Dinamikus/szituacios loveszet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Nemzetközi IDPA bírói tanfolyam

Hozzászólás Szerző: bel »

Nemzetközi IDPA bírói tanfolyam

Nemzetközi IDPA bírói tanfolyamot tervezünk 2019. július 4-én.

A tanfolyamon az alábbi feltételekkel lehet részt venni:

6 hónappal a tanfolyam előtt, vagyis még idén kell kiváltani a nemzetközi versenyengedélyt az idpa.com-on.

Legalább 6 IDPA versenyen részt kell venni nemzetközi versenyengedéllyel (ezek egy részén lehetséges csak lövőként is szerepelni, de ajánlott, hogy a 6 verseny
többségében lövőként és bíróként is szerepeljen a jelentkező).

A nemzetközi tanfolyamon nemzeti bíróként lehet részt venni, vagyis a nemzeti birói tanfolyamot (ide értve a 3 mentorált bírózást is) el kell végezni a tanfolyam
előtt, azonban ezt a jelentkezés után elég megtenni.

Közepes angol nyelvtudás erősen ajánlott a tanfolyamhoz (nem kell nagyon cizelláltan fogalmazni angolul, de a tanfolyam angolul lesz, egy kifejezetten jól
érthetően beszélő olasz nemzetközi bíró oktató tartja a képzést).

A részvételi díj 50 EUR + max 18000 Ft (fejenként 50 EUR az oktatás alapdíja, ehhez adódik hozzá az oktató szállása, útiköltsége és étkezése). A korábbi évekhez
hasonlóan most is szeretnénk a "közös" költségekhez szponzort találni.

Helyszin: Budapest, Globus lőtér.

A tanfolyam előtt internetes vizsgán bizonyítják a hallgatók, hogy a szabályismeretük megfelelő, ezt követi a délelőtti elméleti oktatás, majd a délutáni
gyakorlati felmérés, aminek során változatos problémákat kell megoldaniuk bíróként.

A csütörtöki tanfolyam után közvetlenül az új bírók egyből gyakorlatot is szerezhetnek az olasz oktató felügyelete mellett az OB-n (pénteken előverseny, szombaton
főverseny).

Belme Attila
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Mar hivatalos, hogy Tier 2 lesz a Frommer Cup. :-)

ui. a szokasosnal kicsit lassabban ment az adminisztracio, mivel most oktoberben nagyon megvaltozott az idpa.com, es azota ez az elso Europaban rendezett nemzetkozi IDPA verseny.

Bel
KLT
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2018.06.12. 10:34

Re: Elsősegély tanfolyam igényfelmérés

Hozzászólás Szerző: KLT »

bel írta: 2018.12.19. 18:19 Elsősegély tanfolyam igényfelmérés
...
Remélem lesznek elegen, hogy szervezzenek még ilyet, mert engem érdekelne, de nyár elejéig nem lesz rá két napom.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

BTM CUP - IDPA MATCH

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Ha valakit esetleg erdekel:

BTM CUP - IDPA MATCH

IDPA Tier 1, 4 stages, 72 rounds minimum,
Contest organized by In Sight Club, hosted by Broz Guns Range Bucharest and
sponsored by BTM Divizia de Securitate. 
The dates of the match is 23 feb 2019.

 Regulations 

The contest will be run according to rules book IDPA 2017 and subsequent
changes until the date of the contest. The contest are a Tier I, 4 stages
and will be published on the practiscore.com [practiscore.com] website. 
 All shooters must comply with the current Romanian law on arms and
ammunition, as well as the internal rules of the range.
Both IDPA members and non-members can participate.The IDPA members have
priority.
Supported divisions are SSP-ESP-CDP-CCP-REV-PCC, all current
classifications are also accepted. 
Participants receive medals and diplomas. We have a lot of prizes(big prize
a CZ pistol). Any prizes or promotional materials will be drawn by raffle. 
Registration is made by accessing the
link: https://practiscore.com/btm-cup-idpa-match/register

Success to all competitors  

Eduard Franche - Match Director
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Sziasztok
Volna 1-2 kérdésem IDPA szakág kapcsán.

A jövőben az IDPA szakághoz tartozó versenyeken kötelezővé szeretnék tenni a nemzetközi idpa kártyát a szervezők?
Tehát aki 3 IDPA versenyen már részt vett korábban sportolói pályafutása alatt, az csak nemzetközi versenyengedélyel versenyezhet? Lásd globus kiírás!
Nemzetközi kártya nélkül hány versenyen vehetek részt ezek után?
Vagy van 1-2 félre értés a témában.
Az tiszta, hogy szeretnénk magasabb színvonalú versenyeket, de én személy szerint nem tartom legmegfelelőbb módjának azt, hogy versenyzőket kötelezünk burkolt formában a nemzetközi kártya kiváltására!
Szeretném, ha ezt a kérdést valaki megválszolná, mert én amikor elkezdtem megkedvelni a sportlövészetnek ezt az ágát, ami reális és a valóságnak megflelő szituációk elé állítja a lövőt, akkor bennem fel sem merült, hogy kötelező jelleggel be legyen vezetve 1 ilyen kártya! Főleg, hogy eddig nem, volt ra szükség! Én ezt jelenleg az eddig elolvasott verseny kiírások kapcsán így gondolom.
Javítsatok ki, ha tévedek.
Sokan ezt Funny -ként lövik, és én saját magamat is ide sorolom.
Vagy ezen kártya hiányában is versenyezhet a továbbiakban a versenyző, úgy hogy nem éri megkülönböztetés!
Pl. Kifizetek 5000 Ft reg. díjat, és ha nincs nemzetközi versenyenegdelyem lőjék 2 pályával kevesebbet, és fizessek még pluszban 1000 Ft-ot. Így hogyan lesz a versenyen a versenyző dijazva.
Külön kategóriában lesz mérve és dijazva az akinek van ilyen kátyaja és az akinek nincs?
Én eddig szívesen mentem IDPA versenyre, de ez most kicsit rossz szájízt ad a dolognak.
Tudom, nem kötelező IDPA-t lőni, de ezzel sokaknak el veszik a kedvét.

Elnézést, hogy kiemeltem Bel a versenykiírásodból, de ezeket a kérds3ket szeretném tisztázni.

Legyetek szívesek ezt megválaszolni, főleg aki kompetens a témában.
Köszönöm!
Baráti üdvözlettel
kolonics
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Fontos IPSC szabály módosítás:

Tiltottak azok a tokok, melyből a fegyver elővételhez az elsütőbillentyűt kezelő ujjat kell használni.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

Az IDPA egy nemzetkozi sportag, ami azt is jelenti, hogy van egy nemzetkozi szabalya.

A marciusi verseny Tier 2 nemzetkozi verseny lesz, tobb kulfoldi versenyzovel (es a palyai eloszor Olaszorszagban lettek engedelyezve, majd utana meg az USA-ban is atnezte egy bizottsag), es ezert nem igazan mukodik, hogy kivalogatjuk, hogy a szabalykonyvbol melyik pontot tartjuk be, es melyiket nem.

Marpedig nagyon egyertelmu a szabalykonyv: Tier2 versenyen csak az indulhat, akinek van nemzetkozi versenyengedelye.

Mivel az nekem nem tetszik, hogy megepitek sok palyat, amin a versenyzok egy resze nem lohet, ezert probaltam valamit kitalalni, a legjobb ottletem az volt, hogy legyen egy Tier1 es egy Tier2 verseny egymas mellett, termeszetesen a Tier1 kevesebb palyaval.

Mindket versenynek lesz eredmenyhirdetese, tehat az osszes versenyzo 6 palyas eredmenye is ki lesz hirdetve, es persze a nemzetkozi engedellyel rendelkezok 8 palyas eredmenye is.

Egyebkent pl. az IPSC szigorubb, ott a normal hazai (ottani megnevezessel: Level 2) versenyen is csak nemzetkozi versenyengedellyel szabad indulni. Az egyetlen kulonbseg, hogy az olcsobb, es az MDLSZ egyben kifizeti a tagjai utan (amit persze az is indokol, hogy az IDPA szakag nem adott az elmult 4 evben 6 millio Ft versenyhasznot a szovetsegnek, az IPSC szakag meg igen).

Szeretnenk idovel egyre nagyobb versenyeket rendezni. Sok szempontbol (palyak szama, minosege, nemzetkozi biroi letszam) a tavalyi OB elerte a Tier3 szintjet, de egy dologban jelentosen elmaradt tolle: kotelezo minimum 125 nemzetkozi versenyengedellyel rendelkezo indulo. Raadasul ugy, hogy eloszor egy Tier2-es versenyen kell elerni ezt a letszamot, es utana lehet csak megszervezni a Tier3-t.
Szoval ha iden az OB-n osszejon a 125 fo (tavaly elott 31, tavaly 63 volt), akkor jovore lehet Tier3. Aztan ha a Tier3-n sikerul osszehozni (persze a kulfoldi lovokkel egyut, es Tier3 mar keves van Europaban) a 200 fot, akkor el lehet kezdeni lobbizni azert, hogy legyen Magyarorszagon Tier4, vagyis Europa Bajnoksag.

Hozzateszem, hogy azert olvastam szomoruan a hozzaszolasodat, mert szamomra az EB-nel fontosabb az, hogy az IDPA maradjon egy emberkozeli, konnyen elkezdheto verseny. Nem mindig mindenben ert egyet mindenki. Pl. sok eve mar eloiras, hogy a Tier1 (hazai) versenyeken csak haromszor indulhatnak a lovok nemzetkozi versenyengedely nelkul. Sokaig ezt nem szamolta senki. Most aki fontosabbnak erzi az EB-t, ok szamoljak.

Bel
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Szia Bel

Így azért már sokkal érthetőbb a dolog.
Sőt megértem, hogy jobb és izgalmasabb pályákra lesz lehetőség.
A márciusi verseny számomra a kiírásból nem volt egyértelmű, sajnálom!
Viszont most megvilágosodtam ;)

Sok lövő nem tudja ezeket az információkat, amiket leírtál.
És igen, ezáltal nem feltétlenül jön át az üzenet mindenkinek.
Csak, az hogy az IPSC vel ellentétben az IDPA nál fizetni kell plusz 40$ / év. a lövőnek,
(ha akar Tier 2 pályákat lőni és nemzetközi színvonalú versenyen résztvenni Magyarországon!)
Így már értem, de ahogy Te is írtad az IDPA varázsa az volt számomra amikor először lőttem ilyen pályákat, hogy tényleg egyszerűen értelmezhető, emberközeli volt az égész.
Ezeket az infokat, én érdemesnek tartom kikommunikálni, hiszen én (bár ez az én szegénységi bizonyitvanyom) sem voltam ezekkel ilyen részleteiben sem tisztába.
Jó lenne, ha ez az egész nem kötelező iranyba menne el, és továbbra is vonzó lenne az új érdeklődők számára is.
Köszönöm
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

A Globus New Year IDPA verseny felvetelei felkerultek a foto.belse.hu-ra.

Bel
tittadili
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:47

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: tittadili »

Nehéz eldönteni, melyik a hülyébb, a bíró, vagy a versenyző. Az biztos, hogy vízipisztolynál komolyabb fegyvertől el kellene tiltani őket.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

tittadili írta: 2019.01.17. 06:50 Nehéz eldönteni, melyik a hülyébb, a bíró, vagy a versenyző. Az biztos, hogy vízipisztolynál komolyabb fegyvertől el kellene tiltani őket.
A versenyzőnek fura a mozgása, de amúgy így elsőre tőle nem láttam szabálysértést. A bíró állt véletlenül rossz helyre, a versenyző pedig gyorsan kapcsolt, és nem húzta át rajta a stukkert.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

tittadili írta: 2019.01.17. 06:50 Nehéz eldönteni, melyik a hülyébb, a bíró, vagy a versenyző. Az biztos, hogy vízipisztolynál komolyabb fegyvertől el kellene tiltani őket.
Szabálykönyv 8.6.4:
Abban az esetben, ha a bíróval való véletlen érintkezés vagy más külső befolyás megzavarta volna a versenyzőt a
lőfeladat végrehajtása közben, a bíró felajánlhatja a versenyzőnek a lőfeladat újralövését. A versenyzőnek az
ajánlatot még azelőtt el kell fogadnia vagy el kell utasítania, mielőtt megnézné akár a végrehajtási idejét, akár az
előző kísérlet találatait. Ha a versenyző biztonsági előírást sért meg ezen külső befolyás hatására, akkor a 10.4 és
10.5. szabálypontokban foglaltak is alkalmazhatók ellene.

Itt ez történt szerintem, 8.6.5:
Abban az esetben, ha bárki a versenyző elé kerül a lőfeladat közben, azonnal meg kell állítani és el kell rendelni a
lőfeladat újralövését. Ha a versenyző hamarabb észleli a helyzetet, a fegyvert biztonságos lőirányba fordítva meg
kell állnia és, várnia kell a bíró utasítását. Ha a versenyző nem tesz eleget a fentieknek, a 10.4 és 10.5 pontokban
leírtakat kell alkalmazni.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Fortitu írta: 2019.01.17. 07:14 A versenyzőnek fura a mozgása, de amúgy így elsőre tőle nem láttam szabálysértést. A bíró állt véletlenül rossz helyre, a versenyző pedig gyorsan kapcsolt, és nem húzta át rajta a stukkert.
Elkezdte rángatni a bírót... :) balesetveszélyes helyzetet idézett elő (tudodm, a bíró is).
Szerintem meg kellett volna állnia és megvárnia amíg a bíró hátrébb megy és alkalmazza a megfelelő szabályokat.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

HCZoli írta: 2019.01.17. 07:27 Elkezdte rángatni a bírót... :) balesetveszélyes helyzetet idézett elő (tudodm, a bíró is).
Szerintem meg kellett volna állnia és megvárnia amíg a bíró hátrébb megy és alkalmazza a megfelelő szabályokat.
Jogos.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
tittadili
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:47

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: tittadili »

HCZoli írta: 2019.01.17. 07:18 Szabálykönyv 8.6.4:
Abban az esetben, ha a bíróval való véletlen érintkezés vagy más külső befolyás megzavarta volna a versenyzőt a
lőfeladat végrehajtása közben, a bíró felajánlhatja a versenyzőnek a lőfeladat újralövését. A versenyzőnek az
ajánlatot még azelőtt el kell fogadnia vagy el kell utasítania, mielőtt megnézné akár a végrehajtási idejét, akár az
előző kísérlet találatait. Ha a versenyző biztonsági előírást sért meg ezen külső befolyás hatására, akkor a 10.4 és
10.5. szabálypontokban foglaltak is alkalmazhatók ellene.

Itt ez történt szerintem, 8.6.5:
Abban az esetben, ha bárki a versenyző elé kerül a lőfeladat közben, azonnal meg kell állítani és el kell rendelni a
lőfeladat újralövését. Ha a versenyző hamarabb észleli a helyzetet, a fegyvert biztonságos lőirányba fordítva meg
kell állnia és, várnia kell a bíró utasítását. Ha a versenyző nem tesz eleget a fentieknek, a 10.4 és 10.5 pontokban
leírtakat kell alkalmazni.
Igen, véleményem szerint is azonnal meg kellett volna állnia a versenyzőnek, amint a bírót észleli. Ezért is tettem be a videót, hogy beszéljünk róla, elemezzük mi történt. Az lenne még a kérdésem, hogy az egy lábon billegő állásban történő lövés a szabályok megengedik? Mert az is elég necces szerintem. Majdnem elesik a lövés közben.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tittadili 2019.01.17. 09:26-kor.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

tittadili írta: 2019.01.17. 09:22 Igen, véleményem szerint is azonnal meg kellett volna állnia a versenyzőnek, amint a bírót észleli. Ezért is tettem be a videót, hogy beszéljünk róla, elemezzük mi történt. Az lenne még a kérdésem, hogy az egy lábon billegő állásban történő lövés a szabályok megengedett? Mert az is elég necces szerintem.
Igen, belefér.
Amíg a kijelölt területen belülről a biztonsági szabályok betartása mellett adsz le lövést nem szólnak.
Sokszor érkeznek meg a lövők nagy lendülettel az utolsó pozícióhoz és kihasználva ezt egy lábon átbillenve lövik meg az utolsó célt.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

tittadili írta: 2019.01.17. 09:22Az lenne még a kérdésem, hogy az egy lábon billegő állásban történő lövés a szabályok megengedik? Mert az is elég necces szerintem. Majdnem elesik a lövés közben.
Szia,

Akar ropteben is szabad loni :-), csak biztonsagos legyen (vagyis megfelelo szogben tartva a fegyvert, es amikor nem lo", akkor leveve az elsutobillentyurol az ujj, es IDPAban a cel iranyaba lo"ve (meglepo modon ez utobbi az IPSC-ben nem eloiras manapsag)).

Persze a ropteben/ugras kozben inkabb elvi lehetoseg, mert az ember olyan rovid ideig tud ugrani, hogy abba ugyse fer bele egy duplazas. Sot legtobbszor az egyes loves sem, mert igen nehez egyszerre figyelni az ugrasra es a lovesre is.
Az viszont kifejezetten gyakori, hogy egy labon allva lonek a lovok, akar azert, hogy a masik labukat oldalra kinyujtva jobban egyensulyozzanak, akar azert, mert tul nagy lendulet miatti tovabblepes kozepen tartanak epp.

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

A Frommer kupara mar van jo sok versenyzo, de biro jelenleg egy kicsit kevesebb mint amennyit szeretnek, szoval pentek-szombatra orommel vennek meg birokat.

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

A marcius 2-ai Frommer IDPA Kupaval kapcsolatban nincs semmi valtozas:
eddig is MDLSZ versenynek volt tervezve, es ezutan is annak van tervezve.

(Veletlenul kitette valaki egy masik oldalra, amitol paran azt hittek, hogy MSSz verseny lesz, majd amikor arrol az oldalrol levette, sokan azt hittek, hogy elmarad. De nem, semmi valtozas. Mondjuk azt nem teljesen ertem, hogyha _barhol_ kiraknak egy linket egy olyan versenyre, aminek a kiirasaban szerepel, hogy indulasi feltetel az MDLSZ versenyengedely, akkor hogy lehet ebbol azt a kovetkeztetest levonni, hogy ez egy masik szovetseg versenye.)

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

A Bibi Nyuszi versennyel kapcsolatban tobben jeleztek, hogy nem jott meg az aktivalo e-mail.
A hiba sajnos nem nalam van, hanem a Google-nel, ezert en nem tudom megjavitani, de ti igen :-)
Az aktivalo e-mail-t a gmail valamiert a spamek koze teszi. Tehat egyreszt ott megtalaljatok, masreszt ha eleg sokan beallitjatok, hogy NEM spam, akkor majd leszokik errol a rossz uj szokasarol a gmail, es megint rendesen fogja kezbesiteni ezeket a leveleket.

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Ket squadban lett 1-1 ures hely a Frommer Kupan, lehet meg jelentkezni (persze itt is nezzetek a spam-ek kozott az aktivalo e-mailt).

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Egy kb 4 hetes, januar 2-ai e-mail:

Sziasztok,

Sajnos az MDLSZ Bírói bizottság elnöki beosztását nem tudtam olyan szinvonalon ellátni, ahogy azt magammal szemben elvárom, ezért lemondok.

A sürgős feladatokat ellátom addig, amíg az új Bírói bizottság elnököt kinevezi az elnökség.

Köszönöm a Bírói bizottság tagjainak (Póka Tibor, Sötét Gábor, Medveczki Zoltán, Balogh László, Pajor Zoltán, Leskó Éva) és volt tagjainak (László Endre, Németh Zoltán) a közös munkát.

Sokat segített az elnökség (Varjú János, Szalai László, dr. Regényi Kund, Haiszky Ernő Zoltán, és korábban Lőw Szabolcs).

A tapasztalatai átadásával kiemelten sokat segített Toók László.

A bírói szabályzat terv elkészítésében az eddig felsoroltakon kívül is nagyon sokan segítettek (abc rendben: Antali Barnabás, Bakonyi András, Dobra Tibor, Győri Viktor, Juhász Péter, Kovács Attila, Kovács Lajos Tibor, Markó Ferenc, Nagy Lajos, Palkó Gábor, Racsits Zoltán, Szegedi Márk, Szikszay Tamás, Zántó István; elnézést, ha esetleg valakit lefelejtettem).

Véleményem szerint a februárban az MDLSZ honlapján publikált verzió is viszonylag jó volt, de olyan még nem volt ez előtt az MDLSZ történetében, hogy 28 ember konstruktívan hozzátett egyetlen tervhez. Ebből a szempontból a legdemokratikusabb, legszélesebben támogatott tervet készítettük el.
Köszönet mindenkinek, aki segített ebben!

Belme Attila
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

A Frommer kupan lesz plusz egy "fun" stage, vagyis aminek az eredmenye nem szamit a versenyeredmenybe, nem kotelezo megloni, de akinek van kedve, az kiprobalhatja. Pont ilyen volt a tavalyi Olasz Nemzeti Bajnoksagon is, onnan loptuk az otletet.

Viszont mivel igy eggyel tobb loszektorban lesz megrendezve a verseny, es gyorsan megteltek a squadok, ezert inditunk plusz egy squadot. Tibivel megbeszelve a dolgot abban maradtunk, hogy ebbe a plusz squadba csak azok jelentkezeset varjuk, akiknek van nemzetkozi versenyengedelye.

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

A Range medic tanfolyam nagyon jo volt, a tobbieknek is nagyon tetszett.
Par felvetel rola: http://foto.belse.hu/190127/

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Van nalam egy halom MDLSZ versenyengedely es lepecsetelt MSSz biroi igazolvany, akit erint, az keressen meg. :-)

ui. a 2019-es IPSC Farsang Kupahoz semmi kozom!

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Mar lehet jelentkezni a majusi BelSE/Gemini IDPA versenyre.

Mivel 2-ig be kell fejezni a versenyt, ezert csak 41 a lovesszam, cserebe 10 palya lesz.

9 palya eseten a 3x3-as szabaly 2/3-a igaz, vagyis a "3 meter, 3 masodperc, 3 loves"-bol ketto igaz.

Minden palya BUG barat, vagyis egyik sem var el 5 talalatnal tobbet.

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

IROA RM

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Gratulalok Sotet Gabornak, Kovacs Attilanak es Gerencser Miklosnak az IROA RM eloleptetesukhoz!

Ezaltal a nemzetkozi IPSC birok kozott elerheto legmagasabb "rendfokozatuk" lett, most mar lehetnek fobirok akar Europa, akar Vilagbajnoksagon.

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1326
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

52557726_10215949317259479_7316136906499031040_o.jpg
52071464_10215949317099475_8768733569431371776_o.jpg
52051136_10215949317019473_8662801688588976128_o.jpg
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2101
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Sziasztok!
Előre szólok: kiröhögni nem ér! :D
P9R Parabellumot, steel challange, vagy gyorspont lövészetre érdemes-e megvenni? Nem bajnok szeretnék lenni, csak hobbi/szabadidős tevékenységnek szánom a lövészetet (vadászat mellett). Szóval a minősítés meglövése lenne a cél első sorban. Most kezdenék bele, első pszichóm megvan, vizsgám már 17 éve (volt is Parám, szolgálati, én a Glock 17-nél jobban lőttem vele).
Köszi a választ!
jhv
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

jó ha van írta: 2019.02.18. 11:40 Sziasztok!
Előre szólok: kiröhögni nem ér! :D
P9R Parabellumot, steel challange, vagy gyorspont lövészetre érdemes-e megvenni? Nem bajnok szeretnék lenni, csak hobbi/szabadidős tevékenységnek szánom a lövészetet (vadászat mellett). Szóval a minősítés meglövése lenne a cél első sorban. Most kezdenék bele, első pszichóm megvan, vizsgám már 17 éve (volt is Parám, szolgálati, én a Glock 17-nél jobban lőttem vele).
Köszi a választ!
jhv
Ha ezt engedi a rászánt anyagi keret, akkor persze. Nekem még nem volt olyan a kezemben, ami ne akadt volna el, de ez nem tudom mennyire általános. Valamiért a VZ puskákkal vagyok még így... Amúgy csöve van, elsül, teljesen jól használható hobbilövészetre. Mindenesetre ha van rá több lé, akkor érdemesebb magasabb minőségi kategóriában gondolkodni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2019.02.18. 11:50 Ha ezt engedi a rászánt anyagi keret, akkor persze. Nekem még nem volt olyan a kezemben, ami ne akadt volna el, de ez nem tudom mennyire általános.


semennyire:-)

FEG, hullamzo minosegbiztositas. Illetve annak hianya.

Gombokert vannak meg ma is hasznalt CZ75-osok meg Glockok es hasonlok, imho erdemesebb par +10-est raszanni, nagyobb lesz a mokafaktor meg a sikerelmeny. Amugy sem a fegyver, hanem kulonfele lehuzasok es a loszer a vegen a draga.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2101
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Fortitu írta: 2019.02.18. 11:50 Ha ezt engedi a rászánt anyagi keret, akkor persze. Nekem még nem volt olyan a kezemben, ami ne akadt volna el, de ez nem tudom mennyire általános. Valamiért a VZ puskákkal vagyok még így... Amúgy csöve van, elsül, teljesen jól használható hobbilövészetre. Mindenesetre ha van rá több lé, akkor érdemesebb magasabb minőségi kategóriában gondolkodni.
Köszi a korrekt választ! Nekem a szolgálati P9RC-vel nem volt ilyen elakadós gondom.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

jó ha van írta: 2019.02.18. 12:20 Köszi a korrekt választ! Nekem a szolgálati P9RC-vel nem volt ilyen elakadós gondom.
Hozzáteszem nincs nagy mintám, max 3 példánnyal lőttem eddig.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

jó ha van írta: 2019.02.18. 11:40 Sziasztok!
Előre szólok: kiröhögni nem ér! :D
P9R Parabellumot, steel challange, vagy gyorspont lövészetre érdemes-e megvenni? Nem bajnok szeretnék lenni, csak hobbi/szabadidős tevékenységnek szánom a lövészetet (vadászat mellett). Szóval a minősítés meglövése lenne a cél első sorban. Most kezdenék bele, első pszichóm megvan, vizsgám már 17 éve (volt is Parám, szolgálati, én a Glock 17-nél jobban lőttem vele).
Köszi a választ!
jhv
+1 a használt CZ75 mellett.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sizasztok,

Frommer Kupa video:
https://www.youtube.com/watch?v=KF8q-gF3IUs

Bel
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Felkerultek a Frommer Kupa fotok/videok a foto.belse.hura.

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Mar lehet nevezni az IDPA OBre.

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Mar lehet nevezni az olasz IDPA OBre.

Tippek a regisztralashoz (azt tulzas lenne mondani, hogy forditas, mert csak tipp):

http://www.idpaitalianational2019.it/
http://www.idpaitalianational2019.it/#e ... I6ZmFsc2V9

iscrivit
Nome keresztnev
Cogname vezeteknev
nr. tessere idpa: nemzetkozi IDPA versenyengedelyszam
mod arma: fegyver modell
mat. arma: fegyver kalibere vagy gyari szama (mindkettot megadtuk)
pda nr: fegyverutlevel szama
scad pda: fegyverutlevel lejarati datum
subcat: international
SQUAD DOMENICA: international
Taglia Maglietta: polomeret
cena venerdi: no (penteki vacsora nem)
cena sabato: si (szombati vacsora igen)

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

1 ora alatt betelt az osszes hely az olasz IDPA OB-re, mar nem lehet jelentkezni. :-(

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

A majus 4-ei IDPA versenyen sajnos szombatra mar nincs szabad hely a lovoknek, de csinaltam egy 7. squadot, akinek van kedve PENTEKEN megloni a prematchet, nyugodtan regisztraljon be:
http://belse.hu/reg/reg190504.php

Bel
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

Jol elfelejtettem regelni... HA szombatra van visszamondas akkkor szivesen elmennek 😁😀 a pentek sajna nem jo minka van
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Mi a véleményetek arról, hogy IDPA-hoz gyakorlatilag kötelező lesz (vagy már az) az MDLSZ versenyengedély mellé a nemzetközi is?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Fortitu írta: 2019.05.02. 17:00 Mi a véleményetek arról, hogy IDPA-hoz gyakorlatilag kötelező lesz (vagy már az) az MDLSZ versenyengedély mellé a nemzetközi is?
Fortitu kolléga, ezt én már egyszer kifejtettem.
Aki hobbiból alkalmanként lövi pl évente 2-3 x, annak továbbra is plusz felesleges költség az a 10-12 eFt amibe ez kerül évente, az utazás mellett.
Ellenben aki itt éli ki magát, és ebben szeretne fejlődni az egy igazságosabb értékelési rendszerbe csöppen Tier 2 verseny esetében. Azokkal versenyzel akik a Te kategóriádban egy szinten vannak veled.
Bár, ha már szinte mindenkinek van és kötelező, akkor lehetne Tier 1 ben is eredményt hirdetni így. :)
Pl, ha te MM lőttél, akkor MM besorolású emberrel is versenyzel és ezt külön díjazzák! És nyomon követhetted a fejlodesedet.
Ennyi!
És meg 1 fontos dolog, bizonyos magasabb színvonalú versenyek rendezésére csak akkor van lehetőség, ha megfelelő mennyiségű nemzetközi ID val rendelkezünk. Ergo ki kell váltani.
Plusz én már rég olvastam,de a magatartás kódexben is benne van, hogy vállalod az első 3 versenyt követően, hogy kiváltod a nemzetközi versenyengedelyt.
Kevesen vagyunk akik lövik, elvileg.
Egyébként vannak versenyek, ahol nem kérik. :)
Nekem annyiból motiváló, hogy aki nagyon ügyes és évek óta csinálja, az szinte mindig nyer, így velük szemben labdába se rugok jelenleg, ennyi gyakorlás mellett.
Viszont így azért a saját képességeiddel megegyező “ellenfelekkel” is megvivhatsz, ami azt vonja magam után, hogy nagyobb eséllyel viszel haza érmet ...stb

Szerintem nem kötelező, viszont OB -n kérni fogják.
Ez van....
Kicsit duzzogtam miatta, de b@sszus.... őszintén, mennyit is lövünk el 1 évben?
Min 3-5 eDb lőszert. Szóval kiváltottam, és remélem ezzel, hogy szaporotjuk a nemzetközi ID val rendelkező lövök számát, magasabb színvonalú versenyeket tudnak szervezni az illetékesek.
Nekem az a lényeg, hogy jól szórakozzak. El is járok sok gyakorló és Tier 1 versenyre. Sőt már az OB -ra is neveztem, szóval nekem ez az álláspontom.
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
Gianni atya
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:24

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Gianni atya »

Kolonics írta: 2019.05.02. 18:05
Egyébként vannak versenyek, ahol nem kérik. :)
Már nincsenek, illetve azt nem hívják IDPA-nak. :)
Amúgy minden szavaddal egyetértek. Magyarországnak és ezen belül az IDPA társadalomnak minden esélye megvan arra, hogy komoly, külföldön is jegyzett Tier3-as versenyt rendezzen. Sok pályával, sok pl külföldi lövővel. Jelenleg ez a cél, ezért dolgoznak, dolgozunk nagyon sokan. Ennek egyik feltétele, hogy aki lövi az IDPA-t az váltsa ki a nemzetközi ID-t. Jelenleg nagyon jól állunk. Pontos számot nem tudok mondani, de kb 140 fő váltotta ki idén magyarországról... :)
Egyáltalán nem a szívatás a cél... :)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Gianni atya írta: 2019.05.02. 19:36 Magyarországnak és ezen belül az IDPA társadalomnak minden esélye megvan arra, hogy komoly, külföldön is jegyzett Tier3-as versenyt rendezzen. Sok pályával, sok pl külföldi lövővel. Jelenleg ez a cél, ezért dolgoznak, dolgozunk nagyon sokan. Ennek egyik feltétele, hogy aki lövi az IDPA-t az váltsa ki a nemzetközi ID-t.
Szia,

Annyi pontositas, hogy az a feltetel, hogy az OB-n legyunk eleg sokan nemzetkozi versenyengedellyel.

Szoval nevezzetek es gyertek. :-)

Bel
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Kolonics írta: 2019.05.02. 18:05 Fortitu kolléga, ezt én már egyszer kifejtettem.
Aki hobbiból alkalmanként lövi pl évente 2-3 x, annak továbbra is plusz felesleges költség az a 10-12 eFt amibe ez kerül évente, az utazás mellett.
Ellenben aki itt éli ki magát, és ebben szeretne fejlődni az egy igazságosabb értékelési rendszerbe csöppen Tier 2 verseny esetében. Azokkal versenyzel akik a Te kategóriádban egy szinten vannak veled.
Bár, ha már szinte mindenkinek van és kötelező, akkor lehetne Tier 1 ben is eredményt hirdetni így. :)
Pl, ha te MM lőttél, akkor MM besorolású emberrel is versenyzel és ezt külön díjazzák! És nyomon követhetted a fejlodesedet.
Ennyi!
És meg 1 fontos dolog, bizonyos magasabb színvonalú versenyek rendezésére csak akkor van lehetőség, ha megfelelő mennyiségű nemzetközi ID val rendelkezünk. Ergo ki kell váltani.
Plusz én már rég olvastam,de a magatartás kódexben is benne van, hogy vállalod az első 3 versenyt követően, hogy kiváltod a nemzetközi versenyengedelyt.
Kevesen vagyunk akik lövik, elvileg.
Egyébként vannak versenyek, ahol nem kérik. :)
Nekem annyiból motiváló, hogy aki nagyon ügyes és évek óta csinálja, az szinte mindig nyer, így velük szemben labdába se rugok jelenleg, ennyi gyakorlás mellett.
Viszont így azért a saját képességeiddel megegyező “ellenfelekkel” is megvivhatsz, ami azt vonja magam után, hogy nagyobb eséllyel viszel haza érmet ...stb

Szerintem nem kötelező, viszont OB -n kérni fogják.
Ez van....
Kicsit duzzogtam miatta, de b@sszus.... őszintén, mennyit is lövünk el 1 évben?
Min 3-5 eDb lőszert. Szóval kiváltottam, és remélem ezzel, hogy szaporotjuk a nemzetközi ID val rendelkező lövök számát, magasabb színvonalú versenyeket tudnak szervezni az illetékesek.
Nekem az a lényeg, hogy jól szórakozzak. El is járok sok gyakorló és Tier 1 versenyre. Sőt már az OB -ra is neveztem, szóval nekem ez az álláspontom.
Igen, élőben beszéltünk erről, de itt még nem lett kitárgyalva a téma.
Én is kiváltottam, de "örömversenyeken" is elvárás, ez mondjuk nem tudom mennyire jó. Mondjuk ennek gondolom annyi lesz az eredménye, hogy ezeket majd nem IDPA-nak fogják hívni. (Darabolódás?...)
A külön kategóriát csinálunk a különböző szinteknek engem abszolút nem motivál. Ha érem kell, akkor bemegyek az éremboltba venni ;) Persze ettől még megértem ha jól esik, de úgyis a teljes egészhez fogom magam viszonyítani, és ahhoz képest szeretnék fejlődni.
Köszi, hogy leírtátok a gondolataitokat, talán így itt is tisztább már a kép.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Kolonics írta: 2019.05.02. 18:05
Ellenben aki itt éli ki magát, és ebben szeretne fejlődni az egy igazságosabb értékelési rendszerbe csöppen Tier 2 verseny esetében. Azokkal versenyzel akik a Te kategóriádban egy szinten vannak veled.
szia!

Tök jókat írtál, de erre a mondatra reagálnék:

Szerintem a kategóriák szerinti eredmények kihirdetése inkább motiváló jellegű, mint igazságos. Az igazságos az az overall, az mutatja meg, hol jársz,merre tartasz.
Minősítést lőhet nagyon jót egy kezdőbb lövő és máris a komolyabbakkal van "versenyben", miközben egy komoly lövő is lőhet rosszabb minősítést, mint ami a tudásához jobban illene...

Nemzetközi IDPA engedély: Fontos kiemelni, hogy aki rendelkezik nemzetközi engedéllyel az bizonyos versenyeken kedvezményt kap a nevezésből, szóval ha elég aktívak vagytok nem is feltétlen kerül többe ;)
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

HCZoli írta: 2019.05.03. 07:31 szia!

Tök jókat írtál, de erre a mondatra reagálnék:

Szerintem a kategóriák szerinti eredmények kihirdetése inkább motiváló jellegű, mint igazságos. Az igazságos az az overall, az mutatja meg, hol jársz,merre tartasz.
Minősítést lőhet nagyon jót egy kezdőbb lövő és máris a komolyabbakkal van "versenyben", miközben egy komoly lövő is lőhet rosszabb minősítést, mint ami a tudásához jobban illene...

Nemzetközi IDPA engedély: Fontos kiemelni, hogy aki rendelkezik nemzetközi engedéllyel az bizonyos versenyeken kedvezményt kap a nevezésből, szóval ha elég aktívak vagytok nem is feltétlen kerül többe ;)
Zoli, igazad van. Cseréljük ki motiválóra, ez így a helyes.
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Salmo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.04. 16:58

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Salmo »

Gianni atya írta: 2019.05.02. 19:36 . Pontos számot nem tudok mondani, de kb 140 fő váltotta ki
Mai állapot: 159 fő ;) ;) köszönjük mindenkinek!
Csak akkor megyek lőtérre ha úgy van. De általában úgy van
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

Nekrm csak 1 bajom van ... ez pedig hogy ez az IDPA nem az IDPA aminek indult... regen minden jobb volt
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

A mai IDPA verseny eredmenylistaja:
http://belse.hu/2019/190504.xls

Bel
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Jó kis verseny volt!

Köszi :D
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bel írta: 2019.05.04. 17:02 Sziasztok,

A mai IDPA verseny eredmenylistaja:
http://belse.hu/2019/190504.xls

Bel
Ritka jó verseny volt. Tetszett, hogy ennyire változatos, sok feladattal. Pedig a lövésszám nem is volt nagy. Grat mindenkinek hozzá!
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Orulok, hogy tetszett!

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Ne feljtsetek el az IDPA OB-ra regisztralni, a jovo het vegen mar keso lesz!
http://idpahungary.hu/index.php?title=hu:competition

Es egy jo hir: Bibii rendez nyari versenyt. Az egyik squad mar betelt, de a tobbiben meg van hely boven:
http://belse.hu/190616.html

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Par felvetel a BelSE Gemini majus IDPA versenyrol:
http://foto.belse.hu/190504/index.html

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Bibi versenyere mar van 59 jelentkezo, a 7 squadbol betelt 5. Szerintem mire megjelenik az MDLSZ versenynaptarban, addigra a maradek 8 hely is elfogy. :-)

Ne felejtsetek el, hogy holnap utan jar le az IDPA OB nevezesi hatarido, es meg csak 120 fo nevezett, remeljuk hogy a tavalyi 136 fos letszamot elerjuk iden is.

Bel
Avatar
gizmo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2019.05.26. 08:47

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: gizmo »

Sziasztok,
olvasgatva a fórumot, láttam, hogy több tapasztalt versenyző, ill. bíró is jár errefelé, ezért kérdeznék itt.

Első saját fegyver vásárlás előtt állok, és felmerült az a kérdés, hogy IDPA versenyeken mennyire figyelik a fegyver méreteit, tömegét? Tudomásom szerint az engedélyezett tömeg 1219 gramm, amit viszont egy CZ 75 SP-01 (1270 g) is átlép, egy SIG P226 X-Five (1338 g) pedig főleg. Nem tervezek nemzetközi versenyeken való részvételt, de itthon szívesen eljárok rendes IDPA versenyekre is, nem csak házi vagy egyéb minősítő pont / steel challenge versenyekre. Logikusan egy striker-es fegyver lenne célszerű (Glock 1 pl), azzal mindenhol indulhatok (SSP is), de a szívem más felé húz, gondolom ez errefelé nem meglepő :) és mivel a lőszer ára a sok, szeretnek saját fegyvernek egy olyat, amit tényleg élvezettel használok. Egy SIG P226 használtan lenne "elérhető áron" pl., tudom hogy ESP-ben indulhatnék vele, de kérdés hogy a tömege, csőhossza mennyire korlátozza a használatát versenyeken?

A fentiekkel kapcsolatban, kíváncsian várom a véleményeket, tapasztalatokat.

üdv,
gizmo
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

gizmo írta: 2019.05.26. 14:25 IDPA versenyeken mennyire figyelik a fegyver méreteit, tömegét? Tudomásom szerint az engedélyezett tömeg 1219 gramm, amit viszont egy CZ 75 SP-01 (1270 g) is átlép, egy SIG P226 X-Five (1338 g) pedig főleg.
Szia,

Figyeljuk, altalaban van nalam doboz es merleg, es ami ketseges, azt formalisan is ellenorizzuk. Ami nem felel meg az adott divizio (ESP, SSP) szabalyainak, azzal SPD-ben lehet indulni, ahol altalaban eleg kicsi a mezony, ezert a legtobbszor nincs kihirdetve az eredmeny.

SSP-ben (es ESP-ben, CDP-ben is) 43 oz, vagyis jol irtad, hogy 1219 gramm a megengedett maximalis tomeg.

A CZ-75 SP-01 tomege 40.7 oz, tehat megfelelo.
A CZ-75 SP-01 Tactical tomege 40.5 oz, tehat megfelelo.
A CZ-75 SP-01 Shadow tomege 1180 g, tehat megfelelo.

Ami nem jo, az a CZ Shadow 2 46.6 oz.

Bel
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gizmo írta: 2019.05.26. 14:25 Sziasztok,
olvasgatva a fórumot, láttam, hogy több tapasztalt versenyző, ill. bíró is jár errefelé, ezért kérdeznék itt.

Első saját fegyver vásárlás előtt állok, és felmerült az a kérdés, hogy IDPA versenyeken mennyire figyelik a fegyver méreteit, tömegét? Tudomásom szerint az engedélyezett tömeg 1219 gramm, amit viszont egy CZ 75 SP-01 (1270 g) is átlép, egy SIG P226 X-Five (1338 g) pedig főleg. Nem tervezek nemzetközi versenyeken való részvételt, de itthon szívesen eljárok rendes IDPA versenyekre is, nem csak házi vagy egyéb minősítő pont / steel challenge versenyekre. Logikusan egy striker-es fegyver lenne célszerű (Glock 1 pl), azzal mindenhol indulhatok (SSP is), de a szívem más felé húz, gondolom ez errefelé nem meglepő :) és mivel a lőszer ára a sok, szeretnek saját fegyvernek egy olyat, amit tényleg élvezettel használok. Egy SIG P226 használtan lenne "elérhető áron" pl., tudom hogy ESP-ben indulhatnék vele, de kérdés hogy a tömege, csőhossza mennyire korlátozza a használatát versenyeken?

A fentiekkel kapcsolatban, kíváncsian várom a véleményeket, tapasztalatokat.

üdv,
gizmo
P226 csak akkor ESP ha nagyon belenyulkalsz. Alapból SSP, mert mivel nincs rajta biztosító kizárólag fesztelenitve teheted tokba.
Egy alap 226 teljesen jo fegyver SSP divízióra mert minden feltételnek tokeletesen megfelel.
Ha valaszthatsz akkor mindhárom bel altal felsorolt sp01n alapuló cz megfelel, harom közül talán a shadow van kifejezetten versenyre kihegyezve a másik kettő inkabb önvédelmi es szolgalati vonal.
Avatar
gizmo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2019.05.26. 08:47

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: gizmo »

Bel:
köszönöm a pontosítást (is), én a Shadow 2 tömegét néztem, illetve az SP-01 Tactical Sport-ot, de mindkettő túl nehéz (legalábbis a net-es adatok alapján). Szóval akkor egy full size, 1300 gramm feletti SIG-el ne is próbálkozzak? P226 X5 lenne amit volt szerencsém használni, és lenne lehetőség baráti áron átvenni, viszont amennyiben nem tudom kihasználni, akkor luxus lenne sajnos (IPSC nem vonz jelenleg).

Aksurv:
P226 X5 Allround-ra gondoltam, az pedig ESP DA/SA miatt, a "sima" X5 pedig SAO, azért ESP. Ezzel nem is lenne gondom. Nem kimondottan verseny fegyver a cél, hanem egy olyan, amit élvezettel használok bármikor, legyen az háziverseny, pontlövészet, edzés, steel challenge, IDPA. Sima P226-ost nem próbáltam még, keresek lőteret ahol ki lehetne próbálni, köszönöm!
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

gizmo írta: 2019.05.26. 16:18 SP-01 Tactical Sport
Szia,

Az ember mindig tanul ujat, en pl. most azt, hogy ilyen pisztolyt lehet venni Magyarorszagon, tobb helyen is.

Marmint ilyen megnevezessel a csehek nem gyartjak, USA-ba nem importaljak, csak mint "CZ-75 Tactical Sport" (SP01 nelkul), de nalunk ilyet is lehet kapni. :-)

Bel
Avatar
gizmo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2019.05.26. 08:47

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: gizmo »

bel írta: 2019.05.26. 16:31 Szia,

Az ember mindig tanul ujat, en pl. most azt, hogy ilyen pisztolyt lehet venni Magyarorszagon, tobb helyen is.

Marmint ilyen megnevezessel a csehek nem gyartjak, USA-ba nem importaljak, csak mint "CZ-75 Tactical Sport" (SP01 nelkul), de nalunk ilyet is lehet kapni. :-)

Bel
ezért kérdeztem itt - tőletek, mert a súly adatok is ennyire szórnak kb., mint a megnevezések :roll:
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

Kerdezgess csak nyugodtan. :-)

Bel
Avatar
gizmo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2019.05.26. 08:47

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: gizmo »

bel írta: 2019.05.26. 17:23 Szia,

Kerdezgess csak nyugodtan. :-)

Bel
rendben :)

SIG 1911 Match ELite
https://www.sigsauer.com/store/1911-mat ... -size.html

OVERALL LENGTH 8.7 in (221 mm)
OVERALL WIDTH 1.4 in (36 mm)
HEIGHT 5.5 in (140 mm)
WEIGHT 41.6 oz (1179 g)

Jól látom, hogy ő még éppen belefér az IDPA szabályai közé (ESP)? Súly és méretek is pont határon belül.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

Igen, ezek jo szamok (annyi, hogy a 43 oz ures tarral egyutt van).

Bel
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: G.D »

gizmo írta: 2019.05.26. 16:18Sima P226-ost nem próbáltam még, keresek lőteret ahol ki lehetne próbálni, köszönöm!
Sima P226-ost maximum akkor vegyél ha ingyen vagy még olcsóbban adják, egyrészt a gyári sütésével dinamikus lövészetre erősen kihívásos, másrészt a lemezből préselt szán élettartama is jellemzően 10-15e lövés (2-3 közepesen erős versenyszezon). De láttam már nagyjából hasonló lövésszám mellett az alutokról "leugró" szánvezető sínt is...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

gizmo írta: 2019.05.26. 19:53 rendben :)

SIG 1911 Match ELite
https://www.sigsauer.com/store/1911-mat ... -size.html

OVERALL LENGTH 8.7 in (221 mm)
OVERALL WIDTH 1.4 in (36 mm)
HEIGHT 5.5 in (140 mm)
WEIGHT 41.6 oz (1179 g)

Jól látom, hogy ő még éppen belefér az IDPA szabályai közé (ESP)? Súly és méretek is pont határon belül.
Ez egy jó fegyver, magam is ezt használom.
Avatar
gizmo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2019.05.26. 08:47

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: gizmo »

Köszönöm az infókat! P226-ból X5-öt lenne lehetőségem reálisabb áron megszerezni, de azzal ugye kilőve az IDPA indulás (pedig nagyon jó kis fegyver), a SIG 1911 Match Elit pedig szintén nem olcsó boltból... a Glock 17 / P320 nagyon jók, de sajátnak valahogy jobban élveznék valami mást.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gizmo írta: 2019.05.27. 18:32 Köszönöm az infókat! P226-ból X5-öt lenne lehetőségem reálisabb áron megszerezni, de azzal ugye kilőve az IDPA indulás (pedig nagyon jó kis fegyver), a SIG 1911 Match Elit pedig szintén nem olcsó boltból... a Glock 17 / P320 nagyon jók, de sajátnak valahogy jobban élveznék valami mást.
Ha megteheted vegyel egx shadow 1et.
Ezzel mindent lohetsz es megbízható jó fegyver, a fel mezőny azt használja.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Bibii versenyen lett 1 ures hely.

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Bibii verseny eredmenye, felvetelei.

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Az ukran IDPA versenyt szeptember 15-re halasztottak!

Bel
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Hánykor kezdődik az OB? Köszi!
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Fortitu írta: 2019.07.05. 16:29 Hánykor kezdődik az OB? Köszi!
8:00--tól reg. 9:30-tól verseny.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

HCZoli írta: 2019.07.05. 16:40 8:00--tól reg. 9:30-tól verseny.
Köszi szépen, nekem telón valamiért csak a szórólapot dobta fel az info pontnál.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Köszi a mai IDPA OB-t!!

Nagyon jó pályák, kitűnő szervezés!

Én így láttam:

www.youtube.com/watch?v=PM2dXkazs4E&fea ... 7zhA1pEWjI
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

Nagyon gyors voltal a video feltoltessel. :-)

Az en felveteleim meg csak most kerultek fel a foto.belse.hura.

Bel
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

bel írta: 2019.07.08. 16:43 Szia,

Nagyon gyors voltal a video feltoltessel. :-)

Az en felveteleim meg csak most kerultek fel a foto.belse.hura.

Bel
Szombati napom erre volt szánva :)
Nagy küzdelem volt, nagyon elfáradtunk.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

HCZoli írta: 2019.07.08. 17:56 Nagy küzdelem volt,
... de megerte :-)

Kép
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

bel írta: 2019.07.08. 20:14 ... de megerte :-)

Kép
Persze, hogy meg! :)
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

    Többi?
    G.D
    Veterán
    Veterán
    Hozzászólások: 2091
    Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

    Re: Dinamikus/szituacios loveszet

    Hozzászólás Szerző: G.D »

    HCZoli írta: 2019.07.10. 21:47Többi?
    Ráklikkelsz a felhasználónevemre a tecsőn, azt' ott vannak.
    "Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
    Avatar
    Fortitu
    Veterán
    Veterán
    Hozzászólások: 5786
    Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
    Kapcsolat:

    Re: Dinamikus/szituacios loveszet

    Hozzászólás Szerző: Fortitu »

    Egy érdekes sztori az OB-ról, plusz egy általam összedobott fordítás.
    received_357277628296379.jpeg
    Az expert lövő Onyango aranyat nyert Magyarországon

    Az IDPA lövész, Sammy Onyago, legyőzve a vízum okozta akadályokat, és a csomagjai elvesztését Amszterdamban, aranyat nyert Magyarországon a Magtech kupán a hétvégén.
    Az SSP Expert kategóriában versenyezve, Onyango top formában volt, bezsebelt egy aranyat, 7 ponttal lemaradva a teljes összesítésben (A teljes összesítésben PCC-ben 158,52-t az abszolút első, ő pedig 176,06-t lőtt, gondolom erre akar utalni - ford.), ami 300 IDPA lövőt hozott össze Európából (Ez nem pontos adat, 135 induló volt - ford.).
    Az expert lövő a 2019-es Magtech IDPA bajnokság kupájával és rengeteg új élménnyel tér haza, részt véve egy instruktoroknak szóló lőfegyver biztonsági tréningen is.
    "Kemény verseny volt, főleg a vízum probléma miatt Nairobiben. Később, a csomagomat hagyták el, de szerencsére előkerült" - mondta Onyango a Standard Sports-nak.
    "A vízum krízist a Lőfegyver Engedélyező Bizottság elnökének, Mukindia-nak (Charles) és bizottságának közbeavatkozása hárította el, akiknek az irodája kiállította az engedélyemet az utazáshoz."
    Az IDPA lövészet gyorsan növekszik Kenyában, és az IDPA Magyarország verseny igazgatóval, Antali Barnabással ,és az IDPA Európa tisztviselőjével, Federico Iannellivel történt találkozás után Onyango úgy hiszi, hogy ez csak még tovább fejlődhet.
    "Szeretném megvédeni az eredményeimet itt Magyarországon újra. Ezt a győzelmet barátomnak és instruktoromnak, Alamin Lubisia-nak ajánlom, aki autóbalesetben hunyt el, mikor engem készített fel erre a bajnokságra."
    Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
    Avatar
    bel
    Veterán
    Veterán
    Hozzászólások: 2663
    Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
    Kapcsolat:

    Re: Dinamikus/szituacios loveszet

    Hozzászólás Szerző: bel »

    Szia,

    Koszi a forditast!

    Bel
    Avatar
    Fortitu
    Veterán
    Veterán
    Hozzászólások: 5786
    Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
    Kapcsolat:

    Re: Dinamikus/szituacios loveszet

    Hozzászólás Szerző: Fortitu »

    HCZolival beszélgettünk az OB-ról, meg az IDPA-ról. Ő vetette fel, hogy írhatnék pár sort a versenyről, hogy én hogyan láttam. Aztán ebből jött az is, hogy le lehetne pár személyesebb hangvételű sort is írni - úgy általában a lövészetről, mintegy kedvcsináló a bizonytalankodóknak. Igaza van abban, hogy valóban sok a negatív hang, hogy "túl drága, túl nagy szívás, túl bonyolult" ez az egész - már korábban is kifejeztem a véleményemet ezekkel a hangokkal szemben.

    Talán egy "disclaimerrel" kellene kezdenem ezt az írást igazából. Divat a rokonsportokkal, hobbikkal való acsarkodás, egymás kölcsönös lenézése. Jobban belegondolva nem is csak erről van szó, megvan ez az élet minden területén. Bringás-autós-motoros-gyalogos, mindegyik köcsög a másik szerint, hogy csak egy példát említsek.
    Szerintem akárki, aki szenvedélyesen csinál valamit, azzal egy hajóban evezek, tehát ez az írás sem arról akar szólni, hogy a szituációs lövészet mindenekfelett. Már csak azért sem mondhatnék ilyesmit, mert még csak a felszínét kapargatom ennek a sportnak magam is. Egyáltalán nincs kizárva, hogy X év múlva egy teljesen másik lövészeti ág lesz épp a kedvencem, vagy akár egy másik hobbiba szerelmesedek bele.
    Visszakanyarodva a saját szubjektív kis történetemhez, hátha több embernek megjön a bátorsága belevágni elsőre ijesztőnek tűnő dolgokba.
    Mint sokan, még én is általános iskolás koromban kezdtem a lövészetet, légpuskával. Nagyapám tanított meg lőni, aztán a suliban is volt lehetőség edzeni, versenyezni, amit természetesen ki is használtam. Aztán egy darabig maradt a hobbilövészet, alkalmanként lőtéren, de inkább otthon a zárt udvaron a légfegyveres örömködés. Majd újra elkezdtem rendesen lőtérre és versenyekre (pontlövészet) járni, immár éles vonalon.
    Elkezdtem dolgozni a saját fegyveren is, mert versenyezni valóban csak úgy lehet, meg amúgy is hajtott a birtoklási vágy. Sokan simán csak az élménylövészet miatt, vagy otthonvédelemre tartanak "sport", vagy "vadász" célúnak hazudott fegyvereket. És ezzel az égvilágon semmi baj sincs. Akiket valóban érdekel a sportlövészet, mindenhol a világon egy pici hányadát teszik ki a lövészeknek. A legtöbbeket mint szabadidős tevékenység, az élmény érdekli csak. Bennem kialakult egy igény a versenyzésre is, a kihívás miatt, de egyelőre nem a nyerés iránti vágy hajt elsősorban, hanem az önmagamhoz képest való fejlődés, a lövészet szeretete, a kihívás, hogy mindig kijjebb toljam a saját korlátaimat. Igazából ehhez sokkal több edzés, és nagyobb elhivatottság kellene, szóval inkább az élménylövészek közé sorolom magamat is, aki néha szeret versenyezgetni is, hogy lássa hol tart.
    Na szóval mi is az az út, amit ehhez sportlövészként be kell járni. Versenyengedély, minősülés, pszicho, orvosi, fegyvervizsga, tárolóhely kialakítása. Annyira nem lehetetlen ám, csak neki kell állni. Minden jön szépen, egyenként. Ha megteszed az első lépést, akkor megy minden utána magától. Némi pénzt bele kell tolni, de nem drágább, mint egy jogsit megszerezni. A későbbiekben is jó ez az autós párhuzam, azzal összevethető a vele járó felelősség és a sarcok, valamint a fenntartás költségei. Ha tehát valaki az anyagi vonzata miatt aggódik, akkor kb. egy ilyen tétellel számoljon.
    Ami fix költség lesz: évente sportorvosi, ennek beíratása, versenyengedély kiváltása, minősítés meglövése (3 verseny az MDLSZ-nél), klub tagsági díj. No meg az ezzel járó idő és szaladgálás. Vesd össze: autó műszakiztatás, szerelőhöz hordás tervezett és nem tervezett karbantartásokra, biztosítás, adók fizetése, stb.
    Ez tehát a fix költség, amit nem lehet kikerülni. Ha ezt bevállalod, utána jön a móka. Hogy mekkora a fogyasztásod, és mivel tankolod a fegyvert, ez már csak rajtad múlik. A 9mm-es lőszer nem olcsó a .22-eshez képest, de ha egy tanknyi benzin árával számol az ember havi szinten, azzal már elég sokmindent lehet kezdeni akármelyik kaliberben.
    Ha tehát fenn tudsz tartani egy autót, akkor fenn tudsz tartani egy fegyvert is. Más kérdés, ha egy autó mellé vállalsz be ilyesmit, akkor az úgy már dupla macera. Na de legalább érzed talán ez alapján, mit is veszel a nyakadba, megér-e neked ennyit.
    Megvan tehát a saját fegyver, lehet edzeni, versenyezni. Ekkor már tudtam, hogy ez a hagyományos, egykezes pontlövészet nekem túl életszerűtlen. Vesszőparipám a biztonságos fegyverkezelés, és hát azért az ember erre is lát negatív példákat... Az IDPA-ban az a szép, hogy pontosan, gyorsan, biztonságosan kell lőni. És nincs vita, ha megszeged valamelyik szigorú biztonsági szabályt, mehetsz haza azonnal, DQ.
    Sokáig persze nem mertem elmenni IDPA versenyre. Ami nem is baj, fel kell építeni minden egyes pontot a fenti 3 közül. Túl nagy pontosságot nem igényel ez a sportág, azt viszont a másodperc törtrésze alatt kell hozni, általában duplázva. Sajnos pisztollyal soha nem voltam jó lövő, inkább puskához van tehetségem (viszont pisztollyal jobban szeretek lőni). Mostmár egy elfogadható szinten vagyok, de még nagyon sokat kellene fejlődni, hogy tényleg azt lehessen rá mondani, hogy jó. A biztonságos fegyverkezelésen és a fegyverrel való biztonságos mozgáson szerencsére sokat nem kellett dolgozni, ez talán az airsoftozás miatt is van így főleg (ami megint egy teljesen külön világ, külön írást érdemelne). Más kérdés, hogy ez a sportág másfajta mozgásokat igényel, gyorsan, pontosan kell indulni-érkezni, mert amíg az ember tipeg, addig az óra ketyeg. Na ezen viszont még bőven lehet dolgozni.
    A kezdetektől nagyon sok pozitív segítséget és biztatást kaptam a lövésztársaktól. Gianni "fogta a kezemet" az első versenyemen, a bíróknak pedig jeleztem, hogy ez az első IDPA-m. Így kicsit több figyelmet szenteltek annak, hogy elmondják, pontosan mire figyeljek, mit hogyan kellene csinálni. A cél az volt, hogy ne legyen DQ, ezt sikerült is teljesíteni.

    Az idei IDPA OB-ról

    Voltak viták a nemzetközi versenyengedéllyel kapcsolatban, hogy erre most miért is van szükség, miért erőltetik, hiszen így is fizetünk az MDLSZ-nek, ez pedig egy plusz sarc, amiért cserébe látszólag "szintén nem kapunk semmit". A mellette érvelők szerint ez elősegíti ennek a sportágnak a fejlődését, nemzetközileg is. Én most itt nem szeretnék igazságot tenni, ezt majd az idő eldönti, bár általában a túlbürokratizálás szerintem se tesz jót semminek. A lényeg, hogy az OB-n csak érvényes nemzetközi minősítéssel lehetett részt venni - ezt én is szinte az utolsó pillanatban intéztem el, de szerencsére ez is rendben volt végül. Erre az engedélyre már amúgy is szükség van a hazai hivatalos versenyeken is, maximum 3 versenyen lehet részt venni enélkül.
    A másik érdekes kérdés, ami vitákat szül, hogy nagyon sokfelé darabolódik az értékelés. Egyrészt ugye a fegyverek szerint: ESP, SSP, stb, másrészt minősülési szintenként: NV, MM stb. Elviekben így az ember a "saját szintjén" tud versenyezni, az azonos minősítési szinten lévőkkel mérkőzik meg. Valóban jól esik elismerést kapni, érezni a fejlődésünket a saját szintünkhöz képest, de azért az ellenvéleményekben is van valami: ez kicsit egy ilyen "mindenki győztes" gondolkodásmód, ami egy versenysportban "érdekes". Erre most azt mondom, hogy nem baj, ha kiemeljük ezeket az eredményeket is "für info", de a teljes összesítés, ami tényleg számít.
    A verseny előtt már nem csak azt tűztem ki magamnak, mint életem első versenyén, hogy ne legyen DQ, bár ez is egy fontos szempont, hanem szerettem volna a mezőny első felében végezni. Ez volt tehát a cél, amit szerettem volna megugrani - menjen az átlagszintnél már legalább eggyel jobban.
    A reggeli nevezésnél hiába kerestünk volna beíró papírokat a csomagunkban, mert a magyar IDPA is belépett a digitális korba. Minden pályán tableten történt az eredmények feljegyzése. Erről a bírókat kellene megkérdezni, de számomra úgy tűnt, elég jól működik a rendszer, bár lehetett látni néhány fej összedugást, hogy mit hol is kellene nyomni.
    A gun check elvileg kötelező, gyakorlatilag mivel nem pipáltak listát, ezért ezt akár el is lehetett volna bliccelni. Ezt többen megjegyezték, de szerintem ez nem jogos, mert ha akármi probléma lett volna, az a legelső pályán úgyis kibukik egyből. Szóval ez talán inkább a versenyző érdeke, hogy akkor már legyen rendben minden, ne a versenyen akadjon meg.
    Szóban 10:00-s kezdésről kaptunk információt, ezt pontosan sikerült tartani, és a verseny sem csúszott meg, a tervezett időben véget ért. Ez nagyon jó, mert így tudja az ember mire számítson, profin ki volt számolva. Kisebb torlódások voltak, de hatalmas megakadások nem.
    A pályák jól átgondoltak voltak, az eligazítások pedig alaposak. Még akkor is, amikor a hőségben tizenegyedszerre kellett elmondaniuk ugyanazt. Bár csak a saját squadomat láttam, de az alapján a bírózás is rendben volt, bár volt némi vita, hogy mikor is számít az átmenő lövés, mikor nem, meg hasonló dolgok. Ami valóban gyakorlati problémát okozott nálam, az az alábbi képen látható pályaszakaszon történt:
    idpa.jpg
    A fegyvert üresre lőttem a sarok mögül a célra, a tárat ezután a földre ejtettem, megindultam a földön fekvő bábú felé, és közben beraktam a tele tárat, csőretöltöttem a szánakasztóval. Még mielőtt a bábuhoz értem volna, rájavítottam menet közben a papírcélra. Ezután húztam hátra a bábút, ami az utolsó két célt indította. (Itt amúgy elég rendesen benéztem egy találatot, az egyik lövedék megcsípte a lőlap tetejének a szélét, amit én -1-es találatnak gondoltam, de valójában tényleg nem érintette a vonalat.)
    Emiatt az átmozgás közbeni rájavítás miatt kaptam egy proc-ot, ami mint kiderült utólag, bizony a helyezésben is számított volna. Elfogadtam a bíró döntését, de legközelebbre jó tanulság, hogy ilyesmit szabad-e, vagy nem szabad-e csinálni. Az 1. pályán külön felhívták a figyelmünket, hogy ott lehet, ezért is mertem itt ezt megtenni. Kikérve más véleményeket, ez így szabályos volt, hiszen nem volt más látható cél a következő pozícióra átmozgás közben. Szóval legközelebb ezt már tudni fogom, és ennek figyelembevételével fogadom el, vagy sem a bíró döntését egyből.
    Itt most nem fogom kielemezni egyenként a pályákat, így is elég hosszú ez az írás, meg egy videó amúgy is többet mond ezer szónál. Aki részletesebben kíváncsi a pályákra, az nézze meg youtube-on HCZoli csatornáját, itt megtekintheti a pisztolyban abszolút győztes végrehajtásait.
    Az eredményhirdetés egy picit csúszott, de addig is egy nagyon jó kései ebédet fogyaszthattunk el, majd az esemény támogatójának köszönhetően egy tombola játékon is részt vett minden nevező. Pontosabban azok, akik nem mentek haza egyből a verseny után, és jelen voltak még. Itt Magtech lőszert, valamint Frommeres ajándékutalványokat, meg némi lövészeti kiegészítőt lehetett nyerni, nem csekély mennyiségben.
    Az eredményhirdetés alatt elég zavaró volt, amikor a dobogón álló román versenyző direkt kitakarja a zászlójával a többi helyezettet. Ilyenkor azért viszket az ember tenyere. Ettől eltekintve mindenki tapsot kapott, bevárták egymást a versenyzők a fotózkodás miatt, családias volt a hangulat.
    Összességében egy nagyon jó napot tölthettünk el aktívan, nagy élmény volt. Gratulálok a szervezőknek a színvonalas versenyhez, a résztvevőknek pedig az elért eredményekhez!
    Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
    Avatar
    gizmo
    Fórumtag
    Fórumtag
    Hozzászólások: 20
    Csatlakozott: 2019.05.26. 08:47

    Re: Dinamikus/szituacios loveszet

    Hozzászólás Szerző: gizmo »

    Köszönjük ezt a részletes beszámolót!
    Avatar
    Kolonics
    Veterán
    Veterán
    Hozzászólások: 520
    Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

    Re: Dinamikus/szituacios loveszet

    Hozzászólás Szerző: Kolonics »

    SZépen összefoglaltad!
    A kaja is szuper volt :D :D :D :D

    A bírok nem semmi munkát végeztek!
    A román delegáció ( dákók vagy hogy hívják magukat?) kicsit túl tolták a zászlós mutatvány, de mit is várunk tőlük?
    :lol:

    Összeségében jó volt!
    Jövőre még ettől is jobb lesz!
    “ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
    The Gent
    Veterán
    Veterán
    Hozzászólások: 1660
    Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

    Re: Dinamikus/szituacios loveszet

    Hozzászólás Szerző: The Gent »

    Fortitu írta: 2019.07.17. 22:05 HCZolival beszélgettünk az OB-ról, meg az IDPA-ról. Ő vetette fel, hogy írhatnék pár sort a versenyről, hogy én hogyan láttam. Aztán ebből jött az is, hogy le lehetne pár személyesebb hangvételű sort is írni - úgy általában a lövészetről, mintegy kedvcsináló a bizonytalankodóknak. Igaza van abban, hogy valóban sok a negatív hang, hogy "túl drága, túl nagy szívás, túl bonyolult" ez az egész - már korábban is kifejeztem a véleményemet ezekkel a hangokkal szemben.

    Talán egy "disclaimerrel" kellene kezdenem ezt az írást igazából. Divat a rokonsportokkal, hobbikkal való acsarkodás, egymás kölcsönös lenézése. Jobban belegondolva nem is csak erről van szó, megvan ez az élet minden területén. Bringás-autós-motoros-gyalogos, mindegyik köcsög a másik szerint, hogy csak egy példát említsek.
    Szerintem akárki, aki szenvedélyesen csinál valamit, azzal egy hajóban evezek, tehát ez az írás sem arról akar szólni, hogy a szituációs lövészet mindenekfelett. Már csak azért sem mondhatnék ilyesmit, mert még csak a felszínét kapargatom ennek a sportnak magam is. Egyáltalán nincs kizárva, hogy X év múlva egy teljesen másik lövészeti ág lesz épp a kedvencem, vagy akár egy másik hobbiba szerelmesedek bele.
    Visszakanyarodva a saját szubjektív kis történetemhez, hátha több embernek megjön a bátorsága belevágni elsőre ijesztőnek tűnő dolgokba.
    Mint sokan, még én is általános iskolás koromban kezdtem a lövészetet, légpuskával. Nagyapám tanított meg lőni, aztán a suliban is volt lehetőség edzeni, versenyezni, amit természetesen ki is használtam. Aztán egy darabig maradt a hobbilövészet, alkalmanként lőtéren, de inkább otthon a zárt udvaron a légfegyveres örömködés. Majd újra elkezdtem rendesen lőtérre és versenyekre (pontlövészet) járni, immár éles vonalon.
    Elkezdtem dolgozni a saját fegyveren is, mert versenyezni valóban csak úgy lehet, meg amúgy is hajtott a birtoklási vágy. Sokan simán csak az élménylövészet miatt, vagy otthonvédelemre tartanak "sport", vagy "vadász" célúnak hazudott fegyvereket. És ezzel az égvilágon semmi baj sincs. Akiket valóban érdekel a sportlövészet, mindenhol a világon egy pici hányadát teszik ki a lövészeknek. A legtöbbeket mint szabadidős tevékenység, az élmény érdekli csak. Bennem kialakult egy igény a versenyzésre is, a kihívás miatt, de egyelőre nem a nyerés iránti vágy hajt elsősorban, hanem az önmagamhoz képest való fejlődés, a lövészet szeretete, a kihívás, hogy mindig kijjebb toljam a saját korlátaimat. Igazából ehhez sokkal több edzés, és nagyobb elhivatottság kellene, szóval inkább az élménylövészek közé sorolom magamat is, aki néha szeret versenyezgetni is, hogy lássa hol tart.
    Na szóval mi is az az út, amit ehhez sportlövészként be kell járni. Versenyengedély, minősülés, pszicho, orvosi, fegyvervizsga, tárolóhely kialakítása. Annyira nem lehetetlen ám, csak neki kell állni. Minden jön szépen, egyenként. Ha megteszed az első lépést, akkor megy minden utána magától. Némi pénzt bele kell tolni, de nem drágább, mint egy jogsit megszerezni. A későbbiekben is jó ez az autós párhuzam, azzal összevethető a vele járó felelősség és a sarcok, valamint a fenntartás költségei. Ha tehát valaki az anyagi vonzata miatt aggódik, akkor kb. egy ilyen tétellel számoljon.
    Ami fix költség lesz: évente sportorvosi, ennek beíratása, versenyengedély kiváltása, minősítés meglövése (3 verseny az MDLSZ-nél), klub tagsági díj. No meg az ezzel járó idő és szaladgálás. Vesd össze: autó műszakiztatás, szerelőhöz hordás tervezett és nem tervezett karbantartásokra, biztosítás, adók fizetése, stb.
    Ez tehát a fix költség, amit nem lehet kikerülni. Ha ezt bevállalod, utána jön a móka. Hogy mekkora a fogyasztásod, és mivel tankolod a fegyvert, ez már csak rajtad múlik. A 9mm-es lőszer nem olcsó a .22-eshez képest, de ha egy tanknyi benzin árával számol az ember havi szinten, azzal már elég sokmindent lehet kezdeni akármelyik kaliberben.
    Ha tehát fenn tudsz tartani egy autót, akkor fenn tudsz tartani egy fegyvert is. Más kérdés, ha egy autó mellé vállalsz be ilyesmit, akkor az úgy már dupla macera. Na de legalább érzed talán ez alapján, mit is veszel a nyakadba, megér-e neked ennyit.
    Megvan tehát a saját fegyver, lehet edzeni, versenyezni. Ekkor már tudtam, hogy ez a hagyományos, egykezes pontlövészet nekem túl életszerűtlen. Vesszőparipám a biztonságos fegyverkezelés, és hát azért az ember erre is lát negatív példákat... Az IDPA-ban az a szép, hogy pontosan, gyorsan, biztonságosan kell lőni. És nincs vita, ha megszeged valamelyik szigorú biztonsági szabályt, mehetsz haza azonnal, DQ.
    Sokáig persze nem mertem elmenni IDPA versenyre. Ami nem is baj, fel kell építeni minden egyes pontot a fenti 3 közül. Túl nagy pontosságot nem igényel ez a sportág, azt viszont a másodperc törtrésze alatt kell hozni, általában duplázva. Sajnos pisztollyal soha nem voltam jó lövő, inkább puskához van tehetségem (viszont pisztollyal jobban szeretek lőni). Mostmár egy elfogadható szinten vagyok, de még nagyon sokat kellene fejlődni, hogy tényleg azt lehessen rá mondani, hogy jó. A biztonságos fegyverkezelésen és a fegyverrel való biztonságos mozgáson szerencsére sokat nem kellett dolgozni, ez talán az airsoftozás miatt is van így főleg (ami megint egy teljesen külön világ, külön írást érdemelne). Más kérdés, hogy ez a sportág másfajta mozgásokat igényel, gyorsan, pontosan kell indulni-érkezni, mert amíg az ember tipeg, addig az óra ketyeg. Na ezen viszont még bőven lehet dolgozni.
    A kezdetektől nagyon sok pozitív segítséget és biztatást kaptam a lövésztársaktól. Gianni "fogta a kezemet" az első versenyemen, a bíróknak pedig jeleztem, hogy ez az első IDPA-m. Így kicsit több figyelmet szenteltek annak, hogy elmondják, pontosan mire figyeljek, mit hogyan kellene csinálni. A cél az volt, hogy ne legyen DQ, ezt sikerült is teljesíteni.

    Az idei IDPA OB-ról

    Voltak viták a nemzetközi versenyengedéllyel kapcsolatban, hogy erre most miért is van szükség, miért erőltetik, hiszen így is fizetünk az MDLSZ-nek, ez pedig egy plusz sarc, amiért cserébe látszólag "szintén nem kapunk semmit". A mellette érvelők szerint ez elősegíti ennek a sportágnak a fejlődését, nemzetközileg is. Én most itt nem szeretnék igazságot tenni, ezt majd az idő eldönti, bár általában a túlbürokratizálás szerintem se tesz jót semminek. A lényeg, hogy az OB-n csak érvényes nemzetközi minősítéssel lehetett részt venni - ezt én is szinte az utolsó pillanatban intéztem el, de szerencsére ez is rendben volt végül. Erre az engedélyre már amúgy is szükség van a hazai hivatalos versenyeken is, maximum 3 versenyen lehet részt venni enélkül.
    A másik érdekes kérdés, ami vitákat szül, hogy nagyon sokfelé darabolódik az értékelés. Egyrészt ugye a fegyverek szerint: ESP, SSP, stb, másrészt minősülési szintenként: NV, MM stb. Elviekben így az ember a "saját szintjén" tud versenyezni, az azonos minősítési szinten lévőkkel mérkőzik meg. Valóban jól esik elismerést kapni, érezni a fejlődésünket a saját szintünkhöz képest, de azért az ellenvéleményekben is van valami: ez kicsit egy ilyen "mindenki győztes" gondolkodásmód, ami egy versenysportban "érdekes". Erre most azt mondom, hogy nem baj, ha kiemeljük ezeket az eredményeket is "für info", de a teljes összesítés, ami tényleg számít.
    A verseny előtt már nem csak azt tűztem ki magamnak, mint életem első versenyén, hogy ne legyen DQ, bár ez is egy fontos szempont, hanem szerettem volna a mezőny első felében végezni. Ez volt tehát a cél, amit szerettem volna megugrani - menjen az átlagszintnél már legalább eggyel jobban.
    A reggeli nevezésnél hiába kerestünk volna beíró papírokat a csomagunkban, mert a magyar IDPA is belépett a digitális korba. Minden pályán tableten történt az eredmények feljegyzése. Erről a bírókat kellene megkérdezni, de számomra úgy tűnt, elég jól működik a rendszer, bár lehetett látni néhány fej összedugást, hogy mit hol is kellene nyomni.
    A gun check elvileg kötelező, gyakorlatilag mivel nem pipáltak listát, ezért ezt akár el is lehetett volna bliccelni. Ezt többen megjegyezték, de szerintem ez nem jogos, mert ha akármi probléma lett volna, az a legelső pályán úgyis kibukik egyből. Szóval ez talán inkább a versenyző érdeke, hogy akkor már legyen rendben minden, ne a versenyen akadjon meg.
    Szóban 10:00-s kezdésről kaptunk információt, ezt pontosan sikerült tartani, és a verseny sem csúszott meg, a tervezett időben véget ért. Ez nagyon jó, mert így tudja az ember mire számítson, profin ki volt számolva. Kisebb torlódások voltak, de hatalmas megakadások nem.
    A pályák jól átgondoltak voltak, az eligazítások pedig alaposak. Még akkor is, amikor a hőségben tizenegyedszerre kellett elmondaniuk ugyanazt. Bár csak a saját squadomat láttam, de az alapján a bírózás is rendben volt, bár volt némi vita, hogy mikor is számít az átmenő lövés, mikor nem, meg hasonló dolgok. Ami valóban gyakorlati problémát okozott nálam, az az alábbi képen látható pályaszakaszon történt:
    idpa.jpg
    A fegyvert üresre lőttem a sarok mögül a célra, a tárat ezután a földre ejtettem, megindultam a földön fekvő bábú felé, és közben beraktam a tele tárat, csőretöltöttem a szánakasztóval. Még mielőtt a bábuhoz értem volna, rájavítottam menet közben a papírcélra. Ezután húztam hátra a bábút, ami az utolsó két célt indította. (Itt amúgy elég rendesen benéztem egy találatot, az egyik lövedék megcsípte a lőlap tetejének a szélét, amit én -1-es találatnak gondoltam, de valójában tényleg nem érintette a vonalat.)
    Emiatt az átmozgás közbeni rájavítás miatt kaptam egy proc-ot, ami mint kiderült utólag, bizony a helyezésben is számított volna. Elfogadtam a bíró döntését, de legközelebbre jó tanulság, hogy ilyesmit szabad-e, vagy nem szabad-e csinálni. Az 1. pályán külön felhívták a figyelmünket, hogy ott lehet, ezért is mertem itt ezt megtenni. Kikérve más véleményeket, ez így szabályos volt, hiszen nem volt más látható cél a következő pozícióra átmozgás közben. Szóval legközelebb ezt már tudni fogom, és ennek figyelembevételével fogadom el, vagy sem a bíró döntését egyből.
    Itt most nem fogom kielemezni egyenként a pályákat, így is elég hosszú ez az írás, meg egy videó amúgy is többet mond ezer szónál. Aki részletesebben kíváncsi a pályákra, az nézze meg youtube-on HCZoli csatornáját, itt megtekintheti a pisztolyban abszolút győztes végrehajtásait.
    Az eredményhirdetés egy picit csúszott, de addig is egy nagyon jó kései ebédet fogyaszthattunk el, majd az esemény támogatójának köszönhetően egy tombola játékon is részt vett minden nevező. Pontosabban azok, akik nem mentek haza egyből a verseny után, és jelen voltak még. Itt Magtech lőszert, valamint Frommeres ajándékutalványokat, meg némi lövészeti kiegészítőt lehetett nyerni, nem csekély mennyiségben.
    Az eredményhirdetés alatt elég zavaró volt, amikor a dobogón álló román versenyző direkt kitakarja a zászlójával a többi helyezettet. Ilyenkor azért viszket az ember tenyere. Ettől eltekintve mindenki tapsot kapott, bevárták egymást a versenyzők a fotózkodás miatt, családias volt a hangulat.
    Összességében egy nagyon jó napot tölthettünk el aktívan, nagy élmény volt. Gratulálok a szervezőknek a színvonalas versenyhez, a résztvevőknek pedig az elért eredményekhez!
    Megnéztem a link alatti videókat, szinte megjött a kedvem, a szituációs lövészethez... Szinte...
    Neked gratulálok, hogy sikerült megvalósítanod az elképzelésedet, sok sikert a továbbiakban!
    Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
    Avatar
    TotoHU
    Veterán
    Veterán
    Hozzászólások: 5414
    Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
    Tartózkodási hely: Kolumbia
    Kapcsolat:

    Re: Dinamikus/szituacios loveszet

    Hozzászólás Szerző: TotoHU »

    The Gent írta: 2019.07.18. 22:40 Megnéztem a link alatti videókat, szinte megjött a kedvem, a szituációs lövészethez... Szinte...
    Nekem korábban megjött a kedvem - hónapok óta tervezgettem hogy elmegyek IDPA-ra, ám épp ez az új "kötelező nemzetközi versenyengedély" vette el a kedvemet tőle.
    Az van, hogy futóversenyre még mindig sokkal többet járok mint sportlövészetre és hetente 3-4x megyek futni, szemben a 2-3 heti 1 lövészettel. Az a fő időtöltésem, persze szigorúan csak full amatőr szinten. Elég sok versenyen voltam már félmaratontól maratoni távig futottam ezt-azt, viszont külföldön futóversenyen sem voltam még soha. Egyszerűen én futni szeretek, és ezt megtehetem itthon is, bőven van egy csomó vidéki verseny ahol még nem voltam, ezért sajnálok többszáz km-t autózni. Az időeredményt ugyanígy elengedtem, volt már 1:53-as félmaraton, lehetne jobb is - és akkor mi van? Pont semmi. Nemzetközi versenyre nekem még ott is kár a benzinért, az időért. Ráadásul nem fikázásként, de egy futóverseny hangulata nagyságrendekkel múl felül egy lövészversenyét, - rengetegen vannak, mindenhol szól a zene, a pályán zenekarok és DJ-k nyomják, óriási a fesztivál-hangulat, rengeteg a jóseggű csaj alig sportruhában, futunk egy jót, a végén lehet inni sört, mi kell még? :D A sportlövészettel is így van, soha nem volt és nem is lesz EWP-m mert minek, én lőni szeretek, a verseny egyfajta szükséges rossz. Nem török nemzetközi babérokra, se arra hogy tovább fejlődjek aztán még tovább és még - mert akkor se történik semmi. Lőeredmény időeredmény - nekem az színes lufi fújás. Lőni szeretek, eredményeket kergetni nem. A dinamikus lövészetre meg majd keresek egy lőteret ahol lehe ezt is gyakorolni nemzetközi versenyengedély nélkül. Az sem kell nekem hogy verseny legyen, én lőni szeretek nem versenyezni.
    Ofkorsz simán elfogadom ha valaki nem így gondolja, csak részemről egy újabb engedélyesdibe, papírozósdiba nem szállok bele. Elég nagy pacikuki van a hátsómban így is a lövészet miatt a sok kötelező feladat révén, minek azt növelni még pár centivel?
    The Gent
    Veterán
    Veterán
    Hozzászólások: 1660
    Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

    Re: Dinamikus/szituacios loveszet

    Hozzászólás Szerző: The Gent »

    TotoHU írta: 2019.07.21. 13:10 Nekem korábban megjött a kedvem - hónapok óta tervezgettem hogy elmegyek IDPA-ra, ám épp ez az új "kötelező nemzetközi versenyengedély" vette el a kedvemet tőle.
    Az van, hogy futóversenyre még mindig sokkal többet járok mint sportlövészetre és hetente 3-4x megyek futni, szemben a 2-3 heti 1 lövészettel. Az a fő időtöltésem, persze szigorúan csak full amatőr szinten. Elég sok versenyen voltam már félmaratontól maratoni távig futottam ezt-azt, viszont külföldön futóversenyen sem voltam még soha. Egyszerűen én futni szeretek, és ezt megtehetem itthon is, bőven van egy csomó vidéki verseny ahol még nem voltam, ezért sajnálok többszáz km-t autózni. Az időeredményt ugyanígy elengedtem, volt már 1:53-as félmaraton, lehetne jobb is - és akkor mi van? Pont semmi. Nemzetközi versenyre nekem még ott is kár a benzinért, az időért. Ráadásul nem fikázásként, de egy futóverseny hangulata nagyságrendekkel múl felül egy lövészversenyét, - rengetegen vannak, mindenhol szól a zene, a pályán zenekarok és DJ-k nyomják, óriási a fesztivál-hangulat, rengeteg a jóseggű csaj alig sportruhában, futunk egy jót, a végén lehet inni sört, mi kell még? :D A sportlövészettel is így van, soha nem volt és nem is lesz EWP-m mert minek, én lőni szeretek, a verseny egyfajta szükséges rossz. Nem török nemzetközi babérokra, se arra hogy tovább fejlődjek aztán még tovább és még - mert akkor se történik semmi. Lőeredmény időeredmény - nekem az színes lufi fújás. Lőni szeretek, eredményeket kergetni nem. A dinamikus lövészetre meg majd keresek egy lőteret ahol lehe ezt is gyakorolni nemzetközi versenyengedély nélkül. Az sem kell nekem hogy verseny legyen, én lőni szeretek nem versenyezni.
    Ofkorsz simán elfogadom ha valaki nem így gondolja, csak részemről egy újabb engedélyesdibe, papírozósdiba nem szállok bele. Elég nagy pacikuki van a hátsómban így is a lövészet miatt a sok kötelező feladat révén, minek azt növelni még pár centivel?
    +1!
    Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
    Avatar
    HCZoli
    Veterán
    Veterán
    Hozzászólások: 611
    Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

    Re: Dinamikus/szituacios loveszet

    Hozzászólás Szerző: HCZoli »

    TotoHU írta: 2019.07.21. 13:10 Nekem korábban megjött a kedvem - hónapok óta tervezgettem hogy elmegyek IDPA-ra, ám épp ez az új "kötelező nemzetközi versenyengedély" vette el a kedvemet tőle.
    Szia!!

    Az első 3 IDPA versenyedet meglőheted a nemzetközi engedély nélkül is, sőt, BEL továbbra is szervez majd "IDPA népszerűsítő" versenyeket ahová el tudsz menni ezen engedély nélkül.

    Szóval hajrá, tessék kipróbálni. (Bármi kérdés van keress bátran)

    Egyébként én is tavaly októberben váltottam csak ki, mert nekem sem tetszett, hogy még egy valami ami pénzbe kerül, de miután beszélgettem erről az egyik legaktívabb IDPA versenyszervezővel én is kiváltottam. Az oka egyszerű volt: Nekem tetszik az IDPA, szeretem lőni és viszonylag jól is megy.
    Ha megfelelő létszámú nemzetközi engedéllyel rendelkező lövő részvételével megvalósul 2 db Tier 2 szintű verseny itthon, akkor a szervezőnek lesz jogosultsága Tier 3 szintű (Európa bajnokság) versenyt is szervezni és ez azt jelenti, hogy nem kell kimennem külföldre ahhoz, hogy összemérjem a tudásomat nemzetközi szinten.

    Megértem ha egy a sportágba most belekóstoló lövésznek ez "plusz lehúzásnak" tűnik, de ha megszereti és még jól is megy neki akkor szerintem van értelme kiváltani.

    Üdv. Z.

    Szerk: Remélem majd BEL kiegészíti vagy kijavítja, ha valamit rosszul írtam.
    The Gent
    Veterán
    Veterán
    Hozzászólások: 1660
    Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

    Re: Dinamikus/szituacios loveszet

    Hozzászólás Szerző: The Gent »

    HCZoli írta: 2019.07.21. 19:37 Szia!!

    Az első 3 IDPA versenyedet meglőheted a nemzetközi engedély nélkül is, sőt, BEL továbbra is szervez majd "IDPA népszerűsítő" versenyeket ahová el tudsz menni ezen engedély nélkül.

    Szóval hajrá, tessék kipróbálni. (Bármi kérdés van keress bátran)

    Egyébként én is tavaly októberben váltottam csak ki, mert nekem sem tetszett, hogy még egy valami ami pénzbe kerül, de miután beszélgettem erről az egyik legaktívabb IDPA versenyszervezővel én is kiváltottam. Az oka egyszerű volt: Nekem tetszik az IDPA, szeretem lőni és viszonylag jól is megy.
    Ha megfelelő létszámú nemzetközi engedéllyel rendelkező lövő részvételével megvalósul 2 db Tier 2 szintű verseny itthon, akkor a szervezőnek lesz jogosultsága Tier 3 szintű (Európa bajnokság) versenyt is szervezni és ez azt jelenti, hogy nem kell kimennem külföldre ahhoz, hogy összemérjem a tudásomat nemzetközi szinten.

    Megértem ha egy a sportágba most belekóstoló lövésznek ez "plusz lehúzásnak" tűnik, de ha megszereti és még jól is megy neki akkor szerintem van értelme kiváltani.

    Üdv. Z.

    Szerk: Remélem majd BEL kiegészíti vagy kijavítja, ha valamit rosszul írtam.
    Jól nyomod a lövészetet, meg királyok a tetkóid is. Hajrá, sok sikert kívánok, a továbbiakban!
    Még csak annyit, hogy akinek nem erre a lövészeti ágra áll fel, annak magyarázhatód, hogy a spenót főzelék mennyire finom, ha érted, hogy mire gondolok.
    Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
    Avatar
    HCZoli
    Veterán
    Veterán
    Hozzászólások: 611
    Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

    Re: Dinamikus/szituacios loveszet

    Hozzászólás Szerző: HCZoli »

    The Gent írta: 2019.07.21. 19:54 Jól nyomod a lövészetet, meg királyok a tetkóid is. Hajrá, sok sikert kívánok, a továbbiakban!
    Még csak annyit, hogy akinek nem erre a lövészeti ágra áll fel, annak magyarázhatód, hogy a spenót főzelék mennyire finom, ha érted, hogy mire gondolok.
    Köszi.

    TOTO épp azt írta, hogy az engedély miatt ment el a kedve tőle.
    Ki tudja próbálni az engedély nélkül. Ez a lényeg, a többi majd eldől.
    Avatar
    TotoHU
    Veterán
    Veterán
    Hozzászólások: 5414
    Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
    Tartózkodási hely: Kolumbia
    Kapcsolat:

    Re: Dinamikus/szituacios loveszet

    Hozzászólás Szerző: TotoHU »

    HCZoli írta: 2019.07.21. 19:37
    Megértem ha egy a sportágba most belekóstoló lövésznek ez "plusz lehúzásnak" tűnik, de ha megszereti és még jól is megy neki akkor szerintem van értelme kiváltani.
    Szia

    Nem a pénz ami furcsa, hiszen a sportlövészet nem olcsó sport, ezzel tisztában kell lennie mindenkinek aki belevág. Ez egy +1 adminisztrációs teher, persze felfogható úgy is hogy a meglévő X db mellé egy már mit számít, de egyenlőre én nem így látom.
    Vadász vonal 7 éve van meg, a sportlövészesdit tavaly kezdtem, GYP-n gyorsan meglett 1. osztály több kategóriában, így bár lehetne tovább fejlődni, de nem látom értelmét tovább hajkurászni a pontokat, mert hát minek. A dinamikus sztori egyenlőre jópofának tűnik, mert sokkal életszagúbb mint statikus célra minél jobb szórást lőni. Ez érdekel, ki is fogok próbálni ezt-azt, amennyiben az nem az IDPA (fenti +1 adminisztrációs lépésre nem leszek hajlandó), hanem más. De az is elég ha kimegyek lőtérre fémcélokat pengetni, vagy simán csak gyakorolni.

    A nemzetközi vonal engem nem igazán izgat, tudom távoli példa, de a nagy futóversenyeken van ezerféle náció, ott jókat spanolnak egymással a mindenféle nemzetiségű futók. De ott se az eredmény az érdekes nekem sosem, hanem az ott levés, az átélés, a hangulat. Az sokkal fontosabb minthogy kettő órán belül futom-e a félmaratont, vagy azon túl. Alkat kérdése, kit mi mozgat meg, mi motivál.
    Avatar
    bel
    Veterán
    Veterán
    Hozzászólások: 2663
    Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
    Kapcsolat:

    Re: Dinamikus/szituacios loveszet

    Hozzászólás Szerző: bel »

    Szia Zoli,

    Minden fontosat jol irtal (roviden osszefoglalva: nemzetkozi versenyengedely nelkul 3 IDPA versenyen, es tetszoleges szamu IDPA nepszerusiton reszt lehet venni; es hogy a nemzetkozi elismeres, vagyis a nagynak minositett versenyekhez kell a sok nemzetkozi engedelyu versenyzo).

    Par apro pontositas:

    Nem 2 db tier2-es verseny a cel, volt mar sok tier2-es, nemzetkozi verseny Magyarorszagon (az elso, amit 2016-ban rendeztem, azon 7 versenyzo volt nemzetkozi versenyengedellyel, 2017 es 2018-ban egyarant 2-2 db-ot rendeztem), hanem az, hogy legyen egy olyan, ahol 125 fo nemzetkozi versenyengedellyel rendelkezo indul, mert ez az egyik feltetele annak, hogy a kovetkezo evben tier3 verseny lehessen Magyarorszagon. Ez meg nem EB, de ezzel mi leszunk a 3. orszag a kontinensen, akik ilyet rendeznek: az olaszok (ahova 9x19-t tilos vinni) es a finnek (ami nagyon messze van) utan.

    Ez picit osszecseng azzal, amit Toto irt: egy Tier 3 verseny nagy dolog Europaban, arra varhatoan sok kulfoldi fog jonni, azt remeljuk, hogy az sokkal szinesebb, sokkal erdekesebb lesz ezert mint az eddigi versenyek, es igy a 200 nemzetkozi versenyengedellyel rendelkezo is osszejohet,

    Az EB az tier4 szintu, es meg soha nem volt ilyen Europaban. Abban remenykedunk, hogy a kontinensen masodikkent majd mi fogunk tudni rendezni,

    Bel
    Válasz küldése