Hazai gyártású traumatikus fegyverek

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Orpi Jani
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2021.07.30. 19:04

Re: Tuning műhely - fegyverrobbantó topik

Hozzászólás Szerző: Orpi Jani »

Thomaster írta: 2022.02.14. 15:24 És ettől hány zsuuullal lett erősebb? Milyen vastag betonfalat tud ettől átlőni? Ez itt kérem offtopik, jelentem a moderátornak! :mrgreen:

Na jó, látom a hazai nemhalálosban is ;) Nagyon szép, gratula! Végre nem ágaskodik a nézőke... az nekem elfogadhatatlan. Meg járulékosan a cápauszony célgömb is eltűnt.
Köszönöm. Még egy fa tus is gyártás alatt van de az sajnos csak augusztusban lesz rajta. De meglátjuk melyik marad rajra. Van több fegyver is tervezés alatt...😉
Orpi Jani
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2021.07.30. 19:04

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Orpi Jani »

Köszönöm az elismerést. Van még tervben más fegyverek kicsinosítása, saját ízlés szerint.
Ezt az Omartát már a művekben is látták. 😁
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4245
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

zora írta: 2022.02.14. 10:15 Jártam úgy vadiúj izzsel, hogy csak a térdemen tudtam megtörni, mint a botot. :-)
:lol:

lehet, hogy a "vadiúj"-on van ám a hangsúly. Új törökök, és használt IZs-ek fordultak meg a kezemben - ami alma, és körte összehasonlítása.

A drágább, mívesek, millás fegyvereket nyilván illesztik, és már null kilométeresen is svájci óra szintet kell hozniuk. Egy semmi faxni gyári alapmodell sörétesnél - gondolom én - az összecsiszolás a felhasználó végzi el, a bejáratás során... :)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Petya357 írta: 2022.02.15. 12:09 :lol:

lehet, hogy a "vadiúj"-on van ám a hangsúly - az összecsiszolás a felhasználó végzi el, a bejáratás során... :)
Pontosan.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Orpi Jani írta: 2022.02.13. 16:19 20220213_121116.jpg20220213_113239.jpg20220213_112332.jpg

Sziasztok. Egy Keserű Omerta, kicsit átgondolva.
Egész jó lett :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Thunder
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.08.15. 22:20

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thunder »

éles sörétesbe a godfather-es egybelőszer (hátul riasztó, elöl bogyó) simán passzol, ugye?
pumpásba működik?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13487
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thunder írta: 2022.02.17. 01:03 éles sörétesbe a godfather-es egybelőszer (hátul riasztó, elöl bogyó) simán passzol, ugye?
pumpásba működik?
Most hülyéskedsz?

nyilván teljesen eltérő méretű!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1328
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Thunder írta: 2022.02.17. 01:03 éles sörétesbe a godfather-es egybelőszer (hátul riasztó, elöl bogyó) simán passzol, ugye?
pumpásba működik?
Ha így lenne, akkor oda-vissza működne, és lehetne Godfather-ből 12-es sörétes lőszert lőni.
Ennek megakadályozása miatt lett teljesen más méretű az adapter.
Thunder
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.08.15. 22:20

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thunder »

Kojak írta: 2022.02.17. 17:55 Ha így lenne, akkor oda-vissza működne, és lehetne Godfather-ből 12-es sörétes lőszert lőni.
Ennek megakadályozása miatt lett teljesen más méretű az adapter.
persze, jogos teljesen ...
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Nem sokáig bírta nálad
mlaca írta: 2022.02.13. 14:47 ezen a lapátn acél a baszkül, legalábbis a mágnes fogja minden irányból.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

montecarlo írta: 2022.02.19. 19:52 Nem sokáig bírta nálad
sajnos.
FALA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2022.02.11. 07:29

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: FALA »

Sziasztok!
Atlas zalánnal van e valakinek tapasztalata arról hogy melyik fegyverekkel ‘csereszabatos’ a tusa? Képek alapján ‘formára’ mossberg 500ra hasonlít szerintem a tusa csatlakozása. Pisztolymarkolatos válltámaszt tennék rá. Egy kis barkácsolás nem lenne probléma.
digiservice
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2020.12.25. 00:15

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: digiservice »

Állítólag a Mossberg500 jó rá.
Talán a pisztolymarkolatoson eredeti Mossberg van.

Én is keresek egy jó markolatos valltamasz a Zalánra, de olyan áron találtam, hogy pff....
FALA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2022.02.11. 07:29

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: FALA »

digiservice írta: 2022.02.20. 18:06 Állítólag a Mossberg500 jó rá.
Talán a pisztolymarkolatoson eredeti Mossberg van.

Én is keresek egy jó markolatos valltamasz a Zalánra, de olyan áron találtam, hogy pff....
Tegnap óta nyúzom a googlit mindenféle nyelven, vagy baromi drágák, vagy out of stock, vagy nem szállít Mo-ra :( de azért még nekifutok párszor. Canadából már lenne $65-ért, csak hát ugye szállítás is ugyanennyi és akkor még vámról nem is beszéltünk.
Roberto68
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:22

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Roberto68 »

FALA írta: 2022.02.20. 20:10 Tegnap óta nyúzom a googlit mindenféle nyelven, vagy baromi drágák, vagy out of stock, vagy nem szállít Mo-ra :( de azért még nekifutok párszor. Canadából már lenne $65-ért, csak hát ugye szállítás is ugyanennyi és akkor még vámról nem is beszéltünk.
A www.starshooter.de oldalon nézted? Persze az USA ár közel duplája, de ezzel sajnos meg kell békülni, ez itt van az EU-ban és gyorsan szállítanak (és persze egyáltalán szállítanak, nem úgy mint az USA meg kanadai boltok...).
Én Marlin kiskal puskára rendeltem komplett műanyag agyazást, korrekten és gyorsan ment minden.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

FALA írta: 2022.02.20. 20:10 Tegnap óta nyúzom a googlit mindenféle nyelven, vagy baromi drágák, vagy out of stock, vagy nem szállít Mo-ra :( de azért még nekifutok párszor. Canadából már lenne $65-ért, csak hát ugye szállítás is ugyanennyi és akkor még vámról nem is beszéltünk.
Egy kicsit várj vele mert valami készülődik a Zalán gyártójánál :roll: Valami váltószettről hallottam meg levehető tusa,pisztolymarkolat :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
digiservice
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2020.12.25. 00:15

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: digiservice »

Ok,ok, könnyen beszélsz, neked már készen van a markolat / valltamasz! :D :D :D :D
(gyenge poén akart lenni... :?)

Btw, kíváncsi vagyok, hogy meglesz-e amiről írtál!
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2357
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: RatRace »

chucky írta: 2022.02.21. 14:57 Egy kicsit várj vele mert valami készülődik a Zalán gyártójánál :roll: Valami váltószettről hallottam meg levehető tusa,pisztolymarkolat :roll:
igen, fel is dobták a facén..
Csatolmányok
274448219_681866866559876_5383398748740039704_n.jpg
274448219_681866866559876_5383398748740039704_n.jpg (97.83 KiB) Megtekintve 28763 alkalommal
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

RatRace írta: 2022.02.22. 14:47 igen, fel is dobták a facén..
Jól néz ki :roll: Pár hete pont ilyen tusa talpú válltámaszokat nézegettem :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2357
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: RatRace »

chucky írta: 2022.02.22. 16:13 Jól néz ki :roll: Pár hete pont ilyen tusa talpú válltámaszokat nézegettem :roll:
Hasonló van a Siege-n gyárilag.
Az is rohadtul stabil.
ha jó áron adják,lehet felteszem az ADDER-re.
Csatolmányok
CR-120BP (3).png
CR-120BP (3).png (52.64 KiB) Megtekintve 28717 alkalommal
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Thunder
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.08.15. 22:20

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thunder »

Ez a Globserver újdonság akkor tulajdonképpen egy 6mm-es stratparonal működő 'kvázi légpuska' szerűség (tudom, hogy nem az, hanem muzealis), ami brutál 25-30 joule-t tud (!!!) - 5,5 m-es diaboloval???? Ilyen energiájú légfegyverekkel simán vadásznak ...

Ez keresztül lő egy embert ... szvl innentől akkor nem is ebbe a nem-halálos rovatba kéne betegyem? :?
Ez azért sztem nagyon nem ideális, hogy egy halálos fegyver szabadon megvásárolható.

https://www.combat-zone.hu/hunor_22_pus ... 55mm_6mm_r
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13487
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thunder írta: 2022.03.11. 01:34 Ez a Globserver újdonság akkor tulajdonképpen egy 6mm-es stratparonal működő 'kvázi légpuska' szerűség (tudom, hogy nem az, hanem muzealis), ami brutál 25-30 joule-t tud (!!!) - 5,5 m-es diaboloval???? Ilyen energiájú légfegyverekkel simán vadásznak ...

Ez keresztül lő egy embert ... szvl innentől akkor nem is ebbe a nem-halálos rovatba kéne betegyem? :?
Ez azért sztem nagyon nem ideális, hogy egy halálos fegyver szabadon megvásárolható.

https://www.combat-zone.hu/hunor_22_pus ... 55mm_6mm_r
tisztelettel: te most milyen gyógyszerre ittál töményet szipuzás közben?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13487
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

gvass1 írta: 2022.03.11. 05:36 tisztelettel: te most milyen gyógyszerre ittál töményet szipuzás közben?
Kifejtem, mielőtt sértődés lenne.
- ezek a startpatronos-ólomlövedékes cuccok 10+ éve a piacon vannak (lásd Keserű Sniper, Trainer, Bartal, Alfa ML041 stb). JÓ REGGELT!
- pont a belinkelt típus a legritkább és már nem is gyártják
- ezerszám adtak el belőlük
- nem halt még meg senki ezektől
- 20-30 joule az még senkin nem "megy keresztül", és bőven a fémlövedékes fegyverre elfogadott 80 J körüli "halálos" érték alatt marad. Akkor veszélyesebb, ha nyakra, fejre stb lőnek, de akkor is csak úgy annyira, mint egy 7,5 J-os légpuska.
- FYI: az itthon kint levő légpuskák jelentős része is ennyit tud, csak éppen szarnak bele a hatóságok, amíg meg nem bukik vele az orvvadász. Akkor 2-8 év. Ezek meg szerencsére NEM 2.8 év, de semmivel nem veszélyesebbek.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

Egy kis infót/segítséget szeretnék kérni!
Egy ideje szemezgetek a Zalánnal. Tetszik, hogy nagy a tárkapacitás és hogy nem kell nyakig zsírosnak lennem töltögetés közben... Gondolom betárazva is elvan egy ideig ha esetleg az orkok éjszaka vadászatra indulnának(itt leginkább a gumigolyó adagoló rugóra gondolok).... Azzal együtt tudok élni hogy nem tuningolható (nem megy bele a hentesipari és a vasporost sem biztos hogy bírja) legalábbis a felrobbantó topikban nem nagyon látok Zalánt tuningoló irományt...
A kérdés (a fentieken kívül) milyen hátrányai vannak mondjuk a defenderekhez vagy akár Godfather hez képest (ha van egyáltalán) ?
Otthon védelemre meg jáccósnak is szeretném használni.

Előre bocsi, ha vótmá ill. ha háború tör ki a két (Keserü vs Atlasz) tábor között
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Thunder
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.08.15. 22:20

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thunder »

gvass1 írta: 2022.03.11. 06:26 Kifejtem, mielőtt sértődés lenne.
- ezek a startpatronos-ólomlövedékes cuccok 10+ éve a piacon vannak (lásd Keserű Sniper, Trainer, Bartal, Alfa ML041 stb). JÓ REGGELT!
- pont a belinkelt típus a legritkább és már nem is gyártják
- ezerszám adtak el belőlük
- nem halt még meg senki ezektől
- 20-30 joule az még senkin nem "megy keresztül", és bőven a fémlövedékes fegyverre elfogadott 80 J körüli "halálos" érték alatt marad. Akkor veszélyesebb, ha nyakra, fejre stb lőnek, de akkor is csak úgy annyira, mint egy 7,5 J-os légpuska.
- FYI: az itthon kint levő légpuskák jelentős része is ennyit tud, csak éppen szarnak bele a hatóságok, amíg meg nem bukik vele az orvvadász. Akkor 2-8 év. Ezek meg szerencsére NEM 2.8 év, de semmivel nem veszélyesebbek.
Értékelem a kifejtést - nem lett sértődés :)
Nem ismerem a fent említett vasakat, nekem újdonság, vhogy elkerülte eddig a figyelmemet, vlsz mivel inkább éles vonalon mozgok, de arra emléxem, hogy 5,5 es 6,5-es légpuskákkal külföldön simán vadásznak ilyen 30J és ennél még akár erősebb fegyverekkel, kis vadra. Meglottek a rokat, mokust, borzot - fexik-nyugszik .... Szoval akkor no para, hogy az orkok ezzel fegyvezik fel magukat ;)
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: qqriq »

milyen orkok?
Thunder írta: 2022.03.11. 12:02 Szoval akkor no para, hogy az orkok ezzel fegyvezik fel magukat ;)
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13487
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thunder írta: 2022.03.11. 12:02 Értékelem a kifejtést - nem lett sértődés :)
Nem ismerem a fent említett vasakat, nekem újdonság, vhogy elkerülte eddig a figyelmemet, vlsz mivel inkább éles vonalon mozgok, de arra emléxem, hogy 5,5 es 6,5-es légpuskákkal külföldön simán vadásznak ilyen 30J és ennél még akár erősebb fegyverekkel, kis vadra. Meglottek a rokat, mokust, borzot - fexik-nyugszik .... Szoval akkor no para, hogy az orkok ezzel fegyvezik fel magukat ;)
A vidéki orvvadász a piacon vett kínai erőslégpuskával "dolgozik", nem ezekkel a méregdrága és ahhoz képest hangos úri huncutságokkal.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

gvass1 írta: 2022.03.11. 06:26 Kifejtem, mielőtt sértődés lenne.
- ezek a startpatronos-ólomlövedékes cuccok 10+ éve a piacon vannak (lásd Keserű Sniper, Trainer, Bartal, Alfa ML041 stb). JÓ REGGELT!
- pont a belinkelt típus a legritkább és már nem is gyártják
- ezerszám adtak el belőlük
- nem halt még meg senki ezektől
- 20-30 joule az még senkin nem "megy keresztül", és bőven a fémlövedékes fegyverre elfogadott 80 J körüli "halálos" érték alatt marad. Akkor veszélyesebb, ha nyakra, fejre stb lőnek, de akkor is csak úgy annyira, mint egy 7,5 J-os légpuska.
- FYI: az itthon kint levő légpuskák jelentős része is ennyit tud, csak éppen szarnak bele a hatóságok, amíg meg nem bukik vele az orvvadász. Akkor 2-8 év. Ezek meg szerencsére NEM 2.8 év, de semmivel nem veszélyesebbek.
Ha minden igaz, akkor ez most egy új termék és készleten is van nekik.
Mindenki vár valamit...
Thunder
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.08.15. 22:20

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thunder »

tornas78 írta: 2022.03.11. 17:44 Ha minden igaz, akkor ez most egy új termék és készleten is van nekik.
igen, ez uj cucc, ahogy nézem!
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Kontrolle13 írta: 2022.03.11. 11:24 Egy kis infót/segítséget szeretnék kérni!
Egy ideje szemezgetek a Zalánnal. Tetszik, hogy nagy a tárkapacitás és hogy nem kell nyakig zsírosnak lennem töltögetés közben... Gondolom betárazva is elvan egy ideig ha esetleg az orkok éjszaka vadászatra indulnának(itt leginkább a gumigolyó adagoló rugóra gondolok).... Azzal együtt tudok élni hogy nem tuningolható (nem megy bele a hentesipari és a vasporost sem biztos hogy bírja) legalábbis a felrobbantó topikban nem nagyon látok Zalánt tuningoló irományt...
A kérdés (a fentieken kívül) milyen hátrányai vannak mondjuk a defenderekhez vagy akár Godfather hez képest (ha van egyáltalán) ?
Otthon védelemre meg jáccósnak is szeretném használni.

Előre bocsi, ha vótmá ill. ha háború tör ki a két (Keserü vs Atlasz) tábor között
Tárazol 8-cat amitől nem nyomódik teljesen a rugó és 12 töltényt a tárba 8-)
10m-en belül nem lehet hibázni vele.De inkább fáradjanak közelebb :twisted: :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

chucky írta: 2022.03.11. 21:19 Tárazol 8-cat amitől nem nyomódik teljesen a rugó és 12 töltényt a tárba 8-)
10m-en belül nem lehet hibázni vele.De inkább fáradjanak közelebb :twisted: :lol:
Már csak 8-ra tárazva megbízható? Már kezdetben is olvastam olyanokat, hogy ne 12-t, csak 11-et... aztán csak 10-et... már csak 8 a tuti?
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Thomaster írta: 2022.03.11. 21:38 Már csak 8-ra tárazva megbízható? Már kezdetben is olvastam olyanokat, hogy ne 12-t, csak 11-et... aztán csak 10-et... már csak 8 a tuti?
Kaucsuk gumival nem szereti a teli tárat :roll: Amúgy is csak 8-ra töltöm mert azt még tudom követni :mrgreen:
Gyári gumival semmi gond nincs vele.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Zalánt Kaucsuk profi gumival használom én is, ma voltam lőni megint.

Gond nélkül viszi 12-re töltve.
Zalán-kávészsák.jpg
Thomaster írta: 2022.03.11. 21:38 Már csak 8-ra tárazva megbízható? Már kezdetben is olvastam olyanokat, hogy ne 12-t, csak 11-et... aztán csak 10-et... már csak 8 a tuti?
chucky írta: 2022.03.12. 06:31 Kaucsuk gumival nem szereti a teli tárat :roll: Amúgy is csak 8-ra töltöm mert azt még tudom követni :mrgreen:
Gyári gumival semmi gond nincs vele.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

montecarlo írta: 2022.03.15. 14:52 Zalánt Kaucsuk profi gumival használom én is, ma voltam lőni megint.

Gond nélkül viszi 12-re töltve.

Zalán-kávészsák.jpg
Zsír 8-) 1,5 hét betegácsi után végre ki tudtam menni én is szórni a gumikat :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Gercsa
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2018.06.17. 23:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Gercsa »

Sziasztok!

A héten vettem egy új szuperpitbullt (és tudom nem agyalni kell hanem lőni).

A kérdésem az lenne, hogy ha forgásirányban van egy kotyogása a dobnak, illetve ha kézzel is tudom forgatni a dobot becsukott állapotban visszafelé, az normális dolog, vagy inkább a javítandó kategória? Bug vagy feature?

Csak egy régebbi 2.5" még magnum defender néven futú revolverem van összahasonlítási alapnak (a spiáter elsütőszerkezetes/koszorús szériából) de abban úgy áll a dob mint katiban a gyerek.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

Gercsa írta: 2022.03.25. 11:34 ...
illetve ha kézzel is tudom forgatni a dobot becsukott állapotban visszafelé, az normális dolog, vagy inkább a javítandó kategória? Bug vagy feature?
...
ez nem okés, mert a dobrekesztő nem emelkedik ki teljesen a fészkéből, az okozza. Így lövés esetén előfordulhat hogy a dob túlpörög és csettes lesz a lövés. oka lehet a túl gyenge dobrekesztő rugó, de Keserűnél én a túl erős rugó által okozta dobrekesztő befeszülésével találkoztam már többször.. ami csinált ilyet, illetve sorja is okozhatja ->> én visszavinném.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6102
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

HD-21M

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

vato írta: 2022.03.25. 21:54 ez így tus nélkül elég disznó :D milyen hosszú kb.? kabaát alá beférhet ?:lol: , GR papírral adják amúgy még? viselésivel, car gunnak elég madmax feeling lenne:D:)
hátha holnap lemérnétek hány zsuzsis :roll: ;)
HD-21M
HD-21M
(Itt válaszolok, ne a fotósban offoljunk. ;)
Válltámasz nélkül 43 cm.
Vállra akasztva a szíjat úgy kell célra tartani, hogy feszüljön a szíj, az jól stabilizalja a fegyvert.

Múzeális, ezek mind azok. ;)

Teljesen sima, akasztó nélküli a cső, a dob cnc megmunkált alu, komoly falvastagsággal, tuning szempontjából van benne fantázia.

Nagyon átgondolt a szerkezete, szerszám nelkül gyorsan darabokra szedhető. Meglepően kompakt , és könnyű a korábbi HDM-ekhez képest.

Bal oldalon van a lézernek sin, az elülső markolatot fogó kéz hüvelykujjának ott kényelmes.

Nagyon határozott kattogó hangja van az előágy felhúzásakor, és nagy keresztmetszetek vannak, lehet bátran rángatni. :)

Dzseki alá befér.😉

Várható hozzá 8as dob (ez ugye 7 lövetű), amibe töltővel kell bepréselni a 19,3as gumikat.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: HD-21M

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

WildBear23 írta: 2022.03.25. 22:32 Bal oldalon van a lézernek sin, az elülső markolatot fogó kéz hüvelykujjának ott kényelmes.
Mint az a képen is látható. Ja nem. És a fotósban Coop kollégáén is jobboldalt van a sín.
Pedig a Facebookon mutatott példányon is baloldalt van. Mondjuk én tennék mindkét oldalra... elfér, filléres tétel, és legalább lehetne egyik oldalt lámpa, másik oldalt lézer.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Thomaster 2022.03.25. 22:57-kor.
Coop
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:54

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Coop »

Facebookon olvasható: "... normál dobbal 120-130 J ..." jobb oldalon egy kis vaslap a taktikai dolgoknak.
Coop
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:54

Re: HD-21M

Hozzászólás Szerző: Coop »

Thomaster írta: 2022.03.25. 22:54 Mint az a képen is látható. Ja nem.
Pedig a Facebookon mutatott példányon is baloldalt van. Mondjuk én tennék mindkét oldalra... elfér, filléres tétel, és legalább lehetne egyik oldalt lámpa, másik oldalt lézer.
Lehetne mindkét oldalt, így nem lenne baj ha jobbos vagy balos :lol:
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6102
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: HD-21M

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thomaster írta: 2022.03.25. 22:54 Mint az a képen is látható. Ja nem. És a fotósban Coop kollégáén is jobboldalt van a sín.
Pedig a Facebookon mutatott példányon is baloldalt van. Mondjuk én tennék mindkét oldalra... elfér, filléres tétel, és legalább lehetne egyik oldalt lámpa, másik oldalt lézer.
Igen, bocsi, jobb oldalon van a sin!
A facebookos képeken volt a bal oldalon (meg talán az első szériánál..?)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6102
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thomaster írta: 2022.03.26. 22:30 Akkor lécci meséld el a hazaiban ;-) Főleg a HD 21-M-ről, ez lenne az első beszámoló, valóshoz közeli használatban.
A Pitbull-19M-ről nincs mit mondani: Ruag patronnal lőttem, és 12mm-es Kaucsuk Profi gumival, szilikonzsírral zsírozva. A múltkori versenyen volt egy darab csett, most egy sem. Bő 100 lövés van a fegyverben. Felváltva használtam az alu, és rozsdamentes dobokat.
HD 21-M
HD 21-M
HD 21-M "Bayraktar":

Nyers, "szükségfegyver" külseje van, megmaradt a Home Defenderek brutalitása, de letisztult, és jóval kisebb, könnyebb lett. Nagyon ötletesek a stiftes rögzítések, pillanatok alatt darabokra szedhető. Látszik hogy átgondolt konstrukció, pl. a dob kivételéhez a dobtengelyt előre kell húzni, de kijönni nem tud a helyéről, mert az elülső markolat nem engedi. A csöve teljesen sima belül, nincs semmilyen szűkítés, vagy akasztó.
A dobfurat 16,5mm, a cső 17,5mm. A dobba kézzel be lehet tölteni a bezsírozott gumigolyót, de azért kell nyomni rendesen. 22mm mély a dobfurat. Az elsütése teljesen rendben van. A versenyre a válltámasz nélkül vittem, egy fegyverszíjon vállra akasztva majd a célra "kiszúrva" stabilan tartható. A cső és az ütőszegház hegesztéssel van rögzítve, de nem folyamatos varrattal (gondolom az elhúzná a csövet), hanem pöttyökkel; az egyik fórumtárs utólag forrasztással feltöltené a rést.
Egy másik fórumtársnak az előagy felhúzásakor beleütközött a hüvelykujja a dobtengelybe.
Én ezt nem tapasztaltam, pedig a lőállásban elég vehemensen rángattam előre-hátra :-), de lehet hogy érdemes a dobtengely végére egy gumi sapkát tenni. Szintén az első fórumtárs (gépészmérnök) felvetése volt, hogy a dobon a vezetőpályák hegyes csúcsát egy kis rádiusszal le lehetne gömbölyíteni.
A fegyver jobb oldalán lévő sínre már megrendeltem a tailcap kapcsolós zöld lézert (köszi Zora :), felmerült hogy lehetne a másik oldalon is sín, fegyverlámpának.
A dob kivételéhez az ütőszeget biztonsági állásba kell helyezni; ha az ütőszeg elé is tennénk egy gyengébb rugót, az elsütés után visszahúzná az ütőszeget (repülő ütőszeg).
Rövid távolságra lőttem vele, ott pontos. Jó lenne majd valamikor messzebbre is tesztelni (már a lézerrel).
Az irányzékok nagyok, jól láthatók. Kicsit szögletesek, de nem tokban hordjuk, úgyhogy a rántást nem zavarja. :)

A fegyver azt adja, amit ígér: gyors 7db célzott lövést, a szokásos brutális megállítóerővel.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Poresz »

WildBear23 írta: 2022.03.26. 23:20 Nyers, "szükségfegyver" külseje van, megmaradt a Home Defenderek brutalitása, de letisztult, és jóval kisebb, könnyebb lett.
Ezek a gázgumisok és gumis muzeálisok Magyarországon kívül máshol talán eladhatatlanok, annyira a magyar joghézagokra települtek rá. → Van egy plafon, hogy mennyit lehet belőlük eladni, és van egy másik plafon, hogy mennyit hajlandóak értük fizetni. ⇒ A konstruktőrnek egyensúlyoznia kell, hogy az önköltsége alacsony (→ egyszerű konstrukció & egyszerű gyártástechnológia), a végeredmény mégis igényes legyen. - Szerintem ez most jól sikerült.
Tehát alapvetően használható típus, lebeszélni senkit sem fogok róla. - A most következők csak nüanszok, amiknek a kijavítását a HD-22-M-en örömmel látnám.
WildBear23 írta: 2022.03.26. 23:20 A cső és az ütőszegház hegesztéssel van rögzítve, de nem folyamatos varrattal (gondolom az elhúzná a csövet), hanem pöttyökkel; az egyik fórumtárs utólag forrasztással feltöltené a rést.
1. Ezek a rések nehezen takaríthatók: itt bármi történik a felületkezeléssel, hangosan csámcsogni fog a rozsda.
A cső környékén semmit sem ajánlott hegeszteni, mert elvetemedik a cső és/vagy kilágyul az acél (ez az acél minőségétől, alakítottsági állapotától, és a hőkezelésétől függ). Ha már nem lehet végig kitölteni varrattal, akkor a fegyveripar klasszikus megoldását alkalmazva forrasztatnám.
WildBear23 írta: 2022.03.26. 23:20 Szintén az első fórumtárs (gépészmérnök) felvetése volt, hogy a dobon a vezetőpályák hegyes csúcsát egy kis rádiusszal le lehetne gömbölyíteni.
2. Konkrétan az összes csúcs el volt nyalódva-kenődve.
3. Apropó, a vezérlőbütyök elég nyersnek tűnt: nagyon remélem, hogy így gyártották, és nem elnyalódás, amit láttam.
4. A Webley-Fosbery-n ez a vezérlőbütyök "gyémánt" - valójában hatszög - alakú, ami csúcsával a horony középvonalának irányában áll az egyenes szakaszokon.
WildBear23 írta: 2022.03.26. 23:20 A dob kivételéhez az ütőszeget biztonsági állásba kell helyezni; ha az ütőszeg elé is tennénk egy gyengébb rugót, az elsütés után visszahúzná az ütőszeget (repülő ütőszeg).
5. Ezt most gondoljuk át, mert valamiért ilyen repülő ütőszeges és ütőszeges elsütőszerkezetű fegyverről még sosem hallottam.
Egyébként a nyíláson benézve szép hosszú és karcsú ütőszeget láttam a HD-21-M-en. - Meddig fogja bírni (kihajlás, törés)?
Az ütőszeg olyan hosszú, hogy - szerintem - van hely külön a tűzfalba épített repülő ütőszegnek. A mostani ütőszeg pedig egy egyszerű henger, azaz lineáris kakas lenne. - Tadaamm! Kész is, amit WildBear23 javasolt, és én is felhasználótűrőbbnek tartom.
Mert persze, hogy megpróbáltam kivenni a dobot úgy, hogy az ütőszeg kinyúlt a furatából: fogalmam sem volt, hogy előbb biztonsági állásba kell helyezni. Tíz perc múlva betölteni próbálták a dobot úgy, hogy nem helyezték biztonsági állásba az ütőszeget. - Minimális, de mégis szükséges típusspecifikus tudás nélkül nem lehet ösztönösen használni.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Poresz írta: 2022.03.27. 13:37 2. Konkrétan az összes csúcs el volt nyalódva-kenődve.
Ha a működést nem befolyásolja negatívan, akkor nem kell vele foglalkozni, de megörökítettem a jelen állapotot:
IMG_20220326_121455.jpg
IMG_20220326_121503.jpg
Alapvetően tetszett a konstrukció, aztán kíváncsi leszek a hosszabb távú tartósságra. Szívesen olvasnék updatet pár hónap múlva majd.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Az ütőszeg:
Nem a legjobb a fény meg a fókusz, bocsi...
Nem a legjobb a fény meg a fókusz, bocsi...
IMG_20220326_121517.jpg
Ha full magasan fogja az ember, akkor koppanhat vastagabb kezű ember keze, ezt is lefotóztam. Ha nem akartam direkt a lehető legmagasabban fogni, akkor nálam se okozott gondot, de nincs is túl húsos, nagy kezem:
IMG_20220326_121722.jpg
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

Fortitu írta: 2022.03.27. 15:46 Ha a működést nem befolyásolja negatívan, akkor nem kell vele foglalkozni, de megörökítettem a jelen állapotot:
IMG_20220326_121455.jpg
IMG_20220326_121503.jpg

Alapvetően tetszett a konstrukció, aztán kíváncsi leszek a hosszabb távú tartósságra. Szívesen olvasnék updatet pár hónap múlva majd.
Köszi a képeket, chrono-val nem mértétek hogy mit tud gyári, egyéb töltetekkel?
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6102
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

vato írta: 2022.03.27. 17:26 Köszi a képeket, chrono-val nem mértétek hogy mit tud gyári, egyéb töltetekkel?
Sajna elfogyott a belevaló gumi, mennem kell bevásárolni. ;)
Petya357 írta: 2022.03.27. 17:21 Grat, jó a raklap! :D És köszönöm a beszerzésben nyújtott segítséget.
Szivesen, örülök, hogy Neked is lett! ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6102
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

HD-21M "Bayraktar"

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Párszor szétszedtem-összeraktam (már csukott szemmel is szintidőn belül megy ;) ), és visszaolvastam a fejlesztéssel kapcsolatban.

A fejlesztés során több ezer felhúzás-elcsettentést végigcsináltak, hogy ellenőrízzék a megbízhatóságot. Ez így, ezzel az összeállítással megbízhatóan működik.

A rugóztatott ütőszeget próbálták, nem vált be: megnövelte a felhúzáshoz szükséges erőt.

A dob ki és berakásához biztonsági állásba kell húzni az elsütőszerkezetet. Ez pár ciklus után rutinból megy, be kell gyakorolni, ahogy más pusáknál is.

Szerintem Thomaster tudna még többet írni, én örömmel olvasnám (bár én egy fegyvert sem fejlesztettem ki, de mindig szivesen tanulok. ;) )
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: HD-21M "Bayraktar"

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

WildBear23 írta: 2022.03.27. 19:22 A dob ki és berakásához biztonsági állásba kell húzni az elsütőszerkezetet. Ez pár ciklus után rutinból megy, be kell gyakorolni, ahogy más pusáknál is.
Más puskáknál is utálom, mert néha elfelejtem, dehát ez van... Az Omerta-T volt az első, amit még én is kritizálni merészeltem ezért. De ilyenek az Onesták is, az Atlas 4matic is...

...van még valakinek otthon ős-HD-je? Az a kockaformájú. Az is SA, de azt nem emlékszem hogy biztonsági állásba kellett volna húzni. Valaki nézze már meg lécci... csak hogy mondhassuk hogy naugyehogymeglehetoldani :twisted:
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: HD-21M "Bayraktar"

Hozzászólás Szerző: Arh »

Thomaster írta: 2022.03.27. 20:38 Más puskáknál is utálom, mert néha elfelejtem, dehát ez van... Az Omerta-T volt az első, amit még én is kritizálni merészeltem ezért. De ilyenek az Onesták is, az Atlas 4matic is...

...van még valakinek otthon ős-HD-je? Az a kockaformájú. Az is SA, de azt nem emlékszem hogy biztonsági állásba kellett volna húzni. Valaki nézze már meg lécci... csak hogy mondhassuk hogy naugyehogymeglehetoldani :twisted:
Nem kellett semmit, csak kiejteni belőle a tàrat. Legalábbis nem emlèkszem hogy vacakoltam volna vele.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: HD-21M "Bayraktar"

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Thomaster írta: 2022.03.27. 20:38 Más puskáknál is utálom, mert néha elfelejtem, dehát ez van... Az Omerta-T volt az első, amit még én is kritizálni merészeltem ezért. De ilyenek az Onesták is, az Atlas 4matic is...
Mindenki ezen spórol: inkább vágatnak plusz egy bevágást a lézervágóssal, akinek kb. tökmindegy, nem plusz meló. Keserű ős-Micromaxom dobján, és az Atlas 4maticom töltényűrkötegén is ott a figyelmetlenségem nyoma.
Thomaster írta: 2022.03.27. 20:38 ...van még valakinek otthon ős-HD-je? Az a kockaformájú. Az is SA, de azt nem emlékszem hogy biztonsági állásba kellett volna húzni. Valaki nézze már meg lécci... csak hogy mondhassuk hogy naugyehogymeglehetoldani :twisted:
Videón nyoma sincs. - De tényleg inkább nyilatkozzon valaki, akinek volt a kezében velem ellentétben.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4245
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2022.03.27. 15:49 A
Ha full magasan fogja az ember, akkor koppanhat vastagabb kezű ember keze, ezt is lefotóztam. Ha nem akartam direkt a lehető legmagasabban fogni, akkor nálam se okozott gondot, de nincs is túl húsos, nagy kezem:
IMG_20220326_121722.jpg
Csak szárazon próbáltam - úgy viszont sokat. Nekem nagyon zavaró a dobtengely, ami belever a kezembe. Pont ott van a hüvelykujj második ujjpercének a vége. Gumis sapka sem segít - lendülettel neki csapva ugyanúgy fáj. Előrébb kellene tenni az első markolatot, és más módon oldani meg a tengely ki nem esését. Áthidaló megoldás - úgy fogni a markolatot, hogy a húvekykujj nem kulcsolja át, és felfelé mutat. Cseppet sem ösztönös, de jól működik. Szerintem ez biztosabb, mint az ösztönösnél lejjebb fogni.

Igazából ez az egyetlen komoly(abb) gond, amit találtam. A többi úri huncutság -engem nem zavar. Alapvetően egy jól átgondolt konstrukció, kisebb, egyáltalán nem veszélyes gyerek betegségekkel. A műszaki színvonal a célnak megfekelő - nekem mindig a Sten géppisztoly jut eszembe, amikor csak kézbe veszem. Szépnek nem szép - de egyáltalán nem is ronda. Sőt. Félhomályban határozottan zúzós :mrgreen:

Remek fegyvernek látszó tárgy lett ez a HD21M - erős, 7-lövetű, megbízható, kompakt hone defence vas. A teljes potenciál kiaknázásához kell majd rá egy normális tusa (de a meglévő is jó tuning alap), egy lámpa és/vagy egy lézer (ideális estben mindkettő - nem nagy szàm rátenni még egy sínt), és egyenesen wow szintű prémium betörő fogadó lesz belőle. :twisted: Örülök neki, jó vétel volt!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Eddig két HD 21-M tulajnak zavaró a dobtengelyvég. Lehet hogy tényleg előbbre kell tenni a mellső markolatot. A dobtengely ütköztetésére meg a markolat mögé felhegeszteni egy kis ütközőt. Pár mm magas már elég.

Kérdés hogy hány "előágyszán" van már készre hegesztve.

És biztos hamarosan megjelennek az egyedi előágyak is, ahogy én is csináltattam a kocka-HD-mre:

hd01.jpg
hd01.jpg (99.49 KiB) Megtekintve 26785 alkalommal
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6102
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Én nem tapasztaltam ezt a hüvelykujj-beütődést, de szerencsére oldható kötéssel van felrakva a markolat, úgyhogy lehet másmilyenre cserélni. ;)

(A markolat aljába ragasztva van a dugó, óvatosan kell kivenni. 5-ös imbusz van alatta, jól meghúzva. :) )
HD-21M "Bayraktar" markolat
HD-21M "Bayraktar" markolat
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára WildBear23 2022.03.28. 08:37-kor.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

WildBear23 írta: 2022.03.28. 08:18 Én nem tapasztaltam ezt a hüvelykujj-beütődést, de szerencsére oldható kötéssel van felrakva a markolat, úgyhogy lehet másmilyenre cserélni. ;)

(A markolat aljába ragasztva van a dugó, óvatosan kell kivenni. 6-os imbusz van alatta, jól meghúzva. :) )
20220328_080633.jpg
A másmilyenre cserénél csak arra kell figyelni, hogy a markolat ütközteti a dobtengelyt, amikor kihúzzák. Ha egy olyan markolatot tesznek fel, ami ott hátul kicsit vastagabb, akkor a dobtengelyt nem lehet eléggé kihúzni.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6102
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

A markolat fordítva feltéve is jó lehet.
(Ehhez a markolat belsejét picit reszelni kell!)
Normál állás
Normál állás
Fordított állás
Fordított állás
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: zora »

Ez a HD21 egyébként mennyire hangos?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6102
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

zora írta: 2022.03.28. 13:18 Ez a HD21 egyébként mennyire hangos?
Én kb olyannak hallottam, mint a többi ilyen kaliberű gumis puskát.
A pisztoly hangosabb volt.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Arról volt szó,hogy ez egy gumilövedékes puska,nem??? :lol:
Ez egy válltámaszos pisztoly vazze!! :roll: :lol:
IMG_20220328_172037.jpg
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6102
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

chucky írta: 2022.03.28. 17:27 Arról volt szó,hogy ez egy gumilövedékes puska,nem??? :lol:
Ez egy válltámaszos pisztoly vazze!! :roll: :lol:
IMG_20220328_172037.jpg
Levágtad rövidebbre az első markolatot? :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

WildBear23 írta: 2022.03.28. 17:29 Levágtad rövidebbre az első markolatot? :)
Persze de még így is beleverem a csuklómat a dobba :mrgreen:
Majd ha megjön az egyenes grip,akkor szerintem jó lesz azzal.
Sajnos olyan kicsik a felületek,hogy síneket nem lehet rá tenni többet.Végül is nekem a lámpa bőven elég :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6102
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

chucky írta: 2022.03.28. 18:04 Persze de még így is beleverem a csuklómat a dobba :mrgreen:
Majd ha megjön az egyenes grip,akkor szerintem jó lesz azzal.
Sajnos olyan kicsik a felületek,hogy síneket nem lehet rá tenni többet.Végül is nekem a lámpa bőven elég :mrgreen:
Milyen egyenes grippet rendeltél?
Szerintem a másik (bal) oldalra is lehetne sínt tenni.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

WildBear23 írta: 2022.03.28. 18:12 Milyen egyenes grippet rendeltél?
Szerintem a másik (bal) oldalra is lehetne sínt tenni.
Ez lesz vagy a másik feltéve.Majd próbálgatni kell :roll:
angled-foregrip-mp-for-ris-keymod-m-lok-mount-black-1.jpg
bigdragon-vertical-fore-grip-aa-style-2.jpg
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Mindig izgatottan figyelem a chucky gun mods tevékenységét, de most különösen :geek:

Érdekes hogy hányan verik bele a kezüket a dobtengelybe. Én nem vertem bele. Bélabá se, pedig neki nagy keze van. A Művek dolgozói közül se senki. Sose lehet egy új fegyvert eleget tesztelni.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6102
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thomaster írta: 2022.03.29. 00:43 Mindig izgatottan figyelem a chucky gun mods tevékenységét, de most különösen :geek:
+1 ;)
Az, hogy cserélhetőek a markolatok, cserélhető a tusa, van rajta szereléksín, szinte követeli a tuningot. :)
Thomaster írta: 2022.03.29. 00:43 Érdekes hogy hányan verik bele a kezüket a dobtengelybe. Én nem vertem bele. Bélabá se, pedig neki nagy keze van. A Művek dolgozói közül se senki.
Nekem is viszonylag nagy kezem van, de nem ütöttem meg se gyakorláskor, sem versenyen (ahol viszont stresszhelyzetben, gyorsan, időre kell lőni).
Szerintem ez a megfogás módjától függ.
De lehet a markolatot is cserélni, meg a dobtengelyt is rövidebbre vágatni. Vagy a végére gumisapkát tenni: azért nem mindegy, hogy aminek nekiütöd a kezedet az egy vascső, vagy gumi van rajta. ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Szala27
Újonnan regisztrált felhasználó
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2022.03.29. 11:28

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Szala27 »

Kíváncsian várom, hogy mi lesz ez :shock: :D
kesenew.jpg
"Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd."
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

hd22 s

Hozzászólás Szerző: vato »

ki, mit tud róla? :D
kes_hd-22s.png
kes_hd-22s.png (89.01 KiB) Megtekintve 26488 alkalommal
mit jelenthet az S, csak nem slamfire funkciót jelöli? :P :twisted:

https://youtu.be/47tzx22ZnU0?t=119
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6102
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: hd22 s

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

vato írta: 2022.03.29. 12:13 ki, mit tud róla? :D

kes_hd-22s.png

mit jelenthet az S, csak nem slamfire funkciót jelöli? :P :twisted:
Vagy sorozatlövő. ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Szala27
Újonnan regisztrált felhasználó
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2022.03.29. 11:28

Re: hd22 s

Hozzászólás Szerző: Szala27 »

WildBear23 írta: 2022.03.29. 12:26 Vagy sorozatlövő. ;)
Nekem az első gondolatom az volt, hogy egy betéttöltényes dobtáras gumis lesz :D
"Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd."
Coop
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:54

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Coop »

chucky írta: 2022.03.28. 18:22 Ez lesz vagy a másik feltéve.Majd próbálgatni kell :roll:
angled-foregrip-mp-for-ris-keymod-m-lok-mount-black-1.jpg
bigdragon-vertical-fore-grip-aa-style-2.jpg
Csak jól állna neki egy egy ilyen markolat. :lol:
sss.jpg
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Zalán birtokában mi sarkallt arra hogy vegyél egy ilyet
chucky írta: 2022.03.28. 18:22 Ez lesz vagy a másik feltéve.Majd próbálgatni kell :roll:
angled-foregrip-mp-for-ris-keymod-m-lok-mount-black-1.jpg
bigdragon-vertical-fore-grip-aa-style-2.jpg
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

montecarlo írta: 2022.03.29. 14:26 Zalán birtokában mi sarkallt arra hogy vegyél egy ilyet
Szerintem az, hogy mindent megvesz, amivel viszonylag sok lyukat lehet csinálni a lőlapokba. Alfa, HDM, Onesta puska, Zalán, HD 21-M... kihagytam valamit?
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: hd22 s

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

vato írta: 2022.03.29. 12:13 ki, mit tud róla? :D

kes_hd-22s.png

mit jelenthet az S, csak nem slamfire funkciót jelöli? :P :twisted:

https://youtu.be/47tzx22ZnU0?t=119
Kicsit slamfire, kicsit sorozatlővő-szerű... de nem valódi sorozatlövő, mert az önműködő, amíg húzod az elsütőbillentyűt.

Még én is csak szerkezeti vázlatokat láttam róla (tehát nem én tervezem). Jó ötlet a jogszabályok és főleg a jogalkalmazók adta lehetőségek kimaxolására, de erős kétségeim vannak az ergonómiáját illetően.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

montecarlo írta: 2022.03.29. 14:26 Zalán birtokában mi sarkallt arra hogy vegyél egy ilyet
A 18mm-es gumi meg a húzogatás és a többlövetűség :lol: :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Coop írta: 2022.03.29. 13:01 Csak jól állna neki egy egy ilyen markolat. :lol: sss.jpg
Az vékony nekem.A vastag meg pont el van fogyva de majd lesz. :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Thomaster írta: 2022.03.29. 00:43 Mindig izgatottan figyelem a chucky gun mods tevékenységét, de most különösen :geek:

Érdekes hogy hányan verik bele a kezüket a dobtengelybe. Én nem vertem bele. Bélabá se, pedig neki nagy keze van. A Művek dolgozói közül se senki. Sose lehet egy új fegyvert eleget tesztelni.
A dob szélébe vertem bele a csuklómat.Amikor láttam az első videót róla lövés közben egyből feltűnt,hogy ha pisztoly markolattal végzik az ismétlést,akkor a gyors lövésnél elhúzzák a csövet és megnő a szórás "rosszabb esetben mellé lőnek".
A Zalán előagy markolata vízszintesen,párhuzamosan van a csővel.
A pisztoly markolat "megdöntve/függőlegesen" ami nagy mértékben elmozdíthatja ismétléskor a csövet a célról.
Mert ugye a hatásos önvédelmi fegyverhasználat alapja az,hogy rövid idő alatt több lövést leadni ami el is találj a célpontot.
Szóval a hagyományos előagy markolat lenne az ideális de kevés a hely hozzá.
Persze a fegyver méretéből kiindulva ez kimondottan lakásvédelmi eszköz.
Ez volt az elsődleges szempont nekem.Rövid,nagy kaliber és többlövetű.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

chucky írta: 2022.03.29. 16:57 Szóval a hagyományos előagy markolat lenne az ideális de kevés a hely hozzá.
Azzal még jobban belevernéd a csuklódat a dob szélébe. Meg tényleg rövid neki a hely. (Ezért nem érdemes a csövet hosszabbítani.)

Álmodtam én is anno valami előágyat, ami fogható méret, a csuklódat se hasítja fel a dob éles széle (BTW le lehetne kerekíteni R2-vel), a dobtengelyt is ki lehet húzni tőle és ütközteti is... nem lett igazán szép:
HD21-M_front_grip.jpg
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

Thomaster írta: 2022.03.29. 17:06 Azzal még jobban belevernéd a csuklódat a dob szélébe. Meg tényleg rövid neki a hely. (Ezért nem érdemes a csövet hosszabbítani.)

Álmodtam én is anno valami előágyat, ami fogható méret, a csuklódat se hasítja fel a dob éles széle (BTW le lehetne kerekíteni R2-vel), a dobtengelyt is ki lehet húzni tőle és ütközteti is... nem lett igazán szép:

HD21-M_front_grip.jpg
90 fokkal elforgatni a markolatot? Oldalt lehetne húzgálni.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

vato írta: 2022.03.29. 17:10 90 fokkal elforgatni a markolatot? Oldalt lehetne húzgálni.
+1 érv amellett, hogy mindkét oldalra kéne szereléksín (helyettesítő lemezdarab)!
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

vato írta: 2022.03.29. 17:10 90 fokkal elforgatni a markolatot? Oldalt lehetne húzgálni.
Az volt az első amit kipróbáltam :mrgreen: Rádobtam egy gyors záras grip-et de nekem kényelmetlen és hamarabb beleakad mindenbe.
Nem tudsz ajtófélfa mellől lőni,lámpát kapcsolni stb,stb. :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Thomaster írta: 2022.03.29. 17:12 +1 érv amellett, hogy mindkét oldalra kéne szereléksín (helyettesítő lemezdarab)!
Megoldjuk :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Thomaster írta: 2022.03.29. 17:06 Azzal még jobban belevernéd a csuklódat a dob szélébe. Meg tényleg rövid neki a hely. (Ezért nem érdemes a csövet hosszabbítani.)

Álmodtam én is anno valami előágyat, ami fogható méret, a csuklódat se hasítja fel a dob éles széle (BTW le lehetne kerekíteni R2-vel), a dobtengelyt is ki lehet húzni tőle és ütközteti is... nem lett igazán szép:

HD21-M_front_grip.jpg
Nem is vészes.A szakáll rész nem kéne csak a csutka markolat :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

chucky írta: 2022.03.29. 17:18 Az volt az első amit kipróbáltam :mrgreen: Rádobtam egy gyors záras grip-et de nekem kényelmetlen és hamarabb beleakad mindenbe.
Nem tudsz ajtófélfa mellől lőni,lámpát kapcsolni stb,stb. :lol:
Az lenne a legjobb ha valaki húzogatná helyetted nem??? :lol:

Jó katona alkalmazkodik az eszközhöz :D 8-)

(Add el nekem majd én használom ezt a vackot :mrgreen: )
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

vato írta: 2022.03.29. 18:33 Az lenne a legjobb ha valaki húzogatná helyetted nem??? :lol:

Jó katona alkalmazkodik az eszközhöz :D 8-)

(Add el nekem majd én használom ezt a vackot :mrgreen: )
Dehogy!Éppen ez a jó benne :lol:
Ez tényleg olyan hadi fegyveres :mrgreen:
Hétvégén lesz nyúzás meg chronyzás. :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Faja »

Sziasztok!

Nemrég hosszas vágyakozás után én is szert tettem egy HD-21-M -re. Én is éreztem, hogy az első pisztolymarkolat nem igazán illik a "pumpás" működtetéshez, ezért nekem is eldurrant a fantáziám. :) Annyi előnyöm van, hogy van egy kis hobbiszintű gyakorlatom 3D-s tervezésben, illetven van 3D nyomtatóm, amit nem félek használni. :)

A szempontok a következők voltak:
- Klasszikus pumpás forma
- Legyen hely a kihúzott dobtengelynek
- Legyen hely a jobb oldali gyári sínre felszerelendő bárminek
- A hüvelyk ujj könnyen a csőtorkolat környékére téved, legyen ott valami kinyúlás ami segít eligazodni a kósza ujjaknak.
- Legyen alaul is szereléksín csak úgy miért ne alapon. A szereléksín két darab M4 csavarral rögzített, elvileg megyezik a mérete a bárhol kapható "11 slot picatinny rail"-ekkel, ugyanis ez a nyomtatott félő hogy a nagyobb erőhatásoktól szétnyílik a rétegek mentén. Annyi gáz van, hogy hosszú gyári rögzítő csavar belenyúlik a sínbe is.

Amin még gondolkodtam, az a szereléksín helyett másik felcsavarozható opcionális "kupak", ami befejezi a bordázott kör formát.
DesignTop.JPG
DesignBottom.JPG
IMG_20220329_131402.jpg
IMG_20220329_131426.jpg
IMG_20220329_131459.jpg
IMG_20220329_131538.jpg
Jöhetnek a javítási ötletek! :)
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Coop
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:54

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Coop »

..bringa lampa felfogato...
20220329_162634.jpg
Coop
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:54

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Coop »

Jol nez ki, vmit kokanyolunk fembol ide majd.
20220329_162710.jpg
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

chucky írta: 2022.03.29. 19:08 Dehogy!Éppen ez a jó benne :lol:
Ez tényleg olyan hadi fegyveres :mrgreen:
Hétvégén lesz nyúzás meg chronyzás. :roll:
amúgy nem itteni probléma hogy "beleverem a kezem a csigatárba", éles vonalon is létezik ezért vannak az "oldalsó" grip-ek, pl venom setnél is:
venom.jpg
de ez az fistgrip még tovább csavarja a dolgot és kompaktabbá teszi, ösztönösebb ökölbe szorítással:

https://youtu.be/MnvMSdpPVyY?t=149
fist.jpg
de ha szükségfegyver vonalon maradunk akkor egy ilyen gömb is megteszi oldalra felrögzítve :D nem ad sokat hozzá szélességben (8cm) nem lesz útban a dob és jól megmarkolható ;)
gömb.png
gömb.png (52.16 KiB) Megtekintve 26247 alkalommal

https://webaruhaz.kulcs-soft.hu/?id=1c7 ... &tkod=3998
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
HW88SA
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2018.06.02. 21:31

Re: hd22 s

Hozzászólás Szerző: HW88SA »

Thomaster írta: 2022.03.29. 15:32 Kicsit slamfire, kicsit sorozatlővő-szerű... de nem valódi sorozatlövő, mert az önműködő, amíg húzod az elsütőbillentyűt.

Még én is csak szerkezeti vázlatokat láttam róla (tehát nem én tervezem). Jó ötlet a jogszabályok és főleg a jogalkalmazók adta lehetőségek kimaxolására, de erős kétségeim vannak az ergonómiáját illetően.
A héten merült föl bennem, hogy elméletben egy előágyszános-punpás söréteshez hasonlóan működő, a Godfather 19-M hez hasonló betéttölténnyel működhetne fegyver? Nyilván csak egy azonnali probléma, hogy a riasztó kieshet a helyéről... és biztos lenne más gond is...
De mondjuk, ha ezt meg lehetne? valahogy oldani...
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

vato írta: 2022.03.29. 21:08 amúgy nem itteni probléma hogy "beleverem a kezem a csigatárba", éles vonalon is létezik ezért vannak az "oldalsó" grip-ek, pl venom setnél is:

venom.jpg

de ez az fistgrip még tovább csavarja a dolgot és kompaktabbá teszi, ösztönösebb ökölbe szorítással:

https://youtu.be/MnvMSdpPVyY?t=149

fist.jpg

de ha szükségfegyver vonalon maradunk akkor egy ilyen gömb is megteszi oldalra felrögzítve :D nem ad sokat hozzá szélességben (8cm) nem lesz útban a dob és jól megmarkolható ;)

gömb.png


https://webaruhaz.kulcs-soft.hu/?id=1c7 ... &tkod=3998
Érdekesek :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

vato írta: 2022.03.29. 21:08 amúgy nem itteni probléma hogy "beleverem a kezem a csigatárba", éles vonalon is létezik ezért vannak az "oldalsó" grip-ek ..
vagy hardcore usereknek (men with balls of steel :lol: ) ez a verzió :D
sack.jpg
sack.jpg (107.98 KiB) Megtekintve 26260 alkalommal
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: hd22 s

Hozzászólás Szerző: chucky »

HW88SA írta: 2022.03.29. 21:10 A héten merült föl bennem, hogy elméletben egy előágyszános-punpás söréteshez hasonlóan működő, a Godfather 19-M hez hasonló betéttölténnyel működhetne fegyver? Nyilván csak egy azonnali probléma, hogy a riasztó kieshet a helyéről... és biztos lenne más gond is...
De mondjuk, ha ezt meg lehetne? valahogy oldani...
Simán meg lehet oldani.Szerelt lőszeres gumis :mrgreen:
Akár lőszert is lehetne gyártani 15-ös meg 18-cas gumihoz :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6102
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

50mW zöld lézer
HD-21M "Bayraktar" green laser
HD-21M "Bayraktar" green laser
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: zora »

WildBear23 írta: 2022.03.29. 21:50 50mW zöld lézer
20220329_213928.jpg
Milyen?
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Faja »

Faja írta: 2022.03.29. 20:15 Sziasztok!

Nemrég hosszas vágyakozás után én is szert tettem egy HD-21-M -re. Én is éreztem, hogy az első pisztolymarkolat nem igazán illik a "pumpás" működtetéshez, ezért nekem is eldurrant a fantáziám. :) Annyi előnyöm van, hogy van egy kis hobbiszintű gyakorlatom 3D-s tervezésben, illetven van 3D nyomtatóm, amit nem félek használni. :)

A szempontok a következők voltak:
- Klasszikus pumpás forma
- Legyen hely a kihúzott dobtengelynek
- Legyen hely a jobb oldali gyári sínre felszerelendő bárminek
- A hüvelyk ujj könnyen a csőtorkolat környékére téved, legyen ott valami kinyúlás ami segít eligazodni a kósza ujjaknak.
- Legyen alaul is szereléksín csak úgy miért ne alapon. A szereléksín két darab M4 csavarral rögzített, elvileg megyezik a mérete a bárhol kapható "11 slot picatinny rail"-ekkel, ugyanis ez a nyomtatott félő hogy a nagyobb erőhatásoktól szétnyílik a rétegek mentén. Annyi gáz van, hogy hosszú gyári rögzítő csavar belenyúlik a sínbe is.

Amin még gondolkodtam, az a szereléksín helyett másik felcsavarozható opcionális "kupak", ami befejezi a bordázott kör formát.

Jöhetnek a javítási ötletek! :)
Közben faragtam még kicsit az ergonómián, illetve készült alternatív alsó fedlap is.
DesignTop_V2.JPG
DesignBottom_V2.JPG
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6102
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

zora írta: 2022.03.29. 23:59Milyen?
Erős fénye van, nappal is jól látszik.
Éjjel meg.... ;)
Köszi a tippet!
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6102
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Faja írta: 2022.03.30. 00:00 Közben faragtam még kicsit az ergonómián, illetve készült alternatív alsó fedlap is.
Szia!
Jól néz ki! Kíváncsi vagyok, milyen lesz a fegyveren!
A hosszú csavarral ne törődj, lehet venni rövidebbet.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

Tetszős, kiváncsi vagyok én is!
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Faja írta: 2022.03.30. 00:00 Közben faragtam még kicsit az ergonómián, illetve készült alternatív alsó fedlap is.

DesignTop_V2.JPG
DesignBottom_V2.JPG
Mivel "faragsz" ilyeneket a számítógépen?
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Faja »

WildBear23 írta: 2022.03.30. 12:02 Szia!
Jól néz ki! Kíváncsi vagyok, milyen lesz a fegyveren!
A hosszú csavarral ne törődj, lehet venni rövidebbet.
Köszi! Kicsit feljebb vannak képek az első verzióról fegyverre szerelve, ahhoz képest nincs még kardinális eltérés. Egy bajom van, az a kivágás hatalmas, ha nincs semmi felszerelve a sínre. Nekem egy darab fegyverlámpán van viszonyítási alapnak, azon meg pont lefelé néz egy óriási csavarfej, ami 13mm-t lóg kifelé a sín éléhez képest, arra még ráhagytam kicsit, és ez lett a végeredmény.
IMG_20220330_124206.jpg
Hogy néz ki egy átlag lámpa vagy lézer rögzítése amiket ti szoktatok használni? Mekkora kihagyás kell neki lefelé a sín alsó élétől mérve?

Egyébként a fogást próbálgatva ha a hüvelykujjamat beteszem a támasz mögé, akkor tényleg beleütöm a csuklóm a dobtárba. Csípőből tartva talán éppen nem. Viszont ha 1-2 centit előrébb fogom az első markolatot úgy, hogy előrefelé kilógatom a hüvelyujjamat, akkor már nincs gond. Azt leszámítva, hogy 1 centire van az ujjam oldalirányban a csőtorkolattól. Esetleg szívesen veszek ötleteket hogyan módosítsam a tervet, hogy nagyobb biztonságban legyen ez az ujj. Húzzam fel az első ujjtámaszt egészen az első célgömbig? Ezzel kvázi odavezetve az ujjat a célgömb mellé? Ott még elfér.
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Lezárt