OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2021.12.07. 09:17 Milyen napszemüveget vennétek? Ritkán hordok napszemüveget, de vezetésnél, meg vakító hóban jó ha van. A vezetés miatt polarizált valószínűleg jobb lenne, de nem tudom ezzel a telefonkijelzőt (navigáció) lehet-e rendesen látni.
Soha nem voltam hajlandó megadni a napszermüvegekért az értük kért árat, szerintem egy bizonyos ésszerű határ felett többszörös luxus felárral, divatcikként mennek ezek a cuccok.
Életemben egy márkás napgépem volt, ezt ajándékba kaptam (ismerősömnél téves rendelésből ott maradt) Viszont ezt sem merem hordani, mint a márkás kést, mert drága, és félek hogy elhagyom. Tehát ebből a szempontból a funkcionális értéke nulla. Olyan napgépet érdemes venni, amit leszarsz ha elhagyod de amire kell arra tökéletes. A napszemüvegek Fallkniven-jét keressük. :-D
Ha az öltözet kiegészítőjeként megjelenni akarsz vele társaságban, akkor viszont zsebbe nyúlós a dolog nagyon.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TotoHU: +1
Bár a Fallkniven nekem már a "sajnálom ha elhagyom" kategória, drágák azért.. inkább a Mora az olcsó de jó.😉

Bollé: mástól is hallottam hogy jók!

Polárszűrő: csak a régi, folyadékkristályos (lcd) kijelzőknél zavar be (ha pont merőleges a két polarizáltsági sík).
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

G.D írta: 2021.12.07. 09:34 Munkavédelmi boltban vettem Bollé-t (asszem Solis a modell neve), 3e Ft körül volt pár éve, nekem tökéletesen bevált.
+1
Közös ismerősünk vásárolt sötétített és UV-szűrős munkavédelmi szemüveget nevetséges összegért (700 Ft, azaz hétszáz forintért 2014-ben): eltörhetetlen, rugalmas (keménygumi?) keret, csapágygolyót is megfogó lencse. - És még "ki is néz valahogyan".
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

zora írta: 2021.12.07. 09:38 +1
Minkavédelmi tudja a szűrèst amit ráírtak, és véd a mechanikai sérülésektől is.
És létezik valami gazdaságos, de polárszűrős verzió is? Tipikusan a nedves úton vezetéskor lenne ez egy jó extra. Eddig amúgy nekem is egy filléres munkavédelmi volt, a divat része nem érdekelt, mert tényleg csak vezetéshez használtam, magashegyi túrán meg jól a kocsiban is felejtettem... Mondjuk barátnőm mindig mondta, hogy úgy nézek ki benne, mint egy középkorú kőműves :D Aztán ráült véletlenül (aha... :P), és azóta nincs napszemüvegem. Most itt a lehetőség, hogy Karácsonyra kártérítsen ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2021.12.07. 09:59 TotoHU: +1
Bár a Fallkniven nekem már a "sajnálom ha elhagyom" kategória, drágák azért.. inkább a Mora az olcsó de jó.😉

Bollé: mástól is hallottam hogy jók!

Polárszűrő: csak a régi, folyadékkristályos (lcd) kijelzőknél zavar be (ha pont merőleges a két polarizáltsági sík).
Erre jó a körpolárszűrős szemüveg. Bár az megint drágább, mint a sima. Ez van...

Ilyen volt nekem is. Amikor vezettem, és a (régi, direkt célkészülék, 2011-es beszerzés volt) navira néztem, mindig kicsit jobbra kellett billentsem a fejem, hogy tisztábban lássam. Ha balra billentettem, akkor meg teljesen elsötétedett. :-)
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Fortitu írta: 2021.12.07. 09:17 Milyen napszemüveget vennétek? Ritkán hordok napszemüveget, de vezetésnél, meg vakító hóban jó ha van. A vezetés miatt polarizált valószínűleg jobb lenne, de nem tudom ezzel a telefonkijelzőt (navigáció) lehet-e rendesen látni.
Én úgy voltam vele, hogy nekem lehetőleg csak egy szemüvegem legyen, ami jó mindenre. Na ilyen nincs, de kis megszorításokkal meg tudtam oldani. Vettem egy Rudy-Project Rydon szemüveget (minden része cserélhető). Vettem bele sárga lencsét, így ez volt a lövész szemüvegem is, meg a napszemüvegem is, cserélgetve a lencsét. Aztán ahogy romlott a szemem, csináltattam bele fényre sötétedő (pirosodó) dioptriás lencsét. Lövészethez ideális. Aztán az elöltöltős zsír kicsit megette a gumi szárat, de mivel cserélhető, vettem rá új szárat. Aztán orrgumit is a biztonság kedvéért (annak mondjuk semmi baja). Aztán hogy a napszemüveges lencséje is dioptriázható kegyen, vettem bele dioptriás belső inzertet, ami bármelyik külső lencsével használható. (Egyébként a lencséje törhetetlen, lövészethez ajánlott). Persze mindezt 7 év alatt, nem egyszerre, összességében nem volt olcsó, de egyrészt a szememből csak 1 pár van, másrészt így tényleg csak egy szemüvegem van, zsebben elfér az inzert ha kell. Ha összekarcolódna a lencse, teszek bele másikat. A szára hajlítgatható, nem törik, ha nem tocsogott volna a revorvelzsírban lövészet után a tokban 1 hónapot, annak se lenne baja. (Aztán most amikor megengedték a szép kártya bármely alszámlájának felhasználását vettem hozzá szép kártyára még egy keretet, belepattintottam az egyik pár felesleges lencsét, de igazából azért vettem, hogy ha törne, akkor a keretet is tudjam cserélni…)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kojak írta: 2021.12.06. 20:48 Má' megint egy hülye...
http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... irEjAZvuGw
Illegál fegyverrel volt:

https://telex.hu/belfold/2021/12/07/gye ... ssag-halal
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2021.12.07. 09:59 TotoHU: +1
Bár a Fallkniven nekem már a "sajnálom ha elhagyom" kategória, drágák azért.. inkább a Mora az olcsó de jó.😉

Bollé: mástól is hallottam hogy jók!

Polárszűrő: csak a régi, folyadékkristályos (lcd) kijelzőknél zavar be (ha pont merőleges a két polarizáltsági sík).
Na b.sszameg elírtam, MORA-t akartam írni! (Meg a kampó Alis Fallknivent, lehet innen volt a Freud-i elszólás. :-D )
Avatar
tsk
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2019.07.29. 16:50

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: tsk »

Fortitu írta: 2021.12.06. 18:02 Itt a fórumon azért elég "sokaknak" van. Vannak bizonyos munkakörök, vagy pozíciók, amikor megadják.
Minden bizonnyal, és nem is akarok turkálni itt senki magánügyeiben.
Csak amikor a csapból is az folyik, hogy önvédelmire gyakorlatilag lehetetlen engedélyt szerezni, akkor azért érdekes lehet, "mindenki okulására", hogy aki nem bíró (ügyés, ogy. képviselő, mittudomén), annak hogy jött össze.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

tsk írta: 2021.12.07. 11:30 Minden bizonnyal, és nem is akarok turkálni itt senki magánügyeiben.
Csak amikor a csapból is az folyik, hogy önvédelmire gyakorlatilag lehetetlen engedélyt szerezni, akkor azért érdekes lehet, "mindenki okulására", hogy aki nem bíró (ügyés, ogy. képviselő, mittudomén), annak hogy jött össze.
Pedig pontosan így jöhet össze, ők is emberek, plusz a fegyverboltosok, fegyvertárolót kezelők, stb.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2021.12.07. 10:41 Illegál fegyverrel volt:

https://telex.hu/belfold/2021/12/07/gye ... ssag-halal
És most már azt is tudjuk, hogy első hírben említett kézi lőfegyver az maroklőfegyver volt.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Fortitu írta: 2021.12.07. 10:11 És létezik valami gazdaságos, de polárszűrős verzió is?
Van belőle polarizált lencsés is, de az többszörösébe kerül a "sima" verziónak :(
https://vedofelszerelesek.hu/termek/bol ... pszemuveg/
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Fortitu írta: 2021.12.07. 10:11 És létezik valami gazdaságos, de polárszűrős verzió is? Tipikusan a nedves úton vezetéskor lenne ez egy jó extra.
Ha lenne gyógyszemüveged, akkor megoldás lenne egy ehhez hasonló előtét.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: smith15 »

tsk írta: 2021.12.07. 11:30 Minden bizonnyal, és nem is akarok turkálni itt senki magánügyeiben.
Csak amikor a csapból is az folyik, hogy önvédelmire gyakorlatilag lehetetlen engedélyt szerezni, akkor azért érdekes lehet, "mindenki okulására", hogy aki nem bíró (ügyés, ogy. képviselő, mittudomén), annak hogy jött össze.
Sajnos nagyon változó és lutri dolog. Alapból megyénként, akár városonként eltérő a kapitányság hozzáállása. Viszont általánosan elmondható, hogy a kereskedő (van rendes bolt készlettel, éles fegyverrel, lőszerrel), gyártó-javító meg szokta kapni.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

G.D írta: 2021.12.07. 12:02 Van belőle polarizált lencsés is, de az többszörösébe kerül a "sima" verziónak :(
https://vedofelszerelesek.hu/termek/bol ... pszemuveg/
Ez tetszik, köszi a tippet! Az a régi probléma marad csak, hogy élőben nem tudom megnézni rendelés előtt, de azzal nem lehet mit kezdnei.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Fortitu írta: 2021.12.07. 12:41 Ez tetszik, köszi a tippet! Az a régi probléma marad csak, hogy élőben nem tudom megnézni rendelés előtt, de azzal nem lehet mit kezdnei.
Biztos van felétek is munkavédelmi bolt ahol árulnak ilyet (ha a polarizáltat nem is, de legalább a normál lencséset).
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2021.12.07. 12:41 Ez tetszik, köszi a tippet! Az a régi probléma marad csak, hogy élőben nem tudom megnézni rendelés előtt, de azzal nem lehet mit kezdnei.
Tökmindegy hogy te mit nézel meg, ha a párodnak nem tetszik, úgyis eltöri ezt is. :-)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

smith15 írta: 2021.12.07. 12:23 Sajnos nagyon változó és lutri dolog. Alapból megyénként, akár városonként eltérő a kapitányság hozzáállása. Viszont általánosan elmondható, hogy a kereskedő (van rendes bolt készlettel, éles fegyverrel, lőszerrel), gyártó-javító meg szokta kapni.
A fegyverkereskedőknek és fegyvermestereknek, vagy lőtér tulajdonosoknak/vezetőknek - nagyon helyesen - szerintem mindenhol megadják az önvédelmi fegyverre az engedélyt. Sajnos ehhez kellett a békéscsabai vadászboltos gyilkosság és a soproni lőtéri kettős gyilkosság is amit mindkét esetben a fegyverek megszerzéséért követtek el.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: smith15 »

TotoHU írta: 2021.12.07. 14:28 A fegyverkereskedőknek és fegyvermestereknek, vagy lőtér tulajdonosoknak/vezetőknek - nagyon helyesen - szerintem mindenhol megadják az önvédelmi fegyverre az engedélyt. Sajnos ehhez kellett a békéscsabai vadászboltos gyilkosság és a soproni lőtéri kettős gyilkosság is amit mindkét esetben a fegyverek megszerzéséért követtek el.
Nekik alapból kéne járjon az engedély kérelem után, minden egyéb hülye indoklás nélkül, de sajnos így is van, aki nem kapja meg pár helyen..
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Fortitu írta: 2021.12.07. 16:04 Valaki tanácsolta a Decathlont, ezt találtam ott:
https://www.decathlon.hu/p/napszemuveg- ... Z%C3%9CRKE
Én 3 decathlonost fogyasztottam el, mire a rudy mellett döntöttem. Persze lehet hogy azóta volt termékfejlesztés, mindenesetre 7 éve ami volt decathlonos (nevére nem emlékszem de hasonlóan nézett ki), az tört mint a ropi.
Avatar
tsk
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2019.07.29. 16:50

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: tsk »

Köszönöm a felhomályosítást :ugeek:

Más kérdés: mostanában kezdtem el a sportfegyver-tartási rögös útját járni (már hogy meglegyen). Van már:
- egyesületi tagságim
- sportorvosim

A fegyverpszichológus jön :roll: Próbáltam utánanézni, hogy egyáltalán milyen vizsgálatok lesznek, de eléggé semmitmondó a felsorolás. Mennyire "komoly" egy ilyen vizsgálat? Van különbség pszichológus és pszichológus között? Mennyire vegzálják az embert? Mi van ha nem sikerül? Egyáltalán lehet tudni, milyen arányban nem szokott sikerülni?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

tsk írta: 2021.12.07. 17:54 Köszönöm a felhomályosítást :ugeek:

Más kérdés: mostanában kezdtem el a sportfegyver-tartási rögös útját járni (már hogy meglegyen). Van már:
- egyesületi tagságim
- sportorvosim

A fegyverpszichológus jön :roll: Próbáltam utánanézni, hogy egyáltalán milyen vizsgálatok lesznek, de eléggé semmitmondó a felsorolás. Mennyire "komoly" egy ilyen vizsgálat? Van különbség pszichológus és pszichológus között? Mennyire vegzálják az embert? Mi van ha nem sikerül? Egyáltalán lehet tudni, milyen arányban nem szokott sikerülni?
Ezen ne izgulj, készülni úgyse lehet rá. Simán csak menj el, sikerülni fog.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: Kojak »

tsk írta: 2021.12.07. 17:54 A fegyverpszichológus jön :roll: Próbáltam utánanézni, hogy egyáltalán milyen vizsgálatok lesznek, de eléggé semmitmondó a felsorolás. Mennyire "komoly" egy ilyen vizsgálat? Van különbség pszichológus és pszichológus között? Mennyire vegzálják az embert? Mi van ha nem sikerül? Egyáltalán lehet tudni, milyen arányban nem szokott sikerülni?
Nyugi, az igazi pszichopata tudja mikor mit kell válaszolni. :lol:
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

tsk írta: 2021.12.07. 17:54 A fegyverpszichológus jön :roll: Próbáltam utánanézni, hogy egyáltalán milyen vizsgálatok lesznek, de eléggé semmitmondó a felsorolás. Mennyire "komoly" egy ilyen vizsgálat? Van különbség pszichológus és pszichológus között? Mennyire vegzálják az embert? Mi van ha nem sikerül? Egyáltalán lehet tudni, milyen arányban nem szokott sikerülni?
(Troll üzemmód ON, sose voltam és nem is leszek fegyverpszihomókusnál)

Kérdés: Tehát ön lőfegyvert akar tartani?
Válasz: Igen.

Pszihomókus írja: Agresszív hajlam. Lőfegyverartás engedélyezését nem javaslom.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

zora írta: 2021.12.07. 13:12 Tökmindegy hogy te mit nézel meg, ha a párodnak nem tetszik, úgyis eltöri ezt is. :-)
:lol:
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
penpal
Újonnan regisztrált felhasználó
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2021.12.07. 15:08

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: penpal »

Simán csak menj el, sikerülni fog.
Elnézést, hogy csak így idepofátlankodok (frissen regeltem).
Akkor mi van, ha az első pszichovizsgálat eredményével (bár "alkalmas", de leghamarabb egy év múlva mehetsz másodikra) nem ért egyet valaki? Ilyenkor simán lehet másik pszichológushoz menni?

tsk kérdései között volt egy, ami engem is érdekelne: lehet tudni, milyen arányban minősítik alkalmatlannak az alanyokat?
Avatar
tsk
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2019.07.29. 16:50

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: tsk »

Fortitu írta: 2021.12.07. 18:00 Ezen ne izgulj, készülni úgyse lehet rá. Simán csak menj el, sikerülni fog.
OK. De tényleg érdekel, hogy mi van akkor, ha nem sikerül. Izgulós vagyok :?
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2354
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: RatRace »

tsk írta: 2021.12.07. 18:42 OK. De tényleg érdekel, hogy mi van akkor, ha nem sikerül. Izgulós vagyok :?
Vicc ON
Alapból, ha őszinte vagy , akkor bukta.
Azt kell válaszolni, amit hallani akarnak..
Vicc OFf
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

itsz a masingan

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: Poresz »

tsk írta: 2021.12.07. 18:42 OK. De tényleg érdekel, hogy mi van akkor, ha nem sikerül. Izgulós vagyok :?
Ha megnyugtat…
Ülök a pszichológusnál:
- Nézze, állandóan szorongok valamitől: munka, vizsga, párkapcsolat, öregedés, egészség…
- Egy bizonyos mértékű szorongás egészséges. Tudja Ön, kik nem szoronganak egyáltalán? A pszichopaták.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

A vadászat miatt 2x (egyszer leadtam, majd újrakezdtem), sportlövészet miatt 3x voltam pszichónál. (1x elkezdtem de nem vittem végig, utána 2x és végigvittem) Szóval van némi saját tapasztalatom.
Ahány pszichomókus annyiféle teszt. A legkomolyabb a HM valamelyik Zrt-jénél volt, valamilyen honvédségi intézményben. Ott rengetegen voltak, fegyelem volt, nagyon alapos teszt volt és utána beszélgetés stb. A leg lightosabb egy idős pszichológus hölgynél volt, ott Rorschach tesztek voltak főleg, és a képekre simán rámondtam: pillangót látok, virágot látok, két gyermeket kézenfogva látok. :D
Mondanám hogy egy gyakorlott pszichomókus pár perc alatt, teszt nélkül is felismeri a problémás embereket, de nem így van, lásd
Szegedi kettős gyilkosság ahol a tettesnek alig egy-két hete volt meg a friss vadászati célú fegyvertartási engedélye.
Avatar
tsk
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2019.07.29. 16:50

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: tsk »

Köszönöm a válaszokat! Egész megnyugtató… :roll:
penpal
Újonnan regisztrált felhasználó
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2021.12.07. 15:08

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: penpal »

Ezek szerint nagy a változatosság a pszichomókusoknál. :shock:
Akkor mit csináljak szerintetek, ha a jegyzékben szereplő pszichológus nem is volt ott a vizsgálat idején és egy asszisztens csinálta a dolgot? :oops:
Mindezt úgy, hogy a papírt is az asszisztens írta alá és pecsételte.

Illetve mégegy kérdés: lehet a második vizsgálatot egy másik pszichológusnál csinálni? Úgy, hogy az első eredménye egyébként "alkalmas" volt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára penpal 2021.12.08. 15:06-kor.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

Fortitu írta: 2021.12.07. 16:04 Valaki tanácsolta a Decathlont, ezt találtam ott:
https://www.decathlon.hu/p/napszemuveg- ... Z%C3%9CRKE
Mod.: https://www.decathlon.hu/p/skiing-700-f ... 4&c=FEKETE
Én horgászboltban vettem Rapala meg Storm feliratú sárgás-barnás színű lencsés polárszűrős szemüvegeket, bírták (vezetés, bicajozás, folyópart, stb.). Az egyik az ugyanaz volt, mint valamelyik Polaroid, csak fele áron.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

:DDDDD
TotoHU írta: 2021.12.08. 09:31 A leg lightosabb egy idős pszichológus hölgynél volt, ott Rorschach tesztek voltak főleg, és a képekre simán rámondtam: pillangót látok, virágot látok, két gyermeket kézenfogva látok. :D
Avatar
tsk
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2019.07.29. 16:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: tsk »

Fortitu írta: 2021.12.07. 10:11 És létezik valami gazdaságos, de polárszűrős verzió is? Tipikusan a nedves úton vezetéskor lenne ez egy jó extra. Eddig amúgy nekem is egy filléres munkavédelmi volt, a divat része nem érdekelt, mert tényleg csak vezetéshez használtam, magashegyi túrán meg jól a kocsiban is felejtettem... Mondjuk barátnőm mindig mondta, hogy úgy nézek ki benne, mint egy középkorú kőműves :D Aztán ráült véletlenül (aha... :P), és azóta nincs napszemüvegem. Most itt a lehetőség, hogy Karácsonyra kártérítsen ;)
Egyszerű optikusnál is lehet kapni jófajta (és polárszűrős) napszemüvegeket. Van választék, lehet próbálgatni, stb.
Átlagfelhasználóknak ezek (szerintem) teljesen jók.
A hipermarketes cuccokat érdemes elkerülni.
Ha meg jobb kell, akkor például a Costa del Mar szemüvegeket szokták ajánlani (nem lövészetre, csak úgy általában).
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

tsk írta: 2021.12.09. 09:25 Egyszerű optikusnál is lehet kapni jófajta (és polárszűrős) napszemüvegeket.
Egyébként Te vagy az első, aki a legkézenfekvőbb megoldást mondta: "Cipőt a cipőboltból!" → Érdeklődni, megnézni ingyen lehet.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

https://borsod24.hu/2021/12/06/borsodi- ... 8Kt1wkP9Ro

Gumilövedékest írnak

S csodálkozunk ha betiltanak mindent is...
Remélem az önvédekezőt nem ba... Szták+
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Aztakurvaélet, ha ez igaz, akkor mindennek legalja:-(((. Remélem nem az, mert okádnom kell.

https://telex.hu/belfold/2021/12/10/ren ... -rendorseg

"A rendőrnő annyira emlékszik az esetből, hogy amikor az egyik nap visszatértek a határőrszolgálatból a nekik kijelölt panzióba, fájt a feje, így vacsora után rögtön elment aludni. Reggel még rosszabbul volt, görcsölt a hasa is, a határról visszafelé tartva pedig elájult. Arra tért magához, hogy egy parkolóban vannak, ő pedig vérzik. A rosszulléte ellenére nem ment el később sem orvoshoz.

Állítása szerint napokkal később egy a Köztársasági Őrezrednél dolgozó ismerőse hívta fel, aki azt mondta neki, hogy egy olyan videó kering róla, amin látszik az, hogy két kollégája, egy törzsőrmester és egy főtörzsőrmester megerőszakolja."
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2021.12.10. 08:52 Aztakurvaélet, ha ez igaz, akkor mindennek legalja:-(((. Remélem nem az, mert okádnom kell.

https://telex.hu/belfold/2021/12/10/ren ... -rendorseg

"A rendőrnő annyira emlékszik az esetből, hogy amikor az egyik nap visszatértek a határőrszolgálatból a nekik kijelölt panzióba, fájt a feje, így vacsora után rögtön elment aludni. Reggel még rosszabbul volt, görcsölt a hasa is, a határról visszafelé tartva pedig elájult. Arra tért magához, hogy egy parkolóban vannak, ő pedig vérzik. A rosszulléte ellenére nem ment el később sem orvoshoz.

Állítása szerint napokkal később egy a Köztársasági Őrezrednél dolgozó ismerőse hívta fel, aki azt mondta neki, hogy egy olyan videó kering róla, amin látszik az, hogy két kollégája, egy törzsőrmester és egy főtörzsőrmester megerőszakolja."
Na ez egy igazi mocskos rohadt történet, igazi génhulladékokkal, ha igaz. Persze várjuk ki a végét, ez is csak egy médiahír...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2021.12.10. 08:58 Na ez egy igazi mocskos rohadt történet, igazi génhulladékokkal, ha igaz. Persze várjuk ki a végét, ez is csak egy médiahír...
Az a baj, hogy ez alapján viszont valami biztosan történt: "Az ügyben a Szegedi Regionális Nyomozó Ügyészség minősített szexuális erőszak bűntette miatt rendelt el nyomozást."
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

gvass1 írta: 2021.12.10. 08:52 Aztakurvaélet, ha ez igaz, akkor mindennek legalja:-(((. Remélem nem az, mert okádnom kell.

https://telex.hu/belfold/2021/12/10/ren ... -rendorseg

"A rendőrnő annyira emlékszik az esetből, hogy amikor az egyik nap visszatértek a határőrszolgálatból a nekik kijelölt panzióba, fájt a feje, így vacsora után rögtön elment aludni. Reggel még rosszabbul volt, görcsölt a hasa is, a határról visszafelé tartva pedig elájult. Arra tért magához, hogy egy parkolóban vannak, ő pedig vérzik. A rosszulléte ellenére nem ment el később sem orvoshoz.

Állítása szerint napokkal később egy a Köztársasági Őrezrednél dolgozó ismerőse hívta fel, aki azt mondta neki, hogy egy olyan videó kering róla, amin látszik az, hogy két kollégája, egy törzsőrmester és egy főtörzsőrmester megerőszakolja."
Hígul az állomány. Nevet/képet látva még lehet itt több minősítő körülmény is, abból meg súlyos évek lehetnek.

(Mondjuk a Blikk eredetiben a Zsanett ügy miatt lemondott az NBH vezetője az WTF. Még a rendőröknél is inkább hivatkozási alap lehetett csak.)
Avatar
tsk
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2019.07.29. 16:50

TEKsün

Hozzászólás Szerző: tsk »

Commandos gonna commando
https://telex.hu/belfold/2021/12/10/kes ... aszentimre

Újabban milyen kis szolid gépjárművekkel operálnak az operátorok! S-max, Ranger talán egy Multivan. Hol vannak a germán SUVok???
Crosman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2021.12.02. 19:08

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: Crosman »

TotoHU írta: 2021.12.07. 14:28 A fegyverkereskedőknek és fegyvermestereknek, vagy lőtér tulajdonosoknak/vezetőknek - nagyon helyesen - szerintem mindenhol megadják az önvédelmi fegyverre az engedélyt. Sajnos ehhez kellett a békéscsabai vadászboltos gyilkosság és a soproni lőtéri kettős gyilkosság is amit mindkét esetben a fegyverek megszerzéséért követtek el.
Sajnos nem ismertem ezt a két történetet, döbbenten olvastam végig.

Igen egyet értek azzal, hogy ezekben a szakmákban dolgozó embereknek, alanyi jogon járna az önvédelmi fegyver viselési joga. Abban nem vagyok viszont biztos, hogy tudták volna használni a fegyverüket, mert mind a három áldozat, kedvességgel, rossz hátsó gondolat nélkül, fordult gyilkosaik felé. De talán a lehetőség ott lett volna…
Crosman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2021.12.02. 19:08

Re: TEKsün

Hozzászólás Szerző: Crosman »

tsk írta: 2021.12.10. 17:36 Commandos gonna commando
https://telex.hu/belfold/2021/12/10/kes ... aszentimre

Újabban milyen kis szolid gépjárművekkel operálnak az operátorok! S-max, Ranger talán egy Multivan. Hol vannak a germán SUVok???
Lehet, hogy nagyjavításon, vagy éppen téli gumizáson voltak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: TEKsün

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

tsk írta: 2021.12.10. 17:36 Commandos gonna commando
https://telex.hu/belfold/2021/12/10/kes ... aszentimre

Újabban milyen kis szolid gépjárművekkel operálnak az operátorok! S-max, Ranger talán egy Multivan. Hol vannak a germán SUVok???
Jó nagydarab légiós.. két bilincs kellett hozzá :o
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

gvass1 írta: 2021.12.10. 08:52 egy a Köztársasági Őrezrednél dolgozó ismerőse hívta fel
Időutazó, hogy egy lassan 20 éve megszűnt szervezetnél dolgozik?
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: TEKsün

Hozzászólás Szerző: Kojak »

tsk írta: 2021.12.10. 17:36 Újabban milyen kis szolid gépjárművekkel operálnak az operátorok! S-max, Ranger talán egy Multivan. Hol vannak a germán SUVok???
Éppen egy Mercedes GL-be tuszkolták be a célost.
Elég germán meg SUV? :)
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: TEKsün

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Petya357 írta: 2021.12.10. 22:31 Jó nagydarab légiós.. két bilincs kellett hozzá :o
Nem is a mezőőr ment ki érte a polgárőrrel...
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

Crosman írta: 2021.12.10. 18:57 Abban nem vagyok viszont biztos, hogy tudták volna használni a fegyverüket, mert mind a három áldozat, kedvességgel, rossz hátsó gondolat nélkül, fordult gyilkosaik felé. De talán a lehetőség ott lett volna…
A situational awarenesst - tényleg, ennek mi a magyar megfelelője? - nem pótolja a viselt fegyver. És a lényeg az, amit írsz, a lehetőség, mert a kérdés valójában az, hogy ha egyáltalán nincs nála (mert TILOS), akkor van-e több esélye, vagy ha VAN. Naugye.
Avatar
tsk
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2019.07.29. 16:50

Re: TEKsün

Hozzászólás Szerző: tsk »

Kojak írta: 2021.12.10. 22:47 Éppen egy Mercedes GL-be tuszkolták be a célost.
Elég germán meg SUV? :)
És tényleg! Ön sasszemű!
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: TEKsün

Hozzászólás Szerző: zora »

tsk írta: 2021.12.11. 14:53 És tényleg! Ön sasszemű!
Vagy éppen ő tuszkolt. Sose lehet tudni. :-)
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Crosman írta: 2021.12.10. 18:57 Sajnos nem ismertem ezt a két történetet, döbbenten olvastam végig.

Igen egyet értek azzal, hogy ezekben a szakmákban dolgozó embereknek, alanyi jogon járna az önvédelmi fegyver viselési joga. Abban nem vagyok viszont biztos, hogy tudták volna használni a fegyverüket, mert mind a három áldozat, kedvességgel, rossz hátsó gondolat nélkül, fordult gyilkosaik felé. De talán a lehetőség ott lett volna…
Vagy ha a gyilkosok nem lehettek volna teljesen biztosak benne, hogy nem tud sehonnan előkerülni egy 38-as forgó...
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Zotyika írta: 2021.12.11. 06:58 A situational awarenesst - tényleg, ennek mi a magyar megfelelője? - nem pótolja a viselt fegyver. És a lényeg az, amit írsz, a lehetőség, mert a kérdés valójában az, hogy ha egyáltalán nincs nála (mert TILOS), akkor van-e több esélye, vagy ha VAN. Naugye.
A constant vigilence. (Harry Potter, Rémszem Mordon után szabadon. :) )
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Zotyika írta: 2021.12.11. 06:58 A situational awarenesst - tényleg, ennek mi a magyar megfelelője? - nem pótolja a viselt fegyver. És a lényeg az, amit írsz, a lehetőség, mert a kérdés valójában az, hogy ha egyáltalán nincs nála (mert TILOS), akkor van-e több esélye, vagy ha VAN. Naugye.
Én így hirtelen helyzeti vagy szituációs tudatosságnak fordítanám.
Sapienti sat.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: bel »

Crosman írta: 2021.12.10. 18:57 Abban nem vagyok viszont biztos, hogy tudták volna használni a fegyverüket, mert mind a három áldozat, kedvességgel, rossz hátsó gondolat nélkül, fordult gyilkosaik felé. De talán a lehetőség ott lett volna…
Szia,

Tevedsz, a halalos talalata elott boven lett volna ideje vedekezni, ha az allam megengedi neki:

"Kérdezte a második sértett, hogy mit csinálunk. Mondtam, gyakorolunk. Akkor már közel volt hozzám. Lelőttem a második sértettet... Nem halt meg, elfutott. Akkor Roland lőtt rá. Raktam töltényt a tárba, amikor Roland már nem lőtt, odamentem a második sértetthez, és hátba lőttem.”

ui. tudja valaki, szabadlabon van az egyik elkoveto?

Bel
Crosman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2021.12.02. 19:08

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: Crosman »

Köszönöm a válaszokat. Azért szörnyű, hogy ennek a három embernek kellett meghalnia, hogy változzon a törvény.
Crosman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2021.12.02. 19:08

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: Crosman »

bel írta: 2021.12.12. 17:30
ui. tudja valaki, szabadlabon van az egyik elkoveto?

Bel

Szia!
Igen. M. Tamás, a megfigyelő, tavaly szabadult.
Avatar
neo007
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2018.06.20. 01:46

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: neo007 »

Üdv, a multból...
Ezt is megértem🤔😉😆
Még a végén visszatérek😆
20211212_211543.jpg
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: bel »

Crosman írta: 2021.12.12. 18:09 Köszönöm a válaszokat. Azért szörnyű, hogy ennek a három embernek kellett meghalnia, hogy változzon a törvény.
Szia,

Nem, nem valtozott a torveny, pl. klubvezetok hiaba szallitanak rendszeresen nagy mennyisegu fegyvert, nem kapnak viselesi engedelyt.
Az, hogy Sopronban a klubvezetot megoltek a fegyverekert, az "nem konkret" indoklas. :-(

Bel
Crosman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2021.12.02. 19:08

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: Crosman »

bel írta: 2021.12.13. 18:09 Szia,

Nem, nem valtozott a torveny,

Bel
Szia!
Na szép. Akkor bele sem merek gondolni, hogy hány élet kell még ahhoz, hogy a törvényhozók belássák, módosítani kéne a törvényen.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

Legalább nem szenzáció hajhászan van megírva :roll:


https://borsod24.hu/2021/12/13/a-lagzib ... jc5t4fQX7g
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

https://www.youtube.com/watch?v=R7uH-l6 ... ceActivity

Aztak.. hogy itt is mennyire nem érdekelte semmi.. pedignincs írva, hogy bármi anyag lett volna benne (persze lehetett, csak olyankor szokták írni) :shock:
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

smith15 írta: 2021.12.15. 14:31 https://www.youtube.com/watch?v=R7uH-l6 ... ceActivity

Aztak.. hogy itt is mennyire nem érdekelte semmi.. pedignincs írva, hogy bármi anyag lett volna benne (persze lehetett, csak olyankor szokták írni) :shock:
Ezért szorult ki nálam a gumis mostanára a kelléktárból. Maradt a gázfegyver, spray, meg amivel a kezét, lábát ellehet törni.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

parazstaposo írta: 2021.12.15. 14:40 Ezért szorult ki nálam a gumis mostanára a kelléktárból. Maradt a gázfegyver, spray, meg amivel a kezét, lábát ellehet törni.
+1
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

parazstaposo írta: 2021.12.15. 14:40 Ezért szorult ki nálam a gumis mostanára a kelléktárból. Maradt a gázfegyver, spray, meg amivel a kezét, lábát ellehet törni.
Én azért nem írom le a gumisokat, mert elég hatékonyak tudnak lenni, de gumis mellé mindig van spray, mert ki tudja.
Továbbra sem tudom, hogy a videón lévő gyerek be volt-e lőve (egyébként valószínűsíthető). De van pár hasonló videó fönt, ám ezek az esetek nem bizonyítékok, hogy a traumatikusak nem hatékonyak, csak jól pofonvág, hogy bele kell kalkulálni ezt is. Ha annyira szar lenne, akkor a rendőrök nem használnák, viszont továbbra is betonstabilan mondom, hogy non-lethal mellé (rendőröknél) bizony muszáj éles biztosítás! Civilben meg spray. Nem igazán tudom elképzelni, hogy a befeszített ajtó küszöbén éppen belépő, kevésbé barát személy, a videón látottakhoz hasonló módon, ne érezne megy egy Onesta RP duplát.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

parazstaposo írta: 2021.12.15. 14:40 Ezért szorult ki nálam a gumis mostanára a kelléktárból. Maradt a gázfegyver, spray, meg amivel a kezét, lábát ellehet törni.
A spray nálam is az első. Könnyű, olcsó, hatékony, csendes.
A kézlábtörősen mit értesz?🙂
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Dupla hsz.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára parazstaposo 2021.12.15. 16:10-kor.
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

WildBear23 írta: 2021.12.15. 15:13A kézlábtörősen mit értesz?🙂
Nekem pár vipera van, mert diszkréten lehet tartani a lakásban, kis helyen elfér, de kinek mi jön be, széles a repertoár.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

parazstaposo írta: 2021.12.15. 16:10 Nekem pár vipera van, mert diszkréten lehet tartani a lakásban, kis helyen elfér, de kinek mi jön be, széles a repertoár.
A viperáról itt a fórumon az a tévhit él, hogy egy "ütés=egy halál". :-)
Egyébként én is jó ötletnek tartom a viperát, lámpa-véggel.
action_light_1.jpg
action_light_1.jpg (90.71 KiB) Megtekintve 29997 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Azért a viperával, egyéb ütőszerszámokkal azért bánni is kellene tudni.
Gumibogyós cucc szerintem se ér sokat egy szétcuccozott delikvenssel szemben. Sprére viszont nem nagyon lehet gyúrni, gondolom
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

tvsmaci írta: 2021.12.15. 22:35 Azért a viperával, egyéb ütőszerszámokkal azért bánni is kellene tudni.
Gumibogyós cucc szerintem se ér sokat egy szétcuccozott delikvenssel szemben. Sprére viszont nem nagyon lehet gyúrni, gondolom
Egyetértek, nálam minden helyzetben a spray az első védelmi vonal. Pfeffer KO, 50ml, kispróbált, megbízható cucc. Mindig ha lejár a szav.ideje, veszek újat, a régit meg elfújom gyakorlásképp.
Vipera: az ESP-nek van egy jó oktató DVD-je, azt érdemes végignézni, és a technikákat begyakorolni.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

smith15 írta: 2021.12.15. 15:12 Én azért nem írom le a gumisokat, mert elég hatékonyak tudnak lenni, de gumis mellé mindig van spray, mert ki tudja.
Továbbra sem tudom, hogy a videón lévő gyerek be volt-e lőve (egyébként valószínűsíthető). De van pár hasonló videó fönt, ám ezek az esetek nem bizonyítékok, hogy a traumatikusak nem hatékonyak, csak jól pofonvág, hogy bele kell kalkulálni ezt is.

Igen, ez egyfajta "inverz survival bias" jelenség. Ha 100-ból 95 alkalommal pl. a Tasertől eldől a delikvens mint a liszteszsák és már viszik is bilincsben, az nem hír, nem lesz róla hosszú videó a neten. Az a maradék 5 esetből lesz és jut el mindenhova. Mégsem reprezentatív.

Ugyanígy van ez gyakorlatilag mindenfajta eszközzel, a halálosakkal is. Van ugye, aki 10 mellkasi lövéstől 9 mm Lugerrel még harcol egy darabig, de a humán cél az 90+%-ban egy duplától eldől és meghal másodperceken belül.

Erre az első eszköz/elsőre kudarc jelenségre persze érdemes felkészülni, csak a valós esélye nagyon-nagyon kicsi.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

WildBear23 írta: 2021.12.16. 07:13 Egyetértek, nálam minden helyzetben a spray az első védelmi vonal. Pfeffer KO, 50ml, kispróbált, megbízható cucc. Mindig ha lejár a szav.ideje, veszek újat, a régit meg elfújom gyakorlásképp.
Vipera: az ESP-nek van egy jó oktató DVD-je, azt érdemes végignézni, és a technikákat begyakorolni.
Hol lehet megtalálni? Nyilván bottal sem lehet haszontalan tanulni belőle.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

ESP video

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: ESP video

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Megelőztél. :D
Igen, ez az. Én még anno megvettem DVD-n.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: ESP video

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Köszi!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Alec Baldwin telefonjában keresnek újabb nyomok után a forgatáson agyonlőtt operatőrnő ügyében.
Közben Baldwin egészen vidám nyilatkozatokat ad, úgy tűnik teljesen ráállt arra a narratívára, hogy a jelenetben csak próbáltak, és a fegyver véletlenül sült el. LOL! :lol: :lol: :lol:
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

MIÉRT VISELÜNK FEGYVERT? Napi magyar valóság rovat - így lesz jóindulatú segítségnyújtásnak olyan sérülés a vége a segítő számára, ami emberölés kísérleteként fog minősülni a támadó esetében.
(Amúgy meg ott a #szóváltástkövetően, így a sértett is kap majd 6 hónap felfüggesztettet garázdaságért.)

http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... -a-tamadot

"2021. december 26-án 1 óra körül egy 22 éves férfi bement egy VIII. kerületi éjjel-nappali boltba, ahol az ott dolgozó fiatal nőt inzultálta. Ezt látva az egyik vásárló rászólt a férfira, ami miatt szóváltás és verekedés alakult ki közöttük.
Az eladót védeni próbáló sértett férfi súlyosan megsérült, őt a mentők kórházba vitték.
Az Életvédelmi Osztály nyomozói a 22 éves verekedőt emberölés bűntett kísérlet miatt gyanúsítottként hallgatták ki, "


A magyar joggyakorlati környezetben sajnos legokosabb NEM SEGÍTENI, CSAK ha családtagot bántanak. Ha pedig erkölcsi érzékünk olyan kényelmetlen, hogy a magyar jogalkalmazókét felülmúlja, AKKOR LEGYEN NÁLUNK ESZKÖZ a támadót harcképtelenné tenni, és utána meneküljünk a hatóságok bosszúja elöl.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Kéne egy kis segítség.Aliexpress oldalon van olyan,hogy wish list "kívánság lista".
Néztem egy bakancsot ami 14.000.Beraktam a kívánság listába és nemsokára lement az ára 11.000-re és van 7 napom rá.
Na és most mit kezdjek itt vele?Kosárba tenni nem tudom mert ha rányomok,akkor a 14-000-es árral teszi be.
Ezt nem vágom mit kéne itt csinálni :roll: :shock: :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

chucky írta: 2021.12.29. 16:58 Kéne egy kis segítség.Aliexpress oldalon van olyan,hogy wish list "kívánság lista".
Néztem egy bakancsot ami 14.000.Beraktam a kívánság listába és nemsokára lement az ára 11.000-re és van 7 napom rá.
Na és most mit kezdjek itt vele?Kosárba tenni nem tudom mert ha rányomok,akkor a 14-000-es árral teszi be.
Ezt nem vágom mit kéne itt csinálni :roll: :shock: :mrgreen:
Ha kosárba rakod, szerintem az ÁFÁt teszi rá.
(11.000 x 1,27 = 14.000)
Próbáld meg más országra átállítani a szállítást ellenőrzésképp.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

WildBear23 írta: 2021.12.29. 17:00 Ha kosárba rakod, szerintem az ÁFÁt teszi rá.
(11.000 x 1,27 = 14.000)
Próbáld meg más országra átállítani a szállítást ellenőrzésképp.
Na erre kíváncsi vagyok bejött-e.
Azok a csodálatos Alis dolgok...
Egyszer Édesapám meglátott egy karórát EGY euróért, ingyenes szállítással.
Megkért hogy rendeljem meg. Rányomtam, azonnal két euró lett. Akárhány vissza nyilat nyomtam/kattintottam, soha többé nem mutatta az EGY eurós árat. :lol:

-Jónapot, egy darab dinnyét kérek.
- Kettő lett, maradhat?
:lol: :lol:
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

WildBear23 írta: 2021.12.29. 17:00 Ha kosárba rakod, szerintem az ÁFÁt teszi rá.
(11.000 x 1,27 = 14.000)
Próbáld meg más országra átállítani a szállítást ellenőrzésképp.
Ja,tényleg :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kép
1931 women’s rifle team, University of Idaho
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

G.D írta: 2021.12.30. 11:40 Kép
1931 women’s rifle team, University of Idaho
Az a szemüveges pofa a sarokban biztosan nem nő...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2021.12.30. 13:29 Az a szemüveges pofa a sarokban biztosan nem nő...
Ha annak érzi magát, akkor az.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2021.12.30. 16:36 Ha annak érzi magát, akkor az.
A woke-kultúra és a safe-place mozgalom kifigurázásért már ki is rúgnának, te náci😅😂😆
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Sparrow írta: 2021.12.07. 16:17 Én 3 decathlonost fogyasztottam el, mire a rudy mellett döntöttem. Persze lehet hogy azóta volt termékfejlesztés, mindenesetre 7 éve ami volt decathlonos (nevére nem emlékszem de hasonlóan nézett ki), az tört mint a ropi.
Ez kaptam végül:
https://www.decathlon.hu/p/napszemuveg- ... ÖTÉTSZÜRKE
Majd az idő eldönti ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Érdekes elemzés egy másik videóról, ami lőfegyveres támadó elleni pusztakezes védekezésről szól.
https://youtu.be/ruIPnFaxeXk
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

zora írta: 2022.01.02. 19:05 Érdekes elemzés egy másik videóról, ami lőfegyveres támadó elleni pusztakezes védekezésről szól.
https://youtu.be/ruIPnFaxeXk
Én azt nem értettem soha, amikor az ilyen varázslást oktatják, hogy ki az a hülye, aki fegyverrel kontakt távolságból fenyeget / biztosít?
Sapienti sat.
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Arh »

nemtokregelni írta: 2022.01.02. 19:56 Én azt nem értettem soha, amikor az ilyen varázslást oktatják, hogy ki az a hülye, aki fegyverrel kontakt távolságból fenyeget / biztosít?
Teljesen mindegy. Aki azt hiszi hogy kicsavarja a tűzkèsz fegyvert a tàmadó kezèből, az nagyon el van tàjolva.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

zora írta: 2022.01.02. 19:05 Érdekes elemzés egy másik videóról, ami lőfegyveres támadó elleni pusztakezes védekezésről szól.
https://youtu.be/ruIPnFaxeXk
Mi van, ha a támadó elsüti a pisztolyt, amikor te a szánt markolod? Buktad a mutatványt...
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Üdv!
Home made ballisztikai zselére van valakinek bevált receptje? Milyen méret ideális? 9mm Luger JHP lőszerek tesztelésére kell.
Köszi!
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Kojak írta: 2022.01.03. 09:36 Üdv!
Home made ballisztikai zselére van valakinek bevált receptje? Milyen méret ideális? 9mm Luger JHP lőszerek tesztelésére kell.
Köszi!
Németh "Space Cowboy" Balázs szokott készíteni, a receptje:
"A zselatin tömbök elkészítéséhez 10 liter forró vízhez lassan adagoltam 3 kg étkezési zselatint. Az elegyet csomómentesre kevertem, majd 60 cm hosszú formákba öntöttem. 24 órát hűtöttem 15 fokon a kész céltárgyakat, s csak ezután használtam fel őket." - Wänzl puskák II. – Lövészet a Wänzl puskával
Tudtommal újrahasznosítható - felolvasztható majd újra megdermeszthető -, és arra is van valami trükkje, hogyan tartósítsa.
Kojak írta: 2022.01.03. 09:36 Milyen méret ideális? 9mm Luger JHP lőszerek tesztelésére kell.
Abból kiindulva, hogy az FBI követelménye minimum 12 hüvelykes lövedék-behatolás, maximum pedig 18 hüvelyk, 46 cm-nél kicsit hosszabb virágosládát keresnék.
Na jó, ez így hülyeség: nem ismerem az FBI ballisztikai zselatin receptjét, márpedig csak azonos recept alapján készült ballisztikai zselatinok adta eredmények hasonlíthatók össze.
Ha feltétlen kísérletezni akarsz, ebből a listából válassz ki néhány lőszertípust kontrollnak, és vesd össze a kétféle ballisztikai zselatinban megfigyelhető viselkedését a lövedékeknek.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Kojak írta: 2022.01.03. 09:36 Üdv!
Home made ballisztikai zselére van valakinek bevált receptje? Milyen méret ideális? 9mm Luger JHP lőszerek tesztelésére kell.
Köszi!
Vizesballonok egymás mögött-mellett, számozva. Nagyon hasonlóan viselkedik benne. A ballonokat meg kell számozni, így tudod melyikben állt meg, van egy tól-ig behatolási mélységed. Mi így teszteltünk Magtech lőszert még. A protokollnak része a több réteg farmer, itt is elé tudod pakolni.

Nagyon jó, és valósághoz közel álló megoldás a Paul Harrell féle meat target (gugli). Ez nem szigorúan véve reprodukálható "steril" labormódszer, de az életszerűhöz ez van a legközelebb.

A zselatint BB-vel szokták kalibrálni tudtommal. Légpuskából, aminek tudod a torkolati sebességét, bele kell küldeni egy gömblövedéket.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

jó ha van írta: 2022.01.02. 23:55 Mi van, ha a támadó elsüti a pisztolyt, amikor te a szánt markolod? Buktad a mutatványt...
Ha a szánt markolod lövés közben, arra van esélyed, hogy nem tud még egyet lőni vele. Kivetési hiba miatt elakad a fegyver...
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Arh »

fgabesz írta: 2022.01.03. 16:15 Ha a szánt markolod lövés közben, arra van esélyed, hogy nem tud még egyet lőni vele. Kivetési hiba miatt elakad a fegyver...
Ha szíven durrant, akkor mindegy. Egy rablótàmadàs videójàt linkelnèm ide, de nem talàlom, pisztollyal elkezdtèk kirabolni, a sràc felemelte a kezèt, lepuffantottàk mint a huzat. Ilyen helyzetben nem lehet olyan gyorsan mozdulni, ahogy a tàmadó az ujjàt behajlítja.
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

Valóban. Ha célja, szándéka, hogy lelőlön, akkor meg is teszi.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

fgabesz írta: 2022.01.03. 16:15 Ha a szánt markolod lövés közben, arra van esélyed, hogy nem tud még egyet lőni vele. Kivetési hiba miatt elakad a fegyver...
Meg arra, hog a szán széttépi a tenyeredet....
A kivetési hiba meg nem egy nehezen elhárítható probléma. Szóval, ha félre tudod lökni a fegyvert magad elől, mielőtt lőne a támadó, szerintem ne nagyon markolászd közben a szánt!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Válasz küldése