Katonai és rendvédelmi

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2022.08.18. 20:19 Tök jó, hogy ti, akik gennymediaztok fegyverügyben, pontosan ugyanannak a gennymedianak hisztek a háború ügyében.
Az a jó, hogy nem tételezel fel rólam (rólunk) annyi intelligenciát, hogy ebben IS több oldalról próbálunk tájékozódni.

Meg ugye vannak az objektív tények, geolokációval alátámasztott videók, műholdfelvételek, kilőtt, azonosítható oldalhoz tartozó kilőtt/harcoló technikák ésatöbbi.

---

Meg ugye az az eléggé nyilvánvaló tény, hogy az oroszok által önmaguknak tulajdonított képességekkel 1 hét alatt el kellett volna, hogy foglalják egész Ukrajnát, de jelenleg vhol 15% körül tartanak, és 1 hónapja nincs érdemi előrehaladás, és persze tényszerűen a Moszkva cirkálóból lett tengeralattjáró és az orosz nyaralók Krímről menekülés közben megosztott videói sem fake news...

Tudod, én írtam, hogy gyerekkoromban évekig éltem a Szovjetunióban. A falakon hatalmas vörös feliratok, a metróban vörös márványszobrok Marx-Engels-Lenin-Munkásparaszthatalom témakörben, kilométeres sorok a Lenin-mauzóleumnál.
A boltban meg lehetett venni egyfajta háromnegyed kilós fekete kenyeret, meg ha volt, akkor 50 deka húst. De nem úgy értem, hogy amit kértél, hanem ami jutott. Az emberek még kelet-európai szemmel is borzalmas ruhákban jártak, a farmerodat meg akarták venni rólad.
De ez volt a proletárparadicsom, a sikeres társadalmi modell ésatöbbi.

Na, most pont ugyanígy fullba tolják a patyomkint!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2022.08.19. 06:06 Az a jó, hogy nem tételezel fel rólam (rólunk) annyi intelligenciát, hogy ebben IS több oldalról próbálunk tájékozódni.

Meg ugye vannak az objektív tények, geolokációval alátámasztott videók, műholdfelvételek, kilőtt, azonosítható oldalhoz tartozó kilőtt/harcoló technikák ésatöbbi.

---

Meg ugye az az eléggé nyilvánvaló tény, hogy az oroszok által önmaguknak tulajdonított képességekkel 1 hét alatt el kellett volna, hogy foglalják egész Ukrajnát, de jelenleg vhol 15% körül tartanak, és 1 hónapja nincs érdemi előrehaladás, és persze tényszerűen a Moszkva cirkálóból lett tengeralattjáró és az orosz nyaralók Krímről menekülés közben megosztott videói sem fake news...

Tudod, én írtam, hogy gyerekkoromban évekig éltem a Szovjetunióban. A falakon hatalmas vörös feliratok, a metróban vörös márványszobrok Marx-Engels-Lenin-Munkásparaszthatalom témakörben, kilométeres sorok a Lenin-mauzóleumnál.
A boltban meg lehetett venni egyfajta háromnegyed kilós fekete kenyeret, meg ha volt, akkor 50 deka húst. De nem úgy értem, hogy amit kértél, hanem ami jutott. Az emberek még kelet-európai szemmel is borzalmas ruhákban jártak, a farmerodat meg akarták venni rólad.
De ez volt a proletárparadicsom, a sikeres társadalmi modell ésatöbbi.

Na, most pont ugyanígy fullba tolják a patyomkint!
A probléma abban van amit leirtál.
Hogy éltél ott és ennek a szűrőjén át nézed a dolgokat.
Én más megoldást választottam.
Olyasmit amit a baleseteknél alkalmaztam.
Szigorúan levalasztottam az érzéseimet a dologról, és kizárólag mint problémára nézek, és ezt elemzem illetve ott (balesetnel) próbálom megoldani. Van ennek is hátránya, mert ha mégis beüt az érzelmi része akkor az nagyon nagyot üt.
Ugyanígy állok a háborúhoz.
Tehát nem vagyok orosz fan, hanem próbálom a háborút a lehető legobjektivabban szemlélni. Azt annyira sikerül, amennyire sikerül.
Végül megint mindenkitől elnézést kérek, sokan itt személyesen jó barátok illetve olyan emberek akiket nagyon tisztelek.
Azt kérem, hogy a háborúról állásáról alkotott eltérő megítélés, maradjon meg objektív véleménykülönbségnek és tegyünk meg mindent hogy ez ne ártson a személyes kapcsolatoknak.
Én ezen vagyok.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

aksurv írta: 2022.08.19. 08:33 Végül megint mindenkitől elnézést kérek, sokan itt személyesen jó barátok illetve olyan emberek akiket nagyon tisztelek.
Azt kérem, hogy a háborúról állásáról alkotott eltérő megítélés, maradjon meg objektív véleménykülönbségnek és tegyünk meg mindent hogy ez ne ártson a személyes kapcsolatoknak.
Én ezen vagyok.
Én érdeklődéssel olvasom a vitátokat, hozzászólni nem nagyon szoktam, de kizártnak tartom, hogy itt bárki személyes ügyet csinálna az eltérő álláspontból.

Szerintem emiatt ne aggódj! ;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára WildBear23 2022.08.19. 09:04-kor.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

WildBear23 írta: 2022.08.19. 09:00 Én érdeklődéssel olvasom a vitátokat, hozzászólni nem nagyon szoktam, de az fel sem merült bennem, hogy itt bárki személyes ügyet csinálna az eltérő álláspontból.

Szerintem emiatt ne aggódj! ;)
+1
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

aksurv írta: 2022.08.19. 08:33 A probléma abban van amit leirtál.
Hogy éltél ott és ennek a szűrőjén át nézed a dolgokat.
Én más megoldást választottam.
Olyasmit amit a baleseteknél alkalmaztam.
Szigorúan levalasztottam az érzéseimet a dologról, és kizárólag mint problémára nézek, és ezt elemzem illetve ott (balesetnel) próbálom megoldani. Van ennek is hátránya, mert ha mégis beüt az érzelmi része akkor az nagyon nagyot üt.
Ugyanígy állok a háborúhoz.
Tehát nem vagyok orosz fan, hanem próbálom a háborút a lehető legobjektivabban szemlélni. Azt annyira sikerül, amennyire sikerül.
Végül megint mindenkitől elnézést kérek, sokan itt személyesen jó barátok illetve olyan emberek akiket nagyon tisztelek.
Azt kérem, hogy a háborúról állásáról alkotott eltérő megítélés, maradjon meg objektív véleménykülönbségnek és tegyünk meg mindent hogy ez ne ártson a személyes kapcsolatoknak.
Én ezen vagyok.
Unalmas is lenne, ha mindig mindenki mindenről ugyanazt gondolná...
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

aksurv írta: 2022.08.18. 22:35 Nos, akinek 6800 atomtoltete van, az nem képzeli.
Az Ukrajnában előadott mutatványuk finoman szólva sem ezt támasztja alá.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

aksurv írta: 2022.08.18. 23:53 ugyanis sem az ukránok sem az oroszok nem a barátaink, és az ukránok nem minket, meg a csodálatos civilizációnkat védik.
Hát akkor mit?
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

G.D írta: 2022.08.19. 09:19Hát akkor mit?
Hát elsősorban magukat. :)
Nyilván igyekeznek hangsúlyozni, hogy ők minket IS védenek, hogy minel több segítséget kapjanak.

Ez nekünk anno nem annyira sikerült (tatár, török), nekik jobban megy.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

G.D írta: 2022.08.19. 09:19Hát akkor mit?
Magukat.
Egy perc kétségem nincs, hogy pl. minket szó nélkül bealdoznanak, ha az lenne az érdekük.
Pl. ha csak rajtuk keresztül kapnánk mindent és leallitasaval csak az oroszoknak ártanának akkor tennének arra, hogy itt mondjuk emiatt emberek halnának meg.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2022.08.19. 06:06

Tudod, én írtam, hogy gyerekkoromban évekig éltem a Szovjetunióban. A falakon hatalmas vörös feliratok, a metróban vörös márványszobrok Marx-Engels-Lenin-Munkásparaszthatalom témakörben, kilométeres sorok a Lenin-mauzóleumnál.
A boltban meg lehetett venni egyfajta háromnegyed kilós fekete kenyeret, meg ha volt, akkor 50 deka húst. De nem úgy értem, hogy amit kértél, hanem ami jutott. Az emberek még kelet-európai szemmel is borzalmas ruhákban jártak, a farmerodat meg akarták venni rólad.
De ez volt a proletárparadicsom, a sikeres társadalmi modell ésatöbbi.

Na, most pont ugyanígy fullba tolják a patyomkint!
Nekem nagyapám úgynevezett 56-os volt, fegyvere volt, járt az események sűrűjében. Elítélték, Recsk internáló tábor, majd hosszú hosszú évekig REF-es volt (rendőri felügyelet), nem dolgozhatott a szakmájában csak segédmunkát kaphatott. A szüleim még a 70-es években is nehezebben juthattak be egyetemre emiatt (osztályellenség). Kora gyerekkoromtól hallottam a történeteit, hogy mikor mi történt, és a ruszkik miket csináltak velünk a forradalom alatt. 1990 előtt a szüleim csitítgatták, de az öreg csak mondta, mondta.
Mostanában sok fórumon olvasni, hogy hádde azok az oroszok nem ezek az oroszok, meg az Szovjetúnió volt, most meg már Oroszország van és Putyin cárevics.
Az összes orosz propaganda dumával együtt ez a legnagyobb kamu. Putyin a Szovjetúniót akarja helyreállítani, ezt nem rejtette sosem véka alá. Az pedig az, amire mi is emlékszünk és amit fent is leírtál: brutális elnyomás koldusszegénységgel párosulva. Meg lehet nézni milyenek ma is a volt Szovjet utódállamok: Moszkva, Pétervár és pár hely kivételével ahol az elit éldegél, mind a mai napig egy rozsdásodó szegényház az egész. Az Oroszország Fanclub tagjai ezt az elnyomást és csóróságot sírják vissza.

És persze, lehet és kell is kritizálni a nyugatot: a gyarmatosítás bűneiért, a 20. századi véres proxy háborúkért, Irakért-Vietnámért-Afganisztánért, a migrációs impotens faszkodásért, a polkorrektségben és a woke-őrületben teret nyerő elnyomásért (vélemény-terror), a világ vagyona több mint 50%-ának a legfelső 1% kezében összpontosulásért. De ott legalább még mindig létezik valódi szólásszabadság, és összehasonlíthatlanul jobb létet biztosítanak a polgárainak.
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2022.08.19. 10:28-kor.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2022.08.19. 08:33 A probléma abban van amit leirtál.
Hogy éltél ott és ennek a szűrőjén át nézed a dolgokat.
Én más megoldást választottam.
Olyasmit amit a baleseteknél alkalmaztam.
Szigorúan levalasztottam az érzéseimet a dologról, és kizárólag mint problémára nézek, és ezt elemzem illetve ott (balesetnel) próbálom megoldani. Van ennek is hátránya, mert ha mégis beüt az érzelmi része akkor az nagyon nagyot üt.
Ugyanígy állok a háborúhoz.
Tehát nem vagyok orosz fan, hanem próbálom a háborút a lehető legobjektivabban szemlélni. Azt annyira sikerül, amennyire sikerül.
Végül megint mindenkitől elnézést kérek, sokan itt személyesen jó barátok illetve olyan emberek akiket nagyon tisztelek.
Azt kérem, hogy a háborúról állásáról alkotott eltérő megítélés, maradjon meg objektív véleménykülönbségnek és tegyünk meg mindent hogy ez ne ártson a személyes kapcsolatoknak.
Én ezen vagyok.
Szűrő vagy sem, de a patyomkin-jelenség, meg az akkor is hazudunk amikor kérdezünk ott mélyen bele van ivódva az államhatalom működésébe.
És én amúgy kedvelem az oroszokat, mint nemzet nem érdemlik azt a szopást meg, amit kedvesvezetőik okán az utóbbi 100+ évben a nyakukba kaptak.

És semmi személyes, tudod, hogy fegyveres kérdésekben meg nagyon sokat adok a véleményedre. De itt és most az orosz vezetés Ukrajna elleni háborúja kapcsán nagyon másik filmet nézünk:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TotoHU írta: 2022.08.19. 10:11 Nekem nagyapám úgynevezett 56-os volt, fegyvere volt, járt az események sűrűjében. Elítélték, Recsk internáló tábor, majd hosszú hosszú évekig REF-es volt (rendőri felügyelet), nem dolgozhatott a szakmájában csak segédmunkát kaphatott.
Nekem meg a nagyapám csendőr volt... a felszabadulás után szintén segédmunkás.. A dédszüleim meg '52-ben kuláknak nyilvánították, és mindenüket elvették.
TotoHU írta: 2022.08.19. 10:11 És persze, lehet és kell is kritizálni a nyugatot: a gyarmatosítás bűneiért, Irakért, a migrációs inpotens faszkodásért, a polkorrektségben és a woke-őrületben teret nyerő elnyomásért (vélemény-terror), a világ vagyona több mint 50%-ának a legfelső 1% kezében összpontosulásért. De ott legalább még mindig létezik vaódi szólásszabadság, és összehasonlíthatlanul jobb létet biztosítanak a polgárainak.
Pontosan.
Nincs bajom az oroszokkal, nagyon szeretem az orosz fegyvereket (TT, Makarov, Sztecskin), de viszolyogtató, hogy megtámadnak egy szomszédos országot, és az nem háború, hanem "különleges katonai művelet"..
És az sem jön be, hogy sorra halnak meg/tűnnek el azok, akik a rendszert kritizálják..

Szóval ezerszer inkább a nyugat az összes "túltolásával" (lassan már minden családba kell egy meleg néger), mint ez az otromba, erőszakos diktatúra..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

AndyA írta: 2022.08.19. 09:07 Unalmas is lenne, ha mindig mindenki mindenről ugyanazt gondolná...
Azért a laposföldesekkel (is) igazán szegényebb lehetne a világ…
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

aksurv írta: 2022.08.19. 08:33 Azt kérem, hogy a háborúról állásáról alkotott eltérő megítélés, maradjon meg objektív véleménykülönbségnek és tegyünk meg mindent hogy ez ne ártson a személyes kapcsolatoknak.
Úgy legyen, ámen.

Egyébként még az objektív tények által kiváltott reakció is személyiségfüggő. Például: az, hogy egy lány zöld szemű és szemüveges, az objektív tény. Az, hogy én oda vagyok a zöld szemű lányokért, pláne ha még szemüvegesek is, az már vastagon az én személyiségem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2022.08.19. 10:12 Szűrő vagy sem, de a patyomkin-jelenség, meg az akkor is hazudunk amikor kérdezünk ott mélyen bele van ivódva az államhatalom működésébe.
Ez a jelenség (transzparencia teljes hiánya, akkor is hazudunk amikor kérdezünk) a rendszer minden pontján csontig berögzült. Mint az orosz hadsereg látványos kudarcaiból láthattuk, mindenki minden szinten hazudik és korrupt. Hazudtak a katonáknak hogy hova mennek (az első napokon sokan meglepődtek,hogy lőnék rájuk, mert azt hazudták nekik hogy hadgyakorlatra indulnak) hazudtak az M zárolt készletekért felelős tisztek a rendelkezésre álló technika mennyiségéről és hadrafoghatóságáról, hazudtak a karbantartók a PSZH-k abroncsairól (út mellett elakadt, hitvány kínai gumiabroncsok miatt defektes járművek százai, közte új és drága rendszerek is), hazudtak a hírszerzők az ukrán lakosság moráljárol, hosszan lehetne folytatni a sort. Az egész rendszer velejéig rohadt úgy ahogy van.

Lásd nemzetközi hadgyakorlaton is folyamatosan lerohadó orosz technika (vagy a Vörös téren november 7-én lerohadó Armaták)

https://m.hvg.hu/tudomany/20220819_oros ... 1660907534

Hofi "14 malac" jelenete jut eszembe erről a dologról.

"Atervkészítők lemennek vidékre Józsi bácsihoz.

- Mennyit fog elleni a disznó?

- Nem lehet előre megmondani.

Na erre kicsit megpofozzák.

- Mennyit fog fialni a disznó?

- Mennyit fialjon? Mi a terv?

- 14.

- Akkor annyit fog fialni.

Eljött a fialás ideje. 10 malacot fialt a disznó. A párttitkár megijed.

- Csak tízet fialt, amikor a terv tizennégy volt. Ebből baj lehet. Mit csináljak? Statisztikát. Beírok tizenegyet.

Papír továbbment a járásra. Ott is feltűnt a tervhez képest a hiány.

- Ez felháborító. Ezt nem csinálhatjuk meg. Beírok tizenkettőt.

Papír továbbmegy a megyéhez. Meglepődnek ott is.

- Nem erről volt szó. Beírunk tizenhármat.

Továbbküldik a Párt Központi Bizottságába.

- 13. Szomorú vagyok elvtársak. A terv 14 volt. Nem volt már még egy valahol? Nem baj. Beírunk tizennégyet.

Meg van a terv papíron. Éljen Rákosi!

Rákosi buzdító beszédet mond:

- Kedves Elvtársak! Mivel világszínvonalon teljesítettük a tervet, ezért a tizennégy malacból tízet exportálunk, a többit megesszük."
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2022.08.19. 15:30 Ez a jelenség (transzparencia teljes hiánya, akkor is hazudunk amikor kérdezünk) a rendszer minden pontján csontig berögzült. Mint az orosz hadsereg látványos kudarcaiból láthattuk, mindenki minden szinten hazudik és korrupt. Hazudtak a katonáknak hogy hova mennek (az első napokon sokan meglepődtek,hogy lőnék rájuk, mert azt hazudták nekik hogy hadgyakorlatra indulnak) hazudtak az M zárolt készletekért felelős tisztek a rendelkezésre álló technika mennyiségéről és hadrafoghatóságáról, hazudtak a karbantartók a PSZH-k abroncsairól (út mellett elakadt, hitvány kínai gumiabroncsok miatt defektes járművek százai, közte új és drága rendszerek is), hazudtak a hírszerzők az ukrán lakosság moráljárol, hosszan lehetne folytatni a sort. Az egész rendszer velejéig rohadt úgy ahogy van.

Lásd nemzetközi hadgyakorlaton is folyamatosan lerohadó orosz technika (vagy a Vörös téren november 7-én lerohadó Armaták)

https://m.hvg.hu/tudomany/20220819_oros ... 1660907534

Hofi "14 malac" jelenete jut eszembe erről a dologról.

"Atervkészítők lemennek vidékre Józsi bácsihoz.

- Mennyit fog elleni a disznó?

- Nem lehet előre megmondani.

Na erre kicsit megpofozzák.

- Mennyit fog fialni a disznó?

- Mennyit fialjon? Mi a terv?

- 14.

- Akkor annyit fog fialni.

Eljött a fialás ideje. 10 malacot fialt a disznó. A párttitkár megijed.

- Csak tízet fialt, amikor a terv tizennégy volt. Ebből baj lehet. Mit csináljak? Statisztikát. Beírok tizenegyet.

Papír továbbment a járásra. Ott is feltűnt a tervhez képest a hiány.

- Ez felháborító. Ezt nem csinálhatjuk meg. Beírok tizenkettőt.

Papír továbbmegy a megyéhez. Meglepődnek ott is.

- Nem erről volt szó. Beírunk tizenhármat.

Továbbküldik a Párt Központi Bizottságába.

- 13. Szomorú vagyok elvtársak. A terv 14 volt. Nem volt már még egy valahol? Nem baj. Beírunk tizennégyet.

Meg van a terv papíron. Éljen Rákosi!

Rákosi buzdító beszédet mond:

- Kedves Elvtársak! Mivel világszínvonalon teljesítettük a tervet, ezért a tizennégy malacból tízet exportálunk, a többit megesszük."
Nos a háború eltakarított ebből elég sokat, mert ott nem olyan könnyű hazudozni.
Ez Herszon az ukránok megkisereltek egy kisebb ellentámadást.
Perceken belül több ezer gránát zúdult rájuk.
https://www.portfolio.hu/global/2022071 ... seg-556225
Es a déli fronton az orosz tüzérség lightos szinten van a Dombaszhoz képest.
Mai hír hogy hogy az ukrán vezerkari főnök szerint megint napi 700-800 tüzérségi támadásban 50-60 ezer gránát zúdul a Dombaszban az ukrán védelmi állásokra.
Erről pedig Tom Cooper a legnagyobb ukrán fan írt egy cikket.
Az ilyen erejű tüzérségi tűz már nem csak a betont, hanem lelket is szetrombolja.
Nem véletlenül volt PTSD eredeti neve shellshock.
Úgyhogy jobb nem belegondolni, hogy hol lennének az oroszok, ha nem lennének korruptok, mint a szar és működne a transzparencia.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

WildBear23 írta: 2022.08.19. 10:15 Nekem meg a nagyapám csendőr volt... a felszabadulás után szintén segédmunkás..
Apai nagyapám ludovikás katonatiszt (a tablón kettővel mellette egy Maléter Pál nevű fickó látható), apám anyai nagyapja vezérkari ezredes, nagybátyja csendőr főhadnagy (mindketten meghaltak Bp. ostroma alatt), dédim a háború után évekig ki volt tiltva a fővárosból+kitelepítés. Nagyfater, miután 60 hónap málenkij robot után hazaengedték, persze szintén - ott ismerték meg egymást nagyanyámmal...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Egy dezertált, majd disszidált orosz ejtőernyős beszámolója az orosz hadseregen belüli állapotokról:

https://m.hvg.hu/vilag/20220819_Kitalal ... _a_fronton

Eredetiben és sokkal részletesebben:

https://www.theguardian.com/world/2022/ ... e-invasion
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Vazz!Veteran járőrt nem lehet csak úgy lerázni :shock: :lol:
https://www.itemfix.com/v?t=mpuh0d
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Darja Dugina, Putyin ideológusának (sokak szerint a mai Raszputyinnak) a lánya, maga is szintén ismert háborús uszító, különleges távozási műveletet hajtott végre.


https://telex.hu/kulfold/2022/08/21/az- ... k-lanyaval

A képen a szétlőtt mariupoli acélmű előtt szónokol.
FB_IMG_1661106360308.jpg

Értem én a háború könyörtelen logikáját, de valahogy nem veszi be a gyomrom ha fegyvertelen nőket robbantgatnak terrorista módszerekkel. Akkor is ha az volt, aki. Ez ugyan olyan aljasság mint a fegyvertelen ukrán civilek gyilkolása tüzérséggel és rakétákkal. (És azt is tudom hogy ha az én családomat bombáznák ki akkor én is akárkit képes lennék ugyan így szarrá robbantani a másik oldalon. Mocskos egy dolog a háború...)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

aksurv írta: 2022.08.18. 23:53 Az egyetlen ország, ami szamít nekem a történetben az Magyarország, és az, hogy bárhogyan is, de legyen vége ennek a rohadt háborúnak, mert teljesen értelmetlenül halnak meg emberek.
Szia,

Kicsit ellentmondast erzek, a kivastagitott resz szerintem messze kevesbe fontos, mint az, hogy orosz megszallas nelkul erjen veget a haboru.
Gyk. Magyarorszag orosz megszallasa nelkul!

Bel
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

TotoHU írta: 2022.08.21. 20:35 Értem én a háború könyörtelen logikáját, de valahogy nem veszi be a gyomrom ha fegyvertelen nőket robbantgatnak terrorista módszerekkel. Akkor is ha az volt, aki. Ez ugyan olyan aljasság mint a fegyvertelen ukrán civilek gyilkolása tüzérséggel és rakétákkal.
Szerintem meg ha az egykori koncentrációs táborok őreit el lehetett ítélni azon az alapon hogy mennyi ember megölésében vettek részt (azzal hogy ott voltak és/vagy nem tettek ellene semmit), akkor aki ilyen szinten részt vesz a háborús uszításban, az ennél akár egy sokkal lassabb és fájdalmasabb halált is megérdemelt volna.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

TotoHU írta: 2022.08.21. 20:35 Értem én a háború könyörtelen logikáját, de valahogy nem veszi be a gyomrom ha fegyvertelen nőket robbantgatnak terrorista módszerekkel. Akkor is ha az volt, aki. Ez ugyan olyan aljasság mint a fegyvertelen ukrán civilek gyilkolása tüzérséggel és rakétákkal. (És azt is tudom hogy ha az én családomat bombáznák ki akkor én is akárkit képes lennék ugyan így szarrá robbantani a másik oldalon. Mocskos egy dolog a háború...)
[80%-os OFF. De remélhetőleg jó erős szöveg, és megéri elolvasni.]

Gondolj a megnyomorodott gyerekekre, a csonka családokra, a szétlőtt otthonokra, azokra a lányokra, akiknek az első szexuális élménye a rajtuk elkövetett csoportos nemi erőszak… Ha a hírek igazak, erre és még többre mondott magabiztos és hangos "Igen!"-t. Könnyed kis ízelítőt kapott abból, amihez a saját eszközeivel hozzájárult.
A nála nagypályásabb apja pedig… Nos, a skandináv mitológiában amikor az Ász istenek végül elfogták Lokit, nem véletlenül kérdezték meg tőle: "Mi a legnagyobb büntetés, ami egy apát érhet?" (Az istenek az egyik fiát farkassá változtatták, aki Loki szeme láttára széttépte a testvérét. Majd a halott fiának a beleivel kötözték egy sziklához.)

A nürnbergi perben - nagyon helyesen - nem kíméltek fegyvertelen civileket sem, annak elismeréseként, hogy aktatáskával is lehet embert ölni ("fehérgalléros gyilkosok"). Bizony, háborús uszítókat is fellógattak, lásd például Alfred Rosenberg.
A müncheni olimpia után - nagyon helyesen - az izraeli titkosszolgálat levadászta a túszdráma felelőseit.
Most esély sincs újabb "nürnbergi perre". Maradt "München".

A társadalom egyik rendező elve a közgazdaságtan: egy nem kívánatos viselkedést nem lehet lehetetlenné tenni, de meg lehet szabni az árát.
Tökéletlen világunkban a bűn piramisában felfele haladva növekszik annak az esélye, hogy valaki meglóg a cehhel. Ez nem igazán szolgálja az életminőségünk javulását finoman szólva.
Egy tökéletesebb világban tisztességes bírósági tárgyaláson megvédhette volna önmagát, és ha a vádak megállnak, akkor elítélik. (És nem engedik pár év múlva szabadon, mint némelyik nürnbergi elítéltet.)
Egy tökéletes világban pedig jó emberként élte volna le az életét.
Ha igaz, amivel vádolták: akkor megérdemelte. A "Hogyan?"-nál sokkal fontosabb, hogy nem tudott lelépni a cehhel. Minden tisztességes embernek - nemzeti, vallási, téveszmebeli, elmeállapotbeli hovatartozástól függetlenül - az az érdeke (még ha képtelen is fel- vagy elismerni), hogy a bűnözők tetteik árát megfizessék, legyen az sima zsebtolvaj, fehérgalléros sikkasztó, háborús uszító vagy államelnök.

Világunk minden hibája ellenére csodálatos, életünk pedig fantasztikusan sok örömöt és még több lehetőséget tartogat nekünk. Aki a gazemberséget választja, nem érdekelne, ha a saját egyetlen egy szem életét tékozolná el: de a máséval teszi! Ezért vagyok ilyen kérlelhetetlen.

Utóirat: nagymamám 17-18 évesen élte meg a német megszállást, a frontátvonulást és a II. világháború végét. Öccsét, Endre bácsit - aki a legjobb "interjúalanyom" volt, míg pár éve el nem hunyt - 15 évesen elvitték leventeként Németországba, túlélte Drezdának azt a bizonyos bombázását, és 16 évesen keveredett haza az amerikai hadifogolytáborból. És még vannak családi történetek…
Nem csoda, hogy a nagymamám azt mondta nekem, amikor hat-nyolc éves voltam: "Aki háborút akar, azt azonnal le kell lőni! De nem ám úgy, hogy azonnal meghaljon! Előbb el kell lőni a lábait, majd a kezeit, és meg kell kérdezni tőle: Na, milyen a háború?! Hogy tetszik a háború?!"
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

Poresz írta: 2022.08.21. 22:27
A nála nagypályásabb apja pedig… Nos, a skandináv mitológiában amikor az Ász istenek végül elfogták Lokit, nem véletlenül kérdezték meg tőle: "Mi a legnagyobb büntetés, ami egy apát érhet?"
Föleg, hogy a hírek szerint az apa volt a célpont, de a robbantás előtt nem sokkal kocsit cseréltek.


Nagyapám tüzérszázadosként megjárta a Dont. Azt mondta, két dolgot nem akar látni többet az életben, havat és vért.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Poresz írta: 2022.08.21. 22:27 [80%-os OFF. De remélhetőleg jó erős szöveg, és megéri elolvasni.]


A müncheni olimpia után - nagyon helyesen - az izraeli titkosszolgálat levadászta a túszdráma felelőseit.
Most esély sincs újabb "nürnbergi perre". Maradt "München".
Mondom, értem a háború logikáját. De nem veszi be a gyomrom akkor sem.
A München c.filmet jó hogy felhoztad, éppen nemrég néztem újra sokadjára. Nekem abból is az jött le, hogy a kölcsönös vérbosszúk láncolatának soha nem lesz vége. Meghal egy csomó ember, a túlélők lelkileg megnyomorodnak egy életre, és semmi de semmi nem változik, az oda-vissza gyilkolás ugyan úgy folyik tovább.

Ukrajna persze alapvetően más mint a közel-kelet. Itt eléggé egyértelmű, hogy ki támadott meg kit. Ukrán oldalról a háborús uszítók prominens figurája legitim célpont, ez is világos.
De ez a gyomromnak akkor is sok.

Azóta egyébként olvastam a faszbukon, hogy vannak akik belső leszámolást sejtenek a háttérben.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

aksurv írta: 2022.08.18. 23:53 Az egyetlen ország, ami számít nekem a történetben az Magyarország, és az, hogy bárhogyan is, de legyen vége ennek a rohadt háborúnak, mert teljesen értelmetlenül halnak meg emberek.
bel írta: 2022.08.21. 20:57 Kicsit ellentmondast erzek, a kivastagitott resz szerintem messze kevesbe fontos, mint az, hogy orosz megszallas nelkul erjen veget a haboru.
Gyk. Magyarorszag orosz megszallasa nelkul!
A szilva finom húsa körülveszi az ehetetlen magot. - Vannak olyan viták, amikben sok értelmes érv elmondható és amikből sokat lehet tanulni, de az álláspontok alapvetően személyiségről, habitusról, egyéni tapasztalatokról és személyes preferenciákról szólnak. (Például egyik legközelebbi barátom utálja a csokoládét és a kakaót. - Nincs igaza, rosszul érzi? Hogyan győzzem meg? Meg minek?)

Egyrészt a háború - ahogy az erőszak kezdeményezésének és az azzal való fenyegetésnek minden formája - nettó barbárság, a civilizáció arcon köpése. A szervezett bűnözés legmagasabb foka államilag szervezve. Olyan bűncselekmények legalizálása, amikért a történelemben sokszor, és sok országban ma is halálbüntetés jár. Nem elvont, hanem nagyon is konkrét szenvedésokozás névvel megnevezhető hús-vér embereknek. → Érthető, ha valaki azt preferálja, hogy bárhogyan, de legyen vége.
Másrészt a háború és az azzal való fenyegetés túszejtés. Zsarolás a békével. Az érdemi ellenállás nélküli engedés pedig visszaigazolás, hogy az üzleti modell nyereséges, megéri folytatni és növelni. Aki nem tud vagy akar ellenállni, az kiszolgáltatja önmagát és csak remélheti, hogy megússza, esetleg arra játszhat, hogy számára így olcsóbb. De ez már nem rajta múlik.* → A szabadságot ajándékba kaphatjuk és örökölhetjük, de volt ára, és van "rezsije", amit előbb vagy utóbb valakinek ki kell fizetnie.

* Apropó, Heydrich: a béka fazeka alatt már meggyújtották a gázt, de még mielőtt megfőtt volna, mások elzárták. - A cseheknek szimplán mázlija volt, hogy mások akartak és sikeresen ellenálltak, így a németek elvesztették a háborút, a nácik pedig a hatalmukat. A nácik terve az volt, hogy az Urálig felosztják a földeket, és a német földbirtokosoknak - elsősorban az SS tagjainak - a szó legszorosabb értelmében a rabszolgái lesznek a szlávok. (Furcsa ötvözete ez a kommunista földosztásnak, a középkori hűbériségnek, és a kora kapitalista rabszolgatartásnak.) A szükséges létszámon felettieket és a munkaképteleneket pedig megölték volna, ahogy az kisebb méretekben meg is történt a haláltáborokban.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

bel írta: 2022.08.21. 20:57 Szia,

Kicsit ellentmondast erzek, a kivastagitott resz szerintem messze kevesbe fontos, mint az, hogy orosz megszallas nelkul erjen veget a haboru.
Gyk. Magyarorszag orosz megszallasa nelkul!

Bel
Csak az fontos.
Az oroszok nem fognak megállni, és nem is fogják őket megallitani, egyedül az kérdés mekkora pusztítás és élet árán érik el a céljaikat.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2022.08.21. 20:35 Darja Dugina, Putyin ideológusának (sokak szerint a mai Raszputyinnak) a lánya, maga is szintén ismert háborús uszító, különleges távozási műveletet hajtott végre.



Értem én a háború könyörtelen logikáját, de valahogy nem veszi be a gyomrom ha fegyvertelen nőket robbantgatnak terrorista módszerekkel.
Honnan tudjuk, h az ukránok csinálták és nem orosz hatalmi/üzleti csoportok egymás közti hókamókája? Mostanában sok ott a gyanús haláleset, ágyban dohányzás közben főbe lőtte magát és ezért kiesett a 10.-ről és hasonlók.

(Mondjuk robbantásos merénylethez lett volna látványosabb célpont is Moszkvában.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Poresz írta: 2022.08.21. 22:27 [80%-os OFF. De remélhetőleg jó erős szöveg, és megéri elolvasni.]

Gondolj a megnyomorodott gyerekekre, a csonka családokra, a szétlőtt otthonokra, azokra a lányokra, akiknek az első szexuális élménye a rajtuk elkövetett csoportos nemi erőszak… Ha a hírek igazak, erre és még többre mondott magabiztos és hangos "Igen!"-t. Könnyed kis ízelítőt kapott abból, amihez a saját eszközeivel hozzájárult.
A nála nagypályásabb apja pedig… Nos, a skandináv mitológiában amikor az Ász istenek végül elfogták Lokit, nem véletlenül kérdezték meg tőle: "Mi a legnagyobb büntetés, ami egy apát érhet?" (Az istenek az egyik fiát farkassá változtatták, aki Loki szeme láttára széttépte a testvérét. Majd a halott fiának a beleivel kötözték egy sziklához.)

A nürnbergi perben - nagyon helyesen - nem kíméltek fegyvertelen civileket sem, annak elismeréseként, hogy aktatáskával is lehet embert ölni ("fehérgalléros gyilkosok"). Bizony, háborús uszítókat is fellógattak, lásd például Alfred Rosenberg.
A müncheni olimpia után - nagyon helyesen - az izraeli titkosszolgálat levadászta a túszdráma felelőseit.
Most esély sincs újabb "nürnbergi perre". Maradt "München".

A társadalom egyik rendező elve a közgazdaságtan: egy nem kívánatos viselkedést nem lehet lehetetlenné tenni, de meg lehet szabni az árát.
Tökéletlen világunkban a bűn piramisában felfele haladva növekszik annak az esélye, hogy valaki meglóg a cehhel. Ez nem igazán szolgálja az életminőségünk javulását finoman szólva.
Egy tökéletesebb világban tisztességes bírósági tárgyaláson megvédhette volna önmagát, és ha a vádak megállnak, akkor elítélik. (És nem engedik pár év múlva szabadon, mint némelyik nürnbergi elítéltet.)
Egy tökéletes világban pedig jó emberként élte volna le az életét.
Ha igaz, amivel vádolták: akkor megérdemelte. A "Hogyan?"-nál sokkal fontosabb, hogy nem tudott lelépni a cehhel. Minden tisztességes embernek - nemzeti, vallási, téveszmebeli, elmeállapotbeli hovatartozástól függetlenül - az az érdeke (még ha képtelen is fel- vagy elismerni), hogy a bűnözők tetteik árát megfizessék, legyen az sima zsebtolvaj, fehérgalléros sikkasztó, háborús uszító vagy államelnök.

Világunk minden hibája ellenére csodálatos, életünk pedig fantasztikusan sok örömöt és még több lehetőséget tartogat nekünk. Aki a gazemberséget választja, nem érdekelne, ha a saját egyetlen egy szem életét tékozolná el: de a máséval teszi! Ezért vagyok ilyen kérlelhetetlen.

Utóirat: nagymamám 17-18 évesen élte meg a német megszállást, a frontátvonulást és a II. világháború végét. Öccsét, Endre bácsit - aki a legjobb "interjúalanyom" volt, míg pár éve el nem hunyt - 15 évesen elvitték leventeként Németországba, túlélte Drezdának azt a bizonyos bombázását, és 16 évesen keveredett haza az amerikai hadifogolytáborból. És még vannak családi történetek…
Nem csoda, hogy a nagymamám azt mondta nekem, amikor hat-nyolc éves voltam: "Aki háborút akar, azt azonnal le kell lőni! De nem ám úgy, hogy azonnal meghaljon! Előbb el kell lőni a lábait, majd a kezeit, és meg kell kérdezni tőle: Na, milyen a háború?! Hogy tetszik a háború?!"
Csoportos nemi erőszak.
https://ma7.sk/nagyvilag/botrany-ukrajn ... meges-nemi
Ez háború semmivel se veresebb v. rosszabb, mint bármelyik huszadik századi háború.
Az oroszok konkrétan a szövetségesek nyugati fronton alkalmazott taktikájat alkalmazzák ami különbség piper cubok helyett drónokat használnak a tüzérség vezetéséhez.
Sokan nem tudják a partraszállás után 50 ezer francia civilt öltek meg.
És nem csak járulékos veszteségek voltak.
Caen ostromaval kapcsolatban egy angol veterán mesélte a Spektrumon.
A németek a szó szoros értelmeben a francia civilek mögül lőtték őket.
Sok angol meghalt, mert habozott gyerekekre lőni.
Változtattak a taktikán, Boforsokat tettek teherautóra ha lőttek rájuk valahonnan, akkor lebontották az a szintet.
Pont úgy ahogy az oroszok most Mariupolban.
Ami különbség az oroszok a lassú előrehaladás miatt eddig még nem rendeltek el sehol szőnyegbombázást, ellentétben ahogy szövetségesek tették idióta módon Caenben.
Ezzel megöltek 3 ezer francia civilt és 25 saját katonát plusz nem maradtak utcák, tehát, nem tudták használni a boforsokat.
Nincs nagy újdonság többi háborúhoz képest.
Az újdonság az, hogy ezt háborút nem támogatja a nyugati sajtó, ezért hatalmas terjedelemben beszámol a borzalmakrol.
Meddig tartott volna az iraki invázió, ha Irak akkora sajtótámogatást kap, mint most Ukrajna?
Dugan és lánya.
Politológusok és újságírók.
Civilek.
Pont annyira voltak szélsőségesek, mint a Charlie Hebdo szerkesztősége a muszlimok szemében.
A nyugat ugyanis azokat az eszméket exportálta fegyverrel, amiket ők képviselték, lásd az támadás utáni őket támogató nyugati politikusok részvételevel zajló tömegtüntetések.
Ha az egyik jogos, akkor másik is.
Egyébként terrorizmus technikai fogalom.
Terrortamadas az, ha fegyvertelen civileket politikai okból elsősorban megfélemlítesi célból tamadnak.
Ha az ukránok kilőnek egy orosz katonát egy Moszkva melletti laktanya őrtornyábol az nem az. Van a kettő között különbség.
Ez a támadás, ha ukránok csinálták, kétségbeesett, rossz döntés hiba volt, mert nagy felháborodást keltett Oroszországban, tehát növelte a háború támogatását, és municióval szolgált az orosz háborús propagandának.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2022.08.22. 06:13 Honnan tudjuk, h az ukránok csinálták és nem orosz hatalmi/üzleti csoportok egymás közti hókamókája? Mostanában sok ott a gyanús haláleset, ágyban dohányzás közben főbe lőtte magát és ezért kiesett a 10.-ről és hasonlók.

(Mondjuk robbantásos merénylethez lett volna látványosabb célpont is Moszkvában.)
Egyenlőre sehonnan. Egy volt orosz képviselő szerint orosz partizán akció volt

"A jelenleg az ukrán fővárosban, Kijevben élő Ponomarev szerint a robbantásos merényletet a Nemzeti Köztársasági Hadsereg nevű földalatti szervezet követte el, amely állítólag azon dolgozik, hogy megdöntse Vlagyimir Putyin hatalmát."

https://m.hvg.hu/vilag/20220821_ponomar ... i_hadsereg

De ugye ez a nyilatkozat annyira az ukránokhoz kötődik, hogy túl nagy eséllyel csak ukrán propaganda, a maszkirovkát ők sem ma kezdték tanulni. Az ettől még tény, hogy a rejtélyes robbanások, tüzek és halálesetek száma jelentősen megugrott Oroszországban.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

aksurv írta: 2022.08.19. 08:33 Végül megint mindenkitől elnézést kérek, sokan itt személyesen jó barátok illetve olyan emberek akiket nagyon tisztelek.
Azt kérem, hogy a háborúról állásáról alkotott eltérő megítélés, maradjon meg objektív véleménykülönbségnek és tegyünk meg mindent hogy ez ne ártson a személyes kapcsolatoknak.
Én ezen vagyok.
Szia,

+1

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

aksurv írta: 2022.08.22. 06:43 Ez a támadás, ha ukránok csinálták, kétségbeesett, rossz döntés hiba volt, mert nagy felháborodást keltett Oroszországban, tehát növelte a háború támogatását, és municióval szolgált az orosz háborús propagandának.
Szia,

Akkor megvan, hogy kinek az erdeke volt az akcio.

Bel
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

bel írta: 2022.08.22. 07:11 Szia,

Akkor megvan, hogy kinek az erdeke volt az akcio.

Bel
Akár, de nem valószínű.
Kitűnő ukrán propagandaanyag lett volna Dugan halála.
Ráadasul beleillik a jelenlegi ukrán stratégiaba azaz a orosz hátország különleges akciókkal való támadásaval.
Ez pont olyan volt, mint valami herszoni orosz vezető felrobbantasa volt.
Ami érdekes lesz, mi van ha az oroszok kiderítik, hogy az NSA lokalizálta őket telefonon alapján és ez alapján indult a támadás. Az Usa terrorizmust támogató ország lesz?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2022.08.22. 05:57 Csak az fontos.
Az oroszok nem fognak megállni, és nem is fogják őket megallitani, egyedül az kérdés mekkora pusztítás és élet árán érik el a céljaikat.
Tehát akkor lépjünk ki a NATO-ból? Mert a háború előtt Putyin ezt a garanciát kérte a békéért cserébe. Menjen vissza a NATO az 1997-es határai mögé. Akkor pedig mi nem voltunk még NATO tagok.
A Szovjetunió újraélesztése is a deklarált céljai között van, úgyhogy egyből hívjuk be az orosz csapatokat is, hiszen úgysem lehet megállítani őket, és magától úgysem fog leállni?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2022.08.22. 07:26 Tehát akkor lépjünk ki a NATO-ból? Mert a háború előtt Putyin ezt a garanciát kérte a békéért cserébe. Menjen vissza a NATO az 1997-es határai mögé. Akkor pedig mi nem voltunk még NATO tagok.
A Szovjetunió újraélesztése is a deklarált céljai között van, úgyhogy egyből hívjuk be az orosz csapatokat is, hiszen úgysem lehet megállítani őket, és magától úgysem fog leállni?
Ennyike.

"Az oroszok nem fognak megállni, és nem is fogják őket megallitani, "

Pedig már 2 hónapja tkp. állnak.
A Fórumtárs jóslatai eddig egyáltalán nem jöttek be. A sokat hivatkozott Kastély Róberté sem:-)

Szóval ezekkel a kategorikus kijelentésekkel érdemes csínján bánni...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2022.08.22. 07:26 Tehát akkor lépjünk ki a NATO-ból? Mert a háború előtt Putyin ezt a garanciát kérte a békéért cserébe. Menjen vissza a NATO az 1997-es határai mögé. Akkor pedig mi nem voltunk még NATO tagok.
A Szovjetunió újraélesztése is a deklarált céljai között van, úgyhogy egyből hívjuk be az orosz csapatokat is, hiszen úgysem lehet megállítani őket, és magától úgysem fog leállni?
Ez a gumicsont Ukrajna támogatása mellett.
Az oroszok és amerikaiak 40 évig szembe álltak egymással Checkpoint Charlienal.
Nem lett háború.
Pontosan azért nem lett, amiért A NATO se küld csapatokat Ukrajnába.
A kölcsönös elrettentés miatt.
Nincs olyan modell ami nem totális atomhaborút víziónálna egy NATO-orosz közvetlen összecsapás esetén.
Ráadásul el kellene már hinni, hogy a több 800 millió lakossal rendelkező világ legerősebb katonai szövetsége képes megvedeni magát a 130 milliós oroszoktól.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2022.08.22. 07:36 Ennyike.

"Az oroszok nem fognak megállni, és nem is fogják őket megallitani, "

Pedig már 2 hónapja tkp. állnak.
A Fórumtárs jóslatai eddig egyáltalán nem jöttek be. A sokat hivatkozott Kastély Róberté sem:-)

Szóval ezekkel a kategorikus kijelentésekkel érdemes csínján bánni...
Nem állnak.
Csak nem kecskepasztorok ellen harcolnak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2022.08.22. 08:05 Nem állnak.
Csak nem kecskepasztorok ellen harcolnak.
Kivéve, hogy minden térkép, műholdfelvétel azt mutatja, Ez most objektív valóság, ne vitatkozzunk rajta. (Az időnként 2 falu odavissza az nem siker sem orosz, sem ukrán oldalon.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2022.08.22. 06:13 Honnan tudjuk, h az ukránok csinálták és nem orosz hatalmi/üzleti csoportok egymás közti hókamókája? Mostanában sok ott a gyanús haláleset, ágyban dohányzás közben főbe lőtte magát és ezért kiesett a 10.-ről és hasonlók.

(Mondjuk robbantásos merénylethez lett volna látványosabb célpont is Moszkvában.)
Ja. Meg már a múlt héten öngyilkos akart lenni, csak akkor épp nem találták otthon. :-(
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2022.08.22. 08:10 Kivéve, hogy minden térkép, műholdfelvétel azt mutatja, Ez most objektív valóság, ne vitatkozzunk rajta. (Az időnként 2 falu odavissza az nem siker sem orosz, sem ukrán oldalon.)
2004 ben az usanak 1.5 hónapjába került Faludzsa ostroma. 4000 toprongyos kalasnyikovos védte.
Lofasz volt Ukrajnához képest.
Dombasz az észak koreai határ szinjén van megerősítve, nem felkelők, hanem komplett reguláris egységek védik összfegyvernemi módon, teljes nyugati real time hírszerzés mellett.
Az oroszok pont úgy mint Rakkanal az amerikaiak folyamatos agyúzas mellett kinkeservvel haladnak előre.
Ráadasul ha atutik a dombaszi védelmet onnan nincs már más védhető vonal, mint a Dnyeper.
Ha az ukránok olyan jól állnának akkor nem partizankodas lenne az ellentámadásuk és nem agyuznanak egy atomerőművet a saját nagyvarosaik mellett.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

aksurv írta: 2022.08.22. 08:04 Ráadásul el kellene már hinni, hogy a több 800 millió lakossal rendelkező világ legerősebb katonai szövetsége képes megvedeni magát a 130 milliós oroszoktól.
Hát, azért nekem lennének kétségeim hogy mondjuk egy Baltikum elleni orosz támadás esetén mi lenne a végkifejlet (nyilván atomháború, de ha valamiért véletlenül mégsem az történne).
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2022.08.22. 08:43 Ha az ukránok olyan jól állnának akkor nem partizankodas lenne az ellentámadásuk és nem agyuznanak egy atomerőművet a saját nagyvarosaik mellett.
Bocs ezt így nem lehet kijelenteni. Mindegyik fél egymást vádolja az atomerőmű ágyúzásával. A jelenlegi zavaros helyzetben egyik sem zárható ki, főleg mivel az oroszok is előszeretettel használják az idegen zászlós műveleteket, pl. anno a Finnország elleni támadásra is azzal kreáltak ürügyet, hogy egy NKVD egység ágyúzta a saját szovjet állásaikat, amit a propagandában finn támadásnak állítottak be. Ivánék régóta így játszanak, és az urkánok is ugyan azokba a katonai iskolákban jártak tanulni...
Azt is tudjuk, hogy a háború elején csecsen egységek lőtték az atomerőmű területét tüzérséggel.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2022.08.22. 08:43 2004 ben az usanak 1.5 hónapjába került Faludzsa ostroma. 4000 toprongyos kalasnyikovos védte.
Lofasz volt Ukrajnához képest.
Dombasz az észak koreai határ szinjén van megerősítve, nem felkelők, hanem komplett reguláris egységek védik összfegyvernemi módon, teljes nyugati real time hírszerzés mellett.
Az oroszok pont úgy mint Rakkanal az amerikaiak folyamatos agyúzas mellett kinkeservvel haladnak előre.
Ráadasul ha atutik a dombaszi védelmet onnan nincs már más védhető vonal, mint a Dnyeper.
= pont ugyanazt támasztottad alá, amit írtam😅
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2022.08.22. 09:36 = pont ugyanazt támasztottad alá, amit írtam😅
Nincs olyan védelem ami sokáig kibir napi 50 ezer gránátot.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2022.08.22. 09:40 Nincs olyan védelem ami sokáig kibir napi 50 ezer gránátot.
Meg logisztika se😉
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2022.08.22. 09:30 Bocs ezt így nem lehet kijelenteni. Mindegyik fél egymást vádolja az atomerőmű ágyúzásával. A jelenlegi zavaros helyzetben egyik sem zárható ki, főleg mivel az oroszok is előszeretettel használják az idegen zászlós műveleteket, pl. anno a Finnország elleni támadásra is azzal kreáltak ürügyet, hogy egy NKVD egység ágyúzta a saját szovjet állásaikat, amit a propagandában finn támadásnak állítottak be. Ivánék régóta így játszanak, és az urkánok is ugyan azokba a katonai iskolákban jártak tanulni...
Azt is tudjuk, hogy a háború elején csecsen egységek lőtték az atomerőmű területét tüzérséggel.
De ki lehet zárni.
Az oroszokat vádolni vele teljes nyugati agymosott idiotizmus, méltó bizonyíték, hogy bármilyen szart be lehet adni az embereknek.
5 hónapja az oroszoké, most kötik rá a saját hálózatukra és ezzel annyi az ukrán energia 20%ának amit lehetetlen Ukrajnának pótolnia, tehát jó eséllyel leülteti őket.
A szennyezés viszont saját területeket, érintené elsősorban, és teljesen értelmetlen dolog saját csapataikat ágyúzni, főleg úgy, hogy a katonák a világ legpletykasabb emberei pillanatok alatt szétterjedne az állomány között, hogy magukat lövik, ez pedig nem erősíti a morált. Mindezt valami állítólagos false flag akció érdekében olyan nyugati média ellenszelben, hogyha holnap meghalna 1 millió orosz gyerek egy vulkánkitöresben azt is lajkolnák nyugaton az emberek.
Akkor miért is csinálnák az oroszok?
Az ukránoknak viszont elemi érdeke akadályozni az átkötést, illetve egy nagy mérvű szennyezés reményt ad az utolsó esély közvetlen nyugati beavatkozásra.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára aksurv 2022.08.22. 10:13-kor.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2022.08.22. 09:49 Meg logisztika se😉
Az orosz erre van méretezve.
Ezt logisztikát kellene az ukránoknak elzarnia.

„Ám végezzünk gyorsan egy kis számítást a tüzérségi lőszerkészlet kapcsán”

Vegyük alapnak azon ukrán nyilatkozatot, amely szerint Oroszország egy nap alatt mintegy 50 ezer tüzérségi gránát használ fel. Az egyszerűség kedvéért a számítás alapjának tekintsük a szovjet és orosz haderők gerincét adó 152 milliméteres gránátot. Természetesen ez nem ad pontos értéket, ám nagyjából lefedi milyen volumenekről beszélünk. Az átlagos 152 milliméteres gránát tömege 43 kilogramm, ami napi 50 ezres felhasználás esetén 2150 tonna. Némi kerekítés és a lőszerekhez tartozó hajítótölteteket hozzávéve számoljunk napi 2700 tonnával. Tegyük fel azt, hogy a napi lőszerkészletek harmadának megsemmisülése már drasztikusan csökkentené az orosz képességeket. Bár mindenképp hozzá kell tenni, hogy ekkora arány még mindig nem lenne drasztikus kihatással az orosz haderőre, de vegyük az ukrán félnek kedvező irreális szcenáriót.

„Mindezek alapján Ukrajnának napi szinten 900 tonna tüzérségi lőszert kellene megsemmisítenie, hogy azt az orosz haderő egyáltalán érdemben megérezze”

A 900 tonnát osszuk szét az osztrák Bundesheer szakértője, Markus Reisner által említett 100 körüli ukrajnai orosz zászlóalj-harccsoport – BTG – között, amelyeket nagyjából 30 dandárba lehet szervezni. Dandár szinten a raktározott lőszer mennyisége kicsivel több, mint 90 tonna, így naponta 10 dandárhoz tartozó objektumot kellene megsemmisítenie Kijevnek. Ám megint ott a probléma, hogy általában sem Kijev, sem Moszkva nem tárolja a 90 tonna lőszert kifejezetten egy helyen. Egy dandáron belül szét lehet osztani akár 20-30 lőszerszállító teherautóra is a mennyiséget, amelyek túlélését nagyobb területen való szétszórásuk biztosít. Persze ott van még a tartalékképzés, illetve az átfutási idő kérdése, de az már egy bonyolultabb számítás részét képezi.
Maximális terhelés mellett egy Ural 5-6 tonna lőszer szállítására képes, ám vélhetően az orosz haderő általában kisebb mennyiség mellett használja azokat.

Nagyjából az eddig beígért két tucatnyi HIMARS indító sem képes ekkora mennyiség töredékét lefedni.

Egyszerűen még mindig nincs akkora mennyiségű nagy hatótávolságú hagyományos- és rakétatüzérség ukrán kézen, ami érzékeny veszteségeket tudna az orosz félnek okozni. Mindenképpen irritáló egy-egy raktár felrobbantása, ám az összeképet nézve ez koránt sem fogja megállítani Moszkvát. Arról nem is beszélve, hogy ukrán adatok szerint a HIMARS által alkalmazott M31 rakéta darabja 150 ezer dollárba kerül, míg egy hat lövésből álló szalvó értéke majdnem eléri az 1 millió dollárt. Ezzel szemben az egy raktárban található orosz 152 milliméteres gránátok összértéke alulmarad – vagy legfeljebb megközelíti – az ellene alkalmazott rakéták darabonkénti költségének. Az esetlegesen elfogott rakétákról nem is beszélve. "

Ehhez hatalmas mennyiségekhez kell viszonyítani az agyonpiározott különleges műveletek által, maximum par száz tonna megsemmisített utánpótlást.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

aksurv írta: 2022.08.22. 07:18 Akár, de nem valószínű.
Szia,

Azt ki tudod zarni, hogy a francia rivieran akart nyaralni, de a szankciok miatt ezt nem tehette meg.
Ezert megrendezte a sajat halalat, igy egyreszt lekerult a szankcios listarol, masreszt meg a korabban megkezdett propagandajat is tudta vele folytatni?

Bel
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

aksurv írta: 2022.08.22. 10:08 Az orosz erre van méretezve.
Ezt logisztikát kellene az ukránoknak elzarnia.

„Ám végezzünk gyorsan egy kis számítást a tüzérségi lőszerkészlet kapcsán”

Vegyük alapnak azon ukrán nyilatkozatot, amely szerint Oroszország egy nap alatt mintegy 50 ezer tüzérségi gránát használ fel. Az egyszerűség kedvéért a számítás alapjának tekintsük a szovjet és orosz haderők gerincét adó 152 milliméteres gránátot. Természetesen ez nem ad pontos értéket, ám nagyjából lefedi milyen volumenekről beszélünk. Az átlagos 152 milliméteres gránát tömege 43 kilogramm, ami napi 50 ezres felhasználás esetén 2150 tonna. Némi kerekítés és a lőszerekhez tartozó hajítótölteteket hozzávéve számoljunk napi 2700 tonnával. Tegyük fel azt, hogy a napi lőszerkészletek harmadának megsemmisülése már drasztikusan csökkentené az orosz képességeket. Bár mindenképp hozzá kell tenni, hogy ekkora arány még mindig nem lenne drasztikus kihatással az orosz haderőre, de vegyük az ukrán félnek kedvező irreális szcenáriót.

„Mindezek alapján Ukrajnának napi szinten 900 tonna tüzérségi lőszert kellene megsemmisítenie, hogy azt az orosz haderő egyáltalán érdemben megérezze”

A 900 tonnát osszuk szét az osztrák Bundesheer szakértője, Markus Reisner által említett 100 körüli ukrajnai orosz zászlóalj-harccsoport – BTG – között, amelyeket nagyjából 30 dandárba lehet szervezni. Dandár szinten a raktározott lőszer mennyisége kicsivel több, mint 90 tonna, így naponta 10 dandárhoz tartozó objektumot kellene megsemmisítenie Kijevnek. Ám megint ott a probléma, hogy általában sem Kijev, sem Moszkva nem tárolja a 90 tonna lőszert kifejezetten egy helyen. Egy dandáron belül szét lehet osztani akár 20-30 lőszerszállító teherautóra is a mennyiséget, amelyek túlélését nagyobb területen való szétszórásuk biztosít. Persze ott van még a tartalékképzés, illetve az átfutási idő kérdése, de az már egy bonyolultabb számítás részét képezi.
Maximális terhelés mellett egy Ural 5-6 tonna lőszer szállítására képes, ám vélhetően az orosz haderő általában kisebb mennyiség mellett használja azokat.

Nagyjából az eddig beígért két tucatnyi HIMARS indító sem képes ekkora mennyiség töredékét lefedni.

Egyszerűen még mindig nincs akkora mennyiségű nagy hatótávolságú hagyományos- és rakétatüzérség ukrán kézen, ami érzékeny veszteségeket tudna az orosz félnek okozni. Mindenképpen irritáló egy-egy raktár felrobbantása, ám az összeképet nézve ez koránt sem fogja megállítani Moszkvát. Arról nem is beszélve, hogy ukrán adatok szerint a HIMARS által alkalmazott M31 rakéta darabja 150 ezer dollárba kerül, míg egy hat lövésből álló szalvó értéke majdnem eléri az 1 millió dollárt. Ezzel szemben az egy raktárban található orosz 152 milliméteres gránátok összértéke alulmarad – vagy legfeljebb megközelíti – az ellene alkalmazott rakéták darabonkénti költségének. Az esetlegesen elfogott rakétákról nem is beszélve. "

Ehhez hatalmas mennyiségekhez kell viszonyítani az agyonpiározott különleges műveletek által, maximum par száz tonna megsemmisített utánpótlást.
Nyilván a HIMARS-oknak más célpontot kell találni, amivel érzékenyebb veszteséget tudnak okozni. Parancsnoki, vezetési állások, logisztikai útvonalak, mint pl. a nehezen pótolható hidak, ilyesmik.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

bel írta: 2022.08.22. 10:14 Szia,

Azt ki tudod zarni, hogy a francia rivieran akart nyaralni, de a szankciok miatt ezt nem tehette meg.
Ezert megrendezte a sajat halalat, igy egyreszt lekerult a szankcios listarol, masreszt meg a korabban megkezdett propagandajat is tudta vele folytatni?

Bel
Es keverve, nem rázva issza az italát.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

AndyA írta: 2022.08.22. 10:22 Nyilván a HIMARS-oknak más célpontot kell találni, amivel érzékenyebb veszteséget tudnak okozni. Parancsnoki, vezetési állások, logisztikai útvonalak, mint pl. a nehezen pótolható hidak, ilyesmik.
Nos akkor még nem találták meg.
Dombasz volt a Szu. egyik fő ipari központja sűrű vasúti hálózattal és mivel az orosz hadsereg fő logisztika eszköze vasút így azt nehéz szétlőni.
Minimum teljes légifőlény kellene hozzá.
Meg délen se sikerült megallítani pedig ott Dnyeper hídjai jól azonosítható szűk keresztmetszetek.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

G.D írta: 2022.08.22. 08:54 Hát, azért nekem lennének kétségeim hogy mondjuk egy Baltikum elleni orosz támadás esetén mi lenne a végkifejlet (nyilván atomháború, de ha valamiért véletlenül mégsem az történne).
Tele van amerikai katonával. Tehát usa elleni támadás.
A majd 300 milliós Szunak hadigazdalkodassal, hatalmas amerikai támogatással, második fronttal, 20-30 millió halott árán 3 évébe tellett eljutni Berlining.
En addig nem aggodnék az orosz támadáson, amíg kínai flotta nem száll partra Normamdiában.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

aksurv írta: 2022.08.22. 12:16 Tele van amerikai katonával. Tehát usa elleni támadás.
A majd 300 milliós Szunak hadigazdalkodassal, hatalmas amerikai támogatással, második fronttal, 20-30 millió halott árán 3 évébe tellett eljutni Berlining.
En addig nem aggodnék az orosz támadáson, amíg kínai flotta nem száll partra Normamdiában.
... csak add az ötleteket! :-(
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Jó és részletes elemzés a donyecki patthelyzetről, és a mögötte húzódó okokról.

https://g7.hu/vilag/20220821/most-jott- ... krajnaban/
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2022.08.22. 10:08 Az orosz erre van méretezve.
Ezt logisztikát kellene az ukránoknak elzarnia.

„Ám végezzünk gyorsan egy kis számítást a tüzérségi lőszerkészlet kapcsán”

Vegyük alapnak azon ukrán nyilatkozatot, amely szerint Oroszország egy nap alatt mintegy 50 ezer tüzérségi gránát használ fel. Az egyszerűség kedvéért a számítás alapjának tekintsük a szovjet és orosz haderők gerincét adó 152 milliméteres gránátot. Természetesen ez nem ad pontos értéket, ám nagyjából lefedi milyen volumenekről beszélünk. Az átlagos 152 milliméteres gránát tömege 43 kilogramm, ami napi 50 ezres felhasználás esetén 2150 tonna. Némi kerekítés és a lőszerekhez tartozó hajítótölteteket hozzávéve számoljunk napi 2700 tonnával. Tegyük fel azt, hogy a napi lőszerkészletek harmadának megsemmisülése már drasztikusan csökkentené az orosz képességeket. Bár mindenképp hozzá kell tenni, hogy ekkora arány még mindig nem lenne drasztikus kihatással az orosz haderőre, de vegyük az ukrán félnek kedvező irreális szcenáriót.

„Mindezek alapján Ukrajnának napi szinten 900 tonna tüzérségi lőszert kellene megsemmisítenie, hogy azt az orosz haderő egyáltalán érdemben megérezze”

A 900 tonnát osszuk szét az osztrák Bundesheer szakértője, Markus Reisner által említett 100 körüli ukrajnai orosz zászlóalj-harccsoport – BTG – között, amelyeket nagyjából 30 dandárba lehet szervezni. Dandár szinten a raktározott lőszer mennyisége kicsivel több, mint 90 tonna, így naponta 10 dandárhoz tartozó objektumot kellene megsemmisítenie Kijevnek. Ám megint ott a probléma, hogy általában sem Kijev, sem Moszkva nem tárolja a 90 tonna lőszert kifejezetten egy helyen. Egy dandáron belül szét lehet osztani akár 20-30 lőszerszállító teherautóra is a mennyiséget, amelyek túlélését nagyobb területen való szétszórásuk biztosít. Persze ott van még a tartalékképzés, illetve az átfutási idő kérdése, de az már egy bonyolultabb számítás részét képezi.
Maximális terhelés mellett egy Ural 5-6 tonna lőszer szállítására képes, ám vélhetően az orosz haderő általában kisebb mennyiség mellett használja azokat.

Nagyjából az eddig beígért két tucatnyi HIMARS indító sem képes ekkora mennyiség töredékét lefedni.

Egyszerűen még mindig nincs akkora mennyiségű nagy hatótávolságú hagyományos- és rakétatüzérség ukrán kézen, ami érzékeny veszteségeket tudna az orosz félnek okozni. Mindenképpen irritáló egy-egy raktár felrobbantása, ám az összeképet nézve ez koránt sem fogja megállítani Moszkvát. Arról nem is beszélve, hogy ukrán adatok szerint a HIMARS által alkalmazott M31 rakéta darabja 150 ezer dollárba kerül, míg egy hat lövésből álló szalvó értéke majdnem eléri az 1 millió dollárt. Ezzel szemben az egy raktárban található orosz 152 milliméteres gránátok összértéke alulmarad – vagy legfeljebb megközelíti – az ellene alkalmazott rakéták darabonkénti költségének. Az esetlegesen elfogott rakétákról nem is beszélve. "

Ehhez hatalmas mennyiségekhez kell viszonyítani az agyonpiározott különleges műveletek által, maximum par száz tonna megsemmisített utánpótlást.

Ezzel az a bajom, hogy a forrása teljesen és tökéletesen egyértelműen egy orosz propagandaoldal:
https://moszkvater.com/messze-meg-a-donbassz-vege/

Így a benne levő adatok szinte biztosan valótlanok, és az egész nem más, mint dezinformáció. És mivel az akkor is hazudnak, ha kérdeznek az náluk cáfolhatatlan biztosan a több nyelven kiment hasonló kamu-elemzés nem más, mint kőkemény beismerése, hogy a Himars által szétlőtt lőszerraktárak (és több ezer darabosra tett teherautó-veszteség) komoly logisztikai problémát okoz az orosz hadseregnek.

---

BTW: mennyi egy lövegcső átlagos élettartama? Ez is korlátozza a leadható lövések számát.

Egy klasszik vontatott 152/155 mm-es tarack esetében 1500 full charge lövés/cső után kezd szórásképnövekedés fellépni, és még egy olyan 500-1000 lövés van benne, mielőtt kuka.
(152/155 mm Önjáró lövegeknél (vastagabb cső) valahol 5-10e lövést írnak szakirodalmi adatok).

Namost, ha 50 ezer lövés/nap, és van 1000 db lövegünk a hadszíntéren, akkor hány nap után kell kukázni az állomány jelentős részét?

Egyszerűség kedvéért napi 50 lövés az 30 nap alatt meghaladja az 1500-at, 3 hónap alatt az 5 ezerhez közelít. És nyilván nem lineáris a felhasználás/löveg.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2022.08.22. 17:22 Ezzel az a bajom, hogy a forrása teljesen és tökéletesen egyértelműen egy orosz propagandaoldal:
https://moszkvater.com/messze-meg-a-donbassz-vege/

Így a benne levő adatok szinte biztosan valótlanok, és az egész nem más, mint dezinformáció. És mivel az akkor is hazudnak, ha kérdeznek az náluk cáfolhatatlan biztosan a több nyelven kiment hasonló kamu-elemzés nem más, mint kőkemény beismerése, hogy a Himars által szétlőtt lőszerraktárak (és több ezer darabosra tett teherautó-veszteség) komoly logisztikai problémát okoz az orosz hadseregnek.

---

BTW: mennyi egy lövegcső átlagos élettartama? Ez is korlátozza a leadható lövések számát.
Mi a bajod vele?
Kettő darab adatod van ami fix. az hogy egy gránát 43 kg és az 50 000 lőnek el belőle naponta.
Az 50 ezres számot több helyről hallottam nem csak innen és ez cikk is ukrán forrásra hivatkozik.
A többi pedig ebből levezetett számítás.
Mi ebben a fikció?
Semmi köze propagandához.
Par himarssal es partizankodassal pedig nem fogsz szétlőni sok tízezer tonnás utánpótlást pontosan a cikkben említettek miatt.
Ennyi a számítás lényege.
Az ukránok pedig szorulnak vissza , mert rohamosan fogy a tüzérségük és technikajuk.
Az oka megint rémegyszerű.
A keleti hadianyag elfogyott nincs már Európában se,
tehát hiába van 152 mm lovegük nincs mivel megtölteni ráadásul ezekhez van szervizbazisuk szakemberuk.
a nyugati technika pedig kevés, és nincs szervizhattere csak külföldön. Nem fog egy német Ukrajnában gepeszkedni a Kalibrok árnyékában.
Tehát ha lerohad egy phz 2000 az csak külföldön tudják javítani. Amíg javítják addig nem lő és ez hetek.
Ha a ruszkiknál lerohad egy ágyú, bedöntik az árokba es elővesznek egy újat azt valamikor egy ural mögé kötik, ami hátraviszi.
Ezt hívják anyaghaborúnak és felörlésnek.
Elég jó cikk a helyzetről és ehhez képest is romlott az ukránok helyzete az általam írtak miatt.
https://telex.hu/kulfold/2022/06/15/ukr ... imars-nato
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

aksurv írta: 2022.08.22. 17:47 Ezt hívják anyaghaborúnak és felörlésnek.
Szia,

Az orosz hadiiipar jol lathatoan megsemmisult (pl. a wiki szerint 750-1000 db T-90-et gyartottak 30 ev alatt, tehat atlagosan kb. evi 30 db-ot, Szu-34-bol 140 db-ot 16 ev alatt, vagyis kevesebb mint evi 10 db-ot; es szandekosan nem modern fegyvereket hoztam fel peldanak, mint a T-14 vagy a Szu-57 - ez utobbiakbol meg kevesebbet tudnak gyartani) , tehat amit elvesztenek az oroszok, azt nem tudjak potolni.

Illetve amig van mukodo szovjet gyartmany, addig mukodik amit irtal, de ezek fogynak, es a raktarkeszletek ugyan nagyok, de egyreszt vegesek, masreszt jol lathatoan tobbsegeben szetlopottak.

Szoval az agresszorok nem csak az ukran civileknek es mindket oldal katonainak okoznak rengeteg szenvedest, de felelik a potolhatatlan keszleteiket, ezzel sajat orszaguk jovojet is felelik.

A nyugatnak meg ott a vegtelen gyartasi kapacitasa, es ugyan a raktarkeszletek kicsik, de annyit gyartanak, amennyit csak akarnak hosszu tavon.

Szoval ez egy ujabb pont (a sved/finn NATO tagasag utan), ami kemeny strategiai veszteseg az oroszoknak.

Bel
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

bel írta: 2022.08.22. 18:39 Szia,

Az orosz hadiiipar jol lathatoan megsemmisult (pl. a wiki szerint 750-1000 db T-90-et gyartottak 30 ev alatt, tehat atlagosan kb. evi 30 db-ot, Szu-34-bol 140 db-ot 16 ev alatt, vagyis kevesebb mint evi 10 db-ot; es szandekosan nem modern fegyvereket hoztam fel peldanak, mint a T-14 vagy a Szu-57 - ez utobbiakbol meg kevesebbet tudnak gyartani) , tehat amit elvesztenek az oroszok, azt nem tudjak potolni.

Illetve amig van mukodo szovjet gyartmany, addig mukodik amit irtal, de ezek fogynak, es a raktarkeszletek ugyan nagyok, de egyreszt vegesek, masreszt jol lathatoan tobbsegeben szetlopottak.

Szoval az agresszorok nem csak az ukran civileknek es mindket oldal katonainak okoznak rengeteg szenvedest, de felelik a potolhatatlan keszleteiket, ezzel sajat orszaguk jovojet is felelik.

A nyugatnak meg ott a vegtelen gyartasi kapacitasa, es ugyan a raktarkeszletek kicsik, de annyit gyartanak, amennyit csak akarnak hosszu tavon.

Szoval ez egy ujabb pont (a sved/finn NATO tagasag utan), ami kemeny strategiai veszteseg az oroszoknak.

Bel
Nagyjából nem tudod elkepzelni mit jelent az hogy orosz raktárkészlet. A harmadik világháborúra méreteztek.
A konzerválás mesterei.
Par éve olvastam egy cikket.
Egy német hadianyagot tároló raktárban járt a szerző. Komplett wermacht egysegeket tudnának kar 98 al és lugerekkel felszerelni. Elképesztő értékek hevertek ott, tökéletes állapotban.
A hidegháború készleteket pedig évtizedekig hizlaltak
Van hátránya is. Most kapott botulin mérgezést pár orosz katona, valószínűleg romlott felpuposodott konzervtől. Elég hülye módon az ukránokat gyanúsítják idegmereg tamadassal.
A megsemmisült orosz hadiiparnak pedig több millióan dolgoznak, és idén eddig 5, 4 milliárd dollár értékben adott el fegyvert és megegyszer ennyit akar eladni év vegeig.
https://hu.euronews.com/2022/08/21/oros ... m=referral
A nyugatnak főleg Európának éppen semmi valódi gyártó kapacítasa nincs. Elég az a sebesség, ahogy Phz 2000 et és leokat kapjuk. Albert Speer forogna a sírjában.
Egyébként lehetne, mert az ipari háttér és tudás megvan , csak akkor kitörne a parasztgyalazat a szociális kiadások megvágása miatt. A németek minden harmadik eurót szociális kiadásra költik.

A gvass1 által propaganda oldalnak kifejezetten jó orosz cikkei van.
Ma pl oroszok mészárlásairol írtak.
De ami durva az oroszok még tartalék FŐVÁROSt is csináltak, van egy jó cikk van róla.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

"A konzerválás mesterei. "

A gépzsírba forgatott szamovár hazája!

(Nosztalgikus hangulatban röhögtem fel.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2022.08.22. 20:08 "A konzerválás mesterei. "

A gépzsírba forgatott szamovár hazája!

(Nosztalgikus hangulatban röhögtem fel.)
Nekem ez jutott eszembe. :-)
lenin-6.jpg
lenin-6.jpg (47.14 KiB) Megtekintve 15137 alkalommal
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

zora írta: 2022.08.22. 20:14 Nekem ez jutott eszembe. :-)
lenin-6.jpg
Nekem is. 😀
Akartam linkelni csak elfeledkezten róla.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2022.08.22. 20:08 "A konzerválás mesterei. "

A gépzsírba forgatott szamovár hazája!

(Nosztalgikus hangulatban röhögtem fel.)
Ha bejutnal a ruszki 2 vh. raktárba, a büdös életbe nem tudnánk onnan kihozni.
Minden ami szem - száj ingere.
Ha berágnak az amcsikra piacra dobják őket és agyon verik az antik fegyverpiacot. 😀
Ilyesmik.
https://www.thefirearmblog.com/blog/201 ... -guns/amp/

https://www.thefirearmblog.com/blog/201 ... odies/amp/
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

aksurv írta: 2022.08.22. 21:24 Ha bejutnal a ruszki 2 vh. raktárba, a büdös életbe nem tudnánk onnan kihozni.
Minden ami szem - száj ingere.
Ha berágnak az amcsikra piacra dobják őket és agyon verik az antik fegyverpiacot. 😀
Ilyesmik.
https://www.thefirearmblog.com/blog/201 ... -guns/amp/

https://www.thefirearmblog.com/blog/201 ... odies/amp/
A raktári fotókat nézve a könnyem és a nyálam is kicsordult (egyebekről nem is beszélve :D ), de azért azok a Nagant revolverek nem döntenék el az ukrán-orosz hábo.. izé, különleges katonai műveletet.. sőt, az MG34 géppuskák sem (azokhoz lőszer pl..?)

Meg hát 8 évvel ezelőtti cikk, könnyen lehet hogy az egyik TT-t már én simogatom. ;) és a többi cucc is el lett adva már.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

WildBear23 írta: 2022.08.22. 21:55 A raktári fotókat nézve a könnyem és a nyálam is kicsordult (egyebekről nem is beszélve :D ), de azért azok a Nagant revolverek nem döntenék el az ukrán-orosz hábo.. izé, különleges katonai műveletet.. sőt, az MG34 géppuskák sem (azokhoz lőszer pl..?)

Meg hát 8 évvel ezelőtti cikk, könnyen lehet hogy az egyik TT-t már én simogatom. ;) és a többi cucc is el lett adva már.
Ilyen minőségben őrizték meg a 2 vh fegyvereket is.
Azt jelenti bőven van lőszerük.
Ott nem volt megsemmisítés jó pénzért.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Orosz önkéntesek beszámolói a hadseregben tapasztalt bánásmódról Ukrajnában.

https://www.szabadeuropa.hu/a/semmit-se ... 85544.html
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Én mondjuk arra is kiváncsi lennék, hogy egy állítólagos orosz raktárban, mi van a polcon levő német nyelvű feliratos dobozokban.

Elhiszem hogy vannak betárolva régi és új fegyverek tonnaszámra, de nem ezek a fotók fognak róla meggyőzni az biztos. Konkrétan a második linken levő fotókkal semmit sem lehet bizonyítani. (le van fotózva egy csomó láda tök homályosan, igen és akkor mi van.)
aksurv írta: 2022.08.22. 22:48 Ilyen minőségben őrizték meg a 2 vh fegyvereket is.
Azt jelenti bőven van lőszerük.
Ott nem volt megsemmisítés jó pénzért.
"..."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2022.08.22. 22:48 Ilyen minőségben őrizték meg a 2 vh fegyvereket is.
Azt jelenti bőven van lőszerük.
Ott nem volt megsemmisítés jó pénzért.
Valamint nem adták oda puszira teljesen megbízhatatlan közel-keleti milíciáknak a kézifegyvereik jó részét, ahogyan mi elajándékoztuk az afgán terroristáknak az AMD-inket.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Azért úgy gondolom, hogy a Szovjetúnió felbomlása után rengeteg fegyver lett eladva "privatizáció" címén. Így a valszeg a papíron létező raktárak közül, lehet meglepődnénk mennyi lenne belőle üres, vagy nem teljesen egyezne a leltár a készlettel.

TotoHU írta: 2022.08.23. 09:16 Valamint nem adták oda puszira teljesen megbízhatatlan közel-keleti milíciáknak a kézifegyvereik jó részét, ahogyan mi elajándékoztuk az afgán terroristáknak az AMD-inket.
"..."
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TurboP írta: 2022.08.23. 09:10 Én mondjuk arra is kiváncsi lennék, hogy egy állítólagos orosz raktárban, mi van a polcon levő német nyelvű feliratos dobozokban.

Elhiszem hogy vannak betárolva régi és új fegyverek tonnaszámra, de nem ezek a fotók fognak róla meggyőzni az biztos. Konkrétan a második linken levő fotókkal semmit sem lehet bizonyítani. (le van fotózva egy csomó láda tök homályosan, igen és akkor mi van.)
A bizonyíték napi 40-60 ezer ellőtt tüzérségi gránát a T-62esek és a többi naftalinbol elővett cucc.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2022.08.23. 09:16 Valamint nem adták oda puszira teljesen megbízhatatlan közel-keleti milíciáknak a kézifegyvereik jó részét, ahogyan mi elajándékoztuk az afgán terroristáknak az AMD-inket.
+1
Plusz a t72 sek es a 140 Gvozgyilka.
Egészen máshogy állnának ha nem csak sváb vasakra kene várni.
Ráadasul azok édeskevesek lesznek.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TurboP írta: 2022.08.23. 09:10 Én mondjuk arra is kiváncsi lennék, hogy egy állítólagos orosz raktárban, mi van a polcon levő német nyelvű feliratos dobozokban.

Elhiszem hogy vannak betárolva régi és új fegyverek tonnaszámra, de nem ezek a fotók fognak róla meggyőzni az biztos. Konkrétan a második linken levő fotókkal semmit sem lehet bizonyítani. (le van fotózva egy csomó láda tök homályosan, igen és akkor mi van.)
Anno Grenadára eladtak par dobizzal a 80-as években, azután volt csodálkozás, mikor z amik elfoglalták a szigetet, hogy mit keresnek ott MG-k meg Sturmgewehr és hasonlók, amikor elfoglalták. :-)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

AndyA írta: 2022.08.23. 10:05 Anno Grenadára eladtak par dobizzal a 80-as években, azután volt csodálkozás, mikor z amik elfoglalták a szigetet, hogy mit keresnek ott MG-k meg Sturmgewehr és hasonlók, amikor elfoglalták. :-)
Ez érdekes infó, köszi! Gyorsan rákerestem, és találtam egy blogposztot ami részletesen leírja hogy milyen fegyvereket foglaltak el az amik az 1983-ban amikor elfoglalták Grenadát. Van ott wehrmacht-os német, brit, szovjet, kubai, észak-koreai, mindenféle II vh-s és későbbi hidegháborús fegyver, még magyar Moszinokat is találtak. Micsoda vegyessaláta, na azt tuti az ilyesmi raktárakból kotorták össze.

https://wwiiafterwwii.wordpress.com/201 ... countered/
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

TotoHU írta: 2022.08.23. 09:16 Valamint nem adták oda puszira teljesen megbízhatatlan közel-keleti milíciáknak a kézifegyvereik jó részét, ahogyan mi elajándékoztuk az afgán terroristáknak az AMD-inket.
Nem osztogattak a ruszkik is humanitárius segélyként csempészett fegyvereket Hamasznak, Hezbollahnak és egyéb kultúrnépeknek?
Sapienti sat.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

nemtokregelni írta: 2022.08.23. 12:15 Nem osztogattak a ruszkik is humanitárius segélyként csempészett fegyvereket Hamasznak, Hezbollahnak és egyéb kultúrnépeknek?
Ezt elsőre nehezen hittem el, de rákerestem, és sok találat van róla. De, osztogattak, nemcsak a baráti arab államoknak adtak bőven fegyvereket (már a 60-as évektől) de a Hezbollahnak is az utóbbi 1-2 évtizedben. Az éppen favorizált terrorista/lázadó (honnan nézzük) milíciák felfegyverzése az ellenérdekelt fél ellen kedvelt nagyhatalmi játék.

https://iranwire.com/en/features/67448

A ruszkik viszont biztosan nem szórták ki arányaiban a kézifegyvereik olyan nagy hányadát, mint mi. Csak az afgánoknak küldtünk 20 ezer AMD-t és sokmillió lőszert. Ezek most mind a szakállas dzsihádisták kezében kerültek. (Mi meg agyon ellenőrzött sportlövőként megvehetjük 300-350 ezerért - tudom a kettő külön dolog, csak dühítő.)
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

TurboP írta: 2022.08.23. 09:20 Azért úgy gondolom, hogy a Szovjetúnió felbomlása után rengeteg fegyver lett eladva "privatizáció" címén. Így a valszeg a papíron létező raktárak közül, lehet meglepődnénk mennyi lenne belőle üres, vagy nem teljesen egyezne a leltár a készlettel.
Náluk a "leltár" más fogalom. Nem fegyverszám alapján számoltak el a nálunk ideiglenesen állomásozók sem. Kb kilóra kellett meglenni a fegyverzetnek, lőszernek meg főleg. Állítólag csak a bajonet volt fv számmal, névre kiadva.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

jó ha van írta: 2022.08.23. 15:52 Náluk a "leltár" más fogalom. Nem fegyverszám alapján számoltak el a nálunk ideiglenesen állomásozók sem. Kb kilóra kellett meglenni a fegyverzetnek, lőszernek meg főleg. Állítólag csak a bajonet volt fv számmal, névre kiadva.
Ja, erről jó lenne egyszer biztosat tudni.. legendák keringtek anno, hogy miket adtak el a kivonuló szovjet katonák, de mindent csak az ismerős ismerőse hallotta.
Az elmult 30 évben a rendőrségi lefoglalásoknál kerültek elő szovjet fegyverek?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

WildBear23 írta: 2022.08.23. 16:35 Ja, erről jó lenne egyszer biztosat tudni.. legendák keringtek anno, hogy miket adtak el a kivonuló szovjet katonák, de mindent csak az ismerős ismerőse hallotta.
Az elmult 30 évben a rendőrségi lefoglalásoknál kerültek elő szovjet fegyverek?
nem kivonulós történet, de szovjet katonás

másodkézből az infó= aki mesélte, E/1-ben adta elő, kb így:

katonaként én ugyan csak 3 lövést adtam le, de raktárosként nagyon megszívtam volna, ha valami nem stimmel, márpedig sosem stimmelt.
először be voltam fosva, de az öreg társam mondta, hogy semmi gond, csak átbattyogunk a ruszkikhoz néhány üveg piával, és meglesz ami hiányzik, meg még több is...és így is lett.
onnantól kezdve volt annyi lőszer, gránát meg robbanóanyag, amennyit csak szerettünk volna


kiemelném, hogy a történetben nem szerepel fegyver!
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

jó ha van írta: 2022.08.23. 15:52 Náluk a "leltár" más fogalom. Nem fegyverszám alapján számoltak el a nálunk ideiglenesen állomásozók sem. Kb kilóra kellett meglenni a fegyverzetnek, lőszernek meg főleg. Állítólag csak a bajonet volt fv számmal, névre kiadva.
+1

A "Fegyvernepper" ("Lord of War") film forgatásakor jól dokumentált eset volt, hogy olcsóbban tudtak egy vagon éles AK-t venni a bulgárokról, mint hatástalanítottat/prop fegyvermásolatot bárhonnét. Nem tudom, jogilag hogy oldották meg, de valahogy megoldották. Kiszórták a cuccot egy kazalba, fograttak amennyit kell Nikolaszkédzzsel, és újra eladták. :o Ez legalább legális volt...

Nem a "legszakmaibb" forrás, de gyorsba' ezt találtam:
https://www.cinemablend.com/news/247216 ... d-of-props
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

szöged írta: 2022.08.23. 19:20 nem kivonulós történet, de szovjet katonás

másodkézből az infó= aki mesélte, E/1-ben adta elő, kb így:

katonaként én ugyan csak 3 lövést adtam le, de raktárosként nagyon megszívtam volna, ha valami nem stimmel, márpedig sosem stimmelt.
először be voltam fosva, de az öreg társam mondta, hogy semmi gond, csak átbattyogunk a ruszkikhoz néhány üveg piával, és meglesz ami hiányzik, meg még több is...és így is lett.
onnantól kezdve volt annyi lőszer, gránát meg robbanóanyag, amennyit csak szerettünk volna


kiemelném, hogy a történetben nem szerepel fegyver!
Szia,

Az egyik ismerosom valami legvedelmi iranyitojarmurol mondta ugyanezt (az se lofegyver, de nyilvan messze ertekesebb annal, meretet tekintve egy teherauto a reszet kepezte).
Kép
Ez mind az ove:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Bel
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

bel írta: 2022.08.23. 20:24 Szia,

Az egyik ismerosom valami legvedelmi iranyitojarmurol mondta ugyanezt (az se lofegyver, de nyilvan messze ertekesebb annal, meretet tekintve egy teherauto a reszet kepezte).
Kép
Ez mind az ove:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Bel
lehet, h tudott volna bótolni lőfegyvert is (vagy járművet), de arra nem volt szüksége
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

bel írta: 2022.08.23. 20:24 Szia,

Az egyik ismerosom valami legvedelmi iranyitojarmurol mondta ugyanezt (az se lofegyver, de nyilvan messze ertekesebb annal, meretet tekintve egy teherauto a reszet kepezte).
Kép
Ez mind az ove:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Bel
Ó de kipróbálnám mindegyiket............. :o :o :o :roll:
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

Kontrolle13 írta: 2022.08.23. 20:44 Ó de kipróbálnám mindegyiket............. :o :o :o :roll:
Retkes bakancsra a vendégem vagy. :-)
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

zora írta: 2022.08.23. 21:26 Retkes bakancsra a vendégem vagy. :-)
Az enyémet tisztán tartom ;)
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2022.08.23. 09:55 A bizonyíték napi 40-60 ezer ellőtt tüzérségi gránát a T-62esek és a többi naftalinbol elővett cucc.
Viccet félretéve (nem vicc pedig a gépzsíros szamovár, was there, done that), felmerül pár kínzó kérdés:
- milyen összefüggést lehet megállapítani a faládában, zsírozva elrakott kézi lőfegyver üzemképessége ÉS egy komplex, elektronikával is bőven ellátott harcjármű üzemképessége közt? Főként ha ez utóbbit évtizedekig szabad ég alatt rohasztják.
- ha ilyen szuper mennyiségű konzervált fegyver van, akkor miért adnak bárkinek is Moszin-Nagantot vagy DP28-at a kezébe 2022-ben? (Csak van elég Kalasnyikovból is)
- miért nem T-72-eseket reaktiválnak, miért T-62-eseket tömegesen?

Ezek közül a kézilőfegyver-kérdéskört frankón nem értem, megmagyarázhatatlan.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

aksurv írta: 2022.08.22. 22:48 Ilyen minőségben őrizték meg a 2 vh fegyvereket is.
Azt jelenti bőven van lőszerük.
Ott nem volt megsemmisítés jó pénzért.
Szibériában, fagypont alatt közel nulla a relatív páratartalom, és a hőmérsékletingadozás sem túl magas. Így azután elég soká eláll fegyver, lőszer is.

Inkább a logisztika a probléma, mint rendesen. Kivisznek olyan fegyvereket a frontra, amihez külön csak abba passzoló lőszer kell. Hiába van szabvány lőszerekből rakaszszám, ha az ebbe nem passzos...
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

jó ha van írta: 2022.08.23. 15:52 Náluk a "leltár" más fogalom. Nem fegyverszám alapján számoltak el a nálunk ideiglenesen állomásozók sem. Kb kilóra kellett meglenni a fegyverzetnek, lőszernek meg főleg. Állítólag csak a bajonet volt fv számmal, névre kiadva.
Anno Szolnokon, a helikoptereseknél volt egy ismerős. Az egyik heli ledobott két póttartályt, csak sajnos nem üresen, így kinyíltak, mint a rózsabimbó. Kellett valahonnan szerezni, különben baj lesz... Rekesz pezsgő, teherautó, irány az oroszok. Előadják a sztorit. "Ott van hátul a raktárban, vigyetek!" Gyorsan felraktak négyet, biztos, ami biztos. Kérdezik az oroszt, hogy Szása, a leltár? Mire a fejéhez kap, ja igen. Odamegy a nagy falitáblához, amin krétával mindenféle listák vannak. Kikeresi, hogy póttartály, letörli a nyolcast, átírja négyesre.

Ennyi... :-)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

Kontrolle13 írta: 2022.08.23. 20:44 Ó de kipróbálnám mindegyiket............. :o :o :o :roll:
Szia,

A nagy tobbsege hatastalanitva van (lehet, hogy egyik sem eles).

Bel
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

bel írta: 2022.08.24. 11:02 Szia,

A nagy tobbsege hatastalanitva van (lehet, hogy egyik sem eles).

Bel
De kiábránditóak tudtok lenni :D
Akkor meg simogatnám, becézgetném és még mielőtt visszaír valaki, nem a bácsikát a képen :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2022.08.24. 07:17 Viccet félretéve (nem vicc pedig a gépzsíros szamovár, was there, done that), felmerül pár kínzó kérdés:
- milyen összefüggést lehet megállapítani a faládában, zsírozva elrakott kézi lőfegyver üzemképessége ÉS egy komplex, elektronikával is bőven ellátott harcjármű üzemképessége közt? Főként ha ez utóbbit évtizedekig szabad ég alatt rohasztják.
- ha ilyen szuper mennyiségű konzervált fegyver van, akkor miért adnak bárkinek is Moszin-Nagantot vagy DP28-at a kezébe 2022-ben? (Csak van elég Kalasnyikovból is)
- miért nem T-72-eseket reaktiválnak, miért T-62-eseket tömegesen?

Ezek közül a kézilőfegyver-kérdéskört frankón nem értem, megmagyarázhatatlan.
A dp 28-at az ukránok használták . Még optikát is hegesztettek rá.
https://youtu.be/tVbWmxV5vP4
Nagan mesterlövész verzió pedig teljesen potens fegyver a mai napig.. Más ismétlőfegyver nem volt. A nagant szerintem jobb mesterlövész fegyvernek az esetek többségében, mint az SVD.
A franciak is pár éve cserélték le a MAS alapon álló puskajukat, de elég nézni a portugálokat a p38 pisztolyait v. kanadaiakat a hipowerrel. Pár éve lettek ezek is kicserélve.
Az usa egyenként 2013 óta egyetlen új abramst se épített, kizárólag upgrade van.
Azért a t62 vették elő mert azért kevésbé kár ha kopik v. kilövik.
A modern páncéltörő fegyverek minden aktív védelem nélküli tankot képesek kiütni, beleertve a legmodernebb nyugati tankokat is. . Akkor minek vennék elő a modernebb, fiatalabb T72ot.
A fegyverek és a gépek működnek tehát jó tárolási rendszerük.
Ráadasul egy ilyen tüzérségi támadás után kb. triciklin is bemehetnének egy városba.
Peski volt az egyik legjobban megerősített ukrán védelmi pont. Így lőtték szet.
https://funker530.com/video/russian-the ... -powerful/
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

aksurv írta: 2022.08.24. 12:30 A dp 28-at az ukránok használták . Még optikát is hegesztettek rá.
https://youtu.be/tVbWmxV5vP4
Nagan mesterlövész verzió pedig teljesen potens fegyver a mai napig.. Más ismétlőfegyver nem volt. A nagant szerintem jobb mesterlövész fegyvernek az esetek többségében, mint az SVD.
A franciak is pár éve cserélték le a MAS alapon álló puskajukat, de elég nézni a portugálokat a p38 pisztolyait v. kanadaiakat a hipowerrel. Pár éve lettek ezek is kicserélve.
Az usa egyenként 2013 óta egyetlen új abramst se épített, kizárólag upgrade van.
Azért a t62 vették elő mert azért kevésbé kár ha kopik v. kilövik.
A modern páncéltörő fegyverek minden aktív védelem nélküli tankot képesek kiütni, beleertve a legmodernebb nyugati tankokat is. . Akkor minek vennék elő a modernebb, fiatalabb T72ot.
A fegyverek és a gépek működnek tehát jó tárolási rendszerük.
Ráadasul egy ilyen tüzérségi támadás után kb. triciklin is bemehetnének egy városba.
Peski volt az egyik legjobban megerősített ukrán védelmi pont. Így lőtték szet.
https://funker530.com/video/russian-the ... -powerful/
Mondjuk egy HK esetében az sem mindegy, hogy lassan mozgó célnak használják, vagy esetleg vissza is tudnak lőni vele...

A tárolásról meg annyit, hogy voltak hírek egy krími depó parancsnokáról, aki öngyilkos lett, amikor kiderült, hogy némelyik letárolt HK-ból még a motor is hiányzik?!
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

A török elnök szerint vissza kell adnia Oroszországnak a Krimet Ukrajna számára.

https://www.aa.com.tr/tr/gundem/cumhurb ... ir/2667676

"Hangsúlyozva, hogy Törökország nem ismeri el a Krím annektálását, és hogy ez a lépés illegitim és törvénytelen, Erdogan az első naptól fogva nyíltan megvédte azt, és azt mondta:
"Ez egy elvi álláspont, amelynek nemcsak jogi, hanem erkölcsi alapjai is vannak. A Krím visszaadása Ukrajnához, amelynek elválaszthatatlan részét képezi, alapvetően a nemzetközi jog követelménye. Ukrajna területi integritásának, szuverenitásának és politikai egységének védelme nemcsak a regionális, hanem a globális biztonság és stabilitás szempontjából is kritikus fontosságú "
(autotranlate)

Nna, az oroszoknak hatalmas prasztizsveszteség lenne visszaadni a Krimet..
(Ha ezt megteszik, utána már Nagyapám óráját is visszaadhatnák. :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

AndyA írta: 2022.08.24. 12:42 Mondjuk egy HK esetében az sem mindegy, hogy lassan mozgó célnak használják, vagy esetleg vissza is tudnak lőni vele...

A tárolásról meg annyit, hogy voltak hírek egy krími depó parancsnokáról, aki öngyilkos lett, amikor kiderült, hogy némelyik letárolt HK-ból még a motor is hiányzik?!
Volt egyetlen páncelos ütközet is?
Várható?
A pincét meg az emeletet ez is kitakarítja és az MBTk alatt pedig mindent kilő.
Khersonnál meg júniusban megksereltek az ukránok egy támadást ez volt a valaszcsapás.
https://www.portfolio.hu/global/2022071 ... seg-556225
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

WildBear23 írta: 2022.08.24. 13:03 A török elnök szerint vissza kell adnia Oroszországnak a Krimet Ukrajna számára.

https://www.aa.com.tr/tr/gundem/cumhurb ... ir/2667676

"Hangsúlyozva, hogy Törökország nem ismeri el a Krím annektálását, és hogy ez a lépés illegitim és törvénytelen, Erdogan az első naptól fogva nyíltan megvédte azt, és azt mondta:
"Ez egy elvi álláspont, amelynek nemcsak jogi, hanem erkölcsi alapjai is vannak. A Krím visszaadása Ukrajnához, amelynek elválaszthatatlan részét képezi, alapvetően a nemzetközi jog követelménye. Ukrajna területi integritásának, szuverenitásának és politikai egységének védelme nemcsak a regionális, hanem a globális biztonság és stabilitás szempontjából is kritikus fontosságú "
(autotranlate)

Nna, az oroszoknak hatalmas prasztizsveszteség lenne visszaadni a Krimet..
(Ha ezt megteszik, utána már Nagyapám óráját is visszaadhatnák. :)
Ez a csávó egy bazári alkudozó török kereskedő erkölcsi szintjén áll.
A nyilatkozatai is annyit érnek.
Az oroszoktól kétszer annyi olajat vett mint tavaly és most vesz további S400 sokat.
Az ukránoknak meg drónokat ad el.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

aksurv írta: 2022.08.24. 13:22 Ez a csávó egy bazári alkudozó török kereskedő erkölcsi szintjén áll.
Ez igaz, de azért csak a második legnagyobb létszámú NATO-haderő fölött rendelkezik - szóval mondhatni hogy nem elhanyagolható tényező (és akkor az ország földrajzi helyzetéből adódó jelentőségéről még szó sem esett).
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2022.08.24. 12:30 A dp 28-at az ukránok használták . Még optikát is hegesztettek rá.
https://youtu.be/tVbWmxV5vP4
Nagan mesterlövész verzió pedig teljesen potens fegyver a mai napig.. Más ismétlőfegyver nem volt. A nagant szerintem jobb mesterlövész fegyvernek az esetek többségében, mint az SVD.
A franciak is pár éve cserélték le a MAS alapon álló puskajukat, de elég nézni a portugálokat a p38 pisztolyait v. kanadaiakat a hipowerrel. Pár éve lettek ezek is kicserélve.
Az usa egyenként 2013 óta egyetlen új abramst se épített, kizárólag upgrade van.
Azért a t62 vették elő mert azért kevésbé kár ha kopik v. kilövik.
A modern páncéltörő fegyverek minden aktív védelem nélküli tankot képesek kiütni, beleertve a legmodernebb nyugati tankokat is. . Akkor minek vennék elő a modernebb, fiatalabb T72ot.
A fegyverek és a gépek működnek tehát jó tárolási rendszerük.
Ráadasul egy ilyen tüzérségi támadás után kb. triciklin is bemehetnének egy városba.
Peski volt az egyik legjobban megerősített ukrán védelmi pont. Így lőtték szet.
https://funker530.com/video/russian-the ... -powerful/
A DP-t láttam már mindkét félnél, a Moszin-Nagantot meg optika nélkül dettó. Megmagyarázhatatlan.

"A modern páncéltörő fegyverek minden aktív védelem nélküli tankot képesek kiütni, beleertve a legmodernebb nyugati tankokat is. . Akkor minek vennék elő a modernebb, fiatalabb T72ot. "

Nem, ez így egy eltúlzott marhaság.

Nagyon nem mindegy, hogy X indításból és Y távról hány sikeres kilövés van adott típusú harckocsi ellen (itt is volt fent talán T-80-as, ami 3 rakétát vidáman túlélt). Az sem, hogy milyen rakéta kell a biztos elpusztításához, filléres RPG-variáns, vagy méregdrága Javelin.

És itt nagyon nem mindegy a páncélvédettség/páncélzat íve pl, vagy a fedélzeti tűzoltórendszer, az ERA minősége (ha van), illetve a jármű mérete (a T-72, T-80 sokkal laposabbak, kisebb toronnyal és kisebb személyzettel, mint a T-62) sem.

Szóval a T-62-esbe ültetett személyzet túlélési esélye töredéke a modernebb harckocsiba ültetettnek. Ha lenne elég üzemképes T-72, nyilván nem ezeket a hulladékokat kotornák elő. De ott ugye a meghibásodásra hajlamos automata töltő meg a lényegesen több elektronika jó eséllyel kakukk.

Nyilván tényeket, számokat sosem fogunk tudni, de gyanakodni lehet.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

A kép alá az volt írva,hogy egy csecsen harcos kapot egy 40mm-es skulót mellbe de túlélte mert USA gyártmány volt a plate :roll:
Aham......és a fejét is megvédte a plate? :lol: :lol: Kb eltűnhetett az arca miután a bordái kijöttek a hátán :roll:
1dpckxaj3pi91.jpg
1dpckxaj3pi91.jpg (114.22 KiB) Megtekintve 14622 alkalommal
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2022.08.24. 17:36 A DP-t láttam már mindkét félnél, a Moszin-Nagantot meg optika nélkül dettó. Megmagyarázhatatlan.

"A modern páncéltörő fegyverek minden aktív védelem nélküli tankot képesek kiütni, beleertve a legmodernebb nyugati tankokat is. . Akkor minek vennék elő a modernebb, fiatalabb T72ot. "

Nem, ez így egy eltúlzott marhaság.

Nagyon nem mindegy, hogy X indításból és Y távról hány sikeres kilövés van adott típusú harckocsi ellen (itt is volt fent talán T-80-as, ami 3 rakétát vidáman túlélt). Az sem, hogy milyen rakéta kell a biztos elpusztításához, filléres RPG-variáns, vagy méregdrága Javelin.

És itt nagyon nem mindegy a páncélvédettség/páncélzat íve pl, vagy a fedélzeti tűzoltórendszer, az ERA minősége (ha van), illetve a jármű mérete (a T-72, T-80 sokkal laposabbak, kisebb toronnyal és kisebb személyzettel, mint a T-62) sem.

Szóval a T-62-esbe ültetett személyzet túlélési esélye töredéke a modernebb harckocsiba ültetettnek. Ha lenne elég üzemképes T-72, nyilván nem ezeket a hulladékokat kotornák elő. De ott ugye a meghibásodásra hajlamos automata töltő meg a lényegesen több elektronika jó eséllyel kakukk.

Nyilván tényeket, számokat sosem fogunk tudni, de gyanakodni lehet.
Ha beirod a keresőbe hogy nagant Ukraine a képek 99% optika van rajta.
Igazából a tankkal is van mint kézi lőfegyverekkel.
Nem. mervadóak.
Ha ukránok innentől megkapnák a legjobb nyugati tankokat az se lenne game charger.
Pont annyi hatásuk lenne mint a lengyelek tankjainak.
A T62 ukrajnai alkalmazásárol egy jó cikk, ajánlom kifejezetten a gvass1 panzerkommandernek. 😀
https://www-19fortyfive-com.translate.g ... _tr_pto=op
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

chucky írta: 2022.08.24. 20:22de túlélte mert USA gyártmány volt a plate :roll:
Nahát, nem az oroszok gyártják mindenből IS a legjobbat?
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

G.D írta: 2022.08.24. 23:22 Nahát, nem az oroszok gyártják mindenből IS a legjobbat?
De, és figyeljétek meg, Moszin-Nagantokkal és T-62-vel fogják hamarosan a NATO-t az Atlanti-óceánba tolni.
Sapienti sat.
Válasz küldése