Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd

Titala
Fórumtag
Fórumtag

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Titala » 2019.05.16. 15:08

Mr. Senki írta:
2018.10.08. 05:56
A BRFK-n nem tudod megkerülni a bemászást. Egyszerűbb, ha bemész, és személyesen intézed.
Valóban. Én most intézek ilyesmit először, és IT fertőzöttségem miatt elektronikusan próbáltam. Nem lehet úgy csinálni, hogy ne találjanak benne kivetnivalót:
....gáz- és riasztófegyver viselésére jogosító engedély
kiállítása iránti kérelmét, valamint a csatolt mellékleteket megvizsgáltam és az alábbiakban
megjelölt iratok pótlására, illetve bemutatására szólítom fel:
- személyazonosságot igazoló okmány (vezetői engedély vagy személyi igazolvány vagy útlevél)
és lakcímkártya,
- gáz- és riasztófegyvere, melyre a viselési engedély kiállítását kéri (hatóságunkon a fegyver
műszaki tanúsítványával történő egyeztetésére kerül sor),
- a viselni kívánt gáz- és riasztófegyverének a Polgári Kézilőfegyver- és Lőszervizsgáló Kft. által
kiállított érvényes műszaki tanúsítványa (eredetben bemutatni szükséges),
- a 2.000.- Forint igazgatási szolgáltatási díj hatóságom részére történő átutalás/befizetés
megtörténtének dokumentálását tartalmazó irat (banki tranzakció, stb.).

Titala
Fórumtag
Fórumtag

Hozzászólás Szerző: Titala » 2019.05.17. 16:42

Itt nem jár valami jutalom az 1000. hozzászólónak? :D

Titala
Fórumtag
Fórumtag

Hozzászólás Szerző: Titala » 2019.05.18. 15:30

Érdekes lehet majd a dolog kimenetele: https://444.hu/2019/05/17/fegyvert-rant ... pitkezesen?

Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki » 2019.05.18. 15:51

Titala írta:
2019.05.18. 15:30
Érdekes lehet majd a dolog kimenetele: https://444.hu/2019/05/17/fegyvert-rant ... pitkezesen?
A gumilövedékes fegyver hogy lesz KKVE?

Az fegyver. Vagy GR, vagy muzeális.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".

TotoHU
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: TotoHU » 2019.05.18. 18:27

Mr. Senki írta:
2019.05.18. 15:51
A gumilövedékes fegyver hogy lesz KKVE?

Az fegyver. Vagy GR, vagy muzeális.
Nomeg ha látták hogy FEGYVER jáááájfúúúj, akkor miért nem a TEKnőcöket hívták? Nem őket kellene automatikusan?
Kicsit nagy hűhó volt ez is, a semmiért.

Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki » 2019.05.18. 19:26

TotoHU írta:
2019.05.18. 18:27
Nomeg ha látták hogy FEGYVER jáááájfúúúj, akkor miért nem a TEKnőcöket hívták? Nem őket kellene automatikusan?
Kicsit nagy hűhó volt ez is, a semmiért.
Valószínűleg a sünöknek már mondták, hogy gumis a cucc.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".

gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: gvass1 » 2019.05.20. 06:26

Sajnos jelentős arányú (67-33%) vereséget szenvedtek azok a hétvégi svájci referendumon, akik az EU-fegyverdirektíva elutasítására szavaztak. HÁTTÉRINFORMÁCIÓ A LINKEN:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/vereseg-svajcban/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.

TotoHU
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: TotoHU » 2019.05.23. 13:33

Ma bementem kiíratni egy fegyvert a gödöllői igrendre. Ott azzal fogadtak hogy a mai ügyfélfogadás elmarad, jöjjek jövő héten.

Azon kívül hogy +1 órát elvettek az életemből, így kicsúszom a 8 napból. A kifüggesztett tájékoztatót lefényképeztem. (Rajta pécset, aláírás stb)
Mit lehet még tenni? Számítsak a szopatósdira és bevonósdira?

Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki » 2019.05.23. 14:09

TotoHU írta:
2019.05.23. 13:33
Ma bementem kiíratni egy fegyvert a gödöllői igrendre. Ott azzal fogadtak hogy a mai ügyfélfogadás elmarad, jöjjek jövő héten.

Azon kívül hogy +1 órát elvettek az életemből, így kicsúszom a 8 napból. A kifüggesztett tájékoztatót lefényképeztem. (Rajta pécset, aláírás stb)
Mit lehet még tenni? Számítsak a szopatósdira és bevonósdira?
Én kértem volna egy hatósági igazolást, hogy megjelentél.

gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: gvass1 » 2019.05.23. 14:29

Mr. Senki írta:
2019.05.23. 14:09
Én kértem volna egy hatósági igazolást, hogy megjelentél.
Evidens. Anélkül simán bevonják.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.

TotoHU
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: TotoHU » 2019.05.23. 14:39

gvass1 írta:
2019.05.23. 14:29
Evidens. Anélkül simán bevonják.
Jövő héten meglátjuk
A fényképet csak ott készíthettem és csak aznap. Csak 2 ügyfélfogadási napjuk van, így elég sokaknak be kellene vonni az engedélyét, majd utána eljárások + perek, hatósági hiba miatt.

Egyébként 1x vótmá ilyen a pesti igrenden, amikor a rendőr nap éppen ügyfélfogadási napra esett. Akkor simán elintéztek mindent a következő napon, szó nélkül. Szóval nem egyértelmű, hogy mindenkinek bevonják az engedélyét aki az ő hibájuk miatt kicsúszott a határidőből.

Éééés persze ez is csak velem történhet meg. Fszom.

RatRace
Kereskedő
Kereskedő

Hozzászólás Szerző: RatRace » 2019.05.23. 15:04

TotoHU írta:
2019.05.23. 14:39
Jövő héten meglátjuk
A fényképet csak ott készíthettem és csak aznap. Csak 2 ügyfélfogadási napjuk van, így elég sokaknak be kellene vonni az engedélyét, majd utána eljárások + perek, hatósági hiba miatt.

Egyébként 1x vótmá ilyen a pesti igrenden, amikor a rendőr nap éppen ügyfélfogadási napra esett. Akkor simán elintéztek mindent a következő napon, szó nélkül. Szóval nem egyértelmű, hogy mindenkinek bevonják az engedélyét aki az ő hibájuk miatt kicsúszott a határidőből.

Mit vársz?
Gödöllő NEM tartozik Magyarországhoz.
Gödöllő az Gödöllő! :lol: :lol: :lol:
" Több mint 550000000 fegyver van forgalomban a világon. Azaz minden 12.-ik emberre jut egy fegyver.
És a többi 11?
Azt fel kell fegyverezni!"

aksurv
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: aksurv » 2019.05.24. 10:24

TotoHU írta:
2019.05.23. 14:39
Jövő héten meglátjuk

Ehhez képest nálunk a héten ott alltam a bejaratipult előtt, mert meg se fordult a fejembe, hogy oda menjek az ablakhoz ahol már várt az ugyintezo, mert nem ehhez vagyok szokva.
Jellemzően telefon ez van, bemnennék ezert... Persze gyere bent vagyok... Es jonnek le értem..
Mindezt ugy hogy az összes papír elvagolagosan rendbe van mind részemről, mind részükről, mert a normális valóban ügyfélbarat hozzáállást hasonlóval igyekszem viszonozni.

TotoHU
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: TotoHU » 2019.05.24. 11:18

aksurv írta:
2019.05.24. 10:24
Ehhez képest nálunk a héten ott alltam a bejaratipult előtt, mert meg se fordult a fejembe, hogy oda menjek az ablakhoz ahol már várt az ugyintezo, mert nem ehhez vagyok szokva.
Jellemzően telefon ez van, bemnennék ezert... Persze gyere bent vagyok... Es jonnek le értem..
Mindezt ugy hogy az összes papír elvagolagosan rendbe van mind részemről, mind részükről, mert a normális valóban ügyfélbarat hozzáállást hasonlóval igyekszem viszonozni.
Hát ez ott nem úgy van! Megmaradt a 80-as évek egy kis darabkája. Kis ablak a falon, ügyintézők ablak mögött ülnek, te kint állsz. Régen pont ilyen kis ablakoknál adták ki az útlevelet, már akinek kiadták. Itt az igrend a 80-as években is itt volt, ahol most.
Csak ügyfélfogadási időben lehet menni, ez heti 2 nap. Mondjuk akkor durva forgalom van, ha nem megyek félfogadási idő kezdete előtt, vagyis fél 8-ra, akkor már szólhatok is a főnökömnek hogy ebéd előtt ne számítson rám mert nem érek vissza.
Az utóbbi időben azért meg kell hagyni korrektek voltak minden ügyben, igaz én is centire nézem a szabályokat, hogy mindent betartsak.

Csiga
Fórumtag
Fórumtag

Hozzászólás Szerző: Csiga » 2019.05.25. 15:28

Nekem a Gödöllői igrendel sosem volt problémám, de tény, hogy pár órát el lehet ott veszíteni ügyintézéssel.

GRPKurz
Fórumtag
Fórumtag

Hozzászólás Szerző: GRPKurz » 2019.05.25. 20:43

Sziasztok!
Most először váltok ki viselésit grp-re. A tárolással kapcsolatban van kérdésem: elég egy lemezkazetta - egyterű - vagy megkövetelik a külön tárolórekeszt a töltényeknek? A válaszokat előre is köszönöm!
GRPK

RatRace
Kereskedő
Kereskedő

Hozzászólás Szerző: RatRace » 2019.05.25. 20:52

Gp-ra nincs tárolási előírások, csak az illetéktelen személy hozzáférését kell megakadályozni. Oda teszed ahova akarod. Nincs tároló hely ellenőrzés.
Teheted az éjjeli szekrény fiókjába, akár a párna alá, de ha egy gyerek( illetéktelen személy) sérülést okoz magának, a te popódat rúgják szét. ;)
" Több mint 550000000 fegyver van forgalomban a világon. Azaz minden 12.-ik emberre jut egy fegyver.
És a többi 11?
Azt fel kell fegyverezni!"

GRPKurz
Fórumtag
Fórumtag

Hozzászólás Szerző: GRPKurz » 2019.05.25. 21:03

Köszi, arra van egy lemezkazettám.

Válasz küldése