OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13651
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Chuck Norris írta: 2024.04.16. 10:50
"Kereskedelmi célú hirdetésre (reklám) kizárólag a vonatkozó szakmai topikban-topikokban, csak kereskedőként, gyártóként, vagy kézművesként regisztrált felhasználók számára van lehetőség (piros nicknév jelzi)."


A fegyverkereskedelem kifejezetten kereskedelmi célú hirdetés.
OK, kérem átrakni a NEM HALÁLOSBA!



köszikebocsika.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4439
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2024.04.16. 11:04 OK, kérem átrakni a NEM HALÁLOSBA!
Halálboltos pozíció a nemhalálosba? :lol:
Fortitu írta: 2024.04.16. 10:51 Szóval mehetne a munkatárs keresés a sima topikba is.
Bérsávot meg hát illik megjelölni a hirdetésben, de a legtöbb munkáltató nem teszi.
Idehaza ez amolyan kényes téma. Több országban alap hogy fizetés is van a hirdetésben, Magyarországon ez - szerintem. - nem általános. Kulturális okok + nem a munkáltató érdeke, inkább a dolgozóknak kedvez a nagyobb transzparencia. De nem mondanám, hogy “illik”, még mindig nem szokás. Írországban minden hirdetésben mindig ott a fizu.

A mi cégünknél kísérletképpen hirdettünk pár pozíciót fizetéssel. Nem volt olyan korszakalkotó wow, mint gondoltuk az élet ment tovább, az élet ment tovább - de a jelölteknél sem láttunk változást, mint amire számítottunk. A fizu rendben volt, de sem a jelöltek nem lettek jobbak, se az irreális elvárások kiszűrésének aránya sem javult.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6171
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Fortitu írta: 2024.04.16. 10:51 Szóval mehetne a munkatárs keresés a sima topikba is.
Bérsávot meg hát illik megjelölni a hírdetésben, de a legtöbb munkáltató nem teszi.
Jah, egyszer amikor fiatal voltam és bohó, akkor jelentkeztem egy címeres nemzeti hivatalhoz..
Kitöltöttem ezer papírt, xls táblában a végzettségek, nyelvvizsgák, külön engedélyeztem, hogy a döntésben résztvevők megismerhetik az adataimat, stb..
Állásinterjú, majdnem 3 órán keresztül tartott, minden szuperül ment, a végén kérdezik a fizetési igényt.
Terepszínű arcot vettem fel és visszadobtam a labdát, hogy Önöknél honnan tudunk elindulni a béralkuval..?
Azt mondták ácsi, nálunk nincs béralku, fix fizetések vannak.
(Na már itt rosszat sejtettem)
Mondom jó, ha fix, és nem lehet eltérni tőle, akkor mondják el mennyi az a fix.
Azt ők nem tudják, mert azt a bérosztályon tudják kiszámolni.
Mondom akkor számolják ki, és küldjék el SMS-ben, mert ha jól értem csak annyit dönthetek hogy igen/nem.
Erre ők, hogy akkor is be kell írniuk valamit.
Mondtam valamit (aktuális fizum +30%), erre "Szó bennszakad, hang fennakad" - mondom nekik mi van, keveset mondtam?

Ezt az egész 3 órás f.aszkodást, meg az otthoni előjátékot (borotválkozás, öltöny, okos tekintet begyakorlása) megspórolhatták volna ha előre elküldik, mennyit tudnak fizetni, és csak akkor kerül sor az interjúra, ha a jelöltnek ez O.K.

A bónusz hogy két hét múlva felhívtak hogy hogy döntöttem, visszakérdeztem hogy akkor mennyi lesz a fizu?
Ja, azt még nem számolták ki.

Szóval munkavállalóként egy nagy talicska majmot küldenék minden hirdetőnek, aki nem írja ki a fizut; aztán a másik oldalon állva (ülve) árnyalódott azért a véleményem.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3351
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

WildBear23 írta: 2024.04.16. 16:15 Jah, egyszer amikor fiatal voltam és bohó, akkor jelentkeztem egy címeres nemzeti hivatalhoz..
Kitöltöttem ezer papírt, xls táblában a végzettségek, nyelvvizsgák, külön engedélyeztem, hogy a döntésben résztvevők megismerhetik az adataimat, stb..
Állásinterjú, majdnem 3 órán keresztül tartott, minden szuperül ment, a végén kérdezik a fizetési igényt.
Terepszínű arcot vettem fel és visszadobtam a labdát, hogy Önöknél honnan tudunk elindulni a béralkuval..?
Azt mondták ácsi, nálunk nincs béralku, fix fizetések vannak.
(Na már itt rosszat sejtettem)
Mondom jó, ha fix, és nem lehet eltérni tőle, akkor mondják el mennyi az a fix.
Azt ők nem tudják, mert azt a bérosztályon tudják kiszámolni.
Mondom akkor számolják ki, és küldjék el SMS-ben, mert ha jól értem csak annyit dönthetek hogy igen/nem.
Erre ők, hogy akkor is be kell írniuk valamit.
Mondtam valamit (aktuális fizum +30%), erre "Szó bennszakad, hang fennakad" - mondom nekik mi van, keveset mondtam?

Ezt az egész 3 órás f.aszkodást, meg az otthoni előjátékot (borotválkozás, öltöny, okos tekintet begyakorlása) megspórolhatták volna ha előre elküldik, mennyit tudnak fizetni, és csak akkor kerül sor az interjúra, ha a jelöltnek ez O.K.

A bónusz hogy két hét múlva felhívtak hogy hogy döntöttem, visszakérdeztem hogy akkor mennyi lesz a fizu?
Ja, azt még nem számolták ki.

Szóval munkavállalóként egy nagy talicska majmot küldenék minden hirdetőnek, aki nem írja ki a fizut; aztán a másik oldalon állva (ülve) árnyalódott azért a véleményem.
Abszolút tamadhatatlan érvként lehet a megjelölt bérigény miatt elküldeni a jelentkezőt. Nem kell indokolni, hogy aki végül megkapta a pozíciót, az kinek a rokona, faszkupakja.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1354
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

WildBear23 írta: 2024.04.16. 16:15
Ezt az egész 3 órás f.aszkodást, meg az otthoni előjátékot (borotválkozás, öltöny, okos tekintet begyakorlása) megspórolhatták volna ha előre elküldik, mennyit tudnak fizetni, és csak akkor kerül sor az interjúra, ha a jelöltnek ez O.K.

A bónusz hogy két hét múlva felhívtak hogy hogy döntöttem, visszakérdeztem hogy akkor mennyi lesz a fizu?
Ja, azt még nem számolták ki.

Szóval munkavállalóként egy nagy talicska majmot küldenék minden hirdetőnek, aki nem írja ki a fizut; aztán a másik oldalon állva (ülve) árnyalódott azért a véleményem.
+1
Szerencsére egy-két éven belül itthon is hatályba lép, hogy minden álláshirdetésnél kötelező lesz bért feltüntetni.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2024.04.15. 18:18 Woww, ez érdekes.

Hétvégi halálos üzleti vitarendezés eszköze:

247_1-e1713191568356-1536x864.jpg

https://www.police.hu/hu/hirek-es-infor ... tatva-19#2

1 lövés, 1 halál. Milyen kaliberűt készített a barkács-pajtás?
Ügyvéde szerint egy román piacon vette évekkel ezelőtt
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1354
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

sodoma írta: 2024.04.16. 16:38 Ügyvéde szerint egy román piacon vette évekkel ezelőtt
Mert így nem neki kell felelnie a gyártás miatt.
És azért nem magyar piacon, mert akkor amiatt is nyomoznának, ami során esetleg ellentmondásba keveredhetne.
Avatar
numizmata
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2022.07.23. 22:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: numizmata »

Kojak írta: 2024.04.16. 16:39 Mert így nem neki kell felelnie a gyártás miatt.
És azért nem magyar piacon, mert akkor amiatt is nyomoznának, ami során esetleg ellentmondásba keveredhetne.
Igy legalabb megkinalhatjak illegalis fegyverbehozatallal, nem? :)
Aut inveniam viam, aut faciam!
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2417
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

numizmata írta: 2024.04.16. 17:01 Igy legalabb megkinalhatjak illegalis fegyverbehozatallal, nem? :)
Bukta a hirtelen felindulásból.
Erre megkapja az előre megfontoltat, hiszen készűlt.....
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13946
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

jo ugyveddel lehet ez meg jogos vedelem :roll:
RatRace írta: 2024.04.16. 17:05 Bukta a hirtelen felindulásból.
Erre megkapja az előre megfontoltat, hiszen készűlt.....
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4439
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2024.04.16. 16:15
Szóval munkavállalóként egy nagy talicska majmot küldenék minden hirdetőnek, aki nem írja ki a fizut; aztán a másik oldalon állva (ülve) árnyalódott azért a véleményem.
+1

Ha olyan qrva egyszerű lenne, már rég megoldódott volna magától ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1733
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Kojak írta: 2024.04.16. 16:37 +1
Szerencsére egy-két éven belül itthon is hatályba lép, hogy minden álláshirdetésnél kötelező lesz bért feltüntetni.
Én egyetlen melónál nem kérdeztem, mennyi lesz a matek: a jelenlegi áltsulis matektanári melómnál. Egyrészt mert tudtam, nem a diri hatásköre. Másrészt gondoltam, hogy valami jelképes. Harmadrészt főként ki akartam húzni őket a slamasztikából, hogy ne keresztül-kasul helyettesítve a töritanár, a hittantanár meg az iskolatitkár tartsa már a matekot. Végülis minden osztályban van pár szomszéd/rokon gyerek. Asszonnyal csütörtökön kijutottunk a piacra, mert kirándult a fél suli, később kellett menjek. Költészet napja alkalmából lángosoztunk. :-D Ő meg csak kamillázott, amikor random anyukák rámköszöntek, hogy ugye a tanárúrhoz van szerencsénk... :-) Mondjuk előtte nap kapott a lánya szaktanári dícséretet, jóhogy vigyorgott az anyuka, mint a tejbetök. Szóval falusi matektanárnak jó lenni, ha jól csinálod, akkor is ha az év eleji combos emeléssel együtt is szerény a pénz.
No, viszont egyéb téren igenis fontos, mennyi az annyi, ez olyan, mint a boltban is ki van írva, mennyi a liszt.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1111
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Petya357 írta: 2024.04.16. 16:05 A mi cégünknél kísérletképpen hirdettünk pár pozíciót fizetéssel. Nem volt olyan korszakalkotó wow, mint gondoltuk az élet ment tovább, az élet ment tovább - de a jelölteknél sem láttunk változást, mint amire számítottunk. A fizu rendben volt, de sem a jelöltek nem lettek jobbak, se az irreális elvárások kiszűrésének aránya sem javult.
Ezzel már megszűrtetek egy csomó jelentkezőt, illetve megspóroltatok a HR-nek is sok felesleges munkát! Akinek nem felel meg, az nem jelentkezik, nem küld be önéletrajzot, elmaradnak a felesleges állásinterjúk stb. Valóban a potenciális jelöltek közül kell választani!

Amelyik cég versenyképes, kimagasló, kiemelkedő, átlagon felüli stb. ajánlatokkal hirdet, komolytalan és/vagy fos pénzt kínál, neadjisten szemét módon. (legyen számlaképes, jutalékos rendszer, minimálbér+többi borítékba stb.)

Terepen számtalanszor volt rögtönzött "állásinterjú", azaz másik generál-kivitelező leszólított, mondva, menjek hozzájuk dolgozni! Mondtam, nagyon szívesen, akár másnaptól, nettó egy milla bejelentve, minden túlóra korrektül kifizetve, minden szabi kiadva, mondvacsinált levonások nélkül. Élvezet volt ezután a kifogásgyárakat hallgatni 🙂.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1144
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

sodoma írta: 2024.04.16. 16:38 Ügyvéde szerint egy román piacon vette évekkel ezelőtt
Majd szóba jön a csempészet hiszen behozta az országba.
"..."
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4439
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Blekk Rájgó írta: 2024.04.17. 07:47 Ezzel már megszűrtetek egy csomó jelentkezőt, illetve megspóroltatok a HR-nek is sok felesleges munkát! Akinek nem felel meg, az nem jelentkezik, nem küld be önéletrajzot, elmaradnak a felesleges állásinterjúk stb. Valóban a potenciális jelöltek közül kell választani!

Amelyik cég versenyképes, kimagasló, kiemelkedő, átlagon felüli stb. ajánlatokkal hirdet, komolytalan és/vagy fos pénzt kínál, neadjisten szemét módon. (legyen számlaképes, jutalékos rendszer, minimálbér+többi borítékba stb.)
Szia

Pontosan ez volt az elmélet, amikor próba jelleggel 2 munkakörre belevágtunk. A gyakorlatban NEM lett kevesebb alibi jelentkező. Sem a “túl kevés a tudása hozzá”, sem a “magasabb bérigényű mint amit mi fizetünk” NEM lett kevesebb. Meglepő, mert nem erre számítottunk. Ami viszont bekövetkezett, hogy a kevesebbet kereső már a cégnél dolgozó elkezdett panaszkodni hogy kevés a fizetése. Ami tök jogos lenne, ha a meló os ugyanaz (egyébként ezért nem szeretik a cégek, aki nem fizet jól - mert kiderül a turpisság) . De hiaba magyarázzuk el, hogy ez tök más munkakör, meg us hírdettük házon belül, sőt ő is pályázott rá de elvérzett - boldogtalan volt. Ez volt a gyakorlati tapasztalatom. Magát a koncepciót - transzparens bér - továbbra is kedvelem, de óvatosabban nyilatkozom mióta megéltem a fenti sztorit.

Ahogy a fegyver is mindig kicsit jobban tudja a fizikát, mint a mérnök, úgy a munkaerőpiac is mindig jobban fogja tudni a toborzást , mint a HRes. ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 356
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: pogessor »

Blekk Rájgó írta: 2024.04.17. 07:47 Amelyik cég "versenyképes" ... ajánlatokkal hirdet, komolytalan és/vagy fos pénzt kínál,
Legjobban a "versenyképes" kifejezést gyűlölöm. Minden fizetés versenyképes; ha más nem, akkor valami közmunkaprogram járadékával. Pont semmit nem mond a kifejezés, bullshitbingóban kötelező elem csak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1111
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

pogessor írta: 2024.04.17. 15:11 Legjobban a "versenyképes" kifejezést gyűlölöm. Minden fizetés versenyképes; ha más nem, akkor valami közmunkaprogram járadékával. Pont semmit nem mond a kifejezés, bullshitbingóban kötelező elem csak.
Erre azt szoktam mondani, a versenyképekkel nem tudok fizetni 🙂.

A másik kedvencem: céges autó, céges laptop, céges telefon! Vissza szoktam kérdezni, ha a takarítói állásra pályázom, akkor pedig porszívó, partfis, felmosóvödör? Mert egyik se kegy és juttatás, hanem munkaeszköz.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1111
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Petya357 írta: 2024.04.17. 14:35 Szia

Ami viszont bekövetkezett, hogy a kevesebbet kereső már a cégnél dolgozó elkezdett panaszkodni hogy kevés a fizetése.
....
Ahogy a fegyver is mindig kicsit jobban tudja a fizikát, mint a mérnök, úgy a munkaerőpiac is mindig jobban fogja tudni a toborzást , mint a HRes. ;)
A szokásos "C" válasz a négyből, amikkel le szeretik pattintani az embert a HR-esek 🙂.

Az utolsó mondat 10/11-es telitalálat! Amelyik munkáltató munkaerőhiányra panaszkodik, először nézzen szét a saját háza táján!
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13946
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

en mostanaban nezegetem a munkaeropiacot, eleg nagy a szoras a szakmaban es elkeserito hogy foiskolai/egyetemi vegzettseget kernek sok helyen a huszoneves szakmai tapasztalat meg kutyat nem erdekel.
Konkretan felvesznek egy friss diplomast tobbert mint amennyit egy gyakorlott szakembernek adnanak aztan csodalkoznak hogy nem ugy mennek a dolgok ahogy kellenenek...
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gaijin
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:32
Tartózkodási hely: nand
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gaijin »

welcome in my world
-...és hány éves, releváns munkatapasztalata van?
-28
-MEENNYIIII?!
-ugye tetszett olvasni a CV-met? a születési és a mai dátum közti különbség felkelthette volna a gyanúját. de ez probléma talán?
-dehooogy. majd értesítjük.........
qqriq írta: 2024.04.17. 16:55 en mostanaban nezegetem a munkaeropiacot, eleg nagy a szoras a szakmaban es elkeserito hogy foiskolai/egyetemi vegzettseget kernek sok helyen a huszoneves szakmai tapasztalat meg kutyat nem erdekel.
Konkretan felvesznek egy friss diplomast tobbert mint amennyit egy gyakorlott szakembernek adnanak aztan csodalkoznak hogy nem ugy mennek a dolgok ahogy kellenenek...
gaijin (gaidzsin) - JKL
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2417
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

qqriq írta: 2024.04.17. 16:55 en mostanaban nezegetem a munkaeropiacot, eleg nagy a szoras a szakmaban es elkeserito hogy foiskolai/egyetemi vegzettseget kernek sok helyen a huszoneves szakmai tapasztalat meg kutyat nem erdekel.
Konkretan felvesznek egy friss diplomast tobbert mint amennyit egy gyakorlott szakembernek adnanak aztan csodalkoznak hogy nem ugy mennek a dolgok ahogy kellenenek...
Fémiparban csak szakmunkás vagyok / voltam / évekig dolgoztam is a szakmámban.
Kicsit később munkaügyben összefutottunk egy neves cégnél egy kohóipari mérnökkel, aki elmondta a tutit.
Az úgy készült több milliós termék, amibe fél év kemény munka bele lett fektetve, ment a levesbe.
ugyanazt a terméket 3 és fél hónap alatt, éjjel nappal melózva, határidőre átadtuk. / Turai katolikus templom, 1000 kg harang /
Amikor ki merem jelenteni, hogy a diploma soxor semmit nem takar, leugatják a fejem...
De az élet már csak ilyen.
:lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3351
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

qqriq írta: 2024.04.17. 16:55 en mostanaban nezegetem a munkaeropiacot, eleg nagy a szoras a szakmaban es elkeserito hogy foiskolai/egyetemi vegzettseget kernek sok helyen a huszoneves szakmai tapasztalat meg kutyat nem erdekel.
Konkretan felvesznek egy friss diplomast tobbert mint amennyit egy gyakorlott szakembernek adnanak aztan csodalkoznak hogy nem ugy mennek a dolgok ahogy kellenenek...
+1
Karbantartónak, épületüzemeltetőnek meg villanyszerelőt keresnek mindenhova, gépész végzettséggel kirörölheted.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6171
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: JobTalk

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Az álláskeresés - munkaügy tipikusan olyan téma, ahol mindenkinek van valamilyen siráma, garantáltan fel lehet vele dobni a döcögő beszélgetést.. ;-)

A munkakapcsolat hasonló kapcsolat, mint a párkapcsolat.
Jó esetben egyenrangúak a felek; a munkavállaló nincs rákényszerülve, hogy aprópénzért robotoljon, a munkaadó meg nincs rákényszerülve, hogy a lógós munkavállalót megtűrje.
Aztán persze a gyakorlatban sokszor nem egyenrangúak, tipikusan a munkavállaló van gyengébb helyzetben.

A jó párkapcsolatnak is az alapja az, hogy a felek nem balf.aszok.
Na ez is tipikusan szokott sérülni. A munkaadó nem tudja mit akar (ez meglehetősen gyakori!!), nem akarja megfizetni, stb.

Diploma vs. nem-diploma: láttam már mindkettőt, azaz valóban balf.asz (=nem jó szakember) diplomást, de olyan nem-diplomás melóst is, aki okosabbnak hitte magát. Nem jó sem a diploma-fétisizmus, sem a diploma-irígység.

Nem tiszta kommunikáció (gy.k. hazudozás), végzettségről, munkakörről, stb.
Felhívtam már 1-2 volt főnököt, és kiderült, hogy a jelentkező nem Kijevben Moszkvicsot osztogatott.. hanem Moszkvában Ladát fosztogatott.

Én fontosnak tartom a tiszta kommunikációt, hogy mindkét fél tudjon az összes fontos szempontról, mert akkor tud jó döntést hozni.
Szerintem ide tartozik a fizetés is.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6171
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2024.04.17. 16:55 en mostanaban nezegetem a munkaeropiacot, eleg nagy a szoras a szakmaban es elkeserito hogy foiskolai/egyetemi vegzettseget kernek sok helyen a huszoneves szakmai tapasztalat meg kutyat nem erdekel.
Konkretan felvesznek egy friss diplomast tobbert mint amennyit egy gyakorlott szakembernek adnanak aztan csodalkoznak hogy nem ugy mennek a dolgok ahogy kellenenek...
Sajnos sok helyen egy műkörmös kis HR-es p.nci az első megmászandó akadály, akinek ha az van kiadva hogy erre a munkakörre diploma kell, akkor a diploma nélküli jelentkezők automatikusan mennek a qkába.

Lehet, hogy a döntéshozót lenyűgöznéd a huszonéves szakmai tapasztalatoddal, de neki nincs ideje ezzel foglalkozni, a HR-es az első szűrő.
Jobb helyeken szoktak olyat, hogy ha nem diplomás jelentkezik, DE komoly az előélete, akkor adnak neki esélyt egy bemutatkozásra.
Blekk Rájgó írta: 2024.04.17. 16:31 Erre azt szoktam mondani, a versenyképekkel nem tudok fizetni 🙂.

A másik kedvencem: céges autó, céges laptop, céges telefon! Vissza szoktam kérdezni, ha a takarítói állásra pályázom, akkor pedig porszívó, partfis, felmosóvödör? Mert egyik se kegy és juttatás, hanem munkaeszköz.
Jaja.
De van, aki a céges autóra/mobilra gerjed, számukra vonzó kiemelni hogy ez is a juttatás része.
("Legjobb autó = a céges autó
legjobb díjcsomag = a céges teló")
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13946
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ezzel csak az a baj hogy ebben a szakmaban a friss diplomasok kb 10-20%-a kepes elvegezni azonnal azt amit a megfelelo tapasztalattal birok 70-80%-a. szerintem.

konkret peladaval elve, mikor havaria utan ott ulsz egy learnyekolt gepteremben es ahhoz hogy neted legyen el kell inditanod a lerohadt rendszereket akkor nem tudod gugli haverod segitseget kerni...
WildBear23 írta: 2024.04.17. 17:43 Sajnos sok helyen egy műkörmös kis HR-es p.nci az első megmászandó akadály, akinek ha az van kiadva hogy erre a munkakörre diploma kell, akkor a diploma nélküli jelentkezők automatikusan mennek a qkába.

Lehet, hogy a döntéshozót lenyűgöznéd a huszonéves szakmai tapasztalatoddal, de neki nincs ideje ezzel foglalkozni, a HR-es az első szűrő.
Jobb helyeken szoktak olyat, hogy ha nem diplomás jelentkezik, DE komoly az előélete, akkor adnak neki esélyt egy bemutatkozásra.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Blekk Rájgó írta: 2024.04.17. 16:31 Erre azt szoktam mondani, a versenyképekkel nem tudok fizetni 🙂.

A másik kedvencem: céges autó, céges laptop, céges telefon! Vissza szoktam kérdezni, ha a takarítói állásra pályázom, akkor pedig porszívó, partfis, felmosóvödör? Mert egyik se kegy és juttatás, hanem munkaeszköz.
Azért nem, sok helyen - jellemzően középvezetőtől felfele - inkább juttatás az autó, egyáltalán nem munkaeszköz, van, ahol kérhetsz helyette KP opciót is, ami több száz ezer plusz havonta a fizu mellé.

Ahol meg tényleg munkaeszköz az autó, mert ki kell vele vonulnod valahova / azzal jársz üzletkötni, ott a magánhasználat legális lehetősége a juttatás, mert akkor hosszú hétvégén lemész vele a tengerpartra is. Elég sok pénz fenntartani egy normális autót, ha a munkahelyed miatt nem kell érte fizetned, az forintosítva is komoly tényező.
Sapienti sat.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4439
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

nemtokregelni írta: 2024.04.17. 19:34 Azért nem, sok helyen - jellemzően középvezetőtől felfele - inkább juttatás az autó, egyáltalán nem munkaeszköz, van, ahol kérhetsz helyette KP opciót is, ami több száz ezer plusz havonta a fizu mellé.

Ahol meg tényleg munkaeszköz az autó, mert ki kell vele vonulnod valahova / azzal jársz üzletkötni, ott a magánhasználat legális lehetősége a juttatás, mert akkor hosszú hétvégén lemész vele a tengerpartra is. Elég sok pénz fenntartani egy normális autót, ha a munkahelyed miatt nem kell érte fizetned, az forintosítva is komoly tényező.
+1
A területi képviselőnek valóban munkaeszköz. De ha fizetik a cégautóadót, és legálisan használhatja magáncélra (nem csak összekacsintva, menet leveleket kamuzva, NAVot átverve megtűrik hanem legálisan) az igenis nagyon komoly, havi akár több százezer forintot erő juttatás.

Konkrét példa: az egyik muktinál , ahol dolgoztam, havi bruttó 200e Ft car allowance volt. A számok úgy lettek kiválasztva, hogy szuperbruttósítva kb egy újautó lízing díj és üzemanyag költségnek feleljenek meg. A másiknál 250e Ft. Mindkét cégnél a jogosultak 90%-a az autót választotta. Ezek szerint egészen biztosan ér legalább ennyit.. ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6171
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2024.04.17. 17:58 ezzel csak az a baj hogy ebben a szakmaban a friss diplomasok kb 10-20%-a kepes elvegezni azonnal azt amit a megfelelo tapasztalattal birok 70-80%-a. szerintem.

konkret peladaval elve, mikor havaria utan ott ulsz egy learnyekolt gepteremben es ahhoz hogy neted legyen el kell inditanod a lerohadt rendszereket akkor nem tudod gugli haverod segitseget kerni...
Hát figyu, ezt a munkaadónak kell(ene) felismernie.
Nyilván egy friss diplomás jóval kevésbé hatékony, mint egy tapasztalt szakember.
Meg kell kérdezni, hogy ennek ellenére miért fizetnek többet egy friss diplomásnak, mint egy tapasztalt nem-diplomásnak.

Te az adott példádnak az egyik felét látod (a munkavállaló oldaláról), én meg az egyik felét sem, mert nem ismerem a konkrét iparágat.

Boltban is lehet olyan, hogy ugyanannyiba kerül a kis és nagy kiszerelés, mégis a kicsit veszi valaki.
Lehet, hogy tényleg benézte, de lehet olyan szempontja, amiről mi nem tudunk.
(Pl. fel akarja vinni a repülőre, és a nagyobbat elkoboznák a security checken..)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

WildBear23 írta: 2024.04.17. 21:50 Hát figyu, ezt a munkaadónak kell(ene) felismernie.
Nyilván egy friss diplomás jóval kevésbé hatékony, mint egy tapasztalt szakember.
Meg kell kérdezni, hogy ennek ellenére miért fizetnek többet egy friss diplomásnak, mint egy tapasztalt nem-diplomásnak.

Te az adott példádnak az egyik felét látod (a munkavállaló oldaláról), én meg az egyik felét sem, mert nem ismerem a konkrét iparágat.

Boltban is lehet olyan, hogy ugyanannyiba kerül a kis és nagy kiszerelés, mégis a kicsit veszi valaki.
Lehet, hogy tényleg benézte, de lehet olyan szempontja, amiről mi nem tudunk.
(Pl. fel akarja vinni a repülőre, és a nagyobbat elkoboznák a security checken..)
Sajnos nagyon rossz tapasztalataim vannak a munkaerő piaccal kapcsolatban. A feleségem kb. másfél éve nem talál munkát, pedig semmilyen különleges elvárás nincs csak annyi, hogy ne legyen nehéz fizikai munka. Folyamatosan küldi mindenhova az önéletrajzát de még válaszra sem méltatják. A másik érdekes dolog, hogy ha sikerül bejutni valahova interjúra akkor kiderül, hogy a bér amit fizetni tudnak közelebb van a nettó 200-hoz mint a háromszázhoz, vagy akár 200 alatt. Ez sem lenne baj. Például most várjuk a választ egy helyről ahol napi nyolc órás műszakért, két műszakban (portaszolgálat, adminisztráció, stb.) 160-at fizetnek nettóban és nincs semmi más juttatás! Vicc.
Nagy valószínűséggel nekem is hamarosan munkát kell keresnem, nem igazán jók a kilátások.
Tokmányos Lomposzaurusz
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1111
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Vizimalac írta: 2024.04.18. 08:28 A másik érdekes dolog, hogy ha sikerül bejutni valahova interjúra akkor kiderül, hogy a bér amit fizetni tudnak közelebb van a nettó 200-hoz mint a háromszázhoz, vagy akár 200 alatt. Ez sem lenne baj. Például most várjuk a választ egy helyről ahol napi nyolc órás műszakért, két műszakban (portaszolgálat, adminisztráció, stb.) 160-at fizetnek nettóban és nincs semmi más juttatás! Vicc.
Magyarról magyarra fordítva ezt jelenti a versenyképes. Ha a tényleges fizut kiírnák, a kutya nem jelentkezne. Így viszont el tudják cseszni egy ember fél-egy napját.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2108
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 991
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Ez a csökkentett furatátmérő miatti nagyobb falvastagság nem esett le eddig a képedig, köszi
IMG_0289.jpeg
IMG_0289.jpeg (105.08 KiB) Megtekintve 1623 alkalommal
vato írta: 2024.04.21. 17:56 Duplabull dobok eladóak, baloldali normál, jobbos erősített teli (dobfurat is kisebb->vastagabb falvastagsagok)

Balos 15ezer , jobb 20 ezer

IMG_0288.jpegIMG_0289.jpeg
belatibi
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:31

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: belatibi »

Sziasztok! Van itt köztünk videós vagy ámítógépes vagy aki megtudja válaszolni a kerdesemet?
Rendeltem egy kamerát az udvar megfigyelésére. 8MP-ES, 3840*2160 25fps, H.265-os kódolás. Nem lesz NVR, csak memóriakártyát tervezek. Ha csak mozgásérzékelesnel rögzít kb 20-30mp-et, és reméljük a mozgaserzekelesek megállnak a max 10/nap-ban, akkor elég lehet 128 gigás kártya? Ugye a régi felvételeket felülírja, de egy hetet kb vissza tudjak keresni, ha kell. Vagy 256-os kell? Nem tudom mennyi helyet foglalhat a fenti adatok alapján, egy hét rögzítés?
Milyen jelölése van jelenleg a gyors kartyaknak? Mikor utoljára vásároltam Class 10 vagy UHD volt...
Köszönöm szépen!
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 356
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: pogessor »

belatibi írta: 2024.04.22. 12:38 ... reméljük a mozgaserzekelesek megállnak a max 10/nap-ban ...
Hát csodálkoznék, ha így lenne. Nem tudom, hogy mennyire érzékeny az érintett kamera, de én sokkal több mozgásra számítanék helyedben. Macskák, madarak, akár bogarak-rovarok, s időjárási jelenségek.... Lehet csak az én kamerám volt túl érzékeny anno; de helyedben a létező legnagyobb tárkapacitású memóriát venném, amit csak támogat a készülék.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6171
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

montecarlo írta: 2024.04.21. 22:41 Ez a csökkentett furatátmérő miatti nagyobb falvastagság nem esett le eddig a képedig, köszi

IMG_0289.jpeg
Csökkentett furatátmérő = nagyobb falvastagság = nagyobb kihúzóerő (jobban szorul a lövedék) = E0 --> E0 ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
belatibi
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:31

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: belatibi »

pogessor írta: 2024.04.22. 13:24 Lehet csak az én kamerám volt túl érzékeny anno; de helyedben a létező legnagyobb tárkapacitású memóriát venném, amit csak támogat a készülék.
Köszönöm! Elvileg intelligens: ember, autó és kisállat felismerést ígérnek. Ebből engem csak az ember érdekel.
A jelenlegi 2K-s kameraban 64 gigás kártya van. Bő egy hetet tudok visszanézni. Ez is riaszt minden bogarra is. Ezért van bőven felvétel. Az fHd kamera szintén 64-es kártyával bő egy hónap. Az viszont durván 3 percenként rögzít, ha van valami, ha nincs.
Mostanában megszaporodtak a faluban a betörések, besurranasok. Ezért kerestem egy "elvileg" korrekt mozgás erzekelessel és telefonos ertesitessel rendelkező kamerát. Csak gondoltam, minek egy nagy tarkapacitasu kártya, ha egy kisebb is elég.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5918
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

belatibi írta: 2024.04.22. 13:42 Köszönöm! Elvileg intelligens: ember, autó és kisállat felismerést ígérnek. Ebből engem csak az ember érdekel.
A jelenlegi 2K-s kameraban 64 gigás kártya van. Bő egy hetet tudok visszanézni. Ez is riaszt minden bogarra is. Ezért van bőven felvétel. Az fHd kamera szintén 64-es kártyával bő egy hónap. Az viszont durván 3 percenként rögzít, ha van valami, ha nincs.
Mostanában megszaporodtak a faluban a betörések, besurranasok. Ezért kerestem egy "elvileg" korrekt mozgás erzekelessel és telefonos ertesitessel rendelkező kamerát. Csak gondoltam, minek egy nagy tarkapacitasu kártya, ha egy kisebb is elég.
Mennyivel drágább a nagyobb kártya? Szerintem nem lehet akkora összeg, ez tipikusan egy olyan hosszú távú beruházás, ahol a kicsit nagyobb befektetés rengeteg kényelmetlenségtől óvhat meg.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
belatibi
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:31

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: belatibi »

Fortitu írta: 2024.04.22. 14:01 Mennyivel drágább a nagyobb kártya? Szerintem nem lehet akkora összeg, ez tipikusan egy olyan hosszú távú beruházás, ahol a kicsit nagyobb befektetés rengeteg kényelmetlenségtől óvhat meg.
Nem tudom. Még nem néztem, mivel nem tudom melyik a gyors kártya?
Nem is az ár a szempont - illetve valahol az is... Kitéve az időjárásnak, volt már olyan kártyám - neves - ami két nyári hónap alatt tönkrement. Ezért feleslegesen nem raknék bele nagyot ha kisebb is elég... Biztos van egy pár ezres a különbség. De majd megnézem.
Egyébként most megnéztem a honlapjukon, 128 gigasra 48,5 óra fér. Folyamatos rögzítés. Ezt ha visszaosztom 20-30 másodperces felvételekre, a napi 10-el kalkulálva, 9 nap. Tehát elég. Szerintem. Köszönöm
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5918
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

belatibi írta: 2024.04.22. 14:23 Nem tudom. Még nem néztem, mivel nem tudom melyik a gyors kártya?
Nem is az ár a szempont - illetve valahol az is... Kitéve az időjárásnak, volt már olyan kártyám - neves - ami két nyári hónap alatt tönkrement. Ezért feleslegesen nem raknék bele nagyot ha kisebb is elég... Biztos van egy pár ezres a különbség. De majd megnézem.
Egyébként most megnéztem a honlapjukon, 128 gigasra 48,5 óra fér. Folyamatos rögzítés. Ezt ha visszaosztom 20-30 másodperces felvételekre, a napi 10-el kalkulálva, 9 nap. Tehát elég. Szerintem. Köszönöm
Amikor legutóbb vettem memória kártyát utánanéztem a sebesség jelöléseknek, gyors guglival megtalálható, de már nem emlékszem fejből.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
belatibi
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:31

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: belatibi »

Fortitu írta: 2024.04.22. 14:34 Amikor legutóbb vettem memória kártyát utánanéztem a sebesség jelöléseknek, gyors guglival megtalálható, de már nem emlékszem fejből.
Köszi, úgy tűnik ez lesz nekem is. :-)
Csak meló közben, könnyebb ha húznak szánkón. :-)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2704
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

belatibi írta: 2024.04.22. 14:23 Egyébként most megnéztem a honlapjukon, 128 gigasra 48,5 óra fér. Folyamatos rögzítés. Ezt ha visszaosztom 20-30 másodperces felvételekre, a napi 10-el kalkulálva, 9 nap. Tehát elég. Szerintem. Köszönöm
Napi 10x30 masodperc= napi 5 perc. Havi 150 perc = 2.5 ora, 19.4 honap = 48.5 ora.
Szoval nem 9 nap, nem is 9 honap, hanem tobb. :-)

Mar napi 10-el kalkulalva.

Bel
belatibi
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:31

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: belatibi »

bel írta: 2024.04.22. 14:44 Napi 10x30 masodperc= napi 5 perc. Havi 150 perc = 2.5 ora, 19.4 honap = 48.5 ora.
Szoval nem 9 nap, nem is 9 honap, hanem tobb. :-)

Mar napi 10-el kalkulalva.

Bel
Köszönöm! Közben én is rájöttem, hogy nagyon elszamoltam. Csak nem akartam már ennyit offolni az off-ban. :-)
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Keresek olyan szakembert, aki hevederzárat szerel a bejárati ajtómra, és jó szívvel ajánljátok. Munkavégzés helyszíne: Budapest, Nagyzugló.

Azt sem bánom, ha eláruljátok, hogy honnnan ismerem fel a kontár munkát. Például azt tudom, hogy nem az ajtófélfába kellenek a fészkek a reteszeknek, hanem a falba.

Kérdés: szerintem vízszintes hevederzár mellé felesleges kell ajtó kiemelésgátló, mert ugyanazt az irányú mozgást gátolja. - Vagy tévedek?
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2135
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Poresz írta: 2024.04.24. 21:02 Kérdés: szerintem vízszintes hevederzár mellé felesleges kell ajtó kiemelésgátló, mert ugyanazt az irányú mozgást gátolja. - Vagy tévedek?
Kérdés: a kiemelésgátló mire jó egyáltalán? Lehet hogy rosszul érzékeltem amikor itthon kellett ajtót leemelni, de amíg nincs fullra nyitva, addig maga az ajtókeret a kiemelésgátló... nem?
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Thomaster írta: 2024.04.25. 08:16 Kérdés: a kiemelésgátló mire jó egyáltalán? Lehet hogy rosszul érzékeltem amikor itthon kellett ajtót leemelni, de amíg nincs fullra nyitva, addig maga az ajtókeret a kiemelésgátló... nem?
Azt mondják, ügyes betörők leemelik a zárt ajtót a zsanérról… A keretben lévő zárt ajtót… - Itt valami tényleg nincs rendben. Legalábbis nem értem.

Amin még elgondolkodtam: tömör faajtó, semmi extra. - Vajon ajtón is kell cserélnem, hogy a hevederzár ne csak a biztonság illúziója és ráolvasás legyen?
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Poresz írta: 2024.04.25. 11:57 Azt mondják, ügyes betörők leemelik a zárt ajtót a zsanérról… A keretben lévő zárt ajtót… - Itt valami tényleg nincs rendben. Legalábbis nem értem.

Amin még elgondolkodtam: tömör faajtó, semmi extra. - Vajon ajtón is kell cserélnem, hogy a hevederzár ne csak a biztonság illúziója és ráolvasás legyen?
Általánosan jobb egy modern biztonsági ajtó, ma már nem is olyan drága. Viszont érdemes nézni a körülményeket is: lakás vagy ház, máshol (pl. ablak) be lehet-e jutni könnyen, mennyire lehet feltűnés nélkül betörni és mennyi ideig. A betörő azt választja, ahol kisebb a macera és nagyobb a várható haszon (pl. doktori cím kiírása alapban vonzó). A napi esetekből (vidék, Pesten nem tudom mi a helyzet) én még mindig azt látom, hogy oda mennek be, ami tudottan nem lakott állandóan vagy ahova nagyon könnyű bemenni, illetve nyitva is van (igen, sokan nem zárják be az ajtót feledékenységből vagy kapun belül még manapság sem).
Sapienti sat.
BeHappy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2022.07.19. 20:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: BeHappy »

Poresz írta: 2024.04.24. 21:02 Keresek olyan szakembert, aki hevederzárat szerel a bejárati ajtómra, és jó szívvel ajánljátok. Munkavégzés helyszíne: Budapest, Nagyzugló.

Azt sem bánom, ha eláruljátok, hogy honnnan ismerem fel a kontár munkát. Például azt tudom, hogy nem az ajtófélfába kellenek a fészkek a reteszeknek, hanem a falba.

Kérdés: szerintem vízszintes hevederzár mellé felesleges kell ajtó kiemelésgátló, mert ugyanazt az irányú mozgást gátolja. - Vagy tévedek?
Szia, nyilván profibb, ha szakember csinálja, de a Te műszaki érzékeddel valószínűleg eléggé faszán fel tudsz szerelni egy hevederzárat. Még én is felraktam magamnál (húsz évvel ezelőtt, első albérletes fiatal kölyökként), pedig csupán átlagos barkács tudásom van. A lényege a nyelvek beállítása, azt meg elmondják a boltban, hogyan kell igazítani.

Szerintem sem kell emellett kiemelésgátló.
BeHappy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2022.07.19. 20:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: BeHappy »

Thomaster írta: 2024.04.25. 08:16 Kérdés: a kiemelésgátló mire jó egyáltalán? Lehet hogy rosszul érzékeltem amikor itthon kellett ajtót leemelni, de amíg nincs fullra nyitva, addig maga az ajtókeret a kiemelésgátló... nem?
Igen, de azt (nyilván a fát) kicsit roncsolják és máris kiemelik. Ezért szokták vasalni a sarkokat és akkor valóban gátol az ajtókeret.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4439
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

nemtokregelni írta: 2024.04.25. 12:21 Általánosan jobb egy modern biztonsági ajtó, ma már nem is olyan drága. Viszont érdemes nézni a körülményeket is: lakás vagy ház, máshol (pl. ablak) be lehet-e jutni könnyen, mennyire lehet feltűnés nélkül betörni és mennyi ideig. A betörő azt választja, ahol kisebb a macera és nagyobb a várható haszon (pl. doktori cím kiírása alapban vonzó). A napi esetekből (vidék, Pesten nem tudom mi a helyzet) én még mindig azt látom, hogy oda mennek be, ami tudottan nem lakott állandóan vagy ahova nagyon könnyű bemenni, illetve nyitva is van (igen, sokan nem zárják be az ajtót feledékenységből vagy kapun belül még manapság sem).
Vastag +1 mindenre

Különösen az ajtó bezárására. Öten vagyunk , öt kulccsal. A legnagyobb veszélyforrás, amikor többen majdnem, de nem teljesen egyszerre érkeznek haza - ilyenkor megoszlik a figyelem és a felelősség. A második eset után, amikor nyitva találtam az ajtót, Rembrandt festménye, ès Lukjanenko könyve után harmadikkent a sorban megalkottam az Éjjeli Őrjáratot. 8-)

lefekvés előtt személyesen végigpróbálom a kilincseket. Átlag kéthavonta valaki mindig elfelejtette ráfordítani a kulcsot :? Ha talàlunk ilyen esetet, kinyomozzuk hogy történt, és megbeszéljük a gyerekekkel, vagy felnőttekkel, aki éppen figyelmetlen volt, hogy történt, mit kell változtatni. Azt vettem észre, h ez segít.
(korábban a leb.szast is próbáltam - az nem segít)

Kifelé menet - amikor üresen hagyjuk a lakást - szerencsére még soha sem volt ilyen.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3351
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Petya357 írta: 2024.04.25. 14:49 Vastag +1 mindenre

Különösen az ajtó bezárására. Öten vagyunk , öt kulccsal. A legnagyobb veszélyforrás, amikor többen majdnem, de nem teljesen egyszerre érkeznek haza - ilyenkor megoszlik a figyelem és a felelősség. A második eset után, amikor nyitva találtam az ajtót, Rembrandt festménye, ès Lukjanenko könyve után harmadikkent a sorban megalkottam az Éjjeli Őrjáratot. 8-)

lefekvés előtt személyesen végigpróbálom a kilincseket. Átlag kéthavonta valaki mindig elfelejtette ráfordítani a kulcsot :? Ha talàlunk ilyen esetet, kinyomozzuk hogy történt, és megbeszéljük a gyerekekkel, vagy felnőttekkel, aki éppen figyelmetlen volt, hogy történt, mit kell változtatni. Azt vettem észre, h ez segít.
(korábban a leb.szast is próbáltam - az nem segít)

Kifelé menet - amikor üresen hagyjuk a lakást - szerencsére még soha sem volt ilyen.
Egy ilyet raktam fel a bejárati ajtóra. A napközbeni ki-bejárkálásnál nem kell mindig kulcsolni, automatikusan ráhajtod, kész. Ha valaki mégis kintreked, be tud nyitni annyirra, hogy elhajtsa a többieket a halál faszára, de nem olyan könnyen kipiszkálható kívülről, mint a láncos megoldás.
Este alap a körbejárás, fémredőnyök le, zár csekk.
Screenshot_20240425_154423_Samsung Internet.jpg
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4439
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

zora írta: 2024.04.25. 15:50 Egy ilyet raktam fel a bejárati ajtóra. A napközbeni ki-bejárkálásnál nem kell mindig kulcsolni, automatikusan ráhajtod, kész. Ha valaki mégis kintreked, be tud nyitni annyirra, hogy elhajtsa a többieket a halál faszára, de nem olyan könnyen kipiszkálható kívülről, mint a láncos megoldás.
Este alap a körbejárás, fémredőnyök le, zár csekk.

Screenshot_20240425_154423_Samsung Internet.jpg
… vérfarkas udvarra kienged, áram a kerítésbe beenged, önműködő sentry gun minden tűzszektorban aktivál :mrgreen: családi házban ez tényleg alap, de lakásban valahogy nem annyira ösztönös. A fontossága pedig pontosan ugyanaz.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13651
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Miért hordunk önvédelmi eszközt?

Napi magyar valóság rovat - munkáját végző embert fényes nappal az utcán többen összevernek. NYOLCNAPONTÚLGYÓGYULÓ.

És mit ad ezért az ügyészség? TRÉNINGET. Pászmek, tréninget!
"Az ügyészség 1 év 3 hónapra felfüggesztette az eljárást velük szemben azzal a feltétellel, ezen idő alatt csoportos személyiségfejlesztő és agressziókezelő tréningen kell részt venniük. "


"A Pest Vármegyei Főügyészség tájékoztatása szerint az áldozat a műanyag hulladékok gyűjtését végezte Tinnyén, amikor történt az eset. Megállt a kukásautóval az egyik ház előtt, majd kiszállt, hogy kiürítse a hulladéktárolót.

A sofőr azonban úgy parkolt le erre a rövid időre a járművel, hogy az éppen akkor érkező elkövetők nem tudtak a ház kocsibeállójára akadálymentesen felhajtani az autójukkal. Ezen úgy felhúzták magukat, rátámadtak a hulladékszállító hátuljánál tartózkodó férfire.

Egyikük lábon rúgta, másikuk pedig ököllel többször is fejbe vágta, aki annak hatására elesett. A bántalmazással azonban az elkövetők nem hagytak fel, s még többször megrúgták és megütötték. "

https://24.hu/belfold/2024/04/25/video- ... -parkolni/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 416
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

gvass1 írta: 2024.04.27. 06:43 Miért hordunk önvédelmi eszközt?
És ebben az esetben mi lett volna a hatékony önvédelmi eszköz?
Úgy, h jövő héten is ő üríti a kukát.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13651
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

parazstaposo írta: 2024.04.27. 07:40 És ebben az esetben mi lett volna a hatékony önvédelmi eszköz?
Úgy, h jövő héten is ő üríti a kukát.
öööö, ezt most nem értem. Nyílt utcán OK NÉLKÜL összeverték - ha közben elő tud rántani valamit, akárcsak egy olcsó gázsprayt és használja, akkor nem lesz esetleg súlyos testi sértés áldozata, hanem el tud menekülni.

A videó alapján bőven lett volna módja, ideje, lehetősége eszközhöz nyúlni, ha van nála.

(Az ügyészség felháborítóan BÁTORÍTÓ hozzáállása a közterületen erőszakosan fellépőkkel szemben meg egy másik történet, arra nincsen ilyen egyszerű megoldásom.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
FC1
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2018.12.13. 20:37

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: FC1 »

parazstaposo írta: 2024.04.27. 07:40 És ebben az esetben mi lett volna a hatékony önvédelmi eszköz?
Úgy, h jövő héten is ő üríti a kukát.
Parázstaposó úgy érti hogy ha meg is védte volna magát, jövő héten ez a két féreg pl vascsövekkel, kapanyéllel verte volna össze úgy hogy a kórház se fogadja be. :(
Ha nincs ló a szamár is jó!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13651
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

FC1 írta: 2024.04.27. 14:14 Parázstaposó úgy érti hogy ha meg is védte volna magát, jövő héten ez a két féreg pl vascsövekkel, kapanyéllel verte volna össze úgy hogy a kórház se fogadja be. :(
Bocs, de ezt én valami teljesen beteg logikának érzem.

NE védje meg magát, AKKOR és OTT, amikor ÉPPEN durva erőszakos támadás éri, aminek SÚLYOS testi sértés lett a következménye, és még akkor is ütötték, amikor földre került?
Csak azért, mert LEHET, hogy később újra megtámadják? WTF?

---

Ezt továbbgondolva nyilván a helyes megoldás az, ha a támadókat jól berakják a kaptárba pár évre. De mivel ez láthatóan a bűnözővédő ügyészség miatt nem történt meg, emberünk majd ráér átgondolni, hogy legközelebb mit vigyen, esetleg több kollégáját stb.

De ott és akkor, amikor a fejedet ütik, nem ezzel kell foglalkozni, hanem a KÖZVETLEN VESZÉLYT ELHÁRÍTANI ÉS MENEKÜLNI.

---

Ehhez kapcsolódóan:-))):
onvbolt minion stages of life.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Bojka
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2018.06.10. 08:51

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Bojka »

Ezért nem jó aki késben, bicskában gondolkozik, mert ilyen szituban elő fogja kapni rs használja. Több év sitt. Spray, gp sokkal inkább. Mondjuk azért egy ilyen helyzetben nálam az is beleférne hogy jól gigánverem vagy a szemébe nyúljak akihez közelférek..
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3700
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Bojka írta: 2024.04.28. 09:22 Ezért nem jó aki késben, bicskában gondolkozik, mert ilyen szituban elő fogja kapni rs használja. Több év sitt. Spray, gp sokkal inkább. Mondjuk azért egy ilyen helyzetben nálam az is beleférne hogy jól gigánverem vagy a szemébe nyúljak akihez közelférek..
Anno volt egy évente kiadott Interrailer guide, az egy hónapos bérlettel Európa-szerte utazó fiataloknak.

Ebben voltak ilyen tippek, hogy először is: menekülj. Bármi cuccod sok nagyságrenddel értéktelenebb, mint az életed.

Ha sarokba szorítanak, csak akkor harcolj. De akkor piszkosan. Rúgd tökön, szúrd ki a szemét, üss a gégéjére stb. - és ha lehetőség nyílik rá, azonnal vissza az első ponthoz, és fel a nyúlcipőt.
Bojka
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2018.06.10. 08:51

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Bojka »

Teljesen egyetértek.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2024.04.28. 06:40 Bocs, de ezt én valami teljesen beteg logikának érzem.

NE védje meg magát, AKKOR és OTT, amikor ÉPPEN durva erőszakos támadás éri, aminek SÚLYOS testi sértés lett a következménye, és még akkor is ütötték, amikor földre került?
Csak azért, mert LEHET, hogy később újra megtámadják? WTF?

---

Ezt továbbgondolva nyilván a helyes megoldás az, ha a támadókat jól berakják a kaptárba pár évre. De mivel ez láthatóan a bűnözővédő ügyészség miatt nem történt meg, emberünk majd ráér átgondolni, hogy legközelebb mit vigyen, esetleg több kollégáját stb.

De ott és akkor, amikor a fejedet ütik, nem ezzel kell foglalkozni, hanem a KÖZVETLEN VESZÉLYT ELHÁRÍTANI ÉS MENEKÜLNI.

---

Ehhez kapcsolódóan:-))):

onvbolt minion stages of life.jpg
A kukas ebből tartja el a családját és egy hét múlva, pont itt lesz ugyanebben az időben. A védekezésnél ezt is figyelembe kell venni, mert nem mindenki szabad foglalkozású vállalkozó. Kockázatos az, de ez van, valamit kénytelen az ember benyelni még rá is cseszhet. A videón pedig gyakorlatilag csak egy lökdösödés látszik, ezért fogott halványan a ceruza. (Érdekes a garázdaság univerzális tényállást nem verték rájuk, úgy látszik azt önvédekező kukásnak tartogatták. Messze hatékonyabb büntetés lett volna egyébként az egészért, ha a tamadókra rávernek egy 500 ezres büntetést és biztosítási intézkedésként viszik a verdát. Onnantól előre köszöntek volna a kukásnak.
Az acélnál senki nem keményebb, az ólomnál senki nem gyorsabb...
BeHappy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2022.07.19. 20:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: BeHappy »

Szerintem itt most Gvassnak abszolút igaza van.

Most Ti komolyan azt mondjátok, hogy miközben egy ork banda rátok támad, akkor Ti azt ott, abban a helyzetben ELŐRE tudjátok, hogy ha nem védekeztek, akkor az eset megáll a könnyű testi sértés szintjén?

Csak mert Szögi Lajosnak ez nem jött be....
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13651
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2024.04.28. 11:27 A kukas ebből tartja el a családját és egy hét múlva, pont itt lesz ugyanebben az időben. A védekezésnél ezt is figyelembe kell venni, mert nem mindenki szabad foglalkozású vállalkozó. Kockázatos az, de ez van, valamit kénytelen az ember benyelni még rá is cseszhet. A videón pedig gyakorlatilag csak egy lökdösödés látszik, ezért fogott halványan a ceruza. (Érdekes a garázdaság univerzális tényállást nem verték rájuk, úgy látszik azt önvédekező kukásnak tartogatták. Messze hatékonyabb büntetés lett volna egyébként az egészért, ha a tamadókra rávernek egy 500 ezres büntetést és biztosítási intézkedésként viszik a verdát. Onnantól előre köszöntek volna a kukásnak.

Lökdösődés? Wut?

SÚLYOS TESTI SÉRTÉS történt. Olvasd el a beidézett eredeti hírt. Omg.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
gabor86
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2022.11.18. 09:40

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gabor86 »

BeHappy írta: 2024.04.28. 12:44 Szerintem itt most Gvassnak abszolút igaza van.

Most Ti komolyan azt mondjátok, hogy miközben egy ork banda rátok támad, akkor Ti azt ott, abban a helyzetben ELŐRE tudjátok, hogy ha nem védekeztek, akkor az eset megáll a könnyű testi sértés szintjén?

Csak mert Szögi Lajosnak ez nem jött be....
Az a baj hogy az embernek azon jar kozbe az esze hogy birosag hogy fogja szarazon megtoszni ha vedekezik, foleg eszkozzel.
gabor86
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2022.11.18. 09:40

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gabor86 »

Bojka írta: 2024.04.28. 09:22 Ezért nem jó aki késben, bicskában gondolkozik, mert ilyen szituban elő fogja kapni rs használja. Több év sitt. Spray, gp sokkal inkább. Mondjuk azért egy ilyen helyzetben nálam az is beleférne hogy jól gigánverem vagy a szemébe nyúljak akihez közelférek..
Tiktokon egyszer lattam hogy egy fiatal lany akit megakartak eroszakolni elo lett allitva amiert paprikaprayt hasznalt az elkoveto meg valoszinuleg ismertlen tettes miatt megszunt nyomozast kap max. Nemertem mi ez az hozzallas onvedelemhez ebben az orszagban. Vagy osszevereted magad vagy evekig birosag.
Persze a muki aki rabolni meg eroszakolni akar meg kap 1 ev felfuggesztettet azt visszatarto ero 0.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5425
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gabor86 írta: 2024.04.28. 13:49 Tiktokon egyszer lattam hogy egy fiatal lany akit megakartak eroszakolni elo lett allitva amiert paprikaprayt hasznalt az elkoveto meg valoszinuleg ismertlen tettes miatt megszunt nyomozast kap max. Nemertem mi ez az hozzallas onvedelemhez ebben az orszagban. Vagy osszevereted magad vagy evekig birosag.
Persze a muki aki rabolni meg eroszakolni akar meg kap 1 ev felfuggesztettet azt visszatarto ero 0.
Történelmi okokból nálunk sohasem az öntudatos, magáért kiálló, az érdekeit képviselő és azt ha kell, akár fegyverrel is megvédeni tudó polgár eszménye volt a kívánatos. Hanem sokkal inkább a függésben tartott és megfélemlített, engedelmes jobbágy- és alattvaló étosza volt az, amit a mindenkori hatalom errefelé az átlagembertől elvárt.
Ebbe a képbe pedig nem igazán fér bele a hatékony önvédelem. A jogszabályokban persze nem ez szerepel hanem sokkal magasztosabb elvek, de azok a gyakorlatban nem érvényesülnek.
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Arh »

gabor86 írta: 2024.04.28. 13:43 Az a baj hogy az embernek azon jar kozbe az esze hogy birosag hogy fogja szarazon megtoszni ha vedekezik, foleg eszkozzel.
Vagy nem. Amikor ketten ütnek, nekem speciel azonnal durranna a kezemben a fegyver, amelyik átjön a felhőn azt meg összerugdalom. Egy ilyenből (ketten uszítják a másikat) simán lehet egy olyan hogy leszúrja valamelyik a sértettet. Én azt látom, hogy rengeteg emberből hiànyzik a "situational awareness", illetve a természetes, önvédelemhez szükséges agresszió. Mindegyik csak leugat mikor egy ilyen témájú beszélgetésben felhozom a fegyver kérdéskörét. Aztán normálisabb hangvételű beszélgetésnél negyed órán belül feljön hogy:
-volt már megverve
-volt már fenyegetett helyzetben
-akarták megerőszakolni
-üldözték hazáig
-stb.
Nyilván lehet neki hozadéka az hogy ügy van belőle, persze ez hosszú távon komoly következményekkel járhat. De ha elesik és beveri a fejét, abba belehal valaki, esetleg maradandó károsodást szenved (eltörik az orra, nem kap rendesen levegőt, szétvágnak az arcában egy ideget és lebénul a fél arca, stb) sokkal nagyobb para mint egy párszázezres pénzbüntetés.
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

A kukások nem közfeladatot ellátó személyek? Mert ha igen, akkor a törvény jobban “védené” őket, elvileg.
Mindenki vár valamit...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5918
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gabor86 írta: 2024.04.28. 13:43 Az a baj hogy az embernek azon jar kozbe az esze hogy birosag hogy fogja szarazon megtoszni ha vedekezik, foleg eszkozzel.
Én úgy gondolkodom, hogy ezeken a dolgokon majd a szitu után gondolkodik az ember. Ott akkor ha nem tudod elkerülni, meg kikerülni belőle, akkor, de csak akkor a legaljasabb, legdurvább módon védekezni kell, semmi másra nem szabad gondolni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1111
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

tornas78 írta: 2024.04.28. 16:06 A kukások nem közfeladatot ellátó személyek? Mert ha igen, akkor a törvény jobban “védené” őket, elvileg.
Sajnos nem.


https://vidakovics.hu/kozfeladatot-ellato-szemely-btk/
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5425
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

BeHappy írta: 2024.04.28. 12:34 Abban igazad van, hogy valóban nem tudta kezelni a nemzetiségi problémát az akkori magyarság, ez tény. (Más, nálunk haladóbb nyugati államok gyakrabban... hm... gyérítették a nemzetiségeiket, így lényegesen kisebb problémahalmazzal álltak szemben.)

De ugyebár, ha én befogadok a házamba egy szobabérlőt, aki ott gyereket szül és felneveli, akkor a gyerek nem léphet fel velem szemben, hogy akkor ő most a ház egy részére tulajdonosi igényt tart....???

(Abba most légyszi ne menjünk bele, hogy de egyébként létezik elbirtoklás is, mert egyrészt az egy speciális eset, másrészt az általam írt példa esetén nem állnak fenn a feltételei.)
Ez elég bonyolult ügy szvsz. és történész se vagyok. Amit én megértettem belőle, hogy sokak szerint már a mohácsi csatavesztés után elkezdődött a Magyar Királyság hanyatlása és szétesése, ami Trianonnál csak befejeződött. A török hódoltság alatt- és után pedig radikálisan megváltozott teljes országrészek nemzetiségi összetétele. Elmenekült vagy meghalt a magyar lakosság, és helyükre költözött vagy költöztettek másokat. Ennek a 19. századig nem is volt jelentősége, mert kb. kétszáz évvel ezelőttig nem igazán az számított hogy ki milyen nemzetiségű, sokkal fontosabb volt hogy ki milyen vallású, vagy melyik uralkodó fennhatóságát ismeri el. A 19. században egyre népszerűbbé váló nacionalista mozgalmak viszont a nemzetiséget tették központi eszméjükké, így ahogy nekünk megvolt a magunk nyelvújítása, reformkora és 48-a, úgy hasonló folyamatok lejátszódtak a románoknál, szerbeknél, horvátoknál, cseheknél, szlovákoknál, stb stb.
Úgyhogy az előző hsz-emben részletezett dolgok miatt akár tetszik nekünk akár nem, teljesen érthető volt, hogy a Monarchia nemzetiségei az önálló állam igényével léptek fel az 1. vh után. Az viszont hatalmas igazságtalanság volt, hogy éppen a nemzeti önrendelkezésre hivatkozva igen jelentős, többségében- vagy szinte kizárólag magyarok által lakott területet csatoltak az újonnan létrejött országokhoz. Így aztán éppen azt az elvet inzultálták análisan, amire hivatkozva komplett országrészeket elcsatoltak. Ebből lett aztán az igazán komoly probléma később, mert ebbe érthetően nem akart belenyugodni az akkori Magyarország lakossága, és ebben teljes egyetértés volt akkoriban.
Ahogy korábban is írtad, ma 2022-ben ennek a visszacsinálásáról már nem igazán értelmes beszélgetni, olyan nagy mértékben megváltozott a helyzet 1920 óta.
BeHappy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2022.07.19. 20:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: BeHappy »

TotoHU írta: 2024.04.28. 18:02 Ez elég bonyolult ügy szvsz. és történész se vagyok. Amit én megértettem belőle, hogy sokak szerint már a mohácsi csatavesztés után elkezdődött a Magyar Királyság hanyatlása és szétesése, ami Trianonnál csak befejeződött. A török hódoltság alatt- és után pedig radikálisan megváltozott teljes országrészek nemzetiségi összetétele. Elmenekült vagy meghalt a magyar lakosság, és helyükre költözött vagy költöztettek másokat. Ennek a 19. századig nem is volt jelentősége, mert kb. kétszáz évvel ezelőttig nem igazán az számított hogy ki milyen nemzetiségű, sokkal fontosabb volt hogy ki milyen vallású, vagy melyik uralkodó fennhatóságát ismeri el. A 19. században egyre népszerűbbé váló nacionalista mozgalmak viszont a nemzetiséget tették központi eszméjükké, így ahogy nekünk megvolt a magunk nyelvújítása, reformkora és 48-a, úgy hasonló folyamatok lejátszódtak a románoknál, szerbeknél, horvátoknál, cseheknél, szlovákoknál, stb stb.
Úgyhogy az előző hsz-emben részletezett dolgok miatt akár tetszik nekünk akár nem, teljesen érthető volt, hogy a Monarchia nemzetiségei az önálló állam igényével léptek fel az 1. vh után. Az viszont hatalmas igazságtalanság volt, hogy éppen a nemzeti önrendelkezésre hivatkozva igen jelentős, többségében- vagy szinte kizárólag magyarok által lakott területet csatoltak az újonnan létrejött országokhoz. Így aztán éppen azt az elvet inzultálták análisan, amire hivatkozva komplett országrészeket elcsatoltak. Ebből lett aztán az igazán komoly probléma később, mert ebbe érthetően nem akart belenyugodni az akkori Magyarország lakossága, és ebben teljes egyetértés volt akkoriban.
Ahogy korábban is írtad, ma 2022-ben ennek a visszacsinálásáról már nem igazán értelmes beszélgetni, olyan nagy mértékben megváltozott a helyzet 1920 óta.
Ebben is egyetértek Veled. Annyit tennék hozzá, hogy mindezek mellett személyes balszerencséje is volt a magyarságnak, hogy akkor olyan korszak volt és pont érvényesítették vele szemben és karára az etnikai önrendelkezési elvet. Hiszen mint a legtöbb divatos elv, izmus, meg irányzat véges, az etnikai önrendelkezési elvet is félretették mára, ott van például a katalán függetlenség kérdése (mást ide most nem írhatok, mert áthoztad a témát a dilitopikból), de a katalán függetlenség remek példa. Meg lehet nézni, hogy milyen álláspontot képviselnek a minket feldaraboló nyugati hatalmak állami és uniós szinten is. Mondanám, ha jobb lett volna a lapjárás, csak pár nyamvadt évtizedet kellett volna kibekkelni.....
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2704
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Fortitu írta: 2024.04.28. 16:42 Én úgy gondolkodom, hogy ezeken a dolgokon majd a szitu után gondolkodik az ember. Ott akkor ha nem tudod elkerülni, meg kikerülni belőle, akkor, de csak akkor a legaljasabb, legdurvább módon védekezni kell, semmi másra nem szabad gondolni.
+1

Kiegeszitve azzal, hogy nem csak a szitu utan, hanem a szitu elott is erdemes gondolkodni.

Szajbaragosan ugyanez: nem visz magaval kest az ember onvedelemre, mert a szitu elott atgondolja, hogy onvedelemre gp/spray sokkal-sokkal jobb. Aztan ha szalonnazas kozben meg akarjak olni, akkor kessel vedi meg magat - mert eletveszelyes szitu kozben azt hasznalja, ami epp nala van, nem gondolkodik, nem merlegel, mert arra nincs ido es lehetoseg.

Kiegeszitve azzal, hogy a civilekre is igaz, hogy "ugy gyakorolj, ahogy harcolsz, mert ugy harcolsz, ahogy gyakorolsz". Szerintem nagyon hasznos volt az altalam szervezett "gazpisztoly nap", azert irtam rola reszletesen a kaliberbe, hogy akinek tetszik, tudjon hasonlot szervezni.

Bel
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2024.04.28. 13:24 Lökdösődés? Wut?

SÚLYOS TESTI SÉRTÉS történt. Olvasd el a beidézett eredeti hírt. Omg.

Megnéztem. Te meg nézd meg újra videót. Nem értek egyet az enyhe ítélettel. Úgy kellett volna őket büntetni ahogy fáj. A verda az fájt volna.
Az acélnál senki nem keményebb, az ólomnál senki nem gyorsabb...
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

BeHappy írta: 2024.04.28. 12:44 Szerintem itt most Gvassnak abszolút igaza van.

Most Ti komolyan azt mondjátok, hogy miközben egy ork banda rátok támad, akkor Ti azt ott, abban a helyzetben ELŐRE tudjátok, hogy ha nem védekeztek, akkor az eset megáll a könnyű testi sértés szintjén?

Csak mert Szögi Lajosnak ez nem jött be....
Neki az éles se jött volna.
Az acélnál senki nem keményebb, az ólomnál senki nem gyorsabb...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13651
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2024.04.28. 20:14 Megnéztem. Te meg nézd meg újra videót. Nem értek egyet az enyhe ítélettel. Úgy kellett volna őket büntetni ahogy fáj. A verda az fájt volna.
Mellébeszélsz. Vitatkozz az ügyészséggel, b+. STS.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5918
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

aksurv írta: 2024.04.28. 20:14 Megnéztem. Te meg nézd meg újra videót. Nem értek egyet az enyhe ítélettel. Úgy kellett volna őket büntetni ahogy fáj. A verda az fájt volna.
Többen rugdosnak a földön valakit... Lökdösődés az...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2024.04.28. 20:31 Mellébeszélsz. Vitatkozz az ügyészséggel, b+. STS.
"Az ügyészség 1 év 3 hónapra felfüggesztette az eljárást velük szemben azzal a feltétellel, ezen idő alatt csoportos személyiségfejlesztő és agressziókezelő tréningen kell részt venniük. Emellett pártfogót is kaptak, aki ellenőrzi majd ezt és a felfüggesztés tartama alatti életvitelüket. Az elkövetőkkel szemben csak akkor kerülhet sor az eljárás megszüntetésére, ha a feltételes ügyészi felfüggesztés tartama eredményesen telik el."


Mit vitatkozzak velük? Magyarországon a büntető eljárás ura az ügyészség. Ha ennyire mérik az eset súlyát, nem tud velük még a bíró se mit kezdeni.
Az acélnál senki nem keményebb, az ólomnál senki nem gyorsabb...
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Fortitu írta: 2024.04.28. 20:36 Többen rugdosnak a földön valakit... Lökdösődés az...
Ez a rúgdosástól messze volt. A földön való rugdosás az, amit Simon Tibi kapott.
Az onvedekezesrol.
1. Nem mindenki olyan bugyant, mint mi. Az emberek többsége messze nem így gondolkodik, tehát értelmetlen nagy onvedekezest várni tőle.
2. A kukásautó mindig ugyanarra és ugyanakkor megy. Aki azon dolgozik azt könnyű újra betalálni, tehát a szerencsétlen részéről ez is mérlegelés tárgya lehetett.
3. Mi megint utólag Lépcsőházi Konrádkodunk. neki meg az egész egy pillanat alatt a nyakába szakadt. Versenyeken ahova felkészülten mennek az emberek, a többség simán lefagy ha valami váratlanba fut, akkor ne akarjunk utólag mindent megmondani.
A spraykről pedig annyit, hogy lassan tulajdon részem lesz az önvédelmi boltokban annyi van itthon és nálam, tehát kevesen támogatják jobban a viselését.
Az acélnál senki nem keményebb, az ólomnál senki nem gyorsabb...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13651
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2024.04.28. 21:23 "Az ügyészség 1 év 3 hónapra felfüggesztette az eljárást velük szemben azzal a feltétellel, ezen idő alatt csoportos személyiségfejlesztő és agressziókezelő tréningen kell részt venniük. Emellett pártfogót is kaptak, aki ellenőrzi majd ezt és a felfüggesztés tartama alatti életvitelüket. Az elkövetőkkel szemben csak akkor kerülhet sor az eljárás megszüntetésére, ha a feltételes ügyészi felfüggesztés tartama eredményesen telik el."


Mit vitatkozzak velük? Magyarországon a büntető eljárás ura az ügyészség. Ha ennyire mérik az eset súlyát, nem tud velük még a bíró se mit kezdeni.
Ezt a vitastílust kezdjük már itt picit unni.

Azt, hogy rohadtul benézel valamit/hülyeséget beszélsz. Majd amikor megcáfolnak, akkor telibefloodolod a fórumot. Attól, ha írsz 5 egyéb igaz/értelmes dolgot, az eredeti hülyeség nem lesz meg nem történt. Mégis heti rendszerességgel pofára esel vele.

Nézzük meg a mostani esetet:

Állításod: " csak egy lökdösödés látszik, ezért fogott halványan a ceruza. "

A valóság (aki elolvasta az eredeti hírt, az tudta): "Egyikük lábon rúgta, másikuk pedig ököllel többször is fejbe vágta, aki annak hatására elesett. A bántalmazással azonban az elkövetők nem hagytak fel, s még többször megrúgták és megütötték. " "A bántalmazás következtében a hulladékgyűjtő férfi nyolc napon túl gyógyuló sérülést szenvedett. A súlyos testi sértés bűntettével gyanúsított elkövetők beismerték"


Tehát a valóságban nem, nem olvastad el, hiszen nem nem "ezért", hanem éppen ELLENÉRE fogott halványan a ceruza, ezért a felháborodás.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2024.04.29. 06:14 Ezt a vitastílust kezdjük már itt picit unni.

Azt, hogy rohadtul benézel valamit/hülyeséget beszélsz. Majd amikor megcáfolnak, akkor telibefloodolod a fórumot. Attól, ha írsz 5 egyéb igaz/értelmes dolgot, az eredeti hülyeség nem lesz meg nem történt. Mégis heti rendszerességgel pofára esel vele.

Nézzük meg a mostani esetet:

Állításod: " csak egy lökdösödés látszik, ezért fogott halványan a ceruza. "

A valóság (aki elolvasta az eredeti hírt, az tudta): "Egyikük lábon rúgta, másikuk pedig ököllel többször is fejbe vágta, aki annak hatására elesett. A bántalmazással azonban az elkövetők nem hagytak fel, s még többször megrúgták és megütötték. " "A bántalmazás következtében a hulladékgyűjtő férfi nyolc napon túl gyógyuló sérülést szenvedett. A súlyos testi sértés bűntettével gyanúsított elkövetők beismerték"


Tehát a valóságban nem, nem olvastad el, hiszen nem nem "ezért", hanem éppen ELLENÉRE fogott halványan a ceruza, ezért a felháborodás.
Szerintem ha vitastilusrol van szó akkor te vagy itt az utolsó ember, aki engem bármilyen kritikaval illethet.
Nem értem min vitatkozol velem.
A súlyos testi sértés egy jogi fogalom. Amiben benne van az hogy a sántítasz a bokán rúgás után 9 napig meg az is ha eltorik a bokadat.
Én is enyhenek tartottam a döntést. és mondtam hogy miért.
A kukás döntése volt, hogy nem verekedett amit nem tudunk, hogy miért tette. Pl. lehet hogy volt neki is előélete és nem szeretett volna újra bajba kerülni.
A saját tapasztalatom szerint a kukások a sirásók mellett azok az emberek akik még igazi fizikai munkát végeznek emiatt iszonyat erősek. (nálunk a srácok nem tökölnek, egyszerűen izomból felemelik a teli kukát és beleöntik a gépbe, mindezt naponta tobb százszor)
Valamiért még se akart bunyozni.
Végül pedig kurvára unom, hogy minden hozzászólásomra sites jógyereket játszol és oberkodsz.
Ha meg semmit se találsz, akkor vamzerkodsz. . Keress mást szorakozasra.
Az acélnál senki nem keményebb, az ólomnál senki nem gyorsabb...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13651
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2024.04.29. 08:12 Szerintem ha vitastilusrol van szó akkor te vagy itt az utolsó ember, aki engem bármilyen kritikaval illethet.
Nem értem min vitatkozol velem.
A súlyos testi sértés egy jogi fogalom. Amiben benne van az hogy a sántítasz a bokán rúgás után 9 napig meg az is ha eltorik a bokadat.
Én is enyhenek tartottam a döntést. és mondtam hogy miért.
A kukás döntése volt, hogy nem verekedett amit nem tudunk, hogy miért tette. Pl. lehet hogy volt neki is előélete és nem szeretett volna újra bajba kerülni.
A saját tapasztalatom szerint a kukások a sirásók mellett azok az emberek akik még igazi fizikai munkát végeznek emiatt iszonyat erősek. (nálunk a srácok nem tökölnek, egyszerűen izomból felemelik a teli kukát és beleöntik a gépbe, mindezt naponta tobb százszor)
Valamiért még se akart bunyozni.
Végül pedig kurvára unom, hogy minden hozzászólásomra sites jógyereket játszol és oberkodsz.
Ha meg semmit se találsz, akkor vamzerkodsz. . Keress mást szorakozasra.

QED
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2108
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Tudna valaki videók alapszintű vágására alkalmas, lehetőleg ingyenes programot ajánlani, ami egy nem túl izmos gépen (Core i5, 4GB RAM) is hajlandó működni?
Sajnos nemrég egy frissítéssel a winfosból kikerült a videószerkesztő, így pl. a hétvégi Mekk Mester kupáról sem tudom megcsinálni a filmet...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
gabor86
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2022.11.18. 09:40

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gabor86 »

G.D írta: 2024.04.29. 23:05 Tudna valaki videók alapszintű vágására alkalmas, lehetőleg ingyenes programot ajánlani, ami egy nem túl izmos gépen (Core i5, 4GB RAM) is hajlandó működni?
Sajnos nemrég egy frissítéssel a winfosból kikerült a videószerkesztő, így pl. a hétvégi Mekk Mester kupáról sem tudom megcsinálni a filmet...
Shotcut


Openshot
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3700
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gabor86 írta: 2024.04.29. 23:54 Shotcut


Openshot
Esetleg olyat is tudnak, hogy egy részt felgyorsít?
Avatar
waltherlg400
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2022.07.26. 16:20
Tartózkodási hely: /bin/ksh
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: waltherlg400 »

G.D írta: 2024.04.29. 23:05 Tudna valaki videók alapszintű vágására alkalmas, lehetőleg ingyenes programot ajánlani, ami egy nem túl izmos gépen (Core i5, 4GB RAM) is hajlandó működni?
Sajnos nemrég egy frissítéssel a winfosból kikerült a videószerkesztő, így pl. a hétvégi Mekk Mester kupáról sem tudom megcsinálni a filmet...
Openshotra +1, de windowsnál szerintem csak átnevezték , microsoft clipchamp néven kell keresni (ingyenes).
arch gnu/linux egyébként
gabor86
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2022.11.18. 09:40

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gabor86 »

waltherlg400 írta: 2024.04.30. 11:58 Openshotra +1, de windowsnál szerintem csak átnevezték , microsoft clipchamp néven kell keresni (ingyenes).
ClipChamp lett helyette es borzasztoan rossz. Ami be volt eddig epitve egyszeru szerkesztesre millioszor jobb volt.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

G.D írta: 2024.04.29. 23:05 Tudna valaki videók alapszintű vágására alkalmas, lehetőleg ingyenes programot ajánlani, ami egy nem túl izmos gépen (Core i5, 4GB RAM) is hajlandó működni?
Sajnos nemrég egy frissítéssel a winfosból kikerült a videószerkesztő, így pl. a hétvégi Mekk Mester kupáról sem tudom megcsinálni a filmet...
Aegisub?
Feliratozásra tuti alkalmas, ha még nekem is ment vele. (Lusta voltam megnézni, hogy vajon vágni is lehet-e vele.)
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Tanácsot kérek! (De ne olyat adjatok, mint a rabbi!* :) )

A megoldandó probléma: biztonságosan akarok olyan kulcsokat tárolni, amiket nem akarok magammal hordani. (Belátható, hogy a pótkulcsokat nem bölcs dolog a mindennap hordott és használt kulcsokkal együtt elveszteni. Egyáltalán: minél kevesebb kulcsot célszerű magammal cipelni.)
Az a megoldás, hogy egy kulccsal elzárom a többi kulcsot, az olyan furcsa nekem: egy kulcs elvesztésével kvázi elvesztem az összes többit.
Nem Airb'n'b-zek, tehát nem kell kültéren lennie.

A megoldást egy mechanikus számzáras, falra csavarozható vagy csőre lakatolható kulcsszéfben vélem felfedezni. → Mik a tapasztalataitok?

Jelöltjeim:
1. Legolcsóbb: Basi SSZ 200
2. Ugyanaz, mint az előző, csak nem kell fúrni: SSZ 200B
3. Ez a márkát legalább ismerni vélem: Abus KeyGarage 707

Méret: a típusokból már sejthető, hogy kb. 10 db kulcs, a helyet pedig leginkább a kulcstartók és címkék fogják enni. Kicsit nagyobb lehet.

* - Rabbi, egymás után döglenek a libáim!
- Mivel eteted őket?
- Szemes kukoricával.
- Az a baj. Etesd ezután darával!
Egy hét múlva:
- Rabbi, még mindig döglenek a libáim, pedig darával etetem őket!
- Mert szamár vagy! Zabbal etesd őket!
Pár nap múlva:
- Rabbi, hiába etetem zabbal a libáimat, mégis pusztulnak! Már alig néhány maradt!
- Ostoba fajankó vagy, miért nem árpával eteted őket?!
Másnap:
- Rabbi, hiába próbálkoztam az árpával, megdöglött az utolsó libám is!
- Most már egy libád sincs?
- Egyetlen egy se.
- Kár. Pedig még annyi jó ötletem lett volna…
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5425
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Itt van május 1. Nem igazán az én ünnepem, egyszerűen sosem fért a fejembe, hogy a munka ünnepét úgy ünnepeljük, hogy nem dolgozunk.
Mintha a bor és a mámor nemzetközi ünnepén kötelező absztinenciát tartana mindenki.
Nekem ez sosem állt össze, ezért ma jó kis favágással, gallyazással és ág darálással töltöm a napot.

Ebéd előtt gondoltam, posztolok egy viccesnek szánt képet a Facebookra, ezt.
eljen-majus-elseje-31465-1.jpg
Erre a Facebooktól kaptam egy figyelmeztetést, hogy hamis információt tartalmazó képet akartam megosztani, mert független tényellenőrök ezt a képet már megvizsgálták, és nem igaz, hogy ez a kép Bill Gates-t ábrázolja gyermek ruhában a 60-as években.

Hát gratulálok a FB cenzúrájához, szép új világ bzmg.
Screenshot_2024-05-01-11-57-54-634_com.facebook.katana.jpg
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

FélOFF
TotoHU írta: 2024.05.01. 12:04 Itt van május 1. Nem igazán az én ünnepem, egyszerűen sosem fért a fejembe, hogy a munka ünnepét úgy ünnepeljük, hogy nem dolgozunk.
Eredetileg nem a munka, hanem a munkások ünnepe volt.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13651
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2024.05.01. 12:04 Itt van május 1. Nem igazán az én ünnepem, egyszerűen sosem fért a fejembe, hogy a munka ünnepét úgy ünnepeljük, hogy nem dolgozunk.
Mintha a bor és a mámor nemzetközi ünnepén kötelező absztinenciát tartana mindenki.
Nekem ez sosem állt össze, ezért ma jó kis favágással, gallyazással és ág darálással töltöm a napot.

Ebéd előtt gondoltam, posztolok egy viccesnek szánt képet a Facebookra, ezt.

eljen-majus-elseje-31465-1.jpg

Erre a Facebooktól kaptam egy figyelmeztetést, hogy hamis információt tartalmazó képet akartam megosztani, mert független tényellenőrök ezt a képet már megvizsgálták, és nem igaz, hogy ez a kép Bill Gates-t ábrázolja gyermek ruhában a 60-as években.

Hát gratulálok a FB cenzúrájához, szép új világ bzmg.

Screenshot_2024-05-01-11-57-54-634_com.facebook.katana.jpg

Persze, mert ez nem billgéc, hanem Mark Zuckerberg...apja😂
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13946
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

kommunista unnep mert pirosbetus!
Poresz írta: 2024.05.01. 12:09 FélOFF

Eredetileg nem a munka, hanem a munkások ünnepe volt.
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4439
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Poresz írta: 2024.05.01. 11:28 Tanácsot kérek! (De ne olyat adjatok, mint a rabbi!* :) )

A megoldandó probléma: biztonságosan akarok olyan kulcsokat tárolni, amiket nem akarok magammal hordani. (Belátható, hogy a pótkulcsokat nem bölcs dolog a mindennap hordott és használt kulcsokkal együtt elveszteni. Egyáltalán: minél kevesebb kulcsot célszerű magammal cipelni.)
Az a megoldás, hogy egy kulccsal elzárom a többi kulcsot, az olyan furcsa nekem: egy kulcs elvesztésével kvázi elvesztem az összes többit.
Nem Airb'n'b-zek, tehát nem kell kültéren lennie.

A megoldást egy mechanikus számzáras, falra csavarozható vagy csőre lakatolható kulcsszéfben vélem felfedezni. → Mik a tapasztalataitok?

Jelöltjeim:
1. Legolcsóbb: Basi SSZ 200
2. Ugyanaz, mint az előző, csak nem kell fúrni: SSZ 200B
3. Ez a márkát legalább ismerni vélem: Abus KeyGarage 707

Méret: a típusokból már sejthető, hogy kb. 10 db kulcs, a helyet pedig leginkább a kulcstartók és címkék fogják enni. Kicsit nagyobb lehet.
Poresz, eddig teljesen jól elvoltam kucsszef nélkül. Miért kellene elzárni a pótkulcsokat? :roll: A nem fontosakat nem zárom el, a fontosakat pedig eldugom 8-) Vagy minek vakamit egyszerűen megoldani, ha lehet bonyolultan? :)

Aminek több értelme van IMHO az egy kis bútorszéf, ugyancsak elrejtve. Kötelezően lecsavarozva, hogy ne lehessen csak úgy felkapni, ha megtalálják. Sokkal több mindent lehet benne tartani - pénz, okmányok, adathordozó, fegyver stb. Persze kulcsot is.

Ha ragaszkodsz a kucsszéfhez, akkor az ABUS jó minőség. A szomszédasszonynak 4 db AirBnB -jé van, azt használ. A falra fúrhatót.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5425
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Poresz írta: 2024.05.01. 12:09 FélOFF

Eredetileg nem a munka, hanem a munkások ünnepe volt.
Ismerem az eredetét, nem is vitatom a munkavállalói jogokért vívott harc fontosságát.
Ettől még ezt lazsálással ünnepelni számomra több, mint ellentmondásos. :-)
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Petya357 írta: 2024.05.01. 13:09 Aminek több értelme van IMHO az egy kis bútorszéf, ugyancsak elrejtve. Kötelezően lecsavarozva, hogy ne lehessen csak úgy felkapni, ha megtalálják. Sokkal több mindent lehet benne tartani - pénz, okmányok, adathordozó, fegyver stb. Persze kulcsot is.
Már van, csak kulcsos…
Petya357 írta: 2024.05.01. 13:09 Poresz, eddig teljesen jól elvoltam kucsszef nélkül. Miért kellene elzárni a pótkulcsokat? :roll: A nem fontosakat nem zárom el, a fontosakat pedig eldugom 8-) Vagy minek vakamit egyszerűen megoldani, ha lehet bonyolultan? :)
A lakásomban található értékek most is elzárva vannak (széf) és később is így lesznek (fegyverszekrény). Azt akarom elérni, hogy amíg nyolc óránban plusz túlórában termelem a GDP-t (plusz utazok), addig az elrejtett dolgokat rutinosan megtaláló betörő ne férjen hozzá az értékesebb kulcsokhoz.

Plusz legyen egy kijelölt helyük, hogy ne tudjam önmagam elöl eldugni őket.
Petya357 írta: 2024.05.01. 13:09 Ha ragaszkodsz a kucsszéfhez, akkor az ABUS jó minőség. A szomszédasszonynak 4 db AirBnB -jé van, azt használ. A falra fúrhatót.
Köszi.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5918
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2024.05.01. 12:04 Itt van május 1. Nem igazán az én ünnepem, egyszerűen sosem fért a fejembe, hogy a munka ünnepét úgy ünnepeljük, hogy nem dolgozunk.
Mintha a bor és a mámor nemzetközi ünnepén kötelező absztinenciát tartana mindenki.
Nekem ez sosem állt össze, ezért ma jó kis favágással, gallyazással és ág darálással töltöm a napot.

Ebéd előtt gondoltam, posztolok egy viccesnek szánt képet a Facebookra, ezt.

eljen-majus-elseje-31465-1.jpg

Erre a Facebooktól kaptam egy figyelmeztetést, hogy hamis információt tartalmazó képet akartam megosztani, mert független tényellenőrök ezt a képet már megvizsgálták, és nem igaz, hogy ez a kép Bill Gates-t ábrázolja gyermek ruhában a 60-as években.

Hát gratulálok a FB cenzúrájához, szép új világ bzmg.

Screenshot_2024-05-01-11-57-54-634_com.facebook.katana.jpg
Én grilleztem, boroztam, most meg döglök a nyugágyban, nekem tetszik így ünnepelni a munkát :p
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13946
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

en meg reggel ota a gep elott ulok :cry:
Fortitu írta: 2024.05.01. 13:25 Én grilleztem, boroztam, most meg döglök a nyugágyban, nekem tetszik így ünnepelni a munkát :p
ingyom bingyom tálib-e?
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2149
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Fortitu írta: 2024.05.01. 13:25 Én grilleztem, boroztam, most meg döglök a nyugágyban, nekem tetszik így ünnepelni a munkát :p
Ha már ivás, meg munka:
Egy teve egy hétig tud dolgozni ivás nélkül. Némelyik ember meg egy hétig tud inni munka nélkül...
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6171
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TotoHU írta: 2024.05.01. 12:04 Ebéd előtt gondoltam, posztolok egy viccesnek szánt képet a Facebookra, ezt.

eljen-majus-elseje-31465-1.jpg

Erre a Facebooktól kaptam egy figyelmeztetést, hogy hamis információt tartalmazó képet akartam megosztani, mert független tényellenőrök ezt a képet már megvizsgálták, és nem igaz, hogy ez a kép Bill Gates-t ábrázolja gyermek ruhában a 60-as években.

Hát gratulálok a FB cenzúrájához, szép új világ bzmg.
A FB cenzúrája teljesen elszállt.
Nyilvánvaló csalások "nem ütköznek az irányelveikbe" (pl. elveszett bőröndök kiárusítása 700 Ft-ért), ugyanakkor teljesen ártalmatlan dolgok miatt tiltás jár.
Pl. az a mondat, hogy "Ma reggel náluk 3 fok volt.".
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13651
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2024.05.01. 13:51 A FB cenzúrája teljesen elszállt.
Nyilvánvaló csalások "nem ütköznek az irányelveikbe" (pl. elveszett bőröndök kiárusítása 700 Ft-ért), ugyanakkor teljesen ártalmatlan dolgok miatt tiltás jár.
Pl. az a mondat, hogy "Ma reggel náluk 3 fok volt.".
Bizony.

Ez az AI agyhalott.

Felteszek egy képet amin egy hivatalos gyári, sajtóanyagban érkezett reklámfotó van egy új fegyverről.
Letiltja, hogy illegális fegyverkereskedelem.
Megreklamálom.
Visszarakja, elnézést kér a tévedésért

Ezután felteszem ugyanazt a képet, amit jóváhagyott egy másik fiókon.
Letiltja, hogy illegális fegyverkereskedelem.
Megreklamálom.
Visszarakja, elnézést kér a tévedésért

Ezután megnézem: a gyártó ugyanezt már kirakta a facéra.

Jó, akkor letöltöm onnan, és az FB-ről leszedett képet töltöm vissza.
Letiltja, hogy illegális fegyverkereskedelem.
Megreklamálom.
Visszarakja, elnézést kér a tévedésért.

Ebből a szellemi szintből nem lesz világuralom:-)

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Válasz küldése