OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Blekk Rájgó írta: 2022.04.18. 23:23 Hazai cég is csinált hasonlót, a domain sajnos nem él, egy videója van fent.

https://m.youtube.com/watch?v=45jIjkjZ4ds

Pedig hasznos és jópofa.
http://www.fegyvervideo.hu/cobra-a-betoro-elgazosito/
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

vato írta: 2022.04.19. 09:54 3/4 -es csövekből, toldóból, alátétekkel stb. konkrétan össze lehet csavarozni egyet szigorúan elméletben, az akkor lőfegyverré válik? veszélyes szakma ez a vízszerelés :D
Meghorpasztod a csövet és kész is. Hacsak valaki be nem perel ezért szabadalom ellopása miatt!🤣🤣🤣
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: vato »

jó ha van írta: 2022.04.19. 11:11 Meghorpasztod a csövet és kész is. Hacsak valaki be nem perel ezért szabadalom ellopása miatt!🤣🤣🤣
:lol: :lol:

de attól még az OBI-ban ott állnak halmokban a puskacsövek :mrgreen: :D
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

WildBear23 írta: 2022.04.19. 18:43 Vasporos gumival egy lövésből megvan a Moszkva cirkáló is.. ;)
Nem az atomreaktora lett zárlatos? :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: zora »

chucky írta: 2022.04.19. 18:59 Nem az atomreaktora lett zárlatos? :lol:
Egyszerűen megjelent nekik a Zöld Pofa. Onnantól vége.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

zora írta: 2022.04.19. 19:08 Egyszerűen megjelent nekik a Zöld Pofa. Onnantól vége.
Hulk? :o
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: theHassan »

chucky írta: 2022.04.19. 19:46Hulk? :o
PISZKOS FRED KÖZBELÉP FÜLIG JIMMY ŐSZINTE SAJNÁLATÁRA

"- Hát ezt álmodtam: mintha a Részeges Delfin ma is létezne, egyenesen odamentem a kikötőből. De egyetlen ember sem járt az éjszakai, nedves Port Szuezben, és fekete volt az utcákon végig minden ablak. Csak éles furulyázás hallatszott. Tudtam jól: itt a Zöld Pofa vár valahol, mert csak ő szokott furulyázni, vihar előtt, ha elsüllyed egy hajó.

Bólogattak, Ezzel tisztában voltak valamennyien.

- Így is volt. A Részeges Delfin-nél várt, és hívott kockázni a Zöld Pofa, akit ti is láttatok valamennyien a Déli Kereszt alatt, de sohasem másutt, és mindig friss hajóroncs közelében."

https://mek.oszk.hu/01000/01038/01038.htm
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Kép
chucky írta: 2022.04.19. 19:46Hulk? :o
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2022.04.19. 20:07
1888779.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: zora »

theHassan írta: 2022.04.19. 20:04 PISZKOS FRED KÖZBELÉP FÜLIG JIMMY ŐSZINTE SAJNÁLATÁRA

"- Hát ezt álmodtam: mintha a Részeges Delfin ma is létezne, egyenesen odamentem a kikötőből. De egyetlen ember sem járt az éjszakai, nedves Port Szuezben, és fekete volt az utcákon végig minden ablak. Csak éles furulyázás hallatszott. Tudtam jól: itt a Zöld Pofa vár valahol, mert csak ő szokott furulyázni, vihar előtt, ha elsüllyed egy hajó.

Bólogattak, Ezzel tisztában voltak valamennyien.

- Így is volt. A Részeges Delfin-nél várt, és hívott kockázni a Zöld Pofa, akit ti is láttatok valamennyien a Déli Kereszt alatt, de sohasem másutt, és mindig friss hajóroncs közelében."

https://mek.oszk.hu/01000/01038/01038.htm
Redpect, azt hittem, az alap műveltség része. :-)

"A Zöld Pofa eddig még nem árulta el, hogy milyen mélyre viszi le a déltengeri óceánjárókat, ha idegesíti némelyik."
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

nemtokregelni írta: 2022.04.20. 20:14 Szerintem csak nem mélyedtél el kellően a témában, ha már kutatás és tudomány. Van Zimbardo mellett érvelő cikk is, de a fő baj a Zimbardo kritikákkal, hogy a körülményekkel való befolyásolás és emiatt való embertelenség kísérlet nem az ő találmánya és reprodukálható hasonló eredményekkel. Guglizz még egy kicsit pl. Stanley Milgram (1961), Sheridan/King (1972), Burger (2009), Kaufmann ál-tv showja, etc.

(egyébként nyilván különbözhetnek a vélemények, de én pl. ennek a "hatalmas gyökér ürgének" - aki BTW prof emeritus a Stanfordon és az APA elnöke is volt - olvastam pár könyvét és tanultam róla az egyetemen, ahol 3 szemeszter pszichológiát/kriminálpszichológiát kellett hallgatnom).
Valóban nem vagyok egy pszichológia rajongó, olyan értelemben, hogy bár érdekel a téma, de hobbim soha nem volt. A börtönkísérletét ismertem, igazából csak azért mert egy híresen fake mainstream kísérlet. Ez alapján bennem a "csaló gyökér" képe alakult ki. Megvan itthon amúgy tőle a "Pszichológia mindenkinek", de ezek után én nem tudtam komolyan venni.
Szívesen veszek forrást "a másik oldalról", ha tudsz adni. A többi általad említett ajánlást köszi!
Van egy Vsauce videó is a kísérletről:
https://youtu.be/KND_bBDE8RQ

Egy másik mainstream "katasztrofális" kísérlet, ami eszembe jutott korábbról:
https://www.newyorker.com/culture/cultu ... man-nature
https://www.theguardian.com/film/2019/j ... go-genoves

Replication crisis:
https://journals.plos.org/plosmedicine/ ... ed.0020124
Nem, nem olvastam el, csak hogy van mögötte valóban forrás:
https://youtu.be/42QuXLucH3Q
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Fortitu írta: 2022.04.20. 21:08 Szívesen veszek forrást "a másik oldalról", ha tudsz adni.
A reprodukálhatóság az egyik legalapvetőbb követelménye bármilyen kísérleti eredménynek, csak ezért említettem. De ezt biztos tudod.

Csak keress azokra, amiket felsoroltam. Mert végülis akkor Milgram is gyökér, aki elérte, hogy az (utcáról hirdetésben toborzott) emberek kétharmada szarrá elektrosokollja a másikat, meg Sheridanék, amikor a diákok a kiskutyát, etc.

A híresen fake kísérlet egészen nem fake. Vannak gyengeségei és erősségei. Nyilvánvalóan nem volt teljesen okés ahhoz, hogy készpénznek vegyünk mindent általános következtetések levonásához, etikai oldalról is megkérdőjelezhető az eljárás, de egyes trendek nagyon hasonlónak bizonyultak más kísérletek eredményeihez (pl. amiket írtam Neked) vagy valós eseményekhez, mint pl. az Abu Ghraib kínzások.

Nem is Zimbardo a lényeg, hanem az, hogy míg a társadalomban elvileg 1% max az igazi szörnyetegek/pszichopaták aránya, a körülmények manipulálásával (amire a hadviselésben rá is játszanak) ennél nagyobb arányban lehet ilyesmit kihozni emberekből. Vagy ezt sem hiszed el?
Sapienti sat.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

nemtokregelni írta: 2022.04.20. 21:37 A reprodukálhatóság az egyik legalapvetőbb követelménye bármilyen kísérleti eredménynek, csak ezért említettem. De ezt biztos tudod.

Csak keress azokra, amiket felsoroltam. Mert végülis akkor Milgram is gyökér, aki elérte, hogy az (utcáról hirdetésben toborzott) emberek kétharmada szarrá elektrosokollja a másikat, meg Sheridanék, amikor a diákok a kiskutyát, etc.

A híresen fake kísérlet egészen nem fake. Vannak gyengeségei és erősségei. Nyilvánvalóan nem volt teljesen okés ahhoz, hogy készpénznek vegyünk mindent általános következtetések levonásához, etikai oldalról is megkérdőjelezhető az eljárás, de egyes trendek nagyon hasonlónak bizonyultak más kísérletek eredményeihez (pl. amiket írtam Neked) vagy valós eseményekhez, mint pl. az Abu Ghraib kínzások.

Nem is Zimbardo a lényeg, hanem az, hogy míg a társadalomban elvileg 1% max az igazi szörnyetegek/pszichopaták aránya, a körülmények manipulálásával (amire a hadviselésben rá is játszanak) ennél nagyobb arányban lehet ilyesmit kihozni emberekből. Vagy ezt sem hiszed el?
De elhiszem. Az eredeti hozzászólásom Zimbardóra, meg a börtönkísérletére vonatkozott. Valamint megemlítettem egy sajnos létező problémát, a reprodukálhatósági krízist. Ezeket továbbra is tartom, de nyitott vagyok a bennem kialakult kép árnyalására.
Amúgy abszolút hiszek a tudományos módszerben, mint a valóság megismerésének legjobb ismert eszközében, amennyiben "becsületesen" használják.
Milgram kísérletéről pont hallottam, a többi általad említett ember és téma - beismerem számomra jelenleg fekete lyuk. Tényleg rájuk fogok keresni, szóval köszönöm! Viszont Milgramnál is pont emlékszem erős kérdőjelekre...
https://digest.bps.org.uk/2017/12/12/in ... lowership/
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

nemtokregelni írta: 2022.04.20. 21:37 A reprodukálhatóság az egyik legalapvetőbb követelménye bármilyen kísérleti eredménynek, csak ezért említettem. De ezt biztos tudod
Éppen ezzel buknak a sztártudósok általában.

https://index.hu/tudomany/2018/07/03/ps ... os_valsag/
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Fortitu írta: 2022.04.20. 22:04 De elhiszem. Az eredeti hozzászólásom Zimbardóra, meg a börtönkísérletére vonatkozott. Valamint megemlítettem egy sajnos létező problémát, a reprodukálhatósági krízist. Ezeket továbbra is tartom, de nyitott vagyok a bennem kialakult kép árnyalására.
Amúgy abszolút hiszek a tudományos módszerben, mint a valóság megismerésének legjobb ismert eszközében, amennyiben "becsületesen" használják.
Milgram kísérletéről pont hallottam, a többi általad említett ember és téma - beismerem számomra jelenleg fekete lyuk. Tényleg rájuk fogok keresni, szóval köszönöm! Viszont Milgramnál is pont emlékszem erős kérdőjelekre...
https://digest.bps.org.uk/2017/12/12/in ... lowership/
OK, igazából csak ezt akartam hangsúlyozni a harctéri kegyetlenkedéssel összefüggésben: ellenség/lakosok untermenschnek nyilvánítása, maszk, egyenruha (személytelenség), tekintélyszemély bíztatása, kontroll és felelősségérzet, várható számonkérés hiánya - hasonlók katalizálják az elvtelen tetteket.

Igen, ez az a gyakori kritika, hogy "biztos mindenki tudta, nincs igazi veszélyben az alany, különben nem tették volna". Csak ezzel nehéz magyarázni a kisállatokkal végzett verziót, amikor a kiskutya vonyított az igazi áramtól - ő ugye vélhetően nem megjátszotta, hogy fáj... De ezt manapság nyilván nem lehetne megismételni.
Sapienti sat.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bel írta: 2022.04.25. 14:13 Amugy meg idezojel nelkul is van abszolut igazsag: gondolkodom, tehat vagyok. :-)
Én még ezzel is tudnék vitatkozni. Egyedül abban lehetsz biztos, hogy valami létezik, de azt nem tudhatod biztosan, hogy mi az a valami. Nem tudhatod, hogy te magad létezel-e, vagy csak "azt hiszed", hogy van tudatod, szabad akaratod. Esetleg csak egy nagyobb valaminek vagy egy picike része, hogy súroljam a teológiát is. Lásd szimulációs elmélet, vagy a Boltzmann agy, stb.
Ez már igazi elborult hardcore filozófia, de valahol a cogito ergo sum is az már ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

bel írta: 2022.04.25. 14:13 Szia,
Amugy meg idezojel nelkul is van abszolut igazsag: gondolkodom, tehat vagyok. :-)

Bel
Gondolkodom, tehát vagyok.
De ha nem gondolkodom, akkor jobban vagyok... :lol: ... :? ... :(
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Fortitu írta: 2022.04.25. 14:27 Én még ezzel is tudnék vitatkozni. Egyedül abban lehetsz biztos, hogy valami létezik, de azt nem tudhatod biztosan, hogy mi az a valami. Nem tudhatod, hogy te magad létezel-e, vagy csak "azt hiszed", hogy van tudatod, szabad akaratod. Esetleg csak egy nagyobb valaminek vagy egy picike része, hogy súroljam a teológiát is. Lásd szimulációs elmélet, vagy a Boltzmann agy, stb.
Ez már igazi elborult hardcore filozófia, de valahol a cogito ergo sum is az már ;)
Szia,

Dehat "Esetleg csak egy nagyobb valaminek vagy egy picike része," ebben beleirtad, hogy "vagy", szoval nem ertem a vitatkozas targyat.

Bel
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bel írta: 2022.04.25. 16:38 Szia,

Dehat "Esetleg csak egy nagyobb valaminek vagy egy picike része," ebben beleirtad, hogy "vagy", szoval nem ertem a vitatkozas targyat.

Bel
Nem vitatkozás, filozofálás ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

bel írta: 2022.04.25. 16:38 Szia,

Dehat "Esetleg csak egy nagyobb valaminek vagy egy picike része," ebben beleirtad, hogy "vagy", szoval nem ertem a vitatkozas targyat.

Bel
Fortitu arra célozgat, amivel talán David Hume cáfolta Descartes "Gondolkodom, tehát vagyok"-érvét: habár a tapasztalataink szerint ez helytálló (=sosem sikerült megcáfolni), szigorú logikát követve a gondolatok létezése nem bizonyítja a gondolkodó (=gondolatokat létrehozó) létezését.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Poresz írta: 2022.04.25. 17:11 Fortitu arra célozgat, amivel talán David Hume cáfolta Descartes "Gondolkodom, tehát vagyok"-érvét: habár a tapasztalataink szerint ez helytálló (=sosem sikerült megcáfolni), szigorú logikát követve a gondolatok létezése nem bizonyítja a gondolkodó (=gondolatokat létrehozó) létezését.
Igen, vagy legalábbis az "én" nem biztos, hogy azt jelenti, amit hiszünk.
Könyvből inkább csak ponyvát fogyasztok, Isaac Arthur podcastjeit szoktam hallgatni, ő rendszeresen érint ilyen témákat.
Most így rákeresve, egy régebbi index cikk magyar nyelven, ami ezeket a témakat érinti. Beleolvastam csak, szóval nem kezeskednék a minőségéért...
https://index.hu/tudomany/2017/10/16/go ... _tehat_42/

U.i.: A tudnék vele vitatkozni szófordulatot használtam valóban, szóval touché
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Fortitu írta: 2022.04.25. 17:35 Igen, vagy legalábbis az "én" nem biztos, hogy azt jelenti, amit hiszünk.
Szia,

Persze, ezzel teljesen egyetertek, de en ugy gondolom, hogy ez (hogy en az vagyok, akinek hiszem magamat) egyaltalan nincs benne a "gondolkodom, tehat vagyok"-ban.

Bel
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bel 2022.04.25. 18:25-kor.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Fortitu írta: 2022.04.25. 17:35 gondolkodom_tehat_42
Szia,

Most vettem csak eszre: hogy tudtad meghackelni a szervert, es atinri az url-t? :-)

Bel
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

Hátha...

Keresek egy szomszéd mentes erdőszéli vagy erdei házikót egy- két heti nyaralásra ( természetesen tisztes költség térítéssel) két nyuggernek( azaz magunknak). Tippek, ötletek, javaslatok. minden jöhet. Sokfelé nézegettem de vagy horror árak vagy annyi köze volt az erdőhöz, hogy volt három lombos fa a kert végébe. Találtam ideális helyszínt is mint a szentegáti erdőben levő vadászház, de mindig tele van vadászokkal. Csendre és természetközelségre vágyunk. Nem rég másztam ki a covidból kell egy kis nyugalom.
Köszönöm
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

regitiszt írta: 2022.04.26. 10:06 Hátha...

Keresek egy szomszéd mentes erdőszéli vagy erdei házikót egy- két heti nyaralásra ( természetesen tisztes költség térítéssel) két nyuggernek( azaz magunknak). Tippek, ötletek, javaslatok. minden jöhet. Sokfelé nézegettem de vagy horror árak vagy annyi köze volt az erdőhöz, hogy volt három lombos fa a kert végébe. Találtam ideális helyszínt is mint a szentegáti erdőben levő vadászház, de mindig tele van vadászokkal. Csendre és természetközelségre vágyunk. Nem rég másztam ki a covidból kell egy kis nyugalom.
Köszönöm
Mecsek Büdös kút? Telente voltunk már párszor.
https://www.baranyatermeszetbarat.hu/in ... kulcsoshaz
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Alec baldwin. Ott az ujja az elsütőbillentyűn a hazug gecinek rántás közben a bodycam videón:

https://444.hu/2022/04/26/a-rust-forgat ... vanossagra
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Napi sün:
https://szabadpecs.hu/2022/04/rendkivul ... rekbankot/

"A Szabad Pécs úgy tudja, hogy a férfit ma őrizetbe is vették, azaz mintegy két évvel a második pécsi rablás után kerülhetett rendőrkézre.

Ami azonban a rendkívüli az esetben, hogy lapunk úgy tudja, egy pécsi rendőrt gyanúsítanak az esettel, aki a Pécsi Rendőrkapitányság Gazdaságvédelmi Alosztályának munkatársaként dolgozott."
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

gvass1 írta: 2022.04.27. 14:37 Napi sün:
https://szabadpecs.hu/2022/04/rendkivul ... rekbankot/

"A Szabad Pécs úgy tudja, hogy a férfit ma őrizetbe is vették, azaz mintegy két évvel a második pécsi rablás után kerülhetett rendőrkézre.

Ami azonban a rendkívüli az esetben, hogy lapunk úgy tudja, egy pécsi rendőrt gyanúsítanak az esettel, aki a Pécsi Rendőrkapitányság Gazdaságvédelmi Alosztályának munkatársaként dolgozott."
Ez csak tradíció, kultúra, Baranyában régi hagyományai vannak a rendőri bankrablásoknak, pénzszállítórablásoknak. :lol:
Sapienti sat.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2022.05.01. 07:55
De újra leírom, egy másik példával: a Keserű Művek nem az El-Al légitársaság, ami menetrend szerint indít járatokat, hanem egy hobbi repülős, aki a hétvégére elrepül Rómába, és ha van kedved, az üzemanyag költségért vele tarthatsz. ;)
Inkább az OFFban válaszolnék.

A légitársaság plasztikus párhuzamánál ;) maradva: olyan hobbirepülős, aki azt mondja az utazási irodának: jutalékért eládhatod a jegyet, megegyeznek - és utána random lemondja a járatokat mert nincs kedve repülni.

Végfelhasználói szinten ez talán belefér. Hoci-nesze. Viszonteladói szinten - szerintem - már nem. Mondom ezt úgy, hogy semmi közöm a fegyver kereskedelemhez, érdekem sem fűződik hozzá - viszont tier1-tier2 disztribútiri hálózatot nem csak a TVben láttam 8-) a viszonteladói hálózat működtetése FELELŐSSÉGGEL JÁR. Vagy nem használunk viszonteladót, és direktben értékesítünk - a törvényes kereteken belül úgy, ahogy akarunk. Vagy pedig használunk, és akkor illik nem zsinórban kicseszni a partnerrel. Ez minden iparágban így van. Ez egyszerűen nem professzionális.

Hogy a viszonteladók ezek után miért akarnak még mindig kereskedni a Művek termékeivel, az nekem is talány. Jobb magyarázatot még mindig nem találtam, mint a kvázi-minopólium. Igen, lehet British Aiwayssel is utazni Londonba, 100 ezerért, Lufthanzával átszállással 80 ezerért, és Wizairrel 40 ezerért. Cserébe az utóbbi random lemondja a járatokat. Az árérzékeny magyar piacon pedig nehéz úgy megélni, hogy valaki nem szolgálja ki ezt a szegmenst.

Egyetértek - ez van, és nem fog megváltozni, akármit is írogattunk egymásnak 8-) . Csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy nem tartom egetverő arcátlanságak, kapzsiságnak, vagy megalapozatlan panaszkodásnak, ha egy kereskedő nemtetszését fejezi ki egy gyártó üzleti gyakorlatával kapcsolatban. Mindenkire szükség van - gyártókra, viszonteladókra, kereskedőkre. A “Familia KFT”, mom-and-pop shop remekül
működik kicsiben, de ez a model sajnos nem skálázható. Egy bizonyos méret felett nem lehet mindent “okosba’” intézni, kell-nem kell alapon mint a Lehel piacon.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Petya357 2022.05.01. 10:52-kor.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

Petya357 írta: 2022.05.01. 10:33 Inkább az OFFban válaszolnék.

A légitársaság plasztikus párhuzamánál ;) maradva: olyan hobbirepülős, aki azt mondja az utazási irodának: jutalékért eládhatod a jegyet, megegyeznek - és utána random lemondja a járatokat mert nincs kedve repülni.

Végfelhasználói szinten ez talán belefér. Hoci-nesze. Viszonteladói szinten - szerintem - már nem. Mondom ezt úgy, hogy semmi közöm a fegyver kereskedelemhez, érdekem sem fűződik hozzá - viszont tier1-tier2 disztribútiri hálózatot nem csak a TVben láttam 8-) a viszonteladói hálózat működtetése FELELŐSSÉGGEL JÁR. Vagy nem használunk viszonteladót, és direktben értékesítünk - a törvényes kereteken belül úgy, ahogy akarunk. Vagy pedig használunk, és akkor illik nem zsinórban kicseszni a partnerrel. Ez minden iparágban így van. Ez egyszerűen nem professzionális.

Hogy a viszonteladók ezek után miért akarnak még mindig kereskedni a Művek termékeivel, az nekem is talány. Jobb magyarázatot még mindig nem találtam, mint a kvázi-minopólium. Igen, lehet British Aiwayssel is utazni Londonba, 100 ezerért, Lufthanzával átszállással 80 ezerért, és Wizairrel 40 ezerért. Cserébe az utóbbi random lemondja a járatokat. Az árérzékeny magyar piacon pedig nehéz úgy megélni, hogy valaki nem szolgálja ki ezt a szegmenst.

Egyetértek - ez van, és nem fog megváltozni, akármit is írogattunk egymásnak 8-) . Csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy nem tartom egetverő arcátlanságak, kapzsiságnak, vagy megalapozatlan panaszkodásnak, ha egy kereskedő nemtetszését fejezi ki egy gyártó üzleti gyakorlatával kapcsolatban. Mindenkire szükség van - gyártókra, viszonteladókra, kereskedőkre. Nem lehet mindent “okosba’” intézni, kell-nem kell alapon mint a Lehel piacon.
Meghát nem mindenki a művek szomszédságában lakik, hogy csak úgy leugorjon van-e.... Vagy mikor szolnak, hogy lehet jönni csapot-papot oszt rohanjon.... Kb itt felénk hozáférhetetlen az otthonvédelmik, talán pittbul valamelyikével találkoztam összesen :cry:

Mondjuk Alfát sem forgalmaz egyik bót sem...
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Kontrolle13 írta: 2022.05.01. 10:43 Meghát nem mindenki a művek szomszédságában lakik, hogy csak úgy leugorjon van-e.... Vagy mikor szolnak, hogy lehet jönni csapot-papot oszt rohanjon.... Kb itt felénk hozáférhetetlen az otthonvédelmik, talán pittbul valamelyikével találkoztam összesen :cry:

Mondjuk Alfát sem forgalmaz egyik bót sem...
Alfa G-ket csak az Önvédelmi boltok forgalmaznak, Zoraki R1GG sosenemlesz már, ezek után vidéken marad a Keserű, meg a Globserver.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

Kojak írta: 2022.05.01. 12:50 Alfa G-ket csak az Önvédelmi boltok forgalmaznak, Zoraki R1GG sosenemlesz már, ezek után vidéken marad a Keserű, meg a Globserver.
:cry:
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Kojak írta: 2022.05.01. 12:50 Alfa G-ket csak az Önvédelmi boltok forgalmaznak
Egyébként: miért?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2022.05.01. 13:29 Egyébként: miért?
Mert én találtam ki és finanszíroztam az egész fejlesztést és engedélyeztetést, azért.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

gvass1 írta: 2022.05.01. 13:34 Mert én találtam ki és finanszíroztam az egész fejlesztést és engedélyeztetést, azért.
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

gvass1 írta: 2022.05.01. 13:34 Mert én találtam ki és finanszíroztam az egész fejlesztést és engedélyeztetést, azért.
Gratula és köszi! 👏
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2022.05.01. 13:34 Mert én találtam ki és finanszíroztam az egész fejlesztést és engedélyeztetést, azért.
Oké, de a Keserű termékekre meg a Keserű Béla finanszírozta a fejlesztést, és engedélyeztetést, nem?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

WildBear23 írta: 2022.05.01. 13:44 Oké, de a Keserű termékekre meg a Keserű Béla finanszírozta a fejlesztést, és engedélyeztetést, nem?
Igen, csak KB üzleti érzékből fel van mentve/lesz@rja (vagy inkább a kettő kombinációja), gvass meg "hájzsidó" és amúgy ebből él :D
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2022.05.01. 13:44 Oké, de a Keserű termékekre meg a Keserű Béla finanszírozta a fejlesztést, és engedélyeztetést, nem?
Énnekem a ti vitátokhoz semmi közöm, hagyjatok ki belőle!

Csak a G-Alfákkal kapcsolatos témában oszlattam a ködöt!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Petya357 írta: 2022.05.01. 10:33 Inkább az OFFban válaszolnék.

A légitársaság plasztikus párhuzamánál ;) maradva: olyan hobbirepülős, aki azt mondja az utazási irodának: jutalékért eládhatod a jegyet, megegyeznek - és utána random lemondja a járatokat mert nincs kedve repülni.

Végfelhasználói szinten ez talán belefér. Hoci-nesze. Viszonteladói szinten - szerintem - már nem. Mondom ezt úgy, hogy semmi közöm a fegyver kereskedelemhez, érdekem sem fűződik hozzá - viszont tier1-tier2 disztribútiri hálózatot nem csak a TVben láttam 8-) a viszonteladói hálózat működtetése FELELŐSSÉGGEL JÁR. Vagy nem használunk viszonteladót, és direktben értékesítünk - a törvényes kereteken belül úgy, ahogy akarunk. Vagy pedig használunk, és akkor illik nem zsinórban kicseszni a partnerrel. Ez minden iparágban így van. Ez egyszerűen nem professzionális.

Hogy a viszonteladók ezek után miért akarnak még mindig kereskedni a Művek termékeivel, az nekem is talány. Jobb magyarázatot még mindig nem találtam, mint a kvázi-minopólium. Igen, lehet British Aiwayssel is utazni Londonba, 100 ezerért, Lufthanzával átszállással 80 ezerért, és Wizairrel 40 ezerért. Cserébe az utóbbi random lemondja a járatokat. Az árérzékeny magyar piacon pedig nehéz úgy megélni, hogy valaki nem szolgálja ki ezt a szegmenst.

Egyetértek - ez van, és nem fog megváltozni, akármit is írogattunk egymásnak 8-) . Csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy nem tartom egetverő arcátlanságak, kapzsiságnak, vagy megalapozatlan panaszkodásnak, ha egy kereskedő nemtetszését fejezi ki egy gyártó üzleti gyakorlatával kapcsolatban. Mindenkire szükség van - gyártókra, viszonteladókra, kereskedőkre. A “Familia KFT”, mom-and-pop shop remekül
működik kicsiben, de ez a model sajnos nem skálázható. Egy bizonyos méret felett nem lehet mindent “okosba’” intézni, kell-nem kell alapon mint a Lehel piacon.
1. Petyka, szerintem csak azt lehet számon kérni, amit valaki megígért, vagy elvállalt.
Nem?
A Keserű Művek szerintem nem ígért olyat, hogy folyamatosan ellátja áruval a tőle vásárló fegyverboltokat.
Amikor van gyártás, akkor mennek, telipakolják a csomagtartót, és viszik a boltjukba.

2. Leírtam, hogy (szerintem) Keserű Bélának ez HOBBI, (szerintem) ő NEM akar professzionális disztribútori hálózatot, és nem akarja "skálázni" a gyártást.
Mint Roti fórumtárs, aki félig hobbiból gyárt tokokat.

"Hogy a viszonteladók ezek után miért akarnak még mindig kereskedni a Művek termékeivel, az nekem is talány"

PÉNZ
A vidéki viszonteladóknak szvsz nagyobb a haszonkulcsuk, mint a gyártónak.

Fura, hogy az egyik gyártó (illetve importőr) kijelenti, hogy azért nem ad el viszonteladóknak mert ő finanszírozta a gyártást és engedélyezést (amivel nekem egyébként semmi
bajom), a másikra meg panaszkodunk, hogy miért nem látja el folyamatosan a kereskedőket.
(Ha jól értem, ez a panasz oka, ugye?)

De itt van közöttünk több kereskedő, akik tudnak konkrétat írni.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2022.05.01. 16:49
Fura, hogy az egyik gyártó (illetve importőr) kijelenti, hogy azért nem ad el viszonteladóknak mert ő finanszírozta a gyártást és engedélyezést (amivel nekem egyébként semmi
bajom), a másikra meg panaszkodunk, hogy miért nem látja el folyamatosan a kereskedőket.
(Ha jól értem, ez a panasz oka, ugye?)
Számomra az nem furcsa, hogy valaki direktben értékesít, és nem használ viszonteladót. Ez egy bevett üzleti gyakorlat. Az viszont továbbra is furcsa, ha leszerződik viszonteladókkal, és utána nem ad árut. Vagy ez hogy működik - a viszonteladók nem is viszonteladók, végfelhasználónak álcázzák magukat, és suttyomban veszik az árut?

Van hozzá joga? Persze. Ahogy pl. ahhoz is van jogunk, hogy ne köszönjük a szomszédnak, vagy ne adjuk át a helyet az idős hölgynek a buszon - ezek tudom, igen sarkalatos példák. De nem illik. Ezt is tudjuk.

Furcsa? Nekem az. Nem ehhez vagyok szokva. Gyártónak lenni felelősséggel jár. Viszonteladóval szerződni ugyancsak. A Kisherceg óta tudjuk, hogy “ Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelídítettél”… 8-)

Szerencsére nem kell fegyverrel kereskednem :) de akkor is teljesen megértem azt, hogy miért panaszkodnak a dílerek. Nem mondom még azt sem, hogy ne csinálja. Szíve-joga. Csak azt, hogy tökre megértem, ha valakit zavar.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Petya357 írta: 2022.05.01. 22:10
Számomra az nem furcsa, hogy valaki direktben értékesít, és nem használ viszonteladót. Ez egy bevett üzleti gyakorlat. Az viszont továbbra is furcsa, ha leszerződik viszonteladókkal, és utána nem ad árut. Vagy ez hogy működik - a viszonteladók nem is viszonteladók, végfelhasználónak álcázzák magukat, és suttyomban veszik az árut? ;)

Van hozzá joga? Persze. Ahogy pl. ahhoz is van jogunk, hogy ne köszönjük a szomszédnak, vagy ne adjuk át a helyet az idős hölgynek a buszon - ezek tudom, igen sarkalatos példák. De nem illik. Ezt is tudjuk.

Furcsa? Nekem az. Nem ehhez vagyok szokva. Gyártónak lenni felelősséggel jár. Viszonteladóval szerződni ugyancsak. A Kisherceg óta tudjuk, hogy “ Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelídítettél”… 8-)

Szerencsére nem kell fegyverrel kereskednem :) de akkor is teljesen megértem azt, hogy miért panaszkodnak a dílerek. Nem mondom még azt sem, hogy ne csinálja. Szíve-joga. Csak azt, hogy tökre megértem, ha valakit zavar.

Pontosan úgy megértem, mint azt is, hogy valakit pedig az zavar, hogy miért nem lehet Akfát kapni vidéken. Nem vitatom - csak megértem. Ennyi.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Petya357 írta: 2022.05.01. 22:14 Az viszont továbbra is furcsa, ha leszerződik viszonteladókkal, és utána nem ad árut.
Te erről tudsz konkrétumot?
Mert szerintem elbeszélünk egymás mellett.

Mert én csak azt tudom, hogy amikor nincs áru, akkor nincs áru, se a vevőknek, se a kereskedőknek - elég nyilvánvaló, hogy a "nincs"-ből nem tud adni.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2022.05.02. 07:05 Te erről tudsz konkrétumot?
Mert szerintem elbeszélünk egymás mellett.

Mert én csak azt tudom, hogy amikor nincs áru, akkor nincs áru, se a vevőknek, se a kereskedőknek - elég nyilvánvaló, hogy a "nincs"-ből nem tud adni.
Időközben tájékozódtam, és most már értem, hogy miért nem kommentelnek a kereskedők. Privátban folytatjuk.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Petya357 írta: 2022.05.02. 15:34 Időközben tájékozódtam, és most már értem, hogy miért nem kommentelnek a kereskedők. Privátban folytatjuk.
Írd meg, hogy mi a stájsz. 8-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nincs uj a nap alatt...
Petya357 írta: 2022.05.02. 15:34 Időközben tájékozódtam, és most már értem, hogy miért nem kommentelnek a kereskedők. Privátban folytatjuk.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

valaki erti a magyar kiralyi fekete lyuk mukodeset?
eleg sokat rendelek alirol es bg-rol, van amit az expressone hoz ki van amit a zoldruhasok.
amit a zolruhasok hoznak azt minden esetben "vamkezelik" es "Postai szolgáltatási díj online fizetéssel" cimszo alatt lehuznak 399 fabatkaval.
az ali es a bg minden esetben felszamolja az afat/jaffat, mire fel nyulnak le? :oops:
ingyom bingyom tálib-e?
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: theHassan »

qqriq írta: 2022.05.04. 18:41 valaki erti a magyar kiralyi fekete lyuk mukodeset?
eleg sokat rendelek alirol es bg-rol, van amit az expressone hoz ki van amit a zoldruhasok.
amit a zolruhasok hoznak azt minden esetben "vamkezelik" es "Postai szolgáltatási díj online fizetéssel" cimszo alatt lehuznak 399 fabatkaval.
az ali es a bg minden esetben felszamolja az afat/jaffat, mire fel nyulnak le? :oops:
Ügyintézési díj. Egy fagyi ára megállapítani, hogy nincs vele munka.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

qqriq írta: 2022.05.04. 18:41 valaki erti a magyar kiralyi fekete lyuk mukodeset?
eleg sokat rendelek alirol es bg-rol, van amit az expressone hoz ki van amit a zoldruhasok.
amit a zolruhasok hoznak azt minden esetben "vamkezelik" es "Postai szolgáltatási díj online fizetéssel" cimszo alatt lehuznak 399 fabatkaval.
az ali es a bg minden esetben felszamolja az afat/jaffat, mire fel nyulnak le? :oops:
Az EU raktárból hozza a futár.A posta meg az ingyenes szállításoknál akaszt le hasznot.
Minden vámköteles januártól ami nem az EU-ból vagy keresztül jön.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

chucky írta: 2022.05.04. 19:48 Az EU raktárból hozza a futár.A posta meg az ingyenes szállításoknál akaszt le hasznot.
Minden vámköteles januártól ami nem az EU-ból vagy keresztül jön.
ez papíron így van, de a múltkor 2x is kaptan postától ali cuccot és csak odaadta, NULLA pézt sem kellett adni. NINCS semmi ráció benne.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Remek, tehat akkor csak a szokasos lehuzas :oops:
ingyom bingyom tálib-e?
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

chucky írta: 2022.05.04. 19:48 Az EU raktárból hozza a futár.A posta meg az ingyenes szállításoknál akaszt le hasznot.
Minden vámköteles januártól ami nem az EU-ból vagy keresztül jön.
Biztos nem, nekem is a 3 Alis cuccom közül 1-et Expressone hozott házhoz, egyet a kerületi főpostán kellett átvennem (doboz), egy másikat meg bedobott a postaládába a levélkihordó (boríték). Mindhárom Kínából jött, nem EU raktárból.
Amúgy nem vám, hanem ÁFA és nem január, hanem 2021. júli. 1. óta (és persze b@szódjon meg mindenki, akinek köze van ehhez a b@zisághoz).
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Faja »

G.D írta: 2022.05.04. 20:07 Biztos nem, nekem is a 3 Alis cuccom közül 1-et Expressone hozott házhoz, egyet a kerületi főpostán kellett átvennem (doboz), egy másikat meg bedobott a postaládába a levélkihordó (boríték). Mindhárom Kínából jött, nem EU raktárból.
Amúgy nem vám, hanem ÁFA és nem január, hanem 2021. júli. 1. óta (és persze b@szódjon meg mindenki, akinek köze van ehhez a b@zisághoz).
Az utolsó mondathoz +1! Hálát adok az égnek, ha az Express One hozza a csomagot. Posta már akkor is feszegette az idegeimet, amikor a postás a csomag helyett már csak előre megfirkantott éresítőkkel indult el "csomagot szórni", miszerint nem voltam otthon, fáradjak be átvenni... Aha. Két éve minden nap itton vagyok b+! De legalább a kissebeket kihozta...
Ehhez képest most már SEMMIT nem hoznak. Még értesítővel sem bajlódnak. Erre se jár a postás. Dobnak egy emailt, hogy fizessek be 400 forintot, majd menjek már be a postára munkaidőben érte, köszi!

Következő újításuk mi lesz? Már a feladóhoz kell elmennem érte?
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

G.D írta: 2022.05.04. 20:07 (és persze b@szódjon meg mindenki, akinek köze van ehhez a b@zisághoz).
nagy +1
Sapienti sat.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Faja írta: 2022.05.04. 20:20
Következő újításuk mi lesz? Már a feladóhoz kell elmennem érte?
Nem. A renitens postazaklatókat a regionális főposta belső udvarán hajnalban félárbócra engedett lobogó mellett felakasztják.
Majd megtanulja nép, hogy nem kell mindenfélét küldözgetni.

Hétfő óta várja egy csomag, hogy feladjam a címzettnek. Inkább kivárom a lehetőséget, hogy átjussak a legközelebbi Foxpost automatához 15km-re, minthogy lemenjek a helyi postára feladni.
Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

zora írta: 2022.05.04. 21:38 Nem. A renitens postazaklatókat a regionális főposta belső udvarán hajnalban félárbócra engedett lobogó mellett felakasztják.
Majd megtanulja nép, hogy nem kell mindenfélét küldözgetni.

Hétfő óta várja egy csomag, hogy feladjam a címzettnek. Inkább kivárom a lehetőséget, hogy átjussak a legközelebbi Foxpost automatához 15km-re, minthogy lemenjek a helyi postára feladni.
Saját f*sszágomból kb 2 hónapig nem volt bankkártyám.
Ebből postabélyegző szerint az utolsó 11 napot nekik köszönhetem.
Ha kérdezik legközelebb: bankfiókba kéri vagy postázzuk?
bármit csak azt ne. :D
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

zora írta: 2022.05.04. 21:38 Nem. A renitens postazaklatókat a regionális főposta belső udvarán hajnalban félárbócra engedett lobogó mellett felakasztják.
Majd megtanulja nép, hogy nem kell mindenfélét küldözgetni.

Hétfő óta várja egy csomag, hogy feladjam a címzettnek. Inkább kivárom a lehetőséget, hogy átjussak a legközelebbi Foxpost automatához 15km-re, minthogy lemenjek a helyi postára feladni.
Pont a belföldi csomagfeladással vannak mostanában pozitív élményeim. Küldtem vagy 60-80 csomagot az elmúlt két évben, átlagosan heti egyet, ide-oda-amoda. Egy darab volt, köztük, ami az 1 napos kézbesítési garancia ellenére a második napon ért csak oda, és egyszer fordult elő az, persze pont akkor, amikor nem néztem meg a papírt, hogy elírták a címet és visszajött a csomag. De még ezt is tőlük tellhetően próbálták jól kezelni, és két nap késéssel ugyan, de a jó címzéssel simán kézbesült az is.

Tipikusan az este 6-ig, posta zárásig feladott csomag másnap délután 2-3 felé kézbesült, de volt, hogy már délelőtt fél 11-kor ott volt.

Nóta benne: ezek mind viszonylag kicsi, 2 kg alatti csomagok voltak. Nem tudom, hogy sok kilós, bazi nagy cucc is ugyanígy rendben menne-e.

N.B.2.: Nem tudom, hogy mennyire általánosítható a helyzet, vagy mennyire függ attól, hogy az ország melyik részébe megy a csomag. Békés, Csongrád és Komarom-Esztergom megye felé a tapasztalataim alapján mindenesetre nem látom reménytelennek a helyzetet.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Morcosrobot írta: 2022.05.04. 22:00 Saját f*sszágomból kb 2 hónapig nem volt bankkártyám.
Ebből postabélyegző szerint az utolsó 11 napot nekik köszönhetem.
Ha kérdezik legközelebb: bankfiókba kéri vagy postázzuk?
bármit csak azt ne. :D
Anno a CIB külön 2000 Ft-ot kért érte, ha bankfiókban akartam átvenni az új kártyát. Mindig szó nélkül fizettem nekik. :-(
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

G.D írta: 2022.05.04. 20:07 Biztos nem, nekem is a 3 Alis cuccom közül 1-et Expressone hozott házhoz, egyet a kerületi főpostán kellett átvennem (doboz), egy másikat meg bedobott a postaládába a levélkihordó (boríték). Mindhárom Kínából jött, nem EU raktárból.
Amúgy nem vám, hanem ÁFA és nem január, hanem 2021. júli. 1. óta (és persze b@szódjon meg mindenki, akinek köze van ehhez a b@zisághoz).
Jaja a dátum stimmel :mrgreen:
Akkor nemtom.Mostanában a posta ki sem hozta hanem be kellett menni érte.Most megint kihozza de nem mindegyikért kell fizetni.Ez talán a betegségekből adódó ember hiány miatt volt.
Ami EU-s azt meg csak futár hozza.
Rendeltem nacit de nem volt jó a méret.Visszaküldésnél ugyanaz a csomag már drágább lett "belföldre"........Posta :|
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Bojka
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2018.06.10. 08:51

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Bojka »

Brfk személyes fegyverügyintézéshez (gázgéza viselési)
lehet menni időpont foglalás nélkül?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Bojka írta: 2022.05.05. 16:18 Brfk személyes fegyverügyintézéshez (gázgéza viselési)
lehet menni időpont foglalás nélkül?
lásd J&F topik!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

PyroMastert - régi fórumtársunkat a régi kékről - ismeri valaki offline vagy személyesebben? A taglistánkon nem szerepel.
Volt egy nagyon jópofa honlapja, aminek színvonalát mutatja, hogy tavaly ilyenkor a barátom szakdolgozatában hivatkoztunk rá. Pár hete vettem észre, hogy már csak a Wayback Machine őrzi: Pyromaster.org.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Vidám hírek péntek reggelre: jelentősen javult Magyarország közbiztonsága - Meghalt M. Richárd

Az ilyen típusú, teljesen gátlástalan, agresszív, hatóságok által tűrt/támogatott vérbeli bűnözők miatt KELL fegyvert viselni. Most egy fokkal jobb lett a világ.

https://index.hu/belfold/2022/05/06/meg ... t-baleset/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

gvass1 írta: 2022.05.06. 07:12 Vidám hírek péntek reggelre: jelentősen javult Magyarország közbiztonsága - Meghalt M. Richárd

Az ilyen típusú, teljesen gátlástalan, agresszív, hatóságok által tűrt/támogatott vérbeli bűnözők miatt KELL fegyvert viselni. Most egy fokkal jobb lett a világ.

https://index.hu/belfold/2022/05/06/meg ... t-baleset/
Most már jöhetne egy cikk arról is, kinek a kije volt, hogy majdhogynem mindent igen olcsón megúszott.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Blekk Rájgó írta: 2022.05.06. 07:27 Most már jöhetne egy cikk arról is, kinek a kije volt, hogy majdhogynem mindent igen olcsón megúszott.
+1, mindkettőtöknek!
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2022.05.06. 07:12 Vidám hírek péntek reggelre: jelentősen javult Magyarország közbiztonsága - Meghalt M. Richárd

Az ilyen típusú, teljesen gátlástalan, agresszív, hatóságok által tűrt/támogatott vérbeli bűnözők miatt KELL fegyvert viselni. Most egy fokkal jobb lett a világ.

https://index.hu/belfold/2022/05/06/meg ... t-baleset/

Remélem így van, és nem az, hogy új élet valami mediterrán szigeteken...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2022.05.06. 07:12 Vidám hírek péntek reggelre: jelentősen javult Magyarország közbiztonsága - Meghalt M. Richárd

Az ilyen típusú, teljesen gátlástalan, agresszív, hatóságok által tűrt/támogatott vérbeli bűnözők miatt KELL fegyvert viselni. Most egy fokkal jobb lett a világ.

https://index.hu/belfold/2022/05/06/meg ... t-baleset/

Kép
Nem illik egy ember halálának örülni, de itt most nem veszett el érték azt hiszem.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

smith15 írta: 2022.05.06. 07:40 Remélem így van, és nem az, hogy új élet valami mediterrán szigeteken...
Rájár a rúd ezekre a nagydarab palikra..

https://index.hu/fomo/2022/05/06/berki- ... mentoauto/
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

WildBear23 írta: 2022.05.06. 10:20 Rájár a rúd ezekre a nagydarab palikra..

https://index.hu/fomo/2022/05/06/berki- ... mentoauto/
Pont emiatt ganyús nekem ez az egész dolog... Nagyon érdekes véletlen egybeesés... Lehet véletlen (számomra nagyon kicsi a valószínűsége), lehet nagyon el kellett őket tenni láb alól vagy amit írtam följebb...
Foglalok helyet a többieknek is a pokolba, de remélem inkább az első 2 eshetőség történt..
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2022.05.06. 07:45 Nem illik egy ember halálának örülni, de itt most nem veszett el érték azt hiszem.
Személyesen és jól ismerek valakit akinek egy sikeres vállalkozása volt, az élete munkájának eredménye. Megtetszett a cég M.R.-nek és barátainak, hát kitartó munkával kiforgatták belőle, az utolsó fillérjét is lenyúlták, az ismerősöm tartva attól hogy meg is ölik, külföldre menekült, mai napig ott él.
Nem veszett el semmi érték ennek az embernek a halálával, és jobb hely lett a világ nélküle.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

smith15 írta: 2022.05.06. 10:32 Pont emiatt ganyús nekem ez az egész dolog... Nagyon érdekes véletlen egybeesés... Lehet véletlen (számomra nagyon kicsi a valószínűsége), lehet nagyon el kellett őket tenni láb alól vagy amit írtam följebb...
Foglalok helyet a többieknek is a pokolba, de remélem inkább az első 2 eshetőség történt..
Nem tudom hogy ezek tényleg olyan volumenű játékosok voltak, hogy egyszerre kellett eltenni őket láb alól?
Szvsz inkább csak most ketyegett le nekik.
279851592_5996448753715393_1596719145941841207_n.jpg
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

TotoHU írta: 2022.05.06. 10:58 Nem tudom hogy ezek tényleg olyan volumenű játékosok voltak, hogy egyszerre kellett eltenni őket láb alól?
Szvsz inkább csak most ketyegett le nekik.

279851592_5996448753715393_1596719145941841207_n.jpg
Én is valószínűnek tartom, hogy az a sok szar, amivel fújták fel magukat, esetleg más cucc amit toltak, plusz az emberi fizikumot meghaladó tömeg és izomzat okozta extra terhelés együttese nyújtotta be a számlát.
Sapienti sat.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2022.05.06. 10:58 Nem tudom hogy ezek tényleg olyan volumenű játékosok voltak, hogy egyszerre kellett eltenni őket láb alól?
Szvsz inkább csak most ketyegett le nekik.

279851592_5996448753715393_1596719145941841207_n.jpg
Azért ennyi jó hír egy napra egy ilyen kis országban!😋😋😂

Mi lesz még estig, gyémántmezőt találnak az Alföldön?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2022.05.06. 12:06 Azért ennyi jó hír egy napra egy ilyen kis országban!😋😋😂

Mi lesz még estig, gyémántmezőt találnak az Alföldön?
Ez egy tökéletes nap az önvédelmi lőfegyver, szerelt gumis, lakásvédelmi sörétes és a paprikaspray legalizálására :lol: :lol: :lol:
De ezek közül már egynek is örülnénk :mrgreen:
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

smith15 írta: 2022.05.06. 12:09 Ez egy tökéletes nap az önvédelmi lőfegyver, szerelt gumis, lakásvédelmi sörétes és a paprikaspray legalizálására :lol: :lol: :lol:
De ezek közül már egynek is örülnénk :mrgreen:
A gyémántmezőre azért nagyobb az esély!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Versecki Csaba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2020.06.01. 18:13

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Versecki Csaba »

nemtokregelni írta: 2022.05.06. 12:01 Én is valószínűnek tartom, hogy az a sok szar, amivel fújták fel magukat, esetleg más cucc amit toltak, plusz az emberi fizikumot meghaladó tömeg és izomzat okozta extra terhelés együttese nyújtotta be a számlát.
Vadhajtások szerint öngyilkos lett B K .
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2022.05.06. 12:22 A gyémántmezőre azért nagyobb az esély!
Sajnos sokkal.. :(
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2022.05.06. 12:22 A gyémántmezőre azért nagyobb az esély!
Én lottót azért vettem! ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

"Az alvilágnak nincs romantikája
Az alvilág vérengző fenevad.
Egyszer, ha az ember belekóstol
Nincs menekvés, végképp elragad"
WildBear23 írta: 2022.05.06. 10:20 Rájár a rúd ezekre a nagydarab palikra..

https://index.hu/fomo/2022/05/06/berki- ... mentoauto/
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Versecki Csaba írta: 2022.05.06. 12:26 Vadhajtások szerint öngyilkos lett B K .
Egy ennyire egomán emberről nehéz ezt elképzelni.... A Gazprom vezetők is mind öngyilkosok lettek - állítólag, eddig öt halálozott el közülük.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

gvass1 írta: 2022.05.06. 12:06 Azért ennyi jó hír egy napra egy ilyen kis országban!😋😋😂

Mi lesz még estig, gyémántmezőt találnak az Alföldön?
Neeeem! Engedélyezik a szerelt gumist :D
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Fortitu írta: 2022.05.06. 07:45 Nem illik egy ember halálának örülni, de itt most nem veszett el érték azt hiszem.
Megihlettél, megpályázok egy bonmotot: "Élj úgy, hogy ne legyen illendő a halálodnak örülni!"
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Poresz írta: 2022.05.06. 13:42 Megihlettél, megpályázok egy bonmotot: "Élj úgy, hogy ne legyen illendő a halálodnak örülni!"
Tíz pontos! :D

Berki Krisztián emlékére pedig egyperces néma büntetőfékezéssel emlékezünk. :D
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

TotoHU írta: 2022.05.06. 13:56 Tíz pontos! :D

Berki Krisztián emlékére pedig egyperces néma büntetőfékezéssel emlékezünk. :D
+1! :D

M.Richárdra meg egyperces néma száguldozással a Dózsán :D
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

en majd akkor hiszem el ha nyitott koporsos temetesukon Jimmy a kiraly enekli Mate Petertol az elmegyek-et...
ingyom bingyom tálib-e?
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

qqriq írta: 2022.05.06. 14:05 en majd akkor hiszem el ha nyitott koporsos temetesukon Jimmy a kiraly enekli Mate Petertol az elmegyek-et...
Császár Előddel, Stohl Andrással meg Éva Rezesovával együtt. Azt hiszik, ha pénzük van, bármit megtehetnek büntetlenül.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Kontrolle13 írta: 2022.05.06. 13:30 Neeeem! Engedélyezik a szerelt gumist :D
A felkiáltójelet rossz helyre tetted! Nálunk sajna a legvégén van a helye!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

jó ha van írta: 2022.05.06. 17:58 A felkiáltójelet rossz helyre tetted! Nálunk sajna a legvégén van a helye!
Na de most, hogy ilyen szép napra ébredtünk, mondom hátha az illetékes elvtársak is bevették a csodatévő mesegombát és aláírták a szereltgumis fegyverek legalizálását civilek számára is! :lol:
Na most ezért kapni is fogok, hogy én nyalogatom a csodagombát a xanaxra, de legalább a felkiáltó jel jó helyre került :D
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Kontrolle13 írta: 2022.05.06. 18:45 Na de most, hogy ilyen szép napra ébredtünk, mondom hátha az illetékes elvtársak is bevették a csodatévő mesegombát és aláírták a szereltgumis fegyverek legalizálását civilek számára is! :lol:
Na most ezért kapni is fogok, hogy én nyalogatom a csodagombát a xanaxra, de legalább a felkiáltó jel jó helyre került :D
El ne felejtsd közzétenni, ha aláírták!🤣🤣
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

https://youtu.be/VgjyPmFKxCU

Egy kis tojás robbantás
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

regitiszt írta: 2022.05.09. 08:06 https://youtu.be/VgjyPmFKxCU

Egy kis tojás robbantás
Két momentum tűnt fel:
- milyen egyértelműen látszik a lökéshullám a lövedék előtt
- mikyen komolyan eltéríti a 9mm lövedéket egy sz@ros tojás :o a legjobban a végén látszik, amikor 5 tojást raknak zsinórba. Minden egyes tojás után egyre jobban destabilizálódik, és eltérül a lövedék. Nem kicsit

Tök jó videó. Az 1millió FPS pedig, na.. az barátok közt is 1 M. :twisted:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

'97-ben 75ezer Forint volt egy Glock 17 Gen2 a HM Arzenál Rt-nél :D :D

Kép
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

smith15 írta: 2022.05.10. 13:23 '97-ben 75ezer Forint volt egy Glock 17 Gen2 a HM Arzenál Rt-nél :D :D
Feltűnően keveset drágult 25 év alatt! Kb. négyszereződött az ára, sztem minden más ennél durvábban emelkedett.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

IMG_20220512_124717.jpg
Be van fektetve egy fegyverszekrény az ülés alá? Vagy inkább az ülés helyére :lol:
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Kontrolle13 írta: 2022.05.12. 12:55
Be van fektetve egy fegyverszekrény az ülés alá? Vagy inkább az ülés helyére :lol:
Amcsi pickupokban elég sűrűn van ilyen. pld Ford f150-ben is van.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

smith15 írta: 2022.05.10. 13:23 '97-ben 75ezer Forint volt egy Glock 17 Gen2 a HM Arzenál Rt-nél :D :D

Kép
Ugyanebben az évben egy Drulov M70 (. 22LR, eredetiben) 13500Ft volt az Intermodul fegyverszaküzletben. Tavaly egy külhoni fegyverboltban egy "NIB" példány 130€ volt.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

MIÉRT VISELÜNK FEGYVERT?

Napi magyar valóság rovat - négyen megvernek, földre kerülve is rugdalnak. Mi a büntetési tétele? Kitaláltad. Csendes megfeddés, pénzbírsággal.


Ha megnézed a videót, akkor látod, hogy nem a szándékon, hanem csak a szerencsén múlt a súlyos sérülés elmaradása.

"a négy elkövető 2020. november 14-én, 21 órakor az oroszlányi munkásszálló előtti füves területen, a kijelölt dohányzó helyen ittasan molesztálták a sértett barátnőjét. A sértett mindezt megelégelte, odament hozzájuk, hogy elhozza onnan barátnőjét. Az elkövetőknek ez nem tetszett, szóváltás alakult ki köztük, majd a négy férfi megverte a sértettet, testszerte ütötték és rúgták."

"Az ügyészség a vádiratban arra tett indítványt, hogy a Tatabányai Járásbíróság a bűncselekmény elkövetését beismerő, büntetlen elkövetőkkel szemben tárgyalás mellőzésével, büntetővégzésben pénzbüntetést szabjon ki."

http://ugyeszseg.hu/negyen-tamadtak-a-f ... kozlemenye
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2022.05.13. 06:54 MIÉRT VISELÜNK FEGYVERT?

Napi magyar valóság rovat - négyen megvernek, földre kerülve is rugdalnak. Mi a büntetési tétele? Kitaláltad. Csendes megfeddés, pénzbírsággal.


Ha megnézed a videót, akkor látod, hogy nem a szándékon, hanem csak a szerencsén múlt a súlyos sérülés elmaradása.

"a négy elkövető 2020. november 14-én, 21 órakor az oroszlányi munkásszálló előtti füves területen, a kijelölt dohányzó helyen ittasan molesztálták a sértett barátnőjét. A sértett mindezt megelégelte, odament hozzájuk, hogy elhozza onnan barátnőjét. Az elkövetőknek ez nem tetszett, szóváltás alakult ki köztük, majd a négy férfi megverte a sértettet, testszerte ütötték és rúgták."

"Az ügyészség a vádiratban arra tett indítványt, hogy a Tatabányai Járásbíróság a bűncselekmény elkövetését beismerő, büntetlen elkövetőkkel szemben tárgyalás mellőzésével, büntetővégzésben pénzbüntetést szabjon ki."

http://ugyeszseg.hu/negyen-tamadtak-a-f ... kozlemenye
Hát ha csak ennyi jár egy bandában összeverésért, akkor nem is értem ez miért nem gyakoribb konfliktusrendezési módszer...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2022.05.13. 06:59 Hát ha csak ennyi jár egy bandában összeverésért, akkor nem is értem ez miért nem gyakoribb konfliktusrendezési módszer...
Első alkalommal. "Büntetlen előéletű". Többedik alkalommal alighanem megmázsálnák már az embert, úgyhogy ebből rendszert nem lehetne csinálni.

Ezzel együtt felháborító az ítélet... :-(
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

AndyA írta: 2022.05.13. 09:04 Első alkalommal. "Büntetlen előéletű". Többedik alkalommal alighanem megmázsálnák már az embert, úgyhogy ebből rendszert nem lehetne csinálni.

Ezzel együtt felháborító az ítélet... :-(
Ez a két enyhítő körülmény.
Ezzel szemben erőszakoskodtak egy nővel és csoportosan, éjszaka nekitámadtak az őt védelmezőnek. És tényleg csak azon múlt a kimenetel, hogy a támadók java részt légharcot vívtak. Amikor a felvételen azt láttam, hogy az áldozat földre kerül, sok esélyt nem adtam neki, ilyenkor fejre mennek lábbal. Szerencséje volt. Meg azért is, hogy nem somták meg őt is garázdasággal, hogy szórakozásukban zavarja a békés fiatalokat, majd szóváltást követően megvereti magát.
Válasz küldése