Katonai és rendvédelmi

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Angol különleges erőknél rendszeresítették a GM6 Lynx rombolópuskát? :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Zotyika írta: 2022.01.17. 18:08 Nem a sajátjában, 10-15 lépés után esett el. MINT AHOGY AZ LE VAN ÍRVA.

(Komolyan felbasz, el kéne olvasni. Aztán elgondolkozni rajta, hogy vajon a Rittenhouse ügyben annyira elvárjuk, hogy figyeljünk a részletekre, egyéb esetben nem figyelünk... Meg azon is el kéne gondolkozni, hogy azok az idők elmúltak - vagy sosem voltak, max háborúban a kreténebbik seregekben - hogy dögöljön meg, puhány szar. Az ejtőernyős kiképzés se úgy kezdődik gondolom, hogy hajtogasd össze és ugorj ki, hááát a fele meghalt, de azok balfaszok voltak, minek mentek katonának.)
Egyértelműen a sereg hibája, hogy a baka nem kapott emeltszintu éjszakai satormadzag kiképzést, ugyanis ennek hiányában nem várható el tőle, annak ismerete hogy ahol sátor van ott van madzag is amiben nagyot lehet pofára esni.
Bobby Sand meg az ő elődei a többi IRA tag akik kivivták Írország függetlenségét meg forog a sírjában.
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: pogessor »

+1
aksurv írta: 2022.01.18. 16:22 Egyértelműen a sereg hibája, hogy a baka nem kapott emeltszintu éjszakai satormadzag kiképzést...
Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

chucky írta: 2022.01.18. 15:09 Angol különleges erőknél rendszeresítették a GM6 Lynx rombolópuskát? :mrgreen:
Morcosrobot írta: 2021.09.27. 23:31 Szeretnék én is SAS lenni :D

https://index.hu/kulfold/2021/09/27/mes ... -alakulat/
Legalábbis tavaly ez volt a hír.
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

aksurv írta: 2022.01.18. 16:22 Egyértelműen a sereg hibája, hogy a baka nem kapott emeltszintu éjszakai satormadzag kiképzést, ugyanis ennek hiányában nem várható el tőle, annak ismerete hogy ahol sátor van ott van madzag is amiben nagyot lehet pofára esni.
Bobby Sand meg az ő elődei a többi IRA tag akik kivivták Írország függetlenségét meg forog a sírjában.
Ja, Rejtő Jenő meg megírta, hogy a nyámnyilákat a szekér mögé kötötték, meg ott hagyták a sivatagban szomjanhalni. Regényben.

Meg van a valóság. És most tényleg évtizedekkel előtti irreguláris szabadságharcosokhoz/terroristákhoz hasonlítjuk a mai - nyugati - nem sorozott, hanem fizetésért dolgozókból álló hadsereget?

Én azért eléggé élvezem, hogy nem törték el az ujjaim-kezem-orrom intézkedéstaktikai képzés közben, bár biztos kurva kemény lennék ezektől.

Meg szerintem a bányászok családtagjai is élvezik, hogy nem az van, hogy jó részük vagy hazajön a műszak végén, vagy nem. Ésígytovább.

(Persze a Riddick filmeket én is élvezem.)

Hogy egyértelműbb legyen, és komolyabban: Elolvasva a cikket nekem az jött át - a bíró és a tanú/szakértő hivatkozott nyilatkozataiból -, hogy nem alapvetően a kockázattal volt baj, hanem azzal, hogy az nem volt kezelve ÉS olyan személy volt kitéve ennek, akitől nem volt feltétlenül elvárható, hogy ezt a kockázatot értékelje, személyes szintjén kezelje, azaz a fokozatosság hiányzott a képzésében. Jelen világunkban nem elfogadott képzési forma, hogy a gyenge elhullik, a maradékból lesz jó akármi, és szerintem ez jó dolog.

Amúgy ha jól értem, akkor maradt katona ez után az eset után. (Vékony jég ez ugye, magyarul nem is igen találkoztam ilyesmivel, mert nyilván ez is "nyugatról" jön, de itt ilyen "reasonable", "ALARP", meg stb. kifejezések vannak.)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Morcosrobot írta: 2022.01.18. 18:06 Legalábbis tavaly ez volt a hír.
3,7 milla 1db? :shock:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

chucky írta: 2022.01.18. 20:49 3,7 milla 1db? :shock:
Úgy is nézhetjük hogy olcsósodott... vagy a plusz tár és doboz került korábban egy millába :D
vagy mennyiségi kedvezményt adtak... :D
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

Morcosrobot írta: 2022.01.18. 21:11 Úgy is nézhetjük hogy olcsósodott... vagy a plusz tár és doboz került korábban egy millába :D
vagy mennyiségi kedvezményt adtak... :D
Nekem ez fura hír, valahogy nem tartom elképzelhetőnek, hogy erről ne lenne valami a cég részéről kommunikálva minél hangosabban. Hiszen ez elég nagy marketingérték (lenne). De mégsincs.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Zotyika írta: 2022.01.18. 19:17 Ja, Rejtő Jenő meg megírta, hogy a nyámnyilákat a szekér mögé kötötték, meg ott hagyták a sivatagban szomjanhalni. Regényben.

Meg van a valóság. És most tényleg évtizedekkel előtti irreguláris szabadságharcosokhoz/terroristákhoz hasonlítjuk a mai - nyugati - nem sorozott, hanem fizetésért dolgozókból álló hadsereget?

Én azért eléggé élvezem, hogy nem törték el az ujjaim-kezem-orrom intézkedéstaktikai képzés közben, bár biztos kurva kemény lennék ezektől.

Meg szerintem a bányászok családtagjai is élvezik, hogy nem az van, hogy jó részük vagy hazajön a műszak végén, vagy nem. Ésígytovább.

(Persze a Riddick filmeket én is élvezem.)

Hogy egyértelműbb legyen, és komolyabban: Elolvasva a cikket nekem az jött át - a bíró és a tanú/szakértő hivatkozott nyilatkozataiból -, hogy nem alapvetően a kockázattal volt baj, hanem azzal, hogy az nem volt kezelve ÉS olyan személy volt kitéve ennek, akitől nem volt feltétlenül elvárható, hogy ezt a kockázatot értékelje, személyes szintjén kezelje, azaz a fokozatosság hiányzott a képzésében. Jelen világunkban nem elfogadott képzési forma, hogy a gyenge elhullik, a maradékból lesz jó akármi, és szerintem ez jó dolog.

Amúgy ha jól értem, akkor maradt katona ez után az eset után. (Vékony jég ez ugye, magyarul nem is igen találkoztam ilyesmivel, mert nyilván ez is "nyugatról" jön, de itt ilyen "reasonable", "ALARP", meg stb. kifejezések vannak.)
Nos vándortaboroztam kölökfejjel, de erősen furcsalottam volna, ha valaki sátorkotelek kockázatára akart volna képezni, már azon kívül hogy saller is lesz, ha át esel rajta és szetcseszed a sátrat.
Ahogy elnézem ezt cikket igazából az nem állt össze hogy ki volt az felelőtlen idióta, aki fegyvert adott ennek lidércnek a kezébe.
Egyébként van gondjuk bőven a toborzással úgyhogy nem csoda ha már ez a szinvonal.
Ez nem keménység ez faszság.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2022.01.18. 16:22 Egyértelműen a sereg hibája, hogy a baka nem kapott emeltszintu éjszakai satormadzag kiképzést, ugyanis ennek hiányában nem várható el tőle, annak ismerete hogy ahol sátor van ott van madzag is amiben nagyot lehet pofára esni.
Bobby Sand meg az ő elődei a többi IRA tag akik kivivták Írország függetlenségét meg forog a sírjában.
+1
A magas szinten kiképzett, állítólag profi nyugati hadseregeket az utóbbi évtizedekben sorozatosan
súlyosan elpicsázzák a papucsos helyi lázadók vietnámtól kezdve irakon át afganisztánig. Pedig azok nem kapnak se sátormadzag kiképzést, sem a hiánya esetén bírósági kártérítést.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

TotoHU írta: 2022.01.19. 01:48 +1
A magas szinten kiképzett, állítólag profi nyugati hadseregeket az utóbbi évtizedekben sorozatosan
súlyosan elpicsázzák a papucsos helyi lázadók vietnámtól kezdve irakon át afganisztánig. Pedig azok nem kapnak se sátormadzag kiképzést, sem a hiánya esetén bírósági kártérítést.
Erre tudnál példát mondani? Szerintem nem igaz. (Nem ugyanaz a háború és annak politikai kimenetele, illetve a harci cselekmények és azok kimenetele.)


A többit megértettem, van ilyen felfogás, én nem osztom, ahogy nem tartom elfogadhatónak a gyerekek bántalmazását (saller a táborban, edzésen, iskolában) sem.

Nálunk szerencsére ez fel sem merül, itt a biztosításokat is felmondták, mint ahogy a hortobágyi tűzszerészbaleset kapcsán kiderült. Hülye szakma, így jártak, miért nem tanulták meg jobban. Kaptak kitüntetést.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

TotoHU írta: 2022.01.19. 01:48 A magas szinten kiképzett, állítólag profi nyugati hadseregeket az utóbbi évtizedekben sorozatosan súlyosan elpicsázzák a papucsos helyi lázadók Vietnamtól kezdve Irakon át Afganisztánig.
Javítás: a magas szinten kiképzett, profi nyugati hadseregek az utóbbi évtizedekben sorozatosan súlyosan elpicsázzák a papucsos helyi lázadókat Vietnamtól kezdve Irakon át Afganisztánig.

Röviden-tömören: a nyugati hadseregek a csaták túlnyomó többségét megnyerik, a politikusok pedig az így elért eredményeket lenullázák.

Mert a nyugati civilizáció elfelejtette, hogyan és miért kell háborúzni.
Hogyan: úgy nem lehet háborúzni, hogy a hadsereget a saját országának a közvéleménye számon kéri, hogy nem humánusan háborúzik (=b@$zn! és szűznek maradni). Például mert két riportert, akik ellenséges fegyveresek társaságában vannak munkájuk közben, hibásan célpontnak néztek és helikopterről legépágyúztak.
Miért: úgy nem lehet háborúzni, hogy nincs meghatározva célként konkrét nyereség. Most komolyan: ellenséges ország ellenséges lakóival akartunk saját költségünkre velünk szövetséges országokat építeni, mert a gyarmatosítás az pfújb@z+?!
Nem véletlenül mondom: a vietnami háborút nem az észak-vietnamiak és a vietkong nyerte meg, hanem az amerikai hippik vesztették el.

Lásd (és halld) Kurtz ezredes monológját az Apokalipszis mostból:
"Emlékszem a különleges alakulatnál… mintha ezer éve lett volna… Egy táborba mentünk beoltani néhány gyereket. Elmentünk, miután beoltottuk őket gyermekbénulás ellen. Egy öregember szaladt utánunk sírva. Visszamentünk… Visszamentünk és láttuk, hogy levágták az összes beoltott kart. Ott voltak egy halomban. Egy halom kis karocska. És emlékszem… Én is sírtam, úgy zokogtam, mint egy nagymama. Ki akartam törni a fogam, nem tudtam, mit csinálok. Emlékezni akartam rá. Soha nem akartam elfelejteni! És akkor megértettem. Mintha meglőttek volna, mintha meglőttek volna egy gyémánttal! Egy gyémántlövedékkel a homlokom közepén. […] És akkor rájöttem, hogy ők az erősebbek. Mert ők kibírták, nem szörnyetegek voltak, emberek voltak! És képzett katonák. Ezek az emberek, akik szívből harcoltak, akiknek családjaik voltak, gyerekeik voltak, akik tele voltak szeretettel, mégis volt erejük! Volt erejük, hogy megtegyék."
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Poresz írta: 2022.01.19. 10:26 Hogyan: úgy nem lehet háborúzni, hogy a hadsereget a saját országának a közvéleménye számon kéri, hogy nem humánusan háborúzik (=b@$zn! és szűznek maradni).
Mostani divat ez az álszent szemforgatás.
Elítélt bűnözők perlik az államot milliókra (sikerrel!), hogy nem megfelelőek a fogvatartási körülmények a börtönökben.
Miközben szabad (=nem bűnöző) emberek élnek lényegesen rosszabb körülmények között.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Zotyika írta: 2022.01.18. 21:32 Nekem ez fura hír, valahogy nem tartom elképzelhetőnek, hogy erről ne lenne valami a cég részéről kommunikálva minél hangosabban. Hiszen ez elég nagy marketingérték (lenne). De mégsincs.
Angol sajtó tele volt vele.

https://www.thedefensepost.com/2021/09/ ... ces-rifle/
https://www.thesun.co.uk/news/16246267/ ... -gm6-lynx/
https://www.dailymail.co.uk/news/articl ... s-sky.html
Sapienti sat.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2022.01.19. 10:26 Javítás: a magas szinten kiképzett, profi nyugati hadseregek az utóbbi évtizedekben sorozatosan súlyosan elpicsázzák a papucsos helyi lázadókat Vietnamtól kezdve Irakon át Afganisztánig.

Röviden-tömören: a nyugati hadseregek a csaták túlnyomó többségét megnyerik, a politikusok pedig az így elért eredményeket lenullázák.

Mert a nyugati civilizáció elfelejtette, hogyan és miért kell háborúzni.
Hogyan: úgy nem lehet háborúzni, hogy a hadsereget a saját országának a közvéleménye számon kéri, hogy nem humánusan háborúzik (=b@$zn! és szűznek maradni). Például mert két riportert, akik ellenséges fegyveresek társaságában vannak munkájuk közben, hibásan célpontnak néztek és helikopterről legépágyúztak.
Miért: úgy nem lehet háborúzni, hogy nincs meghatározva célként konkrét nyereség. Most komolyan: ellenséges ország ellenséges lakóival akartunk saját költségünkre velünk szövetséges országokat építeni, mert a gyarmatosítás az pfújb@z+?!
Nem véletlenül mondom: a vietnami háborút nem az észak-vietnamiak és a vietkong nyerte meg, hanem az amerikai hippik vesztették el.

ez egy tűpontos diagnózis volt.

Az 1950-60-as évek szuperhaladó dekolonializációs törekvéseinek mi lett a szinte azonnali eredménye? Polgárháborúk, törzsi viszályok és sok 10 milliónyi halott, népirtások, éhínség halomszám Afrikában és a közel-keleten. De minden politikai vezetőnek remek lehetett a közérzete, hogy milyen jóságosat cselekedett, és még a katonai költségvetést is csökkenthette, juhéé.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

No comment, érdekes.
(Viszont a STRIKER szó az angolul i betűvel írandó, nem y-nal.)

https://honvedelem.hu/hirek/a-fejleszte ... ossag.html
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

Poresz írta: 2022.01.19. 10:26 Nem véletlenül mondom: a vietnami háborút nem az észak-vietnamiak és a vietkong nyerte meg, hanem az amerikai hippik vesztették el.
Szia,

Hat, ezzel csak felig ertek egyet, szerintem az egyik harcolo fel nyerte meg a vietnami haborut: a Szovjetunio, azon belul a KGB.

Bel
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: brh562 »

bel írta: 2022.01.19. 12:37 Szia,

Hat, ezzel csak felig ertek egyet, szerintem az egyik harcolo fel nyerte meg a vietnami haborut: a Szovjetunio, azon belul a KGB.

Bel
Miért is ?
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

Ezek a helyi Blikk és Bors. A The Defense Postot nemtom, de az csak hivatkozza a Daily Mailt.

Továbbra is furcsállom. De van gyártó, telefonszám, email, meg lehet kérdezni. Pont azért fura, mert senki nem szólaltatta meg, pedig ott a honlap meg minden.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2022.01.19. 10:40 Mostani divat ez az álszent szemforgatás.
Elítélt bűnözők perlik az államot milliókra (sikerrel!), hogy nem megfelelőek a fogvatartási körülmények a börtönökben.
Miközben szabad (=nem bűnöző) emberek élnek lényegesen rosszabb körülmények között.
De ők szabadok, úgyhogy nekik szabad. Van választási lehetőségük, nincsenek semmiben korlátozva. Választhatnak maguknak jobb életet... :-(
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

gvass1 írta: 2022.01.19. 12:22 No comment, érdekes.
(Viszont a STRIKER szó az angolul i betűvel írandó, nem y-nal.)

https://honvedelem.hu/hirek/a-fejleszte ... ossag.html
Örülök mert amikor legalizálják a szerelt gumist,akkor kapunk majd ezekből gumis változatot :roll: :roll:
d18c2ca27ae595926f508cc26a2772cd.gif
d18c2ca27ae595926f508cc26a2772cd.gif (759.03 KiB) Megtekintve 29823 alkalommal
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

chucky írta: 2022.01.19. 15:38 Örülök mert amikor legalizálják a szerelt gumist,akkor kapunk majd ezekből gumis változatot :roll: :roll:
d18c2ca27ae595926f508cc26a2772cd.gif
a magyar emberes Mars-utazást megünneplő, ingyen sörre jogosító állami kuponfüzet bevezetése utáni napon!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Zotyika írta: 2022.01.18. 21:32 Nekem ez fura hír, valahogy nem tartom elképzelhetőnek, hogy erről ne lenne valami a cég részéről kommunikálva minél hangosabban. Hiszen ez elég nagy marketingérték (lenne). De mégsincs.
Már neki is van :mrgreen:
https://www.youtube.com/watch?v=cyx7TrZq_xI
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Morcosrobot írta: 2022.01.18. 21:11 Úgy is nézhetjük hogy olcsósodott... vagy a plusz tár és doboz került korábban egy millába :D
vagy mennyiségi kedvezményt adtak... :D
Tőlük nem sajnálom.Jól összerakták :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

gvass1 írta: 2022.01.19. 15:45 a magyar emberes Mars-utazást megünneplő, ingyen sörre jogosító állami kuponfüzet bevezetése utáni napon!
Amilyen ütemben nyitogatják az UFO aktákat lehet,hogy oda hamarabb fogunk eljutni :shock:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

AndyA írta: 2022.01.19. 15:35 De ők szabadok, úgyhogy nekik szabad. Van választási lehetőségük, nincsenek semmiben korlátozva. Választhatnak maguknak jobb életet... :-(
Mármint a 60ezer Ft nyugdíjat kapó néni vegyen lottót?
Vagy szabadon választhat, hogy eszik vagy fűt?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára WildBear23 2022.01.19. 16:01-kor.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

chucky írta: 2022.01.19. 15:47 Már neki is van :mrgreen:
https://www.youtube.com/watch?v=cyx7TrZq_xI
Egy időben Kanadában árulták, onnan szállítottak az USA-ba is.

De az angol hírrel valami nem kóser.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Zotyika írta: 2022.01.19. 16:00 Egy időben Kanadában árulták, onnan szállítottak az USA-ba is.

De az angol hírrel valami nem kóser.
Aszongya,hogy India,Kanada és a Török spec.alakulatok is használják.Nekem is azért tetszik mert betolt csővel elég rövidke.Kocsiból kiszállva azonnal lehet vele tüzelni.Megállítja a járművet,kinyitja az ajtókat :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

AndyA írta: 2022.01.19. 15:35 De ők szabadok, úgyhogy nekik szabad. Van választási lehetőségük, nincsenek semmiben korlátozva. Választhatnak maguknak jobb életet... :-(
Szia,

Valaszthatott, es azt valasztotta, hogy tomeggyilkos lesz. Nem melto az eletre.

Bel
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Poresz írta: 2022.01.19. 10:26 Javítás: a magas szinten kiképzett, profi nyugati hadseregek az utóbbi évtizedekben sorozatosan súlyosan elpicsázzák a papucsos helyi lázadókat Vietnamtól kezdve Irakon át Afganisztánig.

Röviden-tömören: a nyugati hadseregek a csaták túlnyomó többségét megnyerik, a politikusok pedig az így elért eredményeket lenullázák.
Nem elírtam, direkt írtam amit és úgy, ahogy. A nagy nyugati hadseregeket elpicsázzák a papucsos AK-s lázadók sorozatosan.

Nem vagyok képzett a katonai kérdésekben, de van egy olyan alapelv (a képzettek kérem hogy javítsanak ki), hogy az a fél tekinthető nyertesnek, aki a csatatéren marad, és az veszít aki elhagyja azt. A csatateret pedig a nagy nyugati hadseregek az utóbbi évtizedekben mind elsőként hagyták el, sok esetben szégyenletes módon (lásd vietnámi kivonulás, afganisztáni fejvesztett menekülés) az utóbbi évtizedekre jellemző nem konvencionális háborúkat a jól felszerelt jól kiképzett és kurvasok pénzbe kerülő profi hadseregek nem tudják nyerőre hozni. (Konvencionális háború sokkal kevesebb volt - szerencsére. .) A politikusokat kár hibáztatni, a katonák sem tudnak mit kezdeni a gerilla hadviseléssel.
De nem vagyok szakértő, simán lehet, sőt biztos hogy több ponton tévedek, és sok pontatlanság van az állításomban, aki ért hozzá lci igazítsa ki, én csak belepofázó érdeklődő vagyok. :)
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

chucky írta: 2022.01.19. 16:17 Aszongya,hogy India,Kanada és a Török spec.alakulatok is használják.Nekem is azért tetszik mert betolt csővel elég rövidke.Kocsiból kiszállva azonnal lehet vele tüzelni.Megállítja a járművet,kinyitja az ajtókat :mrgreen:
Tetszeni tetszik nekem is. :)

De nem vagyok meggyőződve róla, hogy olyan nagyon sok, más által akár jobban lefedett használati lehetősége van. Spec esetek, helyzetek jöhetnek szóba, Barrett vetélytárs egyértelműen, de az amerikai, off the shelf, olcsóbb.

Magyar sajtóban megjelent korábbi hírek alapján a várt nagy vásárlások elmaradtak, nem tudom, hogy valóban használják-e.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

TotoHU írta: 2022.01.19. 17:04 Nem elírtam, direkt írtam amit és úgy, ahogy. A nagy nyugati hadseregeket elpicsázzák a papucsos AK-s lázadók sorozatosan.

Nem vagyok képzett a katonai kérdésekben, de van egy olyan alapelv (a képzettek kérem hogy javítsanak ki), hogy az a fél tekinthető nyertesnek, aki a csatatéren marad, és az veszít aki elhagyja azt. A csatateret pedig a nagy nyugati hadseregek az utóbbi évtizedekben mind elsőként hagyták el, sok esetben szégyenletes módon (lásd vietnámi kivonulás, afganisztáni fejvesztett menekülés) az utóbbi évtizedekre jellemző nem konvencionális háborúkat a jól felszerelt jól kiképzett és kurvasok pénzbe kerülő profi hadseregek nem tudják nyerőre hozni. (Konvencionális háború sokkal kevesebb volt - szerencsére. .) A politikusokat kár hibáztatni, a katonák sem tudnak mit kezdeni a gerilla hadviseléssel.
De nem vagyok szakértő, simán lehet, sőt biztos hogy több ponton tévedek, és sok pontatlanság van az állításomban, aki ért hozzá lci igazítsa ki, én csak belepofázó érdeklődő vagyok. :)
Az afganisztáni USA kivonulás nem fejvesztett menekülés volt, de valóban benézték, hogy kb. már a hírre szétszéled a "nemzeti afgán" hadsereg. (Nincs olyan, hogy "afgán".) Ebben tévedsz. Az USA nem volt túl barátságos a szövetségesekkel sem, de azért nekik - pl. a magyaroknak - sem kellett "fejvesztve menekülni". Akiknek igen, azok a helyiek voltak.

Szerintem elbeszélünk egymás mellett (többen). A "háborút" - értsük ide a war on terrort is - jellemzően megnyerik a nagy nyugati hadseregek. (Vietnamot nem, de ott nem is "papucsos lázadók" voltak az ellenfelek. A Szovjetúnió meg az afganisztánit nem de ott se a fejkendős kecskepásztoroknak volt köszönhető.) Tehát felszámolják a katonai ellenállást, elfoglalják a gazdasági/logisztikai/infrastrukturális szempontból jelentős területeket, objektumokat.

A háborúval az egyik és nagy probléma, amit már említett más is, hogy "nem eladható" belföldön egyrészt a hazai áldozatok miatt, másrészt a - törvényszerűen bekövetkező - helyi civil áldozatok miatt. De ennek ellenére nyernek.

Hogy mi jön UTÁNA, az már más kérdés. Ezt követően a felmerülő problémák inkább rendészetiek. Ebben igazad van, itt bukik a dolog ugyanis:

Utána meg kellene szállni az adott országot, területet, évekre, évtizedekre katonai közigazgatást bevezetni, harcolni az esetleges gerillákkal/terroristákkal (de bizony, tudnak velük mit kezdeni), nem támaszkodni először semennyire a helyi népességre, erőkre, majd csak nagyon lassan, fokozatosan átadni az egyes területek irányítását. Áthangolni a PSYOP-ot a háborúról a megszállásra.

Nekem azt tanították, hogy kb. az utolsó ilyen sikeres projekt, az a II. VH-t követő időszak volt, Németország és szövetségesei pacifikálása, integrálása, újjáépítése. És helyi-nemzeti szempontból az bizony a legtöbbeknek 1945-től a '90-es évekig tartott. (A lengyelek-magyarok-románok hamarabb végeztek, a szerbek-bosnyákok meg még most se. Lehet gyorsabb lett volna, ha nincs a hidegháború, de a történelemben a "mi lett volna ha..." nem értelmezhető.)

Az a probléma, hogy ezt manapság még kevésbé lehet eladni otthon, mint a háborús hősi halottakat. Ráadásul egyes esetekben - pl Afganisztán - nem is akarja senki, minek? Ez nem is igazán sok emberéletbe kerül, hanem elképesztő mennyiségű pénzbe, de annyira durván sokba, hogy el se tudjuk képzelni. Ilyen Koszovó meg Bosznia méretben lehetséges valamit tenni, és láthatóan annak sincs még vége.

De van olyan is, amikor nem is egyértelmű a cél (USA Afganisztánban maradt, miután a kitűzött célt elérte), vagy pont az a cél, hogy ne is legyen győzelem (Oroszország most Luhanszkban és Donyeckben).

Tehát a hadsereg bizony megteszi a dolgát, lenyomja a másikat. Csak aztán mi a fene legyen?
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

TotoHU írta: 2022.01.19. 17:04 Nem elírtam, direkt írtam amit és úgy, ahogy. A nagy nyugati hadseregeket elpicsázzák a papucsos AK-s lázadók sorozatosan.

Nem vagyok képzett a katonai kérdésekben, de van egy olyan alapelv (a képzettek kérem hogy javítsanak ki), hogy az a fél tekinthető nyertesnek, aki a csatatéren marad, és az veszít aki elhagyja azt. A csatateret pedig a nagy nyugati hadseregek az utóbbi évtizedekben mind elsőként hagyták el, sok esetben szégyenletes módon (lásd vietnámi kivonulás, afganisztáni fejvesztett menekülés) az utóbbi évtizedekre jellemző nem konvencionális háborúkat a jól felszerelt jól kiképzett és kurvasok pénzbe kerülő profi hadseregek nem tudják nyerőre hozni. (Konvencionális háború sokkal kevesebb volt - szerencsére. .) A politikusokat kár hibáztatni, a katonák sem tudnak mit kezdeni a gerilla hadviseléssel.
De nem vagyok szakértő, simán lehet, sőt biztos hogy több ponton tévedek, és sok pontatlanság van az állításomban, aki ért hozzá lci igazítsa ki, én csak belepofázó érdeklődő vagyok. :)
Még egy furcsaságot említenék - nem biztos, hogy rád igaz - de sokan úgy vélekednek, hogy az "USA jól megszívta Szomáliában", holott az akció célját elérték. Igen, veszteségek árán, és nem így tervezték, de "győztek". Veszteségek terén meg kár is összehasonlítani, nagyságrendi a különbség.
Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

chucky írta: 2022.01.19. 15:47 Már neki is van :mrgreen:
https://www.youtube.com/watch?v=cyx7TrZq_xI
Nincs neki csak kölcsönkapta :lol: :lol:

Nekem ez annyira csúnya hogy ha lehetne- lenne. :)
Vagy ha nyerek a lottón.... veszek egyet és kiheréltetem GR-nak :lol: :lol: :lol: :lol:

Biztos elmenne az PAK-kal is :D
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

TotoHU írta: 2022.01.19. 17:04
Írok egy példát.
Bokszmeccsen kiállunk egymás ellen. Nekiállsz pofozni engem, csak nagy ritkán ütök vissza, teljesen egyértelműen fölényben vagy, és csak a vak nem látja, hogy győzni fogsz. Erre bekiabál az edződ, hogy add fel, nehogy holnap izomlázad legyen, ma korán kell lefeküdnöd, és különben is arra fogadott, hogy veszítesz…
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

chucky írta: 2022.01.19. 15:47 Már neki is van :mrgreen:
https://www.youtube.com/watch?v=cyx7TrZq_xI
Nem az volt írva régebben, h valami román cég megvásárolta a gyártás jogát?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2022.01.19. 16:00 Mármint a 60ezer Ft nyugdíjat kapó néni vegyen lottót?
Vagy szabadon választhat, hogy eszik vagy fűt?
Sajnos pont erről van szó... 🙁
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Zotyika írta: 2022.01.19. 19:26 Még egy furcsaságot említenék - nem biztos, hogy rád igaz - de sokan úgy vélekednek, hogy az "USA jól megszívta Szomáliában", holott az akció célját elérték. Igen, veszteségek árán, és nem így tervezték, de "győztek". Veszteségek terén meg kár is összehasonlítani, nagyságrendi a különbség.
Szomáliat egyértelműen elvesztették.
Aidid készültek a konfliktusra.
Azok a helik nem véletlenül estek le hanem az amerikai taktika kiismerese utan afgán kiképzők tanítása alapján.
Mar előtte kb. két hónappal is lelottek egyet csak azt a véletlennek tulajdonítottak.
A szomi stratégia az volt hogy leszednek heliket és a foglyokkal kikenyszeritik a kivonulást.
Pontosan ez történt.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

aksurv írta: 2022.01.20. 05:21 Szomáliat egyértelműen elvesztették.
Aidid készültek a konfliktusra.
Azok a helik nem véletlenül estek le hanem az amerikai taktika kiismerese utan afgán kiképzők tanítása alapján.
Mar előtte kb. két hónappal is lelottek egyet csak azt a véletlennek tulajdonítottak.
A szomi stratégia az volt hogy leszednek heliket és a foglyokkal kikenyszeritik a kivonulást.
Pontosan ez történt.
Az akció a célját elérte, veszteségek árán. Csak szinte bármilyen veszteség elfogadhatatlan a politikának.

Nem azt mondom, hogy véletlenül estek le, senki nem mondja. De háborúzni már csak ilyen, visszalónek.

És nem ez történt, egy fogoly esett, majd valami két év múlva vonult ki az UNOSOM II., Aididot meg később jól lelőtték valami másik szomálik...
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Zotyika írta: 2022.01.20. 06:22 Az akció a célját elérte, veszteségek árán. Csak szinte bármilyen veszteség elfogadhatatlan a politikának.

Nem azt mondom, hogy véletlenül estek le, senki nem mondja. De háborúzni már csak ilyen, visszalónek.

És nem ez történt, egy fogoly esett, majd valami két év múlva vonult ki az UNOSOM II., Aididot meg később jól lelőtték valami másik szomálik...
Érdekelt a téma utána néztem.
Aidid volt aki fújta a paszátszelet nem az usa.
A Duranert cserébe kivonultak és Aidid maradt az úr
Mogadishuban egészen addig amíg ki nem nyírta egy rivális.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

aksurv írta: 2022.01.20. 07:30 Érdekelt a téma utána néztem.
Aidid volt aki fújta a paszátszelet nem az usa.
A Duranert cserébe kivonultak és Aidid maradt az úr
Mogadishuban egészen addig amíg ki nem nyírta egy rivális.
Boven a kivonulas elott elengedtek. Szvsz a sajtoban megjelent kepek miatti belso tiltakozas volt inkabb Clinton mozgatoja. (Egyebek mellett. Nem fekete/feher.)
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Zotyika írta: 2022.01.20. 08:05 Boven a kivonulas elott elengedtek. Szvsz a sajtoban megjelent kepek miatti belso tiltakozas volt inkabb Clinton mozgatoja. (Egyebek mellett. Nem fekete/feher.)

A csatát követő 3. napon legmagasabb szinten döntöttek a harci tevékenység abbahagyasarol Aidid ellen. Utána sz egész már csak alibi volt.
A belső tiltakozas felkeltese volt pontosan a célja Aididnak, Vietnam óta mindenkinek ez a célja ha az usa ellen harcol.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

aksurv írta: 2022.01.20. 10:39 A csatát követő 3. napon legmagasabb szinten döntöttek a harci tevékenység abbahagyasarol Aidid ellen. Utána sz egész már csak alibi volt.
A belső tiltakozas felkeltese volt pontosan a célja Aididnak, Vietnam óta mindenkinek ez a célja ha az usa ellen harcol.
Az nem zavar, hogy a mai napig ott vannak?

A belső tiltakozás kapcsán: hát persze, egyértelmű. Ezért is nincs sok esélye, hogy demokráciák harcba indulnak egymás ellen, továbbá gyarmatosítanak a "hagyományos" eszközökkel.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

aksurv írta: 2022.01.20. 10:39 A belső tiltakozas felkeltese volt pontosan a célja Aididnak, Vietnam óta mindenkinek ez a célja ha az usa ellen harcol.
Mert katonailag nem tudjak megverni oket.

Ezt mondjuk. Nem a modern hadseregeket gyozik le a “papucsos lazadok”, hanem a politikusok nem vallaljak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Zotyika írta: 2022.01.20. 17:28 Mert katonailag nem tudjak megverni oket.

Ezt mondjuk. Nem a modern hadseregeket gyozik le a “papucsos lazadok”, hanem a politikusok nem vallaljak.
Tök mindegy.
Ha bedobjak neked törölközőt meg akkor KOval vesztesz, ha pont kiutotted az ellenfeled.
Egyetlen hadsereg se ér többet mint az azt irányító politikusok.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

aksurv írta: 2022.01.20. 21:31 Tök mindegy.
Ha bedobjak neked törölközőt meg akkor KOval vesztesz, ha pont kiutotted az ellenfeled.
Egyetlen hadsereg se ér többet mint az azt irányító politikusok.
De hát pont ezt mondjuk: a katonaságtól/hadseregtől nem várható el - annak ellenére, hogy itt is keveredik ez - hogy a politikai kérdésekre választ adjon, nem erre van. Ő lenyomja az ellent, elfoglalja a területet. Nem győzik le a papucsosok.

Hogy pl. Szomáliában kurvára megoldaná a dolgot, ha elfoglalnák Afrika szarvát ezzel biztosítva az Ádeni-öböl közlekedését az megoldaná a problémákat.
El tudnák foglalni? El, minimális veszteségekkel.
Meg tudnák tartani? Igen, minimális veszteségekkel.
Sokba kerülne folyamatosan megtartani? Valószínűleg.
Gyarmattá minősítés lenne? Igen.
Vállalható politikailag? Nem. sem nemzetközileg, sem belföldön.

Ezekből csak az első kettő a katonák dolga. (Nyilván megfelelő erőforrásokkal ellátva.)
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Zotyika írta: 2022.01.21. 05:33 De hát pont ezt mondjuk: a katonaságtól/hadseregtől nem várható el - annak ellenére, hogy itt is keveredik ez - hogy a politikai kérdésekre választ adjon, nem erre van. Ő lenyomja az ellent, elfoglalja a területet. Nem győzik le a papucsosok.

Hogy pl. Szomáliában kurvára megoldaná a dolgot, ha elfoglalnák Afrika szarvát ezzel biztosítva az Ádeni-öböl közlekedését az megoldaná a problémákat.
El tudnák foglalni? El, minimális veszteségekkel.
Meg tudnák tartani? Igen, minimális veszteségekkel.
Sokba kerülne folyamatosan megtartani? Valószínűleg.
Gyarmattá minősítés lenne? Igen.
Vállalható politikailag? Nem. sem nemzetközileg, sem belföldön.

Ezekből csak az első kettő a katonák dolga. (Nyilván megfelelő erőforrásokkal ellátva.)
A háború a politika folytatása más eszközökkel.
Nincs olyan hogy katonaság magában.
Ha győznek együtt győznek, ha veszítenek együtt veszítenek.
Az csak technikai kérdés hogy ezt egy generális v. egy politikus hibájából történik.
A ROE t politikusok irjak, tehát hiába van atombombad ha ők kardot írnak elő akkor karddal harcolsz. És pont ott állsz mintha nem lenne atombombad.
Minden hadsereg annyit ér amit ténylegesen megtehet.
HA HAGYNÁK az nem tényező a való világban.
Ami tény a nyugat sorban veszti el háborúkat emiatt.
És politikus is kár hibáztatni ő arra reagál döntéseivel ami választói akarat.
A nyugat változott meg és ezen semmilyen hadsereg nem tud segíteni.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

aksurv írta: 2022.01.21. 06:11 A háború a politika folytatása más eszközökkel.
Nincs olyan hogy katonaság magában.
Ha győznek együtt győznek, ha veszítenek együtt veszítenek.
Az csak technikai kérdés hogy ezt egy generális v. egy politikus hibájából történik.
A ROE t politikusok irjak, tehát hiába van atombombad ha ők kardot írnak elő akkor karddal harcolsz. És pont ott állsz mintha nem lenne atombombad.
Minden hadsereg annyit ér amit ténylegesen megtehet.
HA HAGYNÁK az nem tényező a való világban.
Ami tény a nyugat sorban veszti el háborúkat emiatt.
És politikus is kár hibáztatni ő arra reagál döntéseivel ami választói akarat.
A nyugat változott meg és ezen semmilyen hadsereg nem tud segíteni.
De a topik témája nem "nemzetközi politika", hanem "Katonai és rendvédelmi".

Mely háborúk vannak sorban elvesztve?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

aksurv írta: 2022.01.21. 06:11 A háború a politika folytatása más eszközökkel.
Nincs olyan hogy katonaság magában.
Ha győznek együtt győznek, ha veszítenek együtt veszítenek.
Az csak technikai kérdés hogy ezt egy generális v. egy politikus hibájából történik.
+ 1
“Katonaság magában” csak a videójátékokban van.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Zotyika írta: 2022.01.21. 06:21 De a topik témája nem "nemzetközi politika", hanem "Katonai és rendvédelmi".

Mely háborúk vannak sorban elvesztve?
Irak Afganisztán Szíria Líbia.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

aksurv írta: 2022.01.21. 06:48 Irak Afganisztán Szíria Líbia.
Irak véleményes, valóban instabil. Van valamilyen közigazgatás és rendszer, küzdenek a terrorral. Mi lett volna a győzelem?

Afganisztánt értem, szerintetek a kivonulás vereség.

Szíriában ki vesztett és mit "nyugatról"? Törökország, mint fő nyugati fél elérte céljait. A légicsapások és a felszerelések azok a kurdokat de facto állammá tették, illetve asszem a déli területeken is aktív az ellenzék, egyiket se tudták az oroszok és Aszad lenyomni. Jelenleg is vannak "nyugatiak" ott, de nem klasszik háborút vívnak.

Líbiát nem értem, ott mire gondolsz?

És még két kérdés:
- Vannak "nyugati" győzelemmel zárult háborúk is (mondjuk a II. VH óta)?
- Mely háborúkban kik győztek?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Zotyika írta: 2022.01.21. 11:34
- Vannak "nyugati" győzelemmel zárult háborúk is (mondjuk a II. VH óta)?
- Mely háborúkban kik győztek?

Ha Izraelt a nyugathoz számolod (én igen, szocio-kulturálisan stb.), akkor ott volt jó néhány tisztán megnyert háború katonai és politikai oldalról egyaránt.


De pl. az 1991-es első (Kuvait) Öbölháború is 100%-os győzelemnek tekinhető sztem.

(Ha meg mindkét oldal nyugat, akkor a Horvát-Szerb háborúknak egyértelmű győztese Horvátország.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: pogessor »

Zotyika írta: 2022.01.21. 11:34 - Vannak "nyugati" győzelemmel zárult háborúk is (mondjuk a II. VH óta)?
Grenada, Falkland.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

gvass1 írta: 2022.01.21. 11:41 Ha Izraelt a nyugathoz számolod (én igen, szocio-kulturálisan stb.), akkor ott volt jó néhány tisztán megnyert háború katonai és politikai oldalról egyaránt.


De pl. az 1991-es első (Kuvait) Öbölháború is 100%-os győzelemnek tekinhető sztem.

(Ha meg mindkét oldal nyugat, akkor a Horvát-Szerb háborúknak egyértelmű győztese Horvátország.)
Izraelt persze. Ott erosen nyero a merleg.

De ilyesmikre gondolok, igen. Tobben mintha kicsit elhinnek a terrorista es orosz propgandat…

Es azt, higy nem fekete feher. Afganisztan kudarc, de nem katonai ertelemben.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Zotyika írta: 2022.01.21. 12:36 Izraelt persze. Ott erosen nyero a merleg.

De ilyesmikre gondolok, igen. Tobben mintha kicsit elhinnek a terrorista es orosz propgandat…

Es azt, higy nem fekete feher. Afganisztan kudarc, de nem katonai ertelemben.
Szerintem inkább egyre többen kritikusan gondolkodnak az úgynevezett "demokrácia export" keretében indított háborúkról, aminek céljai sok esetben igencsak vitathatók (vagy éppen totális hazugságon alapulnak, lásd Irak 2003-as lerohanása a tömegpusztító fegyverek apropóján) és minden esetben baromi magas számú ártatlan civil áldozattal járnak. Lásd a tévedésből lebombázott esküvők, vagy a legújabb botrány ahol a demokrácia nemes harcosai 10 fős tök ártatlan családot öltek meg tavaly júniusban. (közte 7 kiskorút)

https://index.hu/kulfold/2022/01/21/afg ... zat-video/
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

TotoHU írta: 2022.01.21. 13:09 Szerintem inkább egyre többen kritikusan gondolkodnak az úgynevezett "demokrácia export" keretében indított háborúkról, aminek céljai sok esetben igencsak vitathatók (vagy éppen totális hazugságon alapulnak, lásd Irak 2003-as lerohanása a tömegpusztító fegyverek apropóján) és minden esetben baromi magas számú ártatlan civil áldozattal járnak. Lásd a tévedésből lebombázott esküvők, vagy a legújabb botrány ahol a demokrácia nemes harcosai 9 fős tök ártatlan családot öltek meg tavaly júniusban.

https://index.hu/kulfold/2022/01/21/afg ... zat-video/
A demokráciaexporttal szemben én is kritikus vagyok (és voltam). Az is igaz, hogy ezek alig pár helyen sikerültek. Hogy melyik katonai erővel rendelkező ország hogyan érvényesíti az akaratát, képviseli érdekeit katonai eszközökkel - ahogy aksurv is idézte, hogy "a politika folytatása" - azt lehet kritizálni, lehet róla véleménye bárkinek. Az USA ezt találta ki ideológiai alapnak, hogy szabadságot hoz, demokráciát exportál, blablabla. De ez kamu. Az érdekeit akarja érvényesíteni. Ahogy sokan mások is, van, aki ennyi ideológiát sem talál hozzá. Az jobb? Az én véleményem határozottan az, hogy még csak nem is ugyanaz, hanem rosszabb. (NSZK vs NDK, É-Korea vs D-Korea, stb.).

Szerintem továbbá a "nyugati" beavatkozásoknál kifejezetten kevés a civil áldozat, ahogy Izraelben is kevés palesztin civil (magyarul nem fegyveres) esik áldozatul az IDF/Moszad akcióknak (annak ellenére, hogy ott fejlesztették tökélyre élő pajzsként használni a saját civiljeiket, akikért elméletileg harcolnak...). Ezeket viszont durván felfújják - nyilván, ez a propaganda - a mi szabad sajtónk pedig lelkesen asszisztál ehhez, sejtetve a teljes képtelenséget, hogy meg lehetne oldani 0 áldozattal. Ráadásul, ha belegondolunk mindenki tudja, hogy technikailag lehetőség lenne rá, hogy pár hónapon belül ne legyen probléma se a palesztin kérdés, se az Ádeni-öbölben a hajóközlekedés. Csak van önmérséklet.

Szaddámnak valóban nem voltak vegyi fegyverei, totális hazugság volt. Az általad ironikusan "demokrácia nemes harcosainak" nevezettek viszont nem szándékosan öltek meg egy tök ártatlan családot. Ellentétben Szaddammal, aki kiirtatott több, mint 100 000 kurdot. Meg még pár más felekezetűt, stb. stb. Vajon jobb lett nélküle? Attól függ kinek... Vajon jobb lesz? Ez az ottaniakon múlik. És a kicsik mindig a nagyhatalmak árnyékában élnek, mi is. Nem szándékosban se nagyon jön össze, hogy a "kelet" jobb, anno a szovjetek lőttek le utasszállítót, nemrég a maláj gépet az oroszok, majd utána ukránt az irániak.....
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Szerintem a háborúban katonák csatáznak egymással. "partizán már nem divat" :mrgreen:
Inkább konfliktusnak nevezik ahol civilek harcolnak hivatásosokkal meg zsoldosokkal.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

TotoHU írta: 2022.01.21. 13:09 minden esetben baromi magas számú ártatlan civil áldozattal járnak. Lásd a tévedésből lebombázott esküvők, vagy a legújabb botrány ahol a demokrácia nemes harcosai 10 fős tök ártatlan családot öltek meg tavaly júniusban. (közte 7 kiskorút)
Szia,

Zotyikaval egyetertve: a demokracia nemes harcosai:
1. nem akarnak megolni 10 fos tok artatlan csaladot
2. olyan a sajto, hogy ezen csamcsog, az esetek tobbseget neked itt Magyarorszagon a kepedbe tolja.

Szaddamnal meg az volt a norma, hogy megolt 100 000 sajat civilt. Kaptal rola 10 000 ujsagcikket, amikben bemutatjak videon, hogy oltek meg ujabb 10 embert?

Nagyon regi ujsagiros mondas, hogy az nem hir, hogy a kutya megharapott egy postast, az hir, ha a postas megharapott egy kutyat. Azonban manapsag mar alapveto problema, hogy mikozben regen az emberek talalkoztak szemelyesen sok kutyaval es sok postassal, ezert szemelyes ismereteik alapjan tudtak sulyozni, hogy mi a valos problema, es mi az erdekesseg; addig ma alapvetoen az emberek szinte mindenrol a mediabol tajekozodnak. Es ha a regi elveket valjak az ujsagirok, akkor az olvasok teljesen elveszitik a realitaserzekuket; hiszen sosem hallanak arrol, hogy egy kutya megharapott volna egy postast, de a postasok altal elkovetett harapasokrol sokat hallanak, pl. ha evente 100 millio emberre jut egy ilyen esemeny, akkor az azt jelenti, hogy tobb mint heti egy ilyenrol fogsz hallani.

Nemreg olvastam egy orvosi tankonyvben, hogy a kezdo orvos mindig eloszor azzal kezdi, hogy a rendkivul ritka es egzotikus betegseg tuneteit kizarja, es ha minden ilyen nagyon ritka betegseg tunetet kizarta, akkor felmerul benne, hogy esetleg valami szokvanyos betegseggel all szemben. Termeszetesen a rutinos orvos pont forditva csinalja. Ennek is az az oka, hogy az oktatas soran muszaly megtanitani a ritka es egzotikus betegsegeket, viszont nem sikerul atadni azt az infot, hogy ne ezekkel foglalkozzanak elso korben, hanem a gyakoriakkal. Aztan az evek es a rutin meghozza ezt a tudast. De nekunk soha nem lesz rutinszeru, hogy pl. Afganisztanban mikor hany embert ollnek meg.

Bel
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Szelet hámoznak főtevékenységként?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

bel írta: 2022.01.21. 20:19
Nagyon regi ujsagiros mondas, hogy az nem hir, hogy a kutya megharapott egy postast, az hir, ha a postas megharapott egy kutyat.
Szia Bel!

Az újságírás (és a média) rettenetesen szenzációhajhász és felületes lett.
Minden napra kell valami szenzáció, amire rákattintanak (vagy TV-nél nem kapcsolnak el).
Az embereket frusztrálja a rengeteg negatív hír, ami a világ másik felén történt.
Az igazságtartalom meg a másik fele, jópár cikknek utánajártam, és kiderült hogy Moszkvában nem Volgát osztogatnak..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

gvass1 írta: 2022.01.22. 13:54 Szelet hámoznak főtevékenységként?
Ja gyanúm szerint. Vagy olajozzák a kígyó (vízisikló, ha már magyar :D) hasát.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

nekem erről a Grúziában zsákmányolt, raktárban bontatlanul maradt amerikai fegyverek képe ugrik be valamiért.
https://index.hu/kulfold/2022/01/22/90- ... ukrajnaba/
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

swordmanus írta: 2022.01.22. 20:45 nekem erről a Grúziában zsákmányolt, raktárban bontatlanul maradt amerikai fegyverek képe ugrik be valamiért.
https://index.hu/kulfold/2022/01/22/90- ... ukrajnaba/
Nekem meg az,hogy odaverhetnének már rendesen az oroszbarát seggarcoknak.Csak,hogy lássák nem volt hiábavaló a sok kiképzés meg a sok felszerelés :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: PMC

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

Hát ez meg:

https://web.archive.org/web/20210803193 ... hu/rolunk/

Bűncselekmény.

Uborkaszezonos hírnek tűnik...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: PMC

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Zotyika írta: 2022.01.23. 09:20 Hát ez meg:

https://web.archive.org/web/20210803193 ... hu/rolunk/

Bűncselekmény.

Uborkaszezonos hírnek tűnik...
Ugyanez a Bagjos csinálja, és ez így nem is egy bűncselekmény, hanem sok. Lol
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: PMC

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

gvass1 írta: 2022.01.23. 09:27 Ugyanez a Bagjos csinálja, és ez így nem is egy bűncselekmény, hanem sok. Lol
Igen, minősített eset, stb. Linkedin szerint Globservernél is dolgozott.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

chucky írta: 2022.01.22. 21:35 Nekem meg az,hogy odaverhetnének már rendesen az oroszbarát seggarcoknak.Csak,hogy lássák nem volt hiábavaló a sok kiképzés meg a sok felszerelés :roll:
Mert az a grúzoknak is hogy bejött már.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: PMC

Hozzászólás Szerző: Kojak »

gvass1 írta: 2022.01.23. 09:27 Ugyanez a Bagjos csinálja, és ez így nem is egy bűncselekmény, hanem sok. Lol
Bagjos klinikai eset. Évek óta próbálkozik a kamu munkáival szakmai körökben, mindenki csak röhög rajta.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

swordmanus írta: 2022.01.23. 18:18 Mert az a grúzoknak is hogy bejött már.

Mint a törököknek a modern Leopard tankok :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Így szép és kerek a világ, ugyebár... :(
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

https://index.hu/kulfold/2022/01/27/lov ... aldozatok/

5 halott, 5 sebesült. Végignéztem pár eredeti ukrán forrást. Nyilván nem AK-47 (az egységsugarú magyar újságíró ezt ez egy fegyvert ismeri), mert azt már régen nem használnak. AKSzU volt.

Lelőtte, akit látott az őrszobában, és lelépett a fegyverrel. . Később elfogták. A kis g.ci mosolyogva mesélte a belügyesek kamerájába, hogyan csinálta. WTF? :o
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

Petya357 írta: 2022.01.27. 15:16 https://index.hu/kulfold/2022/01/27/lov ... aldozatok/

5 halott, 5 sebesült. Végignéztem pár eredeti ukrán forrást. Nyilván nem AK-47 (az egységsugarú magyar újságíró ezt ez egy fegyvert ismeri), mert azt már régen nem használnak. AKSzU volt.

Lelőtte, akit látott az őrszobában, és lelépett a fegyverrel. . Később elfogták. A kis g.ci mosolyogva mesélte a belügyesek kamerájába, hogyan csinálta. WTF? :o
Nem biztos hogy sokáig fog mosolyogni a kihallgatás (ok) után :shock:
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Kontrolle13 írta: 2022.01.27. 15:25 Nem biztos hogy sokáig fog mosolyogni a kihallgatás (ok) után :shock:
Ja. sokba fog kerülni neki az a 15 perc hírnév. :evil: Olvasom a kommenteket "szegény srác, mennyit kellet szívatni ahhoz, hogy így elszakadjon a cérna..." WTF ? egyébként még mindig nem tudni, miért tette.

Ilyesmi ellen nem nagyon lehet védekezni. :(
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2022.01.27. 15:32 Ja. sokba fog kerülni neki az a 15 perc hírnév. :evil: Olvasom a kommenteket "szegény srác, mennyit kellet szívatni ahhoz, hogy így elszakadjon a cérna..." WTF ? egyébként még mindig nem tudni, miért tette.

Ilyesmi ellen nem nagyon lehet védekezni. :(
amíg volt 180 ezres Magyar Néphadsereg sorállománnyal, ott is volt átlag 4-5 évente hasonló eset (fegyverrel megszökés, lődözés stb), csak nyilván nem verték nagy dobra.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2022.01.27. 15:35 amíg volt 180 ezres Magyar Néphadsereg sorállománnyal, ott is volt átlag 4-5 évente hasonló eset (fegyverrel megszökés, lődözés stb), csak nyilván nem verték nagy dobra.
Kellőképpen sok fiatal férfit, kellőképpen sokáíg, kellőképpen kis helyen, elegendő p.na nélkül, összezárva tartani - statisztikailag szinte elkerülhetetlen hogy valakinek elguruljon a gyógyszere. Ugyan nem fogadom el - de megértem.

Viszont ez a kis szemét - nem kétségbeesett volt, hanem vigyorgott b.szki! Örült, hogy veszi a kamera.

Nem lennék annak a helyében, aki a 4 srác, és 1 lány szüleinek elmondta a hírt.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Petya357 írta: 2022.01.27. 15:16 https://index.hu/kulfold/2022/01/27/lov ... aldozatok/

5 halott, 5 sebesült. Végignéztem pár eredeti ukrán forrást. Nyilván nem AK-47 (az egységsugarú magyar újságíró ezt ez egy fegyvert ismeri), mert azt már régen nem használnak. AKSzU volt.

Lelőtte, akit látott az őrszobában, és lelépett a fegyverrel. . Később elfogták. A kis g.ci mosolyogva mesélte a belügyesek kamerájába, hogyan csinálta. WTF? :o
22-ből csak 5-öt lőtt le egy 20 éves.Akármi lehet.A Nő miatt.Oroszbarát beszivárgó.Szívatták.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2022.01.27. 15:35 amíg volt 180 ezres Magyar Néphadsereg sorállománnyal, ott is volt átlag 4-5 évente hasonló eset (fegyverrel megszökés, lődözés stb), csak nyilván nem verték nagy dobra.
Egy barátom anyukája régen, még a SzU-ban sebész volt (most már nyugdíjas). Egyik nap kérdeztük, milyen napja volt - hát nem jó. Az Ungvári laktanyán két kiskatona összeveszett egy nőn, és párbajoztak. Párbajoztak!! Ak-74-gyel!!! Az egyik asszem meghalt, a másikat úgy varrta össze - sunyi dolog az az 5.45-ös lövedék, hát még közelről. De legalább mást nem vontak be. Szóval minden is előfordul.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Ez történt.
Ez az őrség fegyverszobaja lehet, mert csak ott lehet elvileg betarazott lőszer.
https://m.vk.com/video-112510789_456278172
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

aksurv írta: 2022.01.27. 16:14 Ez történt.
Ez az őrség fegyverszobaja lehet, mert csak ott lehet elvileg betarazott lőszer.
https://m.vk.com/video-112510789_456278172
Ez tök egyértelműen szabotázs akció az Ukrán haccsereg ellen.
Csak 5 áldozat de most parázni fognak hónapokig,hogy hány ilyen szarházi lehet még.
vagy
szívatták és azokat végezte ki.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Petya357 írta: 2022.01.27. 15:58 Egy barátom anyukája régen, még a SzU-ban sebész volt (most már nyugdíjas). Egyik nap kérdeztük, milyen napja volt - hát nem jó. Az Ungvári laktanyán két kiskatona összeveszett egy nőn, és párbajoztak. Párbajoztak!! Ak-74-gyel!!! Az egyik asszem meghalt, a másikat úgy varrta össze - sunyi dolog az az 5.45-ös lövedék, hát még közelről. De legalább mást nem vontak be. Szóval minden is előfordul.
Én kommandósdesszantos kiképzést kaptam és amikor a robbantást tanították,akkor a megmaradt pár kilónyi trotilt meg gyutacsokat egyszerre akarták felrobbantani.Már a gyakorlat elején kiderült,hogy lassabban ég a gyújtózsinór mert régi is meg nem úgy volt tárolva.A fővárosból érkezett egy kilós tűzszerész aki felügyelte a kiképzést.Emlékszem laza figura volt.A vállára volt terítve a vastag,hosszú tiszti kabát és olyan akció filmes fazon volt.
Szóval ebédeltünk a sátrakban amikor marha nagy robbanás és utána a tisztek pánikszerűen szaladgáltak.Kiderült,hogy a robbanóanyag megsemmisítésénél hiba csúszott be és nem vártak eleget a szar gyújtózsinórral.Amikor a gödörhöz ért a tűzszerész tiszt és lehajolt,akkor robbant.A felcser sokkot kapott a látványtól.Állítólag egyik keze sem volt meg és nagyon szét volt szakadva.Helikopter hozta fel Pestre de szerintem nem élte túl.
Semmi infót nem találtam róla.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

aksurv írta: 2022.01.27. 16:14 Ez történt.
Ez az őrség fegyverszobaja lehet, mert csak ott lehet elvileg betarazott lőszer.
https://m.vk.com/video-112510789_456278172
Igen, konkrétan írták is, hogy őrség szoba.

Meglepően jól mozog a támadó. Kontroll lövések. És még vissza is jött egy tárnyi lőszerért... :shock:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Roberto68
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:22

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Roberto68 »

Petya357 írta: 2022.01.27. 17:13 Igen, konkrétan írták is, hogy őrség szoba.

Meglepően jól mozog a támadó. Kontroll lövések. És még vissza is jött egy tárnyi lőszerért... :shock:
Ja, pont azt néztem hogy egész jó a sorkatonai kiképzés arrafelé, mert nagyon összeszedetten mozgott...
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

"Julija Jacik, a parlament rendészeti bizottságának kormánypárti tagja a Facebook-oldalán azt írta, hogy Rjabcsuk két hónappal ezelőtt katonák közötti verekedést jelentett feletteseinek, de azok nem tettek semmit, besúgónak nevezték, és gúnyolódtak rajta. A katona szándékosan várt két hónapig, hogy fegyvert szerezzen és bosszút álljon – állította a politikus."

(444)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Brit páncéltörő fegyver vs. T72 tank.
Nyilván propaganda céllal került elő ez is éppen most, mert láthatóan nem most készítették, de itt légyszi NE politizaljunk!

https://mobile.twitter.com/Odessa8436/s ... 6134747140
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Az objektum is érdekes, ahol a támadás történt. Yuzsmash, Déli Gépgyár - egy kettős rendeltetésű gyár, alapvetően rakétákat, és egyéb űrtechnikát gyártanak. Megélhetési okokból trolitól elektromos töltőig mindent is gyártanak. Az üzemet a stratégiai jelentősége miatt őrizte a Nemzeti Gárda. Gyaníthatóan ennek nincs köze a tragédiához. Amiért mégis megemlítem a hírt - a gyár Alekszandr Makszimovics Makarov nevét viseli (az a Makarov). :(

https://hu.wikipedia.org/wiki/D%C3%A9li ... prov=sfti1
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

TotoHU írta: 2022.01.27. 19:30 Brit páncéltörő fegyver vs. T72 tank.
Nyilván propaganda céllal került elő ez is éppen most, mert láthatóan nem most készítették, de itt légyszi NE politizaljunk!

https://mobile.twitter.com/Odessa8436/s ... 6134747140
Mod: az ukránoknak juttatott brit Saab NLAW páncéltörő rakétáról bővebb cikk és videó:

https://armourersbench.com/2022/01/19/nlaw-in-ukraine/

A cikk szerint összesen 2000 darab ilyen rakétát juttattak az angolok Ukrajnának. A rakéták darabára 20.000 font, vagyis a teljes szállítmány értéke 40 millió font, 17,2 milliárt forint. Mit mondjak, nem aprózták el az angolok a dolgot.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

chucky írta: 2022.01.27. 16:32 Ez tök egyértelműen szabotázs akció az Ukrán haccsereg ellen.
Csak 5 áldozat de most parázni fognak hónapokig,hogy hány ilyen szarházi lehet még.
vagy
szívatták és azokat végezte ki.
Mennyiért válalsz be egy eletfogytot egy ukrán börtönben 20 évesen?
Felnyomott embereket verekedésért a tisztek leszartak a többiek besugonak tartották és kínoztak ő pedig megtervezett es végrehajtott egy törlesztést.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

aksurv írta: 2022.01.27. 23:29 Mennyiért válalsz be egy eletfogytot egy ukrán börtönben 20 évesen?
Felnyomott embereket verekedésért a tisztek leszartak a többiek besugonak tartották és kínoztak ő pedig megtervezett es végrehajtott egy törlesztést.
Jaj de egy hülye.Lehet,hogy egy nagyon jó tiszt lett volna belőle és jól járt volna vele a hadsereg.Csak éppen rosszul kezelték a helyzetet amit profi kivitelezéssel oldott meg meggondolatlanul.20 évesen előbb cselekednek mint sem átgondolják.Vagyis átgondolta és megfelelőnek tartotta a döntését.
Át kellett volna helyezni máshová és ennyi.Ezek szerint nem volt cimbije aki vigyázott volna rá,hogy ne csináljon hülyeséget.Szarnak rá......vannak elegen.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

aksurv írta: 2022.01.27. 23:29 Mennyiért válalsz be egy eletfogytot egy ukrán börtönben 20 évesen?
Felnyomott embereket verekedésért a tisztek leszartak a többiek besugonak tartották és kínoztak ő pedig megtervezett es végrehajtott egy törlesztést.
Mondjuk az ukránoknál állítólag még divat az ivászat, és mellé már a drog se ritka. A piásak meg még hamarabb kikezdik a kistársuk...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Orvvadász ölt meg két német rendőrt:

https://www.merkur.de/deutschland/rhein ... 70464.html
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Andor88
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:25

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Andor88 »

gvass1 írta: 2022.01.31. 10:52 Orvvadász ölt meg két német rendőrt:

https://www.merkur.de/deutschland/rhein ... 70464.html
A tanuló elő sem tudta rántani a fegyverét a társa igen-ki is lőtte az összes lőszerét- mégis mindkét rendőrrel fejlövéssel végeztek.(Origo cikk alapján)
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

gvass1 írta: 2022.01.31. 10:52 Orvvadász ölt meg két német rendőrt:

https://www.merkur.de/deutschland/rhein ... 70464.html
Valaki elmesélné? A német nem tartozik a tudástáram legfelsőbb régióiba!😁
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: pogessor »

jó ha van írta: 2022.01.31. 19:31 Valaki elmesélné? A német nem tartozik a tudástáram legfelsőbb régióiba!😁
Google Translate az ember legjobb barátja; lásd alábbi link-cikk.

https://www-merkur-de.translate.goog/de ... r_pto=wapp
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

jó ha van írta: 2022.01.31. 19:31 Valaki elmesélné? A német nem tartozik a tudástáram legfelsőbb régióiba!😁
Közúti ellenőrzés volt, két rendőrt lelőttek. 24 és 29 évesek voltak. Meglepetésszerűen, a 24 éves pisztolya a tokjában volt, a másik üresre lőtte a tárát. Fejbe lőtték őket.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2022.01.31. 19:45 Közúti ellenőrzés volt, két rendőrt lelőttek. 24 és 29 évesek voltak. Meglepetésszerűen, a 24 éves pisztolya a tokjában volt, a másik üresre lőtte a tárát. Fejbe lőtték őket.
Nyugodjanak békében :(
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

WildBear23 írta: 2022.01.31. 19:45 Közúti ellenőrzés volt, két rendőrt lelőttek. 24 és 29 évesek voltak. Meglepetésszerűen, a 24 éves pisztolya a tokjában volt, a másik üresre lőtte a tárát. Fejbe lőtték őket.
Köszönöm!
Remélem, mielőbb tarkónlövik magukat a tettesek, menekülés közben.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

jó ha van írta: 2022.01.31. 23:15 Köszönöm!
Remélem, mielőbb tarkónlövik magukat a tettesek, menekülés közben.
Elfogták őket. Az egyik egy vadhús kereskedő.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

pogessor írta: 2022.01.31. 19:42 Google Translate az ember legjobb barátja; lásd alábbi link-cikk.

https://www-merkur-de.translate.goog/de ... r_pto=wapp
Köszönöm!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Válasz küldése