Vadászfegyverek, vadászat

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd

borsodi
Kereskedő
Kereskedő

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: borsodi » 2019.10.12. 11:08

security89 írta:
2019.10.12. 09:17
Üdv urak!

I.fokú pszichológiai alkalmasságim van fegyver tartáshoz. (Munka miatt) Ezt vadász tanfolyamnál elfogadják a fegyvertartásihoz, vagy köteleznek a II.fokú alkalmasságit megcsinálni, csak mert alapon?
Köteleznek, csak mert...
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
http://onvedelmibolt.hu ; http://tuleles.hu

TotoHU
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: TotoHU » 2019.10.12. 11:22

security89 írta:
2019.10.12. 09:17
Üdv urak!

I.fokú pszichológiai alkalmasságim van fegyver tartáshoz. (Munka miatt) Ezt vadász tanfolyamnál elfogadják a fegyvertartásihoz, vagy köteleznek a II.fokú alkalmasságit megcsinálni, csak mert alapon?
Nincs átjárhatóság a különféle felhasználási célok között. Vizsgázott, otthon fegyvert tartó vadászként is ugyan úgy el kellett mennem a 2 pszichóra ha sportcélú tartást is akartam. Az orvosi ugyan úgy nem érvényes mindkét irányban, a sportcélú nem jó vadászra, és viszont, a 10 évre megadott vadászcélú orvosit elfelejthetem sportra amit évente produkálni kell.
Miért?
Mert csak. Mert a BM szerint ez így jó, ez a kifárasztási-kivéreztetési taktika része.

security89
Fórumtag
Fórumtag

Hozzászólás Szerző: security89 » 2019.10.12. 11:48

TotoHU írta:
2019.10.12. 11:22
Nincs átjárhatóság a különféle felhasználási célok között. Vizsgázott, otthon fegyvert tartó vadászként is ugyan úgy el kellett mennem a 2 pszichóra ha sportcélú tartást is akartam. Az orvosi ugyan úgy nem érvényes mindkét irányban, a sportcélú nem jó vadászra, és viszont, a 10 évre megadott vadászcélú orvosit elfelejthetem sportra amit évente produkálni kell.
Miért?
Mert csak. Mert a BM szerint ez így jó, ez a kifárasztási-kivéreztetési taktika része.
Egy börtönőrtől azt az infót hallottam, hogy neki az I.fokúját elfogadták vadászathoz, mert az magasabb szintű, mint az a II.fokú amit vadászathoz kérnek. Elmondása szerint az igrend kötekedett, de végül belátta az igrend, hogy így van és elfogadták. Elmondásokra nem alapozhatok, próbálok utána járni, aminek része az itt való informálódás.
Hegyi francia, őrző-védő, költő, magánnyomozó, tolmács, bohóc. Ovis jelem tréler, facebook liveozok vezetés közben, talpam szőrös, olybá tűnik az érzés mintha szőnyegen járnék. Mindenre válaszom: Nustyu. :geek:

szöged
Fórumtag
Fórumtag

Hozzászólás Szerző: szöged » 2019.10.12. 12:32

pszichó vonalon nem tudom létezik-e ilyen, de ha egy katonatiszt vadászni akar, akkor nem kell neki külön orvosi

gizmo
Fórumtag
Fórumtag

Hozzászólás Szerző: gizmo » 2019.10.12. 12:34

Nálam a pszichológus véletlenül az I.-es típusút csináltatta velem 2x, sportcélra (a II.-es helyett), de a Teve utcában nem kötekedtek szerencsére. Nem is lenne logikus, mivel szigorúbb vizsgálat elméletileg.

TotoHU
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: TotoHU » 2019.10.12. 13:46

Tovább folytatódik a tipródás, hogy ki lője a sertéspestissel fertőzött területeken az állományt? A cikk szerint a rendőrség nem fogja.

https://magasles.reblog.hu/inkabb-a-pes ... ndegvadasz

jó ha van
Fórumtag
Fórumtag

Hozzászólás Szerző: jó ha van » 2019.10.12. 22:17

Ha a magas törvényhozás megszüntetné a teljesen agyatlan 25-ös létszámkorlátot hajtásokon, az is sokat lendítene a dolgon.

Válasz küldése