »

Vajh a Bavarian Tactical mikor fog AR15 upper-eket értékesíteni? Arra várok kitartóan, s nem egyedül...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Újra lesz Colt Python 3″ - mire ideér lesz 1 millió.

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/ujra-le ... -python-3/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

vato írta: 2022.01.07. 22:06 kellemes darab ;) "gyártás" alatt mit értesz? összeszerelést?

Jogilag a fődarabok összeszerelése kész, működőképes lőfegyverré az bizony gyártás
- és annak neve kerül rá, és az viseli a gyártói felelősséget, aki ezt végzi.

Amire te célzol, hogy magukat az alkatrészeket más gyártja, az valóban így van a kolléga esetében, de nem is kamuzik róla. Ellentétben a fél iparággal, mert AR-15 lowert és uppert, meg zárat az egész világon úgy tucatnyinál kevesebb GYÁRTÓ készíti. Mindenki más összeszerel a csilliónyi egyéb, nem-fődarab alkatrészt is felhasználva. Aztán ad neki egy menő jelzést és saját neve alatt árulja, lásd pl. Springfield Armory.

A fő művészet - ahogy én észreveszem - ebben az AR-15 legóban az, hogy az innen-onnan beszerzett elemekből működőképes, tartós és megbízható fegyver szülessen. Ez meg sokaknak nem megy...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Vélemény?

Új PCC design... vagy valami :)

https://youtu.be/KxngbioKvW4
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

HCZoli írta: 2022.01.08. 11:06 Vélemény?

Új PCC design... vagy valami :)

https://youtu.be/KxngbioKvW4
Innovatív és érdekes első látásra, várom a teszt videókat! (Remélem ez létező termék és meg is éri a sorozat gyártást)
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

TotoHU írta: 2022.01.08. 11:16 Innovatív és érdekes első látásra, várom a teszt videókat! (Remélem ez létező termék és meg is éri a sorozat gyártást)
Sport vonalon nekem vannak kérdéseim, pl átszerelhető balkezesnek?
Van feladat amikor kezet kell váltani.. ebben a formában első ránézésre nem lehetséges.

De ettől függetlenül én is megnézném működés közben.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

gvass1 írta: 2022.01.08. 08:52
Jogilag a fődarabok összeszerelése kész, működőképes lőfegyverré az bizony gyártás
- és annak neve kerül rá, és az viseli a gyártói felelősséget, aki ezt végzi.

Amire te célzol, hogy magukat az alkatrészeket más gyártja, az valóban így van a kolléga esetében, de nem is kamuzik róla. Ellentétben a fél iparággal, mert AR-15 lowert és uppert, meg zárat az egész világon úgy tucatnyinál kevesebb GYÁRTÓ készíti. Mindenki más összeszerel a csilliónyi egyéb, nem-fődarab alkatrészt is felhasználva. Aztán ad neki egy menő jelzést és saját neve alatt árulja, lásd pl. Springfield Armory.

A fő művészet - ahogy én észreveszem - ebben az AR-15 legóban az, hogy az innen-onnan beszerzett elemekből működőképes, tartós és megbízható fegyver szülessen. Ez meg sokaknak nem megy...
Köszi a felhomályosítást, így tiszta :)
Iparágban, ahol én dolgozok ott a gyártás alapvetően a magas hozzáadott értéket tartalmazó tevékenységet jelenti (nagyon drága gépekkel), de van összeszerelés is, ami alatt a “kézimunkát”, legózást értjük, max kézi szerszámokkal..
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

HCZoli írta: 2022.01.08. 11:20 Sport vonalon nekem vannak kérdéseim, pl átszerelhető balkezesnek?
Van feladat amikor kezet kell váltani.. ebben a formában első ránézésre nem lehetséges.

De ettől függetlenül én is megnézném működés közben.
Igen a gyenge kezes lövés itt nem teljesíthető. Ez a katonai alkalmazást szintén kizárja szerintem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

vato írta: 2022.01.08. 12:14 Köszi a felhomályosítást, így tiszta :)
Iparágban, ahol én dolgozok ott a gyártás alapvetően a magas hozzáadott értéket tartalmazó tevékenységet jelenti (nagyon drága gépekkel), de van összeszerelés is, ami alatt a “kézimunkát”, legózást értjük, max kézi szerszámokkal..
Itt azért az összeszerelésnél több zajlik. Pl blank csövek (.223, .300 Blackout, .458 SOCOM - bazi nagy lyuk!) AR kompatibilussá esztergálása, méretre vágása, illesztése. Az esztergálás IMHO nem összeszrelés. ;) A nagy része a gyártásnak persze az. De az end-to-end folyamat amit láttam, az határozottan túlmutat az “otthon össze rakom kit-ből” szinten.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

CzechGun/Detonics Gladiator

Hozzászólás Szerző: Poresz »

CzechGun/Detonics Gladiator: kinek milyen tapasztalata van vele?
Érdemes-e gyűjtenem rá? (Funkció: jópofaság és örömlövészet.)
A DoubleTap derringerre szokták mondani, hogy eszméletlen kellemetlen vele lőni a markolat geometriája ("tégla" fémből) és a nagy teljesítményű lőszer mellé társuló alacsony fegyvertömeg miatt. - Ez pedig ha tömegében nem is (632 g vs. 12-14 oz.), de formájában gyanúsan hasonló.
Plusz simacsövű.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: CzechGun/Detonics Gladiator

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

Poresz írta: 2022.01.09. 15:55 (Funkció: jópofaság és örömlövészet.)
Minimális saját tapasztalat:

Jópofaság: Igen. (Kicsi, cuki, engedély nékül, zsebre lehet rakni - szabs -, lehet hozzá mindened - szabs.)
Örömlövészet: Nem. (Kicsi, nem huzagolt, annyira nem jó sütés, dupla cső nem ugyanoda fog hordani.)
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: CzechGun/Detonics Gladiator

Hozzászólás Szerző: vato »

Poresz írta: 2022.01.09. 15:55 CzechGun/Detonics Gladiator: kinek milyen tapasztalata van vele?
Érdemes-e gyűjtenem rá? (Funkció: jópofaság és örömlövészet.)
A DoubleTap derringerre szokták mondani, hogy eszméletlen kellemetlen vele lőni a markolat geometriája ("tégla" fémből) és a nagy teljesítményű lőszer mellé társuló alacsony fegyvertömeg miatt. - Ez pedig ha tömegében nem is (632 g vs. 12-14 oz.), de formájában gyanúsan hasonló.
Plusz simacsövű.
Nekem volt az első szériás nagyon kicsi verzió 45-ös kaliberben, illetve az 500-as HD hosszabb csővel. A kicsi nagyon nem passzolt a kezemhez, és ha rendesen meg volt tömve púderrel + nehéz alakos lövedékkel akkor bizony fájdalmas volt vele a lövészet.

5 méteren kb. ilyen szórást tudtam lőni rántásból a kicsivel:
IMG_3032.JPG
IMG_3032.JPG (133.7 KiB) Megtekintve 16650 alkalommal
Az 500 HD az jól megfogható, egy rubber grip viszont elkél rá, ha meg vna tömve rendesen 500+Joule 24 grammos lövedék azért veri az ember kezét.
(a gyártó ad hozzá töltet javaslatokat a manualban, rendkívül korrekt leírás. triple7-el (fekapor helyettesítővel) és 24grammos lövedékkel ca. 700 Joule-t tud!)
Rubber-Grip-for-Pistol.jpg
Rubber-Grip-for-Pistol.jpg (29.21 KiB) Megtekintve 16650 alkalommal
Az 500-assal 10 méteren megvolt még a mellalak. Amire tervezték azt tudja, önvédelmi távon belül 2 darab nagy ólomdarabot eljuttatni egy mellkasba.

Tapaszolt gömböccel viszont alacsonyabb töltettel (~200 Joule) egész kellemes jószággá szelidült, kellemes volt vele lőni. Ki lehetne tapasztalni nyilván egy jó kombinációt amivel a legpontosabb, de szerintem 5-10 méteren a dinnyerobbantgatás, vizesballon szétlövés könnyen megvan vele:)
Sütése elmegy, célnak megfelel. Nem reszelős, távolról hasonlít egy glock sütésre, de attól nehezebb.

És ami jó még az 50-es kaliberben, hogy lehet kosárból kiküldeni vele 45-ös lövedékeket pl. 45 ACP magot. Ezzel jóval pontosabb volt mint a kaliberes hosszú lövedékkel, amelyek legtöbbször keresztbefordultak (ami viszont brutál stopphatás!)
hd500.jpg
hd500.jpg (74.95 KiB) Megtekintve 16650 alkalommal
Amúgy rendkívül precíz az illesztése, a felhasznált anyag minőségi, jól van kidolgozva, profi. És 209-es csapival jóval megbízhatóbb mint korábban a 4mm-essel.

Az enyémet eladtam, kijátszottam vele magam párszor, az új tulaj hátha ír róla bővebben ;)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1328
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: CzechGun/Detonics Gladiator

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Zotyika írta: 2022.01.09. 17:56 Minimális saját tapasztalat:

Jópofaság: Igen. (Kicsi, cuki, engedély nékül, zsebre lehet rakni - szabs -, lehet hozzá mindened - szabs.)
Örömlövészet: Nem. (Kicsi, nem huzagolt, annyira nem jó sütés, dupla cső nem ugyanoda fog hordani.)
Már legálisan is lehet hozzá otthon mindened. ;)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: CzechGun/Detonics Gladiator

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kojak írta: 2022.01.09. 19:33 Már legálisan is lehet hozzá otthon mindened. ;)
Nono, engedélyt olyat még nem adtak ki, hiszen csak 9 napja hatályos.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1328
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: CzechGun/Detonics Gladiator

Hozzászólás Szerző: Kojak »

gvass1 írta: 2022.01.09. 19:44 Nono, engedélyt olyat még nem adtak ki, hiszen csak 9 napja hatályos.
De a jogi háttér elvileg megvan hozzá, csak át kell ültetni gyakorlatba.
Avatar
Mex
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:26

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mex »

pogessor írta: 2022.01.07. 22:29 Vajh a Bavarian Tactical mikor fog AR15 upper-eket értékesíteni? Arra várok kitartóan, s nem egyedül...
Ha csak simán üres upperre gondolsz, azt nem fogunk értékesíteni. Ha váltórendszerre, váltócsőre gondolsz (Pl.: van egy .223 Rem. kaliberű AR-ed, és szeretnéd .300 AAC Blackout-tal használni), akkor szerintem hamarosan. Remélem, nemsokára vizsgáztatom az elsőt.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: CzechGun/Detonics Gladiator

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

Kojak írta: 2022.01.09. 19:33 Már legálisan is lehet hozzá otthon mindened. ;)
Korábban is így volt talán (vadászengedély elöltöltőssel), de én arra gondoltam, hogy ha már valaki vesz ilyet akkor a szándék úgyis a zsebretétel, legalább elméletben, és akkor már.... :)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: CzechGun/Detonics Gladiator

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Zotyika írta: 2022.01.10. 07:03 Korábban is így volt talán (vadászengedély elöltöltőssel), de én arra gondoltam, hogy ha már valaki vesz ilyet akkor a szándék úgyis a zsebretétel, legalább elméletben, és akkor már.... :)

De ha a júzer kifejezetten azért teszi zsebre, hogy garázdaságot kövessen el vele, és erről mondjuk előzetesen nyilatkozatot tesz?:-)))

---

(És nem, én ezt nem javaslom, mármint önvédelemre elsődlegesen ilyen, kifejezetten és nagyon halálos eszközt hordani. Kivéve, ha már akkora nagy baj (fenyegetés) van, hogy mindegy.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Új osztrák pisztolymárka: Bubix Arms és a Bro pisztoly

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-oszt ... -pisztoly/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: pogessor »

Hát, én ösztönösen idegenkedek a markolatbiztosítótól; de hogy közel ugyanott legyen, és közel ugyanakkora, mint az elsütőbillentyű, az nekem különös választás. Kellően alacsonyan képzettek számára zavarbaejtő lehet, hogy mikor melyikre kell erősen rámarkolni.
gvass1 írta: 2022.01.10. 12:00 Új osztrák pisztolymárka: Bubix Arms és a Bro pisztoly

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-oszt ... -pisztoly/
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

pogessor írta: 2022.01.10. 12:21 Hát, én ösztönösen idegenkedek a markolatbiztosítótól, de hogy közel ugyanott legye közel ugyanakkora, mint az elsütőbillentyű, az nekem különös választás. Kellően alacsonyan képzettek számára zavarbaejtő lehet, hogy mikor melyikre kell erősen rámarkolni.
hát azért nem, hiszen az elsütőbill-re a mutatóujjal nyúlsz, a markolatot meg normálisan fogod ott a középső ujjaddal. (Történelmileg nem előzmény nélküli, lásd pl. Baby Nambu, vagy a HK P7).

Engem speciel sokkal jobban zavartak a korábbi Bubits-konstrukciók sátorvason belül levő manuális biztosítói.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

pogessor írta: 2022.01.10. 12:21 Hát, én ösztönösen idegenkedek a markolatbiztosítótól; de hogy közel ugyanott legyen, és közel ugyanakkora, mint az elsütőbillentyű, az nekem különös választás. Kellően alacsonyan képzettek számára zavarbaejtő lehet, hogy mikor melyikre kell erősen rámarkolni.
Szvsz ezt észre se veszed, kb. mint a billentyűbiztosítót. Báááár, elég régóta lövök Glock 19-essel (Gen2), a gyári, bordás elsütőbillentyűvel és nem zavart, a G43X-en viszont még szoknom kell. Mondjuk ez utóbbinak keményebb (és érzésre rövidebb, pedig mindkettőben "-" connector van) is a sütése.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1328
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Ma smith15 kollégával összehasonlítottunk néhány 9x19 önvédelmi lőszert ballisztikai zselére lőve (ezúton is köszönöm a tippeket hozzá!). A tömb 60 cm hosszú volt.

1.jpg

HS XDM 4.5 volt a tesztelésre használt fegyver, minden esetben ugyanarról a ~2 méter távolságról adtuk le a lövéseket.

3.jpg
2.jpg

A tömbön filccel jelöltük melyik lövedék meddig hatolt be, a sorrend a legkisebbtől a legnagyobb átütésig:
Federal JHP
Hornady Critical Duty
Magtech JHP
Fiocchi Black Mamba
Magtech JSP

4.jpg

Több lőszert is kipróbáltunk smith15 subcompact HS Hellcat-jével is, a különböző csőhossz ellenére nem voltak szembetűnő különbségek.

Két számunkra meglepő dolog is történt. Az első, hogy a Magtech Flat Subsonic a tömb vége előtt ~3 cm-rel elhagyta a tömböt oldalirányba, ha ez nem történik meg, akkor valószínűleg teljes hosszában átütötte volna azt. Nem vártunk tőle ekkora áthatolást.

A második, hogy a Geco FMJ a Fiocchi Black Mambával nagyjából megegyező átütést produkált . Ezután rálőttünk a Hellcat-tel (képen HS jelöléssel), abból pedig lényegesen kisebb (Magtech JHP és Black Mamba között) volt az áthatolása, itt kijött a rövidebb cső okozta kisebb energia.

5.jpg

Mindenesetre jó móka volt. :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kojak 2022.01.12. 19:54-kor.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Kojak írta: 2022.01.12. 19:49 Ma smith15 kollégával összehasonlítottunk néhány 9x19 önvédelmi lőszert ballisztikai zselére lőve (ezúton is köszönöm a tippeket hozzá!).
Köszi a mókát, meg hogy megcsináltad a tömböt! :D :)
Tényleg jó volt. Főleg amikor a végén már .223-mat kapott :D
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

Kojak írta: 2022.01.12. 19:49 ...

A lövedékeket nem bányásztátok ki? az még érdekes lett volna, hogy mekkorára gombásodtak fel ;)

((rálőhettetek volna gumissal is, egy fullos töltetre kíváncsi lettem volna SS pitbullból :lol: ))
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: smith15 »

vato írta: 2022.01.12. 20:41 A lövedékeket nem bányásztátok ki? az még érdekes lett volna, hogy mekkorára gombásodtak fel ;)

((rálőhettetek volna gumissal is, egy fullos töltetre kíváncsi lettem volna SS pitbullból :lol: ))
Nálam van a tömb, amint lesz kapacitásom szétvágom ;)
Nyugi,lesz majd még ilyen móka, lőjük majd mindennel :mrgreen:
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1328
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

vato írta: 2022.01.12. 20:41 ((rálőhettetek volna gumissal is, egy fullos töltetre kíváncsi lettem volna SS pitbullból :lol: ))
A Revenge 14M nálam volt, meg is járattam, de eszembe sem jutott hogy rá kellene lőni. Mondjuk én 15 mm gumit és Geco riasztót használok hozzá, meglepődnék ha bármit is csinálna a zselével. :)
Válasz küldése