Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Kapcsolat:

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bcsak írta:
2020.07.27. 13:26
A kokas csípje meg a dimagot! :(
Egyszeri júzerként is feltűnő, hogy a dimag mennyire ratyi. A digitalstand felmerült, mint alternatíva, vagy annyira szűk ez a piac (is), hogy nem éri meg vesződni vele a kiadónak?

Ez nem az én asztalom, én a tartalomért vagyok felelős.

(De ha lesz életképes műszaki megoldás és racionális üzletileg foglalkozni digitális verzióval, akkor nyilván a Kiadó meglépi. Az a kritikus, hogy ne lehessen könnyen ellopni, sokszorosítani a digitális tartalmat, ami közepesen megoldott.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.

TotoHU
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta:
2020.07.27. 13:36

(De ha lesz életképes műszaki megoldás és racionális üzletileg foglalkozni digitális verzióval, akkor nyilván a Kiadó meglépi. Az a kritikus, hogy ne lehessen könnyen ellopni, sokszorosítani a digitális tartalmat, ami közepesen megoldott.)
Amazon Kindle Newsstand tök jó lehet első blikkre. Nagy halom újság jelenik meg rajtuk keresztül. Csak kérdés hogy egyáltalán banánból elérhető-e a szolgáltatás, mi a helyzet a szerzői jogokkal, a jutalékkal, számlázással, stb stb stb.
Adott a platform, minden létező eszközre elérhető. És nem egy Dimag szintű keleteurópai tákolmány, hanem egy világszinten vezető kőprofi történet.

De tartok tőle hogy itt banánban jódarabig marad nekünk a papiros. Azért amiért készpénz használatban és postai csekk forgalomban is vezető hatalom vagyunk az EU-ban - le vagyunk maradva mint a borravaló. Itt még sokáig jobban eladhatók az ősöreg szolgáltatások, az emberek nagyobb részének ez így is tökéletesen megfelel.

https://www.amazon.com/Magazines-Journa ... =241646011

Fortitu
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta:
2020.07.27. 13:36

Jó lenne a régieket kershetően, pakkban megvenni. Az újakat 1-3 hónapos csúszással kell digitálisan kiadni, akkor nem ölheti meg a papírt, ha feltolják torrentre. Gondolom az utánrendelés nem akkora biznisz amúgy se.
Bár most az öcsém lenyúlta az egyik példányt, amiben megjelent a cikkem, a másikat meg a fotósnak adtam, szal ha öcsém nem adja vissza akkor lehet megkereslek ilyen ügyben ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.

zora
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta:
2020.07.27. 13:31
Zorával full ugyanezt beszéltük, igen.
Nekem az is elfogadható volna, ha az előző évi kiadványokat tudnám komplett megvenni dvd-n vagy ilyesmi. Az első számtól meg van az összes kiadvány egy-két évvel ezelőttig akkor nem hosszabbítottam meg az előfizetést, pedig szerettem. De sajnáltam a rengeteg papírt, helyet.

TotoHU
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Az van hogy ez most szerintem megint pár high tech Kaliber fan fegyvermeleg igénye. Pár éve amikor beindult a Dimag, az elsők között fizettem elő a digitális Kaliberre. Aztán később végül alig voltak digitális előfizetők, pedig a hír megjelenésekor még mindenki lelkesedett meg hurrázott, hogy de jó dej jó ez a jövő útja, de szuper, stb. (Amúgy az első év után én sem hosszabbítottam meg az előfizetésemet, annyira fos volt a Dimag minősége)

Végül a szokásos eset történt: az igények ezúttal is addig tartottak, amíg fizetni nem kellett érte.

TurboP
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Ezzel, most pont nem értek egyet. (mármint igények fizetés...) Én is előfizetnék továbbra is, ha nem lenne egy fos a Dimag. Azért nem fogok fizetni, hogy egy múlt havi szám pl eltűnik, az újság fele hiányzik, soroljam? Igényeim vannak, fizettem és fizetnék érte, csak ezentúl nem a dimagnak.

Mondjuk van olyan aki jobban ki tudja elégíteni az igényeimet. :lol: :lol: :lol: :lol:
TotoHU írta:
2020.07.27. 14:31
Az van hogy ez most szerintem megint pár high tech Kaliber fan fegyvermeleg igénye. Pár éve amikor beindult a Dimag, az elsők között fizettem elő a digitális Kaliberre. Aztán később végül alig voltak digitális előfizetők, pedig a hír megjelenésekor még mindenki lelkesedett meg hurrázott, hogy de jó dej jó ez a jövő útja, de szuper, stb. (Amúgy az első év után én sem hosszabbítottam meg az előfizetésemet, annyira fos volt a Dimag minősége)

Végül a szokásos eset történt: az igények ezúttal is addig tartottak, amíg fizetni nem kellett érte.
"Az élet olyan mint a tyúklétra: rövid és sza.os!"

zora
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta:

Tehát nem futott be a digitális kiadás. Ami szarul működött. Nahát. :-)

Fortitu
Veterán
Veterán

zora írta:
2020.07.27. 14:54
Tehát nem futott be a digitális kiadás. Ami szarul működött. Nahát. :-)
Hehe, hát igen...

Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

Lehet, hogy maradi vagyok, de nekem sokkal jobban tetszik egy hagyományos, nyomtatott újság, mint a digitális.
Egészen más azt lapozgatni.

Fortitu
Veterán
Veterán

Vizimalac írta:
2020.07.27. 15:06
Lehet, hogy maradi vagyok, de nekem sokkal jobban tetszik egy hagyományos, nyomtatott újság, mint a digitális.
Rendben van, én nem is szeretném, ha megszűnne. De ha be akarod szerezni a régi számokat, akkor nem fogsz ládaszámra berendelni újságokat. Plusz nálam is dobozszámra állnak a régi újságok. Meg is fogok szerintem szabadulni tőle valamikor. Ha 1 évben 1 cikkre kíváncsi lennék, akkor úgyse fogom végigtúrni az egészet érte, digitálisan meg rákeresek, hogy "CZ", áh az a szám, megnyitom, elolvasom.

nemtokregelni
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Vizimalac írta:
2020.07.27. 15:06
Én is azt preferálom, de az igaz, hogy rengeteg helyet foglal - megvan az összes Kaliber 98-tól minden különszámmal.
Sapienti sat.

sornyito
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: sornyito »

TotoHU írta:
Ez így nem igaz. Hosszú évekig előfizető voltam Dimagon (előtte papíralapon), aztán feladtam a harcot...papírra meg nem tértem vissza, mert nincs szívem kidobni a megvásárolt számokat...raktárat pedig nem annyira szeretnék bérelni ;) Szóval igény lenne, fizetnék is érte, de kínálat nincs :( jó, biztosan én vagyok a kisebbség, de könyvet is nagyjából 10:1 arányban ebook-on olvasok...

Fortitu
Veterán
Veterán

sornyito írta:
2020.07.27. 20:43
Ez így nem igaz. Hosszú évekig előfizető voltam Dimagon (előtte papíralapon), aztán feladtam a harcot...papírra meg nem tértem vissza, mert nincs szívem kidobni a megvásárolt számokat...raktárat pedig nem annyira szeretnék bérelni ;) Szóval igény lenne, fizetnék is érte, de kínálat nincs :( jó, biztosan én vagyok a kisebbség, de könyvet is nagyjából 10:1 arányban ebook-on olvasok...
Jaja ugyanez, olvasni rendszeresen szoktam (most épp a Térség sorozatot), Galaktikákat is gyűjtöm, van is pár könyvem, de rémálmom lenne itthon sok polcnyi könyvet rakosgatni. Szerintem igenis lenne igény a korábban vázolt módokon az online Kaliberekre is.

gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ! Kaliber 2020./augusztus (268.)

Meghozta a nyomda a 2020. augusztusi (268.) Kaliber Magazint, hamarosan elérhető az újságárusoknál és az előfizetők is folyamatosan kapják.

Tartalmából:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-kali ... usztus268/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.

jó ha van
Fórumtag
Fórumtag

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

TotoHU írta:
2020.07.27. 13:34
Én is szeretem a digitális dolgokat, de egy friss újságot átlapozni valahogy mégiscsak jobb érzés. Igen, utána meg a több tonna papírt kezelni baromi kényelmetlen, ezért is lenne jó, hogy papíron IS és digitálisan IS meglegyen. Mondjuk 1-2 év után újrahasznosítóban leadom a papírt, de ha vmiért el akarok olvasni egy sok éves cikket akkor legyen már meg digitálisan mert úgy tényleg egyszerűbb.
És egy idő után rohadt sok papírt kerülgetni, tárolni, az baromi kellemetlen. Szóval sztem a kettő együttesen az igazi.

Amúgy Amazon/Kindle rendszere is elég jó, oda bárki publikálhat, kisebb kiadók is alacsony példányszámban. Vannak magánszemélyes kiadások is. A Kindle-t feltörni nehéz és bonyolult, és nem is sokaknak sikerül. Az ottani tartalmakat én is mindig megveszem vagy kikölcsönzöm pár hétre (mert ilyen opció is van, és egy 80 dolláros szakkönyvet inkább kikölcsönzök 5 dollárért két hétre, vagy ilyesmi).
Rubicon magazin pont ilyen. :-)

Válasz küldése