Fegyverbarátok a rászorulókért

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd

Chuck Norris
Moderátor
Moderátor

Fegyverbarátok a rászorulókért

Hozzászólás Szerző: Chuck Norris » 2018.06.07. 21:41

Mert lőporfüstos arcunk és mocskos beszédünk érző szívet takar!
Minden Star Wars filmben főszerepet játszottam.
Én voltam az erő.

TotoHU
Veterán
Veterán

Re: Fegyverbarátok a rászorulókért

Hozzászólás Szerző: TotoHU » 2018.07.30. 21:03

T. Topiktársak, Sporttársak, Vadásztársak,

Remélem a moderátorok nem vágják ki innen ezt a bejegyzést. Nem egészen a hagyományos értelemben vett rászorulókról van szó, illetve nem teljesen úgy. Nem árváknak, öregeknek gyűjtök most. Hanem a saját unokahúgomnak.
A tündéri 2 éves unokahúgom spinális izomatrófia (SMA2) betegséggel él. (A betegség leírása a szülők levelénél az alábbi linken) Önerejéből nem tud járni, nem tud kúszni-mászni, a kezét csak félig tudja emelni. Az izmai lényegében folyamatosan sorvadnak. A sokat ígérő gyógyszeres kezelése mellett azonban sajnos nem minden szükséges gyógyászati eszközt finanszíroz a NEAK (ex-TB). Akinek él fogyatékkal élő rokon a családban, az tudja hogy ez nem csak 0-24 ápolást, de rendkívüli anyagi megterhelést is jelent.
Most egy speciális és drága DMO ruhára és egy ültető gépre indítottunk egy közzösségi finanszírozási kampányt a számára. Amire szükség van:

- Egy speciális DMO ruhára ami megakadályozza a gerincferdülés kialakulását.
- Egy Leckey MyGo ültetőgépre (stander)

A gyűjtés célja összesen 725ezer Ft, ez a ruha és a gép önerejének az ára. A teljes ár amiben már benne van a TB része is egyébként 2,5 millió Ft. A gyűjtést a linkben mellékelt Tégy Jót alapítvány fogja össze. (Az oldalon jelen állapot szerint még csak a DMO ruha ára látható ami 225e Ft, ehhez rövidesen jön az ültető gép mihelyst megkapják a NEAK engedélyt)

https://tegyjot.hu/gyujtes/a-ket-eves-l ... seggel-el/

Lénát támogatni a linken lévő oldalon alul a TÁMOGATÁS gomb megnyomásával lehet. A jobb oldali PayPal linkkel az Alapítvány magának gyűjt támogatást. Tehát támogatás ALUL! :)
Lencsi1.jpg
Lencsi2.jpg

Fortitu
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: Fortitu » 2018.07.31. 09:09

TotoHU írta:
2018.07.30. 21:03
T. Topiktársak, Sporttársak, Vadásztársak,

Remélem a moderátorok nem vágják ki innen ezt a bejegyzést. Nem egészen a hagyományos értelemben vett rászorulókról van szó, illetve nem teljesen úgy. Nem árváknak, öregeknek gyűjtök most. Hanem a saját unokahúgomnak.
A tündéri 2 éves unokahúgom spinális izomatrófia (SMA2) betegséggel él. (A betegség leírása a szülők levelénél az alábbi linken) Önerejéből nem tud járni, nem tud kúszni-mászni, a kezét csak félig tudja emelni. Az izmai lényegében folyamatosan sorvadnak. A sokat ígérő gyógyszeres kezelése mellett azonban sajnos nem minden szükséges gyógyászati eszközt finanszíroz a NEAK (ex-TB). Akinek él fogyatékkal élő rokon a családban, az tudja hogy ez nem csak 0-24 ápolást, de rendkívüli anyagi megterhelést is jelent.
Most egy speciális és drága DMO ruhára és egy ültető gépre indítottunk egy közzösségi finanszírozási kampányt a számára. Amire szükség van:

- Egy speciális DMO ruhára ami megakadályozza a gerincferdülés kialakulását.
- Egy Leckey MyGo ültetőgépre (stander)

A gyűjtés célja összesen 725ezer Ft, ez a ruha és a gép önerejének az ára. A teljes ár amiben már benne van a TB része is egyébként 2,5 millió Ft. A gyűjtést a linkben mellékelt Tégy Jót alapítvány fogja össze. (Az oldalon jelen állapot szerint még csak a DMO ruha ára látható ami 225e Ft, ehhez rövidesen jön az ültető gép mihelyst megkapják a NEAK engedélyt)

https://tegyjot.hu/gyujtes/a-ket-eves-l ... seggel-el/

Lénát támogatni a linken lévő oldalon alul a TÁMOGATÁS gomb megnyomásával lehet. A jobb oldali PayPal linkkel az Alapítvány magának gyűjt támogatást. Tehát támogatás ALUL! :)

Lencsi1.jpg

Lencsi2.jpg
Ilyen ültetőgépet amúgy nem lehet használtan szerezni? Vagy ez eleve úgy működik, hogy amikor már nincs rá szükség, visszaveszik?
Én úgy tudtam ez nem gyógyítható betegség, a linken beleolvasva azt látom, hogy javul az állapota a kislánynak. Ennyit fejlődtünk azóta? Nagyon örülök neki, ha igen, és tényleg van esélye felnőni. Mondjuk Hawking sem keveset tett le az asztalra, pedig neki se adtak sok esélyt, bár az más hasonló betegség volt.
Nem sokat, de egy kis aprót fogok én is küldeni.

TotoHU
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: TotoHU » 2018.07.31. 09:58

Fortitu írta:
2018.07.31. 09:09
- Ilyen ültetőgépet amúgy nem lehet használtan szerezni? Vagy ez eleve úgy működik, hogy amikor már nincs rá szükség, visszaveszik?
Én úgy tudtam ez nem gyógyítható betegség, a linken beleolvasva azt látom, hogy javul az állapota a kislánynak. Ennyit fejlődtünk azóta? Nagyon örülök neki, ha igen, és tényleg van esélye felnőni. Mondjuk Hawking sem keveset tett le az asztalra, pedig neki se adtak sok esélyt, bár az más hasonló betegség volt.
Nem sokat, de egy kis aprót fogok én is küldeni.
Hali!

Köszi a hsz-t és minden támogatást is!!!! Nagyon hosszú sztori és nem szeretnék visszaélni a modik bizalmával sem hogy ez most így itt maradhat.
Nagyon röviden:

- Az SMA betegségről a genetika fejlődése révén csak kb 10-15 éve tudják hogy létezik, előtte mindenféle más néven ismerték. Pl a bölcsőhalál az néven ismert jelenség az SMA1-es betegség miatt van, igen nagy valószínűséggel.
- Tavaly óta iszonyú erővel küzdöttünk egy Spinraza nevű, vadonat új amerikai gyógyszerért ami tavaly december óta törzskönyvezett az EU-ban. Ez megállítja a folyamatot, és bizonyos esetekben javulás is mutatkozhat. Csakhogy ez amerikai privát gyógyszergyár terméke, a Biogen-é. Ezt 100% magán forrásokból fejlesztették 10-15 év alatt, dollármilliárdokért, amit a tulajdonosok viszont szeretnének látni (ez is érthető valahol) ezért az ára kezelés-sorozatonként 90 millió Ft. Egy évben akár 2 sorozatot is kell kapnia a kicsinek. Nem, nem tévedés, nem elírás, ennyi. Igen, tudjuk hogy ebből hány lélegeztető gép, protézis, életmentő műtét, kórház felújítás stb stb vásárolható, ezért adta meg csak valami 10-20 közötti gyereknek a NEAK a kezelést. (Németországban pl mindenkinek jár akinek van biztosítása, de ezt hagyjuk...) Most a tesóm kislánya benne van ebben a programban, és már megállt a visszafejlődés, bizonyos javulást is mutat. De hogy meddig fejlődik tovább, azt a a jóisten tudja megmondani csak.
- Az izmok sorvadása a rekeszizmot és lélegző izmokat is érintette. Erre már eleve kapott egy 100%-os támogatást a cca 2 millió Ft-os köhögtető gépre, éjszakai lélegeztető gépre.
- A most keresett ruha és gép nem életmentő ezért nem 100% támogatás van rá. 2,5 millió körül van az ára összesen ezért még használtan is rohadt drágák. A NEAK pedig csak új fejlesztő eszközt támogat, használtat nem. Az önerő összesen 725 ezer Ft, ezt gyűjtjük most. És igen, már elég tetemesen a mélyére kotort mindenki a családi kasszának. (Nem sír a szám, tény)
- Vannak olyan szülői csoportok ahol az ilyen betegségben elhunyt gyerekek eszközeit elajándékozzák, de most nincs ilyen eszköz elérhető. Szerencsére sok iszonyú korrekt EU-s gyártó van aki ide Keletre önköltségi áron biztosítja a fejlesztő eszközöket, a képen látható gyerek tolókocsit (nemtom most mi a neve) az ír gyártó ÁFA felszámítása nélkül nagyker ár alatt és ingyen DHL gyorspostával elküldte.
- A jövő: a Spinraza nagy eséllyel megállítja a kislány izmainak sorvadását. Amíg ezt finanszírozza a TB addig mindenre van remény, ahogy nem, onnantól nincs. És már folyik a kísérlet más gyógyszergyárnál olyan gyógyszerrel, ami génsebészeti úton kijavítja azt az egy pontosan ismert hibát a DNS-ben, ami ezt a sorvadást okozza, és onnantól kezdve nincs több kezelésre szükség, a gyerek meggyógyul. Az EU-s gyógyszer lesz, és szinte ingyen, az évente 700 ezer dolláros kezelésből világ botrány van és minden témában járatos a Biogent szapulja emiatt. Ezek a génsebészeti eljárások brutálisan gyorsan fejlődnek és a kezelések már elérhető távolságban vannak, folynak a kísérletek, már tényleg csak 2-5 év. Addig kell a kislány túlélését és egészségét biztosítani. Addig küzdünk, harcolunk, minden erővel.
- És egyébként tényleg érdekes: a vizsgálatok szerint a kislány szellemi fejlődése 9-10 hónappal a korában elvárt felett van, ez 2 évesnél nagyon sok, vagyis tényleg van valami nem ismert hátterű jelenség, ami miatt sok fogyatékkal élő az átlagnál intelligensebb, könnyebben tanul, stb. Legalább kompenzál valamit a természet.

TotoHU
Veterán
Veterán

Mosógép

Hozzászólás Szerző: TotoHU » 2018.08.01. 09:54

Sziasztok!

Tudom hogy mennyek én má a pumpulós akcióimmal, de ez most tényleg beesett az ajtón. (Mondjuk nálam mindig ilyenek esnek be, ami még mindig jobb mint a TEK! :D)
Szóval, a mátraszelei nevelőotthon megkeresett... ők a Nógrád megyek Gyermek- és Ifjúságvédelmi hálózathoz tartoznak, és árva vagy családtól elvett gyerekeket nevelnek, vagy 4-5 éve kapcsolatban állunk, és évente párszor viszünk le mindenféle dolgokat (kaját ruhát stb). azzal, hogy most bekreppant a mosógépük. Az öreg keverőtárcsás feladta - ezért most keresnek bármilyen használt megoldást, ami még egy darabig működőképes, és a kézzel mosásnál jobb, ami 10 gyereknél eléggé necces feladat. Ha még értéket képvisel, akkor megegyezés szerinti árat ki tudjuk gazdálkodni páran nekik.

Mellékelek pár képet, a régi mosógépükről (igen, keverőtárcsás!) és a legutóbbi kaja- és ruha átadáskor, amikor rém boldogok voltak a kölykök.
mosogep.jpg
MátraszeleX.jpg

borsodi
Kereskedő
Kereskedő

Hozzászólás Szerző: borsodi » 2018.08.03. 08:17

Ha ezt össze tudjuk dobni akkor valamelyik nap el tudom hozni... https://www.jofogas.hu/pest/Hajdu_kever ... 313415.htm
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
http://edcshop.hu ; http://onvedelmibolt.hu ; http://tuleles.hu

TotoHU
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: TotoHU » 2018.08.03. 10:32

borsodi írta:
2018.08.03. 08:17
Ha ezt össze tudjuk dobni akkor valamelyik nap el tudom hozni... https://www.jofogas.hu/pest/Hajdu_kever ... 313415.htm
Hali!
Ha már összedobós, én egy fokkal jobbra lőnék, nem egy ugyan olyan használt keverőtárcsásra. Most abban reménykedem titkon, hogy valakinek van egy mosógépe a tárolójában vagy pincéjében, amit nemrég cserélt le de még tökéletesen működőképes, és attól meg tud válni ingyen vagy kis pénzért. 8-)

TotoHU
Veterán
Veterán

Támogatás

Hozzászólás Szerző: TotoHU » 2018.08.29. 02:37

T. Fegyverbubusok!

Talán már hallottatok róla, hogy szeretek mindenféle másokat segítő tevékenységekben részt venni, mondván egyszer úgyis megdöglünk, és akkor úgysem a teli találatok számítanak, hanem hogy mit hagytunk magunk után... ezek közt a dolgok között az utóbbi egy évben kiemelten szerepel a fogyatékkal élők sportolását, és integrációját segítő SUHANJ! Alapítvány támogatása.

Most október 7-én életemben először állok a teljes, 42 km-s maratoni táv rajtjához a Budapest Maratonon, és a futásom során a SUHANJ! egy látássérült sportolóját fogom kísérni.
Emellett azonban egy másik célt is kitűztem: a futásommal idén is a minden szempontból fantasztikus SUHANJ! Alapítványt is szeretném támogatni adomány gyűjtő futóként. (Tavaly a 30 km-s távon futottam a színeikben) Az alapítvány 2010 óta működik, pár éve az ez idáig egyetlen, fogyatékkal élők számára is alkalmas edzőtermet is üzemeltetik Budapesten, rengeteg sporteseményen vesznek részt, és hetente több közös futó és úszó edzést is tartanak fogyatékkal élő és ép sportolók számára.

Hogy mi is az az egyedi és megfoghatatlan, barátsággal és összefogással teli „Suhanj-hangulat” és a nemes küldetés - az ebből a 3 perces videóból kiderül.
https://vimeo.com/165333047

Ehhez a fantasztikus kezdeményezéshez, nagyon sokak közös erőfeszítéséhez és öröméhez pedig ezen a linken tudsz a támogatásoddal csatlakozni:
http://www.suhangyalok.hu/suhangyal/230 ... sa?lang=HU

Köszönöm ha elolvastad, és köszönöm ha támogatod a célt!!!

Toto

ui: elnézést, de minden képen úgy nézek ki mint egy kielégült retardált kö...ög, ezzel nem tudok mit kezdeni, ilyen a fejem. :D
TotoSuhanjKicsi.jpg
Toto3.jpg

TotoHU
Veterán
Veterán

Re: Mosógép

Hozzászólás Szerző: TotoHU » 2018.09.03. 10:06

TotoHU írta:
2018.08.01. 09:54
Sziasztok!

Tudom hogy mennyek én má a pumpulós akcióimmal, de ez most tényleg beesett az ajtón. (Mondjuk nálam mindig ilyenek esnek be, ami még mindig jobb mint a TEK! :D)
Szóval, a mátraszelei nevelőotthon megkeresett... ők a Nógrád megyek Gyermek- és Ifjúságvédelmi hálózathoz tartoznak, és árva vagy családtól elvett gyerekeket nevelnek, vagy 4-5 éve kapcsolatban állunk, és évente párszor viszünk le mindenféle dolgokat (kaját ruhát stb). azzal, hogy most bekreppant a mosógépük. Az öreg keverőtárcsás feladta - ezért most keresnek bármilyen használt megoldást, ami még egy darabig működőképes, és a kézzel mosásnál jobb, ami 10 gyereknél eléggé necces feladat. Ha még értéket képvisel, akkor megegyezés szerinti árat ki tudjuk gazdálkodni páran nekik.

Hogy meglegyen itt a sztori vége is. Egy szálloda volt olyan jó fej, hogy egy ott dolgozó ismerősöm közbenjárására leselejtezett egy pár éves Samsung mosógépet, ami még sokáig jó lesz nekik. 6 kg-s töltőtömegű, nagy, szép, gyors, és így a gyerekek közel 1 hónap után végre nem kézzel kell kimossák a ruháikat.

Röviddel ezután pedig pár céges ismerősöm támogatásával rengeteg füzetet, tollat, írószert, ruhákat kaptak az állami gondozott gyerkőcök, az iskolakezdésre.
Mosogep2.jpg

TotoHU
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: TotoHU » 2018.09.24. 22:28

Tudom hogy egy ribanc vagyok :) de legalább jó ügyért kurválkodom. :)

Szóval - 2 hét múlva eldördül a startpisztoly (sajnos csak képletesen, valamilyen buzi CO2-s kürtöt nyomatnak csak) és elindulok a maratonon adománygyűjtő futóként. Ilyen hosszú távon először, 30 km-t kétszer futottam már, félmaratont meg nagyon sokszor. A fő cél most is az, hogy segítsek a fogyatékkal élők integrációjáért és mindennapi sportolásáért dolgozó SUHANJ! alapítványon, egy fantasztikus, lelkes, állandóan vigyorgó társaságon. Sokszor tényleg olyan érzésem van amikor velük edzek vagy versenyen futok, hogy nem is ebből a világból valók. A legtöbben naivak vagyunk és hiszünk abban hogy ha sok ember összefog egy jó cél érdekében, az sikeres lehet.
Ebben az esetben a cél, hogy minél több születettt- vagy szerzett fogyatékkal élő embertársunk minél teljesebb életet élhessen. Nem kivetett páriaként, hanem emberként, közösségben és emberi érzésekkel körülvéve.

A közös edzésenen kívül a SUHANJ! működteti Magyarország máig EGYETLEN olyan edzőtermét, ahol fogyatékkal élők is edzhetnek az épekkel közösen, és speciális, számukra kialakított edző gépek és edzők is vannak a csapatban.

Ennek fenntartása és fejlesztése viszont pénzbe kerül, ha szeretnéd, ezen a linken tudod támogatni az alapítvány munkáját

Itt pedig azt látod, amikor sikeresen teljesítünk egy versenyt, a képen a Wizzair félmaraton befutója után vagyunk. A 4 fős csapatunk egy dawn kóros lányt vitt végig 21 kilométeren, akinek óriási örömet adott ez az esemény is.

#Suhanj! #erőtadunk
Suhangyal_kampány.jpg

The Gent
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: The Gent » 2018.09.25. 12:31

TotoHU írta:
2018.09.24. 22:28
Tudom hogy egy ribanc vagyok :) de legalább jó ügyért kurválkodom. :)

Szóval - 2 hét múlva eldördül a startpisztoly (sajnos csak képletesen, valamilyen buzi CO2-s kürtöt nyomatnak csak) és elindulok a maratonon adománygyűjtő futóként. Ilyen hosszú távon először, 30 km-t kétszer futottam már, félmaratont meg nagyon sokszor. A fő cél most is az, hogy segítsek a fogyatékkal élők integrációjáért és mindennapi sportolásáért dolgozó SUHANJ! alapítványon, egy fantasztikus, lelkes, állandóan vigyorgó társaságon. Sokszor tényleg olyan érzésem van amikor velük edzek vagy versenyen futok, hogy nem is ebből a világból valók. A legtöbben naivak vagyunk és hiszünk abban hogy ha sok ember összefog egy jó cél érdekében, az sikeres lehet.
Ebben az esetben a cél, hogy minél több születettt- vagy szerzett fogyatékkal élő embertársunk minél teljesebb életet élhessen. Nem kivetett páriaként, hanem emberként, közösségben és emberi érzésekkel körülvéve.

A közös edzésenen kívül a SUHANJ! működteti Magyarország máig EGYETLEN olyan edzőtermét, ahol fogyatékkal élők is edzhetnek az épekkel közösen, és speciális, számukra kialakított edző gépek és edzők is vannak a csapatban.

Ennek fenntartása és fejlesztése viszont pénzbe kerül, ha szeretnéd, ezen a linken tudod támogatni az alapítvány munkáját

Itt pedig azt látod, amikor sikeresen teljesítünk egy versenyt, a képen a Wizzair félmaraton befutója után vagyunk. A 4 fős csapatunk egy dawn kóros lányt vitt végig 21 kilométeren, akinek óriási örömet adott ez az esemény is.

#Suhanj! #erőtadunk

Suhangyal_kampány.jpg
Respect!!!
Feketelopor altal megfertozott, revolvermanias, finom , uri modorral megaldott, viszont szociopata, akinek eleg gyorsan eljar a keze...A "keken"El Mariachikent tiszteltek a kedves barataim pld. 42, kukuriku, stb. :lol:

Fortitu
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: Fortitu » 2018.11.14. 21:51

Amint arra emlékezhettek, tavaly volt egy nagyon sikeres akciónk, amit most szeretnénk megismételni. Ha szeretnétek segíteni, akkor keressetek meg ;)
Alább az infók:

"Szia!

Ahogy a tavalyi évben is Ismét készülök Szovátára a Dévai
árvaházba (Böjte Csaba által alapított).

Számukra gyűjtést szervezünk (a csatolmányban található eszközökre van szükségük).

http://szovata.gportal.hu/
Cím: Sómező utca (Strada Câmpul Sărat) 22, Sovata 545500, Romania

Segíteni a következő képpen tudsz:

A listában szereplő dolgokat eljuttatod nekem
Pénzbeli: borítékos adomány amit átadok nekik

A múltkori pénzadományból útleveleket váltottak ki a gyerekeknek, aminek segítségével Dunakeszin tölthettek a gyerekek néhány hetet Magyarországon (14 éves kor alatt útlevéllel lehet csak nekik határt átlépni)"

LISTA

Fortitu
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: Fortitu » 2018.12.05. 09:01

Fortitu írta:
2018.11.14. 21:51
Amint arra emlékezhettek, tavaly volt egy nagyon sikeres akciónk, amit most szeretnénk megismételni. Ha szeretnétek segíteni, akkor keressetek meg ;)
Alább az infók:

"Szia!

Ahogy a tavalyi évben is Ismét készülök Szovátára a Dévai
árvaházba (Böjte Csaba által alapított).

Számukra gyűjtést szervezünk (a csatolmányban található eszközökre van szükségük).

http://szovata.gportal.hu/
Cím: Sómező utca (Strada Câmpul Sărat) 22, Sovata 545500, Romania

Segíteni a következő képpen tudsz:

A listában szereplő dolgokat eljuttatod nekem
Pénzbeli: borítékos adomány amit átadok nekik

A múltkori pénzadományból útleveleket váltottak ki a gyerekeknek, aminek segítségével Dunakeszin tölthettek a gyerekek néhány hetet Magyarországon (14 éves kor alatt útlevéllel lehet csak nekik határt átlépni)"

LISTA
Sziasztok!

A héten még lehet jelentkezni, ha valaki szeretne segíteni!

Válasz küldése