OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

blint
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2021.06.26. 15:26

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: blint »

WildBear23 írta: 2022.11.09. 11:59 Ja, és Vad Medvének meg a lánya - a bátyám üzeni. :-)

Amúgy a linket b@szták el, a szórólapon már ezt az elb@szott linket reklámozzák:

nebih.jpg
Akkor mondom neki, hogy könnyen a gladiátolképzőben vagy a pitbullok előtt találhatja magát ilyen lohadt viselkedéssel :D
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

blint írta: 2022.11.09. 17:29 Akkor mondom neki, hogy könnyen a gladiátolképzőben vagy a pitbullok előtt találhatja magát ilyen lohadt viselkedéssel :D
Jah, tudod, a medve barlangjába befelé vezet csak sok nyom.. bejött már pár Jancsi, aztán kiszaladt mint Juliska.. 😉
A vadászt aki belőtt, nem kell bemutatni.. meg a norvég cserediákot, "Háde miez, háde..?" - Nem "háde", hanem "HÁ-DÉ!" [21M]..

Komolyra fordítva: elég ciki, hogy egy NÉBIH kaliberű szervnek ilyen elírt linkje van.. de hát KNK (Következmények Nélküli Közszféra)..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

TurboP írta: 2022.11.09. 11:38 Most mit nem értesz ezen:
Vad Eszter s a dalom.
:D :D :D :D :D :D
"Lánc, lánc, Eszetrlánc, Eszter merre jársz..."
Ez az? :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

WildBear23 írta: 2022.11.09. 11:59 Ja, és Vad Medvének meg a lánya - a bátyám üzeni. :-)

Amúgy a linket b@szták el, a szórólapon már ezt az elb@szott linket reklámozzák:

nebih.jpg
Meg a Vad banda közös barátnője, nem? :mrgreen: :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

jó ha van írta: 2022.11.09. 19:44 Meg a Vad banda közös barátnője, nem? :mrgreen: :lol:
Élcelődtek itt a lényegtelen részleteken.. miközben alapvető kérdésekben ott az ellentmondás: most akkor afrikai az a sertés, vagy pesti? :lol:

S menjetek inkább kitalálni az alsókulcsos feladványt! Nehogy már még egy részletet ki kelljen rakni, mint egy sztriptíz bárban waze… :mrgreen:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
waltherlg400
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2022.07.26. 16:20
Tartózkodási hely: Szuverén Máltai Lovagrend
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: waltherlg400 »

Screenshot_20221111-192647_YouTube.jpg
Gvass1 mit érzel most, hogy megbántottál valakit, aki le is iratkozott a kedvenc "videósáról"? :lol: :lol: :lol:
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

waltherlg400 írta: 2022.11.11. 19:26 Screenshot_20221111-192647_YouTube.jpgGvass1 mit érzel most, hogy megbántottál valakit, aki le is iratkozott a kedvenc "videósáról"? :lol: :lol: :lol:
Ittam egy sört és felröhögtem.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
waltherlg400
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2022.07.26. 16:20
Tartózkodási hely: Szuverén Máltai Lovagrend
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: waltherlg400 »

gvass1 írta: 2022.11.11. 19:59 Ittam egy sört és felröhögtem.
Amúgy milyen youtubernek lenni? :lol:
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

waltherlg400 írta: 2022.11.11. 20:02 Amúgy milyen youtubernek lenni? :lol:
Semmilyen.
Mi ilyen kopaszodó, pocakos vénemberek vagyunk, nem menő millenial hipszterek, muhahaha.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
waltherlg400
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2022.07.26. 16:20
Tartózkodási hely: Szuverén Máltai Lovagrend
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: waltherlg400 »

Tényleg minden hiába... :cry:
Screenshot_20221111-203636_Chrome.jpg
BeHappy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2022.07.19. 20:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: BeHappy »

Bár Gvass1 szerint csak a magyar Marsra szállás számít, de azért már egy lépéssel közelebb kerültünk a szerelt gumisokhoz.... :lol:

https://index.hu/tudomany/2022/11/12/ma ... s-program/
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Autós üldözést követően rendőrökre és vétlen autósokra nyitottak tüzet migránsokat szállító embercsempészek Budapesten ma reggel. Az egyik cikk szerint vétlen autókat is eltaláltak - a benne ülőket szerencsére nem.

https://www.origo.hu/itthon/20221114-re ... -uton.html
https://www.origo.hu/itthon/20221114-mi ... dozni.html
https://hvg.hu/itthon/20221114_lovoldoz ... sz_elfogas

Azért ez durva. Migránsok már eddig is lövöldöztek egymásra - odaát, Szerbiában. Most viszont áthozták az illegál fegyvereiket, és tüzet nyitottak a rendőrökre és teljesen vétlen járókelőkre.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TotoHU írta: 2022.11.14. 14:57 Autós üldözést követően rendőrökre és vétlen autósokra nyitottak tüzet migránsokat szállító embercsempészek Budapesten ma reggel. Az egyik cikk szerint vétlen autókat is eltaláltak - a benne ülőket szerencsére nem.

https://www.origo.hu/itthon/20221114-re ... -uton.html
https://www.origo.hu/itthon/20221114-mi ... dozni.html
https://hvg.hu/itthon/20221114_lovoldoz ... sz_elfogas

Azért ez durva. Migránsok már eddig is lövöldöztek egymásra - odaát, Szerbiában. Most viszont áthozták az illegál fegyvereiket, és tüzet nyitottak a rendőrökre és teljesen vétlen járókelőkre.
Húbazdmeg.
Kíváncsi leszek, milyen fegyvert használtak..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2022.11.14. 14:59 Húbazdmeg.
Kíváncsi leszek, milyen fegyvert használtak..
Jugoszláv cuccokra tippelek. Szerbia toplistás a lakosság kezén lévő illegális fegyverek arányában a történelme okán, a megfelelő helyen euróért minden kapható.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TotoHU írta: 2022.11.14. 15:01 Jugoszláv cuccokra tippelek. Szerbia toplistás a lakosság kezén lévő illegális fegyverek arányában a történelme okán, a megfelelő helyen euróért minden kapható.
Jah, ha éles akkor tutti ex-jugó vasak lesznek. Az tutti.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

TotoHU írta: 2022.11.14. 14:57 Autós üldözést követően rendőrökre és vétlen autósokra nyitottak tüzet migránsokat szállító embercsempészek Budapesten ma reggel. Az egyik cikk szerint vétlen autókat is eltaláltak - a benne ülőket szerencsére nem.

https://www.origo.hu/itthon/20221114-re ... -uton.html
https://www.origo.hu/itthon/20221114-mi ... dozni.html
https://hvg.hu/itthon/20221114_lovoldoz ... sz_elfogas

Azért ez durva. Migránsok már eddig is lövöldöztek egymásra - odaát, Szerbiában. Most viszont áthozták az illegál fegyvereiket, és tüzet nyitottak a rendőrökre és teljesen vétlen járókelőkre.
Én csak azt nem értem mi zajlik ezeknek a fejében? Kilövöldözök rájuk az autóból és akkor békén hagynak és mehetek tovább az utamon?
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
FC1
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.12.13. 20:37

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: FC1 »

Érdekesség. Néhány éve a furgonommal mentem kb 23 órakor valahol Pest megyében. Megállítottak a rendőrök és nem a kocsi papírjait, vagy a jogsimat kérték, hanem csak annyit mondtak hogy kérjük a lakcímkártyáját. Döbbenten kérdeztem vissza hogy: -Csak a lakcímártyámat? Utána jöttem rá egyszerűen csak beszéltetni akartak hogy kibukjon ha hamis magyar papírokkal rendelkező külföldi embercsempész vagyok. Benéztek a raktérbe, néhány szót váltottunk, aztán elengedtek. :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára FC1 2022.11.14. 15:33-kor.
Ha nincs ló a szamár is jó!
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

remek, meg egy indok hogy szigoriccsak a fegyvertartast :roll:
TotoHU írta: 2022.11.14. 14:57 Autós üldözést követően rendőrökre és vétlen autósokra nyitottak tüzet migránsokat szállító embercsempészek Budapesten ma reggel. Az egyik cikk szerint vétlen autókat is eltaláltak - a benne ülőket szerencsére nem.

https://www.origo.hu/itthon/20221114-re ... -uton.html
https://www.origo.hu/itthon/20221114-mi ... dozni.html
https://hvg.hu/itthon/20221114_lovoldoz ... sz_elfogas

Azért ez durva. Migránsok már eddig is lövöldöztek egymásra - odaát, Szerbiában. Most viszont áthozták az illegál fegyvereiket, és tüzet nyitottak a rendőrökre és teljesen vétlen járókelőkre.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

tavaly osszel csurgo belteruleten megallitottak, szinten a lakcimkartyat kertek.
aztan megkerdeztek hogy magyarorszagon szulettem-e.
a kartyan rajta van hogy szuletesi hely szekesfehervar :shock:
FC1 írta: 2022.11.14. 15:31 Érdekesség. Néhány éve a furgonommal mentem kb 23 órakor valahol Pest megyében. Megállítottak a rendőrök és nem a kocsi papírjait, vagy a jogsimat kérték, hanem csak annyit mondtak hogy kérjük a lakcímkártyáját. Döbbenten kérdeztem vissza hogy: -Csak a lakcímártyámat? Utána jöttem rá egyszerűen csak beszéltetni akartak hogy kibukjon ha hamis magyar papírokkal rendelkező külföldi embercsempész vagyok. Benéztek a raktérbe, néhány szót váltottunk, aztán elengedtek. :roll:
ingyom bingyom tálib-e?
Pitbull
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2022.01.24. 21:28

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Pitbull »

Sürgősen ki kell deríteni, hogy a lövöldöző migránsok esetleg Kaucsuk-Profi gumikat használtak-e az ámokfutásuk során, mert az bizony már 70 Shore keménységű, így a gyári ajánlástól eltérő és tuningnak minősül... a hatóságok harapnak ám az ilyesmire.
Pitbull 19-M alu elox. / Pitbull 19-M rozsdamentes / Pitbull 19-M szénacél / Duplabull 19-M
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Valszeg semmilyen rendőrségi akciót nem engedélyeznek a járőröknek akkor sem ha 10 autóval vannak a közelben.
Majd a TEK megold mindent.........egy szaros iraki ember csempész.Ja az biztos egy ex kommandós volt akinek a Lethal Weapon volt a jele az oviban :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

chucky írta: 2022.11.14. 18:09 Valszeg semmilyen rendőrségi akciót nem engedélyeznek a járőröknek akkor sem ha 10 autóval vannak a közelben.
Majd a TEK megold mindent.........egy szaros iraki ember csempész.Ja az biztos egy ex kommandós volt akinek a Lethal Weapon volt a jele az oviban :mrgreen:
Azért csak óvatosan. Délről jött már 1-2 emberke harci tapasztalattal, én ismertem személyesen olyan rendőröket, akiket ékszerboltrablók lőttek meg.
Sapienti sat.
laczka
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:29

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: laczka »

Az, hogy a sün csak figyelmeztető lövés után viszonozta a tüzet, az valami költői túlzás (kötelező ezt mondani)?
Röhögni nem tudok rajta ez akkora f@szság. :(
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

laczka írta: 2022.11.14. 18:39 Az, hogy a sün csak figyelmeztető lövés után viszonozta a tüzet, az valami költői túlzás (kötelező ezt mondani)?
Röhögni nem tudok rajta ez akkora f@szság. :(
Szerintem ez kötelező szófordulat. Nem hiszem, hogy ebben a helyzetben akárki ilyesmivel képes lenne még időt húzni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

nemtokregelni írta: 2022.11.14. 18:23 Azért csak óvatosan. Délről jött már 1-2 emberke harci tapasztalattal, én ismertem személyesen olyan rendőröket, akiket ékszerboltrablók lőttek meg.
Biztosan előfordulhat olyan is.Na de mi alapján döntik el,hogy a járőr már nem elég oda?Ha lőnek?
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

chucky írta: 2022.11.14. 19:26 Biztosan előfordulhat olyan is.Na de mi alapján döntik el,hogy a járőr már nem elég oda?Ha lőnek?
Én egyébként nem vagyok híve minden szarságért a különlegesek kihívásának/bevárásának, de ha
  • fegyveres az elkövető és
  • a késedelem nem veszélyeztet senkit
valóban okosabb dolog.
Sapienti sat.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

chucky írta: 2022.11.14. 18:09 egy szaros iraki ember csempész.J
Szia,

Szerintem is fegyveres bunozore (ha van ido) a TEK menjen.
Ha meg nem csak tulajdonaban van a fegyver, hanem azzal rendorre lot, akkor meg foleg.

Bel
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Pitbull írta: 2022.11.14. 15:57 Sürgősen ki kell deríteni, hogy a lövöldöző migránsok esetleg Kaucsuk-Profi gumikat használtak-e az ámokfutásuk során, mert az bizony már 70 Shore keménységű, így a gyári ajánlástól eltérő és tuningnak minősül... a hatóságok harapnak ám az ilyesmire.
Hát még, ha piros RWS marhakábszira töltötték!
Pitbull
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2022.01.24. 21:28

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Pitbull »

AndyA írta: 2022.11.14. 21:15 Hát még, ha piros RWS marhakábszira töltötték!
Úristen... csak remélni merem, hogy ilyen nem fordult elő! :lol:
Pitbull 19-M alu elox. / Pitbull 19-M rozsdamentes / Pitbull 19-M szénacél / Duplabull 19-M
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Pitbull írta: 2022.11.14. 15:57 Sürgősen ki kell deríteni, hogy a lövöldöző migránsok esetleg Kaucsuk-Profi gumikat használtak-e az ámokfutásuk során, mert az bizony már 70 Shore keménységű, így a gyári ajánlástól eltérő és tuningnak minősül... a hatóságok harapnak ám az ilyesmire.
Biztosan nem magyar gumis revolvert használtak, mert a hírek szerint nem volt csettegés, csak lövés. ;-)
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

qqriq írta: 2022.11.14. 15:39 tavaly osszel csurgo belteruleten megallitottak, szinten a lakcimkartyat kertek.
aztan megkerdeztek hogy magyarorszagon szulettem-e.
a kartyan rajta van hogy szuletesi hely szekesfehervar :shock:
Mondasd ki akcentus nélkül egy külföldivel, hogy Székesfehérvár.
Valami olyasmi lenne, hogy feheruuaru rea meneh hodu utu rea.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

chucky írta: 2022.11.14. 18:09 Valszeg semmilyen rendőrségi akciót nem engedélyeznek a járőröknek akkor sem ha 10 autóval vannak a közelben.
Majd a TEK megold mindent.........egy szaros iraki ember csempész.Ja az biztos egy ex kommandós volt akinek a Lethal Weapon volt a jele az oviban :mrgreen:
Esetleg nézz utána az Engel Zoltán ügynek.
Ma is élne a rendőr ha nem ugy gondolkodott volna mint te, és megvárja a TESZt.
A fegyveres elkövető az TEK hatáskör.
Pont.
Mindenki más csak akkor, ha azonalos, ugyanis nem a lövöldözés a cél, hanem annak az elkerülése.
És ez jó döntés, ugyanis roppantul nem szeretnék olyan közelébe lenni, mint amikor járőrök tűz alá vették a bíróságrol szökött vádlottat. A világ 8. csodája volt, hogy nem halt meg vétlen.
Pitbull
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2022.01.24. 21:28

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Pitbull »

TotoHU írta: 2022.11.14. 23:00 Biztosan nem magyar gumis revolvert használtak, mert a hírek szerint nem volt csettegés, csak lövés. ;-)
:lol: :lol:
Pitbull 19-M alu elox. / Pitbull 19-M rozsdamentes / Pitbull 19-M szénacél / Duplabull 19-M
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

TotoHU írta: 2022.11.14. 23:00 Biztosan nem magyar gumis revolvert használtak, mert a hírek szerint nem volt csettegés, csak lövés. ;-)
Te kis gonosz :D
Sapienti sat.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

TotoHU írta: 2022.11.14. 23:00 Biztosan nem magyar gumis revolvert használtak, mert a hírek szerint nem volt csettegés, csak lövés. ;-)
Tök mindegy milyen volt, ha a pirosat beletette a gari ugrott :D
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

aksurv írta: 2022.11.14. 23:05 Esetleg nézz utána az Engel Zoltán ügynek.
Ma is élne a rendőr ha nem ugy gondolkodott volna mint te, és megvárja a TESZt.
A fegyveres elkövető az TEK hatáskör.
Pont.
Mindenki más csak akkor, ha azonalos, ugyanis nem a lövöldözés a cél, hanem annak az elkerülése.
És ez jó döntés, ugyanis roppantul nem szeretnék olyan közelébe lenni, mint amikor járőrök tűz alá vették a bíróságrol szökött vádlottat. A világ 8. csodája volt, hogy nem halt meg vétlen.
Valami rémlett de azért utánanéztem.Ja....jól elb..ták pedig előre fel tudtak "volna" készülni az elfogásra.Mindegy az már elmúlt.Talán tanultak belőle.
Rosszul látod.Én úgy gondolom,hogy egy járőr mindig készüljön a legrosszabbra de ne a fegyvere legyen a kényszerítő eszköz.Viszont adja le ő az első lövést ha kell mert lehet,hogy viszonozni már nem lesz alkalma!A gond az,hogy sosem történik "semmi" és pont ezért nem is kell gyakorolni a komolyabb taktikákat mert az sok pénzbe kerül és még a végén lelőnek valami bűnözőt a tanultak miatt és befenyítik a rendőrséget.
Egy piros lámpán áthajtó autós ugyanúgy lehet egy veszélyes bűnöző aki azonnal lőni fog mint egy külföldi embercsempész aki egyből lő mert menekül.
De itt sosem történik semmi és ha igen az ezek szerint belefér a keretbe.
A rendőrnek a tévhittel ellentétben nem azért van fegyvere,hogy meg tudja védeni magát.Mindenki mást is meg kell védenie és ha ehhez lőnie kell,akkor bizony......lőnie kéne :roll: :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

chucky írta: 2022.11.15. 17:30 Valami rémlett de azért utánanéztem.Ja....jól elb..ták pedig előre fel tudtak "volna" készülni az elfogásra.Mindegy az már elmúlt.Talán tanultak belőle.
Rosszul látod.Én úgy gondolom,hogy egy járőr mindig készüljön a legrosszabbra de ne a fegyvere legyen a kényszerítő eszköz.Viszont adja le ő az első lövést ha kell mert lehet,hogy viszonozni már nem lesz alkalma!A gond az,hogy sosem történik "semmi" és pont ezért nem is kell gyakorolni a komolyabb taktikákat mert az sok pénzbe kerül és még a végén lelőnek valami bűnözőt a tanultak miatt és befenyítik a rendőrséget.
Egy piros lámpán áthajtó autós ugyanúgy lehet egy veszélyes bűnöző aki azonnal lőni fog mint egy külföldi embercsempész aki egyből lő mert menekül.
De itt sosem történik semmi és ha igen az ezek szerint belefér a keretbe.
A rendőrnek a tévhittel ellentétben nem azért van fegyvere,hogy meg tudja védeni magát.Mindenki mást is meg kell védenie és ha ehhez lőnie kell,akkor bizony......lőnie kéne :roll: :mrgreen:
Értem akkor te hajlandó vagy két lőlap köze beallni amikor a járőrök lőnek.
Keversz dolgokat.
Vannak azonnalos dolgok amikor nincs idő várni.
Ilyenkor az intézkedik aki legközelebb van. pl. tömeglovoldozes.
De vannak más esetek, nem véletlenül vannak az usaban is SWAT egységek. Tehát ha van idő rá, akkor az intézkedjen, akinek erre képzése, felszerelése van.
A mentőtiszteknek sem dolga a szívműtet, akármennyire is jó mentőtisztek.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

aksurv írta: 2022.11.15. 17:50 Értem akkor te hajlandó vagy két lőlap köze beallni amikor a járőrök lőnek.
Keversz dolgokat.
Vannak azonnalos dolgok amikor nincs idő várni.
Ilyenkor az intézkedik aki legközelebb van. pl. tömeglovoldozes.
De vannak más esetek, nem véletlenül vannak az usaban is SWAT egységek. Tehát ha van idő rá, akkor az intézkedjen, akinek erre képzése, felszerelése van.
A mentőtiszteknek sem dolga a szívműtet, akármennyire is jó mentőtisztek.
A munkaidőm túlnyomó részét az utcán töltöm szóval egész nap két "lőlap" között vagyok mint sokan mások is 8-)
A lövedékálló mellényt csak lett volna ideje felvenni.....hibát hibára.
Ez így van.A behatoló egységek erre vannak kiképezve,hogy kihozzák élve vagy holtan akihez már kevés a járőr felszerelése.
A szívműtétet specialista végzi :roll:
Pár hete egy kivonuló szolgálat tüzet észlelt a helyszínen.Hívták a tűzoltókat pedig csak a tűzoltókészüléket kellett volna leemelni a falról és eloltani azt a picsányi tüzet :lol: Ha nem tudnak bejutni valahová,akkor ugyancsak a tűzoltókat kell hívni.Én több mint 20 éve bejutok bárhová és még egyszer sem kellett senkit hívnom :lol: :lol: A szerződésben le van írva,hogy világításnak kell lennie.És ha nincs?Hívnak valakit aki világít? :lol: :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

chucky írta: 2022.11.15. 18:53 A munkaidőm túlnyomó részét az utcán töltöm szóval egész nap két "lőlap" között vagyok mint sokan mások is 8-)
A lövedékálló mellényt csak lett volna ideje felvenni.....hibát hibára.
Ez így van.A behatoló egységek erre vannak kiképezve,hogy kihozzák élve vagy holtan akihez már kevés a járőr felszerelése.
A szívműtétet specialista végzi :roll:
Pár hete egy kivonuló szolgálat tüzet észlelt a helyszínen.Hívták a tűzoltókat pedig csak a tűzoltókészüléket kellett volna leemelni a falról és eloltani azt a picsányi tüzet :lol: Ha nem tudnak bejutni valahová,akkor ugyancsak a tűzoltókat kell hívni.Én több mint 20 éve bejutok bárhová és még egyszer sem kellett senkit hívnom :lol: :lol: A szerződésben le van írva,hogy világításnak kell lennie.És ha nincs?Hívnak valakit aki világít? :lol: :lol:
Ez nem kedv kérdése, hanem jogszabályé.
A bevetési munka pedig pont annyira speciális mint a szívműtét, azzal különbséggel, hogy sebészt senki nem akarja kinyirni.
Abszolút támogatom a jobb képzést és a járőr szinten az önállóság növelését, de tudni kell hogy mikor kell hátra lépni.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

aksurv írta: 2022.11.15. 20:02 Ez nem kedv kérdése, hanem jogszabályé.
A bevetési munka pedig pont annyira speciális mint a szívműtét, azzal különbséggel, hogy sebészt senki nem akarja kinyirni.
Abszolút támogatom a jobb képzést és a járőr szinten az önállóság növelését, de tudni kell hogy mikor kell hátra lépni.
És ez így is van jól. Minek rambózni egy PA-val, ha amúgy van idő megvárni a profikat puskával, flashbanggel, pajzzsal, esetleg drónokkal.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Fortitu írta: 2022.11.15. 20:09 És ez így is van jól. Minek rambózni egy PA-val, ha amúgy van idő megvárni a profikat puskával, flashbanggel, pajzzsal, esetleg drónokkal.
+1
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1328
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

chucky írta: 2022.11.15. 17:30 Valami rémlett de azért utánanéztem.Ja....jól elb..ták pedig előre fel tudtak "volna" készülni az elfogásra.
Úgy tudom lehallgatták az elkövető telefonját, és forró nyomos sztori volt, nem volt idő még a TESZ-re várni.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Kojak írta: 2022.11.15. 20:49 Úgy tudom lehallgatták az elkövető telefonját, és forró nyomos sztori volt, nem volt idő még a TESZ-re várni.
Volt.
És arra mindenképpen volt hogy mellényt vegyenek.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1328
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

aksurv írta: 2022.11.15. 22:06 Volt.
És arra mindenképpen volt hogy mellényt vegyenek.
Akkoriban is volt már minden szolgálati gépjárműben (rendőri jelleg nélküliekben is) lövedékálló mellény?
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Kojak írta: 2022.11.15. 23:13 Akkoriban is volt már minden szolgálati gépjárműben (rendőri jelleg nélküliekben is) lövedékálló mellény?
Nekik volt.
paprikajancsi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2022.05.29. 10:35

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: paprikajancsi »

https://youtu.be/fOZexXwnk3M

Eleg nagy butasag hangzik el a nemet gazpisztolyvasarlokrol ebben
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

paprikajancsi írta: 2022.11.17. 13:35 https://youtu.be/fOZexXwnk3M

Eleg nagy butasag hangzik el a nemet gazpisztolyvasarlokrol ebben
és szerinted végignézzük miatta a 44 percet?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

swordmanus írta: 2022.11.17. 20:14 Osszátok, olvassátok!
http://www.kalasnyikov.hu/dokumentumok/ ... sa_tdk.pdf
A zsűri dicséretben részesített.
Gratula!
Még csak belenéztem, de máris találtam valami számomra újat:
"Az ólom az eletromos áramot és a hőt csak kis mértékben vezeti. "

Azt hittem, hogy jól vezeti az áramot.
Mihez képest vezeti csak kis mértékben? A többi fémhez képest?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

WildBear23 írta: 2022.11.17. 20:20 Gratula!
Még csak belenéztem, de máris találtam valami számomra újat:
"Az ólom az eletromos áramot és a hőt csak kis mértékben vezeti. "

Azt hittem, hogy jól vezeti az áramot.
Mihez képest vezeti csak kis mértékben? A többi fémhez képest?
Ne engem kérdezz, az egy irodalmi idézet.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: zora »

WildBear23 írta: 2022.11.17. 20:20 Gratula!
Még csak belenéztem, de máris találtam valami számomra újat:
"Az ólom az eletromos áramot és a hőt csak kis mértékben vezeti. "

Azt hittem, hogy jól vezeti az áramot.
Mihez képest vezeti csak kis mértékben? A többi fémhez képest?
Azokhoz képest, amik nagyon jól vezetik.
Fajlagos+ellenállás+Minél+kisebb+a+fajlagos+ellenállás+értéke,+annál+jobban+vezet+a+vezető.jpg
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Afgán utcai fegyverárusok. https://www.youtube.com/watch?v=zPDRAtGg7VI
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

zora írta: 2022.11.17. 21:20 Azokhoz képest, amik nagyon jól vezetik.
Fajlagos+ellenállás+Minél+kisebb+a+fajlagos+ellenállás+értéke,+annál+jobban+vezet+a+vezető.jpg
OFF
A képben olvasható idézet szerint nem szabad elektromos csatlakozásnál ónt használni. Ez nagyon nem igaz. Az elektrotechnika tudományát ón és ólom nélkül ki lehet dobni a szemétbe. Egyszerűen nem működne a dolog.
OFF
Mindenki vár valamit...
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: zora »

tornas78 írta: 2022.11.18. 05:59 OFF
A képben olvasható idézet szerint nem szabad elektromos csatlakozásnál ónt használni. Ez nagyon nem igaz. Az elektrotechnika tudományát ón és ólom nélkül ki lehet dobni a szemétbe. Egyszerűen nem működne a dolog.
OFF
Villanyszerelésnél már jóideje szabálytalan a rézvezeték végét forraszanyaggal bevonni.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: bel »

zora írta: 2022.11.17. 21:20 Azokhoz képest, amik nagyon jól vezetik.
Fajlagos+ellenállás+Minél+kisebb+a+fajlagos+ellenállás+értéke,+annál+jobban+vezet+a+vezető.jpg
Szia,

Az abra alapjan is jol dontottak Oak Ridge-ben, hogy ezustdrotot hasznaltak (nem kaptak rezdrotot, ezert muszaly volt mas anyagot keresniuk a centrifugak elektromagneseihez; allitolag amikor leadtak a nehany 100 tonnas kolcson igenyuket Fort Konxban, az volt a valasz, hogy unciaban szamolnak nem tonnaban :-) ).

ui. ez a hozzaszolasom nem is igazan offtopic, hiszen fegyverrol szol. :-)

Bel
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

zora írta: 2022.11.18. 06:47 Villanyszerelésnél már jóideje szabálytalan a rézvezeték végét forraszanyaggal bevonni.
Mindkettőtöknek igaza van. Az elektronika teljes egésze a forrasztott csatlakozásokkal működik - nyilvánvalóan jól, másképpen nem tudnánk egymás üzeneteit olvasni ;)
Alacsony áramerősségeknél ez kis gond.

Sok ampernél viszont nagy gond, a melegedés mértéke már elfogadhatatlan lenne.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: zora »

Petya357 írta: 2022.11.18. 06:59 Mindkettőtöknek igaza van. Az elektronika teljes egésze a forrasztott csatlakozásokkal működik - nyilvánvalóan jól, másképpen nem tudnánk egymás üzeneteit olvasni ;)
Alacsony áramerősségeknél ez kis gond.

Sok ampernél viszont nagy gond, a melegedés mértéke már elfogadhatatlan lenne.
Így.
A beillesztett ábrán szereplő szöveg értelemszerűen nem a nyáklapok illesztéseiről szólt.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: qqriq »

lattam villanyszerelest ahol minden kotes at volt forrasztva :roll:
Petya357 írta: 2022.11.18. 06:59 Mindkettőtöknek igaza van. Az elektronika teljes egésze a forrasztott csatlakozásokkal működik - nyilvánvalóan jól, másképpen nem tudnánk egymás üzeneteit olvasni ;)
Alacsony áramerősségeknél ez kis gond.

Sok ampernél viszont nagy gond, a melegedés mértéke már elfogadhatatlan lenne.
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2022.11.18. 07:10 lattam villanyszerelest ahol minden kotes at volt forrasztva :roll:
Én is. :roll: Régebben sok minden belefért. :? Védöcső nélkül a falba vakolt vezeték, alumínium vezeték rézdróttal megtoldva - ami a csövön kifér…

Manapság - többek között a sokat szidott EUnak, és a szabványok számonkérésének köszönhetően - sokkal magasabban van a kivitelezésnél elvárt színvonal. Jobb helyen a sodort csatlakozás nem fér bele - se ónnal, sé ólommal, se natúr réz vezetékek, sehogy - kizárólag csoki, vagy doboz.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: AndyA »

tornas78 írta: 2022.11.18. 05:59 OFF
A képben olvasható idézet szerint nem szabad elektromos csatlakozásnál ónt használni. Ez nagyon nem igaz. Az elektrotechnika tudományát ón és ólom nélkül ki lehet dobni a szemétbe. Egyszerűen nem működne a dolog.
OFF
Annak a rögzítés is a célja. Akkor is, ha a nyákba kell belefogni egy alkatrészt, és akkor is, ha a sodrott vezeték végét kell egyben tartani. Mondjuk az utóbbira az érvéghüvely amúgy tényleg jobb.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: qqriq »

mmcu falvezeteket /foleg panelekben/ ma is hasznalnak. :roll:
en wagozok mindenhol, nem olcso de legalabb gyorsan megy 8-)
Petya357 írta: 2022.11.18. 07:30 Én is. :roll: Régebben sok minden belefért. :? Védöcső nélkül a falba vakolt vezeték, alumínium vezeték rézdróttal megtoldva - ami a csövön kifér…

Manapság - többek között a sokat szidott EUnak, és a szabványok számonkérésének köszönhetően - sokkal magasabban van a kivitelezésnél elvárt színvonal. Jobb helyen a sodort csatlakozás nem fér bele - se ónnal, sé ólommal, se natúr réz vezetékek, sehogy - kizárólag csoki, vagy doboz.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára qqriq 2022.11.18. 07:44-kor.
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: AndyA »

zora írta: 2022.11.18. 06:47 Villanyszerelésnél már jóideje szabálytalan a rézvezeték végét forraszanyaggal bevonni.
Ez így kategorikusan nem igaz. Lehet szabályosan csinálni ónozott kötést is. Korábban voltak tényleg gondok ebből, hogy az ilyen kötésnél gyulladt meg valami. De ha rendes munka, akkor nincs vele gond. Kb. 5 cm hosszan meg kell pucolni mindkét tömör vezetéket, és legalább 4-5 menettel egymás köré tekerni őket, majd így, 3-4 cm hosszon együtt összeforrasztani. Egyrészt sosem gyullad meg, másrészt, ha le is ég a ház, és a tűzben elpárolog az ónozás, akkor is ott marad az összesodort vezeték, és a tűzvizsgáló látni fogja, hogy nem ez volt a tűzfészek.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Petya357 írta: 2022.11.18. 07:30 Én is. :roll: Régebben sok minden belefért. :? Védöcső nélkül a falba vakolt vezeték, alumínium vezeték rézdróttal megtoldva - ami a csövön kifér…

Manapság - többek között a sokat szidott EUnak, és a szabványok számonkérésének köszönhetően - sokkal magasabban van a kivitelezésnél elvárt színvonal. Jobb helyen a sodort csatlakozás nem fér bele - se ónnal, sé ólommal, se natúr réz vezetékek, sehogy - kizárólag csoki, vagy doboz.
A csoki, vagyis a sorkapocs nem jó. Csavaros illesztés, idővel lelazul még réz vezetéknél is. Wago, ill. általában feszítőrugós csatlakozó jöhet csak szóba, ha tényleg igényes munkáról van szó.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: zora »

AndyA írta: 2022.11.18. 07:40 Ez így kategorikusan nem igaz. Lehet szabályosan csinálni ónozott kötést is. Korábban voltak tényleg gondok ebből, hogy az ilyen kötésnél gyulladt meg valami. De ha rendes munka, akkor nincs vele gond. Kb. 5 cm hosszan meg kell pucolni mindkét tömör vezetéket, és legalább 4-5 menettel egymás köré tekerni őket, majd így, 3-4 cm hosszon együtt összeforrasztani. Egyrészt sosem gyullad meg, másrészt, ha le is ég a ház, és a tűzben elpárolog az ónozás, akkor is ott marad az összesodort vezeték, és a tűzvizsgáló látni fogja, hogy nem ez volt a tűzfészek.
Ez a megoldás műszaki szempontból lehet hogy jó, de akkor is szabálytalan.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: qqriq »

pedig az eloszto tombok, fovezeteki leagazok, gyujtosinek, terminal block-ok nagy resze mind csavaros kotesek :roll:
AndyA írta: 2022.11.18. 07:42 A csoki, vagyis a sorkapocs nem jó. Csavaros illesztés, idővel lelazul még réz vezetéknél is. Wago, ill. általában feszítőrugós csatlakozó jöhet csak szóba, ha tényleg igényes munkáról van szó.
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: AndyA »

zora írta: 2022.11.18. 07:55 Ez a megoldás műszaki szempontból lehet hogy jó, de akkor is szabálytalan.
Aktív villanyszerelő ismerős magyarázta ezt így el, aki eléggé igyekszik, hogy mindig képben legyen, főleg pont az ilyen szabályokkal, amelyek adott esetben az ő bőrére is mennek.

Lehetségesnek tartom, hogy pl. háztartási szerelésnél OK lehet, míg ipari környezetben nem, vagy valami hasonló.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2022.11.18. 08:19 pedig az eloszto tombok, fovezeteki leagazok, gyujtosinek, terminal block-ok nagy resze mind csavaros kotesek :roll:
Az OK, de azokat rendszeresen karbantartják, ahol az előírt nyomatékra hűzás is a karbantartás része. Viszont mutass nekem olyan lakástulajdonost, aki 1-2-3-5 éves rendszerességgel végigjárja a lakás összes vezetékvégét, és minden csavart utánahúz, ha kell. :-)

Pláne, ha ráadásul valami jó kis 70-es években épült panelban lakik, amit végig aluval huzaloztak. Mondjuk ahhoz a Wago sem jó, mert idővel elvágja.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: zora »

AndyA írta: 2022.11.18. 08:21 Aktív villanyszerelő ismerős magyarázta ezt így el, aki eléggé igyekszik, hogy mindig képben legyen, főleg pont az ilyen szabályokkal, amelyek adott esetben az ő bőrére is mennek.

Lehetségesnek tartom, hogy pl. háztartási szerelésnél OK lehet, míg ipari környezetben nem, vagy valami hasonló.
Erősáramra egységesen tiltott.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

masfel oraja rendeltem woltrol, 10 percenkent igergetik hogy nemsokara elindul a futar, allitolag akkora eso van (hol?) hogy nem tud jonni.
az etterem is hivott hogy mar 70 perce kesz a kaja de a futar meg nem ment erte, ok ezt mar nem kuldik ki keszitenek frisset ha odaer.
faszer megy futarnak aki fel az esotol??????

mod:
most nezem a szamlat, 599ft a wolt kiszallitas dija, 110 ft szolgaltatasi dij es 100ft extra dij a "messzi" cimert.
1.9km-re vagyok az etteremtol ahonnan rendeltem...
elmennek a retkes picsaba...
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

szoval a wolt, ugyfelszolgalat csak cset az aplikacioban, telefonos elerhetoseg nincs.
uzenetre valaszolnak majd amikor akarnak, a rendeles lassan ket es fel oraja "jon", Adam most azt irta hogy 7-8 perc es megerkezik, elnezest ker es majd kitalalnak valamit hogy karpotoljanak...
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2022.11.18. 14:03 szoval a wolt, ugyfelszolgalat csak cset az aplikacioban, telefonos elerhetoseg nincs.
uzenetre valaszolnak majd amikor akarnak, a rendeles lassan ket es fel oraja "jon", Adam most azt irta hogy 7-8 perc es megerkezik, elnezest ker es majd kitalalnak valamit hogy karpotoljanak...
Mond le a P-ba, elkészült a vörösboros marharagu..😉😋
20221118_142157.jpg
Írd meg majd hogy Ádám mivel akart kárpótolni.. :shock:
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

swordmanus írta: 2022.11.17. 22:16 Afgán utcai fegyverárusok. https://www.youtube.com/watch?v=zPDRAtGg7VI
Itt meg ugyan az az arc, a pakisztáni garázs-fegyvergyárakban. Hihetetlen, hogy milyen körülmények között milyen anyagokból (hajóroncsok acél alkatrészei) milyen módszerekkel készítenek fegyvereket!! A végefelé még egy paki CNC-s műhelybe is eljutottak és egy lőtérre is.

https://www.youtube.com/watch?v=a9quIG0WHco
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2022.11.18. 14:25 Mond le a P-ba, elkészült a vörösboros marharagu..😉😋
20221118_142157.jpg

Írd meg majd hogy Ádám mivel akart kárpótolni.. :shock:
Szerintem te meg leszel verve. :D

Ilyennel idegelni az éhes embert...
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

jo is az, lanykori neven beef bourguignon ;)
20220919_181222.jpg
WildBear23 írta: 2022.11.18. 14:25 Mond le a P-ba, elkészült a vörösboros marharagu..😉😋
20221118_142157.jpg

Írd meg majd hogy Ádám mivel akart kárpótolni.. :shock:
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2022.11.18. 17:50 jo is az, lanykori neven beef bourguignon ;)
20220919_181222.jpg
Boeuf. F'anszia. :-)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Székesfehérvár is (random utcai félholtraverőkkel) eléggé "fertőzött" terület.
https://24.hu/belfold/2022/11/18/rablas ... zobafesto/
Amikor tizenéve egy buli után taxiztunk haza Fehérváron, emlékszem egy összevert srác ült mellettem, akinek a telefonját próbálta meg elkérni egy hasonló társaság. A taxis meg Hubbard szcientológiás könyvét próbálta ránktukmálni. Érdekes emlékek...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2022.11.19. 16:51 Székesfehérvár is (random utcai félholtraverőkkel) eléggé "fertőzött" terület.
https://24.hu/belfold/2022/11/18/rablas ... zobafesto/
Amikor tizenéve egy buli után taxiztunk haza Fehérváron, emlékszem egy összevert srác ült mellettem, akinek a telefonját próbálta meg elkérni egy hasonló társaság. A taxis meg Hubbard szcientológiás könyvét próbálta ránktukmálni. Érdekes emlékek...

Aki éjjel cigit, tüzet, pontos időt kér, azt szó nélkül 4x fejbe kell lőni PV-CS-sel.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Pitbull
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2022.01.24. 21:28

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Pitbull »

Fortitu írta: 2022.11.19. 16:51 Székesfehérvár is (random utcai félholtraverőkkel) eléggé "fertőzött" terület.

Hivatalos kifejezéssel: sukárfertőzött terület.
Pitbull 19-M alu elox. / Pitbull 19-M rozsdamentes / Pitbull 19-M szénacél / Duplabull 19-M
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Ma a másik lőtéren voltam :mrgreen:
bandicam 2022-11-20 10-08-01-230.jpg
bandicam 2022-11-20 10-18-14-225.jpg
bandicam 2022-11-20 10-58-54-368.jpg
bandicam 2022-11-20 11-03-25-317.jpg
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

Fortitu írta: 2022.11.19. 16:51 Székesfehérvár is (random utcai félholtraverőkkel) eléggé "fertőzött" terület.
https://24.hu/belfold/2022/11/18/rablas ... zobafesto/
Amikor tizenéve egy buli után taxiztunk haza Fehérváron, emlékszem egy összevert srác ült mellettem, akinek a telefonját próbálta meg elkérni egy hasonló társaság. A taxis meg Hubbard szcientológiás könyvét próbálta ránktukmálni. Érdekes emlékek...
Mégy egy szakemberrel kevesebb… Hajrá Magyarország… :(

“Az ügyvéd szerint az ilyen eseteknél viszont általában senki nem vállalja a felelősséget, mindenki tagad, ha a sértett félig vakon nem tudja bezonosítani, ki ütötte ki a szemét, nehéz helyzetben lesz a bíróság.”

Ilyenkor kellene azt a gyakorlatot alkalmazni (ha elfogják őket), hogy az ötfős, “keménylegények”-ből álló bandára a tárgyalás során egyként kell tekinteni, és mindegyikre ugyanazt a maximális kiszabható büntetést kell kiszabni.
Mindenki vár valamit...
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

tornas78 írta: 2022.11.20. 20:52 Mégy egy szakemberrel kevesebb… Hajrá Magyarország… :(

“Az ügyvéd szerint az ilyen eseteknél viszont általában senki nem vállalja a felelősséget, mindenki tagad, ha a sértett félig vakon nem tudja bezonosítani, ki ütötte ki a szemét, nehéz helyzetben lesz a bíróság.”

Ilyenkor kellene azt a gyakorlatot alkalmazni (ha elfogják őket), hogy az ötfős, “keménylegények”-ből álló bandára a tárgyalás során egyként kell tekinteni, és mindegyikre ugyanazt a maximális kiszabható büntetést kell kiszabni.
Ezt mondjuk én sem értem:
" Ha az orvosszakértő szerint egy bizonyos ütés vagy rúgás okozta a szemsérülést, akkor azért csak egy gyanúsított, elkövető vonható felelősségre."

Öten verték agyba-főbe, úgy, hogy egyik szemére megvakult.
Miért kellene (meg nem is nagyon lehetséges) azt kideríteni, hogy pont melyik ütés, vagy rúgás verte ki a szemét..?
Az öt elkövető tehet róla együttesen.

Megnéztem volna ezeket az "öten egy ellen" keménylegényeket, ha az elsőt mellkason találja egy 140 Joule-os puha gumimaci..
tenor.png
tenor.png (56.82 KiB) Megtekintve 17391 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2022.11.20. 22:10 Ezt mondjuk én sem értem:
" Ha az orvosszakértő szerint egy bizonyos ütés vagy rúgás okozta a szemsérülést, akkor azért csak egy gyanúsított, elkövető vonható felelősségre."

Öten verték agyba-főbe, úgy, hogy egyik szemére megvakult.
Miért kellene (meg nem is nagyon lehetséges) azt kideríteni, hogy pont melyik ütés, vagy rúgás verte ki a szemét..?
Az öt elkövető tehet róla együttesen.

Megnéztem volna ezeket az "öten egy ellen" keménylegényeket, ha az elsőt mellkason találja egy 140 Joule-os puha gumimaci..
tenor.png
Hát, szerintem öt ember ellen ez nem sokat változtatna a végkimenetelen. Létezik olyan forgatókönyv, ahol igen, de ilyen helyzetek megoldására igazából csak a megelőzés, illetve kisebb mértékben - éles lőfegyver alkalmas.

A többivel egyetértek.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Petya357 írta: 2022.11.20. 23:20 Hát, szerintem öt ember ellen ez nem sokat változtatna a végkimenetelen. Létezik olyan forgatókönyv, ahol igen, de ilyen helyzetek megoldására igazából csak a megelőzés, illetve kisebb mértékben - éles lőfegyver alkalmas.

A többivel egyetértek.
Szerintem ha az elsőt hasbalövöd, a többi felveszi a nyúlcipőt. ;)

Nem számítanak rá, kurva hangos dörrenés --> a társuk összeesik.
Négyen ötfelé futnak.
Ezek nem elszánt bérgyilkosok. Több esetről tudok, hogy egy vipera határozott kicsapása is elvette a támadók kedvét. Erre persze nem szabad építeni, a megelőzésben egyetértek, az éles lőfegyver meg teoretikus. ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2022.11.20. 23:26 Szerintem ha az elsőt hasbalövöd, a többi felveszi a nyúlcipőt. ;)

Nem számítanak rá, kurva hangos dörrenés --> a társuk összeesik.
Négyen ötfelé futnak.
Ezek nem elszánt bérgyilkosok. Több esetről tudok, hogy egy vipera határozott kicsapása is elvette a támadók kedvét. Erre persze nem szabad építeni, a megelőzésben egyetértek, az éles lőfegyver meg teoretikus. ;)
Ezt csak egy módon tudjuk kideríteni - ha esténként elmész Székesfehérvárra az utcán sétálni, úres cigis dobozzal az egyik kezedben, működésképtelen karórával a másik karodon… ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Pitbull
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2022.01.24. 21:28

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Pitbull »

WildBear23 írta: 2022.11.20. 23:26 Szerintem ha az elsőt hasbalövöd, a többi felveszi a nyúlcipőt. ;)

Nem számítanak rá, kurva hangos dörrenés --> a társuk összeesik.
Négyen ötfelé futnak.
Ezek nem elszánt bérgyilkosok. Több esetről tudok, hogy egy vipera határozott kicsapása is elvette a támadók kedvét. Erre persze nem szabad építeni, a megelőzésben egyetértek, az éles lőfegyver meg teoretikus. ;)

Vannak akik szétszaladnának egy vipera kicsapástól, én azonban láttam már Bűnügyi Bevetési Osztályos rendőrökre rátámadni (!) "intézetis jellegű" és szóhasználatú sukárcsoportot 2020-ban a Deák téren... (miután lenyomtam előlük egy sprintet, hogy ne az én fejemen gyakoroljanak)
Mindezt két héttel a kettős késeléses Deák téri gyilkosság után, amit szintén olyan bemindenezett csoport követett el, akiket még talán csak motiváltabbá tett volna a vipera látványa. Szóval fel kell mérni rendesen kik az ellenfelek (támadók).
Pitbull 19-M alu elox. / Pitbull 19-M rozsdamentes / Pitbull 19-M szénacél / Duplabull 19-M
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2022.11.20. 23:26 Szerintem ha az elsőt hasbalövöd, a többi felveszi a nyúlcipőt. ;)

Nem számítanak rá, kurva hangos dörrenés --> a társuk összeesik.
Négyen ötfelé futnak.
Ezek nem elszánt bérgyilkosok. Több esetről tudok, hogy egy vipera határozott kicsapása is elvette a támadók kedvét. Erre persze nem szabad építeni, a megelőzésben egyetértek, az éles lőfegyver meg teoretikus. ;)

PONTOSAN ÍGY!

Ez nem akciófilm. Az ilyen típusú elkövetőknek nem egy kommandós akcióban meggyilkolásod a célja, hanem nekik ez jó buli, hogy neked fájjon, egy balhé a sok közül, esetleg némi pénzszerzés, értéktárgyak elvétele. Önmagukat ettől érzik erősebbnek.

Ennek amint kockázata kezd lenni, akkor inkább elmenekülnek az esetek elsöprő százalékában, leggyakrabban már az is elég, ha bármiféle aktív védekezésre képességet mutat a sértett.

Pont ilyen utcai erőscsávók azok, akiket telibe kell verni gázzal és vagy gumival (igény szerint), lehetőleg a leghangosabbat, aztán szinte biztosan módunk lesz elmenekülni. Vagy ellenkező irányban futni el:-))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Pitbull írta: 2022.11.21. 00:10 Vannak akik szétszaladnának egy vipera kicsapástól, én azonban láttam már Bűnügyi Bevetési Osztályos rendőrökre rátámadni (!) "intézetis jellegű" és szóhasználatú sukárcsoportot 2020-ban a Deák téren... (miután lenyomtam előlük egy sprintet, hogy ne az én fejemen gyakoroljanak)
Mindezt két héttel a kettős késeléses Deák téri gyilkosság után, amit szintén olyan bemindenezett csoport követett el, akiket még talán csak motiváltabbá tett volna a vipera látványa. Szóval fel kell mérni rendesen kik az ellenfelek (támadók).
Aha, de úgy kb. hány ilyen - rendőrre támadó nehézfiú - esik az átlagos utcai erőscsávók tömegeire?

(Megjegyzem: NÁLUNK rendőrre támadni szinte kockázatmentes, lőni élessel úgysem mer, sőt, sokszor a dezodorját sem meri elővenni, "MERT JELENTÉST KELL ÍRNI UTÁNA" - ezt több rendőrtől, köztük rokontól is hallottam.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

van itt epitesz/szigetelo szakember?
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2022.11.22. 19:31 van itt epitesz/szigetelo szakember?
Azt nem tudom, de inkább kérdezz. Úgyis mindenhez értünk.

Mármint mindenhez _is_. :-)
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

hat jo...
adott egy regi tarsashazi szuteren, falak nem vizesek de ittott saletromos.
felujitas gipszkarton elotetfallal lesz, kerdes hogy tegyrk-e moge szigetelest, berohad vagy nem?
AndyA írta: 2022.11.23. 15:51 Azt nem tudom, de inkább kérdezz. Úgyis mindenhez értünk.

Mármint mindenhez _is_. :-)
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2022.11.23. 16:37 hat jo...
adott egy regi tarsashazi szuteren, falak nem vizesek de ittott saletromos.
felujitas gipszkarton elotetfallal lesz, kerdes hogy tegyrk-e moge szigetelest, berohad vagy nem?
Saccra az alatt tutti berohadna. Inkább szellőzést, légrést mögé.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

qqriq írta: 2022.11.23. 16:37 hat jo...
adott egy regi tarsashazi szuteren, falak nem vizesek de ittott saletromos.
felujitas gipszkarton elotetfallal lesz, kerdes hogy tegyrk-e moge szigetelest, berohad vagy nem?
Ha salétromos akkor már valamikor vizesedhetett szerintem az a fal, kérdés mitől és el lett e hárítva a hiba?
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
digiservice
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2020.12.25. 00:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: digiservice »

Kontrolle13 írta: 2022.11.23. 18:02 Ha salétromos akkor már valamikor vizesedhetett szerintem az a fal, kérdés mitől és el lett e hárítva a hiba?
Legtöbb esetben felázást a falnak az alappal csatlakozó felületének vizszigetelésének, ha ez megvan, a fal föld alatt lévő külső felületének vízszigetelésének hiánya okozza. 70-es évekig ez nem volt szempont....
Amennyiben fentiek fennállnak,a vízszigetelés megoldása az első feladat, máskülönben lerohad a fal, a szigetelés és a gipszkarton is.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2022.11.23. 16:37 hat jo...
adott egy regi tarsashazi szuteren, falak nem vizesek de ittott saletromos.
felujitas gipszkarton elotetfallal lesz, kerdes hogy tegyrk-e moge szigetelest, berohad vagy nem?
Csak átszellőztetve csinálnám. Ha dunsztba zárod, berohad.
A vizesedés probléma mint gyökér ok megszüntetése az teljesen valid érv - viszont én nem lennék annyira optimista , hogy meg is tudod majd oldani. Az átszellőztetett (direkt résekkel szerelt, távtartókkal ellátott - jár mögötte a levegő) előtétfal egy fokkal biztosabb megoldás - akkor is használható marad, ha kicsit vizesedik a fal. Kartonból pedig szigorúan csak a zöld (vizes helyiségekbe való).
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Petya357 írta: 2022.11.23. 23:02 Csak átszellőztetve csinálnám. Ha dunsztba zárod, berohad.
A vizesedés probléma mint gyökér ok megszüntetése az teljesen valid érv - viszont én nem lennék annyira optimista , hogy meg is tudod majd oldani. Az átszellőztetett (direkt résekkel szerelt, távtartókkal ellátott - jár mögötte a levegő) előtétfal egy fokkal biztosabb megoldás - akkor is használható marad, ha kicsit vizesedik a fal. Kartonból pedig szigorúan csak a zöld (vizes helyiségekbe való).
Úgy, úgy. És adott esetben a kényszerszellőztetést + páramentesítést is megoldva. Értsd: nem csak szellőzőrés az előtétfalon, de ventilátor is bele, időnként beindítva, megjáratva 1-2 órát + egyidejűleg páraelszívó gép a helyiségben.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

koszi mindenkinek, akkor a szigetelest hagyom.
az ojjektum egy 100+ eves tarsashazban utcarol nyilo szuteren, elmult 10+ evben raktarkent funckionalt, alapvetoen nem vizes.
vizszigeteles nem megoldhato, marad a gipszkarton elotetfal alul-felul szellozovel.
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2022.11.24. 08:30 koszi mindenkinek, akkor a szigetelest hagyom.
az ojjektum egy 100+ eves tarsashazban utcarol nyilo szuteren, elmult 10+ evben raktarkent funckionalt, alapvetoen nem vizes.
vizszigeteles nem megoldhato, marad a gipszkarton elotetfal alul-felul szellozovel.
Látod? Mondtam ln, hogy mindenhez is értünk. :-D
DIGÉP
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2022.09.20. 11:24

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: DIGÉP »

Gvass, csak neked, sok szeretettel! :lol:
Screenshot_20221126_054937.jpg
"Akinek az ágyú átlövi a fejét, nem megy má' a közértbe!"
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

DIGÉP írta: 2022.11.26. 05:54 Gvass, csak neked, sok szeretettel! :lol: Screenshot_20221126_054937.jpg
csaxólok: volt 9 mm PAK-képes, nemgumis R1 forgalomban.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nem lehet idehaza hh-val kezdodo rendszam mert a nyelvtudomanyi kutatokozpont szerint
"alkalmas lehet arra, hogy nyelvi szempontból önkényuralmi rendszerek által használt rövidítéseket, betűszavakat idézzenek meg, valamint közvetlenül utalhatnak XX. századi önkényuralmi rendszerekre."
ide is johetne atom...
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Jah én is éppen most olvastam. Szerintem kínozhattak volna egy ideig, mire arra asszociálok abból a rendszámból.
qqriq írta: 2022.11.26. 09:44 nem lehet idehaza hh-val kezdodo rendszam mert a nyelvtudomanyi kutatokozpont szerint
"alkalmas lehet arra, hogy nyelvi szempontból önkényuralmi rendszerek által használt rövidítéseket, betűszavakat idézzenek meg, valamint közvetlenül utalhatnak XX. századi önkényuralmi rendszerekre."
ide is johetne atom...
"..."
Válasz küldése