Túlélés

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd

pepe00
Fórumtag
Fórumtag

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: pepe00 » 2019.08.14. 18:19

RatRace írta:
2019.08.14. 17:47
17000 Huf.
25 usa dollár alatt minden szabad, 25- asszem 150 ig csak áfa, affölött áfa+ vám, de a posta oldalán fennt van.
Én is így tudom. Most az Alin 15k ért meg lehet venni.

bel
Veterán
Veterán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: bel » 2019.08.15. 17:50

Sziasztok,

Tegnap ert veget a Centeroftacmed.com altal szervezett "Tactical Medical Operator-Basic Combined Course" tanfolyam.

Errol egy elmenybeszamolo:

Kezdem azzal, hogy az egesz tanfolyam nagyon jol meg volt szervezve, abszolut latszott rajta, hogy az oktatok szivuket-lelkuket is beleadtak a tudasuk mellett.

A tanfolyam nem volt olcso, viszont nagyon latszott, hogy igen komoly koltsegekkel dolgoztak, az szinte emlitesre se melto, hogy szamolatlanul hasznaltuk a bontatlan(!) izraeli kotszereket. Az ezeknel joval dragabb legmell-zaro kotszerbol (chest seal) is volt boven:

Kép

A feszulo legmell ellatasa is be lett mutatva (persze hangsullyozva, hogy a magyar jogrendel kompatibilis megoldas az, hogy hagyjuk meghalni a serultet e helyett).

Az orrba dughato nazo tubusbol is mindenki kapott bontatlan, steril darabot, itt az enyem. :-)

Szerencsere a csak eszmeletleneknel hasznalt i-gel-t mar csak a babun probaltuk ki (de persze mindenki gyakorolta, es aki akart, az meg masnap is visszaterhetett erre): Kép

Gyakoroltuk a sebesultszallitast is.

Az ilyen tanfolyamokon a muszaki mentesrol altalaban nincs szo, de ez ebbol a szempontbol is kulonleges volt, itt szelvedot is igazitottam:
Kép
Ajtot feszitettem, es gyakoroltam a konzervnyitast is. :-)

Vegul keletkezett egy egesz jo kabrio auto:
Kép

A fenti kepek, es meg jo nehany megtalalhato a foto.belse.hu oldalon.

A 3. nap volt a legerdekesebb, de ott a feladatra figyeltem a fotozas helyett, szoval arrol nem keszitettem egyetlen felvetelt sem:
szituaciokban gyakoroltuk a megtanult elsosegelynyujtasi feladatokat, persze a kepzes neveben szereplo "taktikai" szonak megfeleloen katonas kornyezetbe helyezve.
Termeszetesen a CenterOfTacMed-tol megszokott hiper-realisztikus volt ez a resz, igen latvanyos musebekkel, nagyon profi sminkelesekkel. Nemegyszer a falubeliek odajottek racsodalkozni egy-egy szituacio utan a levetkoztetett polgarmester seruleseire (termeszetesen jo elore tudtak, hogy ez egy kepzes, azt is tudtak, hogy a valosagban tobb reteg ruha van rajta, de ettol ez meg nem latszott :-)).
Ezen a napon a sok-sok elsosegelygyakorlas kozben hasznaltunk loveszpancelost, es mentettunk embereket felborult autobol is (meglepoen nehezebb ugy nyitni a kocsit, hogy ulnek benne, es nem lehet pl. ezt tenni).

Bel

swordmanus
Veterán
Veterán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: swordmanus » 2019.08.15. 21:56

Ugyanitt Daewoo Tico eladó, lejárt műszakival, kisebb esztétikai hibákkal. Garantáltan korróziómentes, koppanásmentes futómű, füstmentes motor. :D

PRTVIII
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: PRTVIII » 2019.08.17. 11:50

Üdv.

Van már ilyen tanfolyam is: https://honvedelem.hu/cikk/117289_harct ... ak_menteni

Jó dolog a műszaki mentés gyakorlása,bár nekem előbb volt élesben mint gyakorlatban.

A tenziós PTX-el kapcsolatban ajánlom a figyelmedbe: https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=A1400002.HM
bel írta:
2019.08.15. 17:50
Sziasztok,

Tegnap ert veget a Centeroftacmed.com altal szervezett "Tactical Medical Operator-Basic Combined Course" tanfolyam.

Errol egy elmenybeszamolo:

Kezdem azzal, hogy az egesz tanfolyam nagyon jol meg volt szervezve, abszolut latszott rajta, hogy az oktatok szivuket-lelkuket is beleadtak a tudasuk mellett.

A tanfolyam nem volt olcso, viszont nagyon latszott, hogy igen komoly koltsegekkel dolgoztak, az szinte emlitesre se melto, hogy szamolatlanul hasznaltuk a bontatlan(!) izraeli kotszereket. Az ezeknel joval dragabb legmell-zaro kotszerbol (chest seal) is volt boven:

Kép

A feszulo legmell ellatasa is be lett mutatva (persze hangsullyozva, hogy a magyar jogrendel kompatibilis megoldas az, hogy hagyjuk meghalni a serultet e helyett).

Az orrba dughato nazo tubusbol is mindenki kapott bontatlan, steril darabot, itt az enyem. :-)

Szerencsere a csak eszmeletleneknel hasznalt i-gel-t mar csak a babun probaltuk ki (de persze mindenki gyakorolta, es aki akart, az meg masnap is visszaterhetett erre): Kép

Gyakoroltuk a sebesultszallitast is.

Az ilyen tanfolyamokon a muszaki mentesrol altalaban nincs szo, de ez ebbol a szempontbol is kulonleges volt, itt szelvedot is igazitottam:
Kép
Ajtot feszitettem, es gyakoroltam a konzervnyitast is. :-)

Vegul keletkezett egy egesz jo kabrio auto:
Kép

A fenti kepek, es meg jo nehany megtalalhato a foto.belse.hu oldalon.

A 3. nap volt a legerdekesebb, de ott a feladatra figyeltem a fotozas helyett, szoval arrol nem keszitettem egyetlen felvetelt sem:
szituaciokban gyakoroltuk a megtanult elsosegelynyujtasi feladatokat, persze a kepzes neveben szereplo "taktikai" szonak megfeleloen katonas kornyezetbe helyezve.
Termeszetesen a CenterOfTacMed-tol megszokott hiper-realisztikus volt ez a resz, igen latvanyos musebekkel, nagyon profi sminkelesekkel. Nemegyszer a falubeliek odajottek racsodalkozni egy-egy szituacio utan a levetkoztetett polgarmester seruleseire (termeszetesen jo elore tudtak, hogy ez egy kepzes, azt is tudtak, hogy a valosagban tobb reteg ruha van rajta, de ettol ez meg nem latszott :-)).
Ezen a napon a sok-sok elsosegelygyakorlas kozben hasznaltunk loveszpancelost, es mentettunk embereket felborult autobol is (meglepoen nehezebb ugy nyitni a kocsit, hogy ulnek benne, es nem lehet pl. ezt tenni).

Bel

bel
Veterán
Veterán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: bel » 2019.08.17. 13:15

Szia,

Hat, ritkan szoktak ilyet mondani jogszabalyra, de koszi, erdekes volt elolvasni!

Bel

bel
Veterán
Veterán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: bel » 2019.08.17. 15:38

Sziasztok,

Egy fontos megjegyzes: Hegedus Laci szerint az altalam javasolt improvizalt chest-seal a veres-izzadt borre onmagaban nem ragad eleg jol, ezert erosen ajanlott nyomokotest rakni fole!

Tehat vagy egy izraeli kotszert, vagy egy Pehat, vagy akar egy egyszeru rugalmas polyat korbekotni a chest-seal folott kozepes erovel (eleg erosen, hogy segitse a ragasztot helyben tartani, eleg gyengen, hogy a lelegzest ne akadalyozza).

Bel

PRTVIII
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: PRTVIII » 2019.08.17. 21:34

Azért kell előbb letörölni a mellkasról a vért.
Valamelyik szelepes kötszerben van is 10X10-es mull-lap.
Ha pedig kötszer csomagolásból improvizálsz, akkor van kötszer is törölni.
bel írta:
2019.08.17. 15:38
Sziasztok,

Egy fontos megjegyzes: Hegedus Laci szerint az altalam javasolt improvizalt chest-seal a veres-izzadt borre onmagaban nem ragad eleg jol, ezert erosen ajanlott nyomokotest rakni fole!

Tehat vagy egy izraeli kotszert, vagy egy Pehat, vagy akar egy egyszeru rugalmas polyat korbekotni a chest-seal folott kozepes erovel (eleg erosen, hogy segitse a ragasztot helyben tartani, eleg gyengen, hogy a lelegzest ne akadalyozza).

Bel

Poresz
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: Poresz » 2019.08.19. 17:38

Bízom benne, valaki közülünk járatosabb a sörösdobozból készíthető főzők világában, vagy legalább útba igazít, kit érdemes megkeresni a kérdéssel. Mi az a "back-pressured stove", milyen a szerkezete?

Beverage can stove
"Pressurized beverage can stove
A more powerful version. A hole in the top of the stove is sealed with a thumbscrew after filling with fuel; this allows the stove to control the rate of heat output. An additional base is used to hold fuel for preheating.
[…]
Back-pressured stoves simplify the pressurized design by eliminating the thumbscrew and the base needed for preheating, while still controlling the rate of energy output."

Hivatkozás nincs. Ennél a szerkesztésnél jelent meg az információ a "back-pressured stove"-ról. Úgy látom a szerkesztőnek ez az egyetlen munkája: remélhetőleg nem valami idétlen szívatás.
Igen, néhányszor már rágugliztam. Ez is egy olyan kérdés, aminek válaszát már több éve kergetem, amikor rám jön.

Trailm
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: Trailm » 2019.08.19. 18:54

Alkoholos , drenatulált szeszes főző néven találsz párat a neten .
http://www.bushcraft.co.hu/index.php?op ... &Itemid=67

Poresz
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: Poresz » 2019.08.19. 21:55

Trailm írta:
2019.08.19. 18:54
Alkoholos , drenatulált szeszes főző néven találsz párat a neten.
Nem ez a gondom: pontosan az említett típusnak ("back-pressured stove") a működése és szerkezete érdekel.

bel
Veterán
Veterán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: bel » 2019.08.23. 15:11

Sziasztok,

A foto.belse.hura kikerult nehany tovabbi video a "CenteroCenteroftacmed.com C-TECC: Tactical Emergency Casualty Care - Basic" tanfolyamrol. Az oldal aljan levo 7 video az uj.

Az egyik kozuluk: http://foto.belse.hu/190812/fwoundp1.avi

Egy cikk a combatgear-en: https://combatgear.blog.hu/2019/08/22/t ... rnyezetben

Bel

pepe00
Fórumtag
Fórumtag

Hozzászólás Szerző: pepe00 » 2019.08.23. 17:20

Poresz írta:
2019.08.19. 21:55
Nem ez a gondom: pontosan az említett típusnak ("back-pressured stove") a működése és szerkezete érdekel.
Én csináltam pár sörösdobozos főzőt, ami túlnyomásos rendszerrel működik és jól szuperál. Az enyém teljesen zárt, egy lyuk van a tetején, ahonnan feltöltöm és egy csavarral zárom le. Feltöltés után alá teszek egy tányért, amibe kevés denszeszt meggyújtok, az felmelegíti a készüléket és a hő hatására a főzőben lévő denszesz intenzíven párolog, nyomás keletkezik. ez a gőz jön ki a gázrózsán és begyullad. Annyi a titka, hogy a két fél részt össze kell ragasztani hőálló ragasztóval, hogy ne fújjon ki mellette a gőz. A csavarnak is jól kell zárnia a tetején.

Válasz küldése