Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Fegyverismereti vizsga

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Cajga írta: 2022.01.14. 22:56 Ahogy érzed. :roll:
Dekódolom:
Poresz írta: 2022.01.14. 18:46 Köszönöm a szerzők munkáját!
Ez a segédletek szerzőinek szól.
Poresz írta: 2022.01.14. 18:46 (Érthető okokból nem érzem úgy, hogy meg kellene köszönöm a szerzők munkáját.)
Ez pedig a jogalkotónak célzás arra, hogy a kreativitását inkább máshol élje ki.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyverismereti vizsga

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2022.01.14. 18:46 Úgy tűnik, a vizsgabizottság nem haragtartó vagy bosszúálló típus: december 14-én sikeres fegyverismereti vizsgát tettem.

Külön köszönöm gvass1 segítségét, hogy ezen a fórumon válaszolt a jogi kérdéseimre.

Másfél évtizede görgetett adósságom volt: mint a csíkos vadmalac koromban adott Pick szalámi reklámban: valami mindig közbejött. Nem egy kő esett le a szívemről, hanem egy egész hegyoldal csúszamlott le.
Ettől a vizsgától azért féltem, mert tudtam, hogy hülyeséget (is) kell tanulni, amiben sosem voltam jó. A meggyőződésemmel szemben álló hülyeség megtanulása ellen mindig tiltakozik az elmém; ezenkívül mivel hülyeség, megérteni nem lehet: be kell magolni, és számonkérésnél pedig a józan ész nem ad kapaszkodót.

Illusztrálom az írásbeli vizsgarészen kapott kérdéssel:

"Melyek az öntöltő pisztoly fő része?
a. cső, szán, tok
b. cső, szán, tok, tár, markolat
c. cső szán tok, tár"

Az elvárt/nyerő válasz az a.

Figyelem: nem azt kérdezték, hogy egy szokványos öntöltő pisztoly milyen tűzfegyver fődarabokat (lőfegyverdarabokat) tartalmaz. Pedig ebben az esetben - mivel jogi, és nem műszaki meghatározásról van szó - ez egyértelműen korrekt válasz lenne.
Műszaki szempontból a fegyver szerkezetével megvalósított töltényutánpótlás (tár, hevederes adogatószerkezet, vagy egyéb egzotikus megoldások) nélkül egy öntöltő fegyver elveszti öntöltő jellegét.
Egy öntöltő fegyver tár nélkül is működőképes: kézzel a töltényűrbe helyezhető a töltény, zárható a zár, elsüthető (ha nincs vagy kiiktatott a tárbiztosító), és a fegyver kiveti az üres hüvelyt. De egy ilyen fegyver műszaki szempontból egylövetű, automatikus hüvelykivetéssel.
Továbbá helyretolórugó nélkül sem valósítható meg öntöltő vagy önműködő fegyver: a helyretolórugó tárolja azt a lövés során keletkező energiamennyiségét, ami a friss lőszer csőre töltéséhez kell. → Három válaszlehetőségből mindegyik helytelen műszaki szempontból!
Erre és az ehhez hasonló kérdésekre soha senki sem fogja vizsgán kiIQ-zni a választ, ahogy júliusban nekem sem sikerült.
Az ilyen kérdésekre elvárt hülye válaszok ismerete miatt kell mindenkinek megszereznie a javítókulcsot. (Vagy befizethet tanfolyamra.)

Következzen egy sikeres fegyverismereti vizsga menete.

1. Természetesen - még mindig - a vizsga nem a vizsgával kezdődött, hanem a felkészüléssel.

1.1. A következő segédletekkel készültem fel: Nem titkolom: felkészülés során nem egyszer megrökönyödtem a segédleten: "Hogy lehet ilyen alacsony színvonalon kidolgozni ezt a tételt?!" - Az érettségivel és a vezető engedély forgalmi vizsgájával ellentétben a fegyverismereti vizsgának nincs nyilvános javítási-értékelési útmutatója vagy minősítőlapja. Ezeket minden jel szerint azért dolgozták így ki, mert a vizsgabizottság bizonyos kulcsszavakat, szófordulatokat, velük is megtanultatott válaszokat figyel és vár.
Köszönöm a szerzők munkáját!

Az általam kidolgozott tételek, saját segédletek: 1.2. Értve elolvastam a következő jogszabályokat: A változásokat figyelemmel kísértem a Nemzeti Jogszabálytárban - jogszabályok hatályossága a cím alatt olvasható -, szükség esetén átdolgoztam a válaszokat. Egyáltalán: bármiben bizonytalan voltam, kikerestem a jogszabályból.
(Érthető okokból nem érzem úgy, hogy meg kellene köszönöm a szerzők munkáját.)

1.3. A júliusban elbukott vizsga után világossá vált, hogy akár a föld alól is elő kell kerítenem a javítókulcsot. Köszönöm szépen Anoni Musztafának, hogy segítségemre sietett: még a 2014-es tesztsor is hasznosnak bizonyult. Természetesen a jogszabályváltozásoknak megfelelően átjavítottam (lásd fent).

1.4. A 2021. január 1-étől hatályba lépett tűzfegyver alkategóriák meghatározásait többszöri elolvasás után, szóról-szóra haladva sikerült megértenem. Ezért írtam egy segédletet (lásd fent), amiben minden alkategóriára kerestem egy fegyverbarát emberek által ismert példát - legyen mihez fejben kötni -, szükség esetén indoklást is írtam hozzá, valamint a megértésükhöz szükséges jogi fogalmakat is összegyűjtöttem. - A többi vizsgázóval beszélve merem kijelenteni: szerencsére vizsgán az alkategóriákat nem kérték számon. → De ez nem garancia arra, hogy a jövőben ilyen nem fordul elő.

Javasolt tanulási módszer:
1. Értelmezve el kell olvasni a jogszabályokat.
2. Értelmezve el kell olvasni a segédletet.
3. A segédletben nem véletlenül idézek a jogszabályokból, és nem véletlenül szerepel a fejlécben az utolsó módosítás időpontja: tételesen végig kell nézni, változott-e valami. Meg kell keresni, hogy ugyanaz van-e a jogszabályban.
Le kell tölteni a jogszabályokat pdf-ben a Nemzeti Jogszabálytárból, és a kulcsszavakat, jellemző(en nyakatekert) szófordulatokat kell keresni (Ctrl+F).
Hozzá kell írni, ami kimaradt, javítnai kell, ami változott.

2. Jelentkezés, adminisztráció
Kitöltöttem a police.hu-n található jelentkezési lapot (ügyfélkapu kell!):
police.hu → Ügyintézés → Elektronikus ügyintézés → Ügyintézési portál → Új ügy indítása → Igazgatásrendészet → Polgári lőfegyver ügyintézés: Bejelentések és egyéb eljárások → RI-0655 Jelentkezési lap fegyverismereti, fegyverforgalmazási, házilagos lőszerszereléshez és -újratöltéshez szükséges vizsgára.
Talán másnap, de mindenképpen pár napon belül felhívtak telefonon. Akinek a rejtett számról érkező hívások le vannak tiltva, az fennakadt az első szűrőn…
Tájékoztattak a vizsga időpontjáról és helyéről, majd e-mailen küldtek nekem még egy jelentkezési lapot, amit kitöltve vissza kellett küldenem. Az e-mailben a vizsga időpontja és helye mellett szerepelt a vizsga díjának összege és a BRKF számlaszáma, ahova a vizsgadíját utalnom kellett, valamint egy telefonszám, amit kérdés, probléma esetén felhívhattam. Az átutalási bizonylatot a vizsgára magammal kellett vinnem.
Két hét múlva SARS-CoV-2 fertőzés miatt karanténba kerültem: e-mailben minden további papírmunka és probléma nélkül tudtam új vizsgaidőpontot egyeztetni. Mivel jobb biztosnak lenni, mint búslakodni, e-mailben elküldtem a banktól letöltött átutalási bizonylatot is, hogy megfelelő-e. Az ügyintéző erre is készségesen válaszolt.

Intermezzo

Kicsit korábban érkeztem a vizsga helyszínére: várakozás közben bóklásztam az épületben, találtam egy nyitott ajtajú termet, amin benéztem.
Tíz perccel a vizsga hivatalos kezdete előtt még tartott a tanfolyam!
Egye fene, ha már itt vagyok, belehallgatok.
"Majdnem elfelejtettem: vizsgán kérni fogják a fegyver kezelését…" - mondta az oktató.
"Most komolyan: vizsga előtt tíz perccel mutatják be a fegyver kezelését?! Ez valami vicc?! Nyugtasson meg valaki, hogy ez csak ismétlés!" - gondoltam.
Láttam a nyitott ajtóból: az oktató úgy magyaráz, hogy a szemléltetésül használt fehér markolatpaneles-nikkelezett "tábornoki" PA-63 csöve a hallgatók fele mutat!
Nem fordult oldalt a biztonságosabb irányba, és a piros színű oktatótöltény szemem láttára csőre töltése miatt feltételezem, hogy a kezében lévő PA-63 nem volt hatástalanítva vagy gáz-riasztóvá átalakítva.

3. Írásbeli vizsga
Névsorolvasás kezdődött, és minden jelenlévőnek nyilatkoznia kellett, hogy milyen vizsgát kíván tenni.
Kb. ötvenen voltunk. Feltételezem júliusban azért voltunk kevesebben, mert sokan nyaraltak. Két turnusra osztottak minket: a nésor első 25 jelenlévője bent maradt és elkezdte az írásbelit, a maradék várakozott.
A második turnusban voltam és feltűnő "B" betű volt a kapott kérdéssoron: nem ugyanazt a kérdéssort adták ki a két turnusnak.
A kérdéssoron voltak a kérdések három válaszlehetőséggel (erre tilos írni), és a tesztlapra kellett írni a válasz betűjelét. Javítani lehet, egyértelműen jelezve és aláírva.
Aki végzett, beadta a tesztlapot és leadta a személyi igazolványát, lakcímkártyáját, és a vizsgadíj befizetésének igazolását.

4. Szóbeli vizsga
Név szerint szólítottak egy kisebb csoport (5-8 fő) vizsgázót.
Laminált kártyákon négy kupacban volt a négy téma: fegyverjog, sörétes, golyós, maroklőfegyver. Értelemszerűen egy-egy kártyát mindenkinek húznia kellett a fegyverjogi kupacból, plusz amiből vizsgázni kívánt. Egy kártyán egy kérdés volt. Nyugtáztam, hogy a kapott kérdések valóban a jogszabályban meghatározottak.
A vizsgabizottság elnöke felhívta a figyelmet arra, hogy a fegyverjogi kérdés minimumkérdés: a vizsgázó hiába tudja hibátlanul az összes többi kérdésre a választ, ha ezt nem tudja, megbukik.
Megkérdezték, ki akar elsőként vizsgázni. Izgultam már eleget: jelentkeztem, a felkészülési idő a társaimnak jutott. Arra már nem emlékszem biztosan, hogy papír és írószer lehetett-e nálunk.
A fegyverforgalmazói és a fegyverismereti szóbeli vizsga során velem mindig jóindulatúak voltak: a két vizsgán egyszer-egyszer belekérdeztek valamibe, így esélyt adtak, hogy vegyem a lapot és korrigáljam a válaszom.
Aki megbukott, visszakapta a személyi igazolványát és lakcímkártyáját.

5. Gyakorlati vizsga
A lőtéren fegyverekkel bemutatott részletes biztonsági és az adott típusokra (MCM és Umarex-gyanús .22 LR "SIG-Sauer") vonatkozó fegyverkezelési oktatást kaptunk kb. 15-20 percben, valamint szintén részletesen ismertették az elvárt lőfeladatot, a vezényszavakkal és a kerülendő hibákkal együtt.
Kiemelték: ha baleset történik, akkor a vizsgát megszakítják (ez a kisebbik baj), és mind az ötvenen itt maradunk addig (nagyon sokáig: közepes baj), amíg a rendőrség mindenkit ki nem hallgat (hogyan történt a nagy baj).
Ez egy nagyon korrekt oktatás lett volna, ha mi "elsőbálozó" lőtérlátogatók vagyunk, akik türelmetlenül várják, hogy élménylövészet keretében ilyen irányú szüzességüket elveszítsék. De volt olyan vizsgázó, akinek a gyakorlati vizsga lőfeladata során volt először a kezében fegyver!

Mindenki csak pisztollyal lőtt, a következő lőfeladatot végrehajtva:
1. Vezényszóra a lövészetvezető által kikészített 2 darab lőszert be kellett tölteni a tárba.
2. Vezényszóra a tárat be kellett tölteni a pisztolyba, és csőre kellett tölteni az első lőszert.
3. Vezényszóra két lövést le kellett adni a célra.
4. Vezényszóra szabályosan üríteni kellett a pisztolyt:
- ki kellett venni a tárat,
- hátrahúzni a szánt,
- hátul tartani a szánt, amíg a lövészetvezető is meggyőződik arról, hogy se tár, se lőszer nincs a pisztolyban.
- tilos volt elcsettinteni vagy feszteleníteni a pisztolyt: a pisztoly megfeszített elsütőszerkezettel várta a következő lövészt, akinek nem kellett a töltetlenséget ellenőriznie a pisztoly első kézbevételekor.
Az elöltöltő fegyveres vizsgával ellentétben nem kellett kommentálni, mit és miért csinálunk.
A lövés pontosságát csak annyiban értékelték, hogy találat csak a célon vagy a golyófogón lehetett, a mennyezet, a padló, a két fal tabu volt. (Erre nem láttam példát.)

Aki megbukott, annak a lőtéren kellett maradnia a vizsga végéig, és csak a lövészetvezető vizsgabizottsági taggal mehetett fel a vizsgabizottsághoz.
Akinek sikerült a gyakorlati vizsgája, az visszament a vizsgabizottsághoz, ami a vizsgabizonyítványt azonnal kiállította és átadta a személyi igazolvánnyal és a lakcímkártyával együtt. Természetesen gratuláltak.
Ellenőriztem az adataimat a vizsgabizonyítványon, és mivel eltérést nem találtam, kölcsönös karácsonyi és újévi jókívánságok után elindulhattam haza. A vizsga 14 órakor kezdődött, ekkor már 18 óra múlt.
Grat Poresznek a sikeres vizsgához, és ismét alátámasztotta beszámolójával, hogy alapvetően egy bohózat az egész, ahol legfőképpen a biztonságos fegyverkezelést nem vizsgálják.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Fegyverismereti vizsga

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2022.01.15. 08:13 Grat Poresznek a sikeres vizsgához, és ismét alátámasztotta beszámolójával, hogy alapvetően egy bohózat az egész, ahol legfőképpen a biztonságos fegyverkezelést nem vizsgálják.
Köszönöm.

FélOFF: az emelőgép kezelői "tanfolyam" és vizsga tapasztalatait is hozzátéve az a hipotézisem, hogy Magyarországon kiterjedt tanfolyam-szervező és vizsgáztató iparág működik, hasonló bohózatként.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Fegyverismereti vizsga

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

Poresz írta: 2022.01.15. 09:28 Köszönöm.

FélOFF: az emelőgép kezelői "tanfolyam" és vizsga tapasztalatait is hozzátéve az a hipotézisem, hogy Magyarországon kiterjedt tanfolyam-szervező és vizsgáztató iparág működik, hasonló bohózatként.
Csak az a baj, hogy lassan ilyen színvonalú lesz az agysebészet is :roll: 3hó okj :(

Gratulálok a sikeres vizsgához!
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
tsk
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2019.07.29. 16:50

Re: Fegyverismereti vizsga

Hozzászólás Szerző: tsk »

Poresz írta: 2022.01.15. 09:28 Köszönöm.

FélOFF: az emelőgép kezelői "tanfolyam" és vizsga tapasztalatait is hozzátéve az a hipotézisem, hogy Magyarországon kiterjedt tanfolyam-szervező és vizsgáztató iparág működik, hasonló bohózatként.
Először is gratulálok!
Másodszor meg köszönjük a részletes beszámolót (arról is ahogy felkészültél!).
A témához mèg:
Ez egy jogászdiktatúra, nyakon öntve az ilyen kötelezően megadott gittegyletekkel. Érdemi műszaki tudást, a biztonsági alapelvek és fogások elsajátítását nem nagyon nézik.
Ismer valaki személyesen olyat, aki mondjuk vizsgáztat és hisz benne, hogy ez így jó?
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Fegyverismereti vizsga

Hozzászólás Szerző: Poresz »

tsk írta: 2022.01.15. 09:40 Először is gratulálok!
Másodszor meg köszönjük a részletes beszámolót (arról is ahogy felkészültél!).
A témához mèg:
Ez egy jogászdiktatúra, nyakon öntve az ilyen kötelezően megadott gittegyletekkel. Érdemi műszaki tudást, a biztonsági alapelvek és fogások elsajátítását nem nagyon nézik.
Ismer valaki személyesen olyat, aki mondjuk vizsgáztat és hisz benne, hogy ez így jó?
Space Cowboy, elöltöltő fegyveres vizsga.

Az eddigi offtopic vizsgáim során a KRESZ és a vöröskeresztes elsősegély vizsgám képviselte a korrekt színvonalat.
A fegyverforgalmazói vizsga is korrekt abból a szempontból, hogy műszaki és fegyverismereti hülyeségeket nem, csak a jogszabály ismeretét kérik számon. A jogszabály pedig a vizsgától függetlenül olyan amilyen.
Az elöltöltő fegyveres vizsga képviselte azt a színvonalat, amit egy tisztességes vizsgának képviselnie kell. - Nem csodálom, mert ez nem kötelező vizsgaként indult.

1. A tisztességes színvonalú vizsga pedig ott kezdődik, hogy van elképzelés arról, hogy milyen tudásra van szükség, mert annak a tudását kell elvárni.
2. Folytatódik azzal, hogy ebből a koncepcióból kidolgozásra kerül a tananyag, ami olyan színvonalú, hogy legalább az elméleti része önállóan, oktató és tanfolyam nélkül elsajátítható. (Ha a szükséges tudás egy része csak szájhagyományban él, akkor először ezzel vissza fognak élni, majd erodálódni fog ez a tudás.)
3. A tananyag alapján kidolgozhatók a vizsga követelményei: írásbeli, szóbeli, és gyakorlati feladatok. A vizsga követelményei akkor vannak készen, ha az értékelés tárgyilagos szempontok alapján történik, és ezek nyilvánosak: javítókulcsok, értékelőlapok, kérdésekre adandó helyes válaszok, a gyakorlati vizsgán el nem követendő hibák listája.
4. Ezután tenni kell arról, hogy a vizsgáztatás ne csak papíron legyen tisztességes.
5. A tapasztalatok pedig visszahatnak. A tapasztalatokba beletartozik a már sikeres vizsgát tettek gyakorlat során szerzett tapasztalatai is.
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Fegyverismereti vizsga

Hozzászólás Szerző: Cajga »

Poresz írta: 2022.01.15. 10:32 Space Cowboy, elöltöltő fegyveres vizsga.

Az eddigi offtopic vizsgáim során a KRESZ és a vöröskeresztes elsősegély vizsgám képviselte a korrekt színvonalat.
A fegyverforgalmazói vizsga is korrekt abból a szempontból, hogy műszaki és fegyverismereti hülyeségeket nem, csak a jogszabály ismeretét kérik számon. A jogszabály pedig a vizsgától függetlenül olyan amilyen.
Az elöltöltő fegyveres vizsga képviselte azt a színvonalat, amit egy tisztességes vizsgának képviselnie kell. - Nem csodálom, mert ez nem kötelező vizsgaként indult.

1. A tisztességes színvonalú vizsga pedig ott kezdődik, hogy van elképzelés arról, hogy milyen tudásra van szükség, mert annak a tudását kell elvárni.
2. Folytatódik azzal, hogy ebből a koncepcióból kidolgozásra kerül a tananyag, ami olyan színvonalú, hogy legalább az elméleti része önállóan, oktató és tanfolyam nélkül elsajátítható. (Ha a szükséges tudás egy része csak szájhagyományban él, akkor először ezzel vissza fognak élni, majd erodálódni fog ez a tudás.)
3. A tananyag alapján kidolgozhatók a vizsga követelményei: írásbeli, szóbeli, és gyakorlati feladatok. A vizsga követelményei akkor vannak készen, ha az értékelés tárgyilagos szempontok alapján történik, és ezek nyilvánosak: javítókulcsok, értékelőlapok, kérdésekre adandó helyes válaszok, a gyakorlati vizsgán el nem követendő hibák listája.
4. Ezután tenni kell arról, hogy a vizsgáztatás ne csak papíron legyen tisztességes.
5. A tapasztalatok pedig visszahatnak. A tapasztalatokba beletartozik a már sikeres vizsgát tettek gyakorlat során szerzett tapasztalatai is.
Éppen a felkészülési időszakban vagyok a "hatósági" elöltöltős vizsgámra. Az elsőt 2011-ben tettem le.
A fent idézett sorokat csak megerősíteni tudom. :)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz remek összefoglalója cikként is felkerült, szerkesztett formában, ha később valakinek szüksége lenne rá:

ÚJ CIKK! Riport a fegyverismereti vizsgáról - Bohózat, 2. felvonás.

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/riport ... -felvonas/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Megítélt új jogos védelem késnél.
https://24.hu/belfold/2022/01/17/nadasd ... vadlottat/
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2022.01.17. 18:25 Megítélt új jogos védelem késnél.
https://24.hu/belfold/2022/01/17/nadasd ... vadlottat/
Namost akkor - ha cikk igaz - a vád 100%-ban hazugság volt, semmi nem úgy történt.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

gvass1 írta: 2022.01.17. 18:30 Namost akkor - ha cikk igaz - a vád 100%-ban hazugság volt, semmi nem úgy történt.
Valószínűleg így van: "A Győri Fellebbviteli Főügyészség ugyanis visszavonta a fellebbezését a bírósági ítélet és az iratok átvizsgálása után."
Ilyet csak akkor tesznek, ha nagyon-nagyon kilóg a lóláb.
sanders
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2019.07.10. 16:07

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: sanders »

3 évig tartott kb az eljárás úgy látom. Vajon ebből mennyi időt kellett üljön? Mennyi ideig nem tudta a normál életét élni? A lelki paráktól most tekintsünk el, hogy nyilván ott lógott a pallos a feje felett mindvégig, plusz valaki ugye meg is halt.
Zotyika írta: 2022.01.17. 18:50 Valószínűleg így van: "A Győri Fellebbviteli Főügyészség ugyanis visszavonta a fellebbezését a bírósági ítélet és az iratok átvizsgálása után."
Ilyet csak akkor tesznek, ha nagyon-nagyon kilóg a lóláb.
---
Sanders
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

sanders írta: 2022.01.17. 19:03 3 évig tartott kb az eljárás úgy látom. Vajon ebből mennyi időt kellett üljön? Mennyi ideig nem tudta a normál életét élni? A lelki paráktól most tekintsünk el, hogy nyilván ott lógott a pallos a feje felett mindvégig, plusz valaki ugye meg is halt.
OFF

Azért nem egy apácanövendékről beszélünk! Többször nekiment a sértettnek, mielőtt elszaladt.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

sanders írta: 2022.01.17. 19:03 3 évig tartott kb az eljárás úgy látom. Vajon ebből mennyi időt kellett üljön? Mennyi ideig nem tudta a normál életét élni? A lelki paráktól most tekintsünk el, hogy nyilván ott lógott a pallos a feje felett mindvégig, plusz valaki ugye meg is halt.
A kés szinte mindig a legrosszabb megoldás. Ismét beigazolódott.

A hatóság = ellenség. Az is.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sanders
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2019.07.10. 16:07

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: sanders »

Vitathatatlan. Ez esetben érdekes, hogy ha apácanövendék lett volna a védekező mennyit ül. Ül egyáltalán?

Egy apácanövendék nálam tiszta előéletű, rendezett családdal, munkával, nem agresszív visszafogott viselkedéssel, de azért ne legyen papucs se aki ha csúnyán néz rá a kopasz rögtön szalad.
jó ha van írta: 2022.01.17. 19:12 OFF

Azért nem egy apácanövendékről beszélünk! Többször nekiment a sértettnek, mielőtt elszaladt.
---
Sanders
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

jó ha van írta: 2022.01.17. 19:12
Azért nem egy apácanövendékről beszélünk! Többször nekiment a sértettnek, mielőtt elszaladt.
Ezt nem tudjuk. Ott van a "vádirat szerint" kitétel, ami ugye úgy tűnik nem éppen pontosan tartalmazta a történeti tényállást.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

sanders írta: 2022.01.17. 19:21 Vitathatatlan. Ez esetben érdekes, hogy ha apácanövendék lett volna a védekező mennyit ül. Ül egyáltalán?

Egy apácanövendék nálam tiszta előéletű, rendezett családdal, munkával, nem agresszív visszafogott viselkedéssel, de azért ne legyen papucs se aki ha csúnyán néz rá a kopasz rögtön szalad.
Fennáll a véleményegyezés tényállása!😁
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2022.01.17. 18:30 Namost akkor - ha cikk igaz - a vád 100%-ban hazugság volt, semmi nem úgy történt.
Valószínűleg, mert különben nem mentik fel.
Avatar
Pirattm
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2020.06.14. 00:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Pirattm »

Mai agyhalál:

Egy az országban egyedülálló világháborús fegyver elment a PKLV-be, műszakit ugyan nem kapott a szemlén, viszont visszadták egy nejlon zacskóba, darabokra (csavarokra) szedve, mondván kártyát nem kap, de összerakni nem tudják... több jogi dolog is eszembe jut így hirtelen, de azért vannak egyéb más igen morcos gondolatok is a fejemben... azt hiszem ez már mindennek a legalja...
Acta Non Verba
Avatar
SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.07.10. 23:36

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: SwissArmy »

Pirattm írta: 2022.01.18. 16:20 Mai agyhalál:

Egy az országban egyedülálló világháborús fegyver elment a PKLV-be, műszakit ugyan nem kapott a szemlén, viszont visszadták egy nejlon zacskóba, darabokra (csavarokra) szedve, mondván kártyát nem kap, de összerakni nem tudják... több jogi dolog is eszembe jut így hirtelen, de azért vannak egyéb más igen morcos gondolatok is a fejemben... azt hiszem ez már mindennek a legalja...
Nem az első sajnos és nem is az utolsó !
Avatar
Pirattm
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2020.06.14. 00:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Pirattm »

SwissArmy írta: 2022.01.18. 16:25 Nem az első sajnos és nem is az utolsó !
Igen, de az, hogy már összerakni sem képesek, szétszedik, és 0 szakértelemmel, szétszedett állapotba visszadobják egy tescos zacskoba... ez mindennek a teteje...
Acta Non Verba
laczka
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:29

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: laczka »

Nyilván naiv kérdés... de olyankor mi van, ha a nem szakszerű szétszedés közben kárt okoznak a fegyverben? Mert ha nem tudta összerakni, akkor egészen nyilvánvaló, hogy nem tudta, hogy mit csinál (vagy csak szimplán leszarta? csak nem...).
Avatar
Pirattm
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2020.06.14. 00:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Pirattm »

laczka írta: 2022.01.18. 16:38 Nyilván naiv kérdés... de olyankor mi van, ha a nem szakszerű szétszedés közben kárt okoznak a fegyverben? Mert ha nem tudta összerakni, akkor egészen nyilvánvaló, hogy nem tudta, hogy mit csinál (vagy csak szimplán leszarta? csak nem...).
Igen, többek közt ezt a kérdést én is feltettem magamnak...
Acta Non Verba
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Pirattm írta: 2022.01.18. 16:20 Mai agyhalál:

Egy az országban egyedülálló világháborús fegyver elment a PKLV-be, műszakit ugyan nem kapott a szemlén, viszont visszadták egy nejlon zacskóba, darabokra (csavarokra) szedve, mondván kártyát nem kap, de összerakni nem tudják... több jogi dolog is eszembe jut így hirtelen, de azért vannak egyéb más igen morcos gondolatok is a fejemben... azt hiszem ez már mindennek a legalja...
És akkor ezek akarnak megszakérteni bármit is? Agyrém.. :?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

laczka írta: 2022.01.18. 16:38 Nyilván naiv kérdés... de olyankor mi van, ha a nem szakszerű szétszedés közben kárt okoznak a fegyverben? Mert ha nem tudta összerakni, akkor egészen nyilvánvaló, hogy nem tudta, hogy mit csinál (vagy csak szimplán leszarta? csak nem...).
Igazából engem már a beütők is zavarnak egy amúgy szép fegyveren. Egy szép rozsdamentes revkó hogy néz ki az 5. beütés után... A többi fegyveren még sohase zavart, de most elkezdtem megérteni, más miért panaszkodott erre.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

laczka írta: 2022.01.18. 16:38 Nyilván naiv kérdés... de olyankor mi van, ha a nem szakszerű szétszedés közben kárt okoznak a fegyverben? Mert ha nem tudta összerakni, akkor egészen nyilvánvaló, hogy nem tudta, hogy mit csinál (vagy csak szimplán leszarta? csak nem...).
Egyáltalán, a pklv tevékenysége kiterjed-e a szétszerelésre? Ha nem, akkor ez nem szakszerű.
Bármilyen mérést, vizsgálatot, ami őket illeti, meg tudnak ejteni szétszerelés nélkül is.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Pirattm írta: 2022.01.18. 16:20 Mai agyhalál:

Egy az országban egyedülálló világháborús fegyver elment a PKLV-be, műszakit ugyan nem kapott a szemlén, viszont visszadták egy nejlon zacskóba, darabokra (csavarokra) szedve, mondván kártyát nem kap, de összerakni nem tudják... több jogi dolog is eszembe jut így hirtelen, de azért vannak egyéb más igen morcos gondolatok is a fejemben... azt hiszem ez már mindennek a legalja...
Egyébként milyen fegyver, és miért szedték szét?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Pirattm
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2020.06.14. 00:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Pirattm »

WildBear23 írta: 2022.01.18. 17:31 Egyébként milyen fegyver, és miért szedték szét?
Egy Beretta M38.
Acta Non Verba
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Pirattm írta: 2022.01.18. 16:20 Mai agyhalál:

Egy az országban egyedülálló világháborús fegyver elment a PKLV-be, műszakit ugyan nem kapott a szemlén, viszont visszadták egy nejlon zacskóba, darabokra (csavarokra) szedve, mondván kártyát nem kap, de összerakni nem tudják... több jogi dolog is eszembe jut így hirtelen, de azért vannak egyéb más igen morcos gondolatok is a fejemben... azt hiszem ez már mindennek a legalja...
Lassan már bizonyos helyekre csak rejtett kamerás szemüveggel szabad menni.
Avatar
SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.07.10. 23:36

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: SwissArmy »

zora írta: 2022.01.18. 17:23 Egyáltalán, a pklv tevékenysége kiterjed-e a szétszerelésre? Ha nem, akkor ez nem szakszerű.
Bármilyen mérést, vizsgálatot, ami őket illeti, meg tudnak ejteni szétszerelés nélkül is.
Leírtad a lényeget !
Avatar
SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.07.10. 23:36

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: SwissArmy »

Pirattm írta: 2022.01.18. 16:34 Igen, de az, hogy már összerakni sem képesek, szétszedik, és 0 szakértelemmel, szétszedett állapotba visszadobják egy tescos zacskoba... ez mindennek a teteje...
Ami feladja a leckét, az szatyros sztori lesz. Nincs idő legózni.
Avatar
Pirattm
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2020.06.14. 00:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Pirattm »

SwissArmy írta: 2022.01.18. 20:07 Ami feladja a leckét, az szatyros sztori lesz. Nincs idő legózni.
Az EU módosítás óta mindent szétlegóznak (hadiból átalakítottnál), hiába CIP-elt, hogy eleget tegyenek a hazai iránylak, és ugye SZ.N. kitalálja, hogy ide heggessz egy alátétet, ide meg köszörülj egyet, és akkor nagyon jó lesz. Nah most nem találtak ki nagyon semmit, csak simán szétbarmolták...
Acta Non Verba
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Pirattm írta: 2022.01.18. 20:50 Az EU módosítás óta mindent szétlegóznak (hadiból átalakítottnál), hiába CIP-elt, hogy eleget tegyenek a hazai iránylak, és ugye SZ.N. kitalálja, hogy ide heggessz egy alátétet, ide meg köszörülj egyet, és akkor nagyon jó lesz. Nah most nem találtak ki nagyon semmit, csak simán szétbarmolták...
Mire hivatkozva nem adták meg a kártyát?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Arról mi az igazság, hogy a lengyelek a sportcélú fegyverekre elég könnyen adnak ki manapság önvédelmi viselésit, mióta a helyiérdekű keményfiúk a lőterek környékén lepofoztak pár embert, aki nagy tokkal, hátizsákkal jött ki onnan, és leszüretelték az éles fegyvereiket?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2022.01.19. 07:55 Arról mi az igazság, hogy a lengyelek a sportcélú fegyverekre elég könnyen adnak ki manapság önvédelmi viselésit, mióta a helyiérdekű keményfiúk a lőterek környékén lepofoztak pár embert, aki nagy tokkal, hátizsákkal jött ki onnan, és leszüretelték az éles fegyvereiket?
semmi.

A sportcélút lehet viselni is, annyi.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

gvass1 írta: 2022.01.19. 08:01 semmi.

A sportcélút lehet viselni is, annyi.
Ez bőven elég lenne nálunk is!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

jó ha van írta: 2022.01.19. 08:58 Ez bőven elég lenne nálunk is!
Ez konkrétan egyenértékű lenne az éles önvédelmi fegyver reális, (szinte) mindenki számára elérhetővé tételével. a sportlövők létszáma pedig megháromszorozódna.
(kéz bilibe beleér, felébred)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2022.01.19. 21:46 Ez konkrétan egyenértékű lenne az éles önvédelmi fegyver reális, (szinte) mindenki számára elérhetővé tételével. a sportlövők létszáma pedig megháromszorozódna.
(kéz bilibe beleér, felébred)
Nem lenne. Éves megújítással, vagyonokba kerüléssel, felesleges bürokrácia-hegyekkel, lehúzásokkal stb. csak egy szűk, nagyon-mániákus, középosztály felső rétegében levő embereknek OK. Ja, annak már van ilyenje.

Pl. egy dohánybolti eladónak, taxisofőrnek, vidéki kocsmárosnak akik brutális gyakorisággal válnak erőszakos cselekmények alanyaivá: nem lenne megoldás.

Megoldás a szerelt lőszeres gumilövedékes alanyi jogon lenne, regisztrációval. De mindezekre, MINT TUDJUK az emberes magyar Mars-utazás utáni napon, az ingyen sör bevezetésével egy időben kerül majd sor.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: mlaca »

gvass1 írta: 2022.01.20. 07:27 Nem lenne. Éves megújítással, vagyonokba kerüléssel, felesleges bürokrácia-hegyekkel, lehúzásokkal stb. csak egy szűk, nagyon-mániákus, középosztály felső rétegében levő embereknek OK. Ja, annak már van ilyenje.

Pl. egy dohánybolti eladónak, taxisofőrnek, vidéki kocsmárosnak akik brutális gyakorisággal válnak erőszakos cselekmények alanyaivá: nem lenne megoldás.

Megoldás a szerelt lőszeres gumilövedékes alanyi jogon lenne, regisztrációval. De mindezekre, MINT TUDJUK az emberes magyar Mars-utazás utáni napon, az ingyen sör bevezetésével egy időben kerül majd sor.
index.hu:

"Már kitűzték az időpontot: 2023. február 14-én indul Elon Musk űrhajója, a "The Firefly" a Marsra! Az első, űrhajósokat is szállító rakétának legénysége nyolc főből áll; a három amerikai mellett egy orosz, egy japán, egy kínai, egy német és egy magyar is vállalkozott az emberiség legnagyobb kihívására. A csapat várhatóan négy hónap alatt éri el célpontját, a vörös bolygót, ahol az lesz a feladatuk, hogy.."

"Sikeresen leszálltak a Marsra! Az űrhajósok mintegy négy hónap, két hét és három napnyi űrutazás után elérték szomszéd bolygónkat, a Marsot, ahol a leszállóegységgel sikeresen, biztonságban "marsot értek". Mivel a felfedezők közt egy magyar űrhajós, Vass Gábor is kiléphetett a vörös bolygóra, a Dreher vezérigazgatója bejelentette, hogy az alkalom méltó ünnepléseként ingyenesen biztosítja a sört.."

"A sikeres Marsra szállás és az ingyen sör ünnepléseként a Belügyminisztérium közleményt adott ki, miszerint 2387. január 1.-től alanyi jogon jár minden magyar állampolgárnak a gumilövedékkel ellátott szereltlőszeres önvédelmi fegyver. Feltétel csupán a 99 éves életkor, a sikeres fegyvervizsga, a 100 oldalas kérvény kitöltése, illetve a 10 millió forintos illetmény megfizetése. Szóval örülhetünk végre, hamarosan bárkinek lehet önvédelmi fegyvere.."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

mlaca írta: 2022.01.20. 07:45 index.hu:

"Már kitűzték az időpontot: 2023. február 14-én indul Elon Musk űrhajója, a "The Firefly" a Marsra! Az első, űrhajósokat is szállító rakétának legénysége nyolc főből áll; a három amerikai mellett egy orosz, egy japán, egy kínai, egy német és egy magyar is vállalkozott az emberiség legnagyobb kihívására. A csapat várhatóan négy hónap alatt éri el célpontját, a vörös bolygót, ahol az lesz a feladatuk, hogy.."

"Sikeresen leszálltak a Marsra! Az űrhajósok mintegy négy hónap, két hét és három napnyi űrutazás után elérték szomszéd bolygónkat, a Marsot, ahol a leszállóegységgel sikeresen, biztonságban "marsot értek". Mivel a felfedezők közt egy magyar űrhajós, Vass Gábor is kiléphetett a vörös bolygóra, a Dreher vezérigazgatója bejelentette, hogy az alkalom méltó ünnepléseként ingyenesen biztosítja a sört.."

"A sikeres Marsra szállás és az ingyen sör ünnepléseként a Belügyminisztérium közleményt adott ki, miszerint 2387. január 1.-től alanyi jogon jár minden magyar állampolgárnak a gumilövedékkel ellátott szereltlőszeres önvédelmi fegyver. Feltétel csupán a 99 éves életkor, a sikeres fegyvervizsga, a 100 oldalas kérvény kitöltése, illetve a 10 millió forintos illetmény megfizetése. Szóval örülhetünk végre, hamarosan bárkinek lehet önvédelmi fegyvere.."

HIPERREALISZTIKUS LETT!:-)))


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

mlaca írta: 2022.01.20. 07:45 index.hu:

"Már kitűzték az időpontot: 2023. február 14-én indul Elon Musk űrhajója, a "The Firefly" a Marsra! Az első, űrhajósokat is szállító rakétának legénysége nyolc főből áll; a három amerikai mellett egy orosz, egy japán, egy kínai, egy német és egy magyar is vállalkozott az emberiség legnagyobb kihívására. A csapat várhatóan négy hónap alatt éri el célpontját, a vörös bolygót, ahol az lesz a feladatuk, hogy.."

"Sikeresen leszálltak a Marsra! Az űrhajósok mintegy négy hónap, két hét és három napnyi űrutazás után elérték szomszéd bolygónkat, a Marsot, ahol a leszállóegységgel sikeresen, biztonságban "marsot értek". Mivel a felfedezők közt egy magyar űrhajós, Vass Gábor is kiléphetett a vörös bolygóra, a Dreher vezérigazgatója bejelentette, hogy az alkalom méltó ünnepléseként ingyenesen biztosítja a sört.."

"A sikeres Marsra szállás és az ingyen sör ünnepléseként a Belügyminisztérium közleményt adott ki, miszerint 2387. január 1.-től alanyi jogon jár minden magyar állampolgárnak a gumilövedékkel ellátott szereltlőszeres önvédelmi fegyver. Feltétel csupán a 99 éves életkor, a sikeres fegyvervizsga, a 100 oldalas kérvény kitöltése, illetve a 10 millió forintos illetmény megfizetése. Szóval örülhetünk végre, hamarosan bárkinek lehet önvédelmi fegyvere.."
Ezek szerint 2387 ig biztos nem lesz bevezetve az euró nálunk :D
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
laczka
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:29

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: laczka »

gvass1 írta: 2022.01.20. 08:01 HIPERREALISZTIKUS LETT!:-)))
Nem igazán. Nincs benne se egy elgépelés se helyesírási hiba... :D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Hogyan hazudik a mainstream média fegyveres ügyekben, Vol. 2569889:

Újabb mindentmegoldó csoda-okospisztoly fejlesztő nagy csinnadrattával beharangozott fegyvere, ami a Reuters riportja szerint tökéletesen működik, de a videóban NEM KÉPES KETTŐ LÖVÉS leadására, mert meghalt egyetlen lövés után az elsütőszerkezete. Muhahaha

https://www.thetruthaboutguns.com/smart ... k-to-back/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Ne csak mindig szidás legyen - e-mailes igazolványcsere bejelentésre 2 napon belül korrekt válasz jött tudomásul/nyilvántartásba vételről mind a PMRFK, mind a BRFK részéről. Flottul mennek a dolgok online is.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: RatRace »

gvass1 írta: 2022.01.21. 14:04 Ne csak mindig szidás legyen - e-mailes igazolványcsere bejelentésre 2 napon belül korrekt válasz jött tudomásul/nyilvántartásba vételről mind a PMRFK, mind a BRFK részéről. Flottul mennek a dolgok online is.
Mind1.
Akkor is:
atomotabmre! :lol: :lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nana, azer nem kell altalanositani :shock:
RatRace írta: 2022.01.21. 15:01 Mind1.
Akkor is:
atomotabmre! :lol: :lol:
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Na, olimpiai sportlövészet-kiherélés folyamatban:

https://magyarnemzet.hu/sport/2022/01/a ... ll-a-vilag
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

gvass1 írta: 2022.01.22. 14:36 Na, olimpiai sportlövészet-kiherélés folyamatban:

https://magyarnemzet.hu/sport/2022/01/a ... ll-a-vilag
Nekem kb. annyi jön át, hogy annyira túlbonyolított valami lett az egyébként sem látványos sport értékelése, hogy kb. a bennfenteseket leszámítva WTF fejjel nézhet mindenki rá. Ez meg egyenes út a süllyesztőbe.

(Komolyan jobb ötlet lenne elengedni és valamelyik másik ágat nyomni, steel challenget vagy ilyesmit.)
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

RatRace írta: 2022.01.21. 15:01 Mind1.
Akkor is:
atomotabmre! :lol: :lol:
Rövid híreink. A Terrorelhárítási Központ segítségével számoltak fel a hatóságok egy hazai terrorszervezetet, amely a Belügyminisztérium ellen tervezett támadást nukleáris fegyverek bevetésével. A terroristák kiterjedt online kapcsolatrendszerrel rendelkeztek és szervezetüket fegyverkereskedelemből finanszírozták.

:lol:
Sapienti sat.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: RatRace »

nemtokregelni írta: 2022.01.22. 17:55 Rövid híreink. A Terrorelhárítási Központ segítségével számoltak fel a hatóságok egy hazai terrorszervezetet, amely a Belügyminisztérium ellen tervezett támadást nukleáris fegyverek bevetésével. A terroristák kiterjedt online kapcsolatrendszerrel rendelkeztek és szervezetüket fegyverkereskedelemből finanszírozták.

:lol:
Jajj. :lol:
Most mondjam, hogy kimaradt a "w" betű?
Mi tiltja, hogy atomot vágjunk a BMW-re?
Ha már a Tesla-t dinamittal reptetik? :lol: :lol: :lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

RatRace írta: 2022.01.22. 18:01 Jajj. :lol:
Most mondjam, hogy kimaradt a "w" betű?
Mi tiltja, hogy atomot vágjunk a BMW-re?
Ha már a Tesla-t dinamittal reptetik? :lol: :lol: :lol:
Nyilván csak humorbonbonnak szántam :D
Sapienti sat.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: RatRace »

nemtokregelni írta: 2022.01.22. 18:04 Nyilván csak humorbonbonnak szántam :D
Éretelk, nincs is ezzel baj. :D

ON
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2022.01.22. 14:36 Na, olimpiai sportlövészet-kiherélés folyamatban:

https://magyarnemzet.hu/sport/2022/01/a ... ll-a-vilag
Én komolyan tartok tőle hogy az olimpián is bevezetik a lézeres találatjelzős lövészetet, aztán mindenhol ezt az állatságot fogják nyomatni, és ha már a sportot kinyírták akkor már a fegyverek is minek, hisz ott a "lézerpisztoly" úgyis azzal versenyezhet csak mindenki.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Én egyszer kb majdnem tíz percig bírtam nézni egy ilyen verseny közvetítését. Még a curling is sokkal érdekesebb.
Az emberek nagy része észre sem venné ha kivennék az olimpiai számok közül.

Zotyika írta: 2022.01.22. 14:59 Nekem kb. annyi jön át, hogy annyira túlbonyolított valami lett az egyébként sem látványos sport értékelése, hogy kb. a bennfenteseket leszámítva WTF fejjel nézhet mindenki rá. Ez meg egyenes út a süllyesztőbe.

(Komolyan jobb ötlet lenne elengedni és valamelyik másik ágat nyomni, steel challenget vagy ilyesmit.)
"..."
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

TurboP írta: 2022.01.22. 18:14 Én egyszer kb majdnem tíz percig bírtam nézni egy ilyen verseny közvetítését. Még a curling is sokkal érdekesebb.
Az emberek nagy része észre sem venné ha kivennék az olimpiai számok közül.
OFF
A curlinget én is sokkal érdekesebbnek találtam:
Kép

;)
Csatolmányok
ori_44_1485621086.JPG
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

TurboP írta: 2022.01.22. 18:14 Én egyszer kb majdnem tíz percig bírtam nézni egy ilyen verseny közvetítését. Még a curling is sokkal érdekesebb.
Az emberek nagy része észre sem venné ha kivennék az olimpiai számok közül.
Én meg még a héten is live-ban néztem az eszéki versenyt a te-csőn :-) Kinek a pap, kinek a paplan (Major Vera végre megint jókat lőtt, bár pont az ő streamingje fagyott le félúton).

Egyébként nincs nagy gond ezzel a pontozással sem. A stabil jó lövők így is nyernek, a stabil rossz lövők így se. Pont a kettő közti csúszkálós-mászkálós, stressz alatt rosszabbul lövők esetében ad egy olyan lehetőséget, hogy ha rohadtul még emeléskor mellélőttél (lett egy 8-as pl), akkor se legyen az, hogy el is ástad magad örökre. (Kicsit olyan mint a Forma 1. Ha egy versenyben buksz, és kiesel, akkor is van még esélyed). Itt kb minden egyes lövés egy-egy kupafordulóvá válik. Lehetne még finomítani rajta (csoportbontás lehet kérdéses), de tényleg izgalmas lett így egy-egy döntő, mert fej-fej mellett haladt mindenki szinte végig. A régi rendszerben meg volt, hogy csak azért lőtték el az utolsó lövéseket, mert kötelező volt, látszott, hogy már behozhatatlan az előny (elvileg ebben a rendszerben is lehetséges ilyen, de statisztikailag kisebb mértékben).

Anno Cowboy Action Shootingban lőttünk egyszer így, mert volt olyan pálya, amin egy-egy akadály súlyos másodperceket jelentett, míg egy másik pálya esetében meg annyi idő alatt meg is lehetett lőni, amennyit vesztett egy akadállyal valaki az előzőben… így az összidő nem lett volna jó mérőszám, ehelyett ugyanígy, kisebb intervallumba eső pontok lettek kiosztva pályánként, kisebb intervallum, kisebb szórás, szorosabb küzdelem…)
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Meg amit még kifelejtettem, hogy a pontozás akkor is jól jön, ha mindenki vérprofi, és csak 10 felettieket lő. Mert ott viszont meg jobban differenciál. Szóval matematikai oldalról egy olyan leképezés, amely egy szűk, de jól differenciált intervallumba képezi le a teljes lehetséges eredményspektrumot (10 db nullástól a 10 db 10.9-esig bezárólag), és eközben (a leképezés jellegéből adódóan) ad egy nagyobb hibatoleranciát.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2022.01.22. 14:36 Na, olimpiai sportlövészet-kiherélés folyamatban:

https://magyarnemzet.hu/sport/2022/01/a ... ll-a-vilag
Nem teljesen fasza ez így. Ha valaki a régi rendszerben többször egy picivel lő jobbat az ellenfélnél, majd az ellenfele egyszer sokkal jobban lő, akkor az ellenfél nyer. Az új rendszerben az első versenyző.

Vagy ha ketten ugyanazokat a köröket lövik, csak más sorrendben, akkor is más lesz az eredmény. Igazságos rendszernek ilyet nem lenne szabad megengedni.

Vagy ha másik csoportban, más ellenfelekkel kerül össze két ember, gyengébb eredménnyel is felkerülhet a következő körbe, közben a másik csoportban kieshetnek olyanok, akik jobban lőttek nála.

Szóval túl nagy szerepet játszik a szerencse.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Most hogy mondod, lehet azért gondolom így, mert mindig női curlinget nézek.
:lol: :lol: :lol:

Zotyika írta: 2022.01.22. 19:37 OFF
A curlinget én is sokkal érdekesebbnek találtam:
Kép

;)
"..."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

FONTOS: a Kapszli.hu beszámolója arról hogyan állnak az új jogi környezet kapcsán az elöltöltő/muzeális-fegyveres vizsgáztatással. Nem jól.
Sajnos megint nem kellett csalódnunk, úgy történt, ahogy megírtuk: a rendőrhatóság egyes szervezetei kifejezetten szabotálják a jogszabály-módosítás végrehajtását:

https://kapszli.hu/hogyan-allunk-az-elo ... izsgakkal/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Pirattm
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2020.06.14. 00:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Pirattm »

No ez lett a Beretta vizsgából, összerakni nem sikerült, vizsgán átment, és sikerült ezt a két csavart a PKLV-nek elhagyni... persze mossák kezüket...
Ilyenkor mit is csináljon az ember :evil: :?: :(
Csatolmányok
beretta.jpg
Acta Non Verba
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Pirattm írta: 2022.01.24. 18:37 No ez lett a Beretta vizsgából, összerakni nem sikerült, vizsgán átment, és sikerült ezt a két csavart a PKLV-nek elhagyni... persze mossák kezüket...
Ilyenkor mit is csináljon az ember :evil: :?: :(
Igyon valamit?🤔
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2022.01.23. 08:24 FONTOS: a Kapszli.hu beszámolója arról hogyan állnak az új jogi környezet kapcsán az elöltöltő/muzeális-fegyveres vizsgáztatással. Nem jól.
Sajnos megint nem kellett csalódnunk, úgy történt, ahogy megírtuk: a rendőrhatóság egyes szervezetei kifejezetten szabotálják a jogszabály-módosítás végrehajtását:

https://kapszli.hu/hogyan-allunk-az-elo ... izsgakkal/
Ez most komoly? Megyénként kell szerződni a zsarukkal a vizsgákról?? LOL ez még nagyobb kabaré mint a fekaporos vadászós vizsgázós bohózat! :lol: :lol: :lol:

UI: atomot a BM-re!!!
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Tennessee képviselői javaslat a Kyle Rttenhouse törvény.
A megítélt önvédelem esetén az ügyészség fizesse ki a ügyvédi költségeket.
https://flagandcross.com/lawmaker-propo ... se/#!/back
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TurboP »

MIért eddig nem tudtad? Minden megye egy miniállam ezen a téren.EMSZ (Egyesült Megyék Szövetsége, vagy valami ilyesmi)

TotoHU írta: 2022.01.25. 23:55 Ez most komoly? Megyénként kell szerződni a zsarukkal a vizsgákról?? LOL ez még nagyobb kabaré mint a fekaporos vadászós vizsgázós bohózat! :lol: :lol: :lol:

UI: atomot a BM-re!!!
"..."
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

TurboP írta: 2022.01.26. 08:28 MIért eddig nem tudtad? Minden megye egy miniállam ezen a téren.EMSZ (Egyesült Megyék Szövetsége, vagy valami ilyesmi)
Nem a KISZ? Különálló Igrendek Szervezetlensége. Vagy az már foglalt betűszó?🤔😁🤣
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

jó ha van írta: 2022.01.26. 12:22 Nem a KISZ? Különálló Igrendek Szervezetlensége. Vagy az már foglalt betűszó?🤔😁🤣
Már elég hosszú ideje aligha. Csak vagyunk még, akik emlékszünk rá, mi volt az eredetileg. :-)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

jó ha van írta: 2022.01.26. 12:22 Nem a KISZ? Különálló Igrendek Szervezetlensége. Vagy az már foglalt betűszó?🤔😁🤣
Fegyverengedélyezési Alosztályok Szervezete? :mrgreen:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Scaty
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2018.06.13. 11:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Scaty »

Esetleg Fegyverengedélyezési Alosztályok Szervezetének Országos Kollektívája? :lol:
A winchesterek korán halnak… EMC=Evil Machine Company...
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Paprikaspray

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Sziasztok!

A 175/2003. (X. 28.) Korm. rend. 3.par. 2.bek. e. pontja alapján nem vonatkozik a közterületen viselési tilalom a
"e) a pelargonsav-vanillilamid és az olajosgyanta-tartalmú kapszaicin hatóanyagot nem tartalmazó, legfeljebb 20 gramm töltőanyag tömegű gázsprayre"

Nevesítik a "pelargonsav-vanillilamid" -ot, de az qrvára nem a kapszaicin. Hanem egy származéka, úgy hívják hogy pszeudokapszaicin.
Capsaicin: CAS 404-86-4, összegképlet: C18H27NO3 https://www.sigmaaldrich.com/HU/en/product/sigma/m2028
Pelargonsav-vanillilamid: CAS 2444-46-4, összegképlet: C17H27NO3 https://www.sigmaaldrich.com/HU/en/product/sigma/v9130

Tehát a kormányrendelet nem tiltja a kapszaicint (csak a pszeudokapszaicint), és az olajosgyanta-tartalmú kapszaicint!

Tehát ha van olyan spray, ami csak tiszta kapszaicint tartalmaz, az nem KKVE.
Nem?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Paprikaspray

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2022.02.01. 14:38 Sziasztok!

A 175/2003. (X. 28.) Korm. rend. 3.par. 2.bek. e. pontja alapján nem vonatkozik a közterületen viselési tilalom a
"e) a pelargonsav-vanillilamid és az olajosgyanta-tartalmú kapszaicin hatóanyagot nem tartalmazó, legfeljebb 20 gramm töltőanyag tömegű gázsprayre"

Nevesítik a "pelargonsav-vanillilamid" -ot, de az qrvára nem a kapszaicin. Hanem egy származéka, úgy hívják hogy pszeudokapszaicin.
Capsaicin: CAS 404-86-4, összegképlet: C18H27NO3 https://www.sigmaaldrich.com/HU/en/product/sigma/m2028
Pelargonsav-vanillilamid: CAS 2444-46-4, összegképlet: C17H27NO3 https://www.sigmaaldrich.com/HU/en/product/sigma/v9130

Tehát a kormányrendelet nem tiltja a kapszaicint (csak a pszeudokapszaicint), és az olajosgyanta-tartalmú kapszaicint!

Tehát ha van olyan spray, ami csak tiszta kapszaicint tartalmaz, az nem KKVE.
Nem?
Értem én, nyelvtanilag igazad is van.
De tudsz erről egy igazságügyi vegyészszakértői véleményt adni/szerezni?:-)) Mert anélkül sztem ezt egy szabálysértési eljárásban hajunkra kenhetjük sajnos.

Van külön CAS száma vagy akármi megkülönböztetése az "olajosgyanta-tartalmú kapszaicinnak" (OC extraktum), a szintetikus alapanyaghoz képest?

BTW a CAS 404-86-4 van a Klever-féle Pfeffer KO biztonsági adatlapján is.

https://storage.luckycloud.de/d/2bbd450 ... rspray.pdf
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Paprikaspray

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2022.02.01. 14:51 Értem én, nyelvtanilag igazad is van.
De tudsz erről egy igazságügyi vegyészszakértői véleményt adni/szerezni?:-)) Mert anélkül sztem ezt egy szabálysértési eljárásban hajunkra kenhetjük sajnos.

Van külön CAS száma vagy akármi megkülönböztetése az "olajosgyanta-tartalmú kapszaicinnak" (OC extraktum), a szintetikus alapanyaghoz képest?
Persze!
Az "Oleoresin Capsicum" CAS száma: 8023-77-6.
https://www.google.com/search?q=%22cas+8023-77-6%22
Ez egy növényi extraktum, ami kapszaicint is tartalmaz.

Szerintem az "olajosgyanta-tartalmú kapszaicin hatóanyag" tiltása nem vonatkozik az olajosgyantát nem tartalmazó kapszaicinre, hiszen abból hiányzik az "olajosgyanta". Ha a jogalkotó a "kapszaicint" akarta volna tiltani, akkor nem ír elég egy szűkítő tényezőt, hogy "olajosgyanta-tartalmú". (*)
gvass1 írta: 2022.02.01. 14:51 BTW a CAS 404-86-4 van a Klever-féle Pfeffer KO biztonsági adatlapján is.
https://storage.luckycloud.de/d/2bbd450 ... rspray.pdf
Hát ja, val.szeg nem kerestek utána, csak beírták a kapszaicin CAS számát, meg a spray-en szerepel a 0,9% kapszaicin.
De a Pfeffer KO sajna amúgy is bukó, mert rá van írva az "OC" rövidítés.

(*) Nyilván balfaszok voltak a jogalkotók, ez nem újdonság.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Paprikaspray

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2022.02.01. 15:16 Persze!
Az "Oleoresin Capsicum" CAS száma: 8023-77-6.
https://www.google.com/search?q=%22cas+8023-77-6%22
Ez egy növényi extraktum, ami kapszaicint is tartalmaz.

Szerintem az "olajosgyanta-tartalmú kapszaicin hatóanyag" tiltása nem vonatkozik az olajosgyantát nem tartalmazó kapszaicinre, hiszen abból hiányzik az "olajosgyanta". Ha a jogalkotó a "kapszaicint" akarta volna tiltani, akkor nem ír elég egy szűkítő tényezőt, hogy "olajosgyanta-tartalmú". (*)



Hát ja, val.szeg nem kerestek utána, csak beírták a kapszaicin CAS számát, meg a spray-en szerepel a 0,9% kapszaicin.
De a Pfeffer KO sajna amúgy is bukó, mert rá van írva az "OC" rövidítés.

(*) Nyilván balfaszok voltak a jogalkotók, ez nem újdonság.

Mindre rá van írva az OC a németek közül, azonban az OC rövidítés nem szerepel a magyar jogszabályban. Ha a gyártó biztonsági adatlapja (=leghitelesebb hozzáférhető hivatalos információforrás) szerint nem az van benne, hanem egy másik CAS számú anyag, akkor IGAZAD VAN, és a jogszabályi tiltás semmis.

De ehhez egy igazságügyi szakértői vélemény kellene, ami ezt leírja, pecséttel, szakértői nyilvántartási számmal miegymással. AZ már korrekt védőpajzs lehetne szabálysértési eljárásban bíróság előtt is.

Ismersz-e ilyen szakértőt, aki ezt a tényt hajlandó irásba foglalni? Természetesen nem ingyen. Innentől folytathatjuk privátban!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Paprikaspray

Hozzászólás Szerző: RatRace »

WildBear23 írta: 2022.02.01. 15:16 Persze!
Az "Oleoresin Capsicum" CAS száma: 8023-77-6.
https://www.google.com/search?q=%22cas+8023-77-6%22
Ez egy növényi extraktum, ami kapszaicint is tartalmaz.
Ez van pl. a Contra Dog- ban
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

~10 eves loteri pletyak ket palesz kozt, egyik nagy importor is foglalkozott ezzel a temaval
nem tudom mi lett az eredmeny de ahogy korulneztem a piacon nem taltam oc mentes deot.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2022.02.02. 11:32 ~10 eves loteri pletyak ket palesz kozt, egyik nagy importor is foglalkozott ezzel a temaval
nem tudom mi lett az eredmeny de ahogy korulneztem a piacon nem taltam oc mentes deot.
Jah. Szerintem az a gebasz, hogy két féle kapszaicint tesznek a spray-ekbe:

1. Valódi kapszaicin, amit a paprika állít elő: ezt olajosgyantaként kivonják a növényből.
2. Pszeudokapszaicin: ez szintetikus.

Tehát vagy kivonják paprikából a kapszaicint, akkor OC lesz az extraktum, vagy szintetikusan gyártanak pszeudokapszaicint.
A világ normálisabb felén (egész világ mínusz Magyarország) ez tök mindegy, nálunk nem.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Volt az EU baromságokon kívül is joxabály módosítás a cseheknél? Rendeltem volna egy FAB felhajtható irányzékpárt cseh webshopból jó áron, de a külföldi megrendelést nem hagyta. Holott ilyen FAB kiegészítőket simán rendeltem még 2 éve még ugyanettől a cégtől.

"This product is not for sale outside the territory of the Czech Republic
This product is classified as military material and according to the Act on Foreign Trade in Military Material *** it cannot be exported outside the territory of the Czech Republic without the permission of the competent authorities.
We ship only on the territory of the Czech Republic."
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TotoHU írta: 2022.02.08. 13:15 Volt az EU baromságokon kívül is joxabály módosítás a cseheknél? Rendeltem volna egy FAB felhajtható irányzékpárt cseh webshopból jó áron, de a külföldi megrendelést nem hagyta. Holott ilyen FAB kiegészítőket simán rendeltem még 2 éve még ugyanettől a cégtől.

"This product is not for sale outside the territory of the Czech Republic
This product is classified as military material and according to the Act on Foreign Trade in Military Material *** it cannot be exported outside the territory of the Czech Republic without the permission of the competent authorities.
We ship only on the territory of the Czech Republic."
Nem lehet, hogy inkább csak túl óvatosak, nehogy valami bajuk lehessen bármi külföldi rendelésből?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

AndyA írta: 2022.02.08. 13:24 Nem lehet, hogy inkább csak túl óvatosak, nehogy valami bajuk lehessen bármi külföldi rendelésből?
Két éve komplett FAB előágy szettet meg válltámaszt rendeltem VZ-re tőlük meg több puskára picatinny sínes markolatokat, most meg egy nyomorult irányzékpárra tiltják a rendelés leadását ezzel a jogi szöveggel. Nem hiszem hogy a saját énzük ellenségei.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2022.02.08. 14:54-kor.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2022.02.08. 14:53 Két éve komplett FAB előágy szettet rendeltem VZ-re tőlük meg több puskára picatinny sínes markolatokat, most meg egy nyomorult irányzékpárra tiltják a rendelés leadását ezzel a jogi szöveggel. Nem hiszem hogy a saját énzük ellenségei.
Lehet tudok segíteni, privátban beszéljük meg.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: brh562 »

TotoHU írta: 2022.02.08. 14:53 Két éve komplett FAB előágy szettet meg válltámaszt rendeltem VZ-re tőlük meg több puskára picatinny sínes markolatokat, most meg egy nyomorult irányzékpárra tiltják a rendelés leadását ezzel a jogi szöveggel. Nem hiszem hogy a saját énzük ellenségei.
zahal.org :)
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Ébben a cikkben nem az az érdekes amit leirtak, hanem amit nem.
Komoly újságírói képzettség kellett hozzá hogy a direktivahoz hajlítsák a megtortenteket.
Érdemes lenne osszeszedni egy válaszcikkben, hogy mi hiányzik belőle.
https://hu.euronews.com/2022/02/08/230- ... szarlas-mi
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2022.02.09. 05:59 Ébben a cikkben nem az az érdekes amit leirtak, hanem amit nem.
Komoly újságírói képzettség kellett hozzá hogy a direktivahoz hajlítsák a megtortenteket.
Érdemes lenne osszeszedni egy válaszcikkben, hogy mi hiányzik belőle.
https://hu.euronews.com/2022/02/08/230- ... szarlas-mi
Az euronews nem sajtótermék, hanem propagandaoldal, soha nem fognak nekik nem tetsző, úgynevezett tényeket betenni egy úgynevezett hírükbe.

(Dr. Goebbels büszkén mosolyog a pokolban.)


Szerinted EZ a kép megjelenhetne az életmentő hősről és az életmentő eszközéről a féregsajtóban?

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2022.02.09. 06:29 Az euronews nem sajtótermék, hanem propagandaoldal, soha nem fognak nekik nem tetsző, úgynevezett tényeket betenni egy úgynevezett hírükbe.

(Dr. Goebbels büszkén mosolyog a pokolban.)


Szerinted EZ a kép megjelenhetne az életmentő hősről és az életmentő eszközéről a féregsajtóban?

Kép
Nagyjából erre gondoltam, mert ugye nem angol módra egy lengyel melós a helyszínen talált narválszarvval "szállt szemben" gyilkossal hanem egy volt NRA lövészoktató a saját csúnya gonosz fekete puskajaval. És puska nélkül nem lett volna egyszerű a golyóálló mellényes puskás elkövető megállítani, majd üldözni es nezni ahogy a rendőrök elmennek mellettük az eredeti címre hajtva.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: G.D »

brh562 írta: 2022.02.08. 19:31zahal.org :)
Toto jó áron akarna vásárolni, a zahal-ról bármit veszel, jön rá a vámáfauefafifa+postai vámkezelési lehúzás.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gaijin
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:32
Tartózkodási hely: nand
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gaijin »

szia,

ez melyik cég / bolt? köszi
TotoHU írta: 2022.02.08. 13:15 Volt az EU baromságokon kívül is joxabály módosítás a cseheknél? Rendeltem volna egy FAB felhajtható irányzékpárt cseh webshopból jó áron, de a külföldi megrendelést nem hagyta. Holott ilyen FAB kiegészítőket simán rendeltem még 2 éve még ugyanettől a cégtől.

"This product is not for sale outside the territory of the Czech Republic
This product is classified as military material and according to the Act on Foreign Trade in Military Material *** it cannot be exported outside the territory of the Czech Republic without the permission of the competent authorities.
We ship only on the territory of the Czech Republic."
gaijin (gaidzsin) - JKL
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gaijin írta: 2022.02.09. 20:17 szia,

ez melyik cég / bolt? köszi
alfatactical.cz
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2022.02.10. 15:23 Ruházatátvizsgálás lehet olyankor maximum!! A motozás az testüreg átvizsgálást is magában foglalhat. Ez ugye nem történik meg igazoltatás során.
https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=a1700090.tv

Ez már régóta zavar, mert a köznyelv használja, és nem csak arra ha az ánuszodban is keresgélnek.
Szóval megnéztem a vonatkozó törvényt:

(3) Vagyont érintő kényszerintézkedés

a) a kutatás,

b) a motozás,

c) a lefoglalás,

d) a zár alá vétel és

e) az elektronikus adat ideiglenes hozzáférhetetlenné tétele.

A definiciók szerint a kutatás:
302. § (1) A kutatás a büntetőeljárás eredményes lefolytatása érdekében a lakás, az egyéb helyiség, a bekerített hely vagy a jármű átkutatása. A kutatás információs rendszer, illetve adathordozó átvizsgálására is kiterjedhet.

Ez tehát nem megfelelő fogalom, ha emberről beszélünk.

Míg a motozás:
306. § (1) A motozás a bizonyítási eszköz, az elkobozható, illetve a vagyonelkobzás alá eső dolog megtalálása céljából a motozás alá vont személy ruházatának és testének az átvizsgálása. A motozás során a motozás alá vont személynél található bármely dolog is átvizsgálható.

Na itt kérdés, hogy a test átvizsgálása feltétlenül jelenti-e a testüreg vizsgálatot is, vagy ez csak opció. Ha csak opció, akkor a motozás szó használata szerintem helyes ruházatátvizsgálásra is. Egy rendőr/jogász rendet rakna a fejemben a fogalmak közt? Köszi.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2022.02.10. 15:54 https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=a1700090.tv

Ez már régóta zavar, mert a köznyelv használja, és nem csak arra ha az ánuszodban is keresgélnek.
Szóval megnéztem a vonatkozó törvényt:

(3) Vagyont érintő kényszerintézkedés

a) a kutatás,

b) a motozás,

c) a lefoglalás,

d) a zár alá vétel és

e) az elektronikus adat ideiglenes hozzáférhetetlenné tétele.

A definiciók szerint a kutatás:
302. § (1) A kutatás a büntetőeljárás eredményes lefolytatása érdekében a lakás, az egyéb helyiség, a bekerített hely vagy a jármű átkutatása. A kutatás információs rendszer, illetve adathordozó átvizsgálására is kiterjedhet.

Ez tehát nem megfelelő fogalom, ha emberről beszélünk.

Míg a motozás:
306. § (1) A motozás a bizonyítási eszköz, az elkobozható, illetve a vagyonelkobzás alá eső dolog megtalálása céljából a motozás alá vont személy ruházatának és testének az átvizsgálása. A motozás során a motozás alá vont személynél található bármely dolog is átvizsgálható.

Na itt kérdés, hogy a test átvizsgálása feltétlenül jelenti-e a testüreg vizsgálatot is, vagy ez csak opció. Ha csak opció, akkor a motozás szó használata szerintem helyes ruházatátvizsgálásra is. Egy rendőr/jogász rendet rakna a fejemben a fogalmak közt? Köszi.
Jó kérdés, én nem néztem meg jogszabályt, mert rendőr- és hasonszőrű ismerősök állandóan kijavítottak ezzel kapcsolatban. Simán lehet, hogy ez is olyan beidegződött hatósági baromság mint a "a gáázsprééé az tilos".
Most nincs időm nagyon guglizni, egy linket találtam ami nem joxabály hanem egy ügyvédi iroda honlapja.

https://lorik.hu/buntetoeljaras-bunteto ... k/motozas/

"Ha a motozás során testüreg átvizsgálása szükséges, azt csak orvos végezheti. Az érintett testének átvizsgálását csak a megmotozottal azonos nemű végezheti, és csak ilyen személy lehet jelen. Halaszthatatlan nyomozati cselekményként határozat nélkül indokolt és halasztást nem tűrő esetben nyomban elvégezheti az ügyész és a nyomozó hatóság."

Szóval lehet hogy testüreg vizsgálat csak történHET és nem kötelezően történik, és aminek külön részletezett szabályai vannak.
De majd egy tűzhöz közelebb lévő valaki kijavít.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

Fortitu írta: 2022.02.10. 15:54 Na itt kérdés, hogy a test átvizsgálása feltétlenül jelenti-e a testüreg vizsgálatot is, vagy ez csak opció. Ha csak opció, akkor a motozás szó használata szerintem helyes ruházatátvizsgálásra is. Egy rendőr/jogász rendet rakna a fejemben a fogalmak közt? Köszi.
Nemmindegy? Bűnügyesek is mondják mindenhogy (persze azért tudják, hogy mi a különbség), néha van valami okosmikulás, aki szopatja a másikat (fiatalabbat, kezdőt, vagy csak beosztottat), hogy rosszul mondja, hogy az tudja hol a helye...

Meg akkor ott van még az argó: túrni, behozni/vinni, fokfel, stb.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bel »

Fortitu írta: 2022.02.10. 15:54
Szia,

Hogy bonyolultabb legyen az elet, a BV-ben egyertelmuen tagan ertelmezik a motozast, a 151§ alapjan meg a femkeresovel korbevizsgalas is motozasnak szamit.
Fura szabaly, hogy mikozben a motozotthoz mas nemu nem erhet hozza altalaban, de pont a testuregre ez nem vonatkozik.

Bel
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

bel írta: 2022.02.10. 17:03
(...)a motozotthoz mas nemu nem erhet hozza altalaban, de pont a testuregre ez nem vonatkozik.
Viszont az csak orvos lehet.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Fortitu írta: 2022.02.10. 15:54 https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=a1700090.tv

Ez már régóta zavar, mert a köznyelv használja, és nem csak arra ha az ánuszodban is keresgélnek.
Szóval megnéztem a vonatkozó törvényt:
Rtv-t nézzed, ne a Be-t, ami az utcán veled történhet büntetőeljáráson kívül az ott van. (29§ (6), 30§ (3), 31§)
Sapienti sat.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Puzsér hőbörög:
https://index.hu/velemeny/2022/02/11/pu ... szorulnak/

van benne igazság, de a fegyveres témát kár volt belekeverni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2022.02.11. 17:48 Puzsér hőbörög:
https://index.hu/velemeny/2022/02/11/pu ... szorulnak/

van benne igazság, de a fegyveres témát kár volt belekeverni.
Nem az a baj, hogy belekeverte, megemlítette, hanem hogy a végén erre hegyezte ki az egész mondanivalót.

r=1 (olvasd: átlagsugarú) állampó'gár esetében az "önvédelmi fegyver" az egy éles maroklőfegyver, amivel a rátámadó támadót szitává lyuggatja. Azt már kevesen tudják, hogy ennek is vannak fokozatai, ill. hogy pont ez a fokozat az, ami átlag földi halandó számára gyakorlatilag nem elérhető. Csak éppen nagyon más lesz a - félreértett - üzenete egy ilyen Puzsér-hőbörgésnek tőle.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Sárgán a .22-es fegyverek topicban van egy eszmecsere, h jogilag fegyvercső-e egy 60 cm-es, .22 cal, huzagolt csődarab.
Tokhoz nem rögzíthető (hegeszteni persze lehetne 😁🤣), töltényűr nincs.
Szerintetek?
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: cujoe »

jó ha van írta: 2022.02.12. 09:34 Sárgán a .22-es fegyverek topicban van egy eszmecsere, h jogilag fegyvercső-e egy 60 cm-es, .22 cal, huzagolt csődarab.
Tokhoz nem rögzíthető (hegeszteni persze lehetne 😁🤣), töltényűr nincs.
Szerintetek?
A huzagolt vagy huzagolatlan cső töltényűr nélkül egy darab fém. Mint pl a légpuskacső önmagában.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

cujoe írta: 2022.02.12. 10:33 A huzagolt vagy huzagolatlan cső töltényűr nélkül egy darab fém. Mint pl a légpuskacső önmagában.
Én is így gondolom, de van ott más vélemény is.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

jó ha van írta: 2022.02.12. 09:34 Sárgán a .22-es fegyverek topicban van egy eszmecsere, h jogilag fegyvercső-e egy 60 cm-es, .22 cal, huzagolt csődarab.
Tokhoz nem rögzíthető (hegeszteni persze lehetne 😁🤣), töltényűr nincs.
Szerintetek?
Egyértelműen KKVE, ütés erejét növelő eszköz.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

zora írta: 2022.02.12. 11:09 Egyértelműen KKVE, ütés erejét növelő eszköz.
De csak közterületen!😁
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Válasz küldése