Vadászfegyverek, vadászat

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Strasser RS700 – Remington 700-kompatibilis egyeneshúzású záras puskák

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/strasse ... as-puskak/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Savage 110 Carbon Predator pillekönnyű vadászpuska

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/savage- ... daszpuska/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Magpul

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Jobb lett mint vártam.
IMG_20230109_190929.jpg
"..."
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: sama »

Nagyon jó lett. Ruger American?
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Igen.
.308 WIN

(végre vége a lőszer adagolási gondoknak).
sama írta: 2023.01.09. 19:29 Nagyon jó lett. Ruger American?
"..."
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Magpul

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

TurboP írta: 2023.01.09. 19:13 Jobb lett mint vártam.
IMG_20230109_190929.jpg
El kell ismernem, nem túl vadászias, de határozottan jól mutat!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Magpul

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

jó ha van írta: 2023.01.09. 19:53 El kell ismernem, nem túl vadászias, de határozottan jól mutat!
Jajj ez a "nem vadászias" nekem kicsit mindig furcsa.
Értem én hogy itt a német vadászati kultúra emlőin nevelkedtünk (bár mostoha gyerekek vagyunk mert a vadász onvedelmit vagy hangtompítót nekünk nem lehet, a németeknek meg igen). De ki döntötte el és mikor, hogy mi a vadászias és mi nem az?
Ami nem hajaz a 19. század végi öltözködési- és fegyver stílusra, az nálunk már nem vadászias, úgy tűnik.
Őrizgetjük itt egy rég letűnt kor úri világának a hangulatát közben mindenhol nyomul a 21. század. Beszélhetnénk egymás között orrhangon hadarva is, ahogy a 40-es évek filmjeiből láttuk:
" -Kéhlekalássan méltóságosúr, hogy sikerült a vadászatod?
- Ó nagyon jót mulattunk tekintetes uram, bár csak egy szál róka mutatta magát, de remekül eltöltöttük odakünn ezt a szép tavaszi délutánt!
- Remek remek méltóságos uram, most mennem kell, alásszolgája és kisztihand a méltóságos asszonynak is!."
:D
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Magpul

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Elmondom neked mi a vadászias fegyver, mert velem közölte az egyik öreg "f..sz".
A fegyver vas és fa, nem ilyen műlyanyag. (pontosan idéztem). (kivéve ha Blaser).

TotoHU írta: 2023.01.09. 20:11 Jajj ez a "nem vadászias" nekem kicsit mindig furcsa.
Értem én hogy itt a német vadászati kultúra emlőin nevelkedtünk (bár mostoha gyerekek vagyunk mert a vadász onvedelmit vagy hangtompítót nekünk nem lehet, a németeknek meg igen). De ki döntötte el és mikor, hogy mi a vadászias és mi nem az?
Ami nem hajaz a 19. század végi öltözködési- és fegyver stílusra, az nálunk már nem vadászias, úgy tűnik.
Őrizgetjük itt egy rég letűnt kor úri világának a hangulatát közben mindenhol nyomul a 21. század. Beszélhetnénk egymás között orrhangon hadarva is, ahogy a 40-es évek filmjeiből láttuk:
" -Kéhlekalássan méltóságosúr, hogy sikerült a vadászatod?
- Ó nagyon jót mulattunk tekintetes uram, bár csak egy szál róka mutatta magát, de remekül eltöltöttük odakünn ezt a szép tavaszi délutánt!
- Remek remek méltóságos uram, most mennem kell, alásszolgája és kisztihand a méltóságos asszonynak is!."
:D
"..."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Magpul

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

TurboP írta: 2023.01.09. 21:13 Elmondom neked mi a vadászias fegyver, mert velem közölte az egyik öreg "f..sz".
A fegyver vas és fa, nem ilyen műlyanyag. (pontosan idéztem). (kivéve ha Blaser).
Ilyesmire gondoltam én is.
Egyébként simán érvényes az hogy neki az teszik, nekem is volt ilyen korszakom. Van hangulata ezeknek a fegyvereknek IS, de ettől nehogy már egy állítható műanyag pofadék emelő egy eredendően távcsöves puskán ne legyen vadászias, amikor kurva praktikus és hasznos.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Magpul

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TurboP írta: 2023.01.09. 21:13 Elmondom neked mi a vadászias fegyver, mert velem közölte az egyik öreg "f..sz".
A fegyver vas és fa, nem ilyen műlyanyag. (pontosan idéztem). (kivéve ha Blaser).
Ja, vannak ilyen vadász-sztereotípiák.. :D
A jelenlévő vadászok természetesen kivételek.
Amikkel én találkoztam:
- Puska hordmódja. Ha így van a válladon a szíj, az nem vadásziasch, a katonák viszik úgy a puskát.
- Az ő puskájának a kalibere a legjobb. Ami erősebb, az katonai (=nem vadásziasch), ami kisebb kaliberű, az csak meggymagköpködő.
- A Kettner zöld zokni a vadászias, aki nem olyat hord az nem vadász, csak puskás ember.
- Műanyag agyazású puska nem vadászias. Mondom neki, a polár felsőd is műszál, az vadászias..? Igen, az vadászias, mert zöld.

Ezek megtörténtek, némelyik többször is.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Magpul

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

TotoHU írta: 2023.01.09. 21:45 Ilyesmire gondoltam én is.
Egyébként simán érvényes az hogy neki az teszik, nekem is volt ilyen korszakom. Van hangulata ezeknek a fegyvereknek IS, de ettől nehogy már egy állítható műanyag pofadék emelő egy eredendően távcsöves puskán ne legyen vadászias, amikor kurva praktikus és hasznos.
Szóval a praktikum simán üti a hagyományt.
Himnusz éneklés helyett is szólhatna BT hangszórón az "Úr isten, ki ez a lány". 2 kulúrkör találkozik egyébként, az európai, hagyománytisztelő, meg az amerikai, hagyomány mentes, csak praktikumra épülö.
Halkan jegyzem meg, azt, hogy egyébként megdicsértem a fegyver kinézetét, elegánsan átugrottátok...
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Magpul

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

jó ha van írta: 2023.01.09. 22:50 Szóval a praktikum simán üti a hagyományt.
Himnusz éneklés helyett is szólhatna BT hangszórón az "Úr isten, ki ez a lány". 2 kulúrkör találkozik egyébként, az európai, hagyománytisztelő, meg az amerikai, hagyomány mentes, csak praktikumra épülö.
Halkan jegyzem meg, azt, hogy egyébként megdicsértem a fegyver kinézetét, elegánsan átugrottátok...
Sorry, nem Téged támadtalak, csak a vadászias kategórián filóztam egy kicsit! :)
Az meg valóban teljesen független attól amit mondtál. Félreérthető volt a hsz-em, elnézést!

Egyébként ez a vadászias nem vadászias dolog az öltözködésen és a fegyver divaton túl is messzire vezet. Ha a puszta praktikum lenne a cél, akkor egy hőkamerás drónról kellene egy gránátot baszni a szórón zabáló konda közé, valóban. Az gyors lenne és praktikus, vadászles sem kellene, se hivatásos vadász, gyorsan ritkul az állomány és alacsony költséggel lehet sok vadat terítékre hozni.
De ugye az ilyesmit sem gondolhatja senki komolyan. És innentől ezerfelé ágazik a kérdés a fegyvertől a technikán át az öltözködésig, hogy mi az ami még belefér és mi az ami már nem?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Magpul

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

TotoHU írta: 2023.01.09. 22:58
Ha a puszta praktikum lenne a cél, akkor egy hőkamerás drónról kellene egy gránátot baszni a szórón zabáló konda közé, valóban. Az gyors lenne és praktikus, vadászles sem kellene, se hivatásos vadász, gyorsan ritkul az állomány és alacsony költséggel lehet sok vadat terítékre hozni.
Úgy, úgy!
Ezt lopom :mrgreen:
Esetleg Chucky által bemutatott vadász videojátékkal kombinálva. Mert akkor még vad sem kell ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

(Ez milyen vadászati hagyományba illik?:-))
OLASZ CSŐDÖR: Egyedi Beretta sörétes Stallone-nak!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/egyedi- ... llone-nak/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: laci008 »

gvass1 írta: 2023.01.10. 06:23 (Ez milyen vadászati hagyományba illik?:-))
OLASZ CSŐDÖR: Egyedi Beretta sörétes Stallone-nak!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/egyedi- ... llone-nak/


Kép
Egy kis reklám porfelhő
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Magpul

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

TotoHU írta: 2023.01.09. 22:58 Sorry, nem Téged támadtalak, csak a vadászias kategórián filóztam egy kicsit! :)
Az meg valóban teljesen független attól amit mondtál. Félreérthető volt a hsz-em, elnézést!

Egyébként ez a vadászias nem vadászias dolog az öltözködésen és a fegyver divaton túl is messzire vezet. Ha a puszta praktikum lenne a cél, akkor egy hőkamerás drónról kellene egy gránátot baszni a szórón zabáló konda közé, valóban. Az gyors lenne és praktikus, vadászles sem kellene, se hivatásos vadász, gyorsan ritkul az állomány és alacsony költséggel lehet sok vadat terítékre hozni.
De ugye az ilyesmit sem gondolhatja senki komolyan. És innentől ezerfelé ágazik a kérdés a fegyvertől a technikán át az öltözködésig, hogy mi az ami még belefér és mi az ami már nem?
Ez a "vadásziasság" tkp a hagyományról szól. A "zúgjon neki odaát", meg "tisztelet a vadnak" kiszólások szerintem is műmájer baromságok. És rátérve a praktikumra: olyan ez, mint pl. a motorozás. Lehet azért is, hogy eljuss A-ból B-be, meg azért is, mert csak, mert jó. Vadászatban is elkülöníteném a "szükséges" (állomány szabályozás, vadkár elhárítás, stb.) és "passziós" (csak a tevékenység öröméért) vadászatot. Előbbinél nem ördögtől való a hőkamera céltávcső, nyilván a maga helyén (trófeás vadat pl nem lehet elbírálni vele), utóbbinál viszont az élményt részben éppen az önkorlátozás adja. Mint pl a vadász íjászatban, vagy az elöltöltős vadászatban. Nekem pl a cserkelés nyílt irányzékkal a kedvencem, pedig eredményességet (amennyiben ezen lejtett vad darabszámot értünk, ami jelen esetben fából vaskarika) tekintve, egy szórón hőkamerával, biztosan "jobban járnék". Aztán persze mégsem. Mert abban meg mi a pláne?
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Magpul

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2023.01.09. 22:58 Sorry, nem Téged támadtalak, csak a vadászias kategórián filóztam egy kicsit! :)
Az meg valóban teljesen független attól amit mondtál. Félreérthető volt a hsz-em, elnézést!

Egyébként ez a vadászias nem vadászias dolog az öltözködésen és a fegyver divaton túl is messzire vezet. Ha a puszta praktikum lenne a cél, akkor egy hőkamerás drónról kellene egy gránátot baszni a szórón zabáló konda közé, valóban. Az gyors lenne és praktikus, vadászles sem kellene, se hivatásos vadász, gyorsan ritkul az állomány és alacsony költséggel lehet sok vadat terítékre hozni.
De ugye az ilyesmit sem gondolhatja senki komolyan. És innentől ezerfelé ágazik a kérdés a fegyvertől a technikán át az öltözködésig, hogy mi az ami még belefér és mi az ami már nem?
Rátapintottál a lényegre. A videót érzékeny lelkűeknek nem.ajánlom, robbanószert használnak vaddisznóállomány gyérítésre. De ahogyan a leírásban is szerepel, ez nem vadászat, gyérítés.
https://youtu.be/y0ss6gCPNs4
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Robbantott ábra

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Wow! Ilyet még nem láttam
zora írta: 2023.01.10. 21:41 Rátapintottál a lényegre. A videót érzékeny lelkűeknek nem.ajánlom, robbanószert használnak vaddisznóállomány gyérítésre. De ahogyan a leírásban is szerepel, ez nem vadászat, gyérítés.
https://youtu.be/y0ss6gCPNs4
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Magpul

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

zora írta: 2023.01.10. 21:41 Rátapintottál a lényegre. A videót érzékeny lelkűeknek nem.ajánlom, robbanószert használnak vaddisznóállomány gyérítésre. De ahogyan a leírásban is szerepel, ez nem vadászat, gyérítés.
https://youtu.be/y0ss6gCPNs4
Na, ha ezt látnák az állatfasiszták.. engem azért basztattak, mert egy darázsfészket(!) levertem a saját házam eresze alól.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Magpul

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Vazze, te te te rovargyilkos....
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
WildBear23 írta: 2023.01.11. 10:28 Na, ha ezt látnák az állatfasiszták.. engem azért basztattak, mert egy darázsfészket(!) levertem a saját házam eresze alól.
"..."
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Magpul

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TurboP írta: 2023.01.11. 14:15 Vazze, te te te rovargyilkos....
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Hát kb. ez volt a megnevezésem. :roll:

A kertünkben a földben találtam lyukat, benne egy lób.aszó nagy pók.
Pokoli csellőpók. Ne bántsam, mert ártalmatlan!!
Jó, nem bántom.
De amúgy honnan van az elnevezése?
Ja, onnan, hogy pokolian fáj a marása.
Húh,de jó, köszi. Jól van, nem bántom, nézzen ki a lyukából

A szobában elrohant ilyen qrva fürge kis izé, alig tudom lefotózni: mi ez?
Pókszázlábú, ne bántsam! Csak akkor csíp, ha megfogják.
Jól van b+, nem bántom, fusson amerre lát.

Erre látok a ház falán kb. narancs nagyságú valamit, ami kis darázsfészeknek néz ki.
Na most a darázs is Isten báránykája, megértem, de nem szeretem a repkedő kis szárnyas-fullánkos bigyókat, levertem a p.. csudába.
Rovarmaradványok, meg valami báb(?) volt benne.
Lefotózom ezt is, mi ez?
Kecskedarázs (?! ilyen is van?), ártalmatlan, miért vertem le??

Szóval van az állatvédőknek egy olyan szelete (sajnos nem fizikailag csak képletesen), akiket állat-fasisztáknak hívok.
Kisgutya, babacica, darázska, bolhácska, lónak a f.aszocskája.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Magpul

Hozzászólás Szerző: RatRace »

WildBear23 írta: 2023.01.11. 14:38 Hát kb. ez volt a megnevezésem. :roll:

A kertünkben a földben találtam lyukat, benne egy lób.aszó nagy pók.
Pokoli csellőpók. Ne bántsam, mert ártalmatlan!!
Jó, nem bántom.
De amúgy honnan van az elnevezése?
Ja, onnan, hogy pokolian fáj a marása.
Húh,de jó, köszi. Jól van, nem bántom, nézzen ki a lyukából

A szobában elrohant ilyen qrva fürge kis izé, alig tudom lefotózni: mi ez?
Pókszázlábú, ne bántsam! Csak akkor csíp, ha megfogják.
Jól van b+, nem bántom, fusson amerre lát.

Erre látok a ház falán kb. narancs nagyságú valamit, ami kis darázsfészeknek néz ki.
Na most a darázs is Isten báránykája, megértem, de nem szeretem a repkedő kis szárnyas-fullánkos bigyókat, levertem a p.. csudába.
Rovarmaradványok, meg valami báb(?) volt benne.
Lefotózom ezt is, mi ez?
Kecskedarázs (?! ilyen is van?), ártalmatlan, miért vertem le??

Szóval van az állatvédőknek egy olyan szelete (sajnos nem fizikailag csak képletesen), akiket állat-fasisztáknak hívok.
Kisgutya, babacica, darázska, bolhácska, lónak a f.aszocskája.
Most pár vallásos ember lelkébe tiportál. :roll:
Talán, ha emlékeim jók, vannak szerzetesek, akik kis seprűvel sétálnak, és a lábuk előtt sertepertélnek.
Mert számukra az apró élet is számít.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Magpul

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

RatRace írta: 2023.01.11. 14:58 Most pár vallásos ember lelkébe tiportál. :roll:
Talán, ha emlékeim jók, vannak szerzetesek, akik kis seprűvel sétálnak, és a lábuk előtt sertepertélnek.
Mert számukra az apró élet is számít.
Szeretem az állatokat, de azért a lóf.asznak is van vége.
Ha valaki darazsat akar, ott van még a kukánkban. ;-)

(Amúgy meg találkoztunk élőben, úgy nézek én ki, mint egy szerzetes? Nincs kötéllel átkötött csuhám,
sem tonzúra a hajamban, sem végtelen türelmem. ;-)

"Most pár vallásos ember lelkébe tiportál. :roll: "

Az ember nem td olyan óvatosan menni, hogy ne tiporjon valamit; egy liliomot, vagy valakinek a tücskét-bogarát. ;-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Magpul

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

WildBear23 írta: 2023.01.11. 14:38 Erre látok a ház falán kb. narancs nagyságú valamit, ami kis darázsfészeknek néz ki.
Na most a darázs is Isten báránykája, megértem, de nem szeretem a repkedő kis szárnyas-fullánkos bigyókat, levertem a p.. csudába.
Rovarmaradványok, meg valami báb(?) volt benne.
Lefotózom ezt is, mi ez?
Kecskedarázs (?! ilyen is van?), ártalmatlan, miért vertem le??
Tisztességtelen eljárás volt részedröl!
Tisztességes medve 🐻 ugyanis a lárvákat, bábokat megette volna! :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Magpul

Hozzászólás Szerző: zora »

WildBear23 írta: 2023.01.11. 14:38
Kecskedarázs (?! ilyen is van?), ártalmatlan, miért vertem le??

Mert részben dögevő, kórokozókat terjeszt.
A csípése arra érzékenyeknél akár halált is okozhat.
Kinyírja a méheket.

Okostojás "állatvedők"...
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Magpul

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2023.01.09. 22:58 Sorry, nem Téged támadtalak, csak a vadászias kategórián filóztam egy kicsit! :)
Az meg valóban teljesen független attól amit mondtál. Félreérthető volt a hsz-em, elnézést!

Egyébként ez a vadászias nem vadászias dolog az öltözködésen és a fegyver divaton túl is messzire vezet. Ha a puszta praktikum lenne a cél, akkor egy hőkamerás drónról kellene egy gránátot baszni a szórón zabáló konda közé, valóban. Az gyors lenne és praktikus, vadászles sem kellene, se hivatásos vadász, gyorsan ritkul az állomány és alacsony költséggel lehet sok vadat terítékre hozni.
De ugye az ilyesmit sem gondolhatja senki komolyan. És innentől ezerfelé ágazik a kérdés a fegyvertől a technikán át az öltözködésig, hogy mi az ami még belefér és mi az ami már nem?
Nem ilyen egyszerű.
A disznók az egyik legokosabb és legovatosabb állatok.
Hamar rájönnének a drón hangjára.
Texasban se tudnak velük igazán sokat kezdeni pedig ott kb. mindent lehet.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

.360 Buckhammer – új vadászkaliber a Remingtontól

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/360-buc ... ingtontol/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Egy gyors kérdés:

A C1 kategóriájú fegyvereimre, ha EU-s útlevelet akarok akkor el kell vinnem szemlére, hogy az új kategória besorolás (B10) szerinti legyen?
Elég a szemle akkor is ha már lejárt a műszaki?
"..."
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

TurboP írta: 2023.01.23. 21:04 Egy gyors kérdés:

A C1 kategóriájú fegyvereimre, ha EU-s útlevelet akarok akkor el kell vinnem szemlére, hogy az új kategória besorolás (B10) szerinti legyen?
Elég a szemle akkor is ha már lejárt a műszaki?
El bizony!
Szerintem az vizsga lesz, de nem esküszöm rá.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Végülis nincs olyan sok.

Szerintem az vizsga lesz, de nem esküszöm rá.
[/quote]
"..."
Mzoli
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2022.07.20. 06:07

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Mzoli »

Budapesten melyik vadasztanfolyamot ajanljatok? Koszi
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Mzoli írta: 2023.01.29. 09:27 Budapesten melyik vadasztanfolyamot ajanljatok? Koszi
A kamarait. Náluk fogsz vizsgázni.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Aki már váltott ki az idei évre vadászjegyet, ha lekérdezi az online felületen (QR kód alapján pl), mit ad ki érvényességnek? Nekem még mindig a 22-23-as évet mutatja 23-24 helyett. (Nem tudom eldönteni, hogy informatikai hiba, vagy nekem szúrták el?)
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: szöged »

Sparrow írta: 2023.01.30. 14:40 Aki már váltott ki az idei évre vadászjegyet, ha lekérdezi az online felületen (QR kód alapján pl), mit ad ki érvényességnek? Nekem még mindig a 22-23-as évet mutatja 23-24 helyett. (Nem tudom eldönteni, hogy informatikai hiba, vagy nekem szúrták el?)
nekem is 22-23-at mutat
kieg: márc 01-én lesz érdekes
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Na akkor még várok egy cseppet az idei vadászjegy kiváltásával.
Egyébként ismét emeltek a díjon, jól nézem? Tavaly mintha valami huszon-x lett volna, most már 30e felett van az éves vadászjegy.
Mondtak erről valamit, hogy ez miért van? Sorry de nem nagyon olvasok vadászfórumokat, ezen kívül. :)
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

TotoHU írta: 2023.01.30. 17:03 Na akkor még várok egy cseppet az idei vadászjegy kiváltásával.
Egyébként ismét emeltek a díjon, jól nézem? Tavaly mintha valami huszon-x lett volna, most már 30e felett van az éves vadászjegy.
Mondtak erről valamit, hogy ez miért van? Sorry de nem nagyon olvasok vadászfórumokat, ezen kívül. :)
A biztosítás díja emelkedett. A jegy maradt 25.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Nekem is ezt mutatja, de az igazolásban jól szerepel:

a 2023-2024. vadászati évben Magyarország területén való vadászathoz szükséges, a
vadászjegy érvényesítésével kapcsolatban előírt jogszabályi feltételeket teljesítette.
szöged írta: 2023.01.30. 14:53 nekem is 22-23-at mutat
kieg: márc 01-én lesz érdekes
"..."
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Nem igaz, emeltek az áron:
tavalyi:
1 Kamarai tagdíj 2022 1 db 4 000 Ft 4 000 Ft MAA 4 000 Ft
2 Vadászjegy érvényesítés 2022 1 db 20 000 Ft 20 000 Ft MAA 20 000 Ft
3 Groupama biztosítás - alapdíjas 2022 1 db 1 000 Ft 1 000 Ft MAA 1 000 Ft

Idei:

1 Vadászjegy érvényesítés 2023 1 db 25 000 Ft 25 000 Ft MAA 25 000 Ft
2 Kamarai tagdíj 2023 1 db 4 000 Ft 4 000 Ft MAA 4 000 Ft
3 Groupama biztosítás - 2023 1 db 3 000 Ft 3 000 Ft MAA 3 000 Ft


Sparrow írta: 2023.01.30. 18:20 A biztosítás díja emelkedett. A jegy maradt 25.
"..."
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Jaj te kis buta, hát nem látod a plakátokat.

A Brüsszeli szankciók miatt kellett ezt is emelni.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
TotoHU írta: 2023.01.30. 17:03 Mondtak erről valamit, hogy ez miért van? Sorry de nem nagyon olvasok vadászfórumokat, ezen kívül. :)
"..."
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Sparrow írta: 2023.01.30. 14:40 Aki már váltott ki az idei évre vadászjegyet, ha lekérdezi az online felületen (QR kód alapján pl), mit ad ki érvényességnek? Nekem még mindig a 22-23-as évet mutatja 23-24 helyett. (Nem tudom eldönteni, hogy informatikai hiba, vagy nekem szúrták el?)
Logikus. Ha mar csak a következő idényre lenne érvényes, akkor most nem vadászhatnál és nem tarthatnál vadászfegyvert.
Valszeg 2 idényt egyszerre nem tud a rendszer. Remélhetőleg márc 1-én magától átvált a "rencer".
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

TurboP írta: 2023.01.30. 19:40 Nem igaz, emeltek az áron:
Köszi, ezek szerint a memóriám már nem a régi. Meg hát nem is nagyon reklámozták az emelést, csak a biztosítási díj emelését…. Azt direkt kiemelték… Ügyes…
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

125 éves a Mauser M98 – emlékmodell (de az eredeti az NEM egy luxus-vadászpuska volt...)

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/125-eve ... lekmodell/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Üdv,
Melyik kategóriák változtak meg?
Jelenleg van C1, D, B10-es kategóriájú fegyverem.
"..."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TurboP írta: 2023.02.11. 10:36 Üdv,
Melyik kategóriák változtak meg?
Jelenleg van C1, D, B10-es kategóriájú fegyverem.
gyakorlatilag mind.

lásd: Ftv. 1. Melléklet
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Tehát akkor mindent elvihetem szemlére. Aminek meg lejárt annak meg teljes vizsga.
Hú de jó.
gvass1 írta: 2023.02.11. 11:31 gyakorlatilag mind.

lásd: Ftv. 1. Melléklet
"..."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TurboP írta: 2023.02.11. 11:50 Tehát akkor mindent elvihetem szemlére. Aminek meg lejárt annak meg teljes vizsga.
Hú de jó.
Ugyan miért?

ha nem kerül ewp-be vagy eladásra, akkor nem kell.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Pont ez az, mennék külföldre vadászni és kell az EWP.
Akkor meg már megcsináltatom az összeset egyszerre nem csak azt a kettő fegyvert amit vinnék.
gvass1 írta: 2023.02.11. 12:20 Ugyan miért?

ha nem kerül ewp-be vagy eladásra, akkor nem kell.
"..."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TurboP írta: 2023.02.11. 12:58 Pont ez az, mennék külföldre vadászni és kell az EWP.
Akkor meg már megcsináltatom az összeset egyszerre nem csak azt a kettő fegyvert amit vinnék.
De miért nem gyújtod fel inkább azt a pénzt??? Vagy vegyél inkább kőszert belőle és lődd el. De értelmetlen kategóriaváltás laminálására költeni...wtf?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Mert nem tudom, hogy legközelebb melyik fegyvert vinném külföldre, és nem akarok külön köröket futni.
gvass1 írta: 2023.02.11. 12:59 De miért nem gyújtod fel inkább azt a pénzt??? Vagy vegyél inkább kőszert belőle és lődd el. De értelmetlen kategóriaváltás laminálására költeni...wtf?
"..."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TurboP írta: 2023.02.11. 13:02 Mert nem tudom, hogy legközelebb melyik fegyvert vinném külföldre, és nem akarok külön köröket futni.
Jó, de honnét tudod, hogy addig nem változik megint meg a kategória...?
:-))

Pár évente átvariálják.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Ebben van valami. Nah akkor átgondolom, hogy tényleg mindegyiket -e.

gvass1 írta: 2023.02.11. 13:03 Jó, de honnét tudod, hogy addig nem változik megint meg a kategória...?
:-))

Pár évente átvariálják.
"..."
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: bel »

gvass1 írta: 2023.02.11. 07:28 125 éves a Mauser M98 – emlékmodell (de az eredeti az NEM egy luxus-vadászpuska volt...)

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/125-eve ... lekmodell/

Kép
Szia,

Jol latom, hogy ennyiert mar csak egy lebutitott iranyzekra tellet (ez 1 tavolsagra jo, az eredeti 20 kulonbozore: 100 m-es lepeskozben 2000 m-ig). :-)

Bel
Boldor
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2020.07.20. 07:33
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Boldor »

Úgy néz ki, hogy lezárták az ügyet!!

https://vadaszujsag.hu/egyeb/pont-kerul ... ek-vegere/
Si vis pacem, para bellum, egyébként meg, egy férfi legyen lőpor, benzin és sörszagú!
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Boldor írta: 2023.02.17. 09:54 Úgy néz ki, hogy lezárták az ügyet!!

https://vadaszujsag.hu/egyeb/pont-kerul ... ek-vegere/
"Az utolsó lövést felfelé tartott puskacsővel engedte el, melynek eredményeként eltalálta egy távolabb fekvő családi ház udvarán, pontosan 2161 méterre álló középkorú férfit. A vadász többek között abban hibázott, hogy megszegte azt az alapvető szabályt, amely arra vonatkozik, hogy a lőfegyvert úgy kezelje, hogy az még véletlen elsülés esetén se okozhasson anyagi kárt, illetve személyi sérülést.
(...)
Végül dr. Végső Attila határozott a vadász ügyében, miszerint a vádlott egy év fogházbüntetést kapott 2 évre felfüggesztve, emellett 600 ezer forint pénzbüntetést is kell fizetnie. Az ítélet egyelőre nem jogerős.

Ez a része homályos azért:

"Dr. Görömbei Zoltán védőügyvéd ezzel szemben a következőket nyilatkozta: – A zárójelentésben az áll, hogy a sértetten volt egy fél centiméteres vérző seb, egy másik orvosi dokumentumban viszont az szerepel, hogy nem volt rajta ilyen sérülés. Nem azt állítom, hogy nem kell vizsgálni a védencem büntethetőségét, de egyáltalán nem mindegy, hogy mit tettek, illetve mit nem tettek a mentők és az orvosok. Vagy nem vették észre a vérző sebet vagy nem tulajdonítottak neki nagy jelentőséget, ezt nem tudjuk, de az biztos, hogy nem a sérülése alapján látták el a sértettet – mondta és hozzátette: meredek dolog azt állítani, hogy az ellátás során senki sem hibázott."
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Gondatlanságból elkövetett emberölésért egy felfüggesztett jár ma magyarországon?
Csak én érzem aránytalanul könnyű büntetésnek ezt? Értem én hogy a balesetben elhunytat nem hozza vissza az ha akár 5 vagy 10 évre rácsok mögé kerül az elkövető, akinek már maga az eljárás is kemény büntetés volt, de egy ilyen gigantikus hibáért aminek emberhalál lett a vége, ma ennyi jár?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2023.02.17. 10:26 Gondatlanságból elkövetett emberölésért egy felfüggesztett jár ma magyarországon?
Csak én érzem aránytalanul könnyű büntetésnek ezt? Értem én hogy a balesetben elhunytat nem hozza vissza az ha akár 5 vagy 10 évre rácsok mögé kerül az elkövető, akinek már maga az eljárás is kemény büntetés volt, de egy ilyen gigantikus hibáért aminek emberhalál lett a vége, ma ennyi jár?
Te már ülnél.
Ez meg bizonyára egy Vezető Elvtárs volt.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Boldor
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2020.07.20. 07:33
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Boldor »

TotoHU írta: 2023.02.17. 10:26 Gondatlanságból elkövetett emberölésért egy felfüggesztett jár ma magyarországon?
Csak én érzem aránytalanul könnyű büntetésnek ezt? Értem én hogy a balesetben elhunytat nem hozza vissza az ha akár 5 vagy 10 évre rácsok mögé kerül az elkövető, akinek már maga az eljárás is kemény büntetés volt, de egy ilyen gigantikus hibáért aminek emberhalál lett a vége, ma ennyi jár?
Ma, Magyarországon nagyon nem mindegy a háttér!!
Van akinek lábtörlőért 17 év jár, van akinek a "sapkasild" is gondot okozhat s van aki emberhalálért vagy milliárdokért sem kap semmit!!
Jelen esetben én sem ragaszkodnék a börtönbüntetéshez.
Nem egy bűnözőről beszélünk s nem szándékos tettről, még ha végzetes hiba is történt!!
De egy hosszú ideig tartó, valóban a köz érdekeit szolgáló munka, mindenképp kijárna!
Mert így ez lóphasz!
Egy év, két évre felfüggesztve s hatszázezer, valóban a bicskanyitogató kategória!!
Si vis pacem, para bellum, egyébként meg, egy férfi legyen lőpor, benzin és sörszagú!
Boldor
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2020.07.20. 07:33
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Boldor »

WildBear23 írta: 2023.02.17. 10:15 "Az utolsó lövést felfelé tartott puskacsővel engedte el, melynek eredményeként eltalálta egy távolabb fekvő családi ház udvarán, pontosan 2161 méterre álló középkorú férfit. A vadász többek között abban hibázott, hogy megszegte azt az alapvető szabályt, amely arra vonatkozik, hogy a lőfegyvert úgy kezelje, hogy az még véletlen elsülés esetén se okozhasson anyagi kárt, illetve személyi sérülést.
(...)
Végül dr. Végső Attila határozott a vadász ügyében, miszerint a vádlott egy év fogházbüntetést kapott 2 évre felfüggesztve, emellett 600 ezer forint pénzbüntetést is kell fizetnie. Az ítélet egyelőre nem jogerős.

Ez a része homályos azért:

"Dr. Görömbei Zoltán védőügyvéd ezzel szemben a következőket nyilatkozta: – A zárójelentésben az áll, hogy a sértetten volt egy fél centiméteres vérző seb, egy másik orvosi dokumentumban viszont az szerepel, hogy nem volt rajta ilyen sérülés. Nem azt állítom, hogy nem kell vizsgálni a védencem büntethetőségét, de egyáltalán nem mindegy, hogy mit tettek, illetve mit nem tettek a mentők és az orvosok. Vagy nem vették észre a vérző sebet vagy nem tulajdonítottak neki nagy jelentőséget, ezt nem tudjuk, de az biztos, hogy nem a sérülése alapján látták el a sértettet – mondta és hozzátette: meredek dolog azt állítani, hogy az ellátás során senki sem hibázott."
Amennyire tudom, a mentősök szívrohamra gyanakodtak, mivel az elhunyt hirtelen összeesett az udvaron.
Állítólag kifelé nem vérzett egy darabig.
Nem tudom, hogy mi a protokoll egy kiérkezés esetén.
De van mentősofőr barátom, majd rákérdezek.
Si vis pacem, para bellum, egyébként meg, egy férfi legyen lőpor, benzin és sörszagú!
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: bel »

TotoHU írta: 2023.02.17. 10:26 Gondatlanságból elkövetett emberölésért egy felfüggesztett jár ma magyarországon?
Csak én érzem aránytalanul könnyű büntetésnek ezt? Értem én hogy a balesetben elhunytat nem hozza vissza az ha akár 5 vagy 10 évre rácsok mögé kerül az elkövető, akinek már maga az eljárás is kemény büntetés volt, de egy ilyen gigantikus hibáért aminek emberhalál lett a vége, ma ennyi jár?
Szia,

Nem tudom, hogy a vadaszoknal ez mennyire szokatlan dolog, de a rendorok eseteben nem "gigantikus hiba", hanem eloiras szerinti eljaras a levegobe loves. :-(

Bel
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: AndyA »

bel írta: 2023.02.17. 14:18 Szia,

Nem tudom, hogy a vadaszoknal ez mennyire szokatlan dolog, de a rendorok eseteben nem "gigantikus hiba", hanem eloiras szerinti eljaras a levegobe loves. :-(

Bel
Ha nagyjából függőlegesen fölfelé ellősz egy 9-est, az lefelé üthet fájósan, de nem fog senkin átmenni. (A vadászfegyver esetében is ez lenne, csak lényegesen tovább tartana, míg visszaér a lövedék.)

A lapos szögben ellőtt vadászfegyver lövedék viszont nagyon is, mint az eset mutatja. Ha 2 km-re volt, akit eltalált, akkor alig emelt valamit a csövön.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

bel írta: 2023.02.17. 14:18 Szia,

Nem tudom, hogy a vadaszoknal ez mennyire szokatlan dolog, de a rendorok eseteben nem "gigantikus hiba", hanem eloiras szerinti eljaras a levegobe loves. :-(

Bel
Figyelmeztető lövésként a vadnak, hogy a következő már célzott lesz? :D
Nagykaliberű golyós puskával lakott terület közelében lapos szögben levegőbe lőni mi értelme volna? Azon kívül, hogy meghalhat tőle több kilométerre arra járó vétlen személy.
A fegyverkezelés szabályait szégyenszemre nem tudom mi szabályozzal, talán a VtV, nem tudom. De tölteni-üríteni felfelé tartott, és/vagy nem semleges irányba mutató csővel a legszigorúbban tilos. Ebben az esetben ha jól emlékszem ürítési hibáról volt szó.
Boldor
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2020.07.20. 07:33
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Boldor »

bel írta: 2023.02.17. 14:18 Szia,

Nem tudom, hogy a vadaszoknal ez mennyire szokatlan dolog, de a rendorok eseteben nem "gigantikus hiba", hanem eloiras szerinti eljaras a levegobe loves. :-(

Bel
Ott is baromság szerintem!!
Ha már elő kell venni a fegyvert, akkor érdemben kell használni s nem ijesztgetni!
Vagy nem kell elővenni, máshogyan kell megoldani!!
De ettől függetlenül nagyon nem mindegy, hogy 4000-5000 joule tolja a 11,7g-s lövedéket, vagy pár száz a 8g-st
Nemhiába ökölszabály a vadászoknál, hogy golyóssal nem lövünk levegőbe, még a 0.22-vel sem!!!
Si vis pacem, para bellum, egyébként meg, egy férfi legyen lőpor, benzin és sörszagú!
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Én úgy emlékszem az első vallomás nem ez volt, hanem kipróbálták az új puskát, és a levegőbe lőtt egyet. Aztán a második már az ürítési hibáról szólt, gondolom beszéltek ügyvéddel.

Mod: Visszakerestem és elsőként puska belövésről szólt a történet, aztán lett belőle ürítési hiba. (baleset szóra keresve a topickban 2020.05.21)

TotoHU írta: 2023.02.17. 15:24 Figyelmeztető lövésként a vadnak, hogy a következő már célzott lesz? :D
Nagykaliberű golyós puskával lakott terület közelében lapos szögben levegőbe lőni mi értelme volna? Azon kívül, hogy meghalhat tőle több kilométerre arra járó vétlen személy.
A fegyverkezelés szabályait szégyenszemre nem tudom mi szabályozzal, talán a VtV, nem tudom. De tölteni-üríteni felfelé tartott, és/vagy nem semleges irányba mutató csővel a legszigorúbban tilos. Ebben az esetben ha jól emlékszem ürítési hibáról volt szó.
"..."
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: szöged »

TotoHU írta: 2023.02.17. 10:26 Gondatlanságból elkövetett emberölésért egy felfüggesztett jár ma magyarországon?
Csak én érzem aránytalanul könnyű büntetésnek ezt? Értem én hogy a balesetben elhunytat nem hozza vissza az ha akár 5 vagy 10 évre rácsok mögé kerül az elkövető, akinek már maga az eljárás is kemény büntetés volt, de egy ilyen gigantikus hibáért aminek emberhalál lett a vége, ma ennyi jár?
parkolsz az utcán
reggel kijössz a házból, beülsz az autóba, beindítod, hátramenetbe rakod, és átmész egy részegen/kisgyereken/részeg kisgyereken, aki akármiért is, de aláfeküdt a kocsidnak

gondatlan voltál?
igen
meghalt vki a gondatlanságod miatt?
igen
el kell téged távolítani a társadalomból?
nem

szerintem a felfüggesztett egy korrekt büntetés
(a 600 kFt már részemről is véleményes, főleg, hogy valószínűleg nem az elhunyt családja kapja meg ... bár ez részemről csak tipp)

de az biztos, hogy nem csak ő fog sokkal jobban odafigyelni ezek után, hanem a vadászok túlnyomó többsége is
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

szöged írta: 2023.02.17. 16:53 parkolsz az utcán
reggel kijössz a házból, beülsz az autóba, beindítod, hátramenetbe rakod, és átmész egy részegen/kisgyereken/részeg kisgyereken, aki akármiért is, de aláfeküdt a kocsidnak

gondatlan voltál?
igen
meghalt vki a gondatlanságod miatt?
igen
el kell téged távolítani a társadalomból?
nem

szerintem a felfüggesztett egy korrekt büntetés
(a 600 kFt már részemről is véleményes, főleg, hogy valószínűleg nem az elhunyt családja kapja meg ... bár ez részemről csak tipp)

de az biztos, hogy nem csak ő fog sokkal jobban odafigyelni ezek után, hanem a vadászok túlnyomó többsége is
Legyen igazad, nekem azért vannak kétségeim.

(A példában szereplő csont részeg nekem azért sántít, mert aki matt részegen egy autó alatt köt ki az az ő döntésének következménye és az hogy ájult részegre itta magát az a saját felelőssége. Ha pedig egy gyerek téved egy kocsi alá az már a szülő felelősségét is felveti.)
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2023.02.17. 23:02 Legyen igazad, nekem azért vannak kétségeim.

(A példában szereplő csont részeg nekem azért sántít, mert aki matt részegen egy autó alatt köt ki az az ő döntésének következménye és az hogy ájult részegre itta magát az a saját felelőssége. Ha pedig egy gyerek téved egy kocsi alá az már a szülő felelősségét is felveti.)
Nem így van. Pont a tolatás necces, nagyon meg kell győződni mi van mögötted, sőt, ha úgy van, segítséget kell kérni a biztonságos kitolatáshoz.

Klubtárs részeg biciklist lökött fel tolatva, aki beverte a fejét és meghalt. Elmeszelték, jogsi, munkahely ugrott.

Mindenhol igyekszem úgy megparkolni, hogy elinduláskor ne kelljen tolatni.

(3) *  Ha a személy- és vagyonbiztonság megkívánja, a hátramenethez a járművezetőnek gondoskodnia kell arra alkalmas irányító személy közreműködéséről. Az irányító személynek úgy kell elhelyezkednie, hogy folyamatosan lássa a jármű mögötti területet és a jármű vezetőjével is kapcsolata legyen.

Klasszik gumi jogszabály.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zora 2023.02.17. 23:31-kor.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

zora írta: 2023.02.17. 23:24 Nem így van. Pont a tolatás necces, nagyon meg kell győződni mi van mögötted, sőt, ha úgy van, segítséget kell kérni a biztonságos kitolatáshoz.

Klubtárs részeg biciklist lökött fel tolatva, aki beverte a fejét és meghalt. Elmeszelték, jogsi, munkahely ugrott.

Mindenhol igyekszem úgy megparkolni, hogy elinduláskor ne kelljen tolatni.
Ez teljesen igaz, vizsgán körbe is kell járni az autót és meggyőződni arról hogy index, fényszóró stb. mind működik. Való életben szerintem soha senki nem csinál ilyet, de elvileg kötelező.
Úgyhogy lehet nem jó az észrevételem.
Az új autókban kötelező tolatókamera viszont az EU-s farokságok között iszonyú hasznos!
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2023.02.17. 23:31 Ez teljesen igaz, vizsgán körbe is kell járni az autót és meggyőződni arról hogy index, fényszóró stb. mind működik. Való életben szerintem soha senki nem csinál ilyet, de elvileg kötelező.
Úgyhogy lehet nem jó az észrevételem.
Az új autókban kötelező tolatókamera viszont az EU-s farokságok között iszonyú hasznos!
Olvasd el amivel kiegészítettem az előző hsz-emet. Bármi történik tolatáskor, a sofőr kapni fog.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

TotoHU írta: 2023.02.17. 23:31 Az új autókban kötelező tolatókamera viszont az EU-s farokságok között iszonyú hasznos!
+1

A tolatókamera ugyan nem csodaszer, de durván kibővíti a lehetőségeket. Nagyon jó dolog.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Boldor
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2020.07.20. 07:33
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Boldor »

Petya357 írta: 2023.02.18. 00:33 +1

A tolatókamera ugyan nem csodaszer, de durván kibővíti a lehetőségeket. Nagyon jó dolog.
Nagyon elmentetek egy olyan irányba aminek semmi köze a való élethez!!
Si vis pacem, para bellum, egyébként meg, egy férfi legyen lőpor, benzin és sörszagú!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Voere-Hera Arms kooperáció: H6 taktikai oldaltáras forgó-tolózáras - AVAGY VADÁSZPUSKA A STAR WARS-BÓL:-))

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/voere-h ... tolozaras/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TotoHU írta: 2023.02.17. 23:31 Ez teljesen igaz, vizsgán körbe is kell járni az autót és meggyőződni arról hogy index, fényszóró stb. mind működik. Való életben szerintem soha senki nem csinál ilyet, de elvileg kötelező.
Úgyhogy lehet nem jó az észrevételem.
Az új autókban kötelező tolatókamera viszont az EU-s farokságok között iszonyú hasznos!
A 2001-es modell 2005-ös autómba utólag is raktam, annyira. :-)
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: bel »

TotoHU írta: 2023.02.17. 15:24 Figyelmeztető lövésként a vadnak, hogy a következő már célzott lesz? :D
Szia,

Nyilvan nem szabad egy hegygerincen allo vadra raloni, a megjegyzesem arra iranyult, hogy nem tudom, hogy ez mennyire szokas a vadaszoknal. Vagy az, hogy a toltes-urites kozben mennyire szokas nem a fold fele tartani.

Annyit akartam csak mondani, hogy ha valaki megszokott modon gondatlan, akkor en tulzasnak ereznem a letoltendo szabadsagvesztest.

Sok embernek a felfuggesztett is eleg komoly buntetes (foleg azoknak, akik ezert munkanelkuliek lesznek).

ui. az viszont megdobbentett, hogy 3 naci felfuggesztettet kapott 1. fokon a lofegyverrel vagy loszerrel visszaeles buntetteben, elvileg rengeteg ennyhito korulmeny eseten lehetne csak a 2-8 evbol a minimumot adni, es csak az (2 ev) fuggesztheto fel.

Bel
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

bel írta: 2023.02.19. 11:35 Szia,

Nyilvan nem szabad egy hegygerincen allo vadra raloni, a megjegyzesem arra iranyult, hogy nem tudom, hogy ez mennyire szokas a vadaszoknal. Vagy az, hogy a toltes-urites kozben mennyire szokas nem a fold fele tartani.

Annyit akartam csak mondani, hogy ha valaki megszokott modon gondatlan, akkor en tulzasnak ereznem a letoltendo szabadsagvesztest.

Sok embernek a felfuggesztett is eleg komoly buntetes (foleg azoknak, akik ezert munkanelkuliek lesznek).

ui. az viszont megdobbentett, hogy 3 naci felfuggesztettet kapott 1. fokon a lofegyverrel vagy loszerrel visszaeles buntetteben, elvileg rengeteg ennyhito korulmeny eseten lehetne csak a 2-8 evbol a minimumot adni, es csak az (2 ev) fuggesztheto fel.

Bel
+1 mindkét kommentre
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: bel »

WildBear23 írta: 2023.02.17. 10:15 "Vagy nem vették észre a vérző sebet vagy nem tulajdonítottak neki nagy jelentőséget, ezt nem tudjuk, de az biztos, hogy nem a sérülése alapján látták el a sértettet – mondta és hozzátette: meredek dolog azt állítani, hogy az ellátás során senki sem hibázott."
Szia,

Eleg erosen leegyszerusitve, a betegvizsgalat:
-legelso lepes mindig a helyszin biztonsagossaganak felmerese
-kovetkezo lepeskent elso megtekintessel azonositani kell, hogy a beteg valoszinuleg mely kategoriaba esik:
--keringesmegallas
--kritikus allapot
--ABCD stabil

Keringesmegallas (es kritikus allapot) gyanuja eseten biztositani kell a 360 fokos korbejarhatosagot.

Keringesmegallasnal a tovabbi lepesek:
-reagal-e a beteg
-legutfelszabaditas
-lelegzik a beteg?
-ha nem lelegzik, akkor ujraelesztest kell kezdeni

Tehat jol lathato, hogy keringesleallas gyanuja eseten nem kell verzo serulest keresni!

Kritikus allapot gyanuja eseten ABCDE szemleletu vizsgalat kell:
A: atjarhato legut
B: belegzes
C: keringes vizsgalat: borszin, homerseglet, nedvesseg, pulzus, CRT (kapilasris ujratoltodesi ido); ezzel parhuzamosan venabiztositas, vernyomasmeres, EKG
D: idegrendszeri vizsgalat: pupillak, tudatallapot, oldalisag; parhuzamosan vercukormeres
E: egyeb/egesz test: testhomerseglet vizsgalat tapintassal, szivhang, has tapintas, borelvaltozas keresese, serulesek keresese; parhuzamos tevekenyseg: muszeres homeres, kihulesvedelem.

Fontos, hogy a fentiek nem oncelu lepesek, vagyis mindent megtalalt problemat kezelni kell a vizsgalat folytatasa elott.
Vagyis altalanos kritikus allapotu betegnel az ellatas vegen kell csak verzo serulest keresni.

Serules gyanuja eseten modosul a fenti eljaras ccABCDE-re.
c: jelentos kulso verzes csillapitasa (ertsd: ha ranezesre omlik/spriccel)
c: (nyaki) gerincserules kizarasa/felvetese
A: minimalis valtozas
B: vizsgalni kell a mellkas mozgasat, feszulo legmellet is
C: jelentos kuloso verzes felismerese es csillapitasa plusz feleadat, hosszu csontok/medence toresenek felismerese/gyanuja
D: minimalis valtozas
E: a hat vizsgalata csak okkal, tovabbi sebek/serulesek felismerese es ellatasa (itt a ruhazat zomet kotelezo eltavolitani).

Tehat serulesbol szarmazo kritikus allapot eseten is ha nem omlik latvanyosan a ver, akkor legut/legzes vizsgalat az elso, ez utan a jelentos verzesek ellatasa, de az egyeb verzesek ellatasa itt is a legutolso lepes.

Osszefoglalva a hivatalos eljarasrend szerint is az enyhe verzessel csak az ellatas vegen kell torodni - kiveve ha all a keringes, mert akkor egyaltalan nem kell vele torodni.

(Ez utobbihoz egy kicsi magyarazat: kb 4 masodpercenkent csokken 1%-kal a sikeres ujraelesztes eselye, tehat tilos barmi olyat tenni, ami keslelteti az ujraelesztest, ha meg elkezdodott, akkor az 2-3 embert teljesen lekot, azzal parhuzamosan nem lehet nekiallni mast csinalni.)

Bel
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

bel írta: 2023.02.19. 18:12 Szia,

Eleg erosen leegyszerusitve, a betegvizsgalat:
-legelso lepes mindig a helyszin biztonsagossaganak felmerese
-kovetkezo lepeskent elso megtekintessel azonositani kell, hogy a beteg valoszinuleg mely kategoriaba esik:
--keringesmegallas
--kritikus allapot
--ABCD stabil

Keringesmegallas (es kritikus allapot) gyanuja eseten biztositani kell a 360 fokos korbejarhatosagot.

Keringesmegallasnal a tovabbi lepesek:
-reagal-e a beteg
-legutfelszabaditas
-lelegzik a beteg?
-ha nem lelegzik, akkor ujraelesztest kell kezdeni

Tehat jol lathato, hogy keringesleallas gyanuja eseten nem kell verzo serulest keresni!

Kritikus allapot gyanuja eseten ABCDE szemleletu vizsgalat kell:
A: atjarhato legut
B: belegzes
C: keringes vizsgalat: borszin, homerseglet, nedvesseg, pulzus, CRT (kapilasris ujratoltodesi ido); ezzel parhuzamosan venabiztositas, vernyomasmeres, EKG
D: idegrendszeri vizsgalat: pupillak, tudatallapot, oldalisag; parhuzamosan vercukormeres
E: egyeb/egesz test: testhomerseglet vizsgalat tapintassal, szivhang, has tapintas, borelvaltozas keresese, serulesek keresese; parhuzamos tevekenyseg: muszeres homeres, kihulesvedelem.

Fontos, hogy a fentiek nem oncelu lepesek, vagyis mindent megtalalt problemat kezelni kell a vizsgalat folytatasa elott.
Vagyis altalanos kritikus allapotu betegnel az ellatas vegen kell csak verzo serulest keresni.

Serules gyanuja eseten modosul a fenti eljaras ccABCDE-re.
c: jelentos kulso verzes csillapitasa (ertsd: ha ranezesre omlik/spriccel)
c: (nyaki) gerincserules kizarasa/felvetese
A: minimalis valtozas
B: vizsgalni kell a mellkas mozgasat, feszulo legmellet is
C: jelentos kuloso verzes felismerese es csillapitasa plusz feleadat, hosszu csontok/medence toresenek felismerese/gyanuja
D: minimalis valtozas
E: a hat vizsgalata csak okkal, tovabbi sebek/serulesek felismerese es ellatasa (itt a ruhazat zomet kotelezo eltavolitani).

Tehat serulesbol szarmazo kritikus allapot eseten is ha nem omlik latvanyosan a ver, akkor legut/legzes vizsgalat az elso, ez utan a jelentos verzesek ellatasa, de az egyeb verzesek ellatasa itt is a legutolso lepes.

Osszefoglalva a hivatalos eljarasrend szerint is az enyhe verzessel csak az ellatas vegen kell torodni - kiveve ha all a keringes, mert akkor egyaltalan nem kell vele torodni.

(Ez utobbihoz egy kicsi magyarazat: kb 4 masodpercenkent csokken 1%-kal a sikeres ujraelesztes eselye, tehat tilos barmi olyat tenni, ami keslelteti az ujraelesztest, ha meg elkezdodott, akkor az 2-3 embert teljesen lekot, azzal parhuzamosan nem lehet nekiallni mast csinalni.)

Bel
Szia Bel,

köszi!
Úgy gondolnám, hogy akit expanzív lövedékes nagygolyós vadászpuskával meglőnek, annak ömlik a vére.
Aztán lehet, hogy már annyira megfáradt a lövedék (lecsökkent a sebessége), hogy nem expandált, csak egy jelentéktelennek tűnő sebet ejtett, de testen belül végzetes sérülést okozott.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: bel »

WildBear23 írta: 2023.02.19. 19:37 Szia Bel,

köszi!
Úgy gondolnám, hogy akit expanzív lövedékes nagygolyós vadászpuskával meglőnek, annak ömlik a vére.
Aztán lehet, hogy már annyira megfáradt a lövedék (lecsökkent a sebessége), hogy nem expandált, csak egy jelentéktelennek tűnő sebet ejtett, de testen belül végzetes sérülést okozott.
Szia,

Errol csak ennyit tudok:
Bel
Boldor írta: 2023.02.17. 12:33 Amennyire tudom, a mentősök szívrohamra gyanakodtak, mivel az elhunyt hirtelen összeesett az udvaron.
Állítólag kifelé nem vérzett egy darabig.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: szöged »

WildBear23 írta: 2023.02.19. 19:37 Szia Bel,

köszi!
Úgy gondolnám, hogy akit expanzív lövedékes nagygolyós vadászpuskával meglőnek, annak ömlik a vére.
Aztán lehet, hogy már annyira megfáradt a lövedék (lecsökkent a sebessége), hogy nem expandált, csak egy jelentéktelennek tűnő sebet ejtett, de testen belül végzetes sérülést okozott.
a legtöbb nagyvadas területen azért nem szeretik azokat a kalibereket, amelyek eleget tesznek ugyan a törvényben előírt 2500 j torkolati energiának, de elmaradnak a 30-06-tól mert ezek (expanzív lőszerről van szó) a kívánatosnál többször NEM ütik át a vad testét, így erősen megnehezítve az utánkeresést, ugyanis ebben az esetben nincs vérnyom

egy combosabb disznó/bika soxáz méterre elmegy szétlőtt tüdővel, mielőtt elfexik valami sűrű bozótba
és előfordul, hogy az ember (kutya nélkül) 5méterről sem veszi észre a takarásban
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: zora »

szöged írta: 2023.02.19. 20:19 a legtöbb nagyvadas területen azért nem szeretik azokat a kalibereket, amelyek eleget tesznek ugyan a törvényben előírt 2500 j torkolati energiának, de elmaradnak a 30-06-tól mert ezek (expanzív lőszerről van szó) a kívánatosnál többször NEM ütik át a vad testét, így erősen megnehezítve az utánkeresést, ugyanis ebben az esetben nincs vérnyom

egy combosabb disznó/bika soxáz méterre elmegy szétlőtt tüdővel, mielőtt elfexik valami sűrű bozótba
és előfordul, hogy az ember (kutya nélkül) 5méterről sem veszi észre a takarásban
Egy R8-assal lőttek, ilyen löszert. Talán Norma.
39652263_84df59fa3800985ed7f03f186520ebb5_wm.jpg
39652263_84df59fa3800985ed7f03f186520ebb5_wm.jpg (74.07 KiB) Megtekintve 21154 alkalommal
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: szöged »

zora írta: 2023.02.19. 21:02 Egy R8-assal lőttek, ilyen löszert. Talán Norma.
39652263_84df59fa3800985ed7f03f186520ebb5_wm.jpg
amit írtam az a nagyvad vadászatára vonatkozott ~200 m távolságig, és azt akartam kihozni belőle, hogy:
ugyanez az eshetőség (szétlőtt belső szerv/ek elhanyagolható kivérzéssel) simán felléphet akámilyen magyarországon használatos nagykal vadászlőszerrel ezen a távolságon (hiszen kellően lecsökkent a lövedék energiája) egy vadkanhoz/bikához képest "puha" testbe történő becsapódás esetén
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: zora »

szöged írta: 2023.02.19. 21:20 amit írtam az a nagyvad vadászatára vonatkozott ~200 m távolságig, és azt akartam kihozni belőle, hogy:
ugyanez az eshetőség (szétlőtt belső szerv/ek elhanyagolható kivérzéssel) simán felléphet akámilyen magyarországon használatos nagykal vadászlőszerrel ezen a távolságon (hiszen kellően lecsökkent a lövedék energiája) egy vadkanhoz/bikához képest "puha" testbe történő becsapódás esetén
Értettem én, csak azért tettem be a képet, hogy hátha ismered - ismeri valaki a fórumtagok közül ezt a fajta lőszert, a tulajdonságait. Az expanzióhoz sebesség kell, ami 2km után elég alacsony lehetett.
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: sama »

zora írta: 2023.02.19. 23:06 Értettem én, csak azért tettem be a képet, hogy hátha ismered - ismeri valaki a fórumtagok közül ezt a fajta lőszert, a tulajdonságait. Az expanzióhoz sebesség kell, ami 2km után elég alacsony lehetett.
Norma Bondstrike a lőszer..így képről talán 300 win mag.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

sama írta: 2023.02.20. 06:45 Norma Bondstrike a lőszer..így képről talán 300 win mag.
300 Win Mag nem lehet - annak a hüvely alján található egy “belt”. (Szalag? Pánt? Öv? Ezt hogy mondják ékes magyar szaknyelven?)

A hüvely válla agresszív,tompa szögben halad - a hagyományos vadásziasch lőszereken lankásabb szokott lenni váll átmenet - úgyhogy valami hasonlóan modern lőszer lehet , de nem 300 Win Mag. 6,5mm Creedmoor? Nem, az karcsúbb.. 🤔
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Talán .300RUM
https://www.norma-ammunition.com/en-gb/ ... bondstrike
Petya357 írta: 2023.02.20. 07:00 300 Win Mag nem lehet - annak a hüvely alján található egy “belt”. (Szalag? Pánt? Öv? Ezt hogy mondják ékes magyar szaknyelven?)

A hüvely válla agresszív,tompa szögben halad - a hagyományos vadásziasch lőszereken lankásabb szokott lenni váll átmenet - úgyhogy valami hasonlóan modern lőszer lehet , de nem 300 Win Mag. 6,5mm Creedmoor? Nem, az karcsúbb.. 🤔
"..."
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

TurboP írta: 2023.02.20. 08:09 Talán .300RUM
https://www.norma-ammunition.com/en-gb/ ... bondstrike
+1 a . 300 Remington Ultra Magnumra

Az bele is illik a “Blaser puskás vadász” felhasználói profilba ;) (sztereotípia - nem szép dolog, tudom)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: laci008 »

Petya357 írta: 2023.02.20. 08:15 +1 a . 300 Remington Ultra Magnumra

Az bele is illik a “Blaser puskás vadász” felhasználói profilba ;) (sztereotípia - nem szép dolog, tudom)
Mondjuk aki ezzel a kaliberrel vadászik az meg is érdemli a sorsát.A 300 win mag hoz képest azonos lövedéktömeg mellett pont 2× es a visszarúgása a puskának 300 rum kaliberben.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Petya357 írta: 2023.02.20. 07:00 300 Win Mag nem lehet - annak a hüvely alján található egy “belt”. (Szalag? Pánt? Öv? Ezt hogy mondják ékes magyar szaknyelven?)

A hüvely válla agresszív,tompa szögben halad - a hagyományos vadásziasch lőszereken lankásabb szokott lenni váll átmenet - úgyhogy valami hasonlóan modern lőszer lehet , de nem 300 Win Mag. 6,5mm Creedmoor? Nem, az karcsúbb.. 🤔
A Magnum hüvelyeket szalagosnak hívják az újratöltő vizsgára felkészítő kézikönyv szerint.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

AndyA írta: 2023.02.20. 10:24 A Magnum hüvelyeket szalagosnak hívják az újratöltő vizsgára felkészítő kézikönyv szerint.
Köszönöm.

Kék plakát rovatunk következik. Tudta?
Minden szalagos hüvely Magnum, de messze nem minden Magnum hüvely szalagos. Kicsit olyan ez, mint a high brass a sörétes tölténynél - a magasabb réz fenékrész eredetileg a növelt lőportöltethez dukált, manapság viszont szinte semmit sem jelent - marketingfogás, mert veszi a nép. A szalagtól is “magnumosabbnak” érzik a tévhitekre fogékonyabb vadászok az érintett lőszer típusokat
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: laci008 »

Petya357 írta: 2023.02.20. 22:31 Köszönöm.

Kék plakát rovatunk következik. Tudta?
Minden szalagos hüvely Magnum, de messze nem minden Magnum hüvely szalagos. Kicsit olyan ez, mint a high brass a sörétes tölténynél - a magasabb réz fenékrész eredetileg a növelt lőportöltethez dukált, manapság viszont szinte semmit sem jelent - marketingfogás, mert veszi a nép. A szalagtól is “magnumosabbnak” érzik a tévhitekre fogékonyabb vadászok az érintett lőszer típusokat
Meg egy erősebb hüvelyfenék az eredmény.Plussz nem az egész hüvelyhossz a zárolási hézag alapja hanem a szalag váll hüvelytalp adja a zárolási méretet.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

laci008 írta: 2023.02.21. 11:44 Meg egy erősebb hüvelyfenék az eredmény.Plussz nem az egész hüvelyhossz a zárolási hézag alapja hanem a szalag váll hüvelytalp adja a zárolási méretet.
+1
Félreérthetően fogalmaztam. Ezek jó, és alapvetően hasznos dolgok - nem feltétlenül öncélú a szalag. Csupán amiatt kell vele óvatosan bánni, mert más lőszer tervezők szalag nélkül is remekül megoldották pontosan ugyanazt a feladatot. Emiatt szemmel láthatóan mégsem annyira fontos a szalag, mint ahogyan az sugallják, tervezői döntés kérdése, és emiatt a gyakorlatban viszont alig több, mint funkcióval is bíró dizájnelem.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: laci008 »

Petya357 írta: 2023.02.21. 21:48 +1
Félreérthetően fogalmaztam. Ezek jó, és alapvetően hasznos dolgok - nem feltétlenül öncélú a szalag. Csupán amiatt kell vele óvatosan bánni, mert más lőszer tervezők szalag nélkül is remekül megoldották pontosan ugyanazt a feladatot. Emiatt szemmel láthatóan mégsem annyira fontos a szalag, mint ahogyan az sugallják, tervezői döntés kérdése, és emiatt a gyakorlatban viszont alig több, mint funkcióval is bíró dizájnelem.
Üdv nyilván mindent meg lehet oldani.De a szalag fontossága talán csak annyi hogy pl. a weatherby hüvelyek nyakformája olyan mintha egy szalonspicces designer rajzolta volna.Egy olyan felületen nem egyszerű bázisméretet találni..A szalag nélküli magnumoknál sokkal nagyobb odafigyeléssel tűrésekkel kell dolgozni a kamrázószerszámok gyártásánál.Ugyanez pl.a 7.62×54 R tölténynél is ahol a zárolást a hüvelyperemen mérik.Volt olyan csövem amiben annyira meg tudott hízni a hüvely hogy a szerszámba nyomásnál levágott egy karikát a matrica.Aztán mégis megfelelt működött.
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: laci008 »

laci008 írta: 2023.02.22. 07:23 Üdv nyilván mindent meg lehet oldani.De a szalag fontossága talán csak annyi hogy pl. a weatherby hüvelyek nyakformája olyan mintha egy szalonspicces designer rajzolta volna.Egy olyan felületen nem egyszerű bázisméretet találni..A szalag nélküli magnumoknál sokkal nagyobb odafigyeléssel tűrésekkel kell dolgozni a kamrázószerszámok gyártásánál.Ugyanez pl.a 7.62×54 R tölténynél is ahol a zárolást a hüvelyperemen mérik.Volt olyan csövem amiben annyira meg tudott hízni a hüvely hogy a szerszámba nyomásnál levágott egy karikát a matrica.Aztán mégis megfelelt működött.
Tműködött.Tán gyorsabbá teszi a gyártást.De egyébként nekem is van barátom aki a kalibert kihangsújozva szalagosmagnumnak hívja ezáltal jelezve hogy sose esik le a golyó amikor ő azzal lő egyet😁😁😁
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

laci008 írta: 2023.02.22. 07:31 Tműködött.Tán gyorsabbá teszi a gyártást.De egyébként nekem is van barátom aki a kalibert kihangsújozva szalagosmagnumnak hívja ezáltal jelezve hogy sose esik le a golyó amikor ő azzal lő egyet😁😁😁
:lol: :lol:

No meg ott van az anyagi dimenzió. Szalagos hüvelyt gyártani kicsit bonyolultabb, emiatt drágább. Fegyver zárolás viszont egyszerűbb, helyesen kivitelezhető precízebb is. Valamit-valamiért.

Köszi, hogy a fentieket megosztottad. Mindig tanul az ember!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: laci008 »

Petya357 írta: 2023.02.22. 07:44 :lol: :lol:

No meg ott van az anyagi dimenzió. Szalagos hüvelyt gyártani kicsit bonyolultabb, emiatt drágább. Fegyver zárolás viszont egyszerűbb, helyesen kivitelezhető precízebb is. Valamit-valamiért.

Köszi, hogy a fentieket megosztottad. Mindig tanul az ember!
Hát a hüvelyt gyártani plussz egy gépi forgácsolási művelet de 3× annyit kérnek érte.Mintha csodából lenne.Kis csillagporral😁
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: AndyA »

laci008 írta: 2023.02.22. 08:18 Hát a hüvelyt gyártani plussz egy gépi forgácsolási művelet de 3× annyit kérnek érte.Mintha csodából lenne.Kis csillagporral😁
Pont az, amitől eléggé sokkal drágább lesz. Gondold el, alapesetben kell egy prés, ami néhány lépésben kialakítja a hüvelyt egy darab sárgarézből - egyik végén megy befelé a rúd réz, a másik végén meg potyog kifelé a kész hüvely. Mondjuk pár százezer vagy egymillió darabonként szerszámcsere, azután hajrá tovább.

Ehhez képest a kipotyogó hüvelyeket egy másik gépbe betolni, ami rendszerezi, szépen befogja, és kanyarít rajtuk egyet egy késsel, majd ezt a kést pár tízezer darabonként cserélni, az pontosan kétszer annyi masina, és vagy ötször annyi karbantartás (igen, tudom, hogy a késcsere is automatikus, csak oda kell tenni neki az újat, hogy el tudja venni).

Keletkezik egy csomó hulladék sárgaréz forgács is, amit nyilván újra fel tudnak használni, de azzal is törődni kell, összegyűjteni, elszállítani, újrafeldolgozni. Ez már a második olyan extra lépés, ami az egyszerűen, direkt préseléssel kialakítható hüvelyeknél nincs.

Szóval azt a x3 árat annak ellenére egyáltalán nem látom istentől-embertől elrugaszkodottnak, hogy a pontos technológiáról nincs konkrét ismeretem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Vadászjegy műanyag kártyája: tavaly megkaptam de elveszett, fogalmam sincs hol lehet.
Szükség van erre most, vagy igazából elég a vadászjegy érvényesítéskor kapott QR kód + személyi okmányok?
A plasztik kártya pótlása 12500 Ft amit felháborítóan soknak tartok (a 32 ezres éves díj után pláne)
Kérik azt bárhol is, megnézi valaki?
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: smith15 »

TotoHU írta: 2023.02.23. 19:38 Vadászjegy műanyag kártyája: tavaly megkaptam de elveszett, fogalmam sincs hol lehet.
Szükség van erre most, vagy igazából elég a vadászjegy érvényesítéskor kapott QR kód + személyi okmányok?
A plasztik kártya pótlása 12500 Ft amit felháborítóan soknak tartok (a 32 ezres éves díj után pláne)
Kérik azt bárhol is, megnézi valaki?
Ha online csinálod, akkor nem kell semmi. Ügyfélkapuval bejelentkezel és már hoz is minden adatot, csak végigfutsz rajta és fizetsz.
Személyesen nem tudom hogy megy, oda gondolom kéne a kártya.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TotoHU írta: 2023.02.23. 19:38 Vadászjegy műanyag kártyája: tavaly megkaptam de elveszett, fogalmam sincs hol lehet.
Szükség van erre most, vagy igazából elég a vadászjegy érvényesítéskor kapott QR kód + személyi okmányok?
A plasztik kártya pótlása 12500 Ft amit felháborítóan soknak tartok (a 32 ezres éves díj után pláne)
Kérik azt bárhol is, megnézi valaki?
A MSSz-nél az évközi minősítés beírása 15000 Ft, pedig ott csak a kékkönyvbe írják be tollal, még kártyát sem kapsz. ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

smith15 írta: 2023.02.24. 07:47 Ha online csinálod, akkor nem kell semmi. Ügyfélkapuval bejelentkezel és már hoz is minden adatot, csak végigfutsz rajta és fizetsz.
Személyesen nem tudom hogy megy, oda gondolom kéne a kártya.
Igen online váltottam ki, korábban volt papír alapú, na az még most is megvan, csak nem érvényes. Az automatikusan generált doksi azt írja hogy:

"Jelen dokumentum a vadászjeggyel egyenértékű, ugyanakkor önmagában vadászati
tevékenység folytatására nem jogosít, mivel a vadászjegy mindenkori érvényessége a vadász
által jogszabályban előírt okmányok felmutatásával és a fenti QR kód megnyitásával
együttesen állapítható meg."

Valamint:

"Kérjük Vadásztársainkat, hogy az automatizált döntéshozatallal kiállított jelen dokumentumot,
kizárólag a Vadásztárs nevére szóló vadászjegy kézhezvételéig
használják a vadászjegy
érvényességének igazolására."

A kettő nekem nem egyértelmű, és picit logikailag ellent is mond egymásnak. Ha a jogszabályban előírt okmányok közé tartozik a vadászjegy (és igen, meg kéne nézni a VTV-t hozzá) akkor kell a plasztik kártya is.
Azt nem tudom hogy a plasztik kártyát csak egyszer küldik ki, vagy évente újra postázzák?
Válasz küldése